SABnzbd-4.2.1 - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Show Release Notes
sv: Visa releasenoteringar

en: Support the project, Donate!
sv: Donera och stöd detta projekt!

en: The SABnzbd Windows Service changed in SABnzbd 3.0.0. \nYou will need to reinstall the SABnzbd service. \n\nClick `OK` to remove the existing services or `Cancel` to cancel this upgrade.
sv: SABnzbd Windows tjänsten ändrades i SABnzbd 3.0.0.\nSABnzbd tjänsten behöver installeras om.\n\Välj OK` för att ta bort den befintliga tjänsten, eller välj `Cancel`för att avbryta uppdateringen.

en: The installer only supports 64-bit Windows, use the standalone version to run on 32-bit Windows.
sv: Installationen stödjer endast 64-bitars Windows, använd den fristående versionen för att köra installationen på 32-bitars Windows.

en: The installer only supports Windows 8.1 and above, use the standalone legacy version to run on older Windows version.
sv: Installationen kräver Windows 8.1 eller högre. Använd en fristående äldre version av installationen för en äldre version av Windows.

en: Shutting down SABnzbd
sv: Stänger av SABnzbd.

en: This will uninstall SABnzbd from your system
sv: Detta kommer att avinstallera SABnzbd från systemet

en: Run at startup
sv: Kör vid uppstart

en: Desktop Icon
sv: Skrivbordsikon

en: NZB File association
sv: NZB Filassosication

en: Delete Program
sv: Radera programmet

en: Delete Settings
sv: Radera inställningar

en: You cannot overwrite an existing installation. \n\nClick `OK` to remove the previous version or `Cancel` to cancel this upgrade.
sv: Kan inte skriva över en existerande installation. \n\nKlicka 'OK' för att avinstallera tidigare version eller 'Avbryt' för att avbryta denna uppgradering.

en: Your settings and data will be preserved.
sv: Dina inställningar och ditt data kommer att bevaras.
