playonlinux - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Capture menu (OpenGL)
ar: استولى على القائمة (OpenGL)

en: Capture menu (not OpenGL)
ar: لام استولى على القائمة (OpenGL)

en: Begin the capture of an application
ar: بدأ في استولى على تطبيق

en: Capture will begin...
ar: استولى سيبدأ

en: Capture in progress...
ar: استولى على التقدم في...

en: Choose the video format for conversion
ar: إختر صيغة الفيديو لعملية التحويل

en: Conversion done
ar: إنتهى التحويل

en: All
ar: الكل

en: Choose a game
ar: إختر لعبة

en: You did not select a game
ar: أنت لم تختار أي لعبة.

en: Activate GLSL Support?
ar: تفعيل دعم GLSL؟

en: Activate Multisampling support?
ar: تفعيل أخذ عينات المتعدد الدعم؟

en: Choose an application
ar: إختر تطبيقاً

en: Operation done
ar: تمت العمليه

en: Other
ar: أخرى

en: Browse
ar: استعراض

en: General
ar: عام

en: Install
ar: تثبيت

en: Remove
ar: إزالة

en: Cancel
ar: إلغاء الأمر

en: Next
ar: التالي

en: No
ar: لا

en: Yes
ar: نعم

en: I Agree
ar: أوافق

en: of
ar: مِن

en: No description
ar: لا يوجد وصف

en: Accessories
ar: الملحقات

en: Development
ar: التّطوير

en: Education
ar: التعليم

en: Games
ar: الألعاب

en: Graphics
ar: الرسوميات

en: Internet
ar: الإنترنت

en: Multimedia
ar: الوسائط المتعددة

en: Office
ar: المكتب

en: Patches
ar: الرقع

en: Testing
ar: يتم الان الإختبار

en: Run
ar: تشغيل

en: Donate
ar: تبرّع

en: Exit
ar: خروج

en: Plugin manager
ar: مدير الإضافات

en: File
ar: ملف

en: Tools
ar: أدوات

en: Settings
ar: إعدادات

en: Plugins
ar: الإضافات

en: Close this application
ar: إغلاق البرنامج

en: Installed plugins
ar: ملحقات مثبتة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Choose a plugin
ar: اختر إضافة

en: Are you sure you want to install:
ar: هل أنت متأكد أن تثبت ما يلي:

en: Are you sure you want to delete:
ar: هل أنت متأكد من حذف ما يلي:

en: Disable
ar: تعطيل

en: Installed Wine versions:
ar: تثبيت إصدارات النبيذ :

en: Available Wine versions:
ar: تتوفر الإصدارات النبيذ :

en: Wine versions
ar: إصدارات النبيذ
