wammu - en to et translation catalogue (813 entries)

en: About Wammu
et: Wammu teave

en: Running on Python %s
et: Töötab Pyhton %s

en: Using wxPython %s
et: Kasutusel on wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
et: Kasutusel on python-gammu %(python_gammu_version)s ja Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
et: <b>Wammu</b> on wxPythonil põhinev graafiline liides Gammule.

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
et: 
    See programm on vaba tarkvara, mida võib levitada ja/või muuta
    vastavalt Free Software Foundationi avaldanud GNU Üldise Avaliku
    Litsentsi versiooni 3 (või uuema) tingimustele.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
et: 
    Seda programmi levitatakse lootuses, et ta on kasulik, kuid
    IGASUGUSE GARANTIITA; isegi kaudsete garantiideta TÖÖTAMISELE
    või SOBIVUSEKS MINGILE ÜLESANDELE. Vaata GNU Üldisest
    Avalikust Litsensist (GNU GPL) lähemalt.

en: Failed to set exception handler.
et: Erindi töötleja määramine ebaõnnestus.

en: Name
et: Nimi

en: Value
et: Väärtus

en: Location
et: Asukoht

en: Memory
et: Mälu

en: Type
et: Tüüp

en: Date
et: Kuupäev

en: Status
et: Olek

en: Text
et: Tekst

en: Completed
et: Valmis

en: Priority
et: Prioriteet

en: Start
et: Algus

en: End
et: Lõpp

en: Recurrence
et: Kordumine

en: Resend
et: Saada uuesti

en: Send
et: Saada

en: Reply
et: Vasta

en: Call
et: Helista

en: Send message
et: Saada sõnum

en: Store as new contact
et: Salvesta uue kontaktina

en: Edit
et: Muuda

en: Duplicate
et: Koopia

en: Delete current
et: Kustuta käesolev

en: Delete selected
et: Kustuta valitud

en: Backup current
et: Varunda aktiivne kirje

en: Backup selected
et: Varunda valitud

en: Backup all
et: Varunda kõik

en: Message preview
et: Sõnumi eelvaade

en: Text style
et: Teksti stiil

en: Concatenated
et: Liidetud

en: Create concatenated message, which allows to send longer messages.
et: Loo sidurdatud sõnum, mis lubab saata pikemaid sõnumeid.

en: Style
et: Stiil

en: %d char | %d chars
et[0]: %d märk
et[1]: %d märki

en: Select predefined animation:
et: Vali eeldefineeritud animatsioon:

en: Select predefined sound:
et: Vali eeldefineeritud heli:

en: Predefined animation
et: Eeldefineeritud animatsioon

en: Predefined sound
et: Eeldefineeritud heli

en: Composing SMS
et: Lühisõnumi loomine

en: When checked, message is sent to recipient.
et: Kui valitud, saadetakse teade adressaadile.

en: Save into folder
et: Salvesta kausta

en: When checked, message is saved to phone.
et: Kui valitud, salvestatakse sõnum telefoni.

en: Add
et: Lisa

en: Add number of recipient from contacts.
et: Lisa aadressiraamatust saajad.

en: Edit recipients list.
et: Muuda saajate ninekirja.

en: Recipient's numbers:
et: Saajate numbrid:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
et: Unicode sõnumid võivad sisaldada erimärke ja teiste keelte sümboleid, vali see kui kasutusel ei ole latin-1 tähed.Teated võivad vajada rohkem mahtu, nii et ühte sõnumisse mahub vähem tähti.

en: Delivery report
et: Olekuraport

en: Check to request delivery report for message.
et: Märgi, kui soovid sõnumile kinnitusraportit.

en: Sent
et: Saadetud

en: Check to save message as sent (only has effect when saving the message).
et: Märgi, kui soovid sõnumi salvestada saadetud sõnumina (mõjub ainult sõnumi salvestamisel).

en: Flash
et: Välksõnum

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
et: Saada välkteade - seda näidatakse kohe telefoni ekraanil, aga ei salvestata.

en: Parts of current message
et: Käesoleva sõnumi osad

en: Available message parts
et: Saadaolevad sõnumi osad

en: Create new message by adding part to left list...
et: Loo uus sõnum lisades osa vasakpoolsest listist...

en: Preview
et: Eelvaade

en: Not supported ID: %s
et: Toetuseta ID: %s

en: No editor available for type %s
et: Puudub redaktor tüübile %s

en: Nothing to preview, message is empty.
et: Eelvaade puudub, sõnum on tühi.

en: Message empty!
et: Sõnum on tühi!

en: Message will fit into %d SMSes
et: Sõnum mahub %d. lühisõnumisse

en: XML File
et: XML fail

en: All files
et: Kõik failid

en: Select XML file...
et: Vali XML fail...

en: Saving contacts to XML
et: Salvestan kontaktid XML formaadis

en: Export terminated
et: Eksportimine lõpetatud

en: phone
et: telefon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
et: Faili %s loomine ebaõnnestus; rohkem ei proovita.

en: Can not create file!
et: Faili ei saa luua!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
et: %(count)d kontakti eksporditi "%(path)s"

en: Chimes high
et: Kõrge helin

en: Chimes low
et: Madal helin

en: Ding
et: pimm

en: TaDa
et: Aidaa

en: Notify
et: Meenuta

en: Drum
et: Trumm

en: Claps
et: Aplaus

en: Fanfare
et: Fanfaar

en: Chord high
et: Kõrge akord

en: Chord low
et: Madal akord

en: I'm ironic, flirty
et: Olen irooniline, flirtiv

en: I am glad
et: Olen rõõmus

en: I am skeptic
et: Olen skeptiline

en: I am sad
et: Olen kurb

en: WOW
et: VAU

en: I am crying
et: Nutan

en: I am winking
et: Pilgutan

en: I am laughing
et: Naeran

en: I am indifferent
et: Olen ükskõikne

en: I am in love
et: Olen armunud

en: I am confused
et: Olen segaduses

en: Tongue hanging out
et: Keel ripakil

en: I am angry
et: Olen vihane

en: Wearing glasses
et: Kannan prille

en: Devil
et: Saatan

en: Alignment
et: Joondamine

en: None
et: Mitte midagi

en: Left
et: Vasak

en: Right
et: Õigeused

en: Center
et: Tsentreeritud

en: Text Size
et: Teksti suurus

en: Normal
et: Harilik

en: Large
et: Suur

en: Small
et: Väike

en: Bold
et: Rasvane

en: Italic
et: Kursiiv

en: Underlined
et: Alla joonitud

en: Strikethrough
et: Läbikriipsutatud

en: Available contacts:
et: Kasutatavad kontaktid:

en: Current recipients:
et: Praegused saajad:

en: Contact list
et: Kontaktide nimekiri

en: Edit contacts list
et: Muuda kontaktide nimekirja

en: Load contacts from file
et: Loe kontaktid failist

en: Selected file "%s" could not be written.
et: Valitud faili "%s" ei saa kirjutada.

en: File can not be created!
et: Faili ei õnnestu luua!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
et: Valitud faili "%s" ei leitud, andmeid ei laetud.

en: File not found!
et: Faili ei leitud!

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Creating new %s
et: Loon uue %s

en: Editing %(name)s %(location)s
et: Muudetakse %(name)s %(location)s

en: Location (0=auto):
et: Asukoht (0=automaatne):

en: Add one more field.
et: Lisa veel üks väli.

en: contact
et: kontakt

en: Memory type
et: Mälu tüüp

en: calendar event
et: kalendri sündmus

en: Event type
et: Sündmuse tüüp

en: todo item
et: ülesanne

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
et: Silumislogi salvestati faili %s. Sa peaksid selle kindlasti lisama vearaportile.

en: Save debug log...
et: Salvesta silumislogi...

en: Search for similar reports
et: Otsi sarnaseid raporteid

en: Report bug
et: Raporteeri viga

en: Save debug log as...
et: Salvesta silumislogi nimega...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
et: Silumislogi salvestatu telefoniga suhtlemiseks. Kui viga ilmus telefoniga suhtlemisel, peaksid logi kindlasti vearaportile lisama. Silumislogi salvestati faili %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
et: Palun proovi enne saatmist otsida sarnaseid vigu teemal %s

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
et: Ilmus Unicode kodeerimise viga. Lahendamiseks vaata palun vaata KKK esimest küsimust.

en: Unhandled exception appeared.
et: Ilmus töötlemata erind.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
et: Kui soovid aidata programmi paremaks tegemisel, palun saada järgmine informatsioon ja kirjeldus kuidas see juhtus siia: %s. Palun raporteeri inglise keeles, vastasel korral palutakse sul ilmselt oma raport hiljem tõlkida inglise keelde.

en: Unhandled exception appeared. If you want to help improving this program, please report this together with description how this situation has happened. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
et: Töötlemata erind ilmus. Kui soovid aidata programmi paremaks tegemisel, palun raporteeri sellest koos kirjeldusega, kuidas viga juhtus. Palun raporteeri inglise keeles, vastasel korral palutakse sul ilmselt oma raport hiljem tõlkida inglise keelde.

en: Unhandled exception
et: Töötlemata erind

en: Traceback:
    %(traceback)s
    Exception: %(exception)s
et: Tagasijälitus:
    %(traceback)s
    Erind: %(exception)s

en: Create new configuration
et: Loo uus configuratsioon

en: %(name)s (position %(position)d)
et: %(name)s (positsioon %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
et: Vali muutmiseks konfiguratsioon.

en: Select configuration section
et: Vali konfiguratsiooni sektsioon

en: Manufacturer
et: Valmistaja

en: Model (Gammu identification)
et: Mudel (Gammu tunnus)

en: Model (real)
et: Mudel (tegelik)

en: Firmware
et: Püsivara

en: Firmware date
et: Püsivara kuupäev

en: Firmware (numeric)
et: Püsivara (arvuna)

en: Serial number (IMEI)
et: Seerianumber (IMEI)

en: Original IMEI
et: Originaal IMEI

en: Product code
et: Tootekood

en: N/A
et: -

en: Hardware
et: Riistvara

en: Manufacture month
et: Tootmise kuu

en: Language packs in phone
et: Keelepaketid telefonis

en: Automatically switched to local locales.
et: Automaatselt valiti kohalik lokaat.

en: Wammu debug log
et: Wammu silumislogi

en: Here will appear debug messages from Gammu...
et: Siia ilmuvad Gammu silumise teated...

en: Phone
et: Telefon

en: Phone Information
et: Telefoni informatsioon

en: Wammu version
et: Wammu versioon

en: Gammu version
et: Gammu versioon

en: python-gammu version
et: python-gammu versioon

en: Calls
et: Kõned

en: All Calls
et: Kõik kõned

en: Received
et: Sisenevad

en: Received Calls
et: Sisenevad kõned

en: Missed
et: Vastamata

en: Missed Calls
et: Vastamata kõned

en: Outgoing
et: Väljuvad

en: Outgoing Calls
et: Väljuvad kõned

en: Contacts
et: Kontaktid

en: All Contacts
et: Kõik kontaktid

en: SIM Contacts
et: SIM kontaktid

en: Phone Contacts
et: Telefoni kontaktid

en: Messages
et: Sõnumid

en: All Messages
et: Kõik sõnumid

en: Read
et: Loe

en: Read Messages
et: Loe sõnumeid

en: Unread
et: Lugemata

en: Unread Messages
et: Lugemata sõnumid

en: Sent Messages
et: Saadetud sõnumid

en: Unsent
et: Saatmata

en: Unsent Messages
et: Saatmata sõnumid

en: Todos
et: Ülesanded

en: All Todo Items
et: Kõik ülesanded

en: Calendar
et: Kalender

en: All Calendar Events
et: Kõik kalendri sündmused

en: Search:
et: Otsi:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
et: Sisesta tekst, mida otsida. Palun ära unusta täpsustamast otsingu tüüpi. Otsitakse üle kõigi väljade.

en: Regexp
et: Regulaaravaldis

en: Wildcard
et: Metamärk

en: Select search type
et: Vali otsingu tüüp

en: Welcome to Wammu %s
et: Teretulemast Wammusse %s

en: &Write data
et: &Salvesta andmed

en: Write data (except messages) to file.
et: Salvesta andmed (välja arvatud sõnumid) faili.

en: W&rite message
et: S&alvesta sõnum

en: Write messages to file.
et: Salvesta sõnumid faili.

en: &Read data
et: &Loe andmed

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
et: Loe andmed (välja arvatud sõnumid) failist (telefoni ei laadita).

en: R&ead messages
et: L&oe sõnumid

en: Read messages from file (does not import to the phone).
et: Loe admed failist (telefoni ei laadita).

en: &Phone wizard
et: &Telefoni abiline

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
et: Otsi telefoni või seadista juhtiva abilisega.

en: Se&ttings
et: S&eaded

en: Change Wammu settings.
et: Muuda Wammu seadeid.

en: E&xit
et: &Välju

en: Terminate Wammu.
et: Välju Wammust.

en: &Connect
et: &Loo ühendus

en: Connect the device.
et: Ühenda seade.

en: &Disconnect
et: &Katkesta ühendus

en: Disconnect the device.
et: Katkesta ühendus.

en: &Synchronise time
et: &Sünkroniseeri aeg

en: Synchronise time in phone with PC.
et: Sünkroniseeri telefoni aeg PC-ga.

en: Send &file
et: Saada &fail

en: Send file to phone.
et: Saada fail telefoni.

en: &Phone
et: &Telefon

en: &Info
et: In&fo

en: Retrieve phone information.
et: Laadi telefoni informatsioon.

en: Contacts (&SIM)
et: Kontaktid (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
et: Laadi kontaktid SIM kaardilt.

en: Contacts (&phone)
et: Kontaktid (&telefon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
et: Laadi kontaktid telefoni mälust.

en: &Contacts (All)
et: &Kontaktid (kõik)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
et: Laadi kontaktid telefoni mälust ja SIM kaardilt.

en: C&alls
et: Kõne&d

en: Retrieve call history.
et: Laadi kõnede ajalugu.

en: &Messages
et: Sõ&numid

en: Retrieve messages.
et: Laadi sõnumid.

en: &Todos
et: Ü&lesanded

en: Retrieve todos.
et: Laadi ülesanded.

en: Calenda&r
et: K&alender

en: Retrieve calendar events.
et: Laadi kalendri sündmused.

en: A&ll
et: Kõ&ik

en: Retrieve everything above.
et: Laadi kõik eelpool toodud.

en: &Retrieve
et: &Laadi

en: &Contact
et: &Kontakt

en: Create new contact.
et: Loo uus kontakt.

en: Calendar &event
et: K&alendri sündmus

en: Create new calendar event.
et: Loo kalendri sündmus.

en: &Todo
et: Ü&lesanne

en: Create new todo.
et: Loo uus ülesanne.

en: &Message
et: &Sõnum

en: Create new message.
et: Loo uus sõnum.

en: &Create
et: &Loo

en: &Save
et: &Salvesta

en: Backup currently retrieved data (except messages).
et: Varunda hetkel laaditud andmed (välja arvatud sõnumid).

en: S&ave messages
et: S&alvesta sõnumid

en: Backup currently retrieved messages.
et: Varunda hetkel laaditud sõnumid.

en: &Import to phone
et: &Impordi

en: Import data from backup to phone.
et: Impordi andmed varukoopiast telefoni.

en: I&mport messages to phone
et: I&mpordi sõnumid telefoni

en: Import messages from backup to phone.
et: Impordi sõnumid varukoopiast telefoni.

en: Export messages to &emails
et: Ekspordi sõnumid m&eilideks

en: Export messages to emails in storage you choose.
et: Ekspordi sõnumid meilideks sinu valitud asukohas.

en: Export messages to &XML
et: Ekspordi sõnumid &XML faili

en: Export messages to XML file you choose.
et: Ekspordi sõnumid valitud XML faili.

en: Export &contacts to XML
et: Ekspordi &kontaktid XML faili

en: Export contacts to XML file you choose.
et: Ekspordi kontaktid valitud XML faili.

en: &Backups
et: &Varukoopia

en: &Website
et: &Veebileht

en: Visit Wammu website.
et: Ava Wammu veebileht.

en: &Support
et: &Tugi

en: Visit Wammu support website.
et: Ava Wammu tugisait.

en: &Report bug
et: &Raporteeri viga

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
et: Teata veast Wammus; palun lisa võimalusel salvestatud silumislogi.

en: &Save debug log
et: &Salvesta silumislogi

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
et: Salvesta koopia silumislogist; palun lisa see vearaportile.

en: &Gammu Phone Database
et: &Gammu telefonide andmebaas

en: Visit database of user experiences with phones.
et: Tutvu kasutajate kogemustega telefonidest.

en: &Talkback
et: T&agasiside

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
et: Kirjelda oma kogemusi Gammu telefonide andmebaasis.

en: &Donate
et: T&oeta

en: Donate to Wammu project.
et: Toeta Wammu projekti.

en: &About
et: &Wammu info

en: Information about program.
et: Programmi informatsioon.

en: &Help
et: &Abi

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
et: Silumislogi loodi ajutises failis <%s>. Krahhi korral lisa see vearaportis!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
et: Need andmed ei sobi tööks, palun laadi nad esmalt telefonist

en: Data not up to date
et: Andmed vajavad uuendamist

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
et: Wammu ei suutnud laadida gammu moodulit. Programm lõpetab töö.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
et: Importimine ebaõnnestus sest python-gammu on kompileeritud erineva Gammu versioonile kui hetkel kasutatakse (kompileeritud on versioonile %(compile)s, kasutusel on versioon %(runtime)s).

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
et: Sa saad vea parandada, kui kompileerid python-gammu uuesti kasutades gammu teegi hetkel kasutatavat versiooni.

en: Gammu module not working!
et: Gammu moodul ei tööta!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
et: Gammu moodulit ei leitud. Ilmselt ei ole python-gammu korralikult paigaldatud kasutatavale Pythonile.

en: The import failed with following error:
et: Importimine ebaõnnestus järgmise veaga:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
et: Wammu seadistust ei leitud ja Gammu seadeid ei saanud lugeda.

en: Do you want to configure phone connection now?
et: Kas sa soovid seadistada telefoni ühenduse kohe?

en: Configuration not found
et: Seadistust ei leitud

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
et: Oled kasutanud Wammut enam kui kuu. Me soovime kuulda, kuidas su telefon on toetatud. Kas sa oled nõus osalema selles uuringus?

en: Press Cancel to never show this question again.
et: Vali Tühista ja seda küsimust ei esitata enam kunagi.

en: Thanks for using Wammu
et: Täname, et kasutad Wammut

en: Migrated from older Wammu
et: Toodud vanemast Wammust

en: Connect
et: Loo ühendus

en: Disconnect
et: Katkesta ühendus

en: Settings
et: Seaded

en: Restore
et: Taasta

en: Minimize
et: Tee väikeseks

en: Close
et: Sulge

en: battery
et: aku

en: AC
et: Vahelduvvool

en: no battery
et: aku puudub

en: fault
et: viga

en: charging
et: laeb

en: charged
et: laetud

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
et: Aku: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Signaal: %(signal_level)s, Aeg: %(time)s

en: Connected
et: Ühendatud

en: Disconnected
et: Ühendus katkestatud

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
et: Oled muutnud telefoni ühendust puudutavaid seadeid. Neid kasutatakse järgmisel korral, kui ühendad telefoni.

en: Notice
et: Teade

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
et: Tundub olevat harilik programmi töö lõpp; logifail kustutatakse.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
et: Ajutise logifaili kustutamine ei õnnestunud. Palun kustuta see ise.

en: Filename: %s
et: Faili nimi: %s

en: Error while communicating with phone
et: Viga suhtlemisel telefoniga

en: Error Occured
et: Viga

en: Operation in progress
et: Toiming teostamisel

en: voice tag %x
et: hääl märgend %x

en: Folder
et: Kaust

en: Writing message(s)...
et: Sõnumeid kirjutatakse...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
et: Salvestatud sõnumi lugemine ebaõnnestus! Tegemist on ilmselt veaga Gammus; palun saada programmi autorile praeguse tegevuse silumislogi. Sõnumi nägemiseks Wammus pea uuesti lugema kõik sõnumid.

en: Could not read saved message!
et: Salvestatud sõnumi lugemine ebaõnnestus!

en: Writing contact...
et: Kontakti kirjutatakse...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
et: Salvestatud kire lugemine ebaõnnestus! See võib erineda telefoni salvestatust kuni telefonist on laetud kõik kirjed.

en: Could not read saved entry!
et: Salvestatud kirje lugemine ebaõnnestus!

en: Writing calendar...
et: Kalendrit kirjutatakse...

en: Writing todo...
et: Ülesanned kirjutatakse...

en: Gammu messages backup
et: Gammu sõnumite varukoopia

en: All backup formats
et: Kõik varundusformaadid

en: Gammu backup [all data]
et: Gammu varukoopia [kõik andmed]

en: Nokia backup [contacts]
et: Nokia varukopia [kontaktid]

en: vCard [contacts]
et: vCard [kontaktid]

en: LDIF [contacts]
et: LDIF [kontaktid]

en: vCalendar [todo,calendar]
et: vCalendat [ülesanded, kalender]

en: iCalendar [todo,calendar]
et: iCalendar [ülesanded, kalender]

en: Save data as...
et: Salvesta andmed kui...

en: Read data
et: Loe andmed

en: Save backup as...
et: Salvesta varukoopia kui...

en: Import backup
et: Impordi varukoopia

en: Error while reading backup
et: Viga varukoopia lugemisel

en: Data has been read from file "%s"
et: Andmed loeti failist "%s"

en: %d messages
et: %d sõnumid

en: No importable data were found in file "%s"
et: Failist "%s" ei leitud imporditavaid andmeid

en: No data to import
et: Imporditavaid andmeid ei ole

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
et: Varukoopiast leiti järgmised andmed. Palun vali telefoni lisatavad andmed.

en: Select what to import
et: Vali, mida importida

en: Importing data...
et: Andmeid imporditakse...

en: Backup has been imported from file "%s"
et: Varukoopia imporditi failist "%s"

en: Backup imported
et: Varukoopia imporditud

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
et: Taastamine failist "%s" ebaõnnestus. Mõned osad on võib-olla salvestatud telefonis, teised mitte.

en: Backup import failed
et: Varukoopia import ebaõnnestus

en: %d phone contact entries
et: %d kontakti telefonis

en: %d SIM contact entries
et: %d kontakti SIM-kaardil

en: %d to do entries
et: %d ülesannet

en: %d calendar entries
et: %d kalendri kirjet

en: Backup saved from phone %s
et: Varukoopia salvestatud telefonist %s

en: , serial number %s
et: , seerianumber %s

en: Backup was created by %s
et: Varukoopia kirjutas %s

en: Backup saved on %s
et: Varukoopia salvestati %s

en: Backup has been saved to file "%s"
et: Varukoopia salvestati faili "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
et: Andmed salvestati faili "%s"

en: Error while saving backup
et: Viga varukoopia salvestamisel

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
et: Viga varukoopia salvestamisel; ilmselt ületati mingi piirang Gammus.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
et: Kas soovid kindlasti kustutada kontakti "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
et: Kas soovid kindlasti kustutada "%s" kõne?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
et: Kas soovid kindlasti kustutada "%s" sõnumi?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
et: Kas soovid kindlasti kustutada ülesande "%s"?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
et: Kas soovid kindlasti kustutada kalendi kirje "%s"?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
et[0]: Kas soovid kindlasti kustutada kontakti %d?
et[1]: Kas soovid kindlasti kustutada %d kontakti?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
et[0]: Kas soovid kindlasti kustutada kõne %d?
et[1]: Kas soovid kindlasti kustutada %d kõnet?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
et[0]: Kas soovid kindlasti kustutada sõnumi %d?
et[1]: Kas soovid kindlasti kustutada %d sõnumit?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
et[0]: Kas soovid kindlasti kustutada ülesande %d?
et[1]: Kas soovid kindlasti kustutada %d ülesannet?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
et[0]: Kas soovid kindlasti kustutada kalendri kirje %d?
et[1]: Kas soovid kindlasti kustutada %d kaledri kirjet?

en: Confirm deleting
et: Kinnita kustitamine

en: Deleting contact(s)...
et: Kustutatakse kontakt(e)...

en: Deleting message(s)...
et: Kustutatakse sõnum(eid)...

en: Deleting todo(s)...
et: Kustutatakse ülesanne(deid)...

en: Deleting calendar event(s)...
et: Kustutatakse kalendri kirjet(id)...

en: Reading phone information
et: Loetakse telefoni informatsiooni

en: Reading calls of type %s
et: Loetakse %s tüüpi kõnesid

en: Reading contacts from %s
et: Loetakse kontakte %s-st

en: Reading messages
et: Loetakse sõnumeid

en: Reading todos
et: Loetakse ülesandeid

en: Reading calendar
et: Loetakse kalendrit

en: Setting time in phone...
et: Muudetakse telefoni kellaaega...

en: Send file to phone
et: Saada fail telefoni

en: Sending file to phone...
et: Faili saadetakse telefoni...

en: Transfer has been rejected by phone.
et: Telefon keeldus andmevahetusest.

en: Transfer rejected!
et: Andmevahetusest keelduti!

en: One moment please, connecting to phone...
et: Üks hetk, telefoniga ühendutakse...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
et: Telefoni ühendus ei ole õigesti seadistatud, ei saa luua ühendust telefoniga.

en: Connection not configured!
et: Ühendus on seadistamata!

en: Please enter %s code:
et: Palun sisesta %s kood:

en: Phone asks for security code
et: Telefon küsib turvakoodi

en: Your phone has just received incoming call
et: Telefon vastas sissetulevale kõnele

en: Your phone has just received incoming call from %s
et: Telefon võttis vasti sissetuleva kõne numbrilt %s

en: Incoming call
et: Sissetulev kõne

en: Reject
et: Keeldu

en: Accept
et: Vasta

en: One moment please, disconnecting from phone...
et: Üks hetk, ühendust telefoniga lõpetatakse...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
et: Telefoni ei saa otsida kuni ühendus telefoniga on aktiivne. Palun katkesta esmalt ühendus.

en: You are connected to phone!
et: Telefoniga on ühendus!

en: Predefined animation number %d
et: Eeldefineeritud animatsioon #%d

en: Unknown predefined sound #%d
et: Tundmate eeldefineeritud heli #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
et: Selle sõnumi mõned osad dekodeeriti vigaselt, ilmselt Gammu puuduliku toe tõttu.

en: Checking %s
et: Kontrollin %s

en: Could not guess vendor
et: Tootja tuvastamine ebaõnnestus

en: Guessed as %s
et: Tuvastati kui %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
et: Otsitakse Bluetooth seadmeid kasutades %s

en: No Bluetooth device found
et: Bluetooth seadmeid ei leitud

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
et: Kõik Bluetooth seadmed on leitud, ühenduse testid on veel täitmisel...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
et: Ei saa kasutada Bluetoothi alamsüsteemi (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
et: Paketti PyBluez ei leitud, Bluetooth seadmete otsimine ei ole võimalik.

en: No Bluetooth searching
et: Bluetooth otsimine puudub

en: Finished %s
et: Lõpetati %s

en: All finished, found %d phones
et: Kõik valmis, leiti %d telefoni

en: Failed to connect to phone
et: Ühenduse loomine telefoniga ebaõnnestus

en: You did not specify valid phone number.
et: Sa ei sisestanud korrektset telefoni numbrit.

en: Invalid phone number
et: Vigane telefoninumber

en: Configuration done
et: Seadistamine lõpetatud

en: Thank you for configuring phone connection.
et: Täname, et seadistasid telefoni ühenduse.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
et: Sa võid sisetada suvalise nime, millega identifitseerid oma telefoni.

en: Connection test
et: Ühenduse test

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
et: Wammu kontrollib nüüd ühendust telefoniga, palun oota...

en: Phone has been found.
et: Telefon on leitud.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
et: Valmistaja: %(manufacturer)s
    Mudel: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
et: Telefoni ühenduse kontroll on veel käimas, sa ei saa jätkata.

en: Testing still active!
et: Kontroll on veel aktiivne!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
et: Telefoni ei leitud. Oled sa kindel, et soovid jätkata?

en: Phone not found!
et: Telefoni ei leitud!

en: Phone search
et: Telefoni otsing

en: Phone searching status
et: Telefoni otsingu olek

en: Phone search is still active, you can not continue.
et: Telefoni otsing on veel aktiivne, sa ei saa jätkata.

en: Searching still active!
et: Otsing on pooleli!

en: No phone has not been found, you can not continue.
et: Mitte ühtegi telefoni ei leitud, sa ei saa jätkata.

en: No phone found!
et: Telefoni ei leitud!

en: Wammu is now searching for phone:
et: Wammu proovib otsida su telefoni:

en: No phone has been found!
et: Mitte ühtegi telefoni ei leitud!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
et: Telefon %(manufacturer)s %(model)s seadme pordis %(port)s kasutab ühendust %(connection)s

en: Select phone to use from below list
et: Vali telefon all asuvast nimekirjast

en: Select phone
et: Vali telefon

en: Following phone will be used:
et: Kasutatakse järgmist telefoni:

en: No phone selected!
et: Telefoni ei ole valitud!

en: Manual configuration
et: Käsitsi seadistus

en: Device where phone is connected
et: Seade, kuhu telefon on ühendatud

en: Connection type
et: Ühenduse tüüp

en: You need to select device which will be used.
et: Sa pead valima kasutatava seadme.

en: No device selected!
et: Seadet ei ole valitud!

en: You need to select connection type which will be used.
et: Sa pead valima kasutatava ühenduse tüübi.

en: No connection selected!
et: Ühendust ei ole valitud!

en: Phone Device
et: Telefoni seade

en: Please enter device where phone is accessible
et: Palun sisesta seade, mille kaudu telefoni kasutada

en: Driver to use
et: Kasutatav draiver

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
et: Vabandust, seadistustele vastavat ajurit ei leitud. Palun mine tagasi ja proovi erinevaid seadeid või käsitsi seadistust.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
et: Palun vali kasutatav ajur. Järgi all kuvatavat abiteksti, et valida parim variant.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
et: Palun vali ühenduse tüüp, vaikimisi valik peaks olema parim enamikul juhtudest.

en: Phone type
et: Telefoni mudel

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
et: Palun vali telefoni tootja või mudel. Proovi olla nii täpne kui vähegi võimalik.

en: Search all connections
et: Otsi kõiki ühendusi

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
et: Abimees otsib kasutades kõiki võimalikke ühendusi. Kõigi ühenduste kaudu otsimine võib kesta üsna pikalt.

en: USB cable
et: USB kaabel

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
et: Paljud telefonid tulevad USB kaabliga, vali see, kui soovid kasutada seda ühenduse tüüpi.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
et: Bluetooth ühendused on traadita ja ei nõua otsest nähtavust. Telefon peab olema korrektselt paaritatud arvutiga enne jätkamist.

en: IrDA
et: IrDA (infrapuna)

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
et: IrDA infrapuna ühendus vajab otsest nähtavust. Palun pane telefon nii, et arvuti seda näeks.

en: Serial cable
et: Jadakaabel

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
et: Seda ei kasutata ühenduseks väga tihti, kuid ta oli väga levinud vanemate telefonidega.

en: How is your phone connected?
et: Kuidas on su telefon ühendatud?

en: Configuration style
et: Seadistuste stiil

en: Guided configuration
et: Juhitud seadistamine

en: Automatically search for a phone
et: Otsi telefoni automaatselt

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
et: Sind juhendatakse seadistamisel vastavalt ühendusele ja telefonile.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
et: Abimees proovib otsida telefoni tavalistest portidest.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
et: Sa tead, mida sa teed ja tead täpselt parameetreid, mis on vajalikud telefoni ühenduse loomiseks.

en: How do you want to configure your phone connection?
et: Kui palju soovid seadistada telefoni ühendust?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
et: Kui sul ei ole mitte mingit ideed, kuidas seadistada telefoni ühendus, võid vaata Gammu telefonide andmebaasist teiste kasutajate kogemusi:

en: Welcome
et: Tere tulemast

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
et: See abimees aitab sul seadistada Wammu telefoni ühenduse.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
et: Palun valmista telefon ühendamiseks ette, lülita sisse ja mõni ühendus valmis:

en: Cable is connected.
et: Kaabel on ühendatud.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
et: Oled lubanud IrDA ja telefon on nähtaval.

en: You have paired Bluetooth with computer.
et: Oled arvuti ja telefoni paaritanud Bluetoothiga.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
et: Võid jätkata nii pea, kui telefon on valmis.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
et: Wammu telefoni seadistuste abimees

en: Ignoring unknown
et: Eira tundmatut

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
et: Kirje %d lugemisel raporteeriti tundmatu viga, eiratakse!

en: Ignoring corrupted
et: Eiratakse vigast

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
et: Kirje %d tundub lugemisel olevat vigane, eiratakse!

en: Could not find timidity, melody can not be played
et: Programmi timidity ei leitud, meloodiat ei saa esitada

en: Timidity not found
et: Timidityt ei leitud

en: Select contact from below list
et: Vali kontakt nimekirjast

en: Select contact
et: Vali kontakt

en: Select number for selected contact
et: Vali number valitud kontaktile

en: Select phone number
et: Vali telefoninumber

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
et: Palun sisesta siia kasutamiseks mõeldud gammu seadistustefaili otsingutee.

en: Gammurc path
et: Gammurc otsingutee

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
et: Sa saad muuta ühenduse parameetrerid vahekaardil Ühendus.

en: Automatically connect to phone on startup
et: Loo ühendus telefoniga programmi käivitamisel

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
et: Kas sa soovid, et programm looks ühenduse telefoniga automaatselt, kui programm käivitatakse.

en: Show debug log
et: Kuva silumislogi

en: Show debug information on error output.
et: Kuvab silumisinfo vigade korral.

en: Synchronize time
et: Kella sünkroniseerimine

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
et: Sünkroniseeri ühenduse loomisel telefoni kell arvuti kellaga.

en: Startup information
et: Käivitamisinfo

en: Display startup on phone (not supported by all models).
et: Kuva käivitamine telefonis (kõik mudelid ei toeta).

en: Lock device
et: Lukusta seade

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
et: Kas lukustada seade kataloogis /var/lock. Mõnes süsteemis võivad puududa vajalikud õigused.

en: Phone connection
et: Ühendus telefoniga

en: Name for this configuration.
et: Selle konfiguratsiooni nimi.

en: Device, where your phone is connected.
et: Seade, kuhu telefon on ühendatud.

en: Device
et: Seade

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
et: Ühendus, millest su telefon aru saab. Täpsem teave on Gammu dokumentatsioonis.

en: Connection
et: Ühendus

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
et: Teledoni mudel, harilikult võib siia jätta auto, kui probleeme ei ole.

en: Model
et: Mudel

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
et: Kas sõnumites olevaid pilte skaleerida kuvamisel. See on tavaliselt mõistlik, sest pildid on üsna väikesed.

en: Scale images
et: Skaleeri pilte

en: Attempt to reformat text
et: Proovi teksti taasvormindada

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
et: Kui sa saad mõnikord "pakitud" sõnumeid nagu SEEtekst, siis võiksid olla huvitatud sellest valikust.

en: Default options for new message
et: Uue sõnumi vaikimisi parameetrid

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
et: Loo sidurdatud sõnum, mis lubab saata pikemaid sõnumeid.

en: Create unicode message
et: Loo Unicode sõnum

en: Request delivery report by default
et: Vaikimisi palu kinnitus saadetud sõnumile

en: Use 16bit Id
et: Kasuta 16-bitist tunnust

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
et: Kasuta 16-bitist tunnust sõnumis. See on tavaliselt turvaline valik.

en: Automatic
et: Automaatne

en: Automatic starting with first name
et: Automaatne alustamine eesnimega

en: Automatic starting with last name
et: Automaatne alustamine perekonna nimega

en: Custom, use format string below
et: Eriline, kasutab järgnevat formaati

en: Name display format
et: Nime kuvamise formaat

en: Format string for name displaying. You can use %%(value)s format marks. Currently available values are: %s.
et: Nime kuvamiseks kasutatava stringi formaat. Sa saad kasutada %%(muutuja)s vormindusmärke. Hetkel kasutatavad muutujad on: %s.

en: Name format string
et: Nime formaadi string

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
et: Olekuribal telefoni oleku uuendamise sagedus. Sisesta väärtus millisekundutes, 0 keelab uuendamise.

en: Refresh phone state
et: Uuenda telefoni olekut

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
et: Kas küsida kirjete kustutamisel kinnitust.

en: Task bar icon
et: Tegumiriba ikoon

en: Show icon in task bar.
et: Kuva ikoon tegumiribal.

en: Default time to be used for newly created time fields.
et: Vaikimisi kellaaeg, mida kasutatakse äsjaloodud ajaväljadega.

en: Default time
et: Vaikimisi kellaaeg

en: Default date to be used for newly created time fields. Enter amount of days from today (1=tomorrow).
et: Vaikimisi kuupäev, mida kasutatakse äsjaloodud ajaväljadel. Sisesta päevade arv alates tänasest (1=homme).

en: Default date=now + x days
et: Vaikimisi kuupäev=täna + X päeva

en: How many entries will be shown in newly created item.
et: Uues kirjes kuvatavate elementide arv.

en: Entries for new item
et: Kirjed uues elemendis

en: Prefix for non international phone numbers.
et: Eesliide mitterahvusvahelistele telefoni numbritele.

en: Number prefix
et: Numbri eesliide

en: Applies only when Wammu can not find proper count of entries to read. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
et: Rakendub ainult siis, kui Wammu ei suuda leida õiget loetavate kirjete arvu. Lugemine lõpetatakse, kui on leotud nii mitu tühja kirjet.

en: Maximal empty entries if total is guessed
et: Maksimaalne tühjade kirjete arv, kui kõigi kirjete arv on oletatud

en: In case phone reports wrongly number of entries, Wammu would try to read infinitely or till error. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
et: Juhul kui telefon raporteerib kirjete arvu valesti proovib Wammu lugeda lõputult või veani. See number määrab maksimaalse tühjade kirjete arvu, milleni jõudmisel lugemine lõpetatakse.

en: Maximal empty entries if total is known
et: Maksimaalne tühjade kirjete arv, kui kõigi kirjete arv on teada

en: View
et: Kuva

en: Other
et: Muu

en: Hacks
et: Häkid

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
et: Sul ei ole mitte ühtegi telefoni ühendust seadistatud. Wammu ei saa telefoniga ühenduda!

en: No phone configured!
et: Telefoni ei ole seadistatud!

en: I don't know
et: Ma ei tea

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
et: Vali see parameeter ainult siis, kui see on tõesti vajalik. Järgmisel sammul kuvatakse liiga palju parameetreid.

en: Symbian based phone
et: Symbianil põhinev telefon

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
et: Jätka, kui su telefon kasutab Symbiani (tootjast sõltumatu).

en: Alcatel phone
et: Alcateli telefon

en: Alcatel phone not running Symbian.
et: Alcateli telefon, milles ei tööta Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
et: BenQ/Siemens telefon

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
et: BenQ või Siemens telefon, milles ei tööta Symbian.

en: Motorola phone
et: Motorola telefon

en: Motorola phone not running Symbian.
et: Motorola telefon, milles ei tööta Symbian.

en: Nokia phone
et: Nokia telefon

en: Nokia phone not running Symbian.
et: Nokia telefon, milles ei tööta Symbian.

en: Samsung phone
et: Samsungi telefon

en: Samsung phone not running Symbian.
et: Samsungi telefon, milles ei tööta Symbian.

en: Sharp phone
et: Sharpi telefon

en: Sharp phone not running Symbian.
et: Sharpi telefon, milles ei tööta Symbian.

en: Sony Ericsson phone
et: Sony Ericssoni telefon

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
et: Sony Ericssoni telefon, milles ei tööta Symbian.

en: None of the above
et: Mitte ükski ülalmainitutest

en: Select this option if nothing above matches.
et: Vali see, kui mitte ükski ülalmainitutest ei sobi.

en: OBEX and IrMC protocols
et: OBEX ja IrMC protokollid

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
et: Harilik failisüsteemi kasutamine. Halb valik Nokia telefoniga, kui soovid andmeid kasutada.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
et: Harilik failisüsteemi kasutamine ja võib-olla ka telefoni andmetele. Hea valik uuemate telefonidega.

en: Symbian using Gnapplet
et: Symbian kasutades programmi Gnapplet

en: You have to install Gnapplet into phone before using this connection. You can find it in Gammu sources.
et: Enne selle ühenduse kasutamist pead paigaldama telefoni programmi Gnapplet. Selle leiad Gammu lähtekoodist.

en: Nokia proprietary protocol
et: Nokia firmasisene protokoll

en: Nokia proprietary protocol FBUS.
et: Nokia firmasisene FBUS protokoll.

en: Nokia proprietary service protocol
et: Nokia firmasisene teenuse protokoll

en: Nokia proprietary protocol MBUS. Older version, use FBUS if possible.
et: Nokia firmasisene MBUS protokoll. Vanem versioon, kui võimalik, siis kasuta FBUSi.

en: AT based
et: AT põhine

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
et: See lubab minimaalse ligipääsu telefoni võimalustele. On soovitatav kasutada muud ühenduse tüüpi.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
et: Hea valik enamiku telefonide korral v.a. Nokia ja Symbiani põhised. Võimaldab ligipääsu enamikule telefoni võimalustest.

en: Enter device name of serial port.
et: Siseta jadavärati seadme nimi.

en: Enter device name of emulated serial port.
et: Sisesta emuleeritud jadavärati seadme nimi.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
et: Sisesta oma telefoni Buletooth aadress.

en: You don't have to enter anything for this settings.
et: Sellise seadistusega ei pea midagi sisestama.

en: Enter device name of USB port.
et: Sisesta USB värati seadme nimi.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
et: Geneeriline AT käsustik kasutades (enuleeritud) jadaliini

en: Select this if you have real serial port or it is emulated by phone driver (eg. virtual COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, etc.).
et: Vali see, kui kasutad reaalset jadaväratit või seda emuleerib telefoni ajur (nt. virtuaalne jadavärat, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, jne.).

en: Generic AT at %d bps
et: Geneeriline AT kiirusel %d bitti/s

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
et: Vali see, kui su telefon nõuab edastuskiiruest %d bitti/s.

en: AT over Bluetooth
et: AT kasutades Bluetoothi

en: Select this if your phone is connected over Bluetooth and you want to use native Bluetooth connection.
et: Vali see, kui su telefon on ühendatav Bluetoothi abil ja soovid kasutada Bluetooth ühendust.

en: AT over Bluetooth with RF searching
et: AT kasutades Bluetoothi koos RF otsinguga

en: Use for Bluetooth stack and 6210 / DCT4 Nokia models, which don't inform about Bluetooth services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..)
et: Kasuta Bluetoothi ja 6210 / DCT4 Nokia mudelitega, mis ei teavita BLuetoothi teenustest korrektselt (6310, 6310i tarkvaraga 5.50 ja vanem, 8910, ...)

en: AT over IrDA
et: AT kasutades IrDA

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
et: Vali see, kui su telefon on ühendatav IrDA abil ja soovid kasutada IrDA ühendust.

en: AT over DKU2
et: AT kasutades DKU2

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
et: Vali see, kui su telefoni ühendamiseks kasutad DKU2 kaablit.

en: Generic OBEX over serial line or it's emulation
et: Geneeriline OBEX kasutades (emuleeritud) jadaliini

en: OBEX over Bluetooth
et: OBEX kasutades Bluetoothi

en: OBEX over Bluetooth with RF searching
et: OBEX kasutades Bluetoothi ja RF otsingut

en: OBEX over IrDA
et: OBEX kasutades IrDA

en: Gnapplet over Bluetooth
et: Gnapplet Kasutades Bluetoothi

en: Gnapplet over IrDA
et: Gnapplet kasutades IrDAt

en: MBUS proprietary protocol
et: Firmasisene MBUS protokoll

en: Protocol used in older Nokia phones.
et: Protokoll, mida kasutavad vanemad Nokia telefonid.

en: FBUS proprietary protocol
et: Suletud FBUS protokoll

en: Protocol used in Nokia phones. Please try selecting more specific options first.
et: Nokia telefonides kasutatav protokoll. Palun proovi alguses täpsemaid valikuid.

en: DKU5 cable
et: DKU5 kaabel

en: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (original cable or compatible), for phones with USB chip like Nokia 5100.
et: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (originaal kaabel või ühilduv), USB toega telefonidele nagu Nokia 5100.

en: PL2303 cable
et: PL2303 kaabel

en: New Nokia protocol for PL2303 USB cable (usually third party cables), for phones with USB chip like Nokia 5100.
et: Uus Nokia protokoll PL2303 USB kaablile (harilikult kolmanda osapoole kaablid); USB toega telefonidele nagu Nokia 5100.

en: DKU2 cable
et: DKU2 kaabel

en: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (original cable or compatible), for phones without USB chip like Nokia 6230.
et: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (originaal kaabel või ühilduv), USB toeta telefonidele nagu Nokia 6230.

en: DLR3-3P/CA-42 cable
et: DLR3-3P/CA-42 kaabel

en: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (original cable or compatible), usually with phones like Nokia 7110/6210/6310.
et: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (originaal kaabel või ühildub), tavaliselt telefonidele nagu Nokia 7110/6210/6310.

en: FBUS proprietary protocol using ARK cable
et: Suletud FBUS protokoll kasutades ARK kaablit

en: ARK cable (third party cable) for phones not supporting AT commands like Nokia 6020.
et: ARK kaabel (kolmanda osapoole kaabel) telefonidele, mis ei toeta AT käske nagu Nokia 6020.

en: DKU5 phone with ARK cable
et: DKU5 telefon ARK kaabliga

en: ARK cable (third party cable) for phones with USB chip like Nokia 5100.
et: ARK kaabel (kolmanda osapoole kaabel) USB toega telefonidele nagu Nokia 5100.

en: Phonet over Bluetooth
et: PhoNet kasutades Bluetoothi

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with other DCT4 Nokia models.
et: Nokia protokoll kasutades Bluetoothi teistele DCT4 Nokia mudelitele.

en: FBUS over Bluetooth (emulated serial port)
et: FBUS kasutades Bluetoothi (emuleeritud jadavärat)

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with Nokia 6210.
et: Nokia protokoll kasutades Bluetoothi Nokia 6210 telefonile.

en: Using emulated serial port.
et: Kasuta emuleeritud jadaväratit.

en: Phonet over Bluetooth (emulated serial port)
et: PhoNet kasutades Bluetoothi (emuleeritud jadavärat)

en: FBUS over Bluetooth
et: FBUS kasutades Bluetoothi

en: Phonet over Bluetooth with RF searching
et: PhoNet kasutades Bluetoothi ja RF otsinguga

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with DCT4 Nokia models, which don't inform about services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..).
et: Nokia protokoll Bluetoothiga DCT4 Nokia mudelitele, mis raporteerivad toetatud teenustest vigaselt (6310, 6310i tarkvaraga 5.50 ja vanem, 8910, ...).

en: Phonet over IrDA
et: PhoNet kasutades IrDAt

en: Nokia protocol for infrared with other Nokia models.
et: Nokia protokoll infrapunasele sidele muude Nokia mudelitega.

en: FBUS over IrDA
et: FBUS kasutades IrDAt

en: Nokia protocol for infrared with Nokia 6110/6130/6150.
et: Nokia protokoll infrapunasele sidele Nokia mudelitega 6110/6130/6150.

en: Mailboxes
et: Postkastid

en: Select mailbox file...
et: Vali postksati fail...

en: Saving messages to mailbox
et: Sõnumeid salvestatakse postkasti

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
et: %(count)d sõnumit eksporditi "%(path)s" (%(type)s)

en: mailbox
et: postkast

en: Select maildir directory where to save files
et: Vali postikataloog, kuhu salvestada failid

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
et: Valitud kataloog ei sisalda uut alamkataloogi ja ei ole seetõttu ilmselt postikataloog.
    
    Kas sa soovid luua uue alamkataloogi ja sellesse eksportida?

en: Folder doesn't look like maildir!
et: Kataloog ei meenuta postikataloogi!

en: Creating of folder failed, bailing out.
et: Kataloogi loomine ebaõnnestus, hüljatud.

en: Can not create folder!
et: Kataloogi ei saa luua!

en: Saving messages to maildir
et: Sõnumeid salvestatakse postikataloogi

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
et: Väljundfail on juba olemas. Harilikult tähendab see seda, et antud sõnum on juba sinna salvestatud.
    
    Kas sa soovid faili %s üle kirjutada?

en: File already exists!
et: Fail on juba olemas!

en: maildir
et: postikataloog

en: Connecting to IMAP server...
et: Ühendutakse IMAP serverisse...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
et: Sisselogimine ebaõnnestus; oled ilmselt sisestanud vigase logigimisinfo. Kas sa soovid proovida uuesti?

en: Login failed!
et: Sisselogimine ebaõnnestus!

en: Listing folders on IMAP server...
et: Kuvatakse kaustad IMAP serveris...

en: Can not list folders on server, bailing out.
et: Ei saa kuvada kaustasid serveris, katkestatakse.

en: Listing failed!
et: Kuvamine ebaõnnestus!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
et: Palun vali serveril %s kaust, kuhu salvestatakse sõnumid

en: Select folder
et: Vali kaust

en: Selecting folder on IMAP server...
et: Kausta valimine IMAP serveris...

en: Can not select folder %s on server, bailing out.
et: Kausta %s ei saa valida serveris, katkestatakse.

en: Selecting failed!
et: Valimine ebaõnnesus!

en: Saving messages to IMAP
et: Sõnumeid salvestatakse IMAP serverisse

en: Can not save message to folder %s on server, bailing out.
et: Ei saa salvestada sõnumit serveril kausta %s, katkestatakse.

en: Saving failed!
et: Salvestamine ebaõnnestus!

en: %(new)d new of %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
et: %(new)d uut sõnumit %(count)d-st eksporditi kohta "%(path)s" (%(type)s)

en: Where do you want to export emails created from your messages?
et: Kuhu sa soovid eksportida e-mailid, mis loodi su sõnumitest?

en: Select export type
et: Vali ekspordi tüüp

en: Mailbox file
et: Postifail

en: Maildir folder
et: Postikataloog

en: IMAP account
et: IMAP konto

en: IMAP Settings
et: IMAP seaded

en: Connection Details
et: Ühenduse detailid

en: Preferences
et: Eelistused

en: Message State Selection
et: Sõnumi oleku valimine

en: From Address
et: Saatja aadress

en: Login
et: Konto

en: Password
et: Salasõna

en: Remember password (insecure)
et: Jäta salasõna meelde (ebaturvaline)

en: Use SSL
et: Kasuta SSL ühendust

en: Only back-up new messages
et: Varunda ainult uued sõnumid

en: %d. From Address invalid
et: %d. Saatja aadress on vigane

en: %d. Server incomplete
et: %d. Server puudulik

en: %d. Port invalid
et: %d. Port puudulik

en: %d. Login incomplete
et: %d. Konto puudulik

en: %d. Password incomplete
et: %d. Salasõna puudulik

en: %d. No messages to back-up selected. Please tick at least one of the states.
et: %d. Varundatavaid sõnumeid ei ole valitud. Palun vali vähemalt üls olekutest.

en: Incomplete
et: Puudulik

en: Saving messages to XML
et: Sõnumeid salvestatakse XML faili

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
et: Palun jaga oma kogemusi Wammu ja Gammu, mis on taustal töötav teek, kasutamisest. Kui sa täidad järgmise vormi, võivad teised kasutajad saada kasu su kogemustest Gammu telefonide andmebaasis. Salvestatakse ainult informatsioon, mida sa näed siin.

en: Manufacturer:
et: Tootja:

en: Phone model:
et: Telefoni mudel:

en: Connection type:
et: Ühenduse tüüp:

en: Model in gammu configuration:
et: Mudel Gammu konfiguratsioonis:

en: Working features:
et: Töötavad omadused:

en: Please select features...
et: Palun vali omadused...

en: Gammu version:
et: Gammu versioon:

en: Note:
et: Märkused:

en: Your name:
et: Sinu nimi:

en: Your email:
et: Su e-mail:

en: Email displaying:
et: E-maili kuvamine:

en: Use [at] and [dot]
et: Kasuta [at] ja [dot]

en: Insert NOSPAM text at random position
et: Lisa tekst NOSPAM juhuslikku kohta

en: Display it normally
et: Normaalne kuvamine

en: Don't show email at all
et: Ära kuva e-maili

en: Not supported
et: Ei ole toetatud

en: Gammu Phone Database Talkback
et: Gammu telefonide andmebaase tagasiside

en: Select which features work correctly with your phone
et: Vali omadused, mis töötavad su telefoniga korralikult

en: This information is automatically included in report.
et: See informatsioon lisatakse rapordile automaatselt.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
et: Kirjelda mõnda probleemi selle telefoniga või muid kogemusi Gammuga.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
et: Palun sisesta siia tegelik e-mail ja vali alt kuvamise valikud. Su e-maili ei anta või müüda mitte kellelegi.

en: If you don't want to display email clear text, please select one mangling option.
et: Kui sa ei soovi kuvada e-maili otse, siis vali üks segamise võimalustest.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
et: Gammu telefonide andmebaasi ei lisatud kirjet. Järgmised väljad on vigased:
    %s

en: Supported features
et: Toetatud omadused

en: Entry not created!
et: Kirjet ei loodud!

en: Email displaying
et: E-maili kuvamine

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
et: HTTP päring ebaõnnetus olekuga %(code)d (%(text)s), palun proovi hiljem uuesti või loo kirje manuaalselt.

en: HTTP request failed with exception:
    %(exception)s
    Please retry later or create entry manually.
et: HTTP päring ebaõnnestus järgmise erindiga:
    %(exception)s
    Palun proovi hiljem uuesti või loo kirje manuaalselt.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
et: Gammu telefonide andmebaasi on kirje lisatud; see asub aadressil <%s>.
    Kas sa soovid selle nüüd avada lehitsejas?

en: Entry created!
et: Kirje loodud!

en: Phone model
et: Telefoni mudel

en: Model in gammu configuration
et: Mudel Gammu seadistustes

en: Note
et: Märkus

en: Your name
et: Sinu nimi

en: Your email
et: Sinu e-mail

en: Field: %s
et: Väli: %s

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
et: Vali funktsionaalsus, mis töötab su telefoniga probleemideta (kas Wammuga või mõne muu programmiga Gammu teegist).

en: Phone information
et: Telefoni informatsioon

en: Sending and saving SMS
et: Sõnumi saatmine ja salvestamine

en: Multimedia messaging
et: Multimeedia sõnumid

en: Basic phonebook functions
et: Telefoniraamatu põhifunktsioonid

en: Enhanced phonebook entries
et: Laiendatud kontaktide kirjed

en: Calendar entries
et: Kalendri kirjed

en: Filesystem manipulation
et: Failisüsteemi manupuleerimine

en: Reading and making calls
et: Kõnede lugemine ja tegemine

en: Logos
et: Logod

en: Ringtones
et: Helinad

en: Select features
et: Vali omadused

en: You can access name and phone number.
et: Sa saad kasutada nime ja telefoni numbrit.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
et: Sa saad kasutada enam kui ühte telefoni numbrit kirjes või täiendavaid välju kui e-mail.

en: Action canceled by user!
et: Kasutaja tühistas tegevuse!

en: Action canceled
et: Tegevus tühistatud

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: enabled (tone)
et: lubatud (tooniga)

en: enabled (silent)
et: lubatud (vaikne)

en: yearly
et: iga aastaselt

en: monthly
et: iga kuu

en: daily
et: iga päev

en: biweekly
et: üle kahe nädala

en: weekly on monday
et: iga nädal esmaspäeviti

en: weekly on tuesday
et: iga nädal teisipäeviti

en: weekly on wednesday
et: iga nädal kolmapäeviti

en: weekly on thursday
et: iga nädal neljapäeviti

en: weekly on friday
et: iga nädal reedeti

en: weekly on saturday
et: iga nädal laupäeviti

en: weekly on sunday
et: iga nädal pühapäeviti

en: disabled
et: keelatud

en: nonrecurring
et: ei kordu

en: Your phone doesn't support this function.
et: Su telefon ei toeta seda funktsiooni.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
et: See funktsioon ei ole sinu telefoni jaoks teostatud. Palun võta programmi autoritega ühendust, kui soovid teostamisele kaasa aidata.

en: Your phone asks for PIN.
et: Su telefon küsib PIN koodi.

en: Memory is full, try deleting some entries.
et: Mälu on täis, proovi kustutada mõned kirjed.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
et: Telefon katkestas ühenduse. Kas sa vajutasid telefonis klahvi tühista?

en: Empty entry received. This usually should not happen and most likely is caused by bug in phone firmware or in Gammu/Wammu.
    
    If you miss some entry, please contact Gammu/Wammu authors.
et: Laaditi tühi kirje. Seda ei tohiks tavaliselt juhtuda ja tähendab tavaliselt viga kas telefoni tarkvaras või Gammus/Wammus.
    
    Kui mõni kirje on puudu, siis võta ühendust Gammu/Wammu autoritega.

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
et: Palun sule avatud menüü telefonis ja proovi uuesti. Andmeid ei saa kasutada kuni nad on avatud.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
et: Telefoniga ühenduse loomine võtab liiga palju aega. Võib-olla ei ole telefon ühendatud (ühendus kaabliga) või on ta leviulatusest väljas (Bluetooth, IrDA).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
et: Puudub seadmefail telefoniga suhtlemiseks. Võib-olla ei ole telefon ühendatud või on seadistus vale.

en: Device "%s" for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
et: Telefoniga suhtlemiseks mõeldud seadet "%s" ei ole olemas. Võib-olla ei ole telefon ühendatud või on su seadistus vale.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
et: Võib-olla pead olema mõne grupi liige, et seadet kasutada.

en: Can not access device for communication with phone.
et: Ei saa kasutada telefoniga suhtlemiseks mõeldud seadet.

en: Can not access device "%s" for communication with phone.
et: Ei saa kasutada seadet "%s" suhtlemiseks telefoniga.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
et: Ei saa kasutada SIM kaarti. Palun kontrolli, kas see on telefoni korralikult sisestatud ja/või proovi telefoni taaskäivitamist koos aku eemaldamisega.

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Function:
et: Funktsioon:

en: Error code:
et: Veakood:

en: Device %s does not exist!
et: Seade %s ei leitud!

en: Error opening device
et: Viga seadme avamisel

en: You don't have permissions for %s device!
et: Sul puuduvad seadme %s kasutamiseks õigused!

en: Maybe you need to be member of %s group.
et: Võib-olla pead olema grupi %s liige.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
et: Wammu Seadistaja - Wammu ja Gammu seadistaja versioon %s

en: Usage: %s [OPTION...]
et: Kasutamine: %s [parameeter...]

en: Options:
et: Parameetrid:

en: show this help
et: kuva see abiinfo

en: show program version
et: kuva programmi versioon

en: force using of locales from current directory rather than system ones
et: Kasuta jooksva kataloogi lokaati süsteemse asemel

en: Command line parsing failed with error:
et: Käsurea parsimine ebaõnnestus veaga:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
et: Programmile edastati täiendav tundmatu parameeter

en: Using local built locales!
et: Kasutatakse sisse ehitatud lokaate!

en: Updating gammu configuration...
et: Uuendatakse Gammu seadistust...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
et: Wammu - Akendatud Gammu versiooni %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
et: kuvab ühenduse seaded ja proovib telefoniga ühenduda

en: enables debug output to stderr
et: lubab silumisväljundi veavoogu

en: Wammu is not configured!
et: Wammu ei ole seadistatud!

en: Wammu configuration:
et: Wammu seadistus:

en: Connecting...
et: Ühendun...

en: Getting phone information...
et: Telefoni informatsiooni laadimine...

en: Phone infomation:
et: Telefoni informatsioon:

en: Requested code
et: Nõutud kood

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
et: Mobiiltelefoni haldur

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
et: Programm mobiiltelefonidele - liides Gammule

note: l10n: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: phone;mobile;sms;contact;calendar;todo;
et: telefon;mobiiltelefon;sms;kontakt;kalender;ülesanded;

en: Wammu is a mobile phone manager that uses Gammu as its backend. It works with any phone that Gammu supports, including many models from Nokia, Siemens, and Alcatel.
et: Wammu on mobiiltelefoni haldur, mis kasutab telefoniga suhtlemiseks Gammut. Ta töötab iga telefoniga, mida Gammu toetab, sh. mitmeid Nokia, Siemensi ja Alcateli mudeleid.

en: It has complete support (read, edit, delete, copy) for contacts, todo, and calendar. It can read, save, and send SMS. It includes an SMS composer for multi-part SMS messages, and it can display SMS messages that include pictures. Currently, only text and predefined bitmaps or sounds can be edited in the SMS composer. It can export messages to an IMAP4 server (or other email storage).
et: Ta toetab täielikult kontaktide, ülesannete ja kalendri lugemist, muutmist, kustutamist ja kopeerimist. Wammu suudab lugeda, salvestada ja saata lühisõnumeid. Ta lühisõnumite toimeti toetab mimeosaliste sõnumite loomist ning samuti pilti sisaldavate sõnumite kuvamist. Hetkel saab toimetis muuta ainult teksti, eeldefineeritud rastepilte ja helisid. Wammu toetab on ka sõnumite eksportimist IMAP4 serverisse ja teistesse e-posti konteinerfailidesse.
