Xfce Panel Plugins - en to ie translation catalogue (21 entries)

en: File /proc/stat not found!
ie: Li file /proc/stat ne esset trovat!

en: System Load: %ld%%
ie: Charge del sistema: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
ie: Memorie: %ldMo ex %ldMo es usat

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
ie: Swap: %ldMo ex %ldMo es usat

en: No swap
ie: Li swap ne existe

en: %d day | %d days
ie[0]: %d die
ie[1]: %d dies

en: Label:
ie: Etiquette:

en: CPU monitor
ie: Monitor de CPU

en: Memory monitor
ie: Monitor de memorie

en: Swap monitor
ie: Monitor de swap

en: Uptime monitor
ie: Monitor de operation

en: System Load Monitor
ie: Monitor de charge del sistema

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Help
ie: Au_xilie

en: Update interval:
ie: Actualisation chascun:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
ie: Actualisation operante de batterie (0 = li regulari)

en: Power-saving interval:
ie: Intervalle de conservation de energie:

en: Launched when clicking on the plugin
ie: Lansar pos un clic sur li plugin

en: System monitor:
ie: Monitor del sistema:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
ie: Controlar li charge de CPU, li usagie de swap e de memorie

en: File /proc/uptime not found!
ie: Li file /proc/uptime ne esset trovat!
