playonlinux - en to fi translation catalogue (411 entries)

en: Which application do you want to apply the modification to?
fi: Mihin sovellukseen haluat lisätä muutoksen?

en: This plugin wil allow you to capture you applications under PlayOnLinux
fi: Tämän lisäosan avulla voit nauhoittaa ohjelmia PlayOnLinuxista

en: Capture menu (OpenGL)
fi: Kuvankaappausvalikko (OpenGL)

en: Capture menu (not OpenGL)
fi: Kuvankaappausvalikko (ei-OpenGL)

en: Begin the capture of an application
fi: Ota sovelluksesta kuvankaappaus

en: Play a captured file
fi: Toista kaapattu video

en: Convert a captured file to video
fi: Muunna kaapattu tiedosto videoksi

en: Press Next then click on the window\nyou want to capture.\nCapture will start automatically after 5 seconds.\nOnly video will be captured.
fi: Paina Seuraava ja napsauta ikkunaa, josta haluat kuvakaappauksen.
    Kuvakaappaus otetaan automaattisesti 5 sekunnin kuluttua. 
    Vain videota nauhoitetaan.

en: Capture will begin...
fi: Valmistaudutaan ottamaan kuvankaappaus...

en: Press <SHIFT>+F8 to start or stop capture
fi: Paina <SHIFT>+F8 aloittaaksesi tai pysäyttääksesi kaappauksen

en: Press <SHIFT>+F8 to stop capture
fi: Paina <SHIFT>+F8 pysäyttääksesi kaappauksen

en: Capture in progress...
fi: Kuvankaappausta otetaan...

en: Choose an action to perform
fi: Valitse suoritettava toiminto

en: Please choose a PID capture file to play
fi: Valitse toistettava PID-tallennustiedosto

en: Please choose an OGV capture file to play
fi: Valitse toistettava OGV-tallennustiedosto

en: Please choose a capture file to convert
fi: Valitse muunnettava kaapattu tiedosto

en: You must choose a capture to read
fi: Sinun täytyy valita tallennus luettavaksi

en: You must choose a capture to convert
fi: Sinun pitää valita mikä kaappaus muunnetaan

en: Please wait while the PlayOnLinux logo is created...
fi: Pieni hetki, luodaan PlayOnLinuxin logoa...

en: Add the PlayOnLinux logo to your video?
fi: Lisätäänkö videoon PlayOnLinux-logo?

en: Warning: For correct video encoding,\nresolution MUST be a multiple of 16
fi: Jotta videon enkoodaus onnistuisi,\nresoluutio TÄYTYISI olla kerrottu 16:lla.

en: Ubuntu users must add the MEDIBUNTU repository\nfor this conversion format to work properly.
fi: Ubuntu käyttäjien täytyy lisätä MEDIUBUNTU pakettilähde\njotta muuntaminen toimisi kunnolla.

en: Choose the video format for conversion
fi: Valitse videon tiedostomuoto muunnokseen

en: Define your encoding options for pass 1 \n (leave defaults if you do not know what to do)
fi: Tarkenna sinun enkoodausasetuksesi onnistuaksesi \n (jätä oletusasetukset jos et tiedä mitä tehdä)

en: Define your encoding options for pass 2 \n (leave defaults if you do not know what to do)
fi: Tarkenna enkoodaus asetuksesi onnistuaksesi 2 \n (jätä oletusasetukset jos et tiedä mitä tehdä)

en: Define your encoding options \n (leave defaults if you do not know what to do)
fi: Tarkenna enkoodaus asetuksesi \n (jätä oletukset jos et tiedä mitä tehdä)

en: Please wait while your video is being encoded...
fi: Pieni hetki, videota muunnetaan...

en: Conversion done
fi: Muunnos on valmis

en: Choose an option to modify
fi: Valitse muutettava vaihtoehto

en: All
fi: Kaikki

en: You must choose a game to modify
fi: Sinun pitää valita modifioitava peli

en: Welcome in Advanced Wine Configuration, an optimization’s system for Wine created by GNU_Raziel. If you does not know what to choose, LEAVE DEFAULTS
fi: Tervetuloa Edistyneeseen Winen hallintaan, optimisointijärjestelmään joka on tehty Winelle GNU_Razielin toimesta. Jos et tiedä mitä sinun pitäisi valita, jätä OLETUSASETUKSET

en: Choose a game
fi: Valitse peli

en: You did not select a game
fi: Et valinnut peliä

en: Choose DirectDraw Renderer Mode?
fi: Valitse 2D-grafiikan piirtämistila (DirectDraw)

en: Activate GLSL Support?
fi: Aktivoidaanko GLSL-tuki?

en: Choose Offscreen Rendering Mode?
fi: Valitse Offscreen renderöintitila?

en: Choose Render Target Lock Mode?
fi: Valitse Renderöintikohteen lukitsemistila?

en: Activate Multisampling support?
fi: Aktivoi reunanpehmennys-tuki

en: Activate the mouse warp override?
fi: Aktivoi hiiren keskityksen ohitus?

en: Optimisation done
fi: Optimointi valmis

en: Welcome in Detour, a plugin witch enable you to create post-install shorcuts.
fi: Tervetuloa Detouriin, liitännäinen joka auttaa sinua tekemään post-install kuvakkeita.

en: Choose an application
fi: Valitse sovellus

en: Operation done
fi: Vaihe on valmis

en: Report a bug
fi: Ilmoita ongelmasta

en: Please give the more details as you can, otherwise, it will be very difficult to help you
fi: Kirjoita mahdollisimman yksityiskohtaisesti, koska muuten sinua voi olla vaikea auttaa

en: This wizard will help you to report a bug about an officially supported program.
fi: Tämä ohjattu toiminto lähettää ongelmaraportin virallisesti tuetusta ohjelmasta.

en: Your $APPLICATION_TITLE version is not up to date.\nYou must update $APPLICATION_TITLE before sending a bug report.\nThank you
fi: Sinun $APPLICATION_TITLE on vanhentunut.\nSinun pitää päivittää $APPLICATION_TITLE ennen kuin lähetät virheilmoituksen.\nKiitos.

en: I have a problem with a software
fi: Minulla on ongelma asennetun ohjelman kanssa

en: My problem concerns $APPLICATION_TITLE itself
fi: Minulla on ongelma $APPLICATION_TITLE-ohjelmiston kanssa

en: What kind of problem do you have?
fi: Minkälainen ongelma sinulla on?

en: Don't join any log file
fi: Älä lisää mitään lokitiedostoon

en: Manual installation
fi: Käsiasennus

en: Automatic installation
fi: Automaattinen asennus

en: Choose the log file corresponding to your software.
fi: Valitse lokitiedosto joka vastaa sinun käyttämääsi ohjelmaa.

en: Please explain your problem clearly (english only):
fi: Kuvaile englanniksi ongelmaa mahdollisimman laajasti.

en: Sorry, we need a detailed description.
fi: Anteeksi, mutta tarvitsemme yksityiskohtaisen kuvauksen.

en: Thank you !\n\nYour report has been sent.
fi: Kiitos! \n\nSinun ilmoituksesi on lähetetty.

en: Virtual drive creator
fi: Virtuaaliaseman luoja

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE virtual drive creator.\n\nThis tool will help you to make a new virtual drive
fi: Tervetuloa $APPLICATION_TITLE virtuaaliaseman luojaan.\n\nTämä työkalu auttaa sinua tekemään uuden virtuaaliaseman.

en: What kind of virtual drive do you want to create
fi: Millaisen virtuaaliaseman haluat luoda?

en: (If this list is empty, please install a wine version with wine version manager)
fi: (Jos tämä lista on tyhjä, asenna Wine-ohjelmisto Wine versionhallinnalla)

en: Which version of Wine would you like to use?
fi: Mitä Wine-versiota haluat käyttää?

en: Choose the name of the virtual drive
fi: Nimeä virtuaaliasema

en: Run a local script
fi: Suorita paikallinen skripti

en: This wizard will help you to run an unofficial $APPLICATION_TITLE Script.
fi: Tämä ohjattu asennus suorittaa epävirallisen $APPLICATION_TITLE-skriptin.

en: Choose a valid $APPLICATION_TITLE script to run.
fi: Valitse suoritettava $APPLICATION_TITLE-skripti.

en: Error!
fi: Virhe!

en: File not found!
fi: Tiedostoa ei löytynyt!

en: Please read this
fi: Lue tämä

en: This wizard will help you to install Wine:
fi: Tämä asennusohjelma asentaa Winen version:

en: on the $APPLICATION_TITLE environment.
fi: tähän $APPLICATION_TITLE-ohjelmistoon.

en: $APPLICATION_TITLE Application Configurator
fi: $APPLICATION_TITLE Sovellusten määritys

en: Please wait...
fi: Pieni hetki...

en: Are you sure you want to shutdown all active $APPLICATION_TITLE applications?
fi: Oletko varma että haluat sulkea kaikki aktiiviset $APPLICATION_TITLE ohjelmat?

en: $APPLICATION_TITLE shortcut creator
fi: $APPLICATION_TITLE pikakuvake luoja

en: Please choose a software to package
fi: Valitse ohjelmisto paketti

en: Creating shortcut...
fi: Luodaan pikakuvake...

en: The shortcut has been placed on your desktop
fi: Pikakuvake on sijoitettu työpöydällesi

en: Copying virtual drive
fi: Kopioidaan virtuaaliasemaa

en: Autorun
fi: Automaattinen käynnistys

en: No setup location found in autorun.inf
fi: Asennustiedoston polkua ei löydy autorun.inf tiedostosta

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE manual installation wizard.\n\nThis script will allow you to install any program on $APPLICATION_TITLE and use it with all the tools\n\nWarning: We are unable to guarantee that your application will work perfectly.
fi: Tervetuloa $APPLICATION_TITLE manuaaliseen asennusohjelmaan.\n\nTämä skripti sallii sinun asentaa mikä tahansa ohjelmisto $APPLICATION_TITLE :een ja käyttää sitä kaikkine työkaluineen.\n\nVAROITUS: Emme voi taata, että ohjelmistosi toimii täydellisesti.

en: Install a program in a new virtual drive
fi: Asentaa ohjelman uuteen virtuaaliasemaan

en: Edit or update an existing application
fi: Muokata tai päivittää olemassa olevaa ohjelmaa

en: What would you like to do?
fi: Mitä haluat tehdä?

en: Please type a name for your application's virtual drive.\nThis name shouldn't contain spaces.
fi: Kirjoita nimi ohjelman virtuaaliasemalle.\nNimessä ei saa olla välejä.

en: Please choose a program
fi: Valitse ohjelma

en: Use another version of Wine
fi: Käyttää toista Wine-versiota

en: Configure Wine
fi: Muuttaa Winen asetuksia

en: Install some libraries
fi: Asentaa kirjastoja

en: If you don't know, unselect all
fi: Jos et tiedä, poista kaikkien valinta

en: What would you like to do before installation?
fi: Mitä haluat tehdä ennen asennuksen aloittamista?

en: Please make your choice
fi: Valitse

en: Looking for runnable CD-ROMs
fi: Etsitään käynnistyviä CD-asemia

en: Select another file
fi: Valitse toinen tiedosto

en: Please choose a way to install your program
fi: Valitse tapa asentaaksesi ohjelma

en: Please select the install file to run.
fi: Valitse käynnistettävä asennustiedosto.

en: You must choose a file!
fi: Sinun pitää valita tiedosto!

en: $APPLICATION_TITLE is installing your application...
fi: $APPLICATION_TITLE asentaa ohjelmaasi...

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: 	Choose a file
fi: 	Valitse tiedosto

en: 	Extract the package
fi: 	Pura paketti

en: 	Install the package
fi: 	Asenna paketti

en: 	Show this message
fi: 	Näytä tämä viesti

en: $APPLICATION_TITLE package manager:
fi: $APPLICATION_TITLE pakettimanageri:

en: Choose a package to install
fi: Valitse asennettava paketti

en: PlayOnLinux package manager
fi: PlayOnLinux-paketinhallinta

en: Unable to find the file:
fi: Tiedostoa ei löydy:

en:  isn't a valid PlayOnLinux package!
fi:  ei ole kelvollinen PlayOnLinux paketti!

en: This file:
fi: Tämä tiedosto:

en:  does not exist!
fi:  ei ole olemassa!

en: Extracting:
fi: Puretaan:

en: Running...
fi: Suoritetaan...

en: Cleaning...
fi: Puhdistetaan...

en: Killing programs in the virtual drive...
fi: Tapa ohjelmat virtuaaliasemasta...

en: Icon selection
fi: Kuvakkeen valinta

en: Please select an icon file
fi: Valitse kuvaketiedosto.

en: Bad file extension
fi: Rikkinäinen tiedostopääte

en: is not an icon extension
fi: ei ole kuvake

en: Registry Editor
fi: Rekisterimuokkain

en: Kill all prefix processes
fi: Tapa kaikki  prosessit

en: Update wineprefix
fi: Päivitä winen esiasetukset

en: Simulate Windows reboot
fi: Simuloi Windowsin uudelleenkäynnistymistä

en: Use Advanced Wine Configuration plugin
fi: Käytä kehittynyttä Wineasetus liitännäistä

en: Use PlayOnLinux's configurator for
fi: Käytä PlayOnLinux konfiguraatiota

en: Change the icon
fi: Vaihda kuvake

en: Use WineTricks
fi: Käytä WineTricksiä

en: Please choose an action to perform
fi: Valitse suoritettava toiminto

en: PC CD-ROM reader
fi: PC:n CD-ROM asema

en: This tool will help your Mac to read the PC part of a CD-ROM.\n\nUse this tool ONLY if you CD-ROM is a hybride CD-ROM (Compatible with Windows and MacOS), and if you are not able to see the Windows part
fi: Tämä työkalu auttaa Mac-tietokonettasi lukemaan PC-osio CD-ROM-levystä.\n\nKäytä tätä työkalua VAIN, jos sinun CD-ROM-levysi on ns. "hybridi" (yhteensopiva Windows- että Mac-käyttöjärjestelmien kanssa) ja jos et voi nähdä Windows-osiota.

en: Eject a PC CD-ROM
fi: Avaa PC:n CD-asema

en: Read a PC CD-ROM
fi: Lue PC:n CD-ROM

en: What do you want to do?
fi: Mitä haluat tehdä?

en: Please insert your CD-ROM, and press next only when Finder has found the Mac OS part of your CD-ROM
fi: Ole hyvä, ja aseta CD-ROM asemaan, ja sen jälkeen paina Seuraava-painiketta Finderissä, kun se on löytänyt Mac OS-osion CD-ROM-levystäsi.

en: Please choose a CD-ROM
fi: Valitse CD-asema

en: Please choose a CD-ROM to eject
fi: Valitse avattava CD-asema

en: Please choose a software to run
fi: Valitse suoritettava ohjelma

en: $APPLICATION_TITLE debugger is starting...
fi: $APPLICATION_TITLE virheenjäljittäjä käynnistyy...

en: $PACKAGE crashed.
fi: $PACKAGE kaatui.

en: Waiting XQuartz to be installed
fi: Odotetaan, että XQuartz on asennettu

en: $APPLICATION_TITLE is analysing your application
fi: $APPLICATION_TITLE analysoi ohjelmaa

en: Do you want $APPLICATION_TITLE to install it automatically for you?
fi: Haluatko että $APPLICATION_TITLE asentaa automaattisesti sinulle?

en: We have detected that the program you want to install is :
fi: Olemme havainneet, että ohjelma jonka haluat asentaa on:

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE assistant.\nIt will help you to install $file on your computer.\n\nBe careful! This program is not officially supported by $APPLICATION_TITLE.\nTherefore, it might not work as expected
fi: Tervetuloa $APPLICATION_TITLE avustajaan.\nAvustaja auttaa sinua asentamaan $file tietokoneellesi.\n\nOle varovainen! Tämä ohjelma ei ole virallisesti $APPLICATION_TITLE :n tukema.\nTämän takia se ei välttämättä toimi suunnitellusti.

en: What is the name of you program?
fi: Mikä on ohjelman nimi?

en: Installation finished.
fi: Asennus valmistui.

en: PlayOnMac needs to install XQuartz to work properly.
fi: PlayOnMac vaatii XQuartzin toimiakseen suunnitellusti.

en: PlayOnMac will help you to simplify this step
fi: PlayOnMac auttaa sinua yksinkertaistamaan tämän vaiheen

en: Don't install XQuartz for the moment
fi: Älä asenna toistaiseksi XQuartzia

en: I've downloaded the file by myself
fi: Olen ladannut tiedoston itse

en: Please download XQuartz for me
fi: Lataa XQuartz minulle

en: Downloading XQuartz
fi: Ladataan XQuartz

en: Where is
fi: Missä on

en: Installing XQuartz...
fi: Asennetaan XQuartz...

en: XQuartz has been installed.
fi: XQuartz on asennettu.

en: Unable to install XQuartz! You must install it to use wine properly.
fi: XQuartzin asentaminen epäonnistui! Sinun täytyy asentaa se käyttääksesi wine:ä suunnitellusti.

en: $APPLICATION_TITLE Uninstaller
fi: ${APPLICATION_TITLE}in asennuksen poisto

en: Please select a program to uninstall
fi: Valitse poistettava ohjelma

en: Click Next to continue.
fi: Jatka napsauttamalla Seuraava.

en: This wizard will help you to uninstall:
fi: Tämä asennusohjelma poistaa ohjelman:

en: Uninstalling...
fi: Poistetaan...

en:  has been uninstalled successfully.
fi:  on poistettu onnistuneesti.

en: Cannot find the shortcut
fi: Pikakuvaketta ei löydy

en: $APPLICATION_TITLE auto-updater
fi: $APPLICATION_TITLE automaattinen päivittäjä

en: Updating $APPLICATION_TITLE from GIT...
fi: Päivitetään $APPLICATION_TITLE GIT:istä...

en: Do you want to update and restart $APPLICATION_TITLE?
fi: Haluatko päivittää ja uudelleen käynnistää $APPLICATION_TITLE:n ?

en: Already up-to-date.
fi: On jo ajantasalla

en: Please wait while the virtual drive is being created...
fi: Pieni hetki, luodaan virtuaaliasemaa...

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a Windows reboot
fi: Pieni hetki, $APPLICATION_TITLE simuloi Windowsin uudelleenkäynnistymistä

en: Setting Program Files var
fi: Ohjelmatiedostojen muuttujien asetukset

en: This function is disabled in the PlayOnlinux environment.
fi: Tämä toiminto on poistettu käytöstä PlayOnlinux ympäristössä.

en: Here the source code of the script. Check it carefully
fi: Tässä on skriptin lähdekoodi. Tarkista se huolellisesti

en: External library
fi: Ulkoinen kirjasto

en: Making shortcut...
fi: Luodaan pikakuvaketta...

en: Do you want to delete the virtual drive:
fi: Haluatko poistaa virtuaaliaseman:

en: The following file is located on a FAT32 filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
fi: Seurattu tiedosto sijaitsee FAT32-tiedostojärjestelmässä.\nSe saattaa estää Winen toimimasta\n\n$FilePath

en: The following file is located on a NTFS filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
fi: Seurattu tiedosto sijaitsee NTFS-tiedostojärjestelmässä.\nSe saattaa estää Winen toimimasta\n\n$FilePath

en: The following file is located on a fuse filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
fi: Seurattu tiedosto sijaitsee fuse-tiedostojärjestelmässä.\nSe saattaa estää Winen toimimasta\n\n$FilePath

en: The following file is located on a noexec mounted filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
fi: Seurattu tiedosto sijaitsee noexec-liitetyssä tiedostojärjestelmässä.\nSe saattaa estää Winen toimimasta\n\n$FilePath

en: Checking plugin:
fi: Tarkistetaan liitännäistä:

en: New:
fi: Uusi:

en: Updating plugin. Previous:
fi: Päivitetään liitännäistä. Edellinen:

en: Installing plugin:
fi: Asennetaan liitännäistä:

en: Binary not found: $BINARY\nHave you installed the program to the default location?
fi: Binääriä ei löytynyt: $BINARY\nOletko asentanut ohjelman oletus sijaintiin?

en: No enough space to download:\n$URL ($neededSpace KB)
fi: Ei tarpeeksi tilaa lataukseen:\n$URL ($neededSpace KB)

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is downloading:
fi: Pieni hetki, $APPLICATION_TITLE lataa tiedostoa:

en: An error happened during download.
fi: Virhe sattui latauksen aikana.

en: Do you want to retry?
fi: Yritetäänkö uudelleen?

en: Error ! Files mismatch\n\nLocal : $LOCAL_MD5\nServer : $SERVER_MD5
fi: Virhe! Tiedoston MD5 ei  täsmää\n\nPaikallinen: $LOCAL_MD5\nPalvelin: $SERVER_MD5

en: 7z not installed, please check that you have 7zip installed and try again
fi: 7z ei ole asennettu; tarkista, että 7z on asennettu ja yritä uudelleen

en: Failed to locate ${dest} from ${archive}
fi: Paikannus epäonnistui ${dest}  ${archive}

en: Extracting ${filename} from ${archivename}
fi: Puretaan ${filename} sijainnista ${archivename}

en: Extracted file size does not match!
fi: Puretun tiedoston koko ei täsmää!

en: Copying ${filename}
fi: Kopioidaan ${filename}

en: File size does not match!
fi: Tiedostokoko ei vastaa!

en: $AUTHOR profile
fi: $AUTHOR profiili

en:  on your computer.
fi:  tähän tietokoneeseen.

en:  will be installed in:
fi:  asennetaan sijaintiin:

en: Click Next to start
fi: Aloita napsauttamalla Seuraava.

en: This installation program is provided by:
fi: Tämän asennusohjelman kehittäjä on:

en: This program was created by:
fi: Tämän ohjelman kehittäjä on:

en: This wizard will help you install
fi: Tämä asennusohjelma asentaa ohjelman

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE Installation Wizard.
fi: Tervetuloa ${APPLICATION_TITLE}in asennusohjelmaan.

en: Where is mounted your CD-ROM?
fi: Missä on liitetty CD-asema?

en: Other
fi: Muu sijainti

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Reading your device
fi: Luetaan laitetta

en: Error: Unable to find the CD-ROM!
fi: Virhe: CD-asemaa ei löydy!

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is copying files:
fi: Pieni hetki, $APPLICATION_TITLE kopioi tiedostoja:

en: Scanning the virtual drive ...
fi: Virtuaaliasemaa skannataan ...

en: Video card does not have enough memory
fi: Näytönohjaimessasi ei ole tarpeeksi muistia

en: Your video card does not have enough memory!\nIt might prevent the game from working
fi: Näytönohjaimessasi ei ole tarpeeksi muistia!\nSe saattaa estää pelin toiminnan

en: Use Steam Store version
fi: Käytä Steam Store versiota

en: Use Steam Store demo version
fi: Käytä Steam Store demo versiota

en: Use Desura Store version
fi: Käytä Desura Store versiota

en: Use Desura Store demo version
fi: Käytä Desura Store demo versiota

en: Use Origin Store version
fi: Käytä Origin Store versiota

en: Use Origin Store demo version
fi: Käytä Origin Store demo versiota

en: Use a setup file in my computer
fi: Käytä asennustiedostoa omalta tietokoneelta

en: Use CD-ROM(s)
fi: Käytä CD-asemaa

en: Use DVD-ROM(s)
fi: Käytä DVD-asemaa

en: Download the program
fi: Lataa ohjelma

en: Please choose an installation method
fi: Valitse asennustapa

en: I don't want to make another shortcut
fi: En halua tehdä toista pikakuvaketta

en: Browse
fi: Selaa

en: Connect to your $APPLICATION_TITLE account
fi: Yhdistetään sinun $APPLICATION_TITLE tiliisi

en: Connecting...
fi: Yhdistetään...

en: Failed to connect !\nPlease ensure that your login and your password are valid.
fi: Yhteys epäonnistui !\nVarmista että käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ovat voimassa.

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is scanning your hardware
fi: Odota hetki, kun $APPLICATION_TITLE tarkistaa laitteistoa

en: Select the main videocard to report:
fi: Valitse päävideokortti raporttiin:

en: Wine seems to have crashed\n\nIf your program is running, just ignore this message
fi: Wine näyttää kaatuneen\n\nJos ohjelma pyörii, älä välitä tästä viestistä

en: This is an installer for an update or an addon;\nPlease install $TITLE_REQUIRED first
fi: Tämä asennusohjelma päivittää tai asentaa lisäosan.\nAsenna $TITLE_REQUIRED ensin

en: Unable to find version:
fi: Versiota ei löydy:

en: Downloading Wine:
fi: Ladataan Wineä:

en: The download seems to have failed.
fi: Lataus näyttää epäonnistuneen.

en: Extracting Wine...
fi: Puretaan Wineä...

en: Overwrite (usually works, no guarantee)
fi: Ylikirjoita (yleensä toimii, ei mitään takeita)

en: Erase (virtual drive content will be lost)
fi: Poista (virtuaalisen aseman sisältö häviää)

en: Abort installation
fi: Keskeytä asennus

en: The target virtual drive $PREFNAME already exists:
fi: Virtuaalisen aseman kohteen $PREFNAME on jo olemassa:

en: User abort
fi: Käyttäjän keskeytys

en: Please wait while $SOFTNAME is installed...
fi: Pieni hetki, asennetaan $SOFTNAME...

en: Be careful! This will kill install process. If it is not finished, you will have to reinstall $SOFTNAME
fi: Ole varovainen! Tämä tappaa asennusprosessin. Jos se ei ole valmis, sinun täytyy uudelleen asentaa $SOFTNAME

en: Install is done
fi: Asennus on valmis

en: Press next only when the installation process is finished
fi: Paina seuraavaa kun asennus prosessi on loppunut

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a reboot
fi: Odota hetki kun  $APPLICATION_TITLE simuloi uudelleen käynnistystä

en: Warning:
    
    This tool is for advanced users.
    To uninstall cleanly a program with {0}, you must delete the virtual drive associated
fi: Varoitus:
    
    Tämä työkalu on kehittyneille käyttäjille.
    Poistaaksesi {0} ohjelman siististi, sinun pitää poistaa virtuaaliasema

en: General
fi: Yleiset

en: Make a new shortcut from this virtual drive
fi: Luo uusi pikakuvake tähän virtuaaliasemaan.

en: Name
fi: Nimi

en: Wine version
fi: Winen versio

en: Debug flags
fi: Debug liput

en: Virtual drive
fi: Virtuaaliasema

en: Arguments
fi: Parametrit

en: Run configuration wizard
fi: Suorita ohjatun asetusten määrittäminen

en: Windows reboot
fi: Windowsin uudelleenkäynnistys

en: Repair virtual drive
fi: Korjaa virtuaaliasema

en: Command prompt
fi: Komentorivi

en: Task manager
fi: Tehtävienhallinta

en: Kill processes
fi: Tapa prosessi

en: Wine uninstaller
fi: Winen poistaja

en: Be careful! Installing one of these components can break your virtual drive.
fi: Ole varovainen! Asentamalla yhden näistä komponenteista voit rikkoa virtuaalisen aseman.

en: Install
fi: Asenna

en: Open program's directory
fi: Avaa ohjelman kansio

en: Open virtual drive's directory
fi: Avaa virtuaaliaseman kansio

en: GLSL Support
fi: GLSL-tuki

en: Direct Draw Renderer
fi: 2D-grafiikan piirtäminen

en: Video memory size
fi: Videomuistin koko

en: Mouse warp override
fi: Hiiren keskityksen ohitus

en: Open a shell
fi: Avaa komentorivi

en: Run a .exe file in this virtual drive
fi: Suorita .exe-tiedosto tässä virtuaaliasemassa

en: Command to exec before running the program
fi: Anna exec komento ennen ohjelman suorittamista

en: Be careful!
    If you change
fi: Ole varovainen!
    Jos muutat

en: {0} configuration
fi: {0}-asetukset

en: Please select a program or a virtual drive to configure
fi: Valitse ohjelma tai virtuaaliasema konfiguroitavaksi

en: New
fi: Uusi

en: Remove
fi: Poista

en: Install components
fi: Asenna komponentit

en: Display
fi: Näytä

en: Miscellaneous
fi: Muut

en: This virtual drive is protected
fi: Tämä virtuaaliasema on suojattu

en: Are you sure you want to delete {0} virtual drive ?
fi: Haluatko varmasti poistaa virtuaaliaseman?

en: Are you sure you want to delete {0} ?
fi: Oletko varma että haluat poistaa {0} ?

en: {0} debugger
fi: {0}-debuggeri

en: Please select a debug file
fi: Valitse debug tiedosto

en: Locate this logfile
fi: Etsi tämä lokitiedosto

en: The file is named : {0}
fi: Tämä tiedosto on nimetty : {0}

en: Virtual drives
fi: Virtuaaliasemat

en: Report a problem about {0}
fi: Ilmoita ongelmasta {0}

en: Install scripts
fi: Asenna skripti

en: Error: Unable to reserve a valid port
fi: Virhe: Ei voi varata olemassa olevaa porttia

en: WARNING. Please use POL_SetupWindow_Init first
fi: Varoitus. Käytä POL_SetupWindow_Init ensimmäiseksi

en: {0} Wizard
fi: {0}in ohjattu toiminto

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Next
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: I Agree
fi: Hyväksy

en: Show virtual drives
fi: Näytä virtuaaliasemat

en: Login:
fi: Kirjaudu:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: MB downloaded
fi: Mt ladattu

en: of
fi: /

en: Error
fi: Virhe

en: You cannot close this window
fi: Et voi sulkea tätä ikkunaa

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: Accessories
fi: Apuohjelmat

en: Development
fi: Ohjelmistokehitys

en: Education
fi: Oppiminen

en: Games
fi: Pelit

en: Graphics
fi: Grafiikka

en: Office
fi: Toimisto

en: Patches
fi: Päivitykset

en: Include:
fi: Sisältäen:

en: Testing
fi: Koekäytössä

en: No-cd needed
fi: No-cd tarvitaan

en: Commercial
fi: Kaupallinen

en: Install a non-listed program
fi: Asenna listaamaton ohjelma

en: This program is currently in testing.
    
    It might not work as expected. Your feedback, positive or negative, is specially important to improve this installer.
fi: Tämä ohjelma on parhaillaan testauksessa.
    
    Se ei ehkä toimi odotetusti. Palautteesi, positiivinen tai negatiivinen, on erityisen tärkeää, jotta voimme parantaa asennusohjelmaa.

en: This program contains a protection against copy (DRM) incompatible with emulation.
    The only workaround is to use a "no-cd" patch, but since those can also be used for piracy purposes we won't give any support on this matter.
fi: Tämä ohjelma sisältää (DRM) kopio suojauksen, joka on epäyhteensopiva emuloinnissa.
    Ainoa ratkaisu on käyttää "no-cd" korjaustiedostoa, mutta koska tätä voidaan käyttää myös piraattiohjelmissa, emme voi antaa mitään tukea tässä asiassa.

en: By enabling this, you will have access to installers for programs that contain protections against copy (DRM) incompatible with emulation.
    The only workaround is to use "no-cd" patches, but since those can also be used for piracy purposes we won't give any support on this matter.
fi: Ottamalla tämän käyttöön voit asentaa ohjelmia, jotka käyttävät kopiosuojausta (DRM), joka on epäyhteensopiva emuloinnin kanssa.
    Ainoa ratkaisu on käyttää ”no-cd”-korjauksia. Koska niitä voi käyttää myös piratismitarkoituksiin, emme voi antaa mitään tukea tässä asiassa.

en: There is nothing installed to run .{0} files.
fi: Täällä ei ole mitään asennettavaa .{0} tiedostoa

en: {0} error
fi: {0} virhe

en: {0} website is unavailable. Please check your connection
fi: {0} www-sivu ei ole saatavissa. Tarkista yhteytesi.

en: Refreshing {0}
fi: Päivittää {0}

en: An updated version of {0} is available
fi: Päivitys on saatavilla

en: Run
fi: Suorita

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Exit
fi: Lopeta

en: Small icons
fi: Pienet kuvakkeet

en: Medium icons
fi: Keskikokoiset kuvakkeet

en: Large icons
fi: Suuret kuvakkeet

en: Very large icons
fi: Erittäin suuret kuvakkeet

en: Manage Wine versions
fi: Wine-versioiden hallinta

en: Read a PC CD-Rom
fi: Lue PC:n CD-asema

en: {0} console
fi: {0}-konsoli

en: Close all {0} software
fi: Sulje kaikki {0}in ohjelmat

en: File associations
fi: Tiedostoassosiaatiot

en: Plugin manager
fi: Lisäosien hallinta

en: Supported software
fi: Tuetut ohjelmistot

en: News
fi: Uutiset

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Forums
fi: Keskustelupalsta

en: Bugs
fi: Ohjelmavirheet

en: About {0}
fi: Tietoja: {0}

en: File
fi: Tiedosto

en: Tools
fi: Työkalut

en: Settings
fi: Asetukset

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Support
fi: Tuki

en: Close
fi: Sulje

en: Configure
fi: Asetukset

en: Search
fi: Etsi

en: Open the application's directory
fi: Avaa sovelluksen kansio

en: Read the manual
fi: Lue ohjekirjasta

en: Set the icon
fi: Aseta kuvake

en: Close this application
fi: Sulje sovellus

en: No manual found for {0}
fi: Ohjekirjaa ei löytynyt {0}

en: Install a program
fi: Asenna ohjelma

en: Update GIT
fi: Päivitä GIT

en: Update instructions
fi: Päivitä ohjeet

en: Debug
fi: Virheenjäljitys

en: Send a feedback
fi: Lähetä palautetta

en: Create a shortcut
fi: Luo pikakuvake

en: Open the directory
fi: Avaa hakemisto

en: Uninstall
fi: Poista asennus

en: Please select a program.
fi: Valitse ohjelma

en: {0} settings
fi: {0}-asetukset

en: {0} install menu
fi: {0}-asennusvalikko

en: {0} wine versions manager
fi: {0} - Winen versiohallinta

en: Run your Windows programs on
fi: Suorita Windows-ohjelmia

en: PlayOnLinux and PlayOnMac team
    Under GPL licence version 3
fi: PlayOnLinux ja PlayOnMac tiimi
    GPL licence version 3 alla

en: Developer and Website:
fi: Kehittäjä ja nettisivut:

en: Scriptors:
fi: Ohjelmoijat:

en: Packager:
fi: Paketoijat:

en: Icons:
fi: Kuvakkeet:

en: The following people contributed to this program:
fi: Nämä henkilöt ovat tehneet lahjoituksen ohjelman kehitykselle:

en: Translations:
fi: Kääntäjät:

en: Read TRANSLATORS file
fi: Lue KÄÄNTÄJÄT tiedosto

en: {0} cannot find {1}
fi: {0} ei löydy {1}

en:  (from {2})
fi:  ( {2})

en: You need to install it to continue
fi: Sinun pitää asentaa jatkaaksesi

en: You should install it to use {0}
fi: Sinun pitäisi asentaa se käyttääksesi {0}

en: {0} is not supposed to be run as root. Sorry
fi: {0} ei ole tarkoitettu ajettavaksi pääkäyttäjänä.

en: {0} is unable to find 32bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
fi: {0} ei löydä 32-bittisiä OpenGL kirjastoja.
    
    Saatat kohdata ongelmia peleissä.

en: {0} is unable to find 64bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
fi: {0} ei löydä 64-bittisiä OpenGL kirjastoja.
    
    Saatat kohdata ongelmia peleissä.

en: Are you sure you want to  want to install {0} package?
fi: Haluatko varmasti asentaa paketin "{0}"?

en: Proxy configuration
fi: Välityspalvelimen määritys

en: Set a proxy
fi: Määritä välityspalvelin

en: Proxy address
fi: Välityspalvelimen osoite

en: Proxy port
fi: Välityspalvelimen portti

en: Proxy login
fi: Välityspalvelimeen kirjautuminen

en: Proxy password
fi: Välityspalvelimen salasana

en: Installed plugins
fi: Asennetut lisäosat

en: Add
fi: Lisää

en: Enable
fi: Käytössä

en: Choose a plugin
fi: Valitse lisäosa

en: What is the extension?
fi: Mikä on assosiaation tiedostopääte?

en: Delete
fi: Poista

en: Are you sure you want to install:
fi: Haluatko varmasti asentaa:

en: Are you sure you want to delete:
fi: Haluatko varmasti poistaa:

en: Disable
fi: Pois käytöstä

en: Apply
fi: Toteuta

en: You must restart {0} for the changes to take effect.
fi: {0} ohjelma täytyy uudelleenkäynnistää, jotta muutokset tulisivat voimaan.

en: Installed Wine versions:
fi: Asennetut Winen versiot:

en: Available Wine versions:
fi: Saatavilla olevat Winen versiot:

en: Wine versions
fi: Winen versiot

en: Are you sure you want to delete wine {0}?
fi: Haluatko varmasti poistaa Winen?

en: {0} is not able to start POL_SetupWindow_server.
fi: {0} ei voi käynnistää POL_SetupWindow_server.
