Wammu 0.44 - en to nb_NO translation catalogue (418 entries)

en: About Wammu
nb_NO: Om

en: Running on Python %s
nb_NO: Kjører på Pythin %s

en: Using wxPython %s
nb_NO: Bruker wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
nb_NO: Bruker pything-gammu %(python_gammu_version)s og Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
nb_NO: <b>Wammu</b> er et wxPython-basert grensesnitt for Gammu.

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
nb_NO: 
    Dette programmet er fri programvare: Du kan distribuere det og/eller modifisere
    det under vilkårene gitt av GNU General Public Lisens, som offentliggjort av
    Free Software Foundation, enten versjon 3 av lisensen, eller
    (fritt etter eget valg) enhver senere versjon.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
nb_NO: 
    Dette programmet distribueres i håp om at det skal kunne brukes,
    men UTEN NOEN FORM FOR GARANTI, selv uten underforstått garanti om
    SALGBARHET eller FORMÅLSTJENLIGHET. Se
    GNU General Public Lisensen for ytterligere detaljer.

en: Failed to set exception handler.
nb_NO: Klarte ikke å sette unntaksbehandler.

en: Name
nb_NO: Navn

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Location
nb_NO: Plassering

en: Memory
nb_NO: Minne

en: Number
nb_NO: Nummer

en: Date
nb_NO: Dato

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: End
nb_NO: Slutt

en: Recurrence
nb_NO: Gjentakelse

en: Resend
nb_NO: Send på nytt

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Call
nb_NO: Ring

en: Send message
nb_NO: Send melding

en: Store as new contact
nb_NO: Lagre som ny kontakt

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Delete current
nb_NO: Slett gjeldende

en: Backup current
nb_NO: Sikkerhetskopier gjeldende

en: Backup selected
nb_NO: Sikkerhetskopi valgt

en: Backup all
nb_NO: Sikkerhetskopier alle

en: Message preview
nb_NO: Meldingsforhåndsvisning

en: Text style
nb_NO: Tekststil

en: Style
nb_NO: Stil

en: %d char | %d chars
nb_NO[0]: %d tegn
nb_NO[1]: %d tegn

en: Select predefined animation:
nb_NO: Velg forhåndsdefinert animasjon:

en: Select predefined sound:
nb_NO: Velg forhåndsdefinert lyd:

en: Predefined animation
nb_NO: Forhåndsdefinert animasjon:

en: Predefined sound
nb_NO: Forhåndsdefinert lyd

en: Composing SMS
nb_NO: Forfatt SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
nb_NO: Når valgt, blir meldingen sendt til mottaker.

en: Save into folder
nb_NO: Lagre i mappe

en: When checked, message is saved to phone.
nb_NO: Når valgt, blir meldingen lagret på telefonen.

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add number of recipient from contacts.
nb_NO: Legg til nummeret til mottakeren fra kontakter.

en: Edit recipients list.
nb_NO: Rediger mottakerliste.

en: Recipient's numbers:
nb_NO: Mottakeres nummer:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
nb_NO: Unicode-meldinger kan inneholde nasjonale og spesialtegn, sjekk dette hvis du bruker tegn som ikke finnes i latin-1. Dine meldinger vil kreve mer plass, som betyr at du kan skrive ferre meldinger i én melding.

en: Delivery report
nb_NO: Leveringsrapport

en: Check to request delivery report for message.
nb_NO: Velg for å forespørre leveringsrapport for melding.

en: Sent
nb_NO: Sendt

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
nb_NO: Send Flash-melding - den vil kun vises på skjermen, men ikke lagres på telefonen.

en: Parts of current message
nb_NO: Deler av gjeldende melding

en: Available message parts
nb_NO: Tilgjengelige meldingsdeler

en: Create new message by adding part to left list...
nb_NO: Opprett ny melding ved å legge til delen på listen til venstre…

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Nothing to preview, message is empty.
nb_NO: Ingenting å vise, meldingen er tom.

en: Message empty!
nb_NO: Tom melding.

en: Message will fit into %d SMSes
nb_NO: Meldingen får plass i %d SMS-er

en: XML File
nb_NO: XML-fil

en: All files
nb_NO: Alle filer

en: Select XML file...
nb_NO: Velg XML-fil…

en: Saving contacts to XML
nb_NO: Lagrer kontakter til XML

en: Export terminated
nb_NO: Eksport avsluttet

en: phone
nb_NO: telefon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
nb_NO: Opprettelse av fila %s mislyktes, stopper her.

en: Can not create file!
nb_NO: Kan ikke opprette fil.

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
nb_NO: %(count)d kontakter eksportert til "%(path)s"

en: Chimes high
nb_NO: Kimer høyt

en: Chimes low
nb_NO: Kimer lavt

en: Notify
nb_NO: Varsle

en: Drum
nb_NO: Tromme

en: Claps
nb_NO: Klapping

en: I'm ironic, flirty
nb_NO: Jeg er ironisk, flørtende

en: I am glad
nb_NO: Jeg er glad

en: I am skeptic
nb_NO: Jeg er skeptisk

en: I am sad
nb_NO: Jeg er trist

en: I am crying
nb_NO: Jeg gråter

en: I am laughing
nb_NO: Jeg ler

en: I am indifferent
nb_NO: Jeg er likegyldig

en: I am in love
nb_NO: Jeg er forelsket

en: I am confused
nb_NO: Jeg er forvirret

en: Tongue hanging out
nb_NO: Tungen henger ut

en: I am angry
nb_NO: Jeg er sint

en: Wearing glasses
nb_NO: Bruker briller

en: Devil
nb_NO: Djevel

en: Alignment
nb_NO: Justering

en: None
nb_NO: Ingen

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Center
nb_NO: Senter

en: Text Size
nb_NO: Tekststørrelse

en: Large
nb_NO: Stor

en: Small
nb_NO: Liten

en: Bold
nb_NO: Fet

en: Italic
nb_NO: Kursiv

en: Underlined
nb_NO: Understreket

en: Strikethrough
nb_NO: Gjennomstreket

en: Available contacts:
nb_NO: Tilgjengelige kontakter:

en: Current recipients:
nb_NO: Nåværende mottakere:

en: Contact list
nb_NO: Kontaktliste

en: Edit contacts list
nb_NO: Rediger kontaktliste

en: Load contacts from file
nb_NO: Last kontakter fra fil

en: Selected file "%s" could not be written.
nb_NO: Valgt fil "%s" kunne ikke skrives.

en: File can not be created!
nb_NO: Fila kan ikke opprettes.

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
nb_NO: Valgt fil "%s" ble ikke funnet, ingen data lest.

en: File not found!
nb_NO: Fil ikke funnet.

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Editing %(name)s %(location)s
nb_NO: Redigerer %(name)s %(location)s

en: Location (0=auto):
nb_NO: Plassering (0=auto):

en: Add one more field.
nb_NO: Legg til ett felt til.

en: Memory type
nb_NO: Minnetype

en: calendar event
nb_NO: Kalenderhendelse

en: Event type
nb_NO: Hendelsestype

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
nb_NO: Feilrettingsloggen har blitt automatisk lagret til %s, du anbefales sterkt å inkludere den i feilrapporten.

en: Search for similar reports
nb_NO: Søk etter lignende rapporter

en: Report bug
nb_NO: Rapporter feil

en: Save debug log as...
nb_NO: Lagre feilrettingslogg som…

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
nb_NO: Feilrettingslogg ble lagret for telefonkommunikasjon, hvis denne feilen inntraff under kommunikasjon med telefonen din, anbefales du sterkt å inkludere den i feilrapporten. Feilrettingslogg lagret i fila %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
nb_NO: Før du sender inn, prøv å søke etter lignende feil på %s

en: Unhandled exception appeared.
nb_NO: Uhåndtert unntak inntraff.

en: Unhandled exception
nb_NO: Uhåndtert unntak

en: Create new configuration
nb_NO: Opprett nytt oppsett

en: %(name)s (position %(position)d)
nb_NO: %(name)s (posisjon %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
nb_NO: Velg hvilket oppsett du ønsker å modifisere.

en: Select configuration section
nb_NO: Velg oppsettsdel

en: Manufacturer
nb_NO: Produsent

en: Model (real)
nb_NO: Modell (egentlig)

en: Firmware
nb_NO: Fastvare

en: Firmware date
nb_NO: Fastvaredato

en: Firmware (numeric)
nb_NO: Fastvare (numerisk)

en: Serial number (IMEI)
nb_NO: Serienummer (IMEI)

en: Product code
nb_NO: Produktkode

en: N/A
nb_NO: I/T

en: SIM IMSI
nb_NO: SIM-IMSI

en: Hardware
nb_NO: Maskinvare

en: Manufacture month
nb_NO: Produksjonsmåned

en: Language packs in phone
nb_NO: Språkpakker i telefonen

en: Automatically switched to local locales.
nb_NO: Byttet automatisk til stedsegen regionaldata.

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Phone Information
nb_NO: Telefoninformasjon

en: Wammu version
nb_NO: Wammu-versjon

en: Gammu version
nb_NO: Gammu-versjon

en: python-gammu version
nb_NO: python-gammu -versjon

en: Calls
nb_NO: Samtaler

en: All Calls
nb_NO: Alle anrop

en: Received
nb_NO: Mottatt

en: Received Calls
nb_NO: Mottatte samtaler

en: Missed
nb_NO: Tapte anrop

en: Missed Calls
nb_NO: Tapte anrop

en: Outgoing
nb_NO: Utgående

en: Outgoing Calls
nb_NO: Utgående samtaler

en: Contacts
nb_NO: Kontakter

en: All Contacts
nb_NO: Alle kontakter

en: SIM Contacts
nb_NO: SIM-kontakter

en: Phone Contacts
nb_NO: Telefonkontakter

en: Messages
nb_NO: Meldinger

en: All Messages
nb_NO: Alle meldinger

en: Read
nb_NO: Leste

en: Read Messages
nb_NO: Leste meldinger

en: Unread
nb_NO: Uleste

en: Unread Messages
nb_NO: Uleste meldinger

en: Sent Messages
nb_NO: Sendte meldinger

en: Unsent
nb_NO: Usendte

en: Unsent Messages
nb_NO: Usendte meldinger

en: Todos
nb_NO: Gjøremålslister

en: All Todo Items
nb_NO: Alle gjøremålselementer

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: All Calendar Events
nb_NO: Alle kalenderhendelser

en: Regexp
nb_NO: Regulært uttrykk

en: Wildcard
nb_NO: Jokertegn

en: Select search type
nb_NO: Velg søketype

en: Welcome to Wammu %s
nb_NO: Velkommen til Wammu %s

en: &Write data
nb_NO: %Skriv data

en: Write data (except messages) to file.
nb_NO: Skriv data (unntatt meldinger) til fil.

en: W&rite message
nb_NO: Sk&riv melding

en: Write messages to file.
nb_NO: Skriv meldinger til fil.

en: &Read data
nb_NO: &Les data

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
nb_NO: Les data (unntatt meldinger) fra fil (importerer ikke til telefonen).

en: R&ead messages
nb_NO: L&es meldinger

en: Read messages from file (does not import to the phone).
nb_NO: Les meldinger fra fil (importerer ikke til telefonen).

en: &Phone wizard
nb_NO: &Telefonveiviser

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
nb_NO: Søk etter telefon eller sett den opp ved bruk av guidet veiviser.

en: Se&ttings
nb_NO: Inn&stillinger

en: Change Wammu settings.
nb_NO: Endre Wammu-innstillinger.

en: E&xit
nb_NO: A&vslutt

en: Terminate Wammu.
nb_NO: Avslutt Wammu.

en: &Connect
nb_NO: &Koble til

en: Connect the device.
nb_NO: Koble til enheten.

en: &Disconnect
nb_NO: &Koble fra

en: Disconnect the device.
nb_NO: Koble fra enheten.

en: Send &file
nb_NO: Send &fil

en: &Phone
nb_NO: &Telefon

en: Retrieve phone information.
nb_NO: Hent telefoninformasjon

en: Contacts (&SIM)
nb_NO: Kontakter (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
nb_NO: Hent kontakter fra SIM.

en: Contacts (&phone)
nb_NO: Kontakter (&telefon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
nb_NO: Hent kontakter fra telefonminne.

en: &Contacts (All)
nb_NO: &Kontakter (Alle)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
nb_NO: Hent kontakter fra telefon og SIM-minne.

en: C&alls
nb_NO: S&amtaler

en: Retrieve call history.
nb_NO: Hent ringehistorikk.

en: &Messages
nb_NO: &Meldinger

en: Retrieve messages.
nb_NO: Hent meldinger

en: &Todos
nb_NO: &Gjøremål

en: Retrieve todos.
nb_NO: Hent gjøremålslister.

en: Calenda&r
nb_NO: Kalend&er

en: Retrieve calendar events.
nb_NO: Hent kalenderhendelser.

en: Retrieve everything above.
nb_NO: Hent alt ovenfor.

en: &Retrieve
nb_NO: &Hent

en: &Contact
nb_NO: &Kontakt

en: Create new contact.
nb_NO: Opprett ny kontakt.

en: Calendar &event
nb_NO: Kalender&hendelse

en: Create new calendar event.
nb_NO: Opprett ny kalenderhendelse.

en: &Todo
nb_NO: &Gjøremål

en: &Message
nb_NO: &Melding

en: Create new message.
nb_NO: Forfatt ny melding.

en: &Create
nb_NO: &Opprett

en: &Save
nb_NO: &Lagre

en: S&ave messages
nb_NO: L&agre meldinger

en: &Import to phone
nb_NO: &Importer til telefon

en: Import data from backup to phone.
nb_NO: Importer data fra sikkerhetskopi til telefon.

en: Export messages to &emails
nb_NO: Eksporter meldinger til &e-poster

en: Export messages to &XML
nb_NO: Eksporter meldinger til &XML

en: Export messages to XML file you choose.
nb_NO: Eksporter meldinger til XML-fil du velger.

en: Export &contacts to XML
nb_NO: Eksporter &kontakter til XML

en: Export contacts to XML file you choose.
nb_NO: Eksporter kontakter til XML-fil du velger.

en: &Backups
nb_NO: &Sikkerhetskopier

en: &Website
nb_NO: &Nettside

en: Visit Wammu website.
nb_NO: Besøk Wammu-nettsiden.

en: &Support
nb_NO: &Støtte

en: Visit Wammu support website.
nb_NO: Besøk Wammus brukerstøttenettside.

en: &Report bug
nb_NO: &Innrapporter feil

en: &Save debug log
nb_NO: &Lagre feilrettingslogg

en: &Gammu Phone Database
nb_NO: &Gammus telefondatabase

en: &Donate
nb_NO: &Doner

en: Donate to Wammu project.
nb_NO: Doner til Wammu-prosjektet

en: &About
nb_NO: &Om

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: Configuration not found
nb_NO: Oppsettet ble ikke funnet

en: Thanks for using Wammu
nb_NO: Takk for at du bruker Wammu

en: Migrated from older Wammu
nb_NO: Migrert fra eldre Wammu

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Minimize
nb_NO: Minimer

en: Close
nb_NO: Lukk

en: battery
nb_NO: batteri

en: AC
nb_NO: Lysnett

en: no battery
nb_NO: inget batteri

en: fault
nb_NO: feil

en: charging
nb_NO: lader

en: charged
nb_NO: oppladet

en: Connected
nb_NO: Tilkoblet

en: Disconnected
nb_NO: Frakoblet

en: Notice
nb_NO: Merknad

en: Filename: %s
nb_NO: Filnavn: %s

en: Error while communicating with phone
nb_NO: Feil under kommunikasjon med telefon

en: Error Occured
nb_NO: Feil inntraff

en: Operation in progress
nb_NO: Operasjon pågår

en: voice tag %x
nb_NO: stemmeetikett %x

en: Folder
nb_NO: MAppe

en: Writing message(s)...
nb_NO: Skriver melding(er)…

en: Writing contact...
nb_NO: Skriver kontakt…

en: Writing calendar...
nb_NO: Skriver kalender…

en: Writing todo...
nb_NO: Skriver gjøremålsliste…

en: Gammu messages backup
nb_NO: Sikkerhetskopiering av Gammu-meldinger

en: All backup formats
nb_NO: Alle sikkerhetskopieringsformater

en: Gammu backup [all data]
nb_NO: Gammu-sikkerhetskopiering [all data]

en: Nokia backup [contacts]
nb_NO: Nokia-sikkerhetskopiering [kontakter]

en: vCard [contacts]
nb_NO: vCard [kontakter]

en: LDIF [contacts]
nb_NO: LDIF [kontakter]

en: Save data as...
nb_NO: Lagre data som…

en: Read data
nb_NO: Les data

en: Save backup as...
nb_NO: Lagre sikkerhetskopi som…

en: Import backup
nb_NO: Importer sikkerhetskopi

en: Error while reading backup
nb_NO: Feil under lesing av sikkerhetskopi

en: Data has been read from file "%s"
nb_NO: Data innlest fra fila "%s"

en: %d messages
nb_NO: %d meldinger

en: Importing data...
nb_NO: Importerer data…

en: Backup has been imported from file "%s"
nb_NO: Sikkerhetskopi importert fra fila "%s"

en: Backup imported
nb_NO: Sikkerhetskopi importert

en: %d SIM contact entries
nb_NO: %d SIM-kontaktoppføringer

en: %d calendar entries
nb_NO: %d kalenderoppføringer

en: Backup saved from phone %s
nb_NO: Sikkerhetskopi lagret fra telefon %s

en: , serial number %s
nb_NO: , serienummer %s

en: Backup was created by %s
nb_NO: Sikkerhetskopi opprettet av %s

en: Backup saved on %s
nb_NO: Sikkerhetskopi lagret på %s

en: Backup has been saved to file "%s"
nb_NO: Sikkerhetskopi har blitt lagret til fila "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
nb_NO: Data lagret til fila "%s"

en: Error while saving backup
nb_NO: Feil under lagring av sikkerhetskopi

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette kontakten "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette samtalen fra "%s"?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette meldingen fra "%s"?

en: Confirm deleting
nb_NO: Bekreft sletting

en: Deleting contact(s)...
nb_NO: Sletter kontakt(er)…

en: Deleting message(s)...
nb_NO: Sletter melding(er)…

en: Deleting todo(s)...
nb_NO: Sletter gjøremål…

en: Deleting calendar event(s)...
nb_NO: Sletter kalenderhendelse(r)…

en: Reading phone information
nb_NO: Leser telefoninformasjon

en: Reading calls of type %s
nb_NO: Leser anrop av typen %s

en: Reading contacts from %s
nb_NO: Leser kontakter fra %s

en: Reading messages
nb_NO: Leser meldinger

en: Reading todos
nb_NO: Leser gjøremål

en: Reading calendar
nb_NO: Leser kalender

en: Send file to phone
nb_NO: Send fil til telefon

en: Sending file to phone...
nb_NO: Sender fil til telefon…

en: Transfer rejected!
nb_NO: Overføring nektet!

en: One moment please, connecting to phone...
nb_NO: Et øyeblikk, kobler til telefonen…

en: Connection not configured!
nb_NO: Tilkobling ikke oppsatt.

en: Please enter %s code:
nb_NO: Skriv inn %s kode:

en: Phone asks for security code
nb_NO: Telefonen etterspør sikkerhetskode

en: Reject
nb_NO: Avslå

en: Accept
nb_NO: Godta

en: One moment please, disconnecting from phone...
nb_NO: Et øyeblikk, kobler fra telefon…

en: Predefined animation number %d
nb_NO: Forhåndsdefinert animasjonsnummer %d

en: Checking %s
nb_NO: Sjekker %s

en: Could not guess vendor
nb_NO: Kunne ikke gjette produsent

en: Guessed as %s
nb_NO: Gjettet %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
nb_NO: Oppdager Blåtannsenheter ved bruk av %s

en: No Bluetooth device found
nb_NO: Ingen Blåtannsenhet funnet

en: Finished %s
nb_NO: Ferdig %s

en: Failed to connect to phone
nb_NO: Klarte ikke å koble til telefon

en: You did not specify valid phone number.
nb_NO: Du angav ikke noe gyldig telefonnummer.

en: Invalid phone number
nb_NO: Ugyldig telefonnummer

en: Configuration done
nb_NO: Oppsett ferdigstilt

en: Connection test
nb_NO: Tilkoblingstest

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
nb_NO: Wammu tester nå telefontilkoblingen, vent…

en: Phone has been found.
nb_NO: Telefonen har blitt funnet.

en: Testing still active!
nb_NO: Test pågår fremdeles.

en: Phone search
nb_NO: Telefonsøk

en: Phone searching status
nb_NO: Telefonsøkingsstatus

en: Phone search is still active, you can not continue.
nb_NO: Telefonsøket er fremdeles pågående, du kan ikke fortsette.

en: Searching still active!
nb_NO: Søking pågår fremdeles.

en: No phone has not been found, you can not continue.
nb_NO: Ingen telefon funnet, du kan ikke fortsette.

en: No phone found!
nb_NO: Fant ingen telefon.

en: Wammu is now searching for phone:
nb_NO: Wammu søker nå etter telefonen:

en: No phone has been found!
nb_NO: Fant ingen telefon.

en: Select phone
nb_NO: Velg telefon

en: Following phone will be used:
nb_NO: Følgende telefon vil bli brukt:

en: No phone selected!
nb_NO: Ingen telefon valgt.

en: Manual configuration
nb_NO: Manuelt oppsett

en: Device where phone is connected
nb_NO: Enhet der telefonen er tilkoblet

en: Connection type
nb_NO: Tilkoblingstype

en: You need to select device which will be used.
nb_NO: Du trenger å velge minst én enhet som skal brukes.

en: No device selected!
nb_NO: Ingen enhet valgt.

en: You need to select connection type which will be used.
nb_NO: Du trenger å velge tilkoblingstypen som skal brukes.

en: No connection selected!
nb_NO: Ingen tilkobling valgt.

en: Phone Device
nb_NO: Telefonenhet

en: Phone type
nb_NO: Telefontype

en: Search all connections
nb_NO: Søk gjennom alle tilkoblinger

en: USB cable
nb_NO: USB-kabel

en: Bluetooth
nb_NO: Blåtann

en: Serial cable
nb_NO: Seriell kabel

en: How is your phone connected?
nb_NO: Hvordan er telefonen din tilkoblet?

en: Configuration style
nb_NO: Oppsettsstil

en: Guided configuration
nb_NO: Veiledet oppsett

en: Automatically search for a phone
nb_NO: Søk etter en telefon automatisk

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
nb_NO: Du vil bli geleidet gjennom oppsettet etter telefontilkobling, type og produsent.

en: Welcome
nb_NO: Velkommen

en: Cable is connected.
nb_NO: Kabel tilkoblet.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
nb_NO: Så snart telefonen din er klar, kan du fortsette.

en: Select contact
nb_NO: Velg kontakt

en: Select number for selected contact
nb_NO: Velg telefonnummer for valgt kontakt

en: Select phone number
nb_NO: Velg telefonnummer

en: Automatically connect to phone on startup
nb_NO: Koble til telefon automatisk ved oppstart

en: Show debug log
nb_NO: Vis feilrettingslogg

en: Synchronize time
nb_NO: Synkroniser tid

en: Startup information
nb_NO: Oppsettsinformasjon

en: Lock device
nb_NO: Lås enhet

en: Phone connection
nb_NO: Telefontilkobling

en: Name for this configuration.
nb_NO: Navnet på dette oppsettet.

en: Device, where your phone is connected.
nb_NO: Enheten, der telefonen din er tilkoblet.

en: Device
nb_NO: Enhet

en: Connection
nb_NO: Tilkobling

en: Model
nb_NO: Modell

en: Scale images
nb_NO: Skaler bilder

en: Attempt to reformat text
nb_NO: Prøv å reformatere tekst

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
nb_NO: Opprett sammenlenket melding, hvilket tillater forsendelser av lengre meldinger.

en: Request delivery report by default
nb_NO: Forespør leveringsrapport som forvalg

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Refresh phone state
nb_NO: Gjenoppfrisk telefontilstand

en: Default time
nb_NO: Forvalgt tid

en: Default date=now + x days
nb_NO: Forvalgt dato=nå + x dager

en: Entries for new item
nb_NO: Oppføringer for nytt element

en: View
nb_NO: Vis

en: Other
nb_NO: Andre

en: I don't know
nb_NO: Jeg vet ikke

en: Symbian based phone
nb_NO: Symbian-basert telefon

en: Alcatel phone
nb_NO: Alcatel-telefon

en: Alcatel phone not running Symbian.
nb_NO: Alcatel-telefon som ikke kjører Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
nb_NO: BenQ/Siemens-telefon

en: Motorola phone
nb_NO: Motorola-telefon

en: Nokia phone
nb_NO: Nokia-telefon

en: Nokia phone not running Symbian.
nb_NO: Nokia-telefon som ikke kjører Symbian.

en: Samsung phone
nb_NO: Samsung-telefon

en: Samsung phone not running Symbian.
nb_NO: Samsung-telefon som ikke kjører Symbian.

en: Sharp phone
nb_NO: Sharp-telefon

en: Sharp phone not running Symbian.
nb_NO: Sharp-telefon som ikke kjører Symbian.

en: Sony Ericsson phone
nb_NO: Sony Ericsson-telefon

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
nb_NO: Sony Ericsson-telefon som ikke kjører Symbian.

en: None of the above
nb_NO: Ingen av ovennevnte

en: OBEX and IrMC protocols
nb_NO: OBEX- og IrMC-protokoller

en: AT based
nb_NO: AT-basert

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
nb_NO: Dette gir minimal tilgang til telefonfunksjoner. Det er anbefalt å bruke en annen tilkoblingstype.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
nb_NO: Godt valg for de fleste telefoner, bortsett fra dem som er Nokia- og Symbian-basert. Gir tilgang til de fleste telefonfunksjoner.

en: Enter device name of serial port.
nb_NO: Skriv inn enhetsnavnet på seriellporten.

en: Enter device name of emulated serial port.
nb_NO: Skriv inn navnet på emulert seriellport.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
nb_NO: Skriv in Blåtannsadressen tilhørende din telefon.

en: Enter device name of USB port.
nb_NO: Skriv inn enhetsnavnetfor USB-porten.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
nb_NO: Generell AT over seriellinje, eller emulering derav

en: Generic AT at %d bps
nb_NO: Generisk AT i %d bit/s

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
nb_NO: Velg dette hvis telefonen din krever overføringshastighet på %d bit/s.

en: AT over Bluetooth
nb_NO: AT over Blåtann

en: AT over Bluetooth with RF searching
nb_NO: AT over Blåtann med RF-søking

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
nb_NO: Velg dette hvis telefonen din er tilkoblet med DKU2-kabel.

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei
