xfce4-statusnotifier-plugin - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Clear
hu: Tiszta

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
hu: Biztos törli az ismert elemek listáját?

en: Status Notifier Items
hu: Állapotértesítő elemek

en: _Maximum icon size (px):
hu: _Maximális ikonméret (px):

en: Arrange items in a single row
hu: Elemek rendezése egy sorba

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
hu: Ha bekapcsolt, az elemek egy sorba kerülnek

en: Square icons
hu: Négyszögletes ikonok

en: Item buttons will take a square when it's possible
hu: Az elemgombok egy kockát tesznek ki, ha az lehetséges

en: Symbolic icons
hu: Szimbolikus ikonok

en: Load symbolic icons if available
hu: Szimbolikus ikon betöltése, ha lehetséges

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Menu is primary action
hu: A menü egy elsődleges művelet

en: Left click will always display the menu for item
hu: A bal kattintás mindig megjeleníti az elemhez tartozó menüt

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Hide items by default
hu: Elemek elrejtése alapértelmezésben

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
hu: Ha engedélyezett, akkor az új elemek „Rejtettként” lesznek megjelölve

en: Item
hu: Elem

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Move the selected item one row up
hu: A kiválasztott elem mozgatása egy sorral feljebb.

en: Move the selected item one row down
hu: A kiválasztott elem mozgatása egy sorral lejjebb.

en: C_lear Known Items
hu: Ismert elemek _törlése

en: Resets the list of items and their visibility settings
hu: Az elemek listájának és láthatóságának alaphelyzetbe állítása

en: Known Items
hu: Ismert elemek

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
hu: Panelterületet biztosít az állapotjelző elemeknek (alkalmazásindikátorok)

en: Status Notifier Plugin
hu: Állapotjelző bővítmény
