wammu - en to nl translation catalogue (784 entries)

en: About Wammu
nl: Over Wammu

en: Running on Python %s
nl: Draait op Python %s

en: Using wxPython %s
nl: Gebruikt wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
nl: Gebruikt python-gammu %(python_gammu_version)s en Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
nl: <b>Wammu</b> is een op wxPython gebaseerde grafische interface voor Gammu.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
nl: 
    Dit programma wordt gedistribueerd in de hoop dat het van nut zal zijn. 
    De distributie is ZONDER GARANTIE; ook zonder impliciete garantie van 
    VERHANDELBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. 
    Raadpleeg GNU General Public License voor meer informatie.

en: Failed to set exception handler.
nl: Instellen Exception handler mislukt.

en: Name
nl: Naam

en: Value
nl: Waarde

en: Location
nl: Locatie

en: Memory
nl: Geheugen

en: Number
nl: Nummer

en: Type
nl: Soort

en: Date
nl: Datum

en: Text
nl: Tekst

en: Completed
nl: Voltooid

en: Priority
nl: Prioriteit

en: End
nl: Einde

en: Recurrence
nl: Herhaling

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

en: Send
nl: Verzenden

en: Reply
nl: Beantwoorden

en: Call
nl: Bellen

en: Send message
nl: Stuur bericht

en: Store as new contact
nl: Opslaan als nieuw contact

en: Edit
nl: Bewerken

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Delete current
nl: Verwijder huidige

en: Delete selected
nl: Verwijder selectie

en: Backup current
nl: Maak een back-up van het huidige

en: Backup selected
nl: Back-up geselecteerd

en: Backup all
nl: Maak een back-up van alles

en: Message preview
nl: Berichtvoorbeeld

en: Text style
nl: Tekststijl

en: Concatenated
nl: Samengevoegd

en: Style
nl: Stijl

en: %d char | %d chars
nl[0]: %d teken
nl[1]: %d tekens

en: Select predefined animation:
nl: Selecteer voorgedefinieerde animatie:

en: Select predefined sound:
nl: Selecteer voorgedefinieerd geluid:

en: Predefined animation
nl: Voorgedefinieerde animatie

en: Predefined sound
nl: Voorgedefinieerd geluid

en: Composing SMS
nl: Opstellen SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
nl: Wanneer aangevinkt, wordt het bericht verstuurd naar de ontvanger.

en: Save into folder
nl: Opslaan in map

en: When checked, message is saved to phone.
nl: Wanneer aangevinkt wordt het bericht opgeslagen in de telefoon.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add number of recipient from contacts.
nl: Voeg nummer van de ontvanger in uit de contactpersonen.

en: Edit recipients list.
nl: Ontvangerslijst bewerken.

en: Recipient's numbers:
nl: Nummers ontvangers:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
nl: Unicode berichten kunnen nationale en andere speciale tekens bevatten, kijk dit na indien je andere dan latin-1 tekens gebruikt.  Je berichten zullen meer plaats vereisen zodat je minder tekens in één enkel bericht krijgt.

en: Delivery report
nl: Afleverrapport

en: Check to request delivery report for message.
nl: Vink aan om een afleverrapport voor het bericht te vragen.

en: Sent
nl: Verzonden

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
nl: Flash bericht verzenden - het zal enkel op het scherm getoond worden, maar niet opgeslagen in de telefoon.

en: Parts of current message
nl: Delen van huidige bericht

en: Available message parts
nl: Beschikbare berichtdelen

en: Create new message by adding part to left list...
nl: Maak nieuw bericht aan door een deel toe te voegen aan de lijst links...

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: No editor available for type %s
nl: Geen editor beschikbaar voor type %s

en: Nothing to preview, message is empty.
nl: Niets om te tonen, bericht is leeg.

en: Message empty!
nl: Leeg bericht!

en: Message will fit into %d SMSes
nl: Bericht zal in %d SMSjes passen

en: XML File
nl: XML-bestand

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Select XML file...
nl: Selecteer XML-bestand...

en: Saving contacts to XML
nl: Contacten worden opgeslagen naar XML

en: Export terminated
nl: Exporteren beëindigd

en: phone
nl: telefoon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
nl: Aanmaken bestand %s mislukt, afbreken.

en: Can not create file!
nl: Kan bestand niet aanmaken!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
nl: %(count)d contacten geëxporteerd naar "%(path)s"

en: Chimes high
nl: Chimes hoog

en: Chimes low
nl: Chimes laag

en: Notify
nl: Melding

en: Drum
nl: Trom

en: Claps
nl: Geklap

en: Chord high
nl: Chord hoog

en: Chord low
nl: Chord laag

en: I'm ironic, flirty
nl: Ik ben ironisch, aan het flirten

en: I am glad
nl: Ik ben blij

en: I am skeptic
nl: Ik ben sceptisch

en: I am sad
nl: Ik ben verdrietig

en: I am crying
nl: Ik ben aan het wenen

en: I am winking
nl: Ik ben aan het knipogen

en: I am laughing
nl: Ik lach

en: I am indifferent
nl: Ik ben onverschillig

en: I am in love
nl: Ik ben verliefd

en: I am confused
nl: Ik ben verward

en: Tongue hanging out
nl: Tong uitsteken

en: I am angry
nl: Ik ben boos

en: Wearing glasses
nl: Draagt zonnebril

en: Devil
nl: Duivel

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: None
nl: Geen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Center
nl: Centreren

en: Text Size
nl: Tekstgrootte

en: Normal
nl: Normaal

en: Large
nl: Groot

en: Small
nl: Klein

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underlined
nl: Onderstreept

en: Strikethrough
nl: Doorhalen

en: Available contacts:
nl: Alle contacten:

en: Current recipients:
nl: Huidige ontvangers:

en: Contact list
nl: Contactenlijst

en: Edit contacts list
nl: Contactenlijst bewerken

en: Load contacts from file
nl: Contacten laden van bestand

en: Selected file "%s" could not be written.
nl: Geselecteerde bestand "%s" kon niet geschreven worden.

en: File can not be created!
nl: Kan bestand niet aanmaken!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
nl: Geselecteerde bestand "%s" is niet gevonden, kon data niet lezen.

en: File not found!
nl: Bestand is niet gevonden!

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Creating new %s
nl: Maak nieuw %s

en: Editing %(name)s %(location)s
nl: Bewerk %(name)s %(location)s

en: Add one more field.
nl: Voeg één extra veld toe.

en: Memory type
nl: Type geheugen

en: calendar event
nl: Kalendergebeurtenis

en: Event type
nl: Type gebeurtenis

en: todo item
nl: Taak

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
nl: Foutinformatie werd automatisch opgeslagen in %s, we verzoeken je dit bij het foutrapport toe te voegen.

en: Save debug log...
nl: Foutinformatie opslaan...

en: Search for similar reports
nl: Zoek naar gelijkwaardige informatie

en: Report bug
nl: Fout rapporteren

en: Save debug log as...
nl: Foutinformatie opslaan als...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
nl: De foutinformatie voor de telefooncommunicatie is opgeslagen.  Indien deze fout zich voordeed tijdens de communicatie met de telefoon zouden we je willen vragen om dit bij een foutrapportage toe te voegen. Foutinformatie is opgeslaan in %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
nl: Vooraleer toe te voegen, zoek eerst naar gelijkaardige fouten op %s

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
nl: Unicode encoderingsfout, zie vraag 1 in de FAQ om dit op te lossen.

en: Unhandled exception appeared.
nl: Onbekende fout opgetreden.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
nl: Indien je wil helpen dit programma te verbeteren, vul dan de volgende informatie in en beschrijf hoe dit voorviel bij %s. Probeer het in het Engels in te vullen, anders word je later waarschijnlijk gevraagd je rapport te vertalen naar het Engels.

en: Unhandled exception appeared. If you want to help improving this program, please report this together with description how this situation has happened. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden, indien je wilt helpen dit programma te verbeteren, vul dan de volgende informatie in en beschrijf hoe dit is voorgevallen. Probeer het in het Engels in te vullen, anders word je later waarschijnlijk gevraagd je rapport te vertalen naar het Engels.

en: Unhandled exception
nl: Onbekende fout

en: Traceback:
    %(traceback)s
    Exception: %(exception)s
nl: Herleiden:
    %(traceback)s
    Fout: %(exception)s

en: Create new configuration
nl: Maak nieuwe configuratie

en: %(name)s (position %(position)d)
nl: %(name)s (positie %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
nl: Selecteer welke configuratie je wilt aanpassen.

en: Select configuration section
nl: Selecteer configuratiesectie

en: Manufacturer
nl: Fabrikant

en: Model (Gammu identification)
nl: Model (Gammu identificatie)

en: Model (real)
nl: Model (echt)

en: Firmware date
nl: Firmware-datum

en: Firmware (numeric)
nl: Firmware (numeriek)

en: Serial number (IMEI)
nl: Serienummer (IMEI)

en: Original IMEI
nl: Origineel IMEI

en: Product code
nl: Productcode

en: N/A
nl: NVT

en: Manufacture month
nl: Fabricagemaand

en: Language packs in phone
nl: Taalpakketten in telefoon

en: Automatically switched to local locales.
nl: Automatisch overschakelen naar een lokale taal.

en: Wammu debug log
nl: Wammu-foutinformatie

en: Here will appear debug messages from Gammu...
nl: Hier zullen de foutrapportages van Gammu verschijnen...

en: Phone
nl: Telefoon

en: Phone Information
nl: Telefooninformatie

en: Wammu version
nl: Wammu-versie

en: Gammu version
nl: Gammu-versie

en: python-gammu version
nl: python-gammu versie

en: Calls
nl: Oproepen

en: All Calls
nl: Alle oproepen

en: Received
nl: Ontvangen

en: Received Calls
nl: Ontvangen oproepen

en: Missed
nl: Gemist

en: Missed Calls
nl: Gemiste oproepen

en: Outgoing
nl: Uitgaand

en: Outgoing Calls
nl: Uitgaande oproepen

en: Contacts
nl: Contacten

en: All Contacts
nl: Alle contacten

en: SIM Contacts
nl: SIM-contacten

en: Phone Contacts
nl: Telefooncontacten

en: Messages
nl: Berichten

en: All Messages
nl: Alle berichten

en: Read
nl: Lezen

en: Read Messages
nl: Gelezen berichten

en: Unread
nl: Ongelezen

en: Unread Messages
nl: Ongelezen berichten

en: Sent Messages
nl: Verzonden berichten

en: Unsent
nl: Niet-verstuurd

en: Unsent Messages
nl: Niet-verstuurde berichten

en: Todos
nl: Taken

en: All Todo Items
nl: Alle taken

en: Calendar
nl: Kalender

en: All Calendar Events
nl: Alle kalendergebeurtenissen

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
nl: Geef de tekst waarnaar gezocht dient te worden, merk op dat de zoekwijze naast dit veld geselecteerd wordt. Alle velden dienen overeen te komen.

en: Regexp
nl: Reguliere expressie

en: Wildcard
nl: Jokerteken

en: Select search type
nl: Selecteer zoekwijze

en: Welcome to Wammu %s
nl: Welkom bij Wammu %s

en: &Write data
nl: &Schrijf gegevens

en: Write data (except messages) to file.
nl: Schrijf data (behalve berichten) naar bestand.

en: W&rite message
nl: Sch&rijf bericht

en: Write messages to file.
nl: Schrijf berichten naar bestand.

en: &Read data
nl: &Lees data

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
nl: Lees data (behalve berichten) van bestand (importeert niet naar de telefoon).

en: R&ead messages
nl: L&ees berichten

en: Read messages from file (does not import to the phone).
nl: Lees berichten van bestand (importeert niet naar de telefoon).

en: &Phone wizard
nl: &Telefoonwizard

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
nl: Zoeken naar telefoon of configureren met de wizard.

en: Se&ttings
nl: Ins&tellingen

en: Change Wammu settings.
nl: Pas de Wammu-instellingen aan.

en: E&xit
nl: Afsluiten

en: Terminate Wammu.
nl: Wammu afsluiten.

en: &Connect
nl: &Verbinden

en: Connect the device.
nl: Toestel verbinden.

en: &Disconnect
nl: Verbinding ver&breken

en: Disconnect the device.
nl: Verbinding met toestel verbreken.

en: &Synchronise time
nl: &Syncrhoniseer tijd

en: Synchronise time in phone with PC.
nl: Synchroniseer tijd in telefoon met PC.

en: Send &file
nl: &Bestand verzenden

en: Send file to phone.
nl: Bestand verzenden naar de telefoon.

en: &Phone
nl: &Telefoon

en: Retrieve phone information.
nl: Telefooninformatie ophalen.

en: Contacts (&SIM)
nl: Contacten (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
nl: Contacten van de SIM-kaart ophalen.

en: Contacts (&phone)
nl: Contacten (&telefoon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
nl: Contacten uit het telefoongeheugen ophalen.

en: &Contacts (All)
nl: &Contacten (Alle)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
nl: Contacten uit het telefoon- en SIM-geheugen ophalen.

en: C&alls
nl: O&proepen

en: Retrieve call history.
nl: Oproepgeschiedenis ophalen.

en: &Messages
nl: B&erichten

en: Retrieve messages.
nl: Berichten ophalen.

en: &Todos
nl: &Taken

en: Retrieve todos.
nl: Taken ophalen.

en: Calenda&r
nl: Kalende&r

en: Retrieve calendar events.
nl: Kalendergebeurtenissen ophalen.

en: A&ll
nl: A&lle

en: Retrieve everything above.
nl: Alles erboven ophalen.

en: &Retrieve
nl: Op&halen

en: Create new contact.
nl: Nieuw contact aanmaken.

en: Calendar &event
nl: Kalender&gebeurtenis

en: Create new calendar event.
nl: Nieuwe kalendergebeurtenis aanmaken.

en: &Todo
nl: &Taak

en: Create new todo.
nl: Nieuwe taak aanmaken.

en: &Message
nl: Beri&cht

en: Create new message.
nl: Nieuw bericht aanmaken.

en: &Create
nl: &Aanmaken

en: &Save
nl: &Opslaan

en: S&ave messages
nl: Sl&a berichten op

en: &Import to phone
nl: &Importeren naar telefoon

en: Import data from backup to phone.
nl: Importeer data van de back-up naar de telefoon.

en: I&mport messages to phone
nl: I&mporteer berichten naar telefoon

en: Import messages from backup to phone.
nl: Importeer berichten van de back-up naar de telefoon.

en: Export messages to &emails
nl: Exporteer berichten naar &emails

en: Export messages to emails in storage you choose.
nl: Exporteer berichten naar emails in de gekozen opslag.

en: Export messages to &XML
nl: Exporteer berichten naar &XML

en: Export messages to XML file you choose.
nl: Exporteer berichten naar XML-bestand in de gekozen opslag.

en: Export &contacts to XML
nl: Exporteer &contacten naar XML

en: Export contacts to XML file you choose.
nl: Exporteer contacten naar het gewenste XML-bestand.

en: &Backups
nl: &Back-ups

en: Visit Wammu website.
nl: Bezoek de Wammu-website.

en: &Support
nl: &Ondersteuning

en: Visit Wammu support website.
nl: Bezoek de Wammu-ondersteuningswebsite.

en: &Report bug
nl: &Rapporteer fout

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
nl: Rapporteer fout in Wammu, voeg a.u.b. de opgeslagen foutinformatie toe indien mogelijk.

en: &Save debug log
nl: Foutinformatie &opslaan

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
nl: Bewaar een kopie van de foutinformatie, voeg dit toe aan het foutrapport.

en: &Gammu Phone Database
nl: &Gammu-telefoondatabank

en: Visit database of user experiences with phones.
nl: Bezoek de databank met gebruikerservaringen van telefoons.

en: &Talkback
nl: &Ervaringen

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
nl: Deel je ervaringen in de Gammu-telefoondatabank.

en: &Donate
nl: &Doneren

en: Donate to Wammu project.
nl: Doneren aan het Wammu-project.

en: &About
nl: &Info

en: Information about program.
nl: Informatie over programma.

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
nl: Foutinformatie werd opgeslagen in <%s>, we verzoeken je dit bij de foutrapportage toe te voegen!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
nl: Je kan niet werken aan deze data, haal deze eerst op van de telefoon

en: Data not up to date
nl: Data is niet up-to-date

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
nl: Wammu kon de gammu-module niet importeren, het programma wordt afgesloten.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
nl: Het importeren is mislukt, omdat python-gammu gebruikt maakt van een andere versie van Gammu dan nu wordt gebruikt (versie %(compile)s is vereist en nu wordt versie %(runtime)s) gebruikt.

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
nl: Je kunt dit herstellen door de juiste versie van python-gammu te installeren.

en: Gammu module not working!
nl: Gammu-module werkt niet!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
nl: Gammu-module niet gevonden, je hebt mogelijks python-gammu niet goed geïnstalleerd voor de juiste python-versie.

en: The import failed with following error:
nl: Het importeren is mislukt door de volgende fout:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
nl: Wammu-configuratie werd niet gevonden en de Gammu-instellingen konden niet gelezen worden.

en: Do you want to configure phone connection now?
nl: Wil je jouw telefoonverbinding nu configureren?

en: Configuration not found
nl: Configuratie niet gevonden

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
nl: Je gebruikt Wammu nu meer als een maand. We zouden graag van je horen hoe jouw telefoon wordt ondersteund. Wil je meedoen aan deze vragen?

en: Press Cancel to never show this question again.
nl: Druk op Annuleren om deze vraag nooit meer te krijgen.

en: Thanks for using Wammu
nl: Bedankt voor het gebruik van Wammu

en: Migrated from older Wammu
nl: Overgenomen van oudere Wammu

en: Connect
nl: Verbinden

en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Restore
nl: Herstellen

en: Minimize
nl: Minimaliseren

en: Close
nl: Sluiten

en: battery
nl: batterij

en: no battery
nl: geen batterij

en: fault
nl: fout

en: charging
nl: bezig met opladen

en: charged
nl: opgeladen

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
nl: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Tijd: %(time)s

en: Connected
nl: Verbonden

en: Disconnected
nl: Verbinding verbroken

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
nl: Je hebt parameters veranderd die de communicatie met de telefoon beïnvloeden, deze zullen volgende keer gebruikt worden wanneer je opnieuw verbinding maakt met de telefoon.

en: Notice
nl: Opmerking

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
nl: Het lijkt erop dat het programma normaal werd beëindigd, logbestand wordt verwijderd.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
nl: Kon tijdelijk logbestand niet loskoppelen, verwijder het alsjeblieft zelf.

en: Filename: %s
nl: Bestandsnaam: %s

en: Error while communicating with phone
nl: Fout tijdens communiceren met telefoon

en: Error Occured
nl: Er is een fout opgetreden

en: Operation in progress
nl: Operatie in werking

en: voice tag %x
nl: spraaklabel %x

en: Folder
nl: Map

en: Writing message(s)...
nl: Schrijft bericht(en)...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
nl: Het was niet mogelijk om het opgeslagen bericht te lezen!  Er is hoogstwaarschijnlijk een fout in Gammu, contacteer de auteur met de foutinformatie van deze gebeurtenis.  Om het bericht in Wammu te zien moet je alle berichten herladen.

en: Could not read saved message!
nl: Kon het opgeslagen bericht niet lezen!

en: Writing contact...
nl: Schrijft contact...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
nl: Het was niet mogelijk de opgeslagen entry te lezen.  Deze is mogelijks verschillend van een in de telefoon opgeslagen entry totdat je alle entries herlezen hebt.

en: Could not read saved entry!
nl: Kon het opgeslagen item niet lezen!

en: Writing calendar...
nl: Schrijft kalender...

en: Writing todo...
nl: Schrijft taak...

en: Gammu messages backup
nl: Gammu berichtenback-up

en: All backup formats
nl: Alle back-upformaten

en: Gammu backup [all data]
nl: Gammu-back-up [alle data]

en: Nokia backup [contacts]
nl: Nokia-back-up [contacten]

en: vCard [contacts]
nl: vCard [contacten]

en: LDIF [contacts]
nl: LDIF [contacten]

en: vCalendar [todo,calendar]
nl: vCalendar [taak,kalender]

en: iCalendar [todo,calendar]
nl: iCalendar [taak,kalender]

en: Save data as...
nl: Data opslaan als...

en: Read data
nl: Gegevens lezen

en: Save backup as...
nl: Back-up opslaan als...

en: Import backup
nl: Importeer back-up

en: Error while reading backup
nl: Fout tijdens lezen back-up

en: Data has been read from file "%s"
nl: Data is gelezen van bestand "%s"

en: %d messages
nl: %d berichten

en: No importable data were found in file "%s"
nl: Er werd geen importeerbare data gevonden in bestand "%s"

en: No data to import
nl: Geen data om te importeren

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
nl: Volgende data werd gevonden in de back-up, selecteer welke van deze je wil toevoegen in de telefoon.

en: Select what to import
nl: Selecteer wat je wilt importeren

en: Importing data...
nl: Gegevens importeren...

en: Backup has been imported from file "%s"
nl: De back-up werd geïmporteerd uit bestand "%s"

en: Backup imported
nl: Back-up geïmporteerd

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
nl: Herstellen van bestand "%s" is mislukt, sommige delen van de back-up naar de telefoon kunnen gelukt zijn en andere mogelijk niet.

en: Backup import failed
nl: Importeren van back-up mislukt

en: %d phone contact entries
nl: %d telefooncontacten

en: %d SIM contact entries
nl: %d SIM-contactpersonen

en: %d to do entries
nl: %d taken

en: %d calendar entries
nl: %d kalenderitems

en: Backup saved from phone %s
nl: Back-up opgeslagen van telefoon %s

en: , serial number %s
nl: , serienummer %s

en: Backup was created by %s
nl: Back-up werd aangemaakt door %s

en: Backup saved on %s
nl: Back-up opgeslagen op %s

en: Backup has been saved to file "%s"
nl: De back-up werd opgeslagen naar bestand "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
nl: Data werd opgeslagen in bestand "%s"

en: Error while saving backup
nl: Fout tijdens opslaan back-up

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
nl: Fout tijdens het opslaan van de back-up, mogelijk een limiet van Gammu overschreden.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
nl: Wil je het contact %s echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
nl: Wil je de oproep van %s echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
nl: Wil je het bericht van %s echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
nl: Wil je de taak %s echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
nl: Wil je kalenderitem %s echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
nl[0]: Wil je %d contact echt verwijderen?
nl[1]: Wil je %d contacten echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
nl[0]: Wil je %d oproep echt verwijderen?
nl[1]: Wil je %d oproepen echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
nl[0]: Wil je %d bericht echt verwijderen?
nl[1]: Wil je %d berichten echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
nl[0]: Wil je %d taak echt verwijderen?
nl[1]: Wil je %d taken echt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
nl[0]: Wil je %d kalenderitem echt verwijderen?
nl[1]: Wil je %d kalenderitems echt verwijderen?

en: Confirm deleting
nl: Bevestig verwijderen

en: Deleting contact(s)...
nl: Contacten worden verwijderd...

en: Deleting message(s)...
nl: Berichten worden verwijderd...

en: Deleting todo(s)...
nl: Taken worden verwijderd...

en: Deleting calendar event(s)...
nl: Kalendergebeurtenis(sen) worden verwijderd...

en: Reading phone information
nl: Telefooninformatie lezen

en: Reading calls of type %s
nl: Oproepen van type %s lezen

en: Reading contacts from %s
nl: Contacten van %s lezen

en: Reading messages
nl: Berichten lezen

en: Reading todos
nl: Taken lezen

en: Reading calendar
nl: Kalender lezen

en: Setting time in phone...
nl: Tijd instellen in telefoon...

en: Send file to phone
nl: Stuur bestand naar telefoon

en: Sending file to phone...
nl: Bestand wordt naar telefoon gestuurd...

en: Transfer has been rejected by phone.
nl: Telefoon heeft overdracht geweigerd.

en: Transfer rejected!
nl: Overdracht geweigerd!

en: One moment please, connecting to phone...
nl: Ogenblik, verbinden met telefoon...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
nl: Telefoonverbinding is niet juist ingesteld, kan geen verbinding maken met telefoon.

en: Connection not configured!
nl: Verbinding niet ingesteld!

en: Please enter %s code:
nl: Voer %s-code in:

en: Phone asks for security code
nl: Telefoon vraagt om beveiligingscode

en: Your phone has just received incoming call
nl: Je hebt telefoon

en: Your phone has just received incoming call from %s
nl: Je hebt telefoon van %s

en: Incoming call
nl: Inkomend gesprek

en: Reject
nl: Weigeren

en: Accept
nl: Accepteren

en: One moment please, disconnecting from phone...
nl: Ogenblik, verbinding met telefoon verbreken...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
nl: Zoeken naar telefoon kan niet uitgevoerd worden, als je verbonden bent met de telefoon. Verbreek eerst de verbinding.

en: You are connected to phone!
nl: Je bent verbonden met de telefoon!

en: Predefined animation number %d
nl: Voorgedefinieerd animatie nummer %d

en: Unknown predefined sound #%d
nl: Onbekend voorgedefinieerd geluid #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
nl: Sommige delen van dit bericht zijn niet goed gedecodeerd, waarschijnlijk heeft Gammu hier geen ondersteuning voor.

en: Checking %s
nl: Controleert %s

en: Could not guess vendor
nl: Kon fabrikant niet bepalen

en: Guessed as %s
nl: %s wordt geprobeerd

en: Discovering Bluetooth devices using %s
nl: Scannen voor Bluetooth-toestellen via %s

en: No Bluetooth device found
nl: Geen Bluetooth-toestel gevonden

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
nl: Alle Bluetooth-toestellen gevonden, nog bezig met testen verbindingen...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
nl: Kon geen toegang krijgen tot het Bluetooth-subsysteem (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
nl: PyBluez werd niet gevonden, onmogelijk om te scannen naar Bluetooth-toestellen.

en: No Bluetooth searching
nl: Kan geen Bluetooth zoeken

en: Finished %s
nl: %s voltooid

en: All finished, found %d phones
nl: Klaar, %d telefoons gevonden

en: Failed to connect to phone
nl: Verbinden met telefoon mislukt

en: You did not specify valid phone number.
nl: Het opgegeven telefoonnummer is ongeldig.

en: Invalid phone number
nl: Ongeldig telefoonnummer

en: Configuration done
nl: Configuratie klaar

en: Thank you for configuring phone connection.
nl: Bedankt voor het instellen van je telefoonverbinding.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
nl: Je kan elke naam invoeren, die je aan je telefoon wilt geven.

en: Connection test
nl: Test verbinding

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
nl: Wammu test nu de verbinding, een moment geduld...

en: Phone has been found.
nl: Telefoon werd gevonden.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
nl: Fabrikant: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
nl: Telefoonverbinding is nog actief, je kunt niet doorgaan.

en: Testing still active!
nl: Nog aan het testen!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
nl: De telefoon werd niet gevonden, toch doorgaan?

en: Phone not found!
nl: Geen telefoon gevonden!

en: Phone search
nl: Telefoon zoeken

en: Phone searching status
nl: Telefoon zoeken status

en: Phone search is still active, you can not continue.
nl: Telefoon zoeken is nog actief, je kunt niet doorgaan.

en: Searching still active!
nl: Zoeken is nog actief!

en: No phone has not been found, you can not continue.
nl: Geen telefoon gevonden, je kunt niet verdergaan.

en: No phone found!
nl: Geen telefoon gevonden!

en: Wammu is now searching for phone:
nl: Wammu zoekt nu naar telefoon:

en: No phone has been found!
nl: Geen telefoon gevonden!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
nl: Telefoon %(manufacturer)s (%(model)s) op apparaat %(port)s via verbinding %(connection)s

en: Select phone to use from below list
nl: Selecteer de te gebruiken telefoon uit onderstaande lijst

en: Select phone
nl: Selecteer telefoon

en: Following phone will be used:
nl: Volgende telefoon zal gebruikt worden:

en: No phone selected!
nl: Geen telefoon geselecteerd!

en: Manual configuration
nl: Handmatige configuratie

en: Device where phone is connected
nl: Apparaat waaraan telefoon gekoppeld is

en: Connection type
nl: Type verbinding

en: You need to select device which will be used.
nl: Je dient het apparaat te kiezen dat gebruikt zal worden.

en: No device selected!
nl: Geen apparaat geselecteerd!

en: You need to select connection type which will be used.
nl: Je dient het type verbinding te kiezen dat gebruikt zal worden.

en: No connection selected!
nl: Geen verbinding geselecteerd!

en: Phone Device
nl: Telefoon-apparaat

en: Please enter device where phone is accessible
nl: Selecteer apparaat waarmee de telefoon toegankelijk is

en: Driver to use
nl: Te gebruiken driver

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
nl: Helaas is er geen passende driver voor jouw configuratie gevonden, je kunt teruggaan en andere instellingen of een handmatige configuratie proberen.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
nl: Selecteer welke driver je wilt gebruiken. Volg de hulptekst hieronder om de beste te kiezen.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
nl: Selecteer het verbindingstype, de standaardkeuze zal in de meeste gevallen de juiste zijn.

en: Phone type
nl: Type telefoon

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
nl: Selecteer je telefoon op fabrikant of type. Probeer zo nauwkeurig mogelijk te zijn.

en: Search all connections
nl: Zoeken naar alle verbindingen

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
nl: De wizard zal zoeken naar alle mogelijke verbindingen. Dit kan enige tijd duren om naar alle soorten verbindingen te zoeken.

en: USB cable
nl: USB-kabel

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
nl: Vele telefoons gebruiken nu een USB-kabel, selecteer dit indien je dit verbindingstype gebruikt.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
nl: Bluetooth is een draadloze verbinding en vereist geen direct zichtbaarheid. De telefoon moet gepaired zijn met de computer vooraleer u verdergaat.

en: IrDA
nl: IrDA (Infrarood)

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
nl: Infrarood-verbinding (IrDA) vereist directe zichtbaarheid tussen zender en ontvanger. Zorg dat aan deze voorwaarde voldaan is en de telefoon de computer kan zien.

en: Serial cable
nl: Seriële kabel

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
nl: Deze verbinding wordt weinig gebruikt, maar was zeer populair voor de oudere telefoons.

en: How is your phone connected?
nl: Hoe is je telefoon verbonden?

en: Configuration style
nl: Configuratietype

en: Guided configuration
nl: Begeleide configuratie

en: Automatically search for a phone
nl: Automatisch zoeken naar een telefoon

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
nl: Je zal geleid worden door de configuratie d.m.v. het verbindingstype en de fabrikant.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
nl: De wizard zal de telefoon proberen te zoeken op de gebruikelijke poorten.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
nl: Je weet wat je doet en hebt de exacte instellingen die nodig zijn om met de telefoon verbinding te maken.

en: How do you want to configure your phone connection?
nl: Hoe wil je jouw telefoonverbinding configureren?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
nl: Wanneer je geen idee hebt hoe je jouw telefoonverbinding configureert, dan kan je kijken in de Gammu-telefoondatabank voor ervaringen van andere gebruikers:

en: Welcome
nl: Welkom

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
nl: De wizard zal je helpen met het configureren van je telefoonverbinding in Wammu.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
nl: Houd je telefoon gereed, zorg dat hij aanstaat en dat één van de volgende verbindingen is ingesteld:

en: Cable is connected.
nl: Kabel is aangesloten.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
nl: IrDA (infrarood) aangezet is en de telefoon binnen bereik is.

en: You have paired Bluetooth with computer.
nl: Je een Bluetooth-verbinding met je computer hebt.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
nl: Wanneer je telefoon klaar is, kan je doorgaan.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
nl: Wammu-telefoonconfiguratiewizard

en: Ignoring unknown
nl: Onbekend negeren

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
nl: Een object op locatie %d gaf een onbekende leesfout; dit wordt genegeerd!

en: Ignoring corrupted
nl: Beschadigde negeren

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
nl: Een object op locatie %d lijkt beschadigd; dit wordt genegeerd!

en: Could not find timidity, melody can not be played
nl: Kon timidity niet vinden, de beltoon kan niet afgespeeld worden

en: Timidity not found
nl: Timidity niet gevonden

en: Select contact from below list
nl: Selecteer contactpersoon uit onderstaande lijst

en: Select contact
nl: Selecteer contactpersoon

en: Select number for selected contact
nl: Selecteer nummer van geselecteerde contactpersoon

en: Select phone number
nl: Selecteer telefoonnummer

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
nl: Voer hier het pad in naar het gammu-configuratiebestand dat je wilt gebruiken.

en: Gammurc path
nl: Gammurc-pad

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
nl: Je kunt verbindingsparameters instellen in het tabblad Verbinding.

en: Automatically connect to phone on startup
nl: Automatisch verbinden met telefoon bij opstarten

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
nl: Of je het programma automatisch wil laten verbinden met de telefoon bij het opstarten.

en: Show debug log
nl: Toon foutinformatie

en: Show debug information on error output.
nl: Toon foutinformatie bij fouten.

en: Synchronize time
nl: Synchroniseer tijd

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
nl: Synchroniseer tijd in telefoon met computertijd tijdens verbinden.

en: Startup information
nl: Opstartinformatie

en: Display startup on phone (not supported by all models).
nl: Toon opstartscherm op telefoon (niet door alle modellen ondersteund).

en: Lock device
nl: Vergrendel toestel

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
nl: Om het toestel te vergrendelen in /var/lock. Bij sommige systemen heb je hiervoor misschien niet voldoende rechten.

en: Phone connection
nl: Telefoonverbinding

en: Name for this configuration.
nl: Naam voor deze configuratie.

en: Device, where your phone is connected.
nl: Apparaat waarmee je telefoon verbonden is.

en: Device
nl: Apparaat

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
nl: Verbinding die je telefoon begrijpt. Bekijk Gammu-documentatie voor verbindingsdetails.

en: Connection
nl: Verbinding

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
nl: Telefoonmodel. Laat dit op auto staan tenzij je problemen hebt.

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
nl: Of je afbeeldingen in berichten wil laten uitvergroten bij weergave. Dit is doorgaans een goed idee daar ze vrij klein zijn.

en: Scale images
nl: Schaal afbeeldingen

en: Attempt to reformat text
nl: Poging om de tekst te herformatteren

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
nl: Indien je soms gecomprimeerde berichten zoals THIStext krijgt, kan je geïnteresseerd zijn in deze keuze.

en: Default options for new message
nl: Standaardopties voor nieuw bericht

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
nl: Maak samengevoegd bericht aan om langere berichten te kunnen sturen.

en: Create unicode message
nl: Maak unicode-bericht

en: Request delivery report by default
nl: Vraag standaard een afleverrapport

en: Use 16bit Id
nl: Gebruik 16bit ld

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
nl: Gebruik 16 bit ld in bericht. Dit is veilig in de meeste gevallen.

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Automatic starting with first name
nl: Automatisch starten met de voornaam

en: Automatic starting with last name
nl: Automatisch starten met de achternaam

en: Custom, use format string below
nl: Aangepast, zoals gebruikte formaat hieronder

en: Name display format
nl: Naamformaat

en: Format string for name displaying. You can use %%(value)s format marks. Currently available values are: %s.
nl: Formaat zoals naam getoond wordt. Je kan %%(value)s formaat gebruiken. Huidige beschikbare waardes zijn: %s.

en: Name format string
nl: Naam formaat tekenreeks

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
nl: Hoe vaak de telefoonstatus in de statusbalk wordt ververst.  Vul een waarde in milliseconden in, 0 om uit te schakelen.

en: Refresh phone state
nl: Ververs telefoonstatus

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
nl: Er moet gevraagd worden naar bevestiging bij verwijderen van items.

en: Task bar icon
nl: Taakbalkicoon

en: Show icon in task bar.
nl: Icoon tonen in taakbalk.

en: Default time to be used for newly created time fields.
nl: Standaardtijd om te gebruiken voor nieuw aangemaakte tijdvelden.

en: Default time
nl: Standaardtijd

en: How many entries will be shown in newly created item.
nl: Hoeveel entries zullen getoond worden in een nieuw aangemaakt item.

en: Entries for new item
nl: Entries voor een nieuw item

en: Prefix for non international phone numbers.
nl: Prefix voor niet-internationale telefoonnummers.

en: Number prefix
nl: Nummerprefix

en: Applies only when Wammu can not find proper count of entries to read. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
nl: Is alleen van toepassing als Wammu niet het juiste aantal items om te lezen kan vinden. Dit getal beperkt het aantal items dat gelezen zal worden, voordat het lezen wordt gestopt.

en: Maximal empty entries if total is guessed
nl: Maximaal aantal lege items als het totaal niet vooraf bekend is

en: In case phone reports wrongly number of entries, Wammu would try to read infinitely or till error. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
nl: Anders zal Wammu, in het geval dat de telefoon het verkeerde aantal items aangeeft, blijven doorlezen of doorgaan totdat er een fout optreedt. Dit getal beperkt het aantal items dat gelezen zal worden, voordat het lezen wordt gestopt.

en: Maximal empty entries if total is known
nl: Maximaal aantal lege items als het totaal wel vooraf bekend is

en: View
nl: Bekijken

en: Other
nl: Overige

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
nl: Je hebt geen telefoonverbinding geconfigureerd. Wammu kan daarom geen verbinding maken met je telefoon!

en: No phone configured!
nl: Geen telefoon geconfigureerd!

en: I don't know
nl: Ik weet het niet

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
nl: Selecteer deze optie alleen indien noodzakelijk. Je zal teveel opties krijgen in de volgende stap.

en: Symbian based phone
nl: Symbian gebaseerde telefoon

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
nl: Ga verder indien je telefoon Symbian OS gebruikt (onafhankelijk van de fabrikant).

en: Alcatel phone
nl: Alcatel-telefoon

en: Alcatel phone not running Symbian.
nl: Alcatel-telefoon zonder Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
nl: BenQ/Siemens-telefoon

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
nl: BenQ- of Siemens-telefoon zonder Symbian.

en: Motorola phone
nl: Motorola-telefoon

en: Motorola phone not running Symbian.
nl: Motorola-telefoon zonder Symbian.

en: Nokia phone
nl: Nokia-telefoon

en: Nokia phone not running Symbian.
nl: Nokia-telefoon zonder Symbian.

en: Samsung phone
nl: Samsung-telefoon

en: Samsung phone not running Symbian.
nl: Samsung-telefoon zonder Symbian.

en: Sharp phone
nl: Sharp-telefoon

en: Sharp phone not running Symbian.
nl: Sharp-telefoon zonder Symbian.

en: Sony Ericsson phone
nl: Sony Ericsson-telefoon

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
nl: Sony Ericsson-telefoon zonder Symbian.

en: None of the above
nl: Geen van bovenstaande

en: Select this option if nothing above matches.
nl: Selecteer deze optie als je hierboven niets gevonden hebt.

en: OBEX and IrMC protocols
nl: OBEX en IrMC-protocollen

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
nl: Standaardtoegang tot bestandssysteem. Geen goede keuze voor Nokia als je toegang tot data wilt.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
nl: Standaardtoegang tot bestandssysteem en soms tot telefoondata. Goede keuze voor recente telefoons.

en: Symbian using Gnapplet
nl: Symbian met gebruik van Gnapplet

en: You have to install Gnapplet into phone before using this connection. You can find it in Gammu sources.
nl: U diebt Gnapplet op je telefoon te installeren voordat je deze verbinding kan gebruiken. Je kan het vinden in de Gammu-bronnen.

en: Nokia proprietary protocol
nl: Propiëtaire Nokia-protocol

en: Nokia proprietary protocol FBUS.
nl: Nokia-eigen protocol FBUS.

en: Nokia proprietary service protocol
nl: Propiëtaire Nokia-serviceprotocol

en: Nokia proprietary protocol MBUS. Older version, use FBUS if possible.
nl: Propiëtaire Nokia-protocol MBUS. Indien mogelijk, gebruik FBUS voor oudere versie.

en: AT based
nl: AT-gebaseerd

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
nl: Dit geeft minimale toegang tot je telefoonopties. Het wordt aanbevolen om een ander verbindingstype te gebruiken.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
nl: Goede keuze voor de meeste telefoons behalve voor Nokia en Symbian gebaseerde telefoons. Geeft toegang tot de meeste telefoonfuncties.

en: Enter device name of serial port.
nl: Voer apparaatnaam van de seriële poort in.

en: Enter device name of emulated serial port.
nl: Voer apparaatnaam van de geëmuleerde seriële poort in.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
nl: Voer Bluetooth-adres van je telefoon in.

en: You don't have to enter anything for this settings.
nl: Je hoeft niets in te voeren voor deze instellingen.

en: Enter device name of USB port.
nl: Geef apparaatnaam van USB-poort.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
nl: Generiek AT over seriële lijn of emulatie

en: Select this if you have real serial port or it is emulated by phone driver (eg. virtual COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, etc.).
nl: Selecteer dit als je een echte of geëmuleerde seriële poort hebt (bijv. virtuele COM poort, /dev/rfcomm, /dev/ircomm enz.).

en: Generic AT at %d bps
nl: Generiek AT op %d bps

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
nl: Selecteer dit als je telefoon een verbindingssnelheid van %d bps nodig heeft.

en: Select this if your phone is connected over Bluetooth and you want to use native Bluetooth connection.
nl: Selecteer dit als je telefoon via Bluetooth verbonden is en je deze verbinding wilt gebruiken.

en: AT over Bluetooth with RF searching
nl: AT over Bluetooth met RF zoeken

en: Use for Bluetooth stack and 6210 / DCT4 Nokia models, which don't inform about Bluetooth services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..)
nl: Gebruik dit voor Bluetooth met 6210 / DCT4 Nokia modellen die incorrecte Bluetooth services opgeven (6310, 6310i met firmware ouder dan 5.50, 8910,...)

en: AT over IrDA
nl: AT over infrarood

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
nl: Selecteer dit als je telefoon verbonden is via IrDA (infrarood) en je standaard de IrDA-verbinding wilt gebruiken.

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
nl: Selecteer dit als je telefoon verbonden is met een DKU2 kabel.

en: Generic OBEX over serial line or it's emulation
nl: Generieke OBEX over seriële lijn of emulatie

en: OBEX over Bluetooth with RF searching
nl: OBEX over Bluetooth met RF zoeken

en: OBEX over IrDA
nl: OBEX over infrarood

en: Gnapplet over IrDA
nl: Gnapplet over infrarood

en: MBUS proprietary protocol
nl: MBUS propiëtair protocol

en: Protocol used in older Nokia phones.
nl: Protocol gebruikt in oudere Nokia telefoons.

en: FBUS proprietary protocol
nl: FBUS propreïtair protocol

en: Protocol used in Nokia phones. Please try selecting more specific options first.
nl: Protocol gebruikt in Nokia-telefoons. Selecteer eerst meer specifieke opties.

en: DKU5 cable
nl: DKU5-kabel

en: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (original cable or compatible), for phones with USB chip like Nokia 5100.
nl: Nokia-verbindingsadapterkabel DKU-5 (originele kabel of gelijkwaardig), voor telefoons met een USB-chip zoals die in de Nokia 5100.

en: PL2303 cable
nl: PL2302-kabel

en: New Nokia protocol for PL2303 USB cable (usually third party cables), for phones with USB chip like Nokia 5100.
nl: Nieuw Nokia-protocol voor PL2303 USB-kabel (meestal kabels van andere fabrikanten), voor telefoons met een USB-chip zoals die in de Nokia 5100.

en: DKU2 cable
nl: DKU2-kabel

en: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (original cable or compatible), for phones without USB chip like Nokia 6230.
nl: Nokia-verbindingskabel DKU-2 (originele kabel of gelijkwaardig), voor telefoons met een USB-chip zoals die in de Nokia 6230.

en: DLR3-3P/CA-42 cable
nl: DLR3-3P/CA-42-kabel

en: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (original cable or compatible), usually with phones like Nokia 7110/6210/6310.
nl: Nokia RS-232-adapterkabel DLR-3P (originele kabel of gelijkwaardig), normaal gebruikt met telefoons als Nokia 7110/6210/6310.

en: FBUS proprietary protocol using ARK cable
nl: FBUS propreïtair protocol met een ARK-kabel

en: ARK cable (third party cable) for phones not supporting AT commands like Nokia 6020.
nl: ARK-kabel (andere fabrikant) voor telefoons die geen AT commando's ondersteunen, zoals Nokia 6020.

en: DKU5 phone with ARK cable
nl: DKU5-telefoon met ARK-kabel

en: ARK cable (third party cable) for phones with USB chip like Nokia 5100.
nl: ARK-kabel (andere fabrikant) voor telefoons met een USB-chip zoals die in de Nokia 5100.

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with other DCT4 Nokia models.
nl: Nokia-protocol voor Bluetooth met andere DCT4 Nokia-modellen.

en: FBUS over Bluetooth (emulated serial port)
nl: FBUS over Bluetooth (geëmuleerde seriële poort)

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with Nokia 6210.
nl: Nokia-protocol voor Bluetooth met Nokia 6210.

en: Using emulated serial port.
nl: Geëmuleerde seriële poort wordt gebruikt.

en: Phonet over Bluetooth (emulated serial port)
nl: Phonet over Bluetooth (geëmuleerde seriële poort)

en: Phonet over Bluetooth with RF searching
nl: Phonet over Bluetooth met RF zoeken

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with DCT4 Nokia models, which don't inform about services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..).
nl: Nokia-protocol voor Bluetooth met DCT4 Nokia-modellen die incorrecte Bluetooth services opgeven (6310, 6310i met firmware ouder dan 5.50, 8910,...).

en: Phonet over IrDA
nl: Phonet over infrarood

en: Nokia protocol for infrared with other Nokia models.
nl: Nokia-protocol voor infrarood met andere Nokia-modellen.

en: FBUS over IrDA
nl: FBUS over infrarood

en: Nokia protocol for infrared with Nokia 6110/6130/6150.
nl: Nokia-protocol voor infrarood met Nokia 6110/6130/6150.

en: Mailboxes
nl: Mailboxen

en: Select mailbox file...
nl: Selecteer mailboxbestand...

en: Saving messages to mailbox
nl: Berichten worden opgeslagen in mailbox

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
nl: %(count)d berichten geëxporteerd naar "%(path)s" (%(type)s)

en: mailbox
nl: postvak

en: Select maildir directory where to save files
nl: Selecteer e-mailopslagmap waar de bestanden opgeslagen dienen te worden

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
nl: Geselecteerd map bevat geen nieuwe submappen en is dus waarschijnlijk een ongeldige e-mailmap.
    
    Wil je een nieuwe submap maken en hiernaar exporteren?

en: Folder doesn't look like maildir!
nl: De map lijkt geen e-mailmap te zijn!

en: Creating of folder failed, bailing out.
nl: Aanmaken van map mislukt, afbreken.

en: Can not create folder!
nl: Kan map niet aanmaken!

en: Saving messages to maildir
nl: Berichten worden opgeslagen in e-mailmap

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
nl: Uitvoerbestand bestaat reeds, dit betekent normaal dat dit bericht reeds daar opgeslagen werd.
    
    Wil je het bestand %s overschrijven?

en: File already exists!
nl: Bestand bestaat reeds!

en: maildir
nl: e-mailmap

en: Connecting to IMAP server...
nl: Bezig met verbinden met IMAP-server...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
nl: Kan niet aanmelden, je hebt waarschijnlijk onjuiste aanmeldinformatie ingegeven. Wil je het opnieuw proberen?

en: Login failed!
nl: Aanmelden mislukt!

en: Listing folders on IMAP server...
nl: IMAP-server verkennen op mappen...

en: Can not list folders on server, bailing out.
nl: Kan de server niet verkennen op mappen, afbreken.

en: Listing failed!
nl: Verkennen mislukt!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
nl: Selecteer map op server %s waar de berichten opgeslagen zullen worden

en: Select folder
nl: Selecteer map

en: Selecting folder on IMAP server...
nl: Selecteren map op IMAP server...

en: Can not select folder %s on server, bailing out.
nl: Kan map %s op de server niet selecteren, afbreken.

en: Selecting failed!
nl: Selecteren mislukt!

en: Saving messages to IMAP
nl: Berichten worden opgeslagen op IMAP

en: Can not save message to folder %s on server, bailing out.
nl: Kan bericht niet opslaan in map %s op de server, afbreken.

en: Saving failed!
nl: Opslaan mislukt!

en: IMAP server
nl: IMAP-server

en: %(new)d new of %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
nl: %(new)d nieuwe van %(count)d berichten geëxporteerd naar "%(path)s" (%(type)s)

en: Where do you want to export emails created from your messages?
nl: Waar wil je de emails aangemaakt van je berichten naar exporteren?

en: Select export type
nl: Selecteer type export

en: Mailbox file
nl: Mailbox-bestand

en: Maildir folder
nl: E-mailmap

en: IMAP account
nl: IMAP-account

en: IMAP Settings
nl: IMAP-instellingen

en: Connection Details
nl: Verbindingsdetails

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Message State Selection
nl: Bericht Status Keuze

en: From Address
nl: Afzendadres

en: Port
nl: Poort

en: Login
nl: Aanmelden

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Remember password (insecure)
nl: Wachtwoord onthouden (onveilig)

en: Use SSL
nl: SSL gebruiken

en: Only back-up new messages
nl: Alleen back-up maken van nieuwe berichten

en: %d. From Address invalid
nl: %d. Van ongeldig adres

en: %d. Server incomplete
nl: %d. Server onvolledig

en: %d. Port invalid
nl: %d. Onjuiste poort

en: %d. Login incomplete
nl: %d. Aanmelden onvolledig

en: %d. Password incomplete
nl: %d. Wachtwoord onvolledig

en: %d. No messages to back-up selected. Please tick at least one of the states.
nl: %d. Geen berichten voor back-up geselecteerd. Gelieve tenminste een mogelijkheid aan te duiden.

en: Incomplete
nl: Onvolledig

en: Saving messages to XML
nl: Berichten worden opgeslagen naar XML

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
nl: Deel alsjeblieft je ervaringen met Wammu en Gammu. Als je het volgende formulier invult, kunnen andere gebruikers profiteren van jouw ervaringen in de Gammu-telefoondatabank. Alleen de informatie die je hier ziet zal gebruikt worden.

en: Manufacturer:
nl: Fabrikant:

en: Phone model:
nl: Telefoonmodel:

en: Connection type:
nl: Verbindingtype:

en: Model in gammu configuration:
nl: Model in gammu-configuratie:

en: Working features:
nl: Werkende opties:

en: Please select features...
nl: Selecteer opties...

en: Gammu version:
nl: Gammu versie:

en: Note:
nl: Opmerking:

en: Your name:
nl: Jouw naam:

en: Your email:
nl: Jouw e-mailadres:

en: Email displaying:
nl: E-mailweergave:

en: Use [at] and [dot]
nl: Gebruik [at] en [dot]

en: Insert NOSPAM text at random position
nl: NOSPAM tekst invoeren op willekeurige positie

en: Display it normally
nl: Normale weergave

en: Don't show email at all
nl: Geen e-mail weergeven

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Gammu Phone Database Talkback
nl: Gammu-telefoondatabankreacties

en: Select which features work correctly with your phone
nl: Selecteer welke opties werken met jouw telefoon

en: This information is automatically included in report.
nl: Deze informatie wordt automatisch toegevoegd aan het rapport.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
nl: Beschrijf problemen van deze telefoon of andere ervaringen met Gammu.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
nl: Geef een geldig e-mail adres. Je e-mail adres zal niet weggegeven of verkocht worden.

en: If you don't want to display email clear text, please select one mangling option.
nl: Als je je e-mailberichten wilt beveiligen , kies dan een versleutelingsoptie.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
nl: Invoer in de Gammu-telefoondatabank is niet voltooid, de volgende velden zijn niet geldig:
    %s

en: Supported features
nl: Ondersteunde opties

en: Entry not created!
nl: Invoer niet voltooid!

en: Email displaying
nl: E-mailweergave

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
nl: HTTP verzoek mislukt met status %(code)d (%(text)s), probeer het later nog eens of maak een invoer met de hand aan.

en: HTTP request failed with exception:
    %(exception)s
    Please retry later or create entry manually.
nl: HTTP verzoek mislukt met exception:
    %(exception)s
    Probeer het later nog eens of maak een invoer met de hand aan.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
nl: Invoer in Gammu-telefoondatabank is voltooid, je kan het vinden op <%s> URL.
    Wil je nu je browser openen?

en: Entry created!
nl: Invoer voltooid!

en: Phone model
nl: Telefoonmodel

en: Model in gammu configuration
nl: Model in gammu-configuratie

en: Note
nl: Opmerking

en: Your name
nl: Jouw naam

en: Your email
nl: Jouw e-mailadres

en: Field: %s
nl: Veld: %s

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
nl: Selecteer welke functies zonder problemen werken op je telefoon (ofwel in Wammu, ofwel in een andere applicatie die de Gammu-bibliotheek gebruikt).

en: Phone information
nl: Telefooninformatie

en: Sending and saving SMS
nl: SMS versturen en opslaan

en: Multimedia messaging
nl: MMS

en: Basic phonebook functions
nl: Basistelefoonboekfuncties

en: Enhanced phonebook entries
nl: Uitgebreide telefooncontacten

en: Calendar entries
nl: Kalenderitems

en: Filesystem manipulation
nl: Bestandssysteemmanipulatie

en: Reading and making calls
nl: Lezen en bellen

en: Logos
nl: Logo´s

en: Ringtones
nl: Beltonen

en: Select features
nl: Selecteer opties

en: You can access name and phone number.
nl: Je hebt toegang tot de naam en telefoonnummer.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
nl: Je hebt toegang tot meer telefoonnummers per invoer of meer velden bij het e-mailen.

en: Action canceled by user!
nl: Handeling geannuleerd door gebruiker!

en: Action canceled
nl: Handeling geannuleerd

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: enabled (tone)
nl: Ingeschakeld (toon)

en: enabled (silent)
nl: Ingeschakeld (stil)

en: yearly
nl: Jaarlijks

en: monthly
nl: Maandelijks

en: daily
nl: Dagelijks

en: biweekly
nl: Tweewekelijks

en: weekly on monday
nl: Wekelijks op maandag

en: weekly on tuesday
nl: Wekelijks op dinsdag

en: weekly on wednesday
nl: Wekelijks op woensdag

en: weekly on thursday
nl: Wekelijks op donderdag

en: weekly on friday
nl: Wekelijks op vrijdag

en: weekly on saturday
nl: Wekelijks op zaterdag

en: weekly on sunday
nl: Wekelijks op zondag

en: disabled
nl: Uitgeschakeld

en: nonrecurring
nl: niet terugkerend

en: Your phone doesn't support this function.
nl: Je telefoon ondersteunt deze functie niet.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
nl: Deze functie is niet geïmplementeerd in jouw telefoon. Indien je wilt helpen met de implementatie, contacteer dan de auteurs.

en: Your phone asks for PIN.
nl: Je telefoon vraagt naar de PIN.

en: Memory is full, try deleting some entries.
nl: Geheugen is vol, probeer enkele entries te wissen.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
nl: Communicatie werd geannuleerd door de telefoon. Heb je op "annuleren" gedrukt op de telefoon?

en: Empty entry received. This usually should not happen and most likely is caused by bug in phone firmware or in Gammu/Wammu.
    
    If you miss some entry, please contact Gammu/Wammu authors.
nl: Lege entry ontvangen. Dit zou normaal niet mogen voorvallen en is hoogstwaarschijnlijk te wijten aan een bug in de telefoonsoftware of in Gammu/Wammu.
    
    Indien je een entry mist, contacteer de Gammu/Wammu ontwikkelaars.

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
nl: Sluit de geopende menu's in de telefoon en probeer hetopnieuw, er kan geen toegang tot de data zijn terwijl je deze hebt geopend.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
nl: Timeout tijdens de communicatie met de telefoon. Misschien is de telefoon niet verbonden (via kabel) of buiten bereik (voor Bluetooth of IrDA).

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
nl: Apparaat voor communicatie met telefoon bestaat niet. Misschien is de telefoon niet aangesloten of verkeerd geconfigureerd.

en: Device "%s" for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
nl: Apparaat "%s" voor communicatie met telefoon bestaat niet. Misschien is de telefoon niet aangesloten of verkeerd geconfigureerd.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
nl: Misschien dien je lid te zijn van een groep om toegang tot het apparaat te krijgen.

en: Can not access device for communication with phone.
nl: Geen toegang tot apparaat voor communicatie met telefoon.

en: Can not access device "%s" for communication with phone.
nl: Geen toegang tot apparaat "%s" voor communicatie met telefoon.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
nl: Heb geen toegang tot SIM-kaart. Controleer of de kaart juist is geplaatst in de telefoon en/of probeer de telefoon te herstarten door de batterij te verwijderen.

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Function:
nl: Functie:

en: Error code:
nl: Foutcode:

en: Device %s does not exist!
nl: Apparaat %s bestaat niet!

en: Error opening device
nl: Fout bij het openen van apparaat

en: You don't have permissions for %s device!
nl: Je hebt geen rechten voor apparaat %s!

en: Maybe you need to be member of %s group.
nl: Misschien dien je lid te zijn van de %s groep.

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
nl: Wammu Configurator - Wammu and Gammu instellingen versie %s

en: Usage: %s [OPTION...]
nl: Gebruik: %s [OPTION...]

en: Options:
nl: Opties:

en: show this help
nl: Deze hulp tonen

en: show program version
nl: Programmaversie tonen

en: force using of locales from current directory rather than system ones
nl: Forceer gebruik talen uit de huidige map in plaats van die van het systeem

en: Command line parsing failed with error:
nl: Commando uitvoeren mislukt met fout:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
nl: Extra onherkende parameters doorgegeven aan programma

en: Using local built locales!
nl: Gebruik lokale talen!

en: Updating gammu configuration...
nl: Gammu configuratie bijwerken...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
nl: Wammu - Gammu in een venster versie %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
nl: Drukt verbindingsinstellingen af en probeert te verbinden met de telefoon

en: enables debug output to stderr
nl: Activeert foutinformatie naar stderr

en: Wammu is not configured!
nl: Wammu is niet geconfigureerd!

en: Wammu configuration:
nl: Wammu-configuratie:

en: Connecting...
nl: Verbinden...

en: Getting phone information...
nl: Telefooninformatie lezen...

en: Phone infomation:
nl: Telefooninformatie:

en: Requested code
nl: Gevraagde code

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
nl: Mobiele telefoonbeheerder

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
nl: Programma voor mobiele telefoons - gebruikersinterface voor Gammu

note: l10n: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: phone;mobile;sms;contact;calendar;todo;
nl: telefoon;GSM;SMS;contact;agenda;todo;

en: Wammu is a mobile phone manager that uses Gammu as its backend. It works with any phone that Gammu supports, including many models from Nokia, Siemens, and Alcatel.
nl: Wammu is een mobiele telefoon-manager die Gammu als de backend gebruikt. Het werkt met elke telefoon die Gammu ondersteunt, met inbegrip van vele modellen van Nokia, Siemens en Alcatel.

en: It has complete support (read, edit, delete, copy) for contacts, todo, and calendar. It can read, save, and send SMS. It includes an SMS composer for multi-part SMS messages, and it can display SMS messages that include pictures. Currently, only text and predefined bitmaps or sounds can be edited in the SMS composer. It can export messages to an IMAP4 server (or other email storage).
nl: Het heeft volledige ondersteuning (lees, wijzig, verwijder, kopieer) voor contacten, acties en kalender. Het kan SMS'en lezen, bewaren en verzenden. Inbegrepen is een SMS bewerker voor meervoudige SMS berichten en het kan SMS berichten met afbeeldingen weergeven. Op dit moment kunnen alleen tekst en voorgedefinieerde afbeeldingen of geluiden bewerkt worden met de SMS bewerker. Berichten kunnen worden geëxporteerd naar een IMAP4 server (of een andere e-mail server).
