taskcoach - en to mn translation catalogue (256 entries)

en: Error
mn: Алдаа

en: Couldn't load settings from TaskCoach.ini:
    %s
mn: TaskCoach.ini-ээс тохиргоог унших боломжгүй байна:
    %s

en: %s file error
mn: %s файлын алдаа

en: Add attachment
mn: Хавсралт нэмэх

en: New attachment
mn: Шинэ хавсралт

en: Copy
mn: Хуулах

en: Delete
mn: Устгах

en: Cut
mn: Тасдах

en: Paste
mn: Буулгах

en: Drag and drop
mn: Чирч зөөх

en: Toggle category
mn: Ангилалыг сэлгэх

en: New category
mn: Шинэ ангилал

en: New subcategory
mn: Шинэ дэд ангилал

en: New note
mn: Шинэ тэмдэглэгээ

en: New subnote
mn: Шинэ дэд тэмдэглэгээ

en: Add note
mn: Тэмдэглэгээ нэмэх

en: New task
mn: Шинэ даалгавар

en: New subtask
mn: Шинэ дэд даалгавар

en: Start tracking
mn: Мөшгиж эхлэх

en: Stop tracking
mn: Мөшгилт зогсоох

en: Maximize priority
mn: Чухалчлалыг хамгийн өндөр болгох

en: Minimize priority
mn: Чухалчлалыг хамгийн бага болгох

en: Increase priority
mn: Чухалчлалыг нэмэх

en: Decrease priority
mn: Чухалчлал бууруулах

en: Error while saving %s.ini:
    %s
mn: %s.ini-ийг хадгалж байхад алдаа гарлаа:
    %s

en: Save error
mn: Хадгалах алдаа

en: New attachment...
mn: Шинэ хавсралт...

en: Insert a new attachment
mn: Шинэ хавсралт оруулах

en: Open attachment
mn: Хавсралтыг нээх

en: Open the selected attachments
mn: Сонгосон хавсралтуудыг нээх

en: Don't snooze
mn: Бүү хүлээлгэ

en: 24 hours
mn: 24 цаг

en: Total
mn: Нийт

en: Total for %s
mn: %s-ийн нийт

en: &New task...
mn: &Шинэ даалгавар...

en: Description
mn: Тайлбар

en: Subject
mn: Сэдэв

en: Priority
mn: Чухалчлал

en: Subcategories
mn: Дэд ангилалууд

en: Browse
mn: Хөтлөх

en: Location
mn: Байршил

en: Dates
mn: Огноо

en: Due date
mn: Тулсан огноо

en: Completion date
mn: Хийж дуусгасан огноо

en: Reminder
mn: Сануулга

en: Recurrence
mn: Давталт

en: Progress
mn: Явц

en: Percentage complete
mn: Биелэлтийн хувь

en: Use application-wide setting
mn: Програм даяарх тохиргоог хэрэглэх

en: No
mn: &Үгүй

en: Yes
mn: Тийм

en: Mark task completed when all children are completed?
mn: Бүх дэд даалгаварууд нь биелэлэхэд даалгаварыг биелэсэнд тооцох уу?

en: Budget
mn: Төсөв

en: Time spent
mn: Зарцуулсан хугацаа

en: Budget left
mn: Үлдсэн төсөв

en: Hourly fee
mn: Цагийн төлбөр

en: Fixed fee
mn: Тогтмол төлбөр

en: Revenue
mn: Орлого

en: Effort
mn: Хөдөлмөрлөлт

en: Categories
mn: Ангилалууд

en: Attachments
mn: Хавсралтууд

en: Notes
mn: Тэмдэглэлүүд

en: Edit task
mn: Даалгаварыг өөрчлөх

en: Task
mn: Даалгавар

en: Start
mn: Эхлэх

en: Stop
mn: Зогсох

en: Start tracking from last stop time
mn: Хамгийн сүүлд зогссонгоо үргэлжлүүлэн мөрдөж эхлэх

en: None
mn: Хоосон

en: Daily
mn: Өдөр тутмын

en: Monthly
mn: Сар тутмын

en: Weekly
mn: Долоо тутмын

en: Yearly
mn: Жил тутмын

en: keeping dates on the same weekday
mn: огноог долоо хоногийн ижил өдөр байлгах

en: , every
mn: , бүх

en: day(s),
mn: өдөр,

en: period,
mn: үе,

en: week(s),
mn: долоо хоног,

en: month(s),
mn: сар,

en: year(s),
mn: жил,

en: An iPhone or iPod Touch device is trying
    to synchronize with this task file for
    the first time. What kind of synchronization
    would you like to use?
mn: iPhone эсвэл iPod Touch төхөөрмжүүдийн
    нэг нь анх удаа энэ даалгаварын файлтай
    мэдээлэл зэрэгцүүлэх гэж байна.
    Та ямар төрлийн зэрэгцүүлэлт хийх вэ?

en: Refresh from desktop
mn: Компьютерээс сэргээх

en: Refresh from device
mn: Төхөөрөмжөөс сэргээх

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: You have enabled the iPhone synchronization feature, which
    needs Bonjour. Bonjour does not seem to be installed on
    your system.
mn: Та Bonjour-ийг шаарддаг iPhone зэрэгцүүлэлт үйлдлийг идэвхжүүллээ.
    Таны системд Bonjour суугаагүй бололтой.

en: Please download and install Bonjour for Windows from
mn: Windows-т зориулсан Bonjour-ийг татаж аваад суулгана уу.

en: Apple's web site
mn: Apple-ийн вэб сайтаас татах

en: Bonjour support for Linux is generally provided by
    Avahi.
mn: Linux-ийн Bonjour-ийн дэмжлэгийг 
    Avahi үзүүлдэг.

en: You may find details for your distribution here
mn: Та өөрийн тархалтдаа тохирох нарийвчлалыг эндээс олж болох юм

en: Note that under some systems (Fedora), you may have to
    install the avahi-compat-libdns_sd package as well as Avahi in order
    for this to work.
mn: Зарим системүүдэд (Fedora) та Avahi-ийг суулгасан ч 
    гэсэн нэмж avahi-compat-libdns_sd багцыг суулгах 
    шаардлагатай байж магадгүй

en: In addition, if you have a firewall, check that ports 4096-4100 are open.
mn: Нэмж хэлэхэд, файрвол хэрэглэж байгаа бол 4096-4100 портууд нээлтэй байгаа эсэхийг шалгаарай

en: Files
mn: Файлууд

en: Auto save after every change
mn: Өөрчлөлт гарах бүрт автоматаар хадгалж байх

en: Save settings (%s.ini) in the same
    directory as the program
mn: Тохиргоог (%s.ini) програмтай 
    ижил хавтсанд хадгалж байх

en: Attachment base directory
mn: Хавсралтын үндсэн хавтас

en: When adding an attachment, try to make
    its path relative to this one.
mn: Хавсралт нэмж байхад замыг нь 
    үүнтэй хамааралтай байлгахыг хичээх.

en: Window behavior
mn: Цонхны байдал

en: Show splash screen on startup
mn: Эхлэхэд нь эхлэл дэлгэц харуулах

en: Show tips window on startup
mn: Эхлэхэд зөвлөгөө харуулах

en: Start with the main window iconized
mn: Гол цонхыг жижигрүүлж эхлэх

en: Always
mn: Үргэлж

en: Never
mn: Хэзээч үгүй

en: If it was iconized last session
mn: Хэрэв сүүлийн ачаалалтанд жижигрүүлсэн байсан бол

en: Check for new version of %(name)s on startup
mn: Эхлэхэд %(name)s шинэ хувилбарыг шалгах

en: Hide main window when iconized
mn: Үндсэн цонхыг жижигрүүлэхэд нь нуух

en: Minimize main window when closed
mn: Цонхыг хаахад жижигрүүл

en: Make clock in the task bar tick when tracking effort
mn: Хөдөлмөрлөлт бүртгэлийн үед ажлын мөрөн дэх цагийг өргөн болго

en: Language
mn: Хэл

en: Language not found?
mn: Хэл олдсонгүй?

en: Features
mn: Чанарууд

en: Enable SyncML
mn: SyncML-ийн идэвхжүүлэх

en: Enable iPhone synchronization
mn: iPhone-той зэрэгцүүлэхийг идэвхжүүлэх

en: Monday
mn: Даваа

en: Sunday
mn: Ням

en: Hour of start of work day
mn: Ажлын өдөр эхлэх цаг

en: Hour of end of work day
mn: Ажлын өдөр дуусах цаг

en: Show a popup with the description of an item
    when hovering over it
mn: Дээгүүр нь очиход тайлбар 
    бүхий жижиг цонх харуулах

en: Mark parent task completed when all children are completed
mn: Дэд даалгаварууд биелэхэд үндсэн даалгаварыг биелэсэн гэх

en: Password for synchronization with iPhone
mn: iPhone-той зэрэгцүүлэх нууц үг

en: Bonjour service name
mn: Bonjour сервисийн нэр

en: Upload completed tasks to device
mn: Биелэсэн даалгаваруудыг төхөөрөмжинд ачаалах

en: Editor
mn: Засварлагч

en: Check spelling in editors
mn: Засварлагчид үг, үсгийн алдаа засах

en: Reminder date/time
mn: Сануулах огноо/цаг

en: Snooze
mn: Хүлээлгэ

en: SyncML server URL
mn: SyncML серверийн URL хаяг

en: User name/ID
mn: Хэрэглэгчийн нэр/ID

en: Enable tasks synchronization
mn: Даалгавар зэрэгцүүлэлтийг идэвхжүүлэх

en: Tasks database name
mn: Даалгаврын өгөгдлийн сангийн нэр

en: Two way
mn: Хоёр тийш нь

en: Slow
mn: Удаан

en: One way from client
mn: Клиентээс нэг чиглэлд

en: Refresh from client
mn: Клиентээс сэргээх

en: One way from server
mn: Cерверээс нэг чиглэлд

en: Refresh from server
mn: Серверээс сэргээх

en: Enable notes synchronization
mn: Тэмдэглэл зэрэгцүүлэлтийг идэвхжүүл

en: Notes database name
mn: Тэмдэглэлийн өгөгдлийн сангийн нэр

en: Access
mn: Хандалт

en: Notify me of new versions.
mn: Шинэ хувилбарыг надад мэдэгд

en: New version of %(name)s available
mn: %(name)s-ийн шинэ хувилбар байна

en: Version %(version)s of %(name)s is available from
mn: %(name)s-ийн %(version)s хувилбар байна -аас

en: Warning
mn: Анхааруулга

en: %s files (*.tsk)|*.tsk|Backup files (*.tsk.bak)|*.tsk.bak|All files (*.*)|*
mn: %s файл (*.tsk)|*.tsk|Нөөц файл (*.tsk.bak)|*.tsk.bak|Бүх файл (*.*)|*

en: iCalendar files (*.ics)|*.ics|All files (*.*)|*
mn: iCalendar файл (*.ics)|*.ics|Бүх файл (*.*)|*

en: HTML files (*.html)|*.html|All files (*.*)|*
mn: HTML файл (*.html)|*.html|Бүх файл (*.*)|*

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*
mn: CSV файл (*.csv)|*.csv|Текст файл(*.txt)|*.txt|Бүх файл(*.*)|*

en: Open
mn: Нээх

en: Loaded %(nrtasks)d tasks from %(filename)s
mn: %(filename)s-аас %(nrtasks)d даалгавар ачааллаа

en: Cannot open %s because it doesn't exist
mn: %s-г байхгүй байгаа учраас нээж чадахгүй байна

en: Merge
mn: Нэгтгэх

en: Cannot open %(filename)s
    because it is locked.
mn: %(filename)s файл түгжигдсэн
    тул нээж чадахгүй.

en: Merged %(filename)s
mn: Нэгтгэгдсэн %(filename)s

en: Cannot save %s
    It is locked by another instance of %s.
mn: %s хадгалж чадахгүй
    Өөр ачаалалтаар түгжигдсан %s байна.

en: Cannot save %s
    %s
mn: Хадгалж чадахгүй %s
    %s

en: %s template files (*.tsktmpl)|*.tsktmpl
mn: %s загвар файлууд (*.tsktmpl)|*.tsktmpl

en: Exported %(count)d items to %(filename)s
mn: %(filename)s руу %(count)d ширхэг бичлэг экспортлогдлоо

en: Finished synchronization
mn: Зэрэгцүүлэлт дууслаа

en: Synchronization status
mn: Зэрэгцүүлэлтийн төлөв

en: You have unsaved changes.
    Save before closing?
mn: Хадгалагдаагүй өөрчлөлтүүд байна.
    Хаахаасаа өмнө хадгалах уу?

en: %s: save changes?
mn: %s: өөрчлөлтийг хадгалах уу?

en: %s: file locked
mn: %s: файл түгжигдсэн

en: Cannot acquire a lock because locking is not supported
    on the location of %s.
    Open %s unlocked?
mn: %s-ийн байрлалд түгжилт дэмжигддэггүй тул 
    түгжиж чадахгүй байна.
    Түгжихгүйгээр нээх үү %s?

en: Closed %s
mn: %s хаагдсан

en: Saved %(nrtasks)d tasks to %(filename)s
mn: %(filename)s-д %(nrtasks)d даалгавар хадгалагдлаа

en: Cannot open %(filename)s
    because it was created by a newer version of %(name)s.
    Please upgrade %(name)s.
mn: %(filename)s файлыг нээж чадахгүй байна
    Учир нь энэ файлыг %(name)s-ийн шинэ хувилбараар үүсгэсэн.
    Та %(name)s-г шинэчлэнэ үү!

en: Error while reading %s:
mn: %s-г уншихад алдаа гарлаа:

en: Synchronizing with %s...
mn: %s-тай зэрэгцүүлэлт...

en: Welcome to %(name)s version %(version)s
mn: %(name)s-ийн %(version)s хувилбарт тавтай морилно уу

en: Synchronization type
mn: Зэрэгцүүлэлтийн төрөл

en: &File
mn: &Файл

en: &Edit
mn: &Засварлах

en: &View
mn: &Харах

en: &Help
mn: &Тусламж

en: &Export
mn: &Экспортлох

en: &Select
mn: &Сонгох

en: &New viewer
mn: &Шинэ харагч

en: &Activate next viewer	Ctrl+PgDn
mn: &Дараагийн харагдацыг идэвхжүүлэх	Ctrl+PgDn

en: Activate &previous viewer	Ctrl+PgUp
mn: &Өмнөх харагдацыг идэвхжүүлэх	Ctrl+PgDn

en: &Filter
mn: &Шүүлт

en: &Sort
mn: &Эрэмбэлэх

en: &Columns
mn: &Баганууд

en: &Tree options
mn: &Модны сонголтууд

en: T&oolbar
mn: &Хэрэгслүүд

en: Show/hide status bar
mn: Төлвийн мөр ил/далд

en: Status&bar
mn: Төлвийн мөр

en: &Task
mn: &Даалгавар

en: Open a new tab with a viewer that displays tasks
mn: Даалгаваруудыг харуулах шинэ самбар нээх

en: T&imeline
mn: Цагийн шугам

en: &Category
mn: &Ангилал

en: Open a new tab with a viewer that displays categories
mn: Ангилалуудыг харуулах шинэ самбар нээх

en: &Effort
mn: &Хөдөлмөр

en: Open a new tab with a viewer that displays efforts
mn: Хөдөлмөрлөлтийг харуулах шинэ самбар нээх

en: &Note
mn: &Тэмдэглэл

en: Open a new tab with a viewer that displays notes
mn: Тэмдэглэлүүдийг харуулах шинэ самбар нээх

en: &Hide
mn: &Далдлах

en: Hide the toolbar
mn: Хэрэгслүүдийг далдлах

en: &Small images
mn: &Жижиг зургууд

en: Small images (16x16) on the toolbar
mn: Хэрэгслүүдэд жижиг зураг (16x16)

en: &Medium-sized images
mn: &Дунд хэмжээтэй зургууд

en: Medium-sized images (22x22) on the toolbar
mn: Хэрэгслүүдэд дунд хэмжээний зураг (22x22)

en: &Large images
mn: &Том зургууд

en: Large images (32x32) on the toolbar
mn: Хэрэгслүүдэд том зураг (32x32)

en: &Toggle category
mn: Ангилал сэлгэх

en: %s (subtasks)
mn: %s (дэд даалгавар)

en: &Priority
mn: &Чухалчлал

en: Page
mn: Хуудас

en: Open %s
mn: %s нээх

en: &Merge...
mn: &Нэгтгэх...

en: &Save	Ctrl+S
mn: &Хадгалах	Ctrl+S

en: Print preview
mn: Хэвлэхээр тольдох

en: &Undo
mn: &Буцаа

en: &Redo
mn: &Дахин хий

en: &Paste	Ctrl+V
mn: &Буулгах	Ctrl+V

en: Edit SyncML preferences
mn: SyncML тохиргоо өөрчлөх

en: &Clear selection
mn: Сонголтыг &цэвэрлэх

en: &Hide this column
mn: Энэ баганыг &далдлах

en: Hide the selected column
mn: Сонгосон баганыг далдлах

en: &Ascending
mn: &Өсөхөөр

en: New &subtask...
mn: Шинэ &дэд даалгавар...

en: Mark the selected task(s) completed
mn: Сонгосон даалгавруудыг биелэсэн болго

en: Help
mn: Тусламж

en: &License
mn: &Лиценз

en: %s license
mn: %s лиценз

en: &Restore
mn: &Сэргээх

en: &Today
mn: &Өнөөдөр

en: Type
mn: Төрөл

en: Period
mn: Үе

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Wednesday
mn: Лхагва

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: &Revenue
mn: &Орлого

en: &Due date
mn: Д&уусах огноо

en: &Completion date
mn: &Биелэсэн огноо

en: &Percentage complete
mn: Биелэлтийн &хувь

en: &Budget
mn: &Төсөв

en: Budget &left
mn: Ү&лдсэн төсөв

en: &Hourly fee
mn: &Цагийн төлбөр

en: &Fixed fee
mn: &Тогтмол төлбөр

en: &Reminder
mn: &Сануурга

en: &Subject
mn: &Сэдэв

en: Status: n/a
mn: Төлөв: т/гүй

en: Tasks: %d selected, %d visible, %d total
mn: Даалгаврууд: сонгогдсон %d, ил %d, биелэсэн %d

en: Tasks
mn: Даалгаврууд

en: Now
mn: Одоо

en: Insert a new category
mn: Шинэ ангилал оруулах

en: Edit preferences
mn: Тохиргоо өөрчлөх

en: Add an effort period to the selected task(s)
mn: Сонгосон даалгавар(ууд)т хөдөлмөрлөлтийн шинэ үе оруулах

en: Close the current file
mn: Идэвхтэй файлыг хаах

en: Save the current file
mn: Идэвхитэй файлыг хадгалах

en: Insert a new note
mn: Шинэ тэмдэглэгээ оруулах

en: Print the current file
mn: Идэвхитэй файлыг хэвлэх

en: Insert a new task
mn: Шинэ даалгавар оруулах

en: Activate the next open viewer
mn: Дараагийн нээлттэй харагчийг идэвхжүүлэх

en: Activate the previous open viewer
mn: Өмнөх нээлттэй харагдацыг идэвхжүүлэх

en: now
mn: одоо
