playonlinux - en to tr translation catalogue (211 entries)

en: Which application do you want to apply the modification to?
tr: Uyarlamayı hangi uygulamaya yapmak istersiniz?

en: This plugin wil allow you to capture you applications under PlayOnLinux
tr: Bu eklenti PlayOnLinux altındaki uygulamalarınızı yakalamanızda size yardımcı olur

en: Capture menu (OpenGL)
tr: Yakalama seçkesi (OpenGL'li)

en: Capture menu (not OpenGL)
tr: Yakalama seçkesi (OpenGL'siz)

en: Begin the capture of an application
tr: Bir uygulamanın görüntüsünü yakalamaya başla

en: Play a captured file
tr: Yakalanan bir dosyayı oynat

en: Convert a captured file to video
tr: Yakalanmış bir dosyayı videoya dönüştür

en: Press Next then click on the window\nyou want to capture.\nCapture will start automatically after 5 seconds.\nOnly video will be captured.
tr: Yakalamak istediğiniz pencere için\nönce İleriye basın ve o pencereye tıklayın.\nYakalama 5 saniye sonra otomatik olarak başlar.\nSadece Video yakalanacaktır.

en: Capture will begin...
tr: Yakalamaya başlanacak...

en: Press <SHIFT>+F8 to start or stop capture
tr: Yakalamayı başlatmak veya durdurmak için <SHIFT>+F8 tuşuna basın

en: Press <SHIFT>+F8 to stop capture
tr: Yakalamayı durdurmak için <SHIFT>+F8 tuşuna basın

en: Capture in progress...
tr: Yakalama işlemi sürüyor...

en: Choose an action to perform
tr: Gerçekleştirmek için bir eylem seçin

en: Please choose a PID capture file to play
tr: Lütfen oynatmak için bir PID yakalama dosyası seçin

en: Please choose an OGV capture file to play
tr: Lütfen oynatmak için bir OGV yakalama dosyası seçin

en: Please choose a capture file to convert
tr: Lütfen dönüştürmek için bir yakalama dosyası seçin

en: You must choose a capture to read
tr: Okuma için bir yakalama seçmelisiniz

en: You must choose a capture to convert
tr: Dönüştürme için bir yakalama seçmelisiniz

en: Please wait while the PlayOnLinux logo is created...
tr: Lütfen PlayOnLinux logosu oluşturulurken bekleyin...

en: Add the PlayOnLinux logo to your video?
tr: Videonuza PlayOLinux logosu eklensin mi ?

en: Warning: For correct video encoding,\nresolution MUST be a multiple of 16
tr: Uyarı: Doğru video işlemesi için,\nçözünürlük 16 ve üzeri OLMALIDIR

en: Ubuntu users must add the MEDIBUNTU repository\nfor this conversion format to work properly.
tr: Bu dönüştürme biçiminin doğru çalışması için\nUbuntu kullanıcıları MEDIBUNTU deposunu eklemelidirler.

en: Choose the video format for conversion
tr: Dönüştürme işlemi için bir video biçimi seçin

en: Define your encoding options for pass 1 \n (leave defaults if you do not know what to do)
tr: Geçiş 1 için işleme seçeneklerinizi belirtin \n (ne yapılacağını bilmiyorsanız varolanları değiştirmeyin)

en: Define your encoding options for pass 2 \n (leave defaults if you do not know what to do)
tr: Geçiş 2 için işleme seçeneklerinizi belirtin \n (ne yapılacağını bilmiyorsanız varolanları değiştirmeyin)

en: Define your encoding options \n (leave defaults if you do not know what to do)
tr: Dil kodlaması seçeneklerini tanımlayın \n (eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız varsayılan ayarları değiştirmeyin)

en: Please wait while your video is being encoded...
tr: Videonuz işlenirken lütfen bekleyin...

en: Conversion done
tr: Dönüştürme tamamlandı

en: Choose an option to modify
tr: Düzenlemek için bir seçenek seçin

en: All
tr: Hepsi

en: You must choose a game to modify
tr: Değişiklik yapmak için bir oyun seçmelisiniz

en: Welcome in Advanced Wine Configuration, an optimization’s system for Wine created by GNU_Raziel. If you does not know what to choose, LEAVE DEFAULTS
tr: GNU_Raziel tarafından oluşturulan Wine için bir iyileştirme sistemi olan Gelişmiş Wine Yapılandırmasına hoş geldiniz. Hangi ayarları seçeceğinizi bilmiyorsanız VAR OLANLARI DEĞİŞTİRMEYİN

en: Choose a game
tr: Bir oyun seçin

en: You did not select a game
tr: Oyun seçmediniz

en: Choose DirectDraw Renderer Mode?
tr: DirectDraw işleme kipi seçilsin mi?

en: Activate GLSL Support?
tr: GLSL Desteği etkinleştirilsin mi?

en: Choose Offscreen Rendering Mode?
tr: Ekran dışı işleme kipi seçilsin mi?

en: Choose Render Target Lock Mode?
tr: Hedef işlem Kilit Kipi seçilsin mi?

en: Activate Multisampling support?
tr: Çoklu-örnekleme desteği etkinleştirilsin mi?

en: Activate the mouse warp override?
tr: Fare geçiş zorlaması etkinleştirilsin mi?

en: Optimisation done
tr: İyileştirme tamamlandı

en: Welcome in Detour, a plugin witch enable you to create post-install shorcuts.
tr: Kurulum sonrası kısayollar oluşturmanızı sağlayan Detour eklentisine hoş geldiniz.

en: Choose an application
tr: Bir uygulama seçin

en: Operation done
tr: İşlem tamamlandı

en: Report a bug
tr: Hata bildir

en: Please give the more details as you can, otherwise, it will be very difficult to help you
tr: Lütfen verebildiğiniz kadar çok ayrıntı verin, aksi takdirde size yardım etmemiz çok zor olacaktır

en: Run a local script
tr: Yerel bir betik çalıştır

en: Error!
tr: Hata!

en: Please read this
tr: Lütfen okuyun

en: This wizard will help you to install Wine:
tr: Bu sihirbaz şu Wine sürümünü yüklemenizde yardımcı olacak:

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyiniz...

en: Install a program in a new virtual drive
tr: Yeni bir sanal sürücüye yazılım kur

en: Configure Wine
tr: Wine'ı Yapılandır

en: Please select the install file to run.
tr: Lütfen çalıştırılacak yükleme dosyasını seçin.

en: PlayOnLinux package manager
tr: PlayOnLinux paket yöneticisi

en:  isn't a valid PlayOnLinux package!
tr:  paketi geçerli bir PlayOnLinux paketi değil!

en: Running...
tr: Çalışıyor...

en: Please select an icon file
tr: Lütfen bir simge dosyası seçin

en: Registry Editor
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisi

en: Simulate Windows reboot
tr: Windows yeniden başlatmasını taklit et

en: Use Advanced Wine Configuration plugin
tr: Gelişmiş Wine Yapılandırması eklentisini kullan

en: Installation finished.
tr: Kurulum bitti.

en: $APPLICATION_TITLE Uninstaller
tr: $APPLICATION_TITLE Yazılım Kaldırıcısı

en: Please select a program to uninstall
tr: Lütfen kaldırılacak uygulamayı seçin

en: This wizard will help you to uninstall:
tr: Bu sihirbaz size şunu kaldırmanızda yardımcı olacak:

en: Cannot find the shortcut
tr: Kısayol bulunamıyor

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a Windows reboot
tr: $APPLICATION_TITLE, Windows yeniden başlatmasını taklit ederken lütfen bekleyiniz

en: Making shortcut...
tr: Kısayol oluşturuluyor...

en: This wizard will help you install
tr: Bu sihirbaz size şunu yüklemenizde yardımcı olacak:

en: Other
tr: Diğer

en: Refresh
tr: Yenile

en: I don't want to make another shortcut
tr: Başka bir kısayol oluşturmak istemiyorum

en: Browse
tr: Gözat

en: This is an installer for an update or an addon;\nPlease install $TITLE_REQUIRED first
tr: Bu bir güncelleme veya eklenti için kurulum;\n Lütfen önce  $TITLE_REQUIRED'ı kurun.

en: Abort installation
tr: Kurulumu iptal et

en: User abort
tr: Kullanıcı iptali

en: General
tr: Genel

en: Make a new shortcut from this virtual drive
tr: Bu sanal sürücüden yeni bir kısayol oluştur

en: Wine version
tr: Wine sürümü

en: Run configuration wizard
tr: Yapılandırma sihirbazını çalıştır

en: Windows reboot
tr: Windows'u Yeniden Başlat

en: Task manager
tr: Görev Yöneticisi

en: Kill processes
tr: İşlemleri Sonlandır

en: Wine uninstaller
tr: Wine'ı kaldırıcı

en: Be careful! Installing one of these components can break your virtual drive.
tr: Bu bileşenlerden biri sanal sürücüyü bozabileceğinden dolayı kurarken dikkatli olun.

en: Install
tr: Kur

en: Open program's directory
tr: Programın rehberini açınız

en: Open virtual drive's directory
tr: Sanal sürücünün rehberini açınız

en: GLSL Support
tr: GLSL Desteği

en: Video memory size
tr: Video hâfıza boyutu

en: Multisampling
tr: Çokluörneklem

en: Open a shell
tr: Bir kabuk açın

en: Run a .exe file in this virtual drive
tr: Bu sanal sürücüde bir .exe dosyası çalıştırın

en: {0} configuration
tr: {0} yapılandırması

en: Please select a program or a virtual drive to configure
tr: Lütfen yapılandırılacak uygulama ya da sanal sürücüyü seçin

en: New
tr: Yeni

en: Remove
tr: Kaldır

en: Install components
tr: Bileşenleri kur

en: Display
tr: Görünüm

en: Miscellaneous
tr: Muhtelif

en: This virtual drive is protected
tr: Bu sanal sürücü korumalı

en: Are you sure you want to delete {0} virtual drive ?
tr: {0} sanal sürücüsünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete {0} ?
tr: Silmek için emin misiniz?

en: {0} debugger
tr: Hatâ ayıklayıcı

en: Please select a debug file
tr: Lütfen hatâ ayıklanacak dosyayı seçin

en: Locate this logfile
tr: Bu günlük dosyasının yerini saptayın

en: The file is named : {0}
tr: Dosya şöyle isimlendirildi:

en: Virtual drives
tr: Sanal sürücüler

en: Report a problem about {0}
tr: {0} hakkında hatâ bildir

en: Install scripts
tr: Betikleri kur

en: {0} Wizard
tr: Sihirbaz

en: Cancel
tr: İptal

en: Next
tr: İleri

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: I Agree
tr: Kabul Ediyorum

en: Show virtual drives
tr: Sanal sürücüleri göster

en: Login:
tr: Giriş:

en: Password:
tr: Parola:

en: Register
tr: Kaydol

en: MB downloaded
tr: MB indirildi

en: of
tr: /

en: Error
tr: Hata

en: You cannot close this window
tr: Bu pencereyi kapatamazsınız

en: No description
tr: Açıklama yok

en: Accessories
tr: Donatılar

en: Development
tr: Geliştirme

en: Education
tr: Eğitim

en: Games
tr: Oyunlar

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Internet
tr: İnternet

en: Multimedia
tr: Çoklu ortam

en: Office
tr: Ofis

en: Patches
tr: Yamalar

en: Include:
tr: Ekle:

en: Testing
tr: Sınamada olanlar

en: No-cd needed
tr: CD'siz çalışanlar

en: Commercial
tr: Ticârî

en: Install a non-listed program
tr: Listede olmayan bir uygulama kur

en: {0} error
tr: {0} hata

en: {0} website is unavailable. Please check your connection
tr: (0) ağsayfasına ulaşılamıyor. Bağlantınızı denetleyin.

en: Refreshing {0}
tr: {0} yenileniyor

en: An updated version of {0} is available
tr: {0} yazılımının yeni bir sürümü var

en: Run
tr: Çalıştır

en: Donate
tr: Bağış Yap

en: Exit
tr: Çıkış

en: Small icons
tr: Küçük simgeler

en: Medium icons
tr: Orta büyüklükte simgeler

en: Large icons
tr: Büyük simgeler

en: Very large icons
tr: Çok büyük simgeler

en: Manage Wine versions
tr: Wine sürümlerini yönet

en: {0} console
tr: {0} uçbirimi

en: Close all {0} software
tr: Bütün {0} yazılımlarını kapat

en: File associations
tr: Dosya ilişkilendirmeleri

en: Plugin manager
tr: Eklenti yöneticisi

en: About {0}
tr: {0} Hakkında

en: File
tr: Dosya

en: Tools
tr: Araçlar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Close
tr: Kapat

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Search
tr: Arama

en: Open the application's directory
tr: Uygulamanın dizinini aç

en: Read the manual
tr: Kullanım rehberini oku

en: Set the icon
tr: Simge belirle

en: Close this application
tr: Bu uygulamayı kapat

en: No manual found for {0}
tr: {0} için kullanım rehberi yok

en: Install a program
tr: Uygulama kur

en: Update GIT
tr: GIT'i güncelleyin.

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Create a shortcut
tr: Kısayol oluştur.

en: Open the directory
tr: Rehberi aç

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Please select a program.
tr: Lütfen bir uygulama seçin.

en: {0} settings
tr: {0} ayarları

en: {0} install menu
tr: {0} yükleme seçkesi

en: {0} wine versions manager
tr: {0} Wine sürümleri yöneticisi

en: Run your Windows programs on
tr: Windows yazılımlarınız artık burada:

en: Developer and Website:
tr: Geliştirici ve Web Sitesi:

en: Scriptors:
tr: Betikçiler:

en: Packager:
tr: Paketçi:

en: Icons:
tr: Simgeler:

en: The following people contributed to this program:
tr: Aşağıdaki insanlar bu programa katkıda bulunmuşlardır:

en: Translations:
tr: Çeviriler:

en: Read TRANSLATORS file
tr: TRANSLATORS dosyasını okuyun

en: You need to install it to continue
tr: Devam etmek için kurmanız gereklidir.

en: You should install it to use {0}
tr: Kullanmak için kurmanız gereklidir.

en: {0} is not supposed to be run as root. Sorry
tr: {0} yönetici haklarıyla çalıştırılamaz. Üzgünüz

en: {0} is unable to find 32bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
tr: {0} 32 bit OpenGL kitaplık dosyalarını bulamadı.
    
    Oyun oynarken sorunlar yaşayabilirsiniz

en: {0} is unable to find 64bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
tr: {0} 64 bit OpenGL kitaplık dosyalarını bulamadı.
    
    Oyun oynarken sorunlar yaşayabilirsiniz

en: Are you sure you want to  want to install {0} package?
tr: {0} paketini yüklemek istediğinize emin misiniz?

en: Proxy configuration
tr: Vekil sunucu yapılandırması

en: Set a proxy
tr: Bir vekil sunucu ayarla

en: Proxy address
tr: Vekil sunucu adresi

en: Proxy port
tr: Vekil sunucu portu

en: Proxy login
tr: Vekil sunucuda oturum aç

en: Proxy password
tr: Proxy şifresi

en: Installed plugins
tr: Yüklü eklentiler

en: Add
tr: Ekle

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Choose a plugin
tr: Eklenti seçin

en: Delete
tr: Sil

en: Are you sure you want to install:
tr: Kurmak istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to delete:
tr: Silmek istediğinize emin misiniz:

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Apply
tr: Uygula

en: Installed Wine versions:
tr: Kurulu Wine sürümleri:

en: Available Wine versions:
tr: Kullanılabilir Wine sürümleri:

en: Wine versions
tr: Wine sürümleri

en: Are you sure you want to delete wine {0}?
tr: Wine {0} sürümünü silmek istediğinize emin misiniz?
