Whisker Menu - en to el translation catalogue (141 entries)

en: Add action
el: Προσθήκη ενέργειας

en: Add to Autostart
el: Προσθήκη στην αυτόματη εκκίνηση εφαρμογής

en: Add to Desktop
el: Προσθήκη στην επιφάνεια εργασίας

en: Add to Favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: Add to Panel
el: Προσθήκη στο ταμπλό

en: All Applications
el: Όλες οι εφαρμογές

en: Alternate application launcher for Xfce
el: Εναλλακτικός εκκινητής εφαρμογών για το Xfce

en: Amount of _items:
el: Σύνολο _αντικειμένων:

en: Application icon si_ze:
el: Μέγεθος εικονιδίων ε_φαρμογών:

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Are you sure you want to hide "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αποκρύψετε την "%s";

en: Are you sure you want to log out?
el: Θέλετε σίγουρα αποσύνδεση;

en: Are you sure you want to restart?
el: Θέλετε σίγουρα επανεκκίνηση;

en: Are you sure you want to shut down?
el: Θέλετε σίγουρα τερματισμό;

en: Background opacit_y:
el: Διαφάνεια παρασκη_νίου:

en: Browse the file system to choose a custom command.
el: Περιήγηση του συστήματος αρχείων για την επιλογή μιας εντολής.

en: C_ommand:
el: Εντο_λή:

en: Categ_ory icon size:
el: Μέγεθος εικονιδίων κα_τηγοριών:

en: Choose which menu to popup by instance ID
el: Επιλογή αναδυόμενου μενού από το αναγνωριστικό διεργασίας

en: Clear Recently Used
el: Εκκαθάριση πρόσφατα χρησιμοποιημένων

en: Copyright © 2013-2025 Graeme Gott
el: Πνευματικά δικαιώματα © 2013-2025 Graeme Gott

en: Default Category
el: Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Di_splay:
el: Εμ_φάνιση:

en: Do you want to suspend to RAM?
el: Θέλετε αναστολή στη RAM;

en: Do you want to suspend to disk?
el: Θέλετε αδρανοποίηση στο δίσκο;

en: Edit Application...
el: Επεξεργασία εφαρμογής...

en: Edit _Profile
el: Επε_ξεργασία προφίλ

en: Failed to edit profile.
el: Απέτυχε η επεξεργασία του προφίλ.

en: Failed to execute command "%s".
el: Απέτυχε η εκτέλεση της εντολής "%s".

en: Failed to hibernate.
el: Απέτυχε η αδρανοποίηση.

en: Failed to launch menu editor.
el: Απέτυχε η έναρξη του επεξεργαστή μενού.

en: Failed to lock screen.
el: Απέτυχε το κλείδωμα της οθόνης.

en: Failed to log out.
el: Απέτυχε η αποσύνδεση.

en: Failed to open settings manager.
el: Απέτυχε το άνοιγμα του διαχειριστή ρυθμίσεων.

en: Failed to restart.
el: Απέτυχε η επανεκκίνηση.

en: Failed to shut down.
el: Απέτυχε ο τερματισμός.

en: Failed to suspend.
el: Απέτυχε η αναστολή.

en: Failed to switch user.
el: Απέτυχε η αλλαγή χρήστη.

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Hibernating computer in %d seconds.
el: Αδρανοποίηση υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: Hide Application
el: Απόκρυψη εφαρμογής

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon and title
el: Εικονίδιο και τίτλος

en: Include _favorites
el: Συμπερίληψη α_γαπημένων

en: Large
el: Μεγάλα

en: Larger
el: Μεγαλύτερα

en: Log Ou_t...
el: Απο_σύνδεση...

en: Log _Out
el: Αποσύν_δεση

en: Logging out in %d seconds.
el: Αποσύνδεση σε %d δευτερόλεπτα.

en: Man Pages
el: Σελίδες εγχειριδίων

en: Menu
el: Μενού

en: Menu _height:
el: Ύ_ψος μενού:

en: Menu _width:
el: Πλάτο_ς μενού:

en: Nam_e:
el: Όν_ομα:

en: Name
el: Όνομα

en: No applications found
el: Δεν βρέθηκαν εφαρμογές

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικά

en: Open URI
el: Άνοιγμα URI

en: P_rofile:
el: Προφί_λ:

en: Panel Button
el: Κουμπί ταμπλό

en: Pattern
el: Σχέδιο

en: Popup menu at center of screen
el: Αναδυόμενο μενού στο κέντρο της οθόνης

en: Popup menu at current mouse position
el: Αναδυόμενο μενού στην τρέχουσα θέση του ποντικιού

en: Position _search entry on bottom
el: Τοποθέτηση του πεδίου αναζήτησης _κάτω

en: Position cate_gories on bottom
el: Τοποθέτηση των κατηγοριών κάτ_ω

en: Position cate_gories on left
el: Τοποθέτηση των κατηγοριών α_ριστερά

en: Position categories _horizontally
el: _Οριζόντια τοποθέτηση κατηγοριών

en: Position commands next to search _entry
el: Τοποθέτηση των εντολών δίπλα στο πεδίο αναζήτησ_ης

en: Position pro_file on bottom
el: Τοποθέτηση του προφίλ _κάτω

en: Print available menu instance IDs
el: Εμφάνιση διαθέσιμων μενού από τα αναγνωριστικά διεργασίας

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Recently Used
el: Πρόσφατα

en: Remove action "%s"?
el: Αφαίρεση της ενέργειας "%s";

en: Remove from Autostart
el: Αφαίρεση από την αυτόματη εκκίνηση εφαρμογής

en: Remove from Favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

en: Remove selected action
el: Αφαίρεση της επιλεγμένης ενέργειας

en: Restarting computer in %d seconds.
el: Επανεκκίνηση υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Round Picture
el: Στρογγυλή εικόνα

en: Run %s
el: Εκτέλεση του %s

en: Run in Terminal
el: Εκτέλεση σε τερματικό

en: Search Actio_ns
el: Ενέργειες ανα_ζήτησης

en: Search Action
el: Ενέργεια αναζήτησης

en: Search for Files
el: Αναζήτηση αρχείων

en: Search the Web
el: Αναζήτηση στο διαδίκτυο

en: Select Command
el: Επιλογή εντολής

en: Select an Icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Session Commands
el: Εντολές συνεδρίας

en: Show a menu to easily access installed applications
el: Εμφάνιση μενού για εύκολη πρόσβαση στις εγκατεστημένες εφαρμογές

en: Show application _descriptions
el: Εμφάνιση _περιγραφής εφαρμογών

en: Show application too_ltips
el: Εμφάνιση αναδ_υόμενου κειμένου εφαρμογής

en: Show as _icons
el: Εμφάνιση ε_ικονιδίων

en: Show as lis_t
el: Εμφάνιση _λίστας

en: Show as t_ree
el: Εμφάνιση _δομής

en: Show c_onfirmation dialog
el: Εμφάνιση παραθύρου επι_βεβαίωσης

en: Show cate_gory names
el: Εμφάνιση ονομάτων _κατηγοριών

en: Show generic application _names
el: Εμφάνιση γενικών _ονομάτων εφαρμογών

en: Shut _Down
el: _Τερματισμός

en: Small
el: Μικρά

en: Smaller
el: Μικρότερα

en: Sort Alphabetically A-Z
el: Αλφαβητική ταξινόμηση Α-Ω

en: Sort Alphabetically Z-A
el: Αλφαβητική ταξινόμηση Ω-Α

en: Sort ca_tegories
el: Ταξινόμηση κα_τηγοριών

en: Square Picture
el: Τετράγωνη εικόνα

en: Stay _visible when focus is lost
el: Εμ_φάνιση όταν χάνεται η εστίαση

en: Suspe_nd
el: Αναστο_λή

en: Suspending computer in %d seconds.
el: Αναστολή υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Switch _User
el: Αλλαγή _χρήστη

en: Switch categories by _hovering
el: Αλλαγή κατηγοριών στο _πέρασμα του ποντικιού

en: The action will be deleted permanently.
el: Αυτή η ενέργεια θα διαγραφεί μόνιμα

en: Title
el: Τίτλος

en: To unhide it you have to manually remove the file "%s" or open the file and remove the line "%s".
el: Για να την επαναφέρετε πρέπει να διαγράψετε το αρχείο "%s" ή να ανοίξετε το αρχείο και να αφαιρέσετε τη γραμμή "%s".

en: Turning off computer in %d seconds.
el: Τερματισμός υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Unable to add launcher to desktop.
el: Αδύνατη η προσθήκη εκκινητή στην επιφάνεια εργασίας.

en: Unable to add launcher to panel.
el: Αδύνατη η προσθήκη εκκινητή στο ταμπλό.

en: Unable to edit launcher.
el: Αδύνατη η επεξεργασία του εκκινητή.

en: Unable to open the following url: %s
el: Αδύνατη η πρόσβαση στη διεύθυνση: %s

en: Use a single _panel row
el: _Χρήση μιας γραμμής στο ταμπλό

en: Very Large
el: Πολύ μεγάλα

en: Very Small
el: Πολύ μικρά

en: Whisker Menu
el: Μενού Whisker

en: _Appearance
el: _Εμφάνιση

en: _Behavior
el: _Συμπεριφορά

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Commands
el: Ε_ντολές

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Edit Applications
el: Ε_πεξεργασία εφαρμογών

en: _General
el: _Γενικά

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Hibernate
el: Αδρανοποί_ηση

en: _Icon:
el: Εικονί_διο:

en: _Lock Screen
el: Κ_λείδωμα οθόνης

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Pattern:
el: Σ_χέδιο:

en: _Regular expression
el: _Κανονική έκφραση

en: _Restart
el: Επανε_κκίνηση

en: _Settings Manager
el: Διαχειριστής ρυ_θμίσεων

en: _Title:
el: _Τίτλος:
