wammu - en to pl translation catalogue (792 entries)

en: About Wammu
pl: O Wammu

en: Running on Python %s
pl: Działa na Python %s

en: Using wxPython %s
pl: Używany wxPython %s

en: Using python-gammu %(python_gammu_version)s and Gammu %(gammu_version)s
pl: Używany python-gammu %(python_gammu_version)s i Gammu %(gammu_version)s

en: <b>Wammu</b> is a wxPython based GUI for Gammu.
pl: <b>Wammu</b> to nakładka graficzna oparta na wxPython dla Gammu.

en: 
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
pl: 
    Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on
    użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet  domyślnej
    gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji sięgnij do
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: Failed to set exception handler.
pl: Błąd obsługi wyjątku.

en: Name
pl: Nazwa

en: Value
pl: Wartość

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Memory
pl: Pamięć

en: Number
pl: Numer

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

en: Status
pl: Stan

en: Text
pl: Tekst

en: Completed
pl: Ukończono

en: Priority
pl: Priorytet

en: End
pl: Koniec

en: Recurrence
pl: Powtarzalność

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: Send
pl: Wyślij

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Call
pl: Połączenie

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Store as new contact
pl: Zachowaj jako nowy kontakt

en: Edit
pl: Edycja

en: Duplicate
pl: Powiel

en: Delete current
pl: Usuń bieżący

en: Delete selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Backup current
pl: Kopia zapasowa bieżącego

en: Backup selected
pl: Kopia zapasowa zaznaczonego

en: Backup all
pl: Wykonaj kopię zapasową wszystkiego

en: Message preview
pl: Podgląd wiadomości

en: Text style
pl: Styl tekstu

en: Concatenated
pl: Powiązany

en: Style
pl: Styl

en: %d char | %d chars
pl[0]: %d znak
pl[1]: %d znaki
pl[2]: %d znaków

en: Select predefined animation:
pl: Wybierz predefiniowaną animację:

en: Select predefined sound:
pl: Wybierz predefiniowany dźwięk:

en: Predefined animation
pl: Predefiniowana animacja

en: Predefined sound
pl: Predefiniowany dźwięk

en: Composing SMS
pl: Tworzenie SMS

en: When checked, message is sent to recipient.
pl: Gdy zaznaczone, wiadomość jest wysłana do odbiorcy.

en: Save into folder
pl: Zapisz do katalogu

en: When checked, message is saved to phone.
pl: Gdy zaznaczone, wiadomość jest zapisana do telefonu.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add number of recipient from contacts.
pl: Dodaj numer odbiorcy do kontaktów.

en: Edit recipients list.
pl: Edytuj listę odbiorców.

en: Recipient's numbers:
pl: Numer odbiorcy:

en: Unicode messages can contain national and other special characters, check this if you use non latin-1 characters. Your messages will require more space, so you can write less characters into single message.
pl: Wiadomości w formacie Unicode mogą zawierać znaki narodowe i inne znaki specjalne, zaznacz to jeśli nie używasz znaków latin-1. Twoje wiadomości zabiorą więcej miejsca, więc pojedyncza wiadomość będzie zawierała mniej znaków.

en: Delivery report
pl: Raport dostarczenia

en: Check to request delivery report for message.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz otrzymać raport o doręczeniu wiadomości.

en: Sent
pl: Wysłane

en: Send flash message - it will be just displayed on display, but not saved in phone.
pl: Wyślij wiadomość flash - będzie ona jedynie wyświetlona na ekranie, lecz nie zapisana w telefonie.

en: Parts of current message
pl: Części bieżącej wiadomości

en: Available message parts
pl: Dostępne części wiadomości

en: Create new message by adding part to left list...
pl: Utwórz nową wiadomość poprzez dodanie do listy z lewej strony...

en: Preview
pl: Podgląd

en: No editor available for type %s
pl: Edytor niedostępny dla typu %s

en: Nothing to preview, message is empty.
pl: Brak podglądu, wiadomośc jest pusta.

en: Message empty!
pl: Wiadomość pusta!

en: Message will fit into %d SMSes
pl: Wiadomość zmieści się w %d SMSach

en: XML File
pl: Plik XML

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Select XML file...
pl: Wybierz plik XML...

en: Saving contacts to XML
pl: Zapisywanie kontaktów do XML

en: Export terminated
pl: Eksport przerwany

en: phone
pl: Telefon

en: Creating of file %s failed, bailing out.
pl: Stworzenie nowego pliku %s nie powiodło się.

en: Can not create file!
pl: Problem z utworzeniem pliku!

en: %(count)d contacts exported to "%(path)s"
pl: %(count)d kontakty wyeksportowane do "%(path)s"

en: Chimes high
pl: Dzwonki wysokie

en: Chimes low
pl: Dzwonki niskie

en: Notify
pl: Powiadomienie

en: Drum
pl: Bęben

en: Claps
pl: Oklaski

en: Fanfare
pl: Fanfary

en: Chord high
pl: Akord wysoki

en: Chord low
pl: Akord niski

en: I'm ironic, flirty
pl: Jestem ironiczny, flirtuję

en: I am glad
pl: Cieszę się

en: I am skeptic
pl: Jestem sceptyczny

en: I am sad
pl: Jestem smutny

en: I am crying
pl: Płaczę

en: I am winking
pl: Puszczam oczko

en: I am laughing
pl: Śmieje się

en: I am indifferent
pl: Jestem obojętny

en: I am in love
pl: Jestem zakochany

en: I am confused
pl: Jestem zdezorientowany

en: Tongue hanging out
pl: Wywieszam język

en: I am angry
pl: Jestem zły

en: Wearing glasses
pl: Okularnik

en: Devil
pl: Diabeł

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: None
pl: Brak

en: Left
pl: Do lewej

en: Right
pl: Do prawej

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Text Size
pl: Rozmiar tekstu

en: Normal
pl: Normalny

en: Large
pl: Duży

en: Small
pl: Mały

en: Bold
pl: Wytłuszczenie

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Available contacts:
pl: Dostępne kontakty:

en: Current recipients:
pl: Bieżący odbiorcy:

en: Contact list
pl: Lista kontaktów

en: Edit contacts list
pl: Edytuj listę kontaktów

en: Load contacts from file
pl: Załaduj kontakty z pliku

en: Selected file "%s" could not be written.
pl: Zaznaczony plik "%s" nie mógł zostać zapisany.

en: File can not be created!
pl: Nie można utworzyć pliku!

en: Selected file "%s" was not found, no data read.
pl: Zaznaczony plik "%s" nie został znaleziony, nic nie odczytano.

en: File not found!
pl: Nie odnaleziono pliku!

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Creating new %s
pl: Tworzenie nowego %s

en: Editing %(name)s %(location)s
pl: Edytowanie %(name)s %(location)s

en: Add one more field.
pl: Dodaj jeszcze jedno pole.

en: contact
pl: kontakt

en: Memory type
pl: Typ pamięci

en: calendar event
pl: wydarzenie z kalendarza

en: Event type
pl: Typ wydarzenia

en: todo item
pl: punkt "do zrobienia"

en: Debug log has been automatically saved to %s, you are strongly encouraged to include it in bugreport.
pl: Log debugowania został automatycznie zapisany do %s, jest bardzo zalecane, aby dołączyć go do raportu o błędach.

en: Save debug log...
pl: Zapisz log debugowania...

en: Search for similar reports
pl: Szukaj podobnych raportów

en: Report bug
pl: Wyślij raport o błędach

en: Save debug log as...
pl: Zapisz log debugowania jako...

en: Debug log was saved for phone communication, if this error appeared during communicating with phone, you are strongly encouraged to include it in bugreport. Debug log is saved in file %s.
pl: Log debugowania dla komunikacji z telefonem został zapisany, jeśli błąd ten pojawił się podczas łączenia z telefonem, jest bardzo zalecane dołączenie go do raportu o błędach. Log debugowania zapisany jest do pliku %s.

en: Before submiting please try searching for similar bugs on %s
pl: Przed dodaniem błędu proszę sprawdzić czy nie ma już takiego na %s

en: Unicode encoding error appeared, see question 1 in FAQ, how to solve this.
pl: Pojawił się błąd kodowania unicode, proszę sprawdzić pytanie 1 w FAQ aby znaleźć rozwiązanie.

en: Unhandled exception appeared.
pl: Pojawił się nieobsługiwany wyjątek.

en: If you want to help improving this program, please submit following infomation and description how did it happen to %s. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
pl: Jeżeli chcesz pomóc w rozwijaniu tego programu, proszę dodaj informację i opis jak to się stało z %s. Proszę napisz to w języku angielskim, w innym wypadku zostaniesz poproszony o przetumaczenie na angielski poźniej.

en: Unhandled exception appeared. If you want to help improving this program, please report this together with description how this situation has happened. Please report in english, otherwise you will be most likely told to translate you report to english later.
pl: Wystąpił nieobsługiwany wyjątek. Jeżeli chcesz pomóc w rozwijaniu tego programu, proszę dodaj informację i opis jak to się stało. Proszę napisz to w języku angielskim, w innym wypadku zostaniesz poproszony o przetłumaczenie na angielski później.

en: Unhandled exception
pl: Nieobsługiwany wyjątek

en: Traceback:
    %(traceback)s
    Exception: %(exception)s
pl: Śledzenie:
    %(traceback)s
    Wyjątek: %(exception)s

en: Create new configuration
pl: Utwórz nową konfigurację

en: %(name)s (position %(position)d)
pl: %(name)s (pozycja %(position)d)

en: Select which configration you want to modify.
pl: Wybierz konfigurację do zmiany.

en: Select configuration section
pl: Wybierz sekcję konfiguracji

en: Manufacturer
pl: Producent

en: Model (Gammu identification)
pl: Model (Identyfikacja Gammu)

en: Model (real)
pl: Model (rzeczywisty)

en: Firmware date
pl: Data firmware'u

en: Firmware (numeric)
pl: Firmware (numer)

en: Serial number (IMEI)
pl: Numer seryjny (IMEI)

en: Original IMEI
pl: Orginalny IMEI

en: Product code
pl: Kod produktu

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Manufacture month
pl: Miesiąc produkcji

en: Language packs in phone
pl: Pakiety językowe w telefonie

en: Automatically switched to local locales.
pl: Automatycznie przełącz na lokalną lokalizację.

en: Wammu debug log
pl: Log debugowania Wammu

en: Here will appear debug messages from Gammu...
pl: Tutaj pojawią się wiadomości z debugowania Gammu...

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone Information
pl: Informacje o telefonie

en: Wammu version
pl: Wersja Wammu

en: Gammu version
pl: Wersja Gammu

en: python-gammu version
pl: Wersja python-gammu

en: Calls
pl: Połączenia

en: All Calls
pl: Wszystkie Połączenia

en: Received
pl: Odebrane

en: Received Calls
pl: Odebrane połączenia

en: Missed
pl: Nieodebrane

en: Missed Calls
pl: Połączenia nieodebrane

en: Outgoing
pl: Wychodzące

en: Outgoing Calls
pl: Rozmowy Wychodzące

en: Contacts
pl: Kontakty

en: All Contacts
pl: Wszystkie Kontakty

en: SIM Contacts
pl: Kontakty z karty SIM

en: Phone Contacts
pl: Kontakty z pamięci telefonu

en: Messages
pl: Wiadomości

en: All Messages
pl: Wszystkie Wiadomości

en: Read
pl: Przeczytane

en: Read Messages
pl: Przeczytane wiadomości

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Unread Messages
pl: Nieprzeczytane wiadomości

en: Sent Messages
pl: Wysłane wiadomości

en: Unsent
pl: Niewysłane

en: Unsent Messages
pl: Niewysłane wiadomości

en: Todos
pl: Do zrobienia

en: All Todo Items
pl: Wszystkie rzeczy do zrobienia

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: All Calendar Events
pl: Wszystkie wydarzenia z kalendarza

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Enter text to search for, please note that search type is selected next to this field. Matching is done over all fields.
pl: Wpisz tekst, który chcesz wyszukać. Zauważ że typ wyszukiwania jest wybierany obok tego pola. Pokazany zostanie tekst, pasujący do wszystkich pól.

en: Regexp
pl: Wyrażenie zwykłe

en: Wildcard
pl: Znak wieloznaczny

en: Select search type
pl: Wybierz typ wyszukiwania

en: Welcome to Wammu %s
pl: Witamy w programie Wammu %s

en: &Write data
pl: &Zapisz dane

en: Write data (except messages) to file.
pl: Zapisuje dane (oprócz wiadomości) do pliku.

en: W&rite message
pl: Z&apisz wiadomość

en: Write messages to file.
pl: Zapisz wiadomości do pliku.

en: &Read data
pl: &Czytaj dane

en: Read data (except messages) from file (does not import to the phone).
pl: Czyta dane (oprócz wiadomości) z pliku (nie importuje do telefonu).

en: R&ead messages
pl: C&zytaj wiadomości

en: Read messages from file (does not import to the phone).
pl: Czyta wiadomości z pliku (nie importuje do telefonu).

en: &Phone wizard
pl: &Kreator telefonu

en: Search for phone or configure it using guided wizard.
pl: Szukaj telefonu albo skonfiguruj go używając przewodnika konfiguracji.

en: Se&ttings
pl: U&stawienia

en: Change Wammu settings.
pl: Zmień ustawienia w Wammu.

en: E&xit
pl: W&yjście

en: Terminate Wammu.
pl: Zakończ Wammu.

en: &Connect
pl: &Połącz

en: Connect the device.
pl: Połącz z urządzeniem.

en: &Disconnect
pl: &Rozłącz

en: Disconnect the device.
pl: Rozłącz urządzenie.

en: &Synchronise time
pl: &Synchronizacja czasu

en: Synchronise time in phone with PC.
pl: Synchronizuje czas telefonu z komputerem.

en: Send &file
pl: Wyślij &plik

en: Send file to phone.
pl: Wyślij plik do telefonu.

en: &Phone
pl: &Telefon

en: &Info
pl: &Informacje

en: Retrieve phone information.
pl: Pobierz informacje o telefonie.

en: Contacts (&SIM)
pl: Kontakty (&SIM)

en: Retrieve contacts from SIM.
pl: Kontakty z karty SIM.

en: Contacts (&phone)
pl: Kontakty (&telefon)

en: Retrieve contacts from phone memory.
pl: Pobierz kontakty z pamięci telefonu.

en: &Contacts (All)
pl: &Kontakty (Wszystkie)

en: Retrieve contacts from phone and SIM memory.
pl: Pobierz kontakty z pamięci telefonu i karty SIM.

en: C&alls
pl: P&ołączenia

en: Retrieve call history.
pl: Pobierz historię rozmów.

en: &Messages
pl: &Wiadomości

en: Retrieve messages.
pl: Pobierz wiadomości.

en: &Todos
pl: &Do Zrobienia

en: Retrieve todos.
pl: Pobierz Do Zrobienia.

en: Calenda&r
pl: Kalenda&rz

en: Retrieve calendar events.
pl: Pobierz wydarzenia z kalendarza.

en: Retrieve everything above.
pl: Odzyskaj wszystko powyżej.

en: &Retrieve
pl: Pobie&rz

en: &Contact
pl: &Kontakt

en: Create new contact.
pl: Utwórz nowy kontakt.

en: Calendar &event
pl: Kalendarz &zdarzenie

en: Create new calendar event.
pl: Utwórz nowe wydarzenie w kalendarzu.

en: &Todo
pl: &Do Zrobienia

en: Create new todo.
pl: Utwórz nowe Do Zrobienia.

en: &Message
pl: &Wiadomość

en: Create new message.
pl: Utwórz nową wiadomość.

en: &Create
pl: &Utwórz

en: &Save
pl: &Zapisz

en: S&ave messages
pl: Z&apisz wiadomości

en: &Import to phone
pl: &Importuj do telefonu

en: Import data from backup to phone.
pl: Importuj dane z kopii zapasowej do telefonu.

en: I&mport messages to phone
pl: I&mportuj wiadomości do telefonu

en: Import messages from backup to phone.
pl: Importuj wiadomości z kopi zapasowej do telefonu.

en: Export messages to &emails
pl: Wyeksportuj wiadomości do &poczty elektronicznej

en: Export messages to emails in storage you choose.
pl: Wyeksportuj wiadomości do poczty elektronicznej w wybranym miejscu.

en: Export messages to &XML
pl: Wyeksportuj wiadomości do &XML

en: Export messages to XML file you choose.
pl: Wyeksportuj wiadomości do wybranego pliku XML.

en: Export &contacts to XML
pl: Wyeksportuj &kontakty do pliku XML

en: Export contacts to XML file you choose.
pl: Wypierz kontakty i wyeksportuj je do pliku XML.

en: &Backups
pl: &Kopie zapasowe

en: &Website
pl: &Strona www

en: Visit Wammu website.
pl: Odwiedź stronę www Wammu.

en: &Support
pl: &Wsparcie techniczne

en: Visit Wammu support website.
pl: Odwiedź stronę wsparcia technicznego Wammu.

en: &Report bug
pl: &Zgłoś błąd

en: Report bug in Wammu, please include saved debug log if possible.
pl: Zgłoś błąd w Wammu, proszę jeżeli to możliwe, dołączyć zapisany dziennik błędów.

en: &Save debug log
pl: &Zapisz dziennik debugowania

en: Save a copy of debug log, please include this in bug report.
pl: Zapisz kopie logu debugowania, proszę dołącz ją do raportu o błędzie.

en: &Gammu Phone Database
pl: &Baza telefonów Gammu

en: Visit database of user experiences with phones.
pl: Odwiedź bazę danych doświadczeń użytkowników z telefonami.

en: &Talkback
pl: &Raport

en: Report your experiences into Gammu Phone Database.
pl: Zgłoś swoje doświadczenia do Bazy telefonów Gammu.

en: &Donate
pl: &Wesprzyj

en: Donate to Wammu project.
pl: Wesprzyj projekt Wammu.

en: &About
pl: &O programie

en: Information about program.
pl: Informację o programie.

en: &Help
pl: &Pomoc

en: Debug log created in temporary file <%s>. In case of crash please include it in bugreport!
pl: Log debugowania zapisany do pliku tymczasowego <%s>. W przypadku błędu należy dołączyć go do raportu o błędach!

en: You can not work on this data, please retrieve it first from phone
pl: Nie możesz pracować na tych danych, pobierz je najpierw z telefonu

en: Data not up to date
pl: Data nieaktualna

en: Wammu could not import gammu module, program will be terminated.
pl: Wammu nie mógł zaimportować modułu gammu, program zostanie zakończony.

en: The import failed because python-gammu is compiled with different version of Gammu than it is now using (it was compiled with version %(compile)s and now it is using version %(runtime)s).
pl: Import nie powiódł się, ponieważ python-gammu został skompilowany inną wersją Gammu, niż używana obecnie (został skompilowany wersją %(compile)s, a teraz używa wersji %(runtime)s).

en: You can fix it by recompiling python-gammu against gammu library you are currently using.
pl: Możesz to naprawić rekompilując python-gammu z biblioteką gammu, którą używasz obecnie.

en: Gammu module not working!
pl: Moduł Gammu nie działa!

en: Gammu module was not found, you probably don't have properly installed python-gammu for current python version.
pl: Moduł Gammu nie został znaleziony, prawdopodobnie nie masz prawidłowo zainstalowanego python-gammu dla obecnej wersji python.

en: The import failed with following error:
pl: Import nie powiódł się z powodu następującego błędu:

en: Wammu configuration was not found and Gammu settings couldn't be read.
pl: Nie odnaleziono konfiguracji Wammu, a ustawienia Gammu nie mogły zostać odczytane.

en: Do you want to configure phone connection now?
pl: Czy chcesz teraz skonfigurować połączenie z telefonem?

en: Configuration not found
pl: Nie odnaleziono konfiguracji

en: You are using Wammu for more than a month. We would like to hear from you how your phone is supported. Do you want to participate in this survey?
pl: Używasz Wammu już ponad miesiąc. Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, jak wspierany jest Twój telefon. Czy chcesz uczestniczyć w tej wymianie doświadczeń?

en: Press Cancel to never show this question again.
pl: Wciśnij Anuluj, aby nie pokazywać więcej tego pytania.

en: Thanks for using Wammu
pl: Dziękujemy za używanie Wammu

en: Migrated from older Wammu
pl: Migracja ze starszej wersji Wammu

en: Connect
pl: Połącz

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Restore
pl: Przywróć

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Close
pl: Zamknij

en: battery
pl: bateria

en: no battery
pl: bez baterii

en: fault
pl: nie dziala

en: charging
pl: ładowanie

en: charged
pl: naładowana

en: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Sig: %(signal_level)s, Time: %(time)s
pl: Bat: %(battery_percent)d %% (%(power_source)s), Syg: %(signal_level)s, Czas: %(time)s

en: Connected
pl: Połączono

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: You changed parameters affecting phone connection, they will be used next time you connect to phone.
pl: Zmieniłeś parametry dotyczące połączenia z telefonem, zostaną one użyte przy następnym połączeniu z telefonem.

en: Notice
pl: Uwaga

en: Looks like normal program termination, deleting log file.
pl: Wygląda na normalne zakończenie programu, kasuję plik dziennika.

en: Failed to unlink temporary log file, please delete it yourself.
pl: Błąd odłączenia tymczasowego pliku dziennika, proszę skasować go własnoręcznie.

en: Filename: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: Error while communicating with phone
pl: Błąd podczas komunikacji z telefonem

en: Error Occured
pl: Wystąpił błąd

en: Operation in progress
pl: Operacja w toku

en: voice tag %x
pl: znacznik głosowy %x

en: Folder
pl: Katalog

en: Writing message(s)...
pl: Zapisywanie wiadomości...

en: It was not possible to read saved message! There is most likely some bug in Gammu, please contact author with debug log of this operation. To see message in Wammu you need to reread all messsages.
pl: Nie było możliwe odczytanie zapisanej wiadomości! Najprawdopodobniej jest to błąd w Gammu, proszę skontaktować się z autorem, przesyłając jednocześnie log debugowania z tej operacji. Aby zobaczyć wiadomość w Wammu, musisz ponownie odczytać wszystkie wiadomości.

en: Could not read saved message!
pl: Nie można odczytać zapisanej wiadomości!

en: Writing contact...
pl: Zapisywanie kontaktu...

en: It was not possible to read saved entry! It might be different than one saved in phone untill you reread all entries.
pl: Nie było możliwe odczytanie zachowanego wpisu! Może się on różnić od zapisanego w telefonie, dopóki nie wczytasz ponownie wszystkich wpisów.

en: Could not read saved entry!
pl: Nie można odczytać zapisanego wpisu!

en: Writing calendar...
pl: Zapisywanie kalendarza...

en: Writing todo...
pl: Zapisywanie Do Zrobienia...

en: Gammu messages backup
pl: Kopia zapasowa wiadomości Gammu

en: All backup formats
pl: Wszystkie formaty kopii zapasowych

en: Gammu backup [all data]
pl: Kopia zapasowa Gammu [wszystkie dane]

en: Nokia backup [contacts]
pl: Kopia zapasowa Nokii [kontaktów]

en: vCard [contacts]
pl: vCard [kontakty]

en: LDIF [contacts]
pl: LDIF [kontakty]

en: vCalendar [todo,calendar]
pl: vCalendar [Do Zrobienia,kalendarz]

en: iCalendar [todo,calendar]
pl: iCalendar [Do Zrobienia,kalendarz]

en: Save data as...
pl: Zapisz dane jako...

en: Read data
pl: Czytaj dane

en: Save backup as...
pl: Zapisz kopię zapasową jako...

en: Import backup
pl: Importuj kopie zapasową

en: Error while reading backup
pl: Błąd podczas odczytu kopi zapasowej

en: Data has been read from file "%s"
pl: Dane zostały wczytane z pliku "%s"

en: %d messages
pl: %d wiadomości

en: No importable data were found in file "%s"
pl: Nie odnaleziono danych importowalnych w pliku "%s"

en: No data to import
pl: Brak danych do importowania

en: Following data was found in backup, select which of these do you want to be added into phone.
pl: Następujące dane zostały znalezione w kopii zapasowej, wybierz które z nich chcesz dodać do telefonu.

en: Select what to import
pl: Wybierz do zaimportowania

en: Importing data...
pl: Importowanie danych...

en: Backup has been imported from file "%s"
pl: Kopia zapasowa zostła zaimportowana z pliku "%s"

en: Backup imported
pl: Kopia zapasowa zaimportowana

en: Restoring from file "%s" has failed, some parts of backup might have been stored to phone and some were not.
pl: Przywracanie z pliku "%s" nie powiodło się, niektóre części kopii zapasowej mogły zostać zapisane w telefonie a niektóre nie.

en: Backup import failed
pl: Import kopii zapasowej nie powiódł się

en: %d phone contact entries
pl: %d kontaktów telefonicznych

en: %d SIM contact entries
pl: %d pozycji kontaktów na karcie SIM

en: %d to do entries
pl: %d pozycji DoZrobienia

en: %d calendar entries
pl: %d pozycji w kalendarzu

en: Backup saved from phone %s
pl: Kopia zapasowa została zapisana z telefonu %s

en: , serial number %s
pl: , numer seryjny %s

en: Backup was created by %s
pl: Kopia zapasowa została stworzona przez %s

en: Backup saved on %s
pl: Kopia zapasowa została zapisana na %s

en: Backup has been saved to file "%s"
pl: Kopia zapasowa została zapisana do pliku "%s"

en: Data has been saved to file "%s"
pl: Dane zostały zapisane do pliku "%s"

en: Error while saving backup
pl: Błąd podczas zapisywania kopi zapasowej

en: Error while saving backup, probably some limit inside of Gammu exceeded.
    %s
pl: Błąd podczas zapisywania kopi zapasowej, najprawdopodobniej przekroczony został limit zdefiniowany w Gammu.
    %s

en: Are you sure you want to delete contact "%s"?
pl: Czy na pewno usunąć kontakt "%s"?

en: Are you sure you want to delete call from "%s"?
pl: Czy na pewno usunąć rozmowę z "%s"?

en: Are you sure you want to delete message from "%s"?
pl: Czy na pewno usunąć wiadomość od "%s"?

en: Are you sure you want to delete todo entry "%s"?
pl: Czy na pewno usunąć wpis DoZrobienia "%s"?

en: Are you sure you want to delete calendar entry "%s"?
pl: Czy na pewno usunąć wpis kalendarza "%s"?

en: Are you sure you want to delete %d contact? | Are you sure you want to delete %d contacts?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d kontakt?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d kontakty?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d kontaktów?

en: Are you sure you want to delete %d call? | Are you sure you want to delete %d calls?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d rozmowę?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d rozmowy?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d rozmów?

en: Are you sure you want to delete %d message? | Are you sure you want to delete %d messages?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d wiadomość?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d wiadomości?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d wiadomości?

en: Are you sure you want to delete %d todo entry? | Are you sure you want to delete %d todo entries?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d wpis DoZrobienia?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d wpisy DoZrobienia?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d wpisów DoZrobienia?

en: Are you sure you want to delete %d calendar entry? | Are you sure you want to delete %d calendar entries?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d wpis kalendarza?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d wpisy kalendarza?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d wpisów kalendarza?

en: Confirm deleting
pl: Zatwierdz usunięcie

en: Deleting contact(s)...
pl: Usuń kontakt(y)...

en: Deleting message(s)...
pl: Usuń wiadomość(ci)...

en: Deleting todo(s)...
pl: Usuwanie listy DoZrobienia...

en: Deleting calendar event(s)...
pl: Usuwanie wydarzenia(eń) z kalendarza...

en: Reading phone information
pl: Czytanie informacji o telefonie

en: Reading calls of type %s
pl: Czytanie połączeń typu %s

en: Reading contacts from %s
pl: Czytanie kontaktów z %s

en: Reading messages
pl: Czytanie wiadomości

en: Reading todos
pl: Czytanie DoZrobienia

en: Reading calendar
pl: Czytanie kalendarza

en: Setting time in phone...
pl: Ustawianie czasu w telefonie...

en: Send file to phone
pl: Wyślij plik do telefonu

en: Sending file to phone...
pl: Wysyłanie pliku do telefonu...

en: Transfer has been rejected by phone.
pl: Transfer został odrzucony przez telefon.

en: Transfer rejected!
pl: Transfer odrzucony!

en: One moment please, connecting to phone...
pl: Proszę czekać, łączę z telefonem...

en: Phone connection is not properly configured, can not connect to phone.
pl: Połączenie z telefonem nie jest skonfigurowane poprawnie, nie można nawiązać połączenia.

en: Connection not configured!
pl: Połączenie nie zostało skonfigurowane!

en: Please enter %s code:
pl: Proszę podać kod %s:

en: Phone asks for security code
pl: Telefon prosi o kod bezpieczeństwa

en: Your phone has just received incoming call
pl: Twój telefon właśnie otrzymał połączenie przychodzące

en: Your phone has just received incoming call from %s
pl: Twój telefon właśnie otrzymał połączenie przychodzące od %s

en: Incoming call
pl: Rozmowy przychodzące

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Accept
pl: Akceptuj

en: One moment please, disconnecting from phone...
pl: Proszę czekać, rozłączam telefon...

en: Searching for phone can not be performed while you are connected to phone, please disconnect first.
pl: Wyszukiwanie telefonu nie może zostać przeprowadzone, gdy jesteś połączony z telefonem, najpierw rozłącz.

en: You are connected to phone!
pl: Jesteś połączony z telefonem!

en: Predefined animation number %d
pl: Predefiniowana animacja numer %d

en: Unknown predefined sound #%d
pl: Nieznany predefiniowany dźwięk #%d

en: Some parts of this message were not decoded correctly, probably due to missing support for it in Gammu.
pl: Niektóre części wiadomości nie zostały prawidłowo zdekodowane, prawdopodobnie z powodu braku wsparcia w Gammu.

en: Checking %s
pl: Sprawdzanie %s

en: Could not guess vendor
pl: Nie odczytano dostawcy

en: Guessed as %s
pl: Odgadnięto jako %s

en: Discovering Bluetooth devices using %s
pl: Skanowanie w poszukiwaniu urządzeń Bluetooth przy pomocy %s

en: No Bluetooth device found
pl: Nie odnaleziono urządzenia Bluetooth

en: All Bluetooth devices discovered, connection tests still in progress...
pl: Wszystkie urządzenia Bluetooth wykryte, testy połączeń nadal w toku ...

en: Could not access Bluetooth subsystem (%s)
pl: Brak dostępu do podsystemu Bluetooth (%s)

en: PyBluez not found, it is not possible to scan for Bluetooth devices.
pl: PyBluez nie zostało znalezione, nie można przeprowadzić skanowania urządzeń Bluetooth.

en: No Bluetooth searching
pl: Brak skanowania Bluetooth

en: Finished %s
pl: Zakończono %s

en: All finished, found %d phones
pl: Ukończono, znaleziono %d telefonów

en: Failed to connect to phone
pl: Nie można nawiązać połączenia z telefonem

en: You did not specify valid phone number.
pl: Nie podałeś prawidłowego numeru telefonu.

en: Invalid phone number
pl: Niepoprawny numer telefonu

en: Configuration done
pl: Konfiguracja zakończona

en: Thank you for configuring phone connection.
pl: Dziękujemy za skonfigurowanie połączenia z telefonem.

en: You can enter any name which you will use to identify your phone.
pl: Możesz wpisać dowolną nazwę, której będziesz używać do identyfikacji twojego telefonu.

en: Connection test
pl: Test połączenia

en: Wammu is now testing phone connection, please wait...
pl: Wammu testuje teraz połączenie z telefonem, proszę czekać...

en: Phone has been found.
pl: Znaleziono telefon.

en: Manufacturer: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s
pl: Producent: %(manufacturer)s
    Model: %(model)s

en: Phone connection test is still active, you can not continue.
pl: Test połączenia z telefonem wciąż aktywny, nie możesz kontynuować.

en: Testing still active!
pl: Testowanie wciąż aktywne!

en: Phone has not been found, are you sure you want to continue?
pl: Telefon nie został znaleziony, na pewno chcesz kontynuować?

en: Phone not found!
pl: Nie odnaleziono telefonu!

en: Phone search
pl: Wyszukiwanie telefonu

en: Phone searching status
pl: Status wyszukiwania telefonu

en: Phone search is still active, you can not continue.
pl: Wyszukiwanie telefonu wciąż aktywne, nie możesz kontynuować.

en: Searching still active!
pl: Wyszukiwanie wciąż aktywne!

en: No phone has not been found, you can not continue.
pl: Nie znaleziono telefonu, nie możesz kontynuować.

en: No phone found!
pl: Nie odnaleziono telefonu!

en: Wammu is now searching for phone:
pl: Wammu wyszukuje teraz telefony:

en: No phone has been found!
pl: Nie odnaleziono telefonu!

en: Phone %(manufacturer)s %(model)s on device %(port)s using connection %(connection)s
pl: Telefon %(manufacturer)s %(model)s na porcie %(port)s używa połączenia %(connection)s

en: Select phone to use from below list
pl: Wybierz z listy telefon do użycia

en: Select phone
pl: Wybierz telefon

en: Following phone will be used:
pl: Następujący telefon zostanie użyty:

en: No phone selected!
pl: Nie wybrano telefonu!

en: Manual configuration
pl: Ręczna konfiguracja

en: Device where phone is connected
pl: Urządzenie do którego podłączony jest telefon

en: Connection type
pl: Typ połączenia

en: You need to select device which will be used.
pl: Musisz wybrać port, który zostanie użyty.

en: No device selected!
pl: Nie wybrano urządzenia!

en: You need to select connection type which will be used.
pl: Musisz wybrać typ połączenia, który zostanie użyty.

en: No connection selected!
pl: Nie wybrano połączenia!

en: Phone Device
pl: Aparat Telefoniczny

en: Please enter device where phone is accessible
pl: Proszę wskazać urządzenie pod którym udostępniono telefon

en: Driver to use
pl: Sterownik do użycia

en: Sorry no driver matches your configuration, please return back and try different settings or manual configuration.
pl: Przepraszamy, żaden sterownik nie pasuje do twojej konfiguracji, proszę wrócić do poprzednich stron i spróbować innych ustawień lub ręcznej konfiguracji.

en: Please select which driver you want to use. Follow the help text shown below to select the best one.
pl: Proszę wybrać sterownik. Użyj pomocy poniżej aby wybrać odpowiedni.

en: Please select connection type, default choice should be best in most cases.
pl: Proszę wybrać typ połączenia, wybór domyślny jest prawidłowy w większości przypadków.

en: Phone type
pl: Typ telefonu

en: Please select phone manufacturer or type. Try to be as specific as possible.
pl: Proszę wybrać producenta i typ telefonu. Staraj się wybrać dokładnie.

en: Search all connections
pl: Szukaj wszystkich połączeń

en: Wizard will search for all possible connections. It might take quite long time to search all possible connection types.
pl: Kreator wyszuka wszystkie możliwe połączenia. Może to potrwać dość długo.

en: USB cable
pl: Kabel USB

en: Many phones now come with USB cable, select this if you're using this connection type.
pl: Wiele telefonów posiada obecnie kable USB, wybierz to jeśli używasz tego typu połączenia.

en: Bluetooth connection is wireless and does not require direct visibility. Phone needs to be properly paired with computer before proceeding.
pl: Połączenie Bluetooth jest bezprzewodowe i nie wymaga, aby urządzenia się "widziały". Telefon musi być prawidłowo sparowany z komputerem, zanim podejmiesz następne kroki.

en: IrDA wireless connection requires direct visibility, please make sure this is fullfilled and computer can see phone.
pl: Bezprzewodowe połączenie IrDA wymaga, aby aby urządzenia się "widziały", proszę sprawdź czy ten warunek jest spełniony i komputer "widzi" telefon.

en: Serial cable
pl: Kabel szeregowy

en: This is not often used connection, but was very popular for older phones.
pl: Nie jest to często spotykane połączenie, ale jest bardzo popularne dla starszych telefonów.

en: How is your phone connected?
pl: Jak twój telefon jest podłączony?

en: Configuration style
pl: Styl konfiguracji

en: Guided configuration
pl: Konfiguracja z przewodnikiem

en: Automatically search for a phone
pl: Automatycznie wyszukaj telefony

en: You will be guided through configuration by phone connection type and vendor.
pl: Kreator poprowadzi cię przez proces konfiguracji, poprzez typ połączenia i producenta.

en: Wizard will attempt to search phone on usual ports.
pl: Kreator spróbuje wyszukać telefony na standardowych portach.

en: You know what you are doing and know exact parameters you need for connecting to phone.
pl: Wiesz co robisz i znasz dokładnie wszystkie parametry, których potrzebujesz aby zestawić połączenie z telefonem.

en: How do you want to configure your phone connection?
pl: W jaki sposób chcesz skonfigurować swoje połączenie z telefonem?

en: If you have no idea how to configure your phone connection, you can look at Gammu Phone Database for other users experiences:
pl: Jeśli nie masz pojęcia, jak skonfigurować swoje połączenie z telefonem, możesz zajrzeć do Bazy Telefonów Gammu i poczytać o doświadczeniach innych użytkowników:

en: Welcome
pl: Witamy

en: This wizard will help you with configuring phone connection in Wammu.
pl: Ten kreator pomoże ci w konfiguracji połączenia z telefonem w Wammu.

en: Please make sure you have phone ready, powered on and one of connection methods is set up:
pl: Upewnij się, że twój telefon jest gotowy, włączony i jedno z poniższych połączeń jest zestawione:

en: Cable is connected.
pl: Kabel jest podłączony.

en: You have enabled IrDA and phone is in visible range.
pl: Włączyłeś IrDA i telefon jest w polu widzenia.

en: You have paired Bluetooth with computer.
pl: Sparowałeś urządzenie Bluetooth z komputerem.

en: As soon as your phone is ready, you can continue.
pl: Gdy twój telefon jest gotowy, możesz kontynuować.

en: Wammu Phone Configuration Wizard
pl: Kreator Konfiguracji Telefonu Wammu

en: Ignoring unknown
pl: Ignorowanie niewiadomej

en: While reading, entry on location %d reported unknown error, ignoring it!
pl: Podczas odczytywania danych o lokalizacji %d wykryto nieznany błąd, ignoruję!

en: Ignoring corrupted
pl: Ignorowanie uszkodzonych

en: While reading, entry on location %d seems to be corrupted, ignoring it!
pl: Wpis w lokalizacji %d wygląda na uszkodzony, ignoruję!

en: Could not find timidity, melody can not be played
pl: Nie znaleziono timidity, melodia nie może zostać odtworzona

en: Timidity not found
pl: Nie znaleziono timidity

en: Select contact from below list
pl: Wybierz kontakt z poniższej listy

en: Select contact
pl: Wybierz kontakt

en: Select number for selected contact
pl: Wybierz numer dla wybranego kontaktu

en: Select phone number
pl: Wybierz numer telefonu

en: Please enter here path to gammu configuration file you want to use.
pl: Wpisz tutaj ścieżkę do pliku konfiguracyjnego gammu, który chcesz użyć.

en: Gammurc path
pl: Ścieżka do gammurc

en: You can configure connection parameters on Connection tab.
pl: Możesz skonfigurować parametry połączenia w zakładce Połączenie.

en: Automatically connect to phone on startup
pl: Automatycznie połącz z telefonem przy starcie

en: Whether you want application automatically connect to phone when it is started.
pl: Określa, czy chcesz, aby aplikacja łączyła się z telefonem gdy zostanie uruchomiona.

en: Show debug log
pl: Pokaż log debugowania

en: Show debug information on error output.
pl: Pokaż informacje debugowania na wyjściu błędów.

en: Synchronize time
pl: Synchronizuj czas

en: Synchronise time in phone with computer time while connecting.
pl: Synchronizuje czas telefonu z komputerem podczas łączenia.

en: Startup information
pl: Informacje startowe

en: Display startup on phone (not supported by all models).
pl: Pokazuj start na telefonie (nie wspierane przez wszystkie modele).

en: Lock device
pl: Zablokuj urządzenie

en: Whether to lock device in /var/lock. On some systems you might lack privileges to do so.
pl: Określa, czy zablokować urządzenie w /var/lock. Na niektórych systemach możesz nie mieć do tego uprawnień.

en: Phone connection
pl: Połączenie z telefonem

en: Name for this configuration.
pl: Nazwa tej konfiguracji.

en: Device, where your phone is connected.
pl: Urządzenie, gdzie twój telefon jest podłączony.

en: Device
pl: Urządzenie

en: Connection which your phone understands, check Gammu documentation for connection details.
pl: Połączenie, które jest rozpoznawane przez twój telefon, sprawdź dokumentację Gammu aby dowiedzieć się o szczegółach połączenia.

en: Connection
pl: Połączenie

en: Phone model, you can usually keep here auto unless you have any problems.
pl: Model telefonu, zwykle możesz zostawić auto, chyba że masz jakieś problemy.

en: Whether images in messages should be scaled when displayed. This is usually good idea as they are pretty small.
pl: Określa, czy obrazki w wiadomościach powinny być skalowane podczas wyświetlania. Przeważnie jest to wskazane, gdyż są one dość małe.

en: Scale images
pl: Skaluj obrazki

en: Attempt to reformat text
pl: Spróbuj reformatować tekst

en: If you get sometimes "compressed" messages likeTHIStext, you should be interested in this choice.
pl: Jeżeli dostajesz czasami "skompresowane" wiadomości jakTENtekst, powinnieneś być zainteresowany tym rozwiązaniem.

en: Default options for new message
pl: Domyślne opcje dla nowej wiadomości

en: Create concatenated message, what allows to send longer messages.
pl: Utwórz wiadomość powiązaną, pozwalającą na wysłanie dłuższej wiadomości.

en: Create unicode message
pl: Utwórz wiadomośc w unicode

en: Request delivery report by default
pl: Domyślnie żądaj potwierdzenia dostarczenia

en: Use 16bit Id
pl: Używaj 16-bitowego Id

en: Use 16 bit Id inside message. This is safe for most cases.
pl: Używaj 16-bitowego Id wewnątrz wiadomości. Jest to bezpieczne w większości przypadków.

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Automatic starting with first name
pl: Automatycznie rozpoczynaj od imienia

en: Automatic starting with last name
pl: Automatycznie rozpoczynaj od nazwiska

en: Custom, use format string below
pl: Ręcznie, użyj formatu znaków poniżej

en: Name display format
pl: Format wyświetlania nazwy

en: Format string for name displaying. You can use %%(value)s format marks. Currently available values are: %s.
pl: Formatuj łańcuchy znaków dla wyświetlanych nazw. Możesz użyć %%(value) formatu znaków. Dostępne obecnie wartości to: %s.

en: Name format string
pl: Format łańcucha nazwy

en: How often refresh phone state in application status bar. Enter value in miliseconds, 0 to disable.
pl: Określa, jak często stan telefonu na pasku statusu aplikacji powinien być odświeżany. Wpisz wartość w milisekundach, 0 aby wyłączyć.

en: Refresh phone state
pl: Odświeżaj stan telefonu

en: Whether to ask for confirmation when deleting entries.
pl: Określa, czy pytać o potwierdzenie przy usuwaniu pozycji.

en: Task bar icon
pl: Ikona paska zadań

en: Show icon in task bar.
pl: Pokaż ikonę na pasku zadań.

en: Default time to be used for newly created time fields.
pl: Domyślny czas do użycia w nowo tworzonych polach czasu.

en: Default time
pl: Domyślny czas

en: How many entries will be shown in newly created item.
pl: Jak wiele pozycji będzie pokazywanych w nowo tworzonym wpisie.

en: Entries for new item
pl: Pozycje dla nowego wpisu

en: Prefix for non international phone numbers.
pl: Prefiks dla nie-międzynarodowych numerów telefonu.

en: Number prefix
pl: Prefiks numeru

en: Applies only when Wammu can not find proper count of entries to read. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
pl: Stosuje się tylko wtedy, gdy Wammu nie może znaleźć odpowiedniej liczby pozycji do odczytania. Liczba ta ogranicza ilość pustych wpisów do odczytania przed zatrzymaniem odczytu.

en: Maximal empty entries if total is guessed
pl: Maksymalna ilość pustych pól w przypadku zgadywania całkowitej ich ilości

en: In case phone reports wrongly number of entries, Wammu would try to read infinitely or till error. This number limits how many empty entries will be read before reading will be stopped.
pl: Przez przypadek telefon zgłasza niewłaściwą liczbę wpisów, Wammu będzie chciał odczytać tą liczbę na siłę lub do pojawienia się błędu.Liczba ta ogranicza liczbę pustych wpisów które zostaną odczytane przed sprawdzaniem.

en: Maximal empty entries if total is known
pl: Maksymalna ilość pustych pól w przypadku, gdy ich całkowita ilość jest znana

en: View
pl: Widok

en: Other
pl: Inne

en: Hacks
pl: Sztuczki

en: You don't have any phone connection configured. Wammu will not be able to conect to your phone!
pl: Nie skonfigurowałeś połączenia z telefonem. Wammu nie jest w stanie uzyskać połączenia!

en: No phone configured!
pl: Telefon nie został skonfigurowany!

en: I don't know
pl: Nie wiem

en: Select this option only if really necessary. You will be provided with too much options in next step.
pl: Zaznacz tę opcję tylko gdy jest niezbędnie konieczna. W następnym kroku będziesz miał o wiele więcej opcji.

en: Symbian based phone
pl: Telefon z systemem Symbian

en: Go on if your phone uses Symbian OS (regardless of manufacturer).
pl: Kontynuuj jeśli twój telefon używa systemu Symbian (niezależnie od producenta).

en: Alcatel phone
pl: Telefon Alcatel

en: Alcatel phone not running Symbian.
pl: Telefon Alcatel nie obsługujący systemu Symbian.

en: BenQ/Siemens phone
pl: Telefon BenQ/Siemens

en: BenQ or Siemens phone not running Symbian.
pl: BenQ lub Siemens nie bazujący na systemie Symbian.

en: Motorola phone
pl: Telefon Motorola

en: Motorola phone not running Symbian.
pl: Telefon Alcatel nie bazujący na systemie Symbian.

en: Nokia phone
pl: Telefon Nokia

en: Nokia phone not running Symbian.
pl: Telefon Alcatel nie bazujący na systemie Symbian.

en: Samsung phone
pl: Telefon Samsung

en: Samsung phone not running Symbian.
pl: Telefon Samsung nie bazujący na systemie Symbian.

en: Sharp phone
pl: telefon Sharp

en: Sharp phone not running Symbian.
pl: Telefon Sharp nie bazujący na systemie Symbian.

en: Sony Ericsson phone
pl: telefon Sony Ericsson

en: Sony Ericsson phone not running Symbian.
pl: Sony Ericsson nie bazujący na systemie Symbian.

en: None of the above
pl: Żaden z powyższych

en: Select this option if nothing above matches.
pl: Wybierz tę opcję jeżeli inne nie pasują.

en: OBEX and IrMC protocols
pl: protokoły OBEX i IrMC

en: Standard access to filesystem. Not a good choice for Nokia if you want to access data.
pl: Standardowy dostęp do systemu plików. Nie najlepszy wybór dla odczytów danych z telefonów Nokii.

en: Standard access to filesystem and sometimes also to phone data. Good choice for recent phones.
pl: Standardowy dostęp do systemu plików i czasami również do danych telefonu. Dobry wybór dla współczesnych telefonów.

en: Symbian using Gnapplet
pl: Symbian używający Gnapplet

en: You have to install Gnapplet into phone before using this connection. You can find it in Gammu sources.
pl: Musisz zainstalować Gnapplet w swoim telefonie zanim użyjesz tego połączenia. Możesz go znaleźć w źródłach Gammu.

en: Nokia proprietary protocol
pl: Własnościowy protokół Nokii

en: Nokia proprietary protocol FBUS.
pl: Własnościowy protokół Nokii FBUS.

en: Nokia proprietary service protocol
pl: Własnościowy protokół serwisowy Nokii

en: Nokia proprietary protocol MBUS. Older version, use FBUS if possible.
pl: Własnościowy protokół Nokii. Starsza wersja, użyj FBUS jeśli to możliwe.

en: AT based
pl: Bazujące na AT

en: This provides minimal access to phone features. It is recommended to use other connection type.
pl: Zapewnia minimalny dostęp do funkcji telefonu. Zalecane jest użycie innego typu połączenia.

en: Good choice for most phones except Nokia and Symbian based. Provides access to most phone features.
pl: Dobry wybór dla większości telefonów poza Nokią i telefonami z Symbianem. Zapewnia dostęp do większości funkcji telefonu.

en: Enter device name of serial port.
pl: Wpisz nazwę urządzenia portu szeregowego.

en: Enter device name of emulated serial port.
pl: Wpisz nazwę urządzenia emulowanego portu szeregowego.

en: Enter Bluetooth address of your phone.
pl: Wpisz adres Bluetooth twojego telefonu.

en: You don't have to enter anything for this settings.
pl: Nie musisz wpisywać niczego dla tych ustawień.

en: Enter device name of USB port.
pl: Wpisz nazwę urządzenia portu USB.

en: Generic AT over serial line or it's emulation
pl: Generic AT przez linię szeregową lub jej emulację

en: Select this if you have real serial port or it is emulated by phone driver (eg. virtual COM port, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, etc.).
pl: Zaznacz to jeśli masz realny port szeregowy lub jest on emulowany przez sterownik telefonu (np. wirtualny port COM, /dev/rfcomm, /dev/ircomm, itd.).

en: Generic AT at %d bps
pl: Generic AT przy %d bps

en: Select this if your phone requires transfer speed %d bps.
pl: Zaznacz to, gdy twój telefon wymaga ustawienia prędkości transferu %d bps.

en: AT over Bluetooth
pl: AT przez Bluetooth

en: Select this if your phone is connected over Bluetooth and you want to use native Bluetooth connection.
pl: Zaznacz to, gdy twój telefon jest podłączony przez Bluetooth i chcesz użyć natywnego połączenia Bluetooth.

en: AT over Bluetooth with RF searching
pl: AT przez Bluetooth z wyszukiwaniem RF

en: Use for Bluetooth stack and 6210 / DCT4 Nokia models, which don't inform about Bluetooth services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..)
pl: Używaj dla standardowego Bluetooth i modeli Nokia 6210 / DCT4, które nie informują prawidłowo o usługach Bluetooth (6310, 6310i z firmware niższym niż 5.50, 8910, ...)

en: AT over IrDA
pl: AT przez IrDA

en: Select this if your phone is connected over IrDA and you want to use native IrDA connection.
pl: Zaznacz to, gdy twój telefon jest podłączony przez IrDA i chcesz użyc natywnego połączenia IrDA.

en: AT over DKU2
pl: AT przez DKU2

en: Select this if your phone is connected using DKU2 cable.
pl: Zaznacz to, gdy twój telefon jest podłączony przez kabel DKU2.

en: Generic OBEX over serial line or it's emulation
pl: Generic OBEX przez linię szeregową lub jej emulację

en: OBEX over Bluetooth
pl: OBEX przez Bluetooth

en: OBEX over Bluetooth with RF searching
pl: OBEX przez Bluetooth z wyszukiwaniem RF

en: OBEX over IrDA
pl: OBEX przez IrDA

en: Gnapplet over Bluetooth
pl: Gnapplet przez Bluetooth

en: Gnapplet over IrDA
pl: Gnapplet przez IrDA

en: MBUS proprietary protocol
pl: Oryginalny protokół MBUS

en: Protocol used in older Nokia phones.
pl: Protokół używany w starszych telefonach Nokia.

en: FBUS proprietary protocol
pl: Oryginalny protokół FBUS

en: Protocol used in Nokia phones. Please try selecting more specific options first.
pl: Protokół używany w telefonach Nokia. Spróbuj wybrać najpierw bardziej szczegółowe opcje.

en: DKU5 cable
pl: Kabel DKU5

en: Nokia Connectivity Adapter Cable DKU-5 (original cable or compatible), for phones with USB chip like Nokia 5100.
pl: Kabel Połączeniowy Nokia DKU-5 (oryginalny lub kompatybilny), dla telefonów z chipem USB takich jak Nokia 5100.

en: PL2303 cable
pl: Kabel PL2303

en: New Nokia protocol for PL2303 USB cable (usually third party cables), for phones with USB chip like Nokia 5100.
pl: Nowy protokół Nokii dla kabla USB PL2303 (zwykle kable zamienniki), dla telefonów z chipem USB takich jak Nokia 5100.

en: DKU2 cable
pl: Kabel DKU2

en: Nokia Connectivity Cable DKU-2 (original cable or compatible), for phones without USB chip like Nokia 6230.
pl: Kabel Połączeniowy Nokia DKU-2 (oryginalny lub kompatybilny), dla telefonów z chipem USB takich jak Nokia 6230.

en: DLR3-3P/CA-42 cable
pl: Kabel DLR3-3P/CA-42

en: Nokia RS-232 Adapter Cable DLR-3P (original cable or compatible), usually with phones like Nokia 7110/6210/6310.
pl: Kabel RS-232 Nokia DLR-3P (oryginalny lub kompatybilny), zazwyczaj w telefonach takich jak Nokia 7110/6210/6310.

en: FBUS proprietary protocol using ARK cable
pl: Oryginalny protokół FBUS z użyciem kabla ARK

en: ARK cable (third party cable) for phones not supporting AT commands like Nokia 6020.
pl: Kabel ARK (zamiennik) dla telefonów nie wspierających komend AT, takich jak Nokia 6020.

en: DKU5 phone with ARK cable
pl: Telefon DKU5 z kablem ARK

en: ARK cable (third party cable) for phones with USB chip like Nokia 5100.
pl: Kable ARK (zamiennik) dla telefonów z chipem USB takich jak Nokia 5100.

en: Phonet over Bluetooth
pl: Phonet przez Bluetooth

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with other DCT4 Nokia models.
pl: Protokół Nokia dla Blutetooth z innymi modelami DCT4 Nokii.

en: FBUS over Bluetooth (emulated serial port)
pl: FBUS przez Bluetooth (emulowany port szeregowy)

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with Nokia 6210.
pl: Protokół Nokii dla standardu Bluetooth w Nokii 6210.

en: Using emulated serial port.
pl: Użyty emulowany port szeregowy.

en: Phonet over Bluetooth (emulated serial port)
pl: Phonet przez Bluetooth (emulowany port szeregowy)

en: FBUS over Bluetooth
pl: FBUS przez Bluetooth

en: Phonet over Bluetooth with RF searching
pl: Phonet przez Bluetooth z wyszukiwaniem RF

en: Nokia protocol for Bluetooth stack with DCT4 Nokia models, which don't inform about services correctly (6310, 6310i with firmware lower than 5.50, 8910,..).
pl: Protokół Nokii dla standardu Bluetooth w modelach Nokia DCT4, które nie informują prawidłowo o usługach (6310, 6310i z firmware niższym niż 5.50, 8910,..).

en: Phonet over IrDA
pl: Phonet przez IrDA

en: Nokia protocol for infrared with other Nokia models.
pl: Protokół Nokii dla podczerwieni dla innych modeli Nokii.

en: FBUS over IrDA
pl: FBUS przez IrDA

en: Nokia protocol for infrared with Nokia 6110/6130/6150.
pl: Protokół Nokii dla podczerwieni w Nokiach 6110/6130/6150.

en: Mailboxes
pl: Skrzynki pocztowe

en: Select mailbox file...
pl: Wybierz plik Skrzynki Odbiorczej...

en: Saving messages to mailbox
pl: Zapisywanie wiadomości do Skrzynki Odbiorczej

en: %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
pl: %(count)d wiadomości wyeksportowanych do "%(path)s" (%(type)s)

en: mailbox
pl: skrzynka pocztowa

en: Select maildir directory where to save files
pl: Wybierz katalog skrzynki pocztowej, gdzie chcesz zapisać pliki

en: Selected folder does not contain new subfolder and thus probably is not valid maildir.
    
    Do you want to create new subfolder and export to it?
pl: Wybrany katalog nie zawiera podkatalogów i dlatego prawdopodobnie nie jest katalogiem poczty.
    
    Czy chcesz stworzyć nowy podkatalog i wyeksportować do niego?

en: Folder doesn't look like maildir!
pl: Katalog nie wygląda na folder pocztowy!

en: Creating of folder failed, bailing out.
pl: Stworzenie nowego katalogu nie powiodło się.

en: Can not create folder!
pl: Problem z utworzeniem katalogu!

en: Saving messages to maildir
pl: Zapisywanie wiadomości do katalogu poczty

en: Output file already exists, this usually means that this message was already saved there.
    
    Do you wish to overwrite file %s?
pl: Plik wynikowy istnieje, zazwyczaj oznacza to, że wiadomość została już zapisana.
    
    Czy chcesz nadpisać plik %s?

en: File already exists!
pl: Plik istnieje!

en: maildir
pl: katalog poczty

en: Connecting to IMAP server...
pl: Łączy się z serwerem IMAP...

en: Can not login, you probably entered invalid login information. Do you want to retry?
pl: Problem z logowaniem. Prawdopodobnie podano zły login. Chcesz powtórzyć?

en: Login failed!
pl: Logowanie nie powiodło się!

en: Listing folders on IMAP server...
pl: Wylistowanie katalogów na serwerze IMAP...

en: Can not list folders on server, bailing out.
pl: Problem z wylistowaniem katalogów na serwerze.

en: Listing failed!
pl: Wylistowanie nie powiodło się!

en: Please select folder on server %s where messages will be stored
pl: Proszę wybrać katalog na serwerze %s gdzie będą zapisywane wiadomości

en: Select folder
pl: Wybierz folder

en: Selecting folder on IMAP server...
pl: Wybieranie folderu na serwerze IMAP....

en: Can not select folder %s on server, bailing out.
pl: Nie można wybrać katalogu %s na serwerze, odrzucono.

en: Selecting failed!
pl: Wybór nie powiódł się!

en: Saving messages to IMAP
pl: Zapisuję wiadomości do IMAP

en: Can not save message to folder %s on server, bailing out.
pl: Nie można zapisać wiadomości do katalogu %s na serweze.

en: Saving failed!
pl: Zapisywanie nieudane!

en: IMAP server
pl: Serwer IMAP

en: %(new)d new of %(count)d messages exported to "%(path)s" (%(type)s)
pl: %(new)d Nowych %(count)d wiadomości wyeksportowanych do "%(path)s" (%(type)s)

en: Where do you want to export emails created from your messages?
pl: Dokąd eksportować emalie utworzone z wiadomości?

en: Select export type
pl: Wybierz ty eksportu

en: Mailbox file
pl: Plik skrzynki pocztowej

en: Maildir folder
pl: Katalog poczty

en: IMAP account
pl: Konto IMAP

en: IMAP Settings
pl: Ustawienia IMAP

en: Connection Details
pl: Szczegóły połączenia

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Message State Selection
pl: Wybór Stanu Wiadomości

en: From Address
pl: Z adresu

en: Server
pl: Serwer

en: Password
pl: Hasło

en: Remember password (insecure)
pl: Zapamiętaj hasło (niebezpiecznie)

en: Use SSL
pl: Użyj SSL

en: Only back-up new messages
pl: Zachowuj kopie zapasowe nowych wiadomości

en: %d. From Address invalid
pl: %d. Adres nieprawidłowy

en: %d. Server incomplete
pl: %d. Serwer niekompletny

en: %d. Port invalid
pl: %d. Port nieprawidłowy

en: %d. Login incomplete
pl: %d. Logowanie niekompletne

en: %d. Password incomplete
pl: %d. Hasło niekompletne

en: %d. No messages to back-up selected. Please tick at least one of the states.
pl: %d. Nie wybrano wiadomości do zapisania. Proszę zaznaczyć co najmniej jedną wiadomość.

en: Incomplete
pl: Niekompletny

en: Saving messages to XML
pl: Zapisywanie wiadomości do XML

en: Please share your experiences with Wammu and Gammu which is backend library. When you fill in following form, other users can benefit from your experiences in Gammu Phone Database. Only information you see here will be submited.
pl: Podziel się swoimi doświadczeniami z Wammu i biblioteką Gammu. Gdy wypełnisz poniższy formularz inni użytkownicy będą mogli czerpać z twoich doświadczeń poprzez Bazę Danych Telefonów Gammu. Tylko widoczne informacje zostaną przesłane.

en: Manufacturer:
pl: Producent:

en: Phone model:
pl: Model telefonu:

en: Connection type:
pl: Typ połączenia:

en: Model in gammu configuration:
pl: Model w konfiguracji gammu:

en: Working features:
pl: Działające funkcje:

en: Please select features...
pl: Proszę wybrać funkcje...

en: Gammu version:
pl: Wersja Gammu:

en: Note:
pl: Komentarz:

en: Your name:
pl: Twoje imię:

en: Your email:
pl: Twój email:

en: Email displaying:
pl: Pokazywanie adresu email:

en: Use [at] and [dot]
pl: Użyj [at] i [dot]

en: Insert NOSPAM text at random position
pl: Wklej tekst NOSPAM w przypadkowej pozycji

en: Display it normally
pl: Wyświetl normalnie

en: Don't show email at all
pl: Nie pokazuj wcale adresu email

en: Not supported
pl: Nie obsługiwane

en: Gammu Phone Database Talkback
pl: Raport do Bazy Telefonów Gammu

en: Select which features work correctly with your phone
pl: Wybierz które funkcje działają prawidłowo z twoim telefonem

en: This information is automatically included in report.
pl: Ta informacja została automatycznie dołączona do raportu.

en: Describe some glitches of this phone or other experiences with Gammu.
pl: Opisz problemy z telefonem lub inne doświadczenia z Gammu.

en: Please enter valid mail here, choose display options below. Your email won't be given or sold to anybody.
pl: Wpisz tutaj prawidłowy email, wybierz opcje pokazywania poniżej. Twój adres email nie będzie przekazywany ani sprzedawany nikomu.

en: If you don't want to display email clear text, please select one mangling option.
pl: Jeżeli nie chcesz wyświetlać adresu email otwartym tekstem użyj jednej z opcji zmazywania.

en: Entry in Gammu Phone Database was not created, following fields are invalid:
    %s
pl: Wpis do Bazy Danych Telefonów Gammu nie został utworzony, następujące pola są niepoprawne:
    %s

en: Supported features
pl: Wspierane funkcje

en: Entry not created!
pl: Wpis nie został utworzony!

en: Email displaying
pl: Pokazywanie emaila

en: HTTP request failed with status %(code)d (%(text)s), please retry later or create entry manually.
pl: Zapytanie HTTP nie powiodło się ze statusem %(code)d (%(text)s), należy spróbować później lub utworzyć wpis ręcznie.

en: HTTP request failed with exception:
    %(exception)s
    Please retry later or create entry manually.
pl: Żądanie HTTP nie powiodło się z wyjątek: %(exception)s
    Proszę spróbuj ponownie później lub ręcznie utwórz wpis.

en: Entry in Gammu Phone Database has been created, you can see it on <%s> URL.
    Do you want to open it in browser now?
pl: Wpis do Bazy Danych Telefonów Gammu został utworzony, możesz go zobaczyć pod adresem <%s> .
    Czy chcesz otworzyć przeglądarkę teraz?

en: Entry created!
pl: Wpis utworzony!

en: Phone model
pl: Model telefonu

en: Model in gammu configuration
pl: Model w konfiguracji gammu

en: Note
pl: Komentarz

en: Your name
pl: Twoje imię

en: Your email
pl: Twój email

en: Field: %s
pl: Pole: %s

en: Select which functionality works without problems on your phone (either in Wammu or in some other tool using Gammu library).
pl: Zobacz, która opcja działa prawidłowo z twoim telefonem (albo poprzez Wammu albo przy pomocy innego narzędzia używającego biblioteki Gammu).

en: Phone information
pl: Informacje o telefonie

en: Sending and saving SMS
pl: Wysyłanie i zapisywanie SMS-ów

en: Multimedia messaging
pl: Wiadomości multimedialne

en: Basic phonebook functions
pl: Podstawowe funkcje książki telefonicznej

en: Enhanced phonebook entries
pl: Rozszerzone wpisy książki telefonicznej

en: Calendar entries
pl: Wpisy kalendarza

en: Filesystem manipulation
pl: Operacje na systemie plików

en: Reading and making calls
pl: Czytanie i wykonywanie połączeń

en: Logos
pl: Logo

en: Ringtones
pl: Dźwięki dzwonka

en: Select features
pl: Wybierz funkcje

en: You can access name and phone number.
pl: Możesz uzyskać dostęp do nazwy i numeru telefonu.

en: You have access to more phone numbers per entry or additional fields as email.
pl: Masz dostęp do wielu numerów telefonicznych lub innych pól takich jak email dla pojedynczego wpisu.

en: Action canceled by user!
pl: Akcja anulowana przez użytkownika!

en: Action canceled
pl: Akcja anulowana

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: enabled (tone)
pl: włączone (dźwięk)

en: enabled (silent)
pl: włączone (cichy)

en: yearly
pl: co rok

en: monthly
pl: co miesiąc

en: daily
pl: codziennie

en: biweekly
pl: co dwa tygodnie

en: weekly on monday
pl: co tydzień w poniedziałek

en: weekly on tuesday
pl: co tydzień we wtorek

en: weekly on wednesday
pl: co tydzień w środę

en: weekly on thursday
pl: co tydzień w czwartek

en: weekly on friday
pl: co tydzień w piątek

en: weekly on saturday
pl: co tydzień w sobotę

en: weekly on sunday
pl: co tydzień w niedzielę

en: disabled
pl: wyłączone

en: nonrecurring
pl: nie powtarza się

en: Your phone doesn't support this function.
pl: Twój telefon nie obsługuje tej funkcji.

en: This function is not implemented for your phone. If you want help with implementation please contact authors.
pl: Ta funkcja nie jest zaimplementowana w twoim telefonie. Jeśli chcesz, aby została zaimplementowana, skontaktuj się z autorami.

en: Your phone asks for PIN.
pl: Twój telefon pyta o PIN.

en: Memory is full, try deleting some entries.
pl: Pamięć jest pełna, spróbuj wykasować trochę pozycji.

en: Communication canceled by phone, did you press cancel on phone?
pl: Komunikacja z telefonem przerwana. Czy wcisnąłeś przerwij w telefonie?

en: Empty entry received. This usually should not happen and most likely is caused by bug in phone firmware or in Gammu/Wammu.
    
    If you miss some entry, please contact Gammu/Wammu authors.
pl: Brak pozycji. Dzieje się to najczęściej gdy występuję błąd w oprogramowaniu telefonu lub w Gammu/Wammu.
    
    Jeżeli straciłeś jakieś pozycje, proszę skontaktuj się z autorami Gammu/Wammu.

en: Please close opened menu in phone and retry, data can not be accessed while you have opened them.
pl: Zamknij otwarte menu w telefonie i powtórz, brak dostępu do danych gdy są w użyciu.

en: Timeout while trying to communicate with phone. Maybe phone is not connected (for cable) or out of range (for Bluetooth or IrDA).
pl: Upłynął czas na nawiązanie połączenia z telefonem. Może telefon nie został podłączony lub jest poza zasięgiem nadajnika Bluetooth lub IrDA.

en: Device for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
pl: Urządzenie do komunikacji z telefonem nie istnieje. Może nie podłączyłeś telefonu lub posiadasz błędna konfigurację.

en: Device "%s" for communication with phone does not exist. Maybe you don't have phone plugged or your configuration is wrong.
pl: Urządzenie "%s" do komunikacji z telefonem nie istnieje. Może nie masz podłączonego telefonu lub Twoja konfiguracja jest źła.

en: Maybe you need to be member of some group to have acces to device.
pl: Być może musisz być członkiem jakiejś grupy, aby mieć dostęp do urządzenia.

en: Can not access device for communication with phone.
pl: Nie można uzyskać dostępu do urządzenia do komunikacji z telefonem.

en: Can not access device "%s" for communication with phone.
pl: Nie można uzyskać dostępu urządzenia "%s" do komunikacji z telefonu.

en: Can not access SIM card. Please check whether it is properly inserted in phone and/or try to reboot the phone by removing battery.
pl: Brak dostępu do karty SIM. Proszę sprawdzić czy została prawidłowo włożona i/lub zrestartuj telefon przez rozłączenie baterii.

en: Description:
pl: Opis:

en: Function:
pl: Funkcja:

en: Error code:
pl: Kod błędu:

en: Device %s does not exist!
pl: Urządzenie %s nie istnieje!

en: Error opening device
pl: Błąd podczas otwierania urządzenia

en: You don't have permissions for %s device!
pl: Nie masz uprawnień do urządzenia %s !

en: Maybe you need to be member of %s group.
pl: Być może powinieneś być członkiem grupy %s .

en: Wammu Configurator - Wammu and Gammu configurator version %s
pl: Konfigurator Wammu - konfigurator Wammu i Gammu wersja %s

en: Usage: %s [OPTION...]
pl: Używanie: %s [OPTION...]

en: Options:
pl: Opcje:

en: show this help
pl: pokaż tę pomoc

en: show program version
pl: pokaż wersję programu

en: force using of locales from current directory rather than system ones
pl: wymuś uzywanie lokalizacji z bieżącego katalogu zamiast systemowej

en: Command line parsing failed with error:
pl: Parsowanie linii poleceń zakończone niepowodzeniem z błędem:

en: Extra unrecognized parameters passed to program
pl: Dodatkowe nierozpoznane parametry przekazane do programu

en: Using local built locales!
pl: Używana jest lokalna wbudowana lokalizacja!

en: Updating gammu configuration...
pl: Aktualizowanie konfiguracji gammu...

en: Wammu - Windowed Gammu version %s
pl: Wammu - Okienkowe Gammu wersja %s

en: prints connection settings and tries to connect the phone
pl: drukuje ustawienia połączenia i podejmuje próbę połączenia z telefonem

en: enables debug output to stderr
pl: pozwala przekierować dane debugowania do strumienia stderr

en: Wammu is not configured!
pl: Wammu nie zostało skonfigurowane!

en: Wammu configuration:
pl: Konfiguracja Wammu:

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Getting phone information...
pl: Czytanie informacji o telefonie...

en: Phone infomation:
pl: Informacje o telefonie:

en: Requested code
pl: Prośba o kod

note: l10n: Generic name of program shown in desktop file
en: Mobile Phone Manager
pl: Menedżer Telefonów Komórkowych

note: l10n: Comment about program shown in desktop file
en: Application for mobile phones - frontend for Gammu
pl: Aplikacja do obsługi telefonów komórkowych - nakładka graficzna dla Gammu
