xfce-apps.xfce4-screensaver - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Xfce Screensaver
ca: Estalvi de pantalla del Xfce

en: Set your screensaver preferences
ca: Establiu les preferències de l'estalvi de pantalla

en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

en: Screensavers
ca: Estalvis de pantalla

en: Screensaver themes
ca: Temes d'estalvi de pantalla:

en: Show paths that images follow
ca: Mostra els camins que segueixen les imatges

en: Occasionally rotate images as they move
ca: Gira de vegades les imatges a mesura que es mouen

en: Print out frame rate and other statistics
ca: Imprimeix la velocitat dels fotogrames i altres estadístiques

en: The maximum number of images to keep on screen
ca: El nombre màxim d'imatges que voleu mantenir a la pantalla

en: The initial size and position of window
ca: La mida i posició inicial de la finestra

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ca: AMPLADAxALÇADA+X+Y

en: The source image to use
ca: La imatge d'origen a utilitzar

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
ca: imatge - flota imatges a la pantalla

en: %s. See --help for usage information.
ca: %s. Consulteu --help per a la informació d'ús.

en: Failed to initialize the windowing system.
ca: No es pot inicialitzar el sistema de finestres.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ca: Heu d'especificar una imatge. Consulteu --help per a la informació d'ús.

en: Location to get images from
ca: Ubicació des d'on s'obtenen les imatges

en: PATH
ca: CAMÍ

en: Color to use for images background
ca: Color a utilitzar per al fons de les imatges

en: Do not randomize pictures from location
ca: No aleatoritzis les imatges de la ubicació

en: Do not try to stretch images on screen
ca: No intentis estirar les imatges a la pantalla

en: Floating Xfce
ca: Xfce flotant

en: Bubbles the Xfce logo around the screen
ca: Bombolles amb el logotip de Xfce per tota la pantalla

en: Slideshow
ca: Seqüència d'imatges

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ca: Mostra una presentació de diapositives de la carpeta d'imatges

en: Pop art squares
ca: Quadrats pop-art

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ca: Una xarxa de colors de pulsació d'estil pop-art.

en: Unable to establish service %s: %s
ca: No es pot establir el servei %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ca: No es pot establir PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Not permitted to gain access at this time.
ca: No es permet accedir en aquest moment.

en: No longer permitted to access the system.
ca: Ja no es permet accedir al sistema.

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: failed to register with the message bus
ca: ha fallat el registre amb el bus de missatges

en: not connected to the message bus
ca: no connectat al bus de missatges

en: screensaver already running in this session
ca: l'estalvi de pantalla ja s'està executant en aquesta sessió

[ctx: Date]
en: %A, %B %e   %H:%M
ca: %A, %e %B, %H:%M

en: Time has expired.
ca: El temps ha vençut.

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ca: Fa que l'estalvi de pantalla surti amb gràcia

en: Query the state of the screensaver
ca: Consulta l'estat de l'estalvi de pantalla

en: Query the length of time the screensaver has been active
ca: Consulta el període de temps que l'estalvi de pantalla ha estat actiu

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ca: Indica al procés d'estalvi de pantalla en execució que bloquegi immediatament la pantalla

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ca: Si l'estalvi de pantalla està actiu, aleshores canvia a una altra demostració de gràfics

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ca: Activa l'estalvi de pantalla (enfosqueix la pantalla)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ca: Si l'estalvi de pantalla està actiu, aleshores desactiva'l (restableix la pantalla)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ca: Burxa l'estalvi de pantalla actiu per simular activitat de l'usuari

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ca: Inhibeix l'activació de l'estalvi de pantalla. L'ordre bloqueja mentre la inhibició està activa.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ca: L'aplicació que està demanant d'inhibir l'estalvi de pantalla

en: The reason for inhibiting the screensaver
ca: El motiu per inhibir l'estalvi de pantalla

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: The screensaver is %s
ca: L'estalvi de pantalla està %s

en: active
ca: actiu

en: inactive
ca: inactiu

en: The screensaver is not inhibited
ca: L'estalvi de pantalla no està inhibit

en: The screensaver is being inhibited by:
ca: Està inhibint l'estalvi de pantalla:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ca: L'estalvi de pantalla ha estat actiu durant %d segons.

en: Blank screen
ca: Enfosqueix la pantalla

en: Powered by Display Power Management Signaling (DPMS),
    Xfce Screensaver can automatically suspend your displays
    to save power.
    
    Xfce Power Manager and other applications also manage
    DPMS settings. If the settings here won't work, make sure
    display power management wasn't disabled there.
    If your displays are powering off at different
    intervals, be sure to check for conflicting settings.
ca: Potenciat per DPMS (Display Power Management Signaling),
    l'estalvi de pantalla de Xfce pot suspendre automàticament les
    pantalles per estalviar energia.
    
    El gestor d'energia de Xfce i altres aplicacions també gestionen
    els ajusts de DPMS. Si els ajusts indicats aquí no funcionen, assegureu-vos que no s'hi ha inhabilitat el control d'energia de la pantalla. Si les vostres pantalles s’apaguen en intervals
    diferents, assegureu-vos de comprovar els ajusts conflictius.

en: Part of Xfce Screensaver
ca: Part de l'estalvi de pantalla de Xfce

en: After blanking, put display to sleep after:
ca: Després de deixar en negre, posa la pantalla en espera després de:

en: Never
ca: Mai

en: 60 seconds
ca: 60 segons

en: After sleeping, switch display off after:
ca: Després de posar en espera, apaga la pantalla després de:

en: 60 minutes
ca: 60 minuts

en: Max number of images
ca: Número màxim d'imatges

en: Show paths
ca: Mostra els camins

en: Do rotations
ca: Fes rotacions

en: Print stats
ca: Mostra les estadístiques

en: Location
ca: Ubicació

en: Background color
ca: Color del fons

en: Do not randomize images
ca: No ordenis aleatòriament les imatges

en: Do not stretch images
ca: No estiris les imatges

en: Restore Defaults
ca: Restaura els valors predeterminats

en: Preferences
ca: Preferències

en: About
ca: Quant a

en: Video
ca: Vídeo

en: Configure an individual screensaver
ca: Configura un estalvi de pantalla individual

en: screensaver name to configure
ca: nom de l'estalvi de pantalla a configurar

en: check if screensaver is configurable
ca: marqueu si l'estalvi de pantalla és configurable

en: Unable to configure screensaver
ca: No es pot configurar l'estalvi de pantalla

en: Screensaver required.
ca: Requereix l'estalvi de pantalla.

en: File not found: %s
ca: Fitxer no trobat: %s

en: Unrecognized file type: %s
ca: Tipus de fitxer no reconegut: %s

en: Failed to process file: %s
ca: Ha fallat el processament del fitxer: %s

en: Screensaver %s is configurable.
ca: L'estalvi de pantalla %s es pot configurar.

en: Screensaver %s is not configurable.
ca: L'estalvi de pantalla %s no es pot configurar.

en: Screensaver %s has no configuration options.
ca: L'estalvi de pantalla %s no té cap opció de configuració.

en: Show debugging output
ca: Mostra la sortida de depuració

en: Show the logout button
ca: Mostra el botó de tancament de la sessió

en: Command to invoke from the logout button
ca: Ordre que s'invocarà des del botó de tancament de la sessió

en: Show the switch user button
ca: Mostra el botó de canvi d'usuari

en: Message to show in the dialog
ca: Missatge que es mostrarà al diàleg

en: MESSAGE
ca: MISSATGE

en: Not used
ca: Sense utilitzar

en: Monitor height
ca: Alçada del monitor

en: Monitor width
ca: Amplada del monitor

en: Monitor index
ca: Índex del monitor

en: Checking...
ca: S'està comprovant...

en: Enter your password
ca: Introduïu la vostra contrasenya

en: You have the Caps Lock key on.
ca: Teniu activada la tecla Bloq. Maj.

en: _Switch User
ca: Canvia d'u_suari

en: _Log Out
ca: _Tanca la sessió

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Unlock
ca: _Desbloqueja

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: SOCKET ID
ca: ID SÒCOL

en: Random
ca: Aleatori

en: Setting locked by administrator.
ca: Ajust bloquejat per l'administrador

en: Could not load the main interface
ca: No s'ha pogut carregar la interfície principal

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ca: Assegureu-vos que l'estalvi de pantalla estigui instal·lat correctament

en: Screensaver Preview
ca: Vista prèvia de l'estalvi de pantalla

en: <b>Screensaver preview</b>
ca: <b>Vista prèvia de l'estalvi de pantalla</b>

en: Screensaver Preferences
ca: Preferències de l'estalvi de pantalla

en: Power _Management
ca: Gestió de l'e_nergia

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Running as root
ca: Execució com a root

en: The screen will not be locked for the root user.
ca: La pantalla no es bloquejarà per a l'usuari root.

en: Resolve
ca: Soluciona

en: Xfce Power Manager is not configured to handle laptop lid events
ca: El gestor d'energia de Xfce no està configurat per gestionar els esdeveniments de la tapa del portàtil

en: Your computer may not be locked when you close the lid.
ca: És possible que l'ordinador no es bloquegi quan tanqueu la tapa.

en: Enable Screensaver
ca: Habilita l'estalvi de pantalla

en: Theme
ca: Tema

en: Configure screensaver
ca: Configura l'estalvi de pantalla

en: Configure...
ca: Configura...

en: Change theme after:
ca: Canvia el tema després de:

en: minutes
ca: minuts

en: Activate screensaver when computer is idle
ca: Activa l'estalvi de pantalla quan l'ordinador està inactiu

en: Regard the computer as _idle after:
ca: Considera que l'ordinador està _inactiu després de:

en: Inhibit screensaver for fullscreen applications
ca: Inhibeix l'estalvi de pantalla per a les aplicacions a pantalla completa

en: Enable Lock Screen
ca: Habilita el bloqueig de la pantalla

en: Lock Screen with Screensaver
ca: Bloqueja la pantalla amb l'estalvi de pantalla

en: Lock the screen after the screensaver is active for:
ca: Bloqueja la pantalla després que l'estalvi de pantalla hagi estat actiu durant:

en: On Screen Keyboard
ca: Teclat en pantalla

en: On screen keyboard command:
ca: Ordre del teclat en pantalla:

en: Session Status Messages
ca: Missatges d'estat de la sessió

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Logout command:
ca: Ordre per al tancament de la sessió:

en: Enable logout after:
ca: Habilita el tancament de la sessió després de:

en: User Switching
ca: Canvi d'usuari

en: Lock Screen with System Sleep
ca: Bloqueja la pantalla amb el repòs del sistema

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Launch screensaver and locker program
ca: Llança l'estalvi de pantalla i el programa de bloqueig

en: XKB initialization error
ca: Error d'inicialització de XKB
