playonlinux - en to bg translation catalogue (443 entries)

en: Which application do you want to apply the modification to?
bg: Към кое приложение желаете да приложите промяната?

en: This plugin wil allow you to capture you applications under PlayOnLinux
bg: Тази приставка ще Ви позволи да прихващате приложенията си под PlayOnLinux

en: Capture menu (OpenGL)
bg: Прихващане на меню (OpenGL)

en: Capture menu (not OpenGL)
bg: Прихващане на меню (без OpenGL)

en: Begin the capture of an application
bg: Начало на прихващане на приложение

en: Play a captured file
bg: Възпроизвеждане на прихванат файл

en: Convert a captured file to video
bg: Конвертиране на прихванат файл във видео

en: Press Next then click on the window\nyou want to capture.\nCapture will start automatically after 5 seconds.\nOnly video will be captured.
bg: Натиснете Напред, след това цъкнете на прозореца,\nкойто искате да прихванете.\nПрихващането ще започне автоматично след 5 секунди.\nЩе бъде прихванато само видеото.

en: Capture will begin...
bg: Прихващането ще започне...

en: Press <SHIFT>+F8 to start or stop capture
bg: Натиснете <SHIFT>+F8, за да започне или спре прихващането

en: Press <SHIFT>+F8 to stop capture
bg: Натиснете <SHIFT>+F8 за край на прихващането

en: Capture in progress...
bg: Изпълнява се прихващане...

en: Choose an action to perform
bg: Изберете действие за изпълнение

en: Please choose a PID capture file to play
bg: Моля, изберете PID файл за възпроизвеждане

en: Please choose an OGV capture file to play
bg: Моля, изберете OGV файл за възпроизвеждане

en: Please choose a capture file to convert
bg: Моля, изберете файл за конвертиране

en: You must choose a capture to read
bg: Трябва да изберете прихванат файл за прочитане

en: You must choose a capture to convert
bg: Трябва да изберете прихванат файл за конвертиране

en: Please wait while the PlayOnLinux logo is created...
bg: Моля, изчакайте, докато се създава логото на PlayOnLinux...

en: Add the PlayOnLinux logo to your video?
bg: Добавяне на лого на PlayOnLinux към видеото?

en: Warning: For correct video encoding,\nresolution MUST be a multiple of 16
bg: Внимание: За правилно видео кодиране\nразделителната способност, ТРЯБВА да е кратна на 16

en: Ubuntu users must add the MEDIBUNTU repository\nfor this conversion format to work properly.
bg: Потребителите на Ubuntu, трябва да добавят хранилището\nна MEDIBUNTU, за да работи правилно това конвертиране.

en: Choose the video format for conversion
bg: Изберете видео формат за конвертиране

en: Define your encoding options for pass 1 \n (leave defaults if you do not know what to do)
bg: Задайте своите настройки за кодиране за етап 1\n(оставете стандартните, ако не знаете какво да правите)

en: Define your encoding options for pass 2 \n (leave defaults if you do not know what to do)
bg: Задайте своите настройки за кодиране за етап 2\n(оставете стандартните, ако не знаете какво да правите)

en: Define your encoding options \n (leave defaults if you do not know what to do)
bg: Задайте своите настройки за кодиране \n(оставете стандартните, ако не знаете какво да правите)

en: Please wait while your video is being encoded...
bg: Моля, изчакайте, докато видеото Ви се кодира...

en: Conversion done
bg: Конвертирането е завършено

en: Choose an option to modify
bg: Изберете настройка за промяна

en: All
bg: Всички

en: You must choose a game to modify
bg: Трябва да изберете игра, която да промените

en: Welcome in Advanced Wine Configuration, an optimization’s system for Wine created by GNU_Raziel. If you does not know what to choose, LEAVE DEFAULTS
bg: Добре дошли в Разширени настройки на Wine, система за оптимизиране, създадена от GNU_Raziel. Ако не знаете какво да изберете, ОСТАВЕТЕ СТАНДАРТНИТЕ НАСТРОЙКИ

en: Choose a game
bg: Изберете игра

en: You did not select a game
bg: Не сте избрали игра

en: Choose DirectDraw Renderer Mode?
bg: Да се избере ли режим на рендериране DirectDraw?

en: Activate GLSL Support?
bg: Да се активира ли поддръжка на GLSL?

en: Choose Offscreen Rendering Mode?
bg: Да се избере ли режим на рендериране Offscreen?

en: Choose Render Target Lock Mode?
bg: Да се избере ли режим на рендериране Target Lock?

en: Activate Multisampling support?
bg: Да се активира ли поддръжка за мултисемплиране?

en: Activate the mouse warp override?
bg: Да се активира ли препозициониране на мишката?

en: Optimisation done
bg: Оптимизирането е завършено

en: Welcome in Detour, a plugin witch enable you to create post-install shorcuts.
bg: Добре дошли в Отклонение, приставка позволяваща Ви да създадете препратки след инсталацията.

en: Choose an application
bg: Изберете приложение

en: Operation done
bg: Операцията е завършена

en: Report a bug
bg: Доклад за грешки

en: Please give the more details as you can, otherwise, it will be very difficult to help you
bg: Моля, дайте колкото можете повече информация, иначе ще е много трудно да Ви помогнем

en: This wizard will help you to report a bug about an officially supported program.
bg: Този съветник ще Ви помогне да докладвате за грешки на поддържана програма.

en: Your $APPLICATION_TITLE version is not up to date.\nYou must update $APPLICATION_TITLE before sending a bug report.\nThank you
bg: Вашата $APPLICATION_TITLE не е последна версия.\nТрябва да обновите $APPLICATION_TITLE преди да изпратите доклад за грешки.\nБлагодарим Ви!

en: I have a problem with a software
bg: Имам проблем със софтуера

en: My problem concerns $APPLICATION_TITLE itself
bg: Проблемът ми засяга $APPLICATION_TITLE

en: What kind of problem do you have?
bg: За какво се отнася проблемът Ви?

en: Don't join any log file
bg: Без прикрепяне на файл с отчет

en: Manual installation
bg: Ръчна инсталация

en: Automatic installation
bg: Автоматична инсталация

en: Choose the log file corresponding to your software.
bg: Изберете файлът с отчети, отнасящ се до Вашият софтуер.

en: Please explain your problem clearly (english only):
bg: Моля, опишете ясно Вашият проблем (само на английски):

en: Sorry, we need a detailed description.
bg: Съжаляваме, но имаме нужда от подробно описание.

en: Thank you !\n\nYour report has been sent.
bg: Благодарим Ви!\n\nВашият доклад беше изпратен.

en: Virtual drive creator
bg: Създател на виртуални дискове

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE virtual drive creator.\n\nThis tool will help you to make a new virtual drive
bg: Добре дошли в създателя на виртуални дискове $APPLICATION_TITLE.\n\nТози инструмент Ви помага да създавате нови виртуални дискове.

en: What kind of virtual drive do you want to create
bg: Какъв вид виртуален диск искате да създадете?

en: (If this list is empty, please install a wine version with wine version manager)
bg: (Ако този списък е празен, моля, инсталирайте версия на wine от мениджъра на wine версии)

en: Which version of Wine would you like to use?
bg: Коя версия на Wine желаете да използвате?

en: Choose the name of the virtual drive
bg: Изберете име на виртуалния диск

en: Run a local script
bg: Изпълнение на локален скрипт

en: This wizard will help you to run an unofficial $APPLICATION_TITLE Script.
bg: Този помощник ще Ви помогне да стартирате неофициален скрипт за $APPLICATION_TITLE.

en: Choose a valid $APPLICATION_TITLE script to run.
bg: Изберете валиден скрипт за $APPLICATION_TITLE, който да се изпълни.

en: Error!
bg: Грешка!

en: File not found!
bg: Файлът не е намерен!

en: Please read this
bg: Моля, прочетете това!

en: This wizard will help you to install Wine:
bg: Този съветник ще Ви помогне да инсталирате Wine:

en: on the $APPLICATION_TITLE environment.
bg: в средата на $APPLICATION_TITLE.

en: $APPLICATION_TITLE Application Configurator
bg: Настройка на програмата за $APPLICATION_TITLE

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Are you sure you want to shutdown all active $APPLICATION_TITLE applications?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите всички активни програми на $APPLICATION_TITLE?

en: $APPLICATION_TITLE shortcut creator
bg: Създаване на преки пътища за $APPLICATION_TITLE

en: Please choose a software to package
bg: Моля, изберете софтуер за пакетиране

en: Creating shortcut...
bg: Създаване на пряк път...

en: The shortcut has been placed on your desktop
bg: Прекият път е поставен на работния Ви плот

en: Copying virtual drive
bg: Копиране на виртуален диск

en: Autorun
bg: Автостартиране

en: No setup location found in autorun.inf
bg: Не е избран файл с настройки в autorun.inf

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE manual installation wizard.\n\nThis script will allow you to install any program on $APPLICATION_TITLE and use it with all the tools\n\nWarning: We are unable to guarantee that your application will work perfectly.
bg: Добре дошли в помощника на $APPLICATION_TITLE за ръчно инсталиране.\n\nТози скрипт ще Ви помогне да инсталирате всяка програма в $APPLICATION_TITLE и да я използвате с всички инструменти\n\nВнимание: Не гарантираме, че програмата Ви ще работи перфектно.

en: Install a program in a new virtual drive
bg: Инсталиране на програма на нов виртуален диск

en: Edit or update an existing application
bg: Редактиране или обновяване на съществуващо приложение

en: What would you like to do?
bg: Какво желаете да направите?

en: Please type a name for your application's virtual drive.\nThis name shouldn't contain spaces.
bg: Моля, въведете име на виртуалния диск за приложението.\nТова име не бива да съдържа интервали.

en: Please choose a program
bg: Моля, изберете програма!

en: Use another version of Wine
bg: Използвай друга версия на Wine

en: Configure Wine
bg: Настройване на Wine

en: Install some libraries
bg: Инсталиране на някои библиотеки

en: If you don't know, unselect all
bg: Ако не знаете, демаркирайте всички

en: What would you like to do before installation?
bg: Какво желаете да направите преди инсталацията?

en: Please make your choice
bg: Мола, направете своя избор

en: Looking for runnable CD-ROMs
bg: Търсене за изпълними CD-ROM-и

en: Select another file
bg: Избор на друг файл

en: Please choose a way to install your program
bg: Моля, изберете начина за инсталиране на Вашата програма

en: Please select the install file to run.
bg: Моля, изберете инсталиращ файл, който да се изпълни.

en: You must choose a file!
bg: Трябва да изберете файл!

en: $APPLICATION_TITLE is installing your application...
bg: $APPLICATION_TITLE инсталира вашата програма...

en: Usage:
bg: Употреба:

en: 	Choose a file
bg: 	Избор на файл

en: 	Extract the package
bg: 	Разархивиране на пакет

en: 	Install the package
bg: 	Инсталация на пакет

en: 	Show this message
bg: 	Показване на това съобщение

en: $APPLICATION_TITLE package manager:
bg: Пакетен мениджър на $APPLICATION_TITLE:

en: Choose a package to install
bg: Изберете пакет за инсталиране

en: PlayOnLinux package manager
bg: Пакетен мениджър на PlayOnLinux

en: Unable to find the file:
bg: Науспешно намиране на файл:

en:  isn't a valid PlayOnLinux package!
bg:  е невалиден PlayOnLinux пакет!

en: This file:
bg: Този файл:

en:  does not exist!
bg:  не съществува!

en: Extracting:
bg: Разархивиране:

en: Running...
bg: Изпълнение...

en: Cleaning...
bg: Изчистване...

en: Killing programs in the virtual drive...
bg: Убиване на програми във виртуалния диск...

en: Icon selection
bg: Избор на икона

en: Please select an icon file
bg: Моля, изберете икона

en: Bad file extension
bg: Лошо файлово разширение

en: is not an icon extension
bg: не е разширение за икона

en: Registry Editor
bg: Редактор на регистъра

en: Kill all prefix processes
bg: Убий всички процеси в префикса

en: Update wineprefix
bg: Обновяване на wineprefix

en: Simulate Windows reboot
bg: Симулиран рестарт на Windows

en: Use Advanced Wine Configuration plugin
bg: Използване на приставка Допълнителни настройки на Wine

en: Use PlayOnLinux's configurator for
bg: Използване на конфигуратора на PlayOnLinux за

en: Change the icon
bg: Смяна на икона

en: Use WineTricks
bg: Използване на WineTricks

en: Please choose an action to perform
bg: Моля, изберете действие за изпълнение

en: PC CD-ROM reader
bg: Четец на PC CD-ROM

en: This tool will help your Mac to read the PC part of a CD-ROM.\n\nUse this tool ONLY if you CD-ROM is a hybride CD-ROM (Compatible with Windows and MacOS), and if you are not able to see the Windows part
bg: Този инструмент ще помогне на Вашият Mac да чете PC частта от CD-ROM-а.\n\nИзползвайте този инструмент САМО, ако Вашият CD-ROM е хибриден (съвместим с Windows и MacOS) и ако не можете да видите Windows частта!

en: Eject a PC CD-ROM
bg: Изваждане на PC CD-ROM

en: Read a PC CD-ROM
bg: Прочитане на PC CD-ROM

en: What do you want to do?
bg: Какво желаете да направите?

en: Please insert your CD-ROM, and press next only when Finder has found the Mac OS part of your CD-ROM
bg: Моля, вкарайте вашият CD-ROM и натиснете Напред, само когато Finder намери Mac OS частта на вашият CD-ROM

en: Please choose a CD-ROM
bg: Моля, изберете CD-ROM

en: Please choose a CD-ROM to eject
bg: Моля, изберете CD-ROM за изваждане

en: Please choose a software to run
bg: Моля, изберете софтуер за изпълняване

en: $APPLICATION_TITLE debugger is starting...
bg: Стартира се $APPLICATION_TITLE програма за отстраняване на грешки...

en: $PACKAGE crashed.
bg: $PACKAGE се срина.

en: Waiting XQuartz to be installed
bg: Изчакване да бъде инсталиран XQuartz

en: $APPLICATION_TITLE is analysing your application
bg: $APPLICATION_TITLE анализира Вашето приложение

en: Do you want $APPLICATION_TITLE to install it automatically for you?
bg: Искате ли $APPLICATION_TITLE да го инсталира автоматично?

en: We have detected that the program you want to install is :
bg: Засякохме, че програмата, която искате да инсталирате е:

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE assistant.\nIt will help you to install $file on your computer.\n\nBe careful! This program is not officially supported by $APPLICATION_TITLE.\nTherefore, it might not work as expected
bg: Добре дошли в $APPLICATION_TITLE асистента.\nТой ще Ви помогне да инсталирате $file на вашият компютър.\n\nБъдете внимателни! Тази програма не е официално поддържана от $APPLICATION_TITLE.\nТака че, може да не работи, както очаквате

en: What is the name of you program?
bg: Какво е името на програмата Ви?

en: Installation finished.
bg: Инсталацията приключи.

en: PlayOnMac needs to install XQuartz to work properly.
bg: За да работи правилно, PlayOnMac изисква наличието на XQuartz.

en: PlayOnMac will help you to simplify this step
bg: PlayOnMac ще Ви улесни в изпълнението на тази стъпка

en: Don't install XQuartz for the moment
bg: Засега не инсталирайте XQuartz

en: I've downloaded the file by myself
bg: Сам изтеглих файла

en: Please download XQuartz for me
bg: Моля, изтегли ми XQuartz

en: Downloading XQuartz
bg: Изтегляне на XQuartz

en: Where is
bg: Къде е

en: Installing XQuartz...
bg: Инсталиране на XQuartz...

en: XQuartz has been installed.
bg: XQuartz е инсталиран.

en: Unable to install XQuartz! You must install it to use wine properly.
bg: Неуспешно инсталиране на XQuartz! Трябва да го инсталирате, за да може wine да работи правилно.

en: $APPLICATION_TITLE Uninstaller
bg: $APPLICATION_TITLE Деинсталатор

en: Please select a program to uninstall
bg: Моля, изберете програма за деинсталиране

en: Click Next to continue.
bg: За да продължите, кликнете на Напред.

en: This wizard will help you to uninstall:
bg: Този съветник ще Ви помогне да деинсталирате:

en: Uninstalling...
bg: Деинсталиране...

en:  has been uninstalled successfully.
bg:  е деинсталирана успешно.

en: Cannot find the shortcut
bg: Прекият път не може да бъде намерен

en: $APPLICATION_TITLE auto-updater
bg: $APPLICATION_TITLE автоматично обновяване

en: Updating $APPLICATION_TITLE from GIT...
bg: Обновяване на $APPLICATION_TITLE от GIT...

en: Do you want to update and restart $APPLICATION_TITLE?
bg: Искате ли да обновите и рестартирате $APPLICATION_TITLE?

en: Already up-to-date.
bg: Вече е обновена.

en: $APPLICATION_TITLE has encountered an error. If the program does not work correctly, it might be the cause of the problem.\nVisit www.$POL_DNS to get further information
bg: $APPLICATION_TITLE се сблъска с грешка. Причината може да е, че програмата не работи правилно.\nПосетете www.$POL_DNS за допълнителна информация

en: $APPLICATION_TITLE has encountered an error. If the program you are installing does not work correctly, it might be the cause of the problem.\nVisit www.$POL_DNS to get further information
bg: $APPLICATION_TITLE се сблъска с грешка. Причината може да е, че програмата, която инсталирате не работи правилно.\nПосетете www.$POL_DNS за допълнителна информация

en: $APPLICATION_TITLE has encountered a fatal error. $APPLICATION_TITLE will stop the installation process.\nVisit www.$POL_DNS to get further information
bg: $APPLICATION_TITLE се сблъска с критична грешка. $APPLICATION_TITLE ще прекрати инсталационния процес.\nПосетете www.$POL_DNS за допълнителна информация

en: Please wait while the virtual drive is being created...
bg: Моля, изчакайте, докато се създаде виртуалният диск...

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a Windows reboot
bg: Моля, изчакайте докато $APPLICATION_TITLE симулира рестарт на Windows

en: Setting Program Files var
bg: Задаване на Program Files променлива

en: This function is disabled in the PlayOnlinux environment.
bg: Тази функция е деактивирана в средата на PlayOnLinux.

en: Warning !!\n\nThe signature of the script you are trying to run is NOT valid\n\nPlayOnLinux has not approved this script and will not be responsible from it.\nPlease ensure you know what you are doing !
bg: Внимание!!!\n\nСигнатурата на скрипта, който се опитвате да изпълните е невалидна.\n\nPlayOnLinux не е одобрил този скрипт и не е отговорен за него.\nМоля, уверете се, че знаете какво правите!

en: Here the source code of the script. Check it carefully
bg: Това е изходният код на скрипта. Проверете го внимателно

en: Warning !!\n\nThe signature of the script you are trying to run is NOT valid\n\n$APPLICATION_TITLE has not approved this script and will not be responsible from it.\nPlease ensure you know what you are doing!
bg: Внимание!!!\n\nСигнатурата на скрипта, който се опитвате да изпълните е невалидна.\n\n$APPLICATION_TITLE не е одобрил този скрипт и не е отговорен за него.\nМоля, уверете се, че знаете какво правите!

en: External library
bg: Външна библиотека

en: Making shortcut...
bg: Създаване на пряк път...

en: Do you want to delete the virtual drive:
bg: Искате ли да изтриете виртуалният диск:

en: The following file is located on a FAT32 filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
bg: Следният файл е върху FAT32 файлова система.\nМоже да попречи на работата на wine\n\n$FilePath

en: The following file is located on a NTFS filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
bg: Следният файл е върху NTFS файлова система.\nМоже да попречи на работата на wine\n\n$FilePath

en: The following file is located on a fuse filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
bg: Следният файл е върху fuse файлова система.\nМоже да попречи на работата на wine\n\n$FilePath

en: The following file is located on a noexec mounted filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
bg: Следният файл е върху монтирана без изпълнение файлова система.\nМоже да попречи на работата на wine\n\n$FilePath

en: Your Linux kernel may not be configured to run Win16 programs under Wine\nSee $EXPLANATION_URL
bg: Вероятно Вашето Linux ядро не е настроено да възпроизвежда програми от типа Win16\nПосетете $EXPLANATION_URL

en: Your kernel may be incompatible with running Win16 programs under Wine\nSee $EXPLANATION_URL
bg: Вероятно Вашето Linux ядро не е съвместимо с въпроизвеждането на програми от типа Win16\nПосетете $EXPLANATION_URL

en: Checking plugin:
bg: Проверка на приставка:

en: New:
bg: Нова:

en: Updating plugin. Previous:
bg: Обновяване на приставка. Предишна:

en: Installing plugin:
bg: Инсталиране на присавка:

en: Binary not found: $BINARY\nHave you installed the program to the default location?
bg: Не е намерена програма: $BINARY\nИнсталирахте ли програмата в стандартната ѝ директория?

en: Function override detected, disabling bug reporting
bg: Засечена е функция за презапис, деактивиране на докладването за грешки

en: No enough space to download:\n$URL ($neededSpace KB)
bg: Няма достатъчно място за изтегляне:\n$URL ($neededSpace кБ)

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is downloading:
bg: Моля, изчакайте, докато $APPLICATION_TITLE се изтегли:

en: An error happened during download.
bg: Възникна грешка по време на изтеглянето.

en: Do you want to retry?
bg: Искате ли да опитате отново?

en: Error ! Files mismatch\n\nLocal : $LOCAL_MD5\nServer : $SERVER_MD5
bg: Грешка! Несъответствие във файловете\n\nНаличен: $LOCAL_MD5\nНа сървър: $SERVER_MD5

en: 7z not installed, please check that you have 7zip installed and try again
bg: Не е инсталирана 7z, моля, проверете дали имате инсталирана 7zip и опитайте отново

en: Failed to locate ${dest} from ${archive}
bg: Неуспех при откриването на ${dest} от ${archive}

en: Extracting ${filename} from ${archivename}
bg: Разархивиране на ${filename} от ${archivename}

en: Extracted file size does not match!
bg: Размера на разархивирания файл не съответства!

en: Copying ${filename}
bg: Копиране на ${filename}

en: File size does not match!
bg: Размера на файла на съответства!

en: Sorry, $APPLICATION_TITLE $VERSION is too old to continue.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED is required.
bg: Съжалавяаме, $APPLICATION_TITLE $VERSION е твърде стара версия, за да продължи.\n Изисква се $APPLICATION_TITLE $NEEDED.

en: Warning: You are running $APPLICATION_TITLE $VERSION.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED is recommended to continue.
bg: Внимание: Изпълнена е $APPLICATION_TITLE $VERSION.\n Препоръчителна е $APPLICATION_TITLE $NEEDED, за да се продължи.

en: $AUTHOR profile
bg: Профил на $AUTHOR

en:  on your computer.
bg:  на Вашият компютър.

en:  will be installed in:
bg:  ще бъде инсталирана в:

en: Click Next to start
bg: Кликнете Напред за начало

en: This installation program is provided by:
bg: Тази инсталационна програма е доставена от:

en: This program was created by:
bg: Тази програма е създадена от:

en: This wizard will help you install
bg: Този съветник ще Ви помогне да инсталирате

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE Installation Wizard.
bg: Добре дошли в Съветник за инсталации на $APPLICATION_TITLE

en: Where is mounted your CD-ROM?
bg: Къде е монтиран Вашият CD-ROM?

en: Other
bg: Друго

en: Refresh
bg: Опресни

en: Reading your device
bg: Четене на Вашето устройство

en: Error: Unable to find the CD-ROM!
bg: Грешка: Неуспешно откриване на CD-ROM!

en: $TITLE needs to read the PC part of a hybrid CD-Rom.\n\nBy default, MacOS only gives you access to the Mac part of the cd-rom, which may not be compatible with recent versions of Mac OS.\n\nDo you want PlayOnMac to attempt to read the PC-Part of your CD?
bg: $TITLE се нуждае от прочитане на PC-частта от хибриден CD-ROM.\n\nПо подразбиране MacOS Ви дава достъп само до Mac частта на CD-ROM-a, което може да е несъвместимо с последните версии на Mac OS.\n\nИскате ли PlayOnMac да се опита, да прочете PC-частта на Вашето CD?

en: Don't forget to go to PlayOnMac tools menu -> Read a PC CD-Rom before running your game
bg: Не забравяйте да отидите в менюто Инструменти на PlayOnMac -> Прочитане на PC CD-ROM преди да стартирате играта си

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is copying files:
bg: Моля, изчакайте докато $APPLICATION_TITLE копира файловете:

en: Scanning the virtual drive ...
bg: Сканиране на виртуалния диск...

en: Video card does not have enough memory
bg: Видео картата Ви няма достатъчно памет

en: Your video card does not have enough memory!\nIt might prevent the game from working
bg: Вашата видео карта няма достатъчно памет!\nМоже да попречи на играта, да работи

en: Use Steam Store version
bg: Използване на версия за Steam магазин

en: Use Steam Store demo version
bg: Използване на демо версия за Steam магазин

en: Use Desura Store version
bg: Използване на версия за Desura магазин

en: Use Desura Store demo version
bg: Използване на демо версия за Desura магазин

en: Use Origin Store version
bg: Използване на версия за Origin магазин

en: Use Origin Store demo version
bg: Използване на демо версия за Origin магазин

en: Use a setup file in my computer
bg: Използване на инсталационен файл в моя компютър

en: Use CD-ROM(s)
bg: Използване на CD-ROM(и)

en: Use DVD-ROM(s)
bg: Използване на DVD-ROM(и)

en: Download the program
bg: Изтегляне на програмата

en: Please choose an installation method
bg: Моля, изберете начин на инсталиране!

en: I don't want to make another shortcut
bg: Не искам да правя друг пряк път

en: Browse
bg: Разглеждане

en: A shortcut by that name already exists, overwrite?
bg: Вече съществува пряк път с това име. Да бъде ли презаписан?

en: Connect to your $APPLICATION_TITLE account
bg: Свържете се с вашия $APPLICATION_TITLE акаунт

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Failed to connect !\nPlease ensure that your login and your password are valid.
bg: Неуспешно свързване!\nМоля, уверете се, че потребителското име и паролата Ви са верни.

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is scanning your hardware
bg: Моля, изчакайте докато $APPLICATION_TITLE сканира вашият хардуер

en: Select the main videocard to report:
bg: Изберете основната видео карта за отчета:

en: Starting 64-bit process $EXEFILE is not supported in 32-bit virtual drives
bg: Стартирането на 64-битов процес $EXEFILE не се поддържа за 32-битови виртуални дискове

en: Wine seems to have crashed\n\nIf your program is running, just ignore this message
bg: Изглежда, че Wine се срина.\n\nАко програмата Ви работи, пренебрегнете това съобщение

en: This is an installer for an update or an addon;\nPlease install $TITLE_REQUIRED first
bg: Това е инсталатор за обновяване или приставка;\nМоля, първо инсталирайте $TITLE_REQUIRED

en: Unable to find version:
bg: Не може да се открие версия:

en: Downloading Wine:
bg: Изтегляне на Wine:

en: The download seems to have failed.
bg: Изглежда, че изтеглянето се провали.

en: Extracting Wine...
bg: Разархивиране на Wine...

en: Overwrite (usually works, no guarantee)
bg: Презаписване (обикновено работи, но не е гарантирано)

en: Erase (virtual drive content will be lost)
bg: Изтриване (съдържанието на виртуалния диск ще бъде изгубено)

en: Abort installation
bg: Прекратяване на инсталацията

en: The target virtual drive $PREFNAME already exists:
bg: Целевият виртуален диск $PREFNAME вече съществува:

en: User abort
bg: Прекратено от потребителя

en: Please wait while $SOFTNAME is installed...
bg: Моля, изчакайте докато $SOFTNAME се инсталира...

en: Be careful! This will kill install process. If it is not finished, you will have to reinstall $SOFTNAME
bg: Бъдете внимателни! Това ще убие инсталационния процес. Ако не и приключил, ще трябва да преинсталирате $SOFTNAME

en: Install is done
bg: Инсталацията е готова

en: Press next only when the installation process is finished
bg: Натиснете Напред само когато инсталационният процес е приключил

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a reboot
bg: Моля, изчакайте докато $APPLICATION_TITLE симулира рестарт

en: Warning:
    
    This tool is for advanced users.
    To uninstall cleanly a program with {0}, you must delete the virtual drive associated
bg: Внимание:
    
    Този инструмент е за напреднали потребители.
    За чисто деинсталиране на програма с {0}, трябва да изтриете свързаният виртуален диск

en: General
bg: Общи

en: Make a new shortcut from this virtual drive
bg: Създаване на нов пряк път от този виртуален диск

en: Name
bg: Име

en: Wine version
bg: Версия на Wine

en: Debug flags
bg: Флагове за дебъгване

en: Virtual drive
bg: Виртуален диск

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Run configuration wizard
bg: Помощник за настройване

en: Windows reboot
bg: Рестартиране на Windows

en: Repair virtual drive
bg: Поправка на виртуален диск

en: Command prompt
bg: Команден ред

en: Task manager
bg: Диспечер на задачи

en: Kill processes
bg: Убий процесите

en: Wine uninstaller
bg: Деинсталатор на Wine

en: Be careful! Installing one of these components can break your virtual drive.
bg: Бъдете внимателни! Инсталирането на някого от тези компоненти може да повреди виртуалния Ви диск.

en: Install
bg: Инсталирай

en: Open program's directory
bg: Отваряне директорията на програмата

en: Open virtual drive's directory
bg: Отваряне директорията на виртуалния диск

en: GLSL Support
bg: Поддръжка на GLSL

en: Direct Draw Renderer
bg: Директно чертаещ рендъринг

en: Video memory size
bg: Размер на видео паметта

en: Offscreen rendering mode
bg: Извънекранен режим на рендъринг

en: Render target mode lock
bg: Заключване на целевия рендъринг

en: Multisampling
bg: Мултисемплиране

en: Strict Draw Ordering
bg: Последователно чертаене

en: Mouse warp override
bg: Презапис деформации на мишката

en: Open a shell
bg: Отваряне на обвивка

en: Run a .exe file in this virtual drive
bg: Изпълняване на .exe файл в този виртуален диск

en: Command to exec before running the program
bg: Команда за изпълнение преди програмата

en: Warning:
    
    Any program still running in this virtual drive will be terminated before Wine version is changed.
    Are you sure you want to continue?
bg: Внимание:
    
    Всяка програма, която все още работи в това виртуално устройство ще бъде прекратена преди да бъде сменена версията на Wine.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Be careful!
    If you change
bg: Бъдете внимателни!
    Ако промените

en: {0} configuration
bg: {0} настройка

en: Please select a program or a virtual drive to configure
bg: Моля, изберете програма или виртуален диск за настройка

en: New
bg: Нов

en: Remove
bg: Премахване

en: Install components
bg: Инсталиране на компоненти

en: Display
bg: Екран

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: This virtual drive is protected
bg: Този виртуален диск е защитен

en: Are you sure you want to delete {0} virtual drive ?
bg: Сигурно ли е, че искате да изтриете виртуален диск {0}?

en: Are you sure you want to delete {0} ?
bg: Сигурно ли е, че искате да изтриете {0}?

en: {0} debugger
bg: {0} дебъгер

en: Please select a debug file
bg: Моля, изберете файл за дебъг

en: Locate this logfile
bg: Място на този отчет

en: The file is named : {0}
bg: Файлът се казва: {0}

en: Virtual drives
bg: Виртуални дискове

en: Report a problem about {0}
bg: Докладване на проблем за {0}

en: Install scripts
bg: Инсталиране на скриптове

en: Error: Unable to reserve a valid port
bg: Грешка: Не може да се запази съществуващ порт

en: WARNING. Please use POL_SetupWindow_Init first
bg: ВНИМАНИЕ! Моля, първо използвайте POL_SetupWindow_Init

en: {0} Wizard
bg: {0} Помощник

en: Cancel
bg: Отказ

en: Next
bg: Напред

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: I Agree
bg: Съгласен съм

en: Don't remind me anymore
bg: Без повторно напомняне

en: Show virtual drives
bg: Покажи виртуални дискове

en: Login:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Register
bg: Регистриране

en: MB downloaded
bg: МБ са изтеглени

en: of
bg: от

en: Error
bg: Грешка

en: You cannot close this window
bg: Не можете да затворите този прозорец

en: No description
bg: Без описание

en: Accessories
bg: Помощни

en: Development
bg: Разработка

en: Education
bg: Обучение

en: Games
bg: Игри

en: Graphics
bg: Графика

en: Internet
bg: Интернет

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Office
bg: Офис

en: Patches
bg: Кръпки

en: Include:
bg: Включени

en: Testing
bg: Пробване

en: No-cd needed
bg: Без диск

en: Commercial
bg: Продавани

en: Install a non-listed program
bg: Инсталиране на програма извън списъка

en: This program is currently in testing.
    
    It might not work as expected. Your feedback, positive or negative, is specially important to improve this installer.
bg: Тази програма е в тестова версия.
    
    Може да не работи, както трябва. Вашата оценка, положителна или отрицателна, е важна за подобряването на този инсталатор.

en: This program contains a protection against copy (DRM) incompatible with emulation.
    The only workaround is to use a "no-cd" patch, but since those can also be used for piracy purposes we won't give any support on this matter.
bg: Тази програма съдържа защита от копиране (DRM) несъвместима с емулация.
    Единственото решение е да използвате кръпка „без диск“, но след като това може да бъде използвано за пиратски цели, не предлагаме поддръжка.

en: Attention!
bg: Внимание!

en: By enabling this option, you can install programs that employ digital rights management (DRM) copy protection that are not supported by {0} and might need to be bypassed.
    
    This feature should not be construed as implicit or implied condoning of piracy and as such, we will not offer any support for issues resulting from using this option.
bg: Активирайки тази опция, можете да инсталирате програми, които използват управление на цифровите права (УПВ) като средство за защита от копиране, което не се поддържа от {0} и може да е необходимо прескачането ѝ.
    
    Тази функционалност не трябва да се тълкува като неограничена или с цел окуражаването на пиратството и като такава, не предлагаме никаква поддръжка за проблеми произлези от използването на тази опция.

en: By enabling this, you will have access to installers for programs that contain protections against copy (DRM) incompatible with emulation.
    The only workaround is to use "no-cd" patches, but since those can also be used for piracy purposes we won't give any support on this matter.
bg: Активирайки това, ще получите достъп до инсталатори на програми, съдържащи защита от копиране (DRM) несъвместима с емулация. Единственото решение е да използвате кръпка „без диск“, но след като това може да бъде използвано за пиратски цели, не предлагаме поддръжка.

en: There is nothing installed to run .{0} files.
bg: Няма нищо инсталирано за изпълнение. {0} файла.

en: {0} error
bg: {0} грешка

en: {0} website is unavailable. Please check your connection
bg: {0} уебсайт не е наличен. Моля, проверете Вашата връзка.

en: Refreshing {0}
bg: Опресняване {0}

en: An updated version of {0} is available
bg: Налична е обновена версия на {0}

en: Run
bg: Изпълнение

en: Donate
bg: Направи дарение

en: Exit
bg: Изход

en: Small icons
bg: Малки икони

en: Medium icons
bg: Средни икони

en: Large icons
bg: Големи икони

en: Very large icons
bg: Много големи икони

en: Manage Wine versions
bg: Управление на версиите на Wine

en: Read a PC CD-Rom
bg: Прочитане на PC CD-ROM

en: {0} console
bg: {0} конзола

en: Close all {0} software
bg: Затвори всичкия {0} софтуер

en: File associations
bg: Файлови асоциации

en: Plugin manager
bg: Управление на приставките

en: Supported software
bg: Поддържан софтуер

en: News
bg: Новини

en: Documentation
bg: Документация

en: Forums
bg: Форуми

en: Bugs
bg: Бъгове

en: About {0}
bg: Относно {0}

en: File
bg: Файл

en: Tools
bg: Инструменти

en: Settings
bg: Настройки

en: Plugins
bg: Приставки

en: Support
bg: Поддръжка

en: Close
bg: Затваряне

en: Configure
bg: Настройки

en: Search
bg: Търсене

en: Open the application's directory
bg: Отваряне на папката на приложението

en: Read the manual
bg: Прочитане на ръководството

en: Set the icon
bg: Задаване на иконата

en: Close this application
bg: Затваряне на това приложение

en: No manual found for {0}
bg: Няма намерено ръководство за {0}

en: Install a program
bg: Инсталиране на програма

en: Update GIT
bg: Обновяване на GIT

en: Update instructions
bg: Обновяване на инструкциите

en: Debug
bg: Дебъгване

en: Send a feedback
bg: Изпращане на отзиви

en: Create a shortcut
bg: Създаване на пряк път

en: Open the directory
bg: Отваряне на директория

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: Please select a program.
bg: Моля, изберете програма!

en: {0} settings
bg: {0} настройки

en: {0} install menu
bg: {0} инсталиращо меню

en: {0} wine versions manager
bg: {0} мениджър на wine версии

en: The virtual drive associated with {0} ({1}) does no longer exists.
bg: Виртуалният диск асоцииран с {0} ({1}) вече не съществува.

en: Are you sure you want to close all {0} windows?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите всички {0} прозорци?

en: Run your Windows programs on
bg: Стартирайте Вашите Windows програми на

en: PlayOnLinux and PlayOnMac team
    Under GPL licence version 3
bg: Екип на PlayOnLinux и PlayOnMac
    Лицензирани по GPL лиценз - версия 3

en: Developer and Website:
bg: Разработич и уеб страница:

en: Scriptors:
bg: Скриптове:

en: Packager:
bg: Пакетиране:

en: Icons:
bg: Икони:

en: The following people contributed to this program:
bg: Следните хора са допринесли за тази програма:

en: Translations:
bg: Преводи:

en: Read TRANSLATORS file
bg: Прочетете файл TRANSLATORS

en: {0} is not able to start PlayOnLinux Setup Window server.
bg: {0} не може да стартира сървъра на инсталатора за PlayOnLinux

en: {0} cannot find {1}
bg: {0} не може да намери {1}

en:  (from {2})
bg:  (от {2})

en: You need to install it to continue
bg: Трябва да го инсталирате, за да продължите

en: You should install it to use {0}
bg: Трябва да го инсталирате, за да използвате {0}

en: {0} is not supposed to be run as root. Sorry
bg: {0} не е предназначено за стартиране като администратор. Съжаляваме!

en: {0} is unable to find 32bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
bg: {0} не може да намери 32-битови OpenGL библиотеки.
    
    Може да изпитате проблем с Вашите игри

en: {0} is unable to find 64bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
bg: {0} не може да намери 64-битови OpenGL библиотеки.
    
    Може да изпитате проблем с Вашите игри

en: Your filesystem might prevent {0} from running correctly.
    
    Please open {0} in a terminal to get more details
bg: Файловата Ви система може да попречи за правилната работа на {0}.
    
    Моля, за повече информация отворете {0} в терминала!

en: Do you want to help {0} to make a compatibility database?
    
    If you click yes, the following things will be sent to us anonymously the first time you run a Windows program:
    
    - You graphic card model
    - Your OS version
    - If graphic drivers are installed or not.
    
    
    These information will be very precious for us to help people.
bg: Искате ли да помогнете на {0} да изгради съвместима база от данни?
    
    Ако изберете Да, следните неща ще бъдат изпратени анонимно до нас, при първия път, в който стартирате Windows програма:

en: Are you sure you want to  want to install {0} package?
bg: Сигурни ли сте, че искате да инсталирате пакета {0}?

en: You are trying to open a script design for {0}! It might not work as expected
bg: Опитвате се да отворите скрипт, разработен за {0}! Възможно е да не работи, както очаквате.

en: Proxy configuration
bg: Настройка на сървър-посредник

en: Set a proxy
bg: Задаване на сървър-посредник

en: Proxy address
bg: Адрес на сървъра-посредник

en: Proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник

en: Proxy login
bg: Влизане в сървъра-посредник

en: Proxy password
bg: Парола за сървъра-посредник

en: Installed plugins
bg: Инсталирани приставки

en: Add
bg: Добавяне

en: Enable
bg: Включване

en: Choose a plugin
bg: Изберете приставка

en: What is the extension?
bg: Какво е разширението?

en: Assigned program
bg: Упълномощена програма

en: Delete
bg: Изтрий

en: Are you sure you want to install:
bg: Сигурни ли сте, че искате да инсталирате:

en: Are you sure you want to delete:
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете:

en: Disable
bg: Изключване

en: Apply
bg: Потвърди

en: You must restart {0} for the changes to take effect.
bg: Трябва да рестартирате {0}, за да влязат промените в действие.

en: Installed Wine versions:
bg: Инсталирани версии на Wine:

en: Available Wine versions:
bg: Налични версии на Wine:

en: Wine versions
bg: Версии на Wine

en: Are you sure you want to delete wine {0}?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете wine {0}?

en: This version is CURRENTLY IN USE
bg: Тази версия вече се използва

en: {0} is not able to start POL_SetupWindow_server.
bg: {0} не може да стартира POL_SetupWindow_server.
