wammu - en to ca translation catalogue (562 entries)

en: About Wammu
ca: Quant al Wammu

en: Running on Python %s
ca: Funcionant amb Python %s

en: Using wxPython %s
ca: S'està usant wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
ca: S'està usant python-gammu %(python_gammu_version)s i el  Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
ca: <b>Wammu</b> és una GUI per al Gammu basat en wxPython.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ca: 
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que sigui útil,
    però sense cap mena de garantia; fins i tot sense la implícita garantia
    mercantil o l'adeqüació per a un ús particular. Mireu la
    Llicència Pública delGNU per més detalls.

en: Failed to set exception handler.
ca: No s'ha pogut establir el gestor d'excepcions.

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: Location
ca: Ubicació

en: Memory
ca: Memòria

en: Number
ca: Número

en: Type
ca: Tipus

en: Date
ca: Data

en: Status
ca: Estat

en: Completed
ca: Completat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Fi

en: Alarm
ca: Alarma

en: Recurrence
ca: Repetició

en: Resend
ca: Torna a enviar

en: Send
ca: Envia

en: Reply
ca: Respon

en: Call
ca: Truca

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Store as new contact
ca: Desa com a contacte nou

en: Edit
ca: Edita

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Delete current
ca: Esborra l'actual

en: Delete selected
ca: Esborra els sel·leccionats

en: Backup current
ca: Fes una còpia de seguretat de l'actual

en: Backup selected
ca: Fes una còpia de seguretat dels seleccionats

en: Backup all
ca: Fes una còpia de seguretat de tot

en: Message preview
ca: Previsualitza el missatge

en: Text style
ca: Estil del text

en: Concatenated
ca: Concatenat

en: Style
ca: Estil

en: %d char | %d chars
ca[0]: %d caràcter
ca[1]: %d caràcters

en: Select predefined animation:
ca: Selecciona l’animació predefinida:

en: Select predefined sound:
ca: Selecciona el so predefinit:

en: Predefined animation
ca: Animació predefinida

en: Predefined sound
ca: So predefinit

en: Composing SMS
ca: S'està escrivint l'SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
ca: Quan s'activa, el missatge s'envia al destinatari.

en: Save into folder
ca: Desa-ho a la carpeta

en: When checked, message is saved to phone.
ca: Quan s'activa, el missatge es guarda al telèfon.

en: Add
ca: Afegeix

en: Add number of recipient from contacts.
ca: Afegeix el número del destinatari des dels contactes.

en: Edit recipients list.
ca: Edita la llista dels destinataris.

en: Recipient's numbers:
ca: Números dels destinataris:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
ca: Els missatges Unicode poden contenir caràcters nacionals i altres caràcters especials, sel·leccioneu aquesta opció si useu caràcters que no siguin latin-1. Els vostres missatges necessitaran més espai, així que podreu escriure menys caràcters en un únic missatge.

en: Delivery report
ca: Informe de lliurament

en: Check to request delivery report for message.
ca: Selecciona per sol·licitar l'informe de lliurament pel missatge.

en: Sent
ca: Enviat

en: Flash
ca: Ràfega

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
ca: Envia un missatge ràfega: només es mostrarà a la pantalla, però no es desarà al telèfon.

en: Parts of current message
ca: Parts del missatge actual

en: Available message parts
ca: Parts de missatge disponibles

en: Create new message by adding part to left list...
ca: Crea un nou missatge afegint-ne una part a la llista de l'esquerra...

en: Preview
ca: Previsualització

en: No editor available for type %s
ca: No hi ha un editor disponible pel tipus %s

en: Nothing to preview, message is empty.
ca: No hi ha res per previsualitzar, el missatge és buit.

en: Message empty!
ca: Missatge buit!

en: Message will fit into %d SMSes
ca: El missatge s'ajusta a %d SMS

en: XML File
ca: Fitxer XML

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Select XML file...
ca: Selecciona un fitxer XML...

en: Saving contacts to XML
ca: S’estan desant els contactes en el XML

en: Export terminated
ca: Ha finalitzat l’exportació

en: phone
ca: telèfon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
ca: Ha fallat la creació del fitxer %s, sortint.

en: Can not create file!
ca: No es pot crear el fitxer!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
ca: S’han exportat %(count)d contactes a «%(path)s»

en: Chimes high
ca: Repics alts

en: Chimes low
ca: Repics baixos

en: TaDa
ca: Ta da

en: Notify
ca: Notificació

en: Drum
ca: Percussió

en: Claps
ca: Aplaudiment

en: Fanfare
ca: Fanfàrria

en: Chord high
ca: Acord alt

en: Chord low
ca: Acord baix

en: I'm ironic, flirty
ca: Sóc irònic, bufó

en: I am glad
ca: M’alegro

en: I am skeptic
ca: Sóc escèptic

en: I am sad
ca: Estic trist

en: WOW
ca: Vagi

en: I am crying
ca: Estic plorant

en: I am winking
ca: Picada d’ullet

en: I am laughing
ca: Estic rient-me

en: I am indifferent
ca: M’és indiferent

en: I am in love
ca: Estic enamorat

en: I am confused
ca: Estic confós

en: Tongue hanging out
ca: Traient la llengua

en: I am angry
ca: Estic enfadat

en: Wearing glasses
ca: Uso ulleres

en: Devil
ca: Dimoni

en: Alignment
ca: Alineació

en: None
ca: Cap

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Center
ca: Centrat

en: Text Size
ca: Mida del text

en: Large
ca: Gran

en: Small
ca: Petit

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Strikethrough
ca: Tatxat

en: Available contacts:
ca: Contactes disponibles:

en: Current recipients:
ca: Destinataris actuals:

en: Contact list
ca: Llista de contactes

en: Edit contacts list
ca: Edita la llista de contactes

en: Load contacts from file
ca: Carrega els contactes des de l'arxiu

en: Selected file "%s" could not be written.
ca: No es pot escriure el fitxer seleccionat «%s».

en: File can not be created!
ca: No es pot crear l'arxiu!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
ca: No es va trobar el fitxer seleccionat «%s», no es va llegir cap dada.

en: File not found!
ca: No s'ha trobat l'arxiu!

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Creating new %s
ca: S'està creant el nou %s

en: Editing %(name)s %(location)s
ca: S'està editant %(name)s %(location)s

en: Add one more field.
ca: Afegeix un camp més.

en: contact
ca: contacte

en: Memory type
ca: Tipus de memòria

en: calendar event
ca: Esdeveniment del calendari

en: Event type
ca: Tipus d'event

en: todo item
ca: cosa a fer

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
ca: S'ha destat automàticament a %s el registre de deputració, inclogueu-lo a l'informe d'errors.

en: Save debug log...
ca: Desa el registre de depuració...

en: Search for similar reports
ca: Cerca informes similars

en: Report bug
ca: Informa d'un error

en: Save debug log as...
ca: Anomena i desa el registre de depuració...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
ca: El registre de depuració s'ha guadat per la comunicació del telèfon, si aquest error apareix quan es comunica amb el telèfon, t'animem fortament a incloura-ho a al "bugreport". El registre de depuració s'ha guardat al fitxer %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
ca: Abans d'enviar-ho, busqueu errors similars a %s

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
ca: Ha aparegut un error de codificació de Unicode; consulteu la pregunta 1 en P+F per saber com resoldre-ho.

en: Unhandled exception appeared.
ca: Ha aparegut una excepció no controlada.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
ca: Si voleu ajudar a millorar aquest programa, envieu aquesta informació i una descripció de com va ocórrer el problema, escrita en anglès, en %s.

en: Unhandled exception
ca: Excepció no controlada

en: Create new configuration
ca: Crea una nova configuració

en: %(name)s (position %(position)d)
ca: %(name)s (posició %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
ca: Seleccioneu quina configuració voleu modificar.

en: Select configuration section
ca: Selecciona una nova secció de la configuració

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Model (Gammu identification)
ca: Model (indentificador del Gammu)

en: Firmware
ca: Microprogramari

en: Firmware date
ca: Data del microprogramari

en: Firmware (numeric)
ca: Microprogramari (numèric)

en: Serial number (IMEI)
ca: Número de sèrie (IMEI)

en: Original IMEI
ca: IMEI original

en: Product code
ca: Codi del producte

en: N/A
ca: N/D

en: SIM IMSI
ca: IMSI de la SIM

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Manufacture month
ca: Mes de fabricació

en: Language packs in phone
ca: Paquets d'idioma al telèfon

en: Automatically switched to local locales.
ca: Canvia automàticament als llocs locals.

en: Wammu debug log
ca: Registre de depuració del Wammu

en: Here will appear debug messages from Gammu...
ca: Aquí apareixen els missatges de depuració del Gammu...

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone Information
ca: Informació del telèfon

en: Wammu version
ca: Versió del Wammu

en: Gammu version
ca: Versió del Gammu

en: python-gammu version
ca: Versió del python-gammu

en: Calls
ca: Trucades

en: All Calls
ca: Totes les trucades

en: Received
ca: Rebudes

en: Received Calls
ca: Trucades rebudes

en: Missed
ca: Perdudes

en: Missed Calls
ca: Trucades perdudes

en: Outgoing
ca: Sortints

en: Outgoing Calls
ca: Trucades sortints

en: Contacts
ca: Contactes

en: All Contacts
ca: Tots els contactes

en: SIM Contacts
ca: Contactes de la SIM

en: Phone Contacts
ca: Contactes del telèfon

en: Messages
ca: Missatges

en: All Messages
ca: Tots els missatges

en: Read
ca: Llegits

en: Read Messages
ca: Missatges llegits

en: Unread
ca: No llegits

en: Unread Messages
ca: Missatges no llegits

en: Sent Messages
ca: Missatges enviats

en: Unsent
ca: No enviats

en: Unsent Messages
ca: Missatges no enviats

en: Todos
ca: A fer

en: All Todo Items
ca: Totes les coses a fer

en: Calendar
ca: Calendari

en: All Calendar Events
ca: Tots els esdeveniments del calendari

en: Search:
ca: Cerca:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
ca: Introduïu el text a cercar, si us plou observeu que el tipus de cerca està seleccionat al costat d'aquest camp. La cerca afecta a tots els camps.

en: Regexp
ca: Expressió regular

en: Wildcard
ca: Comodí

en: Select search type
ca: Seleccioneu el tipus de cerca

en: Welcome to Wammu %s
ca: Benvingut al Wammu %s

en: &Write data
ca: &Escriu les dades

en: Write data (except messages) to file.
ca: Escriu les dades (exepte els missatges) a un arxiu.

en: W&rite message
ca: E&scriu un missatge

en: Write messages to file.
ca: Escriu els missatges a un arxiu.

en: &Read data
ca: &Llegeix les dades

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
ca: Llegeix les dades (expete els missatges) des d'un arxiu (no les importa al telèfon).

en: R&ead messages
ca: L&legeix els missatges

en: Read messages from file (does not import to the phone).
ca: Llegeix els missatges des d'un arxiu (no els importa al telèfon).

en: &Phone wizard
ca: &Assistent del telèfon

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
ca: Cerca un telèfon o configura'l amb l'assistent.

en: Se&ttings
ca: C&onfiguració

en: Change Wammu settings.
ca: Canvia la configuració del Wammu.

en: E&xit
ca: S&urt

en: Terminate Wammu.
ca: Finalitza el Wammu.

en: &Connect
ca: &Connecta

en: Connect the device.
ca: Connecta el dispositiu.

en: &Disconnect
ca: &Desconnecta

en: Disconnect the device.
ca: Desconnecta el dispositiu.

en: &Synchronise time
ca: &Sincronitza el temps

en: Synchronise time in phone with PC.
ca: Sincronitza el temps del telèfon amb el de l'ordinador.

en: Send &file
ca: Envia l'&arxiu

en: Send file to phone.
ca: Envia l'arxiu al telèfon.

en: &Phone
ca: &Telèfon

en: &Info
ca: &Informació

en: Retrieve phone information.
ca: Recupera la informació del telèfon.

en: Contacts (&SIM)
ca: Contactes (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
ca: Recupera els contactes del SIM.

en: Contacts (&phone)
ca: Contactes (&telèfon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
ca: Recupera els contactes de la memòria del telèfon.

en: &Contacts (All)
ca: &Contactes (Tots)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
ca: Recupera els contactes de la memòria del telèfon i del SIM.

en: C&alls
ca: &Trucades

en: Retrieve call history.
ca: Recupera l'historial de trucades.

en: &Messages
ca: &Missatges

en: Retrieve messages.
ca: Recupera els missatges.

en: &Todos
ca: &Coses a fer

en: Retrieve todos.
ca: Recupera les coses a fer.

en: Calenda&r
ca: Calenda&ri

en: Retrieve calendar events.
ca: Recupera els esdeveniments del calendari.

en: A&ll
ca: &Tot

en: &Retrieve
ca: &Recupera

en: &Contact
ca: &Contacte

en: Create new contact.
ca: Crea un contacte nou.

en: Calendar &event
ca: &Esdeveniment del calendari

en: Create new calendar event.
ca: Crea un nou esdeveniment del calendari.

en: &Todo
ca: &Coses a fer

en: Create new todo.
ca: Crea una nova cosa a fer.

en: &Message
ca: &Missatge

en: Create new message.
ca: Crea un nou missatge.

en: &Create
ca: &Crea

en: &Save
ca: &Desa

en: S&ave messages
ca: &Desa els missatges

en: &Import to phone
ca: &Importa al telèfon

en: Import data from backup to phone.
ca: Importa les dades d'una còpia de seguretat al telèfon.

en: I&mport messages to phone
ca: I&mporta els missatges al telèfon

en: Import messages from backup to phone.
ca: Importa els missatges d'una còpia de seguretat al telèfon.

en: Export messages to &emails
ca: Exporta els missatges a &correus electrònics

en: Export messages to emails in storage you choose.
ca: Exporta els missates a correus electrònics al dispositiu que escolliu.

en: Export messages to &XML
ca: Exporta els missatges a &XML

en: Export messages to XML file you choose.
ca: Exporta els missatges a l'arxiu XML que escolliu.

en: Export &contacts to XML
ca: Exporta els &contactes a XML

en: Export contacts to XML file you choose.
ca: Exporta els contactes a l’fitxer XML que escolliu.

en: &Backups
ca: &Còpies de seguretat

en: &Website
ca: &Pàgina web

en: Visit Wammu website.
ca: Visita la pàgina web del Wammu.

en: &Support
ca: &Assistència

en: Visit Wammu support website.
ca: Visita la pàgina web d'assistència del Wammu.

en: &Report bug
ca: &Informa d'un error

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
ca: Infora d'un error al Wammu, inclogueu el registre de depuració si és possible.

en: &Save debug log
ca: D&esa el registre de deputració

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
ca: Desa una còpia del registre de depuració, inclogueu-lo a l'informe d'errors.

en: &Gammu Phone Database
ca: &Base de dades de Telèfons del Gammu

en: Visit database of user experiences with phones.
ca: Visiteu la base de dades de les experiències dels usuaris amb els telèfons.

en: &Talkback
ca: &Experiències d'usuaris

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
ca: Informeu de les vostres experiències amb la Base de dades dels Telèfons del Gammu.

en: &Donate
ca: &Dóna

en: Donate to Wammu project.
ca: Doneu al projecte Wammu.

en: &About
ca: &Quant a

en: Information about program.
ca: Informació sobre el programa.

en: &Help
ca: &Ajuda

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
ca: S'ha creat el registre de depuració a l'arxiu temporal <%s>. En cas de fallida inclogueu-lo a l'informe d'errors!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
ca: No es pot treballar amb aquestes dades, recupereu-les primer del telèfon

en: Data not up to date
ca: Les dades no estan actualitzades

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
ca: El Wammu no pot importar el mòdul gammu, es finalitza el programa.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
ca: La importació falla perquè el python-gammu està compilat amb una versió diferent del Gammu de la que s'està usant (fou compilat amb la versió %(compile)s i ara està usant la versió %(runtime)s).

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
ca: Podeu arreglar-ho recompilant el pyhton-gammu amb la llibreria gammu que esteu usant.

en: Gammu module not working!
ca: El mòdul gammu no està funcionant!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
ca: El mòdul gammu no s'ha trobat, probalement no teniu instal·lat correctament el python-gammu per la versió actual del pyhton.

en: The import failed with following error:
ca: La importació ha fallat degut al següent error:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
ca: No s'ha trobat la configuració del Wammu i no es pot llegir la configuració del Gammu.

en: Do you want to configure phone connection now?
ca: Desitgeu configurar la connexió telefònica ara?

en: Configuration not found
ca: Configuració no trobada

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
ca: Esteu usant el Wammu fa més d'un mes. Ens agradaria saber si es reconeix el seu telèfon. Desitgeu participar en aquesta enquesta?

en: Press Cancel to never show this question again.
ca: Apreti Cancel·la per no mostrar mai més aquesta pregunta.

en: Thanks for using Wammu
ca: Gràcies per usar el Wammu

en: Migrated from older Wammu
ca: Emigrat des d'un Wammu més antic

en: Connect
ca: Connecta

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Settings
ca: Opcions

en: Restore
ca: Recupera

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Close
ca: Tanca

en: battery
ca: bateria

en: no battery
ca: sense bateria

en: fault
ca: averia

en: charging
ca: s'està carregant

en: charged
ca: carregada

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
ca: Bateria: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Senyal: %(signal_level)s, Temps: %(time)s

en: Connected
ca: Connectat

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
ca: Heu canviat paràmetres que afecten la connexió del telèfon, s'usaran el pròxim cop que us connecteu al telèfon.

en: Notice
ca: Avís

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
ca: Sembla una finalització normal del programa, s'ha esborrat l'arxiu de registre.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
ca: S'ha fallat en esborrar l'arxiu de registre temporal, esborreu-lo vós mateix.

en: Filename: %s
ca: Nom de l'arxiu: %s

en: Error while communicating with phone
ca: Ha sorgit un error mentres s'establia comunicació amb el telèfon

en: Error Occured
ca: Ha sorgit un error

en: Operation in progress
ca: Operació en progrés

en: voice tag %x
ca: etiqueta de veu %x

en: Folder
ca: Carpeta

en: Writing message(s)...
ca: S'està escrivint un(s) missatge(s)...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
ca: No és pot llegir el missatge desat! Segurament hi ha un error en el Gammu, contacteu amb l'autor amb el registre de depuració d'aquesta operació. Per veure un missatge al Wammu s'han de rellegir tots els missatges.

en: Could not read saved message!
ca: No es pot llegir el missatge desat!

en: Writing contact...
ca: S'està escrivint un contacte...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
ca: No es pot llegir l'entrada desada! Pot ser diferent d'un desat al telèfon fins que rellegegiu totes les entrades.

en: Could not read saved entry!
ca: No es pot llegit l'entrada desada!

en: Writing calendar...
ca: S'està escrivint el calendari...

en: Writing todo...
ca: S'està escrivint les coses a fer...

en: Gammu messages backup
ca: Còpia de seguretat dels missatges del Gammu

en: All backup formats
ca: Tots els formats de còpia de seguretat

en: Gammu backup [all data]
ca: Còpia de seguretat del Gammu [totes les dades]

en: Nokia backup [contacts]
ca: Còpia de seguretat de Nokia [contactes]

en: vCard [contacts]
ca: vCard [contactes]

en: LDIF [contacts]
ca: LDIF [contactes]

en: vCalendar [todo,calendar]
ca: vCalendar [coses a fer, calendari]

en: iCalendar [todo,calendar]
ca: iCalendar [coses a fer, calendari]

en: Save data as...
ca: Desa les dades com...

en: Read data
ca: Llegeix les dades

en: Save backup as...
ca: Desa una còpia de seguretat com...

en: Import backup
ca: Importa una còpia de seguretat

en: Error while reading backup
ca: S'ha produït un mentres es llegia la còpia de seguretat

en: Data has been read from file "%s"
ca: Les dades s'han llegit de l'arxiu "%s"

en: %d messages
ca: %d missatges

en: No importable data were found in file "%s"
ca: No s'han trobat dades imortables a l'arxiu "%s"

en: No data to import
ca: No hi ha dades per importar

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
ca: S'han trobat les següents dades a la còpia de seguretat, sel·leccioneu quina d'aquestes voleu afegir-les al telèfon.

en: Select what to import
ca: Sel·leccionieu què voleu importar

en: Importing data...
ca: S'estàn important les dades...

en: Backup has been imported from file "%s"
ca: La còpia de seguretat s'ha importat de l'arxiu "%s"

en: Backup imported
ca: Còpia de seguretat importada

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
ca: Ha fallat la restauració de l'arxiu "%s", algunes parts de la còpia de seguretat poden haver estat guardaes al telèfon i altres no.

en: Backup import failed
ca: Ha fallat la importació de la còpia de seguretat

en: %d phone contact entries
ca: %d entrades dels contactes del telèfon

en: %d SIM contact entries
ca: %d entrades de contactes de la SIM

en: %d to do entries
ca: %d entrades de coses a fer

en: %d calendar entries
ca: %d entrades del calendari

en: Backup saved from phone %s
ca: Còpia de seguretat desada des del telèfon %s

en: , serial number %s
ca: , número de sèrie %s

en: Backup was created by %s
ca: Còpia de seguretat creada per %s

en: Backup saved on %s
ca: Còpia de seguretat desada a %s

en: Backup has been saved to file "%s"
ca: S'ha desat la còpia de seguretat a l'arxiu  "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
ca: Les dades s'han desat a l'arxiu "%s"

en: Error while saving backup
ca: S'ha produït un error mentres s'estava desant la còpia de seguretat

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
ca: S'ha produït un error mentres s'estava desant la còpia de seguretat, probablement s'ha exedit algun límit dintre del Gammu.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el contacte "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la trucada de "%s"?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el missatge de "%s"?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'entrada de coses a fer "%s"?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'entrada del calendari "%s"?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
ca[0]: Esteu segur que voleu eliminar el contacte %d?
ca[1]: Esteu segur que voleu eliminar els contactes %d?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
ca[0]: Esteu segur que voleu eliminar la trucada %d?
ca[1]: Esteu segur que voleu eliminar les trucades %d?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
ca[0]: Esteu segur que voleu eliminar el missatge %d?
ca[1]: Esteu segur que voleu eliminar els missatges %d?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
ca[0]: Esteu segur que voleu eliminar l'entrada de coses a fer %d?
ca[1]: Esteu segur que voleu eliminar les entrades de coses a fer %d?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
ca[0]: Esteu segur que voleu eliminar l'entrada del calendari %d?
ca[1]: Esteu segur que voleu eliminar les entrades del calendari %d?

en: Confirm deleting
ca: Confirmeu per esborrar

en: Deleting contact(s)...
ca: S'estan esborrant els contactes...

en: Deleting message(s)...
ca: S'estan esborrant els missatges...

en: Deleting todo(s)...
ca: S'estan esborran les coses a fer...

en: Deleting calendar event(s)...
ca: S'estan esborran els esdeveniments del calendari...

en: Reading phone information
ca: S'està llegint la informació del telèfon

en: Reading calls of type %s
ca: S'estan llegint les trucades del tipus %s

en: Reading contacts from %s
ca: S'estan llegint els contaces de %s

en: Reading messages
ca: S'estan llegint els missatges

en: Reading todos
ca: S'estan llegint les coses a fer

en: Reading calendar
ca: S'està llegint el calendari

en: Setting time in phone...
ca: S'està ajustant el temps al telèfon...

en: Send file to phone
ca: S'està enviant l'arxiu al telèfon

en: Sending file to phone...
ca: S'està enviant l'arxiu al telèfon...

en: Transfer has been rejected by phone.
ca: El telèfon ha rebutjat la transferència.

en: Transfer rejected!
ca: S'ha rebutjat la trasnferència!

en: One moment please, connecting to phone...
ca: Un moment si us plou, s'està connectant el telèfon...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
ca: La connexió telefònica no està configurada degudament, no es pot connectar al telèfon...

en: Connection not configured!
ca: La connexió no està configurada!

en: Please enter %s code:
ca: Escriviu el codi %s:

en: Phone asks for security code
ca: El telèfon sol·licita un codi de seguretat

en: Your phone has just received incoming call
ca: El telèfon acaba de rebre una trucada

en: Your phone has just received incoming call from %s
ca: El telèfon acaba de rebre una trucada de %s

en: Incoming call
ca: Trucada entrant

en: Reject
ca: Rebutjat

en: Accept
ca: Acceptat

en: One moment please, disconnecting from phone...
ca: Un moment si us plou, s'està desconnectant el telèfon...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
ca: No és possible buscar telèfons mentre ha connectat un, desconnecti-ho abans.

en: You are connected to phone!
ca: S’ha connectat al telèfon!

en: Predefined animation number %d
ca: Animació predefinida número %d

en: Unknown predefined sound #%d
ca: So predefinit #%d desconegut

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
ca: Algunes parts d'aquest missatge no s'han descodificat correctement, probablement per falta de suport del Gammu.

en: Checking %s
ca: S’està comprovant %s

en: Could not guess vendor
ca: No s'ha pogut estimar el venedor

en: Guessed as %s
ca: S'ha estimat com a %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
ca: S'estan cercant dispositius Bluetooth que utilitzin %s

en: No Bluetooth device found
ca: No s'han trobat dispositius Bluetooth

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
ca: S’han descobert tots els dispositius Bluetooth; les proves de connexió encara estan en progrés...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
ca: No s'ha pogut accedir al subsistema Bluetooth (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
ca: No s'ha trobat el PyBluez, no es poden cercar dispositius Bluetooth.

en: No Bluetooth searching
ca: No es poden cercar dispositius Bluetooth

en: Finished %s
ca: Finalitzat %s

en: All finished, found %d phones
ca: Tot acabat, s'han trobat %d telèfons

en: Failed to connect to phone
ca: No s'ha pogut connectar al telèfon

en: You did not specify valid phone number.
ca: El número de telèfon especificat no és vàlid.

en: Invalid phone number
ca: El número de telèfon no és vàlid

en: Configuration done
ca: S'ha realitzat la configuració

en: Thank you for configuring phone connection.
ca: Gràcies per configurar la connexió telefònica.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
ca: Podeu introduir qualsevol nom, el qual s'usarà per identificar el telèfon.

en: Connection test
ca: Test de connexió

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
ca: El Wammu està provant la connexió del telefòn, esperi si us plou...

en: Phone has been found.
ca: El telèfon no s'ha trobat.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
ca: Fabricant: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
ca: El test de connexió del telèfon encara està actiu, no podeu continuar.

en: Testing still active!
ca: El test encara està actiu!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
ca: No s'ha trobat el telèfon, esteu segur que voleu continuar?

en: Phone not found!
ca: No s'ha trobat el telèfon!

en: Phone search
ca: Cerca del telèfon

en: Phone searching status
ca: Estat de la cerca del telèfon

en: Phone search is still active, you can not continue.
ca: La cerca del telèfon encara està activa, no podeu continuar.

en: Searching still active!
ca: La cerca encara està activa!

en: No phone has not been found, you can not continue.
ca: No s'ha trobat cap telèfon, no podeu continuar.

en: No phone found!
ca: No s'ha trobat cap telèfon!

en: Wammu is now searching for phone:
ca: El Wammu està buscant el telèfon:

en: No phone has been found!
ca: No s'ha trobat cap telèfon!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
ca: Telèfon %(model)s (%(manufacturer)s) al dispositiu %(port)s usant la  connexió %(connection)s

en: Select phone to use from below list
ca: Seleccioneu un telèfon per usar de la llista següent

en: Select phone
ca: Seleccioneu un telèfon

en: Following phone will be used:
ca: S'usarà el telèfon següent:

en: No phone selected!
ca: No s'ha sel·leccionat cap telèfon!

en: Manual configuration
ca: Configuració manual

en: Device where phone is connected
ca: Dispositiu on el telèfon està connectat

en: Connection type
ca: Tipus de connexió

en: You need to select device which will be used.
ca: Necessiteu seleccionar el dispositiu a usar.

en: No device selected!
ca: No s'ha seleccionat cap dispositiu!

en: You need to select connection type which will be used.
ca: Necessiteu seleccionar el tipus de connexió a usar.

en: No connection selected!
ca: No heu seleccionat cap connexió!

en: Phone Device
ca: Dispositiu telefònic

en: Please enter device where phone is accessible
ca: Introduiu el dispositiu on el telèfon és accessible

en: Driver to use
ca: Controlador a usar

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Search all connections
ca: Cerca totes les connexions

en: USB cable
ca: Cable USB

en: Serial cable
ca: Cable de sèrie

en: How is your phone connected?
ca: Com heu connectat el telèfon?

en: Configuration style
ca: Estil de la configuració

en: Guided configuration
ca: Configuració guiada

en: Automatically search for a phone
ca: Cerca un telèfon automàticament

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
ca: Sereu guiats a través de la configuració per la connexió del telèfon i el venedor.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
ca: L'assistent intentarà cercar el telèfon als ports usuals.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
ca: Sabeu el què esteu fent i sabeu els paràmetres exactes que necessiteu per connectar-se el telèfon.

en: How do you want to configure your phone connection?
ca: Com voleu configurar la connexió del telèfon?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
ca: Si no sabeu com configurar la connexió del telèfon, podeu consultar la Base de dades Telefònica del Gammu per trobar les experiències d'altres usuaris:

en: Welcome
ca: Benvingut

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
ca: Aquest assistent l'ajudarà a configurar la connexió del telèfon al Wammu.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
ca: Assegureu-vos que teniu el telèfon preparat, engegat i amb un dels mètodes de connexió configurat:

en: Cable is connected.
ca: El cable està connectat.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
ca: S'ha habilitat l'irDA i el telèfon està en el rang visible.

en: You have paired Bluetooth with computer.
ca: S'ha emparellat el Bluetooth amb l'ordinador.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
ca: Tan aviat com el telèfon estigui preparat, podreu continuar.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
ca: Assistent de la configuració del telèfon del Wammu

en: Ignoring unknown
ca: S'ignoren els desconeguts

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
ca: Durant la lectura, l'entrada a la ubicació %d ha informat d'un error desconegut i s'ignorarà!

en: Ignoring corrupted
ca: S'ignoren els malmesos

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
ca: Durant la lectura, l'entrada a la ubicació %d sembla malmesa i s'ignorarà!

en: Could not find timidity, melody can not be played
ca: No s'ha trobat el Timidity, no es pot reproduir la melodia

en: Timidity not found
ca: No s'ha trobat el Timidity

en: Select contact from below list
ca: Tria el contacte de la llista següent

en: Select contact
ca: Tria el contacte

en: Select number for selected contact
ca: Tria un númerp pel contacte seleccionat

en: Select phone number
ca: Tria el número de telèfon

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
ca: Introduïu on es troba l'arxiu de configuració del Gammu que voleu usar.

en: Gammurc path
ca: Pedaç del Gammurc

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
ca: Podeu configurar els paràmetres de la connexió a la pestanya de Connexió.

en: Automatically connect to phone on startup
ca: Connecta automàticament el telèfon a l'engegar

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
ca: Si voleu que l'aplicació es connecti automàticament al telèfon a l'engegar.

en: Show debug log
ca: Mostra el registre de depuració

en: Show debug information on error output.
ca: Mostra la informació de depuració quan hi hagi un error.

en: Synchronize time
ca: Sincronitza el temps

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
ca: Sincronitza el tems del telèfon amb el temps de l'ordinador mentres es connecta.

en: Startup information
ca: Informació d'arrencada

en: Display startup on phone (not supported by all models).
ca: Mostra l'arrencada al telèfon (no és compatible amb tots els models).

en: Lock device
ca: Bloqueja el dispositiu

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
ca: Si bloquegeu el dispositiu a /var/lock. En alguns sistemes podeu no tenir els suficients privilegis  per fer-ho.

en: Phone connection
ca: Connexió telefònica

en: Name for this configuration.
ca: Nom per aquesta configuració.

en: Device, where your phone is connected.
ca: Dispositiu, on teniu el mòbil connectat.

en: Device
ca: Dispositiu

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
ca: Connexió que el telèfon entengui, comproveu la documentació del Gammu pels detalls de la connexió.

en: Connection
ca: Connexió

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
ca: Model de mòbil, si no teniu problemes ho podeu deixar en auto.

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
ca: Si les imatges als missatges s'han d'escalar quan es mostrin. Això sol ser bona idea ja que són força petites.

en: Scale images
ca: Escala les imatges

en: Attempt to reformat text
ca: Intenta reformatar el text

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
ca: Si algun cop reveu missatges "comprimits" comAQUESTtext, podrieu estar interessats en aquesta opció.

en: Default options for new message
ca: Opcions per defecte a un nou missatge

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
ca: Crea els missatges concatenats, el que et permet enviar missatges més llargs.

en: Create unicode message
ca: Crea un missatge unicode

en: Request delivery report by default
ca: Sol.licitud d'informe de lliurament per defecte

en: Use 16bit Id
ca: Utilitza Id de 16bits

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
ca: Utilitza Id de 16bits al missatges. És segur en la majoria de casos.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic starting with first name
ca: S'inicia automàticament amb el nom

en: Automatic starting with last name
ca: S'inicia automàticament amb el cognom

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
ca: Cada quan es refrescarà l'estat del telèfon a la barra d'estats. Valor en milisegons, 0 per desactivar.

en: Refresh phone state
ca: Refesca l'estat del telèfon

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
ca: Sel·leccioneu aquesta opció si el telèfon està connectat a través d'IrDA i voleu utilitzar la connexió IrDA nativa.

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
ca: Sel·leccioneu aquesta opció si el telèfon està connectat usant el cable DKU2.

en: Can not create folder!
ca: No es pot crear el directori!

en: Connecting to IMAP server...
ca: Connectant al servidor IMAP...

en: IMAP Settings
ca: Paràmetres d'IMAP

en: Connection Details
ca: Detalls de la connexió

en: Preferences
ca: Preferències

en: From Address
ca: Des de l'adreça

en: Server
ca: Servidor

en: Login
ca: Entra

en: Password
ca: Contrasenya

en: Remember password (insecure)
ca: Recorda la contrasenya (insegur)

en: Use SSL
ca: Usa SSL

en: Action canceled by user!
ca: Acció cancel·lada per l'usuari!

en: Action canceled
ca: Acció cancel·lada

en: Yes
ca: Sí

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
ca: S'ha exedit el temps màxim d'espera mentres s'intentava comunicar amb el telèfon. Potser el telèfon no està connectat (per cable) o està fora de rang (per Bluetooth o IrDA).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
ca: El dispositiu per comunicar-se amb el telèfon no existeix. Potser no teniu el telèfon connectat o la vostra configuració és incorrecta.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
ca: Potser necessiteu ser membre d'algun grup per tenir accés al dispositiu.

en: Can not access device for communication with phone.
ca: No es pot accedir al dispositiu per communicar-se amb el telèfon.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
ca: No es pot accedir a la targeta SIM. Comproveu que estigui correctament insertada al telèfon i/o proveu de reiniciar el telèfon extraient la bateria.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Function:
ca: Funció:

en: Error code:
ca: Codi de l'error:

en: Device %s does not exist!
ca: El dispositiu %s no existeix!

en: Error opening device
ca: S'ha produït un error en obrir el dispositiu

en: You don't have permissions for %s device!
ca: No teniu permís pel dispositiu %s!

en: Maybe you need to be member of %s group.
ca: Potser necessiteu ser membre del grup %s.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
ca: Configurador del Wammu - Versió del configurador del Wammu i el Gammu %s

en: Usage: %s [OPTION...]
ca: Ús: %s [OPTION...]

en: Options:
ca: Opcions:

en: show this help
ca: mostra aquesta ajuda

en: show program version
ca: mostra la versió del programa

en: force using of locales from current directory rather than system ones
ca: força l'ús dels locals des del directori actual en lloc dels del sistema

en: Command line parsing failed with error:
ca: Ha fallat l’anàlisi sintàctic de la línia d’ordres:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
ca: Els paràmetres extra no reconeguts s'han passat al programa

en: Using local built locales!
ca: S'estan usant els locals construïts localment!

en: Updating gammu configuration...
ca: S'està actualitzant la configuració del Gammu...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
ca: Wammu - Versió de finestres del Gammu %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
ca: imprimeix la configuració de la connexió i intenta connectar el telèfon

en: enables debug output to stderr
ca: activa la sortida de depuració cap a l'stderr

en: Wammu is not configured!
ca: El Wammu no està configurat!

en: Wammu configuration:
ca: Configuració del Wammu:

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Getting phone information...
ca: S'està obtenint informació del telèfon...

en: Phone infomation:
ca: Informació del telèfon:

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
ca: Gestor del Telèfon Mòbil
