Yum - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: No header - huh?
pt: Sem cabeçalho - hã?

en: Options Error: %s
pt: Erro nas Opções: %s

en: Arch
pt: Arq.

en: Version
pt: Versão

note: Whoa. What the heck happened?
en: Unable to check if PID %s is active
pt: Não é possível verificar se o PID %s está activo

en: Header cannot be opened or does not match %s, %s.
pt: O cabeçalho não pôde ser aberto ou não corresponde ao %s, %s.

en: RPM %s fails md5 check
pt: O RPM %s falha no código MD5

en: Could not open RPM database for reading. Perhaps it is already in use?
pt: Não foi ler a base de dados do RPM. Talvez já esteja a ser usada?

en: Got an empty Header, something has gone wrong
pt: Foi obtido um cabeçalho vazio; algo se passa de errado

en: Damaged Header %s
pt: Cabeçalho %s Danificado

en: Error opening rpm %s - error %s
pt: Erro ao abrir o RPM %s - erro %s
