lutris - en to hr translation catalogue (961 entries)

en: gaming;wine;emulator;
hr: igranje;wine;emulator;

en: Video game preservation platform
hr: Platforma za očuvanje videoigara

en: Main window
hr: Glavni prozor

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
hr: Lutris vam pomaže pri instalaciji i igranju video igara iz svih razdoblja i većine sustava za igre. Koristeći i kombinirajući postojeće emulatore, reimplementacije pogona i slojeva kompatibilnosti, omogućuje vam središnje sučelje za pokretanje svih vaših igara.

en: About Lutris
hr: O Lutrisu

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga redistribuirati
    i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće Javne Licence objavljene
    od Fundacije slobodnog softvera; ili inačice 3 Licence ili
    (po vašemu mišljenju) svaka kasnija inačica.
    
    Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog
    jamstva ili POGODNOSTI ZA ODREĐENU NAMJENU.
    Pogledajte GNU Opću Javnu Licencu za više informacija.
    
    Trebali ste dobiti primjerak GNU Opće Javne Licence uz ovaj
    program.  Ako niste, posjetite <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Connect to lutris.net
hr: Poveži se sa lutris.net

en: Forgot password?
hr: Zaboravili ste lozinku?

en: C_ancel
hr: O_dustani

en: _Connect
hr: _Poveži

en: Password
hr: Lozinka

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Search...
hr: Pretraži...

en: Search games
hr: Pretraži igre

en: Add Game
hr: Dodaj igru

en: Toggle View
hr: Promijeni pogled

en: Sort Ascending
hr: Razvrstaj rastući

en: Name
hr: Naslov

en: Year
hr: Godina

en: Last Played
hr: Posljednje igranje

en: Installed At
hr: Instalirano

en: Play Time
hr: Vrijeme igranja

en: _Installed Games Only
hr: _Samo instalirane igre

en: Show _Hidden Games
hr: Prikaži _skrivene igre

en: Show Side _Panel
hr: Prikaži bočni _panel

en: Add games
hr: Dodaj igre

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Lutris forums
hr: Lutris forum

en: Make a donation
hr: Donirajte

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
hr: Sljedeće {arch} biblioteke su potrebne ali nisu instalirane na vašem sustavu:
    {libs}

en: Error the runner is not installed
hr: Greška, pokretač nije instaliran

en: A bios file is required to run this game
hr: Bios datoteka je potrebna za pokretanje ove igre

en: The file {} could not be found
hr: Datoteka {} se ne može pronaći

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
hr: Ova igra nema skup pokretačkih datoteka. Proces instalacije nije uspješno završio.

en: The file %s is not executable
hr: Datoteka %s nije izvršna datoteka

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
hr: Putanja '%s' nije postavljena. Postavite ju u mogućnostima.

en: Unhandled error: %s
hr: Neobrađena greška: %s

en: Tried to launch a game that isn't installed.
hr: Pokušaj pokretanja igre koja nije instalirana.

en: Invalid game configuration: Missing runner
hr: Nevaljano podešavanje igre: Nedostaje pokretač

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
hr: Neuspjeli Xephyr pronalazak, instalirajte ili onemogućite Xephyr mogućnost

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
hr: Odabrana aplikacija terminala se ne može pokrenuti:
    %s

en: <b>Error lauching the game:</b>
hr: <b>Greška pokretanja igre:</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
hr: <b>Greška: Nedostaje dijeljena biblioteka.</b>
    
    %s

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
hr: <b>Greška: Druga Wine inačica već koristi isti Wine prefiks.</b>

note: Local services don't show an install dialog, they can be launched directly
en: Play
hr: Igraj

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install updates
hr: Instaliraj nadopune

en: Show logs
hr: Prikaži zapise

en: Add installed game
hr: Dodaj instaliranu igru

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Add to favorites
hr: Dodaj u omiljene

en: Remove from favorites
hr: Ukloni iz omiljenih

en: Execute script
hr: Pokreni skriptu

en: Browse files
hr: Pregledaj datoteke

en: Create desktop shortcut
hr: Stvori prečac radne površine

en: Delete desktop shortcut
hr: Obriši prečac radne površine

en: Create application menu shortcut
hr: Stvori prečac izbornika aplikacija

en: Delete application menu shortcut
hr: Obriši prečac izbornika aplikacija

en: Create steam shortcut
hr: Stvori steam prečac

en: Delete steam shortcut
hr: Obriši steam prečac

en: Install another version
hr: Instaliraj drugu inačicu

en: Remove
hr: Ukloni

en: Duplicate
hr: Duplikat

en: View on Lutris.net
hr: Pogledaj na lutris.net

en: Hide game from library
hr: Sakrij igru u igroteci

en: Unhide game from library
hr: Otkrij igru u igroteci

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
hr: Želite li stvoriti duplikat %s?
    Podešavanje će biti duplikat, ali datoteke igre <b>neće biti duplicirane</b>.

en: Duplicate game?
hr: Stvori duplikat igre?

en: This game has no installation directory
hr: Ova igra nema direktorij instalacije

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
hr: Nemoguće je otvoriti %s 
    Mapa ne postoji.

en: Search the Lutris website for installers
hr: Pretražite instalacijske programe na Lutris web stranici

en: Query our website for community installers
hr: Provjerite našu web stranicu za instalacijskim programima pružanih od strane zajednice

en: Scan a folder for games
hr: Pretraži igre u mapi

en: Mass-import a folder of games
hr: Masovni uvoz mape igara

en: Install from a local install script
hr: Instaliraj s lokalnom skriptom instalacije

en: Run a YAML install script
hr: Pokreni YAML instalacijsku skriptu

en: Add locally installed game
hr: Dodaj lokalno instaliranu igru

en: Manually configure a game available locally
hr: Ručno podesi lokalno dostupnu igru

en: Add games to Lutris
hr: Dodaj igre u Lutris

note: defer destory so the game dialog can be centered first Continue Button
en: _Continue
hr: _Nastavi

note: Buttons
en: Cancel
hr: Odustani

en: Select folder
hr: Odaberi mapu

en: <b>Search Lutris.net</b>
hr: <b>Pretraži Lutris.net</b>

en: No results
hr: Nema rezultata

en: Showing <b>{count}</b> results
hr: Prikazuje se <b>{count}</b> rezultata

en: <b>{total_count}</b> results, only displaying first {count}
hr: <b>{total_count}</b> rezultata, prikazuje se samo prvih {count}

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Game name
hr: Naslov igre

en: <b>Select setup file</b>
hr: <b>Odaberi datoteku instalacije</b>

en: _Install
hr: _Instaliraj

en: Setup file
hr: Datoteka instalacije

en: Select the setup file
hr: Odaberi datoteku instalacije

en: ROM file
hr: ROM datoteka

en: Running Lutris as root is not recommended and may cause unexpected issues
hr: Pokretanje Lutrisa kao korijenskog korisnika nije preporučljivo i može prouzrokovati neočekivane probleme

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
hr: Vaša Linux distribucija je zastarjela. Lutris neće ispravno funkcionirati.

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
hr: Pokrenite igru izravno dodavanjem parametra lutris:rungame/identifikator-igre.
    Ako nekoliko igara dijele isti identifikator možete koristiti brojčani ID (prikazan kada se pokrene naredba lutris --list-games) i dodati lutris:rungameid/brojčani-id.
    Za instalaciju igre, dodajte lutris:install/identifikator-igre.

en: Print the version of Lutris and exit
hr: Prikaži inačicu Lutrisa i izađi

en: Show debug messages
hr: Prikaži poruke otklanjanja greške

en: Install a game from a yml file
hr: Instaliraj igru iz yml datoteke

en: Generate a bash script to run a game without the client
hr: Stvori bash skriptu za pokretanje igre bez klijenta

en: Execute a program with the Lutris Runtime
hr: Pokreni program s lutris tijekom izvođenja

en: List all games in database
hr: Prikaži sve igre iz baze podataka

en: Only list installed games
hr: Samo prikaži instalirane igre

en: List available Steam games
hr: Prikaži dostupne Steam igre

en: List all known Steam library folders
hr: Prikaži sve poznate mape Steam biblioteke

en: List all known runners
hr: Prikaži sve poznate pokretače

en: List all known Wine versions
hr: Prikaži sve poznate Wine inačice

en: Install a Runner
hr: Instaliraj pokretač

en: Uninstall a Runner
hr: Deinstaliraj pokretač

en: Export a game
hr: Izvezi igru

en: Import a game
hr: Uvezi igru

en: Destination path for export
hr: Putanja za izvoz

en: Display the list of games in JSON format
hr: Prikaži popis igara u JSON formatu

en: Reinstall game
hr: Ponovno instaliraj igru

en: Submit an issue
hr: Prijavi problem

en: URI to open
hr: URI za otvoriti

en: %s is not a valid URI
hr: %s nije valjan URI

en: Failed to download %s
hr: Neuspjelo preuzimanje %s

en: download {url} to {file} started
hr: preuzimanje {url} u {file} je započelo

en: No such file: %s
hr: Nema takve datoteke: %s

en: There is no installer available for %s.
hr: Nema dostupnog instalacijskog programa za %s.

en: No updates found
hr: Nema pronađenih nadopuna

en: No DLC found
hr: Nema pronađenog DLC-a

en: Add a new game
hr: Dodaj novu igru

en: No options available
hr: Nema dostupnih mogućnosti

en: Reset option to global or default config
hr: Vrati mogućnosti na globalno ili zadano podešavanje

en: <b>Default</b>:
hr: <b>Zadano</b>:

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
hr: <i>(Ukošeno naznačuje da je ova mogućnost promijenjena na nižoj razini podešavanja.)</i>

en: %s (default)
hr: %s (zadano)

en: Select file
hr: Odaberi datoteku

en: Add files
hr: Dodaj datoteku

en: Files
hr: Datoteke

en: Select files
hr: Odaberi datoteke

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
hr: Ako je promijenjeno, te mogućnosti zamjenjuju iste mogućnosti iz podešavanja osnovnog pokretača.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
hr: Ako je promijenjeno, te mogućnosti zamjenjuju iste mogućnosti iz podešavanja osnovnog pokretača, koje zatim zamjenjuju globalne osobitosti.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
hr: Ako je promijenjeno, te mogućnosti zamjenjuju iste mogućnosti iz globalnih osobitosti.

en: Select a runner in the Game Info tab
hr: Odaberi pokretača iz kartice informacije igre

en: Game info
hr: Informacije igre

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Change
hr: Promijeni

en: Directory
hr: Direktorij

en: Move
hr: Premjesti

en: Runner
hr: Pokretač

en: Remove custom banner
hr: Ukloni prilagođeni transparent

en: Remove custom icon
hr: Ukloni prilagođenu ikonu

en: Release year
hr: Godina izdanja

en: Select a runner from the list
hr: Odaberi pokretača s popisa

en: Apply
hr: Primjeni

en: Game options
hr: Mogućnosti igre

en: Runner options
hr: Mogućnosti pokretača

en: System options
hr: Mogućnosti sustava

en: Save
hr: Spremi

en: Show advanced options
hr: Prikaži napredne mogućnosti

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
hr: Sigurno želite promijeniti pokretača za ovu igru? To će poništiti potpuno podešavanje za ovu igru i ne može se vratiti natrag.

en: Confirm runner change
hr: Potvrdi promjenu pokretača

en: Runner not provided
hr: Pokretač nije naveden

en: Please fill in the name
hr: Navedite naziv

en: Steam AppID not provided
hr: Steam AppId nije naveden

en: The following fields have invalid values:
hr: Sljedeća polja imaju nevaljane vrijednosti:

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
hr: Trenutno podešavanje nije valjano, zanemarivanje zahtjeva spremanja

en: Please choose a custom image
hr: Odaberite prilagođenu sliku

en: Images
hr: Slike

en: Configure %s
hr: Prilagodi %s

en: Minimize client when a game is launched
hr: Smanji klijenta kada se igra pokrene

en: Hide text under icons (requires restart)
hr: Sakrij tekst ispod ikona (zahtijeva ponovno pokretanje)

en: Show Tray Icon
hr: Prikaži ikonu trake sustava

en: Use dark theme (requires dark theme variant for Gtk)
hr: Koristi tamnu temu (zahtijeva tamnu varijantu Gtk teme)

en: Interface options
hr: Mogućnosti sučelja

en: Lutris settings
hr: Lutris postavke

en: Interface
hr: Sučelje

en: Runners
hr: Pokretači

en: Sources
hr: Izvori

en: Hardware information
hr: Informacije hardvera

en: Global options
hr: Globalne mogućnosti

en: Add, remove or configure runners
hr: Dodaj, ukloni ili podesi pokretača

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
hr: Pokretači su programi poput emulatora, pogona ili prevoditeljskih slojeva koji mogu pokretati igre.

en: Manage %s versions
hr: Upravljanje %s inačicom

en: Do you want to uninstall %s?
hr: Sigurno želite ukloniti %s?

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
hr: Ovo će ukloniti <b>%s</b> i sve povezane podatke.

en: Enable integrations with game sources
hr: Omogućavanje integracije s izvorima igara

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
hr: Pristupite svojim igrotekama iz raznih izvora. Promjene zahtijevaju ponovno pokretanje za primijenu.

en: Hide text under icons
hr: Sakrij tekst ispod ikona

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: <b>System information</b>
hr: <b>Informacije sustava</b>

en: Cache configuration
hr: Podešavanje predmemorije

en: Cache path
hr: Putanja predmemorije

en: Set the folder for the cache path
hr: Postavite mapu za putanju predmemorije

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
hr: Ako je navedeno, ovu će lokaciju koristiti instalacijski program kao lokalnu predmemoriju preuzetih datoteka u svrhu budućeg korištenja. 
    Ako je prazno, datoteke instalacijskog programa će se ukloniti nakon završetka instalacije.

en: Runtime currently updating
hr: Tijek izvođenja se trenutno nadopunjuje

en: Game might not work as expected
hr: Igra možda neće očekivano raditi

en: Select game to launch
hr: Odaberite igru za pokretanje

en: Downloading file
hr: Preuzimanje datoteke

en: Downloading %s
hr: Preuzimam %s

en: Launch game
hr: Pokreni igru

en: <b>Submit an issue</b>
hr: <b>Prijavite problem</b>

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
hr: Opišite problem koji imate u tekstu ispod. Ta će informacija biti poslana Lutris timu zajedno s informacijama o vašem sustavu. Možete spremiti te informacije lokalno ako ste u izvanmrežnom načinu rada.

en: _Save
hr: _Spremi

en: Select a location to save the issue
hr: Odaberite lokaciju spremanja informacija problema

en: _OK
hr: _U redu

en: Issue saved in %s
hr: Informacije problema su spremljene u %s

en: Log for {}
hr: Zapis za {}

en: Showing games using %s
hr: Prikazuju se igre koristeći %s

en: Waiting for response from %s
hr: Čekanje odgovora s %s

en: Unable to get runner versions: %s
hr: Nemoguće dobivanje inačice pokretača: %s

en: Unable to get runner versions from lutris.net
hr: Nemoguće dobivanje inačice pokretača s lutris.net

en: %s version management
hr: %s inačica upravljanja

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Wine version usage
hr: Wine inačica koja se koristi

en: Version %s is not longer available
hr: Inačica %s više nije dostupna

en: Downloading…
hr: Preuzimanje…

en: Extracting…
hr: Raspakiravanje…

en: Failed to retrieve the runner archive
hr: Neuspjelo preuzimanje arhive pokretača

en: <span font_desc='14'><b>Uninstall %s</b></span>
hr: <span font_desc='14'><b>Deinstaliraj %s</b></span>

en: No file will be deleted
hr: Nijedna datoteka neće biti obrisana

en: The folder %s is used by other games and will be kept.
hr: Mapu %s koristi druga igra i neće biti uklonjena.

en: <i>Calculating size…</i>
hr: <i>Izračunavanje veličine…</i>

en: Content of %s are protected and will not be deleted.
hr: Sadržaj %s je zaštićen i neće biti obrisan.

en: Delete %s (%s)
hr: Obriši %s (%s)

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be deleted.
hr: Potvrdite.
    Sve u <b>%s</b>
    će biti obrisano.

en: Permanently delete files?
hr: Trajno obriši datoteke?

en: Uninstalling game and deleting files...
hr: Deinstalacija igre i brisanje datoteka...

en: Uninstalling game...
hr: Deinstalacija igre...

en: <span font_desc='14'><b>Remove %s</b></span>
hr: <span font_desc='14'><b>Ukloni %s</b></span>

en: Completely remove %s from the library?
    All play time will be lost.
hr: Potpuno ukloni %s iz igroteke?
    Sva vremena igranja će biti uklonjena.

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Please choose a file
hr: Odaberite datoteku

en: Checking for runtime updates, please wait…
hr: Provjera nadopuna tijeka izvođenja, pričekajte…

en: %s is already installed
hr: %s je već instalirana

en: Install the game again
hr: Ponovno instaliraj igru

en: Login failed
hr: Neuspjela prijava

en: Install script for {}
hr: Instaliraj skriptu za {}

en: Do not display this message again.
hr: Ne prikazuj ponovno ovu poruku.

en: Wine is not installed on your system.
hr: Wine nije instaliran na vašem sustavu.

en: Moving %s to %s...
hr: Premještam %s u %s...

en: <b>Install %s</b>
hr: <b>Instaliraj %s</b>

en: Cache
hr: Predmemorija

en: _View source
hr: _Pogledaj izvor

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: Remove game files
hr: Ukloni datoteke igre

en: Are you sure you want to cancel the installation?
hr: Sigurno želite prekinuti instalaciju?

en: Cancel installation?
hr: Prekini instalaciju?

en: This game requires %s. Do you want to install it?
hr: Ova igra zahtijeva %s. Želite li ju instalirati?

en: Missing dependency
hr: Nedostajuće zavisnosti

en: <b>Installing {}</b>
hr: <b>Instaliram {}</b>

en: Missing field "%s" in install script
hr: Polje "%s" nedostaje u instalacijskoj skripti

en: Select installation directory
hr: Odaberite instalacijski direktorij

en: This game has extra content. 
    Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.
hr: Ova igra ima dodatan sadržaj. 
    Odaberite željeni sadržaj i biti će dostupan u 'extras' mapi gdje je igra instalirana.

en: Please review the files needed for the installation then click 'Continue'
hr: Pregledajte datoteke potrebne za instalaciju zatim kliknite 'Nastavi'

en: Unable to get files: %s
hr: Nemoguće dobivanje datoteka: %s

en: Installing game data
hr: Instalacija podataka igre

en: Autodetect
hr: Automatski otkrij

en: Browse…
hr: Pregledaj…

en: Select the folder where the disc is mounted
hr: Odaberite mapu gdje je disk montiran

en: _Launch
hr: _Pokreni

en: Abort and revert the installation
hr: Prekini i vrati instalaciju

en: Steam game <b>{appid}</b>
hr: Steam igra <b>{appid}</b>

en: Download
hr: Preuzmi

en: Use Cache
hr: Koristi predmemoriju

en: Select File
hr: Odaberi datoteku

en: Cache file for future installations
hr: Datoteka predmemorije za buduće instalacije

en: Source:
hr: Izvor:

en: Connect your %s account to access your games
hr: Povežite se sa svojim %s računom za pristup vašim igrama

en: No games matching '%s' found
hr: Nema podudarajućih igra '%s' pronađenih

en: Add games to your favorites to see them here.
hr: Dodajte igre u svoje omiljene kako bi ih tamo vidjeli.

en: No games found
hr: Nema pronađenih igara

en: Platform
hr: Platforma

en: Browse...
hr: Pregledaj...

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives usually <b>don't work</b>.
hr: <b>Upozorenje!</b> Odabrana putanja je locirana na disku formatiranom sa Windowsima.
    Igre i programi instalirani na Windows diskovima uobičajeno <b>ne rade</b>.

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation might not work properly.
hr: <b>Upozorenje!</b> Odabrana putanja sadrži datoteke. Instalacija možda neće raditi ispravno.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
hr: <b>Upozorenje</b> Odredišna mapa nema dozvole pisanja za trenutnog korisnika.

en: Add
hr: Dodaj

en: Delete
hr: Obriši

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Download interrupted
hr: Preuzimanje je prekinuto

en: {downloaded:0.2f} / {size:0.2f}MB ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
hr: {downloaded:0.2f} / {size:0.2f}MB ({speed:0.2f}MB/s), {time} preostalo

en: Platform:
    <b>%s</b>
hr: Platforma:
    <b>%s</b>

en: Time played:
    <b>%s</b>
hr: Vrijeme igranja:
    <b>%s</b>

en: Last played:
    <b>%s</b>
hr: Posljednje igranje:
    <b>%s</b>

en: Launching
hr: Pokretanje

en: Run
hr: Pokreni

en: Reload
hr: Učitaj ponovno

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Connect
hr: Poveži

en: Manage Versions
hr: Upravljanje inačicma

en: Library
hr: Igroteka

en: Platforms
hr: Platforme

en: Games
hr: Igre

en: Recent
hr: Nedavno

en: Favorites
hr: Omiljeno

en: Running
hr: Pokrenuto

en: Show Lutris
hr: Prikaži Lutris

en: Quit
hr: Zatvori

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
hr: Jedan od {params} parametara je obavezan za {cmd} naredbu

en:  or
hr:  ili

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
hr: {param} parametar je obavezan za {cmd} naredbu

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
hr: Nevaljana datoteka '%s'. Ne može biti izvršna datoteka

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
hr: Datoteka parametara i naredba ne mogu se koristiti istovremeno za pokretanje naredbe

en: No parameters supplied to execute command.
hr: Nema navedenih parametra za pokretanje naredbe.

en: Unable to find executable %s
hr: Nemoguć pronalazak izvršne datoteke %s

en: %s does not exist
hr: %s ne postoji

en: Extracting %s
hr: Raspakiravanje %s

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
hr: Umetnite ili montirajte disk igre i kliknite Automatski otkrij ili
    koristite Pregledaj ako je disk montiran na nestandardnoj lokaciji.

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
hr: 
    
    Lutris traži montirani pogon diska ili sliku 
    koji sadrže sljedeću datoteku ili mapu:
    <i>%s</i>

en: Source does not exist: %s
hr: Izvor ne postoji: %s

en: Invalid source for 'move' operation: %s
hr: Nevaljani izvor za 'move' radnju: %s

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
hr: Nemoguće je premjestiti {src} 
    u odredište {dst}

en: Rename error, source path does not exist: %s
hr: Greška preimenovanja, putanja izvora ne postoji: %s

en: Rename error, destination already exists: %s
hr: Greška preimenovanja, putanja izvora več postoji: %s

en: Missing parameter src
hr: Parametar src nedostaje

en: Wrong value for 'src' param
hr: Nevaljana vrijednost za 'src' parametar

en: Wrong value for 'dst' param
hr: Nevaljana vrijednost za 'dst' parametar

en: Command exited with code %s
hr: Naredba je završila s kôdom %s

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
hr: Nevaljana vrijednost write_file način: '%s'

en: Game config key must be a string
hr: Ključ podešavanja igre mora biti izraz

en: Invalid 'game' section
hr: Nevaljani 'game' odjeljak

en: missing field `url` for file `%s`
hr: nedostaje polje `url` za datoteku `%s`

en: missing field `filename` in file `%s`
hr: nedostaje polje `filename` u datoteci `%s`

en: {file} on {host}
hr: {file} na {host}

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
hr: Nevaljani kontrolni zbroj, očekivani format je (type:hash)

en:  checksum mismatch
hr:  kontrolni zbroj se ne podudara

en: This installer doesn't have a 'script' section
hr: Instalacijski program nema 'script' odjeljak

en: Invalid script: 
    {}
hr: Nevaljana skripta: 
    {}

en: This installer requires %s on your system
hr: Instalacijski program zahtijeva %s na vašem sustavu

en: You need to install {} before
hr: Morate prije instalirati {}

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
hr: Lutris nema potrebne dozvole za instalaciju u putanju:

en: Invalid runner provided %s
hr: Nevaljani pokretač naveden %s

en: Installer commands are not formatted correctly
hr: Naredbe instalacijskog programa nisu oblikovane pravilno

en: The command "%s" does not exist.
hr: Naredba "%s" ne postoji.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
hr: Izvršna datoteka na putanji %s se ne može pronaći, provjerite odredišnu mapu.
    Pojedini dijelovi instalacijskog procesa možda nisu završeni uspješno.

en: Installation completed!
hr: Instalacija završena!

en: Malformed steam path: %s
hr: Oštećena steam putanja: %s

en: Desktop resolution
hr: Razlučivost radne površine

en: Atari 8bit computers
hr: Atari 8bitna računala

en: Atari 400, 800 and XL emulator
hr: Atari 400, 800 i XL emulator

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image). 
    Podržani formati: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ i PRO.

en: BIOS location
hr: Bios lokacija

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
hr: Mapa koja sadrži Atari 800 bios datoteke.
    Oni su omogućeni od strane Lutrisa stoga ih ne biste smjeli mijenjati.

en: Emulate Atari 800
hr: Emuliraj Atari 800

en: Emulate Atari 800 XL
hr: Emuliraj Atari 800 XL

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
hr: Emuliraj Atari 320 XE (Compy Shop)

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
hr: Emuliraj Atari 320 XE (Rambo)

en: Emulate Atari 5200
hr: Emuliraj Atari 5200

en: Machine
hr: Stroj

en: Fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

en: Fullscreen resolution
hr: Cjelozaslonska razlučivost

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
hr: Nemoguće preuzimanje Atari 800 BIOS arhive

en: GameCube and Wii emulator
hr: Gamecube i Wii emulator

en: ISO file
hr: ISO datoteka

en: No GUI
hr: Bez grafičkog sučelja

en: Disable the graphical user interface.
hr: Onemogućite grafičko korisničko sučelje.

en: Batch
hr: Skupne naredbe

en: Exit Dolphin with emulator.
hr: Zatvori Dolphin s emulatorom.

en: Custom Global User Directory
hr: Prilagođeni globalni korisnički direktorij

en: MS-DOS emulator
hr: MS-Dos emulator

en: Main file
hr: Glavna datoteka

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    It can be left blank if the launch of the executable is managed in the config file.
hr: CONF, EXE, COM ili BAT datoteka za pokretanje.
    Može ostati prazno ako je pokretanje izvršnih datoteka upravljano putem datoteke podešavanja..

en: Configuration file
hr: Datoteka podešavanja

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
hr: Pokrenite Dosbox s mogućnostima navedenima u ovoj datoteci. 
    Može sadržavati odjeljak u kojem možete navesti naredbe koje će se izvršiti pri pokretanju. Pročitajte Dosbox dokumentaciju za više informacija.

en: Command line arguments
hr: Argumenti naredbenog redka

en: Command line arguments used when launching DOSBox
hr: Naredbeni redak argumenata korištenih pri pokretanju DOSBoxa

en: Working directory
hr: Radni direktorij

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
hr: Lokacija iz koje će se igra pokrenuti.
    Po zadanome, Lutris koristi direktorij izvršne datoteke.

en: none
hr: nijedan

en: Graphic scaler
hr: Grafička promjena razlučivosti

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
hr: Algoritam koji se koristi za promjenu osnovne razlučivosti igre, što rezultira drugačijim vizualnim izgledom.

en: Exit DOSBox with the game
hr: Zatvori Dosbox sa igrom

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
hr: Isključi Dosbox kada se igra zatvori.

en: Open game in fullscreen
hr: Otvori igru u cjelozaslonskom prikazu

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
hr: Postavlja Dosbox tako da pokrene igru preko cijelog zaslona.

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
hr: Pokreće RPG Maker 2000/2003 igre

en: Game directory
hr: Direktorij igre

en: Select the directory of the game. (required)
hr: Odaberi direktorij igre. (potrebno)

en: Encoding
hr: Kôdna stranica

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used. Use 'auto' for automatic detection.
hr: Umjesto automatskog otkrivanja kôdne stranice ili korištenja one u RPG_RT.ini, navedena kôdna stranica će se koristiti. Koristite 'automatski' za automatsko otkrivanje.

en: Engine
hr: Pogon

en: Disable auto detection of the simulated engine.
hr: Onemogući automatsko otkrivanje za simuliranog pogone.

en: Auto
hr: Automatski

en: RPG Maker 2000 engine (v1.00 - v1.10)
hr: RPG Maker 2000 pogon (v1.00 - v1.10)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.50 - v1.51)
hr: RPG Maker 2000 pogon (v1.50 - v1.51)

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
hr: RPG Maker 2000 (englesko izdanje) pogon

en: RPG Maker 2003 engine (v1.00 - v1.04)
hr: RPG Maker 2003 pogon (v1.00 - v1.04)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.05 - v1.09a)
hr: RPG Maker 2003 pogon (v1.05 - v1.09a)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
hr: RPG Maker 2003 (englesko izdanje) pogon

en: Save path
hr: Spremi putanju

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
hr: Umjesto spremanja datoteka u direktorij igre spremat će se u prilagođenu putanju. Direktorij mora postojati.

en: New game
hr: Nova igra

en: Skip the title scene and start a new game directly.
hr: Preskoči uvodnu scenu i pokreni igru izravno.

en: Load game ID
hr: Učitaj ID igre

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd. Set to '0' to disable.
hr: Preskoči uvodnu scenu i učitaj SaveXX.lsd. Postavite na '0' za omogućavanje.

en: Start map ID
hr: Pokreni mapu ID-a

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead. Set to '0' to disable. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
hr: Prebriši mapu korištenu za nove igre i umjesto koristi MapXXXX.lmu. Postavi na '0' za onemogućavanje. 
    
    Inkompatibilno sa 'Učitaj ID igre'.

en: Start position
hr: Početni položaj

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position. Provide two numbers separated by a space. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
hr: Prebriši početni položaj partije i premjesti partiju na određeni položaj. Navedite dva broja odvojena razmakom. 
    
    Inkompatiblno sa 'Učitaj ID igre'.

en: Start party
hr: Pokreni partiju

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs. Provide one to four numbers separated by spaces. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
hr: Prebriši početne članove partije s glumcima s određenim ID-em. Navedite jedan do četiri broja odvojenih razmakom. 
    
    Inkompatiblno sa 'Učitaj ID igre'.

en: Monster party
hr: Partija čudovišta

en: Start a battle test with the specified monster party.
hr: Pokreni test bitke s određenom partijom čudovišta.

en: Record input
hr: Zapisuj ulaz

en: Records all button input to the specified log file.
hr: Zapisuje sve ulaze tipki u određenu datoteku zaspisa.

en: Replay input
hr: Prikaži ulaz

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'. If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
hr: Prikazuje ulaz tipke iz određene datoteke zapisa, što je generirao 'Zapisuj ulaz'. Ako je RNG seed i stanje direktorija spremanja datoteke isto kao i kada je zapis stvoren, to bi reproduciralo identično pokretanje kao i ono iz zapisa.

en: Start in fullscreen mode.
hr: Pokreni u cjelozaslonskom načinu.

en: Enable audio
hr: Omogući zvuk

en: Switch off to disable audio (in case you prefer your own music).
hr: Isključi za onemogućavanje zvuka (u slučaju da preferirate vlastitu glazbu).

en: Enable mouse
hr: Omogući miš

en: Use mouse click for decision and scroll wheel for lists.
hr: Koristi klik miša za odluku i kotačić miša za popis.

en: Enable touch
hr: Omogući dodir

en: Use one/two finger tap for decision/cancel.
hr: Koristi dodir jednog/dva prsta za odluku/poništavanje.

en: Hide title
hr: Sakrij naslov

en: Hide the title background image and center the command menu.
hr: Sakrij pozadinsku sliku naslova i centriraj naredbeni izbornik.

en: Enable VSync
hr: Omogući VSync

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit. VSync may or may not be supported on all platforms.
hr: Isključi za onemogućavanje VSynca i koristi FPS ograničenje. VSync može a i ne mora biti podržan na svim platformama.

en: FPS limit
hr: Ograničenje (FPS) sličica u sekundi

en: Set a custom frames per second limit. If unspecified, the default is 60 FPS. Set to '0' to disable the frame limiter. This option may not be supported on all platforms.
hr: Postavite prilagođeno ograničenje sličica po sekundi. Ako nije određeno, zadano je 60 FPS. Postavite na '0' za onemogućavanje ograničenja sličica. Ova mogućnost možda nije podržana na svim platformama.

en: Show FPS
hr: Prikaži (FPS) sličice u sekundi

en: Enable frames per second counter.
hr: Omogući brojač sličica u sekundi.

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Fullscreen & title bar
hr: Cijeli zaslon i naslovna traka

en: Fullscreen, title bar & window
hr: Cijeli zaslon, naslovna traka i prozor

en: Seeds the random number generator
hr: Seeds za naizmjenični generator brojeva

en: Test play
hr: Testiraj igru

en: Enable TestPlay mode.
hr: Omogući način testiranja igre.

en: Enable RTP
hr: Omogući RTP

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
hr: Isključi za onemogućavanje podrške paketa tijeka izvođenja (RTP).

en: RPG2000 RTP location
hr: RPG2000 RTP lokacija

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
hr: Puna putanja do direktorija koji sadrži raspakirani RPG Maker 2000 paket tijeka izvođenja (RTP).

en: RPG2003 RTP location
hr: RPG2003 RTP lokacija

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
hr: Puna putanja do direktorija koji sadrži raspakirani RPG Maker 2003 paket tijeka izvođenja (RTP).

en: Fallback RTP location
hr: Pričuvna RTP lokacija

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
hr: Puna putanja do direktorija koji sadrži kombinirani RTP.

en: No game directory provided
hr: Nema dostupnog direktorija igre

en: The directory {} could not be found
hr: Direktorij {} se ne može pronaći

en: Application ID
hr: ID aplikacije

en: Environment variables
hr: Varijable okruženja

en: 68020 with 24-bit addressing
hr: 68020 sa 24-bit adresiranjem

en: 68030 without internal MMU
hr: 68030 bez unutarnjeg MMU

en: 68040 without internal FPU and MMU
hr: 68040 bez unutarnjeg FPU i MMU

en: 68040 without internal FPU
hr: 68040 bez unutarnjeg FPU

en: 68040 without internal MMU
hr: 68040 bez unutarnjeg MMU

en: 68060 without internal FPU and MMU
hr: 68060 bez unutarnjeg FPU i MMU

en: 68060 without internal FPU
hr: 68060 bez unutarnjeg FPU

en: 68060 without internal MMU
hr: 68060 bez unutarnjeg MMU

en: Boot disk
hr: Disk pokretanja

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
hr: Datoteka glavne diskete s podacima igre. 
    FS-UAE podržava slike diskete u više datotečnih formata: ADF, IPF, DMS su najčešći. ADZ (sažeti ADF) i ADF u zip datotekama su isto podržani.
    Datoteke koje završavaju sa .hdf biti će montirane kao čvrsti diskovi i ISO se može koristiti za Amiga CD32 i CDTV modele.

en: Additionnal floppies
hr: Dodatne diskete

en: The additional floppy disk image(s).
hr: Dodatne slike diskete.

en: CD-ROM image
hr: CD-ROM slika

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
hr: CD-ROM slika za korištenje osim na CD32/CDTV modelima

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
hr: Navedite Amiga model koji želite emulirati.

en: Kickstart ROMs location
hr: Kickstart ROM lokacija

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
hr: Odaberite mapu koja sadrži izvorne Amiga kickstart ROM-ove. Pogledajte FS-UAE dokumentaciju kako bi saznali kako ih nabaviti. Bez njih, FS-UAE koristi zamjenski paket ROM-a koji je manje kompatibilan sa Amiga softverom.

en: Extended Kickstart location
hr: Lokacija proširenog Kickstarta

en: Location of extended Kickstart used for CD32
hr: Lokacija proširenog Kickstarta koji se koristi za CD32

en: Fullscreen (F12 + S to switch)
hr: Cijeli zaslon (F12 + S za prebacivanje)

en: Scanlines display style
hr: Izgled analognih linija

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
hr: Aktivira filter prikaza dodavanjem analognih linija za imitaciju katodnih crt zaslona.

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
hr: Koristite ovu mogućnost za zaobilaženje CPU modela u emuliranoj Amigi. Svi Amiga modeli podrazumijevaju zadani CPU model, stoga ovu mogućnost koristite samo ako želite koristiti drugi CPU.

en: Fast Memory
hr: Brza memorija

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
hr: Navedite koliko mora imati brze memorije Amiga model.

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
hr: Zaobiđite količinu Zorro III Fast memorije, navedeno u KB. Mora biti višekratnik od 1024. Zadana vrijednost ovisi od [amiga_model]. Zahtijeva procesor sa 32-bitnom adresnom sabirnicom, (koristite na primjer A1200/020 model).

en: Floppy Drive Volume
hr: Disketna jedinica

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
hr: Postavite volumen na 0 kako bi onemogućili klikanje disketne jedinice kada je prazna. Najveći volume je 100.

en: Floppy Drive Speed
hr: Brzina disketne jedinice

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
hr: Postavite brzinu emulirane disketne jedinice, u postocima. Na primjer, možete navesti 800 kako bi povećali brzinu 8x. Navedite 0 kako bi odredili turbo mod. Turbo mod znači da će sve radnje s disketama završiti odmah. Zadano je 100 za većinu modela.

en: Graphics Card
hr: Grafička kartica

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
hr: Koristite ovu mogućnost za omogućavanje grafičke kartice. Ova mogućnost nije navedena po zadanome, što znači da je samo chipset grafika (OCS/ECS/AGA) podržana.

en: Graphics Card RAM
hr: RAM grafičke kartice

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
hr: Zaobiđite iznos grafičke memorije grafičke kartice. 0 MB mogućnost nije u potpunosti valjana, ali postoji zbog korisničkog sučelja.

en: JIT Compiler
hr: JIT kompilator

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
hr: Automatski se koristi Feral GameMode pozadinski program ako je dostupan. Postavite na istinu za onemogućavanje značajke.

en: CPU governor warning
hr: Upozorenje CPU guvernera

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
hr: Upozori ako je pokrenuto s drugačijim CPU guvernerom od performanse. Postavite na istinu za onemogućavanje upozorenja.

en: Atari ST computers emulator
hr: Atari ST računalni emulator

en: Floppy Disk A
hr: Disketa A

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
hr: Hatari podržava slike disketa u sljedećim formatima: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW i CRT. Posljednje tri zahtijevaju caps biblioteku (capslib). ZIP je podržan, nije potrebno raspakiravanje datoteka.

en: Floppy Disk B
hr: Disketa B

en: None
hr: Nijedna

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Joystick
hr: Igrača palica

en: Bios file (TOS)
hr: Bios datoteka (TOS)

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
hr: TOS je operativni sustav za Atari ST i potreban je za pokretanje aplikacija s najboljom komapatibilnosti, što umanjuje rizik pojave problema.
    TOS 1.02 is recommended for games.

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
hr: Povećaj veličinu zaslona za 2 (Atari ST/STE)

en: Double the screen size in windowed mode.
hr: Udvostruči veličinu zaslona u prozorskom načinu prikaza.

en: Add borders to display
hr: Dodaj rubove na zaslon

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
hr: Korisno za pojedine igre i demoe koje koriste overscan tehniku. Atari ST prikazuje rubove okolo zaslona zato jer nije dovoljno snažan za prikaz grafike u cijelom zaslonu. Ali ljudi iz demo scene su uklonili značajku i neke igre mogu koristiti tu tehniku.

en: Display status bar
hr: Prikaži traku stanja

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
hr: Prikaži traku stanja s nekim korisnim informacijama, poput zelena led lampica svijetli kada se disketa čita.

en: Joystick 1
hr: Igrača palica 1

en: Joystick 2
hr: Igrača palica 2

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
hr: Želite li odabrati Atari ST BIOS datoteku?

en: Use BIOS file?
hr: Koristi BIOS datoteku?

en: Select a BIOS file
hr: Odaberi BIOS datoteku

en: Intellivision Emulator
hr: Intellivision emulator

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image). 
    Podržani formati: ROM, BIN+CFG, INT, ITV
    Nastavak vrste datoteke mora sadržavati mala slova.

en: Bios location
hr: Bios lokacija

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
hr: Odaberite mapu koja sadržava Intellivision BIOS datoteke (exec.bin i grom.bin).
    Te datoteke sadržavaju kôd iz izvornog hardvera potrebnog za emulaciju.

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Multi-system emulator
hr: Emulator više sustava

en: Core
hr: Jezgra

en: Config file
hr: Datoteka podešavanja

en: Verbose logging
hr: Opširnije zapisisvanje

en: No core has been selected for this game
hr: Jezgra nije odabrana za ovu igru

en: No game file specified
hr: Datoteka igre nije navedena

en: Runs native games
hr: Pokreće izvorne igre

en: Executable
hr: Izvršna datoteka

en: The game's main executable file
hr: Glavna izvršna datoteka igre

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Command line arguments used when launching the game
hr: Argumenti naredbenog retka koji se koriste pri pokretanju igre

en: Preload library
hr: Predučitana biblioteka

en: A library to load before running the game's executable.
hr: Biblioteka koja će se učitati prije pokretanja izvršne datoteke igre.

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
hr: Dodaj direktorij u LD_LIBRARY_PATH

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
hr: Direktorij gdje će se biblioteke prvo pretražiti, prije standardnog skupa direktorija, to je korisno pri otkrivanju grešaka u novoj biblioteci ili kada se koristi nestandardna biblioteka za posebne namjene.

en: Arcade game emulator
hr: Emulator arkadnih igra

en: The emulated machine.
hr: Emulirani stroj.

en: Storage type
hr: Vrsta pohrane

en: Floppy disk
hr: Disketa

en: Floppy drive 1
hr: Disketa 1

en: Floppy drive 2
hr: Disketa 2

en: Floppy drive 3
hr: Disketa 3

en: Floppy drive 4
hr: Disketa 4

en: Cassette (tape)
hr: Kaseta (vrpca)

en: Cassette 1 (tape)
hr: Kaseta 1 (vrpca)

en: Cassette 2 (tape)
hr: Kaseta 2 (vrpca)

en: Cartridge
hr: Uložak

en: Cartridge 1
hr: Uložak 1

en: Cartridge 2
hr: Uložak 2

en: Cartridge 3
hr: Uložak 3

en: Cartridge 4
hr: Uložak 4

en: Snapshot
hr: Snimka

en: Hard Disk
hr: Čvrsti disk

en: Hard Disk 1
hr: Čvrsti disk 1

en: Hard Disk 2
hr: Čvrsti disk 2

en: Quickload
hr: Brzo učitavanje

en: Memory Card
hr: Memorijska kartica

en: Cylinder
hr: Cilindar

en: Punch Tape 1
hr: Bušena vrpca 1

en: Punch Tape 2
hr: Bušena vrpca 2

en: Print Out
hr: Ispis

en: Autoboot command
hr: Naredba automatskog pokretanja

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
hr: Automatsko pokretanje ove naredbu kada se sustav pokrene, enter tipka se isto automatski pritisne.

en: Delay before entering autoboot command
hr: Odgoda pokretanja naredbe automatskog pokretanja

en: ROM/BIOS path
hr: ROM/BIOS putanja

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
hr: Odaberite mapu koja sadržava ROM i BIOS datoteke.
    Te datoteke sadržavaju kôd iz izvornog hardvera potrebnog za emulaciju.

en: CRT effect ()
hr: CRT efekt ()

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
hr: Primijenjuje CRT efekt na zaslon. Zahtijeva OpenGL prikaz.

en: Video backend
hr: Video pozadina

en: Software
hr: Softverska

en: Wait for VSync
hr: Pričekaj VSync

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
hr: Omogući čekanje na  pokretanja  vblank-a  prije zakretanja  zaslona; smanjuje efekt rezanja slike.

en: Menu mode key
hr: Način rada tipke Izbornika

en: Menu
hr: Izbornik

en: Right Control
hr: Desni Control

en: Left Control
hr: Lijevi Control

en: Right Alt
hr: Desni Alt

en: Left Alt
hr: Lijevi Alt

en: Right Super
hr: Desni Super

en: Left Super
hr: Lijevi Super

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
hr: Tipka za prebacivanje između Potpunog i Djelomičnog načina rada (zadano: Scroll Lock)

en: Arcade
hr: Arkada

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
hr: Emulator više sustava: NES, PC pogon, PSX…

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image). 
    Mednafen podržava GZIP i ZIP sažete ROM-ove.

en: Machine type
hr: Vrsta stroja

en: Aspect ratio
hr: Omjer slike

en: Stretched
hr: Razvučen

en: Preserve aspect ratio
hr: Očuvaj omjer slike

en: Integer scale
hr: Cjelobrojna promjena veličine

en: Multiple of 2 scale
hr: Promjena veličine umnoška od 2

en: Video scaler
hr: Promjena veličine videa

en: Sound device
hr: Zvučni uređaj

en: Mednafen default
hr: Mednafen zadano

en: ALSA default
hr: ALSA zadano

en: Use default Mednafen controller configuration
hr: Koristi zadano podešavanje Mednafen upravljača igre

en: The game data, commonly called a ROM image.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image).

en: Hide OSD
hr: Sakrij OSD

en: Magnavox Odyssey² Emulator
hr: Magnavox Odyssey² emulator

en: Disable
hr: Onemogući

en: Arrow Keys and Right Shift
hr: Tipke strelica i desni Shift

en: First controller
hr: Prvi upravljač igre

en: Second controller
hr: Drugi upravljač igre

en: MSX computer emulator
hr: MSX računalni emulator

en: Sega Master System Emulator
hr: Sega Master System emulator

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image). 
    Podržani formati: SMS i GG datoteke. ZIP sažeti ROM-ovi su podržani.

en: Fullboot
hr: Potpuno pokretanje

en: Custom config file
hr: Prilagođena datoteka podešavanja

en: Custom config path
hr: Prilagođena putanja podešavanja

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
hr: Pokreni uloške PICO-8 fantasy konzole

en: Cartridge file/URL/ID
hr: Datoteka/URL/ID uloška

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
hr: Možete staviti .p8.png putanju datoteke, URL ili ID BBS uloška ovdje.

en: Launch in fullscreen.
hr: Pokreni u cijelom zaslonu.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: The initial size of the game window.
hr: Početna veličina prozora igre.

en: Start in splore mode
hr: Pokreni u splore načinu rada

en: Extra arguments
hr: Dodatni argumenti

en: Extra arguments to the executable
hr: Dodatni argumenti za pokretanje

en: Engine (web only)
hr: Pogon (samo web)

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
hr: Naziv pogona (biti će preuzet) ili lokalna putanja datoteke

en: PICO-8 runner (%s)
hr: PICO-8 pokretač (%s)

en: Disc image file
hr: Datoteka slike diska

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
hr: Datoteke podataka igre.
    Podržani formati: GDI, CDI, CHD

en: Aspect Ratio
hr: Omjer slike

en: Stretch
hr: Rastegni

en: Region
hr: Regija

en: USA
hr: SAD

en: Europe
hr: Europa

en: System Language
hr: Jezik sustava

en: English
hr: Engleski

en: German
hr: Njemački

en: French
hr: Francuski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
hr: PAL-N (Argentina, Paragvaj, Urugvaj)

en: Time Sync
hr: Vremensko usklađivanje

en: Audio and video
hr: Zvuk i video

en: Audio
hr: Zvuk

en: Internal Video Resolution Scale
hr: Unutarnja promjena razlučivosti videa

en: Only available in premium version.
hr: Samo dostupno u premium izdanju.

en: Do you want to select a premium license file?
hr: Želite li odabrati datoteku premium licence?

en: Use premium version?
hr: Koristi premium izdanje?

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
hr: Podaci igre.
    Podržani formati: ISO, CDI

en: Gamepad 1
hr: Upravljač igre 1

en: Gamepad 2
hr: Upravljač igre 2

en: Gamepad 3
hr: Upravljač igre 3

en: Gamepad 4
hr: Upravljač igre 4

en: You have to copy valid BIOS files to ~/.reicast/data before playing
hr: Morate kopirati valjane BIOS datoteke u ~/.reicast/data prije igranja

en: Path to EBOOT.BIN
hr: Putanja do EBOOT.BIN

en: Custom executable for the runner
hr: Prilagođena izvršna datoteka za pokretač

note: The 'file' sort of gameplay_info cannot be made to use a configuration
en: The runner could not find a command to apply the configuration to.
hr: Pokretač nije mogao pronaći naredbu za primjenjivanje podešavanja.

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
hr: Potreban pokretač nije instaliran.
    Želite li ga odmah instalirati?

en: Required runner unavailable
hr: Potreban pokretač nije dostupan

en: NSP file
hr: NSP datoteka

en: Encryption keys
hr: Ključevi šifriranja

en: File containing the encryption keys.
hr: Datoteka koja sadrži ključeve šifriranja.

en: Title keys
hr: Naslovni ključ

en: File containing the title keys.
hr: Datoteka koja sadrži naslovni ključ.

en: Engine for point-and-click games.
hr: Pokreće točka-i-klik igre.

en: Game identifier
hr: Identifikator igre

en: Game files location
hr: Lokacija datoteke igre

en: Enable subtitles
hr: Omogući podnaslove

en: Aspect ratio correction
hr: Ispravljanje omjera slike

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
hr: Većina igra podržana od strane ScummVM-a su napravljene za VGA zaslone i koriste pravokutne piksele. Aktiviranje te mogućnosti za te igre će očuvati 4:3 omjer slike za koji su napravljene.

en: Render mode
hr: Način prikaza

en: Changes how the game is rendered.
hr: Mijenja način prikaza igre.

en: Filtering
hr: Filtriranje

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
hr: Koristi bilinearnu interpolaciju umjesto uzrokovanja najbližeg susjeda za ispravljanje omjera slike i načina rastezanja.

en: Data directory
hr: Direktorij podataka

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
hr: Zadano za dijeli/scummvm ako nije navedeno.

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
hr: Određuje platformu igre. Dopuštene vrijednosti: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
hr: Omogućuje ulaz upravljača igre (zadano: 0 = prvi upravljač igre)

en: Language
hr: Jezik

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
hr: Odabir jezika (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)

en: Engine speed
hr: Brzina pogona

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
hr: Postavlja sličica u sekundi (0 - 100) za Grim Fandango ili Escape from Monkey Island (zadano: 60).

en: Talk speed
hr: Brzina govora

en: Sets talk speed for games (default: 60)
hr: Postavlja brzinu govora (zadano: 60)

en: Music tempo
hr: Tempo glazbe

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
hr: Postavlja tempo glazbe (u postocima, 50-200) za SCUMM igre (zadano: 100)

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
hr: Postavlja unutarnji Digital iMuse tempo (10 - 100) po sekundi (zadano: 10)

en: Music driver
hr: Upravljački program zvuka

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
hr: Određuje koji izlaz zvuka ScummVM uređaj.

en: Output rate
hr: Izlazna frekvencija

en: Selects output sample rate in Hz.
hr: Odabire izlaznu frekvenciju u Hz.

en: OPL driver
hr: OPL upravljački program

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
hr: Odabire koji emulator koristi ScummVM kada je AdLib emulator odabran kao željeni uređaj.

en: Music volume
hr: Glasnoća zvuka igre

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
hr: Postavlja glasnoću zvuka glazbe, 0-255 (zadano: 192)

en: SFX volume
hr: SFX glasnoća zvuka

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
hr: Postavlja sfx glasnoću zvuka, 0-255 (zadano: 192)

en: Speech volume
hr: Glasnoća zvuka govora

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
hr: Postavlja glasnoću zvuka govora, 0-255 (zadano: 192)

en: MIDI gain
hr: MIDI pojačanje

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
hr: Postavlja pojačanje za MIDI reprodukciju. 0-1000 (zadano: 100)

en: Specifies the path to a soundfont file.
hr: Određuje putanju do soundfont datoteke.

en: Mixed AdLib/MIDI mode
hr: Mješoviti AdLib/MIDI naćin

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
hr: Kombinira MIDI glazbu sa AdLib zvučnim efektima.

en: True Roland MT-32
hr: Stvarni Roland MT-32

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
hr: Govori ScummVM da je MIDI uređaj ustvari Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 ili drugi MT-32 uređaj.

en: Enable Roland GS
hr: Omogući Roland GS

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
hr: Govori ScummVM da MIDI uređaj je GS uređaj koji ima MT-32 mapiranje, poput SC-55, SC-88 ili SC-8820.

en: Use alternate intro
hr: Koristi zamjenski uvod

en: Uses alternative intro for CD versions
hr: Koristi zamjenski uvod za CD izdanja

en: Copy protection
hr: Zaštita od kopiranja

en: Enables copy protection
hr: Omogućuje zaštitu od kopiranja

en: Demo mode
hr: Demo način rada

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
hr: Pokreće demo način rada za Maniac Mansion ili The 7th Guest

en: Debug level
hr: Razina otklanjanja grešaka

en: Sets debug verbosity level
hr: Postavlja opširnost otklanjanja grešaka

en: Debug flags
hr: Oznake otklanjanja grešaka

en: Enables engine specific debug flags
hr: Omogućuje specifične oznake otklanjanja grešaka pogona

en: Maintain aspect ratio (4:3)
hr: Zadrži omjer slike (4:3)

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
hr: Super Nintendo igre su napravljene za 4:3 zaslone s pravokutnim pikselima, ali moderni zasloni imaju kvadratne piksele, što rezultira okomito stisnutom slikom. Ta mogućnost ispravlja to prikazom pravokutnih piksela.

en: Sound driver
hr: Upravljački program zvuka

en: Runs Steam for Linux games
hr: Pokreće Steam za Linux igre

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
hr: ID aplikacije može se preuzeti sa stranice igre na steampowered.com. Primjer: 235320 je ID aplikacije za igru <i>Original War</i> u: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
hr: Argumeti naredbenog retka koji se koriste pri pokretanju igre.
    Zanemareni su kada je omogućen Steam Big Picture način prikaza.

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
hr: Način rada bez DRM-a (Ne pokretajte Steam)

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
hr: Pokrenite igru izravno bez Steama, zahtijeva postavljanje putanje binarne datoteke igre

en: Game binary path
hr: Putanje binarne datoteke igre

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
hr: Putanja do binarne datoteke igre (zahtijeva način rada bez DRM-a)

en: Start Steam in Big Picture mode
hr: Pokreni Steam u Big Picture načinu prikaza

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
hr: Pokreće Steam u Big Picture načinu prikaza.
    Radi samo ako Steam nije pokrenut ili je već pokrenut u Big Picture načinu prikaza.
    Korisno ako se igra pomoću Steam upravljača igre.

en: Start Steam with LSI
hr: Pokreni Steam sa LSI

en: Launches steam with LSI patches enabled. Make sure Lutris Runtime is disabled and you have LSI installed. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration
hr: Pokreće Steam sa omogućenim LSI zakrpama. Pobrinite se da je Lutris tijek izvođenja onemogućen i imate instaliran LSI. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration

en: Extra command line arguments used when launching Steam
hr: Dodatni argumenti naredbenog retka koji se koriste pri pokretanju Steama

en: Remove game data (through Steam)
hr: Ukloni podatke igre (putem Steama)

en: Commodore Emulator
hr: Commodore emulator

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju ROM slika (image). 
    Podržani formati: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 i CRT.

en: Use joysticks
hr: Koristi igraču palicu

en: Scale up display by 2
hr: Povećaj veličinu zaslona za 2

en: Enable sound emulation of disk drives
hr: Omogući zvučnu emulaciju uređaja diska

en: Graphics renderer
hr: Prikazivatelj grafike

en: Runs web based games
hr: Pokreće web temeljene igre

en: Full URL or HTML file path
hr: Puni URL ili HTML putanja datoteke

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
hr: Puna adresa web stranice igre ili putanja do HTML datoteke.

en: Open in fullscreen
hr: Otvori preko cijelog zaslona

en: Launch the game in fullscreen.
hr: Pokreni igru preko cijelog zaslona.

en: Open window maximized
hr: Otvori prozor uvećan

en: Maximizes the window when game starts.
hr: Uvećvava prozor kada se igra pokrene.

en: The initial size of the game window when not opened.
hr: Početna veličina prozora igre kada nije otvorena.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
hr: Onemogući promjenu veličine prozora (onemogućuje cjelozaslonski prikaz i uvećava prozor)

en: You can't resize this window.
hr: Ne možete promijeniti veličinu prozora.

en: Borderless window
hr: Prozor bez ruba

en: The window has no borders/frame.
hr: Prozor nema rub/okvir.

en: Disable menu bar and default shortcuts
hr: Onemogući traku izbornika i zadane prečace tipkovnice

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
hr: Ovo onemogućuje zadane prečace tipkovnice, poput kopiraj/zalijepi i prebacivanje cjelozaslonskog prikaza.

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
hr: Onemogući pomicanje stranice i sakrij trake pomicanja

en: Disables scrolling on the page.
hr: Onemogućuje pomicanje ove stranice.

en: Hide mouse cursor
hr: Sakrij pokazivač miša

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
hr: Sprječava prikaz pokazivača miša pri prijelazu preko prozora.

en: Open links in game window
hr: Otvori poveznice u prozoru igre

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
hr: Omogućite ovu mogućnost ako želite da se kliknute poveznice otvore unutar prozora igre. Po zadanome sve poveznice se otvaraju u vašem zadanome web pregledniku.

en: Remove default <body> margin & padding
hr: Ukloni zadani <body> rub i popune

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
hr: Postavlja rubove i popune na nulu u &lt;html&gt; i &lt;body&gt; elementima.

en: Enable Adobe Flash Player
hr: Omogući Adobe Flash Player

en: Enable Adobe Flash Player.
hr: Omogući Adobe Flash Player.

en: Custom User-Agent
hr: Prilagođeni korisnički agent

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
hr: Zaobilazi zadano rukovanje korisničkim agentom kojeg koristi pokretač.

en: Debug with Developer Tools
hr: Otkrij greške s Razvojnim alatima

en: Let's you debug the page.
hr: Otkrijte greške na stranici.

en: Open in web browser (old behavior)
hr: Otvori u web pregledniku (staro ponašanje)

en: Launch the game in a web browser.
hr: Pokreni igru u web pregledniku.

en: Custom web browser executable
hr: Prilagođena izvršna datoteka web preglednika

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
hr: Odaberite izvršnu datoteku web preglednika na vašem sustavu. 
    Ako ostane prazno, Lutris će pokrenuti vaš zadani web preglednik (xdg-open).

en: Web browser arguments
hr: Argumenti web preglednika

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
hr: Argumenti za proslijeđivanje na izvršnu datoteku.
    $GAME ili $URL umeće url igre.
    
    Za Chrome/Chromium način rada aplikacije koristite: --app="$GAME"

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
hr: Datoteka %s ne postoji, 
    provjerite podešavanje igre.

en: Runs Windows games
hr: Pokreće Windows igre

en: The game's main EXE file
hr: Glavna EXE datoteka igre

en: Windows command line arguments used when launching the game
hr: Windows argumenti naredbenog retka koji se koriste pri pokretanju igre

en: Wine prefix
hr: Wine prefiks

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
hr: Prefiks koji koristi Wine.
    To je direktorij koji sadrži skup datoteka i mapa koji čine ograničeno Windows okruženje.

en: Prefix architecture
hr: Prefiks arhitekture

en: 32-bit
hr: 32-bitna

en: 64-bit
hr: 64-bitna

en: The architecture of the Windows environment
hr: Arhitektura Windows okruženja

en: Custom (select executable below)
hr: Prilagođena (odaberite izvršnu datoteku ispod)

en: System ({})
hr: Sustav ({})

en: Wine version
hr: Wine inačica

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
hr: Wine inačica koja se koristi za pokretanje igre.
    Korištenje posljednje inačice se općenito preporučuje, ali određene igre rade bolje na starijim inačicama.

en: Custom Wine executable
hr: Prilagođena Wine izvršna datoteka

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
hr: Wine izvršna datoteka koja će se koristiti ako ste odabrali "Prilagođena" za Wine inačicu.

en: Use system winetricks
hr: Koristi winetricks sustava

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
hr: Omogući korištenje /usr/bin/winetricks za winetricks.

en: Enable DXVK
hr: Omogući DXVK

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
hr: Koristite DXVK za omogućavanje podrške za Direct3D 11, 10 i 9 aplikacijama prevođenjem njihovih poziva u Vulkan.

en: DXVK version
hr: DXVK inačica

en: Enable VKD3D
hr: Omogući VKD3D

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
hr: Koristite VKD3D za omogućavanje podrške za Direct3D 12 aplikacijama prevođenjem njihovih poziva u Vulkan.

en: VKD3D version
hr: VKD3D inačica

en: Enable D3D Extras
hr: Omogući D3D dodatke

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
hr: Zamjenjuje Wineov D3DX i D3DCOMPILER biblioteke sa zamjenskima. Potrebno je za pravilno funkcioniranje DXVK s određenim igrama.

en: D3D Extras version
hr: Inačica D3D dodataka

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
hr: Omogući DXVK-NVAPI / DLSS

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
hr: Omogućuje emulaciju Nvidia NVAPI i dodaje DLSS podršku, ako je dostupna.

en: DXVK NVAPI version
hr: DXVK NVAPI inačica

en: Enable dgvoodoo2
hr: Omogući dgvoodoo2

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
hr: dgvoodoo2 je alternativni prijevodni sloj za prikaz starih igara koje koriste D3D1-7 i Glide API-je. Kako se prevodi u D3D11, preporuča se korištenje u kombinaciji s DXVK. Samo 32-bitne aplikacije su podržane.

en: dgvoodoo2 version
hr: dgvoodoo2 inačica

en: Enable Esync
hr: Omogući Esync

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
hr: Omogući eventfd-temeljeno usklađivanje (esync). To će povećati performanse u aplikacijama koje koriste prednosti višejezgrenih procesora.

en: Enable Fsync
hr: Omogući Fsync

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
hr: Omogući futex-temeljeno usklađivanje (fsync). To će povećati performanse u aplikacijama koje koriste prednosti višejezgrenih procesora. Zahtijeva prilagođeni kernel 5.16 ili noviji.

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
hr: Omogući AMD FidelityFX Super Razlučivost (FSR)

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
hr: Koristi FSR za uvećanje prozora igre na izvornu razlučivost.
    Zahtijeva Lutris Wine FShack >= 6.13 i postavljanje igre na manju razlučivost.
    Ne radi u igrama pokrenutim u prozoru s rubom koji izvodi vlastito uvećanje.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
hr: Omogući BattlEye Anti-Cheat

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
hr: Omogući podršku za BattlEye Anti-Cheat u podržanim igrama
    Zahtijeva Lutris Wine 6.21-2 i noviji ili bilo koju drugu kompatibilnu Wine izgradnju.

en: Enable Easy Anti-Cheat
hr: Omogući Easy Anti-Cheat

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
hr: Omogući podršku za Easy Anti-Cheat u podržanim igrama
    Zahtijeva Lutris Wine 7.2 i noviji ili bilo koju drugu kompatibilnu Wine izgradnju.

en: Windowed (virtual desktop)
hr: Prozorska (virtualna radna površina)

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
hr: Pokreni cjelokupnu Windows radnu površinu u prozoru.
    U suprotnome, pokreni u cijelom zaslonu.
    To odgovara mogućnosti Wine Virtualne radne površine.

en: Virtual desktop resolution
hr: Razlučivost virtualne radne površine

en: The size of the virtual desktop in pixels.
hr: Veličina virtualne radne površine u pikselima.

en: Enable DPI Scaling
hr: Omogući DPI promjenu veličine

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
hr: Omogućuje DPI promjenu veličine u Windows aplikacijama.
    U suprotnome, Screen Resolution mogućnost u 'Wine podešavanjima' upravlja ovime.

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
    If blank or 'auto', Lutris will auto-detect this.
hr: DPI koji se koristi ako je 'Omogući DPI promjenu' uključeno.
    Ako je prazno ili 'auto', Lutris će ovo automatski otkriti.

en: Mouse Warp Override
hr: Zaobilaženje hvatanja miša

en: Enable
hr: Omogući

en: Force
hr: Prisilno

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
hr: Zaobilaženje zadanog ponašanja hvatanja pokazivača miša
    <b>Omogući</b>: (Wine zadano) uhvati pokazivač kada je miš isključivo dobiven 
    <b>Onemogući</b>: nikada ne hvataj pokazivač miša 
    <b>Prisilno</b>: uvijek hvataj pokazivač miša

en: Audio driver
hr: Upravljački program zvuka

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
hr: Koji se pozadinski program zvuka koristi.
    Po zadanome, Wine automatski odabire najprikladniji za vaš sustav.

en: DLL overrides
hr: DLL zaobilaženje

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
hr: Postavlja WINEDLLOVERRIDES pri pokretanju igre.

en: Output debugging info
hr: Izlazne informacije otklanjanja grešaka

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Inherit from environment
hr: Naslijedi iz radnog okruženja

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
hr: Potpuno (UPOZORENJE: Prouzročit će MASIVNO usporavanje)

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
hr: Izlazne informacije otklanjanja grešaka u zapisu igre (može utjecati na performanse)

en: Show crash dialogs
hr: Prikaži dijalog rušenja

en: Autoconfigure joypads
hr: Automatski podesi upravljače igre

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
hr: Automatski onemogućuje upravljač igre otkriven wine-om kako bi se izbjeglo otkrivanje 2 upravljača igre

en: Create a sandbox for Wine folders
hr: Stvori sigurno okruženje za Wine mape

en: Do not use $HOME for desktop integration folders.
    By default, it use the directories in the confined Windows environment.
hr: Ne koristi $HOME za mape integracije radne površine.
    Po zadanome, koristi direktorije u ograničenom Windows okruženju.

en: Sandbox directory
hr: Direktorij sigurnog okruženja

en: Custom directory for desktop integration folders.
hr: Prilagođeni direktorij za mapu integracije radne površine.

en: Run EXE inside Wine prefix
hr: Pokreni EXE unutar Wine prefiksa

en: Wine configuration
hr: Wine podešavanje

en: Open Bash terminal
hr: Pokreni u Bash terminalu

en: Open Wine console
hr: Otvori Wine konzolu

en: Wine registry
hr: Wine registar

en: Wine Control Panel
hr: Wine upravljačka ploča

en: Select an EXE or MSI file
hr: Odaberite EXE ili MSI datoteku

note: http://zdoom.org/wiki/Command_line_parameters
en: ZDoom DOOM Game Engine
hr: ZDoom DOOM Game pogon

en: WAD file
hr: WAD datoteka

en: The game data, commonly called a WAD file.
hr: Podaci igre, uobičajeno se nazivaju WAD datoteka.

en: Command line arguments used when launching the game.
hr: Argumenti naredbenog retka koji se koriste pri pokretanju igre.

en: PWAD files
hr: PWAD datoteke

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
hr: Koristi se za učitavanje jedene ili više PWAD datoteka koje uobičajeno sadrže razine stvorene od strane korisnika.

en: Warp to map
hr: Idi na mapu

en: Starts the game on the given map.
hr: Pokreće igru na zadanoj mapi.

en: User-specified path where save files should be located.
hr: Korisnički određena putanja gdje su locirane datoteke spremanja.

en: Pixel Doubling
hr: Udvostručenje piksela

en: Pixel Quadrupling
hr: Učetverostručenje piksela

en: Disable Startup Screens
hr: Onemogući zaslon pokretanja

en: Skill
hr: Vještina

en: I'm Too Young To Die (1)
hr: Premlad sam da umrem (1)

en: Hey, Not Too Rough (2)
hr: Hej, ne previše grubo (2)

en: Hurt Me Plenty (3)
hr: Ozlijedi me jako (3)

en: Ultra-Violence (4)
hr: Prekomjerno nasilje (4)

en: Nightmare! (5)
hr: Noćna mora! (5)

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
hr: Koristi se za učitavanje korisnički stvorene datoteke podešavanja. Ako je navedeno, datoteka mora sadržavati popis wad direktorija ili pokretanje neće uspjeti.

en: Epic Games Store
hr: Epic Games trgovina

en: Steam for Windows
hr: Steam za Windows

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
hr: Neuspjelo učitavanje igra. Provjerite je li vaš profil postavljen na javno tijekom usklađivanja.

en: Local
hr: Lokalno

en: The Lutris team
hr: Lutris tim

en: Your NVIDIA driver is outdated.
hr: Vaši NVIDIA upravljački programi su zastarjeli.

en: You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
    Please upgrade your driver as described in our <a href='%s'>installation guide</a>
hr: Trenutno koristite %s upravljački program koji ne podržava u potpunosti sve značajke za Vulkan i DXVK igre.
    Nadogradite vaš upravljački program kao što je opisano u našim <a href='%s'>instalacijskim uputama</a>

en: Missing vulkan libraries
hr: Nedostaju vulkan biblioteke

en: Lutris was unable to detect Vulkan support for the %s architecture.
    This will prevent many games and programs from working.
    To install it, please use the following guide: <a href='%s'>Installing Graphics Drivers</a>
hr: Lutris nije otkrio Vulkan podršku za %s arhitekturu.
    To će spriječiti rad mnogih igara i programa.
    Kako bi ju instalirali, koristite sljedeće upute: <a href='%s'>Instalacija grafičkih upravljačkih programa</a>

en:  and
hr:  i

en: Keep current
hr: Zadrži trenutno

en: Off
hr: Isključeno

en: Primary
hr: Glavni

note: Start the 'choices' with an 'auto' choice. But which one?
en: Auto: Intel Open Source (MESA: ANV)
hr: Auto: Intel otvoreni kôd (MESA: ANV)

en: Auto: AMD RADV Open Source (MESA: RADV)
hr: Auto: AMD RADV otvoreni kôd (MESA: RADV)

en: Auto: Nvidia Proprietary
hr: Auto: Nvidia vlasnički

note: Without VK_ICD_FILENAMES, we'll try to figure out what GPU the user has installed and which has ICD files. If that fails, we'll just use blank and hope for the best.
en: Auto: WARNING -- No Vulkan Loader detected!
hr: Auto: Upozorenje -- Nema otkrivenog Vulkan učitača!

en: Default installation folder
hr: Zadana mapa instalacije

en: The default folder where you install your games.
hr: Zadana mapa gdje instalirate svoje igre.

en: Disable Lutris Runtime
hr: Onemogući lutris tijek izvođenja

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
hr: Lutris tijek izvođenja učitava pojedine biblioteke prije pokretanja igre. Koje mogu uzrokovati određene nekompatibilnosti u pojedinim igrama. Odaberite ovu mogućnost kako bi ga onemogućili.

en: Prefer system libraries
hr: Preferiraj biblioteke sustava

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
hr: Kada je tijek izvođenja omogućen, prednost imaju biblioteke sustava nad pruženim bibliotekama.

en: Restore resolution on game exit
hr: Obnovi razlučivost nakon zatvaranja igre

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
hr: Pojedine igre ne obnavljaju razlučivost vašeg zaslona kada
    se zatvore ili sruše. Tada je ova mogućnost u igri za spremanje.

en: Enable gamescope
hr: Omogući gamescope

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Use Ctrl+Super+F to toggle fullscreen
hr: Koristite gamescope za iscrtavanje prozora igre izolirane od vaše radne površine.
    Koristite Ctrl+Super+F za uklj/isklj cjelozaslonskog prikaza

en: Gamescope output resolution
hr: Izlazna Gamescope razlučivost

en: Resolution of the window on your desktop
hr: Razlučivost prozora na vašoj radnoj površini

en: Gamescope game resolution
hr: Razlučivost Gamescope igre

en: Resolution of the screen visible to the game
hr: Razlučivost zaslona vidljivog igri

en: Restrict number of cores used
hr: Ograniči broj korištenih jezgri

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
hr: Ograniči igru na najveći broj jezgara.

en: Restrict number of cores to
hr: Ograniči broj jezgara na

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
hr: Najveći broj CPU jezgri koji se koriste, Ako se 'Ograniči broj korištenih jezgri' je uključeno.

en: Restore gamma on game exit
hr: Obnovi gamu nakon zatvaranja igre

en: Some games don't correctly restores gamma on exit, making your display too bright. Select this option to correct it.
hr: Pojedine igre ne obnavljaju gamu kada se zatvore, što čini vaš zaslon previše svijetlim. Odaberite ovu mogućnost kako bi ovo ispravili.

en: Disable desktop effects
hr: Onemogući efekte radne površine

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
hr: Onemogući efekte radne površine kada je igra pokrenuta, smanjuje trzanje slike i povećava performanse

en: Disable screen saver
hr: Onemogući čuvara zaslona

en: Disable the screen saver while a game is running. Requires the screen saver's functionality to be exposed over DBus.
hr: Onemogućuje čuvara zaslona dok je igra pokrenuta. Zahtijeva funkcionalnost čuvara zaslona kako bi bio izložen putem DBus-a.

en: Reset PulseAudio
hr: Ponovno pokreni PulseAudio

en: Restart PulseAudio before launching the game.
hr: Ponovno pokreni PulseAudio prije pokretanja igre.

en: Reduce PulseAudio latency
hr: Smanji PulseAudio latenciju

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
hr: Postavite varijablu okruženja PULSE_LATENCY_MSEC=60 kako bi poboljšali kvalitetu zvuka u pojedinim igrama

en: Switch to US keyboard layout
hr: Prebaci na SAD raspored tipkovnice

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
hr: Prebaci na SAD QWERTY raspored tipkovnice kada je igra pokrenuta

en: Optimus launcher (NVIDIA Optimus laptops)
hr: Optimus pokretač (NVIDIA Optimus prijenosnici)

en: If you have installed the primus or bumblebee packages, select what launcher will run the game with the command, activating your NVIDIA graphic chip for high 3D performance. primusrun normally has better performance, butoptirun/virtualgl works better for more games.Primus VK provide vulkan support under bumblebee.
hr: Ako imate instalirane primus ili bumblebee pakete, odaberite koji će pokretač pokrenuti igru s naredbom, aktivirat će se vaš NVIDIA grafički čip za visoke 3D performanse. primusrun uobičajeno ima bolje performanse, butoptirun/virtualgl radi bolje za većinu igra. Primus VK pruža vulkan podršku za bumblebee.

en: Vulkan ICD loader
hr: Vulkan ICD učitač

en: The ICD loader is a library that is placed between a Vulkan application and any number of Vulkan drivers, in order to support multiple drivers and the instance-level functionality that works across these drivers.
hr: ICD učitač je bilioteka koja je smještena između Vulkan aplikacije i bilo kojeg broja Vulkan upravljačkih programa, kako bi se podržalo više upravljačkih programa i funkcionalnost na razini primjerka koje rade s tim upravljačkim programima.

en: FPS counter (MangoHud)
hr: FPS brojač (MangoHud)

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
hr: Prikazuje broj sličica igre (FPS) + druge informacije. Zahtijeva instalirani MangoHud.

en: Limit the game's FPS to desired number
hr: Ograniči broj sličica igre na željeni broj

en: Enable Feral GameMode
hr: Omogući Feral GameMode

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
hr: Zahtijeva skup optimizacija privremeno primijenjenih na operativni sustav

en: Enable NVIDIA Prime Render Offload
hr: Omogući NVIDIA Prime rasterećenje prikaza

en: If you have the latest NVIDIA driver and the properly patched xorg-server (see https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), you can launch a game on your NVIDIA GPU by toggling this switch. This will apply __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 and __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia environment variables.
hr: Ako imate najnoviji NVIDIA upravljački program i pravilno zakrpan xorg-server (posjetite https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), možete pokrenuti igru na vašem NVIDIA GPU-u prebacivanjem na ovom preklopniku. To će primijeniti __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 i __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia varijable okruženja.

en: Use discrete graphics
hr: Koristi diskretnu grafiku

en: If you have open source graphic drivers (Mesa), selecting this option will run the game with the 'DRI_PRIME=1' environment variable, activating your discrete graphic chip for high 3D performance.
hr: Ako imate upravljačke programe otvorenog kôda (Mesa), odabir ove mogućnosti će pokrenuti igru sa 'DRI_PRIME=1' varijablom okruženja, aktivirajte vaš diskretni grafički čip za visoke 3D performanse.

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
hr: SDL 1.2 cjelozaslonski monitor

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
hr: Nagovijesti SDL 1.2 igrama da koriste određeni monitor kada se prebaciva u cjelozaslonski prikaz postavljanjem SDL_VIDEO_FULLSCREEN varijable okruženja

en: Turn off monitors except
hr: Očekivanje isključivanja monitora

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
hr: Zadrži samo odabrani zaslon aktivnim kada je igra pokrenuta.
    To je korisno ako koristite dva zaslona i imate probleme
    sa zaslonom kada je igra pokrenuta u cijelom zaslonu.

en: Switch resolution to
hr: Prebaci razlučivost na

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
hr: Prebaci razlučivost na ovom zaslonu kada je igra pokrenuta.

en: CLI mode
hr: CLI način rada

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
hr: Omogući terminal za igre temeljene na tekstu. Korisno samo za ASCII temeljene igre. Može uzrokovati probleme s grafičkim igrama.

en: Text based games emulator
hr: Emulator za igre temeljene na tekstu

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
hr: Emulator terminala korišten za način rada u naredbenom retku. Odaberite s popisa otkrivenih aplikacija terminala ili upišite naredbu ili putanju terminala.

en: Environment variables loaded at run time
hr: Varijable okruženja učitane pri tijeku izvođenja

en: AntiMicroX Profile
hr: AntiMicroX profil

en: Path to an AntiMicroX profile file
hr: Putanja do datoteke AntiMicroX profila

en: Command prefix
hr: Prefiks naredbe

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
hr: Instrukcije naredbenog retka koje će biti dodane ispred naredbe pokretanja igre.

en: Manual script
hr: Ručna skripta

en: Script to execute from the game's contextual menu
hr: Skripta koja će se pokrenuti iz sadržajnog izbornika igre

en: Pre-launch script
hr: Predpokrenuta skripta

en: Script to execute before the game starts
hr: Skripta koja će se pokrenuti prije pokretanja igre

en: Wait for pre-launch script completion
hr: Čekaj završetak predpokrenute skripte

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
hr: Pokreni igru samo kada predpokrenuta skripta završi

en: Post-exit script
hr: Naknadna skripta zatvaranja

en: Script to execute when the game exits
hr: Skripta koja će se pokrenuti nakon zatvaranja igre

en: Include processes
hr: Obuhvati procese

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
hr: Koji će se procesi obuhvatiti u procesu nadgledanja. Ovo zaobilazi ugrađeni popis izuzimanja.
    Popis odvojen razmakom, procesi koji imaju razmake mogu biti navedeni unutar navodnika.

en: Exclude processes
hr: Izuzmi procese

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
hr: Koji će se procesi izuzeti u procesu nadgledanja. Na primjer pozadinski procesi koji traju nakon što se igra zatvori.
    Popis odvojen razmakom, procesi koji imaju razmake mogu biti navedeni unutar navodnika.

en: Killswitch file
hr: Killswitch datoteka

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
hr: Putanja do datoteke koja će zaustaviti igru kada je obrisana 
    (uobičajeno /dev/input/js0 za zaustavljanje igre kada se upravljač igre odspoji)

en: SDL2 gamepad mapping
hr: SDL2 mapiranje upravljača igre

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
hr: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG izraz mapiranja ili putanja do prilagođene gamecontrollerdb.txt datoteke koja sadrži mapiranja.

en: Use Xephyr
hr: Koristi Xephyr

en: 8BPP (256 colors)
hr: 8BPP (256 boja)

en: 16BPP (65536 colors)
hr: 16BPP (65536 boja)

en: 24BPP (16M colors)
hr: 24BPP (16M boja)

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
hr: Pokreni program u Xephyr za podršku rada u 8BPP i 16BPP bojama

en: Xephyr resolution
hr: Xephyr razlučivost

en: Screen resolution of the Xephyr server
hr: Razlučivost zaslona Xephyr poslužitelja

en: Xephyr Fullscreen
hr: Xephyr cijeli zaslon

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
hr: Otvori Xephyr u cijelom zaslonu (na razlučivosti radne površine)

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Downloads
hr: Preuzimanja

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Pictures
hr: Slike

en: Videos
hr: Snimke

en: Projects
hr: Projekti

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
hr: Ubisoft ovjera je izgubljena: %s

en: Manual
hr: Ručno

en: Launch anyway and do not show this message again.
hr: Ipak pokreni i ne prikazuj ponovno ovu poruku.

en: Enable anyway and do not show this message again.
hr: Ipak omogući i ne prikazuj ponovno ovu poruku.

en: Vulkan is not installed or is not supported by your system
hr: Vulkan nije instaliran ili nije podržan na vašem sustavu

en: If you have compatible hardware, please follow the installation procedures as described in
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md'>How-to:-DXVK (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md)</a>
hr: Ako imate kompatibilan hardver, slijedite proces instalacije opisan na
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md'>How-to:-DXVK (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md)</a>

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
hr: Vaša ograničenja nisu postavljena ispravno. Povisite ih kako je ovdje opisano: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
hr: Vaš kernel nije zakrpan za fsync. Nabavite zakrpani kernel kako bi mogli koristiti fsync.

en: Incompatible Wine version detected
hr: Nekompatibilna Wine inačica je otkrivena

en: The Wine build you have selected does not support Esync.
    Please switch to an Esync-capable version.
hr: Wine izgradnja koju ste odabrali ne podupire Esync.
    Prebacite na Esync-podržanu inačicu.

en: The Wine build you have selected does not support Fsync.
    Please switch to an Fsync-capable version.
hr: Wine izgradnja koju ste odabrali ne podupire Fsync.
    Prebacite na Fsync-podržanu inačicu.
