xfce4-statusnotifier-plugin - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Clear
th: ล้าง

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
th: ยืนยันหรือไม่ว่าต้องการล้างรายชื่อของรายการที่รู้จัก?

en: Status Notifier Items
th: รายการแจ้งเหตุสถานะ

en: _Maximum icon size (px):
th: _ขนาดสูงสุดของไอคอน (px):

en: Arrange items in a single row
th: เรียงรายการเป็นแถวเดียว

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
th: ถ้าเปิดใช้ จะพยายามจัดวางรายการต่างๆ เรียงเป็นแถวเดียว

en: Square icons
th: ไอคอนจัตุรัส

en: Item buttons will take a square when it's possible
th: ปุ่มแทนรายการต่างๆ จะใช้เนื้อที่เป็นสี่เหลี่ยมจัตุรัสถ้าเป็นไปได้

en: Symbolic icons
th: ไอคอนสัญลักษณ์

en: Load symbolic icons if available
th: โหลดไอคอนแบบสัญลักษณ์ถ้ามี

en: Appearance
th: รูปลักษณ์

en: Menu is primary action
th: เมนูคือการกระทำหลัก

en: Left click will always display the menu for item
th: การคลิกซ้ายจะแสดงเมนูของรายการเสมอ

en: Behavior
th: พฤติกรรม

en: Hide items by default
th: ซ่อนรายการต่างๆ โดยปริยาย

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
th: เมื่อเปิดใช้ จะกำหนดให้รายการใหม่ทุกรายการเป็นรายการ "ซ่อน"

en: Item
th: รายการ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Move the selected item one row up
th: เลื่อนรายการที่เลือกขึ้นหนึ่งแถว

en: Move the selected item one row down
th: เลื่อนรายการที่เลือกลงหนึ่งแถว

en: C_lear Known Items
th: _ล้างรายการที่รู้จัก

en: Resets the list of items and their visibility settings
th: ล้างรายชื่อของรายการต่างๆ พร้อมค่าตั้งการปรากฏ

en: Known Items
th: รายการที่รู้จัก

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
th: จัดเตรียมพื้นที่บนพาเนลสำหรับแจ้งเหตุสถานะ (ไอคอนบ่งชี้สถานะของโปรแกรม)

en: Status Notifier Plugin
th: ปลั๊กอินแจ้งเหตุสถานะ
