xfce4-panel.xfce-4-20 - en to vec translation catalogue (485 entries)

en: Create Launcher on the panel
vec: Crear un inisiador inte el paneło

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
vec: Zontar un inisiador inte el paneło co l'informasion de sto file del desktop

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
vec: panełi;inpostasion;prefarense;bara de atività;scóndare in automàtico;menù de łe app;inìsio;botoni;inisiador;àrea de łe notìfeghe;stato;icone;estension;

en: Panel
vec: Paneło

en: Customize the panel
vec: Personałiza el paneło

en: Remove
vec: Cavar

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
vec: Cavando sto ełemento dal paneło ìnplega pèrdare tuta ła so configurasion!

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
vec: Seguro de vołer cavar "%s"?

note: properties item
en: _Properties
vec: _Propietà

note: about item
en: _About
vec: Arente _de

note: move item
en: _Move
vec: _Spostar

note: remove
en: _Remove
vec: _Cavar

en: Pane_l
vec: P_aneło

note: add new items
en: Add _New Items...
vec: Zontar_novi ełementi...

note: customize panel
en: Panel Pr_eferences...
vec: Prefarense del_paneło...

note: logout item
en: Log _Out
vec: Sarar_Sesion

note: help item
en: _Help
vec: _Juto

note: about item
en: About
vec: Arente de

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
vec: Mostrar ła fenestra de prefarense del paneło

en: PANEL-NUMBER
vec: NÙMARO-DEL-PANEŁO

en: Show the 'Add New Items' dialog
vec: Mostrar ła fenestra de zontar novi ełementi

en: Save the panel configuration
vec: Salvar ła configurasion del paneło

en: Add a new plugin to the panel
vec: Zontar na nova estension al paneło

en: PLUGIN-NAME
vec: NOME-DE-ŁA-ESTENSION

en: Restart the running panel instance
vec: Scumisiar da novo ła istansa del paneło drio ndare

en: Quit the running panel instance
vec: Sarar ła istansa del paneło drio ndare

en: Do not wait for a window manager on startup
vec: No sta spetar el zestor de fenestre al reinisiar

en: Print version information and exit
vec: Stanpar informasion de ła version e ndar fora

note: parse context options
en: [ARGUMENTS...]
vec: [ARGOMENTI...]

en: Type "%s --help" for usage.
vec: Scrivi "%s --help" par védare łe istrusion de come che el se dòpara.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
vec: Ła scuadra de desviłupo de Xfce. Tuti i diriti i ze riservai.

en: Please report bugs to <%s>.
vec: Par piazere; reporta i erori a <%s>.

note: quit without error if an instance is running
en: There is already a running instance
vec: Ła ghe ze za na instansa drio ndar

note: spawn ourselfs again
en: Restarting...
vec: Drio reinisiar...

en: Failed to show the preferences dialog
vec: No se ga podesto mostrar ła fenestra de łe prefarense

en: Failed to show the add new items dialog
vec: No se ga podesto mostrar ła fenestra par zontar novi ełementi

en: Failed to save the panel configuration
vec: No se ga mia podesto salvar ła configurasion del paneło

en: Failed to add a plugin to the panel
vec: No se ga mia podesto zontar na estension al paneło

en: Failed to restart the panel
vec: No se ga mia podesto reinisiar el paneło

en: Failed to quit the panel
vec: No se ga mia podesto sarar el paneło

en: Failed to send D-Bus message
vec: No se ga podesto inviar el mesajo de D-Bus

en: No running instance of %s was found
vec: No se ga mia catà nisuna istansa de %s drio ndar

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
vec: Vuto reinisiar el paneło? Se ło vołe far, el se asegure de salvar ła sesion ndando fora, cusita che el paneło el se inisiarà automategamente ła prósima volta che el inìsia ła sesion.

en: Execute
vec: Inisiar

en: Failed to launch the migration application
vec: No se ga podesto inisiar ła aplicasion de migrasion

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
vec: No se połe cargar ła estension "%s". Vołeo ełiminarlo de ła configurasion de xfce4-panel?

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
vec: Sta estension ła ghe ze inte ła atuałe configurasion de xfce4-panel, parò no ła se połe cargar, probabilmente par via de un problema inte ła so instałasion. Se el sa cueło che el ze drio far, el połe ełiminarla de forma permanente, de altra forma mejo che el vaga fora de ła sesion e el fasa na còpia de ła configurasion atuałe doparando %s, dopo el controłe ła so instałasion e el trate de reinisiar xfce-panel da novo,

en: Plugin loading failure
vec: No se ga podesto cargar ła estension

en: _Quit
vec: _Sara

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
vec: Sta asion ła crearà un inisiador novo inte el paneło e ła zontarà i file che i vien dasai ndar cofà ełementi del menù.

en: Create _Launcher
vec: Crear un _inisiador

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
vec: EL sistema X Windows el ze stà scumisià sensa un zestor de sesion. Strucando "ndar fora" se sararà el server X.

en: Quit
vec: Ndar fora

en: Are you sure you want to quit the panel?
vec: Zeło seguro che el vołe sarar el paneło?

en: Failed to execute command "%s"
vec: No se ga podesto lavorar el órdane  «%s»

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
vec: Ła sintasi del evento par ła estension no ła ze vàłida. Dòpara NOME-DE-ŁA-ESTENSION:NOME[:TIPO:VAŁORE].

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
vec: El tipo «%s» no el ze vàłido. I tipi vàłidi i ze bool, double, int, string e uint.

en: Unable to open the e-mail address
vec: No se ga podesto vèrzare el inderiso e-mail.

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
vec: El paneło del Anbiente Desktop Xfce

en: Add New Item
vec: Zonta un novo ełemento

en: _Cancel
vec: Tornar_ indrio

en: _Add
vec: _Zontar

en: Please choose a panel for the new plugin:
vec: Ełezi el paneło par ła nova estension:

en: Panel %d
vec: Paneło %d

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
vec: Posto che el paneło el ze in ezecusion inte el "modo chiosco", no se ghe permete far canbi inte ła configurasion del paneło

en: Modifying the panel is not allowed
vec: No łe vien permeteste modìfeghe al paneło

en: Add New Items
vec: Zontar novi ełementi

en: _Close
vec: _Sarar

en: _Search:
vec: _Sercar:

en: Enter search phrase here
vec: El scriva el tèrmane de reserca cuà

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
vec: Ła estension del paneło «%s» ła se ga sarà sensa spetàrseło. Se vołe reinisiarlo?

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
vec: Ła estension ła se ga reinisià pì de na volta inte i ùltemi %d secondi. Se te struchi "Inisiar" se tentarà de reinisiar ła estension, se no ła se ełiminarà dal paneło de forma permanente.

en: Plugin Restart
vec: Drio reinisiar ła estension

en: _Execute
vec: _Inisiar

en: Automatic
vec: Automàtego

en: Primary
vec: Prinsipałe

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
vec: Łe configurasion del paneło e de łe estesion łe vegnarà ełiminae de forma permanente.

en: Are you sure you want to remove panel %d?
vec: Seguro de vołer ełiminar el paneło %d?

note: I18N: append (external) in the preferences dialog if the plugin * runs external
en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
vec: %s <span color="grey" size="small">(esterno)</span>

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for external plugins
en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
vec: Nome interno: %s-%d
    PID: %d

note: I18N: tooltip in preferences dialog when hovering an item in the list * for internal plugins
en: Internal name: %s-%d
vec: Nome interno: %s-%d

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
vec: Se el ełìmina el ełemento dal paneło, el vegnarà perdesto de forma permanente.

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
vec: Zeło seguro che el vołe ełiminar sti %d ełementi?

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
vec: Se łi ełìmina dal paneło, i vegnarà perdesto par senpre.

en: Never
vec: Mai

en: Intelligently
vec: De forma intełizente

en: Always
vec: Senpre

en: Horizontal
vec: Orizontałe

en: Vertical
vec: Verticałe

en: Deskbar
vec: Bara del desktop

en: None (use system style)
vec: Doparar stiłe del sistema

en: Solid color
vec: Cołore sòłido

en: Background image
vec: Imàzene de sfondo

en: Panel Preferences
vec: Prefarense del paneło

en: Profiles:
vec: Profiłi:

en: _Backup and restore
vec: Còpia de seguresa e _restaurasion

en: Switch between panel presets
vec: Canbiar łe prefarense del paneło

en: Add a new panel
vec: Zontar un novo paneło

en: Remove the currently selected panel
vec: Ełiminar el paneło ełezesto

en: <b>General</b>
vec: <b>Zenerałe</b>

en: M_ode:
vec: _Modo:

en: Span mo_nitors
vec: Esténdar a tuti i schermi

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
vec: Ełezi sta opsion par esténdar el paneło a pì schermi.

en: _Lock panel
vec: Bloca el paneło inte _ła atuałe pozision

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
vec: Ełezi sta opsion par scóndar ła manìlia dal paneło e blocar ła so pozision.

en: _Reserve space on screen edges for the panel
vec: _Riservar spàsio ai bordi del schermo par el paneło

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
vec: Ełezi sta opsion se no el vołe che łe feneste masimizae łe cuerza l'àrea da drio el paneło. Sta funsion ła và solché se el paneło el ze unio a un bordo del schermo.

en: Au_tomatically hide the panel:
vec: _Scóndar automategamente el paneło:

note: I18N: name of the section (frame) in the panel preferences where the user can define the length and size of the panel
en: <b>Measurements</b>
vec: <b>Mezure</b>

en: Num_ber of rows:
vec: Nùmaro de _righe:

en: L_ength (pixels):
vec: Longh_esa (pixel):

en: Border width (pixels):
vec: Larghesa dei bordi (pixel):

en: A_utomatically increase the length
vec: Aumentar ła longhesa _automategamente

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
vec: Ełezi sta opsion par aumentar automategamente ła longhesa del paneło se łe estension łe dimanda pì spàsio.

en: D_isplay
vec: _Vizuałizasion

en: Dark mode
vec: Modo scuro

en: <b>Background</b>
vec: <b>Sfondo</b>

en: _Style:
vec: _Stiłe:

en: C_olor:
vec: _Cołore:

en: Pick a Panel Color
vec: Ełezi el cołore del paneło

en: Select A Background Image
vec: Ełezi na imàzene de sfondo

en: <b>Icons</b>
vec: <b>Icone</b>

en: Adjust size au_tomatically
vec: Justa ła grandesa _automategamente

en: Fixed icon _size (pixels):
vec: Grandesa de _łe icone fise (pixel):

en: <b>Opacity</b>
vec: <b>Opasità</b>

en: Configure...
vec: Configurar...

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
vec: <b>Ła conpozision ła ze desativada</b>
    Ativa ła conpozision inte el zestor de fenestre par védar łe opsion de opasità del paneło.

note: I18N: label for the enter transparency slider
en: _Enter:
vec: _Co che el cursor ghe pasa insima:

note: I18N: label for the leave transparency slider
en: _Leave:
vec: _Co che no el vien doparà

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
vec: Trasparensa co che el cursor no el ze insima al paneło:
    0 totalmente trasparente e 100 totalmente opaco.

en: Appeara_nce
vec: _Aparensa

en: Add new item to this panel
vec: Zontar un novo ełemento a sto paneło

en: Remove currently selected item
vec: Ełiminar el ełemento ełezesto

en: Edit the currently selected item
vec: Modifegar el ełemento ełezesto

en: Show about information of the currently selected item
vec: Mostrar informasion de l'ełemento ełezesto

en: Move currently selected item up by one row
vec: Sposta el ełemento ełezesto na riga sora

en: Move currently selected item down by one row
vec: Sposta el ełemento ełezesto na riga baso

en: Ite_ms
vec: _Ełementi

en: _New Game
vec: _Zogo novo

en: _Level:
vec: _Liveło:

en: Novice
vec: Prinsipiante

en: Intermediate
vec: Intermèdio

en: Experienced
vec: Avansà

en: Expert
vec: Esperto

en: _Lock Panel
vec: _Blocar el paneło

en: Failed to load the default configuration
vec: No se ga podesto cargar ła configurasion predetermenada

en: Panel config needs migration...
vec: Ghe ze da migrar ła configurasion del paneło...

en: Failed to migrate the existing configuration
vec: No se ga podesto migrar ła configurasion ezistente

en: Panel configuration has been updated.
vec: Ła configurasion del paneło ła ze stada atuałizada.

en: Action Buttons
vec: Botoni de asion

en: Session Menu
vec: Menù de sesion

en: Full Name
vec: Nome conpleto

en: Username
vec: Nome de l'utente

en: User ID
vec: Identifegador de l'utente

en: Custom
vec: Personałizar

en: Appeara_nce:
vec: _Aparensa:

en: Title:
vec: Tìtuło

en: Custo_m title:
vec: _Tìtuło personałizà:

en: General
vec: Zenerałe

en: Visible
vec: Vizìbiłe

en: Action
vec: Asion

en: _Show confirmation dialog
vec: _Mostrar ła fenestra de conferma

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
vec: Mostrar ła fenestra de conferma co un timer de 30 secondi par racuante asion.

en: _Actions
vec: _Asion

en: Log Out
vec: Sarar sesion

en: _Log Out
vec: _Sarar sesion

en: Are you sure you want to log out?
vec: Seguro de vołer sarar ła sesion?

en: Logging out in %d seconds.
vec: Ła sesion ła vegnarà sarada in %d secondi.

en: Log Out...
vec: Sarar sesion...

en: Log _Out...
vec: Sarar _sesion...

en: Switch User
vec: Canbiar de utente

en: _Switch User
vec: Canbiar de _utente

en: Lock Screen
vec: Blocar schermo

en: Loc_k Screen
vec: _Blocar schermo

en: Hibernate
vec: Ibernar

en: _Hibernate
vec: _Ibernar

en: Do you want to suspend to disk?
vec: Vołer ibernar el dispozitivo?

en: Hibernating computer in %d seconds.
vec: El dispozitivo el vegnarà ibernà in %d secondi.

en: Hybrid Sleep
vec: Sospension ìbrida

en: _Hybrid Sleep
vec: _Sospension ìbrida

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
vec: Vołer che el sistema el entre in sospension ìbrida?

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
vec: El dispozitivo el entrarà in sospension ìbrida in %d secondi.

en: Suspend
vec: Sospéndar

en: Sus_pend
vec: _Sospéndar

en: Do you want to suspend to RAM?
vec: Vołer sospender el dispozitivo?

en: Suspending computer in %d seconds.
vec: El dispozitivo el vegnarà sospendesto in %d secondi.

en: Restart
vec: Reinisiar

en: _Restart
vec: _Reinisiar

en: Are you sure you want to restart?
vec: Seguro de vołer reinisiar?

en: Restarting computer in %d seconds.
vec: El dispozitivo el vegnarà reinisià in %d secondi.

en: Shut Down
vec: Stuare

en: Shut _Down
vec: _Stuare

en: Are you sure you want to shut down?
vec: Seguro de vołer stuar?

en: Turning off computer in %d seconds.
vec: El dispozitivo el vegnarà stuà in %d secondi.

en: Separator
vec: Divizòrio

en: Failed to run action "%s"
vec: No ghe ga podesto portar vanti ła asion «%s»

en: Little Mouse
vec: Mouse ceo

en: Log out, lock or other system actions
vec: Sarar sesion, blocar sesion o altre asion del sistema

en: Applications Menu
vec: Menù App

en: _Icon:
vec: _Ìcone

en: Button _title:
vec: Tìtuło del _boton:

en: Show button on one _line
vec: Mostra el boton inte na _lìnea

en: _Show button title
vec: Mostrar el _tìtuło del boton

en: Show application d_escription in tooltip
vec: Mostrar na _descrision emerzente de ła aplicasion

en: Show ic_ons in menu
vec: Mostrar łe icone _inte el menù

en: Show generic application n_ames
vec: Mostrar i nomi zenèreghi _de łe aplicasion

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
vec: Ativa sta opsion par mostrar el nome zenèrego de łe aplicasion, par ezénpio «Zestor de archivi» al posto de «Thunar»

en: Appearance
vec: Aparensa

en: Use the _default menu
vec: Doparar el _menù predetermenà

en: Ed_it Menu
vec: _Modifegar el menù

en: Use c_ustom menu file:
vec: Doparar un _file personałizà:

en: Menu _file:
vec: _File del menù:

en: Select A Menu File
vec: Ełèzar un file del menù

en: Menu File
vec: File del menù

note: I18N: default tooltip of the application menu
en: Applications
vec: Aplicasion

en: Select An Icon
vec: Ełèzi na icona

en: _OK
vec: _Acetar

note: show an error dialog
en: Failed to execute command "%s".
vec: No se ga podesto portar vanti el órdane «%s».

en: Show a menu containing categories of installed applications
vec: Mostrar un menù co łe categorie de łe aplicasion instałae

en: Usage:
vec: Dòparasion:

en: OPTION
vec: OPSION

en: Options:
vec: Opsion:

en: Popup menu at current mouse position
vec: Mostrar el menù inte ła pozision del cursor

en: Show help options
vec: Mostrar łe opsion de juto

[ctx: Date]
note: TRANSLATORS: adjust this accordingly for your locale format
en: %A %d %B %Y
vec: %A %d de %B del %Y

en: Week %V
vec: Stimana %V

en: Failed to execute clock command
vec: No se ga podesto portar vanti el comando del rełojo

en: Custom Format
vec: Personałizar formato

en: Decimal
vec: Desimałe

en: Sexagesimal
vec: Sesazezimałe

en: Binary time
vec: Ora binària

en: Date, then time
vec: Data e ora

en: Time, then date
vec: Ora e data

en: Date Only
vec: Solché data

en: Time Only
vec: Solché ora

en: Analog
vec: Anałòzego

en: Binary
vec: Binàrio

en: Digital
vec: Dizitałe

en: Fuzzy
vec: Inprecizo

en: Clock
vec: Rełojo

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
vec: Nome del fuzo oràrio corispondente a un file del database, par ezénpio «Europe/Rome»

en: Time_zone:
vec: _Fuzo oràrio:

en: Time and Date _Settings...
vec: Configurar ła ora _e ła data...

en: Time Settings
vec: Configurasion de ła ora

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
vec: Se configurà, sto órdane el vien scumisià fazendo click sanco inte ła estension, al posto de mostrar el całendàrio cofà predefinio.

en: Co_mmand:
vec: _Órdane:

en: _Show week numbers
vec: _Mostrar i nùmari de ła stimana

en: Calendar
vec: Całendàrio

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
vec: El formato el descrive łe parte de ła data e ła ora che łe vegnarà mostrae inte el paneło. Par ezénpio, %Y el sostituirà el ano, %m el meze %d el dì. De forma conpagna, łe targhete <b></b> łe marcarà el testo in nereto. Consulta ła pàzena de juto par ver pì informasion.

en: _Tooltip format:
vec: Formato de l'informasion _emerzente:

en: _Layout:
vec: _Dizegno

en: Sho_w AM/PM
vec: Mostrar co _AM/PM

en: Fl_ash time separators
vec: _Separador intermitente

en: 24-_hour clock
vec: _Rełojo de 24 ORE

en: Binary mode:
vec: Modo binàrio:

en: Display _seconds
vec: _Mostrar i secondi

note: I18N: the fuzziness the *precision* of the fuzzy clock. Time steps of 5, 15 or parts of the day.
en: F_uzziness:
vec: _Inprecizion

en: Show _inactive segments
vec: Mostrar i segmenti _inativi

en: Show gri_d
vec: Mostrar ła _grea

en: Font:
vec: T

en: Format:
vec: Formato:

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
vec: El formato el descrive łe parte de ła data e ła ora che łe vegnarà mostrae inte el paneło. Par ezénpio, %Y el sostituirà el ano, %m el meze %d el dì. De forma conpagna, łe targhete &lt;b&gt;&lt;/b&gt; łe marcarà el testo in nereto. Consulta ła pàzena de &quot;Juto&quot; par ver pì informasion.

en: Date
vec: Data

en: Time
vec: Ora

en: Clock Options
vec: Opsion del rełojo

en: Night
vec: Note

en: Early morning
vec: Matina presto

en: Morning
vec: Matina

en: Almost noon
vec: Verso mezodì

en: Noon
vec: Mezodì

en: Afternoon
vec: Dopo mezodì

en: Evening
vec: Verso sera

en: Late evening
vec: Note

note: I18N: %0 will be replaced with the preceding hour, %1 with * the comming hour
en: %0 o'clock
vec: %0 boti

en: five past %0
vec: %0 e sìncue

en: ten past %0
vec: %0 e dieze

en: quarter past %0
vec: %0 e un cuarto

en: twenty past %0
vec: %0 e vinti

en: twenty five past %0
vec: %0 e vintisìncue

en: half past %0
vec: %0 e meza

en: twenty five to %1
vec: %0 manca vintisìncue

en: twenty to %1
vec: %1 manca vinti

en: quarter to %1
vec: %1 manca un cuarto

en: ten to %1
vec: %1 manca dieze

en: five to %1
vec: %1 manca sìncue

en: %1 o'clock
vec: %1 boti

[ctx: one]
note: I18N: some languages have a singular form for the first hour, * other languages should just use the same strings as above
en: %0 o'clock
vec: %0 boti

[ctx: one]
en: five past %0
vec: %0 e sìncue

[ctx: one]
en: ten past %0
vec: %0 e dieze

[ctx: one]
en: quarter past %0
vec: %0 e un cuarto

[ctx: one]
en: twenty past %0
vec: %0 e vinti

[ctx: one]
en: twenty five past %0
vec: %0 e vintisìncue

[ctx: one]
en: half past %0
vec: %0 e meza

[ctx: one]
en: twenty five to %1
vec: %0 manca vintisìncue

[ctx: one]
en: twenty to %1
vec: %1 manca vinti

[ctx: one]
en: quarter to %1
vec: %1 manca un cuarto

[ctx: one]
en: ten to %1
vec: %1 manca dieze

[ctx: one]
en: five to %1
vec: %1 manca sìncue

[ctx: one]
en: %1 o'clock
vec: %1 boti

[ctx: am]
en: one
vec: Un boto

[ctx: am]
en: two
vec: Du boti

[ctx: am]
en: three
vec: Trè boti

[ctx: am]
en: four
vec: Cuatro boti

[ctx: am]
en: five
vec: Sìncue boti

[ctx: am]
en: six
vec: Sie boti

[ctx: am]
en: seven
vec: Sete boti

[ctx: am]
en: eight
vec: Oto boti

[ctx: am]
en: nine
vec: Nove boti

[ctx: am]
en: ten
vec: Dieze boti

[ctx: am]
en: eleven
vec: Ùndaze

[ctx: am]
note: I18N: 12 AM is midnight
en: twelve
vec: Dódaze

[ctx: pm]
en: one
vec: Un boto

[ctx: pm]
en: two
vec: Du boti

[ctx: pm]
en: three
vec: Trè boti

[ctx: pm]
en: four
vec: Cuatro boti

[ctx: pm]
en: five
vec: Sìncue boti

[ctx: pm]
en: six
vec: Sie boti

[ctx: pm]
en: seven
vec: Sete boti

[ctx: pm]
en: eight
vec: Oto boti

[ctx: pm]
en: nine
vec: Nove boti

[ctx: pm]
en: ten
vec: Dieze boti

[ctx: pm]
en: eleven
vec: Ùndaze

[ctx: pm]
note: I18N: 12 PM is noon
en: twelve
vec: Dódaze

en: What time is it?
vec: Che ora ze?

en: Directory Menu
vec: Menù de łe cartełe

en: Failed to launch application "%s"
vec: No se ga podesto inisiar ła aplicasion "%s"

en: Failed to query content type for "%s"
vec: No se ga podesto determenar el tipo de contegnuo de "%s"

en: No default application found for "%s"
vec: No se ga podesto catar ła aplicasion predetermenada par «%s»

en: Failed to launch default application for "%s"
vec: No se ga podesto inisiar ła aplicasion determenada par «%s»

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
vec: No se ga podesto inisiar ła aplicasion preferia par ła categoria «%s»

en: Create New Folder
vec: Crear na carteła nova

en: Create New Text Document
vec: Crear un novo documento

en: C_reate
vec: C_rear

en: Create & _Open
vec: Crear e vèrzare

en: Enter the new name:
vec: El scriva el nome novo:

en: Failed to create folder: %s
vec: No se ga podesto crear ła carteła: %s

en: Open Folder
vec: Vèrzare carteła

en: Open in Terminal
vec: Vèrzare inte un terminałe

en: Create Folder...
vec: Crear ła carteła...

en: Create Text Document...
vec: Crear el documento de testo...

en: Show a directory tree in a menu
vec: Mostrar l'àlbara de cartełe adentro de un menù

en: Select A Directory
vec: Ełèzar na carteła

en: _Base Directory:
vec: Carteła _baze:

en: Show 'New Text _Document'
vec: Mostrar «Novo _documento de testo»

en: Show '_New Folder'
vec: Mostrar «Nova carteła»

en: Show 'Open in _Terminal'
vec: Mostrar «Verzare inte un terminałe»

en: Show '_Open _Folder'
vec: Mostrar «_Vèrzare ła carteła»

en: Menu
vec: Menù

en: Show _hidden files
vec: Mostrar i file _sconti

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
vec: El scriva na lista de patterns par determenar cuałi file i ga da vegner mostrai adentro de na carteła. Se el spesìfega pì de un pattern, se ga da separar i ełementi de ła lista par un ponto e vìrgoła (par ezénpio, *.txt;*.doc).

en: _File Pattern:
vec: _Pattern de file:

en: Filtering
vec: Filtri

en: Open launcher menu
vec: Vèrzare el menù de l'inisiador

en: Unnamed Item
vec: Ełemento sensa nome

en: No items
vec: Sensa ełementi

en: Failed to open desktop item editor
vec: No se ga podesto vèrzare el editor de ełementi del desktop

en: If you delete an item, it will be permanently removed
vec: Se el ełìmena un ełemento el vegnarà ełiminà de forma permanente

en: Unnamed item
vec: Ełemento sensa nome

en: Are you sure you want to remove "%s"?
vec: Seguro de vołer ełiminar «%s»?

en: Default
vec: Predetermenà

en: North
vec: Nord

en: West
vec: Òvest

en: East
vec: Est

en: South
vec: Sud

en: Inside Button
vec: Adentro del boton

en: Up
vec: Par sora

en: Down
vec: Par baso

en: _Edit Item
vec: _Modifegar el ełemento

en: D_elete Item
vec: _Ełiminar el ełemento

en: Add Appli_cation
vec: _Zontar na aplicasion

en: New _Application
vec: Nova _aplicasion

en: New _Link
vec: _Novo cołegamento

en: Add one or more existing items to the launcher
vec: Zontar uno o pì ełementi inisiadori

en: Launcher
vec: Inisiador

en: Delete the currently selected item
vec: Ełiminar el ełemento ełezesto

en: Add a new empty item
vec: Zontar un novo ełemento

en: Add a new hyperlink
vec: Zontar un ipercołegamento novo

en: Disable t_ooltips
vec: _Dezativar łe informasion emerzenti

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
vec: Ełèzar sta opsion par dezativar l'informasion emerzente sora del boton del paneło o i ełementi del menù.

en: Show _label instead of icon
vec: Mostrar _targheta al posto de icone

en: Show last _used item in panel
vec: _Mostrar el ùltemo ełemento doparà

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
vec: Ełèzar sta opsion par móvare el ełemento del menù ativà.

en: _Arrow button position:
vec: _Pozision de ła frécia

en: Advanced
vec: Opsion avansae

en: Program launcher with optional menu
vec: Inisiador de programi co un menù opsionałe

en: Workspace _Settings...
vec: Configurar i _spasi de lavoro...

en: Unable to open the workspace settings
vec: No se ga podesto vèrzar ła configurasion de łe àree de lavoro

en: Workspace %d
vec: Spàsio de lavoro %d

en: Buttons
vec: Botoni

en: Miniature View
vec: Vista de miniatura

en: Workspace Switcher
vec: Ełetor de spasi de lavoro

en: Number of _rows:
vec: _Nùmaro de righe:

en: Show workspace number
vec: Mostrar el nùmaro del spàsio de lavoro

en: Switch workspaces using the mouse wheel
vec: Canbiar de àrea de lavoro co ła rodeła del mouse

en: Wrap around workspaces
vec: Móvarse intrà i spasi de lavoro

en: <b>Appearance</b>
vec: <b>Aparensa</b>

en: Switch between virtual desktops
vec: Canbiar intrà desktop virtuałi

en: Transparent
vec: Trasparente

en: Handle
vec: Manìlia

en: Dots
vec: Ponti

en: _Expand
vec: _Espàndare

en: Adds a separator or space between panel items
vec: Zonta un separador o un spàsio intrà i ełementi del paneło

en: Restore the minimized windows
vec: Restaurar łe fenestre minimizae

en: Minimize all open windows and show the desktop
vec: Minimizar tute łe fenestre e mostrar el desktop

en: Show Desktop
vec: Mostrar el desktop

en: _Show on mouse hover
vec: _Mostrar co se ghe pasa el mouse insima

en: Behavior
vec: Conportamento

en: Hide all windows and show the desktop
vec: Minimizar tute łe fenestre e mostrar el desktop

en: Clear
vec: Descanceła

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
vec: Seguro de vołer descancełar ła lista de ełementi conosesti?

en: Status Tray Items
vec: Ełementi de l'àrea de łe notìfeghe

en: C_lear Known Items
vec: _Descanceła ełementi conosesti

en: Resets the list of items and their visibility settings
vec: Rezeta ła lista de ełementi e łe so configurasion de vizibiłità

en: _Fixed icon size (pixels):
vec: _Grandesa fisa de l'icona (pixel):

en: Adjust size _automatically
vec: _Justa ła grandesa automategamente

en: Icons
vec: Icone

en: Arrange _items in a single row
vec: Organizar i _ełementi inte na soła riga

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
vec: Se ła vien ativada, i ełementi i se inlinearà inte na riga soła

en: _Hide items by default
vec: _Scóndar i ełementi cofà asion predetermenada

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
vec: Se ła vien ativada, i novi ełementi i vegnarà marcai cofà sconti

en: _Square items
vec: _Ełementi cuadrai

en: Item buttons will take a square when it's possible
vec: I botoni dei ełementi i adotarà na forma cuadrada co ze pusìbiłe

en: Item
vec: Ełemento

en: Hidden
vec: Sconto

en: Move the selected item one row up
vec: Ełevar de na riga el ełemento ełezesto

en: Move the selected item one row down
vec: Sbasar de na riga el ełemento ełezesto

en: Known Items
vec: Ełementi conosesti

en: _Menu is primary action
vec: Ła asion prinsipałe ła ze el _menù

en: Left click will always display the menu for item
vec: El click sanco senpre el mostrarà el menù de l'ełemento

en: _Request symbolic icons
vec: _Dimandar icone sinbòłeghe

en: Load symbolic icons if available
vec: Cargar łe icone sinbòłeghe se łe ze dispunìbiłi

en: Features
vec: Caraterìsteghe

en: Status Notifiers
vec: Notifegasion de stato

en: Systray Icons
vec: Icone de l'àrea de notìfega

en: Unable to start the notification area
vec: No se ga podesto inisiar l'àrea de notìfega

note: create fake error and show it
en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
vec: Probabilmente un'altra estension ła funsiona cofà àrea de notìfega. Sta àrea duplegada no ła vegnarà doparada.

en: The notification area lost selection
vec: L'àrea de notìfega ła ga perdesto l'ełesion

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
vec: No se ga podesto acuizir el zestor de l'ełesion par el schermo %d

en: Status Tray Plugin
vec: Estension de l'àrea de notìfega

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
vec: El ne da cosiensa de notìfeghe de stato (notìfeghe de łe aplicasion) e ełementi de l'àrea del sistema ereditai

en: Nothing
vec: Dezativar

en: Close Window
vec: Sarar ła fenestra

en: Minimize Window
vec: Minimizar ła fenestra

en: New Instance
vec: Nova istansa

en: Timestamp
vec: Marca tenporałe

en: Group title and timestamp
vec: Tìtuło del grupo e marca de tenpo

en: Window title
vec: Tìtuło de ła fenestra

en: Group title and window title
vec: Tìtuło del grupo e tìtuło de ła fenestra

en: None, allow drag-and-drop
vec: Nisuna, permeti de tore e dasar

en: Window Buttons
vec: Botoni de łe fenestre

en: Show button _labels
vec: Mostrar łe _targhete dei botoni

en: Show _flat buttons
vec: Mostrar i botoni _piani

en: Show _handle
vec: Mostrar łe _manìlie

en: Show _tooltips
vec: Mostrar _informasion dei instrumenti

en: Sorting _order:
vec: _Órdane:

en: Mi_ddle click action:
vec: Asion del click sentrałe

en: _Group windows by application
vec: _Ingrupar fenestre de ła istesa aplicasion

en: Restore minimized windows to current _workspace
vec: _Restaurar łe fenestre minimizae inte el spàsio de lavoro ativo

en: D_raw window frame when hovering a button
vec: _Dizegnar el contorno de ła fenestra co se ghe pasa insima al boton

en: _Switch windows using the mouse wheel
vec: _Canbiar de fenestra co ła rodeła del mouse

en: Behaviour
vec: Conportamento

en: Show windows from _all workspaces
vec: Mostrar łe fenestre de _tuti i spasi de lavoro

en: Show windows from all mo_nitors
vec: Mostrar łe finestre de tuti i sch_ermi

en: Show only _minimized windows
vec: Mostrar solché łe fenestre minimizae

en: Unable to start new instance of '%s'
vec: No se połe inisiar na nova istansa de «%s»

en: Launch New Instance
vec: Inìsia na nova istansa

en: Mi_nimize All
vec: Minimiza tute łe fenestre

en: Un_minimize All
vec: Restàurta tute łe fenestre

en: Ma_ximize All
vec: _Masimiza tute łe fenestre

en: _Unmaximize All
vec: _Demasimiza tute łe fenestre

en: _Close All
vec: _Sara tute łe fenestre

en: Switch between open windows using buttons
vec: _Canbiar de fenestra co i botoni

en: No Windows
vec: Sensa fenestre

en: Urgent Windows
vec: Fenestre urzenti

en: Add Workspace
vec: Zontar spàsio de laoro

en: Remove Workspace "%s"
vec: Ełiminar el spàsio de lavoro «%s»

en: Remove Workspace %d
vec: Ełiminar el spàsio de lavoro «%d»

en: Icon
vec: Icona

en: Arrow
vec: Frécia

en: Window Menu
vec: Menù de łe fenestre

en: Button layout:
vec: Dizegno del boton

en: Show workspace a_ctions
vec: Mostrar łe _asion inte i spasi de lavoro

en: Show workspace _names
vec: Mostrar i _nomi inte i spasi de lavoro

en: Enable _urgency notification
vec: Ativar łe notì_feghe inportanti

en: Switch between open windows using a menu
vec: Canbiar de fenestra co un menù
