wxWindows 2.0 i18n sample - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: International wxWindows App
ru: Интернациональное приложение wxWindows

en: &About
ru: &О программе

en: E&xit
ru: &Выйти

en: &Open bogus file
ru: &Открыть файл

en: &Play a game
ru: &Поиграть в игру

en: &File
ru: &Файл

en: &Test
ru: &Тест

en: I18n sample
    ▐║╘ 1998, 1999 Vadim Zeitlin and Julian Smart
ru: Пример i18n
    ▐║╘ 1998, 1999 Вадим Зейтлин и Джулиан Смарт

en: About Internat
ru: Про Internat

en: Enter your number:
ru: Введи свое число:

en: Try to guess my number!
ru: Попробуй угадать мое число!

en: You've probably entered an invalid number.
ru: Наверно ты ввел недопустимое число.

en: Congratulations! you've won. Here is the magic phrase:
ru: Поздравляю! Вы выиграли. А вот магическая фраза:

en: cannot create fifo `%s'
ru: не могу создать fifo `%s'

en: Result
ru: Результат

en: Bad luck! try again...
ru: Не везет! Попробуй снова...

en: file deleted | files deleted
ru[0]: файл удален
ru[1]: файла удалено
ru[2]: файлов удалено

en: line 1
ru: строчка 1

en: line 2
ru: строчка 2

en: line 3
ru: строчка 3

en: Testing N_() (gettext_noop)
ru: Проверяется N_() (gettext_noop)

en: Testing _() (gettext)
ru: Проверяется _() (gettext)

en: Please enter text to translate
ru: Пожалуйста, введите текст для перевода

en: default value
ru: значение по умолчанию

en: Testing _N() (ngettext)
ru: Проверяется _N() (ngettext)

en: Please enter range for plural forms of "n files deleted" phrase
ru: Пожалуста, введите диапазон для множественных форм фразы "n файлов удалено"
