sysstat-10.2.0 - en to eu translation catalogue (61 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
eu: Erabilera: %s [ aukerak ] [ <tartea> [ <kopurua> ] ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -T ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
eu: Aukerak:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -T ] -g <talde izena> ] [ -p [ <gailua> [,...] | ALL ] ]
    [ <gailua> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -T ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
eu: Aukerak:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ [ -T ] -g <talde izena> ] [ -p [ <gailua> [,...] | ALL ] ]
    [ <gailua> [...] | ALL ]

en: Cannot find disk data
eu: Ezin da diska data aurkitu

en: Invalid type of persistent device name
eu: Gailu izen iraunkor mota baliogabea

en: System activity data file: %s (%#x)
eu: Sistema jarduera datu fitxategia: %s (%#x)

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Size of a long int: %d
eu: Long int baten tamaina: %d

en: List of activities:
eu: Jarduera zerrenda:

en: 	[Unknown activity format]
eu: 	[Ekintza formatu ezezaguna]

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
eu: Erabilera: %s [ aukerak ] [ <tartea> [ <kopurua> ] ] [ <irteera fitxategia> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
eu: Aukerak:
    [ -C <iruzkina> ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
eu: Ezin da daturik idatzi sistema jarduera fitxategian: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
eu: Ezin da sistema jarduera fitxategi goiburua idatzi: %s

en: Cannot open %s: %s
eu: Ezin da %s ireki: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
eu: Ezin da daturik erantsi fitxategi horri (%s)

en: sysstat version %s
eu: sysstat %s bertsioa

en: Options are:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
eu: Aukerak:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
eu: Aukerak:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ]
eu: Aukerak:
    [ -A ] [ -u ] [ -V ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ]

en: Average:
eu: Batezbestekoa:

en: Not that many processors!
eu: Ez daude horrenbeste prozesadore!

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> ]
eu: Erabilera: %s [ aukerak ] [ <tartea> [ <kopurua> ] ] [ <datu fitxategia> ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -d | -j | -p | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
eu: Aukerak:
    [ -C ] [ -d | -j | -p | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar-en aukerak> ]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -d ] [ -F ] [ -H ] [ -h ] [ -p ] [ -q ] [ -R ]
    [ -r ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ] [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
eu: Aukerak:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -d ] [ -F ] [ -H ] [ -h ] [ -p ] [ -q ] [ -R ]
    [ -r ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ] [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <gakoa> [,...] | ALL } ] [ -n { <gakoa> [,...] | ALL } ]
    [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <fitxategi-izena> ] | -o [ <fitxategi-izena> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <tartea> ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]

en: Main options and reports:
eu: Aukera eta txosten nagusiak:

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics
eu: 	-b	I/O eta transferentzia tasa estatistikak

en: 	-B	Paging statistics
eu: 	-B	Orrikatze estatistikak

en: 	-d	Block devices statistics
eu: 	-d	Bloke gailuen estatistikak

en: 	-F	Filesystems statistics
eu: 	-R	Fitxategi sistemen estatistikak

en: 	-H	Hugepages utilization statistics
eu: 	-H	Hugepages-en erabilpen estatistikak

en: 	-I { <int> | SUM | ALL | XALL }
    		Interrupts statistics
eu: 	-I { <tartea> | SUM | ALL | XALL }
    		Etendura estatistikak

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
eu: 	-m { <gakoa> [,...] | ALL }
    		Energia-kudeaketaren estatistikak
    		Gakoak:
    		CPU	CPUaren uneko erloju frekuentzia
    		FAN	Haizemaileen abiadurak
    		FREQ	CPUaren batazbesteko erloju frekuentzia
    		IN	 Tentsio sarrerak
    		TEMP	Gailuen tenperaturak
    		USB	Sistemari konektatutako USB gailuak

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
eu: 	-n { <gako-hitza> [,...] | ALL }
    		Sare estatistikak statistics
    		Gako-hitzak:
    		DEV	Sare-interfazeak
    		EDEV	Sare-interfazeak (erroreak)
    		NFS	NFS bezeroa
    		NFSD	NFS zerbitzaria
    		SOCK	Socket-ak	(v4)
    		IP	IP trafikoa	(v4)
    		EIP	IP trafikoa	(v4) (erroreak)
    		ICMP	ICMP trafikoa	(v4)
    		EICMP	ICMP trafikoa	(v4) (erroreak)
    		TCP	TCP trafikoa	(v4)
    		ETCP	TCP trafikoa	(v4) (erroreak)
    		UDP	UDP trafikoa	(v4)
    		SOCK6	Socket-ak	(v6)
    		IP6	IP trafikoa	(v6)
    		EIP6	IP trafikoa	(v6) (erroreak)
    		ICMP6	ICMP trafikoa	(v6)
    		EICMP6	ICMP trafikoa	(v6) (erroreak)
    		UDP6	UDP trafikoa	(v6)

en: 	-q	Queue length and load average statistics
eu: 	-q	Ilera luzeera eta karga batezbestekoaren estatistikak

en: 	-r	Memory utilization statistics
eu: 	-r	Memoria erabilera estatistikak

en: 	-R	Memory statistics
eu: 	-R	Memoria estatistikak

en: 	-S	Swap space utilization statistics
eu: 	-S	Swap espazio erabileraren estatistikak

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics
eu: 	-u [ ALL ]
    		PUZ erabilera estatistikak

en: 	-v	Kernel tables statistics
eu: 	-v	Kernel-eko taulen estatistikak

en: 	-w	Task creation and system switching statistics
eu: 	-w	Ataza sortze eta sistema kommutazio estatistikak

en: 	-W	Swapping statistics
eu: 	-W	Swapping estatistikak

en: 	-y	TTY devices statistics
eu: 	-y	TTY gailuen estatistikak

en: End of data collecting unexpected
eu: Ustekabeko datu biltze amaiera

en: Invalid data format
eu: Baliogabeko datu formatua

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
eu: sysstat bertsio ezberdin bateko datu biltzaile okerra erabiltzen

en: Inconsistent input data
eu: Kontraesankor datu sarrera

en: Requested activities not available
eu: Eskatutako jarduera ez dago eskuragarri

en: -f and -o options are mutually exclusive
eu: -f eta -o aukerak elkar-ukatzaileak dira

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
eu: Ez da sistema jarduera fitxategi batetik irakurtzen (erabili -f aukera)

en: Cannot find the data collector (%s)
eu: Ezin da datu biltzailea aurkitu (%s)

en: Error while reading system activity file: %s
eu: Arazoren bat gertatu da sistemako jarduera fitxategia irakurtzean: %s

en: End of system activity file unexpected
eu: Ustekabeko sistema jarduera fitxategi amaiera

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
eu: Fitxategia sysstat-en %d.%d.%d bertsioko sar/sadc erabiliaz sortu da

en: Invalid system activity file: %s
eu: Baliogabeko sistema jarduera fitxategia: %s

en: Current sysstat version can no longer read the format of this file (%#x)
eu: Uneko sysstat bertsioak ez da dagoeneko gai fitxategi honen formatua irakurtzeko (%#x)

en: Requested activities not available in file %s
eu: Eskatutako jarduerak ez daude eskuragarri %s fitxategian

en: Options are:
    [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ] [ -u ]
    [ -V ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ]
    [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
eu: Aukerak:
    [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <erabiltzailea> ] ] [ -u ]
    [ -V ] [ -w ] [ -C <komandoa> ] [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ]
    [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Cannot handle so many processors!
eu: Ezin dira horrenbeste prozesadore kudeatu!

en: Summary
eu: Laburpena

en: Other devices not listed here
eu: Hemen zerrendatu gabeko beste gailu batzuk
