SABnzbd-4.2.1 - en to sr translation catalogue (769 entries)

note: Notification - Status page, table column header, actual message
en: Warning
sr: Упозорење

note: Notification
en: Error
sr: Грeшкa

note: Error message
en: Failed to start web-interface
sr: Neuspešno pokretanje web interfejsa

note: Warning message
en: Cannot find web template: %s, trying standard template
sr: Немогуће наћи веб модел: %s, програм покушава са стандардним моделом

note: Error message
en: par2 binary... NOT found!
sr: par2 program...NIJE pronađen!

note: Warning message
en: Your UNRAR version is %s, we recommend version %s or higher.<br />
sr: Verzija vašeg UNRAR-a je %s, mi preporučujemo verziju %s ili noviju.<br />

note: Error message
en: unrar binary... NOT found
sr: unrar program...NIJE pronađen!

note: Warning message
en: 7za binary... NOT found!
sr: 7za program...NIJE pronađen

note: Warning message
en: Please be aware the 0.0.0.0 hostname will need an IPv6 address for external access
sr: Obratite pažnju, hostu 0.0.0.0 će trebati IPv6 adresa za pristup spolja

note: Error message
en: HTTP and HTTPS ports cannot be the same
sr: HTTP i HTTPS portovi ne mogu biti isti

note: Warning message
en: Disabled HTTPS because of missing CERT and KEY files
sr: HTTPS onemogućen zbog nedostajućih CERT i KEY datoteka

note: Error message
en: Failed to start web-interface:
sr: Neuspešno pokretanje web interfejsa:

en: SABnzbd %s started
sr: SABnzbd %s покренут

en: SABnzbd shutdown finished
sr: Гашење SABnzbd је завршено

note: Warning message
en: Signal %s caught, saving and exiting...
sr: Signal %s primljen, snimanje i napuštanje...

note: Error message
en: Fatal error at saving state
sr: Fatalna greška pri snimanju trenutnog stanja

en: Email succeeded
sr: Упешно слање е-поште

en: Test Notification
sr: Probno obaveštenje

en: Resolving address
sr: Решавање адресе

note: No value, used in dropdown menus
en: None
sr: Ниједно

note: Default value, used in dropdown menus
en: Default
sr: Подразумевано

note: Error message
en: Disk full! Forcing Pause
sr: Disk je pun! Tera Pause

note: Error message
en: Disk error on creating file %s
sr: Greška na disku prilikom kreiranja datoteke %s

note: Error message
en: Fatal error in Assembler
sr: Fatalna greška u Assembler-u

note: Warning message
en: Too little diskspace forcing PAUSE
sr: Premalo prostora na disku, prisiljena PAUZA

en: Aborted, encryption detected
sr: Prekinuto, detektovana enkripcija

en: Unwanted extension is in rar file %s
sr: Neželjena ekstenzija je u rar datoteci %s

en: Aborted, unwanted extension detected
sr: Prekinuto, detektovana neželjena ekstenzija

note: Warning message
en: Quota spent, pausing downloading
sr: Kvota utrošena, pauziram preuzimanja

en: Incorrect parameter
sr: Погрешан параметар

en: %s is not a valid email address
sr: %s nije ispravna email adresa

en: Server address required
sr: Потребна је адреса сервера

en: Invalid server address.
sr: Погрешна адреса сервера.

en: %s is not a correct octal value
sr: %s nije ispravna oktalna vrednost

en: Queue not empty, cannot change folder.
sr: Pед није празан, фасцикла се не може променити.

note: Error message
en: Cannot write to INI file %s
sr: Ne može da se upiše u INI datoteku %s

note: Error message
en: Cannot create backup file for %s
sr: Ne može se kreirati sigurnosna kopija za %s

note: Error message
en: Incorrectly encoded password %s
sr: Pogrešno šifrovana lozinka %s

note: Error message
en: Cannot write to History database, check access rights!
sr: Не могу да пишем у бази дневника, проверите дозволе!

note: Error message
en: Damaged History database, created empty replacement
sr: Baza dnevnika je oštećena, kreirana prazna zamena

note: Error message
en: SQL Command Failed, see log
sr: Neuspešna SQL komanda, videti izveštaj

note: Error message
en: Failed to close database, see log
sr: Неуспешно затварање базе, видети извештај

note: Warning message
en: Invalid stage logging in history for %s
sr: Погрешне етапе извештаја можете наћи у хронологији за %s

note: Warning message
en: Unknown Error while decoding %s
sr: Nepoznata greška pri dešifrovanju %s

note: PP status
en: Completed
sr: Завршено

en: Unpacked %s files/folders in %s
sr: Издвојено %s датотека/фасцикла у %s

note: Error message
en: Cannot read Watched Folder %s
sr: Неуспешно читање надгледане фасцикле %s

en: Resuming
sr: Nastavlja se

note: PP status - Priority pick list
en: Paused
sr: Паузирано

note: Warning message
en: You must set a maximum bandwidth before you can set a bandwidth limit
sr: Требате да поставите максимални проток пре него што поставите ограничење

en: Cannot connect to server %s [%s]
sr: Neuspešno povezivanje na server %s[%s]

en: Server name does not resolve
sr: Ime servera se ne može odrediti

note: Warning message
en: Server %s will be ignored for %s minutes
sr: Server %s će biti ignorisan %s minuta

note: Error message
en: Failed to initialize %s@%s with reason: %s
sr: Neuspešna inicijalizacija %s@%s iz razloga: %s

en: Too many connections to server %s [%s]
sr: Previše konekcija ka serveru %s [%s]

en: Failed login for server %s [%s]
sr: Неуспешно пријављивање на сервер %s [%s]

note: Error message
en: Connecting %s@%s failed, message=%s
sr: Povezivanje na %s@%s neuspešno, poruka=%s

note: Error message
en: Suspect error in downloader
sr: Sumnja u grešku u programu za download

en: Shutting down
sr: Гашење

en: Failed to connect to mail server
sr: Неуспешно привезивање на сервер е-поште

en: Failed to initiate TLS connection
sr: Неуспешна иницијализација TLS везе

en: The server didn't reply properly to the helo greeting
sr: Server nije pravilno odgovorio na helo pozdrav

en: Failed to authenticate to mail server
sr: Неуспешна аутентификација на серверу е-поште

en: No suitable authentication method was found
sr: Nije pronađen odgovarajući metod autentifikacije

en: Unknown authentication failure in mail server
sr: Nepoznata greška pri autentifikaciji na email server

en: Failed to send e-mail
sr: Neuspešno slanje e-mail poruke

en: Failed to close mail connection
sr: Неуспешно затварање везе е-поште

en: Cannot send, missing required data
sr: Nemoguće poslati, nedostaju obavezni podaci

note: Error message
en: Cannot find email templates in %s
sr: Немогуће наћи модел е-поруке у %s

en: No recipients given, no email sent
sr: Нема примаоце, е-порука није послана

note: Error message - Warning message
en: Cannot read %s
sr: Неуспешно читање %s

en: No email templates found
sr: Нема модела е-поруке

en: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd reports Disk Full
    
    Hi,
    
    SABnzbd has stopped downloading, because the disk is almost full.
    Please make room and resume SABnzbd manually.
sr: Za: %s
    Od: %s
    Datum: %s
    Tema: SABnzbd prijavljuje Disk Pun
    
    Zdravo,
    
    SABnzbd je stao sa downloadom zato što je disk skoro pun.
    Molimo Vas napravite mesta i pokrenite download u  SABnzbd ručno.

en: Cannot create directory %s
sr: Немогуће креирати фасциклу %s

en: %s directory: %s error accessing
sr: Фасцикла %s: %s грешка приступа

note: Error message
en: Cannot change permissions of %s
sr: Не може да се промене дозволе од %s

note: Error message
en: Failed making (%s)
sr: Neuspešno kreiranje (%s)

note: Error message
en: Failed moving %s to %s
sr: Neuspešno premeštanje %s u %s

note: Error message
en: Failure in tempfile.mkstemp
sr: Грешка у tempfile.mkstemp

note: Error message
en: Saving %s failed
sr: Snimanje %s neuspešno

note: Error message
en: Loading %s failed
sr: Učitavanje %s neuspešno

en: API Key missing, please enter the api key from Config->General into your 3rd party program:
sr: API кључ недостаје, унети у спољни програм API кључ из Подешавање->Опште:

en: API Key incorrect, Use the api key from Config->General in your 3rd party program:
sr: API кључ је погрешан, унети у спољни програм API кључ из Подешавања->Опште:

en: Authentication failed, check username/password.
sr: Аутентификација погрешна, проверити име/лозинку.

en: Server address "%s:%s" is not valid.
sr: Adresa servera "%s:%s" je neispravna

en: Daily
sr: Дневно

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Sunday
sr: Недеља

en: off
sr: искљ.

en: Undefined server!
sr: Server nije definisan!

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: Back
sr: Назад

en: d
sr: д

en: h
sr: с

en: m
sr: м

en: Update Available!
sr: Нова верзија доступна!

note: Error message
en: Error creating SSL key and certificate
sr: Грешка креације SSL кључа и сертификата

en: Series Sorting
sr: Сортирање серије

en: Date Sorting
sr: Сређивање датумом

en: Running script
sr: Покретање скрипта

en: Unpack nesting too deep [%s]
sr: Previše ugnježdenih nivoa pri raspakivanju [%s]

en: Joining
sr: Спајање

en: Incomplete sequence of joinable files
sr: Непотпуна секвенца датотеке за спајање

en: File join of %s failed
sr: Спој датотеке %s није успело

en: [%s] Error "%s" while joining files
sr: [%s] Грешка "%s" при споја датотеке

note: Error message
en: Error "%s" while running file_join on %s
sr: Грешка "%s" док сам покренуо 'file_join' на %s

en: [%s] Joined %s files
sr: [%s] Спојено %s датотеке(а)

en: Unpacking failed, %s
sr: Neuspešno raspakivanje, %s

en: [%s] Error "%s" while unpacking RAR files
sr: [%s] Greška "%s" pri raspakivanju RAR datoteka

note: Error message
en: Error "%s" while running rar_unpack on %s
sr: Грешка "%s" док сам радио 'rar_unpack' на %s

note: Warning message
en: Deleting %s failed!
sr: Neuspešno brisanje %s!

en: Trying unrar with password "%s"
sr: Proba raspakivanja sa lozinkom "%s"

en: Unpacking
sr: Распакивање

en: Unpacking failed, unable to find %s
sr: Погрешно распакивање, не може да се нађе %s

en: Unpacking failed, CRC error
sr: Neuspešno raspakivanje, CRC greška

en: Unpacking failed, write error or disk is full?
sr: Neuspašno raspakivanje, greška u pisanju ili je disk pun?

en: Unpacking failed, path is too long
sr: Neuspešno raspakivanje, putanja je predugačka

en: Unpacking failed, archive requires a password
sr: Neuspešno raspakivanje, arhiva zahteva lozinku

en: Unusable RAR file
sr: Neupotrebljiva RAR datoteka

en: Trying 7zip with password "%s"
sr: Покушавам 7zip са лозинком "%s"

note: Error message
en: see logfile
sr: видети извештај

en: Quick Checking
sr: Брза Провера

note: PP phase "repair"
en: Repair
sr: Поправи

en: [%s] Quick Check OK
sr: [%s] Брза Провера ОК

en: Starting Repair
sr: Покретање пооправљања

en: Repairing failed, %s
sr: Neuspešna popravka, %s

note: Error message
en: Error %s while running par2_repair on set %s
sr: Грешка %s при покретања 'par2_repair' на скупу %s

note: Error message
en: Error "%s" while running par2_repair on set %s
sr: Грешка "%s" при покретања 'par2_repair' на скупу %s

en: [%s] PAR2 received incorrect options, check your Config->Switches settings
sr: [%s] 'PAR2' је примио погрешне опције, проверите параметри Подешавање->Прекидачи

en: [%s] Verified in %s, all files correct
sr: [%s] Проверено за %s, све датотеке су добре

en: [%s] Verified in %s, repair is required
sr: [%s] Проверено за %s, потребна је поправка

en: Fetching %s blocks...
sr: Учитавање %s блокова...

en: Fetching
sr: Добављам

en: Repair failed, not enough repair blocks (%s short)
sr: Погрешна поправка, нема довољно блокова за поправку (фали %s)

en: Repairing
sr: Поправљање

en: [%s] Repaired in %s
sr: [%s] Поправљено за %s

note: Notification
en: Disk full
sr: Диск је пун

en: Verifying
sr: Проверавање

note: PP status
en: Checking
sr: Провера

en: Trying SFV verification
sr: Pokušaj SFV provere

en: left
sr: остало

en: This server does not allow SSL on this port
sr: Ovaj server ne dozvoljava SSL na ovom portu

note: Main menu item
en: Wiki
sr: Вики

note: Notification
en: Startup/Shutdown
sr: Покретање/Гашење

note: Notification - Pause downloading - Four way switch for duplicates - Config->Scheduling
en: Pause
sr: Пауза

note: Notification - Resume downloading - Config->Scheduling
en: Resume
sr: Настави

note: Notification - Config->RSS after adding to queue
en: Added NZB
sr: НЗБ додат

en: Post-processing started
sr: Пост-процесирање покренуто

note: Notification
en: Job finished
sr: посао завршен

note: Notification
en: Job failed
sr: Неуспешан рад

note: Notification
en: Queue finished
sr: Ред завршен

note: Notification
en: Other Messages
sr: Остале поруке

note: Notification action
en: Open complete folder
sr: Otvori fasciklu završenih

en: Not available
sr: Недоступно

note: Warning message
en: Failed to send Prowl message
sr: Неуспешно слање Prowl поруке

note: Error message
en: Bad response from Pushover (%s): %s
sr: Neodgovarajući odgovor od strane Pushover (%s): %s

note: Error message - Warning message
en: Failed to send pushover message
sr: Neuspešno slanje Pushover poruke

note: Error message
en: Bad response from Pushbullet (%s): %s
sr: Pogrešan odgovor  Pushbullet-a (%s): %s

note: Warning message
en: Failed to send pushbullet message
sr: Neuspešno slanje Pushbullet poruke

note: Error message
en: Cannot create temp file for %s
sr: Nemoguće kreiranje privremene datoteke za %s

note: Error message
en: Error while adding %s, removing
sr: Грешка додавања %s, уклањање

note: Error message
en: Error removing %s
sr: Greška pri uklanjanju %s

note: Warning message
en: Failed to import %s files from %s
sr: Неуспешан унос %s датотеке са %s

note: Error message
en: Incompatible queuefile found, cannot proceed
sr: Некомпатибилан ред нађен, на могу да наставим

note: Error message
en: Error loading %s, corrupt file detected
sr: Грешка учитавање %s, покварена датотека нађена

en: NZB added to queue
sr: NZB додат у ред

en: Ignoring duplicate NZB "%s"
sr: Игнорисање дуплог NZB-а "%s"

note: Warning message
en: Empty NZB file %s
sr: Празан NZB %s

en: Aborted, cannot be completed
sr: Поништено, не може да се заврши

note: Error message
en: Error importing %s
sr: Грешка увоза %s

en: DUPLICATE
sr: ДУПЛИКАТ

en: ENCRYPTED
sr: ШИФРИРАНО

en: TOO LARGE
sr: ПРЕВЕЛИКО

en: INCOMPLETE
sr: НЕПОТПУНО

en: UNWANTED
sr: NEŽELJENI

en: WAIT %s sec
sr: Чекање %s сек

en: Downloaded in %s at an average of %sB/s
sr: Преузето за %s на просек од %sБ/с

note: Job details page, file age column header
en: Age
sr: Старост

en: %s articles were malformed
sr: %s артикла нису добро формирани

en: %s articles were missing
sr: %s артикла недостају

en: %s articles had non-matching duplicates
sr: %s артикла нису дупликате

en: Pausing duplicate NZB "%s"
sr: Паузирам због дуплог NZB-а "%s"

note: Footer: indicator of warnings
en: Warnings
sr: Упозорења

en: Idle
sr: Мирoвање

note: Main menu item
en: Queue
sr: Ред

note: Queue page button
en: Purge Queue
sr: Очисти ред

note: Main menu item
en: History
sr: Хронологија

note: History page button
en: Purge History
sr: Очисти хронологију

en: Limit Speed
sr: Ограничење брзине

note: One minute
en: min
sr: мин.

note: #: Config->Scheduler
en: Scan watched folder
sr: Скенирај надгледану фасциклу

en: Read all RSS feeds
sr: Pročitani svi RSS kanali

en: Complete Folder
sr: Комплетна фасцикла

en: Incomplete Folder
sr: Некомплетна фасцикла

en: Troubleshoot
sr: Реши проблем

note: Config->Scheduling
en: Restart
sr: Поново покрени

en: Restart without login
sr: Ponovno pokretanje bez prijave

en: Quit
sr: Излаз

en: Queue First 10 Items
sr: У ред прве 10 ставке

en: Empty
sr: Празно

en: History Last 10 Items
sr: Хронологија задњих 10 ставка

en: Go to wizard
sr: Покрени асистент

en: Stopping...
sr: Заустављам...

en: Problem with
sr: Проблем са

en: 
        SABnzbd needs a free tcp/ip port for its internal web server.<br>
        Port %s on %s was tried , but it is not available.<br>
        Some other software uses the port or SABnzbd is already running.<br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a different port number.
sr: 
        SABnzbd-у је потребан слободан tcp/ip порт за интерни веб сервер.<br>
        Покушан је порт %s на %s, али није доступан.<br>
        Неки други програм користи тај порт или SABnzbd већ ради.<br>
        <br>
        Поново покрените SABnzbd са другим портом.

en: If you get this error message again, please try a different number.<br>
sr: Ако опет имате ову грешку, покушајте други број.<br>

en: 
        SABnzbd needs a valid host address for its internal web server.<br>
        You have specified an invalid address.<br>
        Safe values are <b>localhost</b> and <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a proper host address.
sr: 
        SABnzbd-у је потребна важећа хост адреса за интерни веб сервер.<br>
        Унели сте погрешну адресу.<br>
        Сигурне вредности су <b>localhost</b> и <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Поново покренути SABnzbd са добром хост адресом.

en: 
        SABnzbd detected saved data from an other SABnzbd version<br>
        but cannot re-use the data of the other program.<br><br>
        You may want to finish your queue first with the other program.<br><br>
        After that, start this program with the "--clean" option.<br>
        This will erase the current queue and history!<br>
        SABnzbd read the file "%s".
sr: 
        SABnzbd је нашао сачуване податке неке друге верзије SABnzbd-а<br>
        али не може да искористи податке са другог програма.<br><br>
        Морате прво де завршите ред са другом верзијом програма.<br><br>
        После тога, покренути овај програм са опцијом "--clean".<br>
        То ће обрисати актуелни ред и хронилогију!<br>
        SABnzbd чита датотеку "%s".

en: 
        SABnzbd cannot find its web interface files in %s.<br>
        Please install the program again.<br>
        <br>
sr: 
        SABnzbd не може да нађе датотеке веб интерфејса у %s.<br>
        Молимо да поново инстлирате програм.<br>
        <br>

en: SABnzbd detected a fatal error:
sr: SABnzbd је нашао фаталну грешку:

en: 
        SABnzbd detected that the file sqlite3.dll is missing.<br><br>
        Some poorly designed virus-scanners remove this file.<br>
        Please check your virus-scanner, try to re-install SABnzbd and complain to your virus-scanner vendor.<br>
        <br>
sr: 
        SABnzbd је нашао да недостаје датотека 'sqlite3.dll'.<br><br>
        Неки лоши против-вирусни програми уклањају ту датотеку.<br>
        Проверите против-вирусни програм, поново инсталирајте SABnzbd и  пошаљите жалбу својим продавацу против-вируса.<br>
        <br>

en: Press Startkey+R and type the line (example):
sr: Стиснути Startkey+R и унети линију (пример):

en: Open a Terminal window and type the line (example):
sr: Отворите прозор терминала и унети линију (пример):

en: Program did not start!
sr: Програм није покренут!

en: Fatal error
sr: Фатална грешка

note: Warning message
en: Cannot launch the browser, probably not found
sr: Немогуће је покренути претраживач, вероватно није нађен

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: Error %s: You need to provide a valid username and password.
sr: Грешка %s: Требате да унесете важеће име/лозинку.

note: Warning message
en: Old queue detected, use Status->Repair to convert the queue
sr: Стари ред је нађен, употребити Статус->Поправи за претварање реда

note: Error message
en: Failed to compile regex for search term: %s
sr: Neuspešna kompilacija regularne ekspresije za termin pretrage: %s

en: Download might fail, only %s of required %s available
sr: Преузимање је можда погрешно. има %s од потребних %s

en: Download failed - Not on your server(s)
sr: Неуспешно преузимање - није на вашем серверу

en: Post-processing
sr: Пост-процесирање

en: Moving
sr: Премештање

en: Sent %s to queue
sr: %s послат у ред

note: Error message
en: Error renaming "%s" to "%s"
sr: Грешка преименовања "%s" у "%s"

en: Failed to move files
sr: Неуспешно премештање датотека

en: Running user script %s
sr: Покретање скрипта %s

en: Script exit code is %s
sr: Kod prekida skripte je %s

en: Ran %s
sr: %s покренуто

en: More
sr: Више

note: Error message
en: Post Processing Failed for %s (%s)
sr: Грешка пост-процесирања за %s (%s)

en: Download Failed
sr: Неуспешно преузимање

note: Error message
en: Cleanup of %s failed.
sr: Чишћење  %s није успело.

en: Download Completed
sr: Преузимање завршено

note: Error message
en: Cannot create final folder %s
sr: Немогуће креирање фасцикле %s

en: [%s] No par2 sets
sr: [%s] Нема par2 датотеке

en: Some files failed to verify against "%s"
sr: Неке датотеке нису проверене "%s"

en: Verified successfully using SFV files
sr: Успешна провера преко СФВ

en: Passworded
sr: Zahteva lozinku

note: Error message
en: Removing %s failed
sr: Brisanje %s neuspešno

note: Error message
en: Failed to hibernate system
sr: Неуспешна хибернација система

note: Error message
en: Failed to standby system
sr: Неуспено постављање система у стању приправности

note: Error message
en: Error while shutting down system
sr: Greška pri gašenju sistema

note: Error message
en: Incorrect RSS feed description "%s"
sr: Погрешан опис RSS фида "%s"

en: Do not have valid authentication for feed %s
sr: Немам важећу аутентификацију за фид %s

en: Server side error (server code %s); could not get %s on %s
sr: Greška na strani servera (kod greške %s); nemoguće dobiti %s na %s

en: Failed to retrieve RSS from %s: %s
sr: Неуспешно преузимање RSS од %s: %s

en: Server %s uses an untrusted HTTPS certificate
sr: Server %s koristi nepouzdan HTTPS sertifikat

note: Warning message
en: RSS Feed %s was empty
sr: RSS фид %s је празан

en: Incompatible feed
sr: Некомпатибилан Фид

note: Warning message
en: Empty RSS entry found (%s)
sr: Nađen prazan RSS unos (%s)

en: Show interface
sr: Pokaži interfejs

note: Queue page button or entry box
en: Pause for
sr: Паузирај за

en: Pause for 5 minutes
sr: Паузирај 5 минута

en: Pause for 15 minutes
sr: Паузирај 15 минута

en: Pause for 30 minutes
sr: Паузирај 30 минута

en: Pause for 1 hour
sr: Паузирај 1 сат

en: Pause for 3 hours
sr: Паузирај 3 сата

en: Pause for 6 hours
sr: Паузирај 6 сати

note: Config->Scheduling
en: Shutdown
sr: Угаси

en: Remaining
sr: Преостало

en: Add NZB
sr: Додај NZB

note: Warning message
en: Bad schedule %s at %s:%s
sr: Лоша планификација %s у %s:%s

note: Warning message
en: Unknown action: %s
sr: Непозната акција: %s

note: Warning message
en: Schedule for non-existing server %s
sr: Планификација за непостојећи сервер %s

note: Warning message
en: Trying to set status of non-existing server %s
sr: Покушај постављања статуса за непостојећи сервер %s

note: Queue status "download" - Post processing pick list - Config->RSS button "download item"
en: Download
sr: Преузми

note: PP phase "filejoin"
en: Join files
sr: Прилепити датотеке

note: PP phase "unpack"
en: Unpack
sr: Распакуј

note: PP phase "script" - Notification Script settings
en: Script
sr: Скрипт

note: PP Source of the NZB (path or URL) - Where to find the SABnzbd sourcecode
en: Source
sr: Извор

note: PP Distribution over servers - Main menu item
en: Servers
sr: Сервери

note: PP status
en: Failed
sr: Неуспешно

note: Queue and PP status
en: Waiting
sr: Чекам

note: PP status
en: Repairing...
sr: Popravljanje...

note: PP status
en: Extracting...
sr: Распакујем...

note: PP status
en: Moving...
sr: Премештање...

note: PP status
en: Running script...
sr: Покретање скипта...

note: PP status
en: Fetching extra blocks...
sr: Преузимање екстра блокова...

note: PP status
en: Quick Check...
sr: Брза провера...

note: PP status
en: Verifying...
sr: Проверавање...

note: #: Config->Scheduler
en: disable server
sr: Onemogući server

note: #: Config->Scheduler
en: enable server
sr: Omogući server

note: #: Config->Scheduler
en: Speedlimit
sr: Ограничење брзине

note: #: Config->Scheduler
en: Pause All
sr: Паузирај све

note: #: Config->Scheduler
en: Pause post-processing
sr: Паузирај пост-процесирање

note: #: Config->Scheduler
en: Resume post-processing
sr: Настави пост-процесирање

note: #: Config->Scheduler
en: Read RSS feeds
sr: Читај RSS фидове

note: Config->Scheduler
en: Remove failed jobs
sr: Уклони неуспешна посла

note: Config->Scheduler
en: Remove completed jobs
sr: Ukloni završene poslove

note: Config->Scheduler
en: Pause low priority jobs
sr: Pauziraj poslove sa niskim prioritetom

note: Config->Scheduler
en: Pause normal priority jobs
sr: Pauziraj poslove sa normalnim prioritetom

note: Config->Scheduler
en: Pause high priority jobs
sr: Pauziraj poslove sa visokim prioritetom

note: Config->Scheduler
en: Resume low priority jobs
sr: Настави радови са ниским приоритетом

note: Config->Scheduler
en: Resume normal priority jobs
sr: Настави радови са нормалним приоритетом

note: Config->Scheduler
en: Resume high priority jobs
sr: Настави радови са високим приоритетом

note: Config->Scheduler
en: Enable quota management
sr: Омогући управљање квота

note: Config->Scheduler
en: Disable quota management
sr: Онемогући управљање квота

note: Prowl priority - Three way switch for duplicates
en: Off
sr: Искључено

note: Prowl priority
en: Very Low
sr: Врло ниско

note: Prowl priority
en: Moderate
sr: Умерено

note: Prowl priority - Priority pick list
en: Normal
sr: Нормалан

note: Prowl priority - Priority pick list
en: High
sr: Висок

note: Prowl priority
en: Emergency
sr: Хитно

note: Prowl priority - Priority pick list
en: Low
sr: Низак

note: One hour
en: hour
sr: сат

note: Multiple hours
en: hours
sr: сата(и)

note: Multiple minutes
en: mins
sr: мин.

note: One second
en: sec
sr: сек.

note: Multiple seconds
en: seconds
sr: секунди(е)

en: day
sr: дан

en: days
sr: дана

en: week
sr: седмица

en: Month
sr: Месец

en: Year
sr: Година

en: Day of month
sr: Дан у месецу

en: This week
sr: Ове седмице

en: This month
sr: Овог месеца

en: Today
sr: Данас

en: Total
sr: Укупно

en: on
sr: укљ.

note: Config: startup parameters of SABnzbd - Notification Script settings
en: Parameters
sr: Parametri

en: Python Version
sr: Верзија Python-а

note: Home page of the SABnzbd project
en: Home page
sr: Почетна страница

en: or
sr: или

note: Server hostname or IP
en: Host
sr: Хост

en: Cancel
sr: Откажи

note: "Save" button
en: Save
sr: Сачувај

en: Saving..
sr: Snimanje...

note: Used in confirmation popups
en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

note: Main menu item
en: Home
sr: Кућа

note: Main menu item
en: Config
sr: Подешавање

note: Main menu item - History table header
en: Status
sr: Статус

note: Main menu item
en: Help
sr: Помоћ

note: Main menu item
en: Forum
sr: Форум

note: Main menu item
en: Support the project, Donate!
sr: Подржите пројекат, дајте добровољан прилог!

note: Main menu item
en: General
sr: Опште

note: Main menu item
en: Folders
sr: Фасцикле

note: Main menu item
en: Switches
sr: Прекидачи

note: Main menu item
en: Scheduling
sr: Планирање

note: Main menu item
en: Notifications
sr: Обавештења

note: Main menu item
en: Email
sr: Е-пошта

note: Main menu item
en: Categories
sr: Категорије

note: Main menu item
en: Sorting
sr: Сортирање

note: Main menu item
en: Special
sr: Посебно

note: Main menu item
en: Search
sr: Претрага

en: Are you sure you want to shutdown SABnzbd?
sr: Da li ste sigurni da želite ugasiti SABnzbd?

note: Add NZB to queue (button) - Add NZB to queue (header)
en: Add
sr: Додај

note: Job category
en: Category
sr: Категорија

note: Server priority
en: Priority
sr: Приоритет

note: Post processing pick list
en: +Repair
sr: +Поправи

note: Post processing pick list
en: +Unpack
sr: +Издвој

note: Post processing pick list
en: +Delete
sr: +Обриши

note: Priority pick list
en: Force
sr: Форсирај

note: Priority pick list
en: Stop
sr: Заустави

note: Add NZB Dialog
en: Enter URL
sr: Унесите УРЛ

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown PC
sr: Угаси рачунар

note: Queue page end-of-queue action
en: Standby PC
sr: У стање приправности

note: Queue page end-of-queue action
en: Hibernate PC
sr: Хибернација

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown SABnzbd
sr: Угаси SABnzbd

note: Queue page table column header
en: Processing
sr: Обрађивање

note: Queue page table column header
en: Name
sr: Име

note: Queue page button
en: Retry
sr: Покушај опет

note: Queue page table, script selection menu
en: Scripts
sr: Скрипте

note: Confirmation popup
en: Delete all items from the queue?
sr: Обрисати све ставке са реда?

note: Queue page button
en: Purge NZBs
sr: Очисти NZB

note: Queue page button
en: Purge NZBs & Delete Files
sr: Очисти NZB и обриши датотеке

note: Queue page button
en: Remove NZB
sr: Уклони NZB

note: Queue page button
en: Remove NZB & Delete Files
sr: Уклони NZB и обриши датотеке

note: Caption for missing articles in Queue
en: Missing articles
sr: Недостају артикли

note: Remaining quota (displayed in Queue)
en: Quota left
sr: Остала квота

note: Manual reset of quota
en: manual
sr: ручно

en: Reset Quota now
sr: Ресетуј квоту

note: Button/link hiding History job details
en: Hide details
sr: Сакриј детаље

note: Button/link showing History job details
en: Show details
sr: Прикажи детаље

note: Button or link showing only failed History jobs. DON'T MAKE THIS VERY LONG!
en: Show Failed
sr: Прикажи погрешне

note: Button or link showing all History jobs
en: Show All
sr: Прикажи све

note: History table header - Size of the download quota
en: Size
sr: Величина

note: Button to delete all failed jobs in History
en: Purge Failed NZBs
sr: Очисти NZB са грешком

en: Purge Failed NZBs & Delete Files
sr: Очисти NZB са грешком и обриши датотеке

note: Button to delete all completed jobs in History
en: Purge Completed NZBs
sr: Очисти завршене NZB

note: Button to add NZB to failed job in History
en: Optional Supplemental NZB
sr: Додатне опције NZB-а

note: Path as displayed in History details
en: Path
sr: Путања

note: Retry all failed jobs in History
en: Retry all failed jobs
sr: Ponovo pokušaj sve neuspešne poslove

note: Status page button
en: Force Disconnect
sr: Натерај искључење

en: This will send a test email to your account.
sr: То ће послати пробну е-поруку Вашем малогу.

note: Status page button
en: Show Logging
sr: Покажи извештај

note: Status page button
en: Test Email
sr: Пробна е-порука

note: Status page selection menu
en: Logging
sr: Бележење

note: Status page table header
en: Errors/Warning
sr: Грешке/Упозорења

note: Status page logging selection value
en: + Info
sr: + Инфо

note: Status page logging selection value
en: + Debug
sr: + Дебаг

note: Status page tab header - Server: amount of connections
en: Connections
sr: Везе

note: Status page, article identifier
en: Article identifier
sr: Идентифација артикла

note: Status page, par-set that article belongs to
en: File set
sr: Збир датотека

note: Status page, indicator that server is enabled
en: Enabled
sr: Омогућено

en: Connection failed!
sr: Veza neuspešna!

en: Local IPv4 address
sr: Lokalna IPv4 adresa

en: Public IPv4 address
sr: Javna IPv4 adresa

en: IPv6 address
sr: IPv6 adresa

en: Nameserver / DNS Lookup
sr: Nameserver/DNS Pretraga

note: Do not translate Pystone
en: System Performance (Pystone)
sr: Performanse sistema (Pystone)

en: Download folder speed
sr: Brzina foldera za preuzimanje

en: Complete folder speed
sr: Brzina foldera za kompletirana preuzimanja

en: Repeat test
sr: Ponovi test

en: Config File
sr: ; Датотека подешавања

note: Main config page, how much cache is in use
en: Used cache
sr: ; Кеш

en: This will restart SABnzbd.<br />Use it when you think the program has a stability problem.<br />Downloading will be paused before the restart and resume afterwards.
sr: Ово поново покреће SABnzbd.<br />Користити ако мислите да програм има проблем стабилности.<br />Преузимање ће бити паузирано и наставиће се после.

en: There are orphaned jobs in the download folder.<br />You can choose to delete them (including files) or send them back to the queue.
sr: Постоје усамљени радови у фасцикли преузимања.<br />Можете да их обришете (укључујући датотеке) или да их поново пошаљете у ред.

en: The "Repair" button will restart SABnzbd and do a complete<br />reconstruction of the queue content, preserving already downloaded files.<br />This will modify the queue order.
sr: То поново покреће SABnzbd и ради пуну<br />реконструкцију садржаја реда, чувајући већ преузете датотеке.<br />То мења ред реда.

en: Changes have not been saved, and will be lost.
sr: Промене су изгубљене јер нису сачуване.

en: Enable 7zip
sr: Омогући 7zip

en: Version
sr: ; Верзија

en: Uptime
sr: ; Ради

note: Indicates that server is Backup server in Status page
en: Backup
sr: Резервно

en: Read the Wiki Help on this!
sr: За више информација, читајте Вики!

en: Restarting SABnzbd...
sr: Поновно покретање SABnzbd-а...

en: Changes will require a SABnzbd restart!
sr: За апликацију промена, поново покренути програм!

en: SABnzbd Web Server
sr: SABnzbd Веб сервер

en: SABnzbd Host
sr: SABnzbd хост

en: Host SABnzbd should listen on.
sr: Хост на којем SABnzbd слуша.

en: SABnzbd Port
sr: SABnzbd Порт

en: Port SABnzbd should listen on.
sr: Порт на који SABnzbd чека везе.

en: SABnzbd Username
sr: Корисничко име SABnzbd-а

en: Optional authentication username.
sr: Корисничко име за аутентификацију (опционо)

en: SABnzbd Password
sr: Лозинка SABnzbd-а

en: Optional authentication password.
sr: Лозинка за аутентификацију (опционо)

en: Enable HTTPS
sr: Активирај HTTPS

en: Enable accessing the interface from a HTTPS address.
sr: Приступ интерфејсу преко HTTPS адресе.

en: HTTPS Port
sr: HTTPS порт

en: If empty, the standard port will only listen to HTTPS.
sr: Ако је празно, стандардни порт ће слушати само HTTPS.

en: HTTPS Certificate
sr: HTTPS сертификат

en: File name or path to HTTPS Certificate.
sr: Датотека или путања до HTTPS сертификата.

en: HTTPS Key
sr: HTTPS кључ

en: File name or path to HTTPS Key.
sr: Датотека или путања до HTTPS кључа.

en: HTTPS Chain Certifcates
sr: HTTPS Chain цертификати

en: File name or path to HTTPS Chain.
sr: Датотека или путања до HTTPS Chain

en: Tuning
sr: Штеловање

en: RSS Checking Interval
sr: Интервал RSS провере

en: Checking interval (in minutes, at least 15). Not active when you use the Scheduler!
sr: Интервал провере (у минутима, макар 15). Неактивно када користите планер!

en: Maximum line speed
sr: Макс брзина линије

en: Percentage of line speed
sr: Постатак брзине линије

en: Which percentage of the linespeed should SABnzbd use, e.g. 50
sr: Који постотак брзине линије SABnzbd треба да користи, нпр. 50

en: Article Cache Limit
sr: Лимит кеша артикла

en: Cache articles in memory to reduce disk access.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G. For example: "64M" or "128M"</i>
sr: Кеширати артикле у меморији. То смањује приступ диска.<br /><i>У бајтовима, опционо додати K,M,G. Пример: "64M" или "128M"</i>

en: Cleanup List
sr: Списак чишћења

en: List of file extensions that should be deleted after download.<br />For example: <b>nfo</b> or <b>nfo, sfv</b>
sr: Листа ектензије за брисање после преузимања.<br />На пример: <b>nfo</b> или <b>nfo, sfv</b>

en: Save Changes
sr: Сачувај промене

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Language
sr: Језик

en: Select a web interface language.
sr: Језик веб интерфејса

en: API Key
sr: API кључ

en: This key will give 3rd party programs full access to SABnzbd.
sr: Овај кључ допушта пун приступ SABnzbd-а другим програмима.

en: NZB Key
sr: NZB кључ

en: This key will allow 3rd party programs to add NZBs to SABnzbd.
sr: Кључ допушта да други програми додају NZB у SABnzbd.

en: Generate New Key
sr: Генериши нов кључ

note: Explanation for QR code of APIKEY
en: API Key QR Code
sr: QR Код АПИ кључа

en: External internet access
sr: Екстерни приступ интернету

en: No access
sr: Без приступа

en: Add NZB files
sr: Dodaj NZB datoteke

en: API (no Config)
sr: API (без подешавања)

en: Full API
sr: Цео API

en: Full Web interface
sr: Цео веб интерфејс

en: <em>NOTE:</em> Folders will be created automatically when Saving. You may use absolute paths to save outside of the default folders.
sr: <em>БЕЛЕШКА:</em> Фасцикле ће бити аутоматски креиране приликом Сачувавања. Могуће је коришћење апсолутне путање за сачувавање ван подразумеваних фасцикли.

en: User Folders
sr: Корисничке фасцикле

en: Browse
sr: Pregledaj

en: Temporary Download Folder
sr: Привремена фасцикла преузимања

en: Location to store unprocessed downloads.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
sr: Смештај непроцесираних преузимања.<br /><i>Промене су могуће само када је ред празан.</i>

en: Minimum Free Space for Temporary Download Folder
sr: Минимални простор за привремену фасциклу

en: Auto-pause when free space is beneath this value.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G,T. For example: "800M" or "8G"</i>
sr: Паузирај када је простор испод ове вредност.<br /><i>У бајтовима, опционо додати K,М,G,T. НПР: "800M" или "8G"</i>

en: Completed Download Folder
sr: Фасцикла за завршена преузимања

en: Location to store finished, fully processed downloads.<br /><i>Can be overruled by user-defined categories.</i>
sr: Смештај завршених, процесираних преузимања.<br /><i>Може се заобићи у дефинисаним категоријама.</i>

note: Auto-resume download on the reset day
en: Auto resume
sr: Automatski nastavi

en: Permissions for completed downloads
sr: Дозволе за фасциклу завршених преузимања

en: Set permissions pattern for completed files/folders.<br /><i>In octal notation. For example: "755" or "777"</i>
sr: Поставља дозволе за завршене датотеке/фасцикле.<br /><i>У октал. На пример: "755" или "777"</i>

en: Watched Folder
sr: Надгледана фасцикла

en: Folder to monitor for .nzb files.
sr: Фасцикла за надгледање .nzb датотека.

en: Watched Folder Scan Speed
sr: Интервал скенирања

en: Number of seconds between scans for .nzb files.
sr: Број секунди између 2 провере <b>.nzb</b> датотека

en: Email Templates Folder
sr: Фасцикла модела е-поште

en: Folder containing user-defined email templates.
sr: Фасцикла где се налазе модели е-поште.

en: Password file
sr: Лозинка датотеке

en: File containing all passwords to be tried on encrypted RAR files.
sr: Датотека са свим лозинкама за шифроване РАР датотеке.

en: System Folders
sr: Системске фасцикле

en: Administrative Folder
sr: Фасцикла Администратора

en: Location for queue admin and history database.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
sr: Локацију за ред и хронологију базе.<br /><i>Промене су могуће само када је ред празан.</i>

en: <i>Data will <b>not</b> be moved. Requires SABnzbd restart!</i>
sr: <i>Податци <b>неће</b> бити премештени. Потребно поновно покретање SABnzbd-а!</i>

en: Log Folder
sr: Фасцикла извештаја

en: Location of log files for SABnzbd.<br /><i>Requires SABnzbd restart!</i>
sr: Смештај извештаја SABnzbd-а.<br /><i>Потребно је поновно покретање SABnzbd-а!</i>

en: .nzb Backup Folder
sr: Фасцикла копије .нзб

en: Location where .nzb files will be stored.
sr: Смештај за сачувавање <b>.нзб</b> датотека.

en: Default Base Folder
sr: Подразумевана основна фасцикла

en: Download all par2 files
sr: Преузми све par2 датотеке

en: Enable recursive unpacking
sr: Омогући рекурсивни издвој

en: Unpack archives (rar, zip, 7z) within archives.
sr: Издвој архиве (rar, zip, 7z) унутра архиве.

en: Ignore any folders inside archives
sr: Ignoriši foldere unutar arhiva

en: All files will go into a single folder.
sr: Sve datoteke će biti smeštene u jedan folder

en: Only Get Articles for Top of Queue
sr: Само артикли на врху реда

en: Enable for less memory usage. Disable to prevent slow jobs from blocking the queue.
sr: Упали за мању употребу меморије. Угасити ради спречавања блокирања реда спорим радовима.

en: Post-Process Only Verified Jobs
sr: Пост-процесирај само проверени послови

en: Action when encrypted RAR is downloaded
sr: Акција када је шифрован РАР преузет

en: In case of "Pause", you'll need to set a password and resume the job.
sr: Ако је "Пауза", требате да поставите лозинку и да наставите рад.

note: Four way switch for duplicates
en: Discard
sr: Одбаци

note: Three way switch for encrypted posts
en: Abort
sr: Прекини

en: Action when unwanted extension detected
sr: Radnja kada je otkrivena neželjena ekstenzija

en: Unwanted extensions
sr: Neželjene ekstenzije

en: Enable SFV-based checks
sr: Упали SFV провере

en: Do an extra verification based on SFV files.
sr: Уради још једну проверу базирану на SFV датотеке.

en: User script can flag job as failed
sr: Korisničke skripte mogu uznačiti posao kao neuspešan

en: When the user script returns a non-zero exit code, the job will be flagged as failed.
sr: Kada korisnička skripta vrati kod koji nije nula, posao će biti označen kao neuspešan

en: Enable folder rename
sr: Упали преименовање фасцикле

en: Use temporary names during post processing. Disable when your system doesn't handle that properly.
sr: Користи привремено име при пост-процесирање. Угасити уколико га Ваш систем то не прихвата како треба.

en: Pre-queue user script
sr: Кориснички скрипт пре-реда

en: Used before an NZB enters the queue.
sr: Коришћено пре него што NZB уђе у ред.

en: Extra PAR2 Parameters
sr: Додатни параметри PAR2

en: Nice Parameters
sr: Параметри 'Nice'

en: IONice Parameters
sr: Параметри 'IONice'

en: Disconnect on Empty Queue
sr: Заустави везу када је ред празан

en: Disconnect from Usenet server(s) when queue is empty or paused.
sr: Искључи се са сервера када је ред празан или паузиран.

en: Check for New Release
sr: Провери нове верзије

note: Pick list for weekly test for new releases
en: Also test releases
sr: И пробне верзије

en: Replace Spaces in Foldername
sr: Размени размаке у имену фасцикле

en: Replace spaces with underscores in folder names.
sr: Размени <b>размаке</b> са <b>_</b> у имену фасцикле.

en: Replace dots in Foldername
sr: Размени тачке у имену фасцикле

en: Replace dots with spaces in folder names.
sr: Размени <b>тачке</b> са <b>размацима</b> у имену фасцикле.

en: Make Windows compatible
sr: Napravi Windows kompatibilnim

en: For servers: make sure names are compatible with Windows.
sr: Za servere: osiguraj da su imena kompatibilna sa Windows-om.

en: Launch Browser on Startup
sr: Покрени претраживач при покретању

en: Launch the default web browser when starting SABnzbd.
sr: Покрени Веб претраживач при покретању SABnzbd-а.

en: Pause Downloading During Post-Processing
sr: Паузирај док се пост-процесира

en: Pauses downloading at the start of post processing and resumes when finished.
sr: Паузирај преузимања на почетку пост-процесирања и настави после.

en: Ignore Samples
sr: Игнориши примере

en: Filter out sample files (e.g. video samples).
sr: Филтрирај примерне датотеке (нпр. видео пример).

en: Delete after download
sr: Обриши после преузимања

en: Server
sr: Сервер

en: Post processing
sr: Накнадна обрада

en: Naming
sr: Именовање

en: Quota
sr: Квота

en: How much can be downloaded this month (K/M/G)
sr: Колико може да се преузме овог месеца (К/М/Г)

note: Reset day of the download quota
en: Reset day
sr: Дан ресетовања

en: On which day of the month or week (1=Monday) does your ISP reset the quota? (Optionally with hh:mm)
sr: Који дан месеца или недеље (1=понедељак) Ваш провајдер ресетује квоту? (опционо са hh:mm)

en: Should downloading resume after the quota is reset?
sr: Да се настави преузимање после ресета квоте?

note: Does the quota get reset every day, week or month?
en: Quota period
sr: Период квоте

en: Does the quota get reset each day, week or month?
sr: Квота је ресетована сваки дан, недеље или месец?

en: Check before download
sr: Провери пре преузимања

en: Try to predict successful completion before actual download (slower!)
sr: Покуша да предвиди успешан завршетак пре стварног преузимања (спорије!)

en: Maximum retries
sr: Макс покушаја

en: Maximum number of retries per server
sr: Макс покушаја по серверу

en: Abort jobs that cannot be completed
sr: Поништи рад који не може да се заврши

en: When during download it becomes clear that too much data is missing, abort the job
sr: Када током преузимања постаје јасно да превише података недостаје, прекинути посао

note: Caption - Button: Add server
en: Add Server
sr: Додај сервер

note: User defined name for server
en: Server description
sr: Opis servera

note: Server port
en: Port
sr: Порт

note: Server username
en: Username
sr: Корисничко име

note: Server password
en: Password
sr: Лозинка

note: Server timeout
en: Timeout
sr: Време истекло

note: Server's retention time in days
en: Retention time
sr: Време задржавања

note: Server SSL tickbox
en: SSL
sr: ССЛ

en: Disabled
sr: Онемогућено

note: Explain server priority
en: 0 is highest priority, 100 is the lowest priority
sr: 0 je najveći prioritet, 99 je najniži prioritet

note: Server optional tickbox
en: Optional
sr: Опционо

note: Enable server tickbox
en: Enable
sr: Омогући

note: Button: Remove server
en: Remove Server
sr: Уклони сервер

note: Button: Test server - Wizard step
en: Test Server
sr: Пробај сервер

note: Button: Clear server's byte counters
en: Clear Counters
sr: Испразни бројаче

en: Testing server details...
sr: Пробам детаље сервера...

en: Bandwidth
sr: Проток

en: Send Group
sr: Пошаљи 'Group'

en: Send group command before requesting articles.
sr: Послати команду 'group' пре тражења артикла.

en: Personal notes
sr: Lične zabeleške

note: Config->Scheduling
en: Add Schedule
sr: Dodaj raspored

note: Config->Scheduling
en: Frequency
sr: Фреквенција

note: Config->Scheduling
en: Action
sr: Акција

note: Config->Scheduling
en: Arguments
sr: Аргументи

note: Config->Scheduling
en: Current Schedules
sr: trenutni rasporedi

en: The checkbox next to the feed name should be ticked for the feed to be enabled and be automatically checked for new items.<br />When a feed is added, it will only pick up new items and not anything already in the RSS feed unless you press "Force Download".
sr: Кутијица поред имена фида треба да буде одабрана да би фид био омогућен и да  провери нове ставке.<br />Када је фид додат, ће узети нове ставке а не оне које су већ у RSS фиду осим ако стиснете "Натерај преузимање".

note: Config->RSS button
en: Read Feed
sr: Читај фид

note: Config->RSS button
en: Force Download
sr: Натерај преузимање

note: Config->RSS table column header
en: Order
sr: Редослед

note: Config->RSS table column header
en: Type
sr: Тип

note: Config->RSS table column header
en: Filter
sr: Филтер

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Accept
sr: Прихвати

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Reject
sr: Одбаци

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Requires
sr: Захтеви

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: RequiresCat
sr: ПотребанCat

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At least
sr: Najmanje

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At most
sr: Највише

note: Config->RSS filter-type selection menu "From Season/Episode"
en: From SxxEyy
sr: Od SxxEyy

note: Config->RSS section header
en: Matched
sr: Одговара

note: Config->RSS section header
en: Not Matched
sr: Не одговара

note: Config->RSS section header
en: Downloaded
sr: Преузето

note: Config->RSS button
en: Read All Feeds Now
sr: Сада читај све фидове

en: Email Notification On Job Completion
sr: Нотификација е-поштом при завршетку рада

note: When to send email
en: Never
sr: Никад

note: When to send email
en: Always
sr: Увек

note: When to send email
en: Error-only
sr: Само-Грешке

en: Disk Full Notifications
sr: Обавештење пуног диска

en: Send email when disk is full and SABnzbd is paused.
sr: Пошаљи е-поруку када је диск пун и SABnzbd паузиран.

en: Send RSS notifications
sr: Пошаљи RSS нотификације

en: Send email when an RSS feed adds jobs to the queue.
sr: Пошаљи е-поруку када RSS фид дода рад у ред.

en: SMTP Server
sr: СМТП сервер

en: Set your ISP's server for outgoing email.
sr: Унети сервер излазних е-поруке вашег провајдера.

en: Email Recipient
sr: Е-пошта примаоца

en: Email address to send the email to.
sr: Адреса на коју се шаље е-порука.

en: Email Sender
sr: Е-пошта слања

en: Who should we say sent the email?
sr: Е-пошта одакле долази нотификација

en: OPTIONAL Account Username
sr: Корисничко име (ОПЦИОНО)

en: For authenticated email, account name.
sr: Ако је потребна аутентификација за слање е-поште, унети име.

en: OPTIONAL Account Password
sr: Лозинка (ОПЦИОНО)

en: For authenticated email, password.
sr: Ако је потребна аутентификација за слање е-поште, унети лозинку.

en: Notification Sent!
sr: Обавештење послато!

note: Don't translate "NotifyOSD"
en: Enable NotifyOSD
sr: Упали „NotifyOSD“

note: Header for macOS Notfication Center section
en: Notification Center
sr: Центар за обавештења

en: Enable Windows Notifications
sr: Windows notifikacije

en: Windows Notifications
sr: Windows notifikacije

note: Prowl settings
en: Enable Prowl notifications
sr: Омогући Prowl нотификације

note: Prowl settings
en: Requires a Prowl account
sr: Потребан Prowl налог

note: Prowl settings
en: API key for Prowl
sr: API кључ за Prowl

note: Prowl settings
en: Personal API key for Prowl (required)
sr: Лични API кључ за Prowl (потребно)

note: Pushover settings
en: Enable Pushover notifications
sr: Omogući Pushover notifikacije

note: Pushoversettings
en: Requires a Pushover account
sr: Zahteva Pushover nalog

note: Pushover settings
en: Application Token
sr: Token aplikacije

note: Pushover settings
en: Application token (required)
sr: Token aplikacije (obavezan)

note: Pushover settings
en: User Key
sr: Korisnički ključ

note: Pushover settings
en: User Key (required)
sr: Korisnički ključ (obavezan)

note: Pushover settings
en: Device(s)
sr: Uređaj(i)

note: Pushover settings
en: Device(s) to which message should be sent
sr: Uređaj(i) na koje bi poruke trebale biti poslate

note: Pushbullet settings
en: Enable Pushbullet notifications
sr: Omogući Pushbullet notifikacije

note: Pushbulletsettings
en: Requires a Pushbullet account
sr: Zahteva Pushbullet nalog

note: Pushbullet settings
en: Personal API key
sr: Lični API ključ

note: Pushbullet settings
en: Your personal Pushbullet API key (required)
sr: Vaš lični Pushbullet API ključ (obavezan)

note: Pushbullet settings
en: Device
sr: Уређај

note: Pushbullet settings
en: Device to which message should be sent
sr: Uređaj na koji bi poruka trebala biti poslata

en: Ending the path with an asterisk * will prevent creation of job folders.
sr: Завршавање путање са звездицом * ће спречити креацију фасцикле за рад.

en: Relative folders are based on
sr: Релативност фасцикле је базирано

en: Folder/Path
sr: Фасцикла/Путања

en: Pattern Key
sr: Модел кључа

en: Clear
sr: Очисти

en: Presets
sr: Предподешавања

en: Affected Categories
sr: Погођене категорије

en: Meaning
sr: Значење

en: Pattern
sr: Модел

en: Result
sr: Резултат

en: Title
sr: Наслов

en: Movie Name
sr: Име филма

en: Movie.Name
sr: Име.Филма

en: Movie_Name
sr: Име_филма

en: Show Name
sr: Име серије

en: Show.Name
sr: Име.серије

en: Show_Name
sr: Име_Серије

en: Season Number
sr: Број сезоне

en: Episode Number
sr: Број епизоде

en: Episode Name
sr: Име епизоде

en: Episode.Name
sr: Име.Епизоде

en: Episode_Name
sr: Име_епизоде

en: Extension
sr: Екстензија

en: Part Number
sr: Број дела

en: Decade
sr: Декада

en: Original Filename
sr: Оригинално име датотеке

en: Lower Case
sr: Мала слова

en: TEXT
sr: ТЕКСТ

en: text
sr: текст

en: file
sr: датотека

en: Sort String
sr: Уреди низ

en: In folders
sr: У фасциклама

en: No folders
sr: Нема фасцикле

note: Note for title expression in Sorting that does case adjustment
en: case-adjusted
sr: Прилагођено-слово

en: Processed Result
sr: Резултат обрађивања

en: All
sr: Све

en: Rarely used options. For their meaning and explanation, click on the Help button to go to the Wiki page.<br>Don't change these without checking the Wiki first, as some have serious side-effects.<br>The default values are between parentheses.
sr: Опције ретко коришћене. За њихово значење и објашњење, клинути на дугме Помоћ за одлазак на Вики страницу.<br>Немојте их мењати пре не провере на Вики, пошто неке имају озбиљне нежељене ефекате.<br>Подразумеване вредности су између заграда.

en: Values
sr: Вредности

note: Job details page
en: Edit NZB Details
sr: Уреди детаље NZB-а

note: Job details page, delete button
en: Delete
sr: Обриши

note: Job details page, filename column header
en: Filename
sr: Име датотеке

en: Free Space
sr: Слободан простор

en: Temp Folder
sr: Привремено

en: Multi-Operations
sr: Мулти-операције

en: Hold shift key to select a range
sr: Držite taster shift pritisnut da bi ste odabrali raspon

en: Check all
sr: Proveri sve

en: Restart SABnzbd
sr: Ponovo pokreni SABnzbd

en: On queue finish
sr: Када се ред заврши

en: Status and interface options
sr: Opcije statusa i interfejsa

en: Or drag and drop files in the window!
sr: Ili prevucite i pustite datoteke u prozor!

en: Lost connection to SABnzbd..
sr: Izgubljena konekcija sa SABnzbd

en: In case of SABnzbd restart this screen will disappear automatically!
sr: U slučaju ponovnog pokretanja SABnzbd-a ovaj prozor će nestati automatski!

en: WARNING:
sr: ПАЖЊА:

en: Fetch
sr: Преузми

en: Web Interface
sr: Веб интерфејс

en: Refresh rate
sr: Брзина освежавања

en: Use global interface settings
sr: Koristi globalna podešavanja interfejsa

en: Queue item limit
sr: Limit stavku u redu

en: History item limit
sr: Limit stavki u istoriji

en: Date format
sr: Формат датума

en: page
sr: страни

en: Loading
sr: Учитавам

en: articles
sr: artikli

en: Rename
sr: Преименуј

en: Queue repair
sr: Поправљење реда

en: Show active connections
sr: Prikaži aktivne konekcije

en: Unblock
sr: Деблокирај

en: Orphaned jobs
sr: Zapušteni poslovi

en: Send back to queue
sr: Pošalji nazad u red

en: Delete All
sr: Избриши све

en: Retry all
sr: Ponovo pokušaj sve

en: Fetch NZB from URL
sr: Povuci NZB sa URL

en: Upload NZB
sr: Pošalji NZB

en: Optionally specify a filename
sr: Опционо специфирати име

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Remove all selected files
sr: Ukloni sve odabrane fajlove

en: Hide/show completed files
sr: Sakrij/prikaži sve završene datoteke

en: Top
sr: Врх

en: Bottom
sr: Дно

en: View Script Log
sr: Види извештај скрипта

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Speed
sr: Брзина

en: Confirm Queue Deletions
sr: Потврда брисања реда

en: Confirm History Deletions
sr: Потврда брисања хронологије

en: How long or untill when do you want to pause? (in English!)
sr: Koliko dugo ili dokle želite da pauzirate? (na engleskom!)

en: Sorry, we could not interpret that. Try again.
sr: Žao nam je, nismo mogli to da interpretiramo. Pokušajte ponovo.

en: Pause for...
sr: Паузирај за...

en: Refresh
sr: Освежи

en: Sort by Age <small>Oldest&rarr;Newest</small>
sr: Среди по старост <small>Старије&rarr;Новије</small>

en: Sort by Age <small>Newest&rarr;Oldest</small>
sr: Среди по старост <small>Новије&rarr;Старије</small>

en: Sort by Name <small>A&rarr;Z</small>
sr: Среди по имену <small>A&rarr;Z</small>

en: Sort by Name <small>Z&rarr;A</small>
sr: Среди по имену <small>Z&rarr;A</small>

en: Sort by Size <small>Smallest&rarr;Largest</small>
sr: Среди по величини <small>Мање&rarr;Веће</small>

en: Sort by Size <small>Largest&rarr;Smallest</small>
sr: Среди по величини <small>Веће&rarr;Мање</small>

en: SABnzbd Quick-Start Wizard
sr: Асистент брзог-покретања SABnzbd-а

en: SABnzbd Version
sr: Верзија SABnzbd-а

note: Button to go to previous Wizard page
en: Previous
sr: Претходно

note: Button to go to next Wizard page
en: Next
sr: Следеће

en: Server Details
sr: Детаљи сервера

en: Please enter in the details of your primary usenet provider.
sr: Овде унети детаље вашег примарног 'usenet' провајдера.

en: The number of connections allowed by your provider
sr: Број веза дозвољене од стране провајдера

note: Wizard: examples of amount of connections
en: E.g. 8 or 20
sr: Нпр 8 или 20

en: Select only if your provider allows SSL connections.
sr: Одабрати САМО ако Ваш провајдер допушта SSL везе.

en: Click to test the entered details.
sr: Кликнути за пробу унетих детаља.

note: Abbreviation for "for example"
en: E.g.
sr: Нпр.

note: Wizard step
en: Setup is now complete!
sr: Подешавање је сада завршено!

note: Wizard tip
en: SABnzbd will now be running in the background.
sr: SABnzbd ће сада радити у позадини.

note: Wizard tip
en: Closing any browser windows/tabs will NOT close SABnzbd.
sr: Затварање прозора/језичка претраживаче НЕЋЕ затворити SABnzbd.

en: It is recommended you right click and bookmark this location and use this bookmark to access SABnzbd when it is running in the background.
sr: Препоручено је да поставите ову локацију као 'маркер' тако да Вам је приступ SABnzbd омогућен док он ради у позадини.

en: Further help can be found on our
sr: Даља помоћ се може наћи на

note: Wizard step
en: Go to SABnzbd
sr: Иди на SABnzbd

note: Wizard EXIT button on first page
en: Exit SABnzbd
sr: Затвори SABnzbd

note: Wizard START button on first page
en: Start Wizard
sr: Покрени чаробњака

en: 
    SABnzbd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions.
    It is licensed under the GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2 or (at your option) any later version.
sr: 
    SABnzbd долази БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ.
    Ово је бесплатан програм, и ви сте добродошли да га делите под одређеним условима.
    Лиценциран је под GNU GENERAL PUBLIC LICENSE верзија 2 или (по вашем избору) касније верзије.

note: Error message
en: Failed to rename similar file: %s to %s
sr: Неуспешно преименовање сличне датотеке: %s у %s

en: Unauthorized access
sr: Neautorizovan pristup

note: Error message
en: URLGRABBER CRASHED
sr: URLGRABBER SE SRUŠIO

en: Unusable NZB file
sr: NZB датотека неупотребљива

en: URL Fetching failed; %s
sr: Погрешно учитавање УРЛ-а; %s

en: Trying to fetch NZB from %s
sr: Pokušaj da se učita NZB sa %s

en: The hostname is not set.
sr: Име хоста није унето.

en: There are no connections set. Please set at least one connection.
sr: Везе нису подешене. Подесити макар једну везу.

en: Password masked in ******, please re-enter
sr: Лозинка сакривена испод ******, поновите унос

en: Invalid server details
sr: Погрешни детаљи сервера

en: Timed out: Try enabling SSL or connecting on a different port.
sr: Истекло време: Покушајте да упалите SSL или да се привежете на други порт.

en: Timed out
sr: Време је истекло

en: Server requires username and password.
sr: Серверу су потребни име и лозинка.

en: Connection Successful!
sr: Успешно привезивање!

en: Too many connections, please pause downloading or try again later
sr: Превише конекција, паузирајте преузимање или поновите касније

en: Could not determine connection result (%s)
sr: Nemoguće odrediti rezultate konekcije (%s)
