N/A - en to fr translation catalogue (5 entries)

note: Type: multiselect Choices
en: Bulgarian-English dual dictionary
fr: Dictionnaire Bulgare-Anglais / Anglais-Bulgare

note: Type: multiselect Choices
en: Dictionary of north-western dialect
fr: Dialecte du nord-ouest

note: Type: multiselect Choices
en: Polytechnical dictionary
fr: Dictionnaire Polytechnique

note: Type: multiselect Description
en: Dictionaries to download:
fr: Dictionnaires à télécharger :

note: Type: multiselect Description
en: Several dictionaries for bgoffice cannot be distributed by Debian due to license uncertainties. Please select the dictionaries you want to be downloaded from Internet. Note that any files in /usr/share/bgoffice that are also in downloaded dictionaries will be overwritten.
fr: Plusieurs dictionnaires pour bgoffice ne peuvent être distribués directement en raison des incertitudes concernant leur licence. Veuillez choisir les dictionnaires à télécharger directement depuis Internet. Veuilez noter que tout fichier présent dans /usr/share/bgoffice et qui figurerait dans la liste des dictionnaires à télécharger sera écrasé.
