Uranium 4.13 - en to hu_HU translation catalogue (122 entries)

[ctx: @item:inmenu]
en: Local File
hu_HU: Helyi fájl

[ctx: @info:warning]
en: There are no file types available to write with!
hu_HU: Ez a fájltípus nem írható!

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
hu_HU: A fájl használatban van.

[ctx: @label Don't translate the XML tag <filename>!]
en: The file <filename>{0}</filename> already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu_HU: A <filename>{0}</filename> fájl használatban van. Biztosan felül akarod írni ?

[ctx: @info:progress Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saving to <filename>{0}</filename>
hu_HU: Mentés a(z) <filename>{0}</filename> fájlba.

[ctx: @info:title]
en: Saving
hu_HU: Mentés

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Permission denied when trying to save <filename>{0}</filename>
hu_HU: Hozzáférés megtagadva a <filename>{0}</filename> fájlba történő íráskor.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename> or <message>!]
en: Could not save to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
hu_HU: Sikertelen mentés a(z) <filename>{0}</filename> fájlba: <message>{1}</message>

[ctx: @info:status Don't translate the XML tags <filename>!]
en: Saved to <filename>{0}</filename>
hu_HU: Mentés <filename>{0}</filename> fájlba.

[ctx: @info:title]
en: File Saved
hu_HU: Fájl elmentve.

[ctx: @action:button]
en: Open Folder
hu_HU: Mappa megnyitása

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the folder containing the file
hu_HU: A fájlt tartalmazó mappa megnyitása.

[ctx: @info:title]
en: Error
hu_HU: Hiba

[ctx: @info:status]
en: Something went wrong saving to <filename>{0}</filename>: <message>{1}</message>
hu_HU: Valami hiba történt <filename>{0}</filename> mentésekor: <message>{1}</message>

[ctx: @item:inmenu]
en: Simple
hu_HU: Egyszerű

[ctx: @error:no mesh]
en: There is no mesh to write.
hu_HU: Nincs háló, amelybe írhatnánk

[ctx: @error:not supported]
en: Unsupported output mode writing STL to stream.
hu_HU: Nem támogatott kimeneti mód az STL adatfolyam írására.

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File (ASCII)
hu_HU: STL fájl (ASCII)

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File (Binary)
hu_HU: STL fájl (bináris)

[ctx: @item:inlistbox]
en: STL File
hu_HU: STL fájl

[ctx: @error:not supported]
en: OBJWriter does not support non-text mode.
hu_HU: Az OBJWriter nem támogatja a nem szöveges módot.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wavefront OBJ File
hu_HU: Hullámfront OBJ fájl

[ctx: @info:status]
en: {application_name} {version_number} is available!
hu_HU: Az {application_name} {version_number} elérhető!

[ctx: @info:status]
en: {application_name} {version_number} provides a better and more reliable printing experience.
hu_HU: Az {application_name} {version_number} jobb és megbízhatóbb szolgáltatást nyújthat.

[ctx: @action:button]
en: Download
hu_HU: Letöltés

[ctx: @action:button]
en: Learn more
hu_HU: Tudj meg többet

[ctx: @item:inmenu]
en: Update Checker
hu_HU: Frissítések

[ctx: @item:inmenu]
en: Check for Updates
hu_HU: Frissítések ellenőrzése.

[ctx: @info]
en: The version you are using does not support checking for updates.
hu_HU: Ez a verzió nem támogatja a frissítések ellenőrzését.

[ctx: @info:title]
en: Warning
hu_HU: Figyelem

[ctx: @info]
en: No new version was found.
hu_HU: Nem találtam új verziót.

[ctx: @info:title]
en: Version Upgrade
hu_HU: Verzió frissítés

[ctx: @action:button]
en: Move
hu_HU: Mozgatás

[ctx: @info:tooltip]
en: Move Model
hu_HU: Modell mozgatása

[ctx: @label]
en: Mirror
hu_HU: Tükrözés

[ctx: @info:tooltip]
en: Mirror Model
hu_HU: Modell tükrözés

[ctx: @label]
en: Laying object flat on buildplate...
hu_HU: Alapsíkra fektetés

[ctx: @title]
en: Object Rotation
hu_HU: Elforgatás

[ctx: @label]
en: Rotate
hu_HU: Forgatás

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate Model
hu_HU: Modell forgatása

[ctx: @label]
en: Scale
hu_HU: Méretezés

[ctx: @info:tooltip]
en: Scale Model
hu_HU: Méretarányos modell

[ctx: @info]
en: Would you like to reload {filename}?
hu_HU: Szeretnéd újra betölteni {filename}

[ctx: @info:title]
en: File has been modified
hu_HU: A fájl módosult

[ctx: @action:button]
en: Reload
hu_HU: Újratöltés

[ctx: @action:description]
en: This will trigger the modified files to reload from disk.
hu_HU: Ez elindítja a módosult fájlok újratöltését a lemezről.

[ctx: @message]
en: Failed to Initialize OpenGL
hu_HU: Az OpenGL inicializálás sikertelen.

[ctx: Critical OpenGL Extensions Missing]
en: Critical OpenGL extensions are missing. This program requires support for Framebuffer Objects. Please check your video card drivers.
hu_HU: Kritikus OpenGL kiterjesztés hiányzik. Ez szükséges a Framebuffer tárgyak megjelenítéséhez. Kérlek ellenőrizd a videókártyád driverét.

[ctx: @info:title]
en: Uninstalling errors
hu_HU: Eltávolítási hibák

[ctx: @error:update]
en: There was an error uninstalling the package {package} before installing new version:
    {error}.
    Please try to upgrade again later.
hu_HU: Hiba történt a (z) {package} csomag eltávolításában az új verzió telepítése előtt.{error}.
    Próbáld meg később a frissítést.

[ctx: @info:title]
en: Updating error
hu_HU: Frissítési hiba

[ctx: @info:status]
en: The plugin has been installed.
    Please re-start the application to activate the plugin.
hu_HU: A kiegészítő telepítve lett.
    Aktiválásához indítsd újra az alkalmazást.

[ctx: @info:status]
en: The plugin has been removed.
    Please restart {0} to finish uninstall.
hu_HU: A kiegészítő törölve lett.
    Indítsd újra a {0} alkalmazást.

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Supported Types ({0})
hu_HU: Minden támogatott típus ({0})

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Files (*)
hu_HU: Minden fájl (*)

[ctx: @action:button]
en: Reset
hu_HU: Alaphelyzet

[ctx: @info:status]
en: Your configuration seems to be corrupt. Something seems to be wrong with the following profiles:
    - {profiles}
     Would you like to reset to factory defaults? Reset will remove all your current printers and profiles.
hu_HU: A konfigurációd hibákat tartalmazhat. Valami sérültnek tűnik a következő profilban:
    - {profiles}
     Szeretnéd betölteni a gyári alapértékekekt? Ez visszaállít minden értéketalpértékre a jelenlegi printernél és a profilban.

[ctx: @title:window]
en: Reset to factory
hu_HU: Gyári visszaállítás

[ctx: @label]
en: Reset will remove all your current printers and profiles! Are you sure you want to reset?
hu_HU: Mindent visszaállítunk gyári értékekre a jelenlegi nyomtatónál és profilban.Biztosan végrehajtjuk?

[ctx: @info:title]
en: Scaling Object
hu_HU: Tárgy méretezés

[ctx: @label Short days-hours-minutes format. {0} is days, {1} is hours, {2} is minutes]
en: {0:0>2}d {1:0>2}h {2:0>2}min
hu_HU: {0:0>2}n {1:0>2}ó {2:0>2}perc

[ctx: @label Short hours-minutes format. {0} is hours, {1} is minutes]
en: {0:0>2}h {1:0>2}min
hu_HU: {0:0>2}ó {1:0>2}perc

[ctx: @label Long duration format. {0} is days]
en: {0} day | {0} days
hu_HU[0]: {0} nap
hu_HU[1]: {0} nap

[ctx: @label Long duration format. {0} is hours]
en: {0} hour | {0} hours
hu_HU[0]: {0} óra
hu_HU[1]: {0} óra

[ctx: @label Long duration format. {0} is minutes]
en: {0} minute | {0} minutes
hu_HU[0]: {0} perc
hu_HU[1]: {0} perc

[ctx: @info:progress]
en: Loading plugins...
hu_HU: Plugin betöltése...

[ctx: @info:status]
en: Your configuration seems to be corrupt.
hu_HU: A konfigurációd sérültnek tűnik.

[ctx: @info:title]
en: Configuration errors
hu_HU: Konfigurációs hibák

[ctx: @info:progress]
en: Updating configuration...
hu_HU: Konfiguráció frissítése...

[ctx: @info:progress]
en: Loading preferences...
hu_HU: Preferenciák betöltése...

[ctx: @info:version-upgrade]
en: A configuration from an older version of {0} was imported.
hu_HU: A konfiguráció egy régebbi {0} verzióból lett importálva.

[ctx: @info:status Don't translate the XML tag <filename>!]
en: Cannot open files of the type of <filename>{0}</filename>
hu_HU: Nem lehet megnyitni a <filename>{0}</filename> típusú fájlokat

[ctx: @info:title]
en: Invalid File
hu_HU: Érvénytelen fájl

[ctx: @info:title]
en: Loading
hu_HU: Betöltés

[ctx: @option:check]
en: Lock Model
hu_HU: Zárolás

[ctx: @action:button]
en: Lay flat
hu_HU: Fektetés

[ctx: @action:button]
en: Select face to align to the build plate
hu_HU: Válasz egy felületet, amit az alpsíkra igazítunk.

[ctx: @action:checkbox]
en: Snap Rotation
hu_HU: Durva forgatás

[ctx: @option:check]
en: Snap Scaling
hu_HU: Durva méretezés

[ctx: @option:check]
en: Uniform Scaling
hu_HU: Egységesen

[ctx: @title:window]
en: Rename
hu_HU: Átnevezés

[ctx: @info]
en: Please provide a new name.
hu_HU: Adjon meg egy új nevet.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu_HU: Elvet

[ctx: @title:tab]
en: Printers
hu_HU: Nyomtatók

[ctx: @label]
en: Type
hu_HU: Típus

[ctx: @title:window]
en: Confirm Remove
hu_HU: Etávolítás jóváhagyása

[ctx: @label (%1 is object name)]
en: Are you sure you wish to remove %1? This cannot be undone!
hu_HU: Biztosan eltávolítani akarja a (z)%1 fájlt? Ez nem vonható vissza!

[ctx: @title:window]
en: Preferences
hu_HU: Preferenciák

[ctx: @title:tab]
en: General
hu_HU: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Settings
hu_HU: Beállítások

[ctx: description]
en: Outputs log information to the console.
hu_HU: Kimeneti napló a konzolra.

[ctx: name]
en: Console Logger
hu_HU: Konzol naplózó

[ctx: description]
en: Enables saving to local files.
hu_HU: Mentés engedélyezése helyi fájlba.

[ctx: name]
en: Local File Output Device
hu_HU: Helyi fájl kimeneti eszköz

[ctx: description]
en: Provides a simple solid mesh view.
hu_HU: Egyszerű szilárd háló nézet.

[ctx: name]
en: Simple View
hu_HU: Egyszerű nézet

[ctx: description]
en: Provides support for writing STL files.
hu_HU: STL fájlok írásának támogatása.

[ctx: name]
en: STL Writer
hu_HU: STL író

[ctx: description]
en: Provides support for reading STL files.
hu_HU: STL fájlok olvasásának támogatása

[ctx: name]
en: STL Reader
hu_HU: STL olvasó

[ctx: description]
en: Makes it possible to write Wavefront OBJ files.
hu_HU: Wavefront OBJ fájlok írásának biztosítása.

[ctx: name]
en: Wavefront OBJ Writer
hu_HU: Wavefront OBJ író

[ctx: description]
en: Makes it possible to read Wavefront OBJ files.
hu_HU: Wavefront OBJ fájlok olvasásának biztosítása.

[ctx: name]
en: Wavefront OBJ Reader
hu_HU: Wavefront OBJ olvasó

[ctx: description]
en: Checks for updates of the software.
hu_HU: Szoftver frissítés ellenőrzése.

[ctx: name]
en: Update Checker
hu_HU: Frissítések

[ctx: description]
en: Provides built-in setting containers that come with the installation of the application.
hu_HU: Beépített beállítás tárolók, az alkalmazások telepítéséhez.

[ctx: name]
en: Local Container Provider
hu_HU: Helyi tároló biztosítása

[ctx: description]
en: Provides the Move tool.
hu_HU: Mozgatás eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Move Tool
hu_HU: Mozgatás eszköz

[ctx: description]
en: Provides the Mirror tool.
hu_HU: Tükröző eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Mirror Tool
hu_HU: Tükröző eszköz

[ctx: description]
en: Provides the tool to manipulate the camera.
hu_HU: Kamera kezelő eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Camera Tool
hu_HU: Kamera eszköz

[ctx: description]
en: Provides the Selection tool.
hu_HU: Kiválasztó eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Selection Tool
hu_HU: Kiválasztó eszköz

[ctx: description]
en: Provides the Rotate tool.
hu_HU: Forgatás eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Rotate Tool
hu_HU: Forgatás eszköz

[ctx: description]
en: Provides the Scale tool.
hu_HU: Méretező eszköz biztosítása

[ctx: name]
en: Scale Tool
hu_HU: Méretező eszköz

[ctx: description]
en: Outputs log information to a file in your settings folder.
hu_HU: Naplóadatokat ment ki a beállítási mappában lévő fájlba.

[ctx: name]
en: File Logger
hu_HU: Fájl loggolás
