wammu - en to cs translation catalogue (801 entries)

en: About Wammu
cs: O Wammu

en: Running on Python %s
cs: Běžící na Pythonu %s

en: Using wxPython %s
cs: Používá wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
cs: Používá python-gammu %(python_gammu_version)s a Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
cs: <b>Wammu</b> je GUI pro Gammu napsané v wxPythonu.

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
cs: 
    Tento program je svobodný software; můžete ho dále šířit 
    a/nebo upravit za podmínek stanovených licencí GNU General 
    Public License, publikované organizací Free Software Foundation; 
    buď verze 3 této licence, nebo (podle vaší volby) jakékoli pozdější verze.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
cs: 
    Tento program je rozšiřován v naději, že bude užitečný, avšak BEZ
    JAKÉKOLI ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo
    VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL.  Další podrobnosti hledejte v Obecné
    veřejné licenci GNU.

en: Failed to set exception handler.
cs: Nepodařilo se nastavit obsluhu výjimek.

en: Name
cs: Jméno

en: Value
cs: Hodnota

en: Location
cs: Umístění

en: Memory
cs: Pamět

en: Number
cs: Číslo

en: Type
cs: Typ

en: Date
cs: Datum

en: Status
cs: Stav

en: Completed
cs: Hotovo

en: Priority
cs: Priorita

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Alarm
cs: Upozornění

en: Recurrence
cs: Opakování

en: Resend
cs: Přeposlat

en: Send
cs: Odeslat

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Call
cs: Zavolat

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Store as new contact
cs: Uložit jako nový kontakt

en: Edit
cs: Upravit

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Delete current
cs: Smazat aktuální

en: Delete selected
cs: Smazat vybrané

en: Backup current
cs: Zálohovat aktuální

en: Backup selected
cs: Zálohovat vybrané

en: Backup all
cs: Zálohovat všechny

en: Message preview
cs: Náhled zprávy

en: Text style
cs: Styl textu

en: Concatenated
cs: Spojená

en: Style
cs: Styl

en: %d char | %d chars
cs[0]: %d znak
cs[1]: %d znaky
cs[2]: %d znaků

en: Select predefined animation:
cs: Zvolte předdefinovanou animaci:

en: Select predefined sound:
cs: Zvolte předdefinovaný zvuk:

en: Predefined animation
cs: Předdefinované animace

en: Predefined sound
cs: Předdefinované zvuky

en: Composing SMS
cs: Tvorba SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
cs: Pokud je zaškrtnuto, je zpráva odeslána příjemci.

en: Save into folder
cs: Uložit do složky

en: When checked, message is saved to phone.
cs: Pokud je zaškrtnuto, je zpráva uložena do telefonu.

en: Add
cs: Přidat

en: Add number of recipient from contacts.
cs: Přidat číslo příjemce ze seznamu.

en: Edit recipients list.
cs: Upravit seznam příjemců.

en: Recipient's numbers:
cs: Čísla příjemců:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
cs: Zprávy v unicode mohou obsahovat národní a další speciální znaky, zaškrtněte, pokud používáte jiné znaky než latin-1. Zpráva bude zabírat více místa, takže můžete v jedné zprávě poslat méně znaků.

en: Delivery report
cs: Doručenka

en: Check to request delivery report for message.
cs: Zaškrtněte pro požadování potvrzení o doručení pro zprávu.

en: Sent
cs: Odeslaná

en: Flash
cs: Jen zobrazit

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
cs: Odešle zprávy jen na displej, tato zpráva nebude uložena do telefonu.

en: Parts of current message
cs: Části aktuální zprávy

en: Available message parts
cs: Dostupné části zpráv

en: Create new message by adding part to left list...
cs: Vytvořte novou zprávu přidáním částí do levého seznamu...

en: Preview
cs: Náhled

en: No editor available for type %s
cs: Není dostupný žádný editor pro typ %s

en: Nothing to preview, message is empty.
cs: Zpráva je prázdná, není co prohlížet.

en: Message empty!
cs: Zpráva je prázdná!

en: Message will fit into %d SMSes
cs: Zpráva se vejde do %d SMS

en: XML File
cs: XML soubor

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Select XML file...
cs: Vyberte XML soubor...

en: Saving contacts to XML
cs: Ukládám kontakty do XML

en: Export terminated
cs: Export přerušen

en: phone
cs: telefon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
cs: Vytváření souboru %s selhalo, končím.

en: Can not create file!
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
cs: %(count)d kontaktů uloženo do "%(path)s"

en: Chimes high
cs: Vysoké zvonky

en: Chimes low
cs: Nízké zvonky

en: Ding
cs: Gong

en: Notify
cs: Upozornění

en: Drum
cs: Buben

en: Claps
cs: Potlesk

en: Fanfare
cs: Fanfára

en: Chord high
cs: Vysoký akord

en: Chord low
cs: Nízký akord

en: I'm ironic, flirty
cs: Ironický

en: I am glad
cs: Veselý

en: I am skeptic
cs: Skeptický

en: I am sad
cs: Smutný

en: WOW
cs: Překvapený

en: I am crying
cs: Plačící

en: I am winking
cs: Žertující

en: I am laughing
cs: Smějící se

en: I am indifferent
cs: Lhostejný

en: I am in love
cs: Zamilovaný

en: I am confused
cs: Rozpačitý

en: Tongue hanging out
cs: Machrující

en: I am angry
cs: Rozčilený

en: Wearing glasses
cs: Veselý

en: Devil
cs: Ďábelský

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: None
cs: Žádná

en: Left
cs: Nalevo

en: Right
cs: Napravo

en: Center
cs: Na střed

en: Text Size
cs: Velikost textu

en: Normal
cs: Normální

en: Large
cs: Velké

en: Small
cs: Malé

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Available contacts:
cs: Dostupné kontakty:

en: Current recipients:
cs: Seznam příjemců:

en: Contact list
cs: Kontakty

en: Edit contacts list
cs: Upravit seznam příjemců

en: Load contacts from file
cs: Načíst kontakty ze souboru

en: Selected file "%s" could not be written.
cs: Do zvoleného souboru "%s" se nepodařilo zapsat.

en: File can not be created!
cs: Soubor se nepodařilo vytvořit!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
cs: Vybraný soubor "%s" se nepodařilo otevřít, žádná data nebyla načtena.

en: File not found!
cs: Soubor nebyl nalezen!

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Creating new %s
cs: Vytvářím nový %s

en: Editing %(name)s %(location)s
cs: Upravuji %(name)s %(location)s

en: Location (0=auto):
cs: Umístění (0=automaticky):

en: Add one more field.
cs: Přidat další položku.

en: contact
cs: kontakt

en: Memory type
cs: Typ paměti

en: calendar event
cs: událost kalendáře

en: Event type
cs: Typ události

en: todo item
cs: úkol

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
cs: Ladicí log byl automaticky uložen do %s, prosím připojte ho ke hlášení chyby.

en: Save debug log...
cs: Uložit ladicí hlášky...

en: Search for similar reports
cs: Hledat podobné chyby

en: Report bug
cs: Nahlásit chybu

en: Save debug log as...
cs: Uložit ladicí hlášky jako...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
cs: Ladicí informace o komunikaci s telefonem byly uloženy. Pokud tato chyba nastala při komunikaci s telefonem připojte prosím tento log k hlášení chyby. Log je uložen v souboru %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
cs: Před odesláním prosím zkuste vyhledat podobné chyby na %s

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
cs: Chyba souvisí s unicode, přečtě si prosím otázku 1 ve FAQ jak tento problém řešit.

en: Unhandled exception appeared.
cs: Vyskytla se nezachycená výjimka.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
cs: Pokud chcete pomoci vylepšit tento program, odešlete následující informace a popis jak k této situaci došlo na %s. Pro hlášení prosím použijte angličtinu, jinak budete pravděpodobně později požádáni o přeložení.

en: Unhandled exception appeared. If you want to help improving this program, please report this together with description how this situation has happened. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
cs: Vyskytla se nezachycená výjimka. Pokud chcete pomoci vylepšit tento program, prosím nahlašte tuto chybu spolu s postupem, jak k ní došlo. Pro hlášení prosím použijte angličtinu, jinak budete pravděpodobně později požádáni o přeložení do ní.

en: Unhandled exception
cs: Nezachycená výjimka

en: Traceback:
    %(traceback)s
    Exception: %(exception)s
cs: Traceback:
    %(traceback)s
    Výjimka: %(exception)s

en: Create new configuration
cs: Vytvořit nové nastavení

en: %(name)s (position %(position)d)
cs: %(name)s (na pozici %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
cs: Zvolte sekci konfigurace kterou chcete upravit.

en: Select configuration section
cs: Zvolte sekci konfigurace

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: Model (Gammu identification)
cs: Model (identifikace Gammu)

en: Model (real)
cs: Model (skutečný)

en: Firmware date
cs: Datum firmware

en: Firmware (numeric)
cs: Firmware (číslo verze)

en: Serial number (IMEI)
cs: Sériové číslo (IMEI)

en: Original IMEI
cs: Původní IMEI

en: Product code
cs: Kód produktu

en: N/A
cs: Nedostupné

en: Manufacture month
cs: Měsíc výroby

en: Language packs in phone
cs: Jazyky dostupné v telefonu

en: Automatically switched to local locales.
cs: Automaticky přepnuto na locales z aktuálního adresáře.

en: Wammu debug log
cs: Ladicí hlášky Wammu

en: Here will appear debug messages from Gammu...
cs: Zde budou zobrazeny ladicí hlášky od Gammu...

en: Phone
cs: Telefon

en: Phone Information
cs: Informace o telefonu

en: Wammu version
cs: Verze Wammu

en: Gammu version
cs: Verze Gammu

en: python-gammu version
cs: Verze python-gammu

en: Calls
cs: Hovory

en: All Calls
cs: Všechny hovory

en: Received
cs: Příchozí

en: Received Calls
cs: Příchozí hovory

en: Missed
cs: Zmeškané

en: Missed Calls
cs: Zmeškané hovory

en: Outgoing
cs: Odchozí

en: Outgoing Calls
cs: Odchozí hovory

en: Contacts
cs: Kontakty

en: All Contacts
cs: Všechny kontakty

en: SIM Contacts
cs: Kontakty na SIM kartě

en: Phone Contacts
cs: Kontakty v telefonu

en: Messages
cs: Zprávy

en: All Messages
cs: Všechny zprávy

en: Read
cs: Přečtená

en: Read Messages
cs: Přečtené zprávy

en: Unread
cs: Nepřečtené

en: Unread Messages
cs: Nepřečtené zprávy

en: Sent Messages
cs: Odeslané zprávy

en: Unsent
cs: Neodeslané

en: Unsent Messages
cs: Neodeslané zprávy

en: Todos
cs: Úkoly

en: All Todo Items
cs: Všechny úkoly

en: Calendar
cs: Kalendář

en: All Calendar Events
cs: Všechny události v kalendáři

en: Search:
cs: Vyhledávání:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
cs: Zadejte text který má být vyhledán. Text je interpretován podle vaší volby vedle tohoto pole. Prohledávány jsou všechny položky.

en: Wildcard
cs: Žolíky

en: Select search type
cs: Vyberte typ hledání

en: Welcome to Wammu %s
cs: Vítejte ve Wammu %s

en: &Write data
cs: &Uložit data

en: Write data (except messages) to file.
cs: Zapsat data (kromě zpráv) do souboru.

en: W&rite message
cs: &Zapsat zprávu

en: Write messages to file.
cs: Zapsat zprávy do souboru.

en: &Read data
cs: &Načíst data

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
cs: Načíst data (kromě zpráv) ze souboru (nenahraje je do telefonu).

en: R&ead messages
cs: &Načíst zprávy

en: Read messages from file (does not import to the phone).
cs: Načíst zprávy ze souboru (nenahraje je do telefonu).

en: &Phone wizard
cs: Nastavení &telefonu

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
cs: Vyhledat telefon nebo ho nastavit pomocí průvodce.

en: Se&ttings
cs: &Nastavení

en: Change Wammu settings.
cs: Změnit nastavení Wammu.

en: E&xit
cs: &Konec

en: Terminate Wammu.
cs: Ukončit Wammu.

en: &Connect
cs: &Připojit

en: Connect the device.
cs: Připojit se k zařízení.

en: &Disconnect
cs: &Odpojit

en: Disconnect the device.
cs: Odpojit se od zařízení.

en: &Synchronise time
cs: &Synchronizovat čas

en: Synchronise time in phone with PC.
cs: Nastavit čas v telefonu podle PC.

en: Send &file
cs: Poslat &soubor

en: Send file to phone.
cs: Odeslat soubor do telefenu.

en: &Phone
cs: &Telefon

en: &Info
cs: &Informace

en: Retrieve phone information.
cs: Načíst informace o telefonu.

en: Contacts (&SIM)
cs: Kontakty (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
cs: Načíst kontakty ze SIM karty.

en: Contacts (&phone)
cs: Kontakty (&telefon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
cs: Načíst kontakty z paměti v telefonu.

en: &Contacts (All)
cs: K&ontakty (všechny)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
cs: Načíst kontakty ze SIM karty a telefonu.

en: C&alls
cs: &Hovory

en: Retrieve call history.
cs: Stáhnout historii hovorů.

en: &Messages
cs: &Zprávy

en: Retrieve messages.
cs: Načíst zprávy.

en: &Todos
cs: Ú&koly

en: Retrieve todos.
cs: Načíst úkoly.

en: Calenda&r
cs: K&alendář

en: Retrieve calendar events.
cs: Načíst události v kalendáři.

en: A&ll
cs: &Vše

en: Retrieve everything above.
cs: Stáhnout vše výše uvedené.

en: &Retrieve
cs: &Načíst

en: &Contact
cs: &Kontakt

en: Create new contact.
cs: Vytvořit nový kontakt.

en: Calendar &event
cs: &Událost do kalendáře

en: Create new calendar event.
cs: Vytvořit novou událost v kalendáři.

en: &Todo
cs: Úk&ol

en: Create new todo.
cs: Vytvořit nový úkol.

en: &Message
cs: &Zprávu

en: Create new message.
cs: Vytvořit novou zprávu.

en: &Create
cs: &Vytvořit

en: &Save
cs: &Uložit

en: S&ave messages
cs: &Uložit zprávy

en: &Import to phone
cs: &Importovat do telefonu

en: Import data from backup to phone.
cs: Načíst data ze zálohy do telefonu.

en: I&mport messages to phone
cs: Importovat &zprávy do telefonu

en: Import messages from backup to phone.
cs: Načíst zprávy ze zálohy do telefonu.

en: Export messages to &emails
cs: Zapsat zprávy do &emailů

en: Export messages to emails in storage you choose.
cs: Zapsat zprávy do emailů, umístění si vyberete.

en: Export messages to &XML
cs: Zapsat zprávy do &XML

en: Export messages to XML file you choose.
cs: Zapsat zprávy do XML, umístění si vyberete.

en: Export &contacts to XML
cs: Zapsat &kontakty do XML

en: Export contacts to XML file you choose.
cs: Zapsat kontakty do XML, umístění si vyberete.

en: &Backups
cs: &Zálohy

en: &Website
cs: &Webové stránky

en: Visit Wammu website.
cs: Navštívit stránky projektu Wammu.

en: &Support
cs: &Podpora

en: Visit Wammu support website.
cs: Navštívit stránky o podpoře Wammu.

en: &Report bug
cs: &Nahlásit chybu

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
cs: Nahlásit chybu ve Wammu, prosím přiložte uložený ladicí log pokud to je možné.

en: &Save debug log
cs: &Uložit ladicí hlášky

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
cs: Uložit ladicí log, prosím přiložte ho ke hlášení chyby.

en: &Gammu Phone Database
cs: &Databáze telefonů Gammu

en: Visit database of user experiences with phones.
cs: Navštívit databázi zkušeností uživatelů s telefony.

en: &Talkback
cs: &Zpětná vazba

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
cs: Zapsat svoji zkušenost do databáze telefonů Gammu.

en: &Donate
cs: &Přispějte

en: Donate to Wammu project.
cs: Přispějte na projekt Wammu.

en: &About
cs: &O programu

en: Information about program.
cs: Informace o programu.

en: &Help
cs: &Nápověda

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
cs: Ladicí log byl vytvořen v dočasném souboru <%s>. V případě chyby ho prosím připojte ke hlášení chyby!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
cs: S těmito daty nelze pracovat, prosím načtěte je nejdříve z telefonu

en: Data not up to date
cs: Dana nejsou aktuální

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
cs: Wammu nemohlo nahrát modul gammu, program bude ukončen.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
cs: Import selhal, protože python-gammu je kompilováno s jinou verzí Gammu, než je právě používaná (bylo kompilováno s verzí %(compile)s a nyní je spuštěno s verzí %(runtime)s).

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
cs: Tuto chybu můžete opravit překompilováním python-gammu proti knihovně gammu, kterou právě používáte.

en: Gammu module not working!
cs: Modul gammu negunguje!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
cs: Modul Gammu nebyl nalezen, pravděpodobně nemáte nainstalováno python-gammu pro aktuální verzi pythonu.

en: The import failed with following error:
cs: Import selhal s následující chybou:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
cs: Nastavení Wammu nebylo nalezeno a nastavení Gammu nemohlo být načteno.

en: Do you want to configure phone connection now?
cs: Chcete nyní nastavit připojení k vašemu telefonu?

en: Configuration not found
cs: Nastavení nenalezeno

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
cs: Již používáte Wammu déle než měsíc. Rádi bychom od vás slyšeli, jak je váš telefon podporován. Chcete se zůčastnit tohoto průzkumu?

en: Press Cancel to never show this question again.
cs: Stiskněte Zrušit, pokud tento dotaz nechcete znovu vidět.

en: Thanks for using Wammu
cs: Děkuji za používání Wammu

en: Migrated from older Wammu
cs: Migrováno se starší verze Wammu

en: Connect
cs: Připojit

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Restore
cs: Obnovit

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Close
cs: Zavřít

en: battery
cs: baterie

en: AC
cs: síť

en: no battery
cs: bez baterie

en: fault
cs: chyba

en: charging
cs: nabíjí se

en: charged
cs: nabitý

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
cs: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Čas: %(time)s

en: Connected
cs: Připojeno

en: Disconnected
cs: Odpojeno

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
cs: Byly změněny parametry ovlivňující připojení k telefonu, budou použity při příštím připojení k telefonu.

en: Notice
cs: Poznámka

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
cs: Program se ukončil bez chyby, odstraňuji ladicí soubor.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
cs: Nepodařilo se odstranit dočasný ladicí soubor, prosím odstraňte ho sami.

en: Filename: %s
cs: Jméno souboru: %s

en: Error while communicating with phone
cs: Chyba při komunikaci s telefonem

en: Error Occured
cs: Objevila se chyba

en: Operation in progress
cs: Operace probíhá

en: voice tag %x
cs: zvukové vytáčení %x

en: Folder
cs: Složka

en: Writing message(s)...
cs: Zapisuji zprávy...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
cs: Nepodařilo se načíst uloženou zprávu! Nejspíš jste narazili na chybu v Gammu, prosím kontaktujte autory s ladicím logem této operace. Abyste viděli novou zprávu ve Wammu, musíte zprávy znovu načíst z telefonu.

en: Could not read saved message!
cs: Nelze přečíst uloženou zprávu!

en: Writing contact...
cs: Zapisuji kontakty...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
cs: Nepodařilo se načíst uložený záznam! Může být zobrazen odlišně než je uložen v telefonu dokud nenačtete všechny záznamy.

en: Could not read saved entry!
cs: Nelze přečíst uloženou položku!

en: Writing calendar...
cs: Zapisuji kalendář...

en: Writing todo...
cs: Zapisuji úkoly...

en: Gammu messages backup
cs: Záloha zpráv Gammu

en: All backup formats
cs: Všechny zálohovací formáty

en: Gammu backup [all data]
cs: Záloha Gammu [všechna data]

en: Nokia backup [contacts]
cs: Záloha Nokia [kontakty]

en: vCard [contacts]
cs: vCard [kontakty]

en: LDIF [contacts]
cs: LDIF [kontakty]

en: vCalendar [todo,calendar]
cs: vCaledar [úkoly,kalendář]

en: iCalendar [todo,calendar]
cs: iCaledar [úkoly,kalendář]

en: Save data as...
cs: Uložit data jako...

en: Read data
cs: Přečíst data

en: Save backup as...
cs: Uložit zálohu jako...

en: Import backup
cs: Importovat zálohu

en: Error while reading backup
cs: Chyba při čtení zálohy

en: Data has been read from file "%s"
cs: Data byla načtena ze souboru "%s"

en: %d messages
cs: %d zpráv

en: No importable data were found in file "%s"
cs: V souboru "%s" nebyla nalezena žádná importovatelná data

en: No data to import
cs: Žádná data k importování

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
cs: Následující data byla nalezena v záloze, vyberte, která z nich chcete nahrát do telefonu.

en: Select what to import
cs: Vyberte co importovat

en: Importing data...
cs: Importuji data...

en: Backup has been imported from file "%s"
cs: Záloha byla importována ze souboru "%s"

en: Backup imported
cs: Záloha importována

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
cs: Obnovení ze souboru "%s" se nezdařilo. Některé části mohly být nahrány do telefonu a některé nebyly.

en: Backup import failed
cs: Import zálohy selhal

en: %d phone contact entries
cs: %d kontaktů do telefonu

en: %d SIM contact entries
cs: %d kontaktů na SIM kartu

en: %d to do entries
cs: %d úkolů

en: %d calendar entries
cs: %d událostí kalendáře

en: Backup saved from phone %s
cs: Záloha byla uložena z telefonu %s

en: , serial number %s
cs: , sériové číslo %s

en: Backup was created by %s
cs: Zálohu vytvořil %s

en: Backup saved on %s
cs: Záloha byla uložena %s

en: Backup has been saved to file "%s"
cs: Záloha byla uložena do souboru "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
cs: Data byla uložena do souboru "%s"

en: Error while saving backup
cs: Chyba při ukládání zálohy

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
cs: Chyba při ukládání zálohy, pravděpodobně byl překočen limit v Gammu.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat kontakt "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat hovor od "%s"?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat zprávu od "%s"?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat úkol "%s"?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat událost v kaledáři "%s"?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
cs[0]: Opravdu chcete smazat %d kontakt?
cs[1]: Opravdu chcete smazat %d kontakty?
cs[2]: Opravdu chcete smazat %d kontaktů?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
cs[0]: Opravdu chcete smazat %d hovor?
cs[1]: Opravdu chcete smazat %d hovory?
cs[2]: Opravdu chcete smazat %d hovorů?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
cs[0]: Opravdu chcete smazat %d zprávu?
cs[1]: Opravdu chcete smazat %d zprávy?
cs[2]: Opravdu chcete smazat %d zpráv?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
cs[0]: Opravdu chcete smazat %d úkol?
cs[1]: Opravdu chcete smazat %d úkoly?
cs[2]: Opravdu chcete smazat %d úkolů?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
cs[0]: Opravdu chcete smazat %d událost v kalendáři?
cs[1]: Opravdu chcete smazat %d události v kalendáři?
cs[2]: Opravdu chcete smazat %d událostí v kalendáři?

en: Confirm deleting
cs: Potvrzovat mazání

en: Deleting contact(s)...
cs: Vymazávám kontakty...

en: Deleting message(s)...
cs: Vymazávám zprávy...

en: Deleting todo(s)...
cs: Vymazávám úkoly...

en: Deleting calendar event(s)...
cs: Vymazávám události v kalendáři...

en: Reading phone information
cs: Načítám informace o telefonu

en: Reading calls of type %s
cs: Načítám hovory typu %s

en: Reading contacts from %s
cs: Načítám kontakty z %s

en: Reading messages
cs: Načítám zprávy

en: Reading todos
cs: Načítám úkoly

en: Reading calendar
cs: Načítám kalendář

en: Setting time in phone...
cs: Nastavuji čas v telefonu...

en: Send file to phone
cs: Odeslat soubor do telefenu

en: Sending file to phone...
cs: Posílám soubor do telefonu...

en: Transfer has been rejected by phone.
cs: Přenos byl odmítnut telefonem.

en: Transfer rejected!
cs: Přenos odmítnut!

en: One moment please, connecting to phone...
cs: Chvilku strpení, připojuji se k telefonu...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
cs: Připojení telefonu není správně nakonfigurováno, nelze se připojit.

en: Connection not configured!
cs: Není nastaveno připojení!

en: Please enter %s code:
cs: Zadejte kód %s:

en: Phone asks for security code
cs: Telefon vyžaduje bezpečnostní kód

en: Your phone has just received incoming call
cs: Na váš telefon právě někdo volá

en: Your phone has just received incoming call from %s
cs: Na váš telefon právě volá %s

en: Incoming call
cs: Příchozí hovor

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Accept
cs: Přijmout

en: One moment please, disconnecting from phone...
cs: Chvilku strpení, odpojuji se od telefonu...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
cs: Vyhledávání telefonů nemůže být spuštěno, pokud jste k nějakému připojen. Nejdříve se prosím odpojte.

en: You are connected to phone!
cs: Jste připojen k telefonu!

en: Predefined animation number %d
cs: Předdefinovaná animace číslo %d

en: Unknown predefined sound #%d
cs: Neznámý předdefinovaný zvuk #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
cs: Některé části zprávy nebyly správně dekódovány, pravděpodobně kvůli chybějící podpoře v Gammu.

en: Checking %s
cs: Zkoumám %s

en: Could not guess vendor
cs: Nepodařilo se uhodnout výrobce

en: Guessed as %s
cs: Odhadnuto jako %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
cs: Vyhledávám zařízení Bluetooth pomocí %s

en: No Bluetooth device found
cs: Žádná Bluetooth nebyla nalezena

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
cs: Všechna Bluetooth zařízení byla objevena, test připojení ještě probíhá...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
cs: Nelze pracovat s Bluetooth (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
cs: Rozšíření PyBluez nebylo nalezeno, není možné hledat Bluetooth zařízení.

en: No Bluetooth searching
cs: Nelze vyhledávat přes Bluetooth

en: Finished %s
cs: Dokončeno %s

en: All finished, found %d phones
cs: Vše ukončeno, nalezeno %d telefonů

en: Failed to connect to phone
cs: Nepodařilo se připojit k telefonu

en: You did not specify valid phone number.
cs: Nebylo zadáno správné telefonní číslo.

en: Invalid phone number
cs: Chybné telefonní číslo

en: Configuration done
cs: Nastavení hotovo

en: Thank you for configuring phone connection.
cs: Děkuji za nastavení připojení k telefonu.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
cs: Můžete zde zadat libovolné jméno, které použijete pro identifikaci telefonu.

en: Connection test
cs: Zkouška připojení

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
cs: Wammu právě testuje připojení k telefonu, prosím čekejte...

en: Phone has been found.
cs: Byl nalezen telefon.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
cs: Výrobce: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
cs: Probíhá test telefonu, nemůžete pokračovat.

en: Testing still active!
cs: Testování ještě probíhá!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
cs: Telefon nebyl nalezen, jste si jisti, že chcete pokračovat?

en: Phone not found!
cs: Telefon nebyl nalezen!

en: Phone search
cs: Hledání telefonu

en: Phone searching status
cs: Stav hledání telefonu

en: Phone search is still active, you can not continue.
cs: Hledání telefonu ještě neskončilo, nemůžete pokračovat.

en: Searching still active!
cs: Hledání ještě probíhá!

en: No phone has not been found, you can not continue.
cs: Žádný telefon nebyl nazelezen, nemůžete pokračovat.

en: No phone found!
cs: Žádný telefon nenalezen!

en: Wammu is now searching for phone:
cs: Wammu právě hledá telefon:

en: No phone has been found!
cs: Žádný telefon nenalezen!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
cs: Telefon %(manufacturer)s %(model)s na zařízení %(port)s používající připojení %(connection)s

en: Select phone to use from below list
cs: Vyberte telefon, který chcete použít, ze seznamu

en: Select phone
cs: Vyberte telefon

en: Following phone will be used:
cs: Bude použit následující telefon:

en: No phone selected!
cs: Nebyl vybrán žádný telefon!

en: Manual configuration
cs: Ruční nastavení

en: Device where phone is connected
cs: Zařízení na kterém je připojen telefon

en: Connection type
cs: Typ připojení

en: You need to select device which will be used.
cs: Musíte zvolit zařízení, který bude použito.

en: No device selected!
cs: Nebyl vybráno žádné zařízení!

en: You need to select connection type which will be used.
cs: Musíte zvolit typ připojení, který bude použit.

en: No connection selected!
cs: Nebylo vybráno žádné připojení!

en: Phone Device
cs: Volba Zařízení

en: Please enter device where phone is accessible
cs: Prosím zadejte jméno zařízená, na kterém je připojen telefon

en: Driver to use
cs: Zvolte ovladač

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
cs: Omlouváme se, ale žádný ovladač neodpovídá vaší konfiguraci. Prosím vraťte se zpět a zkuste to znovu s jinými nastaveními nebo ruční konfigurací.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
cs: Prosím zvolte ovladač, který chcete použít. Nápověda níže vám pomůže vybrat ten nejvhodnější.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
cs: Prosím zvolte typ připojení. Výchozí hodnota by měla být ve většině případů nejvhodnější.

en: Phone type
cs: Typ telefonu

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
cs: Prosím zvolte výrobce telefonu nebo jeho typ. Zkuste být tak konkrétní jak je to jen možné.

en: Search all connections
cs: Prohledat všechna připojení

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
cs: Průvodce prohledá všechny možné druhy připojení. Toto může trvat trochu déle.

en: USB cable
cs: USB kabel

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
cs: Mnoho telefonů je dnes dodáváno s USB kabelem, zvolte toto, pokud používáte tento způsob připojení.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
cs: Bluetooth je bezdrátové připojení a nepožaduje přímou viditelnost. Telefon musí být spárován s počítačem než budete pokračovat.

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
cs: Bezdrátové připojení IrDA vyžaduje přímou viditelnost, prosím ujistěte se, že je splněna a počítač telefon vidí.

en: Serial cable
cs: Sériový kabel

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
cs: Toto není často používané připojení, ale u starších telefonů se vyskutovalo často.

en: How is your phone connected?
cs: Jak je připojen váš telefon?

en: Configuration style
cs: Způsob nastavení

en: Guided configuration
cs: Vedené nastavení

en: Automatically search for a phone
cs: Automaticky najít telefon

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
cs: Budete provedeni nastavením podle typu připojení telefonu a jeho výrobce.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
cs: Průvodce se pokusí nalézt telefon na obvyklých portech.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
cs: Vite co děláte a znáte přesné parametry pro připojení telefonu.

en: How do you want to configure your phone connection?
cs: Jak chcete nastavit připojení vašeho telefonu?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
cs: Pokud nevíte jak připojení k telefonu nastavit, můžete se podívat do dababáze telefonů Gammu, kde ostatní uživatelé zapsali své zkušenosti:

en: Welcome
cs: Vítejte

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
cs: Tento průvodce vám pomůže nastavit připojení telefonu ve Wammu.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
cs: Prosím ujistěte se, že máte telefon připravený - je zapnutý a připojení, které chcete použít je připraveno:

en: Cable is connected.
cs: Kabel je připojený.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
cs: Máte zapnuté IrDA a telefon je ve viditelném dosahu od počítače.

en: You have paired Bluetooth with computer.
cs: Máte spárovaný Bluetooth s počítačem.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
cs: V okamžiku, kdy je váš telefon připojen, můžete pokračovat.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
cs: Průvodce připojení telefonu Wammu

en: Ignoring unknown
cs: Přeskakuji neznámý

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
cs: Při čtení položky na pozici %d nastala neznámá chyba, při čtení byla přeskočena!

en: Ignoring corrupted
cs: Porušený záznam přeskočen

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
cs: Položka na pozici %d vypadá jako porušená, při čtení byla přeskočena!

en: Could not find timidity, melody can not be played
cs: Nelze najít timidity, melodie nebude přehrána

en: Timidity not found
cs: Timidity nenalezeno

en: Select contact from below list
cs: Zvolte kontakt ze seznamu

en: Select contact
cs: Zvolte kontakt

en: Select number for selected contact
cs: Zvolte telefonní číslo vybraného kontaku

en: Select phone number
cs: Vyberte telefonní číslo

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
cs: Prosím zadejte zde cestu k nastavením gammu, která chcete používat.

en: Gammurc path
cs: Cesta ke gammurc

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
cs: Parametry připojení můžete změnit na záložce Připojení.

en: Automatically connect to phone on startup
cs: Automaticky připojit při spuštění programu

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
cs: Zda se má aplikace automaticky připojit k telefonu při spuštění.

en: Show debug log
cs: Zobrazit ladicí hlášky

en: Show debug information on error output.
cs: Zobrazit ladicí informace na chybový výstup.

en: Synchronize time
cs: Synchronizovat čas

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
cs: Synchronizovat čas v telefonu s časem v počítači při připojování.

en: Startup information
cs: Informace o spouštění

en: Display startup on phone (not supported by all models).
cs: Zobrazit na telefonu informace o spuštění komunikace (toto není podporováno všemi telefony).

en: Lock device
cs: Zamykat zařízení

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
cs: Jesli má být zařízení zamknuto ve /var/lock. Na některých systémech pro to nemusíte mít opravnění.

en: Phone connection
cs: Připojení telefonu

en: Name for this configuration.
cs: Pojmenujte toto připojení.

en: Device, where your phone is connected.
cs: Zařízení na kterém je připojen telefon.

en: Device
cs: Zařízení

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
cs: Připojení, kterému rozumí váš telefon, přečtěte si dokumentaci Gammu pro dostupné možnosti.

en: Connection
cs: Připojení

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
cs: Model telefonu obvykle můžete ponechat auto pokud s tím nemáte problémy.

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
cs: Jestli mají být zvětšeny obrázky ve zprávách. Obvykle to je vhodné, protože jsou vemli malé.

en: Scale images
cs: Zvětšení obrázků

en: Attempt to reformat text
cs: Pokusit se přeformátovat text

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
cs: Pokud občas dostáváte "komprimované" zprávy jakoJEtentoTEXT, měli byste tuto volbu zapnout.

en: Default options for new message
cs: Výchozí nastavení pro nové zprávy

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
cs: Vytvoří spojené zprávy, které umožní posílat delší text.

en: Create unicode message
cs: Vytvářet zprávu v unicode

en: Request delivery report by default
cs: Požadovat doručenku pro zprávu

en: Use 16bit Id
cs: Použít 16-bitové Id

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
cs: Použít 16-bitové Id uvnitř zprávy. Toto je obvykle nejlepší volba.

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Automatic starting with first name
cs: Automaticky, křestní jméno první

en: Automatic starting with last name
cs: Automaticky, příjmení první

en: Custom, use format string below
cs: Vlastní, požít formátovací řetězec níže

en: Name display format
cs: Formát zobrazení jména

en: Format string for name displaying. You can use %%(value)s format marks. Currently available values are: %s.
cs: Formátovací řetězec pro zobrazení jména. Můžete zde použít formátovací značky %%(hodnota)s.V současné době jsou dostupné tyto hodnoty: %s.

en: Name format string
cs: Formátovancí řetězec pro jméno

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
cs: Jak často má být aktualizován stavu telefonu v milisekundách. Zadání 0 aktualizaci vypne.

en: Refresh phone state
cs: Obnovit stav telefonu

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
cs: Zda se má program požadovat potvrzení mazání položek.

en: Task bar icon
cs: Ikona v systémové oblasti

en: Show icon in task bar.
cs: Zobrazit ikonu v systémové oblasti.

en: Default time to be used for newly created time fields.
cs: Výchozí čas, který bude použitý pro nově vytvořené položky.

en: Default time
cs: Výchozí čas

en: Default date to be used for newly created time fields. Enter amount of days from today (1=tomorrow).
cs: Výchozí datum požité pro nově vytvořené položky. Zadejte počet dní od dneška (1=zítra).

en: Default date=now + x days
cs: Výchozí datum=dnes + x dní

en: How many entries will be shown in newly created item.
cs: Kolik záznamů bude v nově vytvořené položce.

en: Entries for new item
cs: Záznamy v nové položce

en: Prefix for non international phone numbers.
cs: Prefix pro místní telefonní čísla.

en: Number prefix
cs: Prefix čísel

en: Applies only when Wammu can not find proper count of entries to read. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
cs: Použije se jen, pokud Wammu neumí zjistit počet položek, které má přečíst. Toto číslo určuje maximální počet prázdných položek, po jejichž přečtení bude čtení ukončeno.

en: Maximal empty entries if total is guessed
cs: Maximální počet prázdných položek když není znám celkový počet

en: In case phone reports wrongly number of entries, Wammu would try to read infinitely or till error. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
cs: V případě, že telefon chybně hlásí počet položek, Wammu by se je snažilo číst do nekonečna nebo dokud nenastane chyba. Toto číslo určuje maximální počet prázdných položek, po jejichž přečtení bude čtení ukončeno.

en: Maximal empty entries if total is known
cs: Maximální počet prázdných položek když je znám celkový počet

en: View
cs: Zobrazení

en: Other
cs: Ostatní

en: Hacks
cs: Hacky

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
cs: Nemáte nastavené žádné připojení k telefonu. Wammu se nebude schopné připojit k vašemu telefonu!

en: No phone configured!
cs: Není nastaven žádný telefon!

en: I don't know
cs: Nevím

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
cs: Zvolte tuto možnost jen pokud to je nezbytně nutné. V následujícím kroku budete vybírat z mnoha voleb.

en: Symbian based phone
cs: Telefon používající platformu Symbian

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
cs: Pokračujte pokud váš telefon používá OS Symbian (bez ohledu na výrobce).

en: Alcatel phone
cs: Telefon Alcatel

en: Alcatel phone not running Symbian.
cs: Telefon Alcatel který nepoužívá Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
cs: Telefon BenQ/Siemes

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
cs: Telefon BenQ nebo Siemens který nepoužívá Symbian.

en: Motorola phone
cs: Telefon Motorola

en: Motorola phone not running Symbian.
cs: Telefon Motorola který nepoužívá Symbian.

en: Nokia phone
cs: Telefon Nokia

en: Nokia phone not running Symbian.
cs: Telefon Nokia který nepoužívá Symbian.

en: Samsung phone
cs: Telefon Samsung

en: Samsung phone not running Symbian.
cs: Telefon Samsung který nepoužívá Symbian.

en: Sharp phone
cs: Telefon Sharp

en: Sharp phone not running Symbian.
cs: Telefon Sharp který nepoužívá Symbian.

en: Sony Ericsson phone
cs: Telefon Sony Ericsson

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
cs: Telefon Sony Ericsson který nepoužívá Symbian.

en: None of the above
cs: Žádný z výše uvedených

en: Select this option if nothing above matches.
cs: Zvolte tuto možnost pokud žádná jiná neodpovídá.

en: OBEX and IrMC protocols
cs: Protokol OBEX a IrMC

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
cs: Standardní přístup k souborům. Toto obvykle není dobrá volba pro telefony Nokia.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
cs: Standardní přístup k souborům a někdy i k datům v telefonu. Dobrá volba pro novější telefony.

en: Symbian using Gnapplet
cs: Symbian pomocí Gnappletu

en: You have to install Gnapplet into phone before using this connection. You can find it in Gammu sources.
cs: Před použitím tohoto připojení musíte do telefonu nainstalovat Gnapplet. Ten naleznete ve zdrojových kódech Gammu.

en: Nokia proprietary protocol
cs: Proprietární protokol Nokia

en: Nokia proprietary protocol FBUS.
cs: Proprietární protokol Nokia FBUS.

en: Nokia proprietary service protocol
cs: Proprietární servisní protokol Nokia

en: Nokia proprietary protocol MBUS. Older version, use FBUS if possible.
cs: Proprietární protokol Nokia MBUS. Toto je starší verze, použijte FBUS, pokud to je možné.

en: AT based
cs: AT příkazy

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
cs: Toto připojení nabizí minimální přístup k funkcím telefonu. Proto doporučujeme použít jiný typ připojení.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
cs: Dobrá volba pro většinu telefonů kromě Nokií a telefonů založených na platformě Symbian. Umožní vám přístup k většině funkcí telefonu.

en: Enter device name of serial port.
cs: Zadejte jméno zařízení sériového portu.

en: Enter device name of emulated serial port.
cs: Zadejte jméno zařízení emulovaného sériového portu.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
cs: Zadejte Bluetooth adresu vašeho telefonu.

en: You don't have to enter anything for this settings.
cs: Nemusíte zde zadávat nic.

en: Enter device name of USB port.
cs: Zadejte jméno zařízení USB portu.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
cs: Obecné AT přes sériovou linku nebo její emulaci

en: Select this if you have real serial port or it is emulated by phone driver (eg. virtual COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, etc.).
cs: Zvolte tuto možnost, pokud máte skutečný sériový port, nebo je emulován ovladačem (např. virtuálné COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, atd.).

en: Generic AT at %d bps
cs: Obecné AT, rychlost %d bps

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
cs: Zvolte toto, pokud váš telefon vyžaduje rychlost %d bps.

en: AT over Bluetooth
cs: AT příkazy přes Bluetooth

en: Select this if your phone is connected over Bluetooth and you want to use native Bluetooth connection.
cs: Zvolte tuto možnost, pokud je váš telefon připojen přes Bluetooth a chcete použít nativní připojení.

en: AT over Bluetooth with RF searching
cs: AT příkazy přes Bluetooth s vyledáváním RF

en: Use for Bluetooth stack and 6210 / DCT4 Nokia models, which don't inform about Bluetooth services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..)
cs: Použijte pro Bluetooth a telefony Nokia řady 6210 / DCT4, které neinformují správně o službách (6310, 6310i s firmware straším než 5.50, 8910,..)

en: AT over IrDA
cs: AT příkazy přes IrDA

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
cs: Zvolte tuto možnost, pokud je telefon připojen přes IrDA a chcete použít nativní IrDA připojení.

en: AT over DKU2
cs: AT příkazy přes DKU2

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
cs: Zvolte tuto možnost, pokud je telefon připojen kabelem DKU2.

en: Generic OBEX over serial line or it's emulation
cs: Obecný OBEX přes sériovou linku nebo její emulaci

en: OBEX over Bluetooth
cs: OBEX přes Bluetooth

en: OBEX over Bluetooth with RF searching
cs: OBEX přes Bluetooth s vyhledáváním RF

en: OBEX over IrDA
cs: OBEX přes IrDA

en: Gnapplet over Bluetooth
cs: Gnapplet přes Bluetooth

en: Gnapplet over IrDA
cs: Gnapplet přes IrDA

en: MBUS proprietary protocol
cs: Proprietární protokol MBUS

en: Protocol used in older Nokia phones.
cs: Protokol používaný ve starších telefonech Nokia.

en: FBUS proprietary protocol
cs: Proprietární protokol FBUS

en: Protocol used in Nokia phones. Please try selecting more specific options first.
cs: Protokol používaný v telefonech Nokia. Prosím zkuste nejprve vybrat konkrétnější volbu.

en: DKU5 cable
cs: DKU5 kabel

en: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (original cable or compatible), for phones with USB chip like Nokia 5100.
cs: Propojovací kabel Nokia DKU-5 (originální kabel nebo kompatibilní), pro telefony s USB čipem jako Nokia 5100.

en: PL2303 cable
cs: PL2303 kabel

en: New Nokia protocol for PL2303 USB cable (usually third party cables), for phones with USB chip like Nokia 5100.
cs: Nový protokol Nokie po USB kabel PL2303 USB (obvykle kabel od jiného výrobce), pro telefony s USB čipem jako je např. 5100.

en: DKU2 cable
cs: DKU2 kabel

en: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (original cable or compatible), for phones without USB chip like Nokia 6230.
cs: Propojovací kabel Nokia DKU-2 (originální kabel nebo kompatibilní), pro telefony bez USB čipu jako Nokia 6230.

en: DLR3-3P/CA-42 cable
cs: DLR3-3P/CA-42 kabel

en: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (original cable or compatible), usually with phones like Nokia 7110/6210/6310.
cs: Propojovací kabel Nokia DLR-3P s rozhraním RS-232 (originální kabel nebo kompatibilní), obvykle pro telefony jako Nokia 7110/6210/6310.

en: FBUS proprietary protocol using ARK cable
cs: Proprietární protokol FBUS používající ARK kabel

en: ARK cable (third party cable) for phones not supporting AT commands like Nokia 6020.
cs: ARK kabel (obvykle kabel od jiného výrobce) pro telefony nepodporující AT příkazy jako Nokia 6020.

en: DKU5 phone with ARK cable
cs: DKU5 telefon s kabelem ARK

en: ARK cable (third party cable) for phones with USB chip like Nokia 5100.
cs: ARK kabel (obvykle kabel od jiného výrobce) pro telefony s USB čipem jako je např. 5100.

en: Phonet over Bluetooth
cs: Phonet přes Bluetooth

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with other DCT4 Nokia models.
cs: Protokol Nokie používaný pro připojení Bluetooth s ostatními telefony Nokia řady DCT4.

en: FBUS over Bluetooth (emulated serial port)
cs: FBUS přes Bluetooth (emulovaný sériový port)

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with Nokia 6210.
cs: Protokol Nokie používaný pro připojení Bluetooth s telefony Nokia 6210.

en: Using emulated serial port.
cs: Prostřednictvím emulovaného sériového portu.

en: Phonet over Bluetooth (emulated serial port)
cs: Phonet přes Bluetooth (emulovaný sériový port)

en: FBUS over Bluetooth
cs: FBUS přes Bluetooth

en: Phonet over Bluetooth with RF searching
cs: Phonet přes Bluetooth s RF vyhledáváním

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with DCT4 Nokia models, which don't inform about services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..).
cs: Protokol Nokie používaný pro připojení Bluetooth s telefony Nokia řady DCT4, které neinformují správně o službách (6310, 6310i s firmware straším než 5.50, 8910,..).

en: Phonet over IrDA
cs: Phonet přes IrDA

en: Nokia protocol for infrared with other Nokia models.
cs: Protokol Nokie používaný pro infračervené připojení s ostatními telefony Nokia.

en: FBUS over IrDA
cs: FBUS přes IrDA

en: Nokia protocol for infrared with Nokia 6110/6130/6150.
cs: Protokol Nokie používaný pro infračervené připojení s telefony Nokia 6110/6130/6150.

en: Mailboxes
cs: Mailboxy

en: Select mailbox file...
cs: Vyberte soubor mailboxu...

en: Saving messages to mailbox
cs: Ukládám zprávy do mailboxu

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
cs: %(count)d zpráv uloženo do "%(path)s" (%(type)s)

en: Select maildir directory where to save files
cs: Zvolte složku maildiru ve které budou uloženy soubory

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
cs: Zvolená složka neobsahuje podsložku new a proto se pravděpodobně nejedná o maildir.
    
    Chcete podsložku new vytvořit a exportovat do ní?

en: Folder doesn't look like maildir!
cs: Složka nevypadá jako maildir!

en: Creating of folder failed, bailing out.
cs: Vytváření složky selhalo, končím.

en: Can not create folder!
cs: Nepodařilo se vytvořit složku!

en: Saving messages to maildir
cs: Ukládám zprávy do maildiru

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
cs: Výstupní soubor již existuje, což je obvykle způsobené předchozím exportem této zprávy.
    
    Přejete si přepsat soubor %s?

en: File already exists!
cs: Soubor již existuje!

en: Connecting to IMAP server...
cs: Připojuji se na IMAP server...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
cs: Nepodařilo se přihlásit, pravděpodobně jste zadali špatné přihlašovací informace. Chcete to zkusit znovu?

en: Login failed!
cs: Přihlášení selhalo!

en: Listing folders on IMAP server...
cs: Získávám seznam složek na IMAP serveru...

en: Can not list folders on server, bailing out.
cs: Nepodařilo se získat seznam složek na serveru, končím.

en: Listing failed!
cs: Vypisování selhalo!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
cs: Prosím vyberte složku ve které budou zprávy na serveru %s uloženy

en: Select folder
cs: Vyberte složku

en: Selecting folder on IMAP server...
cs: Vybírám složku na IMAP serveru...

en: Can not select folder %s on server, bailing out.
cs: Nepodařilo se vybrat složku %s, končím.

en: Selecting failed!
cs: Vybírání selhalo!

en: Saving messages to IMAP
cs: Ukládám zprávy na IMAP

en: Can not save message to folder %s on server, bailing out.
cs: Nepodařilo se zapsat zprávu do složky %s na serveru, končím.

en: Saving failed!
cs: Ukládání selhalo!

en: %(new)d new of %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
cs: %(new)d nových zpráv z celkových %(count)d bylo uloženo do "%(path)s" (%(type)s)

en: Where do you want to export emails created from your messages?
cs: Kam chcete uložit emaily vytvořené z vašich zpráv?

en: Select export type
cs: Vyberte typ exportu

en: Mailbox file
cs: Soubor mailboxu

en: Maildir folder
cs: Složka maildiru

en: IMAP account
cs: Účet IMAP

en: IMAP Settings
cs: Nastavení IMAPu

en: Connection Details
cs: Podrobnosti připojení

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Message State Selection
cs: Výběr podle stavu zpráv

en: From Address
cs: Adresa odesílatele

en: Login
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: Remember password (insecure)
cs: Zapamatovat si heslo (nebezpečné)

en: Use SSL
cs: Použít SSL

en: Only back-up new messages
cs: Zálohovat jen nové zprávy

en: %d. From Address invalid
cs: %d. Adresa odesílatele je chybná

en: %d. Server incomplete
cs: %d. Chybně zadané jméno serveru

en: %d. Port invalid
cs: %d. Chybně zadaný port

en: %d. Login incomplete
cs: %d. Chybně zadané jméno uživatele

en: %d. Password incomplete
cs: %d. Chybně zadané heslo

en: %d. No messages to back-up selected. Please tick at least one of the states.
cs: %d. Nebyly vybrány zprávy k zálohování. Prosím zvolte aspoň jeden stav zpráv.

en: Incomplete
cs: Chybné údaje

en: Saving messages to XML
cs: Ukládám zprávy do XML

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
cs: Prosím sdělte svoje zkušenosti s Wammu a Gammu, což je knihovna, kterou Wammu používá. Po vyplnění následujícího formuláře, budou k dispozici ostatním uživatelů v databázi telefonů Gammu. Odeslány jsou jen informace, které zde vidíte.

en: Manufacturer:
cs: Výrobce:

en: Phone model:
cs: Model telefonu:

en: Connection type:
cs: Typ připojení:

en: Model in gammu configuration:
cs: Model v nastavení gammu:

en: Working features:
cs: Fungující funkce:

en: Please select features...
cs: Prosím zvolte funkce...

en: Gammu version:
cs: Verze Gammu:

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Your name:
cs: Vaše jméno:

en: Your email:
cs: Váš email:

en: Email displaying:
cs: Zobrazení emailu:

en: Use [at] and [dot]
cs: Použít [at] a [dot]

en: Insert NOSPAM text at random position
cs: Vložit text NOSPAM na náhodnou pozici

en: Display it normally
cs: Zobrazit normálně

en: Don't show email at all
cs: Vůbec email nezobrazovat

en: Not supported
cs: Nepodporovaný

en: Gammu Phone Database Talkback
cs: Reakce do databáze telefonů Gammu

en: Select which features work correctly with your phone
cs: Zvolte funkce, které fungují s vaším telefonem správně

en: This information is automatically included in report.
cs: Tato informace je automaticky začleněna ve zprávě.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
cs: Popište zde problémy s telefonem nebo jiné zkušenosti s provozem Gammu.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
cs: Prosím zadejte zde platný email a zvolte níže jak má být zobrazen. Tento emal nebude nikomu dán ani prodán.

en: If you don't want to display email clear text, please select one mangling option.
cs: Pokud nechcete zobrazit email čitelně, prosím zvolte jednu z možností jak ho znečitelnit.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
cs: Položka v databázi telefonů Gammu nebyla vytvořena, následující položky jsou chybné:
    %s

en: Supported features
cs: Podporované funkce

en: Entry not created!
cs: Nepodařilo se vytvořit položku!

en: Email displaying
cs: Zobrazení emailu

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
cs: HTTP požadavek selhal s chybou %(code)d (%(text)s), prosím zkuste to znovu později nebo vyplňte záznam na stránkách.

en: HTTP request failed with exception:
    %(exception)s
    Please retry later or create entry manually.
cs: HTTP požadavek selhal s chybou:
    %(exception)s
    Prosím zkuste to znovu později nebo vyplňte záznam na stránkách.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
cs: Položka v databázi telefonů Gammu byla vytvořena, můžete si ji prohlédnout na URL <%s>.
    Chcete ji nyní otevřít v prohlížeči?

en: Entry created!
cs: Položka vytvořena!

en: Phone model
cs: Model telefonu

en: Model in gammu configuration
cs: Model v nastavení gammu

en: Note
cs: Poznámka

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Your email
cs: Váš email

en: Field: %s
cs: Položka: %s

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
cs: Zvolte které funkce fungují bez problémů s vaším telefonem (buď ve Wammu nebo v jiném nástroji, který používá knihovnu Gammu).

en: Phone information
cs: Informace o telefonu

en: Sending and saving SMS
cs: Posílání a ukládání SMS

en: Multimedia messaging
cs: Multimediální zprávy

en: Basic phonebook functions
cs: Základní funkce seznamu

en: Enhanced phonebook entries
cs: Rozšířené záznamy v seznamu

en: Calendar entries
cs: Kalendář

en: Filesystem manipulation
cs: Práce se soubory

en: Reading and making calls
cs: Čtení a provádění hovorů

en: Logos
cs: Loga

en: Ringtones
cs: Zvonění

en: Select features
cs: Vyberte funkce

en: You can access name and phone number.
cs: Přístup ke jménu a telefonnímu číslu.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
cs: Máte přístup k více číslům v záznamu nebo k dalším položkám, jako třeba emailu.

en: Action canceled by user!
cs: Akce zrušena uživatelem!

en: Action canceled
cs: Akce zrušena

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: enabled (tone)
cs: zapnuté (zvukové)

en: enabled (silent)
cs: zapnuté (tiché)

en: yearly
cs: ročně

en: monthly
cs: měsíčně

en: daily
cs: denně

en: biweekly
cs: ob týden

en: weekly on monday
cs: týdně v pondělí

en: weekly on tuesday
cs: týdně v úterý

en: weekly on wednesday
cs: týdně ve středu

en: weekly on thursday
cs: týdně ve čtvrtek

en: weekly on friday
cs: týdně v pátek

en: weekly on saturday
cs: týdně v sobotu

en: weekly on sunday
cs: týdně v neděli

en: disabled
cs: vypnuté

en: nonrecurring
cs: neopakující se

en: Your phone doesn't support this function.
cs: Váš telefon tuto funkcionalitu nepoporuje.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
cs: Tato funkcionalita není pro váš telefon zatím podporována. Pokud chcete pomoci s její podporou, prosím kontaktujte autory.

en: Your phone asks for PIN.
cs: Váš telefon vyžaduje zadat PIN.

en: Memory is full, try deleting some entries.
cs: Paměť je plná, zkuste vymazat některé položky.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
cs: Komunikace byla přerušena telefonem, nezrušili jste operaci na telefonu?

en: Empty entry received. This usually should not happen and most likely is caused by bug in phone firmware or in Gammu/Wammu.
    
    If you miss some entry, please contact Gammu/Wammu authors.
cs: Byla přečtena prázdná položka. Toto by se nemělo stát a pravděpodobně se jedná o chybu způsobenou firmwarem telefonu nebo Gammu/Wammu.
    
    Pokud nějaká položka nebyla načtena, prosím kontaktujte autory.

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
cs: Prosím opusťte otevřená menu v telefonu a zkuste operaci znovu. Data nejsou přístupná pokud je máte otevřena v telefonu.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
cs: Při komunikaci vypršel časový limit. Možná telefon není připojen (pokud používáte kabel) nebo je mimo dosah (pro Bluetooth a IrDA).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
cs: Zařízení pro komunikaci s telefonem neexistuje. Možná není telefon připojený, nebo máte chybu v nastaveních.

en: Device "%s" for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
cs: Zařízení "%s" pro komunikaci s telefonem neexistuje. Možná není telefon připojený, nebo máte chybu v nastaveních.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
cs: Pro přístup k zařízení možná musíte být členem nějaké skupiny.

en: Can not access device for communication with phone.
cs: Nepodařilo se otevřít zařízení pro komunikaci s telefonem.

en: Can not access device "%s" for communication with phone.
cs: Nepodařilo se otevřít zařízení "%s" pro komunikaci s telefonem.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
cs: Nepodařilo se přečíst SIM kartu. Posím zkontrolujte jestli je správně vložená v telefonu a nebo zkuste telefon restrartovat vyjmutím baterie.

en: Description:
cs: Popis:

en: Function:
cs: Funkce:

en: Error code:
cs: Číslo chyby:

en: Device %s does not exist!
cs: Zařízení %s neexistuje!

en: Error opening device
cs: Chyba při otevírání zařízení

en: You don't have permissions for %s device!
cs: Nemáte oprávnění pro zařízení %s!

en: Maybe you need to be member of %s group.
cs: Pravděpodobně musíte být členem skupiny %s.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
cs: Wammu Configurator - Nastavení pro Wammu a Gammu verze %s

en: Usage: %s [OPTION...]
cs: Použití: %s [PARAMETR...]

en: Options:
cs: Parametry:

en: show this help
cs: zobrazí tuto nápovědu

en: show program version
cs: zobrazí verzi programu

en: force using of locales from current directory rather than system ones
cs: použít locales z aktuálního adresáře namísto systémových

en: Command line parsing failed with error:
cs: Zpracování parametrů skončilo s chybou:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
cs: Nerozpoznané parametry předané programu

en: Using local built locales!
cs: Používám locales z aktuálního adresáře!

en: Updating gammu configuration...
cs: Aktualizuji nastavení gammu...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
cs: Wammu - Grafické Gammu verze %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
cs: vytiskne informace o nastavení a pokusí se připojit k telefonu

en: enables debug output to stderr
cs: zapne ladicí výstup na standardní chybový výstup

en: Wammu is not configured!
cs: Wammu není nastaveno!

en: Wammu configuration:
cs: Nastavení Wammu:

en: Connecting...
cs: Připojuji se...

en: Getting phone information...
cs: Načítám informace o telefonu...

en: Phone infomation:
cs: Informace o telefonu:

en: Requested code
cs: Požadovaný kód

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
cs: Správce mobilního telefonu

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
cs: Aplikace pro práci s mobilními telefony - grafické rozhaní pro Gammu

note: l10n: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: phone;mobile;sms;contact;calendar;todo;
cs: telefon;mobil;sms;kontakt;kalendář;úkol;

en: Wammu is a mobile phone manager that uses Gammu as its backend. It works with any phone that Gammu supports, including many models from Nokia, Siemens, and Alcatel.
cs: Wammu je program pro správu telefonů, který používá knihovnu Gammu. Podporuje mnoho telefonů, které podporuje Gammu, například Nokia, Siemens nebo Alcatel.

en: It has complete support (read, edit, delete, copy) for contacts, todo, and calendar. It can read, save, and send SMS. It includes an SMS composer for multi-part SMS messages, and it can display SMS messages that include pictures. Currently, only text and predefined bitmaps or sounds can be edited in the SMS composer. It can export messages to an IMAP4 server (or other email storage).
cs: Má kompletní podporu (čtení, úpravy, mazání a kopírování) pro kontakty, úkoly a kalendář. Umí také číst, posílat a ukládat SMS zprávy. Ty mohou být složeny z více částí včetně obrázků nebo dlouhých textů. Zprávy také mohou být exportovány na IMAP server nebo do jiného formátu.
