Tuxpaint - en to ca translation catalogue (20 entries)

en: Paint with a blotty brush that looks like acrylic paint.
ca: Pinta amb un pinzell que sembla pintura acrílica.

en: The arrow points the direction you draw.
ca: La fletxa apunta en la direcció en que dibuixeu.

en: The triangle points the direction you draw.
ca: El triangle apunta en la direcció en que dibuixeu.

en: The dog chases where you draw.
ca: El gos va cap a on dibuixeu.

en: The cat chases where you draw.
ca: El gat persegueix el ratolí.

en: The squirrel runs where you draw.
ca: L'esquirol corre cap a on dibuixeu.

en: Fluffy circles, great for drawing clouds.
ca: Cercles inflats, per dibuixar núvols...

en: Paint footsteps with shoes on your picture.
ca: Pinta petjades de sabates en el dibuix.

en: Paint barefoot footsteps on your picture.
ca: Pinta traces de peus en el dibuix.

en: Paint pawprints on your picture.
ca: Pinta un rastre d'animals en el dibuix.

en: Impasto ("mixture"), a technique that involves applying thick layers of paint, making brush strokes visible.
ca: Impasto, una tècnica que aplica capes gruixudes de pintura, fent visibles les pinzellades.

en: Paint random ink splats on your picture.
ca: Pinta esquitxos de tinta aleatoris en el dibuix.

en: Hash marks that draw perpendicular to the direction your painting.
ca: Pinta ratlles fines perpendiculars a la direcció del traç.

en: This draws a pencil effect that follows the direction of your strokes.
ca: Dibuixa un efecte de llàpis que canvia amb la direcció del traç.

en: Paint with sparkles!
ca: Pinta amb guspires!.

en: Paint with a rotating spiral.
ca: Pinta amb una espiral que roda.

en: Paint with a random spray effect.
ca: Pinta amb un efecte d'esprai aleatori.

en: A tiny, 1-by-1 pixel brush.
ca: Un pinzell petit d'un sol píxel.

en: Draw with leafy vines.
ca: Dibuixa amb fulles de vinya.

en: Watercolor splotches.
ca: Taques de aquarel·la.
