Xfce4-panel - en to oc translation catalogue (481 entries)

en: Create Launcher on the panel
oc: Crear un aviador sul tablèu de bòrd

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
oc: Apondre un aviador novèl dins lo tablèu de bòrd amb las informacions d'aqueste fichièr del burèu

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
oc: panèls;paramètres;configuracion;reglatges;preferéncias;barra;amagar;rescondre;aplicacions;menú;menut;menu;aviar;aviar;boton;aviador;aviaire;notificacions;estatus;icònas;extensions;

en: Panel
oc: Tablèu de bòrd

en: Customize the panel
oc: Personalizar lo tablèu de bòrd

en: Remove
oc: Suprimir

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
oc: Suprimir l’element del panèl significa tanben que sa configuracion serà perduda.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
oc: Sètz segur que volètz suprimir « %s » ?

note: properties item
en: _Properties
oc: _Proprietats

note: about item
en: _About
oc: A _prepaus

note: move item
en: _Move
oc: _Desplaçar

note: remove
en: _Remove
oc: _Suprimir

en: Pane_l
oc: Tablèu de _bòrd

note: add new items
en: Add _New Items...
oc: Apondre d'elements _novèls ...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
oc: Pr_eferéncias del tablèu de bòrd...

note: logout item
en: Log _Out
oc: Des_connexion

note: help item
en: _Help
oc: _Ajuda

note: about item
en: About
oc: A prepaus

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
oc: Afichar la bóstia de dialòg 'Preferéncias del tablèu de bòrd'

en: PANEL-NUMBER
oc: NUMERO-TABLBORD

en: Show the 'Add New Items' dialog
oc: Afichar la bóstia de dialòg 'Apondre d'elements novèls'

en: Save the panel configuration
oc: Enregistrar la configuracion del tablèu de bòrd

en: Add a new plugin to the panel
oc: Apondre un empeuton novèl al tablèu de bòrd

en: PLUGIN-NAME
oc: NOM-EMPEUTON

en: Restart the running panel instance
oc: Reamodar l'instància del tablèu de bòrd en cors d'execucion

en: Quit the running panel instance
oc: Quitar l'instància del tablèu de bòrd en cors d'execucion

en: Do not wait for a window manager on startup
oc: Esperar pas un gestionari de fenèstras a l'aviada

en: Print version information and exit
oc: Afichar las informacions sus la version e quitar

en: Type "%s --help" for usage.
oc: Picatz « %s --help » per l'utilizacion.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament de Xfce. Totes los dreches reservats.

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai senhalatz los bugs a <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
oc: I a ja un tablèu de bòrd en cors d'execucion

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
oc: Reaviada...

en: Failed to show the preferences dialog
oc: Impossible d'afichar la bóstia de dialòg de las preferéncias

en: Failed to show the add new items dialog
oc: Impossible d'afichar la bóstia de dialòg « Apondre d'elements novèls »

en: Failed to save the panel configuration
oc: Impossible d'enregistrar la configuracion del tablèu de bòrd

en: Failed to add a plugin to the panel
oc: Impossible d'apondre un empeuton dins lo tablèu de bòrd

en: Failed to restart the panel
oc: Impossible de reaviar lo tablèu de bòrd

en: Failed to quit the panel
oc: Impossible de quitar lo tablèu de bòrd

en: Failed to send D-Bus message
oc: Impossible de mandar un messatge D-Bus

en: No running instance of %s was found
oc: Cap d'instància de %s es pas estada trobada

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
oc: Volètz aviar lo tablèu de bòrd ? Se òc, atencion que la sesilha siá salvada al moment de la desconnexion, de tal biais que lo tablèu de bòrd siá reaviat a la dobèrtura de sesilha que ven.

en: Execute
oc: Executar

en: Failed to launch the migration application
oc: Impossible d'aviar la procedura de migracion

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
oc: Lo plugin « %s » a pas pogut èsser cargat, lo volètz suprimir de la configuracion xfce4-panel ?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
oc: Aqueste plugin es dins la configuracion actuala del panèl xfce4 mas poguèt pas èsser cargat, probablament a causa d'un problèma d'installacion. Se sabètz çò que fasètz, lo podètz suprimir definitivament, autrament val mai de quitar e far una còpia de seguretat de la configuracion actuala en utilizant %s, abans de verificar vòstra installacion e d'ensajar de tornar aviar xfce4-panel.

en: Plugin loading failure
oc: Fracàs del cargament del plugin

en: _Quit
oc: _Quitar

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
oc: Aquò va crear un empeuton d'aviada novèl sul tablèu de bòrd e inserirà los fichièrs depausats coma elements del menú.

en: Create _Launcher
oc: Crear un _aviador

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
oc[0]: Crear un aviador a partir de %d fichièr de burèu
oc[1]: Crear un aviador a partir de %d fichièrs de burèu

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
oc: Avètz aviat lo servidor X sens gestionari de sesilha. En clicant sus Quitar tamparà lo servidor X.

en: Quit
oc: Quitar

en: Are you sure you want to quit the panel?
oc: Sètz segur que volètz quitar lo tablèu de bòrd ?

en: Failed to execute command "%s"
oc: Impossible d'executar la comanda « %s »

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
oc: Error de sintaxi especificada per l'eveniment de l'empeuton. Utilizar NOM-EMPEUTON:NOM[:TIPE:VALOR].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
oc: Tipe invalid trobat : « %s ». Los tipes valids son bool, double, int, string e uint.

en: Unable to open the e-mail address
oc: Dobertura impossibla de l’adreça electronica

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
oc: Tablèu de bòrd de l'environament de burèu Xfce

en: Add New Item
oc: Apondre un element

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Add
oc: _Apondre

en: Please choose a panel for the new plugin:
oc: Seleccionatz un tablèu de bòrd per l'empeuton novèl :

en: Panel %d
oc: Tablèu de bòrd %d

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
oc: Perque lo tablèu de bòrd es en cors d'execucion en mòde restrench, sètz pas autorizat a aportar de modificacions a la configuracion del tablèu de bòrd en tant qu'utilizaire regular

en: Modifying the panel is not allowed
oc: Modificacion del tablèu de bòrd interdicha

en: Add New Items
oc: Apondre d'elements novèls

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Search:
oc: _Recercar :

en: Enter search phrase here
oc: Picatz vòstres tèrmes de recèrca aicí

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
oc: L'empeuton « %s » a quitat lo tablèu de bòrd d'un biais imprevist. Lo volètz reaviar ?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
oc: L'empeuton a reaviat mantun còp al cors de las %d darrièras segondas. Se quichatz sus Executar lo tablèu de bòrd va ensajar de reaviar l'empeuton siquenon serà suprimit definitivament del tablèu de bòrd.

en: Plugin Restart
oc: Reaviada de l’empeuton

en: _Execute
oc: _Executar

en: Primary
oc: Principal

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
oc: Las configuracions del tablèu de bòrd e dels empeutons seràn suprimidas definitivament

en: Are you sure you want to remove panel %d?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo tablèu de bòrd %d ?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
oc: %s <span color="grey" size="small">(extèrne)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
oc: Nom intèrne : %s-%d
    PID : %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
oc: Nom intèrne : %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
oc: Se suprimissètz l'element del tablèu de bòrd, o serà definitivament.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
oc: Volètz vertadièrament suprimir aquestes %d elements ?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
oc: Se los suprimissètz del panèl, son perduts definitivament.

en: Never
oc: Pas jamai

en: Intelligently
oc: Intelligentament

en: Always
oc: Totjorn

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: None (use system style)
oc: Pas cap (estil per defaut)

en: Solid color
oc: Color plena

en: Background image
oc: Imatge de rèire plan

en: Panel Preferences
oc: Preferéncias del panèl

en: Profiles:
oc: Perfil :

en: _Backup and restore
oc: _Salvagardar e restaurar

en: Switch between panel presets
oc: Bascular entre los tablèus de bòrd predefinits

en: Add a new panel
oc: Apondre un novèl tablèu de bòrd

en: Remove the currently selected panel
oc: Suprimir lo tablèu de bòrd actualament seleccionat

en: M_ode:
oc: Mò_de :

en: Span mo_nitors
oc: Espandir a totes los moni_tors

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per espandir lo tablèu de bòrd sus mantun monitor.

en: _Lock panel
oc: _Varrolhar lo tablèu de bòrd

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per amagar las ponhadas del tablèu de bòrd e varrolhar sa posicion.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
oc: _Gardar d’espaci als caires de l’ecran pel panèl

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
oc: Causissètz aquesta opcion se volètz pas que las fenèstra maximalizadas cobriscan la zòna darrièr lo panèl.

en: Au_tomatically hide the panel:
oc: Amagar lo panèl au_tomaticament :

en: O_utput:
oc: S_ortida :

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
oc: <b>Ajustaments</b>

en: Row _size (pixels):
oc: Talha _colomna (pixèls) :

en: Num_ber of rows:
oc: Nombre _de linhas :

en: L_ength (pixels):
oc: L_ongor (pixèl) :

en: Border width (pixels):
oc: Largor de la bordadura (pixèl) :

en: A_utomatically increase the length
oc: A_umentar automaticament la largor

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per aumentar automaticament la longor del tablèu de bòrd se los empeutons demandan mai d'espaci.

en: D_isplay
oc: _Afichatge

en: Dark mode
oc: Mòde escur

en: <b>Background</b>
oc: <b>Rèireplan</b>

en: _Style:
oc: E_stil :

en: C_olor:
oc: _Color :

en: Pick a Panel Color
oc: Seleccionar una color del tablèu de bòrd

en: _File:
oc: _Fichièr :

en: Select A Background Image
oc: Seleccionar un imatge pel rèire plan

en: <b>Icons</b>
oc: <b>Icònas</b>

en: Adjust size au_tomatically
oc: Ajustar la talha automa_ticament

en: Fixed icon _size (pixels):
oc: Talha d’icòna fixa (pixèls) :

en: <b>Opacity</b>
oc: <b>Opacitat</b>

en: Configure...
oc: Configurar...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
oc: <b>La composision es actualament desactivada</b>
    Activar la composision dins lo gestionari de fenèstra per afichar los paramètres d’opacitat dins lo panèl.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
oc: _Entrar :

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
oc: _Daissar :

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
oc: Transparéncia quand la mirga susvòla pas lo tablèu de bòrd, 0 es transparent e 100 opac.

en: Appeara_nce
oc: Aparé_ncia

en: Add new item to this panel
oc: Apondre un element novèl al tablèu de bòrd

en: Remove currently selected item
oc: Suprimir l'element actualament seleccionat

en: Edit the currently selected item
oc: Editar l'element actualament seleccionat

en: Show about information of the currently selected item
oc: Afichar d'informacions sus l'element actualament seleccionat

en: Move currently selected item up by one row
oc: Desplaçar l'element actualament seleccionat d'una linha cap amont

en: Move currently selected item down by one row
oc: Desplaçar l'element actualament seleccionat d'una linha cap aval

en: Ite_ms
oc: Ele_ment

en: _New Game
oc: Jòc _novèl

en: _Level:
oc: _Nivèl :

en: Novice
oc: Debutant

en: Intermediate
oc: Intermediari

en: Experienced
oc: Confirmat

en: Expert
oc: Expèrt

en: _Lock Panel
oc: _Varrolhar lo tablèu de bòrd

en: Failed to load the default configuration
oc: Impossible de cargar la configuracion per defaut

en: Panel config needs migration...
oc: La configuracion del tablèu de bòrd deu èsser migrada...

en: Failed to migrate the existing configuration
oc: Impossible de migrar la configuracion existenta

en: Panel configuration has been updated.
oc: La configuracion del tablèu de bòrd es estada mesa a jorn.

en: Action Buttons
oc: Botons d'accion

en: Session Menu
oc: Menú sesilha

en: Full Name
oc: Nom complet

en: Username
oc: Nom d’utilizaire

en: User ID
oc: ID utilizaire

en: Custom
oc: Personalizar

en: Appeara_nce:
oc: Apar_éncia :

en: Title:
oc: Títol :

en: Custo_m title:
oc: Títol personalizat :

en: Action
oc: Accion

en: _Show confirmation dialog
oc: _Afichar una bóstia de dialòg de confirmacion

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
oc: Afichar una bóstia de dialòg de confirmacion pendent 30 segondas per d'unas accions.

en: _Actions
oc: _Accions

en: Log Out
oc: Desconnexion

en: _Log Out
oc: _Desconnexion

en: Are you sure you want to log out?
oc: Sètz segur que vos volètz desconnectar ?

en: Logging out in %d seconds.
oc: Desconnexion dins %d segondas.

en: Log Out...
oc: Desconnexion…

en: Log _Out...
oc: _Desconnexion…

en: Switch User
oc: Cambiar d'utilizaire

en: _Switch User
oc: _Cambiar d'utilizaire

en: Lock Screen
oc: Varrolhar l'ecran

en: Loc_k Screen
oc: _Varrolhar l'ecran

en: Hibernate
oc: Mesa en velha perlongada

en: _Hibernate
oc: _Mesa en velha perlongada

en: Do you want to suspend to disk?
oc: Volètz metre en velha sul disc ?

en: Hibernating computer in %d seconds.
oc: Mesa en velha perlongada dins %d segondas.

en: Hybrid Sleep
oc: Velha ibrida

en: _Hybrid Sleep
oc: Velha _ibrida

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
oc: Volètz passar en ibernacion e suspendre lo sistèma ?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
oc: Ibernacion e interrupcion de l’ordenador d’aquí %d segondas.

en: Suspend
oc: Mesa en velha

en: Sus_pend
oc: Me_sa en velha

en: Do you want to suspend to RAM?
oc: Volètz metre en velha en memòria viva ?

en: Suspending computer in %d seconds.
oc: Mesa en velha de l'ordenador dins %d segondas.

en: Restart
oc: Reamodar

en: _Restart
oc: _Reamodar

en: Are you sure you want to restart?
oc: Sètz segur que volètz reamodar ?

en: Restarting computer in %d seconds.
oc: Reamodament de l'ordenador dins %d segondas.

en: Shut Down
oc: Atudar

en: Shut _Down
oc: A_tudar

en: Are you sure you want to shut down?
oc: Sètz segur que volètz atudar ?

en: Turning off computer in %d seconds.
oc: Atudament dins %d segondas.

en: Separator
oc: Separador

en: Failed to run action "%s"
oc: Impossible d'aviar l'accion « %s »

en: Little Mouse
oc: Mirgueta

en: Log out, lock or other system actions
oc: Desconnexion, varrolhatge o autras accions sistèma

en: Applications Menu
oc: Menú de las aplicacions

en: _Icon:
oc: _Icòna :

en: Button _title:
oc: _Títol del boton :

en: Show button on one _line
oc: Mostrar lo bas sus un _linha

en: _Show button title
oc: Afichar lo títol del _boton

en: Show application d_escription in tooltip
oc: Afichar la d_escripcion de l'aplicacion dins una infobulla

en: Show ic_ons in menu
oc: Afichar las _icònas dins lo menú

en: Show generic application n_ames
oc: Afichar los noms generics de las _aplicacions

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
oc: Seleccionatz aquesta opcion per afichar lo nom generic de l'aplicacion dins lo menú, per exemple « Gestionari de fichièrs » al luòc de « Thunar »

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Use the _default menu
oc: Utilizar lo menú per _defaut

en: Ed_it Menu
oc: E_ditar lo menú

en: Use c_ustom menu file:
oc: Utilizar un fichièr de menú _personalizat :

en: Menu _file:
oc: _Fichièr menú :

en: Select A Menu File
oc: Seleccionar un fichièr de menú

en: Menu File
oc: Fichièr de menú

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
oc: Aplicacions

en: Select An Icon
oc: Seleccion de l'icòna

en: _OK
oc: _D'acòrdi

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
oc: Impossible d'executar la comanda « %s ».

en: Show a menu containing categories of installed applications
oc: Afichar un menú que conten las categorias de las aplicacions installadas

en: Usage:
oc: Usatge :

en: OPTION
oc: OPCION

en: Options:
oc: Opcions :

en: Popup menu at current mouse position
oc: Menú contextual a la posicion actuala de la mirga

en: Show help options
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
oc: %A %e %B de %Y

en: Week %V
oc: Setmana %V

en: Failed to execute clock command
oc: Impossible d'executar la comanda del relòtge

en: Custom Format
oc: Format personalizat

en: Binary time
oc: Ora binària

en: Date, then time
oc: Data, puèi ora

en: Time, then date
oc: Ora, puèi data

en: Date Only
oc: Data solament

en: Time Only
oc: Ora solament

en: Analog
oc: Analogic

en: Binary
oc: Binari

en: Digital
oc: Numeric

en: Fuzzy
oc: Fosc

en: Clock
oc: Relòtge

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
oc: Lo nom d'un fus orari que correspond a un fichièr dins la banca de donadas zoneinfo, per exemple « America / Nòva York ». Daissatz void per utilizar l'ora locala.

en: Time_zone:
oc: Fus orari :

en: Time and Date _Settings...
oc: Paramètres ora e data...

en: Time Settings
oc: Paramètres ora

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
oc: Se definit, aquesta comanda es executada quand l’empeuton es clicat amb clic esquèr, a la plaça d’afichar lo calendièr per defaut.

en: Co_mmand:
oc: _Comanda :

en: _Show week numbers
oc: Afichar los _numèros de setmana

en: Calendar
oc: Calendièr

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
oc: Lo format descriu las datas e oras de las pèças d'inserir dins lo panèl. Per exemple, %Y serà substituit a l'annada, %m pel mes e %d pel jorn. Amai, las balisas <b> </b> metràn lo tèxte en gras. Veire la pagina «Ajuda» per mai d'informacions.

en: _Tooltip format:
oc: Format info_bulla :

en: _Layout:
oc: T_ipe :

en: Sho_w AM/PM
oc: _Afichar AM/PM

en: Fl_ash time separators
oc: Separadors de temps cl_uquetejants

en: 24-_hour clock
oc: Relòtge 24 _oras

en: Binary mode:
oc: Mòde binari :

en: Display _seconds
oc: Afichar las _segondas

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
oc: _Precision :

en: Show _inactive segments
oc: Afichar los segments _inactius

en: Show gri_d
oc: Afichar una _grasilha

en: Font:
oc: Polissa :

en: Format:
oc: Format :

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
oc: Lo format descriu las datas e oras de las pèças d'inserir dins lo panèl. Per exemple, %Y serà substituit a l'annada, %m pel mes e %d pel jorn. Amai, las balisas <b> </b> metràn lo tèxte en gras. Veire la pagina &quot; Ajuda &quot;  per mai d'informacions.

en: Date
oc: Data

en: Time
oc: Ora

en: Clock Options
oc: Opcions del relòtge

[ctx: Date]
en: %Y-%m-%d
oc: %d/%m/%Y

en: Night
oc: Nuèch

en: Early morning
oc: D'ora lo matin

en: Morning
oc: Matin

en: Almost noon
oc: Gaireben miègjorn

en: Noon
oc: Miègjorn

en: Afternoon
oc: Aprèp miègjorn

en: Evening
oc: Ser

en: Late evening
oc: Tard lo ser

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
oc: %0 ora

en: five past %0
oc: %0 ora cinc

en: ten past %0
oc: %0 ora dètz

en: quarter past %0
oc: %0 ora quart

en: twenty past %0
oc: %0 ora vint

en: twenty five past %0
oc: %0 ora vint e cinc

en: half past %0
oc: %0 ora e mièja

en: twenty five to %1
oc: %1 ora manca vint e cinc

en: twenty to %1
oc: %1 ora manca vint

en: quarter to %1
oc: %1 ora manca un quart

en: ten to %1
oc: %1 ora manca dètz

en: five to %1
oc: %1 ora manca cinc

en: %1 o'clock
oc: %1 ora

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
oc: %0 ora

[ctx: one]
en: five past %0
oc: %0 ora cinc

[ctx: one]
en: ten past %0
oc: %0 ora dètz

[ctx: one]
en: quarter past %0
oc: %0 ora e quart

[ctx: one]
en: twenty past %0
oc: %0 ora vint

[ctx: one]
en: twenty five past %0
oc: %0 ora vint e cinc

[ctx: one]
en: half past %0
oc: %0 ora e mièja

[ctx: one]
en: twenty five to %1
oc: %1 ora manca vint e cinc

[ctx: one]
en: twenty to %1
oc: %1 ora manca vint

[ctx: one]
en: quarter to %1
oc: %1 ora manca un quart

[ctx: one]
en: ten to %1
oc: %1 ora manca dètz

[ctx: one]
en: five to %1
oc: %1 ora manca cinc

[ctx: one]
en: %1 o'clock
oc: %1 ora

[ctx: am]
en: one
oc: una

[ctx: am]
en: two
oc: doas

[ctx: am]
en: three
oc: tres

[ctx: am]
en: four
oc: quatre

[ctx: am]
en: five
oc: cinc

[ctx: am]
en: six
oc: sièis

[ctx: am]
en: seven
oc: sèt

[ctx: am]
en: eight
oc: uèch

[ctx: am]
en: nine
oc: nòu

[ctx: am]
en: ten
oc: dètz

[ctx: am]
en: eleven
oc: onze

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
oc: dotze

[ctx: pm]
en: one
oc: una

[ctx: pm]
en: two
oc: doas

[ctx: pm]
en: three
oc: tres

[ctx: pm]
en: four
oc: quatre

[ctx: pm]
en: five
oc: cinc

[ctx: pm]
en: six
oc: sièis

[ctx: pm]
en: seven
oc: sèt

[ctx: pm]
en: eight
oc: uèch

[ctx: pm]
en: nine
oc: nòu

[ctx: pm]
en: ten
oc: dètz

[ctx: pm]
en: eleven
oc: onze

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
oc: dotze

en: What time is it?
oc: Quina ora es ?

en: Directory Menu
oc: Menú de repertòri

en: Failed to launch application "%s"
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion « %s »

en: Failed to query content type for "%s"
oc: Impossible de questionar lo tipe de contengut per « %s »

en: No default application found for "%s"
oc: Aplicacion per defaut pas trobada per « %s »

en: Failed to launch default application for "%s"
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion per defaut de « %s »

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
oc: Impossible d'executar l'aplicacion preferida per la categoria « %s »

en: Create New Folder
oc: Crear un dorsièr novèl

en: Create New Text Document
oc: Crear document de tèxt novèl

en: C_reate
oc: C_rear

en: Create & _Open
oc: Crear e _dobrir

en: Enter the new name:
oc: Entrar lo novèl nom :

en: Failed to create folder: %s
oc: Creacion impossibla del dorsièr : %s

en: Open Folder
oc: Dobrir lo repertòri

en: Open in Terminal
oc: Dobrir dins un terminal

en: Create Folder...
oc: Crear un dorsièr…

en: Create Text Document...
oc: Crear un document de tèxte...

en: Show a directory tree in a menu
oc: Afichar una arborescéncia de repertòris dins un menú

en: Select A Directory
oc: Seleccionar un repertòri

en: _Base Directory:
oc: Repertòri de _basa :

en: Show 'New Text _Document'
oc: Afichar « _Document de tèxt novèl »

en: Show '_New Folder'
oc: Afichar « Dorsièr _novèl »

en: Show 'Open in _Terminal'
oc: Afichar « Dobrir dins un terminal »

en: Show '_Open _Folder'
oc: Afichar « Dobrir lo dorsièr »

en: Menu
oc: Menú

en: Show _hidden files
oc: Afichar los fichièrs ama_gats

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
oc: Entratz una lista de modèls que seràn utilizats per determinar quines fichièrs son visibles dins un repertòri. Se especificatz mai d'un modèl aicí, los elements de la lista devon èsser separats per de punts-virgulas (per exemple *.txt;*. doc).

en: _File Pattern:
oc: _Motiu dels fichièrs :

en: Filtering
oc: Filtre

en: Open launcher menu
oc: Dobrir lo menú de l'aviador

en: Unnamed Item
oc: Element sens nom

en: No items
oc: Pas cap d'element

en: Failed to open desktop item editor
oc: Impossible de dobrir l'editor d'elements de burèu

en: If you delete an item, it will be permanently removed
oc: Se suprimissètz un element, o serà definitivament

en: Unnamed item
oc: Element sens nom

en: Are you sure you want to remove "%s"?
oc: Sètz segur que volètz suprimir « %s » ?

en: Default
oc: Per defaut

en: North
oc: Nòrd

en: West
oc: Oèst

en: East
oc: Èst

en: South
oc: Sud

en: Inside Button
oc: Boton a l'interior

en: Up
oc: Naut

en: Down
oc: Bas

en: _Edit Item
oc: _Editar l'element

en: D_elete Item
oc: S_uprimir l'element

en: Add Appli_cation
oc: A_pondre una aplicacion

en: New _Application
oc: No_vèla aplicacion

en: New _Link
oc: Ligam n_ovèl

en: Add one or more existing items to the launcher
oc: Apondre un o mantun element qu'existisson dins l'aviador

en: Launcher
oc: Aviador

en: Delete the currently selected item
oc: Suprimir l'element actualament seleccionat

en: Add a new empty item
oc: Apondre un novèl element void

en: Add a new hyperlink
oc: Apondre un novèl iperligam

en: Disable t_ooltips
oc: Desactivar las _bullas d'ajudas

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per desactivar las infobullas quand la mirga se desplaça sul boton del tablèu de bòrd o los elements del menú.

en: Show _label instead of icon
oc: Afichar lo _nom a la plaça de l'icòna

en: Show last _used item in panel
oc: Afichar lo _darrièr element utilizat dins lo tablèu de bòrd

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per desplaçar l'element del menú clicat sul tablèu de bòrd.

en: _Arrow button position:
oc: Posicion del boton _flècha :

en: Advanced
oc: Avançat

en: Program launcher with optional menu
oc: Aviador de programa amb menú facultatiu

en: Workspace _Settings...
oc: _Preferéncias dels espacis de trabalh...

en: Unable to open the workspace settings
oc: Impossible de dobrir los paramètres de l'espaci de trabalh

en: Workspace %d
oc: Espaci de trabalh %d

en: Buttons
oc: Botons

en: Miniature View
oc: Vista miniatura

en: Workspace Switcher
oc: Cambiador d'espaci de trabalh

en: Number of _rows:
oc: Nombre _de linhas :

en: Show workspace number
oc: Afichar lo numèro de l'espaci de trabalh

en: Switch workspaces using the mouse wheel
oc: Cambiar d'espaci de trabalh amb l'ajuda de la rodeta de la mirga

en: Wrap around workspaces
oc: Plegar los espacis de trabalh

en: <b>Appearance</b>
oc: <b>Aparéncia</b>

en: Switch between virtual desktops
oc: Cambiar de pòstes de trabalh virtuals

en: Handle
oc: Ponhada

en: Dots
oc: Punts

en: _Expand
oc: Es_pandir

en: Adds a separator or space between panel items
oc: Apond un separador o un espaci entre los elements

en: Restore the minimized windows
oc: Restablir las fenèstras redusidas

en: Minimize all open windows and show the desktop
oc: Redusir totas las fenèstras dobèrtas e afichar lo burèu

en: Show Desktop
oc: Afichar lo burèu

en: _Show on mouse hover
oc: _Afichar al passatge de la mirga

en: Behavior
oc: Comportament

en: Hide all windows and show the desktop
oc: Amagar totas las fenèstras e afichar lo burèu

en: Clear
oc: Escafar

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
oc: Volètz vertadièrament suprimir la lista dels elements coneguts ?

en: Status Tray Items
oc: Elements de la barra d’estat

en: C_lear Known Items
oc: E_scafar los elements coneguts

en: Resets the list of items and their visibility settings
oc: Reïnicializar la lista dels elements e lor paramètres de visibilitat

en: _Fixed icon size (pixels):
oc: Talha d’icòna _fixa (pixèls) :

en: Adjust size _automatically
oc: Ajustar la talha _automaticament

en: Icons
oc: Icònas

en: Arrange _items in a single row
oc: Arrengar los _elements en una sola colomna

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
oc: Se activat, s’assegura que los elements son agençats sus una sola colomna

en: _Hide items by default
oc: _Amagar los elements per defaut

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
oc: Quand es activat, totes los elements novèls son marcats coma « Amagats »

en: _Square items
oc: Elements _carrats

en: Item buttons will take a square when it's possible
oc: Los botons dels elements seràn carrats quand es possible

en: Item
oc: Element

en: Hidden
oc: Elements amagats

en: Move the selected item one row up
oc: Desplaçar l'element seleccionat d'una linha cap amont

en: Move the selected item one row down
oc: Desplaçar l'element seleccionat d'una linha cap aval

en: Known Items
oc: Elements coneguts

en: _Menu is primary action
oc: Lo _menú es l’accion principala

en: Left click will always display the menu for item
oc: Lo clic drech aficharà totjorn lo menú de l’element

en: _Request symbolic icons
oc: _Preferir las icònas simbolicas

en: Load symbolic icons if available
oc: Cargar las icònas simbolicas se disponiblas

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Status Notifiers
oc: Indicador d’estat

en: Systray Icons
oc: Icònas de la barra d’estat

en: Unable to start the notification area
oc: Impossible d'aviar la zòna de notificacion

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
oc: Es probable qu'una autra aplicacion aja pres la foncion de zòna de notificacion. Aquesta zòna demorarà inutilizada.

en: The notification area lost selection
oc: La zòna de notificacion a perdut la seleccion

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
oc: Impossible d'aquerir la seleccion del gestionari per l'ecran %d

en: Status Tray Plugin
oc: Extension de la barra d’estat

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
oc: Provesís d’elements de notificacion d’estat (indicador d’aplicacion) e d’elements de barra d’estat coma sempre

en: Nothing
oc: Pas res

en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Minimize Window
oc: Minimizar la fenèstra

en: New Instance
oc: Instància novèla

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Group title and timestamp
oc: Títol del grop e orodatatge

en: Window title
oc: Títol de la fenèstra

en: Group title and window title
oc: Títol del grop e de la fenèstra

en: None, allow drag-and-drop
oc: Pas cap, autorizar lo lisar-depausar

en: Window Buttons
oc: Botons de las fenèstras

en: Show button _labels
oc: Afichar los _noms dels botons

en: Show _flat buttons
oc: Afichar los botons _plats

en: Show _handle
oc: Afichar la pon_hada

en: Show _tooltips
oc: Afichar los _infobalons

en: Sorting _order:
oc: Òr_dre de triada :

en: Mi_ddle click action:
oc: Accion del clic del mitan :

en: _Group windows by application
oc: _Gropar las fenèstras per aplicacions

en: Restore minimized windows to current _workspace
oc: Restablir las fenèstras redusidas dins l'_espaci de trabalh corrent

en: D_raw window frame when hovering a button
oc: A_fichar lo quadre de la fenèstra al susvòl d'un boton

en: _Switch windows using the mouse wheel
oc: _Cambiar de fenèstra amb l'ajuda de la rodeta de la mirga

en: Behaviour
oc: Comportament

en: Show windows from _all workspaces
oc: Afichar las _fenèstras de totes los espacis de trabalh

en: Show windows from all mo_nitors
oc: Afichar las fenèstras de totes los _monitors

en: Show only _minimized windows
oc: Afichar unicament las fenèstras _redusidas

en: Unable to start new instance of '%s'
oc: Aviada impossibla de l'instància novèla de « %s »

en: Launch New Instance
oc: Aviar instància novèla

en: Mi_nimize All
oc: _Redusir tot

en: Un_minimize All
oc: Des_minimizar tot

en: Ma_ximize All
oc: _Maximizar tot

en: _Unmaximize All
oc: Desma_ximizar tot

en: _Close All
oc: _Tampar tot

en: Switch between open windows using buttons
oc: Cambiar demest las fenèstras dobèrtas en utilizant los botons

en: Desktop
oc: Burèu

en: No Windows
oc: Pas cap de fenèstra

en: Urgent Windows
oc: Fenèstras urgentas

en: Add Workspace
oc: Apondre un espaci de trabalh

en: Remove Workspace "%s"
oc: Suprimir l'espaci de trabalh « %s »

en: Remove Workspace %d
oc: Suprimir l'espaci de trabalh %d

en: Icon
oc: Icòna

en: Arrow
oc: Flècha

en: Window Menu
oc: Menú de la fenèstra

en: Button layout:
oc: Tipe de boton :

en: Show workspace a_ctions
oc: Afichar las a_ccions dels espacis de trabalh

en: Show workspace _names
oc: Afichar lo _nom dels espacis de trabalh

en: Enable _urgency notification
oc: Activar las notificacions _urgentas

en: Switch between open windows using a menu
oc: Cambiar demest las fenèstras dobèrtas en utilizant un menú
