xfce4-panel.xfce-4-20 - en to bg translation catalogue (491 entries)

en: Create Launcher on the panel
bg: Създаване на стартер в панела

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
bg: Добавяне на нов стартер в панела, използващ данните от този файл за работния плот

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
bg: панели;настройки;предпочитания;лента на задачите;автоматично скриване;меню на програмите;бутони;стартер;зона за уведомяване;състояние;икони;добавки;

en: Panel
bg: Панел

en: Customize the panel
bg: Персонализация на панела

en: Remove
bg: Премахване

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
bg: При премахване на елемента от панела, конфигурацията му също ще бъде изгубена.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете „%s“?

note: properties item
en: _Properties
bg: _Свойства

note: about item
en: _About
bg: _Относно

note: move item
en: _Move
bg: _Преместване

note: remove
en: _Remove
bg: _Премахване

en: Pane_l
bg: Панел

note: add new items
en: Add _New Items...
bg: Добавяне на нови елементи...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
bg: Настройки на панела...

note: logout item
en: Log _Out
bg: Изход

note: help item
en: _Help
bg: _Помощ

note: about item
en: About
bg: Относно

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
bg: Показване на прозореца „Настройки на панела“

en: PANEL-NUMBER
bg: НОМЕР НА ПАНЕЛ

en: Show the 'Add New Items' dialog
bg: Показване на прозореца „Добавяне на нови елементи“

en: Save the panel configuration
bg: Запазване на конфигурацията на панела

en: Add a new plugin to the panel
bg: Добавяне на нова добавка в панела

en: PLUGIN-NAME
bg: ИМЕ НА ДОБАВКА

en: Restart the running panel instance
bg: Рестартиране на текущо стартираният панел

en: Quit the running panel instance
bg: Изключване на текущо стартираният панел

en: Do not wait for a window manager on startup
bg: Не изчаквай мениджъра на прозорци при стартиране

en: Print version information and exit
bg: Показване на сведения за изданието и изход

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
bg: [ПАРАМЕТРИ...]

en: Type "%s --help" for usage.
bg: Напишете „%s --help“ за показване на потребителското ръководство.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разработката на Xfce. Всички права са запазени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
bg: Вече има стартирано копие

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
bg: Рестартиране...

en: Failed to show the preferences dialog
bg: Не може да бъде показан диалогът с настройките

en: Failed to show the add new items dialog
bg: Не може да бъде показан диалогът за добавяне на нови елементи

en: Failed to save the panel configuration
bg: Не могат да бъдат запазени настройките на панела

en: Failed to add a plugin to the panel
bg: Неуспешно добавяне на добавка в панела

en: Failed to restart the panel
bg: Не може да бъде рестартиран панела

en: Failed to quit the panel
bg: Не може да бъде изключен панела

en: Failed to send D-Bus message
bg: Не може да бъде изпратено съобщение на D-Bus

en: No running instance of %s was found
bg: Не е намерено стартирано копие на %s

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
bg: Искате ли да стартирате панела? Ако искате, запазете сесията преди да излезете. Панелът ще стартира автоматично при следващото влизане.

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Failed to launch the migration application
bg: Не може да бъде стартирана миграцията на програмата

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
bg: Добавката „%s“ не може да бъде заредена, искате ли да я премахнете от конфигурацията на xfce4-panel?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
bg: Този плъгин е в текущата конфигурация на xfce4-panel, но не може да бъде зареден, вероятно поради проблем с инсталацията. Ако знаете какво правите, можете да го премахнете за постоянно, в противен случай по-добре излезте и направете резервно копие на текущата конфигурация с помощта на %s, преди да проверите инсталацията си и да опитате да стартирате xfce4-panel отново.

en: Plugin loading failure
bg: Зареждането на добавката е неуспешно

en: _Quit
bg: _

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
bg: Това ще създаде нов стартер в панела и ще добави довлачените файлове като елементи в менюто.

en: Create _Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
bg[0]: Създаване на нов стартер от %d десктоп файл
bg[1]: Създаване на нов стартер от %d десктоп файла

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
bg: Вие сте стартирали X-сървъра без мениджъра на сесиите. Кликнете на Изключване да затворите X сървъра.

en: Quit
bg: Изход

en: Are you sure you want to quit the panel?
bg: Наистина ли искате да изключите панела?

en: Failed to execute command "%s"
bg: Не може да бъде стартирана команда „%s“

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
bg: Неправилен синтаксис на събитие в добавка. Използвайте ИМЕ НА ДОБАВКА:ТИП[:ТИП:СТОЙНОСТ].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
bg: Невалиден тип подсказка „%s“. Допустими типове: булев, числов, символен и неделими числа.

en: Unable to open the e-mail address
bg: Не може да бъде отворен e-mail адреса

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
bg: Панелът на графична среда Xfce

en: Add New Item
bg: Добавяне на нов елемент

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Please choose a panel for the new plugin:
bg: Моля, изберете панел за новата добавка:

en: Panel %d
bg: Панел %d

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
bg: Тъй- като, панелът е стартиран в режим kiosk, вие не можете да правите промени в настройките му като обикновен потребител

en: Modifying the panel is not allowed
bg: Не е разрешено да се правят промени в панела

en: Add New Items
bg: Добавяне на нов елемент

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Search:
bg: Търсене:

en: Enter search phrase here
bg: Въведете дума за търсене тук

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
bg: Добавката „%s“ внезапно изчезна от панела. Искате ли да я рестартирате?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
bg: Добавката е била стартирана няколко пъти в последните %d секунди. Ако натиснете „Изпълнение“, панелът ще опита да я рестартира. В противен случай, тя ще бъде окончателно премахната от него.

en: Plugin Restart
bg: Рестартиране на добавка

en: _Execute
bg: _Изпълнение

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Primary
bg: Главен

note: I18N: monitor name in the output selector
en: Monitor %d
bg: Монитор %d

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
bg: Избраният панел ще бъде напълно премахнат заедно с всичките му елементи

en: Are you sure you want to remove panel %d?
bg: Наистина ли искате да премахнете панел %d?

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
bg: Вътрешно име: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
bg: Вътрешно име: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
bg: Ако премахнете този елемент от панела, той ще бъде изгубен окончателно.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете тези %d елемента?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
bg: Ако ги премахнете от панела, те ще бъдат изгубени безвъзвратно.

en: Never
bg: Никога

en: Intelligently
bg: Интелигентно

en: Always
bg: Винаги

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Deskbar
bg: Работни ленти

en: None (use system style)
bg: Без (използване на системен стил)

en: Solid color
bg: Плътен цвят

en: Background image
bg: Изображение за фон

en: Panel Preferences
bg: Настройки на панела

en: Profiles:
bg: Профили:

en: _Backup and restore
bg: _Резервно копие и възстановяване

en: Switch between panel presets
bg: Превключване между зададените конфигурации на панела

en: Add a new panel
bg: Добавяне на нов панел

en: Remove the currently selected panel
bg: Премахване на текущо избран панел

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: M_ode:
bg: Режим:

en: Span mo_nitors
bg: Обединяване на екрани

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
bg: Изберете тази опция, за да се разшири панела на няколко монитора.

en: _Lock panel
bg: Заключване на панела

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
bg: Изберете тази опция, за да се скрият ръкохватките и да се заключи позицията на панела.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
bg: _Запазване на място по краищата на екрана за панела

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
bg: Изберете тази опция, ако не искате увеличените прозорци да покриват областта зад панела. Това работи само, когато панелът е прикрепен към ръба на екрана.

en: Au_tomatically hide the panel:
bg: _Автоматично скриване на панела:

en: O_utput:
bg: Изход:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
bg: <b>Размери</b>

en: Row _size (pixels):
bg: Размер на ред (пиксели):

en: Num_ber of rows:
bg: Брой редове:

en: L_ength (pixels):
bg: Дължина (пиксели):

en: Border width (pixels):
bg: Ширина на границата (пиксели):

en: A_utomatically increase the length
bg: Автоматично разширяване на дължината

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
bg: Изберете тази опция за автоматично увеличаване ширината на панела, ако добавките се нуждаят от повече място.

en: D_isplay
bg: Екран

en: Dark mode
bg: Тъмен режим

en: <b>Background</b>
bg: <b>Фон</b>

en: _Style:
bg: Стил:

en: C_olor:
bg: Цвят:

en: Pick a Panel Color
bg: Избор на цвят на панела

en: _File:
bg: _Файл:

en: Select A Background Image
bg: Избор на изображение за фон

en: <b>Icons</b>
bg: <b>Икони</b>

en: Adjust size au_tomatically
bg: Автоматично задаване на размера

en: Fixed icon _size (pixels):
bg: Фиксиран размер на иконите (пиксели):

en: <b>Opacity</b>
bg: <b>Непрозрачност</b>

en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
bg: <b>В момента, композирането е изключено</b>
    Включете композирането в мениджъра на прозорците за настройване прозрачността на панела.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
bg: Влизане:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
bg: Напускане:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
bg: Прозрачност, когато показалецът на мишката не се намира над панела (0 — пълна прозрачност, 100 — непрозрачно).

en: Appeara_nce
bg: Външен вид

en: Add new item to this panel
bg: Добавяне на нов елемент в този панел

en: Remove currently selected item
bg: Премахване на текущо избран елемент

en: Edit the currently selected item
bg: Редактиране на текущо избраният елемент

en: Show about information of the currently selected item
bg: Показване на сведения за текущо избраният елемент.

en: Move currently selected item up by one row
bg: Преместване на избраният елемент с един ред нагоре

en: Move currently selected item down by one row
bg: Преместване на избраният елемент с един ред надолу

en: Ite_ms
bg: Елементи

en: _New Game
bg: Нова игра

en: _Level:
bg: Ниво:

en: Novice
bg: Новак

en: Intermediate
bg: Любител

en: Experienced
bg: Опитен

en: Expert
bg: Експерт

en: _Lock Panel
bg: Заключване на панел

en: Failed to load the default configuration
bg: Не може да бъде заредена конфигурация по подразбиране

en: Panel config needs migration...
bg: Конфигурацията на панела трябва да бъде пренесена...

en: Failed to migrate the existing configuration
bg: Не може да бъде пренесена съществуващата конфигурация

en: Panel configuration has been updated.
bg: Конфигурацията на панела ще бъде обновена.

en: Action Buttons
bg: Бутони за действие

en: Session Menu
bg: Меню на сесиите

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Username
bg: Потребителско име

en: User ID
bg: Потребителски ID

en: Custom
bg: Потребителски

en: Appeara_nce:
bg: Външен вид:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Custo_m title:
bg: Потребителско заглавие:

en: General
bg: Общи

en: Visible
bg: Видим

en: Action
bg: Действие

en: _Show confirmation dialog
bg: Показване на диалог за потвърждение

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
bg: Показване на диалог за потвърждение с възможност за отмяна на действието в продължение на 30 секунди.

en: _Actions
bg: _Действия

en: Log Out
bg: Изход

en: _Log Out
bg: Изход

en: Are you sure you want to log out?
bg: Сигурен ли сте, че искате да излезете?

en: Logging out in %d seconds.
bg: Излизане след %d секунди.

en: Log Out...
bg: Излизане...

en: Log _Out...
bg: Излизане...

en: Switch User
bg: Смяна на потребител

en: _Switch User
bg: Смяна на потребител...

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Loc_k Screen
bg: Заключване на екрана

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: _Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Do you want to suspend to disk?
bg: Искате ли да приспите компютъра върху диска?

en: Hibernating computer in %d seconds.
bg: Дълбоко приспиване на компютъра след %d секунди.

en: Hybrid Sleep
bg: Хибридно приспиване

en: _Hybrid Sleep
bg: _Хибридно приспиване

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
bg: Искате ли да приспите и да въведете в хибернация системата?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
bg: Приспиване и въвеждане в хибернация на компютъра след %d секунди.

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Sus_pend
bg: Приспиване

en: Do you want to suspend to RAM?
bg: Искате ли да приспите компютъра върху RAM паметта?

en: Suspending computer in %d seconds.
bg: Приспиване на компютъра след %d секунди.

en: Restart
bg: Рестартиране

en: _Restart
bg: Рестартиране

en: Are you sure you want to restart?
bg: Сигурен ли сте, че искате да рестартирате компютъра?

en: Restarting computer in %d seconds.
bg: Рестартиране на компютъра след %d секунди.

en: Shut Down
bg: Изключване

en: Shut _Down
bg: Изключване

en: Are you sure you want to shut down?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изключите компютъра?

en: Turning off computer in %d seconds.
bg: Компютърът ще бъде изключен след %d секунди.

en: Separator
bg: Разделител

en: Failed to run action "%s"
bg: Неуспешно изпълнение на действие „%s“

en: Little Mouse
bg: Малка мишка

en: Log out, lock or other system actions
bg: Изход, заключване и други системни действия

en: Applications Menu
bg: Меню на програмите

en: _Icon:
bg: Икона:

en: Button _title:
bg: Заглавие на бутон:

en: Show button on one _line
bg: Показване на бутон на един ред

en: _Show button title
bg: Показване на заглавието на бутон

en: Show application d_escription in tooltip
bg: Показване на описание в изскачащите уведомления

en: Show ic_ons in menu
bg: Показване на икони в менюто

en: Show generic application n_ames
bg: Показване на обобщаващи имена на програмите

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
bg: Изберете тази опция, за да се показват обобщаващи имена на на програмите в менюто, например „Файлов мениджър“ вместо „Thunar“

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Use the _default menu
bg: Използване на меню по подразбиране

en: Ed_it Menu
bg: Редактиране на меню

en: Use c_ustom menu file:
bg: Използване на потребителско меню от файл:

en: Menu _file:
bg: Файл с меню:

en: Select A Menu File
bg: Избор на файл с меню

en: Menu File
bg: Файл с меню

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
bg: Програми

en: Select An Icon
bg: Избиране на икона

en: _OK
bg: _ОК

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
bg: Неуспех при изпълнението на команда „%s“.

en: Show a menu containing categories of installed applications
bg: Показване на меню, съдържащо инсталираните програми по категории

en: Usage:
bg: Използване:

en: OPTION
bg: ОПЦИЯ

en: Options:
bg: Опции:

en: Popup menu at current mouse position
bg: Показване на изскачащо меню в текущата позиция на мишката

en: Show help options
bg: Показване на опции за помощ

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
bg: %A%d %B %Y

en: Week %V
bg: Седмица %V

en: Failed to execute clock command
bg: Неуспех при стартирането на часовника

en: Custom Format
bg: Потребителски формат

en: Decimal
bg: Десетична

en: Sexagesimal
bg: Шестдесетична

en: Binary time
bg: Бинарно време

en: Date, then time
bg: Дата, след това час

en: Time, then date
bg: Час, след това дата

en: Date Only
bg: Само дата

en: Time Only
bg: Само час

en: Analog
bg: Аналогов

en: Binary
bg: Бинарен

en: Digital
bg: Цифров

en: Fuzzy
bg: Неточен

en: LCD
bg: LED

en: Clock
bg: Часовник

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
bg: Наименованието на часовата зона съответства на файла с информацията за часовите зони в базата с данни, например „America/New_York“. Оставете празно, за да използвате местното време.

en: Time_zone:
bg: Часова зона:

en: Time and Date _Settings...
bg: Настройки на датата и часа...

en: Time Settings
bg: Настройки на времето

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
bg: Ако е зададена, тази команда се изпълнява при щракване с левия бутон върху добавката, вместо да показва календара по подразбиране.

en: Co_mmand:
bg: Команда:

en: _Show week numbers
bg: _Показване на номера на седмицата

en: Calendar
bg: Календар

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
bg: Форматът описва начина на показване на датата и часа в панела. Например, %Y ще бъде заменено с година, %m с месец, а %d с ден. По същия начин елементите <b></b> ще направят текста удебелен. За подробности, вижте страницата „Помощ“.

en: _Tooltip format:
bg: Формат на подсказките:

en: _Layout:
bg: Оформление:

en: Sho_w AM/PM
bg: Показване на AM/PM

en: Fl_ash time separators
bg: Мигащи разделители

en: 24-_hour clock
bg: 24-часов формат

en: Binary mode:
bg: Бинарен режим:

en: Display _seconds
bg: Показване на секунди

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
bg: Степен на неточност:

en: Show _inactive segments
bg: Показване на _неактивните сегменти

en: Show gri_d
bg: Показване на мрежа

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Format:
bg: Формат:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
bg: Форматът описва частите за дата и час, които да се вмъкнат в панела. Например %Y ще бъде заменено с годината, %m с месеца и  %d с деня. По същия начин &lt;b&gt;&lt;/b&gt; етикетите ще направят текста удебелен. Вижте &quot;Помощ&quot; страница за допълнителна информация.

en: Date
bg: Дата

en: Time
bg: Час

en: Clock Options
bg: Настройки на часовника

en: Night
bg: Нощ

en: Early morning
bg: Ранна сутрин

en: Morning
bg: Сутрин

en: Almost noon
bg: Преди обяд

en: Noon
bg: Обяд

en: Afternoon
bg: Следобяд

en: Evening
bg: Вечер

en: Late evening
bg: Късна вечер

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
bg: %0 часа

en: five past %0
bg: %0 и пет

en: ten past %0
bg: %0 и десет

en: quarter past %0
bg: %0 и петнадесет

en: twenty past %0
bg: %0 и двадесет

en: twenty five past %0
bg: %0 и двадесет и пет

en: half past %0
bg: %0 и половина

en: twenty five to %1
bg: %1 без двадесет и пет

en: twenty to %1
bg: %1 без двадесет

en: quarter to %1
bg: %1 без петнадесет

en: ten to %1
bg: %1 без десет

en: five to %1
bg: %1 без пет

en: %1 o'clock
bg: %1 часа

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
bg: %0 часа

[ctx: one]
en: five past %0
bg: %0 и пет

[ctx: one]
en: ten past %0
bg: %0 и десет

[ctx: one]
en: quarter past %0
bg: %0 и петнадесет

[ctx: one]
en: twenty past %0
bg: %0 и двадесет

[ctx: one]
en: twenty five past %0
bg: %0 и двадесет и пет

[ctx: one]
en: half past %0
bg: %0 и половина

[ctx: one]
en: twenty five to %1
bg: %1 без двадесет и пет

[ctx: one]
en: twenty to %1
bg: %1 без двадесет

[ctx: one]
en: quarter to %1
bg: %1 без петнадесет

[ctx: one]
en: ten to %1
bg: %1 без десет

[ctx: one]
en: five to %1
bg: %1 без пет

[ctx: one]
en: %1 o'clock
bg: %1 часа

[ctx: am]
en: one
bg: един

[ctx: am]
en: two
bg: два

[ctx: am]
en: three
bg: три

[ctx: am]
en: four
bg: четири

[ctx: am]
en: five
bg: пет

[ctx: am]
en: six
bg: шест

[ctx: am]
en: seven
bg: седем

[ctx: am]
en: eight
bg: осем

[ctx: am]
en: nine
bg: девет

[ctx: am]
en: ten
bg: десет

[ctx: am]
en: eleven
bg: единадесет

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
bg: дванадесет

[ctx: pm]
en: one
bg: един

[ctx: pm]
en: two
bg: два

[ctx: pm]
en: three
bg: три

[ctx: pm]
en: four
bg: четири

[ctx: pm]
en: five
bg: пет

[ctx: pm]
en: six
bg: шест

[ctx: pm]
en: seven
bg: седем

[ctx: pm]
en: eight
bg: осем

[ctx: pm]
en: nine
bg: девет

[ctx: pm]
en: ten
bg: десет

[ctx: pm]
en: eleven
bg: единадесет

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
bg: дванадесет

en: What time is it?
bg: Колко е часът?

en: Directory Menu
bg: Меню на директория

en: Failed to launch application "%s"
bg: Неуспешно стартиране на програмата „%s“

en: Failed to query content type for "%s"
bg: Неуспешно запитване за типа на съдържанието на „%s“

en: No default application found for "%s"
bg: Не е намерена програма по подразбиране за „%s“

en: Failed to launch default application for "%s"
bg: Неуспешно стартиране на програмата по подразбиране за „%s“

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
bg: Неуспешно изпълнение на предпочитаната програма за категория „%s“

en: Create New Folder
bg: Създаване на нова папка

en: Create New Text Document
bg: Създаване на нов текстов документ

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Create & _Open
bg: Създаване и _Отваряне

en: Enter the new name:
bg: Въведете новото име:

en: Failed to create folder: %s
bg: Неуспешно създаване на папка: %s

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open in Terminal
bg: Отваряне в терминал

en: Create Folder...
bg: Създаване на папка...

en: Create Text Document...
bg: Създаване на текстов документ...

en: Show a directory tree in a menu
bg: Показване на дървото на директориите в меню

en: Select A Directory
bg: Избор на директория

en: _Base Directory:
bg: Основна директория:

en: Show 'New Text _Document'
bg: Показване на "Нов текстов _документ"

en: Show '_New Folder'
bg: Показване на "Нова _папка"

en: Show 'Open in _Terminal'
bg: Покажи "Отваряне в _терминал"

en: Show '_Open _Folder'
bg: Покажи "Отваряне на _папка"

en: Menu
bg: Меню

en: Show _hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
bg: Въведете списък на шаблоните, които трябва да удовлетворят файловете, които се виждат в папката. Ако искате да въведете повече от един шаблон, то те трябва да бъдат разделени с точка и запетая, например *.txt;*.doc.

en: _File Pattern:
bg: Шаблон на файл:

en: Filtering
bg: Филтриране

en: Open launcher menu
bg: Отваряне на стартер на меню

en: Unnamed Item
bg: Елемент без име

en: No items
bg: Няма елементи

en: Failed to open desktop item editor
bg: Не може да бъде отворен редактора на елементите на работният плот

en: If you delete an item, it will be permanently removed
bg: Ако изтриете елемента, той ще бъде изгубен безвъзвратно

en: Unnamed item
bg: Елемент без име

en: Are you sure you want to remove "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете „%s“?

en: Default
bg: По подразбиране

en: North
bg: Север

en: West
bg: Запад

en: East
bg: Изток

en: South
bg: Юг

en: Inside Button
bg: В бутона

en: Up
bg: Нагоре

en: Down
bg: Надолу

en: _Edit Item
bg: Редактиране на елемент

en: D_elete Item
bg: Изтриване на елемент

en: Add Appli_cation
bg: Добавяне на програма

en: New _Application
bg: Нова програма

en: New _Link
bg: Нова връзка

en: Add one or more existing items to the launcher
bg: Добавяне на един или няколко съществуващи елемента в стартера

en: Launcher
bg: Стартер

en: Delete the currently selected item
bg: Изтриване на избраният елемент

en: Add a new empty item
bg: Добавяне на нов празен елемент

en: Add a new hyperlink
bg: Добавяне на нова хипервръзка

en: Disable t_ooltips
bg: Изключване на подсказките

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
bg: Изберете тази опция, за да изключите подсказките при придвижване над бутоните в панела или елементите в менюто.

en: Show _label instead of icon
bg: Показване на заглавие, вместо икона

en: Show last _used item in panel
bg: Показване на последният използван елемент в панела

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
bg: Изберете тази опция, за да преместите избраният елемент от менюто в панела.

en: _Arrow button position:
bg: Позицията на бутона със стрелка:

en: Advanced
bg: Разширени

en: Program launcher with optional menu
bg: Стартер на програма с допълнително меню

en: Workspace _Settings...
bg: Настройка на работните места...

en: Unable to open the workspace settings
bg: Не могат да бъдат отворени настройките на работните места

en: Workspace %d
bg: Работно място %d

en: Buttons
bg: Бутони

en: Miniature View
bg: Миниатюрен изглед

en: Workspace Switcher
bg: Превключване на работните места

en: Number of _rows:
bg: Брой редове:

en: Show workspace number
bg: Показване номера на работното място

en: Switch workspaces using the mouse wheel
bg: Смяна на работните места с колелото на мишката

en: Wrap around workspaces
bg: Промяна на работните пространства

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Външен вид</b>

en: Switch between virtual desktops
bg: Превключване между виртуалните работни плотове

en: Transparent
bg: Прозрачност

en: Handle
bg: Ръкохватка

en: Dots
bg: Точки

en: _Expand
bg: Разширяване

en: Adds a separator or space between panel items
bg: Добавя разделител или разстояние между елементите в панела

en: Restore the minimized windows
bg: Възстановяване на минимизираните прозорци

en: Minimize all open windows and show the desktop
bg: Минимизиране на всички прозорци и показване на работният плот

en: Show Desktop
bg: Показване на работният плот

en: _Show on mouse hover
bg: Показване при _задържане на показалеца на мишката

en: Behavior
bg: Поведение

en: Hide all windows and show the desktop
bg: Скриване на всички прозорци и показване на работният плот

en: Clear
bg: Изчистване

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
bg: Наистина ли искате да изчистите списъка с познатите елементи?

en: Status Tray Items
bg: Елементи в зоната за състоянието

en: C_lear Known Items
bg: Изчисти познатите елементи

en: Resets the list of items and their visibility settings
bg: Нулиране на списъка с елементите и техните настройки за видимост

en: _Fixed icon size (pixels):
bg: Фиксиран размер на икона (пиксели):

en: Adjust size _automatically
bg: Задаване на размера автоматично

en: Icons
bg: Икони

en: Arrange _items in a single row
bg: Подреждане на елементите в един ред

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
bg: Ако е включено, уверете се, че елементите са подредени в един ред

en: _Hide items by default
bg: Скриване на елементите по подразбиране

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
bg: Когато е включено, всички нови елементи ще бъдат маркирани, като "Скрити"

en: _Square items
bg: Квадратни елементи

en: Item buttons will take a square when it's possible
bg: Бутоните на елементите ще станат квадратни, когато това е възможно

en: Item
bg: Елемент

en: Hidden
bg: Скрит

en: Move the selected item one row up
bg: Преместване на избраният елемент с един ред нагоре

en: Move the selected item one row down
bg: Преместване на избраният елемент с един ред надолу

en: Known Items
bg: Познати елементи

en: _Menu is primary action
bg: Менюто е основно действие

en: Left click will always display the menu for item
bg: Кликването с ляв бутон винаги ще показва менюто на елементите

en: _Request symbolic icons
bg: Изискват се символни икони

en: Load symbolic icons if available
bg: Зареждане на символни икони, ако са налични

en: Features
bg: Функции

en: Status Notifiers
bg: Уведомяване за състоянието

en: Systray Icons
bg: Икони в зоната за уведомяване

en: Unable to start the notification area
bg: Неуспех при стартиране на областта за уведомяване

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
bg: Най-вероятно, друга програма е поела функцията на областта за уведомяване. Тази зона няма да бъде използвана.

en: The notification area lost selection
bg: Областта за уведомяване изгуби селекцията си

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
bg: Не може да бъде стартиран мениджър за избор на екран %d

en: Status Tray Plugin
bg: Добавка за зоната на състоянието

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
bg: Предоставя елементи за уведомлението за състоянието (приложения и индикатори) и наследени елементи от зоната за уведомяване

en: Nothing
bg: Нищо

en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозореца

en: New Instance
bg: Ново копие

en: Timestamp
bg: Клеймо

en: Group title and timestamp
bg: Групиране на заглавие и клеймо

en: Window title
bg: Заглавие на прозорец

en: Group title and window title
bg: Групиране на име на програма и заглавие на прозорец

en: None, allow drag-and-drop
bg: Без, позволява влачене и пускане

en: Window Buttons
bg: Бутони на прозорец

en: Show button _labels
bg: Показване на заглавията на бутоните

en: Show _flat buttons
bg: Показване на плоски бутони

en: Show _handle
bg: Показване на ръкохватка

en: Show _tooltips
bg: Показване на подсказки

en: Sorting _order:
bg: Ред на подреждане:

en: Mi_ddle click action:
bg: Действие при кликване със среден бутон на мишката:

en: _Group windows by application
bg: _Групиране на прозорците по приложение

en: Restore minimized windows to current _workspace
bg: Възстановяване на минимизираните прозорци в текущото работно място

en: D_raw window frame when hovering a button
bg: Очертава рамка на прозореца при посочване на бутон

en: _Switch windows using the mouse wheel
bg: Превключване на прозорците с колелото на мишката

en: Behaviour
bg: Поведение

en: Show windows from _all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни места

en: Show windows from all mo_nitors
bg: Показване на прозорците от всички монитори

en: Show only _minimized windows
bg: Показване само на минимизираните прозорци

en: Unable to start new instance of '%s'
bg: Не може да бъде стартирано ново копие на "%s"

en: Launch New Instance
bg: Стартиране на ново копие

en: Mi_nimize All
bg: Минимизиране на всички

en: Un_minimize All
bg: Деминимизиране на всички

en: Ma_ximize All
bg: Максимизиране на всички

en: _Unmaximize All
bg: Демаксимизиране на всички

en: _Close All
bg: Затваряне на всички

en: Switch between open windows using buttons
bg: Превключване между отворените прозорци с помощта на бутоните

en: Desktop
bg: Работен плот

en: No Windows
bg: Няма прозорци

en: Urgent Windows
bg: Спешни прозорци

en: Add Workspace
bg: Добавяне на работно място

en: Remove Workspace "%s"
bg: Премахване на работно място „%s“

en: Remove Workspace %d
bg: Премахване на работно място %d

en: Icon
bg: Икона

en: Arrow
bg: Стрелка

en: Window Menu
bg: Меню на прозорец

en: Button layout:
bg: Оформление на бутон:

en: Show workspace a_ctions
bg: Показване на действията с работните места

en: Show workspace _names
bg: Показване на имената на работните места

en: Enable _urgency notification
bg: Включване на спешни уведомявания

en: Switch between open windows using a menu
bg: Превключване между отворените прозорци, като се използва менюто
