Whisker Menu - en to ro translation catalogue (102 entries)

en: Add action
ro: Adaugă acțiune

en: Add to Desktop
ro: Adaugă la desktop

en: Add to Favorites
ro: Adaugă la favorite

en: Add to Panel
ro: Adaugă la panou

en: All Applications
ro: Toate programele

en: Alternate application launcher for Xfce
ro: Lansator de aplicații alternativ pt. Xfce

en: Amount of _items:
ro: Număr de _elemente

en: Applications
ro: Aplicații

en: Are you sure you want to hide "%s"?
ro: Sigur doriți să ascundeți elementul „%s”?

en: Are you sure you want to log out?
ro: Sigur doriți să ieșiți?

en: Are you sure you want to restart?
ro: Sigur doriți să reporniți?

en: Are you sure you want to shut down?
ro: Sigur doriți să opriți calculatorul?

en: Background opacit_y:
ro: Opac_itatea fondului:

en: Browse the file system to choose a custom command.
ro: Caută sistemul de fișiere pentru a găsi o comandă personalizată.

en: C_ommand:
ro: C_omandă

en: Categ_ory icon size:
ro: Mărimea iconiței categ_oriei:

en: Clear Recently Used
ro: Șterge recent folositele

en: Details
ro: Detalii

en: Di_splay:
ro: Afi_șaj:

en: Do you want to suspend to RAM?
ro: Doriți suspendare în memoria RAM?

en: Do you want to suspend to disk?
ro: Doriți suspendare pe disc?

en: Edit Application...
ro: Editează aplicația...

en: Edit _Profile
ro: Editează _profilul

en: Failed to edit profile.
ro: A eșuat editarea profilului.

en: Failed to execute command "%s".
ro: A eșuat executarea comenzii "%s"

en: Failed to launch menu editor.
ro: Nu se poate lansa editorul de meniu.

en: Failed to lock screen.
ro: A eșuat blocarea ecranului.

en: Failed to log out.
ro: A eșuat închiderea sesiunii.

en: Failed to open settings manager.
ro: A eșuat deschiderea gestionarului de setări.

en: Favorites
ro: Favorite

en: Hibernating computer in %d seconds.
ro: Calculatorul va intra în hibernare în %d secunde.

en: Hidden
ro: Ascunse

en: Icon
ro: Iconiță

en: Icon and title
ro: Iconiță și titlu

en: Include _favorites
ro: Include _favorite

en: Large
ro: Mare

en: Larger
ro: Mai mare

en: Log _Out
ro: _Ieșire

en: Logging out in %d seconds.
ro: Ieșirea va avea loc în %d secunde.

en: Man Pages
ro: Pagini Man

en: Menu
ro: Meniu

en: Nam_e:
ro: Num_e

en: Name
ro: Nume

en: None
ro: Niciunul

en: Open URI
ro: Deschide URL

en: Panel Button
ro: Buton panou

en: Pattern
ro: Tipar

en: Popup menu at current mouse position
ro: Deschide meniul la poziția cursorului de maus

en: Position _search entry next to panel button
ro: Poziționează căsuța de căutare _lângă butonul de panou

en: Position cate_gories next to panel button
ro: Poziționează cate_goriile lângă butonul de panou

en: Position commands next to search _entry
ro: Poziționează comen_zi lângă căsuța de căutare

en: Print version information and exit
ro: Arată versiunea detaliată și ieși

en: Recently Used
ro: Folosite recent

en: Remove action "%s"?
ro: Reliminați acțiunea „%s”?

en: Remove from Favorites
ro: Șterge din favorite

en: Remove selected action
ro: Elimină acțiunea selectată

en: Restarting computer in %d seconds.
ro: Calculatorul va fi repornit în %d secunde.

en: Run %s
ro: Rulează %s

en: Run in Terminal
ro: Rulează în terminal

en: Search Actio_ns
ro: Caută acți_uni

en: Search Action
ro: Caută acțiune

en: Select Command
ro: Alegeți comanda

en: Select an Icon
ro: Selectează o iconiță

en: Show a menu to easily access installed applications
ro: Arată un meniu pentru a accesa ușor aplicații instalate

en: Show application _descriptions
ro: Arată _descrierile aplicațiilor

en: Show application too_ltips
ro: Arată _recomandările pentru aplicații

en: Show cate_gory names
ro: Arată _denumirile categoriilor

en: Show generic application _names
ro: Arată _nume generice de aplicații

en: Shut _Down
ro: _Oprire

en: Small
ro: Mic

en: Smaller
ro: Mai mic

en: Sort Alphabetically A-Z
ro: Sortează alfabetic A-Z

en: Sort Alphabetically Z-A
ro: Sortează alfabetic Z-A

en: Suspending computer in %d seconds.
ro: Calculatorul va fi suspendat în %d secunde.

en: Switch categories by _hovering
ro: Schimbă categoriile _planând cursorul

en: The action will be deleted permanently.
ro: Această acțiune va fi ștearsă permanent

en: Title
ro: Titlu

en: Turning off computer in %d seconds.
ro: Calculatorul va fi oprit în %d secunde.

en: Unable to add launcher to desktop.
ro: Nu s-a putut adăuga lansator la desktop.

en: Unable to add launcher to panel.
ro: Nu s-a putut adăuga lansator la panou.

en: Unable to edit launcher.
ro: Eșec la editarea lansatorului.

en: Unable to open the following url: %s
ro: Nu se poate deschide următorul url: %s

en: Use a single _panel row
ro: Folosește un singur rând de _panou

en: Very Large
ro: Foarte mare

en: Very Small
ro: Foarte mic

en: Whisker Menu
ro: Meniu Whisker

en: _Appearance
ro: _Aspect

en: _Behavior
ro: Compo_rtament

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Close
ro: Înch_ide

en: _Commands
ro: _Comenzi

en: _Delete
ro: Șt_erge

en: _Edit Applications
ro: _Editează aplicații

en: _General
ro: _Generale

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Hibernate
ro: _Hibernare

en: _Icon:
ro: _Iconiță:

en: _Lock Screen
ro: B_lochează ecranul

en: _Pattern:
ro: Ti_par:

en: _Regular expression
ro: Expresie _regulată

en: _Restart
ro: _Repornire

en: _Title:
ro: _Titlu
