gnome-shell master - en to sr translation catalogue (527 entries)

en: System
sr: Систем

en: Show the notification list
sr: Прикажите списак обавештења

en: Focus the active notification
sr: Поставите у жижу активно обавештење

en: Show the overview
sr: Прикажи преглед

en: Show all applications
sr: Прикажи све програме

en: Open the application menu
sr: Отворите изборник програма

en: Shell Extensions
sr: Проширења шкољке

en: Configure GNOME Shell Extensions
sr: Подесите проширења Гномове шкољке

en: GNOME Shell
sr: Гномова шкољка

en: Window management and application launching
sr: Управник прозорима и покретач програма

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sr: Укључује алате корисне програмерима и тестерима из „Alt-F2“ прозорчета

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sr: Дозвољава приступ унутрашњем отклањању грешака и алатима за праћење коришћењем „Alt-F2“ прозорчета.

en: UUIDs of extensions to enable
sr: ЈУИБ-ови проширења за укључивање

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sr: Проширења Гномове шкољке имају ЈУИБ вредност; овај кључ исписује проширења која треба учитавати. Свако проширење које жели бити учитано мора бити на списку. Такође можете да управљате овим списком користећи начине Д-магистрале „Укључи проширење“ и „Искључи проширење“ на „org.gnome.Shell“.

en: UUIDs of extensions to force disabling
sr: Насилно онемогућавање за следеће ЈУИБ-ове проширења

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be disabled, even if loaded as part of the current mode. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell. This key takes precedence over the “enabled-extensions” setting.
sr: Проширења Гномове шкољке имају ЈУИБ вредност; овај кључ исписује проширења која треба онемогућити, чак иако су учитани као део тренутног режима. Можете мењати овај списак методама д-сабирнице под називима EnableExtension и DisableExtension, на org.gnome.Shell. Овај кључ има предност у односу на подешавање "enabled-extensions".

en: Disable user extensions
sr: Искључује корисничка проширења

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sr: Искључује сва проширења која је укључио корисник без деловања на подешавање „enabled-extension“.

en: Disables the validation of extension version compatibility
sr: Искључује потврђивање сагласности издања проширења

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sr: Гномова шкољка ће учитати само проширења која тврде да подржавају текуће покренуто издање. Укључивање ове опције ће искључити ову проверу и покушати да учита проширења без обзира на издања која тврде да подржавају.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sr: Списак ИБ датотека радне површине са омиљеним програмима

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sr: Програми који одговарају овим одредницама се приказују унутар области омиљених програмима.

en: App Picker View
sr: Преглед избирача програма

en: Index of the currently selected view in the application picker.
sr: Попис тренутно изабраног прегледа у избирачу програма.

en: History for command (Alt-F2) dialog
sr: Историјат прозорчета (Alt-F2) наредби

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
sr: Историјат прозорчета огледала

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
sr: Увек приказује ставку изборника „Одјави ме“ у изборнику корисника.

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
sr: Овај кључ превазилази самостално скривање ставке изборника „Одјави ме“ у случају једног корисника, једне сесије.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sr: Да ли ће бити запамћена лозинка за качење шифрованих или удаљених система датотека

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sr: Шкољка ће затражити лозинку када се прикачи шифровани уређај или удаљени систем датотека. Ако лозинка може бити сачувана за даљњу употребу биће присутно поље за избор „Запамти лозинку“. Овај кључ подешава основно стање поља за избор.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
sr: Да ли је основни адаптер блутута подесио њему придружене уређаје

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
sr: Шкољка ће приказати ставку изборника блутута само ако је адаптер блутута упаљен, или ако има подешених уређаја придружених основном адаптеру. Ово ће се вратити на почетно стање ако се установи да основни адаптер нема њему придружених уређаја.

en: Enable introspection API
sr: Омогући АПИ за интроспекцију

en: Enables a D-Bus API that allows to introspect the application state of the shell.
sr: Омогућава АПИ Д-сабирнице који дозвољава интроспекцију програмског стања шкољке.

en: Keybinding to open the application menu
sr: Пречица за отварање изборника програма

en: Keybinding to open the application menu.
sr: Пречица за отварање изборника програма.

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sr: Пречица за отварање прегледа „Прикажи програме“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sr: Пречица за отварање прегледа „Прикажи програме“ у прегледу активности.

en: Keybinding to open the overview
sr: Пречица за отварање прегледа

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sr: Пречица за отварање прегледа активности.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sr: Пречица за окидање видљивости списка обавештења

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sr: Пречица за окидање видљивости списка обавештења.

en: Keybinding to focus the active notification
sr: Пречица за постављање у жижу радног обавештења

en: Keybinding to focus the active notification.
sr: Пречица за постављање у жижу радног обавештења.

en: Switch to application 1
sr: Пребаци се на програм 1

en: Switch to application 2
sr: Пребаци се на програм 2

en: Switch to application 3
sr: Пребаци се на програм 3

en: Switch to application 4
sr: Пребаци се на програм 4

en: Switch to application 5
sr: Пребаци се на програм 5

en: Switch to application 6
sr: Пребаци се на програм 6

en: Switch to application 7
sr: Пребаци се на програм 7

en: Switch to application 8
sr: Пребаци се на програм 8

en: Switch to application 9
sr: Пребаци се на програм 9

en: Limit switcher to current workspace.
sr: Ограничава пребацивача на текући радни простор.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sr: Ако је изабрано, само програми који имају прозоре на текућем радном простору се приказују у пребацивачу. У супротном, сви програми су укључени.

en: The application icon mode.
sr: Режим иконице програма.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sr: Подешава начин приказивања прозора у пребацивачу. Исправне могућности су „thumbnail-only“ (приказује сличицу прозора), „app-icon-only“ (приказује само иконицу програма) или „both“ (оба).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sr: Ако је изабрано, само прозори са текућег радног простора се приказују у пребацивачу. У супротном, сви прозори су укључени.

en: Locations
sr: Локације

en: The locations to show in world clocks
sr: Места која треба приказивати у светским сатовима

en: Automatic location
sr: Аутоматска локација

en: Whether to fetch the current location or not
sr: Да ли треба добавити тренутну локацију

en: Location
sr: Локација

en: The location for which to show a forecast
sr: Место за које треба приказати временску прогнозу

en: Attach modal dialog to the parent window
sr: Прикачиње прозорче родитељском прозору

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
sr: Овај кључ превазилази кључ у „org.gnome.mutter“ када покреће Гномову шкољку.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Укључује поплочавање ивице приликом отпуштања прозора на ивицама екрана

en: Workspaces are managed dynamically
sr: Радним просторима се управља динамички

en: Workspaces only on primary monitor
sr: Радни простори само на примарном монитору

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
sr: Застој првог плана се мења у режиму миша док се показивач не заустави

en: Network Login
sr: Мрежна пријава

en: Something’s gone wrong
sr: Нешто је пошло наопако

en: We’re very sorry, but there’s been a problem: the settings for this extension can’t be displayed. We recommend that you report the issue to the extension authors.
sr: Веома нам је жао али се догодио проблем, не можемо приказати подешавања за ово проширење. Предлажемо вам да пријавите овај проблем творцима проширења.

en: Technical Details
sr: Техничке појединости

en: Copy Error
sr: Грешка при копирању

en: Homepage
sr: Матична страна

en: Visit extension homepage
sr: Посети матичну страну проширењ

en: No Extensions Installed
sr: Нису инсталирана проширења

en: Extensions can be installed through Software or <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.
sr: Проширења се могу инсталирати унутар Програма или на страници <a href="https://extensions.gnome.org">extensions.gnome.org</a>.

en: Browse in Software
sr: Прегледај у Програмима

en: We’re very sorry, but it was not possible to get the list of installed extensions. Make sure you are logged into GNOME and try again.
sr: Нажалост, није било могуће добавити списак инсталираних проширења. Проверите да ли сте пријављени у Гном и пробајте поново.

en: Cancel
sr: Откажи

en: Next
sr: Даље

en: Unlock
sr: Откључај

[ctx: button]
en: Sign In
sr: Пријави ме

en: Choose Session
sr: Изабери сесију

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
sr: Није на списку?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
sr: (нпр., корисник или %s)

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
sr: Корисник:

en: Login Window
sr: Прозор за пријављивање

en: Authentication error
sr: Грешка потврђивања идентитета

note: We don't show fingerprint messages directly since it's not the main auth service. Instead we use the messages as a cue to display our own message. Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
sr: (или превуците прст)

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the power-off action in search
en: Power Off
sr: Искључи

note: Translators: A list of keywords that match the power-off action, separated by semicolons
en: power off;shutdown;reboot;restart
sr: power off;shutdown;искључи;угаси;гашење;isključi;ugasi;gašenje;iskljuci;gasenje;reboot;restart;ponovo;pokreni;поново;покрени;рестарт;power off;shutdown;reboot;restart

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock screen action in search
en: Lock Screen
sr: Закључај екран

note: Translators: A list of keywords that match the lock screen action, separated by semicolons
en: lock screen
sr: закључај екран

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the logout action in search
en: Log Out
sr: Одјави ме

note: Translators: A list of keywords that match the logout action, separated by semicolons
en: logout;log out;sign off
sr: изађи;одјави се;одлогуј се;izađi;odjavi se;odloguj se;izadji;logout;log out;sign off

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the suspend action in search
en: Suspend
sr: Обустави

note: Translators: A list of keywords that match the suspend action, separated by semicolons
en: suspend;sleep
sr: suspend;sleep;обустави;спавај;суспендуј;obustavi;spavaj;suspenduj;suspend;sleep

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the switch user action in search
en: Switch User
sr: Промени корисника

note: Translators: A list of keywords that match the switch user action, separated by semicolons
en: switch user
sr: switch user;промени корисника;promeni korisnika;switch user

[ctx: search-result]
note: Translators: The name of the lock orientation action in search
en: Lock Orientation
sr: Закључај окретање екрана

note: Translators: A list of keywords that match the lock orientation action, separated by semicolons
en: lock orientation;screen;rotation
sr: lock orientation;screen;rotation;закључај окретање екрана;закључај оријентацију;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zakljucaj okretanje ekrana;екран;ekran;окретање;okretanje;lock orientation;screen;rotation

en: Command not found
sr: Наредба није нађена

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
sr: Не могу да обрадим наредбу:

en: Execution of “%s” failed:
sr: Није успело извршавање „%s“:

en: Just now
sr: Управо сада

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Пре %d минут
sr[1]: Пре %d минута
sr[2]: Пре %d минута
sr[3]: Пре један минут

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Пре %d сат
sr[1]: Пре %d сата
sr[2]: Пре %d сати
sr[3]: Пре један сат

en: Yesterday
sr: Јуче

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Пре %d дан
sr[1]: Пре %d дана
sr[2]: Пре %d дана
sr[3]: Пре један дан

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Пре %d недељу
sr[1]: Пре %d недеље
sr[2]: Пре %d недеља
sr[3]: Пре недељу дана

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: Пре %d месец
sr[1]: Пре %d месеца
sr[2]: Пре %d месеци
sr[3]: Пре месец дана

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: Пре %d годину
sr[1]: Пре %d године
sr[2]: Пре %d година
sr[3]: Пре годину дана

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
sr: Јуче, %H:%M

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25, 14:30"
en: %B %-d, %H∶%M
sr: %-d. %B, %H∶%M

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 24h format. i.e. "May 25 2012, 14:30"
en: %B %-d %Y, %H∶%M
sr: %-d. %B %Y., %H:%M

note: Translators: Time in 12h format
en: %l∶%M %p
sr: %l∶%M %p

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Јуче, %l:%M %p

note: Translators: this is the month name and day number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25, 2:30 pm"
en: %B %-d, %l∶%M %p
sr: %-d. %B, %l∶%M %p

note: Translators: this is the month name, day number, year number followed by a time string in 12h format. i.e. "May 25 2012, 2:30 pm"
en: %B %-d %Y, %l∶%M %p
sr: %-d .%B %Y., %l∶%M %p

note: TRANSLATORS: this is the title of the wifi captive portal login window
en: Hotspot Login
sr: Пријава на врућу тачку

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sr: Ваша веза са овом пријавом вруће тачке није безбедна. Људи у близини могу видети лозинке или друге податке које будете унели на овој страници.

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny Access
sr: Забрани приступ

en: Grant Access
sr: Дозволи приступ

en: Unnamed Folder
sr: Неименована фасцикла

en: Frequently used applications will appear here
sr: Често коришћени програми ће се појавити овде

en: Frequent
sr: Често

en: All
sr: Све

en: Rename
sr: Преименуј

note: Translators: This is the heading of a list of open windows
en: Open Windows
sr: Отвори прозоре

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Launch using Dedicated Graphics Card
sr: Покрени са намењеном графичком картицом

en: Remove from Favorites
sr: Уклони из омиљених

en: Add to Favorites
sr: Додај у омиљене

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: %s has been added to your favorites.
sr: „%s“ је додат међу омиљене.

en: %s has been removed from your favorites.
sr: „%s“ је уклоњен из омиљених.

en: Select Audio Device
sr: Изаберите звучни уређај

en: Sound Settings
sr: Подешавања звука

en: Headphones
sr: Слушалице

en: Headset
sr: Слушалице са микрофоном

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Change Background…
sr: Измени позадину…

en: Display Settings
sr: Подешавања приказа

en: Settings
sr: Подешавања

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
sr: Н

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sr: П

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sr: У

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sr: С

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sr: Ч

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sr: П

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
sr: С

en: Previous month
sr: Претходни месец

en: Next month
sr: Следећи месец

en: Week %V
sr: Седмица %V

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
sr: Цео дан

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %-d
sr: %A, %-d. %B

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %-d, %Y
sr: %A, %-d. %B %Y.

en: No Notifications
sr: Без обавештења

en: No Events
sr: Без догађаја

en: Clear
sr: Очисти

note: Translators: %s is an application name
en: “%s” is not responding.
sr: „%s“ не одговара.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Можете изабрати да сачекате који тренутак да настави или да приморате програм да се читав затвори.

en: Force Quit
sr: Приморај излаз

en: Wait
sr: Сачекај

en: External drive connected
sr: Спољни уређај је прикључен

en: External drive disconnected
sr: Спољни уређај је искључен

en: Unable to unlock volume
sr: Не могу да откључам волумен

en: The installed udisks version does not support the PIM setting
sr: Инсталирано издање udisks-a не подржава ЛИЧ (PIM) подешавање

en: Open with %s
sr: Отвори програмом %s

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Type again:
sr: Упишите поново:

en: Alternatively you can connect by pushing the “WPS” button on your router.
sr: Или можете повезати притиском на дугме „WPS“, на вашем рутеру.

en: Connect
sr: Повежи се

note: Cisco LEAP
en: Password:
sr: Лозинка:

note: static WEP
en: Key:
sr: Кључ:

en: Private key password:
sr: Лозинка приватног кључа:

en: Identity:
sr: Идентитет:

en: Service:
sr: Услуга:

en: Authentication required by wireless network
sr: Бежична мрежа захтева потврђивање идентитета

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
sr: Потребне су лозинке или кључеви шифровања за приступ бежичној мрежи „%s“.

en: Wired 802.1X authentication
sr: Потврђивање идентитета за жичану 802.1X везу

en: Network name:
sr: Назив мреже:

en: DSL authentication
sr: Потврђивање идентитета ДСЛ-а

en: PIN code required
sr: Потребан је ПИН кôд

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr: Потребан је ПИН код за повезивање мобилног широкопојасног уређаја

en: PIN:
sr: ПИН:

en: Mobile broadband network password
sr: Лозинка мобилне широкопојасне мреже

en: A password is required to connect to “%s”.
sr: Потребна је лозинка за повезивање на „%s“.

en: Network Manager
sr: Управник мреже

en: Authentication Required
sr: Потребна је пријава

en: Administrator
sr: Администратор

en: Authenticate
sr: Потврди идентитет

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Погрешили сте! Покушајте поново.

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
sr: „%s“ је сада познат као „%s“

en: Windows
sr: Прозори

en: Show Applications
sr: Прикажи програме

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
sr: Полет

note: Translators: This is the date format to use when the calendar popup is * shown - it is shown just below the time in the top bar (e.g., * "Tue 9:29 AM").  The string itself should become a full date, e.g., * "February 17 2015".
en: %B %-d %Y
sr: %-d. %B %Y.

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

en: Add world clocks…
sr: Светски сатови…

en: World Clocks
sr: Светски сатови

en: Weather
sr: Временска прогноза

en: Select a location…
sr: Изаберите место…

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Go online for weather information
sr: Идите на мрежу за податке о временској прогнози.

en: Weather information is currently unavailable
sr: Подаци о временској прогнози тренутно нису доступни.

[ctx: title]
en: Log Out %s
sr: Одјави корисника „%s“

[ctx: title]
en: Log Out
sr: Одјави ме

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: %s ће бити одјављен за %d секунду.
sr[1]: %s ће бити одјављен за %d секунде.
sr[2]: %s ће бити одјављен за %d секунди.
sr[3]: %s ће бити одјављен за %d секунду.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: Бићете одјављени за %d секунду.
sr[1]: Бићете одјављени за %d секунде.
sr[2]: Бићете одјављени за %d секунди.
sr[3]: Бићете одјављени за %d секунду.

[ctx: button]
en: Log Out
sr: Одјави

[ctx: title]
en: Power Off
sr: Искључи

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sr: Инсталирај освежења и искључи

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sr[0]: Рачунар ће се искључити за %d секунду.
sr[1]: Рачунар ће се искључити за %d секунде.
sr[2]: Рачунар ће се искључити за %d секунди.
sr[3]: Рачунар ће се искључити за %d секунду.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sr: Инсталирај освежења софтвера на чекању

[ctx: button]
en: Restart
sr: Поново покрени

[ctx: button]
en: Power Off
sr: Искључи

[ctx: title]
en: Restart
sr: Поново покрени

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sr[0]: Систем ће се поново покренути за %d секунду.
sr[1]: Систем ће се поново покренути за %d секунде.
sr[2]: Систем ће се поново покренути за %d секунди.
sr[3]: Систем ће се поново покренути за %d секунду.

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sr: Поново покрени и инсталирај ажурирања

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
sr[0]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунду.
sr[1]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунде.
sr[2]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунди.
sr[3]: Систем ће се сам поново покренути и инсталирати ажурирања за %d секунду.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
sr: Поново покрени и инсталирај

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
sr: Инсталирај и искључи

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sr: Искључи након инсталирања освежења

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sr: Поново покрени и инсталирај надоградњу

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sr: %s %s ће бит инсталиран/а након поновног покретања. Инсталација надоградње понекад може да потраје: проверите да ли сте направили резерву ваших важних података и да ли је рачунар прикључен на мрежно напајање.

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
sr: Напајате се са батерије: прикључите мрежно напајање пре инсталирања освежења.

en: Some applications are busy or have unsaved work.
sr: Неки програми су заузети или имају несачувани рад.

en: Other users are logged in.
sr: Други корисници су пријављени.

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
sr: %s (удаљено)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
sr: %s (љуска)

en: Install
sr: Инсталирај

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sr: Да преузмем и да инсталирам „%s“ са „extensions.gnome.org“-а?

note: Translators: %s is an application name like "Settings"
en: %s wants to inhibit shortcuts
sr: „%s“ жели да спречи пречице

en: Application wants to inhibit shortcuts
sr: Програм жели да спречи пречице

note: Translators: %s is a keyboard shortcut like "Super+x"
en: You can restore shortcuts by pressing %s.
sr: Можете повратити пречице притиском на „%s“.

en: Deny
sr: Забрани

en: Allow
sr: Дозволи

en: Slow Keys Turned On
sr: Спори тастери су укључени

en: Slow Keys Turned Off
sr: Спори тастери су искључени

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте тастер Shift држали притиснутим 8 секунди. То укључује Споре тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Sticky Keys Turned On
sr: Лепљиви тастери су укључени

en: Sticky Keys Turned Off
sr: Лепљиви тастери су искључени

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули тастер Shift 5 пута заредом. То је пречица за Лепљиве тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули два тастера истовремено, или сте притиснули тастер Shift 5 пута заредом. То укључује Лепљиве тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Leave On
sr: Остави укључено

en: Turn On
sr: Укључи

en: Turn Off
sr: Искључи

en: Leave Off
sr: Остави искључено

en: Region & Language Settings
sr: Подешавања региона и језика

en: No extensions installed
sr: Нису инсталирана проширења

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
sr: %s није објавио никакве грешке.

en: Hide Errors
sr: Сакриј грешке

en: Show Errors
sr: Прикажите грешке

en: Enabled
sr: Укључено

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Искључено

en: Error
sr: Грешка

en: Out of date
sr: Изван датума

en: Downloading
sr: Преузимам

en: View Source
sr: Прикажи код

en: Web Page
sr: Веб страница

en: System Information
sr: Подаци о систему

en: Unknown artist
sr: Непознат извођач

en: Unknown title
sr: Непознат наслов

en: Undo
sr: Опозови

note: Translators: This is the main view to select activities. See also note for "Activities" string.
en: Overview
sr: Преглед

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search…
sr: Упишите текст за претрагу…

en: New shortcut…
sr: Нова пречица…

en: Application defined
sr: Дефинисани програм

en: Show on-screen help
sr: Прикажи помоћ на екрану

en: Switch monitor
sr: Промени монитор

en: Assign keystroke
sr: Додели тастер

en: Done
sr: Готово

en: Edit…
sr: Уреди…

en: None
sr: Ништа

en: Press a button to configure
sr: Притисните дугме да подесите

en: Press Esc to exit
sr: Притисните „Есц“ да изађете

en: Press any key to exit
sr: Притисните неки тастер да изађете

en: Quit
sr: Изађи

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
sr: Активности

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sr: Систем

en: Top Bar
sr: Горња трака

en: Enter a Command
sr: Унесите наредбу

en: Close
sr: Затвори

en: Restart is not available on Wayland
sr: Поновно покретање није доступно на Вејланду

en: Restarting…
sr: Поновно покрећем…

note: Translators: This is a time format for a date in long format
en: %A, %B %d
sr: %A, %d. %B

en: %d new message | %d new messages
sr[0]: %d нова порука
sr[1]: %d нове поруке
sr[2]: %d нових порука
sr[3]: %d нова порука

en: %d new notification | %d new notifications
sr[0]: %d ново обавештење
sr[1]: %d нова обавештења
sr[2]: %d нових обавештења
sr[3]: %d ново обавештење

en: Lock
sr: Закључај

en: GNOME needs to lock the screen
sr: Гном мора да закључа екран

note: We could not become modal, so we can't activate the screenshield. The user is probably very upset at this point, but any application using global grabs is broken Just tell him to stop using this app XXX: another option is to kick the user into the gdm login screen, where we're not affected by grabs
en: Unable to lock
sr: Не могу да закључам

en: Lock was blocked by an application
sr: Неки програм је блокирао закључавање

en: Searching…
sr: Тражим…

en: No results.
sr: Нема одговарајућих резултата.

en: %d more | %d more
sr[0]: Још %d
sr[1]: Још %d
sr[2]: Још %d
sr[3]: Још један

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Show Text
sr: Прикажи текст

en: Hide Text
sr: Сакриј текст

en: Hidden Volume
sr: Скривени волумен

en: Windows System Volume
sr: Виндоус системски волумен

en: Uses Keyfiles
sr: Користи кључ-датотеке

note: Translators: %s is the Disks application
en: To unlock a volume that uses keyfiles, use the <i>%s</i> utility instead.
sr: Да бисте откључали волумен који користи кључ-датотеке, користите алатку <i>%s</i>.

en: PIM Number
sr: ЛИЧ (PIM) број

en: The PIM must be a number or empty.
sr: ЛИЧ (PIM) мора бити број или празно.

en: Password
sr: Лозинка

en: Remember Password
sr: Запамти лозинку

note: Translators: %s is the Disks application
en: Open %s
sr: Отвори програмом %s

note: Translators: %s is the Disks application
en: Unable to start %s
sr: Не могу да покренем „%s“

note: Translators: %s is the Disks application
en: Couldn’t find the %s application
sr: Нисам могао наћи програм %s

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Zoom
sr: Зумирај

en: Screen Reader
sr: Читач екрана

en: Screen Keyboard
sr: Тастатура на екрану

en: Visual Alerts
sr: Визуелна упозорења

en: Sticky Keys
sr: Лепљиви тастери

en: Slow Keys
sr: Спори тастери

en: Bounce Keys
sr: Одскочни тастери

en: Mouse Keys
sr: Тастери миша

en: High Contrast
sr: Велики контраст

en: Large Text
sr: Велики текст

en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Bluetooth Settings
sr: Подешавања Блутута

note: Translators: this is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
sr[0]: %d повезан
sr[1]: %d повезана
sr[2]: %d повезано
sr[3]: %d повезан

en: Off
sr: Искљ.

en: On
sr: Укључено

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Single Click
sr: Један клик

en: Double Click
sr: Двоструки клик

en: Drag
sr: Повлачење

en: Secondary Click
sr: Секундарни клик

en: Dwell Click
sr: Дужи клик

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Show Keyboard Layout
sr: Покажи распоред тастатуре

en: Location Enabled
sr: Локација је омогућена

en: Disable
sr: Искључи

en: Privacy Settings
sr: Подешавања приватности

en: Location In Use
sr: Користи локацију

en: Location Disabled
sr: Не користи локацију

en: Enable
sr: Укључи

note: Translators: %s is an application name
en: Give %s access to your location?
sr: Да ли да „%s“ дам приступ вашем месту?

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
sr: Приступ месту можете да измените у било које време у подешавањима приватности.

en: <unknown>
sr: <непознато>

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Off
sr: %s искључено

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connected
sr: %s повезано

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu); %s is a network identifier
en: %s Unmanaged
sr: %s неуправљано

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Disconnecting
sr: %s прекидање везе у току

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connecting
sr: %s повезивање у току

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password; %s is a network identifier
en: %s Requires Authentication
sr: %s захтева пријаву

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing; %s is a network identifier
en: Firmware Missing For %s
sr: Недостаје фирмвер за %s

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage; %s is a network identifier
en: %s Unavailable
sr: %s недоступно

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connection Failed
sr: %s повезивање неуспешно

en: Wired Settings
sr: Подешавања жичане везе

en: Mobile Broadband Settings
sr: Подешавања мобилне широкопојасне везе

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hardware Disabled
sr: %s уређај искључен

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode); %s is a network identifier
en: %s Disabled
sr: %s искључено

en: Connect to Internet
sr: Повежи се на Интернет

en: Airplane Mode is On
sr: Авионски режим рада је укључен

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
sr: Бежична веза је искључена када је укључен авионски режим рада.

en: Turn Off Airplane Mode
sr: Искључи авионски режим рада

en: Wi-Fi is Off
sr: Бежична веза је искључена

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
sr: Бежична веза треба бити укључена да бисте се повезали на мрежу.

en: Turn On Wi-Fi
sr: Укључи бежичну везу

en: Wi-Fi Networks
sr: Бежичне мреже

en: Select a network
sr: Изаберите мрежу

en: No Networks
sr: Нема мрежа

en: Use hardware switch to turn off
sr: Користи физички прекидач за искључивање

en: Select Network
sr: Изабери мрежу

en: Wi-Fi Settings
sr: Подешавања бежичне везе

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot Active
sr: %s хотспот укључен

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Not Connected
sr: %s неповезано

en: connecting…
sr: повезујем се…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
sr: потребна је пријава

en: connection failed
sr: повезивање није успело

en: VPN Settings
sr: ВПН подешавања

en: VPN
sr: ВПН

en: VPN Off
sr: Искључи ВПН

en: Network Settings
sr: Подешавања мреже

en: %s Wired Connection | %s Wired Connections
sr[0]: %s жичана веза
sr[1]: %s жичане везе
sr[2]: %s жичаних веза
sr[3]: %s жичана веза

en: %s Wi-Fi Connection | %s Wi-Fi Connections
sr[0]: %s бежична веза
sr[1]: %s бежичне везе
sr[2]: %s бежичних веза
sr[3]: %s бежична веза

en: %s Modem Connection | %s Modem Connections
sr[0]: %s модемска веза
sr[1]: %s модемске везе
sr[2]: %s модемских веза
sr[3]: %s модемска веза

en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

en: Activation of network connection failed
sr: Активирање мрежне везе није успело

en: Night Light Disabled
sr: Ноћно светло не ради

en: Night Light On
sr: Ноћно светло ради

en: Resume
sr: Настави

en: Disable Until Tomorrow
sr: Искључи до сутра

en: Power Settings
sr: Подешавања напајања

en: Fully Charged
sr: Потпуно пуна

en: Not Charging
sr: Не пуни се

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating…
sr: Прорачунавам…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
sr: До празне: %d:%02d (%d %%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
sr: До пуне: %d:%02d (%d %%)

en: Screen is Being Shared
sr: Екран се дели

en: Turn off
sr: Искључи

note: The menu only appears when airplane mode is on, so just statically build it as if it was on, rather than dynamically changing the menu contents.
en: Airplane Mode On
sr: Авио режим укључен

en: Switch User
sr: Промени корисника

en: Log Out
sr: Одјави ме

en: Account Settings
sr: Подешавања налога

en: Orientation Lock
sr: Катанац окренутости

en: Suspend
sr: Обустави

en: Power Off
sr: Искључи

en: Thunderbolt
sr: Тандерболт

en: Unknown Thunderbolt device
sr: Непознат Тандерболт уређај

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sr: Нови уређај је уочен док нисте били ту. Поново повежите уређај да бисте почели да га користите.

en: Unauthorized Thunderbolt device
sr: Неовлашћени Тандерболт уређај

en: New device has been detected and needs to be authorized by an administrator.
sr: Уочен је нови уређај и потребно је да администратор овласти његову употребу.

en: Thunderbolt authorization error
sr: Грешка у овлашћивању Тандерболта

en: Could not authorize the Thunderbolt device: %s
sr: Не могу да овластим Тандерболт уређај: %s

en: Volume changed
sr: Промена јачине звука

en: Volume
sr: Јачина звука

note: Translators: this is for display mirroring i.e. cloning. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Mirror
sr: Пресликај

note: Translators: this is for the desktop spanning displays. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Join Displays
sr: Споји екране

note: Translators: this is for using only an external display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: External Only
sr: Само спољни

note: Translators: this is for using only the laptop display. * Try to keep it under around 15 characters.
en: Built-in Only
sr: Само уграђени

en: Log in as another user
sr: Пријавите се као други корисник

en: Unlock Window
sr: Откључај прозор

en: Applications
sr: Програми

en: Search
sr: Тражи

en: “%s” is ready
sr: „%s“ је спреман

en: Do you want to keep these display settings?
sr: Да ли желите да задржите ова подешавања екрана?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert Settings
sr: Врати подешавања

en: Keep Changes
sr: Задржи измене

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sr[0]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунду
sr[1]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунде
sr[2]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунди
sr[3]: Измене подешавања ће бити враћене за %d секунду

en: Minimize
sr: Умањи

en: Unmaximize
sr: Поништи увећање

en: Maximize
sr: Увећај

en: Move
sr: Премести

en: Resize
sr: Промени величину

en: Move Titlebar Onscreen
sr: Премести траку наслова на екран

en: Always on Top
sr: Држи изнад осталих

en: Always on Visible Workspace
sr: Прикажи на свим радним просторима

en: Move to Workspace Left
sr: Премести на леви радни простор

en: Move to Workspace Right
sr: Премести на десни радни простор

en: Move to Workspace Up
sr: Премести на радни простор горе

en: Move to Workspace Down
sr: Премести на радни простор доле

en: Move to Monitor Up
sr: Премести на горњи радни простор

en: Move to Monitor Down
sr: Премести на доњи радни простор

en: Move to Monitor Left
sr: Премести екран улево

en: Move to Monitor Right
sr: Премести екран удесно

en: Evolution Calendar
sr: Календар Еволуције

en: Name should be a very short (ideally descriptive) string.
    Examples are: %s
sr: Назив треба бити кратка (по могућуству описна) ниска.
    На пример: %s

en: Name
sr: Назив

en: Description is a single-sentence explanation of what your extension does.
    Examples are: %s
sr: Опис објашњава, у једној реченици, шта ваше проширење ради.
    На пример: %s

en: Description
sr: Опис

en: UUID is a globally-unique identifier for your extension.
    This should be in the format of an email address (clicktofocus@janedoe.example.com)
sr: ЈУИБ је општи и јединствени идентификатор вашег проширења.
    Ово треба бити у облику адресе е-поште (klikzafokus@petarperic.primer.rs)

en: The unique identifier of the new extension
sr: Јединствени идентификатор новог проширења

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: The user-visible name of the new extension
sr: Назив новог проширења видљив кориснику

en: DESCRIPTION
sr: ОПИС

en: A short description of what the extension does
sr: Кратак опис онога што проширење ради

en: Enter extension information interactively
sr: Интерактивно унесите податке о проширењу

en: Create a new extension
sr: Направи ново проширење

en: Unknown arguments
sr: Непознати аргументи

en: UUID, name and description are required
sr: Ставке ЈУИБ, назив и опис су обавезне

en: Disable an extension
sr: Онемогући проширење

en: No UUID given
sr: Ниједан ЈУИБ није наведен

en: More than one UUID given
sr: Наведено је више од једног ЈУИБ-а

en: Enable an extension
sr: Омогући проширење

en: Show extensions info
sr: Прикажи податке о проширењима

en: Overwrite an existing extension
sr: Препиши постојеће проширење

en: EXTENSION_BUNDLE
sr: ЗАПАКОВАНО_ПРОШИРЕЊЕ

en: Install an extension bundle
sr: Инсталирај пакет проширења

en: No extension bundle specified
sr: Ниједан пакет проширења није наведен

en: More than one extension bundle specified
sr: Наведено је више од једног запакованог проширења

en: Show user-installed extensions
sr: Прикажи корисничка проширења

en: Show system-installed extensions
sr: Прикажи системска проширења

en: Show enabled extensions
sr: Прикажи омогућена проширења

en: Show disabled extensions
sr: Прикажи онемогућена проширења

en: Show extensions with preferences
sr: Прикажи проширења са поставкама

en: Print extension details
sr: Прикажи појединости проширења

en: List installed extensions
sr: Излистај инсталирана проширења

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Additional source to include in the bundle
sr: Додатан извор који треба укључити у пакет

en: SCHEMA
sr: ШЕМА

en: A GSettings schema that should be included
sr: Шема г-подешавања коју треба упаковати

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: The directory where translations are found
sr: Директоријум са преводима

en: DOMAIN
sr: ДОМЕН

en: The gettext domain to use for translations
sr: Геттекст домен који треба користити за преводе

en: Overwrite an existing pack
sr: Препиши постојећи пакет

en: The directory where the pack should be created
sr: Фасцикла где треба направити пакет

en: SOURCE_DIRECTORY
sr: ИЗВОРНИ_ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Create an extension bundle
sr: Направи пакет са проширењем

en: More than one source directory specified
sr: Наведено је више изворних директоријума

en: Opens extension preferences
sr: Отвара поставке проширења

en: Reset an extension
sr: Поново поставља проширење

en: Uninstall an extension
sr: Деинсталира проширење

en: Path
sr: Путања

en: URL
sr: Адреса

en: Original author
sr: Изворни творац

en: Version
sr: Издање

en: State
sr: Стaњe

en: “version” takes no arguments
sr: "version" не узима аргументе

en: Usage:
sr: Начин коришћења:

en: Print version information and exit.
sr: Исписује податке о издању и излази.

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: [ARGS…]
sr: [АРГУМЕНТИ…]

en: Commands:
sr: Наредбе:

en: Print help
sr: Прикажи помоћ

en: Print version
sr: Исписује издање

en: Enable extension
sr: Омогући проширење

en: Disable extension
sr: Онемогући проширење

en: Reset extension
sr: Поново постави проширење

en: Uninstall extension
sr: Деинсталирај проширење

en: List extensions
sr: Излистај проширење

en: Show extension info
sr: Прикажи податке о проширењу

en: Open extension preferences
sr: Отвори поставке проширења

en: Create extension
sr: Направи проширење

en: Package extension
sr: Запакуј проширење

en: Install extension bundle
sr: Инсталирај пакет проширења

en: Use “%s” to get detailed help.
sr: Користи „%s“ за детаљнију помоћ.

en: Mode used by GDM for login screen
sr: Који режим користи ГДМ за екран пријављивања

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sr: Користи нарочит режим, нпр. „gdm“ за екран пријављивања

en: List possible modes
sr: Исписује могуће режиме

[ctx: program]
en: Unknown
sr: Непознат

en: Failed to launch “%s”
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: Passwords do not match.
sr: Лозинке се не подударају.

en: Password cannot be blank
sr: Лозинка не може бити празна

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Корисник је одбацио прозорче за потврђивање идентитета

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u излаз
sr[1]: %u излаза
sr[2]: %u излаза
sr[3]: %u излаз

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u улаз
sr[1]: %u улаза
sr[2]: %u улаза
sr[3]: %u улаз

en: System Sounds
sr: Системски звуци
