sysstat-12.7.2 - en to hr translation catalogue (82 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA...] [<interval> [<broj>]]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
hr: Moguće opcije su:
    [--dec={0 | 1 | 2}] [--human] [--pretty]
    [-h] [-k | -m] [-t] [-V] [--debuginfo]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
hr: Moguće opcije su:
    [--dec={0 | 1 | 2}] [--human] [pretty]
    [-h] [-k | -m] [-t] [-V]

en: sysstat version %s
hr: sysstat inačica %s

en: Cannot open %s: %s
hr: Nije moguće otvoriti %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
hr: Nije moguće obraditi toliko procesora!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
hr: Moguće opcije su:
    [-c] [-d] [-h] [-k | -m] [-N] [-s] [-t] [-V] [-x] [-y] [-z]
    [{-f | +f} <direktorij>] [-j {ID | LABEL | PATH | UUID | ...}]
    [--compact] [--dec={0 | 1 | 2}] [--human] [pretty] [-o JSON]
    [[-H] -g <ime_groupe>] [-p [<uređaj>[,...] | ALL]]
    [<uređaj>[...] | ALL] [--debuginfo]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
hr: Moguće opcije su:
    [-c] [-d] [-h] [-k | -m] [-N] [-s] [-t] [-V] [-x] [-y] [-z]
    [{-f | +f} <direktorij>] [-j {ID | LABEL | PATH | UUID | ...}]
    [--compact] [--dec={0 | 1 | 2}] [--human] [pretty] [-o JSON 
    [[-H] -g <ime_groupe>] [-p [<uređaj>[,...] | ALL]]
    [<uređaj>... | ALL]

en: Invalid type of persistent device name
hr: Nevaljani tip imena za postojani uređaj

en: Options are:
    [ -A ] [ -H ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
hr: Moguće opcije su:
    [-A] [-H] [-n] [T] [-u] [-V]
    [-I {SUM | CPU | SCPU | ALL}] [-N {<popis_čvorova> | ALL}]
    [--dec={0 | 1 | 2}] [-o JSON] [-P {<cpu_popis> | ALL}]

en: Average:
hr: Prosjek:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA...] [<interval> [<broj>]] [-e <program> <argumenti>]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
hr: Moguće opcije su:
    [-d] [-H] [-h] [-I] [-l] [-R] [-r] [-s] [-t] [-U [<korisnik>]]
    [-u] [-V] [-v] [-w] [-C <naredba>] [-G <ime_procesa>]
    [-p {<PID>[,...] | SELF | ALL}] [-T {TASK | CHILD | ALL}]
    [--dec={0 | 1 | 2}] [ --human ]

en: Requested activities not available
hr: zahtijevane aktivnosti nisu dostupne

en: Summary:
hr: Sažetak:

en: Cannot read %s
hr: Nije moguće čitati %s

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
hr: Datoteku je stvorio sar/sadc iz sysstat inačice %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
hr: Datoteka aktivnosti sustava nije valjana: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
hr: Ova sysstat inačica ne može pročitati format ove datoteke (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
hr: Pokušajte ga promijeniti u trenutno važeći format. Enter:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
hr: Sad bi trebali moći pročitati novu konvertiranu datoteku (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
hr: Greška pri čitanju datoteke aktivnosti sustava: %s

en: End of system activity file unexpected
hr: Neočekivani kraj datoteke aktivnosti sustava

en: Please check if data collecting is enabled
hr: Provjerite je li je omogućeno prikupljanje podataka

en: Requested activities not available in file %s
hr: zahtijevane aktivnosti nisu dostupne u datoteci %s

en: Cannot convert the format of this file
hr: Nije moguće pretvoriti format ove datoteke

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
hr: 
    U datoteci nisu nađeni podaci o CPU aktivnosti. Rad se prekida...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
hr: 
    Nađeni su nevaljani podaci. Rad se prekida...

en: Statistics:
hr: Statistika:

en: 
    File format already up-to-date
hr: 
    Format datoteke je već ažuriran

en: HZ: Using current value: %lu
hr: HZ: Koristi se trenutačna vrijednost: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
hr: Datoteka je uspješno pretvorena u format sysstat inačice %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
hr: Uporaba:
    %s [OPCIJA...] [<interval> [<broj>]] [<izlazna_datoteka>]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
hr: Moguće opcije su:
    [-C <komentar>] [-D] [-F] [-f] [-L] [-V]
    [-S {INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL}]

en: Cannot write data to system activity file: %s
hr: Nije moguće zapisati podatke u datoteku aktivnosti sustava: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
hr: Nije moguće dodati podatke na kraj ove datoteku (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
hr: Uporaba: %s [OPCIJA...] [<interval> [<broj>]] [<data_datoteka> | -[0-9]+]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ -s [ <time_start> ] ] [ -e [ <time_end> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
hr: Moguće opcije su:
    [-C] [-c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x] [-H] [-h] [-T | -t | -U] [-V]
    [-O <opcije>[,...]] [-P {<cpu>[,...] | ALL}]
    [--dev=<popis_uređaja>] [--fs=<fs_popis> ] [--iface=<popis_sučelja>] [--int=<int_list>]
    [-s [<time_start>]] [-e [<time_end>]]
    [-- <SAR_opcije>]

en: PCP support not compiled in
hr: Podrška za PCP nije ugrađena prilikom kompilacije

en: System activity data file: %s (%#x)
hr: Datoteka s podacima o aktivnosti sustava: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
hr: Izvorna datoteka s podacima o aktivnosti sustava: %s (%x)

en: no
hr: ne

en: yes
hr: da

en: File date: %s
hr: Datum datoteke: %s

en: File time:
hr: Vrijeme datoteke:

en: Timezone: %s
hr: Vremenska zona: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
hr: Sastav datoteke: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
hr: Veličina long int: %d

en: Number of activities in file: %u
hr: Broj aktivnosti u datoteci: %u

en: Extra structures available: %c
hr: Dodatne dostupne strukture: %c

en: List of activities:
hr: Popis aktivnosti:

en: Unknown activity
hr: Nepoznata aktivnost

en:  	[Unknown format]
hr: 	[Nepoznati format]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I [ SUM | ALL ] ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ] [ --int=<int_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <start_time> ] ] [ -e [ <end_time> ] ]
hr: Moguće opcije su:
    [-A] [-B] [-b] [-C] [-D] [-d] [-F [MOUNT]] [-H] [-h]
    [-p] [-r [ALL]] [-S] [-t] [-u [ALL]] [-V]
    [-v] [-W] [-w] [-y] [-z]
    [-I [SUM | ALL]] [-P {<cpu_popis> | ALL}]
    [-m {<ključna_riječ>[,...] | ALL}] [-n {<ključna_riječ>[,...] | ALL}]
    [-q [<keyword>[,...] | ALL]]
    [--dev=<popis_uređaja>] [--fs=<fs_popis>] [--iface=<popis_sučelja>] [--int=<int_list>]
    [--dec={0 | 1 | 2}] [--help] [--human] [pretty] [--sadc]
    [-j {SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ...}]
    [-f [<ime_datoteke>] | -o [<ime_datoteke>] | -[0-9]+]
    [-i <interval>] [-s [[<start_time>]] [-e [<end_time>]]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
hr: Glavne opcije i izvješća (naziv izvješća između uglatih zagrada):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
hr: 	-B	Statistika straničenja [A_PAGE]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
hr: 	-b	Statistika U/I i brzine prijenosa [A_IO]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
hr: 	-d	Statistika blokovskih uređaja [A_DISK]

en: 	-F [ MOUNT ]
hr: 	-F [MOUNT]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
hr: 		Statistika datotečnih sustava [A_FS]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
hr: 	-H	Statistika iskorištenja golemih stranica [A_HUGE]

en: 	-I [ SUM | ALL ]
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
hr: 	-I [SUM | ALL]
    		Statistika prekida [A_IRQ]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		BAT	Batteries capacity
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
hr: 	-m {<ključna_riječ>[,...] | ALL}
    		Statistika upravljanja potrošnjom energije [A_PWR_...]
    		Ključne riječi su:
    		BAT	Kapaciter baterije
    		CPU	Trenutačni takt procesora
    		FAN	Brzina ventilatora
    		FREQ	Prosječni takt procesora
    		IN	Ulazni naponi
    		TEMP	Temperatura uređaja
    		USB	USB uređaji priključeni na sustav

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
hr: 	-n {<ključna_riječ>[,...] | ALL}
    		Mrežna statistika [A_NET_...]
    		Ključne riječi su:
    		DEV	Mrežna sučelja
    		EDEV	Mrežna sučelja (greške)
    		NFS	NFS klijent
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Utičnice	(v4)
    		IP	IP promet	(v4)
    		EIP	IP promet	(v4) (greške)
    		ICMP	ICMP promet	(v4)
    		EICMP	ICMP promet	(v4) (greške)
    		TCP	TCP promet	(v4)
    		ETCP	TCP promet	(v4) (greške)
    		UDP	UDP promet	(v4)
    		SOCK6	Utičnice	(v6)
    		IP6	IP promet	(v6)
    		EIP6	IP promet	(v6) (greške)
    		ICMP6	ICMP promet	(v6)
    		EICMP6	ICMP promet	(v6) (greške)
    		UDP6	UDP promet	(v6)
    		FC	Optički (fiber) kanal (FC) HBAs
    		SOFT	Softverska obrada mrežnih procesa

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
hr: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		Statistika opterećenja i zastoja sustava (pressure-stall, PSI)
    		Ključne riječi su:
    		LOAD	Duljina reda i statistika prosječnog opterećenja [A_QUEUE]
    		CPU	Statistika zastoja (PSI) CPU-a [A_PSI_CPU]
    		IO	Statistika zastoja (PSI) U/I [A_PSI_IO]
    		MEM	Statistika zastoja (PSI) memorije [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
hr: 	-r [ALL]
    		Statistika iskorištenja memorije [A_MEMORY]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
hr: 	-S	Statistika iskorištenja swap prostora [A_MEMORY]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
hr: 	-u [ALL]
    		Statistika iskorištenja procesora [A_CPU]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
hr: 	-v	Statistika jezgrinih tablica [A_KTABLES]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
hr: 	-W	Statistika swapinga [A_SWAP

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
hr: 	-w	Stvaranje zadataka i statistika prebacivanja sustava [A_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
hr: 	-y	Statistika TTY uređaja [A_SERIAL]

en: Data collector will be sought in PATH
hr: Kolektor podataka tražit će se u PATH

en: Data collector found: %s
hr: Kolektor podataka je pronađen: %s

en: End of data collecting unexpected
hr: Neočekivani svršetak prikupljanja podataka

en: Inconsistent input data
hr: Nedosljedni ulazni podaci

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
hr: Rabi se krivi kolektor podataka iz neke druge sysstat inačice

en: -f and -o options are mutually exclusive
hr: Opcije -f i -o se međusobno isključuju

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
hr: Ne čita se datoteka aktivnosti sustava (za čitanje rabite opciju -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
hr: Nije moguće pronaći kolektor podataka (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
hr: Moguće opcije su:
    [--human] [-k] [m] [-t] [-V] [-y] [-z]

en: No tape drives with statistics found
hr: Uređaj s magnetskom vrpcom sa statistikom nije pronađen.
