gnome-shell master - en to uz@cyrillic translation catalogue (323 entries)

en: System
uz@cyrillic: Система

en: Show the notification list
uz@cyrillic: Хабарнома рўйхатини кўрсатиш

en: Focus the active notification
uz@cyrillic: Фаол хабарномага диққат қилиш

en: Show the overview
uz@cyrillic: Обзорни кўрсатиш

en: Show all applications
uz@cyrillic: Барча дастурларни кўрсатиш

en: Open the application menu
uz@cyrillic: Дастур менюсини очиш

en: GNOME Shell Extension Preferences
uz@cyrillic: GNOME Shell кенгайтма мосламалари

en: Configure GNOME Shell Extensions
uz@cyrillic: GNOME Shell кенгайтмаларини созлаш

en: Window management and application launching
uz@cyrillic: Ойналарни бошқариш ва дастурларни очиш

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
uz@cyrillic: Alt-F2дан тузувчилар ва текширувчилар учун фойдали ички асбобларни ёқиш

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
uz@cyrillic: Alt-F2 диалог ойнаси орқали ички созлаш ва кузатиш асбобларига рухсат бериш

en: UUIDs of extensions to enable
uz@cyrillic: Ёқиладиган кенгайтма UUIDлари

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
uz@cyrillic: GNOME Shell кенгайтмаларининг UUID хоссаси бор; бу калит юкланиши керак бўлган кенгайтмаларни рўйхатда кўрсатади. Юкланишни истайдиган кенгайтма ушбу рўйхатда бўлиши керак. Сиз бу рўйхатни  org.gnome.Shellдаги D-Busнинг EnableExtension ва DisableExtension функциялари орақли ҳам бошқаришингиз мумкин.

en: Disables the validation of extension version compatibility
uz@cyrillic: Кенгайтма версияси мослигини текширишни ўчириб қўяди

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
uz@cyrillic: GNOME Shell ушбу ишлаётган версияни қўллашини билдирган кенгайтмаларнигина юклайди. Ушбу танловни белгиласангиз бу текширув ўчириб қўйилади ва, қайси версияни қўллашидан қатъий назар, барча кенгайтмалар юкланади.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
uz@cyrillic: Танланган дастурлар учун иш столи файл IDлари рўйхати

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
uz@cyrillic: Ушбу идентификаторга мос келувчи дастурлар танланганлар майдонида кўрсатилади.

en: App Picker View
uz@cyrillic: Дастур танлагич кўриниши

en: Index of the currently selected view in the application picker.
uz@cyrillic: Дастур танлагичдаги белгиланган кўриниш индекси.

en: History for command (Alt-F2) dialog
uz@cyrillic: (Alt-F2) диалог ойначаси буйруқлар тарихи

note: Translators: looking glass is a debugger and inspector tool, see https://wiki.gnome.org/Projects/GnomeShell/LookingGlass
en: History for the looking glass dialog
uz@cyrillic: Шаффоф диалог ойнаси кўришлар тарихи

en: Always show the 'Log out' menu item in the user menu.
uz@cyrillic: Фойдаланувчи менюсида "Сеансни якунлаш" менюсини ҳар доим кўрсатиш.

en: This key overrides the automatic hiding of the 'Log out' menu item in single-user, single-session situations.
uz@cyrillic: Ушбу калит битта фойдаланувчили системада "Сеансни якунлаш" менюсини автоматик яширишни белгилаб беради.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
uz@cyrillic: Шифрланган ёки масофавий файл системаларини улаганда махфий сўзни эслаб қолиш ёки йўқлиги

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a 'Remember Password' checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
uz@cyrillic: GNOME Shell шифрланган ёки масофавий файл системаларини улаганда махфий сўзни сўрайди. Агар махфий сўз келажакда ишлатиш учун сақлаб бўлинса "Махфий сўзни эслаб қолиш" белгилаш катакчаси кўрсатилади. Ушбу калит ўша белгилаш катакчасининг сукут ҳолатини ўрнатади.

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
uz@cyrillic: Bluetooth адаптери сукут бўйича бирор ускунага уланганми

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
uz@cyrillic: Bluetooth адаптери ёниқ ёки унга ускуналар боғлаб қўйилган бўлса Bluetooth менюси кўринади. Агар сукут бўйича адаптерга уланган ускуналар бўлмаса, ушбу параметр ташлаб юборилади.

en: Keybinding to open the application menu
uz@cyrillic: Дастур менюсини очиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to open the application menu.
uz@cyrillic: Дастур менюсини очиш учун клавишалар бирикмаси.

en: Keybinding to open the "Show Applications" view
uz@cyrillic: "Дастурларни кўрсатиш" кўринишини очиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to open the "Show Applications" view of the Activities Overview.
uz@cyrillic: Фаолиятлар обзорида "Дастурларни кўрсатиш"кўриниши учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to open the overview
uz@cyrillic: Обзорни очиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to open the Activities Overview.
uz@cyrillic: Фаолиятлар обзорини очиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
uz@cyrillic: Хабарнома рўйхати очиб-ёпиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
uz@cyrillic: Хабарнома рўйхати очиб-ёпиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to focus the active notification
uz@cyrillic: Фаол хабарномага диққат қилиш учун клавишалар бирикмаси

en: Keybinding to focus the active notification.
uz@cyrillic: Фаол хабарномага диққат қилиш учун клавишалар бирикмаси.

en: Keybinding that pauses and resumes all running tweens, for debugging purposes
uz@cyrillic: Барча ишлаб турган анимацияларни тўхтатиб туриш ёки давом эттириш учун клавишалар бирикмаси (созлаш мақсадиди)

en: Which keyboard to use
uz@cyrillic: Қайси клавиатурани ишлатиш

en: The type of keyboard to use.
uz@cyrillic: Ишлатиладиган клавиатура тури.

en: Limit switcher to current workspace.
uz@cyrillic: Переключателни фақат шу иш жойи билан чегаралаш.

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, ушбу иш жойида ойнаси бор барча дастурлар ўзгартирувчи тугмачада кўринади. Акс ҳолда, барча дастурлар ҳисобга олинади.

en: The application icon mode.
uz@cyrillic: Дастур нишончаси режими.

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are 'thumbnail-only' (shows a thumbnail of the window), 'app-icon-only' (shows only the application icon) or 'both'.
uz@cyrillic: Ўзгартирувчи тугмачада ойналар қандай кўринишини мослайди. Мавжуд қийматлар: "thumbnail-only" (ойнанинг миниатурасини кўрсатади), "app-icon-only" (фақтгини дастур нишончасини кўрсатади).

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, фақатгина ушбу иш жойидаги ойналар переключателда кўрсатилади. Акс ҳолда,барча ойналар ҳисобга олинади.

en: Attach modal dialog to the parent window
uz@cyrillic: Модал диалог ойнани бош ойнасига маҳкамлаш

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
uz@cyrillic: GNOME Shell ишга тушганида ушбу калит org.gnome.mutterдаги калитни бошқадан белгилайди.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
uz@cyrillic: Ойналар экран четларига олиб борилганда уларнинг ўлчамларини автоматик равишда ўзгартириш

en: Workspaces are managed dynamically
uz@cyrillic: Иш жойлари фаол равишда бошқарилади

en: Workspaces only on primary monitor
uz@cyrillic: Иш жойлари фақат асосий мониторда

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
uz@cyrillic: Кўрсаткич юришдан тўхтамагунча сичқонча режимида диққатни ўзгратирмаслик

en: Network Login
uz@cyrillic: Тармоққа кириш

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
uz@cyrillic: %s учун параметрлар диалог ойнасини юклашда хатолик содир бўлди:

en: GNOME Shell Extensions
uz@cyrillic: GNOME Shell кенгайтмалари

en: Cancel
uz@cyrillic: Бекор қилиш

en: Next
uz@cyrillic: Кейинги

en: Unlock
uz@cyrillic: Қулфни ечиш

[ctx: button]
en: Sign In
uz@cyrillic: Кириш

en: Choose Session
uz@cyrillic: Сеансни танлаш

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
uz@cyrillic: Рўйхатда йўқми?

note: Translators: this message is shown below the username entry field to clue the user in on how to login to the local network realm
en: (e.g., user or %s)
uz@cyrillic: (мас. фойдаланувчи ёки %s)

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
uz@cyrillic: Фойдаланувчи:

en: Login Window
uz@cyrillic: Кириш Ойнаси

en: Authentication error
uz@cyrillic: Хақиқийлигини текширишда хатолик

note: We don't show fingerprint messages directly since it's not the main auth service. Instead we use the messages as a cue to display our own message. Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
uz@cyrillic: (ёки ушбу мослама юзасида бармоғингизни юритинг)

en: Command not found
uz@cyrillic: Буйруқ топилмади

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
uz@cyrillic: Буйруқни таҳлил қилиб бўлмади:

en: Execution of “%s” failed:
uz@cyrillic: "%s"ни бажариб бўлмади:

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 24h format. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: Yesterday, %H∶%M
uz@cyrillic: Кеча, %H∶%M

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string in 12h format. i.e. "Yesterday, 2:30 pm"
en: Yesterday, %l∶%M %p
uz@cyrillic: Кеча, %l∶%M %p

note: TRANSLATORS: this is the title of the wifi captive portal login * window, until we know the title of the actual login page
en: Web Authentication Redirect
uz@cyrillic: Ҳақиқийлигини текшириш учун қайта жўнатиш

note: No support for non-modal system dialogs, so ignore the option let modal = options['modal'] || true;
en: Deny Access
uz@cyrillic: Рухсат бермаслик

en: Grant Access
uz@cyrillic: Рухсат бериш

en: Frequently used applications will appear here
uz@cyrillic: Тез-тез ишлатиладиган дастурлар шу ерда пайдо бўлади

en: Frequent
uz@cyrillic: Тез-тез ишлатиладиган

en: All
uz@cyrillic: Барча

en: New Window
uz@cyrillic: Янги ойна

en: Remove from Favorites
uz@cyrillic: Ёқтирганлар рўйхатидан ўчириш

en: Add to Favorites
uz@cyrillic: Ёқтирганлар рўйхатига қўшиш

en: Show Details
uz@cyrillic: Тафсилотларни кўрсатиш

en: %s has been added to your favorites.
uz@cyrillic: "%s" танланганлар рўйхатига қўшилди.

en: %s has been removed from your favorites.
uz@cyrillic: "%s" танланганлар рўйхатидан олиб ташланди.

en: Select Audio Device
uz@cyrillic: Аудио ускунани танлаш

en: Sound Settings
uz@cyrillic: Товуш мосламалари

en: Headphones
uz@cyrillic: Наушниклар

en: Headset
uz@cyrillic: Наушник

en: Microphone
uz@cyrillic: Микрофон

en: Change Background…
uz@cyrillic: Фонни ўзгартириш...

en: Display Settings
uz@cyrillic: Дисплей мосламалари

en: Settings
uz@cyrillic: Мосламалар

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
uz@cyrillic: Я

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
uz@cyrillic: Д

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
uz@cyrillic: С

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
uz@cyrillic: Ч

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
uz@cyrillic: П

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
uz@cyrillic: Ж

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
uz@cyrillic: Ш

en: Previous month
uz@cyrillic: Ўтган ой

en: Next month
uz@cyrillic: Келаси ой

en: Week %V
uz@cyrillic: Ҳафта %V

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
uz@cyrillic: Куни бўйи

en: Events
uz@cyrillic: Тадбирлар

en: Notifications
uz@cyrillic: Хабарнома

en: No Notifications
uz@cyrillic: Хабарлар йўқ

en: No Events
uz@cyrillic: Тадбир йўқ

en: External drive connected
uz@cyrillic: Ташқи диск уланган

en: External drive disconnected
uz@cyrillic: Ташқи диск узилган

en: Open with %s
uz@cyrillic: %s билан очиш

en: Password:
uz@cyrillic: Махфий сўз:

en: Type again:
uz@cyrillic: Яна ёзинг:

en: Connect
uz@cyrillic: Уланиш

note: Cisco LEAP
en: Password:
uz@cyrillic: Махфий сўз:

note: static WEP
en: Key:
uz@cyrillic: Калит:

en: Identity:
uz@cyrillic: Шахсият:

en: Private key password:
uz@cyrillic: Шахсий калитнинг махфий сўзи:

en: Service:
uz@cyrillic: Хизмат:

en: Authentication required by wireless network
uz@cyrillic: Симсиз тармоқ ҳақиқийликни текширишни талаб қиляпти

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
uz@cyrillic: Симсиз "%s" тармоққа уланиш учун махфий сўзлар ёки шифрлаш калитлари талаб қилинади.

en: Wired 802.1X authentication
uz@cyrillic: Симли 802.1X алоқанинг ҳақиқийлигини текшириш

en: Network name:
uz@cyrillic: Тармоқ номи:

en: DSL authentication
uz@cyrillic: DSL ҳақиқийлигини текшириш

en: PIN code required
uz@cyrillic: PIN код талаб қилинади

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
uz@cyrillic: Катта йўлли мобил алоқа ускунаси уччун PIN код керак бўлади

en: Mobile broadband network password
uz@cyrillic: Кенг йўлли мобил алоқа учун махфий сўз

en: A password is required to connect to “%s”.
uz@cyrillic: "%s"га уланиш учун махфий сўз талаб қилинади.

en: Network Manager
uz@cyrillic: Тармоқ бошқарувчиси

en: Authentication Required
uz@cyrillic: Ҳақиқийлигини текшириш талаб қилинади

en: Administrator
uz@cyrillic: Маъмур

en: Authenticate
uz@cyrillic: Ҳақиқийлигини текшириш

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
uz@cyrillic: Узр, ишламади. Яна ҳаракат қилиб кўринг.

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
uz@cyrillic: %s энди %s сифатида маълум

en: Windows
uz@cyrillic: Ойналар

en: Show Applications
uz@cyrillic: Дастурларни кўрсатиш

note: Translators: this is the name of the dock/favorites area on the left of the overview
en: Dash
uz@cyrillic: Дастурлар панели

note: Translators: This is the accessible name of the date button shown * below the time in the shell; it should combine the weekday and the * date, e.g. "Tuesday February 17 2015".
en: %A %B %e %Y
uz@cyrillic: %A, %B %e, %Y

en: Add world clocks…
uz@cyrillic: Дунё соатларини қўшиш...

en: World Clocks
uz@cyrillic: Дунё соатлари

[ctx: title]
en: Log Out %s
uz@cyrillic: %s фойдаланувчи сеансини якунлаш

[ctx: title]
en: Log Out
uz@cyrillic: Сеансни якунлаш

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
uz@cyrillic[0]: %sнинг сеанси %d сониядан сўнг автоматик равишда тугатилади.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
uz@cyrillic[0]: Сизнинг сеансинги %d сониядан сўнг автоматик равишда тугатилади.

[ctx: button]
en: Log Out
uz@cyrillic: Сеансни якунлаш

[ctx: title]
en: Power Off
uz@cyrillic: Ўчириш

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
uz@cyrillic: Янгиликларни ўрнатиш ва компьютерни ўчириш

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
uz@cyrillic[0]: Система %d сониядан сўнг автоматик равишда ўчади.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
uz@cyrillic: Навбатдаги дастурий таъминот янгиликларини ўрнатиш

[ctx: button]
en: Restart
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиш

[ctx: button]
en: Power Off
uz@cyrillic: Ўчириш

[ctx: title]
en: Restart
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиш

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
uz@cyrillic[0]: Система %d сониядан сўнг автоматик равишда ўчиб ёнади.

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиш ва янгиликларни ўрнатиш

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
uz@cyrillic[0]: Система %d сониядан сўнг автоматик равишда ўчиб ёнади ва янгиликларни ўрнатади.

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиш ва ўрнатиш

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
uz@cyrillic: Ўрнатиш ва компьютерни ўчириш

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
uz@cyrillic: Янгиликлар ўрнатилгандан кейин компьютерни ўчириш

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиш ва янгиликларни ўрнатиш

note: Translators: This is the text displayed for system upgrades in the shut down dialog. First %s gets replaced with the distro name and second %s with the distro version to upgrade to
en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
uz@cyrillic: Система қайта ишга тушганидан сўнг %s %s ўрнатилади. Янгилаш кўп вақт талаб қилиши мумкин: захира нусхаси борлиги ва компьютер тармоққа уланганлигига ишонч ҳосил қилинг.

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
uz@cyrillic: Компьютер батарея қувватида ишлаяпти: илтимос янгиликларни ўрнатишдан олдин заряд ускунасини уланг.

en: Some applications are busy or have unsaved work.
uz@cyrillic: Баъзи дастурлар банд ёки уларнинг сақланмаган ишлари бор.

en: Other users are logged in.
uz@cyrillic: Системада бошқа фойдаланувчиларнинг фаол сеанслари мавжуд.

note: Translators: Remote here refers to a remote session, like a ssh login
en: %s (remote)
uz@cyrillic: %s (масофавий)

note: Translators: Console here refers to a tty like a VT console
en: %s (console)
uz@cyrillic: %s (терминал)

en: Install
uz@cyrillic: Ўрнатиш

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
uz@cyrillic: "%s" ни extensions.gnome.org сайтидан юклаб олиб ўрнатасизми?

en: Keyboard
uz@cyrillic: Клавиатура

note: translators: 'Hide' is a verb
en: Hide tray
uz@cyrillic: Лаълини яшириш

en: Status Icons
uz@cyrillic: Ҳолат нишончалари

en: No extensions installed
uz@cyrillic: Бирорта кенгайтма ўрнатилмаган

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
uz@cyrillic: %s бирор хато чиқармади.

en: Hide Errors
uz@cyrillic: Хатоларни яшириш

en: Show Errors
uz@cyrillic: Хатоларни кўрсатиш

en: Enabled
uz@cyrillic: Ёниқ

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
uz@cyrillic: Ўчиқ

en: Error
uz@cyrillic: Хато

en: Out of date
uz@cyrillic: Эски

en: Downloading
uz@cyrillic: Юкланяпти

en: View Source
uz@cyrillic: Манбани кўриш

en: Web Page
uz@cyrillic: Веб саҳифа

en: Clear section
uz@cyrillic: Бўлимни тозалаш

en: System Information
uz@cyrillic: Система ҳақида ахборот

en: Unknown artist
uz@cyrillic: Номаълум артист

en: Unknown title
uz@cyrillic: Номаълум сарлавҳа

en: Media
uz@cyrillic: Ахборот воситалари

en: Undo
uz@cyrillic: Ўз ҳолига қайтариш

en: Overview
uz@cyrillic: Тепадан кўриниш

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search…
uz@cyrillic: Қидириш учун ёзинг...

en: Quit
uz@cyrillic: Чиқиш

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
uz@cyrillic: Фаолият

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
uz@cyrillic: Система

en: Top Bar
uz@cyrillic: Тепа панели

en: Enter a Command
uz@cyrillic: Буйруқни киритинг

en: Close
uz@cyrillic: Ёпиш

en: Restarting…
uz@cyrillic: Ўчириб ёқиляпти...

en: %d new message | %d new messages
uz@cyrillic[0]: %dта янги хат

en: %d new notification | %d new notifications
uz@cyrillic[0]: %dта янги хабарномалар

en: Lock
uz@cyrillic: Қулфлаш

en: GNOME needs to lock the screen
uz@cyrillic: GNOME экранни қулфлаши керак

note: We could not become modal, so we can't activate the screenshield. The user is probably very upset at this point, but any application using global grabs is broken Just tell him to stop using this app XXX: another option is to kick the user into the gdm login screen, where we're not affected by grabs
en: Unable to lock
uz@cyrillic: Қулфлаб бўлмади

en: Lock was blocked by an application
uz@cyrillic: Қайсидир дастур томонидан қулфлаш бекор қилинди

en: Searching…
uz@cyrillic: Қидириляпти...

en: No results.
uz@cyrillic: Натижа йўқ.

en: Copy
uz@cyrillic: Кўчириш

en: Paste
uz@cyrillic: Қўйиш

en: Show Text
uz@cyrillic: Матнни кўрсатиш

en: Hide Text
uz@cyrillic: Матнни яшириш

en: Password
uz@cyrillic: Махфий сўз

en: Remember Password
uz@cyrillic: Махфий сўзни эслаб қолиш

en: Accessibility
uz@cyrillic: Махсус имкониятлар

en: Zoom
uz@cyrillic: Миқиёс

en: Screen Reader
uz@cyrillic: Экран ўқувчи

en: Screen Keyboard
uz@cyrillic: Экран клавиатураси

en: Visual Alerts
uz@cyrillic: Кўргазмали огоҳлантиришлар

en: Sticky Keys
uz@cyrillic: Ёпишқоқ клавишалар

en: Slow Keys
uz@cyrillic: Секин клавишалар

en: Bounce Keys
uz@cyrillic: Сакраб турувчи клавиша

en: Mouse Keys
uz@cyrillic: Сичқонча тугмалари

en: High Contrast
uz@cyrillic: Юқори контрастли

en: Large Text
uz@cyrillic: Катта матн

en: Bluetooth Settings
uz@cyrillic: Bluetooth мосламалари

note: Translators: this is the number of connected bluetooth devices
en: %d Connected | %d Connected
uz@cyrillic[0]: %dта уланган

en: Off
uz@cyrillic: Ўчган

en: Not In Use
uz@cyrillic: Ишлатилмаяпти

en: Turn On
uz@cyrillic: Ёқиш

en: Turn Off
uz@cyrillic: Ўчириш

en: Brightness
uz@cyrillic: Ёруғлик

en: Show Keyboard Layout
uz@cyrillic: Клавиатура жойлашувини кўрсатиш

en: Location Enabled
uz@cyrillic: Манзил ёқилган

en: Disable
uz@cyrillic: Ўчириш

en: Privacy Settings
uz@cyrillic: Шахсий маълумот мосламалари

en: Location In Use
uz@cyrillic: Манзил ишлатиляпти

en: Location Disabled
uz@cyrillic: Манзил ўчирилган

en: Enable
uz@cyrillic: Ёқиш

note: Translators: %s is an application name
en: Give %s access to your location?
uz@cyrillic: %s манзилингизни билишига рухсат берасизми?

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
uz@cyrillic: Манзилга рухсатни махфийлик мосламаларида ўзгартириш мумкин

en: <unknown>
uz@cyrillic: <номаълум>

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Off
uz@cyrillic: %s ўчган

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connected
uz@cyrillic: %s уланган

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu); %s is a network identifier
en: %s Unmanaged
uz@cyrillic: %s бошқарувда эмас

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Disconnecting
uz@cyrillic: %s узиляпти

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connecting
uz@cyrillic: %s уланяпти

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password; %s is a network identifier
en: %s Requires Authentication
uz@cyrillic: %s аутентификацияни талаб қилади

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing; %s is a network identifier
en: Firmware Missing For %s
uz@cyrillic: %sнинг чоки йўқ

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage; %s is a network identifier
en: %s Unavailable
uz@cyrillic: %s мавжуд эмас

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Connection Failed
uz@cyrillic: %s алоқа қила олмади

en: Wired Settings
uz@cyrillic: Симли алоқа мосламалари

en: Mobile Broadband Settings
uz@cyrillic: Кенг йўлли мобил алоқа мосламалари

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hardware Disabled
uz@cyrillic: %s ускунаси ўчирилган

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated because it's disabled by rfkill (airplane mode); %s is a network identifier
en: %s Disabled
uz@cyrillic: %s ўчиқ

en: Connect to Internet
uz@cyrillic: Интернетга уланиш

en: Airplane Mode is On
uz@cyrillic: Самолёт режими ёнган

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
uz@cyrillic: Самолёт режими ёниқ бўлганда Wi-Fi ўчган бўлади.

en: Turn Off Airplane Mode
uz@cyrillic: Самолёт режимини ўчириш

en: Wi-Fi is Off
uz@cyrillic: Wi-Fi ўчган

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
uz@cyrillic: Тармоққа уланиш учун Wi-Fi ёнган бўлиши керак.

en: Turn On Wi-Fi
uz@cyrillic: Wi-Fiни ёқиш

en: Wi-Fi Networks
uz@cyrillic: Wi-Fi тармоқлар

en: Select a network
uz@cyrillic: Тармоқни танлаш

en: No Networks
uz@cyrillic: Бирорта тармоқ мавжуд эмас

en: Use hardware switch to turn off
uz@cyrillic: Ўчириш учун ускуна тугмасини ишлатиш

en: Select Network
uz@cyrillic: Тармоқни танлаш

en: Wi-Fi Settings
uz@cyrillic: Wi-Fi Мосламалари

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Hotspot Active
uz@cyrillic: %s уланиш нуқтаси фаол

note: Translators: %s is a network identifier
en: %s Not Connected
uz@cyrillic: %s уланмаган

en: connecting...
uz@cyrillic: уланяпти...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
uz@cyrillic: ҳақиқийлигини аниқлаш талаб қилинади

en: connection failed
uz@cyrillic: алоқа қилиб бўлмади

en: Network Settings
uz@cyrillic: Тармоқ мосламалари

en: VPN Settings
uz@cyrillic: VPN мосламалари

en: VPN Off
uz@cyrillic: VPN Ўчган

en: Connection failed
uz@cyrillic: Алоқа қилиб бўлмади

en: Activation of network connection failed
uz@cyrillic: Тармоқ алоқасини фаоллаштириб бўлмади

en: Power Settings
uz@cyrillic: Қувват мосламалари

en: Fully Charged
uz@cyrillic: Тўлиқ зарядланди

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating…
uz@cyrillic: Баҳоланяпти...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
uz@cyrillic: %d∶%02d қолди (%d%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
uz@cyrillic: Тўлишига %d∶%02d қолди (%d%%)

note: The menu only appears when airplane mode is on, so just statically build it as if it was on, rather than dynamically changing the menu contents.
en: Airplane Mode On
uz@cyrillic: Самолёт режими ёнган

en: Switch User
uz@cyrillic: Фойдаланувчини алмаштириш

en: Log Out
uz@cyrillic: Сеансни якунлаш

en: Account Settings
uz@cyrillic: Профил созламалари

en: Orientation Lock
uz@cyrillic: Ориентацияни қулфлаш

en: Suspend
uz@cyrillic: Тўхтатиб қўймоқ

en: Power Off
uz@cyrillic: Ўчган

en: Volume changed
uz@cyrillic: Овоз баландлиги ўзгарди

en: Volume
uz@cyrillic: Товуш

en: Log in as another user
uz@cyrillic: Бошқа фойдаланувчи сифатида кириш

en: Unlock Window
uz@cyrillic: Ойнани қулфини очиш

en: Applications
uz@cyrillic: Дастурлар

en: Search
uz@cyrillic: Қидириш

en: “%s” is ready
uz@cyrillic: "%s" тайёр

en: Do you want to keep these display settings?
uz@cyrillic: Ушбу экран мосламаларини сақламоқчимисиз?

note: Translators: this and the following message should be limited in lenght, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert Settings
uz@cyrillic: Мосламаларни ўз ҳолига қайтариш

en: Keep Changes
uz@cyrillic: Ўзгаришларни сақлаш

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
uz@cyrillic[0]: Мослама ўзгаришлари %d сониядан кейин ўз ҳолига қайтади

en: Minimize
uz@cyrillic: Йиғиш

en: Unmaximize
uz@cyrillic: Олдинги ўлчамига қайтариш

en: Maximize
uz@cyrillic: Катталаштирмоқ

en: Move
uz@cyrillic: Кўчириш

en: Resize
uz@cyrillic: Ўлчамини ўзгартириш

en: Move Titlebar Onscreen
uz@cyrillic: Сарлавҳа панелини экранга кўчириш

en: Always on Top
uz@cyrillic: Доим тепада

en: Always on Visible Workspace
uz@cyrillic: Доим кўриниб турган иш жойига

en: Move to Workspace Left
uz@cyrillic: Чапдаги иш жойига кўчириш

en: Move to Workspace Right
uz@cyrillic: Ўнгдаги иш жойига кўчириш

en: Move to Workspace Up
uz@cyrillic: Тепадаги иш жойига кўчириш

en: Move to Workspace Down
uz@cyrillic: Пастдаги иш жойига кўчириш

en: Move to Monitor Up
uz@cyrillic: Тепадаги мониторга кўчириш

en: Move to Monitor Down
uz@cyrillic: Пастдаги мониторга кўчириш

en: Move to Monitor Left
uz@cyrillic: Чапдаги мониторга кўчириш

en: Move to Monitor Right
uz@cyrillic: Ўнгдаги мониторга кўчириш

en: Evolution Calendar
uz@cyrillic: Evolution тақвими

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
uz@cyrillic[0]: %uта товуш чиқиш йўллари

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
uz@cyrillic[0]: %uта товуш кириш йўллари

en: System Sounds
uz@cyrillic: Система товушлари

en: Print version
uz@cyrillic: Босма учун версия

en: Mode used by GDM for login screen
uz@cyrillic: Сеансга кириш ойнаси учун GDM ишлатадиган режим

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
uz@cyrillic: Аниқ бир режимни, масалан кириш экрани учун "gdm"ни, ишлатиш

en: List possible modes
uz@cyrillic: Мавжуд режимлар рўйхати

[ctx: program]
en: Unknown
uz@cyrillic: Номаълум

en: Failed to launch “%s”
uz@cyrillic: "%s"ни ишга тушириб бўлмади

en: Passwords do not match.
uz@cyrillic: Махфий сўзлар мос келмади.

en: Password cannot be blank
uz@cyrillic: Махфий сўз бўш бўлмаслиги керак

en: Authentication dialog was dismissed by the user
uz@cyrillic: Ҳақиқийлигини аниқловчи диалог ойна фойдаланувчи томонидан ёпилди
