SABnzbd-5.1.0 - en to pl translation catalogue (754 entries)

note: Notification - Status page, table column header, actual message
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

note: Notification
en: Error
pl: Błąd

note: Error message
en: Failed to start web-interface
pl: Nie udało się uruchomić interfejsu WWW

note: Warning message
en: Cannot find web template: %s, trying standard template
pl: Nie znaleziono szablonu: %s, próbuję użyć standardowego szablonu

note: Error message
en: par2 binary... NOT found!
pl: Program par2 ... NIE znaleziono!

note: Warning message
en: Your UNRAR version is %s, we recommend version %s or higher.<br />
pl: Twoja wersja unrar to %s, zalecana jest wersja %s lub wyższa.<br />

note: Error message
en: unrar binary... NOT found
pl: Program unrar ... NIE znaleziono!

note: Warning message
en: 7za binary... NOT found!
pl: Program 7za... NIE znaleziono!

note: Warning message
en: Please be aware the 0.0.0.0 hostname will need an IPv6 address for external access
pl: Nazwa hosta 0.0.0.0 wymaga adresu IPv6 do dostępu z zewnątrz

note: Error message
en: HTTP and HTTPS ports cannot be the same
pl: Porty dla HTTP i HTTPS nie mogą być takie same

note: Warning message
en: Disabled HTTPS because of missing CERT and KEY files
pl: Wyłączono HTTPS z powodu braku plików CERT oraz KEY

note: Error message
en: Failed to start web-interface:
pl: Nie udało się uruchomić interfejsu WWW:

en: SABnzbd %s started
pl: Uruchomiono SABnzbd %s

en: SABnzbd shutdown finished
pl: SABnzbd został wyłączony

en: Signal %s caught, saving and exiting...
pl: Odebrano sygnał %s, zapisywanie i zamykanie programu...

note: Error message
en: Fatal error at saving state
pl: Błąd krytyczny podczas zapisywania stanu

en: Email succeeded
pl: Wiadomość wysłana

en: Test Notification
pl: Powiadomienie testowe

en: The hostname is not set.
pl: Nie ustawiono nazwy hosta.

en: There are no connections set. Please set at least one connection.
pl: Nie ustawiono maksymalnej liczby połączeń. Proszę umożliwić przynajmniej jedno połączenie.

en: Password masked in ******, please re-enter
pl: Hasło ukryte za ******, proszę wprowadzić je ponownie

en: Invalid server details
pl: Niewłaściwe dane serwera

en: Server address "%s:%s" is not valid.
pl: Nieprawidłowy adres serwera "%s:%s".

en: Timed out: Try enabling SSL or connecting on a different port.
pl: Upłynął limit czasu odpowiedzi: spróbuj włączyć SSL lub połącz się z innym portem.

en: Timed out
pl: Upłynął limit czasu odpowiedzi.

en: Could not determine connection result (%s)
pl: Nie można określić wyniku połączenia (%s)

en: Server requires username and password.
pl: Serwer wymaga podania nazwy użytkownika i hasła.

en: Connection Successful!
pl: Połączenie udane!

en: Authentication failed, check username/password.
pl: Błąd połączenia, sprawdź nazwę użytkownika i hasło.

en: Too many connections, please pause downloading or try again later
pl: Zbyt wiele połączeń, proszę wstrzymać pobieranie lub spróbować ponownie później

en: Resolving address
pl: Rozwiązywanie adresu

note: No value, used in dropdown menus
en: None
pl: Brak

note: Default value, used in dropdown menus
en: Default
pl: Domyślne

note: Error message
en: Disk full! Forcing Pause
pl: Dysk pełny! Wstrzymuję pobieranie

note: Error message
en: Disk error on creating file %s
pl: Błąd dysku podczas tworzenia pliku %s

note: Error message
en: Fatal error in Assembler
pl: Błąd krytyczny w module składającym

note: Warning message
en: Too little diskspace forcing PAUSE
pl: Zbyt mało miejsca na dysku, wymuszanie WSTRZYMANIA

en: Aborted, encryption detected
pl: Przerwano, wykryto szyfrowanie

en: Unwanted extension is in rar file %s
pl: Niepożądane rozszerzenie w pliku RAR %s

en: Aborted, unwanted extension detected
pl: Przerwano, wykryto niepożądane rozszerzenie

note: Warning message
en: Quota spent, pausing downloading
pl: Przekroczono limit, wstrzymywanie pobierania

note: Warning message - Notification
en: Quota
pl: Limit pobierania

en: Incorrect parameter
pl: Błędny parametr

en: %s is not a valid email address
pl: %s nie jest prawidłowym adresem email

en: Server address required
pl: Wymagane jest podanie adresu serwera

en: Invalid server address.
pl: Nieprawidłowy adres serwera.

en: %s is not a correct octal value
pl: %s nie jest prawidłową wartością w systemie ósemkowym

en: Queue not empty, cannot change folder.
pl: Kolejka nie jest pusta, nie można zmienić katalogu.

note: Error message
en: Cannot write to INI file %s
pl: Nie można zapisać pliku INI %s

note: Error message
en: Cannot create backup file for %s
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej %s

note: Error message
en: Incorrectly encoded password %s
pl: Nieprawidłowo zakodowane hasło %s

note: Error message
en: Cannot write to History database, check access rights!
pl: Nie można zapisać bazy danych historii, sprawdź prawa dostępu!

note: Error message
en: Damaged History database, created empty replacement
pl: Uszkodzona baza danych historii, utworzono w jej miejscu nową, pustą

note: Error message
en: SQL Command Failed, see log
pl: Błąd polecenia SQL, sprawdź logi

note: Error message
en: Failed to close database, see log
pl: Błąd zamykania bazy danych, sprawdź logi

note: Warning message
en: Invalid stage logging in history for %s
pl: Nieprawidłowy log etapu w historii dla %s

note: Warning message
en: Unknown Error while decoding %s
pl: Nieznany błąd podczas dekodowania %s

note: PP status
en: Completed
pl: Ukończone

en: Unpacked %s files/folders in %s
pl: Rozpakowano %s plików/katalogów w %s

note: Error message
en: Cannot read Watched Folder %s
pl: Nie można odczytać obserwowanego katalogu %s

en: Resuming
pl: Wznawianie

note: PP status - Priority pick list
en: Paused
pl: Wstrzymano

note: Warning message
en: You must set a maximum bandwidth before you can set a bandwidth limit
pl: Przed ustawieniem limitu przepustowości należy ustawić maksymalną przepustowość

en: Cannot connect to server %s [%s]
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s [%s]

en: Server name does not resolve
pl: Nie udało się rozwiązać nazwy serwera

note: Warning message
en: Server %s will be ignored for %s minutes
pl: Serwer %s będzie ignorowany przez %s minut

note: Error message
en: Failed to initialize %s@%s with reason: %s
pl: Błąd podczas inicjalizacji %s@%s: %s

en: Too many connections to server %s [%s]
pl: Zbyt wiele połączeń do serwera %s [%s]

en: Failed login for server %s [%s]
pl: Błąd logowania do serwera %s [%s]

note: Error message
en: Connecting %s@%s failed, message=%s
pl: Błąd połączenia %s@%s, komunikat=%s

en: Shutting down
pl: Wyłączanie

en: Failed to connect to mail server
pl: Błąd połączenia z serwerem pocztowym

en: Failed to initiate TLS connection
pl: Błąd połączenia TLS

en: The server didn't reply properly to the helo greeting
pl: Serwer nie odpowiedział poprawnie na polecenie HELO

en: Failed to authenticate to mail server
pl: Błąd uwierzytelnienia na serwerze pocztowym

en: No suitable authentication method was found
pl: Nie znaleziono odpowiedniej metody uwierzytelnienia

en: Unknown authentication failure in mail server
pl: Uwierzytelnienie na serwerze pocztowym nie powiodło się z nieznanej przyczyny

en: Failed to send e-mail
pl: Błąd wysyłania wiadomości email

en: Failed to close mail connection
pl: Nie udało się zamknąć połączenia z serwerem pocztowym

en: Cannot send, missing required data
pl: Nie można wysłać wiadomości, brak wymaganych danych

note: Error message
en: Cannot find email templates in %s
pl: Brak szablonów wiadomości email w %s

en: No recipients given, no email sent
pl: Nie podano adresatów, wiadomość nie została wysłana

note: Error message - Warning message
en: Cannot read %s
pl: Nie można odczytać %s

en: No email templates found
pl: Nie znaleziono szablonów wiadomości email

en: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd reports Disk Full
    
    Hi,
    
    SABnzbd has stopped downloading, because the disk is almost full.
    Please make room and resume SABnzbd manually.
pl: To: %s
    From: %s
    Date: %s
    Subject: SABnzbd zgłasza przekroczenie dopuszczalnej zajętości dysku
    
    Cześć,
    
    SABnzbd przestał pobierać pliki, ponieważ dysk jest prawie pełen.
    Opróżnij trochę miejsca i wznów działanie SABnzbd ręcznie.

en: Cannot create directory %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s

en: %s directory: %s error accessing
pl: Katalog %s: błąd dostępu do %s

note: Error message
en: Cannot change permissions of %s
pl: Nie można zmienić uprawnień %s

note: Error message
en: Failed making (%s)
pl: Nie udało się utworzyć (%s)

note: Error message
en: Failed moving %s to %s
pl: Nie udało się przenieść %s do %s

note: Error message
en: Failure in tempfile.mkstemp
pl: Błąd w tempfile.mkstemp

note: Error message
en: Saving %s failed
pl: Nie udało się zapisać %s

note: Error message
en: Loading %s failed
pl: Nie udało się wczytać %s

en: API Key missing, please enter the api key from Config->General into your 3rd party program:
pl: Brak klucza API, należy wprowadzić klucz API z sekcji Konfiguracja->Ogólne do zewnętrznego programu:

en: API Key incorrect, Use the api key from Config->General in your 3rd party program:
pl: Klucz API jest nieprawidłowy, użyj klucza API z sekcji Konfiguracja->Ogólne w zewnętrznym programie:

note: Config->RSS, tab header
en: Feed
pl: Kanał

en: Daily
pl: Codziennie

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: off
pl: wyłączone

en: Undefined server!
pl: Niezdefiniowany serwer!

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: Back
pl: Powrót

note: Footer: indicator of warnings
en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Idle
pl: Bezczynny

note: Main menu item
en: Queue
pl: Kolejka

note: Queue page button
en: Purge Queue
pl: Czyszczenie kolejki

note: Main menu item
en: History
pl: Historia

note: History page button
en: Purge History
pl: Wyczyść historię

en: Limit Speed
pl: Ogranicz prędkość

note: Notification - Pause downloading - Four way switch for duplicates - Config->Scheduling
en: Pause
pl: Wstrzymaj

note: One minute
en: min
pl: minuta

note: Notification - Resume downloading - Config->Scheduling
en: Resume
pl: Wznów

note: #: Config->Scheduler
en: Scan watched folder
pl: Przeszukaj obserwowany katalog

en: Read all RSS feeds
pl: Czytaj wszystkie kanały RSS

en: Complete Folder
pl: Katalog zakończonych

en: Incomplete Folder
pl: Katalog niezakończonych

en: Troubleshoot
pl: Rozwiązywanie problemów

note: Config->Scheduling
en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Restart without login
pl: Restart bez logowania

en: Quit
pl: Zakończ

en: Queue First 10 Items
pl: Zakolejkuj 10 pierwszych

en: Empty
pl: Brak

en: History Last 10 Items
pl: 10 ostatnich

en: Go to wizard
pl: Uruchom kreatora konfiguracji

en: Stopping...
pl: Zatrzymywanie...

en: h
pl: g

en: Update Available!
pl: Dostępna aktualizacja!

note: Error message
en: Error creating SSL key and certificate
pl: Błąd tworzenia klucza i certyfikatu SSL

en: Series Sorting
pl: Sortowanie seriali

en: Date Sorting
pl: Sortowanie według daty

en: Running script
pl: Uruchamianie skryptu

en: Unpack nesting too deep [%s]
pl: Zbyt głęboki poziom zagnieżdżenia podczas rozpakowywania [%s]

en: Joining
pl: Łączenie

en: Incomplete sequence of joinable files
pl: Niekompletna sekwencja plików do połączenia

en: File join of %s failed
pl: Łączenie pliku %s nie powiodło się

en: [%s] Error "%s" while joining files
pl: [%s] Błąd "%s" podczas łączenia plików

note: Error message
en: Error "%s" while running file_join on %s
pl: Błąd "%s" podczas uruchamiania file_join na %s

en: [%s] Joined %s files
pl: [%s] Połączono %s plików

en: Unpacking failed, %s
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, %s

en: [%s] Error "%s" while unpacking RAR files
pl: [%s] Błąd "%s" podczas rozpakowywania plików RAR

note: Error message
en: Error "%s" while running rar_unpack on %s
pl: Błąd "%s" podczas uruchamiania rar_unpack na %s

note: Warning message
en: Deleting %s failed!
pl: Usuwanie %s nie powiodło się!

en: Trying unrar with password "%s"
pl: Próba rozpakowania archiwum RAR z użyciem hasła "%s"

en: Unpacking
pl: Rozpakowywanie

en: Unpacking failed, unable to find %s
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, nie można znaleźć %s

en: Unpacking failed, CRC error
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, błąd CRC

en: Unpacking failed, write error or disk is full?
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, błąd zapisu lub zapełniony dysk?

en: Unpacking failed, archive requires a password
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, archiwum wymaga podania hasła

en: Unusable RAR file
pl: Bezużyteczny plik RAR

en: Trying 7zip with password "%s"
pl: Próba rozpakowania archiwum 7zip z użyciem hasła "%s"

note: Error message
en: see logfile
pl: sprawdź logi

en: Quick Checking
pl: Szybkie sprawdzanie

note: PP phase "repair"
en: Repair
pl: Naprawa

en: [%s] Quick Check OK
pl: [%s] Szybkie sprawdzenie OK

en: Starting Repair
pl: Rozpoczynanie naprawy

en: Repairing failed, %s
pl: Naprawa nie powiodła się, %s

note: Error message
en: Error %s while running par2_repair on set %s
pl: Błąd %s podczas uruchamiania par2_repair na zestawie %s

note: Error message
en: Error "%s" while running par2_repair on set %s
pl: Błąd "%s" podczas wykonywania par2_repair na zestawie %s

en: [%s] PAR2 received incorrect options, check your Config->Switches settings
pl: [%s] PAR2 otrzymał nieprawidłowe opcje, sprawdź ustawienia w sekcji Konfiguracja->Przełączniki

en: [%s] Verified in %s, all files correct
pl: [%s] Zweryfikowano w %s, wszystkie pliki prawidłowe

en: [%s] Verified in %s, repair is required
pl: [%s] Zweryfikowano w %s, wymagana naprawa

en: Fetching %s blocks...
pl: Pobieranie %s bloków...

en: Fetching
pl: Pobieranie

en: Repair failed, not enough repair blocks (%s short)
pl: Naprawa nie powiodła się, brak wystarczającej ilości bloków naprawczych (brakuje %s)

en: Repairing
pl: Naprawianie

en: [%s] Repaired in %s
pl: [%s] Naprawiono w %s

note: Notification
en: Disk full
pl: Dysk pełny

en: Verifying
pl: Weryfikowanie

en: Trying SFV verification
pl: Próba weryfikacji SFV

en: left
pl: pozostało

note: Error message
en: Suspect error in downloader
pl: Nieobsługiwany błąd w module pobierania

en: This server does not allow SSL on this port
pl: Serwer nie obsługuje SSL na tym porcie

note: Notification
en: Startup/Shutdown
pl: Uruchomienie/Wyłączenie

note: Notification - Config->RSS after adding to queue
en: Added NZB
pl: Dodano NZB

en: Post-processing started
pl: Uruchomiono przetwarzanie końcowe

note: Notification
en: Job finished
pl: Zadanie ukończone

note: Notification
en: Job failed
pl: Zadanie nie powiodło się

note: Notification
en: Queue finished
pl: Kolejka ukończona

note: Notification
en: Other Messages
pl: Inne komunikaty

note: Notification action
en: Open complete folder
pl: Otwórz katalog zakończonych

note: Queue status "download" - Post processing pick list - Config->RSS button "download item"
en: Download
pl: Pobierz

en: Not available
pl: Niedostępne

note: Warning message
en: Failed to send Prowl message
pl: Błąd wysyłania wiadomości Prowl

note: Error message
en: Bad response from Pushover (%s): %s
pl: Zła odpowiedź od Pushover (%s): %s

note: Error message - Warning message
en: Failed to send pushover message
pl: Nie udało się wysłać wiadomości Pushover

note: Error message
en: Bad response from Pushbullet (%s): %s
pl: Zła odpowiedź od Pushbullet (%s): %s

note: Warning message
en: Failed to send pushbullet message
pl: Nie udało się wysłać wiadomości Pushbullet

note: Warning message
en: Empty NZB file %s
pl: Pusty plik NZB %s

en: Aborted, cannot be completed
pl: Przerwano, nie można ukończyć

note: Error message
en: Error importing %s
pl: Błąd importu %s

en: DUPLICATE
pl: DUPLIKAT

en: ENCRYPTED
pl: ZASZYFROWANY

en: TOO LARGE
pl: ZA DUŻY

en: INCOMPLETE
pl: NIEKOMPLETNY

en: UNWANTED
pl: NIEPOŻĄDANY

en: WAIT %s sec
pl: CZEKAM %s s

en: Downloaded in %s at an average of %sB/s
pl: Pobrano w %s ze średnią %sB/s

note: Config->RSS filter-type selection menu (e.g. ">3d", "<12h") - Job details page, file age column header
en: Age
pl: Wiek

en: %s articles were malformed
pl: %s artykułów było uszkodzonych

en: %s articles were missing
pl: Brakowało %s artykułów

en: %s articles had non-matching duplicates
pl: %s artykułów posiadało niepasujące duplikaty

en: Ignoring duplicate NZB "%s"
pl: Ignoruję zduplikowany NZB "%s"

en: Pausing duplicate NZB "%s"
pl: Wstrzymuję zduplikowany NZB "%s"

note: Error message
en: Cannot create temp file for %s
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku dla %s

note: Error message
en: Error while adding %s, removing
pl: Błąd podczas dodawania %s, usuwanie

note: Error message
en: Error removing %s
pl: Błąd podczas usuwania %s

note: Warning message
en: Failed to import %s files from %s
pl: Nie udało się zaimportować %s plików z %s

note: Error message
en: Incompatible queuefile found, cannot proceed
pl: Znaleziono niekompatybilny plik kolejki, nie można kontynuować

note: Error message
en: Error loading %s, corrupt file detected
pl: Błąd ładowania %s, wykryto uszkodzony plik

en: NZB added to queue
pl: NZB dodany do kolejki

en: Problem with
pl: Problem z

en: 
        SABnzbd needs a free tcp/ip port for its internal web server.<br>
        Port %s on %s was tried , but it is not available.<br>
        Some other software uses the port or SABnzbd is already running.<br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a different port number.
pl: 
        SABnzbd wymaga wolnego portu TCP/IP dla wewnętrznego serwera WWW.<br>
        Próbowano użyć portu %s na %s, ale nie jest on dostępny.<br>
        Inny program używa tego portu lub SABnzbd jest już uruchomiony.<br>
        <br>
        Uruchom ponownie SABnzbd używając innego numeru portu.

en: If you get this error message again, please try a different number.<br>
pl: Jeśli ponownie otrzymasz ten sam błąd, spróbuj zmienić numer portu.<br>

en: 
        SABnzbd needs a valid host address for its internal web server.<br>
        You have specified an invalid address.<br>
        Safe values are <b>localhost</b> and <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Please restart SABnzbd with a proper host address.
pl: 
        SABnzbd wymaga prawidłowego adresu hosta dla wewnętrznego serwera WWW.<br>
        Podano nieprawidłowy adres.<br>
        Bezpieczne wartości to <b>localhost</b> i <b>0.0.0.0</b><br>
        <br>
        Uruchom ponownie SABnzbd używając prawidłowego adresu hosta.

en: 
        SABnzbd detected saved data from an other SABnzbd version<br>
        but cannot re-use the data of the other program.<br><br>
        You may want to finish your queue first with the other program.<br><br>
        After that, start this program with the "--clean" option.<br>
        This will erase the current queue and history!<br>
        SABnzbd read the file "%s".
pl: 
        SABnzbd wykrył dane zapisane w innej wersji SABnzbd<br>
        lecz nie może ponownie użyć tych danych.<br><br>
        Zaleca się zakończenie pobierania kolejki w innym programie.<br><br>
        Następnie należy uruchomić SABnzbd z opcją "--clean".<br>
        Spowoduje to wymazanie aktualnej kolejki i historii!<br>
        SABnzbd czyta plik "%s".

en: 
        SABnzbd cannot find its web interface files in %s.<br>
        Please install the program again.<br>
        <br>
pl: 
        SABnzbd nie może znaleźć plików interfejsu WWW w %s.<br>
        Proszę ponownie zainstalować SABnzbd.<br>
        <br>

en: SABnzbd detected a fatal error:
pl: SABnzbd wykrył krytyczny błąd:

en: 
        SABnzbd detected that the file sqlite3.dll is missing.<br><br>
        Some poorly designed virus-scanners remove this file.<br>
        Please check your virus-scanner, try to re-install SABnzbd and complain to your virus-scanner vendor.<br>
        <br>
pl: 
        SABnzbd wykrył brak pliku sqlite3.dll.<br><br>
        Niektóre źle działające programy antywirusowe usuwają ten plik.<br>
        Sprawdź swój program antywirusowy, spróbuj ponownie zainstalować SABnzbd i zgłoś problem dostawcy programu antywirusowego.<br>
        <br>

en: Press Startkey+R and type the line (example):
pl: Naciśnij Klawisz start+R i podaj linię (przykład):

en: Open a Terminal window and type the line (example):
pl: Otwórz okno terminala i podaj linię (przykład):

en: Program did not start!
pl: Program się nie uruchomił!

en: Fatal error
pl: Błąd krytyczny

note: Warning message
en: Cannot launch the browser, probably not found
pl: Nie można uruchomić przeglądarki, prawdopodobnie nie została znaleziona

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Error %s: You need to provide a valid username and password.
pl: Błąd %s: należy podać prawidłową nazwę użytkownika i hasło.

note: Warning message
en: Old queue detected, use Status->Repair to convert the queue
pl: Wykryto kolejkę w starszej wersji, użyj funkcji Status->Naprawa, aby ją przekonwertować

note: Error message
en: Failed to compile regex for search term: %s
pl: Błąd kompilacji wyrażenia regularnego dla wyszukiwania: %s

en: Download might fail, only %s of required %s available
pl: Pobieranie może się nie udać, dostępne jedynie %s z wymaganych %s

en: Download failed - Not on your server(s)
pl: Pobieranie nieudane - Dane niedostępne na skonfigurowanych serwerach

en: Post-processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Sent %s to queue
pl: Wysłano %s do kolejki

note: Error message
en: Error renaming "%s" to "%s"
pl: Błąd zmiany nazwy "%s" na "%s"

en: Failed to move files
pl: Nie udało się przenieść plików

en: Running user script %s
pl: Uruchamianie skryptu użytkownika %s

en: Script exit code is %s
pl: Kod zakończenia skryptu: %s

en: Ran %s
pl: Uruchomiono %s

en: More
pl: Więcej

note: Error message
en: Post Processing Failed for %s (%s)
pl: Przetwarzanie końcowe nie powiodło się dla %s (%s)

en: Download Failed
pl: Pobieranie nie powiodło się

note: Error message
en: Cleanup of %s failed.
pl: Czyszczenie %s nie powiodło się.

en: Download Completed
pl: Zakończono pobieranie

note: Error message
en: Cannot create final folder %s
pl: Nie można utworzyć ostatecznego katalogu %s

en: [%s] No par2 sets
pl: [%s} Brak zestawów par2

en: Some files failed to verify against "%s"
pl: Weryfikacja niektórych plików względem "%s" nie powiodła się

en: Verified successfully using SFV files
pl: Poprawnie zweryfikowano z użyciem plików SFV

en: Passworded
pl: Zabezpieczone hasłem

note: Error message
en: Removing %s failed
pl: Usuwanie %s nie powiodło się

note: Error message
en: Failed to hibernate system
pl: Hibernacja systemu nie powiodła się

note: Error message
en: Failed to standby system
pl: Wstrzymanie systemu nie powiodło się

note: Error message
en: Error while shutting down system
pl: Wyłączenie systemu nie powiodło się

en: Empty RSS entry found (%s)
pl: Znaleziono pusty wpis RSS (%s)

note: Error message
en: Incorrect RSS feed description "%s"
pl: Nieprawidłowy opis kanału RSS "%s"

en: Do not have valid authentication for feed %s
pl: Brak poprawnego uwierzytelnienia dla kanału %s

en: Server side error (server code %s); could not get %s on %s
pl: Błąd po stronie serwera (kod: %s); nie udało się pobrać %s z %s

en: Failed to retrieve RSS from %s: %s
pl: Nie udało się pobrać RSS z %s: %s

en: Server %s uses an untrusted HTTPS certificate
pl: Serwer %s używa niezaufanego certyfikatu HTTPS

en: RSS Feed %s was empty
pl: Kanał RSS %s był pusty

en: Incompatible feed
pl: Niekompatybilny kanał

en: Remaining
pl: Pozostało

en: Add NZB
pl: Dodaj NZB

en: Show interface
pl: Pokaż interfejs

note: Config->Scheduling
en: Shutdown
pl: Zakończ

note: Queue page button or entry box
en: Pause for
pl: Wstrzymaj na

en: Pause for 5 minutes
pl: Wstrzymaj na 5 minut

en: Pause for 15 minutes
pl: Wstrzymaj na 15 minut

en: Pause for 30 minutes
pl: Wstrzymaj na 30 minut

en: Pause for 1 hour
pl: Wstrzymaj na 1 godzinę

en: Pause for 3 hours
pl: Wstrzymaj na 2 godziny

en: Pause for 6 hours
pl: Wstrzymaj na 6 godzin

note: Warning message
en: Bad schedule %s at %s:%s
pl: Zły harmonogram %s o %s:%s

note: Warning message
en: Unknown action: %s
pl: Nieznane działanie: %s

note: Warning message
en: Schedule for non-existing server %s
pl: Harmonogram dla nieistniejącego serwera %s

note: Warning message
en: Trying to set status of non-existing server %s
pl: Próba ustawienia statusu nieistniejącego serwera %s

note: PP phase "filejoin"
en: Join files
pl: Połącz pliki

note: PP phase "unpack"
en: Unpack
pl: Rozpakuj

note: PP phase "script" - Notification Script settings
en: Script
pl: Skrypt

note: PP Source of the NZB (path or URL) - Where to find the SABnzbd sourcecode
en: Source
pl: Źródło

note: PP Distribution over servers - Main menu item
en: Servers
pl: Serwery

note: PP status
en: Failed
pl: Nieudane

note: Queue and PP status
en: Waiting
pl: Oczekuje

note: PP status
en: Repairing...
pl: Naprawianie...

note: PP status
en: Extracting...
pl: Rozpakowywanie...

note: PP status
en: Moving...
pl: Przenoszenie...

note: PP status
en: Running script...
pl: Wykonywanie skryptu...

note: PP status
en: Fetching extra blocks...
pl: Pobieranie dodatkowych bloków...

note: PP status
en: Quick Check...
pl: Szybkie sprawdzanie...

note: PP status
en: Verifying...
pl: Weryfikowanie...

note: PP status
en: Checking
pl: Sprawdzanie

note: #: Config->Scheduler
en: disable server
pl: wyłącz serwer

note: #: Config->Scheduler
en: enable server
pl: włącz serwer

note: #: Config->Scheduler
en: Speedlimit
pl: Ogranicz prędkość

note: #: Config->Scheduler
en: Pause All
pl: Wstrzymaj wszystkie

note: #: Config->Scheduler
en: Pause post-processing
pl: Wstrzymaj przetwarzanie końcowe

note: #: Config->Scheduler
en: Resume post-processing
pl: Wznów przetwarzanie końcowe

note: #: Config->Scheduler
en: Read RSS feeds
pl: Czytaj kanały RSS

note: Config->Scheduler
en: Remove failed jobs
pl: Usuń nieudane zadania

note: Config->Scheduler
en: Remove completed jobs
pl: Usuń ukończone zadania

note: Config->Scheduler
en: Pause low priority jobs
pl: Wstrzymaj zadania o niskim priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Pause normal priority jobs
pl: Wstrzymaj zadania o normalnym priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Pause high priority jobs
pl: Wstrzymaj zadania o wysokim priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Resume low priority jobs
pl: Wznów zadania o niskim priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Resume normal priority jobs
pl: Wznów zadania o normalnym priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Resume high priority jobs
pl: Wznów zadania o wysokim priorytecie

note: Config->Scheduler
en: Enable quota management
pl: Włącz zarządzanie limitem

note: Config->Scheduler
en: Disable quota management
pl: Wyłącz zarządzanie limitem

note: Prowl priority - Three way switch for duplicates
en: Off
pl: Brak

note: Prowl priority
en: Very Low
pl: Bardzo niski

note: Prowl priority
en: Moderate
pl: Średni

note: Prowl priority - Priority pick list
en: Normal
pl: Normalny

note: Prowl priority - Priority pick list
en: High
pl: Wysoki

note: Prowl priority
en: Emergency
pl: Awaryjny

note: Prowl priority - Priority pick list
en: Low
pl: Niski

note: One hour
en: hour
pl: godzina

note: Multiple hours
en: hours
pl: godziny

note: Multiple minutes
en: mins
pl: minut

note: One second
en: sec
pl: sekunda

note: Multiple seconds
en: seconds
pl: sekund

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: week
pl: tydzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

en: Day of month
pl: Dzień miesiąca

en: This week
pl: Ten tydzień

en: This month
pl: Ten miesiąc

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Total
pl: Razem

en: on
pl: włączone

note: Config: startup parameters of SABnzbd - Notification Script settings
en: Parameters
pl: Parametry

en: Python Version
pl: Wersja Pythona

note: Home page of the SABnzbd project
en: Home page
pl: Strona projektu

en: or
pl: lub

en: Cancel
pl: Anuluj

note: "Save" button
en: Save
pl: Zapisz

en: Saving..
pl: Zapisywanie...

note: Used in confirmation popups
en: Are you sure?
pl: Czy jesteś pewien?

note: Main menu item
en: Home
pl: Start

note: Main menu item
en: Config
pl: Konfiguracja

note: Main menu item
en: Help
pl: Pomoc

note: Main menu item
en: Support the project, Donate!
pl: Wspomóż projekt!

note: Main menu item
en: General
pl: Ogólne

note: Main menu item
en: Folders
pl: Katalogi

note: Main menu item
en: Switches
pl: Przełączniki

note: Main menu item
en: Scheduling
pl: Harmonogram

note: Main menu item
en: Notifications
pl: Powiadomienia

note: Main menu item
en: Categories
pl: Kategorie

note: Main menu item
en: Sorting
pl: Sortowanie

note: Main menu item
en: Special
pl: Specjalne

note: Main menu item
en: Search
pl: Szukaj

en: Are you sure you want to shutdown SABnzbd?
pl: Czy na pewno wyłączyć SABnzbd?

note: Add NZB to queue (button) - Add NZB to queue (header)
en: Add
pl: Dodaj

note: Job category
en: Category
pl: Kategoria

note: Server priority
en: Priority
pl: Priorytet

note: Post processing pick list
en: +Repair
pl: +Napraw

note: Post processing pick list
en: +Unpack
pl: +Rozpakuj

note: Post processing pick list
en: +Delete
pl: +Usuń

note: Priority pick list
en: Force
pl: Wymuś

note: Add NZB Dialog
en: Enter URL
pl: Wprowadź URL

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown PC
pl: Wyłącz komputer

note: Queue page end-of-queue action
en: Standby PC
pl: Uśpij komputer

note: Queue page end-of-queue action
en: Hibernate PC
pl: Hibernuj komputer

note: Queue page end-of-queue action
en: Shutdown SABnzbd
pl: Wyłącz SABnzbd

note: Queue page table column header
en: Processing
pl: Przetwarzanie

note: Queue page table column header
en: Name
pl: Nazwa

note: Queue page button
en: Retry
pl: Ponów

note: Queue page table, script selection menu
en: Scripts
pl: Skrypty

note: Confirmation popup
en: Delete all items from the queue?
pl: Usunąć wszystkie obiekty z kolejki?

note: Queue page button
en: Purge NZBs
pl: Wyczyść NZB

note: Queue page button
en: Purge NZBs & Delete Files
pl: Wyczyść NZB i usuń pliki

note: Queue page button
en: Remove NZB
pl: Usuń NZB

note: Queue page button
en: Remove NZB & Delete Files
pl: Usuń NZB i pliki

note: Caption for missing articles in Queue
en: Missing articles
pl: Brakujące artykuły

note: Remaining quota (displayed in Queue)
en: Quota left
pl: Pozostało limitu

note: Manual reset of quota
en: manual
pl: ręcznie

en: Reset Quota now
pl: Resetuj limit

note: Button/link hiding History job details
en: Hide details
pl: Ukryj szczegóły

note: Button/link showing History job details
en: Show details
pl: Pokaż szczegóły

note: Button or link showing only failed History jobs. DON'T MAKE THIS VERY LONG!
en: Show Failed
pl: Pokaż nieudane

note: Button or link showing all History jobs
en: Show All
pl: Pokaż wszystko

note: History table header - Size of the download quota
en: Size
pl: Rozmiar

note: Button to delete all failed jobs in History
en: Purge Failed NZBs
pl: Wyczyść nieudane NZB

en: Purge Failed NZBs & Delete Files
pl: Wyczyść nieudane NZB i usuń pliki

note: Button to delete all completed jobs in History
en: Purge Completed NZBs
pl: Wyczyść ukończone NZB

note: Button to add NZB to failed job in History
en: Optional Supplemental NZB
pl: Opcjonalne dodatkowe NZB

note: Path as displayed in History details
en: Path
pl: Ścieżka

note: Retry all failed jobs in History
en: Retry all failed jobs
pl: Ponów wszystkie nieudane zadania

note: Status page button
en: Force Disconnect
pl: Wymuś rozłączenie

en: This will send a test email to your account.
pl: Nastąpi wysłanie testowej wiadomości na twoje konto.

note: Status page button
en: Show Logging
pl: Pokaż logi

note: Status page button
en: Test Email
pl: Przetestuj email

note: Status page selection menu
en: Logging
pl: Logowanie

note: Status page table header
en: Errors/Warning
pl: Błędy/Ostrzeżenia

note: Status page logging selection value
en: + Info
pl: + Informacje

note: Status page logging selection value
en: + Debug
pl: + Debugowanie

note: Status page tab header - Server: amount of connections
en: Connections
pl: Połączenia

note: Status page, article identifier
en: Article identifier
pl: Identyfikator artykułu

note: Status page, par-set that article belongs to
en: File set
pl: Zestaw plików

note: Status page, indicator that server is enabled
en: Enabled
pl: Włączony

en: Connection failed!
pl: Połączenie nie powiodło się!

en: Local IPv4 address
pl: Lokalny adres IPv4

en: Public IPv4 address
pl: Publiczny adres IPv4

en: IPv6 address
pl: Adres IPv6

en: Nameserver / DNS Lookup
pl: Serwer DNS

note: Do not translate Pystone
en: System Performance (Pystone)
pl: Wydajność systemu (Pystone)

en: Download folder speed
pl: Szybkość zapisu w katalogu pobierania

en: Complete folder speed
pl: Szybkość zapisu w katalogu zakończonych

en: Repeat test
pl: Powtórz test

en: Config File
pl: Plik konfiguracyjny

note: Main config page, how much cache is in use
en: Used cache
pl: Użyta pamięć podręczna

en: This will restart SABnzbd.<br />Use it when you think the program has a stability problem.<br />Downloading will be paused before the restart and resume afterwards.
pl: SABnzbd zostanie zrestartowane.<br />Użyj tej funkcji jeśli uważasz, że program ma problemy ze stabilnością.<br />Pobieranie zostanie wstrzymane przed restartem i wznowione po ponownym uruchomieniu.

en: There are orphaned jobs in the download folder.<br />You can choose to delete them (including files) or send them back to the queue.
pl: W katalogu pobierania istnieją porzucone zadania.<br />Możesz je usunąć (razem z plikami) lub wysłać z powrotem do kolejki.

en: The "Repair" button will restart SABnzbd and do a complete<br />reconstruction of the queue content, preserving already downloaded files.<br />This will modify the queue order.
pl: Przycisk "Napraw" ponownie uruchomi SABnzbd i spowoduje kompletne <br />odtworzenie zawartości kolejki, z zachowaniem już pobranych plików.<br />Kolejność elementów kolejki zostanie zmieniona.

en: Changes have not been saved, and will be lost.
pl: Nie zachowano zmian, zostaną one utracone.

en: Enable 7zip
pl: Włącz 7zip

en: Version
pl: Wersja

en: Uptime
pl: Czas działania

note: Indicates that server is Backup server in Status page
en: Backup
pl: Zapasowy

en: Read the Wiki Help on this!
pl: Przeczytaj o tym w Wiki!

en: Restarting SABnzbd...
pl: Restartowanie SABnzbd...

en: Changes will require a SABnzbd restart!
pl: Zmiany wymagają restartu SABnzbd!

en: SABnzbd Web Server
pl: Serwer WWW SABnzbd

en: SABnzbd Host
pl: Adres hosta SABnzbd

en: Host SABnzbd should listen on.
pl: Host, na którym ma nasłuchiwać SABnzbd

en: SABnzbd Port
pl: Port SABnzbd

en: Port SABnzbd should listen on.
pl: Port, na którym ma nasłuchiwać SABnzbd

en: SABnzbd Username
pl: Użytkownik SABnzbd

en: Optional authentication username.
pl: Opcjonalna nazwa użytkownika

en: SABnzbd Password
pl: Hasło SABnzbd

en: Optional authentication password.
pl: Opcjonalne hasło

en: Enable HTTPS
pl: Włącz HTTPS

en: Enable accessing the interface from a HTTPS address.
pl: Włącz dostęp do interfejsu przez HTTPS

en: HTTPS Port
pl: Port HTTPS

en: If empty, the standard port will only listen to HTTPS.
pl: Jeśli pole będzie puste, standardowy port będzie obsługiwał tylko HTTPS

en: HTTPS Certificate
pl: Certyfikat HTTPS

en: File name or path to HTTPS Certificate.
pl: Nazwa pliku lub ścieżka do certyfikatu HTTPS

en: HTTPS Key
pl: Klucz HTTPS

en: File name or path to HTTPS Key.
pl: Nazwa pliku lub ścieżka do klucza HTTPS

en: HTTPS Chain Certifcates
pl: Łańcuch certyfikatów HTTPS

en: File name or path to HTTPS Chain.
pl: Nazwa pliku lub ścieżka do łańcucha certyfikatów HTTPS

en: Tuning
pl: Strojenie

en: RSS Checking Interval
pl: Interwał sprawdzania RSS

en: Checking interval (in minutes, at least 15). Not active when you use the Scheduler!
pl: Interwał sprawdzania (w minutach, co najmniej 15). Nieużywany podczas korzystania z harmonogramu!

en: Maximum line speed
pl: Maksymalna przepustowość łącza

en: Percentage of line speed
pl: Procent przepustowości łącza

en: Which percentage of the linespeed should SABnzbd use, e.g. 50
pl: Jaki procent dostępnej przepustowości ma wykorzystywać SABnzbd, np. 50

en: Article Cache Limit
pl: Limit pamięci podręcznej artykułów

en: Cache articles in memory to reduce disk access.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G. For example: "64M" or "128M"</i>
pl: Umieszcza artykuły w pamięci podręcznej, aby ograniczyć częstotliwość dostępu do dysku.<br /><i>W bajtach, opcjonalnie z przyrostkiem K, M, G. Przykład: "64M" lub "128M"</i>

en: Cleanup List
pl: Lista czyszczenia

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Reset
pl: Resetuj

en: Language
pl: Język

en: Select a web interface language.
pl: Wybierz język interfejsu WWW

en: API Key
pl: Klucz API

en: This key will give 3rd party programs full access to SABnzbd.
pl: Ten klucz umożliwi innym programom dostęp do SABnzbd

en: NZB Key
pl: Klucz NZB

en: This key will allow 3rd party programs to add NZBs to SABnzbd.
pl: Ten klucz umożliwi innym programom dodawanie plików NZB do SABnzbd

en: Generate New Key
pl: Utwórz nowy klucz

note: Explanation for QR code of APIKEY
en: API Key QR Code
pl: Kod QR klucza API

en: External internet access
pl: Dostęp z zewnątrz

en: No access
pl: Brak dostępu

en: Add NZB files
pl: Dodawanie plików NZB

en: API (no Config)
pl: API (bez Konfiguracji)

en: Full API
pl: Pełne API

en: Full Web interface
pl: Pełny interfejs WWW

en: <em>NOTE:</em> Folders will be created automatically when Saving. You may use absolute paths to save outside of the default folders.
pl: <em>UWAGA:</em> Katalogi zostaną automatycznie utworzone po zapisaniu zmian. Możesz użyć ścieżek absolutnych, aby wskazać lokalizację poza domyślnym katalogiem bazowym.

en: User Folders
pl: Katalogi użytkownika

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Temporary Download Folder
pl: Tymczasowy katalog pobierania

en: Location to store unprocessed downloads.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
pl: Miejsce przechowywania nieprzetworzonych plików.<br /><i>Można zmienić tylko kiedy kolejka jest pusta.</i>

en: Minimum Free Space for Temporary Download Folder
pl: Minimalna ilość wolnego miejsca w tymczasowym katalogu pobierania

en: Auto-pause when free space is beneath this value.<br /><i>In bytes, optionally follow with K,M,G,T. For example: "800M" or "8G"</i>
pl: Automatycznie wstrzymaj pobieranie, jeśli pozostanie mniej miejsca niż podano.<br /><i>W bajtach, opcjonalnie z przyrostkiem K, M, G, T. Przykład: "800M" lub "8G"</i>

en: Completed Download Folder
pl: Katalog dla ukończonych plików

en: Location to store finished, fully processed downloads.<br /><i>Can be overruled by user-defined categories.</i>
pl: Miejsce przechowywania ukończonych, przetworzonych plików. <br /><i>Może zostać zmienione przez ustawienia kategorii.</i>

note: Auto-resume download on the reset day
en: Auto resume
pl: Automatyczne wznawianie

en: Permissions for completed downloads
pl: Uprawnienia dla ukończonych plików

en: Set permissions pattern for completed files/folders.<br /><i>In octal notation. For example: "755" or "777"</i>
pl: Ustawienia podane uprawnienia dla pobranych plików/katalogów.<br /><i>W notacji ósemkowej. Przykład: "775" lub "777"</i>

en: Watched Folder
pl: Obserwowany katalog

en: Folder to monitor for .nzb files.
pl: Katalog monitorowany w poszukiwaniu plików .nzb.

en: Watched Folder Scan Speed
pl: Częstotliwość skanowania katalogu obserwowanego

en: Number of seconds between scans for .nzb files.
pl: Ilość sekund pomiędzy kolejnymi skanami w poszukiwaniu plików .nzb

en: Email Templates Folder
pl: Katalog szablonów email

en: Folder containing user-defined email templates.
pl: Katalog zawierający zdefiniowane przez użytkownika szablony powiadomień email

en: Password file
pl: Plik z hasłami

en: File containing all passwords to be tried on encrypted RAR files.
pl: Plik zawierający wszystkie hasła, które będą używane do rozpakowywania zaszyfrowanych plików RAR

en: System Folders
pl: Katalogi systemowe

en: Administrative Folder
pl: Katalog administracyjny

en: Location for queue admin and history database.<br /><i>Can only be changed when queue is empty.</i>
pl: Lokalizacja bazy danych administracyjnych i historycznych kolejki.<br /><i>Można zmienić tylko kiedy kolejka jest pusta.</i>

en: <i>Data will <b>not</b> be moved. Requires SABnzbd restart!</i>
pl: <i>Dane <b>nie</b> zostaną przeniesione. Wymaga restartu SABnzbd!</i>

en: Log Folder
pl: Katalog logów

en: Location of log files for SABnzbd.<br /><i>Requires SABnzbd restart!</i>
pl: Lokalizacja logów SABnzbd.<br /><i>Wymaga restartu SABnzbd!</i>

en: .nzb Backup Folder
pl: Katalog kopii zapasowych .nzb

en: Location where .nzb files will be stored.
pl: Miejsce przechowywania plików .nzb

en: Default Base Folder
pl: Domyślny katalog bazowy

en: Download all par2 files
pl: Pobierz wszystkie pliki par2

en: Enable recursive unpacking
pl: Włącz rekursywne rozpakowywanie

en: Unpack archives (rar, zip, 7z) within archives.
pl: Rozpakowuj archiwa (rar, zip, 7z) wewnątrz archiwów

en: Ignore any folders inside archives
pl: Ignoruj foldery wewnątrz archiwów

en: All files will go into a single folder.
pl: Wszystkie pliki zostaną rozpakowane do jednego folderu

en: Only Get Articles for Top of Queue
pl: Pobieraj artykuły tylko dla pierwszego pliku w kolejce

en: Enable for less memory usage. Disable to prevent slow jobs from blocking the queue.
pl: Włącz, aby zmniejszyć użycie pamięci. Wyłącz, aby zapobiec blokowaniu kolejki przez powolne zadania.

en: Post-Process Only Verified Jobs
pl: Przetwarzanie końcowe tylko dla zweryfikowanych zadań

en: Action when encrypted RAR is downloaded
pl: Działanie dla zaszyfrowanych plików RAR

en: In case of "Pause", you'll need to set a password and resume the job.
pl: Jeśli wybrano "Wstrzymaj", będzie trzeba ustawić hasło i wznowić zadanie

note: Four way switch for duplicates
en: Discard
pl: Odrzuć

en: Action when unwanted extension detected
pl: Działanie dla niepożądanych rozszerzeń

en: Unwanted extensions
pl: Niepożądane rozszerzenia

en: Enable SFV-based checks
pl: Włącz sprawdzanie przy użyciu SFV

en: User script can flag job as failed
pl: Skrypty użytkownika mogą oznaczyć zadanie jako nieudane

en: When the user script returns a non-zero exit code, the job will be flagged as failed.
pl: Jeśli skrypt użytkownika zwróci niezerowy kod zakończenia, zadanie zostanie oznaczone jako nieudane

en: Enable folder rename
pl: Włącz zmianę nazw katalogów

en: Use temporary names during post processing. Disable when your system doesn't handle that properly.
pl: Używaj tymczasowych nazw podczas przetwarzania końcowego. Należy wyłączyć tę opcję, jeśli system nie obsługuje jej prawidłowo.

en: Pre-queue user script
pl: Skrypt użytkownika przed zakolejkowaniem

en: Used before an NZB enters the queue.
pl: Uruchamiany zanim plik NZB zostanie umieszczony w kolejce

en: Extra PAR2 Parameters
pl: Dodatkowe parametry PAR2

en: Nice Parameters
pl: Parametry nice

en: IONice Parameters
pl: Parametry IONice

en: Disconnect on Empty Queue
pl: Rozłącz przy pustej kolejce

en: Disconnect from Usenet server(s) when queue is empty or paused.
pl: Rozłącz serwer(y) Usenet kiedy kolejka jest pusta lub wstrzymana

en: Check for New Release
pl: Sprawdzaj aktualizacje

note: Pick list for weekly test for new releases
en: Also test releases
pl: także wydania testowe

en: Replace Spaces in Foldername
pl: Zastąp spacje w nazwach katalogów

en: Replace spaces with underscores in folder names.
pl: Zastąp spacje w nazwach katalogów podkreśleniami

en: Replace dots in Foldername
pl: Zastąp kropki w nazwach katalogów

en: Replace dots with spaces in folder names.
pl: Zastąp kropki w nazwach katalogów spacjami

en: Make Windows compatible
pl: Kompatybilność z Windows

en: For servers: make sure names are compatible with Windows.
pl: Dla serwerów: zapewnij zgodność nazw z Windows

en: Launch Browser on Startup
pl: Uruchom przeglądarkę podczas uruchamiania

en: Launch the default web browser when starting SABnzbd.
pl: Uruchom domyślną przeglądarkę podczas uruchamiania SABnzbd

en: Pause Downloading During Post-Processing
pl: Wstrzymaj pobieranie podczas przetwarzania końcowego

en: Pauses downloading at the start of post processing and resumes when finished.
pl: Wstrzymuje pobieranie po rozpoczęciu przetwarzania końcowego i wznawia je po zakończeniu

en: Ignore Samples
pl: Działanie dla próbek

en: Filter out sample files (e.g. video samples).
pl: Działania, które zostaną podjęte dla plików próbek (np. próbek wideo)

en: Delete after download
pl: Usuń po pobraniu

en: Server
pl: Serwer

en: Post processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Naming
pl: Nazwy

en: How much can be downloaded this month (K/M/G)
pl: Ile danych można pobrać w miesiącu (K/M/G)

note: Reset day of the download quota
en: Reset day
pl: Dzień resetu

en: On which day of the month or week (1=Monday) does your ISP reset the quota? (Optionally with hh:mm)
pl: W którym dniu miesiąca lub tygodnia (1=poniedziałek) twój dostawca resetuje limit pobierania (opcjonalnie z gg:mm)

en: Should downloading resume after the quota is reset?
pl: Czy pobieranie powinno zostać automatycznie wznowione w dniu resetu

note: Does the quota get reset every day, week or month?
en: Quota period
pl: Okres limitu

en: Does the quota get reset each day, week or month?
pl: Czy limit jest kasowany dziennie, tygodniowo czy miesięcznie?

en: Check before download
pl: Sprawdź przed pobraniem

en: Try to predict successful completion before actual download (slower!)
pl: Spróbuj przewidzieć, czy pobieranie będzie udane przed jego rozpoczęciem (wolne!)

en: Maximum retries
pl: Maksymalna ilość prób

en: Maximum number of retries per server
pl: Maksymalna ilość prób połączenia z serwerem

en: Abort jobs that cannot be completed
pl: Przerwij zadania, które nie mogą zostać ukończone

en: When during download it becomes clear that too much data is missing, abort the job
pl: Jeśli podczas pobierania okaże się, że brakuje zbyt dużej ilości danych, przerwij zadanie

note: Caption - Button: Add server
en: Add Server
pl: Dodaj serwer

note: User defined name for server
en: Server description
pl: Opis serwera

note: Server username
en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: Server password
en: Password
pl: Hasło

note: Server timeout
en: Timeout
pl: Limit czasu odpowiedzi

note: Server's retention time in days
en: Retention time
pl: Czas przechowywania

en: Disabled
pl: Wyłączone

note: Explain server priority
en: 0 is highest priority, 100 is the lowest priority
pl: 0 oznacza najwyższy priorytet, 99 - najniższy

note: Server optional tickbox
en: Optional
pl: Opcjonalny

note: Enable server tickbox
en: Enable
pl: Włączony

note: Button: Remove server
en: Remove Server
pl: Usuń serwer

note: Button: Test server - Wizard step
en: Test Server
pl: Testuj serwer

note: Button: Clear server's byte counters
en: Clear Counters
pl: Wyzeruj liczniki

en: Testing server details...
pl: Testuję serwer...

en: Bandwidth
pl: Przepustowość

en: Personal notes
pl: Notatki osobiste

note: Config->Scheduling
en: Add Schedule
pl: Dodaj harmonogram

note: Config->Scheduling
en: Frequency
pl: Częstotliwość

note: Config->Scheduling
en: Action
pl: Działanie

note: Config->Scheduling
en: Arguments
pl: Argumenty

note: Config->Scheduling
en: Current Schedules
pl: Obecne harmonogramy

en: The checkbox next to the feed name should be ticked for the feed to be enabled and be automatically checked for new items.<br />When a feed is added, it will only pick up new items and not anything already in the RSS feed unless you press "Force Download".
pl: Pole wyboru obok nazwy kanału musi być zaznaczone, aby kanał był włączony i automatycznie sprawdzany w poszukiwaniu nowych wpisów.<br />Po dodaniu kanału będą pobierane tylko nowe wpisy - żaden istniejący już w kanale RSS wpis nie zostanie pobrany, chyba że klikniesz przycisk "Wymuś pobranie".

note: Config->RSS button
en: Read Feed
pl: Pobierz kanał

note: Config->RSS button
en: Force Download
pl: Wymuś pobranie

note: Config->RSS table column header
en: Order
pl: Kolejność

note: Config->RSS table column header
en: Type
pl: Typ

note: Config->RSS table column header
en: Filter
pl: Filtr

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Accept
pl: Akceptuj

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Reject
pl: Odrzuć

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: Requires
pl: Wymaga

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: RequiresCat
pl: WymagaKat

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At least
pl: Przynajmniej

note: Config->RSS filter-type selection menu
en: At most
pl: Najwyżej

note: Config->RSS filter-type selection menu "From Season/Episode"
en: From SxxEyy
pl: Od SxxEyy

note: Config->RSS section header
en: Matched
pl: Dopasowano

note: Config->RSS section header
en: Not Matched
pl: Nie dopasowano

note: Config->RSS section header
en: Downloaded
pl: Pobrane

note: Config->RSS button
en: Read All Feeds Now
pl: Czytaj teraz wszystkie kanały

en: Email Notification On Job Completion
pl: Powiadomienia email po zakończeniu zadania

note: When to send email
en: Never
pl: Nigdy

note: When to send email
en: Always
pl: Zawsze

note: When to send email
en: Error-only
pl: Tylko błędy

en: Disk Full Notifications
pl: Powiadomienie o pełnym dysku

en: Send email when disk is full and SABnzbd is paused.
pl: Powiadom, kiedy dysk jest pełen, a SABnzbd wstrzymany

en: Send RSS notifications
pl: Powiadomienia RSS

en: Send email when an RSS feed adds jobs to the queue.
pl: Powiadom, kiedy kanał RSS dodaje zadanie do kolejki

en: SMTP Server
pl: Serwer SMTP

en: Set your ISP's server for outgoing email.
pl: Ustaw serwer swojego ISP dla poczty wychodzącej

en: Email Recipient
pl: Adresat wiadomości email

en: Email address to send the email to.
pl: Adres email, na który będą wysyłane powiadomienia

en: Email Sender
pl: Nadawca wiadomości email

en: Who should we say sent the email?
pl: Kto powinien być nadawcą wiadomości email?

en: OPTIONAL Account Username
pl: OPCJONALNA nazwa konta

en: For authenticated email, account name.
pl: Nazwa konta dla kont z uwierzytelnieniem

en: OPTIONAL Account Password
pl: OPCJONALNE hasło do konta

en: For authenticated email, password.
pl: Hasło dla kont z uwierzytelnieniem

en: Notification Sent!
pl: Wysłano powiadomienie!

note: Don't translate "NotifyOSD"
en: Enable NotifyOSD
pl: Włącz NotifyOSD

note: Header for macOS Notfication Center section
en: Notification Center
pl: Centrum powiadomień

en: Enable Windows Notifications
pl: Włącz powiadomienia Windows

en: Windows Notifications
pl: Powiadomienia Windows

note: Prowl settings
en: Enable Prowl notifications
pl: Włącz powiadomienia Prowl

note: Prowl settings
en: Requires a Prowl account
pl: Wymaga konta Prowl

note: Prowl settings
en: API key for Prowl
pl: Klucz API Prowl

note: Prowl settings
en: Personal API key for Prowl (required)
pl: Prywatny klucz API Prowl (wymagany)

note: Pushover settings
en: Enable Pushover notifications
pl: Włącz powiadomienia Pushover

note: Pushoversettings
en: Requires a Pushover account
pl: Wymaga konta Pushover

note: Pushover settings
en: Application Token
pl: Token aplikacji

note: Pushover settings
en: Application token (required)
pl: Token aplikacji (wymagany)

note: Pushover settings
en: User Key
pl: Klucz użytkownika

note: Pushover settings
en: User Key (required)
pl: Klucz użytkownika (wymagany)

note: Pushover settings
en: Device(s)
pl: Urządzenie(-a)

note: Pushover settings
en: Device(s) to which message should be sent
pl: Urządzenie(-a), do którego(-ych) mają być wysyłane powiadomienia

note: Pushbullet settings
en: Enable Pushbullet notifications
pl: Włącz powiadomienia Pushbullet

note: Pushbulletsettings
en: Requires a Pushbullet account
pl: Wymaga konta Pushbullet

note: Pushbullet settings
en: Personal API key
pl: Prywatny klucz API

note: Pushbullet settings
en: Your personal Pushbullet API key (required)
pl: Prywatny klucz API Pushbullet (wymagany)

note: Pushbullet settings
en: Device
pl: Urządzenie

note: Pushbullet settings
en: Device to which message should be sent
pl: Urządzenie, do którego mają być wysyłane powiadomienia

en: Ending the path with an asterisk * will prevent creation of job folders.
pl: Zakończenie ścieżki znakiem gwiazdki (*) zapobiegnie tworzeniu katalogów dla zadań.

en: Relative folders are based on
pl: Ścieżki względne w stosunku do

en: Folder/Path
pl: Katalog/Ścieżka

en: Pattern Key
pl: Zastępowane ciągi

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Presets
pl: Predefiniowane

en: Affected Categories
pl: Dotyczy kategorii

en: Meaning
pl: Znaczenie

en: Pattern
pl: Ciąg

en: Result
pl: Wynik

en: Title
pl: Tytuł

en: Movie Name
pl: Tytuł filmu

en: Movie.Name
pl: Tytuł.Filmu

en: Movie_Name
pl: Tytuł_Filmu

en: Show Name
pl: Tytuł serialu

en: Show.Name
pl: Tytuł.serialu

en: Show_Name
pl: Tytuł_serialu

en: Season Number
pl: Numer sezonu

en: Episode Number
pl: Numer odcinka

en: Episode Name
pl: Tytuł odcinka

en: Episode.Name
pl: Tytuł.odcinka

en: Episode_Name
pl: Tytuł_odcinka

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Part Number
pl: Numer fragmentu

en: Decade
pl: Dekada

en: Original Filename
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: Lower Case
pl: Małe litery

en: TEXT
pl: TEKST

en: text
pl: tekst

en: file
pl: plik

en: Sort String
pl: Wzorzec sortowania

en: In folders
pl: W katalogach

en: No folders
pl: Brak katalogów

note: Note for title expression in Sorting that does case adjustment
en: case-adjusted
pl: z dostosowaniem wielkości liter

en: Processed Result
pl: Przetworzony ciąg

en: All
pl: Wszystko

en: Rarely used options. For their meaning and explanation, click on the Help button to go to the Wiki page.<br>Don't change these without checking the Wiki first, as some have serious side-effects.<br>The default values are between parentheses.
pl: Rzadko używane opcje. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co oznaczają, kliknij przycisk Pomoc, aby przejść do strony Wiki.<br> Nie zmieniaj tych opcji bez uprzedniego przeczytania Wiki, ponieważ niektóre mają poważne skutki uboczne.<br>Domyślne wartości zostały umieszczone w nawiasach.

en: Values
pl: Wartości

note: Job details page
en: Edit NZB Details
pl: Edytuj szczegóły NZB

note: Job details page, delete button
en: Delete
pl: Usuń

note: Job details page, filename column header
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Free Space
pl: Wolne miejsce

en: Temp Folder
pl: Folder tymczasowy

en: Multi-Operations
pl: Operacje na wielu

en: Hold shift key to select a range
pl: Przytrzymaj klawisz Shift, aby zaznaczyć zakres

en: Check all
pl: Sprawdź wszystkie

en: Restart SABnzbd
pl: Uruchom ponownie SABnzbd

en: On queue finish
pl: Po ukończeniu kolejki

en: Status and interface options
pl: Stan i opcje interfejsu

en: Or drag and drop files in the window!
pl: Lub przeciągnij i upuść pliki do okna!

en: Lost connection to SABnzbd..
pl: Utracono połączenie z SABnzbd...

en: In case of SABnzbd restart this screen will disappear automatically!
pl: W razie ponownego uruchomienia SABnzbd ten ekran zniknie automatycznie!

en: WARNING:
pl: UWAGA:

en: Fetch
pl: Pobierz

en: Web Interface
pl: Interfejs WWW

en: Refresh rate
pl: Częstotliwość odświeżania

en: Use global interface settings
pl: Użyj globalnych ustawień interfejsu

en: Queue item limit
pl: Limit wyświetlanych pozycji kolejki

en: History item limit
pl: Limit wyświetlanych pozycji historii

en: Date format
pl: Format daty

en: page
pl: strona

en: Loading
pl: Ładowanie

en: articles
pl: artykułów

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Queue repair
pl: Naprawa kolejki

en: Show active connections
pl: Pokaż aktywne połączenia

en: Unblock
pl: Odblokuj

en: Orphaned jobs
pl: Porzucone zadania

en: Send back to queue
pl: Wyślij z powrotem do kolejki

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Retry all
pl: Ponów wszystkie

en: Fetch NZB from URL
pl: Pobierz NZB z URL

en: Upload NZB
pl: Wczytaj NZB

en: Optionally specify a filename
pl: Opcjonalnie podaj nazwę pliku

en: Submit
pl: Wyślij

en: Remove all selected files
pl: Usuń wszystkie zaznaczone pliki

en: Hide/show completed files
pl: Pokaż/ukryj ukończone pliki

en: Top
pl: Na górę

en: Bottom
pl: Na dół

en: View Script Log
pl: Zobacz log skryptu

en: Custom
pl: Własny

en: Speed
pl: Prędkość

en: Confirm Queue Deletions
pl: Potwierdzaj usuwanie z kolejki

en: Confirm History Deletions
pl: Potwierdzaj usuwanie z historii

en: How long or untill when do you want to pause? (in English!)
pl: Jak długo lub do kiedy chcesz wstrzymać? (po angielsku!)

en: Sorry, we could not interpret that. Try again.
pl: Przykro mi, nie rozumiem. Spróbuj ponownie.

en: Pause for...
pl: Wstrzymaj na...

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Sort by Age <small>Oldest&rarr;Newest</small>
pl: Sortuj według wieku <small>Najstarsze&rarr;Najnowsze</small>

en: Sort by Age <small>Newest&rarr;Oldest</small>
pl: Sortuj według wieku <small>Najnowsze&rarr;Najstarsze</small>

en: Sort by Name <small>A&rarr;Z</small>
pl: Sortuj według nazwy <small>A&rarr;Z</small>

en: Sort by Name <small>Z&rarr;A</small>
pl: Sortuj według nazwy <small>Z&rarr;A</small>

en: Sort by Size <small>Smallest&rarr;Largest</small>
pl: Sortuj według rozmiaru <small>Najmniejsze&rarr;Największe</small>

en: Sort by Size <small>Largest&rarr;Smallest</small>
pl: Sortuj według rozmiaru <small>Największe&rarr;Najmniejsze</small>

en: SABnzbd Quick-Start Wizard
pl: Szybki kreator konfiguracji SABnzbd

en: SABnzbd Version
pl: Wersja SABnzbd

note: Button to go to previous Wizard page
en: Previous
pl: Wstecz

note: Button to go to next Wizard page
en: Next
pl: Dalej

en: Server Details
pl: Szczegóły serwera

en: Please enter in the details of your primary usenet provider.
pl: Podaj szczegóły swojego głównego dostawcy Usenet

en: The number of connections allowed by your provider
pl: Ilość połączeń dopuszczanych przez twojego dostawcę

note: Wizard: examples of amount of connections
en: E.g. 8 or 20
pl: np. 8 lub 20

en: Select only if your provider allows SSL connections.
pl: Zaznacz tylko jeśli twój dostawca zezwala na połączenia SSL

en: Click to test the entered details.
pl: Kliknij, aby przetestować wprowadzone dane

note: Abbreviation for "for example"
en: E.g.
pl: Np.

note: Wizard step
en: Setup is now complete!
pl: Konfiguracja ukończona!

note: Wizard tip
en: SABnzbd will now be running in the background.
pl: SABnzbd będzie uruchomiony w tle.

note: Wizard tip
en: Closing any browser windows/tabs will NOT close SABnzbd.
pl: Zamknięcie okna przeglądarki lub karty NIE zamknie SABnzbd.

en: It is recommended you right click and bookmark this location and use this bookmark to access SABnzbd when it is running in the background.
pl: Zalecamy dodanie tej strony do zakładek i używanie tej zakładki do późniejszego dostępu do SABnzbd uruchomionego w tle.

en: Further help can be found on our
pl: Dalszą pomoc można uzyskać na naszej

note: Wizard step
en: Go to SABnzbd
pl: Przejdź do SABnzbd

note: Wizard EXIT button on first page
en: Exit SABnzbd
pl: Wyjście z SABnzbd

note: Wizard START button on first page
en: Start Wizard
pl: Uruchom kreatora konfiguracji

en: 
    SABnzbd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions.
    It is licensed under the GNU GENERAL PUBLIC LICENSE Version 2 or (at your option) any later version.
pl: 
    SABnzbd wydawany jest ABSOLUTNIE BEZ ŻADNEJ GWARANCJI.
    To jest wolne oprogramowanie i mile widziane jest dalsze rozpowszechnianie go przez ciebie na określonych warunkach.
    Program jest wydawany na licencji GNU GENERAL PUBLIC LICENSE w wersji 2 lub (według twojego wyboru) którejś z późniejszych wersji.

note: Error message
en: Failed to rename similar file: %s to %s
pl: Nie udało się zmienić nazwy podobnego pliku %s na %s

en: Unauthorized access
pl: Dostęp zabroniony

note: Error message
en: URLGRABBER CRASHED
pl: Działanie modułu pobierania URL zostało przerwane

en: Unusable NZB file
pl: Bezużyteczny plik NZB

en: URL Fetching failed; %s
pl: Pobieranie URL nie powiodło się; %s

en: Trying to fetch NZB from %s
pl: Próba pobrania NZB z %s
