playonlinux - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Which application do you want to apply the modification to?
th: โปรแกรมใดที่คุณต้องการนำการปรับแต่งมาใช้

en: This plugin wil allow you to capture you applications under PlayOnLinux
th: ปลั๊กอินนี้จะทำให้คุณสามารถรันโปรแกรมต่างๆ ได้ภายใน PlayOnLinux

en: Capture menu (OpenGL)
th: จับเมนู (OpenGL)

en: Capture menu (not OpenGL)
th: จับเมนู (ไม่ใช่ OpenGL)

en: Begin the capture of an application
th: เริ่มการจับโปรแกรม

en: Play a captured file
th: เล่นไฟล์ที่จับ

en: Convert a captured file to video
th: แปลงไฟล์ที่จับเป็นวิดีโอ

en: Press Next then click on the window\nyou want to capture.\nCapture will start automatically after 5 seconds.\nOnly video will be captured.
th: กดปุ่มถัดไป จากนั้นคลิกที่หน้าต่าง\nที่คุณต้องการจับ\nการจับจะเริ่มโดยอัตโนมัติหลังจาก 5 วินาที\nวิดีโอเท่านั้นที่จะถูกจับ

en: Capture will begin...
th: การจับจะเริ่มขึ้น...

en: Press <SHIFT>+F8 to start or stop capture
th: กด <SHIFT>+F8 เพื่อเริ่มหรือหยุดการจับ

en: Press <SHIFT>+F8 to stop capture
th: กด <SHIFT>+F8 เพื่อหยุดการจับ

en: Capture in progress...
th: การจับกำลังดำเนินอยู่...

en: Choose an action to perform
th: เลือกการกระทำที่จะดำเนินการ

en: Please choose a PID capture file to play
th: โปรดเลือกไฟล์การจับ PID ที่จะเล่น

en: Please choose an OGV capture file to play
th: โปรดเลือกไฟล์การจับ OGV ที่จะเล่น

en: Please choose a capture file to convert
th: โปรดเลือกไฟล์ที่จับที่จะแปลง

en: You must choose a capture to read
th: คุณต้องเลือกการจับที่จะอ่าน

en: You must choose a capture to convert
th: คุณต้องเลือกการจับที่จะแปลง

en: Please wait while the PlayOnLinux logo is created...
th: โปรดรอขณะที่โลโก้ PlayOnLinux กำลังถูกสร้าง

en: Add the PlayOnLinux logo to your video?
th: เพิ่มโลโก้ PlayOnLinux ให้วิดีโอของคุณ

en: Warning: For correct video encoding,\nresolution MUST be a multiple of 16
th: เตือน: เพื่อความถูกต้องในการเข้ารหัสวิดีโอ\nความละเอียดต้องเป็นเลขที่คูณด้วย 16 ลงตัว

en: Ubuntu users must add the MEDIBUNTU repository\nfor this conversion format to work properly.
th: ผู้ใช้ Ubuntu ต้องเพิ่มคลังซอฟต์แวร์ MEDIBUNTU \nเพื่อให้รูปแบบการแปลงนี้ทำงานได้ถูกต้อง

en: Choose the video format for conversion
th: เลือกรูปแบบวิดีโอสำหรับการแปลง

en: Define your encoding options for pass 1 \n (leave defaults if you do not know what to do)
th: กำหนดตัวเลือกการเข้ารหัสของคุณสำหรับ pass 1 \n (ปล่อยไว้เป็นค่าเริ่มต้นถ้าคุณไม่ทราบว่าจะทำอย่างไร)

en: Define your encoding options for pass 2 \n (leave defaults if you do not know what to do)
th: กำหนดตัวเลือกการเข้ารหัสของคุณสำหรับ pass 2 \n (ปล่อยไว้เป็นค่าเริ่มต้นถ้าคุณไม่ทราบว่าจะทำอย่างไร)

en: Define your encoding options \n (leave defaults if you do not know what to do)
th: กำหนดตัวเลือกการเข้ารหัส\n (ปล่อยไว้เป็นค่าเริ่มต้นถ้าคุณไม่ทราบว่าจะทำอย่างไร)

en: Please wait while your video is being encoded...
th: โปรดรอขณะที่วิดีโอของคุณกำลังถูกเข้ารหัส...

en: Conversion done
th: เสร็จสิ้นการแปลง

en: Choose an option to modify
th: เลือกตัวเลือกที่จะปรับเปลี่ยน

en: All
th: ทั้งหมด

en: You must choose a game to modify
th: คุณต้องเลือกเกมที่จะเปลี่ยนแปลง

en: Welcome in Advanced Wine Configuration, an optimization’s system for Wine created by GNU_Raziel. If you does not know what to choose, LEAVE DEFAULTS
th: ยินดีต้อนรับสู่ การกำหนดค่า Wine ขั้นสูง ซึ่งเป็นระบบการปรับปรุงประสิทธิภาพสำหรับ ที่สร้างขึ้นโดย GNU_Raziel ถ้าคุณไม่ทราบว่าจะเลือกอะไร ให้ปล่อยไว้เป็นค่าเริ่มต้น

en: Choose a game
th: เลือกเกม

en: You did not select a game
th: คุณไม่ได้เลือกเกม

en: Choose DirectDraw Renderer Mode?
th: เลือกโหมด DirectDraw Renderer?

en: Activate GLSL Support?
th: เปิดใช้การรองรับ GLSL?

en: Choose Offscreen Rendering Mode?
th: เลือกโหมด Offscreen Rendering?

en: Choose Render Target Lock Mode?
th: เลือกโหมด Render Target Lock?

en: Activate Multisampling support?
th: เปิดใช้การรองรับ Multisampling?

en: Activate the mouse warp override?
th: เปิดใช้การโอเวอร์ไรด์ Mouse Warp?

en: Optimisation done
th: การปรับปรุงประสิทธิภาพเสร็จสิ้น

en: Welcome in Detour, a plugin witch enable you to create post-install shorcuts.
th: ขอต้อนรับสู่ Detour เป็นปลั๊กอินที่ทำให้คุณสามารถสร้างทางลัดหลังการติดตั้ง

en: Choose an application
th: เลือกโปรแกรมประยุกต์

en: Operation done
th: การดำเนินการเสร็จสิ้น
