skype4pidgin-mk - en to mk translation catalogue (67 entries)

en: There is a newer version of the Skype plugin available for download
mk: Пронајдов надградба за додатоков

en: There is a newer version of Skype available for download
mk: Пронајдов понов Скајп

en: No updates found
mk: Нема надградби

en: You have the latest version of Skype
mk: Ја користиш најновата верзија на Скајп

en: You have the latest version of the Skype plugin
mk: Ја користиш најновата верзија на Додатоков

en: Your version:
mk: Твоја верзија:

en: Latest version:
mk: Најнова верзија

en: Download from:
mk: Симни од:

en: Your current Skype credit balance is:
mk: Твојот Скајп кредит е:

en: Skype Balance
mk: Скајп Биланс

en: Show SkypeOut contacts as 'Online'
mk: Прикажи SkypeOut контакти како 'Онлајн'

en: Make Skype online/offline when going online/offline
mk: Синхронизирај го Скајп со статусот при онлајн/офлајн

en: Automatically check for updates
mk: Автоматски проверувај за надградби

en: Auto-start Skype if not running
mk: Автоматски приклучи Скајп ако не работи

en: Offline with Voicemail
mk: Офлајн со Звучна Секретарка

en: Offline with Call Forwarding
mk: Офлајн со Префрлување на повик

en: Only one Skype account allowed
mk: Само една Скајп сметка е дозволена

en: Skype not responding
mk: Скајпи не реагира

en: Could not connect to Skype process.
    Skype not running?
mk: Неможам да се поврзам со процесот на Скајп.
    Скајп не е вклучен?

en: Skype client not ready
mk: Скајп клиентот не подготвен

en: Connected to Skype
mk: Приклучен кон Скајп

en: Skype program closed
mk: Скајп програмот исклучен

en: Enter the phone number or Skype buddy name to call
mk: Внеси го телефонскиот број од Скајп другарот кој му ѕвониш

en: %s is calling you.
mk: %s ти ѕвони.

en: Do you want to accept their call?
mk: Дали сакаш да го прифатиш нивниот повик?

en: Last online
mk: Последнот онлајн

en: Number of buddies
mk: Број на другари

en: Is Video Capable
mk: Со камера

en: Hide Skype
mk: Скриј Скајп

en: Check for Skype updates...
mk: Провери за Скајп надградби...

en: Check for plugin updates...
mk: Провери за надградба на додатоци...

en: Search for buddies...
mk: Барај другари...

en: Check Skype balance...
mk: Провери Скајп баланс

en: Call...
mk: Повикај...

en: Open Skype Options...
mk: Отвори Скајп Подесувања...

en: Search for Skype Users
mk: Барај Скајп Корисници

en: Type the Skype Name, full name or e-mail address of the buddy you are searching for.
mk: Пиши го Скајп името, целосно име или е-мејл адреса од другарот кој го бараш.

en: The user does not exist in Skype
mk: Корисникот не постои во Скајп

en: Skype Name
mk: Скајп Име

en: _Search
mk: _Барај

en: _Cancel
mk: _Откажи

en: _Send File
mk: _Прати Датотека

en: Initiate _Chat
mk: Започни _Разговор

en: _Close
mk: _Затвори

en: Full Name
mk: Целосно име

en: Country/Region
mk: Земја/Регион

en: _Add
mk: _Додади

en: Full name
mk: Цело име

en: Personal Information
mk: Лични Податоци

en: Birthday
mk: Роденден

en: Gender
mk: Пол

en: Preferred Language
mk: Зборува на

en: Country
mk: Земја

en: Authorization Granted
mk: Авторизиран

en: Blocked
mk: Блокиран

en: Timezone
mk: Временска зона

en: _Accept
mk: П_рифати

en: _Reject
mk: _Одбиј

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
mk: Неможам да пратам датотека кај %s, корисникот не поддржува пренос на датотеки

en: Recipient Unavailable
mk: Претплатникот е Недостапен

en: Read Error
mk: Грешка во читање

en: Write error
mk: Грешка во пишување

en: Not Authorized
mk: Не Авторизиран

en: %s wants to send you a file
mk: %s сака да ти прати датотека

en: File Transfers
mk: Датотечен Пренос

en: %s has changed the topic to: %s
mk: %s ја промени темата во: %s

en: Contact Info
mk: Контакт Податоци
