SABnzbd-5.0.0 - en to tr translation catalogue (1037 entries)

note: Notification - Status page, table column header, actual message
en: Warning
tr: İkaz

note: Notification
en: Error
tr: Hata

note: Error message
en: Failed to start web-interface
tr: Web arayüzünün başlatılması başarısız oldu

note: Warning message
en: Cannot find web template: %s, trying standard template
tr: Web şablonu bulunamadı: %s, standart şablon denenecek

note: Warning message
en: Unable to link to OpenSSL, optimized SSL connection functions will not be used.
tr: OpenSSL unsuruna bağlanılamıyor, en uygun hale getirilmiş SSL bağlantı işlevleri kullanılmayacaktır.

note: Error message
en: SABCTools disabled: no correct version found! (Found v%s, expecting v%s)
tr: SABCTools devre dışı bırakıldı: hiçbir doğru sürüm bulunamadı! (v%s bulundu, v%s bekleniyordu)

note: Error message
en: par2 binary... NOT found!
tr: par2 ikilisi... bulunamadı!

note: Warning message
en: Your UNRAR version is %s, we recommend version %s or higher.<br />
tr: UNRAR sürümünüz %s, %s sürümü veya daha üstünü tavsiye ediyoruz.<br />

note: Error message
en: unrar binary... NOT found
tr: unrar ikilisi... bulunamadı

note: Warning message
en: 7za binary... NOT found!
tr: 7za ikilisi... bulunamadı!

note: Error message
en: Essential modules are missing, downloading cannot start.
tr: Temel modüller eksik, indirme başlayamaz.

note: Warning message
en: Please be aware the 0.0.0.0 hostname will need an IPv6 address for external access
tr: 0.0.0.0 makine isminin harici erişim için bir IPv6 adrese ihtiyaç duyacağını unutmayınız

note: Error message
en: HTTP and HTTPS ports cannot be the same
tr: HTTP ve HTTPS bağlantı noktaları (portlar) aynı olamaz

note: Warning message
en: Could not load additional certificates from certifi package
tr: Certifi paketinden ilave sertifikalar yüklenemedi

note: Warning message
en: Disabled HTTPS because of missing CERT and KEY files
tr: Eksik CERT ve KEY dosyaları sebebiyle HTTPS devre dışı bırakıldı

note: Warning message
en: Disabled HTTPS because of invalid CERT and KEY files
tr: Geçersiz CERT ve KEY dosyaları sebebiyle HTTPS devre dışı bırakıldı

note: Error message
en: Failed to start web-interface:
tr: Web arayüzünün başlatılması başarısız oldu:

en: SABnzbd %s started
tr: SABnzbd %s başlatıldı

en: SABnzbd shutdown finished
tr: SABnzbd kapatılması tamamlandı

note: Warning message
en: Signal %s caught, saving and exiting...
tr: %s sinyali yakalandı, kaydediliyor ve çıkılıyor...

note: Error message
en: Fatal error at saving state
tr: Durumun kaydedilmesinde ölümcül hata

note: Warning message
en: SABnzbd was started with encoding %s, this should be UTF-8. Expect problems with Unicoded file and directory names in downloads.
tr: SABnzbd %s kodlaması ile başlatıldı, bu UTF-8 olmalıdır. İndirmelerde Unicoded dosya ve dizin adlarıyla ilgili sorunlar beklenebilir.

note: Warning message
en: Current umask (%o) might deny SABnzbd access to the files and folders it creates.
tr: Güncel umask (%o), SABnzbd'nin oluşturduğu dosya ve dizinlere erişimini reddedebilir.

note: Warning message
en: Windows ARM version of SABnzbd is available from our Downloads page!
tr: SABnzbd'nin Windows ARM sürümü İndirmeler sayfamızda mevcuttur!

note: Warning message
en: Completed Download Folder %s is on FAT file system, limiting maximum file size to 4GB
tr: Tamamlanmış İndirmeler Dizini %s bir FAT dosya sistemindedir, ki bu azami dosya boyutunu 4 Gb ile sınırlar

note: Warning message
en: Restarting because of crashed postprocessor
tr: Çökmüş postprocessor sebebiyle yeniden başlatılıyor

note: Warning message
en: Restarting because of crashed downloader
tr: Çökmüş indirmeci sebebiyle yeniden başlatılıyor

note: Warning message
en: Restarting because of crashed assembler
tr: Çökmüş birleştirici sebebiyle yeniden başlatılıyor

note: Warning message
en: Cannot access PID file %s
tr: PID dosyası %s unsuruna erişilemiyor

en: Email succeeded
tr: E-posta başarılı oldu

en: Test Notification
tr: Deneme Bildirimi

en: The hostname is not set.
tr: Makine ismi ayarlanmamış.

en: There are no connections set. Please set at least one connection.
tr: Hiçbir bağlantı ayarlanmamış. Lütfen asgari bir bağlantı ayarlayın.

en: Password masked in ******, please re-enter
tr: Parola ****** ile maskelendi, lütfen tekrar girin

en: Invalid server details
tr: Geçersiz sunucu ayrıntıları

en: Could not connect to %s on port %s. It appears that %s operates as a web server (port 80), possibly an indexer, not a usenet server. You have to fill a usenet server.
tr: %s unsuruna %s bağlantı noktası yani portta bağlanılamadı. %s unsuru bir web sunucusu olarak çalışıyor gibi görünüyor (bağlantı noktası 80), bir usenet sunucusu olarak değil. Bir usenet sunucusu girmeniz gerekmektedir.

en: Could not connect to %s on port %s. Use the default usenet settings: port 563 and SSL turned on
tr: %s unsuruna %s bağlantı noktasında bağlanılamadı. Varsayılan usenet ayarlarını kullanın: bağlantı noktası 563 ve SSL etkinleştirilmiş olarak

en: Could not connect to %s on port %s. Use the default usenet settings: port 119 and SSL turned off
tr: %s unsuruna %s bağlantı noktasında bağlanılamadı. Varsayılan usenet ayarlarını kullanın: bağlantı noktası 119 ve SSL devre dışı bırakılmış olarak

en: Server address "%s:%s" is not valid.
tr: "%s:%s" sunucu adresi geçerli değil.

en: Timed out: Try enabling SSL or connecting on a different port.
tr: Zaman aşımına uğradı: SSL etkinleştirmeyi veya başka bir bağlantı noktasına bağlanmayı deneyin.

en: Timed out
tr: Zaman aşımına uğradı

en: Unknown SSL protocol: Try disabling SSL or connecting on a different port.
tr: Bilinmeyen SSL protokolü: SSL'i devre dışı bırakmayı veya başka bir bağlantı noktasını deneyin.

en: Server requires username and password.
tr: Sunucu kullanıcı ismi ve parola gerektiriyor.

en: Connection Successful!
tr: Bağlantı Başarılı!

en: Authentication failed, check username/password.
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu, kullanıcı ismi/parola kontrolü yapın.

en: Too many connections, please pause downloading or try again later
tr: Çok fazla bağlantı, lütfen indirmeyi duraklatın veya daha sonra tekrar deneyin

en: Could not determine connection result (%s)
tr: Bağlantı sonucu belirlenemedi (%s)

en: Resolving address
tr: Adres çözümleniyor

note: No value, used in dropdown menus
en: None
tr: Hiçbiri

note: Default value, used in dropdown menus
en: Default
tr: Varsayılan

note: Error message
en: Disk full! Forcing Pause
tr: Disk dolu! Duraklatma Zorlanıyor

note: Error message
en: Disk error on creating file %s
tr: %s dosyasının oluşturulmasında disk hatası

note: Error message
en: Fatal error in Assembler
tr: Birleştiricide ölümcül hata

note: Warning message
en: Too little diskspace forcing PAUSE
tr: Çok az disk alanı, DURAKLATMA zorlanıyor

note: Warning message
en: Paused job "%s" because of encrypted RAR file (if supplied, all passwords were tried)
tr: "%s" işi şifrelenmiş RAR dosyası sebebiyle duraklatıldı (şayet sağlandıysa, tüm parolalar denendi)

note: Warning message
en: Aborted job "%s" because of encrypted RAR file (if supplied, all passwords were tried)
tr: "%s" işi şifrelenmiş RAR dosyası sebebiyle iptal edildi (şayet sağlandıysa, tüm parolalar denendi)

en: Aborted, encryption detected
tr: İptal edildi, şifreleme tespit edildi

note: Warning message
en: In "%s" unwanted extension in RAR file. Unwanted file is %s
tr: "%s" unsurunda RAR dosyasında istenmeyen uzantı. İstenmeyen dosya şudur: %s

en: Unwanted extension is in rar file %s
tr: İstenmeyen uzantı %s rar dosyasındadır

en: Aborted, unwanted extension detected
tr: İptal edildi, istenmeyen uzantı tespit edildi

note: Warning message
en: Job "%s" is probably encrypted due to RAR with same name inside this RAR
tr: "%s" işi muhtemelen bu RAR'ın içindeki aynı isimli RAR sebebiyle şifrelenmiştir

note: Warning message
en: Job "%s" is probably encrypted: "password" in filename "%s"
tr: "%s" işi muhtemelen şifrelenmiştir: "parola", "%s" dosya ismindedir

note: Warning message
en: Quota spent, pausing downloading
tr: Kota kullanıldı, indirme duraklatılıyor

note: Warning message - Notification
en: Quota
tr: Kota

en: Quota limit warning (%d%%)
tr: Kota sınır ikazı (%d%%)

en: Downloading resumed after quota reset
tr: İndirme kota sıfırlamasının ardından devam etti

en: Incorrect parameter
tr: Yanlış parametre

en: %s is not a valid email address
tr: %s geçerli bir e-posta adresi değil

en: Server address required
tr: Sunucu adresine ihtiyaç var

en: Invalid server address.
tr: Geçersiz sunucu adresi.

en: %s is not a valid script
tr: %s geçerli bir betik değil

en: %s is not a correct octal value
tr: %s doğru bir sekizlik değer değil

note: Warning message
en: Permissions setting of %s might deny SABnzbd access to the files and folders it creates.
tr: %s unsurunun izin ayarları SABnzbd'nin oluşturduğu dosya ve dizinlere erişimini reddedebilir.

note: Warning message
en: Network path "%s" should not be used here
tr: "%s" şebeke yolu burada kullanılmamalıdır

en: Queue not empty, cannot change folder.
tr: Kuyruk boş değil, dizin değiştirilemez.

en: The Completed Download Folder cannot be the same or a subfolder of the Temporary Download Folder
tr: Tamamlanmış İndirmeler Dizini, Geçici İndirmeler Dizini ile aynı veya onun bir alt dizini olamaz

note: Warning message
en: Do not use a folder in the application folder as your Scripts Folder, it might be emptied during updates.
tr: Betik Dizini olarak uygulama dizinindeki bir dizini kullanmayın, güncellemeler esnasında boşaltılabilir.

note: Warning message
en: The par2 application was switched, any custom par2 parameters were removed
tr: par2 uygulaması değiştirildi, tüm özel par2 parametreleri kaldırıldı

note: Warning message
en: Configuration locked, cannot save settings
tr: Yapılandırma kilitlenmiş, ayarlar kaydedilemez

note: Error message
en: Cannot write to INI file %s
tr: %s INI dosyasına yazılamıyor

note: Error message
en: Cannot create backup file for %s
tr: %s için yedekleme dosyası oluşturulamıyor

note: Warning message
en: Could not restore backup
tr: Yedekleme geri getirilemedi

note: Error message
en: Incorrectly encoded password %s
tr: %s parolası yanlış kodlanmış

note: Error message
en: Cannot write to History database, check access rights!
tr: Tarihçe veri tabanına yazılamıyor, erişim izinlerini kontrol edin!

note: Error message
en: Damaged History database, created empty replacement
tr: Hasarlı Tarihçe veri tabanı, boş bir yedek oluşturuldu

note: Error message
en: SQL Command Failed, see log
tr: SQL komutu başarısız oldu, kütüğe bakın

note: Error message
en: Failed to close database, see log
tr: Veri tabanının kapatılması başarısız oldu, kütüğe bakın

note: Warning message
en: Invalid stage logging in history for %s
tr: Tarihçede %s için geçersiz aşama kütük kaydı

note: Warning message
en: Decoder failure: Out of memory
tr: Kod çözücü başarısız oldu: bellek yetersiz

note: Warning message
en: Unknown Error while decoding %s
tr: %s kodlaması açılırken Bilinmeyen Hata

en: Deobfuscate skipped due to DVD/Bluray directories
tr: DVD/Bluray dizinleri sebebiyle karartma kaldırması (deobfuscate) atlandı

en: Deobfuscate corrected the extension of %d file(s)
tr: Karartma kaldırması (deobfuscate) %d dosyanın uzantısını düzeltti

en: Deobfuscate renamed %d file(s)
tr: Karartma kaldırması (deobfuscate) %d dosyayı yeniden isimlendirdi

en: Deobfuscate renamed %d subtitle file(s)
tr: Karartma kaldırması (deobfuscate) %d altyazı dosyasını tekrar isimlendirdi

en: Direct Unpack
tr: Doğrudan Açma

note: PP status
en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Unpacked %s files/folders in %s
tr: %s içinde %s dosya/dizin paketlemesi açıldı

note: Warning message
en: Direct Unpack was automatically enabled.
tr: Doğrudan Açma otomatik olarak etkinleştirildi.

en: Jobs will start unpacking during the downloading to reduce post-processing time. Only works for jobs that do not need repair.
tr: İşler, indirme sonradan işleme süresini azaltmak için indirme esnasında paketleme açmaya başlayacaktır. Sadece tamir gerektirmeyen işler için çalışır.

note: Error message
en: Cannot read Watched Folder %s
tr: İzlenen Dizin %s okunamıyor

en: Resuming
tr: Sürdürülüyor

note: PP status - Priority pick list
en: Paused
tr: Duraklatılmış

note: Warning message
en: You must set a maximum bandwidth before you can set a bandwidth limit
tr: Bir bant genişliği sınırı ayarlamadan evvel azami bir bant genişliği ayarlamanız gerekir

en: Cannot connect to server %s [%s]
tr: %s [%s] sunucusuna bağlanılamaz

en: Server name does not resolve
tr: Sunucu ismi çözümlenemiyor

note: Warning message
en: Server %s will be ignored for %s minutes
tr: %s sunucusu %s dakika boyunca dikkate alınmayacak

note: Warning message
en: There are no active servers!
tr: Hiçbir faal sunucu yok!

note: Error message
en: Failed to initialize %s@%s with reason: %s
tr: %s@%s başlatması şu sebepten dolayı başarısız oldu: %s

note: Error message
en: Fatal error in Downloader
tr: İndirici'de ölümcül hata

en: Too many connections to server %s [%s]
tr: %s [%s] sunucusuna çok fazla bağlantı

en: Login from too many different IP addresses to server %s [%s] - https://sabnzbd.org/multiple-adresses
tr: %s [%s] sunucusuna çok fazla farklı IP adreslerinden oturum açılışı yapıldı - https://sabnzbd.org/multiple-adresses

en: Failed login for server %s [%s]
tr: %s [%s] sunucusunda oturum açılışı başarısız oldu

note: Error message
en: Connecting %s@%s failed, message=%s
tr: %s@%s bağlantısı başarısız oldu, mesaj=%s

en: Shutting down
tr: Kapatılıyor

note: Warning message
en: Server %s is expiring in %s day(s)
tr: %s sunucusu %s gün sonra sona eriyor

note: Warning message
en: Server %s has used the specified quota
tr: %s sunucusu belirtilen kotayı kullandı

en: Failed to connect to mail server
tr: E-posta sunucusuna bağlantı başarısız oldu

en: Failed to initiate TLS connection
tr: TLS bağlantı başlatılması başarısız oldu

en: The server didn't reply properly to the helo greeting
tr: Sunucu, helo merhabasına gerektiği gibi cevap vermedi

en: Failed to authenticate to mail server
tr: E-posta sunucusunda kimlik doğrulaması başarısız oldu

en: No suitable authentication method was found
tr: Hiçbir uygun kimlik doğrulama yöntemi bulunamadı

en: Unknown authentication failure in mail server
tr: E-posta sunucusunda bilinmeyen kimlik doğrulama hatası

en: Failed to send e-mail
tr: E-posta gönderilmesi başarısız oldu

en: Failed to close mail connection
tr: E-posta bağlantısının kapatılması başarısız oldu

en: Cannot send, missing required data
tr: Gönderilemez, eksik gerekli veri

note: Error message
en: Cannot find email templates in %s
tr: %s konumunda e-posta şablonları bulunamadı

en: No recipients given, no email sent
tr: Hiçbir alıcı girilmedi, hiçbir e-posta gönderilmedi

note: Error message - Warning message
en: Cannot read %s
tr: %s okunamıyor

en: No email templates found
tr: Hiçbir e-posta şablonu bulunamadı

en: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd reports Disk Full
    
    Hi,
    
    SABnzbd has stopped downloading, because the disk is almost full.
    Please make room and resume SABnzbd manually.
tr: Kime: %s
    Kimden: %s
    Tarih: %s
    Konu: SABnzbd, diskin dolduğunu belirtiyor
    
    Merhaba,
    
    SABnzbd indrimeleri durdurdu çünkü disk neredeyse tamamen doldu.
    Lütfen alan açın ve SABnzbd'yi elle devam ettirin.

en: Cannot create directory %s
tr: %s dizini oluşturulamıyor

en: %s directory: %s error accessing
tr: %s dizini: erişimde %s hatası

note: Error message
en: Cannot change permissions of %s
tr: %s izinleri değiştirilemiyor

note: Error message
en: Failed making (%s)
tr: Oluşturma hatası (%s)

note: Error message
en: Failed moving %s to %s
tr: %s unsurunun %s konumuna taşınması başarısız oldu

note: Error message
en: Blocked attempt to create directory %s
tr: %s dizinini oluşturma teşebbüsü engellendi

note: Error message
en: Failure in tempfile.mkstemp
tr: tempfile.mkstemp'de başarısızlık

note: Error message
en: Saving %s failed
tr: %s unsurunun kaydedilmesi başarısız oldu

note: Error message
en: Loading %s failed
tr: %s unsurunun yüklenmesi başarısız oldu

note: Warning message
en: %s is not writable at all. This blocks downloads.
tr: %s hiçbir şekilde yazılabilir değil. Bu, indirmelere mani oluyor.

note: Warning message
en: Cannot write a long filename to %s. This can cause problems.
tr: %s konumuna uzun bir dosya ismi yazılamıyor. Bu, sorun oluşturabilir.

note: Warning message
en: Cannot write a unicode filename to %s. This can cause problems.
tr: %s konumuna Unicode bir dosya ismi yazılamıyor. Bu, sorun oluşturabilir.

note: Warning message
en: %s is not writable with special character filenames. This can cause problems.
tr: %s özel karakterli dosya isimleri ile yazılamıyor. Bu, sorun oluşturabilir.

note: Warning message
en: Direct Write mode has been disabled because %s does not support sparse files. For details and possible solutions, see: https://sabnzbd.org/wiki/advanced/direct-write
tr: %s, aralıklı dosyaları desteklemediğinden dolayı Doğrudan Yazma kipi devre dışı bırakılmıştır. Ayrıntılar ve muhtemel çözümler için şu sayfaya bakın: https://sabnzbd.org/wiki/advanced/direct-write

en: Refused connection from:
tr: Şuradan bağlantı reddedildi:

en: Refused connection with hostname "%s" from:
tr: Şuradan "%s" makine ismi ile bağlantı reddedildi:

en: API Key missing, please enter the api key from Config->General into your 3rd party program:
tr: API anahtarı eksik, lütfen api anahtarını Yapılandırma->Genel'den 3. taraf programınıza girin:

en: API Key incorrect, Use the api key from Config->General in your 3rd party program:
tr: API anahtarı yanlış, 3. taraf programınızda Yapılandırma->Genel'den api anahtarını kullanın:

en: User logged in to the web interface
tr: Kullanıcı web arayüzünde oturum açtı

note: Notification
en: User logged in
tr: Kullanıcı oturum açtı

note: Warning message
en: Unsuccessful login attempt from %s
tr: %s konumundan başarısız oturum açma teşebbüsü

en: Invalid backup archive
tr: Geçersiz yedekleme arşivi

note: Config->RSS, tab header
en: Feed
tr: Besleme

en: Daily
tr: Günlük

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: off
tr: kapalı

en: Undefined server!
tr: Tanımlanmamış sunucu!

en: Category folder cannot be a subfolder of the Temporary Download Folder.
tr: Kategori dizini Geçici İndirme Dizini'nin bir alt dizini olamaz.

en: ERROR:
tr: HATA:

en: Back
tr: Geri

note: Warning message
en: Internet Bandwidth of IPv4 significantly different from IPv6: %f MB/s versus %f MB/s
tr: IPv4 İnternet bant genişliği, IPv6'ya nazaran hatırı sayılır biçimde farklıdır: %f MB/s ile %f MB/s

note: Footer: indicator of warnings
en: Warnings
tr: İkazlar

en: Idle
tr: Boşta

note: Main menu item
en: Queue
tr: Kuyruk

note: Queue page button
en: Purge Queue
tr: Kuyruğu Temizle

note: Main menu item
en: History
tr: Tarihçe

note: History page button
en: Purge History
tr: Tarihçeyi Temizle

en: Limit Speed
tr: Hızı Sınırla

note: Notification - Pause downloading - Four way switch for duplicates - Config->Scheduling
en: Pause
tr: Duraklat

note: One minute
en: min
tr: dakika

note: Notification - Resume downloading - Config->Scheduling
en: Resume
tr: Sürdür

note: #: Config->Scheduler
en: Scan watched folder
tr: İzlenen dizini tara

en: Read all RSS feeds
tr: Tüm RSS beslemelerini oku

en: Complete Folder
tr: Tamamlanmışlar Dizini

en: Incomplete Folder
tr: Tamamlanmamışlar Dizini

en: Troubleshoot
tr: Sorun Giderme

note: Config->Scheduling
en: Restart
tr: Tekrar Başlat

en: Restart without login
tr: Oturum açmadan tekrar başlat

en: Quit
tr: Çık

en: Queue First 10 Items
tr: İlk 10 Unsuru Kuyruğa Al

en: Empty
tr: Boş

en: History Last 10 Items
tr: Son 10 Unsur Tarihçesi

en: Go to wizard
tr: Sihirbaza git

en: Stopping...
tr: Durduruluyor...

en: To prevent all helpful warnings, disable Special setting 'helpful_warnings'.
tr: Bütün yardımcı ikazları engellemek için 'helpful_warnings' Özel ayarını devre dışı bırakın.

en: d
tr: g

en: h
tr: s

en: m
tr: d

en: Update Available!
tr: Güncelleme Mevcut!

note: Error message
en: Failed to upload file: %s
tr: Dosyanın gönderilmesi başarısız oldu: %s

note: Error message
en: Error creating SSL key and certificate
tr: SSL anahtar ve sertifikasının oluşturulması başarısız oldu

note: Warning message
en: Your password file contains more than 30 passwords, testing all these passwords takes a lot of time. Try to only list useful passwords.
tr: Parola dosyanız 30'dan fazla parola içeriyor, bütün bu parolaları denemek uzun süre alır. Sadece faydalı parolaları listelemeyi deneyin.

note: Warning message
en: Failed to read the password file %s
tr: %s parola dosyasının okunması başarısız oldu

note: Error message
en: [%s] The command in build_command is undefined.
tr: [%s] build_command unsurundaki komut tanımlanmamış.

note: Error message
en: Python script "%s" does not have execute (+x) permission set
tr: "%s" Python betiğinin çalıştırma izni (+x) ayarlanmamış

en: Series Sorting
tr: Dizi Sıralaması

en: Date Sorting
tr: Tarih Sıralaması

en: Movie Sorting
tr: Film Sıralaması

en: Running script
tr: Betik çalıştırılıyor

en: Unpack nesting too deep [%s]
tr: Paket açma yuvalaması çok derin [%s]

en: Joining
tr: Birleştiriliyor

en: Incomplete sequence of joinable files
tr: Eksik birleştirilebilecek dosyalar dizisi

en: File join of %s failed
tr: %s dosya birleştirmesi başarısız oldu

en: [%s] Error "%s" while joining files
tr: [%s] dosyaların birleştirilmeleri esnasında "%s" hatası

note: Error message
en: Error "%s" while running file_join on %s
tr: "%s" hatası, %s üzerinde file_join çalıştırılırken

en: [%s] Joined %s files
tr: [%s] %s dosya birleştirildi

en: Unpacking failed, %s
tr: Açma başarısız oldu, %s

en: [%s] Error "%s" while unpacking RAR files
tr: [%s] RAR dosyaları açılırken "%s" hatası

note: Error message
en: Error "%s" while running rar_unpack on %s
tr: "%s" hatası, %s üzerinde rar_unpack çalıştırılırken

note: Warning message
en: Deleting %s failed!
tr: %s unsurunun silinmesi başarısız oldu!

en: Trying unrar with password "%s"
tr: "%s" parolası ile unrar deneniyor

en: Unpacking
tr: Açılıyor

en: Unpacking failed, unable to find %s
tr: Açma başarısız oldu, %s bulunamıyor

en: Unpacking failed, CRC error
tr: Açma başarısız oldu, CRC hatası

en: Unpacking failed, file too large for filesystem (FAT?)
tr: Açma başarısız oldu, dosya dosya sistemi (FAT?) için çok büyük

en: Unpacking failed, write error or disk is full?
tr: Açma başarısız oldu, yazma hatası mı yoksa disk doldu mu?

en: Unpacking failed, disk full
tr: Açma başarısız oldu, disk dolu

en: Unpacking failed, archive requires a password
tr: Açma başarısız oldu, arşiv bir parola gerektiriyor

en: Unusable RAR file
tr: Kullanılamaz RAR dosyası

en: Corrupt RAR file
tr: Bozuk RAR dosyası

en: Trying 7zip with password "%s"
tr: "%s" parolası ile 7zip deneniyor

note: Error message
en: see logfile
tr: kütük dosyasına bakın

en: Quick Checking
tr: Hızlı Kontrol

note: PP phase "repair"
en: Repair
tr: Tamir Et

en: [%s] Quick Check OK
tr: [%s] Hızlı Kontrol Tamam

en: Starting Repair
tr: Tamire Başlanıyor

en: Repairing failed, %s
tr: Tamir başarısız oldu, %s

note: Error message
en: Error %s while running par2_repair on set %s
tr: %s hatası, %s kümesi üzerinde par2_repair çalıştırılırken

note: Error message
en: Error "%s" while running par2_repair on set %s
tr: "%s" hatası, %s kümesi üzerinde par2_repair çalıştırılırken

en: [%s] PAR2 received incorrect options, check your Config->Switches settings
tr: [%s] PAR2 yanlış seçenekler aldı, Yapılandırma-> Anahtarlar ayarlarınızı kontrol edin

en: [%s] Verified in %s, all files correct
tr: [%s] %s içinde kontrol edildi, tüm dosyalar doğru

en: [%s] Verified in %s, repair is required
tr: [%s] %s içinde kontrol edildi, tamir gerekli

en: Invalid par2 files or invalid PAR2 parameters, cannot verify or repair
tr: Geçersiz par2 dosyaları veya geçersiz PAR2 parametreleri, kontrol veya tamir edilemez

en: Fetching %s blocks...
tr: %s blok alınıyor...

en: Fetching
tr: Alınıyor

en: Repair failed, not enough repair blocks (%s short)
tr: Tamir başarısız oldu, kafi derecede tamir bloku yok (%s eksik)

en: Repairing
tr: Tamir ediliyor

en: [%s] Repaired in %s
tr: [%s] %s içinde tamir edildi

en: Verifying repair
tr: Tamir kontrol ediliyor

note: Notification
en: Disk full
tr: Disk dolu

en: Checking extra files
tr: Ekstra dosyalar kontrol ediliyor

en: Verifying
tr: Kontrol ediliyor

en: Trying SFV verification
tr: SFV doğrulaması deneniyor

en: left
tr: kaldı

note: Warning message
en: %s@%s: Received unknown status code %s for article %s
tr: %s@%s: bilinmeyen durum kodu %s, şu makale için alındı: %s

note: Error message
en: Suspect error in downloader
tr: İndiricide şüpheli hata

en: This server does not allow SSL on this port
tr: Bu sunucu, bu bağlantı noktasında SSL kullanımına izin vermiyor

en: Certificate hostname mismatch: the server hostname is not listed in the certificate. This is a server issue.
tr: Sertifika makine ismi uyumsuzluğu: sunucu makine ismi sertifikada listeli değil.Bu, bir sunucu sorunudur.

en: Certificate could not be validated. This could be a server issue or due to a locally injected certificate (for example by firewall or virus scanner). Try setting Certificate verification to Medium.
tr: Sertifika teyit edilemedi.Bu, bir sunucu sorunu veya yerel olarak zerkedilmiş bir sertifika yüzünden (mesela bir güvenlik duvarı veya virüs tarayıcı tarafından) olabilir. Sertifika kontrolünü Orta ayarında getirmeyi deneyin.

en: Server %s uses an untrusted certificate [%s]
tr: %s sunucusu güvenilir olmayan bir sertifika kullanıyor [%s]

note: Main menu item
en: Wiki
tr: Viki

en: Failed to connect: %s %s@%s:%s (%s)
tr: Bağlantı başarısız oldu: %s %s@%s:%s (%s)

note: Notification
en: Startup/Shutdown
tr: Başlatma/Kapatma

note: Notification - Config->RSS after adding to queue
en: Added NZB
tr: NZB Eklendi

en: Post-processing started
tr: Post-processing başlatıldı

note: Notification
en: Job finished
tr: İş tamamlandı

note: Notification
en: Job failed
tr: İş başarısız oldu

note: Notification
en: Queue finished
tr: Kuyruk bitti

note: Notification
en: Other Messages
tr: Diğer Mesajlar

note: Notification action
en: Open folder
tr: Dizin aç

note: Notification action
en: Open complete folder
tr: Tamamlanmışlar dizinini aç

note: Queue status "download" - Post processing pick list - Config->RSS button "download item"
en: Download
tr: İndir

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Failed to send macOS notification
tr: macOS bildirimi gönderme başarısız oldu

note: Warning message
en: Failed to send Prowl message
tr: Prowl mesajı gönderimi başarısız oldu

note: Warning message
en: Failed to send Apprise message - no URLs defined
tr: Apprise mesajı gönderimi başarısız oldu - hiçbir URL tanımlanmamış

note: Warning message
en: One or more Apprise URLs could not be loaded.
tr: Bir veya daha fazla Apprise URL'i yüklenemedi.

en: Failed to send one or more Apprise Notifications
tr: Bir veya daha fazla Apprise bildirimi gönderme başarısız oldu

note: Warning message
en: Failed to send Apprise message
tr: Apprise mesajı gönderimi başarısız oldu

note: Error message
en: Bad response from Pushover (%s): %s
tr: Pushover'dan yanlış cevap (%s): %s

note: Error message - Warning message
en: Failed to send pushover message
tr: Pushover mesajı gönderimi başarısız oldu

note: Error message
en: Bad response from Pushbullet (%s): %s
tr: Pushbullet'ten yanlış cevap (%s): %s

note: Warning message
en: Failed to send pushbullet message
tr: Pushbullet mesajının gönderimi başarısız oldu

note: Error message
en: Script returned exit code %s and output "%s"
tr: Betik, %s çıkış kodu ve "%s" çıktısını gönderdi

en: Notification script "%s" does not exist
tr: "%s" bildirim betiği mevcut değil

en: Failed to send Windows notification
tr: Windows bildiriminin gönderimi başarısız oldu

note: Warning message
en: Invalid NZB file %s, skipping (error: %s)
tr: Geçersiz NZB dosyası %s, atlanıyor (hata: %s)

note: Warning message
en: Empty NZB file %s
tr: Boş NZB dosyası %s

en: Pre-queue script marked job as failed
tr: Kuyruk öncesi betiği işi başarısız oldu olarak işaretlemiş

note: Warning message
en: Unwanted Extension in file %s (%s)
tr: %s (%s) dosyasında İstenmeyen Uzantı

en: Aborted, cannot be completed
tr: İptal edildi, tamamlanamıyor

note: Error message
en: Error importing %s
tr: %s unsurunun içe aktarılmasında hata

en: DUPLICATE
tr: YİNELENMİŞ

en: ALTERNATIVE
tr: ALTERNATİF

en: ENCRYPTED
tr: ŞİFRELENMİŞ

en: TOO LARGE
tr: ÇOK BÜYÜK

en: INCOMPLETE
tr: TAMAMLANMAMIŞ

en: UNWANTED
tr: İSTENMEYEN

en: WAIT %s sec
tr: %s saniye BEKLEYİN

en: PROPAGATING %s min
tr: YAYINLANIYOR %s dakika

en: Downloaded in %s at an average of %sB/s
tr: %s içinde ortalama %sB/s hızında indirildi

note: Job details page, file age column header
en: Age
tr: Yaş

en: %s articles were malformed
tr: %s makale yanlış şekillendirilmişti

en: %s articles were missing
tr: %s makale eksikti

en: %s articles had non-matching duplicates
tr: %s makale eşleşmeyen yinelenmişler bulunduruyordu

en: Ignoring duplicate NZB "%s"
tr: Yinelenmiş NZB "%s" dikkate alınmıyor

en: Failing duplicate NZB "%s"
tr: "%s" NSB dosyasının yinelenmesi başarısız

en: Duplicate NZB
tr: Yinelenmiş NZB

en: Pausing duplicate NZB "%s"
tr: Yinelenmiş NZB "%s" duraklatılıyor

note: Error message
en: Cannot create temp file for %s
tr: %s için geçici dosya oluşturulamıyor

note: Error message
en: Error while adding %s, removing
tr: %s eklenmesi esnasında hata, kaldırılıyor

note: Error message
en: Error removing %s
tr: %s unsurunun kaldırılmasında hata

note: Warning message
en: Failed to import %s files from %s
tr: %s dosyanın %s unsurundan içe aktarımı başarısız oldu

note: Error message
en: Incompatible queuefile found, cannot proceed
tr: Uyumsuz kuyruk dosyası bulundu, devam edilemez

note: Error message
en: Error loading %s, corrupt file detected
tr: %s yüklenirken hata, bozuk dosya tespit edildi

en: NZB added to queue
tr: NZB kuyruğa ilave edildi

en: Problem with
tr: Şununla sorun

en: 
        SABnzbd needs a free tcp/ip port for its internal web server.<br>
        Port %s on %s was tried , but it is not available.<br>
        Some other software uses the port or SABnzbd is already running.<br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a different port number.
tr: 
        SABnzbd, dahili web sunucusu için boş bir tcp/ip bağlantı noktası gerektirir.<br>
        Bağlantı noktası %s  %s üzerinde denendi, fakat müsait değil.<br>
        Başka bir yazılım bağlantı noktasını kullanıyor veya SABnzb zaten çalışıyor.<br>
        <br>
        Lütfen SABnzbd'yi başka bir bağlantı noktası sayısı kullanarak tekrar başlatın.

en: If you get this error message again, please try a different number.<br>
tr: Bu hata mesajını tekrar alırsanız, lütfen başka bir sayı deneyin.<br>

en: 
        SABnzbd needs a valid host address for its internal web server.<br>
        You have specified an invalid address.<br>
        Safe values are <b>localhost</b> and <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a proper host address.
tr: 
        SABnzbd, dahili web sunucusu için geçerli bir makine adresine ihtiyaç duyar.<br>
        Geçersiz bir adres belirttiniz.<br>
        Güvenli değerler şunlardır: <b>localhost</b> ve <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Lütfen SABnzbd'yi doğru bir makine adresiyle tekrar başlatın.

en: 
        SABnzbd detected saved data from an other SABnzbd version<br>
        but cannot re-use the data of the other program.<br><br>
        You may want to finish your queue first with the other program.<br><br>
        After that, start this program with the "--clean" option.<br>
        This will erase the current queue and history!<br>
        SABnzbd read the file "%s".
tr: 
        SABnzbd başka bir SABnzbd sürümünden kaydedilmiş veriler tespit etti<br>
        fakat diğer programın verilerini tekrar kullanamaz.<br><br>
        Evvela kuyruğunuzu diğer program ile tamamlamak isteyebilirsiniz.<br><br>
        Ardından bu programı  "--clean" seçeneğiyle başlatın.<br>
        Bu, güncel kuyruk ve tarihçeyi silecektir!<br>
        SABnzbd, "%s" dosyasını okudu.

en: 
        SABnzbd cannot find its web interface files in %s.<br>
        Please install the program again.<br>
        <br>
tr: 
        SABnzbd, %s konumunda kendi web arayüz dosyalarını bulamıyor.<br>
        Lütfen programı tekrar kurun.<br>
        <br>

en: SABnzbd detected a fatal error:
tr: SABnzbd ölümcül bir hata tespit etti:

en: 
        SABnzbd detected that the file sqlite3.dll is missing.<br><br>
        Some poorly designed virus-scanners remove this file.<br>
        Please check your virus-scanner, try to re-install SABnzbd and complain to your virus-scanner vendor.<br>
        <br>
tr: 
        SABnzbd, sqlite3.dll dosyasının eksik olduğunu tespit etti.<br><br>
        Bazı kötü tasarlanmış virüs tarayıcıları bu dosyayı kaldırmaktadır.<br>
        Lütfen virüs tarayıcınızı kontrol edin, SABnzbd'yi tekrar kurmayı deneyin ve virüs tarayıcı sağlayıcınıza şikayette bulunun.<br>
        <br>

en: Press Startkey+R and type the line (example):
tr: Başlatma tuşu+R tuşuna basın ve şu satırı yazın (örnek):

en: Open a Terminal window and type the line (example):
tr: Bir terminal penceresi açın ve şu satırı yazın (örnek):

en: Program did not start!
tr: Program başlamadı!

en: Fatal error
tr: Ölümcül hata

en: Unable to bind to port %s on %s. Some other software uses the port or SABnzbd is already running.
tr: %s bağlantı noktasına %s üzerinde bağlanılamıyor. Başka bir yazılım bağlantı noktasını kullanıyor veya SABnzbd zaten çalışıyor.

note: Warning message
en: Cannot launch the browser, probably not found
tr: Tarayıcı başlatılamıyor, muhtemelen bulunamadı

en: Access denied
tr: Erişim reddedildi

en: Error %s: You need to provide a valid username and password.
tr: Hata %s: geçerli bir kullanıcı ismi ve parola sağlamanız gerekiyor.

note: Warning message
en: Old queue detected, use Status->Repair to convert the queue
tr: Eski bir kuyruk tespit edildi, kuyruğu dönüştürmek için Durum->Tamir Et kullanın

note: Error message
en: Failed to compile regex for search term: %s
tr: Arama terimi için düzenli ifadenin derlenmesi başarısız oldu: %s

en: Download might fail, only %s of required %s available
tr: İndirme başarısız olabilir, sadece %s mevcut gerekli %s unsurdan

en: Download failed - Not on your server(s)
tr: İndirme başarısız oldu - Sunucularınızda yok

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Sent %s to queue
tr: %s kuyruğa gönderildi

note: Error message
en: Error renaming "%s" to "%s"
tr: "%s" unsurunun "%s" olarak yeniden isimlendirilmesinde hata meydana geldi

en: Failed to move files
tr: Dosyaların taşınması başarısız oldu

en: Running user script %s
tr: Kullanıcı betiği %s çalıştırılıyor

en: Script exit code is %s
tr: Betiğin çıkış kodu şudur: %s

en: Ran %s
tr: %s çalıştırıldı

en: More
tr: Dahası

note: Error message
en: Post Processing Failed for %s (%s)
tr: %s (%s) için Post Processing başarısız oldu

en: Post-processing was aborted
tr: Post Processing iptal edildi

en: Download Failed
tr: İndirme başarısız oldu

note: Error message
en: Cleanup of %s failed.
tr: %s temizlenmesi başarısız oldu.

en: Download Completed
tr: İndirme Tamamlandı

note: Error message
en: Cannot create final folder %s
tr: Son dizin %s oluşturulamıyor

en: [%s] No par2 sets
tr: [%s] Hiçbir par2 kümesi yok

en: Some files failed to verify against "%s"
tr: Bazı dosyalar "%s" ile kontrolde başarısız oldu

en: Verified successfully using SFV files
tr: SFV dosyaları kullanılarak başarılı bir şekilde kontrol edildi

en: Trying RAR-based verification
tr: RAR temelli kontrol deneniyor

en: Passworded
tr: Parolalı

en: [%s] RAR-based verification failed: %s
tr: [%s] RAR temelli kontrol başarısız oldu: %s

en: RAR files verified successfully
tr: RAR dosyaları başarılı bir şekilde kontrol edildi

en: RAR files failed to verify
tr: RAR dosyaları kontrolde başarısız oldu

en: Trying RAR renamer
tr: RAR yeniden isimlendiricisi deneniyor

note: Warning message
en: No matching earlier rar file for %s
tr: %s için eşleşen önceki bir rar dosyası yok

note: Error message
en: Removing %s failed
tr: %s kaldırması başarısız oldu

note: Error message
en: Failed to hibernate system
tr: Sistemin askıya alınması başarısız oldu

note: Error message
en: Failed to standby system
tr: Sistemin beklemeye alınması başarısız oldu

note: Error message
en: Error while shutting down system
tr: Sistemin kapatılması esnasında hata

note: Error message
en: Received a DBus exception %s
tr: Bir DBUS istisnası alındı %s

en: Empty RSS entry found (%s)
tr: Boş RSS girdisi bulundu (%s)

en: Incompatible feed
tr: Uyumsuz besleme

note: Error message
en: Incorrect RSS feed description "%s"
tr: Yanlış RSS besleme tanımlaması "%s"

en: Do not have valid authentication for feed %s
tr: %s beslemesi için geçerli kimlik doğrulaması yok

en: Server side error (server code %s); could not get %s on %s
tr: Sunucu tarafı hatası (sunucu kodu %s); %s alınamadı %s üzerinde

en: Failed to retrieve RSS from %s: %s
tr: %s unsurundan RSS alınması başarısız oldu: %s

en: Server %s uses an untrusted HTTPS certificate
tr: %s sunucusu güvenilmez bir HTTPS sertifikası kullanıyor

note: Warning message
en: RSS Feed %s was empty
tr: %s RSS Beselemesi boştu

en: Show interface
tr: Arayüzü göster

note: Queue page button or entry box
en: Pause for
tr: Şu süre boyunca duraklat

en: Pause for 5 minutes
tr: 5 dakika boyunca duraklat

en: Pause for 15 minutes
tr: 15 dakika boyunca duraklat

en: Pause for 30 minutes
tr: 30 dakika boyunca duraklat

en: Pause for 1 hour
tr: 1 saat boyunca duraklat

en: Pause for 3 hours
tr: 3 saat boyunca duraklat

en: Pause for 6 hours
tr: 6 saat boyunca duraklat

note: Config->Scheduling
en: Shutdown
tr: Kapat

en: Remaining
tr: Kalan

en: Add NZB
tr: NZB Ekle

note: Warning message
en: Bad schedule %s at %s:%s
tr: %s kötü zamanlaması, %s:%s üzerinde

note: Warning message
en: Unknown action: %s
tr: Bilinmeyen eylem: %s

note: Warning message
en: Schedule for non-existing server %s
tr: Mevcut olmayan %s sunucu için zamanlama

note: Warning message
en: Trying to set status of non-existing server %s
tr: Mevcut olmayan %s sunucu için durum ayarlanmaya çalışılıyor

note: PP phase "filejoin"
en: Join files
tr: Dosyaları birleştir

note: PP phase "unpack"
en: Unpack
tr: Aç

note: PP phase "deobfuscate"
en: Deobfuscate
tr: Karartmayı kaldır

note: PP phase "script" - Notification Script settings
en: Script
tr: Betik

note: PP Source of the NZB (path or URL) - Where to find the SABnzbd sourcecode
en: Source
tr: Kaynak

note: PP Distribution over servers - Main menu item
en: Servers
tr: Sunucular

note: PP status
en: Failed
tr: Başarısız

note: Queue and PP status
en: Waiting
tr: Bekleniyor

note: PP status
en: Repairing...
tr: Tamir ediliyor...

note: PP status
en: Extracting...
tr: Açılıyor...

note: PP status
en: Moving...
tr: Taşınıyor...

note: PP status
en: Running script...
tr: Betik çalıştırılıyor...

note: PP status
en: Fetching extra blocks...
tr: İlave bloklar alınıyor...

note: PP status
en: Quick Check...
tr: Hızlı Kontrol...

note: PP status
en: Verifying...
tr: Teyit ediliyor...

note: PP status
en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

note: #: Config->Scheduler
en: disable server
tr: sunucuyu devre dışı bırak

note: #: Config->Scheduler
en: enable server
tr: sunucuyu etkinleştir

note: #: Config->Scheduler
en: Speedlimit
tr: Hız sınırı

note: #: Config->Scheduler
en: Pause All
tr: Tümünü Duraklat

note: #: Config->Scheduler
en: Pause post-processing
tr: Post-processing  duraklasın

note: #: Config->Scheduler
en: Resume post-processing
tr: Post-processing devam etsin

note: #: Config->Scheduler
en: Read RSS feeds
tr: RSS beslemeleri oku

note: Config->Scheduler
en: Remove failed jobs
tr: Başarısız işleri kaldır

note: Config->Scheduler
en: Remove completed jobs
tr: Tamamlanmış işleri kaldır

note: Config->Scheduler
en: Pause low priority jobs
tr: Düşük öncelikli işleri duraklat

note: Config->Scheduler
en: Pause normal priority jobs
tr: Normal öncelikli işleri duraklat

note: Config->Scheduler
en: Pause high priority jobs
tr: Yüksek öncelikli işleri duraklat

note: Config->Scheduler
en: Resume low priority jobs
tr: Düşük öncelikli işlere devam et

note: Config->Scheduler
en: Resume normal priority jobs
tr: Normal öncelikli işlere devam et

note: Config->Scheduler
en: Resume high priority jobs
tr: Yüksek öncelikli işlere devam et

note: Config->Scheduler
en: Enable quota management
tr: Kota yönetimini etkinleştir

note: Config->Scheduler
en: Disable quota management
tr: Kota yönetimini devre dışı bırak

note: Config->Scheduler
en: Pause jobs with category
tr: Kategoriye göre işleri duraklat

note: Config->Scheduler
en: Resume jobs with category
tr: Kategoriye göre işlere devam et

note: Prowl priority - Three way switch for duplicates
en: Off
tr: Kapalı

note: Prowl priority
en: Very Low
tr: Çok Düşük

note: Prowl priority
en: Moderate
tr: Orta

note: Prowl priority - Priority pick list
en: High
tr: Yüksek

note: Prowl priority
en: Emergency
tr: Acil

note: Prowl priority - Priority pick list
en: Low
tr: Düşük

note: One hour
en: hour
tr: saat

note: Multiple hours
en: hours
tr: saat

note: Multiple minutes
en: mins
tr: dakika

note: One second
en: sec
tr: saniye

note: Multiple seconds
en: seconds
tr: saniye

en: day
tr: gün

en: days
tr: gün

en: week
tr: hafta

en: Month
tr: Ay

en: Year
tr: Sene

en: Day of month
tr: Ayın günü

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Selected date range
tr: Seçili tarih aralığı

en: Today
tr: Bugün

en: Total
tr: Toplam

en: on
tr: açık

note: Config: startup parameters of SABnzbd - Notification Script settings
en: Parameters
tr: Parametreler

en: Python Version
tr: Python Sürümü

note: Home page of the SABnzbd project
en: Home page
tr: Ana Sayfa

en: or
tr: veya

note: Server hostname or IP
en: Host
tr: Makine

en: Cancel
tr: İptal

en: Log in
tr: Oturum aç

en: Log out
tr: Çıkış

en: Remember me
tr: Beni hatırla

note: "Save" button
en: Save
tr: Kaydet

en: Saving..
tr: Kaydediliyor...

note: Used in confirmation popups
en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

note: Main menu item
en: Home
tr: Ana Unsur

note: Main menu item
en: Config
tr: Yapılandırma

note: Main menu item - History table header
en: Status
tr: Durum

note: Main menu item
en: Help
tr: Yardım

note: Main menu item
en: Live Chat
tr: Canlı Sohbet

note: Main menu item
en: Issues
tr: Hatalar

note: Main menu item
en: Support the project, Donate!
tr: Projeye destek olun, Bağış Yapın!

note: Main menu item
en: General
tr: Genel

note: Main menu item
en: Folders
tr: Dizinler

note: Main menu item
en: Switches
tr: Anahtarlar

note: Main menu item
en: Scheduling
tr: Zamanlama

note: Main menu item
en: Notifications
tr: Bildirimler

note: Main menu item
en: Email
tr: E-posta

note: Main menu item
en: Categories
tr: Kategoriler

note: Main menu item
en: Sorting
tr: Sıralama

note: Main menu item
en: Special
tr: Özel

note: Main menu item
en: Search
tr: Ara

en: Are you sure you want to shutdown SABnzbd?
tr: SABnzbd’yi kapatmak istediğinizden emin misiniz?

note: Add NZB to queue (button) - Add NZB to queue (header)
en: Add
tr: Ekle

note: Job category
en: Category
tr: Kategori

note: Server priority
en: Priority
tr: Öncelik

note: Post processing pick list
en: +Repair
tr: +Tamir et

note: Post processing pick list
en: +Unpack
tr: +Aç

note: Post processing pick list
en: +Delete
tr: +Sil

note: Priority pick list
en: Force
tr: Zorla

note: Priority pick list
en: Stop
tr: Durdur

note: Add NZB Dialog
en: Enter URL
tr: URL Gir

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown PC
tr: Bilgisayarı Kapat

note: Queue page end-of-queue action
en: Standby PC
tr: Bilgisayarı Beklemeye Al

note: Queue page end-of-queue action
en: Hibernate PC
tr: Bilgisayarı Askıya Al

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown SABnzbd
tr: SABnzbd'yi kapat

note: Queue page table column header
en: Processing
tr: İşleme

note: Queue page table column header
en: Name
tr: İsim

note: Queue page button
en: Retry
tr: Tekrar dene

note: History page button
en: Mark as Completed & Remove Temporary Files
tr: Tamamlanmış Olarak İşaretle ve Geçici Dosyaları Kaldır

note: Queue page table, script selection menu
en: Scripts
tr: Betikler

note: Confirmation popup
en: Delete all items from the queue?
tr: Kuyruktaki tüm unsurlar silinsin mi?

note: Delete confirmation popup
en: Are you sure you want to remove these jobs?
tr: Bu işleri kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

note: Queue page button
en: Purge NZBs
tr: NZB'leri Temizle

note: Queue page button
en: Purge NZBs & Delete Files
tr: NZB'leri Temizle ve Dosyaları Sil

note: Queue page button
en: Remove NZB
tr: NZB'yi Kaldır

note: Queue page button
en: Remove NZB & Delete Files
tr: NZB'yi Kaldır ve Dosyaları Sil

note: Checkbox if job should be added to Archive
en: Permanently delete (skip archive)
tr: Daimi olarak sil (arşivi atla)

note: Caption for missing articles in Queue
en: Missing articles
tr: Eksik makale

note: Remaining quota (displayed in Queue)
en: Quota left
tr: Kalan kota

note: Manual reset of quota
en: manual
tr: el ile

en: Reset Quota now
tr: Kotayı Şimdi Sıfırla

en: Archive
tr: Arşiv

note: Button/link hiding History job details
en: Hide details
tr: Ayrıntıları Gizle

note: Button/link showing History job details
en: Show details
tr: Ayrıntıları Göster

note: Button or link showing only failed History jobs. DON'T MAKE THIS VERY LONG!
en: Show Failed
tr: Başarısızları Göster

note: Button or link showing all History jobs
en: Show All
tr: Hepsini Göster

note: Button showing all archived jobs
en: Show Archive
tr: Arşivleri Göster

note: History table header - Size of the download quota
en: Size
tr: Boyut

note: Button to delete all failed jobs in History
en: Purge Failed NZBs
tr: Başarısız NZB'leri Temizle

en: Purge Failed NZBs & Delete Files
tr: Başarısız NZB'leri Temizle ve Dosyaları Sil

note: Button to delete all completed jobs in History
en: Purge Completed NZBs
tr: Tamamlanmış NZB'leri Temizle

note: Button to delete jobs on current page in History
en: Purge NZBs on the current page
tr: Güncel sayfadaki NZB'leri temizle

note: Button to add NZB to failed job in History
en: Optional Supplemental NZB
tr: Seçime Dayalı Ek NZB

note: Path as displayed in History details
en: Path
tr: Yol

note: Retry all failed jobs in History
en: Retry all failed jobs
tr: Tüm başarısız işleri tekrar dene

note: Status page button
en: Force Disconnect
tr: Bağlantıyı Kesmeye Zorla

en: Disconnect all active connections to usenet servers. Connections will be reopened after a few seconds if there are items in the queue.
tr: Usenet sunucularıyla olan tüm faal bağlantıları kes. Bağlantılar, kuyrukta unsur bulunuyorsa birkaç saniye sonra tekrar açılacaktır.

en: This will send a test email to your account.
tr: Bu, hesabınıza bir deneme e-postası gönderecektir.

note: Status page button
en: Show Logging
tr: Kütüğü Göster

note: Status page button
en: Test Email
tr: Deneme E-postası

note: Status page selection menu
en: Logging
tr: Kütük

note: Status page table header
en: Errors/Warning
tr: Hatalar/İkaz

note: Status page logging selection value
en: + Info
tr: +Bilgi

note: Status page logging selection value
en: + Debug
tr: +Hata Ayıklama

note: Status page tab header - Server: amount of connections
en: Connections
tr: Bağlantı

note: Status page, article identifier
en: Article identifier
tr: Makale kimliği

note: Status page, par-set that article belongs to
en: File set
tr: Dosya kümesi

note: Status page, indicator that server is enabled
en: Enabled
tr: Etkinleştirilmiş

en: Connection failed!
tr: Bağlantı başarısız oldu!

en: Local IPv4 address
tr: Yerel IPv4 adresi

en: Public IPv4 address
tr: Herkese açık IPv4 adresi

en: IPv6 address
tr: IPv6 adresi

en: Nameserver / DNS Lookup
tr: İsim sunucusu/DNS Araması

en: Download speed limited by
tr: İndirme hızı şu tarafından sınırlanmış:

en: Disk speed
tr: Disk hızı

en: System load
tr: Sistem yükü

note: Do not translate Pystone
en: System Performance (Pystone)
tr: Sistem performansı (Pystone)

en: Download folder speed
tr: İndirme dizini hızı

en: Complete folder speed
tr: Tamamlanmış dizini hızı

en: Internet Bandwidth
tr: İnternet Bant Genişliği

en: Repeat test
tr: Testi tekrarla

en: Test download
tr: Deneme indirmesi

en: Adds a verified test NZB of the specified size, filled with random data. Can be used to verify your setup.
tr: Rastgele verilerle doldurulmuş, belirtilen boyutta doğrulanmış bir deneme NZB dosyası ekler. Kurulumunuzu doğrulamak için kullanılabilir.

en: Config File
tr: Yapılandırma Dosyası

note: Main config page, how much cache is in use
en: Used cache
tr: Kullanılan tampon

en: This will restart SABnzbd.<br />Use it when you think the program has a stability problem.<br />Downloading will be paused before the restart and resume afterwards.
tr: Bu, SABnzbd’yi tekrar başlatacaktır.<br />Bunu, programın bir kararlılık sorunu olduğunu düşündüğünüzde kullanın.<br />İndirme, tekrar başlatmadan evvel duraklatılacak ve sonradan devam edecektir.

en: <br />If authentication is enabled, you will need to login again.
tr: <br />Eğer kimlik doğrulama etkinleştirilmiş ise, yeniden oturum açmanız gerekecektir.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: There are orphaned jobs in the download folder.<br />You can choose to delete them (including files) or send them back to the queue.
tr: İndirme dizininde öksüz işler bulunmaktadır.<br />Onları (dosyaları da içerecek şekilde) silmeyi seçebilirsiniz veya kuyruğa tekrar gönderebilirsiniz.

en: The "Repair" button will restart SABnzbd and do a complete<br />reconstruction of the queue content, preserving already downloaded files.<br />This will modify the queue order.
tr: "Tamir" düğmesi SABnzbd’yi tekrar başlatacak ve kuyruk içeriğinin<br />tam bir yeniden inşasını yapacaktır, zaten indirilmiş dosyalar muhafaza edilecektir.<br />Bu, kuyruk sıralamasını değiştirecektir.

en: Changes have not been saved, and will be lost.
tr: Değişiklikler kaydedilmedi ve kaybolacaklardır.

en: When your IP address changes or SABnzbd is restarted the session will expire.
tr: Oturum, IP adresiniz değiştiğinde veya SABnzbd tekrar başlatıldığında sona erecektir.

en: Enable 7zip
tr: 7zip'i Etkinleştir

en: Speed up repairs by installing par2cmdline-turbo, it is available for many platforms.
tr: Tamirleri süratlendirmek için par2cmdline-turbo'yu kurun, birçok platform için mevcuttur.

en: Version
tr: Sürüm

en: Uptime
tr: Çalışma Süresi

note: Indicates that server is Backup server in Status page
en: Backup
tr: Yedek

en: Read the Wiki Help on this!
tr: Bu mevzuda Viki yardımını okuyun!

en: Restarting SABnzbd...
tr: SABnzbd tekrar başlatılıyor...

en: Changes will require a SABnzbd restart!
tr: Değişiklikler SABnzbd’nin tekrar başlatılmasını gerektirecek!

en: SABnzbd Web Server
tr: SABnzbd Web Sunucusu

en: SABnzbd Host
tr: SABnzbd Makinesi

en: Host SABnzbd should listen on.
tr: SABnzbd'nin üzerinde bağlantıları bekleyeceği makine.

en: SABnzbd Port
tr: SABnzbd Bağlantı Noktası

en: Port SABnzbd should listen on.
tr: SABnzbd'nin dinleyeceği bağlantı noktası (port).

en: Web Interface Theme
tr: Web Arayüz Teması

en: Choose a theme.
tr: Bir tema seçin.

en: SABnzbd Username
tr: SABnzbd Kullanıcı ismi

en: Optional authentication username.
tr: İsteğe dayalı kimlik doğrulama kullanıcı ismi.

en: SABnzbd Password
tr: SABnzbd Parolası

en: Optional authentication password.
tr: İsteğe dayalı kimlik doğrulama parolası.

en: If the SABnzbd Host or Port is exposed to the internet, your current settings allow full external access to the SABnzbd interface.
tr: Şayet SABnzbd Makinesi veya Bağlantı Noktası İnternet'e açıksa, güncel ayarlarınız SABnzbd arayüzüne tam harici erişim izni vermektedir.

en: Security
tr: Güvenlik

en: Enable HTTPS
tr: HTTPS'i etkinleştir

en: Enable accessing the interface from a HTTPS address.
tr: Arayüze bir HTTPS adresinden erişimi etkinleştir.

en: Modern web browsers and other clients will not accept self-signed certificates and will give a warning and/or won't connect at all.
tr: Modern İnternet tarayıcıları ve diğer istemciler kendinden imzalı sertifikaları kabul etmeyecek ve bir ikaz görüntüleyecek ve/veya hiç bağlanmayacaklardır.

en: HTTPS Port
tr: HTTPS Bağlantı Noktası

en: If empty, the standard port will only listen to HTTPS.
tr: Şayet boşsa, standart bağlantı noktası sadece HTTPS için dinlemede bulunacaktır.

en: HTTPS Certificate
tr: HTTPS Sertifikası

en: File name or path to HTTPS Certificate.
tr: HTTPS Sertifikası için dosya ismi veya yol.

en: Generate new self-signed certificate and key. Requires SABnzbd restart!
tr: Yeni kendinden imzalı sertifika ve anahtar oluştur. SABnzbd’nin tekrar başlatılmasını gerektirir!

en: HTTPS Key
tr: HTTPS Anahtarı

en: File name or path to HTTPS Key.
tr: HTTPS Anahtarı için dosya ismi veya yol.

en: HTTPS Chain Certifcates
tr: HTTPS Zincir Sertifikaları

en: File name or path to HTTPS Chain.
tr: HTTPS Zinciri için dosya ismi veya yol.

en: Tuning
tr: Ayarlar

en: RSS Checking Interval
tr: RSS Kontrol Zaman Aralığı

en: Checking interval (in minutes, at least 15). Not active when you use the Scheduler!
tr: Kontrol zaman aralığı (dakika olarak, asgari 15). Zamanlayıcıyı kullandığınızda faal değildir!

en: Maximum line speed
tr: Hattın azami hızı

en: Percentage of line speed
tr: Hat hızının yüzdesi

en: Which percentage of the linespeed should SABnzbd use, e.g. 50
tr: SABnzbd'nin hat hızının hangi yüzdesini kullanacağı, mesela 50

en: Article Cache Limit
tr: Makale Tampon Sınırı

en: Cache articles in memory to reduce disk access.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G. For example: "64M" or "128M"</i>
tr: Disk erişimini azaltmak için makaleleri hafızada tampona al.<br /><i>Bayt olarak, seçime dayalı bir şekilde K, M, G takip edebilir. Mesela: "64M" veya "128M"</i>

note: Config->Scheduling
en: Create backup
tr: Yedekleme oluştur

en: Create a backup of the configuration file and databases in the Backup Folder.<br>If the Backup Folder is not set, the backup will be created in the Completed Download Folder.<br>Recurring backups can be configured on the Scheduling page.
tr: Yapılandırma dosyasının ve veri tabanlarının Yedekleme Dizini'nde bir yedeklemesini oluştur.<br>Eğer Yedekleme Dizini ayarlanmamışsa, yedekleme Tamamlanmış İndirme Dizini'nde oluşturulacaktır. <br>Yinelenen yedeklemeler, Zamanlaylıcı sayfasında yapılandırılabilirler.

en: Cleanup List
tr: Listeyi Temizle

en: List of file extensions that should be deleted after download.<br />For example: <b>nfo</b> or <b>nfo, sfv</b>
tr: İndirmeden sonra silinecek uzantıların listesi.<br />Mesela: <b>nfo</b> veya <b>nfo, sfv</b>

en: History Retention
tr: Tarihçe Muhafazası

en: Keep all jobs
tr: Tüm işleri muhafaza et

en: Move jobs to the archive if the history exceeds specified number of jobs
tr: Şayet tarihçe belirtilen iş sayısını aşarsa işleri arşive taşı

en: Delete jobs if the history and archive exceeds specified number of jobs
tr: Şayet tarihçe ile arşiv belirtilen iş sayısını aşarsa işleri sil

en: Move jobs to the archive after specified number of days
tr: Belirtilen gün sayısından sonra işleri arşive taşı

en: Delete jobs from the history and archive after specified number of days
tr: Belirtilen gün sayısından sonra işleri tarihçe ve arşivden sil

en: Move all completed jobs to archive
tr: Tüm tamamlanan işleri arşive taşı

en: Delete all completed jobs
tr: Tüm tamamlanan işleri sil

en: Jobs
tr: İşler

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Restore Defaults
tr: Varsayılanları Geri Getir

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Language
tr: Lisan

en: Select a web interface language.
tr: Bir web arayüz dili seçin.

en: Help us translate SABnzbd in your language! <br/>Add untranslated texts or improved existing translations here:
tr: SABnzbd'yi dilinize tercüme etmemize yardımcı olun!<br/>Şurada tercüme edilmemiş metinleri ekleyin veya mevcut tercümeleri iyileştirin:

en: API Key
tr: API Anahtarı

en: This key will give 3rd party programs full access to SABnzbd.
tr: Bu anahtar, 3. taraf programlara SABnzbd'ye tam erişim sağlayacaktır.

en: NZB Key
tr: NZB Anahtarı

en: This key will allow 3rd party programs to add NZBs to SABnzbd.
tr: Bu anahtar, 3. taraf programların SABnzbd'ye NZB dosyaları eklemelerine izin verecektir.

en: Generate New Key
tr: Yeni Anahtar Oluştur

note: Explanation for QR code of APIKEY
en: API Key QR Code
tr: API Anahtar QR Kodu

en: External internet access
tr: Harici İnternet erişimi

en: You can set access rights for systems outside your local network.
tr: Yerel şebekenizin dışındaki sistemler için erişim izinleri ayarlayabilirsiniz.

en: No access
tr: Erişim yok

en: Add NZB files
tr: NZB dosyaları ekle

en: API (no Config)
tr: API (yapılandırmasız)

en: Full API
tr: Tam API

en: Full Web interface
tr: Tam Web Arayüzü

en: Only external access requires login
tr: Sadece harici erişim oturum açmayı gerektirir

en: <em>NOTE:</em> Folders will be created automatically when Saving. You may use absolute paths to save outside of the default folders.
tr: <em>NOT:</em> dizinler, Kaydetme esnasında otomatik olarak oluşturulacaktır. Varsayılan dizinlerin dışında kaydetmek için mutlak yollar kullanabilirsiniz.

en: User Folders
tr: Kullanıcı Dizinleri

en: Browse
tr: Tara

en: Temporary Download Folder
tr: Geçici İndirme Dizini

en: Location to store unprocessed downloads.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
tr: İşlenmemiş indirmelerin muhafaza edilecekleri konum.<br /><i>Sadece kuyruk boş olduğunda değiştirilebilir.</i>

en: Minimum Free Space for Temporary Download Folder
tr: Geçici İndirme Dizini için Asgari Boş Alan

en: Auto-pause when free space is beneath this value.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G,T. For example: "800M" or "8G"</i>
tr: Boş alan bu değerin altında olduğunda otomatik olarak duraklat.<br /><i>Bayt olarak, seçime dayalı bir şekilde K, M, G,T takip edebilir. Mesela "800M" veya "8G"</i>

en: Completed Download Folder
tr: Tamamlanmış İndirme Dizini

en: Location to store finished, fully processed downloads.<br /><i>Can be overruled by user-defined categories.</i>
tr: Sonlanmış ve tamamen işlenmiş indirmelerin muhafaza edilecekleri konum.<br /><i>Kullanıcı tanımlı kategoriler tarafından geçersiz kılınabilir.</i>

en: Use Sorting to automatically organize and rename your completed downloads.
tr: Tamamlanmış indirmelerinizi otomatik olarak organize etmek ve tekrar isimlendirmek için Sıralama kullanın.

en: Minimum Free Space for Completed Download Folder
tr: Tamamlanmış İndirme Dizini için Asgari Boş Alan

en: Will not work if a category folder is on a different disk.
tr: Bir kategori dizini başka bir diskteyse çalışmaz.

note: Auto-resume download on the reset day
en: Auto resume
tr: Otomatik olarak devam et

en: Downloading will automatically resume if the minimum free space is available again.<br />Applies to both the Temporary and Complete Download Folder.<br />Checked every few minutes.
tr: İndirme, asgari boş alan tekrar mevcut hale gelirse otomatik olarak sürdürülecektir.<br />Hem Geçici, hem de Tamamlanmış İndirme Dizini için geçerlidir.<br />Her birkaç dakikada bir kontrol edilir.

en: Permissions for completed downloads
tr: Tamamlanmış indirmeler için izinler

en: Set permissions pattern for completed files/folders.<br /><i>In octal notation. For example: "755" or "777"</i>
tr: Tamamlanmış dosyalar/dizinler için isin desenleri ayarla.<br /><i>Sekizlik yazımda. Mesela "755" veya "777"</i>

en: Watched Folder
tr: İzlenen Dizin

en: Folder to monitor for .nzb files.
tr: .nzb dosyaları için takip edilecek dizin.

en: Watched Folder Scan Speed
tr: İzlenen Dizin Tarama Hızı

en: Number of seconds between scans for .nzb files.
tr: .nzb dosyaları için taramalar arası saniye sayısı.

en: Scripts Folder
tr: Betik Dizini

en: Folder containing user scripts.
tr: Kullanıcı betiklerini içeren dizin.

en: Email Templates Folder
tr: E-posta Şablon Dizini

en: Folder containing user-defined email templates.
tr: Kullanıcı tarafından tanımlanmış e-posta şablonlarını içeren dizin.

en: Password file
tr: Parola dosyası

en: File containing all passwords to be tried on encrypted RAR files.
tr: Şifreli RAR dosyalarında denenecek tüm parolaları içeren dosya.

en: System Folders
tr: Sistem Dizinleri

en: Hidden Folders
tr: Gizli Dizinler

en: Administrative Folder
tr: Yönetim Dizini

en: Location for queue admin and history database.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
tr: Kuyruk yönetimi ve tarihçe veri tabanı için konum.<br /><i>Sadece kuyruk boş olduğunda değiştirilebilir.</i>

en: Backup Folder
tr: Yedekleme Dizini

en: Location where the backups of the configuration file and databases are stored.<br />If left empty, the backup will be created in the Completed Download Folder.
tr: Yapılandırma dosyası ile veri tabanları yedeklemelerinin muhafaza edildikleri konum.<br />Şayet boş bırakılırsa, yedekleme Tamamlanmış İndirme Dizini'nde oluşturulacaktır.

en: <i>Data will <b>not</b> be moved. Requires SABnzbd restart!</i>
tr: <i>Veriler <b>taşınmayacaktır</b>. SABnzbd'nin tekrar başlatılmasını gerektirir!</i>

en: Log Folder
tr: Kütük Dizini

en: Location of log files for SABnzbd.<br /><i>Requires SABnzbd restart!</i>
tr: SABnzbd için kütük dosyalarının konumu. </b><i>SABnzbd'nin tekrar başlatılmasını gerektirir!</i>

en: Purge Logs
tr: Kütükleri Temizle

en: .nzb Backup Folder
tr: .nzb Yedekleme Dizini

en: Location where .nzb files will be stored.
tr: .nzb dosyalarının muhafaza edilecekleri konum.

en: Default Base Folder
tr: Varsayılan Temel Dizin

en: Download all par2 files
tr: Tüm par2 dosyalarını indir

en: This prevents multiple repair runs by downloading all par2 files when needed.
tr: Bu, gerektiğinde tüm par2 dosyalarını indirerek birden fazla tamir çalışmasını önler.

en: Enable recursive unpacking
tr: Yinelenen açmayı etkinleştir

en: Unpack archives (rar, zip, 7z) within archives.
tr: Arşiv dahilindeki arşivleri (rar, zip, 7z) aç.

en: Ignore any folders inside archives
tr: Arşiv dahilindeki dizinleri dikkate alma

en: All files will go into a single folder.
tr: Tüm dosyalar tek bir dizin içine gider.

en: Only Get Articles for Top of Queue
tr: Yalnızca Sıranın Başındaki Makaleleri Al

en: Enable for less memory usage. Disable to prevent slow jobs from blocking the queue.
tr: Daha düşük hafıza kullanımı için etkinleştirin. Yavaş işlerin kuyruğu engellemesine mani olmak için devre dışı bırakın.

en: Post-Process Only Verified Jobs
tr: Post-processing Sadece Doğrulanmış İşler için Yapılsın

en: Only try to unpack jobs that passed the verification stage. If turned off, all jobs will be marked as Completed and moved to the Complete folder even if they are incomplete.
tr: Sadece denetleme aşamasını geçen işleri açmayı dene. Eğer devre dışı bırakılırsa, bütün işler Tamamlanmış olarak işaretlenip kısmi olsalar bile Tamamlanış dizinine taşınacaklardır.

en: Action when encrypted RAR is downloaded
tr: Şifrelenmiş RAR indirildiğinde yapılacak eylem

en: In case of "Pause", you'll need to set a password and resume the job.
tr: "Duraklat" durumunda, bir parola ayarlayıp işi devam ettirmeniz gerekecektir.

en: Identical download detection
tr: Aynı indirme tespiti

en: Detect identical downloads based on name or NZB contents.
tr: Aynı indirmeleri isim veya NZB içeriklerine dayalı olarak tespit et.

en: Smart duplicate detection
tr: Akıllı kopya tespiti

en: Detect duplicates based on analysis of the filename.
tr: Kopyaları dosya isminin tahliline dayanarak tespit et.

en: Allow proper releases
tr: Düzeltilmiş yayınlara izin ver

en: Bypass smart duplicate detection if PROPER, REAL or REPACK is detected in the download name.
tr: İndirme isminde PROPER, REAL veya REPACK tespit edilirse akıllı kopya tespitini atla.

note: Four way switch for duplicates
en: Discard
tr: At

note: Four way switch for duplicates
en: Tag job
tr: İşi etiketle

note: Four way switch for duplicates
en: Fail job (move to History)
tr: İşi başarısız yap (Tarihçeye taşı)

en: Abort post-processing
tr: Post-processing'i iptal et

en: Action when unwanted extension detected
tr: İstenmeyen uzantı tespit edildiğinde yapılacak eylem

en: Action when an unwanted extension is detected
tr: İstenmeyen bir uzantı tespit edildiğinde yapılacak eylem

en: Unwanted extensions
tr: İstenmeyen uzantılar

en: Blacklist
tr: Kara liste

en: Whitelist
tr: Beyaz liste

en: Select a mode and list all (un)wanted extensions. For example: <b>exe</b> or <b>exe, com</b>
tr: Bir kip seçin ve tüm isten(mey)en uzantıları listeleyin. Mesela:  <b>exe</b> veya <b>exe, com</b>

en: Enable SFV-based checks
tr: SFV temelli kontrolleri etkinleştir

en: If no par2 files are available, use sfv files (if present) to verify files
tr: Eğer hiçbir par2 dosyası mevcut değilse, dosyaları kontrol etmek için (mevcutsa) sfv dosyalarını kullan

en: User script can flag job as failed
tr: Kullanıcı betiği işi başarısız olarak işaretleyebilir

en: When the user script returns a non-zero exit code, the job will be flagged as failed.
tr: Kullanıcı betiği sıfır olmayan bir çıkış kodu geri gönderdiğinde, iş başarısız olarak işaretlenecektir.

en: Enable folder rename
tr: Dizin tekrar isimlendirmesini etkinleştir

en: Use temporary names during post processing. Disable when your system doesn't handle that properly.
tr: Post processing esnasında geçici isimler kullan. Sisteminiz bunu doğru yönetemediğinde devre dışı bırakın.

en: Pre-queue user script
tr: Sıra öncesi kullanıcı betiği

en: Used before an NZB enters the queue.
tr: Bir NZB kuyruğa girmeden evvel kullanılır.

en: On queue finish script
tr: Kuyruk sonu betiği

en: Executed after the queue finishes downloading.
tr: Kuyruğun indirmesi tamamlandığında çalıştırılır.

en: Extra PAR2 Parameters
tr: İlave PAR2 Parametreleri

en: Nice Parameters
tr: 'Nice' Parametreleri

en: IONice Parameters
tr: 'IONice' Parametreleri

en: External process priority
tr: Harici işlem önceliği

en: Disconnect on Empty Queue
tr: Kuyruk Boşsa Bağlantıyı Kes

en: Disconnect from Usenet server(s) when queue is empty or paused.
tr: Kuyruk boşsa veya duraklatıldıysa Usenet sunucuları ile bağlantıyı kes.

en: Automatically sort queue
tr: Kuyruğu otomatik olarak sırala

en: Automatically sort jobs in the queue when a new job is added.
tr: Kuyruktaki işleri yeni bir iş eklendiğinde otomatik olarak sırala.

en: The queue will resort every 30 seconds if % downloaded is selected.
tr: İndirme %'si seçildiyse, kuyruk her 30 saniyede bir tekrar sıralanacaktır.

en: Propagation delay
tr: Yayılma gecikmesi

en: Posts will be paused untill they are at least this age. Setting job priority to Force will skip the delay.
tr: Mesajlar en az bu yaşa gelene dek duraklatılacaklar. İş önceliğini Zorla'ya ayarlamak gecikmeyi atlayacaktır.

en: Check for New Release
tr: Yeni Sürüm Kontrol Et

note: Pick list for weekly test for new releases
en: Also test releases
tr: Deneme sürümleri de

en: Replace Spaces in Foldername
tr: Dizin isminde boşlukların yerine koy

en: Replace spaces with underscores in folder names.
tr: Dizin isimlerinde boşlukların yerine alt tireler koy.

en: Replace underscores in folder name
tr: Dizin isimlerinde alt tirelerin yerine koy

en: Replace underscores with dots in folder names.
tr: Dizin isimlerinde alt tirelerin yerine noktalar koy.

en: Replace dots in Foldername
tr: Dizin isimlerinde noktaların yerine koy

en: Replace dots with spaces in folder names.
tr: Dizin isimlerinde noktaların yerine boşluklar koy.

en: Make Windows compatible
tr: Windows ile uyumlu yap

en: For servers: make sure names are compatible with Windows.
tr: Sunucular için: isimlerin Windows ile uyumlu olduğundan emin ol.

en: Launch Browser on Startup
tr: Tarayıcıyı Başlangıçta Başlat

en: Launch the default web browser when starting SABnzbd.
tr: SABnzbd'yi başlatırken varsayılan İnternet tarayıcısını başlat.

en: Pause Downloading During Post-Processing
tr: Post-Processing Esnasında İndirmeyi Duraklat

en: Pauses downloading at the start of post processing and resumes when finished.
tr: İndirmeyi post processing (Sonra işleme) başladığında duraklatır ve tamamlandığında devam ettirir.

en: Ignore Samples
tr: Örnekleri Dikkate Alma

en: Filter out sample files (e.g. video samples).
tr: Örnek dosyalarını filtrele (mesela video örneklerini (sample)).

en: Delete after download
tr: İndirmeden sonra sil

en: Deobfuscate final filenames
tr: Son dosya isimlerindeki karartmayı kaldır

en: If filenames of (large) files in the final folder look obfuscated or meaningless they will be renamed to the job name.
tr: Eğer son dizindeki (büyük) dosyaların isimleri karartılmış veya anlamsız görünüyorsa, işin ismiyle yeniden isimlendirileceklerdir.

en: Additionally, attempts to set the correct file extension based on the file signature if the extension is not present or meaningless.
tr: Buna ilaveten uzantı mevcut değilse veya anlamsızsa, doğru dosya uzantısı dosya imzasına dayanılarak ayarlanmaya çalışılacaktır.

en: HTTPS certificate verification
tr: HPPS sertifika doğrulaması

en: Verify certificates when connecting to indexers and RSS-sources using HTTPS.
tr: İndeks sitelerine ve RSS kaynaklarına HTTPS kullanarak bağlanıldığında sertifikaları doğrula.

en: SOCKS5 Proxy
tr: SOCKS5 Vekil Sunucusu

en: Use the specified SOCKS5 proxy for all outgoing connections.
tr: Belirtilen SOCKS5 vekil sunucusunu tüm dışarı giden bağlantılar için kullan.

en: Server
tr: Sunucu

en: Naming
tr: İsimlendirme

en: How much can be downloaded this month (K/M/G)
tr: Bu ay ne kadar indirme yapılabileceği (K/M/G)

note: Reset day of the download quota
en: Reset day
tr: Sıfırlama günü

en: On which day of the month or week (1=Monday) does your ISP reset the quota? (Optionally with hh:mm)
tr: Ayın veya haftanın (1=Pazartesi) hangi günü İnternet Erişim Sağlayıcınız kotayı sıfırlar? (Seçime dayalı olarak ss:dd ile)

en: Should downloading resume after the quota is reset?
tr: İndirme, kota sıfırlandıktan sonra devam etmeli mi?

note: Does the quota get reset every day, week or month?
en: Quota period
tr: Kota periyodu

en: Does the quota get reset each day, week or month?
tr: Kota her gün, hafta veya ay sıfırlanıyor mu?

en: Check before download
tr: İndirmeden önce kontrol et

en: Try to predict successful completion before actual download (slower!)
tr: Hakiki indirmeden önce başarılı tamamlamayı öngörmeyi dene (daha yavaş!)

en: SSL Ciphers
tr: SSL Şifreleri

en: Increase performance by forcing a lower SSL encryption strength.
tr: Daha düşük şifreleme kuvveti zorlayarak performansı arttır.

en: Maximum retries
tr: Azami tekrar deneme

en: Maximum number of retries per server
tr: Sunucu başı azami tekrar deneme sayısı

en: Abort jobs that cannot be completed
tr: Tamamlanamayacak işleri iptal et

en: When during download it becomes clear that too much data is missing, abort the job
tr: İndirme esnasında çok fazla verinin eksik olduğu anlaşıldığında, işi iptal et

note: Caption - Button: Add server
en: Add Server
tr: Sunucu Ekle

note: User defined name for server
en: Server description
tr: Sunucu tanımlaması

note: Server port
en: Port
tr: Bağlantı Noktası

note: Server username
en: Username
tr: Kullanıcı İsmi

note: Server password
en: Password
tr: Parola

note: Server timeout
en: Timeout
tr: Zaman Aşımı

en: Account expiration date
tr: Hesabın sonlanma tarihi

en: Warn 5 days in advance of account expiration date.
tr: Sonlanma tarihinden 5 gün evvel ikaz et.

en: Quota for this server, counted from the time it is set. In bytes, optionally follow with K,M,G.<br />Checked every few minutes. Notification is sent when quota is spent.
tr: Bu sunucu için, ayarlandığı zamandan itibaren hesaplanan kota. Bayt olarak, seçime dayalı bir şekilde K, M, G  takip edebilir. <br /> Her birkaç dakikada bir kontrol edilir. Kota sonuna ulaşıldığında bir bildirim gönderilir.

note: Server's retention time in days
en: Retention time
tr: Muhafaza süresi

note: Server SSL tickbox
en: Secure connection to server
tr: Sunucuya güvenli bağlantı

en: Certificate verification
tr: Sertifika doğrulaması

en: When SSL is enabled: - Strict: enforce full certificate verification. This is the most secure setting. - Medium: verify that the certificate is valid and matches the server address, but allow certificates locally injected (for example by firewall or virus scanner).- Minimal: verify that the certificate is valid. This is not secure, any valid certificate could be used. - Disabled: no certification verification. This is not secure at all, anyone could intercept your connection.
tr: SSL etkinleştirildiğinde: - Katı: tam sertifika doğrulamasını zorla. Bu, en emniyetli ayardır. - Orta: sertifikanın geçerli ve sunucu adresiyle eşleştiğini doğrula, ama yerel olarak zerkedilen sertifikalara (mesela güvenlik duvarı veya virüs tarayıcısı tarafından) izin ver. - Asgari: sertifikanın geçerli olduğunu doğrula. Bu, güvenli değildir ve herhangi bir sertifika kullanılabilir. - Devre dışı: hiçbir sertifika doğrulaması yok. Bu, hiçbir şekilde güvenli değildir, herhangi biri bağlantınızı dinleyebilir.

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Minimal
tr: Asgari

en: Medium
tr: Orta

en: Strict
tr: Katı

note: Explain server priority
en: 0 is highest priority, 100 is the lowest priority
tr: 0 en yüksek öncelik, 100 ise en düşük önceliktir

note: Server required tickbox
en: Required
tr: Gerekli

en: In case of connection failures, the download queue will be paused for a few minutes instead of skipping this server
tr: Bağlantı kopması durumunda, indirme kuyruğu bu sunucuyu atlamak yerine birkaç dakikalığına duraklatılacaktır

note: Server optional tickbox
en: Optional
tr: Seçime Dayalı

en: For unreliable servers, will be ignored longer in case of failures
tr: İstikrarsız sunucular için, başarısızlık durumunda daha uzun süre dikkate alınmayacaktır

note: Enable server tickbox
en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Articles per request
tr: Talep başı makale

en: Request multiple articles per connection without waiting for each response first.<br />This can improve download speeds, especially on connections with higher latency.
tr: Her bir cevabı beklemeden bağlantı başına birden fazla makale talep et.<br />Bu, indirme hızlarını bilhassa yüksek gecikmeli bağlantılarda arttırabilir.

note: Button: Remove server
en: Remove Server
tr: Sunucuyu Kaldır

note: Button: Test server - Wizard step
en: Test Server
tr: Sunucuyu Dene

note: Button: Clear server's byte counters
en: Clear Counters
tr: Sayaçları Temizle

en: Testing server details...
tr: Sunucu ayrıntıları deneniyor...

en: Bandwidth
tr: Bant genişliği

en: Personal notes
tr: Kişisel notlar

en: Article availability
tr: Makale bulunurluluğu

en: %f% available of %d requested articles
tr: Talep edilen %d makaleden % %f  mevcut

note: Config->Scheduling
en: Add Schedule
tr: Zamanlama Ekle

note: Config->Scheduling
en: Frequency
tr: Frekans

note: Config->Scheduling
en: Action
tr: Eylem

note: Config->Scheduling
en: Arguments
tr: Argümanlar

note: Config->Scheduling
en: Current Schedules
tr: Güncel Zamanlayıcılar

en: The checkbox next to the feed name should be ticked for the feed to be enabled and be automatically checked for new items.<br />When a feed is added, it will only pick up new items and not anything already in the RSS feed unless you press "Force Download".
tr: Beslemenin etkinleştirilmesi ve otomatik olarak yeni unsurlar için kontrol edilmesi için besleme isminin yanındaki kutucuğun işaretlenmesi gerekir.<br />Yeni bir besleme eklendiğinde sadece yeni unsurları dikkate alacaktır, "İndirmeyi Zorla" düğmesine basmassanız RSS beslemesinde zaten bulunan şeyleri dikkate almayacaktır.

note: Config->RSS, placeholder (cannot be too long)
en: Seperate multiple URLs by a comma
tr: Birden fazla URL'leri virgülle ayırın

note: Config->RSS button
en: Read Feed
tr: Beslemeyi Oku

note: Config->RSS button
en: Force Download
tr: İndirmeyi Zorla

en: Apply filters
tr: Filtreleri Uygula

note: Config->RSS edit button
en: Edit
tr: Düzenle

note: Config->RSS when will be the next RSS scan
en: Next scan at
tr: Gelecek tarama şu zamanda

note: Config->RSS table column header
en: Order
tr: Sıra

note: Config->RSS table column header
en: Type
tr: Tür

note: Config->RSS table column header
en: Filter
tr: Filtre

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Accept
tr: Kabul et

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Reject
tr: Reddet

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Requires
tr: Gereklilikler

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: RequiresCat
tr: ZorunluDizin

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At least
tr: En az

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At most
tr: En çok

note: Config->RSS filter-type selection menu "From Season/Episode"
en: From SxxEyy
tr: SxxEyy'den Başlayarak

note: Config->RSS filter-type selection menu "From Show Season/Episode"
en: From Show SxxEyy
tr: Dizi SxxEyy'den Başlayarak

note: Config->RSS section header
en: Matched
tr: Eşleşmiş

note: Config->RSS section header
en: Not Matched
tr: Eşleşmemiş

note: Config->RSS section header
en: Downloaded
tr: İndirilmiş

note: Config->RSS button
en: Read All Feeds Now
tr: Tüm Beslemeleri Şimdi Oku

en: If only the <em>Default</em> category is selected, notifications are enabled for jobs in all categories.
tr: Eğer sadece <em>Varsayılan</em> kategorisi seçildiyse, bildirimler tüm kategorilerdeki işler için etkinleştirilir.

en: Email Notification On Job Completion
tr: İş Tamamlanmasında E-posta Bildirimi

note: When to send email
en: Never
tr: Asla

note: When to send email
en: Always
tr: Daima

note: When to send email
en: Error-only
tr: Sadece Hatada

en: Disk Full Notifications
tr: Disk Dolu Bildirimleri

en: Send email when disk is full and SABnzbd is paused.
tr: Disk dolduğunda ve SABnzbd duraklatıldığında e-posta gönder.

en: Send RSS notifications
tr: RSS bildirimleri gönder

en: Send email when an RSS feed adds jobs to the queue.
tr: Bir RSS beslemesi kuyruğa iş eklediğinde e-posta gönder.

en: SMTP Server
tr: SMTP Sunucusu

en: Set your ISP's server for outgoing email.
tr: Giden e-postalar için İSS'nizin sunucusunu ayarlayın.

en: Email Recipient
tr: E-posta Alıcısı

en: Email address to send the email to.
tr: E-postanın gönderileceği e-posta adresi.

en: Email Sender
tr: E-posta göndericisi

en: Who should we say sent the email?
tr: Kimin bu e-postayı gönderdiğini söylememiz gerekiyor?

en: OPTIONAL Account Username
tr: SEÇİME DAYALI Hesap Kullanıcı İsmi

en: For authenticated email, account name.
tr: Kimlik doğrulamalı e-posta için hesap ismi.

en: OPTIONAL Account Password
tr: SEÇİME DAYALI Hesap Parolası

en: For authenticated email, password.
tr: Kimlik doğrulamalı e-posta için parola.

en: Notification Sent!
tr: Bildirim Gönderildi!

note: Don't translate "NotifyOSD"
en: Enable NotifyOSD
tr: NotifyOSD'yi Etkinleştir

note: Header for macOS Notfication Center section
en: Notification Center
tr: Bildirim Merkezi

en: Enable Windows Notifications
tr: Windows Bildirimlerini Etkinleştir

en: Windows Notifications
tr: Windows Bildirimleri

note: Prowl settings
en: Enable Prowl notifications
tr: Prowl bildirimlerini etkinleştir

note: Prowl settings
en: Requires a Prowl account
tr: Bir Prowl hesabına ihtiyaç duyar

note: Prowl settings
en: API key for Prowl
tr: Prowl için API anahtarı

note: Prowl settings
en: Personal API key for Prowl (required)
tr: Prowl için kişisel API anahtarı (gerekli)

note: Pushover settings
en: Enable Pushover notifications
tr: Pushover bildirimlerini etkinleştir

note: Pushoversettings
en: Requires a Pushover account
tr: Bir Pushover hesabına ihtiyaç duyar

note: Pushover settings
en: Application Token
tr: Uygulama Jetonu

note: Pushover settings
en: Application token (required)
tr: Uygulama jetonu (gerekli)

note: Pushover settings
en: User Key
tr: Kullanıcı Anahtarı

note: Pushover settings
en: User Key (required)
tr: Kullanıcı Anahtarı (gerekli)

note: Pushover settings
en: Device(s)
tr: Cihazlar

note: Pushover settings
en: Device(s) to which message should be sent
tr: Mesajın gönderilmesi gereken cihazlar

note: Pushover settings
en: Emergency retry
tr: Acil tekrar deneme

en: How often (in seconds) the same notification will be sent
tr: Ne sıklıkla (saniye olarak) aynı bildirimin gönderileceği

note: Pushover settings
en: Emergency expire
tr: Acil durum süresinin dolması

en: How many seconds your notification will continue to be retried
tr: Kaç saniye boyunca bildiriminizin tekrar deneneceği

note: Pushbullet settings
en: Enable Pushbullet notifications
tr: Pushbullet bildirimlerini etkinleştir

note: Pushbulletsettings
en: Requires a Pushbullet account
tr: Bir Pushbullet hesabına ihtiyaç duyar

note: Pushbullet settings
en: Personal API key
tr: Kişisel API anahtarı

note: Pushbullet settings
en: Your personal Pushbullet API key (required)
tr: Kişisel Pushbullet API anahtarınız (gerekli)

note: Pushbullet settings
en: Device
tr: Cihaz

note: Pushbullet settings
en: Device to which message should be sent
tr: Mesajın yollanması gereken cihaz

note: Apprise settings
en: Enable Apprise notifications
tr: Apprise bildirimlerini etkinleştir

en: Send notifications directly to any notification service you use.<br>For example: Slack, Discord, Telegram, or any service from over 100 supported services!
tr: Bildirimleri kullandığınız herhangi bir bildirim hizmetine doğrudan gönderin.<br>Örneğin: Slack, Discord, Telegram veya 100'den fazla desteklenen hizmetten herhangi biri!

note: Apprise settings
en: Use default Apprise URLs
tr: Varsayılan Apprise URL'lerini kullan

en: Apprise defines service connection information using URLs.<br>Read the Apprise wiki how to define the URL for each service.<br>Use a comma and/or space to identify more than one URL.
tr: Apprise, hizmet bağlantı bilgilerini URL'ler kullanarak tanımlar.<br>Her hizmet için URL'nin nasıl tanımlanacağını öğrenmek için Apprise wiki'sini okuyun.<br>Birden fazla URL tanımlamak için virgül ve/veya boşluk kullanın.

en: Override the default URLs for specific notification types below, if desired.
tr: İstenirse, belirli bildirim türleri için aşağıdaki varsayılan URL'lerin yerine koy.

note: Header for Notification Script notification section
en: Notification Script
tr: Bildirim Betiği

note: Notification Script settings
en: Enable notification script
tr: Bildirim betiğini etkinleştir

note: Notification Scriptsettings
en: Executes a custom script
tr: Kişiselleştirilmiş bir betik çalıştırır

note: Notification Scriptsettings
en: Which script should we execute for notification?
tr: Bildirim için hangi betiği çalıştırmamız gerekir?

en: Indexers can supply a category inside the NZB which SABnzbd will try to match to the categories defined below. Additionally, you can add terms to "Indexer Categories / Groups" to match more categories. Use commas to separate terms. Wildcards in the terms are supported. <br>More information can be found on the Wiki.
tr: İndeksleyiciler NZB dosyası içinde bir kategori sağlayabilirler, ki SABnzbd bunu aşağıda tanımlanan kategorilerle eşleştirmeyi deneyecektir. Buna ilaveten, "İndeksleyici Kategorileri / Grupları" bölümüne daha fazla kategoriyle eşleşmesi için terim ekleyebilirsiniz. Terimleri ayırmak için virgül kullanın. Terimlerde joker kullanabilirsiniz. <br>Daha fazla bilgi Viki'de bulunabilir.

en: Ending the path with an asterisk * will prevent creation of job folders.
tr: Yolun sonuna bir asterisk * koyarsanız, bu, iş dizinlerinin oluşturulmasına engel olacaktır.

en: Relative folders are based on
tr: Göreli dizinler şuna dayalı olacaktır

en: Folder/Path
tr: Dizin/Yol

en: Indexer Categories / Groups
tr: İndeksleyici Kategorileri / Gruplar

en: Pattern Key
tr: Desen Anahtarı

en: Clear
tr: Temizle

en: Presets
tr: Ön ayarlar

en: Affected Categories
tr: Etkilenen Kategoriler

en: Meaning
tr: Anlam

en: Pattern
tr: Desen

en: Result
tr: Netice

en: Title
tr: Başlık

en: Movie Name
tr: Film İsmi

en: Movie.Name
tr: Film.İsmi

en: Movie_Name
tr: Film_İsmi

en: Show Name
tr: Dizi İsmi

en: Show.Name
tr: Dİzi.İsmi

en: Show_Name
tr: Dizi_İsmi

en: Season Number
tr: Sezon Sayısı

en: Episode Number
tr: Bölüm Sayısı

en: Episode Name
tr: Bölüm İsmi

en: Episode.Name
tr: Bölüm.İsmi

en: Episode_Name
tr: Bölüm_İsmi

en: Extension
tr: Uzantı

en: Part Number
tr: Blok sayısı

en: Decade
tr: On yıl

en: Original Filename
tr: Özgün Dosya İsmi

en: Original Job Name
tr: Özgün İş İsmi

en: Lower Case
tr: Küçük Harfle

en: TEXT
tr: METİN

en: text
tr: metin

en: file
tr: dosya

en: Sort String
tr: Sıralama Dizesi

en: Multi-part Label
tr: Çoklu blok etiketi

en: Show folder
tr: Dizi dizini

en: Season folder
tr: Sezon dizini

en: In folders
tr: Şu dizinlerde

en: No folders
tr: Dizin yok

en: Job Name as Filename
tr: İş ismi Dosya İsmi Olarak

en: Series
tr: Dizi

note: Note for title expression in Sorting that does case adjustment
en: case-adjusted
tr: büyük-küçük harf ayarlanmış

en: Processed Result
tr: İşlenmiş Sonuç

en: Any property
tr: Herhangi bir özellik

en: property
tr: özellik

en: GuessIt Property
tr: Guessit Özelliği

en: GuessIt.Property
tr: Guessit.Özelliği

en: GuessIt_Property
tr: Guessit_Özelliği

en: Minimum Filesize
tr: Asgari Dosya Boyutu

en: Affected Job Types
tr: Etkilenen İş Türleri

en: All
tr: Hepsi

en: Series with air dates
tr: Yayınlama tarihleri olan diziler

en: Movies
tr: Filmler

en: Other / Unknown
tr: Diğer / Bilinmeyen

en: <p>Use Sorters to automatically organize your completed downloads. For example, put all episodes from a series in a season-specific folder. Or, put movies in a folder named after the movie.</p><p>Sorters are tried in order of appearance and can be reordered by dragging and dropping.<br/>The first active sorter that matches both the affected category and job type is applied.</p><p>More options are available when Advanced Settings is checked.<br/>Detailed information can be found on the Wiki.</p>
tr: <p>Tamamlanmış indirmelerinizi otomatik olarak düzenlemek için Sıralayıcıları kullanın. Mesela, bir dizinin tüm bölümlerini sezona özel bir dizine koyun. Veya filmleri, ismini filmden alan bir dizine koyun.</p><p>Sıralayıcılar görünüm sırasına göre denenir ve sürükeyip bırakarak tekrar düzenlenebilir.<br/>Hem etkilenen kategori, hem de iş türü ile eşleşen ilk faal sıralayıcı uygulanır.</p><p>Gelişmiş Ayarlar işaretlendiğinde daha fazla seçenek mevcut olur.<br/>Teferruatlı bilgi Viki'de bulunabilir.</p>

en: Add Sorter
tr: Sıralayıcı Ekle

en: Remove Sorter
tr: Sıralayıcıyı Kaldır

en: Test Data
tr: Deneme Verileri

en: Quick start
tr: Hızlı başlangıç

en: Move and rename all episodes in the "tv" category to a show-specific folder
tr: "tv" kategorisindeki tüm bölümleri diziye özel bir dizine taşı ve tekrar isimlendir

en: Move and rename all movies in the "movies" category to a movie-specific folder
tr: "Film" kategorisindeki tüm filmleri filmlere özel bir dizine taşı ve tekrar isimlendir

en: Rarely used options. For their meaning and explanation, click on the Help button to go to the Wiki page.<br>Don't change these without checking the Wiki first, as some have serious side-effects.<br>The default values are between parentheses.
tr: Nadiren kullanılan seçenekler. Anlamları ve açıklama için Viki sayfasına gitmek maksadıyla Yardım düğmesine tıklayın.<br>Bazılarının ciddi yan etkileri olduğundan dolayı bunları Viki'yi kontrol etmeden değiştirmeyin.<br>Varsayılan değerler parantez içindedir.

en: Values
tr: Değerler

note: Job details page
en: Edit NZB Details
tr: NZB Ayrıntılarını Düzenle

note: Job details page, delete button
en: Delete
tr: Sil

note: Job details page, filename column header
en: Filename
tr: Dosya ismi

en: Free Space
tr: Boş alan

en: Temp Folder
tr: Geçici Dizin

en: Multi-Operations
tr: Çoklu-İşlemler

en: Hold shift key to select a range
tr: Bir aralık seçmek için Shift tuşunu basılı tutun

en: Check all
tr: Hepsini seç

en: Restart SABnzbd
tr: SABnzbd'yi tekrar başlat

en: On queue finish
tr: Kuyruk bitiminde

en: Status and interface options
tr: Durum ve arayüz seçenekleri

en: Or drag and drop files in the window!
tr: Veya dosyaları pencereye sürükleyip bırakın!

en: Lost connection to SABnzbd..
tr: SABnzbd'ye bağlantı kesildi.

en: In case of SABnzbd restart this screen will disappear automatically!
tr: SABnzbd'nin tekrar başlatılması durumunda bu ekran otomatik olarak yok olacaktır!

en: WARNING:
tr: İKAZ:

en: Fetch
tr: Al

en: Web Interface
tr: Web arayüzü

en: Refresh rate
tr: Tazeleme oranı

en: Use global interface settings
tr: Genel arayüz ayarlarını kullan

en: Queue item limit
tr: Kuyruk unsur sınırı

en: History item limit
tr: Tarihçe unsur sınırı

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Extra queue columns
tr: Ek kuyruk sütunları

en: Extra history columns
tr: Ek tarihçe sütunları

en: page
tr: sayfa

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: articles
tr: makale

en: Rename
tr: Tekrar İsimlendir

en: Queue repair
tr: Kuyruk tamiri

en: Show active connections
tr: Faal bağlantıları göster

en: Unblock
tr: Engeli kaldır

en: Orphaned jobs
tr: Öksüz işler

en: Send back to queue
tr: Kuyruğa geri gönder

en: Delete All
tr: Tümünü Sil

en: Retry all
tr: Tümünü tekrar dene

en: Are you sure you want to delete all folders in your Temporary Download Folder? This cannot be undone!
tr: Geçici İndirme Dizini'ndeki tüm dizinleri silmek istediğinizden emin misiniz? Bu geri alınamaz!

en: Fetch NZB from URL
tr: URL konumundan NZB al

en: Upload NZB
tr: NZB Yükle

en: Optionally specify a filename
tr: Seçime dayalı olarak bir dosya ismi belirtin

en: Submit
tr: Gönder

en: Remove all selected files
tr: Tüm seçili dosyaları kaldır

en: Hide/show completed files
tr: Tamamlanmış dosyaları sakla/göster

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: When you Retry a job, 'Duplicate Detection' and 'Abort jobs that cannot be completed' are disabled.
tr: Bir işi tekrar denediğinizde, 'Kopya Tespiti' ve 'Tamamlanamayacak işleri iptal et' devre dışı bırakılır.

en: View Script Log
tr: Betik Kütüğünü Görüntüle

en: Renaming the job will abort Direct Unpack.
tr: İşi tekrar isimlendirmek Doğrudan Açmayı iptal edecektir.

en: LocalStorage (cookies) are disabled in your browser, interface settings will be lost after you close the browser!
tr: YerelDepolama (LocalStorage, çerezler) tarayıcınızda devre dışı, arayüz ayarları tarayıcınızı kapattığınızda kaybolacaktır!

en: Glitter has some (new) features you might like!
tr: Glitter'de sevebileceğiniz bazı (yeni) işlevler vardır!

en: Custom
tr: Kişisel

en: Compact layout
tr: Sıkışık düzen

en: Always use full screen width
tr: Daima tam ekran genişliğini kullan

en: Tabbed layout <br/>(separate queue and history)
tr: Sekmeli düzen <br/>(kuyruk ve tarihçeyi ayır)

en: Speed
tr: Hız

en: Confirm Queue Deletions
tr: Kuyruk Silmelerini Teyit Et

en: Confirm History Deletions
tr: Tarihçe Silmelerini Teyit Et

en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolları

en: Shift+Arrow key: Browse Queue and History pages
tr: Shift+İmleç Tuşu: Kuyruk ve Tarihçe sayfalarını tara

en: How long or untill when do you want to pause? (in English!)
tr: Ne kadar veya ne zamana dek duraklatmak istiyorsunuz? (İngilizce olarak!)

en: Sorry, we could not interpret that. Try again.
tr: Özür dileriz, bunu yorumlayamadık. Tekrar deneyin.

en: Pause for...
tr: Şu süre boyunca duraklat...

en: Refresh
tr: Yenile

en: All usernames, passwords and API-keys are automatically removed from the log and the included copy of your settings.
tr: Bütün kullanıcı isimleri, parolalar ve API anahtarları otomatik olarak kütükten ve ayarlarınızın birlikte verilen kopyasından kaldırılır.

en: Sort by % downloaded <small>Most&rarr;Least</small>
tr: İndirilen % ile sırala <small>Azami&rarr;Asgari</small>

en: Sort by Age <small>Oldest&rarr;Newest</small>
tr: Yaşa göre sırala <small>En eski&rarr;En yeni</small>

en: Sort by Age <small>Newest&rarr;Oldest</small>
tr: Yaşa göre sırala <small>En yeni&rarr;En eski</small>

en: Sort by Name <small>A&rarr;Z</small>
tr: İsme göre sırala <small>A&rarr;Z</small>

en: Sort by Name <small>Z&rarr;A</small>
tr: İsme göre sırala  <small>Z&rarr;A</small>

en: Sort by Size <small>Smallest&rarr;Largest</small>
tr: Boyuta göre sırala <small>En küçük&rarr;En büyük</small>

en: Sort by Size <small>Largest&rarr;Smallest</small>
tr: Boyuta göre sırala <small>En büyük&rarr;En küçük</small>

en: Uploading
tr: Gönderiliyor

en: Forcing disconnect
tr: Bağlantının kesilmesi zorlanıyor

en: Removing job
tr: İş kaldırılıyor

en: Removing jobs
tr: İşler kaldırılıyor

en: SABnzbd Quick-Start Wizard
tr: SABnzbd Hızlı-Başlama Sihirbazı

en: SABnzbd Version
tr: SABnzbd Sürümü

note: Button to go to previous Wizard page
en: Previous
tr: Önceki

note: Button to go to next Wizard page
en: Next
tr: Sonraki

en: Server Details
tr: Sunucu Ayrıntıları

en: Please enter in the details of your primary usenet provider.
tr: Lütfen birincil usenet sağlayıcınızın ayrıntılarını girin.

en: The number of connections allowed by your provider
tr: Sağlayıcınız tarafından izin verilen bağlantı sayısı

note: Wizard: examples of amount of connections
en: E.g. 8 or 20
tr: Mesela 8 veya 20

en: Select only if your provider allows SSL connections.
tr: Sadece sağlayıcınız SSL bağlantılara müsaade ediyorsa seçin.

en: Click to test the entered details.
tr: Girilen ayrıntıları denemek için tıklayın.

note: Abbreviation for "for example"
en: E.g.
tr: Mesela

note: Wizard step
en: Setup is now complete!
tr: Yapılandırma artık tamamlandı!

note: Wizard tip
en: SABnzbd will now be running in the background.
tr: SABnzbd, artık arka plan çalışacaktır.

note: Wizard tip
en: Closing any browser windows/tabs will NOT close SABnzbd.
tr: Tarayıcı pencerelerini/sekmelerini kapatmak SABnzbd'yi KAPATMAYACAKTIR.

en: It is recommended you right click and bookmark this location and use this bookmark to access SABnzbd when it is running in the background.
tr: SABnzbd arka planda çalışırken ona erişmek için bu konumu sağ tıklayıp yer imlerine eklemeniz ve bu yer imini kullanmanız tavsiye edilir.

en: Further help can be found on our
tr: Daha fazla yardım bizim şu sitemizde bulunabilir:

note: Wizard step
en: Go to SABnzbd
tr: SABnzbd'ye git

note: Wizard EXIT button on first page
en: Exit SABnzbd
tr: SABnzb'den çık

note: Wizard START button on first page
en: Start Wizard
tr: Sihirbazı Başlat

note: Tooltip for disabled Next button
en: Click on Test Server before continuing
tr: Devam etmeden evvel Sunucuyu Dene unsuruna tıklayın

en: Restore backup
tr: Yedeklemeyi geri getir

en: 
    SABnzbd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions.
    It is licensed under the GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2 or (at your option) any later version.
tr: 
    SABnzbd KESİNLİKLE GARANTİSİZ bir şekilde sağlanır.
    Bu, özgür bir yazılımdır ve bazı koşullar kapsamında onu tekrar dağıtmanıza izin verilir.
    GNU GENEL KAMU LİSANSI Sürüm 2 veya (sizin seçiminize dayalı olarak) herhangi daha yeni bir sürüm kapsamında lisanslanmıştır.

note: Error message
en: Failed to rename %s to %s
tr: %s unsurunun %s olarak tekrar isimlendirilmesi başarısız oldu

note: Error message
en: Failed to rename similar file: %s to %s
tr: Benzer dosyanın tekrar isimlendirilmesi başarısız oldu: %s unsurunun %s olarak

en: Unauthorized access
tr: İzinsiz erişim

en: File not on server
tr: Dosya sunucuda yok

en: Server could not complete request
tr: Sunucu talebi tamamlayamadı

note: Error message
en: URLGRABBER CRASHED
tr: URLGRABBER ÇÖKTÜ

en: Unusable NZB file
tr: Kullanılamaz NZB dosyası

en: URL Fetching failed; %s
tr: URL alımı başarısız oldu; %s

en: Trying to fetch NZB from %s
tr: NZB dosyasının %s konumundan alınması deneniyor
