gst-plugins-bad-1.27.90 - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: No URL set.
ar: لم يعين عنوان.

en: OpenCV failed to load template image
ar: فشل OpenCV في تحميل صورة القالب

en: Could not read title information for DVD.
ar: يتعذر قراءة معلومات العنوان لقرص DVD.

en: Failed to open DVD device '%s'.
ar: فشل فتح جهاز DVD '%s'.

en: Failed to set PGC based seeking.
ar: فشل تعيين السعي المستند إلى PGC.

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
ar: يتعذر قراءة قرص DVD. قد يكون هذا بسبب أن قرص DVD معميّ ومكتبة فك التعمية لقرص DVD غير مثبتة.

en: Could not read DVD.
ar: يتعذر قراءة DVD.

en: This file contains no playable streams.
ar: لا يحتوي هذا الملف على دفقات قابلة للتشغيل.

en: Could not open sndfile stream for reading.
ar: يتعذر فتح دفق sndfile للقراءة.

en: Generated file has a larger preroll time than its streams duration
ar: الملف المولد له وقت تقديم (preroll) أكبر من مدة دفقاته

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
ar: العنصر '%s' مفقود - افحص تثبيت جي ستريمر في حاسوبك.

en: File location is set to NULL, please set it to a valid filename
ar: موقع الملف معين كقيمة فارغة (NULL)، يرجى تعيينه لاسم ملف صالح

en: Digitalzoom element couldn't be created
ar: يتعذر إنشاء عنصر التقريب الرقمي

en: Subpicture format was not configured before data flow
ar: لم يضبط تنسيق الصورة الفرعية قبل تدفق البيانات

en: Failed to get fragment URL.
ar: فشل الحصول على عنوان الشظية (fragment URL).

en: Couldn't download fragments
ar: يتعذر تنزيل الشظايا

en: Internal data stream error.
ar: خطأ داخلي في دفق البيانات.

en: Device "%s" does not exist.
ar: الجهاز "%s" غير موجود.

en: Could not open frontend device "%s".
ar: يتعذر فتح جهاز الواجهة الأمامية "%s".

en: Could not get settings from frontend device "%s".
ar: يتعذر الحصول على الإعدادات من جهاز الواجهة الأمامية "%s".

en: Cannot enumerate delivery systems from frontend device "%s".
ar: يتعذر حصر أنظمة التوصيل من جهاز الواجهة الأمامية "%s".

en: Could not open file "%s" for reading.
ar: تعذر فتح ملف "%s" للقراءة.

en: Couldn't find channel configuration file
ar: يتعذر العثور على ملف ضبط القنوات

en: Couldn't load channel configuration file: '%s'
ar: يتعذر تحميل ملف ضبط القنوات: '%s'

en: Couldn't find details for channel '%s'
ar: يتعذر العثور على تفاصيل للقناة '%s'

en: No properties for channel '%s'
ar: لا توجد خصائص للقناة '%s'

en: Failed to set properties for channel '%s'
ar: فشل تعيين خصائص القناة '%s'

en: Couldn't find channel configuration file: '%s'
ar: يتعذر العثور على ملف ضبط القنوات: '%s'

en: Channel configuration file doesn't contain any channels
ar: ملف ضبط القنوات لا يحتوي على أي قنوات
