gnome-shell master - en to bg translation catalogue (399 entries)

en: System
bg: Системни

en: Show the notification list
bg: Показване на списъка с известия

en: Focus the active notification
bg: Фокусиране на активното известие

en: Show the overview
bg: Показване на програмите

en: Show all applications
bg: Показване на всички програми

en: Open the application menu
bg: Отваряне на менюто с програми

en: Shell Extensions
bg: Разширения на обвивката

en: Configure GNOME Shell Extensions
bg: Настройки на разширенията на обвивката

en: GNOME Shell
bg: Обвивка на GNOME

en: Window management and application launching
bg: Управление на прозорци и стартиране на програми

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
bg: Включване на вътрешни инструменти полезни за разработчици и изпитатели чрез Alt-F2

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
bg: Разрешаване на достъпа до вътрешни инструменти за наблюдение и изчистване грешки чрез Alt-F2.

en: UUIDs of extensions to enable
bg: Идентификатори на разширенията за включване

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
bg: Разширенията на „Обвивката на GNOME“ имат идентификатор (UUID). Този ключ съдържа списък на разширенията, които да се зареждат. Само разширения включени в списъка ще бъдат заредени. Можете да променяте този списък с методите на D-Bus — „EnableExtension“ и „DisableExtension“ на org.gnome.Shell.

en: Disable user extensions
bg: Изключване на потребителските разширения

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
bg: Изключване на всички включени от потребителя разширения без промяна на настройката „enabled-extension“.

en: Disables the validation of extension version compatibility
bg: Изключване на проверката за съвместимостта на версиите на разширенията

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
bg: Обвивката на GNOME ще зарежда само разширения, които изрично са заявили, че поддържат текущата версия. Избирането на тази функция изключва проверката за съвместимост и зарежда разширенията независимо от версията.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
bg: Списък на идентификаторите на файловете във формат „.desktop“ за любими програми

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
bg: Програмите, които отговарят на тези идентификатор, ще бъдат показани в областта „Любими“.

en: App Picker View
bg: Изглед за избор на програми

en: Index of the currently selected view in the application picker.
bg: Индексът на избрания обект в изгледа за избор на програми.

en: History for command (Alt-F2) dialog
bg: История на командата Alt-F2

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
bg: История на прозореца на дебъгера

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
bg: Винаги да се показва „Изход“ в менюто на потребителя

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
bg: Този ключ предефинира автоматичното скриване на обекта „Изход“ от менюто в режими с един потребител или единична сесия.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
bg: Дали да се запазват пароли за монтиране на шифрирани или отдалечени файлови системи

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
bg: Обвивката ще поиска парола, когато се монтира шифрирано устройство или отдалечена файлова система. Ще се предостави отметка „Запомняне на паролата“, ако е възможно запазването на паролата за по-късно използване.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
bg: Дали има асоциирани устройства по Bluetooth към стандартното

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
bg: Менюто за Bluetooth ще се показва при включен адаптер или при асоциирани към стандартното устройства. Ако в някой момент няма асоциирани към стандартното устройство, състоянието се занулява.

en: Keybinding to open the application menu
bg: Клавишна комбинация за менюто за програми

en: Keybinding to open the application menu.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на менюто за програми.

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“ за прегледа на дейностите.

en: Keybinding to open the overview
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“

en: Keybinding to open the Activities Overview.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на изгледа „Показване на програмите“.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
bg: Клавишна комбинация за показване/скриване на областта за известия

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
bg: Клавишна комбинация за показване/скриване на областта за известия.

en: Keybinding to focus the active notification
bg: Клавишна комбинация за фокусиране на текущото известие

en: Keybinding to focus the active notification.
bg: Клавишна комбинация за фокусиране на текущото известие.

en: Keybinding that pauses and resumes all running tweens, for debugging purposes
bg: Клавишна комбинация, която поставя на пауза и възстановява всички активни анимации. Използва се за отстраняване на грешки.

en: Which keyboard to use
bg: Коя клавиатура да се ползва

en: The type of keyboard to use.
bg: Видът на клавиатурата, която да се ползва.

en: Limit switcher to current workspace.
bg: Ограничаване на превключването до текущия работен плот.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
bg: Ако е истина, само програмите с прозорци на текущият работен плот се превключват. В противен случай се превключва между всички програми.

en: The application icon mode.
bg: Режим на иконите.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
bg: Определя как бутоните да се показват в областта за превключване. Възможните стойности са: „thumbnail-only“ (показване на миниатюра на прозореца), „app-icon-only“ (показване само на иконата на приложението) и „both“ (и двете).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
bg: Ако е истина, само програмите с прозорци на текущият работен плот се превключват. В противен случай се превключва между всички програми.

en: Attach modal dialog to the parent window
bg: Прилепени модални диалогови прозорци

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
bg: Този ключ е с предимство пред ключа org.gnome.mutter, когато се използва GNOME Shell.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
bg: Включване на прилепването и максимизирането на прозорците по границите на екрана

en: Workspaces are managed dynamically
bg: Работните плотове се управляват динамично

en: Workspaces only on primary monitor
bg: Работните плотове са само на основния монитор

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
bg: Отлагане на промените за фокусирането докато показалецът на мишката спре да се движи.

en: Network Login
bg: Мрежов вход

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
bg: Грешка при зареждане на прозореца с настройки за „%s“

en: Cancel
bg: Отказване

en: Next
bg: Напред

en: Unlock
bg: Отключване

[ctx: button]
en: Sign In
bg: Вписване

en: Choose Session
bg: Избор на сесия

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
bg: Липсва в списъка?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
bg: (напр. потребител или %s)

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
bg: Потребител:

en: Login Window
bg: Екран за идентификация

en: Authentication error
bg: Грешка при удостоверяване

note: We don't show fingerprint messages directly since it's not the main auth service. Instead we use the messages as a cue to display our own message. Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
bg: (или се регистрирайте с пръстов отпечатък)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power off
bg: Изключване

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;shutdown
bg: power off;shutdown;изключване;спиране

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
bg: lock screen;заключване

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log out
bg: Изход

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;sign off
bg: logout;sign off;излизане

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
bg: Приспиване

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
bg: приспиване

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch user
bg: Смяна на потребител

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
bg: смяна на потребител

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock orientation action in search
en: Lock orientation
bg: Заключване на завъртането на екрана

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation
bg: заключване на завъртането на екрана

en: Command not found
bg: Командата не беше открита

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
bg: Неуспешно анализиране на командата:

en: Execution of “%s” failed:
bg: Неуспешно изпълнение на „%s“:

en: Just now
bg: Сега

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди %d минута
bg[1]: преди %d минути

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: преди %d час
bg[1]: преди %d часа

en: Yesterday
bg: Вчера

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

en: %d week ago | %d weeks ago
bg[0]: преди %d седмица
bg[1]: преди %d седмици

en: %d month ago | %d months ago
bg[0]: преди %d месец
bg[1]: преди %d месеца

en: %d year ago | %d years ago
bg[0]: преди %d година
bg[1]: преди %d години

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
bg: Вчера, %H:%M

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 24h format. i.e. "Monday, 14:30"
en: %A, %H∶%M
bg: %A, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %d, %H∶%M
bg: %e %B, %H:%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %d %Y, %H∶%M
bg: %e %B %Y, %H:%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
bg: Вчера, %l:%M %p

note: Translators: this is the week day name followed by a time string in 12h format. i.e. "Monday, 2:30 pm"
en: %A, %l∶%M %p
bg: %A, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %d, %l∶%M %p
bg: %e %B, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %d %Y, %l∶%M %p
bg: %e %B %Y, %l:%M %p

note: TRANSLATORS: this is the title of the wifi captive portal login window
en: Hotspot Login
bg: Вход в безжична мрежа

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
bg: Връзката към тази безжична мрежа не е шифрирана. Информацията и паролите, които въведете на тази страница, са потенциално видими за всички наоколо.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny Access
bg: Отказване на достъп

en: Grant Access
bg: Позволяване на достъп

en: Frequently used applications will appear here
bg: Списък с често използваните програми

en: Frequent
bg: Често стартирани

en: All
bg: Всички

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Launch using Dedicated Graphics Card
bg: Стартиране на определена графична карта

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от „Любими“

en: Add to Favorites
bg: Добавяне в „Любими“

en: Show Details
bg: Показване на подробности

en: %s has been added to your favorites.
bg: Програмата „%s“ беше добавена в „Любими“

en: %s has been removed from your favorites.
bg: Програмата „%s“ беше премахната от „Любими“

en: Select Audio Device
bg: Избор на устройство за аудио

en: Sound Settings
bg: Настройки на звука

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Headset
bg: Малки слушалки

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Change Background…
bg: Смяна на фона…

en: Display Settings
bg: Настройки на екрана

en: Settings
bg: Настройки

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
bg: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
bg: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
bg: В

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
bg: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
bg: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
bg: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
bg: С

en: Previous month
bg: Предния месец

en: Next month
bg: Следващия месец

en: Week %V
bg: %V-а седмица

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
bg: Цял ден

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d
bg: %A, %e %B

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d, %Y
bg: %A, %e %B %Y

en: No Notifications
bg: Няма известия

en: No Events
bg: Няма събития

en: Clear All
bg: Изчистване на всичко

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
bg: Програмата „%s“ не отговаря.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
bg: Може да изчакате известно време за отговор или принудително да спрете програмата.

en: Force Quit
bg: Принудително спиране

en: Wait
bg: Изчакване

en: External drive connected
bg: Закачен е външен диск

en: External drive disconnected
bg: Отдалеченият диск е разкачен

en: Open with %s
bg: Отваряне с „%s“

en: Password:
bg: Парола:

en: Type again:
bg: Въведете отново:

en: Connect
bg: Свързване

note: Cisco LEAP
en: Password:
bg: Парола:

note: static WEP
en: Key:
bg: Ключ:

en: Identity:
bg: Самоличност:

en: Private key password:
bg: Парола за частния ключ:

en: Service:
bg: Услуга:

en: Authentication required by wireless network
bg: Изисква се удостоверяване за безжична мрежа

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
bg: За достъп до безжичната мрежа „%s“ са необходими пароли или криптирани ключове.

en: Wired 802.1X authentication
bg: Жична идентификация 802.1Х

en: Network name:
bg: Име на мрежата:

en: DSL authentication
bg: Удостоверяване за DSL

en: PIN code required
bg: Необходим е ПИН

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
bg: Мобилното устройство изисква ПИН

en: PIN:
bg: ПИН:

en: Mobile broadband network password
bg: Парола за мобилна широколентова връзка

en: A password is required to connect to “%s”.
bg: За свързване към „%s“ се изисква парола.

en: Network Manager
bg: Управление на мрежата

en: Authentication Required
bg: Необходимо е удостоверяване

en: Administrator
bg: Администратор

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
bg: Неуспешно действие. Опитайте отново.

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
bg: „%s“ в момента е познат като „%s“

en: Windows
bg: Прозорци

en: Show Applications
bg: Показване на програмите

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
bg: Най-ползвани

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the shell (e.g. "Tue 9:29 AM").
en: %B %e %Y
bg: %e %B %Y

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
bg: %A, %e %B %Y

en: Add world clocks…
bg: Добавяне на световен часовник…

en: World Clocks
bg: Световен часовник

en: Weather
bg: Прогноза за времето

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s all day.
bg: %s цял ден.

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s, then %s later.
bg: %s. След това — %s.

note: Translators: %s is a weather condition like "Clear sky"; see libgweather for the possible condition strings. If at all possible, the sentence should match the grammatical case etc. of the inserted conditions.
en: %s, then %s, followed by %s later.
bg: %s. След това — %s и %s по-късно.

en: Select a location…
bg: Избор на местоположение…

en: Loading…
bg: Зареждане…

note: Translators: %s is a temperature with unit, e.g. "23℃"
en: Feels like %s.
bg: Усеща се като %s.

en: Go online for weather information
bg: За метеорологичната обстановка трябва да сте онлайн.

en: Weather information is currently unavailable
bg: В момента метеорологичната информация не е налична.

[ctx: title]
en: Log Out %s
bg: Изход на „%s“

[ctx: title]
en: Log Out
bg: Изход

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
bg[0]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Потребителят „%s“ ще излезе от системата автоматично след %d секунди.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
bg[0]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунда.
bg[1]: Ще излезете от системата автоматично след %d секунди.

[ctx: button]
en: Log Out
bg: Изход

[ctx: title]
en: Power Off
bg: Изключване

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
bg: Инсталиране на обновленията и изключване

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се изключи автоматично след %d секунди.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
bg: Инсталиране на изчакващите обновления

[ctx: button]
en: Restart
bg: Рестартиране

[ctx: button]
en: Power Off
bg: Изключване

[ctx: title]
en: Restart
bg: Рестартиране

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се рестартира автоматично след %d секунди.

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
bg: Рестартиране и инсталиране на обновленията

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
bg[0]: Системата ще се рестартира автоматично и ще инсталира обновления след %d секунда.
bg[1]: Системата ще се рестартира автоматично и ще инсталира обновления след %d секунди.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
bg: Рестартиране и инсталиране

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
bg: Инсталиране и изключване

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
bg: Изключване на компютъра след инсталиране на обновленията

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
bg: Рестартиране и инсталиране на обновленията

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
bg: След рестартиране ще се инсталира %s %s. Обновяването отнема доста време, проверете дали имате резервно копие на данните си и дали компютърът има надежден източник на захранване.

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
bg: Компютърът работи на батерии — включете захранването, преди да инсталирате обновленията

en: Some applications are busy or have unsaved work.
bg: Някои програми са заети или имат неприключена работа.

en: Other users are logged in.
bg: Има други влезли потребители.

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
bg: %s (отдалечен)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
bg: %s (конзола)

en: Install
bg: Инсталиране

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
bg: Да се изтегли и инсталира ли „%s“ от from extensions.gnome.org?

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: %s wants to inhibit shortcuts
bg: „%s“ иска временно да изключи клавишните комбинации

en: Application wants to inhibit shortcuts
bg: Програмата иска временно да изключи клавишните комбинации

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
bg: Може да ги възстановите като натиснете комбинацията %s.

en: Deny
bg: Забраняване

en: Allow
bg: Позволяване

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: No extensions installed
bg: Няма инсталирани разширения

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
bg: Разширението %s не е обозначило никакви грешки.

en: Hide Errors
bg: Скриване на грешките

en: Show Errors
bg: Показване на грешките

en: Enabled
bg: Включено

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: Изключено

en: Error
bg: Грешка

en: Out of date
bg: Остаряло

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: View Source
bg: Преглед на изходния код

en: Web Page
bg: Домашна страница

en: System Information
bg: Информация за системата

en: Unknown artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown title
bg: Неизвестно заглавие

en: Undo
bg: Отмяна

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
bg: Преглед

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search…
bg: Търсене на написаното…

en: New shortcut…
bg: Нова комбинация…

en: Application defined
bg: Налични програми

en: Show on-screen help
bg: Извеждане на помощта

en: Switch monitor
bg: Смяна на екран

en: Assign keystroke
bg: Задаване на клавишна комбинация

en: Done
bg: Готово

en: Edit…
bg: Редактиране…

en: None
bg: Няма

en: Press a button to configure
bg: Натиснете клавиш за настройване

en: Press Esc to exit
bg: Натиснете Esc за отмяна

en: Press any key to exit
bg: Натиснете произволен клавиш за изход

en: Quit
bg: Спиране на програмата

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
bg: Дейности

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
bg: Системни

en: Top Bar
bg: Горна лента

note: Translators: this MUST be either "toggle-switch-us" (for toggle switches containing the English words "ON" and "OFF") or "toggle-switch-intl" (for toggle switches containing "◯" and "|"). Other values will simply result in invisible toggle switches.
en: toggle-switch-us
bg: toggle-switch-intl

en: Enter a Command
bg: Въведете команда

en: Close
bg: Затваряне

en: Restart is not available on Wayland
bg: Рестартирането не е налично в Wayland

en: Restarting…
bg: Рестартиране…

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %d
bg: %A, %d %B

en: %d new message | %d new messages
bg[0]: %d ново съобщение
bg[1]: %d нови съобщения

en: %d new notification | %d new notifications
bg[0]: %d ново известие
bg[1]: %d нови известия

en: Lock
bg: Заключване

en: GNOME needs to lock the screen
bg: Екранът трябва да бъде заключен от GNOME

note: We could not become modal, so we can't activate the screenshield. The user is probably very upset at this point, but any application using global grabs is broken Just tell him to stop using this app XXX: another option is to kick the user into the gdm login screen, where we're not affected by grabs
en: Unable to lock
bg: Неуспешно заключване

en: Lock was blocked by an application
bg: Заключването беше блокирано от програма

en: Searching…
bg: Търсене…

en: No results.
bg: Няма съвпадения.

en: %d more | %d more
bg[0]: още %d
bg[1]: още %d

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Show Text
bg: Показване на текста

en: Hide Text
bg: Скриване на текста

en: Password
bg: Парола

en: Remember Password
bg: Запомняне на паролата

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Screen Reader
bg: Четец на екрана

en: Screen Keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: Visual Alerts
bg: Визуална помощ

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Mouse Keys
bg: Клавиши за мишка

en: High Contrast
bg: Висок контраст

en: Large Text
bg: Едър текст

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на Bluetooth

note: Translators: this is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
bg[0]: %d свързано
bg[1]: %d свързани

en: Off
bg: Изключен

en: On
bg: Включено

en: Turn On
bg: Включване

en: Turn Off
bg: Изключване

en: Brightness
bg: Яркост

en: Show Keyboard Layout
bg: Показване на клавиатурната подредба

en: Location Enabled
bg: Местоположението е включено

en: Disable
bg: Изключване

en: Privacy Settings
bg: Настройки за поверителност

en: Location In Use
bg: Текущо местоположение

en: Location Disabled
bg: Местоположението е изключено

en: Enable
bg: Включване

note: Translators: %s is an application name
en: Give %s access to your location?
bg: Да се сподели ли местоположението с „%s“?

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
bg: Може да промените правата за достъп до местоположението през настройките за лични данни.

en: <unknown>
bg: <неизвестно>

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Off
bg: „%s“: изключен

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connected
bg: „%s“: свързан

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu); %s is a network identifier
en: %s Unmanaged
bg: „%s“: без управление

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Disconnecting
bg: „%s“: прекъсване на връзката

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connecting
bg: „%s“: свързване

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password; %s is a network identifier
en: %s Requires Authentication
bg: „%s“: изисква идентификация

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing; %s is a network identifier
en: Firmware Missing For %s
bg: Липсва фърмуер за „%s“

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage; %s is a network identifier
en: %s Unavailable
bg: „%s“: недостъпен

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connection Failed
bg: „%s“: неуспешна връзка

en: Wired Settings
bg: Настройки на жична връзка

en: Mobile Broadband Settings
bg: Настройки на мобилна широколентова връзка

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hardware Disabled
bg: „%s“: изключено устройство

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode); %s is a network identifier
en: %s Disabled
bg: „%s“: изключено

en: Connect to Internet
bg: Свързване към Интернет

en: Airplane Mode is On
bg: Самолетният режим е включен

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
bg: Безжичната връзка е изключена при самолетен режим.

en: Turn Off Airplane Mode
bg: Изключване на самолетен режим

en: Wi-Fi is Off
bg: Безжичната връзка е изключена

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
bg: Безжичната връзка трябва да е включена, за да се свържете към мрежа.

en: Turn On Wi-Fi
bg: Включване на безжичната връзка

en: Wi-Fi Networks
bg: Безжични мрежи

en: Select a network
bg: Избор на мрежата

en: No Networks
bg: Липсват мрежи

en: Use hardware switch to turn off
bg: Изключване чрез физически бутон

en: Select Network
bg: Избор на мрежа

en: Wi-Fi Settings
bg: Настройки на безжична връзка

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot Active
bg: „%s“: включена безжична точка за достъп

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Not Connected
bg: „%s“: няма връзка

en: connecting…
bg: свързване…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
bg: изисква се удостоверяване

en: connection failed
bg: връзката е неуспешна

en: VPN Settings
bg: Настройки на ВЧМ (VPN)

en: VPN
bg: ВЧМ

en: VPN Off
bg: Без ВЧМ

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: %s Wired Connection | %s Wired Connections
bg[0]: %s жична връзка
bg[1]: %s жични връзки

en: %s Wi-Fi Connection | %s Wi-Fi Connections
bg[0]: %s безжична връзка
bg[1]: %s безжични връзки

en: %s Modem Connection | %s Modem Connections
bg[0]: %s връзка по модем
bg[1]: %s връзки по модем

en: Connection failed
bg: Връзката е неуспешна

en: Activation of network connection failed
bg: Неуспешна връзка към мрежата

en: Night Light Disabled
bg: Нощният режим е изключен

en: Night Light On
bg: Нощният режим е включен

en: Resume
bg: Включване наново

en: Disable Until Tomorrow
bg: Изключване до утре сутрин

en: Power Settings
bg: Настройки на захранването

en: Fully Charged
bg: Пълно зареждане

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating…
bg: Приблизително…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
bg: %d:%02d до разреждане (%d %%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
bg: %d:%02d до зареждане (%d %%)

en: %d %%
bg: %d %%

note: The menu only appears when airplane mode is on, so just statically build it as if it was on, rather than dynamically changing the menu contents.
en: Airplane Mode On
bg: Самолетният режим е включен

en: Switch User
bg: Смяна на потребител

en: Log Out
bg: Изход

en: Account Settings
bg: Настройки на регистрацията

en: Orientation Lock
bg: Заключване на завъртането на екрана

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Power Off
bg: Изключване

en: Volume changed
bg: Променена сила на звука

en: Volume
bg: Сила на звука

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
bg: Еднакво изображение

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
bg: Обединяване на екраните

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
bg: Външни екрани

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
bg: Вградени екрани

en: Log in as another user
bg: Влизане като друг потребител

en: Unlock Window
bg: Отключване на прозореца

en: Applications
bg: Програми

en: Search
bg: Търсене

en: “%s” is ready
bg: Програмата „%s“ е готова за употреба

en: Do you want to keep these display settings?
bg: Желаете ли да запазите настройките на екрана?

note: Translators: this and the following message should be limited in lenght, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert Settings
bg: Връщане на първоначалните настройки

en: Keep Changes
bg: Запазване на промените

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
bg[0]: Настройките ще се възстановят след %d секунда
bg[1]: Настройките ще се възстановят след %d секунди

note: Translators: This represents the size of a window. The first number is * the width of the window and the second is the height.
en: %d × %d
bg: %d × %d

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Unmaximize
bg: Демаксимизиране

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Move
bg: Преместване

en: Resize
bg: Оразмеряване

en: Move Titlebar Onscreen
bg: Преместване на лентата за заглавието по екрана

en: Always on Top
bg: Винаги отгоре

en: Always on Visible Workspace
bg: Винаги на видимия работен плот

en: Move to Workspace Left
bg: Преместване на левия работен плот

en: Move to Workspace Right
bg: Преместване на десния работен плот

en: Move to Workspace Up
bg: Преместване на горния работен плот

en: Move to Workspace Down
bg: Преместване на долния работен плот

en: Move to Monitor Up
bg: Преместване на горния монитор

en: Move to Monitor Down
bg: Преместване на долния монитор

en: Move to Monitor Left
bg: Преместване на левия монитор

en: Move to Monitor Right
bg: Преместване на десния монитор

en: Evolution Calendar
bg: Календар на Evolution

en: Print version
bg: Показване на версията

en: Mode used by GDM for login screen
bg: Режим на GDM за екрана за влизане

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
bg: Използване на определен режим за екрана за идентификация, напр. „gdm“

en: List possible modes
bg: Списък на достъпните режими

[ctx: program]
en: Unknown
bg: Неизвестна

en: Failed to launch “%s”
bg: Неуспешно стартиране на „%s“

en: Passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password cannot be blank
bg: Не може да не попълнете паролата

en: Authentication dialog was dismissed by the user
bg: Прозорецът за упълномощаване беше затворен от потребителя

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

en: System Sounds
bg: Системни звуци
