ScummVM 1.8.0git - en to gl_ES translation catalogue (869 entries)

en: (built on %s)
gl_ES: (compilado o %s)

en: Features compiled in:
gl_ES: Funcionalidades compiladas:

en: Available engines:
gl_ES: Motores dispoñibles:

en: Show hidden files
gl_ES: Mostrar ficheiros ocultos

en: Show files marked with the hidden attribute
gl_ES: Mostra os ficheiros marcados co atributo Oculto.

en: Go up
gl_ES: Arriba

en: Go to previous directory level
gl_ES: Ir ao directorio superior

[ctx: lowres]
en: Go up
gl_ES: Arriba

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Choose
gl_ES: Elixir

en: Select directory where to download game data
gl_ES: Selecciona un directorio para descargar os datos de xogo

en: Select directory with game data
gl_ES: Selecciona un directorio con datos de xogo

en: From:
gl_ES: De:

en: To:
gl_ES: Para:

en: Cancel download
gl_ES: Cancelar descarga

[ctx: lowres]
en: Cancel download
gl_ES: Cancelar descarga

en: Hide
gl_ES: Ocultar

en: It looks like your connection is limited. Do you really want to download files with it?
gl_ES: Parece que a conexión é limitada. Seguro que queres descargar ficheiros con ela?

en: Yes
gl_ES: Si

en: No
gl_ES: Non

en: ScummVM couldn't open the specified directory!
gl_ES: ScummVM non foi quen de abrir o directorio!

en: Cannot create a directory to download - the specified directory has a file with the same name.
gl_ES: Non se pode crear un directorio para descargar. O directorio especificado ten un ficheiro co mesmo nome.

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: The "%s" already exists in the specified directory.
    Do you really want to download files into that directory?
gl_ES: "%s" xa existe no directorio especificado.
    Seguro que queres descargar os ficheiros a ese directorio?

en: Downloaded %s %s / %s %s
gl_ES: Descargado: %s %s / %s %s

en: Download speed: %s %s
gl_ES: Velocidade de descarga: %s %s

en: Game
gl_ES: Xogo

en: Short game identifier used for referring to saved games and running the game from the command line
gl_ES: Identificador curto do xogo para os ficheiros de gardado e a execución do xogo dende a liña de comandos

en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Full title of the game
gl_ES: Título completo do xogo

[ctx: lowres]
en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Language:
gl_ES: Idioma:

en: Language of the game. This will not turn your Spanish game version into English
gl_ES: Idioma do xogo. Non converterá a versión galega do xogo en inglesa

en: <default>
gl_ES: <por defecto>

en: Platform:
gl_ES: Plataforma:

en: Platform the game was originally designed for
gl_ES: Plataforma para a que se desenvolvera o xogo inicialmente

[ctx: lowres]
en: Platform:
gl_ES: Plataforma:

en: Engine
gl_ES: Motor

en: Graphics
gl_ES: Gráficos

en: GFX
gl_ES: Efectos gráficos

en: Override global graphic settings
gl_ES: Anular a configuración dos gráficos

[ctx: lowres]
en: Override global graphic settings
gl_ES: Anular a configuración dos gráficos

en: Audio
gl_ES: Son

en: Override global audio settings
gl_ES: Anular a configuración do son

[ctx: lowres]
en: Override global audio settings
gl_ES: Anular a configuración do son

en: Override global volume settings
gl_ES: Anular a configuración do volume

[ctx: lowres]
en: Override global volume settings
gl_ES: Anular a configuración do volume

en: Override global MIDI settings
gl_ES: Anular a configuración de MIDI

[ctx: lowres]
en: Override global MIDI settings
gl_ES: Anular a configuración de MIDI

en: Override global MT-32 settings
gl_ES: Anular a configuración de MT-32

[ctx: lowres]
en: Override global MT-32 settings
gl_ES: Anular a configuración de MT-32

en: Paths
gl_ES: Camiños

[ctx: lowres]
en: Paths
gl_ES: Camiños

en: Game Path:
gl_ES: Camiño do xogo:

[ctx: lowres]
en: Game Path:
gl_ES: Camiño do xogo:

en: Extra Path:
gl_ES: Camiño adicional:

en: Specifies path to additional data used by the game
gl_ES: Especifica o camiño dos datos adicionais usados no xogo

[ctx: lowres]
en: Extra Path:
gl_ES: Camiño adicional:

en: Save Path:
gl_ES: Camiño de gardado:

en: Specifies where your saved games are put
gl_ES: Especifica o lugar dos ficheiros de gardado

[ctx: lowres]
en: Save Path:
gl_ES: Camiño de gardado:

[ctx: path]
en: None
gl_ES: Ningún

en: Default
gl_ES: Predefinido

en: Select SoundFont
gl_ES: Seleccionar SoundFont

en: Select additional game directory
gl_ES: Selecciona un directorio con datos adicionais

en: Select directory for saved games
gl_ES: Selecciona un directorio para ficheiros de gardado

en: Saved games sync feature doesn't work with non-default directories. If you want your saved games to sync, use default directory.
gl_ES: A característica de sincronización de partidas gardadas non funciona con directorios non predeterminados. Para sincronizar as partidas gardadas, emprega o directorio predeterminado.

en: This game ID is already taken. Please choose another one.
gl_ES: Este ID de xogo xa está en uso. Selecciona outro.

en: Author:
gl_ES: Autor:

en: Notes:
gl_ES: Notas:

en: Ok
gl_ES: Aceptar

en: Choose file for loading
gl_ES: Escoller ficheiro para cargar

en: Enter filename for saving
gl_ES: Introducir nome de ficheiro para gardar

en: Do you really want to overwrite the file?
gl_ES: Seguro que queres sobreescribir o ficheiro?

en: Reverb
gl_ES: Reverberación

en: Active
gl_ES: Activa

en: Room:
gl_ES: Sala:

en: Damp:
gl_ES: Humidade:

en: Width:
gl_ES: Largo:

en: Level:
gl_ES: Nivel:

en: Chorus
gl_ES: Refrán

en: Speed:
gl_ES: Velocidade:

en: Depth:
gl_ES: Profundidade:

en: Type:
gl_ES: Tipo:

en: Sine
gl_ES: Seno

en: Triangle
gl_ES: Triángulo

en: Misc
gl_ES: Misc.

en: Interpolation:
gl_ES: Interpolación:

en: None (fastest)
gl_ES: Ningunha (máis rápido)

en: Linear
gl_ES: Lineal

en: Fourth-order
gl_ES: Cuarta orde

en: Seventh-order
gl_ES: Séptima orde

en: Reset
gl_ES: Restablecer

en: Reset all FluidSynth settings to their default values.
gl_ES: Restablece a configuración de FluidSynth aos seus valores predefinidos.

en: Do you really want to reset all FluidSynth settings to their default values?
gl_ES: Seguro que queres restablecer a configuración de FluidSynth aos seus valores predefinidos?

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Mouse click
gl_ES: Premer co rato

en: Display keyboard
gl_ES: Mostrar teclado

en: Remap keys
gl_ES: Asignar teclas

en: Toggle fullscreen
gl_ES: Activar/desactivar pantalla completa

en: Map
gl_ES: Asignar

en: Select an action and click 'Map'
gl_ES: Selecciona unha acción e preme en Asignar

en: Associated key : %s
gl_ES: Tecla asociada: %s

en: Associated key : none
gl_ES: Tecla asociada: ningunha

en: Please select an action
gl_ES: Selecciona unha acción

en: Press the key to associate
gl_ES: Preme a tecla para asociala

en: Choose an action to map
gl_ES: Elixe unha acción para asignala

en: ~Q~uit
gl_ES: ~S~aír

en: Quit ScummVM
gl_ES: Saír de ScummVM

en: A~b~out...
gl_ES: Ace~r~ca de...

en: About ScummVM
gl_ES: Acerca de ScummVM

en: ~O~ptions...
gl_ES: ~O~pcións...

en: Change global ScummVM options
gl_ES: Cambiar as opcións de ScummVM

en: ~S~tart
gl_ES: ~I~niciar

en: Start selected game
gl_ES: Iniciar o xogo seleccionado

en: ~L~oad...
gl_ES: ~C~argar...

en: Load saved game for selected game
gl_ES: Cargar partida do xogo seleccionado

en: ~A~dd Game...
gl_ES: Eng~a~dir xogo...

en: Hold Shift for Mass Add
gl_ES: Manter premido MAIÚS para engadir en masa

en: ~E~dit Game...
gl_ES: ~E~ditar xogo...

en: Change game options
gl_ES: Cambiar as opcións do xogo

en: ~R~emove Game
gl_ES: Elimina~r~ xogo

en: Remove game from the list. The game data files stay intact
gl_ES: Eliminar o xogo da lista. Os ficheiros de datos non se modifican

[ctx: lowres]
en: ~A~dd Game...
gl_ES: Eng~a~dir xogo...

[ctx: lowres]
en: ~E~dit Game...
gl_ES: ~E~ditar xogo...

[ctx: lowres]
en: ~R~emove Game
gl_ES: Elimina~r~ xogo

en: Search in game list
gl_ES: Buscar na lista de xogos

en: Search:
gl_ES: Buscar:

en: Load game:
gl_ES: Cargar partida:

en: Load
gl_ES: Cargar

en: Do you really want to run the mass game detector? This could potentially add a huge number of games.
gl_ES: Queres executar o detector de xogos en masa? É posible que se engada un gran número de xogos.

en: This directory cannot be used yet, it is being downloaded into!
gl_ES: Aínda non se pode empregar este directorio. A descarga non rematou!

en: Do you really want to remove this game configuration?
gl_ES: Seguro que queres eliminar esta configuración de xogo?

en: Do you want to load saved game?
gl_ES: Queres cargar a partida gardada?

en: This game does not support loading games from the launcher.
gl_ES: O xogo non permite cargar partidas dende o iniciador.

en: ScummVM could not find any engine capable of running the selected game!
gl_ES: ScummVM non foi quen de atopar un motor para executar o xogo!

en: ScummVM could not find any game in the specified directory!
gl_ES: ScummVM non foi quen de atopar xogos no directorio!

en: Pick the game:
gl_ES: Elixe o xogo:

en: Mass Add...
gl_ES: Engadir en masa...

en: Record...
gl_ES: Gravar...

en: ... progress ...
gl_ES: ... progreso...

en: Scan complete!
gl_ES: Análise finalizada!

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games.
gl_ES: %d xogos novos atopados; %d xogos xa engadidos ignorados.

en: Scanned %d directories ...
gl_ES: %d directorios analizados...

en: Discovered %d new games, ignored %d previously added games ...
gl_ES: %d xogos novos atopados; %d xogos xa engadidos ignorados...

en: Stop
gl_ES: Deter

en: Edit record description
gl_ES: Editar descrición de gravación

en: Switch to Game
gl_ES: Cambiar ao xogo

en: Fast replay
gl_ES: Repetición rápida

en: Never
gl_ES: Nunca

en: every 5 mins
gl_ES: cada 5 min

en: every 10 mins
gl_ES: cada 10 min

en: every 15 mins
gl_ES: cada 15 min

en: every 30 mins
gl_ES: cada 30 min

[ctx: soundfont]
en: None
gl_ES: Ningunha

en: Failed to apply some of the graphic options changes:
gl_ES: Erro ao aplicar os cambios na configuración dos gráficos:

en: the video mode could not be changed.
gl_ES: non se puido cambiar o modo de vídeo.

en: the aspect ratio setting could not be changed
gl_ES: non se puido cambiar a proporción.

en: the fullscreen setting could not be changed
gl_ES: non se puido cambiar a configuración de pantalla completa.

en: the filtering setting could not be changed
gl_ES: non se puido cambiar a configuración de filtrado.

en: Graphics mode:
gl_ES: Gráficos:

en: Render mode:
gl_ES: Procesamento:

en: Special dithering modes supported by some games
gl_ES: Modos de interpolación de cores compatibles con algúns xogos

en: Fullscreen mode
gl_ES: Pantalla completa

en: Filter graphics
gl_ES: Filtrar gráficos

en: Use linear filtering when scaling graphics
gl_ES: Empregar filtrado linear ao escalar gráficos

en: Aspect ratio correction
gl_ES: Corrección de proporción

en: Correct aspect ratio for 320x200 games
gl_ES: Corrixir a proporción para os xogos en 320x200

en: Preferred Device:
gl_ES: Dispositivo preferido:

en: Music Device:
gl_ES: Dispositivo de música:

en: Specifies preferred sound device or sound card emulator
gl_ES: Especifica o dispositivo ou emulador de tarxeta de son preferido

en: Specifies output sound device or sound card emulator
gl_ES: Especifica o dispositivo ou emulador de tarxeta de son de saída

[ctx: lowres]
en: Preferred Dev.:
gl_ES: Disp. preferido:

[ctx: lowres]
en: Music Device:
gl_ES: Disp. música:

en: AdLib emulator:
gl_ES: Emulador de AdLib:

en: AdLib is used for music in many games
gl_ES: Moitos xogos empregan AdLib para a música

en: Output rate:
gl_ES: Taxa de saída:

en: Higher value specifies better sound quality but may be not supported by your soundcard
gl_ES: A maior valor, maior calidade do son, mais talvez non sexa compatible coa tarxeta

en: GM Device:
gl_ES: Dispositivo de GM:

en: Specifies default sound device for General MIDI output
gl_ES: Especifica o dispositivo de son por defecto para a saída de General MIDI

en: Don't use General MIDI music
gl_ES: Non empregar música en General MIDI

en: Use first available device
gl_ES: Empregar o primeiro dispositivo dispoñible

en: SoundFont is supported by some audio cards, FluidSynth and Timidity
gl_ES: SoundFont é compatible con algunhas tarxetas de son, FluidSynth e Timidity

en: Mixed AdLib/MIDI mode
gl_ES: Modo AdLib/MIDI mixto

en: Use both MIDI and AdLib sound generation
gl_ES: Empregar xeración de son MIDI e máis AdLib

en: MIDI gain:
gl_ES: Ganancia de MIDI:

en: MT-32 Device:
gl_ES: Dispositivo de MT-32:

en: Specifies default sound device for Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64 output
gl_ES: Especifica o dispositivo por defecto para a saída de Roland MT-32/LAPC1/CM32l/CM64

en: True Roland MT-32 (disable GM emulation)
gl_ES: Roland MT-32 verdadeiro (sen emulación de GM)

en: Check if you want to use your real hardware Roland-compatible sound device connected to your computer
gl_ES: Marcar para empregar o hardware compatible con Roland conectado ao sistema

[ctx: lowres]
en: True Roland MT-32 (no GM emulation)
gl_ES: Roland MT-32 (sen emulación de GM)

en: Roland GS Device (enable MT-32 mappings)
gl_ES: Dispositivo Roland GS (activar atribución MT-32)

en: Check if you want to enable patch mappings to emulate an MT-32 on a Roland GS device
gl_ES: Marcar para activar a atribución de parches e emular MT-32 nun dispositivo Roland GS

en: Don't use Roland MT-32 music
gl_ES: Non empregar música en Roland MT-32

en: Text and Speech:
gl_ES: Texto e voz:

en: Speech
gl_ES: Voz

en: Subtitles
gl_ES: Subtítulos

en: Both
gl_ES: Ambos

en: Subtitle speed:
gl_ES: Velocidade dos subtítulos:

[ctx: lowres]
en: Text and Speech:
gl_ES: Texto e voz:

en: Spch
gl_ES: Voz

[ctx: lowres]
en: Both
gl_ES: Ambos

en: Show subtitles and play speech
gl_ES: Mostrar os subtítulos e reproducir as voces

[ctx: lowres]
en: Subtitle speed:
gl_ES: Velocidade subs:

en: Music volume:
gl_ES: Volume de música:

[ctx: lowres]
en: Music volume:
gl_ES: Volume música:

en: Mute All
gl_ES: Silenciar todo

en: SFX volume:
gl_ES: Volume de efectos:

en: Special sound effects volume
gl_ES: Volume dos efectos de son

[ctx: lowres]
en: SFX volume:
gl_ES: Volume efectos:

en: Speech volume:
gl_ES: Volume de voz:

[ctx: lowres]
en: Speech volume:
gl_ES: Volume voz:

en: FluidSynth Settings
gl_ES: Configuración de FluidSynth

en: Theme Path:
gl_ES: Camiño do tema:

[ctx: lowres]
en: Theme Path:
gl_ES: Camiño tema:

en: Specifies path to additional data used by all games or ScummVM
gl_ES: Especificar o camiño dos datos adicionais de todos os xogos ou de ScummVM

en: Plugins Path:
gl_ES: Camiño dos complementos:

[ctx: lowres]
en: Plugins Path:
gl_ES: Camiño complementos:

[ctx: lowres]
en: Misc
gl_ES: Misc.

en: Theme:
gl_ES: Tema:

en: GUI Renderer:
gl_ES: Procesamento da interfaz:

en: Autosave:
gl_ES: Autogardado:

[ctx: lowres]
en: Autosave:
gl_ES: Autogardado:

en: Keys
gl_ES: Teclas

en: GUI Language:
gl_ES: Idioma de interfaz:

en: Language of ScummVM GUI
gl_ES: Idioma da interfaz de ScummVM

en: Update check:
gl_ES: Comprobación de actualizacións:

en: How often to check ScummVM updates
gl_ES: Frecuencia de comprobación das actualizacións de ScummVM

en: Check now
gl_ES: Comprobar agora

en: Cloud
gl_ES: Nube

[ctx: lowres]
en: Cloud
gl_ES: Nube

en: Storage:
gl_ES: Almacenamento:

en: Active cloud storage
gl_ES: Almacenamento na nube activo

en: <none>
gl_ES: <ningún>

en: Username:
gl_ES: Nome de usuario:

en: Username used by this storage
gl_ES: Nome de usuario empregado por este almacenamento

en: Used space:
gl_ES: Espazo empregado:

en: Space used by ScummVM's saved games on this storage
gl_ES: Espazo empregado polas partidas gardadas de ScummVM neste almacenamento.

en: Last sync time:
gl_ES: Última sincronización:

en: When the last saved games sync for this storage occured
gl_ES: O momento da última sincronización das partidas gardadas neste almacenamento.

en: Connect
gl_ES: Conectar

en: Open wizard dialog to connect your cloud storage account
gl_ES: Abre o diálogo do asistente para conectar coa túa conta de almacenamento na nube.

en: Refresh
gl_ES: Actualizar

en: Refresh current cloud storage information (username and usage)
gl_ES: Actualiza a información do almacenamento na nube actual (nome de usuario e espazo empregado).

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Open downloads manager dialog
gl_ES: Abre o diálogo do xestor de descargas.

en: Run server
gl_ES: Executar servidor

en: Run local webserver
gl_ES: Executar servidor web local

en: Not running
gl_ES: Non se está a executar

en: /root/ Path:
gl_ES: Camiño de /root/:

en: Specifies which directory the Files Manager can access
gl_ES: Especifica o directorio de acceso do xestor de ficheiros.

[ctx: lowres]
en: /root/ Path:
gl_ES: Camiño de /root/:

en: Server's port:
gl_ES: Porto do servidor:

en: Which port is used by the server
    Auth with server is not available with non-default port
gl_ES: O porto empregado polo servidor.
    Autenticación non dispoñible con portos non predeterminados.

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Failed to change cloud storage!
gl_ES: Erro ao cambiar o almacenamento na nube!

en: Another cloud storage is already active.
gl_ES: Xa está activo outro almacenamento na nube.

en: The chosen directory cannot be written to. Please select another one.
gl_ES: Non é posible escribir no directorio elixido. Selecciona outro.

en: Select directory for GUI themes
gl_ES: Seleccionar directorio para temas de interfaz

en: Select directory for extra files
gl_ES: Seleccionar directorio para ficheiros adicionais

en: Select directory for plugins
gl_ES: Seleccionar directorio para complementos

en: Select directory for Files Manager /root/
gl_ES: Seleccionar directorio para /root/ de xestor de ficheiros

en: <right now>
gl_ES: <agora mesmo>

en: <never>
gl_ES: <nunca>

en: Stop server
gl_ES: Deter servidor

en: Stop local webserver
gl_ES: Deter servidor web local

en: Request failed.
    Check your Internet connection.
gl_ES: Erro ao solicitar.
    Comproba a túa conexión á Internet.

note: I18N: You must leave "#" as is, only word 'next' is translatable
en: #  next
gl_ES: # seguinte

en: add
gl_ES: engadir

en: Delete char
gl_ES: Eliminar carácter

note: I18N: 'Num' means Numbers
en: *  Num
gl_ES: *  Núm

en: Recorder or Playback Gameplay
gl_ES: Partida gravada ou reproducida

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Record
gl_ES: Gravar

en: Playback
gl_ES: Reproducir

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Author:
gl_ES: Autor:

en: Notes:
gl_ES: Notas:

en: Do you really want to delete this record?
gl_ES: Seguro que queres eliminar esta gravación?

en: Unknown Author
gl_ES: Autor descoñecido

en: ScummVM could not access the directory!
gl_ES: ScummVM non foi quen de acceder ao directorio!

en: List view
gl_ES: Lista

en: Grid view
gl_ES: Grade

en: No date saved
gl_ES: Non hai data gardada

en: No time saved
gl_ES: Non hai hora gardada

en: No playtime saved
gl_ES: Non hai tempo de xogo gardado

en: Do you really want to delete this saved game?
gl_ES: Seguro que queres eliminar esta partida?

en: Date:
gl_ES: Data:

en: Time:
gl_ES: Hora:

en: Playtime:
gl_ES: Tempo de xogo:

en: Next
gl_ES: Seg.

en: Prev
gl_ES: Ant.

en: New Save
gl_ES: Novo ficheiro

en: Create a new saved game
gl_ES: Crea un novo ficheiro de gardado

en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Enter a description for slot %d:
gl_ES: Introduce unha descrición para o espazo %d:

en: %s Storage Connection Wizard
gl_ES: Asistente de conexión ao almacenamento de %s

en: Navigate to the following URL:
gl_ES: Ir á seguinte URL:

en: Obtain the code from the storage, enter it
gl_ES: Obtén o código do almacenamento.

en: in the following field and press 'Connect':
gl_ES: Escríbeo neste campo e preme Conectar:

en: Open URL
gl_ES: Abrir URL

en: Paste
gl_ES: Pegar

en: Pastes clipboard contents into fields
gl_ES: Pega o contido do portapapeis nos campos.

en: You will be directed to ScummVM's page where
gl_ES: Irás á páxina de ScummVM para facilitar

en: you should allow it to access your storage.
gl_ES: os permisos de acceso ao teu almacenamento.

en: Another Storage is active. Do you want to interrupt it?
gl_ES: Hai outro almacenamento activo. Seguro que queres interrompelo?

en: Wait until current Storage finishes up and try again.
gl_ES: Agarda a que finalice o almacenamento actual e téntao de novo.

en: Field %s has a mistake in it.
gl_ES: O campo %s ten un erro.

en: Fields %s have mistakes in them.
gl_ES: Os campos %s teñen erros.

en: All OK!
gl_ES: Todo correcto!

en: Invalid code
gl_ES: Código non válido

en: Failed to open URL!
    Please navigate to this page manually.
gl_ES: Erro ao abrir a URL!
    Por favor, accede a esta páxina manualmente.

en: Select a Theme
gl_ES: Seleccionar tema

en: Disabled GFX
gl_ES: Efectos gráficos desactivados

[ctx: lowres]
en: Disabled GFX
gl_ES: Efectos desactivados

en: Standard Renderer
gl_ES: Procesamento estándar

en: Standard
gl_ES: Estándar

en: Antialiased Renderer
gl_ES: Procesamento antidistorsión

en: Antialiased
gl_ES: Antidistorsión

en: ScummVM now supports automatic check for updates
    which requires access to the Internet.
    
    Would you like to enable this feature?
gl_ES: ScummVM agora ofrece a busca automática
    de actualizacións. Require acceso á Internet.
    
    Queres activar esta característica?

en: (You can always enable it in the options dialog on the Misc tab)
gl_ES: (Podes actívalo no diálogo de opción da pestana Misc.)

en: Check for updates automatically
gl_ES: Buscar actualizacións automaticamente

en: Proceed
gl_ES: Continuar

en: Clear value
gl_ES: Limpar valor

en: Engine does not support debug level '%s'
gl_ES: O motor non é compatible co nivel de depuración %s

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Skip
gl_ES: Omitir

en: Pause
gl_ES: Pausa

en: Skip line
gl_ES: Omitir liña

en: Error running game:
gl_ES: Erro de execución do xogo:

en: Could not find any engine capable of running the selected game
gl_ES: Non se puido atopar un motor para executar o xogo seleccionado

en: No error
gl_ES: Non hai erros

en: Game data not found
gl_ES: Non se atoparon datos de xogo

en: Game id not supported
gl_ES: ID de xogo non compatible

en: Unsupported color mode
gl_ES: Modo de color non compatible

en: Read permission denied
gl_ES: Permiso de lectura denegado

en: Write permission denied
gl_ES: Permiso de escritura denegado

en: Path does not exist
gl_ES: O camiño non existe

en: Path not a directory
gl_ES: O camiño non é un directorio

en: Path not a file
gl_ES: O camiño non é un ficheiro

en: Cannot create file
gl_ES: Erro ao crear o ficheiro

en: Reading data failed
gl_ES: Erro ao ler os datos

en: Writing data failed
gl_ES: Erro ao escribir os datos

en: Could not find suitable engine plugin
gl_ES: Non se atopou un complemento axeitado para o motor

en: User canceled
gl_ES: Usuario cancelado

en: Unknown error
gl_ES: Erro descoñecido

note: I18N: Hercules is graphics card name
en: Hercules Green
gl_ES: Hercules verde

en: Hercules Amber
gl_ES: Hercules ámbar

en: PC-9821 (256 Colors)
gl_ES: PC-9821 (256 cores)

en: PC-9801 (16 Colors)
gl_ES: PC-9801 (16 cores)

[ctx: lowres]
en: Hercules Green
gl_ES: Hercules verde

[ctx: lowres]
en: Hercules Amber
gl_ES: Hercules ámbar

en: Daily
gl_ES: Diariamente

en: Weekly
gl_ES: Semanalmente

en: Monthly
gl_ES: Mensualmente

en: <Bad value>
gl_ES: <Valor erróneo>

en: ~R~esume
gl_ES: ~R~etomar

en: ~L~oad
gl_ES: ~C~argar

en: ~S~ave
gl_ES: ~G~ardar

en: ~O~ptions
gl_ES: ~O~pcións

en: ~H~elp
gl_ES: ~A~xuda

en: ~A~bout
gl_ES: Acerca ~d~e

en: ~R~eturn to Launcher
gl_ES: ~V~olver ao Iniciador

[ctx: lowres]
en: ~R~eturn to Launcher
gl_ES: ~V~olver ao Iniciador

en: Save game:
gl_ES: Gardar partida:

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Sorry, this engine does not currently provide in-game help. Please consult the README for basic information, and for instructions on how to obtain further assistance.
gl_ES: Este motor non ofrece axuda no xogo actualmente. Consulta o ficheiro README para obter información básica e máis instrucións para acadar asistencia adicional.

en: ~O~K
gl_ES: ~A~ceptar

en: ~C~ancel
gl_ES: ~C~ancelar

en: ~K~eys
gl_ES: ~T~eclas

en: Could not initialize color format.
gl_ES: Non se puido iniciar o formato de cor.

en: Could not switch to video mode: '
gl_ES: Non se puido cambiar ao modo de vídeo: '

en: Could not apply aspect ratio setting.
gl_ES: Non se puido aplicar a configuración de proporción.

en: Could not apply fullscreen setting.
gl_ES: Non se puido aplicar a configuración de pantalla completa.

en: Could not apply filtering setting.
gl_ES: Non se puido aplicar a configuración de filtrado.

en: You appear to be playing this game directly
    from the CD. This is known to cause problems,
    and it is therefore recommended that you copy
    the data files to your hard disk instead.
    See the README file for details.
gl_ES: Semella que estás a xogar directamente
    dende o CD. Temos constancia de que causa,
    problemas. Por iso, recomendámosche copiar
    os ficheiros de datos ao disco duro. Consulta
    o ficheiro README para obter máis información.

en: This game has audio tracks in its disk. These
    tracks need to be ripped from the disk using
    an appropriate CD audio extracting tool in
    order to listen to the game's music.
    See the README file for details.
gl_ES: O xogo ten pistas de son no disco. Debes
    extraelas por medio dunha ferramenta
    axeitada para poder escoitar a música
    do xogo. Consulta o ficheiro README
    para obter máis información.

en: WARNING: The game you are about to start is not yet fully supported by ScummVM. As such, it is likely to be unstable, and any saved game you make might not work in future versions of ScummVM.
gl_ES: Ollo: o xogo que vas iniciar non é aínda totalmente compatible con ScummVM. Por iso, talvez sexa inestable e os ficheiros de gardado talvez non funcionen en futuras versións de ScummVM.

en: Start anyway
gl_ES: Iniciar de todos os xeitos

en: AdLib Emulator
gl_ES: Emulador de AdLib

en: MAME OPL emulator
gl_ES: Emulador de OPL de MAME

en: DOSBox OPL emulator
gl_ES: Emulador de OPL de DOSBox

en: The selected audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
gl_ES: Non se atopou o dispositivo de son seleccionado (%s). Talvez estea apagado ou desconectado.

en: Attempting to fall back to the next available device...
gl_ES: Intentando pasar ao seguinte dispositivo dispoñible...

en: The selected audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
gl_ES: Non se pode empregar o dispositivo de son seleccionado (%s). Consulta o rexistro para obter máis información.

en: The preferred audio device '%s' was not found (e.g. might be turned off or disconnected).
gl_ES: Non se atopou o dispositivo de son preferido (%s). Talvez estea apagado ou desconectado.

en: The preferred audio device '%s' cannot be used. See log file for more information.
gl_ES: Non se pode empregar o dispositivo de son preferido (%s). Consulta o rexistro para obter máis información.

en: Amiga Audio Emulator
gl_ES: Emulador de Amiga Audio

en: No music
gl_ES: Sen música

en: Apple II GS Emulator (NOT IMPLEMENTED)
gl_ES: Emulador de Apple II GS (non implementado)

en: Creative Music System Emulator
gl_ES: Emulador de Creative Music System

en: Initializing MT-32 Emulator
gl_ES: Iniciando emulador de MT-32

en: MT-32 Emulator
gl_ES: Emulador de MT-32

en: PC Speaker Emulator
gl_ES: Emulador de altofalante de PC

en: IBM PCjr Emulator
gl_ES: Emulador de IBM PCjr

en: C64 Audio Emulator
gl_ES: Emulador de C64 Audio

en: Saved games sync complete.
gl_ES: Sincronización de partidas gardadas completada.

en: Saved games sync was cancelled.
gl_ES: Cancelouse a sincronización de partidas gardadas.

en: Saved games sync failed.
    Check your Internet connection.
gl_ES: Erro ao sincronizar as partidas gardadas.
    Comproba a túa conexión á Internet.

en: Download complete.
    Failed to download %u files.
gl_ES: Descarga completada.
    Erro ao descargar %u ficheiros.

en: Download complete.
gl_ES: Descarga completada.

en: Download failed.
gl_ES: Erro ao descargar.

en: Do you really want to return to the Launcher?
gl_ES: Seguro que queres volver ao Iniciador?

en: Launcher
gl_ES: Iniciador

en: Do you really want to quit?
gl_ES: Seguro que queres saír?

en: Quit
gl_ES: Saír

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Left Click
gl_ES: Modo Pantalla táctil: premer botón primario

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Right Click
gl_ES: Modo Pantalla táctil: premer botón secundario

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (No Click)
gl_ES: Modo Pantalla táctil: apuntar co rato (sen premer)

en: Maximum Volume
gl_ES: Volume máximo

en: Increasing Volume
gl_ES: Subindo volume

en: Minimal Volume
gl_ES: Volume mínimo

en: Decreasing Volume
gl_ES: Baixando volume

en: Clicking Enabled
gl_ES: Premer activado

en: Clicking Disabled
gl_ES: Premer desactivado

en: Touchscreen 'Tap Mode' - Hover (DPad Clicks)
gl_ES: Modo Pantalla táctil: apuntar co rato (premer na cruceta)

en: Do you want to quit ?
gl_ES: Queres saír?

note: I18N: Trackpad mode toggle status.
en: Trackpad mode is now
gl_ES: O modo Panel táctil está

note: I18N: Trackpad mode on or off. I18N: Auto-drag on or off.
en: ON
gl_ES: ACTIVADO

en: OFF
gl_ES: DESACTIVADO

en: Swipe two fingers to the right to toggle.
gl_ES: Arrastra dous dedos á dereita para cambiar o estado.

note: I18N: Auto-drag toggle status.
en: Auto-drag mode is now
gl_ES: O modo Autoarrastrar está

en: Swipe three fingers to the right to toggle.
gl_ES: Arrastra tres dedos á dereita para cambiar o estado.

en: Windowed mode
gl_ES: Modo en ventá

en: Resolution: %dx%d
gl_ES: Resolución: %dx%d

en: Enabled aspect ratio correction
gl_ES: Corrección de proporción activada

en: Disabled aspect ratio correction
gl_ES: Corrección de proporción desactivada

en: Filtering enabled
gl_ES: Filtrado activado

en: Filtering disabled
gl_ES: Filtrado desactivado

en: Normal (no scaling)
gl_ES: Normal (sen escala)

[ctx: lowres]
en: Normal (no scaling)
gl_ES: Normal (sen escala)

en: Active graphics filter:
gl_ES: Filtro de gráficos activo:

en: Keymap:
gl_ES: Asignación de teclas:

en:  (Effective)
gl_ES:  (Efectiva)

en:  (Active)
gl_ES:  (Activa)

en:  (Blocked)
gl_ES:  (Bloqueada)

en:  (Game)
gl_ES:  (Xogo)

en: ~C~lose
gl_ES: ~P~echar

en: ScummVM Main Menu
gl_ES: Menú principal de ScummVM

en: ~L~eft handed mode
gl_ES: Modo para ~z~urdos

en: ~I~ndy fight controls
gl_ES: Controis de combate de ~I~ndy

en: Show mouse cursor
gl_ES: Mostrar cursor do rato

en: Snap to edges
gl_ES: Axustar ás marxes

en: Touch X Offset
gl_ES: Corrección táctil X

en: Touch Y Offset
gl_ES: Corrección táctil Y

en: Use laptop trackpad-style cursor control
gl_ES: Empregar control de cursor por trackpad

en: Tap for left click, double tap right click
gl_ES: Tocar unha vez, premer co botón primario; dúas veces, botón secundario

en: Sensitivity
gl_ES: Sensibilidade

en: Initial top screen scale:
gl_ES: Escala da pantalla inicial:

en: Main screen scaling:
gl_ES: Escala da pantalla principal:

en: Hardware scale (fast, but low quality)
gl_ES: Escala por hardware (rápida, mais baixa calidade)

en: Software scale (good quality, but slower)
gl_ES: Escala por software (boa calidade, mais lenta)

en: Unscaled (you must scroll left and right)
gl_ES: Sen escala (deberás desprazar á esquerda e á dereita)

en: Brightness:
gl_ES: Luminosidade:

en: High quality audio (slower) (reboot)
gl_ES: Son de alta calidade (máis lento) (reiniciar)

en: Disable power off
gl_ES: Desactivar apagado

en: Mouse-click-and-drag mode enabled.
gl_ES: Modo Premer e arrastrar activado.

en: Mouse-click-and-drag mode disabled.
gl_ES: Modo Premer e arrastrar desactivado.

en: Touchpad mode enabled.
gl_ES: Modo Panel táctil activado.

en: Touchpad mode disabled.
gl_ES: Modo Panel táctil desactivado.

en: Click Mode
gl_ES: Modo Rato

en: Left Click
gl_ES: Botón primario

en: Middle Click
gl_ES: Botón central

en: Right Click
gl_ES: Botón secundario

en: Hide ScummVM
gl_ES: Ocultar ScummVM

en: Hide Others
gl_ES: Ocultar outros

en: Show All
gl_ES: Mostrar todo

en: Window
gl_ES: Ventá

en: Minimize
gl_ES: Minimizar

en: Up
gl_ES: Arriba

en: Down
gl_ES: Abaixo

en: Left
gl_ES: Esquerda

en: Right
gl_ES: Dereita

en: Zone
gl_ES: Zona

en: Multi Function
gl_ES: Multifunción

en: Swap character
gl_ES: Cambiar carácter

en: Skip text
gl_ES: Omitir texto

en: Fast mode
gl_ES: Modo Rápido

en: Debugger
gl_ES: Depurador

en: Global menu
gl_ES: Menú global

en: Virtual keyboard
gl_ES: Teclado virtual

en: Key mapper
gl_ES: Asignador de teclas

en: Right Click Once
gl_ES: Botón secundario unha vez

en: Move Only
gl_ES: Mover unicamente

en: Escape Key
gl_ES: ESC

en: Game Menu
gl_ES: Menú do xogo

en: Show Keypad
gl_ES: Mostrar teclado numérico

en: Control Mouse
gl_ES: Rato

en: [ Data ]
gl_ES: [ Datos ]

en: [ Resources ]
gl_ES: [ Recursos ]

en: [ SDCard ]
gl_ES: [ Tarxeta SD ]

en: [ Media ]
gl_ES: [ Medios ]

en: [ Shared ]
gl_ES: [ Compartido ]

en: Video
gl_ES: Vídeo

en: Current video mode:
gl_ES: Modo de vídeo actual:

en: Double-strike
gl_ES: Dobre

en: Horizontal underscan:
gl_ES: Marxe horizontal:

en: Vertical underscan:
gl_ES: Marxe vertical:

en: Input
gl_ES: Entrada

en: GC Pad sensitivity:
gl_ES: Sensibilidade do mando de GC:

en: GC Pad acceleration:
gl_ES: Aceleración do mando de GC:

en: Status:
gl_ES: Estado:

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Mount DVD
gl_ES: Montar DVD

en: Unmount DVD
gl_ES: Desmontar DVD

en: Server:
gl_ES: Servidor:

en: Share:
gl_ES: Disco compartido:

en: Password:
gl_ES: Contrasinal:

en: Init network
gl_ES: Conectar á rede

en: Mount SMB
gl_ES: Montar SMB

en: Unmount SMB
gl_ES: Desmontar SMB

en: DVD Mounted successfully
gl_ES: DVD montado con éxito

en: Error while mounting the DVD
gl_ES: Erro ao montar o DVD

en: DVD not mounted
gl_ES: DVD non montado

en: Network up, share mounted
gl_ES: Conexión á rede, disco montado

en: Network up
gl_ES: Conexión á rede

en: , error while mounting the share
gl_ES: , erro ao montar o disco

en: , share not mounted
gl_ES: , disco non montado

en: Network down
gl_ES: Non hai conexión á rede

en: Initializing network
gl_ES: Conectando á rede

en: Timeout while initializing network
gl_ES: Tempo de espera esgotado

en: Network not initialized (%d)
gl_ES: Erro de conexión á rede (%d)

en: Hide Toolbar
gl_ES: Ocultar barra de ferramentas

en: Show Keyboard
gl_ES: Mostrar teclado

en: Sound on/off
gl_ES: Son si/non

en: Right click
gl_ES: Botón secundario

en: Show/Hide Cursor
gl_ES: Mostrar/ocultar cursor

en: Free look
gl_ES: Vista libre

en: Zoom up
gl_ES: Ampliar

en: Zoom down
gl_ES: Reducir

en: Bind Keys
gl_ES: Vincular teclas

en: Cursor Up
gl_ES: Arriba

en: Cursor Down
gl_ES: Abaixo

en: Cursor Left
gl_ES: Esquerda

en: Cursor Right
gl_ES: Dereita

en: Do you want to load or save the game?
gl_ES: Queres cargar ou gardar a partida?

en:    Are you sure you want to quit ?
gl_ES:    Seguro que queres saír?

en: Keyboard
gl_ES: Teclado

en: Rotate
gl_ES: Rotar

en: Using SDL driver
gl_ES: Empregando o controlador de SDL

en: Display
gl_ES: Pantalla

en: Do you want to perform an automatic scan ?
gl_ES: Queres realizar unha análise automática?

en: Map right click action
gl_ES: Asignar acción de botón secundario

en: You must map a key to the 'Right Click' action to play this game
gl_ES: Debes asignar unha tecla á acción do botón secundario do rato para xogar

en: Map hide toolbar action
gl_ES: Asignar acción Ocultar barra de ferramentas

en: You must map a key to the 'Hide toolbar' action to play this game
gl_ES: Debes asignar unha tecla á acción Ocultar barra de ferramentas para xogar

en: Map Zoom Up action (optional)
gl_ES: Asignar acción de Ampliar (opcional)

en: Map Zoom Down action (optional)
gl_ES: Asignar acción de Reducir (opcional)

en: Don't forget to map a key to 'Hide Toolbar' action to see the whole inventory
gl_ES: Non esquezas asignar unha tecla á acción Ocultar barra de ferramentas para ver o inventario completo

en: Check for Updates...
gl_ES: Buscar actualizacións...

en: Color mode
gl_ES: Modo de cor

en: Use color graphics
gl_ES: Empregar gráficos en cor

en: Scanlines
gl_ES: Liñas de varrido

en: Show scanlines
gl_ES: Mostra liñas de varrido.

en: Use original save/load screens
gl_ES: Empregar pantallas orixinais de gardado e carga

en: Use an alternative palette
gl_ES: Empregar unha paleta alternativa

en: Use an alternative palette, common for all Amiga games. This was the old behavior
gl_ES: Emprega unha paleta alternativa, común para todos os xogos de Amiga (uso antigo).

en: Mouse support
gl_ES: Compatibilidade co rato

en: Enables mouse support. Allows to use mouse for movement and in game menus.
gl_ES: Activa a compatibilidade co rato. Permite o uso do rato para o movemento e os menús do xogo.

en: Use Hercules hires font
gl_ES: Empregar fonte Hercules de alta resolución

en: Uses Hercules hires font, when font file is available.
gl_ES: Emprega a fonte Hércules de alta resolución se está dispoñible.

en: Pause when entering commands
gl_ES: Pausar ao introducir comandos

en: Shows a command prompt window and pauses the game (like in SCI) instead of a real-time prompt.
gl_ES: Mostra unha ventá de comandos e pausa o xogo (como en SCI), no canto de facelo en tempo real.

en: Restore game:
gl_ES: Restaurar xogo:

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Cutscene file '%s' not found!
gl_ES: Non se atopou o ficheiro de secuencia %s!

en: Color Blind Mode
gl_ES: Modo accesible para daltonismo

en: Enable Color Blind Mode by default
gl_ES: Activa o modo accesible para daltonismo de xeito predeterminado.

en: Use bright palette mode
gl_ES: Empregar modo Paleta intensa

en: Display graphics using the game's bright palette
gl_ES: Mostrar os gráficos coa paletta intensa do xogo

en: Failed to delete file.
gl_ES: Erro ao eliminar o ficheiro.

en: Fast movie speed
gl_ES: Velocidade de vídeo rápida

en: Play movies at an increased speed
gl_ES: Reproducir vídeos a máis velocidade

en: Failed to save game
gl_ES: Erro ao gardar a partida

en: Gore Mode
gl_ES: Modo Gore

en: Enable Gore Mode when available
gl_ES: Activa o modo Gore, de ser o caso.

note: I18N: Studio audience adds an applause and cheering sounds whenever Malcolm makes a joke.
en: Studio audience
gl_ES: Público do estudio

en: Enable studio audience
gl_ES: Activa o público do estudio.

note: I18N: This option allows the user to skip text and cutscenes.
en: Skip support
gl_ES: Omisións

en: Allow text and cutscenes to be skipped
gl_ES: Permite a omisión do texto e das secuencias.

note: I18N: Helium mode makes people sound like they've inhaled Helium.
en: Helium mode
gl_ES: Modo Helio

en: Enable helium mode
gl_ES: Activa o modo Helio.

note: I18N: When enabled, this option makes scrolling smoother when changing from one screen to another.
en: Smooth scrolling
gl_ES: Desprazamento suave

en: Enable smooth scrolling when walking
gl_ES: Activa o desprazamento suave ao camiñar.

note: I18N: When enabled, this option changes the cursor when it floats to the edge of the screen to a directional arrow. The player can then click to walk towards that direction.
en: Floating cursors
gl_ES: Cursores flotantes

en: Enable floating cursors
gl_ES: Activa os cursores flotantes.

note: I18N: HP stands for Hit Points
en: HP bar graphs
gl_ES: Barras de vida

en: Enable hit point bar graphs
gl_ES: Activa as barras de vida.

en: Move Forward
gl_ES: Mover cara diante

en: Move Back
gl_ES: Mover cara atrás

en: Move Left
gl_ES: Mover á esquerda

en: Move Right
gl_ES: Mover á dereita

en: Turn Left
gl_ES: Xirar á esquerda

en: Turn Right
gl_ES: Xirar á dereita

en: Open/Close Inventory
gl_ES: Abrir/Pechar inventario

en: Switch Inventory/Character screen
gl_ES: Cambiar pantalla de inventario/personaxe

en: Camp
gl_ES: Acampar

en: Cast Spell
gl_ES: Lanzar feitizo

en: Spell Level 1
gl_ES: Nivel de feitizos 1

en: Spell Level 2
gl_ES: Nivel de feitizos 2

en: Spell Level 3
gl_ES: Nivel de feitizos 3

en: Spell Level 4
gl_ES: Nivel de feitizos 4

en: Spell Level 5
gl_ES: Nivel de feitizos 5

en: Spell Level 6
gl_ES: Nivel de feitizos 6

en: Attack 1
gl_ES: Ataque 1

en: Attack 2
gl_ES: Ataque 2

en: Attack 3
gl_ES: Ataque 3

en: Slide Left
gl_ES: Esvarar á esquerda

en: Slide Right
gl_ES: Esvarar á dereita

en: Rest
gl_ES: Parar

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Choose Spell
gl_ES: Elixir feitizo

en: You appear to be using a General MIDI device,
    but your game only supports Roland MT32 MIDI.
    We try to map the Roland MT32 instruments to
    General MIDI ones. It is still possible that
    some tracks sound incorrect.
gl_ES: Semella que estás a empregar un dispositivo,
    de General MIDI, maix o xogo só e compatible con
    Roland MT32 MIDI. Tentamos asignar os instrumentos
    aos de General MIDI. No entanto, existe a posibilidade
    de que algunhas pistas non soen correctamente.

en: The following original saved game file has been found in your game path:
    
    %s %s
    
    Do you wish to use this saved game file with ScummVM?
gl_ES: Atopouse o seguinte ficheiro de gardado orixinal:
    
    %s %s
    
    Queres usalo con ScummVM?

en: A saved game file was found in the specified slot %d. Overwrite?
gl_ES: Atopouse un ficheiro de gardado no espazo %d. Sobreescribir?

en: Easy mouse interface
gl_ES: Interface de rato sinxela

en: Shows object names when hovering the mouse over them
gl_ES: Mostra os nomes dos obxectos ao apuntar co rato.

en: Animated inventory items
gl_ES: Obxectos de inventario animados

en: Animated game interface
gl_ES: Interface de xogo animada

en: Naughty game mode
gl_ES: Modo de xogo rebelde

en: Play the Myst fly by movie
gl_ES: Reproducir o filme de imaxes aéreas de Myst

en: The Myst fly by movie was not played by the original engine.
gl_ES: O filme de imaxes aéreas de Myst non se reproduciu co motor orixinal.

note: I18N: Option for fast scene switching
en: ~Z~ip Mode Activated
gl_ES: Modo ~C~omprimido activado

en: ~T~ransitions Enabled
gl_ES: ~T~ransicións activadas

note: I18N: Drop book page
en: ~D~rop Page
gl_ES: ~D~eixar folla

en: Show ~M~ap
gl_ES: Mostrar ~m~apa

en: Main Men~u~
gl_ES: Menú ~p~rincipal

en: ~W~ater Effect Enabled
gl_ES: Efecto de ~a~uga activado

en: The game is paused. Press any key to continue.
gl_ES: Xogo en pausa. Pulsa calquera tecla para continuar.

en: You're missing a Riven executable. The Windows executable is 'riven.exe' or 'rivendmo.exe'.
gl_ES: Falta un executable de Riven. O executable de Windows é riven.exe ou rivendmo.exe.

en: Using the 'arcriven.z' installer file also works. In addition, you can use the Mac 'Riven' executable.
gl_ES: Tamén podes empregar o ficheiro do instalador arcriven.z ou o executable de Mac.

en: You're missing 'extras.mhk'. Using the 'arcriven.z' installer file also works.
gl_ES: Falta o ficheiro extras.mhk. Tamén podes empregar o ficheiro do instalador arcriven.z.

en: Exploration beyond this point available only within the full version of
    the game.
gl_ES: A exploración alén deste punto só está dispoñible coa versión
    completa do xogo.

en: At this point, the Riven Demo would
    ask if you would like to open a web browser
    to bring you to the Red Orb store to buy
    the game. ScummVM cannot do that and
    the site no longer exists.
gl_ES: Neste punto, a demo de Riven preguntaría
    se queres abrir un navegador para ir á
    tenda de Red Orb e mercar o xogo.
    ScummVM non pode facer iso e o sitio web
    xa non existe.

en: Skip the Hall of Records storyboard scenes
gl_ES: Omitir as escenas do Salón dos rexistros

en: Allows the player to skip past the Hall of Records storyboard scenes
gl_ES: Permite ao xogador saltar as escenas do Salón dos rexistros

en: Scale the making of videos to full screen
gl_ES: Redimensionar vídeos a pantalla completa

en: Scale the making of videos, so that they use the whole screen
gl_ES: Redimensionar a creación de vídeos en pantalla completa

en: Can't save game in slot %i
gl_ES: Non se pode gardar a partida no espazo %i

en: Load file
gl_ES: Cargar ficheiro

en: Loading game...
gl_ES: Cargando...

en: Save file
gl_ES: Gardar ficheiro

en: Saving game...
gl_ES: Gardando...

en: ScummVM printed some warnings in your console window and can't guarantee all your files have been converted.
    
    Please report to the team.
gl_ES: ScummVM imprimiu avisos na ventá da consola. Non se pode garantir a conversión de todos os ficheiros.
    
    Contacta co equipo de ScummVM.

en: Up/Zoom In/Move Forward/Open Doors
gl_ES: Arriba/Ampliar/Avanzar/Abrir portas

en: Down/Zoom Out
gl_ES: Abaixo/Reducir

en: Display/Hide Inventory Tray
gl_ES: Mostrar/Ocultar bandexa de inventario

en: Display/Hide Biochip Tray
gl_ES: Mostrar/Ocultar bandexa de biochip

en: Action/Select
gl_ES: Acción/Seleccionar

en: Toggle Center Data Display
gl_ES: Activar/Desactivar pantalla de datos

en: Display/Hide Info Screen
gl_ES: Mostrar/Ocultar pantalla de información

en: Display/Hide Pause Menu
gl_ES: Mostrar/Ocultar menú de pausa

en: Alternative intro
gl_ES: Intro alternativa

en: Use an alternative game intro (CD version only)
gl_ES: Emprega unha introdución alternativa para o xogo (só versión en CD).

en: Skip EGA dithering pass (full color backgrounds)
gl_ES: Omitir interpolación de cores EGA (fondos de cor completa)

en: Skip dithering pass in EGA games, graphics are shown with full colors
gl_ES: Omite a interpolación de cores EGA. Os gráficos móstranse con cores completas.

en: Enable high resolution graphics
gl_ES: Activar gráficos de alta resolución

en: Enable high resolution graphics/content
gl_ES: Activa os gráficos ou o contido de alta resolución.

en: Enable black-lined video
gl_ES: Activar vídeo con bordos

en: Draw black lines over videos to increase their apparent sharpness
gl_ES: Debuxa liñas negras sobre os vídeos para aumentar a nitidez aparente.

en: Prefer digital sound effects
gl_ES: Preferir efectos de son dixitais

en: Prefer digital sound effects instead of synthesized ones
gl_ES: Dá preferencia aos efectos de son dixitais no canto dos sintéticos.

en: Use IMF/Yamaha FB-01 for MIDI output
gl_ES: Empregar IMF/Yamaha FB-01 para a saída de MIDI

en: Use an IBM Music Feature card or a Yamaha FB-01 FM synth module for MIDI output
gl_ES: Emprega unha tarxeta IBM Music Feature ou un módulo de sintetizador Yamaha FB-01 FM para a saída de MIDI.

en: Use CD audio
gl_ES: Empregar son de CD

en: Use CD audio instead of in-game audio, if available
gl_ES: Emprega son de CD no canto do do xogo, de ser o caso.

en: Use Windows cursors
gl_ES: Empregar cursores de Windows

en: Use the Windows cursors (smaller and monochrome) instead of the DOS ones
gl_ES: Emprega os cursores de Windows (máis pequenos e monocromos) no canto dos de DOS.

en: Use silver cursors
gl_ES: Empregar cursores prateados

en: The Lite version of Putt-Putt Saves the Zoo iOS is not supported to avoid piracy.
    The full version is available for purchase from the iTunes Store.
gl_ES: A versión Lite de Putt-Putt Saves the Zoo iOS non é compatíbel para evitar a piratería.
    A versión completa está dispoñíbel para mercar na tenda de iTunes.

en: Show Object Line
gl_ES: Mostrar liña de obsecto

en: Show the names of objects at the bottom of the screen
gl_ES: Mostra os nomes dos obxectos na parte inferior da pantalla

en: Insert Disk %c and Press Button to Continue.
gl_ES: Insire o disco %c e preme o botón para continuar.

en: Unable to Find %s, (%c%d) Press Button.
gl_ES: Non se puido atopar %s, (%c%d). Preme o botón.

en: Error reading disk %c, (%c%d) Press Button.
gl_ES: Erro ao ler o disco %c, (%c%d). Preme o botón.

en: Game Paused.  Press SPACE to Continue.
gl_ES: Xogo en pausa. Pulsa a barra espazadora para continuar.

note: I18N: You may specify 'Yes' symbol at the end of the line, like this: "Moechten Sie wirklich neu starten?  (J/N)J" Will react to J as 'Yes'
en: Are you sure you want to restart?  (Y/N)Y
gl_ES: Seguro que queres reiniciar? (S/N)S

note: I18N: you may specify 'Yes' symbol at the end of the line. See previous comment
en: Are you sure you want to quit?  (Y/N)Y
gl_ES: Seguro que queres saír? (S/N)S

en: Play
gl_ES: Xogar

en: Insert save/load game disk
gl_ES: Inserir disco de gardado/carga

en: You must enter a name
gl_ES: Debes introducir un nome

en: The game was NOT saved (disk full?)
gl_ES: Non se puido gardar a partida (disco cheo?)

en: The game was NOT loaded
gl_ES: Non se puido cargar a partida

en: Saving '%s'
gl_ES: Gardando %s

en: Loading '%s'
gl_ES: Cargando %s

en: Name your SAVE game
gl_ES: Introduce un nome para a partida gardada

en: Select a game to LOAD
gl_ES: Selecciona unha partida para cargala

en: Game title)
gl_ES: Título)

note: I18N: Previous page button
en: ~P~revious
gl_ES: ~A~nterior

note: I18N: Next page button
en: ~N~ext
gl_ES: ~S~eguinte

en: Speech Only
gl_ES: Só voz

en: Speech and Subtitles
gl_ES: Voz e subtítulos

en: Subtitles Only
gl_ES: Só subtítulos

[ctx: lowres]
en: Speech & Subs
gl_ES: Voz e subs

en: Select a Proficiency Level.
gl_ES: Selecciona un nivel de habilidade.

en: Refer to your Loom(TM) manual for help.
gl_ES: Consulta o manual de Loom(TM) para obter axuda.

en: Practice
gl_ES: Práctica

en: Expert
gl_ES: Experto

en: Common keyboard commands:
gl_ES: Comandos de teclado comúns:

en: Save / Load dialog
gl_ES: Gardar/cargar diálogo

en: Skip line of text
gl_ES: Omitir liña de texto

en: Esc
gl_ES: ESC

en: Skip cutscene
gl_ES: Omitir secuencia

en: Space
gl_ES: Barra espazadora

en: Pause game
gl_ES: Pausar xogo

en: Ctrl
gl_ES: CTRL

en: Alt
gl_ES: ALT

en: Enter
gl_ES: INTRO

en: Music volume up / down
gl_ES: Subir/baixar volume de música

en: Text speed slower / faster
gl_ES: Acelerar/frear texto

en: Simulate left mouse button
gl_ES: Simular botón primario do rato

en: Tab
gl_ES: TAB

en: Simulate right mouse button
gl_ES: Simular botón secundario do rato

en: Special keyboard commands:
gl_ES: Comandos de teclado especiais:

en: Show / Hide console
gl_ES: Mostrar/ocultar consola

en: Start the debugger
gl_ES: Iniciar o depurador

en: Show memory consumption
gl_ES: Mostrar consumo de memoria

en: Run in fast mode (*)
gl_ES: Executar en modo Rápido (*)

en: Run in really fast mode (*)
gl_ES: Executar en modo Moi rápido (*)

en: Toggle mouse capture
gl_ES: Activar/desactivar captura de rato

en: Switch between graphics filters
gl_ES: Cambiar filtro de gráficos

en: Increase / Decrease scale factor
gl_ES: Aumentar/reducir factor de escala

en: Toggle aspect-ratio correction
gl_ES: Activar/desactivar corrección de proporción

en: * Note that using ctrl-f and
gl_ES: * Nota: non recomendamos

en:   ctrl-g are not recommended
gl_ES:    empregar CTRL-F nin CTRL-G,

en:   since they may cause crashes
gl_ES:    xa que poden provocar bloqueos

en:   or incorrect game behavior.
gl_ES:    ou outros erros no xogo.

en: Spinning drafts on the keyboard:
gl_ES: Tecer feitizos co teclado:

en: Main game controls:
gl_ES: Controis principais de xogo:

en: Push
gl_ES: Empuxar

en: Pull
gl_ES: Tirar de

en: Give
gl_ES: Dar

en: Open
gl_ES: Abrir

en: Go to
gl_ES: Ir a

en: Get
gl_ES: Coller

en: Use
gl_ES: Usar

en: Read
gl_ES: Ler

en: New kid
gl_ES: Rapaz

en: Turn on
gl_ES: Acender

en: Turn off
gl_ES: Apagar

en: Walk to
gl_ES: Ir a

en: Pick up
gl_ES: Coller

en: What is
gl_ES: Que é

en: Unlock
gl_ES: Despechar

en: Put on
gl_ES: Poñer

en: Take off
gl_ES: Quitar

en: Fix
gl_ES: Reparar

en: Switch
gl_ES: Cambiar

en: Look
gl_ES: Mirar

en: Talk
gl_ES: Falar

en: Travel
gl_ES: Viaxar

en: To Henry / To Indy
gl_ES: A Henry / A Indy

note: I18N: These are different musical notes
en: play C minor on distaff
gl_ES: tocar do menor no bastón

en: play D on distaff
gl_ES: tocar re no bastón

en: play E on distaff
gl_ES: tocar mi no bastón

en: play F on distaff
gl_ES: tocar fa no bastón

en: play G on distaff
gl_ES: tocar sol no bastón

en: play A on distaff
gl_ES: tocar la no bastón

en: play B on distaff
gl_ES: tocar si no bastón

en: play C major on distaff
gl_ES: tocar do maior no bastón

en: puSh
gl_ES: Empurrar

en: pull (Yank)
gl_ES: Tirar de

en: Talk to
gl_ES: Falar con

en: Look at
gl_ES: Mirar

en: turn oN
gl_ES: Acender

en: turn oFf
gl_ES: Apagar

en: KeyUp
gl_ES: Arriba

en: Highlight prev dialogue
gl_ES: Destacar diálogo anterior

en: KeyDown
gl_ES: Abaixo

en: Highlight next dialogue
gl_ES: Destacar diálogo seguinte

en: Walk
gl_ES: Ir a

en: Inventory
gl_ES: Inventario

en: Object
gl_ES: Obxecto

en: Black and White / Color
gl_ES: Branco e negro/cor

en: Eyes
gl_ES: Ollos

en: Tongue
gl_ES: Lingua

en: Punch
gl_ES: Bater a

en: Kick
gl_ES: Patear a

en: Examine
gl_ES: Examinar

en: Regular cursor
gl_ES: Cursor normal

note: I18N: Comm is a communication device
en: Comm
gl_ES: Comunicador

en: Save / Load / Options
gl_ES: Gardar/cargar/opcións

en: Other game controls:
gl_ES: Outros controis de xogo:

en: Inventory:
gl_ES: Inventario:

en: Scroll list up
gl_ES: Subir lista

en: Scroll list down
gl_ES: Baixar lista

en: Upper left item
gl_ES: Obxecto esquerdo arriba

en: Lower left item
gl_ES: Obxecto esquerdo abaixo

en: Upper right item
gl_ES: Obxecto dereito arriba

en: Lower right item
gl_ES: Obxecto dereito abaixo

en: Middle left item
gl_ES: Obxecto esquerdo medio

en: Middle right item
gl_ES: Obxecto dereito medio

en: Switching characters:
gl_ES: Cambiar personaxes:

en: Second kid
gl_ES: Rapaz 2

en: Third kid
gl_ES: Rapaz 3

en: Toggle Inventory/IQ Points display
gl_ES: Activar/Desactivar inventario/puntos CI

en: Toggle Keyboard/Mouse Fighting (*)
gl_ES: Activar/Desactivar combate con teclado/rato (*)

en: * Keyboard Fighting is always on,
gl_ES: * O combate co teclado está sempre activado,

en:   so despite the in-game message this
gl_ES: de xeito que esta mensaxe

en:   actually toggles Mouse Fighting Off/On
gl_ES: realmente activa/desactiva o combate co rato.

en: Fighting controls (numpad):
gl_ES: Controis de combate (teclado numérico):

en: Step back
gl_ES: Paso atrás

en: Block high
gl_ES: Bloqueo alto

en: Block middle
gl_ES: Bloqueo medio

en: Block low
gl_ES: Bloqueo baixo

en: Punch high
gl_ES: Puñazo alto

en: Punch middle
gl_ES: Puñazo medio

en: Punch low
gl_ES: Puñazo baixo

en: Sucker punch
gl_ES: Puñazo letal

en: These are for Indy on left.
gl_ES: Son para Indy na esquerda.

en: When Indy is on the right,
gl_ES: Se está na dereita,

en: 7, 4, and 1 are switched with
gl_ES: 7, 4 e 1 cámbianse por

en: 9, 6, and 3, respectively.
gl_ES: 9, 6 e 3 respectivamente.

en: Biplane controls (numpad):
gl_ES: Controis de biplano (teclado numérico):

en: Fly to upper left
gl_ES: Voar á esquerda arriba

en: Fly to left
gl_ES: Voar á esquerda

en: Fly to lower left
gl_ES: Voar á esquerda abaixo

en: Fly upwards
gl_ES: Voar arriba

en: Fly straight
gl_ES: Voar recto

en: Fly down
gl_ES: Voar abaixo

en: Fly to upper right
gl_ES: Voar á dereita arriba

en: Fly to right
gl_ES: Voar á dereita

en: Fly to lower right
gl_ES: Voar á dereita abaixo

en: Snap scroll on
gl_ES: Axuste de desprazamento SI

en: Snap scroll off
gl_ES: Axuste de desprazamento NON

en: Music volume:
gl_ES: Volume de música:

en: Subtitle speed:
gl_ES: Velocidade dos subtítulos:

en: Native MIDI support requires the Roland Upgrade from LucasArts,
    but %s is missing. Using AdLib instead.
gl_ES: A compatibilidade nativa con MIDI precisa a actualización de Roland
    de LucasArts, mais falla %s. Empregarase AdLib.

en: Usually, Maniac Mansion would start now. But for that to work, the game files for Maniac Mansion have to be in the 'Maniac' directory inside the Tentacle game directory, and the game has to be added to ScummVM.
gl_ES: Maniac Mansion tería que empezar agora. Porén, os ficheiros do xogo teñen que estar no directorio "Maniac" dentro do directorio "Tentacle". Ademais, cómpre engadir o xogo a ScummVM.

en: Could not find the 'Loom' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
gl_ES: Erro ao buscar o executable de Loom para Macintosh
    do que empregar os instrumentos. A música desactivarase.

en: Could not find the 'Monkey Island' Macintosh executable to read the
    instruments from. Music will be disabled.
gl_ES: Erro ao buscar o executable de Monkey Island para Macintosh
    do que empregar os instrumentos. A música desactivarase.

en: Pixellated scene transitions
gl_ES: Transicións de escenas pixeladas

en: When changing scenes, a randomized pixel transition is done
gl_ES: Ao mudar de escena, mostrase una transición pixelada aleatoria.

en: Don't show hotspots when moving mouse
gl_ES: Non mostrar puntos de acceso ao mover o rato

en: Only show hotspot names after you actually click on a hotspot or action button
gl_ES: Só mostra os nomes dos puntos de acceso despois de premer nun punto de acceso ou un botón de acción.

en: Show character portraits
gl_ES: Mostrar retratos de personaxes

en: Show portraits for the characters when conversing
gl_ES: Mostra os retratos dos personaxes nas conversas.

en: Slide dialogs into view
gl_ES: Deslizar pantallas

en: Slide UI dialogs into view, rather than simply showing them immediately
gl_ES: Desliza as pantallas da IU, no canto de mostralas directamente.

en: Transparent windows
gl_ES: Ventás transparentes

en: Show windows with a partially transparent background
gl_ES: Mostra ventás cun fondo parcialmente transparente.

en: Floppy intro
gl_ES: Intro de disquete

en: Use the floppy version's intro (CD version only)
gl_ES: Emprega a introdución da versión en disquete (só versión en CD).

en: PSX stream cutscene '%s' cannot be played in paletted mode
gl_ES: Non se pode reproducir a secuencia %s de PSX neste modo gráfico

en: DXA cutscenes found but ScummVM has been built without zlib
gl_ES: Atopáronse secuencias de DXA. No entanto, esta versión de ScummVM non é compatible con zlib

en: MPEG-2 cutscenes found but ScummVM has been built without MPEG-2 support
gl_ES: Atopáronse secuencias MPEG-2, mais ScummVM foi compilado sen compatibilidade con MPEG-2

en: Cutscene '%s' not found
gl_ES: Non se atopou a secuencia %s

en: Target new saved game already exists!
    Would you like to keep the old saved game (%s) or the new one (%s)?
gl_ES: Xa existe unha partida con ese nome!
    Queres conservar a vella (%s) ou a nova (%s)?

en: Keep the old one
gl_ES: Conservar a vella

en: Keep the new one
gl_ES: Conservar a nova

en: This is the end of the Broken Sword 1 Demo
gl_ES: Aquí remata a demo de Broken Sword 1

en: PSX cutscenes found but ScummVM has been built without RGB color support
gl_ES: Atopáronse secuencias de PSX. No entanto, a versión de ScummVM non é compatible con cores RGB

en: Show object labels
gl_ES: Mostrar etiquetas

en: Show labels for objects on mouse hover
gl_ES: Mostra as etiquetas dos obxectos ao apuntar co rato.

en: Use English speech
gl_ES: Empregar voces en inglés

en: Use English speech instead of German for every language other than German
gl_ES: Emprega as voces en inglés no canto de alemán para o resto dos idiomas.

en: The teenagent.dat file is compressed and zlib hasn't been included in this executable. Please decompress it
gl_ES: O ficheiro teenagent.dat está comprimido e zlib non foi incluído neste executable. Descomprime o ficheiro

en: Saved game in slot #%d
gl_ES: Xogo gardado no espazo %d

en: Could not quick save into slot #%d
gl_ES: Erro ao gardar rápido no espazo %d

en: Show FPS-counter
gl_ES: Mostrar FPS

en: Show the current number of frames per second in the upper left corner
gl_ES: Mostra o número actual de FPS na esquina superior esquerda.

en: Use the original save/load screens instead of the ScummVM interface
gl_ES: Empregar as pantallas orixinais de gardado e carga, no canto da interface de ScummVM

en: Double FPS
gl_ES: Dobrar FPS

en: Increase framerate from 30 to 60 FPS
gl_ES: Aumenta os fotogramas de 30 a 60 FPS.

en: Enable Venus
gl_ES: Activar Venus

en: Enable the Venus help system
gl_ES: Activa o sistema de axuda Venus.

en: Disable animation while turning
gl_ES: Desactivar animación nos xiros

en: Disable animation while turning in panorama mode
gl_ES: Desactiva a animación nos xiros no modo Panorama.

en: Use high resolution MPEG video
gl_ES: Empregar modo de vídeo MPEG de alta resolución
