lutris - en to nb translation catalogue (1440 entries)

en: Video Game Preservation Platform
nb: Plattform for bevaring av videospill

en: gaming;wine;emulator;
nb: spilling;wine;emulator;

en: Video game preservation platform
nb: Plattform for bevaring av videospill

en: Main window
nb: Hovedvindu

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
nb: Lutris hjelper deg å installere videospill fra alle generasjoner og fra de fleste spillsystemer. Ved å kombinere og ta i bruk eksisterende emulatorer, spillmotor reimplementeringer og kompatibilitetslag, som gir deg et sentralt brukergrensesnitt for å starte alle spillene dine.

en: Lutris downloads the latest GE-Proton build for Wine if any Wine version is installed
nb: Lutris laster ned den nyeste GE-Proton-versjonen for Wine, hvis en Wine-versjon er installert

en: Use dark theme by default
nb: Bruk mørkt tema som standard

en: Display cover-art rather than banners by default
nb: Vis omslag i stedet for banner som standard

en: Add 'Uncategorized' view to sidebar
nb: Legg til «Ukategorisert»-visning til sidestolpa

en: Preference options that do not work on Wayland will be hidden when on Wayland
nb: Innstillinger som ikke fungerer på Wayland vil skjules ved bruk av Wayland

en: Game searches can now use fancy tags like 'installed:yes' or 'source:gog', with explanatory tool-tip
nb: Spill-søk kan nå bruke egne merker som «installert:ja» eller «kilde:gog», med hjelpebobler

en: A new filter button on the search box can build many of these fancy tags for you
nb: En ny filterknapp på søkeboksen kan gi mange av disse merkene for deg

en: Runner searches can use 'installed:yes' as well, but no other fancy searches or anything
nb: Startprogram-søk kan også bruke «installert:ja», men ingen andre egne søk

en: Updated the Flathub and Amazon source to new APIs, restoring integration
nb: Oppdaterte Flathub- og Amazon-kildene til de nye API-ene, gjenoppretter integrasjon

en: Itch.io source integration will load a collection named 'Lutris' if present
nb: Itch.io-kildeintegrasjon vil laste en samling ved navn «Lutris» hvis tilgjengelig

en: GOG and Itch.io sources can now offer Linux and Windows installers for the same game
nb: GOG- og Itch.io-kilder kan nå tilby Linux- og Windows-installeringsprogram for det samme spillet

en: Added support for the 'foot' terminal
nb: La til støtte for «foot»-terminalen

en: Support for DirectX 8 in DXVK v2.4
nb: Støtte for DirectX 8 i DXVK v2.4

en: Support for Ayatana Application Indicators
nb: Støtte for Ayatana program-identifikatorer

en: Additional options for Ruffle runner
nb: Ytterligere innstillinger for Ruffle-startprogrammet

en: Updated download links for the Atari800 and MicroM8 runners
nb: Oppdaterte nedlastingslenkene for Atari800- og MicroM8-startprogrammene

en: No longer re-download cached installation files even when some are missing
nb: Last ikke lenger ned hurtiglagret installasjonsfiler selv om noen av dem mangler

en: Lutris log is included in the 'System' tab of the Preferences window
nb: Lutris-loggen legges til i «System»-siden i innstillingene

en: Improved error reporting, with the Lutris log included in the error details
nb: Forbedret feilraportering, med Lutris-loggen lagt til i feildetaljene

en: Add AppArmor profile for Ubuntu versions >= 23.10
nb: Legg til AppArmor-profil for Ubuntu versjoner >= 23.10

en: Add Duckstation runner
nb: Legg til DuckStation-startprogrammet

en: Fix critical bug preventing completion of installs if the script specifies a wine version
nb: Fiks kritisk feil som forhindrer fullføring av installasjoner hvis skriptet velger en Wine-versjon

en: Fix critical bug preventing Steam library sync
nb: Fiks kritisk feil som forhindrer synkronisering av Steam-biblioteket

en: Fix critical bug preventing game or runner uninstall in Flatpak
nb: Fiks kritisk feil som forhindrer avinstallering av spill eller startprogram fra Flatpak

en: Support for library sync to lutris.net, this allows to sync games, play
nb: Støtte for synkronisering av bibliotek til lutris.net, dette tillater synkronisering av spill

en: time and categories to multiple devices.
nb: tid og kategorier til flere enheter.

en: Remove "Lutris" service view; with library sync the "Games" view replaces it.
nb: Fjern «Lutris»-tjenestevisningen; med synkronisering av bibliotek erstattes den av «Spill»-visningen.

en: Torturous and sadistic options for multi-GPUs that were half broken and understood by no one have been replaced by a simple GPU selector.
nb: Torturerende og sadistiske innstillinger for flere skjermkort som var delvis ødelagte eller forstått av ingen som helst, erstattet av en enkel skjermkort-velger.

en: EXPERIMENTAL support for umu, which allows running games with Proton and
nb: EKSPERIMENTELL støtte for umu, som tillater kjøring av spill med Proton og

en: Pressure Vessel. Using Proton in Lutris without umu is no longer possible.
nb: Trykkapsel «Pressure Vessel». Bruk av Proton i Lutris uten umu er ikke lenger mulig.

en: Better and sensible sorting for games (sorting by playtime or last played no longer needs to be reversed)
nb: Bedre og forståelig sortering av spill (sorteres etter spilletid eller sist spilt, trenger ikke lenger å snu om rekkefølgen)

en: Support the "Categories" command when you select multiple games
nb: Støtt «Kategorier»-kommandoen når du velger flere spill

en: Notification bar when your Lutris is no longer supported
nb: Varslingslinje når Lutris ikke lenger støttes

en: Improved error dialog.
nb: Forbedret feilvindu.

en: Add Vita3k runner (thanks @ItsAllAboutTheCode)
nb: Legg til Vita3k-startprogram (takk til @ItsAllAboutTheCode)

en: Add Supermodel runner
nb: Legg til Supermodel-startprogram

en: WUA files are now supported in Cemu
nb: Støtter nå WUA-filer i Cemu

en: "Show Hidden Games" now displays the hidden games in a separate view, and re-hides them as soon as you leave it.
nb: «Vis skjulte spill» viser nå de skjulte spillene i en separat visning, og skjuler dem igjen så raskt du lukker visningen.

en: Support transparent PNG files for custom banner and cover-art
nb: Støtt gjennomsiktig PNG-filer for tilpassede bannere og omslag

en: Images are now downloaded for manually added games.
nb: Bilder lastes nå ned for manuelt lagte spill.

en: Deprecate 'exe', 'main_file' or 'iso' placed at the root of the script,
nb: Foreldelse av «exe», «main_file» eller «iso» plassert ved rota av skriptet.

en: all lutris.net installers have been updated accordingly.
nb: alle lutris.net-installeringsprogram har blitt oppdatert deretter.

en: Deprecate libstrangle and xgamma support.
nb: Foreldelse av libstrangle og xgamma.

en: Deprecate DXVK state cache feature (it was never used and is no longer relevant to DXVK 2)
nb: Foreldelse av DXVK-tilstandhurtiglager funksjonen (den var aldri i bruk og er ikke lengre relevant til DXVK 2)

en: Fix bug that prevented installers to complete
nb: Fiks en feil som forhindrer fullførelse av installasjonsprogram

en: Better handling of Steam configurations for the Steam account picker
nb: Bedre behandling av Steam-oppsett for Steam-kontovelgeren

en: Load game library in a background thread
nb: Last spillbibliotek i bakgrunnen

en: Fix some crashes happening when using Wayland and a high DPI gaming mouse
nb: Fiks noen krasj som skjer ved bruk av Wayland og en spillmus med høy DPI

en: Fix crash when opening the system preferences tab for a game
nb: Fiks krasj som skjer ved åpning av systeminnstillinger-siden for et spill

en: Reduced the locales list to a predefined one (let us know if you need yours added)
nb: Reduserte lokalelista til en angitt en (ta kontakt hvis din skal legges til)

en: Fix Lutris not expanding "~" in paths
nb: Fiks feil ved Lutris med utviding av «~» i mappene

en: Download runtime components from the main window,
nb: Last ned kjøretid-komponentene fra hovedvinduet.

en: the "updating runtime" dialog appearing before Lutris opens has been removed
nb: fjernet «oppdaterer kjøretiden»-vinduet som ble vist før Lutris åpnet

en: Add the ability to open a location in your file browser from file picker widgets
nb: Legg til muligheten til å åpne en plassering i filbehandleren fra filvelger-elementet

en: Add the ability to select, remove, or stop multiple games in the Lutris window
nb: Legg til muligheten for å velge, fjerne eller stoppe flere spill i Lutris-vinduet

en: Redesigned 'Uninstall Game' dialog now completely removes games by default
nb: Det nye vinduet «Avinstaller spill» fjerner nå spill fullstendig som standard

en: Fix the export / import feature
nb: Fiks eksport/import-funksjonen

en: Show an animation when a game is launched
nb: Vis en animasjon når spillet starter

en: Add the ability to disable Wine auto-updates at the expense of losing support
nb: Legg til muligheten for å slå av automatiske oppdateringer av Wine på bekostning av tap av støtte

en: Add playtime editing in the game preferences
nb: Legg til redigering av spilletid i spillinnstillingene

en: Move game files, runners to the trash instead of deleting them they are uninstalled
nb: Flytt spillfilene og startprogrammene til papirkurven i stedet for å slette dem når de avinstalleres

en: Add "Updates" tab in Preferences control and check for updates and correct missing media
nb: Legg til «Oppdateringer»-siden i innstillingene og sjekk etter oppdateringer og riktige manglende media

en: in the 'Games' view.
nb: i «Spill»-visningen.

en: Add "Storage" tab in Preferences to control game and installer cache location
nb: Legg til «Lagring»-siden i innstillingene for å styre plassering av spill- og installasjons-hurtiglager

en: Expand "System" tab in Preferences with more system information but less brown.
nb: Utvid «System»-siden i innstillingene med mer systeminformasjon men mindre skit.

en: Add "Run Task Manager" command for Wine games
nb: Legg til «Kjør oppgavebehandler»-kommando for Wine-spill

en: Add two new, smaller banner sizes for itch.io games.
nb: Legg til to nye, mindre banner størrelser for itch.io-spill.

en: Ignore Wine virtual desktop setting when using Wine-GE/Proton to avoid crash
nb: Ignorer Wine-virtuelle skrivebord innstillinger ved bruk av Wine-GE/Proton for å forhindre krasj

en: Ignore MangoHUD setting when launching Steam to avoid crash
nb: Ignorer MangoHUD innstillinger ved oppstart av Steam for å forhindre krasj

en: Sync Steam playtimes with the Lutris library
nb: Synkroniser Steam-kjøretiden med Lutris-biblioteket

en: Add Steam account switcher to handle multiple Steam accounts
nb: Legg til Steam-kontovelger for håndtering av flere Steam-kontoer

en: on the same device.
nb: på samme enhet.

en: Add user defined tags / categories
nb: Legg til bruker tilpassede merker / kategorier

en: Group every API calls for runtime updates in a single one
nb: Grupper alle API-kall for kjøretid oppdateringer i en enkelt en

en: Download appropriate DXVK and VKD3D versions based on
nb: Last ned riktige DXVK- og VKD3D-versjoner basert på

en: the available GPU PCI IDs
nb: de tilgjengelige skjermkort PCI-ID-ene

en: EA App integration. Your Origin games and saves can be manually imported
nb: EA App-integrasjon. Dine Origin-spill og lagrede spill som kan importeres manuelt

en: from your Origin prefix.
nb: fra din Origin-prefiks.

en: Add integration with ScummVM local library
nb: Legg til integrasjon med ScummVM lokalt bibliotek

en: Download Wine-GE updates when Lutris starts
nb: Last ned Wine-GE oppdateringer ved oppstart av Lutris

en: Group GOG and Amazon download in a single progress bar
nb: Grupper GOG og Amazon nedlastinger i en enkelt fremdriftsviser

en: Fix blank login window on online services such as GOG or EGS
nb: Fiks tom innloggingsvindu på en nettjeneste eks. GOG eller EGS

en: Add a sort name field
nb: Legg til et sorteringsnavnfelt

en: Yuzu and xemu now use an AppImage
nb: Yuzu og xemu bruker nå en AppImage

en: Experimental support for Flatpak provided runners
nb: Eksperimentell støtte for Flatpak-startprogrammer

en: Header-bar search for configuration options
nb: Søk i topptekst for oppsett-innstillinger

en: Support for Gamescope 3.12
nb: Støtte for Gamescope 3.12

en: Missing games show an additional badge
nb: Manglende spill viser et ytterligere merke

en: Add missing dependency on python3-gi-cairo for Debian packages
nb: Legg til manglende avhengighet på python3-gi-cairo for Debian-pakker

en: About Lutris
nb: Om Lutris

en: The Lutris team
nb: Lutris-utviklingslaget

en: Connect to lutris.net
nb: Koble til lutris.net

en: Forgot password?
nb: Glemt passordet?

en: C_ancel
nb: A_vbryt

en: _Connect
nb: _Koble til

en: Password
nb: Passord

en: Username
nb: Brukernavn

en: Search...
nb: Søk …

en: Decrease text size
nb: Reduser tekststørrelsen

en: Increase text size
nb: Øk tekststørrelsen

en: <a href="">Login</a> to Lutris to sync your game library
nb: <a href="">Logg på</a> Lutris for å vise ditt spill bibliotek

en: Lutris %s is no longer supported. <a href="https://lutris.net/downloads/">Download %s here!</a>
nb: Lutris %s er ikke lenger støttet. <a href="https://lutris.net/downloads/">Last ned %s her!</a>

en: Enter the name of a game to search for, or use search terms:
    
    <b>installed:</b><i>true</i>			Only installed games.
    <b>hidden:</b><i>true</i>			Only hidden games.
    <b>favorite:</b><i>true</i>			Only favorite games.
    <b>categorized:</b><i>true</i>		Only games in a category.
    <b>category:</b><i>x</i>			Only games in category <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>steam</i>			Only Steam games
    <b>runner:</b><i>wine</i>			Only Wine games
    <b>platform:</b><i>windows</i>	Only Windows games
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 hours</i>	Only games played for more than 2 hours.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 days</i>	Only games played in the last 2 days.
    <b>directory:</b><i>game/dir</i>	Only games at the path.
nb: Skriv inn navnet på et spill å søke etter, eller bruk nøkkelord:
    
    <b>installed:</b><i>true</i>			Bare installerte spill.
    <b>hidden:</b><i>true</i>			Bare skjulte spill.
    <b>favorite:</b><i>true</i>			Bare favorittspill.
    <b>categorized:</b><i>true</i>		Bare kategoriserte spill.
    <b>category:</b><i>x</i>			Bare spill kategorisert i <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>steam</i>			Bare Steam-spill
    <b>runner:</b><i>wine</i>			Bare Wine-spill
    <b>platform:</b><i>windows</i>	Bare Windows-spill
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 hours</i>	Bare spill spilt i mer enn 2 timer.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 days</i>	Bare spill spilt de siste 2 dagene.
    <b>directory:</b><i>game/dir</i>	Bare spill i mappa.

en: Search games
nb: Søk etter spill

en: Add Game
nb: Legg til spill

en: Toggle View
nb: Endre visning

en: Zoom
nb: Skalering

en: Sort Installed First
nb: Sorter etter installert først

en: Reverse order
nb: Omvendt rekkefølge

en: Name
nb: Navn

en: Year
nb: År

en: Last Played
nb: Sist spilt

en: Installed At
nb: Installasjonstidspunkt

en: Play Time
nb: Spilletid

en: _Installed Games Only
nb: _Bare installerte spill

en: Show Side _Panel
nb: Vis side_stolpe

en: Show _Hidden Games
nb: Vis _skjulte spill

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Lutris forums
nb: Lutris-forum

en: Make a donation
nb: Gi pengegave

en: Uninstalling games
nb: Avinstallerer spill

en: Delete All Files
nb: Slett alle filer

en: Remove All Games from Library
nb: Fjern alle spill fra biblioteket

en: Remove Games
nb: Fjern spill

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Remove
nb: Fjern

en: never
nb: aldri

en: The cache path '%s' does not exist, but its parent does so it will be created when needed.
nb: Hurtiglager mappa «%s» finnes ikke, men dens overmappe finnes, den vil bli opprettet når det trengs

en: The cache path %s does not exist, nor does its parent, so it won't be created.
nb: Hurtiglager mappa «%s» og overmappa dens finnes ikke, den blir ikke opprettet.

en: The directory {} could not be found
nb: Klarte ikke finne mappa {}

en: A bios file is required to run this game
nb: Trenger en bios-fil for å kjøre dette spillet

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
nb: De følgende {arch}-bibliotekene er nødvendige, men er ikke installert på ditt system:
    {libs}

en: The file {} could not be found
nb: Klarte ikke finne filen {}

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
nb: Dette spillet har ingen programfil satt opp. Installasjonsprosessen kunne ikke fullføre skikkelig

en: Your ESYNC limits are not set correctly.
nb: ESYNC-grensene dine er ikke satt opp riktig.

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
nb: Kjernen din støtter ikke Fsync. Installer en kjerne som støtter Fsync.

en: Stop
nb: Stopp

en: Categories
nb: Kategorier

en: Add to favorites
nb: Legg til i favoritter

en: Remove from favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Hide game from library
nb: Skjul spillet fra biblioteket

en: Unhide game from library
nb: Synliggjør spillet i biblioteket

note: Local services don't show an install dialog, they can be launched directly
en: Play
nb: Spill

en: Execute script
nb: Kjør skript

en: Show logs
nb: Vis logg

en: Configure
nb: Sett opp

en: Browse files
nb: Bla gjennom filer

en: Install
nb: Installer

en: Install another version
nb: Installer en annen versjon

en: Install DLCs
nb: Installer DLC-er

en: Install updates
nb: Installer oppdateringer

en: Locate installed game
nb: Søk etter installert spill

en: Create desktop shortcut
nb: Lag snarvei til skrivebord

en: Delete desktop shortcut
nb: Slett skrivebordssnarvei

en: Create application menu shortcut
nb: Lag snarvei til programstarter

en: Delete application menu shortcut
nb: Slett programstarter-snarvei

en: Create Steam shortcut
nb: Lag snarvei til Steam

en: Delete Steam shortcut
nb: Slett Steam-snarvei

en: View on Lutris.net
nb: Vis på Lutris.net

en: Duplicate
nb: Lag kopi

en: This game has no installation directory
nb: Spillet har ingen installasjonsmappe

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
nb: Klarte ikke finne %s
    Mappa finnes ikke.

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
    Please enter the new name for the copy:
nb: Ønsker du å lage kopi av %s?
    Oppsettet vil bli kopiert, men spillene dine <b>blir ikke kopiert</b>.
    Skriv inn nytt navn for kopien:

en: Duplicate game?
nb: Lag ny kopi av spillet?

note: use primary configuration
en: Select shortcut target
nb: Velg målet til snarveien

en: Invalid game configuration: Missing runner
nb: Spilloppsettet er ikke gyldig: Mangler startprogram

en: No updates found
nb: Fant ingen oppdateringer

en: No DLC found
nb: Fant ingen DLC-er

en: Uninstall the game before deleting
nb: Avinstaller spillet før sletting

en: Tried to launch a game that isn't installed.
nb: Forsøkte å starte et spill som ikke er installert.

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
nb: Fant ikke Xephyr, installer eller slå av Xephyr

en: Unable to find Antimicrox, install it or disable the Antimicrox option
nb: Fant ikke Antimicrox, installer eller slå av Antimicrox

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
nb: Klarte ikke starte det valgte terminalprogrammet:
    %s

en: <b>Error lauching the game:</b>
nb: <b>Feil ved oppstart av spillet:</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
nb: <b>Feil: Mangler delt bibliotek.</b>
    
    %s

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
nb: <b>Feil: En annen Wine-versjon bruker allerede den samme Wine-prefiksen.</b>

en: Lutris can't move '%s' to a location inside of itself, '%s'.
nb: Lutris kan ikke flytte «%s» til en plassering inne i seg selv, «%s».

en: Search the Lutris website for installers
nb: Søk på Lutris-nettstedet for installeringsprogram

en: Query our website for community installers
nb: Søk på nettstedet våres etter installeringsprogram laget av samfunnet

en: Install a Windows game from an executable
nb: Installer et Windows-spill fra en programfil

en: Launch a Windows executable (.exe) installer
nb: Start en Windows-programfil (.exe)

en: Install from a local install script
nb: Installer fra et lokalt installasjonsskript

en: Run a YAML install script
nb: Kjør et YAML-installasjonsskript

en: Import ROMs
nb: Importer ROM

en: Import ROMs referenced in TOSEC, No-intro or Redump
nb: Importer ROM referert i TOSEC, No-intro eller Redump

en: Add locally installed game
nb: Legg til lokalt installert spill

en: Manually configure a game available locally
nb: Sett opp et lokalt tilgjengelig spill manuelt

en: Add games to Lutris
nb: Legg til spill i Lutris

note: Header bar buttons
en: Back
nb: Tilbake

note: Continue Button
en: _Continue
nb: _Fortsett

en: Select folder
nb: Velg mappe

en: Identifier
nb: Identifikator

en: Select script
nb: Velg skript

en: Select ROMs
nb: Velg ROM

en: Lutris will search Lutris.net for games matching the terms you enter, and any that it finds will appear here.
    
    When you click on a game that it found, the installer window will appear to perform the installation.
nb: Lutris vil bruke Lutris.net for søk etter spill som samsvarer med nøkkelord du skriver inn, og alle som den finner vil vises her.
    
    Når du trykker på et spill som det fant, installasjonsvinduet vil vises og utføre installasjonen.

en: <b>Search Lutris.net</b>
nb: <b>Søk på Lutris.net</b>

en: No results
nb: Ingen resultater

en: Showing <b>%s</b> results
nb: Viser resultater fra <b>%s</b>

en: <b>%s</b> results, only displaying first %s
nb: <b>%s</b> resultater, viser bare de første %s

en: Game name
nb: Spillnavn

en: Enter the name of the game you will install.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and guide you through a simple installation.
    
    It will prompt you for a setup executable, and will use Wine to install it.
    
    If you know the Lutris identifier for the game, you can provide it for improved Lutris integration, such as Lutris provided banners.
nb: Skriv inn navnet på spillet du vil installere.
    
    Når du trykker «Installer» nedenfor, vil installasjonsvinduet vises og hjelpe deg gjennom en enkel installasjon.
    
    Den vil be deg om en programfil, og vil bruke Wine til å installere den.
    
    Hvis kjenner til Lutris-identifikatoren for spillet, kan du oppgi den for forbedret Lutris-integrasjon, slik som Lutris leverte bannere.

en: Installer preset:
nb: Forvalgt installeringsprogram

en: Windows 10 64-bit (Default)
nb: Windows 10 64-bit (Standard)

en: Locale:
nb: Lokale:

en: <b>Select setup file</b>
nb: <b>Velg oppsettsfil</b>

en: _Install
nb: _Installer

en: You must provide a name for the game you are installing.
nb: Du må skrive inn navn for spillet du er i ferd med å installere.

en: Setup file
nb: Oppsettsfil

en: Select the setup file
nb: Velg oppsettsfila

en: Script file
nb: Skriptfil

en: Lutris install scripts are YAML files that guide Lutris through the installation process.
    
    They can be obtained on Lutris.net, or written by hand.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and load the script, and it will guide the process from there.
nb: Lutris-installasjonsskript er YAML-filer som viser Lutris veien gjennom installasjonsprosessen.
    
    De kan hentes fra Lutris.net, eller skrives for hånd.
    
    Når du trykker «Installer» nedenfor, vil installasjonsvinduet vises og laste skriptet, og vil hjelpe deg gjennom prosessen derfra.

en: <b>Select a Lutris installer</b>
nb: <b>Velg Lutris-installeringsprogram</b>

en: You must select a script file to install.
nb: Du må velge en skriptfil å installere.

en: No file exists at '%s'.
nb: Ingen fil finnes på «%s».

en: ROM file
nb: ROM-fil

en: Lutris will identify ROMs via its MD5 hash and download game information from Lutris.net.
    
    The ROM data used for this comes from  TOSEC, No-Intro and Redump projects.
    
    When you click 'Install' below, the process of installing the games will begin.
nb: Lutris vil identifisere ROM via dens MD5-sjekksum og laste ned spillinformasjon fra Lutris.net.
    
    ROM-dataen som brukes kommer fra TOSEC, No-intro og Redump-prosjektene.
    
    Når du trykker «Installer» nedenfor, vil prosessen med installering av spillene begynne.

en: <b>Select ROMs</b>
nb: <b>Velg ROM</b>

en: You must select ROMs to install.
nb: Du må velge en ROM å installere.

en: Do not run Lutris as root.
nb: Ikke kjør Lutris som rot.

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
nb: Din Linux-distribusjon er for gammel. Lutris vil ikke fungere riktig.

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
nb: Start et spill direkte ved å legge til parameteret «lutris:rungame/spillidentifikator».
    Hvis flere spill bruker samme identifikator, kan du bruke ID-en til spillet (vises ved bruk av «lutris --list-games») og legg til lutris:rungameid/spill-ID.
    For å installere et spill, legg til «lutris:install/spillidentifikator».

en: Print the version of Lutris and exit
nb: Vis versjonsnummeret og avslutt

en: Show debug messages
nb: Vis feilsøkingsmeldinger

en: Install a game from a yml file
nb: Installer et spill fra en yml-fil

en: Force updates
nb: Tving gjennom oppdateringer

en: Generate a bash script to run a game without the client
nb: Generer et bash-skript for å kjøre et spill uten programmet

en: Execute a program with the Lutris Runtime
nb: Kjør et program med Lutris-kjøretiden

en: List all games in database
nb: Vis alle spillene fra databasen i en liste

en: Only list installed games
nb: Vis bare installerte spill

en: List available Steam games
nb: Vis alle tilgjengelige Steam-spill

en: List all known Steam library folders
nb: Vis alle kjente Steam-bibliotekmappene

en: List all known runners
nb: Vis alle kjente startprogrammer

en: List all known Wine versions
nb: Vis alle kjente Wine-versjoner

en: List all games for all services in database
nb: Vis alle spillene fra alle tjenestene i databasen

en: List all games for provided service in database
nb: Vis alle spillene gitte tjenester i databasen

en: Install a Runner
nb: Installer et startprogram

en: Uninstall a Runner
nb: Avinstaller et startprogram

en: Export a game
nb: Eksporter et spill

en: Import a game
nb: Importer et spill

en: Show statistics about a game saves
nb: Vis statistikk om lagrede spill

en: Upload saves
nb: Last opp lagrede spill

en: Verify status of save syncing
nb: Bekreft status for synkronisering av lagrede spill

en: Destination path for export
nb: Målmappe for eksport

en: Display the list of games in JSON format
nb: Vis liste over spill i JSON-format

en: Reinstall game
nb: Installer spillet på nytt

en: Submit an issue
nb: Send inn en sak

en: URI to open
nb: URI som skal åpnes

en: No installer available.
nb: Ingen installeringsprogram tilgjengelig.

en: %s is not a valid URI
nb: %s er ikke en gyldig URI

en: Failed to download %s
nb: Klarte ikke laste ned %s

en: download {url} to {file} started
nb: nedlasting fra {url} til {file} begynt

en: No such file: %s
nb: Manglende fil: %s

en: Sync Again
nb: Synkroniser igjen

en: Steam accounts
nb: Steam-kontoer

en: Select which Steam account is used for Lutris integration and creating Steam shortcuts.
nb: Velg hvilken Steam-konto som skal brukes for Lutris-integrasjon, og opprettelse av Steam-snarveier.

en: Connected as <b>%s</b>
nb: Tilkoblet som <b>%s</b>

en: Not connected
nb: Ikke koblet til

en: Logout
nb: Logg ut

en: Login
nb: Logg inn

en: Keep your game library synced with Lutris.net
nb: Hold ditt spillbibliotek synkronisert med Lutris.net

en: <i>This will send play time, last played, runner, platform 
    and store information to the lutris website so you can 
    sync this data on multiple devices</i>
nb: <i>Dette vil sende spilletid, sist spilt, startprogram, plattform 
    og lagre informasjon til Lutris-nettsiden så du kan 
    synkronisere denne dataen på flere enheter</i>

en: No Steam account found
nb: Fant ingen Steam-konto

en: <i>Syncing library...</i>
nb: <i>Synkroniserer bibliotek …</i>

en: <i>Last synced %s.</i>
nb: <i>Sist synkronisert %s.</i>

en: Synchronize library?
nb: Synkroniser biblioteket?

en: Enable library sync and run a full sync with lutris.net?
nb: Slå på synkronisering av biblioteket og begynn en full synkronisering med lutris.net?

en: Add a new game
nb: Legg til et nytt spill

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
nb: Hvis endret, erstatter disse innstillingene de samme fra grunnkjøreroppsettet.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
nb: Hvis endret, erstatter disse innstillingene de samme fra grunnkjøreroppsettet, som også overstyrer det globale oppsettet.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
nb: Hvis endret, erstatter disse innstillingene de samme fra det globale oppsettet.

en: Reset option to global or default config
nb: Tilbakestiller til globale- eller standardinnstillinger

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
nb: <i>(Kursiv indikerer at dette alternativet er endret i et lavere oppsettsnivå.)</i>

en: No options match '%s'
nb: Ingen innstillinger samsvarer med «%s»

note: type:ignore[attr-defined]
en: Only advanced options available
nb: Bare avanserte innstillinger tilgjengelige

en: No options available
nb: Ingen innstillinger tilgjengelige

en: Configure %s
nb: Sett opp %s

en: Do you want to delete the category '%s'?
nb: Vil du slette kategorien «%s»?

en: This will permanently destroy the category, but the games themselves will not be deleted.
nb: Dette vil ødelegge kategorien for alltid, men spillene dem selv vil ikke slettes.

en: '%s' is a reserved category name.
nb: «%s» er et reservert kategorinavn.

en: Merge the category '%s' into '%s'?
nb: Flett kategorien «%s» til «%s»?

en: If you rename this category, it will be combined with '%s'. Do you want to merge them?
nb: Hvis du gir nytt navn til denne kategorien, vil den bli kombinert med «%s». Vil du flette dem sammen?

en: %d games
nb: %d spill

en: Add Category
nb: Legg til kategori

en: Adds the category to the list.
nb: Legger kategorien til lista.

en: You are updating the categories on 1 game. Are you sure you want to change it?
nb: Du oppdaterer kategorien til 1 spill. Er du sikker på at du vil endre den?

en: You are updating the categories on %d games. Are you sure you want to change them?
nb: Du oppdaterer kategoriene til %d spill. Er du sikker på at du vil endre dem?

en: Changing Categories
nb: Endrer kategoriene

en: New Saved Search
nb: Nytt lagret søk

en: Search
nb: Søk

en: Installed
nb: Installert

en: Favorite
nb: Favoritt

en: Hidden
nb: Skjult

en: Categorized
nb: Kategorisert

en: -
nb: –

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Source
nb: Kilde

en: Runner
nb: Startprogram

en: Platform
nb: Plattform

en: '%s' is already a saved search.
nb: «%s» er allerede et lagret søk.

en: Do you want to delete the saved search '%s'?
nb: Vil du slette det lagrede søket «%s»?

en: This will permanently destroy the saved search, but the games themselves will not be deleted.
nb: Dette vil ødelegge det lagrede søket for alltid, men spillene dem selv vil ikke slettes.

en: Select a runner in the Game Info tab
nb: Velg et startprogram i spillinfo-siden

en: Search %s options
nb: Søk etter %s innstillinger

en: Search options
nb: Søkeinnstillinger

en: Game info
nb: Spillinfo

en: Sort name
nb: Sorter etter navn

en: Identifier
    <span size='x-small'>(Internal ID: %s)</span>
nb: Identifikator
    <span size='x-small'>(Intern-ID: %s)</span>

en: Change
nb: Endre

en: Directory
nb: Mappe

en: Move
nb: Flytt

en: The default launch option will be used for this game
nb: Standard startinnstillingen vil bli brukt for dette spillet

en: The '%s' launch option will be used for this game
nb: Startinnstillingen «%s» vil bli brukt for dette spillet

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Set custom cover art
nb: Velg tilpasset omslag

en: Remove custom cover art
nb: Fjern tilpasset omslag

en: Set custom banner
nb: Velg tilpasset banner

en: Remove custom banner
nb: Fjern tilpasset banner

en: Set custom icon
nb: Velg tilpasset ikon

en: Remove custom icon
nb: Fjern tilpasset ikon

en: Release year
nb: Utgivelsesår

en: Playtime
nb: Spilletid

en: Select a runner from the list
nb: Velg et startprogram fra lista

en: Apply
nb: Bruk

en: Game options
nb: Spillinnstillinger

en: Runner options
nb: Startprogram-innstillinger

en: System options
nb: Systeminnstillinger

en: Show advanced options
nb: Vis avanserte innstillinger

en: Advanced
nb: Avansert

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
nb: Er du sikker på at du vil endre startprogram for dette spillet? Dette vil tilbakestille hele oppsettet for dette spillet og kan ikke reverseres.

en: Confirm runner change
nb: Bekreft endring av startprogram

en: Runner not provided
nb: Startprogram ikke oppgitt

en: Please fill in the name
nb: Skriv inn navnet

en: Steam AppID not provided
nb: Steam AppID ikke oppgitt

en: The following fields have invalid values:
nb: Følgende felt har ugyldige verdier:

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
nb: Gjeldende oppsett er ikke gyldig, ignorerer lagringsforespørselen

en: Please choose a custom image
nb: Velg et tilpasset bilde

en: Images
nb: Bilder

en: Minimize client when a game is launched
nb: Minimer programmet når et spill er i ferd med å starte

en: Minimize the Lutris window while playing a game; it will return when the game exits.
nb: Minimer vinduet mens du spiller; den vises igjen når spillet avsluttes.

en: Hide text under icons
nb: Skjul tekst under ikoner

en: Removes the names from the Lutris window when in grid view, but not list view.
nb: Fjerner spillnavnene i rutenettvisning men ikke i listevisning.

en: Hide badges on icons (Ctrl+p to toggle)
nb: Skjul merker på ikoner («Ctrl + P» for å slå av/på)

en: Removes the platform and missing-game badges from icons in the Lutris window.
nb: Fjerner plattform- og manglende spillmerker fra ikoner i vinduet.

en: Show Tray Icon
nb: Vis systemkurveikon

en: Adds a Lutris icon to the tray, and prevents Lutris from exiting when the Lutris window is closed. You can still exit using the menu of the tray icon.
nb: Legger til et Lutris-ikon til systemkurven, og hindrer Lutris fra å avslutte når vinduet lukkes. Du kan fortsatt avslutte ved å bruke menyen til ikonet på systemkurven.

en: Enable Discord Rich Presence for Available Games
nb: Bruk Discord Rich Presence for tilgjengelige spill

en: Theme
nb: Tema

en: System Default
nb: Systemstandard

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

en: Overrides Lutris's appearance to be light or dark.
nb: Overstyrer Lutris sitt utseende til å være lyst eller mørkt.

en: Interface options
nb: Grensesnittinstillinger

en: Lutris settings
nb: Lutris-innstillinger

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Runners
nb: Startprogrammer

en: Sources
nb: Kilder

en: Accounts
nb: Kontoer

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Storage
nb: Lagring

en: Global options
nb: Globale innstillinger

en: Search global options
nb: Søk etter globale innstillinger

en: Manage %s versions
nb: Håndter %s versjoner

en: Do you want to uninstall %s?
nb: Vil du avinstallere %s?

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
nb: Dette vil fjerne <b>%s</b> og alle tilknyttede data.

en: Add, remove or configure runners
nb: Legg til, fjern eller sett opp startprogrammer

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
nb: Startprogrammer er kjørbare programmer eks. emulatorer, spillmotorer eller oversettelseslag i stand til å kjøre spill.

en: No runners matched the search
nb: Ingen startprogrammer samsvarer med søket

note: pretty sure there will always be many runners, so assume plural
en: Search %s runners
nb: Søk etter %s startprogrammer

en: Enable integrations with game sources
nb: Bruk integrasjoner med spillkilder

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
nb: Få tilgang til spillbibliotekene dine fra forskjellige kilder. Endringer krever omstart for å tre i kraft.

en: Paths
nb: Mapper

en: Game library
nb: Spillbibliotek

en: The default folder where you install your games.
nb: Standardmappa der du installerer spillene dine.

en: Installer cache
nb: Installasjonshurtiglager

en: If provided, files downloaded during game installs will be kept there
    
    Otherwise, all downloaded files are discarded.
nb: Hvis oppgitt, vil filer som lastes ned under spillinstallasjoner, bli oppbevart der
    
    Ellers blir alle nedlastede filer forkastet.

en: Emulator BIOS files location
nb: Plassering for emulator BIOS-filer

en: The folder Lutris will search in for emulator BIOS files if needed
nb: Mappa Lutris vil søke gjennom for emulator BIOS-filer, hvis det trengs

en: Folder is too large (%s)
nb: Mappa er for stor (%s)

en: Too many files in folder
nb: For mange filer i mappa

en: Folder is too deep
nb: Mappa er for dyp

en: Vulkan support
nb: Vulkan støtte

en: Esync support
nb: Esync støtte

en: Fsync support
nb: Fsync støtte

en: Wine installed
nb: Wine installert

en: Gamemode
nb: GameMode

en: In Flatpak
nb: I Flatpak

en: System information
nb: Systeminformasjon

en: Copy system info to Clipboard
nb: Kopier systeminformasjon til utklippstavla

en: Lutris logs
nb: Lutris-logg

en: Copy logs to Clipboard
nb: Kopier loggene til utklippstavla

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: Runtime updates
nb: Kjøretid oppdateringer

en: Runtime components include DXVK, VKD3D and Winetricks.
nb: Kjøretid komponenter inkluderer DXVK, VKD3D og Winetricks.

en: Check for Updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Automatically Update the Lutris runtime
nb: Oppdater Lutris-kjøretiden automatisk

en: Media updates
nb: Medieoppdateringer

en: Download Missing Media
nb: Last ned manglende media

en: <i>Checking for missing media...</i>
nb: <i>Ser etter manglende medium …</i>

en: Nothing to update
nb: Ingenting å oppdatere

en: Updated:
nb: Oppdatert:

en: icon
nb: ikon

en: cover
nb: omslag

en: banners
nb: bannere

en: icons
nb: ikoner

en: covers
nb: omslag

en: No new media found.
nb: Fant ingen nye media.

en: %s has been updated.
nb: %s har blitt oppdatert.

en: %s have been updated.
nb: %s har blitt oppdatert.

en: <i>Checking for updates...</i>
nb: <i>Ser etter oppdateringer …</i>

en: Updates are already being downloaded and installed.
nb: Oppdateringer blir allerede lastet ned og installert.

en: No updates are required at this time.
nb: Ingen oppdateringer er nødvendige for øyeblikket.

en: <b>Default</b>:
nb: <b>Standard</b>:

en: Enabled
nb: Slått på

en: Disabled
nb: Slått av

en: %s (default)
nb: %s (standard)

en: The setting '%s' is no longer available. You should select another choice.
nb: Innstillingen «%s» er ikke lenger tilgjengelig. Du bør velge en annen innstilling.

en: Select file
nb: Velg fil

en: Select files
nb: Velg filer

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Add Files
nb: Legg til filer

en: Files
nb: Filer

en: Download cache configuration
nb: Last ned hurtiglageroppsett

en: Cache path
nb: Mappe for hurtiglager

en: Set the folder for the cache path
nb: Velg mappa for hurtiglageret

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
nb: Hvis oppgitt, denne mappa vil bli brukt av installeringsprogram for lagring av nedlastede filer lokalt for fremtidig bruk.
    Hvis tom, forkastes filene etter fullført installasjon.

en: The required runner '%s' is not installed.
nb: Det nødvendige startprogrammet «%s» er ikke installert.

en: Select game to launch
nb: Velg spill å starte

en: Downloading file
nb: Laster ned fil

en: Downloading %s
nb: Laster ned %s

en: Launch
nb: Start

en: Calculating checksum...
nb: Kalkulerer sjekksum …

en: Looking up checksum on Lutris.net...
nb: Ser etter sjekksum på Lutris.net …

en: This ROM could not be identified.
nb: Klarte ikke identifisere ROM.

en: Looking for installed game...
nb: Ser etter installert spill …

en: Failed to import a ROM: %s
nb: Klarte ikke importere ROM: %s

en: Game already installed in Lutris
nb: Spillet er allerede installert

en: The platform '%s' is unknown to Lutris.
nb: Plattformen «%s» er ukjent for Lutris.

en: Lutris does not have a default installer for the '%s' platform.
nb: Lutris har ikke en standard installeringsprogram for «%s»-plattformen.

en: Save
nb: Lagre

en: Lutris has encountered an error
nb: Lutris har støtt på en feil

en: Copy Details to Clipboard
nb: Kopier detaljer til utklippstavla

en: You can get support from <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>. Make sure to provide the error details;
    use the 'Copy Details to Clipboard' button to get them.
nb: Du kan få støtte fra <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> eller <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>. Sørg for å oppgi feildetaljene;
    bruk «Kopier detaljer til utklippstavla»-knappen for å hente dem.

en: Error details
nb: Feildetaljer

en: Please choose a file
nb: Velg en fil

en: %s is already installed
nb: %s er allerede installert

en: Launch game
nb: Start spill

en: Install the game again
nb: Installer spillet på nytt

en: Do not ask again for this game.
nb: Ikke spør igjen for dette spillet.

en: Login failed
nb: Innlogging mislyktes

en: Install script for {}
nb: Installasjonsskript for {}

en: Humble Bundle Cookie Authentication
nb: Humble Bundle infokapsel autentisering

en: <b>Humble Bundle Authentication via cookie import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Install the following extension: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open a tab to humblebundle.com and make sure you are logged in.
    - Click the cookie icon in the top right corner, next to the settings menu
    - Check 'Prefix HttpOnly cookies' and click 'humblebundle.com'
    - Open the generated file and paste the contents below. Click OK to finish.
    - You can delete the cookies file generated by Firefox
    - Optionally, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>open a support ticket</a> to ask Humble Bundle to fix their configuration.
nb: <b>Humble Bundle autentisering via infokapsel import</b>
    
    <b>I Firefox</b>
    - Installer følgende utvidelse: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Åpne en fane til humblebundle.com og sørg for at du er pålogget.
    - Trykk på infokapsel-ikonet øverst til høyre, ved siden av innstillingsmenyen
    - Sjekk «Prefix HttpOnly cookies» og trykk «humblebundle.com»
    - Åpne den genererte fila og lim inn innholdet nedenfor. Trykk OK for å fullføre.
    - Du kan slette infokapslene generert av Firefox
    - Valgfritt, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>åpne en forespørsel om støtte</a> for å be Humble Bundle om å fikse deres oppsett.

en: The key '%s' could not be found.
nb: Fant ikke nøkkelen «%s».

en: <b>Submit an issue</b>
nb: <b>Send inn en sak</b>

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
nb: Beskriv problemet du opplever i tekstboksen nedenfor. Denne informasjonen sendes til Lutris sammen med din systeminformasjon. Du kan også lagre denne informasjonen lokalt hvis du er frakoblet.

en: _Save
nb: _Lagre

en: Select a location to save the issue
nb: Velg mappe for lagring av saken

en: Issue saved in %s
nb: Saken lagret i %s

en: Log for {}
nb: Logg for {}

en: Moving %s to %s...
nb: Flytter %s til %s …

en: Do you want to change the game location anyway? No files can be moved, and the game configuration may need to be adjusted.
nb: Vil du endre spillplasseringen likevel? Ingen filer kan flyttes, og spilloppsettet må kanskje justerses.

en: Showing games using %s
nb: Viser spill som bruker %s

en: Waiting for response from %s
nb: Venter på svar fra %s

en: Unable to get runner versions: %s
nb: Klarte ikke hente startprogramversjoner: %s

en: Unable to get runner versions from lutris.net
nb: Klarte ikke hente startprogramversjoner fra lutris.net

en: %s version management
nb: %s versjonsbehandling

en: View %d game | View %d games
nb[0]: Vis %d spill
nb[1]: Vis %d spill

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Wine version usage
nb: Bruk av Wine-versjon

en: Version %s is not longer available
nb: Versjonen %s er ikke tilgjengelig lengre

en: Downloading…
nb: Laster ned …

en: Extracting…
nb: Pakker ut …

en: Failed to retrieve the runner archive
nb: Klarte ikke hente startprogramarkiv

en: Uninstall %s
nb: Avinstaller %s

en: Remove %s
nb: Fjerner %s

en: Uninstall %d games
nb: Avinstaller spillene %d

en: Remove %d games
nb: Fjern spillene %d

en: Uninstall %d games and remove %d games
nb: Avinstaller spillene %d og fjern spillene %d

en: After you uninstall these games, you won't be able play them in Lutris.
nb: Etter at du har avinstallert disse spillene, vil du ikke kunne spille dem i Lutris.

en: Uninstalled games that you remove from the library will no longer appear in the 'Games' view, but those that remain will retain their playtime data.
nb: Avinstallerte spill som du fjerner fra biblioteket vil ikke vises i «Spill»-visningen, men de som består vil beholde spilltidsdataene.

en: After you remove these games, they will no longer appear in the 'Games' view.
nb: Etter at du har fjernet disse spillene, vil de ikke vises i «Spill»-visningen.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are shared with other games that you are not removing.
nb: Noen av spillmappene kan ikke fjernes fordi de deles med andre spill som ikke skal fjernes.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are protected.
nb: Noen av spillmappene kan ikke fjernes fordi de er beskyttet.

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be moved to the trash.
nb: Bekreft.
    Alt under <b>%s</b>
    vil flyttes til papirkurven.

en: Please confirm.
    All the files for %d games will be moved to the trash.
nb: Bekreft.
    Alle filene for spillet %d vil flyttes til papirkurven.

en: Permanently delete files?
nb: Slett filer for alltid?

en: Remove from Library
nb: Fjern fra biblioteket

en: Delete Files
nb: Slett filer

en: Loading...
nb: Laster …

en: Steam game <b>{appid}</b>
nb: Steam-spill <b>{appid}</b>

en: Download
nb: Last ned

en: Use Cache
nb: Bruk hurtiglager

en: Select File
nb: Velg fil

en: Cache file for future installations
nb: Hurtiglagringsfil for fremtidige installasjoner

en: Source:
nb: Kilde:

en: Configure download cache
nb: Sett opp hurtiglager for nedlastinger

en: Change where Lutris downloads game installer files.
nb: Endrer hvor Lutris laster ned spillinstallasjonsfiler.

en: View installer source
nb: Vis installasjonskilde

en: Remove game files
nb: Fjern spillfiler

en: Are you sure you want to cancel the installation?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte installasjonen?

en: Cancel installation?
nb: Avbryte installasjonen?

en: Waiting for Lutris component installation
    <small>Installations can fail if Lutris components are not installed first.</small>
nb: Venter på installering av Lutris-komponent
    <small>Feil kan oppstå hvis Lutris-komponentene ikke installeres først.</small>

en: Install %s
nb: Installer %s

en: This game requires %s. Do you want to install it?
nb: Spillet trenger %s. Vil du installere den?

en: Missing dependency
nb: Mangler avhengighet

en: Installing {}
nb: Installerer {}

en: No installer available
nb: Ingen installeringsprogram tilgjengelig

en: Missing field "%s" in install script
nb: Mangler «%s» i installasjonsskriptet

en: Improperly formatted file "%s"
nb: Fila «%s» er formatert feil

en: Select installation directory
nb: Velg installasjonsmappe

en: Preparing Lutris for installation
nb: Forbereder Lutris for installasjon

en: This game has extra content
    <small>Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.</small>
nb: Dette spillet har ekstra innhold
    <small>Velg hvilken du vil ha og de vil tilgjengeliggjøres i «extras»-mappa hvor spillet er installert.</small>

en: Please review the files needed for the installation then click 'Install'
nb: Les gjennom filene som trengs for installasjonen og trykk «Installer»

en: Downloading game data
nb: Laster ned spilldata

en: Unable to get files: %s
nb: Klarte ikke hente filene: %s

en: Installing game data
nb: Installerer spilldata

note: Lutris flatplak doesn't autodetect files on CD-ROM properly and selecting this option doesn't let the user click "Back" so the only option is to cancel the install.
en: Autodetect
nb: Oppdag automatisk

en: Browse…
nb: Bla gjennom …

en: Eject
nb: Løs ut

en: Select the folder where the disc is mounted
nb: Velg mappa der plata er montert

en: An unexpected error has occurred while installing this game. Please share the details below with the Lutris team on <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>.
nb: Det har oppstått en uventet feil under installasjonen av dette spillet. Del detaljene nedenfor hvis du ønsker støtte fra Lutris på <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> eller <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>.

en: _Launch
nb: _Start

en: _Abort
nb: _Avbryt

en: Abort and revert the installation
nb: Avbryt og reverser installasjonen

en: _Close
nb: _Lukk

en: Connect your %s account to access your games
nb: koble til %s-kontoen din for å få tilgang til spillene dine

en: Add a game matching '%s' to your favorites to see it here.
nb: Legg til et spill som samsvarer med «%s» til favorittene dine for å se det her.

en: No hidden games matching '%s' found.
nb: Fant ingen skjulte spill som samsvarer med «%s».

en: No installed games matching '%s' found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
nb: Fant ingen installerte spill som samsvarer med «%s». Trykk «Ctrl + I» for å vise avinstallerte spill.

en: No games matching '%s' found
nb: Fant ingen spill som samsvarer med «%s»

en: Add games to your favorites to see them here.
nb: Legg til spill i favorittene dine for å se dem her.

en: No games are hidden.
nb: Ingen spill er skjult.

en: No installed games found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
nb: Fant ingen installerte spill. Trykk «Ctrl + I» for å vise avinstallerte spill.

en: No games found
nb: Fant ingen spill

en: Search %s games
nb: Søk etter %s spill

en: Search 1 game
nb: Søk etter 1 spill

en: Unsupported Lutris Version
nb: Lutris-versjonen er ikke støttet

en: This version of Lutris will no longer receive support on Github and Discord, and may not interoperate properly with Lutris.net. Do you want to use it anyway?
nb: Denne versjonen av Lutris vil ikke motta støtte lengre på Github og Discord, og kan samkjøre dårlig med Lutris.net. Vil du bruke den likevel?

en: Show Hidden Games
nb: Vis skjulte spill

en: Rehide Hidden Games
nb: Skjul de skjulte spillen på nytt

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
nb: Grensene dine er ikke satt opp riktig. Øk dem som beskrevet her: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: Missing
nb: Mangler

en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: Open in file browser
nb: Åpne i filbehandleren

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives <b>don't work</b>.
nb: <b>Advarsel!</b> Den valgte mappa er plassert på en lagringsenhet formatert av Windows.
    Spill og programmer installert på en Windows-enhet <b>fungerer ikke</b>.

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation will not work properly.
nb: <b>Advarsel!</b> Den valgte mappa inneholder filer. Installasjonen vil ikke fungere ordentlig.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
nb: <b>Advarsel!</b> Målmappa er ikke skrivbar for den gjeldende brukeren.

en: Add
nb: Legg til

en: Delete
nb: Slett

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Download interrupted
nb: Nedlasting avbrutt

en: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
nb: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f} MB/s), {time} gjenstår

en: Platform:
    <b>%s</b>
nb: Plattform:
    <b>%s</b>

en: Time played:
    <b>%s</b>
nb: Spilletid:
    <b>%s</b>

en: Last played:
    <b>%s</b>
nb: Sist spilt:
    <b>%s</b>

en: Launching
nb: Starter

en: Run
nb: Kjør

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Connect
nb: Koble til

en: Manage Versions
nb: Håndter versjoner

en: Edit Games
nb: Rediger spill

en: Library
nb: Bibliotek

en: Saved Searches
nb: Lagret søk

en: Platforms
nb: Plattformer

en: Games
nb: Spill

en: Recent
nb: Nylige

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Uncategorized
nb: Ukategorisert

en: Running
nb: Kjører

en: Show Lutris
nb: Vis Lutris

en: Quit
nb: Avslutt

en: Hide Lutris
nb: Skjul Lutris

en: Invalid runner provided %s
nb: Ugyldig startprogram oppgitt %s

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
nb: En av {params}-parameterne er nødvendig for {cmd}-kommandoen

en:  or
nb:  eller

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
nb: Parameteren {param} er nødvendig for {cmd}-kommandoen

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
nb: Ugyldig fil «%s». Klarte ikke gjøre den kjørbar

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
nb: Parameterfil og kommando kan ikke brukes samtidig for utføringen av kommando

en: No parameters supplied to execute command.
nb: Ingen parametere oppgitt for utføring av kommando.

en: Unable to find executable %s
nb: Fant ikke programfila %s

en: %s does not exist
nb: %s finnes ikke

en: Extracting %s
nb: Pakker ut %s

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
nb: Sett inn eller monter spillplate og trykk «Oppdag automatisk» eller
    «Bla gjennom» hvis enheten er montert på en ikke-standarisert mappe.

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
nb: 
    
    Lutris leter etter en montert lagringsenhet eller bilde 
    som inneholder følgende fil eller mappe:
    <i>%s</i>

en: The required file '%s' could not be located.
nb: Fant ikke den nødvendige fila «%s».

en: Source does not exist: %s
nb: Kilden finnes ikke: %s

en: Invalid source for 'move' operation: %s
nb: Ugyldig kilde for «flytt»-operasjonen: %s

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
nb: Klarte ikke flytte {src} 
    til målet {dst}

en: Rename error, source path does not exist: %s
nb: Feil ved endring av navn, kildemappa finnes ikke: %s

en: Rename error, destination already exists: %s
nb: Feil ved endring av navn, målet finnes allerede: %s

en: Missing parameter src
nb: Mangler parameter «src»

en: Wrong value for 'src' param
nb: Feil verdi for «src»-parameter

en: Wrong value for 'dst' param
nb: Feil verdi for «dst»-parameter

en: Command exited with code %s
nb: Kommando avsluttet med koden %s

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
nb: Feil verdi for «write_file»-modusen: «%s»

en: install_or_extract only works with wine!
nb: «install_or_extract» fungerer bare med Wine!

en: This game requires %s.
nb: Dette spillet krever %s.

en: File
nb: Fil

en: missing field `url` for file `%s`
nb: mangler felt «url» for fila «%s»

en: missing field `filename` in file `%s`
nb: mangler feil «filename» i fila «%s»

en: {file} on {host}
nb: {file} på {host}

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
nb: Ugyldig sjekksum, forventet format (type:hash)

en:  checksum mismatch
nb:  sjekksum samsvarer ikke

en: The script was missing the '%s' key, which is required.
nb: Skriptet manglet «%s» nøkkelen, som trengs.

en: Game config key must be a string
nb: Spilloppsettsnøkkel må være en tekst

en: Invalid 'game' section
nb: Ugyldig «spill»-seksjon

en: This installer doesn't have a 'script' section
nb: Installeringsprogram har ikke en «skript»-seksjon

en: Invalid script: 
    {}
nb: Ugyldig skript: 
    {}

en: This installer requires %s on your system
nb: Installeringsprogrammet trenger %s på ditt system

en: You need to install {} before
nb: Du må installere {} før

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
nb: Lutris har ikke de nødvendige tillatelsene for å installere til mappa:

en: Path %s not found, unable to create game folder. Is the disk mounted?
nb: Fant ikke mappa %s, klarte ikke opprette spillmappa. Er lagringsenheten montert?

en: Installer commands are not formatted correctly
nb: Installeringsprogram kommandoene er ikke formatert riktig

en: The command "%s" does not exist.
nb: Kommandoen «%s» finnes ikke.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
nb: Klarte ikke finne programfila på %s, sjekk målmappa.
    Deler av installasjonsprosessen er kanskje ikke fullført.

en: Installation completed!
nb: Installasjon fullført!

en: Malformed steam path: %s
nb: Feilskrevet Steam-mappe: %s

en: Desktop resolution
nb: Skrivebordsoppløsning

en: Atari800
nb: Atari 800

en: Atari 8bit computers
nb: Atari 8 bit datamaskiner

en: Atari 400, 800 and XL emulator
nb: Atari 400, 800 og XL emulator

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
nb: Spilldataen, kjent som ROM-bilde. 
    Støttede formater: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ og PRO.

en: BIOS location
nb: Plassering for BIOS

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
nb: En mappe som inneholder Atari 800 BIOS-filer.
    De er levert av Lutris så du bør ikke måtte endre dette.

en: Emulate Atari 800
nb: Emuler Atari 800

en: Emulate Atari 800 XL
nb: Emuler Atari 800 XL

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
nb: Emuler Atari 320 XE (Compy Shop)

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
nb: Emuler Atari 320 XE (Rambo)

en: Emulate Atari 5200
nb: Emuler Atari 5200

en: Machine
nb: Maskin

en: Graphics
nb: Bilde

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen resolution
nb: Fullskjermsoppløsning

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
nb: Klarte ikke laste ned Atari 800 BIOS-arkiv

en: Game directory
nb: Spillmappe

en: The directory in which the game lives. If installed into Cemu, this will be in the mlc directory, such as mlc/usr/title/00050000/101c9500.
nb: Mappa der spillet ligger. Hvis det er installert i Cemu, vil det være i «mlc»-mappa, eks. mlc/usr/title/00050000/101c9500.

en: Compressed ROM
nb: Komprimert ROM

en: A game compressed into a single file (WUA format), only use if not using game directory
nb: Et spill komprimert til en enkelt fil (WUA-format), bare bruk hvis du ikke bruker spillmappa

en: Custom mlc folder location
nb: Tilpasset «mlc»-mappe plassering

en: Render in upside down mode
nb: Gjengi i opp ned-modus

en: NSight debugging options
nb: NSight-feilsøkingsinnstillinger

en: Intel legacy graphics mode
nb: Intel foreldet bildemodus

en: GameCube and Wii emulator
nb: GameCube og Wii emulator

en: ISO file
nb: ISO-fil

en: Exit Dolphin with emulator.
nb: Avslutt Dolphin med emulator.

en: Custom Global User Directory
nb: Tilpasset global brukermappe

en: Main file
nb: Hovedfil

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    If the executable is managed in the config file, this should be the config file, instead specifying it in 'Configuration file'.
nb: CONF- EXE- COM- eller BAT-fila som skal kjøres.
    Hvis den kjørbare fila behandles i oppsettsfila, burde dette være oppsettsfila, i stedet for å velge den i «Oppsettsfil».

en: Configuration file
nb: Oppsettsfil

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
nb: Start DOSBox med innstillingene i denne fila. 
    Den kan ha en seksjon hvor du kan skrive inn kommandoer som skal kjøres ved oppstart. Les DOSBox-dokumentasjonen for mer informasjon.

en: Command line arguments
nb: Kommandolinje argumenter

en: Command line arguments used when launching DOSBox
nb: Kommandolinje argumenter brukt ved oppstart av DOSBox

en: Working directory
nb: Arbeidsmappe

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
nb: Plasseringen hvor spillet kjøres fra.
    Som standard bruker Lutris mappa til programfila.

en: Open game in fullscreen
nb: Åpne spillet i fullskjerm

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
nb: Ber DOSBox starte spillet i fullskjerm.

en: Exit DOSBox with the game
nb: Avslutt DOSBox med spillet

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
nb: Avslutter DOSBox når spillet avsluttes.

en: PlayStation 1 Emulator
nb: PlayStation 1 emulator

en: Enters fullscreen mode immediately after starting.
nb: Går inn i fullskjermmodus med en gang etter oppstart.

en: No Fullscreen
nb: Ingen fullskjerm

en: Prevents fullscreen mode from triggering if enabled.
nb: Hindrer fullskjermmodus hvis slått på.

en: Batch Mode
nb: Batch-modus

en: Boot
nb: Oppstart

en: Enables batch mode (exits after powering off).
nb: Tar i bruk batch-modus (avslutter etter avslåing).

en: Force Fastboot
nb: Tving raskoppstart

en: Force fast boot.
nb: Tvinger raskoppstart.

en: Force Slowboot
nb: Tving sakteoppstart

en: Force slow boot.
nb: Tvinger sakteoppstart.

en: No Controllers
nb: Ingen kontrollere

en: Controllers
nb: Kontrollere

en: Prevents the emulator from polling for controllers. Try this option if you're having difficulties starting the emulator.
nb: Hindrer emulatoren fra å søke etter kontrollere. Prøv dette hvis du har problemer med oppstart av emulatoren.

en: Custom configuration file
nb: Tilpasset oppsettsfil

en: Loads a custom settings configuration from the specified filename. Default settings applied if file not found.
nb: Laster en tilpasset oppsettsfil fra den oppgitte fila. Standard innstillinger brukes hvis fila ikke blir funnet.

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
nb: Starter RPG Maker 2000/2003 spill

en: Select the directory of the game. <b>(required)</b>
nb: Velg mappa til spillet. <b>(nødvendig)</b>

en: Encoding
nb: Tegnkoding

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used.
nb: I stedet for å oppdage tegnkodingen automatisk eller bruke den i RPG_RT.ini, brukes den valgte tegnkodingen.

en: Auto (ignore RPG_RT.ini)
nb: Auto (ignorer RPG_RT.ini)

en: Western European
nb: Vesteuropeisk

en: Central/Eastern European
nb: Mellom- Øst-Europa

en: Japanese
nb: Japansk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Chinese (Simplified)
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (Traditional)
nb: Kinesisk (tradisjonell)

en: Greek
nb: Gresk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Baltic
nb: Baltikum

en: Engine
nb: Spillmotor

en: Disable auto detection of the simulated engine.
nb: Slår av automatisk oppdaging av den simulerte spillmotoren.

en: RPG Maker 2000 engine (v1.00 - v1.10)
nb: RPG Maker 2000 spillmotor (v1.00 - v1.10)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.50 - v1.51)
nb: RPG Maker 2000 spillmotor (v1.50 - v1.51)

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
nb: RPG Maker 2000 (Engelsk utgave) spillmotor

en: RPG Maker 2003 engine (v1.00 - v1.04)
nb: RPG Maker 2003 spillmotor (v1.00 - v1.04)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.05 - v1.09a)
nb: RPG Maker 2003 spillmotor (v1.05 - v1.09a)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
nb: RPG Maker 2003 (Engelsk utgave) spillmotor

en: Patches
nb: Programrettelser

en: Instead of autodetecting patches used by this game, force emulation of certain patches.
    
    Available patches:
    <b>common-this</b>: "This Event" in common events<b>dynrpg</b>: DynRPG patch by Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch by Ineluki<b>maniac</b>: Maniac Patch by BingShan<b>pic-unlock</b>: Pictures are not blocked by messages<b>rpg2k3-cmds</b>: Support all RPG Maker 2003 event commands in any version of the engine
    
    You can provide multiple patches or use 'none' to disable all engine patches.
nb: I stedet for å automatisk oppdage programrettelser som brukes av dette spillet, tving gjennom enkelte programrettelser.
    
    Tilgjengelige programrettelser:
    <b>common-this</b>: «Denne hendelsen» i vanlige hendelser<b>dynrpg</b>: DynRPG Patch fra Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch fra Ineluki<b>maniac</b>: Maniac Patch fra BingShan<b>pic-unlock</b>: Bilder blokkeres ikke av meldinger<b>rpg2k3-cmds</b>: Støtt alle RPG Maker 2003 hendelseskommandoer i alle versjoner av spillmotoren
    
    Du kan velge flere programrettelser eller bruke «Ingen» for å slå av spillmotor-programrettelser.

en: Language
nb: Språk

en: Load the game translation in the language/LANG directory.
nb: Laster inn spilloversettelser i mappa «language/LANG».

en: Save path
nb: Lagre mappe

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
nb: I stedet for å lagre brukerfiler i spillmappa, lagres de i den valgte mappa. Mappa må finnes.

en: New game
nb: Nytt spill

en: Skip the title scene and start a new game directly.
nb: Hopp over tittel og start nytt spill direkte.

en: Load game ID
nb: Last spill-ID

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd.
    Set to 0 to disable.
nb: Hopp over tittel og last «SaveXX.lsd».
    Sett til 0 for å slå av.

en: Record input
nb: Ta opp inndata

en: Records all button input to the specified log file.
nb: Tar opp alle knappeinndata til en valgt loggfil.

en: Replay input
nb: Gjenta inndata

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'.
    If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
nb: Gjentar knappeinndata fra den valgte loggfila, generert av «Ta opp inndata».
    Hvis det tilfeldige frøet og tilstanden av brukerspillfilmappa også er det samme som det var når loggen ble loggført, burde dette gjengi identiske forhold til den som er tatt opp.

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Test play
nb: Testspill

en: Enable TestPlay (debug) mode.
nb: Bruk TestPlay (feilsøk)-modus.

en: Hide title
nb: Skjul tittel

en: Hide the title background image and center the command menu.
nb: Skjuler tittel bakgrunnsbilde og fremviser kommandomenyen.

en: Start map ID
nb: Start kart-ID

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead.
    Set to 0 to disable.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nb: Overstyr kartet brukt for nye spill og bruk «MapXXXX.lmu» i stedet.
    Sett til 0 for å slå av.
    
    Støttes ikke med «Last spill-ID».

en: Start position
nb: Start posisjon

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position.
    Provide two numbers separated by a space.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nb: Overstyr festens startposisjon og flytt festen til den valgte posisjonen.
    Oppgi to tall atskilt med et mellomrom.
    
    Støttes ikke med «Last spill-ID».

en: Start party
nb: Start festen

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs.
    Provide one to four numbers separated by spaces.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nb: Overstyr de opprinnelige festmedlemmene med de valgte aktør-ID-ene.
    Oppgi en til fire tall atskilt med et mellomrom.
    
    Støttes ikke med «Last spill-ID».

en: Battle test
nb: Kamptest

en: Start a battle test with the specified monster party.
nb: Start en kamptest med den valgte monster festen.

en: AutoBattle algorithm
nb: Autokamp algoritme

en: Which AutoBattle algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
    <b>ATTACK</b>: Like RPG_RT+ but only physical attacks, no skills.
nb: Hvilken autokamp algoritme som skal brukes.
    
    <b>RPG_RT</b>: Den standardiserte RPG_RT kompatible algoritmen, med RPG_RT feil.
    <b>RPG_RT+</b>: Den standardiserte RPG_RT kompatible algoritmen, med feilrettelser.
    <b>ATTACK</b>: Som RPG_RT+ men bare fysiske angrep, ingen ferdigheter.

en: EnemyAI algorithm
nb: FiendeKI algoritme

en: Which EnemyAI algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
nb: Hvilken FiendeKI algoritme som skal brukes.
    
    <b>RPG_RT</b>: Den standardiserte RPG_RT kompatible algoritmen, med RPG_RT feil.
    <b>RPG_RT+</b>: Den standardiserte RPG_RT+ kompatible algoritmen, med feilrettelser.

en: RNG seed
nb: Tilfeldig frø

en: Seeds the random number generator.
    Use -1 to disable.
nb: Frø til tilfeldig tallgenerator.
    Bruk -1 for å slå av.

en: Audio
nb: Lyd

en: Enable audio
nb: Slå på lyd

en: Switch off to disable audio.
nb: Slå av for å ikke ha lyd.

en: BGM volume
nb: Lydstyrke for BGM

en: Volume of the background music.
nb: Lydstyrke for bakgrunnsmusikken.

en: SFX volume
nb: Lydstyrke for filmtriks

en: Volume of the sound effects.
nb: Lydstyrke for lydeffekter.

en: Soundfont in sf2 format to use when playing MIDI files.
nb: Soundfont i sf2-format for bruk ved avspilling av MIDI-filer.

en: Start in fullscreen mode.
nb: Start i fullskjermmodus.

en: Game resolution
nb: Spilloppløsning

en: Force a different game resolution.
    
    This is experimental and can cause glitches or break games!
nb: Tving gjennom en annen spilloppløsning.
    
    Dette er eksperimentell og kan forårsake diverse feil og ødelegge spill!

en: 320×240 (4:3, Original)
nb: 320 × 240 (4:3, original)

en: 416×240 (16:9, Widescreen)
nb: 416 × 240 (16:9, bredformat)

en: 560×240 (21:9, Ultrawide)
nb: 560 × 240 (19:9, ultrabredformat)

en: Scaling
nb: Skalering

en: How the video output is scaled.
    
    <b>Nearest</b>: Scale to screen size (causes scaling artifacts)
    <b>Integer</b>: Scale to multiple of the game resolution
    <b>Bilinear</b>: Like Nearest, but output is blurred to avoid artifacts
nb: Hvordan videoutgangen er skalert.
    
    <b>Nærmeste</b>: Skalerer til skjermstørrelsen (forårsaker skaleringsfeil)
    <b>Heltall</b>: Skalerer til multiplikatorer av spilloppløsningen
    <b>Bilineær</b>: Som «Nærmeste», men utdataen er sløret for å unngå feil

en: Nearest
nb: Nærmeste

en: Integer
nb: Heltall

en: Bilinear
nb: Bilineær

en: Stretch
nb: Strekk

en: Ignore the aspect ratio and stretch video output to the entire width of the screen.
nb: Ignorer størrelsesforholdene og strekk videoutganger til hele bredden av skjermen.

en: Enable VSync
nb: Bruk VSync

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit.
nb: Slå av for å ikke bruke VSync og bruken av dens FPS-grense.

en: FPS limit
nb: FPS-grense

en: Set a custom frames per second limit.
    If unspecified, the default is 60 FPS.
    Set to 0 to disable the frame limiter.
nb: Velg en tilpasset grense for bilder per sekund.
    Hvis ikke satt opp, velges standarden 60 FPS.
    Velg 0 for å slå av fps-grensen.

en: Show FPS
nb: Vis FPS

en: Enable frames per second counter.
nb: Bruk teller for bilder per sekund

en: Fullscreen & title bar
nb: Fullskjerm og tittellinje

en: Fullscreen, title bar & window
nb: Fullskjerm, tittellinje og vindu

en: Runtime Package
nb: Kjøretid-pakke

en: Enable RTP
nb: Bruk RTP

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
nb: Slå av for å ikke ha støtte for kjøretid-pakke (RTP).

en: RPG2000 RTP location
nb: RPG2000 RTP plassering

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
nb: Adresse til en mappe som inneholder en utpakket RPG Maker 2000 kjøretid-pakke (RTP).

en: RPG2003 RTP location
nb: RPG2003 RTP plassering

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
nb: Adresse til en mappe som inneholder en utpakket RPG Maker 2003 kjøretid-pakke (RTP).

en: Fallback RTP location
nb: Reserve RPT plassering

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
nb: Adresse til en mappe som inneholder en kombinert RTP.

en: No game directory provided
nb: Ingen spillmappe oppgitt

en: Runs Flatpak applications
nb: Kjører Flatpak-programmer

en: Application ID
nb: Program-ID

en: The application's unique three-part identifier (tld.domain.app).
nb: Programmets unike tredelte identifikator (tld.domain.app).

en: Architecture
nb: Arkitektur

en: The architecture to run. See flatpak --supported-arches for architectures supported by the host.
nb: Arkitekturen som skal kjøres. Se kommandoen «flatpak --supported-arches» for arkitekturer som støttes av verten.

en: Branch
nb: Gren

en: The branch to use.
nb: Grenen som skal brukes.

en: Install type
nb: Installasjonstype

en: Can be system or user.
nb: Kan være systemet eller bruker.

en: Arguments to be passed to the application.
nb: Argumenter som skal sendes til programmet.

en: Command
nb: Kommando

en: The command to run instead of the one listed in the application metadata.
nb: Kommandoen som skal kjøres i stedet for den oppført i program-metadataen.

en: The directory to run the command in. Note that this must be a directory inside the sandbox.
nb: Mappa som komandoen skal kjøres i. Merk at dette må være en mappe inne i sandkassen.

en: Environment variables
nb: Miljøvariabler

en: Set an environment variable in the application. This overrides to the Context section from the application metadata.
nb: Velg en miljøvariabel i programmet. Dette overstyrer til «Context»-seksjonen fra program-metadataen.

en: The Flatpak executable could not be found.
nb: Klarte ikke finne Flatpak-programfila.

en: Flatpak installation is not handled by Lutris.
    Install Flatpak with the package provided by your distribution.
nb: Flatpak-installasjon håndteres ikke av Lutris.
    Installer Flatpak med pakken levert av din distribusjon.

en: No application specified.
nb: Ingen program valgt

en: Application ID is not specified in correct format.Must be something like: tld.domain.app
nb: Program-ID-en er ikke satt opp i riktig format. Må se ut som: tld.domain.app

en: Application ID field must not contain options or arguments.
nb: Program-ID feltet må ikke inneholde instillinger eller argumenter.

en: 68020 with 24-bit addressing
nb: 68020 med 24 bit adressering

en: 68030 without internal MMU
nb: 68030 uten intern MMU

en: 68040 without internal FPU and MMU
nb: 68040 uten intern FPU og MMU

en: 68040 without internal FPU
nb: 68040 uten intern FPU

en: 68040 without internal MMU
nb: 68040 uten intern MMU

en: 68060 without internal FPU and MMU
nb: 68060 uten intern FPU og MMU

en: 68060 without internal FPU
nb: 68060 uten intern FPU

en: 68060 without internal MMU
nb: 68060 uten intern MMU

en: Boot disk
nb: Oppstartsenhet

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
nb: Hoved diskettfila med spilldataen. 
    FS-UAE støtter disketter i flere filformater: ADF, IPF, DMS er de vanligste. ADZ (komprimert ADF) and ADF-er i zip-filer er også støttet.
    Filer som ender i .hdf vil monteres som en harddisk og ISO-er kan brukes for Amiga CD32 og CDTV-modeller.

en: Additional floppies
nb: Ytterligere disketter

en: The additional floppy disk image(s).
nb: De ytterligere diskett bildene.

en: CD-ROM image
nb: CD-ROM bilde

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
nb: CD-ROM bilde for bruk av ikke-CD32/CDTV-modeller

en: Amiga model
nb: Amiga modell

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
nb: Velg Amiga-versjonen du vil emulere.

en: Kickstart ROMs location
nb: Kickstart ROM plassering

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
nb: Velg mappa som inneholder de originale Amiga Kickstart ROM. Les FS-UAE-dokumentasjonen for å finne ut av hvordan man får tak i dem. Uten disse, bruker FS-UAE en erstattet ROM som støttes noe dårligere av Amiga-programvare.

en: Extended Kickstart location
nb: Utvidet Kickstart plassering

en: Location of extended Kickstart used for CD32
nb: Plassering av utvidet Kickstart brukt for CD32

en: Fullscreen (F12 + F to switch)
nb: Fullskjerm («F12 + F» for å bytte)

en: Scanlines display style
nb: Skannelinje skjermstil

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
nb: Tar i bruk et skjermfilter som legger til skannelinjer for å emulere katodeskjermer.

en: Graphics Card
nb: Skjermkort

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
nb: Bruk denne innstillingen for å bruke et skjermkort. Denne innstillingen er satt til «Ingen» som standard, hvor bare brikkesettbilde (OCS/ECS/AGA) støtte er tilgjengelig.

en: Graphics Card RAM
nb: Skjermkort-minne

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
nb: Overstyrer mengen skjermkort-minne tilgjengelig. 0 MB støttes egentlig ikke, men finnes av grensesnitt begrunnelser.

en: CPU
nb: Prosessor

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
nb: Bruk denne innstillingen for å overstyre prosessormodellen i den emulerte Amiga-systemet. Alle Amiga-modeller antyder til en standard prosessormodell, så du trenger bare å bruke denne innstillingen hvis du vil bruke en annen prosessor.

en: Fast Memory
nb: Rask minne

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
nb: Velg hvor mye rask minne Amiga-modellen burde ha.

en: Zorro III RAM
nb: Zorro III minne

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
nb: Overstyrer mengden rask minne for Zorro III, formatert i KB. Må være en multiplum av 1024. Standard verdien avhenger av [amiga_model]. Krever en prosessor med 32 bit adressebuss, (for eksempel A1200/020-modellen).

en: Floppy Drive Volume
nb: Lydstyrke for diskett

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
nb: Velg lydstyrken 0 for å slå av diskett klikkelyd når disketten er tom. Maks lydstyrke er 100.

en: Floppy Drive Speed
nb: Disketthastighet

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
nb: Velger hastigheten til den emulerte disketten i prosent. For eksempel, kan du velge 800 for å få en 8x økning i hastighet. Bruk 0 for å velge turbomodus. Turbomodus betyr at alle diskettoperasjoner fullføres med en gang. Standarden er 100 for de fleste modeller.

en: JIT Compiler
nb: JIT-kompilator

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
nb: Automatisk bruk av Feral GameMode-tjenesten hvis tilgjengelig. Sett til «true» for å slå av funksjonen.

en: CPU governor warning
nb: Prosessor-regulator advarsel

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
nb: Varsler fra hvis du kjører med en prosessor-regulator satt til noe annet enn ytelse. Velg «true» for å slå av advarselen

en: Atari ST computers emulator
nb: Atari ST datamaskin-emulator

en: Floppy Disk A
nb: Diskett A

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
nb: Hatari støtter diskett bilder i følgende formater: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW og CRT. De tre siste trenger (capslib)-biblioteket. ZIP støttes, du trenger ikke å pakke ut fila.

en: Floppy Disk B
nb: Diskett B

en: None
nb: Ingen

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Joystick
nb: Styrespak

en: Bios file (TOS)
nb: BIOS-fil (TOS)

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
nb: TOS er operativsystemet til Atari ST og er nødvendig for å kjøre programmer med høyeste kvalitet, reduserer risiko for feil.
    TOS 1.02 er anbefalt for spill.

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
nb: Utvid skjermen med to (Atari ST/STE)

en: Double the screen size in windowed mode.
nb: Dobbel skjermstørrelse i vindusmodus.

en: Add borders to display
nb: Legg kantlinjer til skjermen

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
nb: Hjelpsom for noen spill og demoer som bruker overskannings-teknikken. Atari ST bruker kantlinjer rundt skjermen fordi den ikke var kraftfull nok for å vise bilde i fullskjerm. Men noen personer fra demoscenen fikk til å fjerne dem og noen spill brukte denne teknikken.

en: Display status bar
nb: Vis statuslinje

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
nb: Viser en statuslinje med hjelpsom informasjon, for eksempel grønne lysdioder som lyser opp når diskettene leses fra.

en: Joysticks
nb: Styrespaker

en: Joystick 0
nb: Styrespak 0

en: Joystick 1
nb: Styrespak 1

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
nb: Vil du velge en Atari ST BIOS-fil?

en: Use BIOS file?
nb: Bruk BIOS-fil?

en: Select a BIOS file
nb: Velg en BIOS-fil

en: Intellivision Emulator
nb: Intellivision emulator

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
nb: Spilldataen, kjent som ROM bilde. 
    Støtter formatene: ROM, BIN + CFG, INT, ITV 
    Filtypen må være små bokstaver.

en: Bios location
nb: Plassering for BIOS

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
nb: Velg mappa som inneholder Intellivision BIOS-filene (exec.bin og grom.bin).
    Disse filene inneholder kode fra den originale maskinvaren som trengs for emulering.

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Core
nb: Kjerne

en: Config file
nb: Oppsettsfil

en: Verbose logging
nb: Detaljert loggføring

en: The installer does not specify the libretro 'core' version.
nb: Installeringsprogrammet oppgir ikke libretro «kjerne»-versjonen.

en: The emulator files BIOS location must be configured in the Preferences dialog.
nb: Plasseringen av emulator-BIOS-filene må settes opp i innstillingsvinduet.

en: No core has been selected for this game
nb: Ingen kjerne valgt for dette spillet

en: No game file specified
nb: Ingen spillfil valgt

en: Runs native games
nb: Kjører lokale spill

en: Executable
nb: Programfil

en: The game's main executable file
nb: Spillets hoved-programfil

en: Arguments
nb: Argumenter

en: Command line arguments used when launching the game
nb: Kommandolinje argumenter som brukes ved oppstart av spillet

en: Preload library
nb: Forhåndslast bibliotekfil

en: A library to load before running the game's executable.
nb: Bibliotekfil å laste før oppstart av spillets programfil.

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
nb: Legg mappa til LD_LIBRARY_PATH

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
nb: En mappe der bibliotekfiler burde letes etter først, før standard sett med mapper; hjelpsomt ved feilsøking av en ny bibliotekfil eller ved bruk av ikke-standard bibliotekfil for spesielle grunner.

en: The runner could not find a command or exe to use for this configuration.
nb: Startprogrammet klarte ikke finne en kommando eller .exe for dette oppsettet.

en: The file %s is not executable
nb: Filen %s er ikke kjørbar

en: Arcade game emulator
nb: Arkadespill emulator

en: The emulated machine.
nb: Den emulerte maskinen.

en: Storage type
nb: Lagringstype

en: Floppy disk
nb: Diskett

en: Floppy drive 1
nb: Diskett 1

en: Floppy drive 2
nb: Diskett 2

en: Floppy drive 3
nb: Diskett 3

en: Floppy drive 4
nb: Diskett 4

en: Cassette (tape)
nb: Kassett (magnetbånd)

en: Cassette 1 (tape)
nb: Kassett 1 (magnetbånd)

en: Cassette 2 (tape)
nb: Kassett 2 (magnetbånd)

en: Cartridge
nb: Spillmodul

en: Cartridge 1
nb: Spillmodul 1

en: Cartridge 2
nb: Spillmodul 2

en: Cartridge 3
nb: Spillmodul 3

en: Cartridge 4
nb: Spillmodul 4

en: Snapshot
nb: Øyeblikksbilde

en: Hard Disk
nb: Harddisk

en: Hard Disk 1
nb: Harddisk 1

en: Hard Disk 2
nb: Harddisk 2

en: Snapshot (dump)
nb: Øyeblikksbilde (dump)

en: Quickload
nb: Hurtiglast

en: Memory Card
nb: Minnekort

en: Cylinder
nb: Sylinder

en: Punch Tape 1
nb: Hullbånd 1

en: Punch Tape 2
nb: Hullbånd 2

en: Print Out
nb: Skriv ut

en: Autoboot
nb: Automatisk oppstart

en: Autoboot command
nb: Automatisk oppstartskommando

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
nb: Skriver denne kommandoen automatisk ved oppstart av systemet, et «Enter»-tastetrykk skjer automatisk.

en: Delay before entering autoboot command
nb: Forsink før begynnelse av automatisk oppstartskommando

en: ROM/BIOS path
nb: ROM/BIOS mappe

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
nb: Velg mappa som inneholder ROM- og BIOS-filer.
    Disse filene inneholder kode fra den originale maskinvaren som trengs for emulering.

en: CRT effect ()
nb: CRT-effekt ()

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
nb: Bruker en CRT-effekt på skjermen. Krever OpenGL-opptegneren.

en: Debugging
nb: Feilsøking

en: Verbose
nb: Detaljert

en: display additional diagnostic information.
nb: vis ytterligere diagnostikk informasjon

en: Video backend
nb: Videomotor

en: Software
nb: Programvare

en: Wait for VSync
nb: Vent for VSync

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
nb: Venter på starten av VBLANK før rotering av skjermene; reduserer skjermriving.

en: Menu mode key
nb: Menymodustast

en: Menu
nb: Meny

en: Right Control
nb: Høyre Ctrl

en: Left Control
nb: Venstre Ctrl

en: Right Alt
nb: Høyre Alt

en: Left Alt
nb: Venstre Alt

en: Right Super
nb: Høyre Super

en: Left Super
nb: Venstre Super

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
nb: Tast for å bytte mellom fullstendig-tastaturmodus og delvis-tastaturmodus (standard: «Scroll Lock»)

en: Arcade
nb: Arkade

en: No device is set for machine %s
nb: Ingen enhet er satt for maskinen %s

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
nb: Mappa «%s» er ikke satt opp. Sett opp mappa i innstillingene.

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
nb: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX …

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
nb: Spilldataen, kjent som ROM bilde. 
    Mednafen støtter GZIP og ZIP komprimerte ROM.

en: Machine type
nb: Maskintype

en: Aspect ratio
nb: Størrelsesforhold

en: Stretched
nb: Strukket

en: Preserve aspect ratio
nb: Behold størrelsesforhold

en: Integer scale
nb: Heltall skala

en: Multiple of 2 scale
nb: Multippel av 2 skala

en: Video scaler
nb: Videoskala

en: Sound device
nb: Lydenhet

en: Mednafen default
nb: Mednafen-standard

en: ALSA default
nb: ALSA-standard

en: Use default Mednafen controller configuration
nb: Bruk standard Mednafen kontroller-oppsett

en: The game data, commonly called a ROM image.
nb: Spilldataen, kjent som ROM bilde.

en: Hide OSD
nb: Skjul OSD

en: Magnavox Odyssey² Emulator
nb: Magnavox Odyssey² emulator

en: Disable
nb: Slå av

en: Arrow Keys and Right Shift
nb: Piltaster og Høyre Shift

en: W,S,A,D,SPACE
nb: W,S,A,D,MELLOMROM

en: First controller
nb: Første kontroller

en: Second controller
nb: Andre kontroller

en: MSX computer emulator
nb: MSX datamaskin-emulator

en: Sega Master System Emulator
nb: Sega Master System emulator

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
nb: Spilldataen, kjent som ROM bilde.
    Støtter formatene: SMS- og GG-filer. ZIP komprimerte ROM støttes.

en: Fullboot
nb: Full oppstart

en: No GUI
nb: Ingen grensesnitt

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
nb: Kjører spillmoduler for PICO-8 fantasikonsoll

en: Cartridge file/URL/ID
nb: Spillmodul fil/URL/ID

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
nb: Du kan velge en .p8.png-fil plassering, URL eller BBS-spillmodul-ID her.

en: Launch in fullscreen.
nb: Start i fullskjerm.

en: Window size
nb: Vindusstørrelse

en: The initial size of the game window.
nb: Den opprinnelige størrelsen på spillvinduet.

en: Start in splore mode
nb: Start i splore-modus

en: Extra arguments
nb: Ekstra argumenter

en: Extra arguments to the executable
nb: Ekstra argumenter for programfila

en: Engine (web only)
nb: Spillmotor (bare på nett)

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
nb: Navnet på spillmotor (vil lastes ned) eller en lokal filplassering

en: Disc image file
nb: Platebildefil

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
nb: Spilldatafil
    Støtter formatene: GDI, CDI og CHD

en: Aspect Ratio
nb: Størrelsesforhold

en: Europe
nb: Europa

en: System Language
nb: Systemspråk

en: English
nb: Engelsk

en: German
nb: Tysk

en: French
nb: Fransk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Italian
nb: Italiensk

en: PAL-M (Brazil)
nb: PAL-M (Brasil)

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
nb: PAL-N (Argentina, Paraguay og Uruguay)

en: Time Sync
nb: Tidssynkronisering

en: Audio and video
nb: Lyd og video

en: Internal Video Resolution Scale
nb: Intern videooppløsningsskala

en: Only available in premium version.
nb: Bare tilgjengelig i premium-versjonen.

en: Do you want to select a premium license file?
nb: Vil du velge en premium-lisensfil?

en: Use premium version?
nb: Bruk premium-versjonen?

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
nb: Spilldataen.
    Støtter formatene: ISO og CDI

en: Gamepads
nb: Spillkontroller

en: Gamepad 1
nb: Spillkontroller 1

en: Gamepad 2
nb: Spillkontroller 2

en: Gamepad 3
nb: Spillkontroller 3

en: Gamepad 4
nb: Spillkontroller 4

en: Path to EBOOT.BIN
nb: Plassering til EBOOT.BIN

en: Custom executable for the runner
nb: Tilpasset programfil for startprogrammet

en: Side Panel
nb: Sidepanel

en: Visible in Side Panel
nb: Synlig i sidepanelet

en: Show this runner in the side panel if it is installed or available through Flatpak.
nb: Vis dette startprogrammet i sidepanelet hvis det er installert eller tilgjengelig med Flatpak.

en: The executable '%s' could not be found.
nb: Fant ikke programfila «%s».

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
nb: Det nødvendige startprogrammet er ikke installert.
    Vil du installere det nå?

en: Required runner unavailable
nb: Det nødvendige startprogrammet er ikke tilgjengelig

en: Failed to retrieve {} ({}) information
nb: Klarte ikke hente {} ({}) informasjon

en: The '%s' version of the '%s' runner can't be downloaded.
nb: Klarte ikke laste ned «%s»-versjonen av «%s»-startprogrammet.

en: The the '%s' runner can't be downloaded.
nb: Klarte ikke laste ned «%s»-startprogrammet.

en: Failed to extract {}
nb: Klarte ikke pakke ut {}

en: Failed to extract {}: {}
nb: Klarte ikke pakke ut {}: {}

en: NSP file
nb: NSP-fil

en: Encryption keys
nb: Krypteringsnøkler

en: File containing the encryption keys.
nb: Fil som inneholder krypteringsnøkler.

en: Title keys
nb: Tittelnøkler

en: File containing the title keys.
nb: Fil som inneholder tittelnøkler.

en: <b>Warning</b> Scalers may not work with OpenGL rendering.
nb: <b>Advarsel</b> Videoskalaer fungerer kanskje ikke med OpenGL-opptegneren.

en: <b>Warning</b> The '%s' scaler does not work with a scale factor of %s.
nb: <b>Advarsel</b> «%s»-skaleringsverktøyet fungerer ikke med en skaleringsfaktor av %s.

en: Engine for point-and-click games.
nb: Spillmotor for pek-og-klikk-spill.

en: Game identifier
nb: Spillidentifikator

en: Game files location
nb: Plassering for spillfiler

en: Enable subtitles
nb: Bruk undertekster

en: Aspect ratio correction
nb: Korrigering av størrelsesforhold

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
nb: De fleste spill som støttes av ScummVM ble laget for VGA-skjermer med bruk av rektangulære piksler. Bruk av denne innstillingen for disse spillene vil bevare 4:3 størrelsesforholdet de var ment for.

en: Graphic scaler
nb: Bildeskala

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
nb: Algoritmen brukt for oppskalering av spilletsoppløsning, noe som resulterer i forskjellige visuelle stiler.

en: Scale factor
nb: Skaleringsfaktor

en: Changes the resolution of the game. For example, a 2x scale will take a 320x200 resolution game and scale it up to 640x400.
nb: Endrer spilloppløsningen. For eksempel en 2x-skala vil gjøre en 320 × 200-spilloppløsning om til 640 × 400.

en: Renderer
nb: Opptegner

en: OpenGL (with shaders)
nb: OpenGL (med skyggeleggere)

en: Changes the rendering method used for 3D games.
nb: Endrer opptegningsmetode brukt av 3D-spill.

en: Render mode
nb: Opptegningsmodus

en: Hercules (Green)
nb: Hercules (grønn)

en: Hercules (Amber)
nb: Hercules (gyllen)

en: Changes the graphics hardware the game will target, if the game supports this.
nb: Endrer maskinvaren som driver skjermbildet som spillet vil målrette, hvis spillet støtter dette.

en: Stretch mode
nb: Strekkmodus

en: Center
nb: Midten

en: Pixel Perfect
nb: Perfekte piksler

en: Even Pixels
nb: Gjevne piksler

en: Fit
nb: Fasong

en: Fit (force aspect ratio)
nb: Fasong (tving størrelsesforhold)

en: Changes how the game is placed when the window is resized.
nb: Endrer hvordan spillet plasseres og vindustørrelsen.

en: Filtering
nb: Filtrering

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
nb: Tar i bruk bilineær interpolasjon i stedet for nærmeste nabo-datapunkter for korrigering av størrelsesforhold og strekkmodus.

en: Data directory
nb: Datamappe

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
nb: Bruker standarden «share/scummvm» hvis ikke valgt.

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
nb: Velger plattform for spillene. Tillatte verdier: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii og windows

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
nb: Tar i bruk styrespakinndata (standard: 0 = første styrespak)

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
nb: Velger språk (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru og cz)

en: Engine speed
nb: Spillmotor hastighet

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
nb: Velger grense på bilde per sekund (0-100) for Grim Fandango eller Escape from Money Island (standard: 60).

en: Talk speed
nb: Dialog hastighet

en: Sets talk speed for games (default: 60)
nb: Velger hastighet for dialogene i spill (standard: 60)s

en: Music tempo
nb: Musikk tempo

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
nb: Velger musikk tempoen (i prosent, 50-200) for SCUMM-spill (standard: 100)

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
nb: Velger intern digital iMuse tempo (10-100) per sekund (standard: 10)

en: Music driver
nb: Musikkdriver

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
nb: Velger enheten ScummVM skal bruke for lydutdata.

en: Output rate
nb: Utdatafrekvens

en: Selects output sample rate in Hz.
nb: Velger utdata samplingsrate i Hz.

en: OPL driver
nb: OPL-driver

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
nb: Velger hvilken emulator som brukes av ScummVM når AdLib-emulator velges som foretrukkne enhet.

en: Music volume
nb: Lydstyrke for musikk

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
nb: Velger lydstyrke for musikk, 0-225 (standard: 192)

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
nb: Velger lydstyrke for filmtriks, 0-255 (standard: 192)

en: Speech volume
nb: Lydstyrke for tale

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
nb: Velger lydstyrke for tale, 0-255 (standard: 192)

en: MIDI gain
nb: MIDI-sporvolum

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
nb: Velger sporvolum for MIDI-avspilling. 0-1000 (standard: 100)

en: Specifies the path to a soundfont file.
nb: Velger mappa til en «soundfont»-fil.

en: Mixed AdLib/MIDI mode
nb: Blandet AdLib/MIDI-modus

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
nb: Kombinerer Midi-musikk med AdLib-lydeffekter.

en: True Roland MT-32
nb: Ekte Roland MT-32

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
nb: Forteller ScummVM at MIDI-enheten er en ekte Roland MT-32-, LAPC-I-, CM-64-, CM-32L-, CM-500- eller andre MT-32-enheter.

en: Enable Roland GS
nb: Bruk Roland GS

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
nb: Forteller ScummVM at MIDI-enheten er en GS-enhet som har en MT-32-utforming, for eksempel en SC-55, SC-88 eller SC-8820.

en: Use alternate intro
nb: Bruk alternativ intro

en: Uses alternative intro for CD versions
nb: Tar i bruk alternative introer for CD-versjoner

en: Copy protection
nb: Kopibeskyttelse

en: Enables copy protection
nb: Tar i bruk Kopibeskyttelse

en: Demo mode
nb: Demomodus

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
nb: Starter en demomodus av Maniac Mansion eller The 7th Guest

en: Debug level
nb: Feilsøkingsnivå

en: Sets debug verbosity level
nb: Velger nivået på detaljert feilsøking

en: Debug flags
nb: Feilsøkingsflagg

en: Enables engine specific debug flags
nb: Tar i bruk spillmotor spesifikke feilsøkingsflagg

en: Maintain aspect ratio (4:3)
nb: Behold størrelsesforholdet (4:3)

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
nb: Super Nintendo-spill ble laget for 4:3-skjermer med rektangulære piksler, men moderne skjermer har firkantede piksler, som resulterer i vertikalt skviste bilder. Denne innstillingen korrigerer dette ved visning av firkantede piksler.

en: Sound driver
nb: Lyddriver

en: Runs Steam for Linux games
nb: Starter Steam for Linux-spill

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
nb: Program-ID-en kan hentes fra spillsiden på steampowered.com. Eks. 235320 er ID-en for <i>Original War</i> på: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
nb: Kommandolinje argumenter som brukes ved oppstart av spillet.
    Ignoreres når Steam Big Picture-modus er i bruk.

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
nb: DRA-frimodus (Ikke start Steam)

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
nb: Start spillene direkte uten Steam, krever at mappa til spillets programfil er satt

en: Game binary path
nb: Mappe for spill-programfil

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
nb: Mappa til spillets programfil (Kreves av DRA-frimodus)

en: Start Steam in Big Picture mode
nb: Start Steam i Big Picture-modus

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
nb: Starter Steam i Big Picture-modus.
    Fungerer bare hvis Steam ikke kjører eller er allerede i Big Picture-modus.
    Hjelpsom når du spiller med en Steam-kontroller.

en: Extra command line arguments used when launching Steam
nb: Ekstra kommandolinje argumenter som brukes ved oppstart av Steam

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
nb: Steam for Linux-installasjon behandles ikke av Lutris.

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
    Please go to <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> or install Steam with the package provided by your distribution.
nb: Steam-installasjon for Linux håndteres ikke av Lutris.
    Besøk <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> eller installer Steam med pakken levert av distribusjonen din.

en: Could not find Steam path, is Steam installed?
nb: Klarte ikke finne Steam-mappa, er Steam installert?

en: Commodore Emulator
nb: Commodore emulator

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
nb: Spilldataen, kjent som ROM bilde.
    Støtter formatene: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 og CRT.

en: Use joysticks
nb: Bruk styrespaker

en: Scale up display by 2
nb: Skaler skjermen opp med 2

en: Graphics renderer
nb: Bildeopptegner

en: Enable sound emulation of disk drives
nb: Bruk lydemulering av lagringsenheter

en: No rom provided
nb: Ingen ROM oppgitt

en: The Vita App has no Title ID set
nb: Vita-programmet har ingen tittel-ID satt opp

en: Title ID of Installed Application
nb: Tittel-ID for installerte program

en: Title ID of installed application. Eg."PCSG00042". User installed apps are located in ux0:/app/&lt;title-id&gt;.
nb: Tittel-ID for installerte program. Eks. «PCSG00042». Bruker installerte programmer er plassert i ux0:/app/&lt;title-id&gt;.

en: Start the emulator in fullscreen mode.
nb: Start emulatoren i fullskjermmodus.

en: Config location
nb: Plassering for oppsett

en: Get a configuration file from a given location. If a filename is given, it must end with ".yml", otherwise it will be assumed to be a directory.
nb: Hent en oppsettsfil fra en gitt plassering. Hvis en filnavn er oppgitt, må den ende med «.yml», ellers vil det antas å være en mappe.

en: Load configuration file
nb: Last oppsettsfil

en: If trues, informs the emualtor to load the config file from the "Config location" option.
nb: Hvis sant, ber emulatoren om å laste inn oppsettsfila fra «Plassering for oppsett»-innstillingen.

en: Web
nb: Nett

en: Runs web based games
nb: Kjører nettbaserte spill

en: Full URL or HTML file path
nb: Full URL eller HTML filplassering

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
nb: Den fulle adressen til spillets nettside eller mappa til en HTML-fil.

en: Open in fullscreen
nb: Åpne i fullskjerm

en: Launch the game in fullscreen.
nb: Starter spillet i fullskjerm.

en: Open window maximized
nb: Åpne vinduet maksimert

en: Maximizes the window when game starts.
nb: Maksimerer vinduet ved oppstart av spillet.

en: The initial size of the game window when not opened.
nb: Den opprinnelige størrelsen på spillvinduet når det ikke er åpent.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
nb: Slå endring av vindusstørrelse (slår av fullskjerm og maksimere)

en: You can't resize this window.
nb: Du kan ikke endre størrelsen på dette vinduet.

en: Borderless window
nb: Fullskjerm i vindu

en: The window has no borders/frame.
nb: Dette vinduet har ingen kant/ramme.

en: Disable menu bar and default shortcuts
nb: Slå av menylinje og standard hurtigtaster

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
nb: Dette slår også av standard hurtigtaster, for eksempel kopier, lim inn og endring av fullskjerm.

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
nb: Slå av siderulling og skjul rullelinja

en: Disables scrolling on the page.
nb: Slår av rulling på denne siden.

en: Hide mouse cursor
nb: Skjul musepekeren

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
nb: Hindrer musepekeren fra å vise ved sveving over vinduet.

en: Open links in game window
nb: Åpne lenker i spillvindu

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
nb: Bruk denne innstillingen hvid du vil at trykkte lenker skal åpne inne i spillvinduet. Som standard vil alle lenker åpne i nettleseren.

en: Remove default <body> margin & padding
nb: Fjern standard <body> marg og luft

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
nb: Velger marg og luft til null på &lt;html&gt; and &lt;body&gt;-elementer.

en: Enable Adobe Flash Player
nb: Bruk Adobe Flash Player

en: Enable Adobe Flash Player.
nb: Bruk Adobe Flash Player.

en: Custom User-Agent
nb: Tilpasset brukeragent.

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
nb: Overstyrer standard brukeragent-topptekst, brukt av startprogrammet.

en: Debug with Developer Tools
nb: Feilsøk med utviklingsverktøy

en: Let's you debug the page.
nb: Lar deg feilsøke siden.

en: Open in web browser (old behavior)
nb: Åpne i nettleser (gammel atferd)

en: Launch the game in a web browser.
nb: Start spillet i en nettleser.

en: Custom web browser executable
nb: Tilpasset nettleser-programfil

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
nb: Velg programfila til en nettleser på ditt system.
    Hvis tom, Lutris vil bruke din standard nettleser (xdg-open).v

en: Web browser arguments
nb: Nettleser argumenter

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
nb: Kommandolinje argumenter som skal sendes til programfila.
    $GAME eller $URL skriver inn spill-URL.
    For Chrome/Chromium app-modus bruk: --app="$GAME"

en: The web address is empty, 
    verify the game's configuration.
nb: Nettadressen er tom, 
    kontroller spilletsoppsett.

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
nb: Fila %s finnes ikke, 
    Kontroller spilletsoppsett.

en: Proton is not compatible with 32-bit prefixes.
nb: Proton støtter ikke 32-bit-prefikser.

en: <b>Warning</b> Some Wine configuration options cannot be applied, if no prefix can be found.
nb: <b>Advarsel</b> Noen Wine-oppsett innstillinger kan ikke tas i bruk, hvis man ikke finner noen prefiks.

en: <b>Warning</b> Your NVIDIA driver is outdated.
    You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
nb: <b>Advarsel</b> Din NVIDIA-driver er foreldet.
    Din nåværende driver er %s som ikke helt støtter alle funksjonene for Vulkan- og DXVK-spill.

en: <b>Error</b> Vulkan is not installed or is not supported by your system, %s is not available.
nb: <b>Feil</b> Vulkan er ikke installert eller støttes ikke av ditt system, %s er ikke tilgjengelig.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that Vulkan API version %s is installed, but to use the latest DXVK version, %s is required.
nb: <b>Advarsel</b> Lutris har oppdaget at Vulkan-API-versjon %s er installert, men for å bruke den nyeste DXVK-versjonen, trengs %s.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that the best device available ('%s') supports Vulkan API %s, but to use the latest DXVK version, %s is required.
nb: <b>Advarsel</b> Lutris har oppdaget at den beste enheten tilgjengelig («%s») støtter Vulkan-API %s, men for å bruke den nyeste DXVK-versjonen, trengs %s.

en: <b>Warning</b> Your limits are not set correctly. Please increase them as described here:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
nb: <b>Advarsel</b> Grensene dine er ikke satt opp riktig. Øk dem som beskrevet her:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: <b>Warning</b> Your kernel is not patched for fsync.
nb: <b>Advarsel</b> Kjernen din støtter ikke Fsync.

en: Wine virtual desktop is no longer supported
nb: Wine-virtuelt skrivebord støttes ikke lenger

en: Virtual desktops cannot be enabled in Proton or GE Wine versions.
nb: Virtuelle skrivebord kan ikke tas i bruk med Proton- eller GE Wine-versjoner.

en: Custom (select executable below)
nb: Tilpasset (velg programfil nedenfor)

en: WineHQ Devel ({})
nb: WineHQ-utvikling ({})

en: WineHQ Staging ({})
nb: WineHQ-eksperimentell ({})

en: Wine Development ({})
nb: Wine-utvikling ({})

en: GE-Proton (Latest)
nb: GE-Proton (Nyeste)

en: Runs Windows games
nb: Kjører Windows-spill

en: The game's main EXE file
nb: Spillets hoved EXE-fil

en: Windows command line arguments used when launching the game
nb: Windows-kommandolinje argumenter som brukes ved oppstart av spillet

en: Wine prefix
nb: Wine-prefiks

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
nb: Prefiksen brukt av Wine.
    Er en mappe som inneholder filer og mapper som bygger opp under Windows-miljøet.

en: Prefix architecture
nb: Prefiks-arkitektur

en: The architecture of the Windows environment
nb: Arkitekturen av Windows-miljøet

en: Integrate system files in the prefix
nb: Integer systemfiler i prefiksen

en: Place 'Documents', 'Pictures', and similar files in your home folder, instead of keeping them in the game's prefix. This includes some saved games.
nb: Plasser «Dokumenter», «Bilder» og lignenede filer i hjemmemappa, i stedet for å holde dem i spillets-prefiks. Dette inkluderer noen brukerfiler.

en: Wine version
nb: Wine-versjon

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
nb: Wine-versjonen som brukes for oppstart av spillet.
    Bruk av den nyeste versjonen støttes generelt, men noen spill fungerer bedre med eldre versjoner.

en: Custom Wine executable
nb: Tilpasset Wine-programfil

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
nb: Wine-programfila som skal brukes hvis du valgte «Tilpasset» som Wine-versjonen.

en: Use system winetricks
nb: Bruk systemets-Winetricks

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
nb: Endre til /usr/bin/winetricks for Winetricks.

en: Enable DXVK
nb: Bruk DXVK

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
nb: Bruk DXVK for å øke kompaibilitet og ytelse i Direct3D 11-, 10- og 9-programmer ved å oversette kallene til Vulkan.

en: DXVK version
nb: DXVK-versjon

en: Enable VKD3D
nb: Bruk VKD3D

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
nb: Bruk VKD3D for å ta i bruk støtte for Direct3D 12-programmer ved å oversette kallene til Vulkan.

en: VKD3D version
nb: VKD3D-versjon

en: Enable D3D Extras
nb: Bruk D3D-Extras

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
nb: Erstatt Wine-D3DX- og D3DCOMPILER-biblioteker med alternativer. Trengs for ordentlig funksjonalitet av DXVK i noen spill.

en: D3D Extras version
nb: D3D-Extras-versjon

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
nb: Bruk DXVK-NVAPI / DLSS

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
nb: Bruk emulering av Nvidia's NVAPI og legg til DLSS-støtte, hvis tilgjengelig.

en: DXVK NVAPI version
nb: DXVK-NVAPI-versjon

en: Enable dgvoodoo2
nb: Bruk dgvoodoo2

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
nb: dgvoodoo2 er et alternativt oversettelseslag for opptegning av eldre spill som bruker D3D1-7 og Glide-API-er. Ettersom den oversetter til D3D11, anbefales det å bruke den i kombinasjon med DXVK. Bare 32-bit programmer støttes.

en: dgvoodoo2 version
nb: dgvoodoo2-versjon

en: Enable Esync
nb: Bruk Esync

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
nb: Bruk eventfs-basert synkronisering (Esync). Dette vil øke ytelse i programmer som tar nytte av flerkjerne prosesser.

en: Enable Fsync
nb: Bruk Fsync

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
nb: Bruk futex-basert synkronisering (Fsync). Dette vil øke ytelse i programmer som tar nytte av flerkjerne prosesser. Krever kjernen 5.16 eller høyere.

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
nb: Bruk AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
nb: Bruk FSR for å oppskalere et spillvindu til den opprinnelige oppløsningen.
    Krever «Lutris Wine FShack» >= 6.13 og sette spilloppløsningen til en lavere oppløsning.
    Fungerer ikke med spill som kjører med fullskjerm i vindumodus eller som styrer sin egen oppskalering.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
nb: Bruk BattlEye Anti-Cheat

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
nb: Bruk BattlEye Anti-Cheat i spill som støtter dette.
    Krever «Lutris Wine» 6.21-2 og nyere eller andre kompatible Wine-versjoner.

en: Enable Easy Anti-Cheat
nb: Bruk Easy Anti-Cheat

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
nb: Bruk Easy Anti-Cheat i spill som støtter dette.
    Krever «Lutris Wine» 7.2 og nyere eller andre kompatible Wine-versjoner.

en: Virtual Desktop
nb: Virtuelle skrivebord

en: Windowed (virtual desktop)
nb: I vindu (virtuelt skrivebord)

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
nb: Start hele Windows-skrivebordet i et vindu.
    Ellers, kjør i fullskjerm.
    Dette samsvarer med virtuelt skrivebord-innstillingen i Wine.

en: Virtual desktop resolution
nb: Oppløsning for virtuelt skrivebord

en: The size of the virtual desktop in pixels.
nb: Størrelsen på virtuelt skrivebord i piksler.

en: Enable DPI Scaling
nb: Bruk DPI-skalering

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
nb: Bruker DPI-skalering i Windows program.
    Ellers, styres dette av skjermoppløsning-innstillingen i «Wine-oppsett».

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
nb: DPI-en som skal brukes hvis «Bruk DPI-skalering» er slått på.

en: Mouse Warp Override
nb: Overstyr museforvrengning

en: Enable
nb: Bruk

en: Force
nb: Tving

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
nb: Overstyrer den standardiserte museforvrengning atferden
    <b>Bruk</b>: (Wine standard) forvreng pekeren når musa utelukkende anskaffet 
    <b>Slå av</b>: aldri forvreng musepekeren 
    <b>Tving</b>: alltid forvreng pekeren

en: Audio driver
nb: Lyddriver

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
nb: Hvilken lydmotor som skal brukes.
    Som standard, velger Wine automatisk den riktige for ditt system.

en: DLL overrides
nb: DLL-overstyring

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
nb: Velger WINEDLLOVERRIDES ved oppstart av spillet.

en: Output debugging info
nb: Skriv ut diagnostikk

en: Inherit from environment
nb: Hent fra miljøet

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
nb: Full (ADVARSEL: Vil føre til MASSIV nedbremsing)

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
nb: Skriv ut feilsøkingsinformasjon i spilletslogg (kan påvirke ytelsen)

en: Show crash dialogs
nb: Vis krasjdialoger

en: Autoconfigure joypads
nb: Sett opp kontrollere automatisk

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
nb: Slår av en Wine oppdaget kontroller automatisk for å unngå å ha 2 kontrollere oppdaget

en: Run EXE inside Wine prefix
nb: Start EXE inne i en Wine-prefiks

en: Open Bash terminal
nb: Åpne Bash-konsoll

en: Open Wine console
nb: Åpne Wine-konsoll

en: Wine configuration
nb: Wine-oppsett

en: Wine registry
nb: Wine-registeret

en: Wine Control Panel
nb: Wine-kontrollpanel

en: Wine Task Manager
nb: Wine-oppgavebehandler

en: The Wine executable at '%s' is missing.
nb: Fant ikke Wine-programfila «%s».

en: The required game '%s' could not be found.
nb: Fant ikke det nødvendige spillet «%s»

en: The runner configuration does not specify a Wine version.
nb: Startprogram-oppsettet oppgir ikke en Wine-versjon.

en: Select an EXE or MSI file
nb: Velg en EXE- eller MSI-fil

en: DVD image in iso format
nb: DVD-bilde i iso-format

note: http://zdoom.org/wiki/Command_line_parameters
en: GZDoom Game Engine
nb: GZDoom spillmotor

en: WAD file
nb: WAD-fil

en: The game data, commonly called a WAD file.
nb: Spilldataen, kjent som WAD-fil.

en: Command line arguments used when launching the game.
nb: Kommandolinje argumenter som brukes ved oppstart av spillet.

en: PWAD files
nb: PWAD-filer

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
nb: Brukes for å laste en eller flere PWAD-filer som generelt inneholder bruker-genererte-nivåer.

en: Warp to map
nb: Teleporter til kart

en: Starts the game on the given map.
nb: Starter spillet på det gitte kartet.v

en: User-specified path where save files should be located.
nb: Brukervalgt mappe der brukerfilene skal plasseres.

en: Pixel Doubling
nb: Dobling av piksler

en: Pixel Quadrupling
nb: Firedobling av piksler

en: Disable Startup Screens
nb: Slå av oppstartsbildet

en: Skill
nb: Ferdighet

en: I'm Too Young To Die (1)
nb: Jeg er for ung til å dø (1)

en: Hey, Not Too Rough (2)
nb: Hei, alltid forsiktig (2)

en: Hurt Me Plenty (3)
nb: Gjør meg veldig vondt (3)

en: Ultra-Violence (4)
nb: Ultra-vold (4)

en: Nightmare! (5)
nb: Mareritt! (5)

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
nb: Brukes for å laste bruker opprettet oppsettsfil. Hvis valgt, må fila inneholde wad-mappeoppføringen ellers vil oppstarten mislykkes.

en: Updating %s
nb: Oppdaterer %s

en: Updated %s
nb: Oppdaterte %s

en: No Amazon user data available, please log in again
nb: Ingen Amazon brukerdata tilgjengelig, logg inn på nytt

en: Unable to register device, please log in again
nb: Klarte ikke registrere enheten. logg inn på nytt

en: Invalid token info found, please log in again
nb: Ugyldig kjennemerkeinfo funnet, logg inn på nytt

en: Unable to refresh token, please log in again
nb: Klarte ikke oppdatere kjennemerke, logg inn på nyttt

en: Unable to get game manifest info
nb: Klarte ikke hente spillmanifest-informasjon

en: Unable to get game manifest
nb: Klarte ikke hente spillmanifest

en: Unknown compression algorithm found in manifest
nb: Fant ukjent komprimeringsalgoritme i manifest

en: Unable to get the patches of game '%s'
nb: Klarte ikke hente programrettelsene til spillet «%s»

en: Unable to get fuel.json file.
nb: Klarte ikke hente fuel.json-fila.

en: Invalid response from Amazon APIs
nb: Ugyldig svar fra Amazon-API-ene

en: Couldn't load the downloads for this game
nb: Klarte ikke laste nedlastingene for dette spillet

en: This service requires a game launcher. The following steps will install it.
    Once the client is installed, you can login to %s.
nb: Denne tjenesten krever en spillstarter. De følgende trinnene vil installere den.
    Når programmet er installert, kan du logge på %s.

en: No flatpak or flatpak-spawn found
nb: Fant ingen flatpak eller flatpak-spawn

en: Flathub is not configured on the system. Visit https://flatpak.org/setup/ for instructions.
nb: Flathub er ikke satt opp på systemet. Besøk https://flatpak.org/setup/ for instruksjoner.

en: Couldn't load the download links for this game
nb: Klarte ikke laste nedlastingslenka til dette spillet

en: Unable to determine correct file to launch installer
nb: Klarte ikke bestemme den riktige fila for å starte installeringsprogrammet

en: Workaround for Humble Bundle authentication
nb: Løsning for Humble Bundle-autentisering

en: Humble Bundle is restricting API calls from software like Lutris and GameHub.
    Authentication to the service will likely fail.
    There is a workaround involving copying cookies from Firefox, do you want to do this instead?
nb: Humble Bundle skrenker inn API-kaller fra programvare som Lutris og GameHub.
    Autentiseringen til tjenesten vil mest sannsynlig mislykkes.
    Det finnes en løsning som innvolverer kopiering av infokapsler fra Firefox, vil du gjøre dette i stedet?

en: The download URL for the game could not be determined.
nb: Klarte ikke bestemme nedlastings-URL-en til spillet.

en: No game found on Humble Bundle
nb: Fant ingen spill på Humble Bundle

en: Lutris needs an API key to connect to itch.io. You can obtain one
    from the itch.io <a href='https://itch.io/user/settings/api-keys'>API keys page</a>.
    
    You should give Lutris its own API key instead of sharing them.
nb: Lutris trenger en API-nøkkel for å koble til itch.io. Du kan få en
    fra itch.io <a href='https://itch.io/user/settings/api-keys'>API-nøkkelsiden</a>.
    
    Du burde gi Lutris en egen API-nøkkel i stedet for å dele dem.

en: Itch.io API key
nb: Itch.io API-nøkkel

en: Lutris has no installers for %s. Try using a different service instead.
nb: Lutris har ingen installeringsprogram for %s. Prøv å bruke en annen tjeneste i stedet.

en: Steam Family
nb: Steam-familie

en: Use for displaying every game in the Steam family
nb: Bruk for visning av hvert eneste spill i Steam-familie

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
nb: Klarte ikke laste spill. Kontroller at din profil er satt til offentlig under synkronisering.

en: Use only for the rare games or mods requiring the Windows version of Steam
nb: Bruk for de få spillene eller tilleggene som krever Windows-versjonen av Steam

en: Local
nb: Lokal

en: (c) 2009 Lutris Team
nb: © 2009 Lutris-utviklingslaget

en: Failed to open database file in %s. Try renaming this file and relaunch Lutris
nb: Klarte ikke åpne databasefila i %s. Prøv å gi nytt navn til fila og start Lutris på nytt

en: Keep current
nb: Behold gjeldende

en: Chinese
nb: Kinesisk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Finnish
nb: Finsk

en: Georgian
nb: Georgisk

en: Portuguese (Brazilian)
nb: Portugisisk (Brasil)

en: Polish
nb: Polsk

en: Russian
nb: Russisk

en: Off
nb: Av

en: Primary
nb: Hoved

en: Default installation folder
nb: Standard installasjonsmappe

en: Disable Lutris Runtime
nb: Slå av Lutris-kjøretid

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
nb: Lutris-kjøretiden laster noen biblioteker før oppstart av spillet. som kan gi kompatibilitets problemer i noen tilfeller. Bruk denne innstillingen for å slå den av.

en: Prefer system libraries
nb: Foretrekk systembiblioteker

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
nb: Når kjøretid er i bruk, prioriter systembiblioteker over de leverte.

en: Display
nb: Skjerm

en: GPU
nb: Skjermkort

en: GPU to use to run games
nb: Skjermkort som skal brukes for å kjøre spill

en: FPS counter (MangoHud)
nb: FPS-viser (MangoHud)

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
nb: Viser spillets FPS og annen informasjon. Krever at MangoHud er installert.

en: Restore resolution on game exit
nb: Gjenopprett oppløsning ved avsltutting av spill

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
nb: Noen spill gjenoppretter ikke skjermensoppløsning ved
    lukking eller når de krasjer. Dette er når innstillingen kommer 
    til redning.

en: Disable desktop effects
nb: Slå av skrivebordseffekter

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
nb: Slå av skrivebordseffekter når spillet kjører, reduserer hakking og øker ytelsen

en: Prevent sleep
nb: Forhindre hvilemodus

en: Prevents the computer from suspending when a game is running.
nb: Forhindrer datamaskinen fra å hvile når et spill kjører.

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
nb: SDL 1.2 Fullskjermsmonitor

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
nb: Tipser SDL 1.2 spill å bruke en spesifikk monitor ved bruk av fullskjerm ved å skrive inn SDL_VIDEO_FULLSCREEN miljøvariablen

en: Turn off monitors except
nb: Slå av monitor unntatt

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
nb: Hold kun den valgte skjermen i bruk mens spillet kjører. 
    Dette er hjelpsomt hvis du har flere skjermer, og har 
    problemer med skjermene ved kjøring av spill i fullskjerm.

en: Switch resolution to
nb: Endre oppløsning til

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
nb: Bytt til denne skjermoppløsningen mens spillet kjører.

en: Enable Gamescope
nb: Bruk Gamescope

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Toggle fullscreen: Super + F
nb: Bruk Gamescope for å gjengi spillvinduet på en isolert måte fra skrivebordet.
    Slå av/på fullskjerm: «Super + F»

en: Enable HDR (Experimental)
nb: Bruk HDR (eksperimentell)

en: Enable HDR for games that support it.
    Requires Plasma 6 and VK_hdr_layer.
nb: Bruk HDR for spill som støtter dette.
    Krever Plasma 6 og VK_hdr_layer.

en: Relative Mouse Mode
nb: Relativ musemodus

en: Always use relative mouse mode instead of flipping
    dependent on cursor visibility
    Can help with games where the player's camera faces the floor
nb: Bruk alltid relativ musemodus i stedet for omsnuing
    avhenger av pekersynliget
    Kan hjelpe med spill der spillerenskamera er rettet mot gulvet

en: Output Resolution
nb: Utdataoppløsning

en: Set the resolution used by gamescope.
    Resizing the gamescope window will update these settings.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
nb: Velg oppløsningen brukt av Gamescope.
    Endring av Gamescope-vinduet vil oppdatere disse innstillingene.
    
    <b>Tilpasset oppløsning:</b> (bredde) × (høyde)

en: Game Resolution
nb: Spilloppløsning

en: Set the maximum resolution used by the game.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
nb: Velg maks oppløsning brukt av spillet.
    
    <b>Tilpasset oppløsning:</b> (bredde) × (høyde)

en: Window Mode
nb: Vindumodus

en: Windowed
nb: I vindu

en: Borderless
nb: Fullskjerm i vindu

en: Run gamescope in fullscreen, windowed or borderless mode
    Toggle fullscreen : Super + F
nb: Kjør Gamescope i fullskjerm-, i vindu- eller fullskjerm i vindumodus
    Slå av/på fullskjerm: «Super + F»

en: FSR Level
nb: FSR-nivå

en: Use AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for upscaling.
    Upscaler sharpness from 0 (max) to 20 (min).
nb: Bruk AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for oppskalering.
    Oppskalering-skarphet fra 0 (maks) til 20 (min).

en: Framerate Limiter
nb: Bildefrekvens begrenser

en: Set a frame-rate limit for gamescope specified in frames per second.
nb: Velg en bildefrekvens begrensning for Gamescope valgt i bilde per sekund.

en: Custom Settings
nb: Tilpassede innstillinger

en: Set additional flags for gamescope (if available).
    See 'gamescope --help' for a full list of options.
nb: Velg ytterligere flagg for Gamescope (hvis tilgjengelig).
    Les «gamescope --help» for en full liste av muligheter.

en: Restrict number of cores used
nb: Begrens antall kjerner brukt

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
nb: Begrens spillet til et maks antall prosessorkjerner.

en: Restrict number of cores to
nb: Begrens antall kjerner til

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
nb: Maks antall prosessorkjerner som skal brukes, hvis «Begrens antall kjerner brukt» er slått på.

en: Enable Feral GameMode
nb: Bruk Feral GameMode

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
nb: Be om et sett med optimaliseringer som skal midlertidig brukes på vertsystemet

en: Reduce PulseAudio latency
nb: Reduser PulseAudio forsinkelse

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
nb: Velg miljøvariablen  «PULSE_LATENCY_MSEC=60» for å bedre lydkvaliteten til noen spill

en: Input
nb: Inndata

en: Switch to US keyboard layout
nb: Bytt til amerikansk tastaturoppsett

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
nb: Bytt til amerikansk QWERTY tastaturoppsett mens spillet kjører

en: AntiMicroX Profile
nb: AntiMicroX-profil

en: Path to an AntiMicroX profile file
nb: Mappe til en AntiMicroX-profil

en: SDL2 gamepad mapping
nb: SDL2-kontrolleroppsett

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
nb: PULSE_LATENCY_MSEC=60 oppsettstekst eller en tilpasset mappe til gamecontrollerdb.txt som inneholder oppsett.

en: Text based games
nb: Tekstbaserte spill

en: CLI mode
nb: Kommandolinje-modus

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
nb: Bruk en terminal for tekst-baserte-spill. Bare hjelpsomt for ASCII baserte spill. Kan føre til problemer med moderne spill.

en: Text based games emulator
nb: Tekst-baserte-spill emulator

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
nb: Terminalemulatoren som brukes med Kommandolinje-modusen. Velg fra lista med oppdagede terminalprogram eller skriv inn terminalens kommando eller mappe.

en: Game execution
nb: Spillutførelse

en: Environment variables loaded at run time
nb: Miljøvariabler som lastes ved kjøretid

en: Locale
nb: Lokale

en: Can be used to force certain locale for an app. Fixes encoding issues in legacy software.
nb: Kan brukes til å tvinge gjennom et gitt lokale for et program. Retter tegnkoding problemer for eldre programvare.

en: Command prefix
nb: Kommandoprefiks

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
nb: Kommandolinje instruksjoner å legge foran spillets-oppstartskommando.

en: Manual script
nb: Manuelt skript

en: Script to execute from the game's contextual menu
nb: Skript som skal kjøres fra spillets-sprettopp

en: Pre-launch script
nb: Skript før oppstart

en: Script to execute before the game starts
nb: Skript som skal kjøres før spillet starter

en: Wait for pre-launch script completion
nb: Vent på ferdigstillingen av skript før oppstart

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
nb: Start spillet bare når skriptet før oppstart har avsluttet

en: Post-exit script
nb: Skript etter avslutting

en: Script to execute when the game exits
nb: Skript som skal kjøres etter spillavslutning

en: Include processes
nb: Inkluder prosesser

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
nb: Hvilke prosesser å inkludere i prosessovervåkningen. Dette er for å overstyre den innebygde ekskluderingslista.
    Mellomrom atskilt liste, prosesser som inneholder mellomrom kan pakkes inn i anførselstegn.

en: Exclude processes
nb: Ekskluder prosesser

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
nb: Hvilke prosesser å ekskludere i prosessovervåkningen. For eksempel bakgrunnsprosesser som henger etter at spillet er avsluttet.
    Mellomrom atskilt liste, prosesser som inneholder mellomrom kan pakkes inn i anførselstegn.

en: Killswitch file
nb: Avslåingsfil

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
nb: Mappe til en fil som stopper spillet når det slettes 
    (vanligvis /dev/input/js0 for å avslutte spillet når du kobler fra kontrolleren)

en: Xephyr (Deprecated, use Gamescope)
nb: Xephyr (foreldet, bruk Gamescope)

en: Use Xephyr
nb: Bruk Xephyr

en: 8BPP (256 colors)
nb: 8BPP (256 farger)

en: 16BPP (65536 colors)
nb: 16BPP (65536 farger)

en: 24BPP (16M colors)
nb: 24BPP (16M farger)

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
nb: Start program med Xephyr for å støtte 8BPP og 16BPP fargemoduser

en: Xephyr resolution
nb: Xephyr-oppløsning

en: Screen resolution of the Xephyr server
nb: Skjermoppløsning for Xephyr-tjeneren

en: Xephyr Fullscreen
nb: Xephyr-fullskjerm

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
nb: Åpne Xephyr i fullskjerm (med skrivebordsoppløsning)

en: Flatpak is not installed
nb: Flatpak er ikke installert

en: No terminal emulator could be detected.
nb: Fant ingen terminalemulator.

en: '%s' could not be moved to the trash. You will need to delete it yourself.
nb: Klarte ikke flytte «%s» til papirkurven. Du må slette den selv.

en: The items could not be moved to the trash. You will need to delete them yourself:
    %s
nb: Klarte ikke flytte elementene til papirkurven. Du må slette dem selv:
    %s

en: Never played
nb: Aldri spilt

note: This function works out how many hours are meant by some number of some unit.
en: hour
nb: time

en: hours
nb: timer

en: minute
nb: minutt

en: minutes
nb: minutter

en: Less than a minute
nb: Mindre enn et minutt siden

en: day
nb: dag

en: days
nb: dager

en: week
nb: uke

en: weeks
nb: uker

en: month
nb: måned

en: months
nb: måneder

en: year
nb: år

en: years
nb: år

en: '%s' is not a valid playtime.
nb: «%s» er ikke en gyldig spilletid.

en: in the future
nb: I fremtiden

en: just now
nb: Akkurat nå

en: %d days
nb: %d dager

en: %d hours
nb: %d timer

en: %d minutes
nb: %d minutter

en: 1 minute
nb: 1 minutt

en: %d seconds
nb: %d sekunder

en: 1 second
nb: 1 sekund

en: ago
nb: siden

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Downloads
nb: Nedlastinger

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Pictures
nb: Bilder

en: Videos
nb: Videoer

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
nb: Ubisoft autentisering har gått tapt: %s

en: The '%s' runtime component is not installed; visit the Updates tab in the Preferences dialog to install it.
nb: Kjøretid komponenten «%s» er ikke installert; besøk oppdateringssiden i innstillingsvinduet for å installere.

en: Manual
nb: Manuelt

en: Proton version '%s' is missing its wine executable and can't be used.
nb: Proton-versjonen «%s» mangler dens Wine-programfil og kan ikke brukes.

en: The Wine version must be specified.
nb: Wine-versjonen må oppgis.
