playonlinux - en to ro translation catalogue (389 entries)

en: Which application do you want to apply the modification to?
ro: Cărei aplicaţii doriţi să-i aplicaţi modificarea?

en: This plugin wil allow you to capture you applications under PlayOnLinux
ro: Acest modul vă permite captura aplicaţiilor din PlayOnLinux

en: Capture menu (OpenGL)
ro: Meniu captură (OpenGL)

en: Capture menu (not OpenGL)
ro: Meniu captură (fără OpenGL)

en: Begin the capture of an application
ro: Se începe captura unei aplicații

en: Play a captured file
ro: Se redă un fișier capturat

en: Convert a captured file to video
ro: Se convertește un fișier capturat la video

en: Press Next then click on the window\nyou want to capture.\nCapture will start automatically after 5 seconds.\nOnly video will be captured.
ro: Apăsaţi Înainte apoi apăsați pe fereastra\ncare doriţi să o capturați.\nCaptura va porni automat după 5 secunde.\nDoar video va fi capturat.

en: Capture will begin...
ro: Captura va începe...

en: Press <SHIFT>+F8 to start or stop capture
ro: Apăsaţi <Shift> + F8 pentru a porni sau opri captura

en: Press <SHIFT>+F8 to stop capture
ro: Apăsaţi <Shift> + F8 pentru a opri captura

en: Capture in progress...
ro: Captură în curs...

en: Choose an action to perform
ro: Alegeți o acțiune de executat

en: Please choose a PID capture file to play
ro: Alegeți de redat o captură fișier PID

en: Please choose an OGV capture file to play
ro: Alegeți redarea unui fişier de captură OGV

en: Please choose a capture file to convert
ro: Alegeți un fișier capturat pentru conversie

en: You must choose a capture to read
ro: Trebuie să alegeţi o captură pentru citire

en: You must choose a capture to convert
ro: Trebuie să alegeţi o captură pentru conversie

en: Please wait while the PlayOnLinux logo is created...
ro: Așteptați până este creat logoul PlayOnLinux

en: Add the PlayOnLinux logo to your video?
ro: Se adaugă logoul PlayOnLinux la fișierul video?

en: Warning: For correct video encoding,\nresolution MUST be a multiple of 16
ro: Atenţie: Pentru o codare video corectă,\nrezoluția TREBUIE să fie un multiplu de 16

en: Ubuntu users must add the MEDIBUNTU repository\nfor this conversion format to work properly.
ro: Utilizatorii Ubuntu trebuie să adauge depozitele MEDIBUNTU\npentru ca acest format de conversie să funcţioneze corect.

en: Choose the video format for conversion
ro: Alegeţi formatul video pentru conversie

en: Define your encoding options for pass 1 \n (leave defaults if you do not know what to do)
ro: Definiți opţiunile de codare pentru pasul 1 \n (lăsați-le implicite dacă nu știți ce să faceți)

en: Define your encoding options for pass 2 \n (leave defaults if you do not know what to do)
ro: Definiți opţiunile de codare pentru pasul 2 \n (lăsați-le implicite dacă nu știți ce să faceți)

en: Define your encoding options \n (leave defaults if you do not know what to do)
ro: Definiți opţiunile de codare \n (lăsați-le implicite dacă nu știți ce să faceți)

en: Please wait while your video is being encoded...
ro: Așteptați până când video va fi codat...

en: Conversion done
ro: Conversie realizată

en: Choose an option to modify
ro: Selectați o opțiune pentru modificare

en: All
ro: Toate

en: You must choose a game to modify
ro: Trebuie să selectați un joc de modificat

en: Welcome in Advanced Wine Configuration, an optimization’s system for Wine created by GNU_Raziel. If you does not know what to choose, LEAVE DEFAULTS
ro: Bun venit în meniul configurărilor avansate Wine, un  sistem optimizat pentru Wine creat de GNU_Raziel. Dacă nu ştiți ce să alegeți, lăsați setările implicite.

en: Choose a game
ro: Alegeți un joc

en: You did not select a game
ro: Nu ați selectat un joc

en: Choose DirectDraw Renderer Mode?
ro: Alegeți modul de randare DirectDraw?

en: Activate GLSL Support?
ro: Activați suportul GLSL?

en: Choose Offscreen Rendering Mode?
ro: Alegeți modul de randare Offscreen?

en: Choose Render Target Lock Mode?
ro: Alegeți modul de randare Target Lock?

en: Activate Multisampling support?
ro: Activați suportul Multisampling?

en: Activate the mouse warp override?
ro: Activați depășirea devierii mausului?

en: Optimisation done
ro: Optimizare efectuată

en: Welcome in Detour, a plugin witch enable you to create post-install shorcuts.
ro: Bun venit în Detour, un modul care vă permite crearea scurtăturilor după instalare.

en: Choose an application
ro: Alegeți o aplicație

en: Operation done
ro: Operaţiune efectuată

en: Report a bug
ro: Raportaţi o eroare

en: Please give the more details as you can, otherwise, it will be very difficult to help you
ro: Vă rugăm să ne oferiți cât de multe detalii puteți, altfel, va fi foarte greu să vă ajutăm

en: This wizard will help you to report a bug about an officially supported program.
ro: Acest vrăjitor vă va ajuta să raportați o eroare despre un program suportat oficial.

en: Your $APPLICATION_TITLE version is not up to date.\nYou must update $APPLICATION_TITLE before sending a bug report.\nThank you
ro: Versiunea dumneavoastră de $APPLICATION_TITLE nu este actualizată.\nTrebuie să actualizați $APPLICATION_TITLE înainte să trimiteți un raport de eroare.\nVă mulțumim

en: I have a problem with a software
ro: Am o problemă cu un soft

en: My problem concerns $APPLICATION_TITLE itself
ro: Poate că problema se referă la $APPLICATION_TITLE însuși

en: What kind of problem do you have?
ro: Ce fel de problemă aveți?

en: Don't join any log file
ro: Nu alătura nici un fișier de jurnal

en: Manual installation
ro: Instalare manuală

en: Automatic installation
ro: Instalare automată

en: Choose the log file corresponding to your software.
ro: Alegeți fișierul de jurnal corespunzător softului.

en: Please explain your problem clearly (english only):
ro: Explicați problema clar (numai în englază)

en: Sorry, we need a detailed description.
ro: Ne pare rău, avem nevoie de o descriere detaliată.

en: Virtual drive creator
ro: Creator disc virtual

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE virtual drive creator.\n\nThis tool will help you to make a new virtual drive
ro: Bine ați venit la $APPLICATION_TITLE creatorul de disc virtual.\n\nAceastă unealtă vă va ajuta să faceți un nou disc virtual

en: What kind of virtual drive do you want to create
ro: Ce tip de disc virtual doriți să creați

en: Which version of Wine would you like to use?
ro: Ce versiune de Wine v-ar place să folosiți?

en: Choose the name of the virtual drive
ro: Alegeți numele driverului virtual

en: Run a local script
ro: Rulează un script local

en: This wizard will help you to run an unofficial $APPLICATION_TITLE Script.
ro: Acest vrăjitor vă ajută să rulați un neoficial $APPLICATION_TITLE script.

en: Choose a valid $APPLICATION_TITLE script to run.
ro: Alegeți un script valabil $APPLICATION_TITLE de rulat.

en: Error!
ro: Eroare!

en: File not found!
ro: Fișierul nu a fost găsit!

en: Please read this
ro: Citiți asta

en: This wizard will help you to install Wine:
ro: Acest vrăjitor vă ajută la instalarea Wine:

en: on the $APPLICATION_TITLE environment.
ro: în mediul $APPLICATION_TITLE

en: $APPLICATION_TITLE Application Configurator
ro: $APPLICATION_TITLE configuratorul aplicației

en: Please wait...
ro: Așteptați...

en: Are you sure you want to shutdown all active $APPLICATION_TITLE applications?
ro: Sunteți sigur că doriți să închideți toate aplicațiile active $APPLICATION_TITLE?

en: Please choose a software to package
ro: Alegeți un soft de împachetat

en: Creating shortcut...
ro: Se crează scurtătura...

en: The shortcut has been placed on your desktop
ro: Scurtătura a fost plasată pe birou

en: Copying virtual drive
ro: Se copiază unitatea virtuală

en: No setup location found in autorun.inf
ro: Nu s-a găsit locul configurării în autorun.inf

en: Install a program in a new virtual drive
ro: Se instalează un program într-o nouă unitate virtuală

en: Edit or update an existing application
ro: Editați sau actualizați o aplicație existentă

en: What would you like to do?
ro: Ce doriţi să faceţi?

en: Please type a name for your application's virtual drive.\nThis name shouldn't contain spaces.
ro: Tastați un nume pentru unitatea virtuală a aplicației.\nAcest nume nu trebuie să conțină spații.

en: Please choose a program
ro: Alegeți un program

en: Use another version of Wine
ro: Folosiți o altă versiune de Wine

en: Configure Wine
ro: Configurare Wine

en: Install some libraries
ro: Se instalează câteva librări

en: If you don't know, unselect all
ro: Dacă nu știți,deselectați tot

en: What would you like to do before installation?
ro: Ce v-ar place să faceți înaintea instalării?

en: Please make your choice
ro: Faceți alegerea

en: Looking for runnable CD-ROMs
ro: Caut CD-ROM-uri rulabile

en: Select another file
ro: Selectați alt fișier

en: Please choose a way to install your program
ro: Alegeți o cale să vă instalați programul

en: Please select the install file to run.
ro: Selectați fișierul de instalare pentru rulat.

en: You must choose a file!
ro: Trebuie să alegeți un fișier!

en: $APPLICATION_TITLE is installing your application...
ro: $APPLICATION_TITLE vă instalează aplicația...

en: Usage:
ro: Folosit:

en: 	Choose a file
ro: 	Alege un fișier

en: 	Extract the package
ro: 	Extrage pachetul

en: 	Install the package
ro: 	Instalează pachetul

en: 	Show this message
ro: 	Arată acest mesaj

en: $APPLICATION_TITLE package manager:
ro: Managerul de pachet $APPLICATION_TITLE:

en: Choose a package to install
ro: Alegeți un pachet pentru instalat

en: PlayOnLinux package manager
ro: Managerul de pachete PlayOnLinux

en: Unable to find the file:
ro: Incapabil de găsit fișierul:

en:  isn't a valid PlayOnLinux package!
ro:  nu este un pachet valabil PlayOnLinux!

en: This file:
ro: Acest fișier:

en:  does not exist!
ro:  nu există!

en: Extracting:
ro: Se extrage:

en: Running...
ro: În desfășurare...

en: Cleaning...
ro: Se șterge...

en: Killing programs in the virtual drive...
ro: Se omoară programele din discul virtual

en: Icon selection
ro: Selectarea iconiței

en: Please select an icon file
ro: Selectați un fișier iconiță

en: Bad file extension
ro: Extensie fișier greșită

en: is not an icon extension
ro: nu este extensia unei iconițe

en: Registry Editor
ro: Eroare de Registry

en: Kill all prefix processes
ro: Se omoară toate prefixele proceselor

en: Update wineprefix
ro: Se actualizează prefixul wine

en: Simulate Windows reboot
ro: Se simulează repornirea Windows-ului

en: Use Advanced Wine Configuration plugin
ro: Folosiți modulul de configurare avansată Wine

en: Use PlayOnLinux's configurator for
ro: Utilizați configuratorul PlayOnLinux pentru

en: Change the icon
ro: Schimbați iconița

en: Use WineTricks
ro: Folosiți WineTricks

en: Please choose an action to perform
ro: Alegeți o acțiune de efectuat

en: PC CD-ROM reader
ro: Lector PC CD-ROM

en: Eject a PC CD-ROM
ro: Scoate un PC CD-ROM

en: Read a PC CD-ROM
ro: Citește un PC CD-ROM

en: What do you want to do?
ro: Ce doriți să fac?

en: Please choose a CD-ROM
ro: Alegeți un CD-ROM

en: Please choose a CD-ROM to eject
ro: Alegeți un CD-ROM pentru a-l scoate

en: Please choose a software to run
ro: Alegeți un soft de rulat

en: $APPLICATION_TITLE debugger is starting...
ro: debugger-ul $APPLICATION_TITLE este pornit...

en: $PACKAGE crashed.
ro: $PACKAGE a crăpat.

en: $APPLICATION_TITLE is analysing your application
ro: $APPLICATION_TITLE vă analizează aplicația

en: Do you want $APPLICATION_TITLE to install it automatically for you?
ro: Doriți ca $APPLICATION_TITLE să vă fie instalat automat?

en: We have detected that the program you want to install is :
ro: S-a detectat că programul pe care doriți să-l instalați este:

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE assistant.\nIt will help you to install $file on your computer.\n\nBe careful! This program is not officially supported by $APPLICATION_TITLE.\nTherefore, it might not work as expected
ro: Bine ați venit la asistentul $APPLICATION_TITLE.\nvă va ajuta să instalați $file pe computer.\n\nFiți atent!Acest program nu este suportat oficial de $APPLICATION_TITLE.\nașadar, s-ar putea să nu lucreze cum vă așteptați

en: What is the name of you program?
ro: Care vă este numele programului?

en: Installation finished.
ro: Instalarea s-a terminat.

en: Don't install XQuartz for the moment
ro: Pentru moment nu instalați XQuartz

en: I've downloaded the file by myself
ro: Am descărcat fișierele însumi

en: Please download XQuartz for me
ro: Descărcați XQuartz pentru mine

en: Downloading XQuartz
ro: Se descarcă XQuartz

en: Where is
ro: Unde este

en: Installing XQuartz...
ro: Se instalează XQuartz...

en: XQuartz has been installed.
ro: XQuartz a fost instalat.

en: $APPLICATION_TITLE Uninstaller
ro: Dezinstalatorul $APPLICATION_TITLE

en: Please select a program to uninstall
ro: Selectați un program pentru dezinstalat

en: Click Next to continue.
ro: Apăsați Următorul ca să continuați.

en: This wizard will help you to uninstall:
ro: Acest vrăjitor vă va ajuta să dezinstalați:

en: Uninstalling...
ro: Se dezinstalează...

en:  has been uninstalled successfully.
ro:  a fost dezinstalat cu succes.

en: Cannot find the shortcut
ro: Scurtătura nu poate fi găsită

en: $APPLICATION_TITLE auto-updater
ro: Autto actualizare $APPLICATION_TITLE

en: Updating $APPLICATION_TITLE from GIT...
ro: Actualizare $APPLICATION_TITLE de la GIT...

en: Do you want to update and restart $APPLICATION_TITLE?
ro: Doriți să actualizați și să reporniți $APPLICATION_TITLE?

en: Already up-to-date.
ro: Este deja actualizat.

en: $APPLICATION_TITLE has encountered an error. If the program does not work correctly, it might be the cause of the problem.\nVisit www.$POL_DNS to get further information
ro: $APPLICATION_TITLE a întâmpinat o eroare. Dacă programul nu lucrează corect, ar putea fi cauza problemei.\nVizitați www.$POL_DNS pentru a obține informații viitoare

en: $APPLICATION_TITLE has encountered a fatal error. $APPLICATION_TITLE will stop the installation process.\nVisit www.$POL_DNS to get further information
ro: $APPLICATION_TITLE a întâmpinat o eroare fatală. $APPLICATION_TITLE va opri procesul de instalare.\nVizitați www.$POL_DNS pentru a obține informații viitoare

en: Please wait while the virtual drive is being created...
ro: Așteptați până când driverul virtual va fi creat...

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a Windows reboot
ro: Așteptați în timp ce $APPLICATION_TITLE simulează o repornire a Windows-ului

en: Setting Program Files var
ro: Se setează Program Files var

en: This function is disabled in the PlayOnlinux environment.
ro: Această funcție este dezactivată în mediul PlayOnLinux.

en: Warning !!\n\nThe signature of the script you are trying to run is NOT valid\n\nPlayOnLinux has not approved this script and will not be responsible from it.\nPlease ensure you know what you are doing !
ro: Atenție!!\n\nSemnnătura scriptului care încercați sî-l rulațiNU este valabilă\n\nPlayOnLinux nu a aprobat acest script și nu va fi responsabil pentru el.\nAsigurațivă că știți ce faceți!

en: Here the source code of the script. Check it carefully
ro: Iată codul sursă al scriptului.Verificați-l cu atenție

en: Warning !!\n\nThe signature of the script you are trying to run is NOT valid\n\n$APPLICATION_TITLE has not approved this script and will not be responsible from it.\nPlease ensure you know what you are doing!
ro: Atenție!!\n\nSemnătura scriptului care încercați să-l rulați nu este valabilă\n\n$APPLICATION_TITLE nu a aprobat acest script și nu va fi responsabil pentru el.\nAsigurațivă că știți ce faceți!

en: External library
ro: Librărie externă

en: Making shortcut...
ro: Se crează scurtătura...

en: Do you want to delete the virtual drive:
ro: Doriți ștergerea driver-ului virtual:

en: The following file is located on a FAT32 filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
ro: Fișierul următor este situat pe un sistem de fișiere FAT32.\nPoate împiedica Wine să lucreze\n\n$FilePath

en: The following file is located on a NTFS filesystem.\nIt might prevent wine from working\n\n$FilePath
ro: Fișierul următor este situat pe un sistem de fișiere NTFS.\nPoate împiedica Wine să lucreze\n\n$FilePath

en: Checking plugin:
ro: Se verifică modulul:

en: New:
ro: Nou:

en: Updating plugin. Previous:
ro: Se actualizează modulul.Precedent:

en: Installing plugin:
ro: Se instalează modulul:

en: Binary not found: $BINARY\nHave you installed the program to the default location?
ro: Nu s-au găsit fișierele binare: $BINARY\nAți instalat programul la locația implicită?

en: No enough space to download:\n$URL ($neededSpace KB)
ro: Nu este spațiu suficient pentru a descărca:\n$URL ($neededSpace KB)

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is downloading:
ro: Așteptați până când $APPLICATION_TITLE este descărcat:

en: An error happened during download.
ro: A intervenit o eroare în timpul descărcării.

en: Do you want to retry?
ro: Doriți să reîncercați?

en: Error ! Files mismatch\n\nLocal : $LOCAL_MD5\nServer : $SERVER_MD5
ro: Eroare ! Fișierele nu se potrivesc\n\nLocal: $LOCAL_MD5\nServer : $SERVER_MD5

en: 7z not installed, please check that you have 7zip installed and try again
ro: 7z nu este instalat,verificați dacă aveți 7zip instalat și încercați din nou

en: Failed to locate ${dest} from ${archive}
ro: Eșuare la localizarea ${dest} din ${archive}

en: Extracting ${filename} from ${archivename}
ro: Se extrage ${filename} din ${archivename}

en: Extracted file size does not match!
ro: Dimensiunea fișierului extras nu se potrivește!

en: Copying ${filename}
ro: Se copiază ${filename}

en: File size does not match!
ro: Mărimea fișierului nu se potrivește!

en: Sorry, $APPLICATION_TITLE $VERSION is too old to continue.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED is required.
ro: Regret,$APPLICATION_TITLE $VERSION este foarte vechi să continui.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED este necesar.

en: Warning: You are running $APPLICATION_TITLE $VERSION.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED is recommended to continue.
ro: Atenție: Rulați $APPLICATION_TITLE $VERSION.\n$APPLICATION_TITLE $NEEDED este recomandat să continui.

en: $AUTHOR profile
ro: Profil $AUTHOR

en:  on your computer.
ro:  pe computerul dumneavoastră.

en:  will be installed in:
ro:  se va instala în:

en: Click Next to start
ro: Apăsați Următorul pentru pornire

en: This installation program is provided by:
ro: Acest program de instalare este furnizat de:

en: This program was created by:
ro: Acest program a fost creat de:

en: This wizard will help you install
ro: Acest vrăjitor vă va ajuta să instalați

en: Welcome to $APPLICATION_TITLE Installation Wizard.
ro: Bine ați venit la vrăjitorul instalării $APPLICATION_TITLE.

en: Where is mounted your CD-ROM?
ro: Unde vă este montat CD-ROM-ul?

en: Other
ro: Altele

en: Refresh
ro: Reîncărcare

en: Reading your device
ro: Se citește dispozitivul

en: Error: Unable to find the CD-ROM!
ro: Eroare: Incapabil să găsesc CD-ROM-ul!

en: Don't forget to go to PlayOnMac tools menu -> Read a PC CD-Rom before running your game
ro: Nu uitați să mergeți la meniul de unelte PlayOnMac -> Citește un PC CD-Rom înainte să rulați jocul

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is copying files:
ro: Așteptați până ce $APPLICATION_TITLE copiază fișierele:

en: Scanning the virtual drive ...
ro: Se scanează driverul virtual...

en: Video card does not have enough memory
ro: Placa video nu are memorie suficientă

en: Your video card does not have enough memory!\nIt might prevent the game from working
ro: Placa video nu are memorie suficientă!\npoate împiedica jocul să lucreze

en: Use Steam Store version
ro: Folosiți versiunea Steam Store

en: Use Steam Store demo version
ro: Folosiți versiunea demo a Steam Store

en: Use Desura Store version
ro: Folosiți versiunea Desura Store

en: Use Desura Store demo version
ro: Folosiți versiunea demo Desura Store

en: Use Origin Store version
ro: Folosiți versiunea Origin Store

en: Use Origin Store demo version
ro: Folosiți versiunea demo a Origin Store

en: Use a setup file in my computer
ro: Folosiți un fișier de configurare în my computer

en: Use CD-ROM(s)
ro: Folosiți CD-ROM-ul(urile)

en: Use DVD-ROM(s)
ro: Folosiți DVD-ROM-ul(urile)

en: Download the program
ro: Descărcați programul

en: Please choose an installation method
ro: Alegeți o metodă de instalare

en: I don't want to make another shortcut
ro: Nu doresc să fac o altă scurtătură

en: Browse
ro: Navighează

en: Connect to your $APPLICATION_TITLE account
ro: Conectați-vă la $APPLICATION_TITLE cont

en: Connecting...
ro: Se conectează...

en: Failed to connect !\nPlease ensure that your login and your password are valid.
ro: Eșuare la conectare!\nAsigurați-vă că numele de logare și parola sunt valide.

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is scanning your hardware
ro: Așteptați în timp ce $APPLICATION_TITLE scanează hardware-ul

en: Wine seems to have crashed\n\nIf your program is running, just ignore this message
ro: Wine pare a fi prăbușit\n\nDacă programul vă rulează,ignorați acest mesaj

en: Unable to find version:
ro: Incapabil să aflu versiunea:

en: Downloading Wine:
ro: Se descarcă Wine:

en: The download seems to have failed.
ro: Descărcarea se pare că a eșuat.

en: Extracting Wine...
ro: Se extrage Wine...

en: Overwrite (usually works, no guarantee)
ro: Suprascrie (lucrează de obicei, fără garanție)

en: Erase (virtual drive content will be lost)
ro: Șterge (se va pierde conținutul discului virtual)

en: Abort installation
ro: Abandonează instalarea

en: The target virtual drive $PREFNAME already exists:
ro: Ținta discul virtual $PREFNAME există deja:

en: User abort
ro: Abandonat de utilizator

en: Please wait while $SOFTNAME is installed...
ro: Așteptați până când $SOFTNAME este instalat...

en: Be careful! This will kill install process. If it is not finished, you will have to reinstall $SOFTNAME
ro: Fiți atent! Acesta va omorâ  procesul instalării.Dacă nu este finalizat, va trebui să reinstalați $SOFTNAME

en: Install is done
ro: Instalarea este terminată

en: Press next only when the installation process is finished
ro: Apăsați următorul numai după ce s-a terminat procesul instalării

en: Please wait while $APPLICATION_TITLE is simulating a reboot
ro: Așteptați până ce $APPLICATION_TITLE simulează o repornire

en: Warning:
    
    This tool is for advanced users.
    To uninstall cleanly a program with {0}, you must delete the virtual drive associated
ro: Atenție:
    
    Această unealtă este pentru utilizatorii avansați.
    Pentru a dezinstala complet un program cu {0}, va trebui să ștergeți discul virtual asociat

en: Make a new shortcut from this virtual drive
ro: Faceți o nouă scurtătură acestui driver virtual

en: Name
ro: Nume

en: Wine version
ro: Versiune Wine

en: Virtual drive
ro: Driver virtual

en: Arguments
ro: Argumente

en: Run configuration wizard
ro: Rulează vrăjitorul de configurare

en: Windows reboot
ro: Repornește Windows-ul

en: Repair virtual drive
ro: Repară discul virtual

en: Kill processes
ro: Omoară procesele

en: Wine uninstaller
ro: Dezinstalatorul Wine

en: Be careful! Installing one of these components can break your virtual drive.
ro: Fiși atent! Instalând una dintre aceste componente poate distruge discul virtual.

en: Install
ro: Instalează

en: Open program's directory
ro: Deschide directorul programului

en: Open virtual drive's directory
ro: Deschide directorul driverului virtual

en: GLSL Support
ro: Suport GLSL

en: Direct Draw Renderer
ro: Randare Direct Draw

en: Video memory size
ro: Mărimea memoriei video

en: Offscreen rendering mode
ro: Mod de randare offscreen

en: Render target mode lock
ro: Blocare randare mod țintă

en: Mouse warp override
ro: Suprascrie devierea mouse-lui

en: Open a shell
ro: Deschide un shell

en: Run a .exe file in this virtual drive
ro: Rulați un fișier .exe în acest driver virtual

en: Be careful!
    If you change
ro: Fiți atent!
    Dacă schimbați

en: {0} configuration
ro: {0} configurare

en: Please select a program or a virtual drive to configure
ro: Selectați un program sau un disc virtual de configurat

en: New
ro: Nou

en: Remove
ro: Eliminaţi

en: Install components
ro: Instalare componente

en: Display
ro: Afișează

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: This virtual drive is protected
ro: Acest driver virtual este protejat

en: Are you sure you want to delete {0} virtual drive ?
ro: Sigur doriți să ștergeți driverul virtual (0) ?

en: Are you sure you want to delete {0} ?
ro: Sigur doriți să ștergeți (0)?

en: Please select a debug file
ro: Selectați un fișier de depanare

en: Locate this logfile
ro: Găsiți acest fișier jurnal

en: The file is named : {0}
ro: Acest fișier este denumit: {0}

en: Virtual drives
ro: Discuri virtuale

en: Report a problem about {0}
ro: Raportați o problemă despre {0}

en: Install scripts
ro: Instalare scripturi

en: Error: Unable to reserve a valid port
ro: Eroare: Nu se poate rezerva un port valid

en: WARNING. Please use POL_SetupWindow_Init first
ro: ATENȚIE. Utilizați întâi POL_SetupWindow_Init

en: {0} Wizard
ro: {0} Vrăjitor

en: Cancel
ro: Anulează

en: Next
ro: Următoarea

en: No
ro: Nu

en: Yes
ro: Da

en: I Agree
ro: Sunt de acord

en: Show virtual drives
ro: Arată driverii virtuali

en: Login:
ro: Autentificare:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Register
ro: Înregistrare

en: MB downloaded
ro: MB descărcați

en: of
ro: din

en: Error
ro: Eroare

en: You cannot close this window
ro: Nu puteți închide această fereastră

en: No description
ro: Fără descriere

en: Accessories
ro: Accesorii

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Education
ro: Educaţie

en: Games
ro: Jocuri

en: Graphics
ro: Grafică

en: Office
ro: Birou

en: Patches
ro: Petice

en: Testing
ro: Testare

en: No-cd needed
ro: Nu este nevoie de cd

en: Commercial
ro: Comercial

en: Install a non-listed program
ro: Instalează un program ne-listat

en: This program is currently in testing.
    
    It might not work as expected. Your feedback, positive or negative, is specially important to improve this installer.
ro: Acest program este actualmente în testări.
    
    Este posibil să nu lucreze după așteptări. Sugestiile dumneavoastră, pozitive sau negative, sunt de o importanță specială pentru a îmbunătăți acest instaler.

en: There is nothing installed to run .{0} files.
ro: Nu este nimic instalat de rulat. {0} fișiere.

en: {0} error
ro: {0} eroare

en: Refreshing {0}
ro: Se reâmprospătează {0}

en: An updated version of {0} is available
ro: O versiune actualizată {0} este disponibilă

en: Run
ro: Rulează

en: Donate
ro: Donație

en: Exit
ro: Ieşire

en: Small icons
ro: Iconițe mici

en: Medium icons
ro: Iconițe medi

en: Large icons
ro: Iconițe mari

en: Very large icons
ro: Iconițe foarte mari

en: Manage Wine versions
ro: Administrează versiunile de Wine

en: Read a PC CD-Rom
ro: Citește un PC CD-Rom

en: {0} console
ro: {0} terminal

en: Close all {0} software
ro: Închide-ti tot {0} software-ul

en: File associations
ro: Fișiere asociate

en: Plugin manager
ro: Administrator de module

en: About {0}
ro: Despre {0}

en: File
ro: Fișier

en: Tools
ro: Instrumente

en: Settings
ro: Setări

en: Plugins
ro: Module

en: Close
ro: Închide

en: Configure
ro: Configurează

en: Search
ro: Cauta

en: Open the application's directory
ro: Deschide directorul aplicației

en: Read the manual
ro: Citiți manualul

en: Set the icon
ro: Setează iconița

en: Close this application
ro: Închide această aplicație

en: No manual found for {0}
ro: Nu s-a găsit manualul pentru {0}

en: Install a program
ro: Instalează un program

en: Update GIT
ro: Actualizare GIT

en: Debug
ro: Depanează

en: Create a shortcut
ro: Crează o scurtătură

en: Open the directory
ro: Deschide directorul

en: Uninstall
ro: Dezinstalare

en: Please select a program.
ro: Selectați un program.

en: {0} settings
ro: {0} setări

en: {0} install menu
ro: {0} meniu de instalare

en: {0} wine versions manager
ro: {0} administrator versiuni wine

en: The virtual drive associated with {0} ({1}) does no longer exists.
ro: Discul virtual asociat cu {0} ({1}) nu mai există.

en: Run your Windows programs on
ro: Rulați-vă programul Windows pe

en: PlayOnLinux and PlayOnMac team
    Under GPL licence version 3
ro: Echipa PlayOnLinux și PlayOnMac
    Sub licență GPL versiune 3

en: Developer and Website:
ro: Dezvoltator și sait web:

en: Scriptors:
ro: Scripterti:

en: Packager:
ro: Packageri:

en: Icons:
ro: Iconițe:

en: The following people contributed to this program:
ro: Următoarele persoane au contribuit la acest program:

en: Translations:
ro: Traduceri:

en: Read TRANSLATORS file
ro: Citește fișierul TRADUCĂTORILOR

en: {0} cannot find {1}
ro: {0} nu poate găsi {1}

en: You need to install it to continue
ro: Trebuie să îl instalați pentru a continua

en: You should install it to use {0}
ro: Trebuie să îl instalați pentru a folosi {0}

en: {0} is not supposed to be run as root. Sorry
ro: {0} nu se pare că rulați ca root. Regret

en: {0} is unable to find 32bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
ro: (0) este incapabil să găsească librăriile OpenGL la 32biți
    
    Puteți întâmpina o problemă cu jocul

en: {0} is unable to find 64bits OpenGL libraries.
    
    You might encounter problem with your games
ro: (0) este incapabil să găsească librăriile OpenGL la 64biți.
    
    Puteți întâmpina o problemă cu jocul

en: Are you sure you want to  want to install {0} package?
ro: Sunteți sigur că doriți să instalați (0) pachetul?

en: You are trying to open a script design for {0}! It might not work as expected
ro: Încercați să deschideți un script construit pentru (0)! Nu va lucra după așteptări

en: Proxy configuration
ro: Configurare proxy

en: Set a proxy
ro: Setează un proxy

en: Proxy address
ro: Adresa proxy

en: Proxy port
ro: Port proxy

en: Proxy login
ro: Logare proxy

en: Proxy password
ro: Parolă proxy

en: Installed plugins
ro: Module instalate

en: Add
ro: Adaugă

en: Enable
ro: Activează

en: Choose a plugin
ro: Alegeți un modul

en: What is the extension?
ro: Care este extensia?

en: Assigned program
ro: Program atribuit

en: Delete
ro: Șterge

en: Are you sure you want to install:
ro: Sunteți sigur că doriți instalarea:

en: Are you sure you want to delete:
ro: Sunteți sigur că doriți ștergerea:

en: Disable
ro: Dezactivat

en: Apply
ro: Aplică

en: You must restart {0} for the changes to take effect.
ro: Trebuie să reporniți {0} pentru ca modificările să aibe efect.

en: Installed Wine versions:
ro: Versiunile instalate de Wine:

en: Available Wine versions:
ro: Versiuni disponibile de Wine:

en: Wine versions
ro: Versiuni Wine

en: Are you sure you want to delete wine {0}?
ro: Sigur doriți ștergerea wine (0)?

en: {0} is not able to start POL_SetupWindow_server.
ro: {0} nu poate să pornească POL_SetupWindow_server.
