AbiWord 2.9 - en to br translation catalogue (1721 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
br:  - Miret. 
    N'hallit ket ober gant an anv-se. Dibabit unan all

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
br:  Hizivaat emgefre

note: DLG_RDF_Query_Comment
en: # Insert your SPARQL query here
    # Results are shown below.
br: # Ensoc'hañ hoc'h azgoulenn SPARQL amañ
    # Disoc'hoù a vo skrammet dindan.

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
br: % eus ar vent reizh

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
br: N'eo ket kefloueret %s.
    
    Mard oc'h ur programour ac'hanoc'h e c'hallit skrivañ pezh a vank d'ar restr %s, d'al linenn %d
    ha kasit ho kemmoù da:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Trugarez da basiantiñ ma n'hallit ket.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
br: A-&zivout %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
br: &Asantiñ d'an azgweladur

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
br: Ouzhpenn&añ

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
br: &Kengeidañ da :

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
br: &Steudañ

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
br: &Holl

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
br: N&otennoù

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
br: &Seveniñ

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
br: &Dre :

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
br: &Gwiriañ emgefre

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
br: &Kempenn an daolenn emgefre

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
br: Enrollañ ar gwiskadur &ent emgefre

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
br: A-&raok :

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
br: &Tev

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
br: Rible&nnoù ha skeudoù

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
br: &Traoñ :

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
br: &Lamm

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
br: &Kellig

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
br: &Kelligoù

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
br: E K&reiz

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
br: &Kemmañ

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
br: &Skeudennigoù arzel

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
br: &Serriñ

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
br: B&annoù

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
br: Lamm b&ann

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
br: Ban&noù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
br: &Keñveriañ an teulioù

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
br: &Eilañ

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
br: Sevel ha &daskemmañ stiloù

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
br: &Spletad ar gwellvezioù bemanel

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
br: &Dilemel

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
br: &Dilemel an notenn

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
br: &Dilemel ar gourere

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
br: &Geriadur...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
br: &Merker an tuadur

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
br: &Teul

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
br: &Istor an teul

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
br: &Teulioù

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
br: Ober hep troc'h&añ ar gerioù

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
br: Das&kemmañ

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: &Edit RDF
br: Das&kemmañ an RDF

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
br: Das&kemmañ an notenn

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
br: Das&kemmañ ar gourere

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
br: Tr&ec'haoliñ ar mod flastrañ

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
br: Notenn fin an &teul

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
br: Pajenn b&ar

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
br: &Maezienn

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
br: &Maeziennoù

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
br: &Maeziennoù :

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
br: &Restr

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
br: &Askouezhadenn ar restroù :

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
br: Kl&ask

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
br: &Kavout an hini war-lerc'h

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
br: &Nodrezh

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
br: &Troad pajenn :

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format
br: &Mentrezh

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
br: M&ont da

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
br: &Gant talbenn

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
br: &Talbennoù ha treid pajenn

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
br: Tal&benn ha treid pajenn

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
br: &Talbenn :

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
br: &Sav :

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
br: &Skoazell

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
br: &Testenn guzh

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
br: U&sskediñ ar gerioù faziek

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
br: Go&urere

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
br: &Leuskel a-gostez

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
br: &Leuskel a-gostez pep tra

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
br: &Skeudenn

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
br: &Enporzhiañ stiloù

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
br: &Er merdeer web

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
br: Herezhiñ skritellig

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
br: En&lakaat

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
br: &Koulzad :

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
br: &Stouet

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
br: &Mont d'an notenn

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
br: &Lammat d'ar gourere

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
br: &Marzekaat

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
br: Mirout al l&inennoù kengred

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
br: &Merker K-->D

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
br: &Gweledva

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
br: Y&ezh

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
br: A-&gleiz

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
br: Testenn K-->D

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
br: &Kleiz :

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
br: &Prennañ ar pajennaozañ

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
br: Kendeuziñ ar &posteloù

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
br: Maezienn &kendeuziñ ar posteloù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
br: Derc'hel roll istor klok

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
br: &Merkañ an azgweladurioù e-ser bizskrivañ

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
br: Ober diouzh al &lizherenneg

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
br: Toue&ziañ ar c'helligoù

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
br: &Muioc'h a deulioù

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
br: &Anv :

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
br: &Nevez

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
br: Prenestr &nevez

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
br: &Patrom nevez

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
br: Pajenn da-h&eul

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
br: &Pajennaozañ reizh

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
br: &Niverenn :

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
br: &Rizh an niveradur :

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
br: Pajenn &ampar

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
br: &Digeriñ

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
br: Digeriñ ur restr

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
br: Barrennet &a-us

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
br: &Led ar bajenn

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
br: Lamm &pajenn

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
br: Niveradur ar &pajennoù :

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
br: &Rannbennad

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
br: P&egañ

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
br: S&keudenn

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
br: &Molladoù

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
br: P&oltred

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
br: Mou&llañ

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
br: &Moullañ ar pajennaozañ

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
br: &Skarzhañ ar roll istor

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_QUERY
en: &Query RDF
br: &Klask an RDF

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
br: Mont &kuit

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
br: Merker &D-->K

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
br: &Adober

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
br: &Nac'hañ an azgweladur

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
br: &Amsaviñ

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
br: &Adderaouekaat

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
br: &Adderaouekaat d'ar pajennaozañ dre ziouer

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
br: A&zgweladurioù

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
br: A-ze&hou

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
br: Testenn &D-->K

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
br: &Dehou :

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
br: &Renk

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
br: Reo&lennoù

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
br: En&rollañ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
br: En&rollañ ar skeudenn evel

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
br: &Enrollañ ar bajenn web

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
br: &Klask er skoazell

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
br: D&iuzañ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
br: &Diuzañ an azgweladur

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
br: &Diskouez ar roll istor

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
br: Diskouez ar varrenn s&tad

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
br: &Skrammañ an notennoù

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
br: &Arbennik :

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
br: &Reizhskrivadur

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
br: &Kregiñ da :

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
br: B&arrenn stad

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
br: F&euriader

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
br: Di&lezel an niverennoù linenn

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
br: &Sturier an ivinenn :

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
br: Ta&olenn

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
br: Ta&olennata

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
br: &Taolennata...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
br: &Barrenn ostilhoù

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
br: &Binvioù

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
br: &Krec'h :

note: DLG_RDF_Editor_Menu_Triple
en: &Triple
br: &Tripl

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
br: &Rizhoù

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
br: &Rizhioù :

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
br: &Islinennañ

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
br: &Dizober

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
br: &Unanennoù :

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
br: &Gwelout

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
br: &Pajennaozañ mod kenrouedad

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
br: &Ar bajenn a-bezh

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
br: &Ger a-bezh

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
br: Lakaat hebiou an &intañvezed hag an emzivadezed

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
br: &Ledander :

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
br: &Kont ar gerioù

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
br: &Zoumañ

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
br: (pep azgweladur hewelus)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
br: (Kinnig ebet a-fet reizhskrivadur)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
br: (ebet)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
br: 1 bann

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
br: Etrelinennañ 1,5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
br: 1.5 linenn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
br: Etrelinennañ 1,5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
br: 12 pt a-raok

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
br: 2 vann

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
br: 3 bann

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
br: << &Kent

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
br: Degouezhet ez eus ur fazi dibare. Emañ o vont da guitaat AbiWord.
    Enrollet eo bet an teul bremanel koulskoude gant an askouezhadenn ".saved" .

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
br: &Atav kinnig ar reizhadennoù

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
br: Abiword n'eo ket evit digeriñ %s. Ur restr didalvoudek eo.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
br: Echu eo gwiriañ an diuzad gant AbiWord.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
br: Echu eo ar c'hlask er restr ha %d ger zo bet erlec'hiet gant AbiWord.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
br: Echu eo ar c'hlask er restr gant AbiWord.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
br: Savet eo bet AbiWord evit labourat gant un handelv eus COMCTL32.DLL
     hag a zo nevesoc'h eget an hini a zo war ho reizhiad (COMCTL32.DLL handelv 4.72 pe nevesoc'h).
    Kavout a reot un diskoulm evit ar gudenn-mañ war lec'hienn AbiWord
    
    	http://www.abisource.com
    
    Gallout a rit implijout ar goulev, koulskoude ne zeuio ket ar varrenn ostilhoù war wel a-wechoù.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=4237
br: Ar restr %s.dll ez eus ezhom gant Abiword
    Pellgargit ha staliit anezhi diouzh http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=4237

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
br: A-zivout G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
br: Diskouez keloù diwar-benn ar raktres GNOME Office

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
br: Asantiñ d'ar c'hemmoù kinniget

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
br: Ouzhpennañ ur bann d'an daolenn goude ar bann bremanel

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
br: Ouzhpennañ ur renk d'an daolenn goude ar renk vremanel

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
br: Ouzhpennañ riblennoù hag iriennoù d'an diuzad

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
br: Ouzhpennañ ur bann war-lerc'h

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
br: Ouzhpennañ pe kemmañ padelligoù pe niverennoù ar rannbennad diuzet

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
br: Ouzhpennañ ur renk war-lerc'h

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
br: Ouzhpennañ ar ger-mañ er geriadur

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
br: Ouzhpennañ d'ar patrom

note: MENU_LABEL_RDF_ADV
en: Advanced
br: Kempleshoc'h

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV
en: Advanced RDF
br: RDF kempleshoc'h

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
br: Go&ude :

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
br: &Steudañ :

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
br: Steudañ

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
br: Steudañ :

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
br: Holl

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting not using styles only
br: Aotren ar mentrezhañ hep stil nemetken

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
br: Aotren livioù evit ar skramm disheñvel diouzh gwenn

note: DLG_Goto_Target_Annotation
en: Annotation
br: Notenn

note: FIELD_Application
en: Application
br: Arload

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
br: Loc'hañ an arload

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
br: Seveniñ

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT
en: Apply Contact
br: Arloañ an darempred

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply Current
br: Arloañ an hini bremanel

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT
en: Apply Event
br: Arloañ an darvoud

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION
en: Apply Location
br: Arloañ al lec'hiadur

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply stylesheet to this Semantic Item
br: Arloañ ar follenn stiloù d'an ergorenn sterek

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
br: Seveniñ mentrezhañ ar rannbennad eiladet d'an destenn diuzet

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
br: Seveniñ d'al listenn vremanel

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
br: Seveniñ da :

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
br: Listenn arabek

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
br: Ha sur oc'h na fell deoc'h derc'hel soñj eus roll istor klok an enrollañ ? Mar kendalc'hot n'hallot ket adlakaat handelvoù kent an teul-mañ.

note: DLG_Lists_Arrowhead_List STYLE_ARROWHEADLIST
en: Arrowhead List
br: Roll penn bir

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
br: Da nebeutañ

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
br: Stagañ ouzh al listenn gent

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
br: Aozer

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
br: Aozer :

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
br: Enrollañ &emgefre

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
br: Enrollañ ar restr bremanel bep

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
br: Enrollañ emgefre

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
br: Erlec'hiañ ar fazioù ent emgefre

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
br: Kempenn emgefre

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
br: Kempenn an daolenn ent emgefre

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
br: Gwiriañ ar yezhadur ent-emgefre

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
br: Ment bann emgefre

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
br: Kargañ an holl volladoù ent emgefre

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
br: Gwiriañ reizhskrivadur an teul ent emgefre

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
br: Hizivaat emgefre

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
br: Toueziañ emgefre

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
br: Maeziennoù hegerz :

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
br: Mentrezhoù hegerz :

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
br: Stiloù hegerz :

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
br: Dre :

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
br: Drekleur

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
br: Liv an drekleur :

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
br: Barrenn

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
br: Taolennata barrennek

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
br: Diazezet war :

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE
en: Bo&ttomline
br: Linenn a-&is

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
br: Tev

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
br: Si&ned

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
br: Sined

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
br: N'eo ket bet kavet ar sined "%s" e-barzh an teul-mañ.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
br: Liv ar riblenn :

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
br: Riblennoù

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
br: Rible&nnoù hag iriennoù

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS
en: Both People Know Each Other
br: An daou zen a anavez an eil d'an egile

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
br: En traoñ

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
br: Marz an traoñ [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
br: Linenn a-&is

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
br: Listenn gant boestoù

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
br: Naoudi ar savadur

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
br: Dibarzhioù ar savadur

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
br: Bukenn ar savadur

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
br: Padellig

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
br: Listenn gant padelligoù

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
br: Padelligoù

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
br: P&adelligoù ha niverennoù

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
br: Padelligoù ha niverennoù

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
br: Stil an afelloù

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
br: K&emmañ an direnneg

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
br: Eila&diñ lec'hiadur ar gourere

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
br: &Dleoù ha Gourc'hemennoù

note: DLG_PageFormat_C6C5Envelope
en: C6/C5 Envelope
br: Golo lizher C6/C5

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
br: N'haller ket enlakaat ul lamm pajenn e-barzh un daolenn

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
br: N'haller ket enlakaat un lamm linenn en ur voest testenn

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
br: N'hall ket ar stil-mañ bezañ lamet

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
br: N'hall ket ur stil lestret bezañ kemmet

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
br: N'haller ket loc'hañ ar poellad moullañ

note: FIELD_Document_Type
en: Category
br: Rummad

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
br: Rummad :

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
br: &Kreiz

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
br: Taolennata e-kreiz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
br: Desteudañ e kreiz

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
br: Lakaat ar rannbennad e-kreiz

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
br: Kreizet

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
br: Kemmañ &da :

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
br: Kemmañ e pep &lec'h

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
br: Kemmañ liv an drekleur

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
br: Kemmañ al lizherenneg

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
br: Kemmañ al listenn 
    vremanel

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
br: Kemmañ liv an usskediñ

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
br: Kemmañ ar stil

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
br: Kemmañ liv an destenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
br: Kemmañ perzhioù tuadur an destenn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
br: Kemmañ reteradur pennañ ar rannbennadoù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
br: Kemmañ lizherenneg an destenn diuzet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
br: Kemmañ nodrezhoù an destenn diuzet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
br: Kemmañ mentrezh ar rannbennad diuzet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLE
en: Change the format of the table
br: Kemmañ mentrezh an daolenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
br: Kemmañ yezh an destenn diuzet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
br: Kemmañ niverenn ar bannoù

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
br: Kemmañ an dibarzhioù moullañ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
br: Kemmañ perzhioù ar voest testenn

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
br: Lakaat ar reizhskritur kinniget

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
br: Kemmañ liv drekleur an teul

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
br: Kemmañ liv pajenn an teul

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
br: Arouezenn

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
br: Kont an arouezennoù

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
br: Kont an arouezennoù (hep an esouennoù)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
br: Alberz an arouezennoù

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
br: Arouezennoù (hep gwenn) :

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
br: Arouezennoù (gant gwennoù) :

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
br: &Reizhskrivadur

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
br: Gwiriañ ar yezhadur e-ser ar skrivañ

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
br: &Klask handelvoù nevesoc'h

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
br: Klask enlinenn handelvoù nevesoc'h Abiword

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
br: &Gwiriañ ar reizhskrivadur e-ser bizskrivañ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
br: Gwiriañ reizhskrivadur an teul

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
br: Dibab

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
br: Dibab liv ar skramm

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
br: Dibab liv ar skramm evit AbiWord

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SELECT
en: Choose which revision of the document to see and edit
br: Dibab pe azgweladur an teul zo da vezañ lennet ha kemmet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
br: Dibab an azgweladur a fell deoc'h gwelout

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
br: Dibabit ho lec'hiad labour war an tu kleiz.
    Evit ober gant an afell "Mont da", leugnit ar vaezienn Niverenn gant un niverenn a-feson.  Gallout a rit ivez implijout + ha - evit kemmoù keñverel.	 D.l.e., ma skrivot "+2" ha ma ziuzot  "Linenn " ez aio an afell « Mont da » eus 2 linenn war lec'hiad bremanel ar biz red.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
br: Sk&arzhañ

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
br: Skarzhañ

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
br: Skarzhañ &pep tra

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
br: Dilemel liv an drekleur

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
br: Dilemel liv an ussked

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
br: Serriñ an holl brenestroù ha mont kuit ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
br: Serriñ an holl brenestroù ha kuitaat an arload

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
br: Serriñ ar restr

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
br: B&ann

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
br: Liv :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
br: Bann

note: BREAK_Column
en: Column Break
br: Lamm bann

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
br: Esaouenn etre bannoù [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
br: Bann [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
br: Bannoù

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
br: Enlakaat b&annoù war an tu kleiz

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
br: Enlakaat bannoù &war an tu dehou

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
br: Askelenn

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
br: Askelenn da stagañ ouzh an azgweladur :

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
br: Keñveriañ an teul bremanel gant unan all

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
br: Deiziad kempunañ

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
br: Eur kempunañ

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
br: D&idroc'h

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Contact
br: Darempred

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Contact from File
br: Darempred diouzh ar restr

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Column_Refdlg
en: Contacts
br: Darempredoù

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Contacts
en: Contacts:
br: Darempredoù :

note: TOC_TocHeading
en: Contents
br: Endalc'hadoù

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
br: Kenderc'hel gant an azgweladur gent (niverenn %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
br: Perzhiad(ed)

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
br: Perzhiad(ed) :

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
br: Amdreiñ an destennad ziuzet d'un daolennad

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
br: Amdreiñ an daolennad da destenn

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
br: Amdreiñ an destenn da daolennad

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
br: Amdreiñ diouzh un daolennad d'un destenn

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
br: Eilañ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
br: Eilañ an elfenn enkorfet

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
br: Eilañ ar skeudenn

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
br: Eilañ an elfenn

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
br: Eilañ testenn ar voest

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
br: Eilañ lec'hiadur ar gourere

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
br: Eilañ testenn ar voest er golver

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
br: Aozañ testenn ar voest er golver ha dilemel anezhañ goude

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
br: Eilañ an diuzad hag e lakaat er golver

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
br: N'hall ket digeriñ ar restr %s evit bezañ kemmet

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
br: N'eus ket tu da zigeriñ ar restr %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
br: N'haller ket skrivañ er restr %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
br: N'eus ket tu da skrivañ er restr %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
br: Kontañ an niver a c'herioù en teul

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
br: Golo

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
br: Goloenn :

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create New
br: Krouiñ unan nevez

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create Reference
br: Krouiñ un dave

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATE
en: Create Semantic Item
br: Krouiñ un ergorenn ster

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
br: Krouiñ ur pelleilad

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_NEW
en: Create a new Revision
br: Krouiñ un azgweladur nevez

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
br: Krouiñ un teul gwerc'h nevez

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
br: Krouiñ un teul nevez

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
br: Krouiñ un teul nevez adalek ur patrom

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
br: Krouiñ un teuliad nevez diazezet war ur patrom

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
br: Krouiñ ur restr goullo

note: DLG_Styles_StylesTitle
en: Create and Modify Styles
br: Krouiñ ha &kemmañ stiloù

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
br: Krouiñ diwar/diouzh an &diuzad

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Create new Contact Semantic Item
br: Krouiñ un ergorenn ster nevez diwar-benn un darempred

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Create new Contact Semantic Item by importing a vcard
br: Krouiñ un ergorenn ster nevez diwar-benn un darempred en ur enporzhiañ un vcard

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create new Reference to existing Semantic Item
br: Krouiñ un dave nevez d'un ergorenn ster a zo anezhi

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create new Semantic Item
br: Krouiñ un ergorenn ster nevez

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
br: &Troc'hañ

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
br: Deiziad bremanel

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
br: Nodrezh bremanel

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
br: Skritellig al listenn vremanel

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
br: Rizh al listenn bremanel

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
br: Goullo eo an diuzad bremanel

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
br: Arventennoù bremanel

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
br: Eur vremanel

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
br: &Blinkata ar reti

note: DLG_PageFormat_Custom
en: Custom
br: Personalaat

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
br: Geriadur &personel :

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
br: Deiziad hag eur diouzh an arveriad

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
br: Roll diouzh an arveriad

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
br: Troc'hañ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
br: Troc'hañ an elfenn enkorfet

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
br: Troc'hañ ar skeudenn

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
br: Troc'hañ an elfenn

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
br: Troc'hañ testenn ar voest

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
br: Troc'hañ an diuzad ha lakaat anezhañ er golver

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
br: &Tuadur

note: DLG_PageFormat_DLEnvelope
en: DL Envelope
br: Golo DL

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
br: Listenn gant gourzhelloù

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dashed
en: Dashed line
br: Linenn gant gourzhelloù

note: DLG_FormatTOC_Dash DLG_Tab_Radio_Dash
en: Dashes
br: Gourzhelloù

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
br: Deiziad

note: FIELD_Document_Date_Last_Changed
en: Date Last Changed
br: Deiziad ar c'hemm diwezhañ

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
br: Deiziad hag &eur

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
br: Deiziad hag eur

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
br: Niverenn deiz er bloaz

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
br: Dre ziouer

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
br: Dekve&del

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
br: Taolennata dekvedel

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
br: Digreskiñ ar pukañ

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
br: Penaos e vo diskouezet an deiziad dre ziouer

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
br: Ment ar bajenn dre ziouer

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
br: Taolennata dre ziouer :

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
br: Tu an destenn eus an tu dehou d'an tu kleiz dre ziouer

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
br: Spisaat ar perzhioù pennañ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
br: Spisaat pe seveniñ ur stil d'an diuzad

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription
en: Definition
br: Termenadur

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
br: Dilezel

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
br: Dilemel ar c'helligoù

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
br: Di&lemel ar bannoù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
br: Dilemel ar bannoù

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
br: Dilemel an elfenn enkorfet

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
br: Dilemel ar skeudenn

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
br: Dilemel an elfenn

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
br: Dilemel ar &renkoù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
br: Dilemel ar renkoù

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
br: Dil&emel an daolenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
br: Dilemel an daolenn

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
br: Dilemel ar voest testenn

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
br: Dilemel an notenn

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
br: Dilemel ar bann

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
br: Dilemel ar gourere

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
br: Dilemel ar renk

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
br: Dilemel an diuzad

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
br: Dilemel ar bann-mañ eus an daolenn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
br: Dilemel ar renk-mañ eus an daolenn

note: FIELD_Document_Description
en: Description
br: Deskrivadur

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
br: Deskrivadur :

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Details
br: Munudoù

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
br: Listenn gant romboù

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
br: Geriadurioù

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
br: Troad pajenn disheñvel war ar pajennoù e-keñver

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
br: Troad pajenn disheñvel war ar bajenn gentañ

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
br: Troad pajenn disheñvel war ar bajenn ziwezhañ

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
br: Talbenn disheñvel war ar pajennoù e-keñver

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
br: Talbenn disheñvel war ar bajenn gentañ

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
br: Talbenn disheñvel war ar bajenn ziwezhañ

note: MENU_STATUSLINE_RDF_EDITOR
en: Directly edit the RDF for the entire document...
br: Daskemmañ an RDF end-eeun evit an teul en e bezh...

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
br: Diweredekaat an holl arc'hadoù mentrezhañ, nemet evit mentrezhañ ar stiloù

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate
br: Digevreañ

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate and apply default stylesheet
br: Digevreañ hag arloañ ar follenn stil dre ziouer

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
br: Skrammañ meneg ar c'henlabourerion

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
br: Skrammañ taolenn ar skoazell

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
br: Skrammañ digoradur ar skoazell

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
br: Skrammañ an arouezennoù divoul

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
br: Skrammañ titouroù diwar-benn ar goulev, niverenn an handelv hag ar gwirioù implijout

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
br: Skrammañ ar stil :

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
br: Ha fellout a ra deoc'h adderaouekaat ar gerioù laosket a-gostez gant an holl deulioù ?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
br: Ha fellout a ra deoc'h adderaouekaat ar gerioù laosket a-gostez gant an teul bremanel ?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
br: Teul

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
br: Perzhioù an teul

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
br: Teuliadoù

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
br: Chom hep adloc'hañ

note: DLG_FormatTOC_Dot DLG_Tab_Radio_Dot
en: Dots
br: Poentoù

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dotted
en: Dotted line
br: Linenn dre bikennaoueg

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
br: Daougement

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
br: Etrelinenn daougementet

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
br: Etrelinenn daougementet

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump RDF Objects
br: Skarzhañ an ergorennoù RDF

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump RDF related to Cursor Position
br: Skarzhañ an RDF a-fet reti al lec'hiadur

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump out information about RDF Objects
br: Skarzhañ an titouroù a-fet ergorennoù RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump the raw RDF associated with the cursor position
br: Skarzhañ an ergorenn grai RDF keneereet ouzh lec'hiadur ar reti

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: E&dit Semantic Items
br: K&emmañ an ergorennoù ster

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
br: Kemmañ an notenn

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
br: Kemmañ an atalad

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
br: Kemmañ troad ar bajenn

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
br: Kemmañ an talbenn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
br: Kemmañ an atalad LaTeX

note: MENU_LABEL_RDF_EDITOR
en: Edit RDF Triples
br: Kemmañ an triploù RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: Edit RDF Triples associated with location
br: Kemmañ an triploù RDF kevredet gant ul lec'hiadur

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: Edit Semantic Items for location
br: Kemmañ an ergorennoù ster a-fet lec'hiadur

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
br: Kemmañ an notenn

note: DLG_RDF_Editor_Title
en: Edit document RDF
br: Kemmañ RDF an teul

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
br: Kemmañ ar gourere

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
br: Kemmañ testenn an talbenn hag an traoñ pajenn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
br: Kemmañ an troad pajenn war ar bajenn vremanel

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
br: Kemmañ an talbenn war ar bajenn vremanel

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_EDIT
en: Edit this Semantic Item
br: Kemmañ an ergorenn ster-mañ

note: TB_Embedded
en: Embedded
br: Enkorfet

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
br: Gweredekaat an ostilhoù &mentrezhañ

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
br: Gweredekaat an dibunañ fin

note: DLG_BorderShading_Use_Shading
en: Enable shading
br: Gweredekaat ar skeudoù

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
br: Erlec'hiañ an askoù eeun

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
br: Eor evit an notenn en dibenn teul

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
br: Dave evit an notenn en dibenn teul

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
br: Stil evit an notenn en dibenn teul :

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Endnotes
br: Notennoù dibenn

note: DLG_PageFormat_Envelope6x9
en: Envelope 6x9
br: Golo 6x9

note: DLG_PageFormat_EnvelopeNo10
en: Envelope No10
br: Golo Nn10

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
br: Atalad

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
br: Fazi p'eo bet jedet ar gwerzhiad !

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
br: Fazi e-pad ma oa oc'h erounit ar skrid %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
br: Fazi p'eo bet enporzhiet ar restr %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
br: Fazi e-pad ma oa o klask enrollañ %s : n'halle ket sevel an ezporzherez

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
br: Fazi e-pad ma oa o klask enrollañ %s : anv didalvoudek

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Events
en: Events:
br: Darvoudoù :

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
br: Skript diavaez

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
br: Rik-ha-rik

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
br: Skouer :

note: DLG_RDF_Query_Execute
en: Execute Query
br: Erounit an azgoulenn

note: DLG_RDF_Query_Title
en: Execute SPARQL on document RDF
br: Erounit SPARQL ouzh an teul RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY
en: Execute a SPARQL Query on all document RDF...
br: Erounit un azgoulenn SPARQL ouzh an holl deulioù RDF...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
br: Erounit skridoù skoazellañ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
br: Erounit ar skrid

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
br: Azgweladur ez eus anezhañ :

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items
br: Ezporzhiañ an ergorennoù ster

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items for location
br: Ezporzhiañ an ergorennoù ster a-fet lec'hiadur

note: TB_Extra
en: Extra
br: Ouzhpenn

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
br: Arventennoù ouzhpenn :

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
br: Barrenn ostilhoù ouzhpenn

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
br: &Restr

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
br: &Mentrezh

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
br: Skramm a-b&ezh

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
br: &Klask :

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
br: Anv maezienn :

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
br: N'eus ket tu da labourat c'hoazh gant rizh ar restr %s

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
br: N'eo ket ar restr %s eus ar rizh ez eo sañset bezañ

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
br: N'eo ket anavezt rizh ar restr %s

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
br: N'eo ket bet kavet ar restr %s

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
br: Anv ar restr

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
br: Stil leuniañ :

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
br: Kavout

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
br: Kavout an azgweladurioù o &tont

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
br: Kavout an azgweladurioù &kent

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED
en: Find by Relation
br: Kavout dre zarempred

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
br: Kavout an azgweladur hewelus o tont en teul

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
br: Kavout azgweladurioù hewelus kent en teul

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
br: Klask an destenn spisaet

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
br: Pukañ al linenn gentañ [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
br: Linenn gentañ

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
br: Ment bann stabil :

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
br: Plegañ dindan live 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
br: Plegañ dindan live 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
br: Plegañ dindan live 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
br: Plegañ dindan live 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
br: Rannbennad da heul Rannbennad da heul Rannbennad da heul Rannbennad da heul Rannbennad da heul Rannbennad da heul Rannbennad da heul

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
br: Nodrezh

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
br: Dibab an nodrezh

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
br: Ment an nodrezh

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
br: Dibab an nodrezh

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
br: Liv an nodrezh

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
br: Nodrezh...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
br: Nodrezh :

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
br: Notenn &traoñ ar bajenn

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
br: Troad ar bajenn

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
br: Perzhioù an troad pajenn

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
br: Troad pajenn [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
br: Eor notenn eus an troad pajenn

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
br: Dave notenn eus an troad pajenn

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
br: Stil notenn troad pajenn :

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Footnotes
br: Notennoù troad ar bajenn

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and &Endnotes
br: Notennoù troad pa&jenn ha dibenn teul

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
br: Rediañ tuadur an destenn eus an tu kleiz d'an tu dehou

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
br: Rediañ tuadur an destenn eus an tu dehou d'an tu kleiz

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
br: Lakaat tuadur pennañ ar rannpennad da Kleiz->Dehou

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
br: Lakaat tuadur pennañ ar rannpennad da Dehou->Kleiz

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
br: Reterañ an destenn eus an tu kleiz d'an tu dehou

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
br: Reterañ an destenn eus an tu dehou d'an tu kleiz

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
br: Mentrezh

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
br: Mentrezhañ an elfenn enkorfet

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
br: Mentrezhañ an notennoù troad pajenn ha dibenn teul

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
br: Mentrezhañ an talbenn hag an troad pajenn

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Ob&ject
br: Mentrezhañ an ergorenn

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
br: Broust da ventrezhañ

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
br: Mentrezhañ an daolenn

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
br: Mentrezhañ taolenn ar pennadoù

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
br: Mentrezhañ ar voest destenn

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
br: Mentrezhañ barrenn an ostilhoù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
br: Mentrezhañ ar skeudenn-se

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
br: Mentrezhañ ho teul gant ar stiloù

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
br: Mentrezh :

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File (.xml, .mathml)
br: Diouzh ar restr (.xml, .mathml)

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
br: Diouzh LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
br: Skramm a-bezh

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
br: Hollek

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
br: Mont da

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
br: &Lec'hiad labour :

note: DLG_Goto_Title
en: Go to
br: Mont da

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
br: &Gant skritellig

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
br: Testenn an &talbenn :

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
br: Listenn gant dornioù

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
br: Nac'hek

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
br: Talbenn

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
br: Perzhioù an talbenn

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
br: Talbenn [%s]

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
br: Gallout a ra bezañ savet hag embannet an talbennoù hag an treid pajenn e mod Gwelout a-raok moullañ hepken. 
    §§§§§§ Diuzit « Gwelout » ha « Moullañ ar pajennaozañ » diwar al lañserioù. 
     Fellout a ra deoc’h labourat evel-henn bremañ tout ?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
br: Stiloù an talbennoù

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
br: Stil an dalbenn :

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
br: Listenn gant kalonoù

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
br: Listenn hebraek

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
br: Skoazell

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
br: &Taolenn ar skoazell

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
br: &Roll-gerioù ar skoazell

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
br: Kuzhat

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
br: &Kuzhat ar fazioù reizhskrivañ

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
br: Kuzhat an destenn goude roll al liveoù

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
br: Usskediñ

note: MENU_LABEL_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight RDF
br: Usskediñ an RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight areas of the document with RDF associated
br: Usskediñ maezioù an teul gant an RDF kevreet

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
br: Mont dreist &e pep tra

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
br: &Pukañ :

note: DLG_Goto_Column_ID
en: ID
br: Naoudi (ID)

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
br: Arlunioù

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
br: Leuskel a-gostez

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
br: Leuskel ar gerioù a-gostez

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
br: Leuskel ar ger a-gostez pep gwech ma vez kavet er restr

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
br: Gerioù laosket a-gostez :

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
br: Skeudenn evit an drekleur

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
br: Listenn gant biroù

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
br: Enporzhiañ spisadurioù ar stil adalek un teul

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
br: Implijet

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
br: Ger-tremen fall

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
br: Kreskaat ar pukañ

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
br: Pukañ

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
br: &Pukadoù hag esaouennoù

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
br: Al lizherenn gentañ da bennlizherenn

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
br: Gwerzh deroù eus notenn an dibenn teul :

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
br: Gwerzhiad deroù eus notenn an troad pajenn :

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style:
br: Stil an askoù eeun :

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
br: Enlakaat

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
br: Enlakaat &bannoù

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
br: Enlakaat &renkoù

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
br: Enlakaat un &daolenn

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
br: Enlakaat un sined

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
br: Enlakaat ul lamm

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
br: Enlakaat kelligoù

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
br: Enlakaat ar golverad

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
br: Enlakaat an deiziad hag an eur

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
br: Enlakaat un atalad

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
br: Enlakaat un atalad adalek ur riñvenn LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
br: Enlakaat ur vaezienn

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
br: Enlakaat ur gourere

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
br: Enlakaat ur skeudenn

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
br: Enlakaat ur vaezienn doueziañ ar posteloù

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
br: Enlakaat MathML adalek ur restr

note: DLG_InsertXMLID_Title
en: Insert RDF Link
br: Ensoc'hañ un ere RDF

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_XMLID
en: Insert RDF link...
br: Ensoc'hañ un ere RDF...

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Ok
en: Insert Reference
br: Ensoc'hañ un dave

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Title
en: Insert Reference to Semantic Item
br: Enlakaat un dave d'an ergorenn ster

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
br: Enlakaat un daolenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
br: Enlakaat merker tuadur UNICODE en teuliad

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
br: Enlakaat un troad pajenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
br: Enlakaat un talbenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
br: Enlakaat un daolenn eus ar pennadoù diazezet war an talbennoù

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
br: Enlakaat ur voest testenn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
br: Enlakaat ur sined e-barzh ur restr

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
br: Enlakaat ur vaezienn jedet

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
br: Enlakaat ur bann war an tu kleiz

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
br: Enlakaat ur bann war an tu dehou

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
br: Enlakaat un notenn traoñ pajenn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
br: Enlakaat ur gourere e-barzh ar restr

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
br: Enlakaat ur vaezienn doueziañ posteloù

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
br: Enlakaat un daolenn nevez e-barzh ho teul

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
br: Enlakaat ul lamm pajenn, bann pe kevrenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
br: Enlakaat ur renk a-us

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
br: Enlakaat ur renk dindan

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
br: Enlakaat ur argell pe un arouezenn arbennik

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
br: Enlakaat un notenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
br: Enlakaat un niverenn bajenn hizivaet ent emgefre

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
br: Enlakaat un notenn e dibenn an teul

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
br: Enlakaat ur skeudenn hag a zo anezhi adal ur restr all

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
br: Enlakaat ur skeudenn e-barzh an teul

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
br: Enlakaat ur sined

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
br: Enlakaat un dresadenn raktreset

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
br: Enlakaat ur gourere

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
br: Enlakaat ur merker tuadur Kleiz->Dehou (LRM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
br: Enlakaat ur merker tuadur Dehou->Kleiz (RLM)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
br: Enlakaat an destennad ziuzet e-barzh un notenn nevez

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
br: Enlakaat un arouez

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
br: Enlakaat un daolenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
br: Enlakaat sammad ur bannad eus an daolenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
br: Enlakaat sammad ur renkad eus an daolenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
br: Enlakaat ur restrad all

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
br: Enlakaat an deiziad ha/pe an eur

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
br: Enlakaat ar golverad hep e ventrezhañ

note: MENU_STATUSLINE_RDF
en: Interact with RDF
br: Etrewezhiañ gant an RDF

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
br: Arouezennoù divoull ar pajennaozañ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
br: Stouet

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
br: Lammat d'an notenn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
br: Lammat d'ar gourere

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
br: Marzekaet

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
br: Marzekaat

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
br: Marzekaat ar rannbennad

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
br: Marzekaat ar rannbennad

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
br: Rann&bennadoù kengred

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
br: Arnodenn Kevin

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
br: Gerioù-alc'hwez

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
br: Gerioù-alc'hwez :

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
br: Atalad LaTeX

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
br: Atalad LaTeX :

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
br: Steudadur ar skritelloù :

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
br: Deskrivadurioù ar skritelligoù

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
br: Yezh

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
br: Arventennoù yezh

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
br: Yezh(où)

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
br: Yezh(où) :

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
br: Pajennaozañ

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader:
br: Poentaoueg :

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
br: Kleiz

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
br: Pukañ a-gleiz [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
br: Pukañ a-gleiz [%s] Pukañ eus al linenn gentañ [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
br: Marz a-gleiz [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
br: Taolennata a-gleiz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
br: Steudañ a-gleiz

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
br: Steudañ ar rannbennad a-gleiz

note: DLG_PageFormat_Legal
en: Legal
br: Lezennel

note: DLG_PageFormat_Letter
en: Letter
br: Lizher

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
br: Live 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
br: Live 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
br: Live 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
br: Live 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
br: Bevenner al live :

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
br: Live :

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
br: Etr&elinenn :

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
br: Kont al linennoù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
br: Linennañ a-us d'an diuzad (trec'haoliñ)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
br: Lammoù linenn ha pajenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
br: Linennañ a-is an diuzad (trec'haoliñ)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
br: Linenn disrannus

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line:
br: Linenn:

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
br: Linennoù :

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
br: Skritellig al listenn

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
br: Perzhioù ar roll

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
br: Stiloù ar rolloù

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Locations
en: Locations:
br: Lec'hiadurioù :

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
br: Prennañ aozañ ar barrennoù ostilhoù bremanel

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
br: Listenn gant lizherennoù munut

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
br: Listenn gant lizherennoù munut Roman

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
br: Toueziañ ar posteloù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
br: Lakaat an diuzad war dev (trec'haoliñ)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
br: Lakaat an diuzad war stouet (trec'haoliñ)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
br: Lakaat an diuzad e feuriader (trec'haoliñ)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
br: Lakaat an diuzad e mac'her (trec'haoliñ)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
br: Ardeiñ notennoù an teul

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
br: Ardoer an enlugelladoù

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
br: Marz

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
br: Merkañ an azgweladurioù e-ser bizskrivañ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
br: Merkañ ar c'hemmoù e-ser bizskrivañ

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
br: Arnodenn Martin

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size:
br: Ment uhelañ ur bann:

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
br: Lañser

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
br: Toueziañ a-us

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
br: Toueziañ a-is

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
br: Toueziañ ar c'helligoù

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
br: Toueziañ a-gleiz

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
br: Toueziañ a-zehou

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
br: Toueziañ a-us

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
br: Toueziañ un teul all gant an teul bremanel en ur ober gant merkoù azgwelout

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
br: Toueziañ a-is

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
br: Toueziañ ar c'helligoù

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
br: Toueziañ a-gleiz

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
br: Toueziañ a-zehou

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
br: Toueziañ gant ar gellig a-us

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
br: Toueziañ gant ar gellig a-is

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
br: Toueziañ gant ar gellig kleiz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
br: Toueziañ gant ar gellig dehou

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
br: Eur dre 24 e

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
br: A-bep seurt

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
br: Stiloù a-bep seurt

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Style
br: Kemmañ ar stil

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
br: Kemmañ...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
br: Miz Deiz, Bloaz

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
br: Dilec'hiañ ar poent enlakaat betek al lec'h spisaet

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
br: M. Deiz, Bloaz

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
br: Lies

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
br: Anv

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE
en: Name, (Homepage), Phone
br: Anv, (Lec'hienn web), Pelgomz

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG
en: Name, Latitude and Longitude
br: Anv, Ledred ha Hedred

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE
en: Name, Phone
br: Anv, pellgomz

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
br: Nevez

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
br: N&otennoù nevez

note: DLG_RDF_Insert_NewContact
en: New Contact
br: Darempred nevez

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
br: Teul nevez

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
br: Skritellig listenn nevez

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
br: Rizh nevez 
    a listenn

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_NEW
en: New Revision
br: Azgweladur nevez

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
br: Kregiñ gant ur werzhiad 
    nevez

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
br: Stil nevez

note: DLG_Styles_New
en: New...
br: Nevez...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
br: War-lerc'h >>

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK
en: Nick
br: Lesanv

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE
en: Nick, Phone
br: Lesanv, Pellgomz

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
br: Restr ebet

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
br: Plegañ ebet

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
br: N'eus stil diuzet ebet 
     neuze n'hall ket bezañ kemmet

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
br: N'eo ket bet kavet ar skridoù

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
br: Tra ebet

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
br: Tra ebet a-raok

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
br: Gwel reizh

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
br: Di&anav d'ar geriadur :

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
br: Stiloù an notennoù

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns:
br: Niver a Vannoù:

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
br: Niver a bajennoù

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
br: Niver a vannoù

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
br: Niver a vannoù :

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
br: Niver a renkou :

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
br: Niverennet

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
br: Listenn gant niverennoù

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
br: Niverennadur

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
br: Niverennadur:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
br: Niverennoù

note: DLG_RDF_Query_Column_Object
en: Object
br: Egorenn

note: DLG_BorderShading_Offset
en: Offset:
br: Linkad :

note: DLG_Column_One
en: One
br: Unan

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
br: Dig&eriñ un eilad

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
br: Digeriñ

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
br: Digeriñ ur patrom

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
br: Digeriñ un teul en ur sevel un eilad

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
br: Digeriñ ur restr nevez arveret

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
br: Digeriñ ur restr ez eus anezhi

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
br: Digeriñ ur prenestr all evit an teul

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
br: Digeriñ an teul-mañ

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
br: Reteradur

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
br: Traoù all

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
br: N'eus ket memor a-walc'h evit digeriñ %s

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style:
br: Stil an daouaskoù :

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
br: Barrennañ a-us

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
br: Barrennañ an diuzad e krec'h (trec'haoliñ)

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
br: Flastrañ

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
br: Perz&hioù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
br: S&karzhañ an azgweladurioù

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
br: Pegañ &hep mentrezh

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
br: Pajenn

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
br: Lamm &pajenn war-raok

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
br: &Drekleur ar bajenn

note: BREAK_Page
en: Page Break
br: Lamm pajenn

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
br: Liv ar &bajenn

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
br: Skeudenn ar bajenn

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
br: N&iverennoù pajenn

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
br: Niverenn ar bajenn

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
br: Perzhioù niverennoù ar bajenn

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
br: Niverennoù pajenn

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference to Bookmark
br: Dave ar bajenn er sined

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
br: &Arventennoù ar bajennad

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
br: &Arventennoù ar bajennad

note: DLG_Goto_Target_Page
en: Page:
br: Pajenn :

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
br: Pajenn : %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
br: Pajennoù :

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
br: Pajennañ

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
br: &Ment ar paper :

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
br: Rannbennad

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
br: Kont ar rannbennadoù

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
br: Reteradur ar rannbennadoù

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
br: Alberz ar rannbennad

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
br: Rannbennadoù :

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
br: Ger-tremen ret, enrineget eo bet an teul-mañ

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
br: Pegañ

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
br: Aotreoù

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
br: Skeudenn

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
br: Pezh Taolenn

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
br: Lakaat e fin an teul

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
br: Lakaat e fin ar gevrenn

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement:
br: Lec'hiadur:

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_PLAY
en: Playing with RDF during development
br: C'hoari gant an RDF e-pad an diorren

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
br: Lec'hiadur

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
br: Lec'hiadur e-keñver ar bann

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
br: Lec'hiadure-keñver ar bajenn

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
br: Lec'hiadur e-keñver ar rannbennad

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
br: Lec'hiadur :

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
br: G&wellvezioù

note: DLG_RDF_Query_Column_Predicate
en: Predicate
br: Diouganañ

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
br: Steuñv ar gwellvezioù

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
br: Gwellvezioù

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
br: Alberz

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
br: Alberz an teul evel ur bajenn genrouedad

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
br: Alberz an teul a-raok moullañ

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
br: Rannbennad kent Rannbennad kent Rannbennad kent Rannbennad kent Rannbennad kent Rannbennad kent Rannbennad kent

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
br: Moullañ

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
br: Moullañ &war-eeun

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
br: Pajennaozañ evel ma vo moullet

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
br: &Alberz a-raok moullañ

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
br: Alberz a-raok moullañ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
br: Moullañ an teul a-bezh pe ul lodenn anezhañ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
br: Moullañ an teul

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
br: Moullañ dre an ardoer PostScript enporzhiet

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
br: O voullañ an teul...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
br: Moulladur ar bajenn %d eus %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
br: Embanner

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
br: Embanner :

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_QUERY
en: Query RDF associated with location
br: Azgoulenn an RDF kenereet ouzh al lec'hiadur

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query RDF for cursor position
br: Azgoulenn an RDF evit reti al lec'hiadur

note: DLG_RDF_Query_Status
en: Query RDF: %d of total: %ld
br: Azgoulenn RDF : %d eus an holl : %ld

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query the RDF associated with the cursor position...
br: Azgoulenn an RDF kenereet gant reti al lec'hiadur...

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
br: Am&saviñ

note: DLG_Goto_Target_XMLid MENU_LABEL_INSERT_XMLID
en: RDF Link
br: Ere RDF

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Title
en: RDF Stylesheet
br: Follenn stil an RDF

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
br: &Teul DdK

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
br: &Rannbennad D-->K

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
br: &Kevrenn D-->K

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
br: Amsaviñ ouzh :

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
br: Klask a-gil

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
br: &Stumm kent

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
br: Restr&où savet nevez zo

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
br: Adober

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
br: Adober an daskemmañ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
br: Adober an daskemmadur bet nullet a-raok

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
br: Bihanaat pe vrasaat skrammañ an teul

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE
en: Related To Source Semantic Item
br: A-fet an ergorenn ster mammenn

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
br: Darempred

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
br: Darempred :

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
br: Dilemel

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
br: Dilemel an troad pajenn

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
br: Dilemel an talbenn

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style:
br: Dilemel perzhioù ar stil :

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
br: Dilemel ar renk evel talbenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
br: Dilemel ar renk evel talbenn ar bajenn

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
br: Dilemel pep titour azgwelout diouzh an teul

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
br: Dilemel istor klok an teul diouzh an teul

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
br: Dilemel an troad pajenn eus ar bajenn-mañ eus an teul

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
br: Dilemel an talbenn eus ar bajenn-mañ eus an teul

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
br: Dilemel ar skeudenn hag enrollañ un eilad er golver

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
br: Dilemel ar skeudenn diouzh an teul

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
br: Dilemel ar voest testenn diouzh an teul

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
br: Dilemel ar c'hemmoù kinniget

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
br: &Arren ar renk evel talbenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
br: Arren ar renk evel talbenn war bep pajenn nevez

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
br: Amsaviñ

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
br: Amsaviñ &pep tra

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
br: Amsaviñ an destenn notennet gant endalc'had an notenn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
br: Klask an destenn spisaet ha lakaat en he lec'h un destenn disheñvel

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
br: Kas kemenn ur &beug

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
br: Danevellañ ur beug evit skoazell AbiWord a-benn gwellaat ar c'henderc'had

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
br: Adderaouekaat aozañ ar varrenn ostilhoù d'hec'h arventennoù dre ziouer

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
br: Adventañ ar skeudenn-mañ

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
br: Adloc'hañ an niverenniñ adal :

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
br: Loc'hañ gant pep pajenn

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
br: Loc'hañ gant pep kevrenn

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
br: Adloc'hañ niverennoù ar pajennoù war ar c'hevrennoù nevez

note: DLG_RDF_Editor_Restrict
en: Restrict to RDF Link:
br: Bevennañ d'an ere RDF :

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
br: Adkemer al listenn gent

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
br: Derc'hel kont eus pep kemm en teul

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
br: Mont en-dro gant stumm diwezhañ ar restr bet enrollet ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
br: Dont en-dro da stumm kent an teul

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
br: Adlakaat '%s' evel ma oa bet enrollet ar wech diwezhañ?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
br: ID an azgweladur

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_NEW
en: Revisions new...
br: Azgweladur nevez...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SELECT
en: Revisions select...
br: Diuz an azgweladurioù...

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
br: Dehou

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
br: Pukañ a-zehou [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
br: Marz a-zehou [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
br: Taolennata a-zehou

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
br: Steudañ a-zehou

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
br: Steudañ ar rannbennad a-zehou

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
br: Tuadur penn&añ eus an tu dehou d'an tu kleiz

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
br: Gwirioù

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
br: Gwirioù :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
br: Renk

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
br: Enlakaat renkoù a-&us dezhi

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
br: Enlakaat renkoù &dindan

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_TEST
en: Run some RDF tests and show results on console
br: Lañsañ taolioù arnod RDF ha skrammañ an disoc'hoù er penel

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_PLAY
en: Run some RDF tests that change during development
br: Lañsañ taolioù arnod RDF a cheñch e-pad an diorren

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
br: S&kriptoù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
br: Diskouez an &azgweladur

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
br: &Rannañ ar c'helligoù

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY
en: SPARQL Query
br: Azgoulenn mod SPARQL

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
br: &Enrollañ

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
br: En&rollañ un eilad

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
br: Enrollañ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
br: En&rollañ evel

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
br: Enrollañ ar &patrom

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
br: Enrollañ evel

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
br: Enrollañ un eilad eus ar skeudenn er golver

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
br: Enrollañ ar c'hemmoù graet da %s kent serriñ ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
br: Enrollañ an elfenn enkorfet

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
br: Enrollañ an teul

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
br: Enrollañ an teul evel ur patrom

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
br: Enrollañ an teul gant un anv nevez

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
br: Enrollañ an teul hep kemmañ an anv

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
br: Enrollañ ar skeudenn diuzet e-barzh ur restr

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
br: Enrollañ en ur restr

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale
br: Skeulaat

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
br: Klask ar skoazell a-zivout...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
br: Eilennoù etre div hizivadenn

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
br: Eilennoù abaoe epoch

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
br: Lammoù kevrenn

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
br: Gwelout roll istor an teul bremanel

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
br: Diuzañ

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
br: Diuzañ &pep tra

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
br: Diuzañ ur gellig

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
br: Diuzañ ur bann

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
br: Diuzañ un nodrezh

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
br: Diuzañ un azgweladur

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
br: Diuzañ ur renk

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
br: Diuzañ an daolenn

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
br: Diuzañ ar voest testenn

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list:
br: Diuzit ur sined diwar al listenn :

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
br: Diuzañ ar skeudenn diouzh ar restr

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to Semantic Item
br: Diuzañ dave da-heul an ergorenn ster

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item
br: Diuzañ dave da-heul an ergorenn ster-mañ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item...
br: Diuzañ dave da-heul an ergorenn ster-mañ...

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM
en: Select next references to Semantic Item
br: Diuzañ daveoù da-heul an ergorenn ster

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to Semantic Item
br: Diuzañ dave a-raok an ergorenn ster

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item
br: Diuzañ dave a-raok an ergorenn ster-mañ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item...
br: Diuzañ dave a-raok an ergorenn ster-mañ...

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
br: Diuzañ ar voest testenn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
br: Diuzañ an teul a-bezh

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document belonging to the next version...
br: Diuzañ parzhioù an teul a zo d'an handelv da-heul...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document belonging to the previous version...
br: Diuzañ parzhioù an teull a zo d'an handelv a-raok...

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_NEXT TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document contained in the next revision
br: Diuzañ parzhioù an teul a zo en azgweladur da-heul

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_PREV TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document contained in the previous revision
br: Diuzañ parzhioù an teul a zo en azgweladur kent

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to Semantic Item
br: Diuzañ an dave-se d'an ergorenn ster

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item
br: Diuzañ an dave-se d'an ergorenn ster-mañ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item...
br: Diuzañ an dave-se d'an ergorenn ster-mañ...

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
br: Diuzad

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM
en: Semantic Item
br: Ergorenn ster

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
br: Lizherenneg ar frazenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
br: Dispartiañ elfennoù an daolenn gant skejoù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
br: Dispartiañ elfennoù an daolenn gant skejoù ha taolennata

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
br: Dispartiañ elfennoù an daolenn gant gant taolennata

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
br: Dispartiañ gant skejoù

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
br: Dispartiañ gant skegoù ha taolennata

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
br: Dispartiañ gant taolennata

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
br: &Seveniñ

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
br: &Yezh

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
br: Kempenn an arventennoù dre ziouer

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Set
en: Set For All Existing
br: Arventenniñ evit an holl a zo anezho

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
br: Arventennañ ar skeudenn

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
br: Arventennañ ar skeudenn war he lec'hiadur

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
br: Arventennañ azasadur an destenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
br: Lakaat ur skeudenn evel drekleur ho pajennad

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE
en: Set as Source Semantic Item
br: Arventenniñ evel ergorenn ster mammenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
br: Lakaat tuadur pennañ an teul da Dehou->Kleiz

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
br: Lakaat tuadur pennañ ar rannpennad da Dehou->Kleiz

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
br: Lakaat tuadur pennañ ar gevrenn da Dehou->Kleiz

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
br: Arventennañ perzhioù ar metaroadennoù

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
br: Arventennañ un ivinell nevez

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
br: Skeudenn ebet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
br: Arventennañ ar gwellvezioù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
br: Spisaat an taolennata

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Explanation
en: Set the current stylesheet for Semantic Items in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing Semantic Items to the new stylesheet as well.
br: Arventennañ ar follenn stiloù vremanel evit an ergorennoù ster en teul-mañ. Arverañ a ra ergorennoù RDF nevez ar follenn stiloù emgefreek-mañ. Gant an afell e c'hallot arverañ ar follenn stiloù nevez evit an holl ergorennoù a zo anezhe endeo.

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
br: Arventennañ rizh ha stiloù taolenn ar pennadoù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
br: Spisaat rizhoù notennoù traoñ pajenn ha notennoù dibenn teul

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
br: Spisaat rizhoù an talbennoù hag an treid pajennoù

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
br: Lakaat ar renk-mañ da dalbenn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
br: Lakaat ar renk-mañ da dalbenn war bep pajenn

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
br: Arventennañ lec'hiadur ar skeudenn

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
br: Kefluniañ ho kwellvezioù evit ar gwiriañ reizhskrivadur

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS
en: Settings
br: Arventennoù

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
br: Kefluniañ perzhioù pajenn ho teul evel ment ar bajenn hag ar maziooù

note: DLG_BorderShading_Shading
en: Shading
br: Skeud

note: DLG_BorderShading_Shading_Color
en: Shading color:
br: Liv ar skeud :

note: FIELD_Application_ShortFilename
en: Short File Name
br: Anv berr ar restr

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
br: Stokelloù ar verradenn

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
br: Diskouez

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
br: Diskouez ar reo&lennoù

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
br: Diskouez pep tra

note: DLG_RDF_Query_ShowAll
en: Show All RDF
br: Diskouez an holl RDF

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
br: &Diskouez ar merkoù mentrezhañ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
br: Diskouez an teul a-raok e azgweladurioù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
br: Diskouez an teul goude e &azgweladurioù

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
br: Diskouez an teul goude e azgweladurioù kent

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show document at final version without revision highlighting
br: Skrammañ handelv diwezhañ an teul hep usskediñ an azgweladurioù

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document
br: Skrammañ an teul diwezhel

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document...
br: Skrammañ an teul diwezhel...

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
br: Diskouez listenn an teulioù a-bezh

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
br: Diksouez pe kuzhat ar reolennoù

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
br: Diksouez pe kuzhat ar varrenn stad

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
br: Diskouez pe kuzhat ar varrenn ostilhoù

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
br: Diskouez an azgweladurioù a zo en teul

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
br: Diskouez penaos e vo an teul goude an azgweladurioù kent

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
br: Diskouez penaos e vo an teul goude an azgweladurioù

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
br: Diskouez penaos e vo an teul a-raok an azgweladurioù

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
br: Diskouez...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
br: Diskouez/Kuzhat an notennoù

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
br: Diskouez/Kuzhat ar merkoù mentrezhañ

note: TB_Simple
en: Simple
br: Eeun

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
br: Barrenn ostilhoù eeun

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
br: Eeun

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
br: Etrelinenn eeun

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
br: Etrelinenn eeun

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
br: Askoù eeun

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
br: &Rummañ an daolenn

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Solid
en: Solid line
br: Linenn unvan

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
br: Fazioù ez eus bet e-pad an enporzhiañ.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
br: Rummañ ar bannadoù war-gresk

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
br: Rummañ ar bannadoù war-gresk diazezet war ar renk diuzet

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
br: Rummañ ar bannadoù war-zigresk

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
br: Rummañ ar bannadoù war-zigresk diazezet war ar renk diuzet

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
br: Rummañ ar renkadoù war-gresk

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
br: Rummañ ar renkadoù war-gresk diazezet war ar bann diuzet

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
br: Rummañ ar renkadoù war-zigresk

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
br: Rummañ ar renkadoù war-zigresk diazezet war ar bann diuzet

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
br: Rummañ an daolennad

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
br: Tarzh :

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column:
br: Esaouenn goude ar bann :

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
br: Esaouenn a-raok : 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
br: Esaouenn a-raok : Esaouenn ebet

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
br: Esaouiñ

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
br: Difaziañ ar reizhskrivadur

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
br: Gwiriañ ar reizhskrivadur

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
br: Gwiriañ reizhskrivadur an teul

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
br: Reizhskrivadur

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
br: Dibarzhioù gwiriañ ar reizhskrivadur

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
br: Troc'hañ an da&olenn

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
br: Troc'hañ ar c'helligoù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
br: Troc'hañ an daolenn

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
br: Troc'hañ ar c'helligoù

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
br: Troc'hañ e-kreiz

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
br: Troc'hañ d'an diaz

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
br: Troc'hañ a-gleiz

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
br: Troc'hañ a-zehou

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
br: Troc'hañ e krec'h

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_COMMAS
en: Split text at commas
br: Troc'hañ an destenn ouzh ar skejoù

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_SPACES
en: Split text at spaces
br: Troc'hañ an destenn ouzh an esaouioù

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
br: Dispartiañ an destenn war an esaouennoù, ar skejigoù pe an taolennata

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_TABS
en: Split text at tabs
br: Troc'hañ an destenn ouzh an taolennata

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_COMMAS
en: Split text with commas as delimiters
br: Troc'hañ an destenn gant skejoù evel dispartieroù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text with commas, tabs or spaces as delimiters
br: Troc'hañ an destenn gant skejoù, taolennata pe esaouiou evel dispartieroù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_SPACES
en: Split text with spaces as delimiters
br: Troc'hañ an destenn gant esaouiou evel dispartieroù

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_TABS
en: Split text with tabs as delimiters
br: Troc'hañ an destenn gant taolennata evel dispartieroù

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
br: Rannañ ar gellig-mañ

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
br: Listenn gant karrezioù

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
br: Stil&où

note: TB_Standard
en: Standard
br: Skoueriek

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
br: Barrenn ostilhoù skoueriek

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
br: Listenn gant steredennoù

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
br: Kregiñ e :

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
br: Kregiñ gant ul listenn nevez

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
br: Kregiñ gant un islistenn

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
br: Kregiñ gant un azgweladur nevez

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
br: Kregiñ gant un azg&weladur nevez

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
br: Kregiñ gant un azgweladur disheñvel diouzh an hini bremanel

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
br: Stadegoù :

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
br: Paouez gant al listenn vremanel

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
br: &Barrennet

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
br: Barrennet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
br: Barrennañ an diuzad (trec'haoliñ)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
br: &Stiler

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
br: Stil

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
br: Anv stil -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
br: Anv stil :

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type:
br: Rizh ar stil :

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph:
br: Stil evit ar rannbennad da heul :

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
br: N'hall ket anv ar stil chom dianav

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
br: Stil :

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
br: Stiloù

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET
en: Stylesheet
br: Follenn stil

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
br: Stiler

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
br: Danvez :

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
br: Feuriader

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
br: Kinnig&où :

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
br: Kinnig adal ar geriadur personel pennañ hepken

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
br: Sammañ ur bannad

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
br: Sammañ ur renkad

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
br: Sammañ ur bannad eus an daolenn

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
br: Sammañ ur renkad eus an daolenn

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
br: Krennva

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION
en: Summary, Location
br: Krennva, lec'hiadur

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES
en: Summary, Location, Start and End Times
br: Krennva, Lec'hiadur, amzer kregiñ hag amzer echuiñ

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES
en: Summary, Start and End Times
br: Krennva, amzer kregiñ hag amzer echuiñ

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
br: &Mac'her

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
br: Mac'her

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
br: A&rouez

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
br: Arouez

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
br: Ta&olenn

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
br: Taolennata [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
br: Lec'hiadur arsaviñ an taolennata :

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
br: Taolennata da ziverkañ :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
br: Taolenn

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
br: Ment an daolenn

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
br: Barrenn ostilhoù an daolenn

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
br: Taolenn ar pennadoù

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
br: Skritellig Taolenn ar pennadoù

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
br: Pajenn taolenn ar pennadoù

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
br: Taolennata

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
br: Niveradur an taolennata hag ar pajennoù

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
br: Mentrezh an dest&enn

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_TEST
en: Test RDF subsystem
br: Arnodiñ an isreizhiad RDF

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
br: Testenn

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
br: Testenn &goude :

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
br: Testenn &a-raok :

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
br: Steudadur an destenn :

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
br: Boest testenn

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Text Box Position
br: Lec'hiadur ar voest testenn

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Text Directionality
br: Tuadur an destenn

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
br: Plegerezh an destenn

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
br: Azasadur an destenn

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
br: Testenn hag Arlunioù

note: COMMAND_LINE_PRINTING_DEPRECATED
en: The '--print' option has been removed as of AbiWord 2.8. You can achieve the desired behavior using AbiWord's command-line conversion tools and then piping the output to a print spooler. Eg: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'
br: Lamet kuit eo bet an dibarzh '--print' diouzh AbiWord 2.8. Gallout a rit arverañ anezhañ gant ostilh da amdreiñ an arc'hadoù AbiWord ha goude-se kas an ec'hankad d'ar reizhiad moullañ. Da skouer :'abiword --to=ps --to-name=fd://1 marestr.txt | lpr'

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
br: Re ledan eo ar marzioù diuzet evit klotañ gant ar bajenn.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
br: Efedus e vo kemm ar yezh ar wech o tont ma vo loc'het an arload ganeoc'h

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
br: Echu eo gwiriañ ar reizhskrivadur.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
br: Ret eo d'an destenn kenereet ouzh ar gourere bezañ en ur rannbennad hepken.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
br: Deiz ar sizhun

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
br: Tevder :

note: MSG_XMLIDAlreadyExists
en: This RDF link already exists. Would you like to replace the existing RDF link with this new one?
br: Ar ere RDF-mañ a zo anezhañ endeo. Fellout a ra deoc'h amsaviñ anezhañ gant an hini nevez ?

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
br: Ar sined-mañ a zo anezhañ endeo. Fellout a ra deoc'h amsaviñ anezhañ gant an hini nevez ?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
br: Sevenet e vo ar c'hemmoù pa vo adloc'het AbiWord pe pa vo savet un teul nevez.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
br: Kavet e vez azgweladurioù gant an teul-mañ ha n'hall ket bezañ gwelet. Trugarez da lenn skoazell AbiWord a-zivout an azgweladurioù evit gouzout hiroc'h.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
br: Diskouez a ra ar rannbennad-mañ un nebeud gerioù evel ma tlefent dispakañ e-barzh ho teul.  A-benn gwelout testenn ho teul e-barzh an alberz-mañ, lakait ho reti e-barzh ur rannbennad d'ho teul (gant testenn) ha digorit ar voest-mañ.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
br: N'eus ket ur stil a seurt-se 
     neuze n'hall ket bezañ daskemmet

note: DLG_Column_Three
en: Three
br: Tri

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
br: Listenn gant kevaskoù

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
br: Gwerzhid eur

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
br: Titl

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
br: Tirenneg an titl

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
br: Titl :

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE
en: To&pline
br: Linenn a-&us

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
br: Barrenn ostilhoù

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
br: Krec'h

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
br: Marz krec'h [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
br: Linenn a-&us

note: DLG_RDF_Editor_Status
en: Total RDF: %d
br: Hollad RDF :%d

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
br: Listenn gant tric'hornioù

note: DLG_Column_Two
en: Two
br: Daou

note: DLG_Styles_List
en: Type
br: Rizh

note: DLG_InsertXMLID_Msg
en: Type a name for the RDF link:
br: Roit un anv evit an ere RDF :

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list:
br: Roit anv ur sined pe diuzit anezhañ diouzh ar roll :

note: DLG_InsertHyperlink_TitleLabel
en: Type a title for the hyperlink
br: Roit ur titl evit ar gourere

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
br: Rizh :

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
br: PENNLIZHERENN

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
br: Islinennet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
br: Islinennañ an diuzad (trec'haoliñ)

note: DLG_FormatTOC_Underline DLG_Tab_Radio_Underline
en: Underlines
br: Islinennoù

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
br: Dizober

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
br: Dizober ar c'hemm diwezhañ

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
br: Hizivaat

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
br: Hizivaat an notenn

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
br: Listenn gant pennlizherenn

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
br: Listenn gant pennlizherenn Roman

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
br: Ober gant an urzh eus an tu dehou d'an tu kleiz

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
br: Arverañ stil personalaet an askoù eeun

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
br: Ober gant an delwenniñ skridoù evit an hebraeg

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
br: Ketal an arveriad

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
br: Yezh ketal an arveriad

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
br: Stiloù personelaet

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
br: Taolennata spisaet gant an arveriad

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
br: Stiloù spisaet gant an arveriad

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
br: Handelv

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
br: Gwel

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
br: Gwelout roll istor an teuliad

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
br: Diskouez ar restr e mod skramm a-bezh

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
br: Gwelout an teul-mañ

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
br: Gwelout an tunioù

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
br: Gwel...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
br: Hewelus

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
br: Diwallit : n'eo ket bet kavet ar sined "%s".

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
br: Pajennaozañ kenrouedad

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Weekday Month Day, Year
br: Deiz ar sizhun, Miz, Deiz, Bloaz

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
br: Testenn da vezañ mentrezhet

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
br: Gant an askouezh :

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
br: Kont ar gerioù

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
br: Keweriañ testenn

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
br: Gerioù (notennoù troad pajenn/fin pajenn ebet) :

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
br: Gerioù e &PENNLIZHERENN

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
br: Gerioù gant &niverennoù

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
br: Gerioù :

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
br: N'eus ket tu da enrollañ ar restr %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
br: Kemmet hoc'h eus ar reteradur orin.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
br: Kemmet hoc'h eus mod reteradur an destenn.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
br: Ret eo deoc'h diuzañ ul lodenn eus an teul a-raok enlakaat ur gourere.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
br: Dav eo deoc'h dibab un talm Enrollañ emgefre e-barzh ar c'houlzad eus 1 betek 120

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
br: Kollet e vo ho kemmoù, ma serrot hep Enrollañ.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
br: Zoumañ

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
br: Zoumañ da &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
br: Zoumañ da &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
br: Zoumañ da &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
br: Zoumañ da &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
br: Zoumañ da &100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
br: Zoumañ da &200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
br: Zoumañ da &50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
br: Zoumañ da &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
br: Zoumañ da genglotañ gant led ar bajenn

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
br: Zoumañ da bajenn a-bezh

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
br: dd/mm/bb

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
br: Lizherenn vunut

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
br: mun

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
br: mm/dd/bb

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
br: TiRRenNEg

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
br: Tra ebet

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
br: Tra ebet

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
br: Tra ebet

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
br: Danvez

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
br: Tra ebet

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
br: Tra ebet

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
br: Danvez

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
br:  da

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
br: Un arload gant o zarzh digor ha dindan lañvaz GNU GPL eo %s.
    Gallout a rit dasparzhañ an arload-mañ.

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
br: &Led ar bajenn

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
br: Lec'hi&adur

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
br: &Yezh

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
br: &Ar bajennad a-bezh

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
br: G&wiskadur

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
br: (Tra ebet)

note: LANG_0
en: (no proofing)
br: (gwiriadur ebet)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
br: (lammet dreist an destenn)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
br: En anv treug lavaret e vank ur c'havlec'hiad.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
br: Ardoer molladoù AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
br: N'hall ket ar restr %s.dll bezañ kavet gant AbiWord.
    Pellgargit ha stalhit Aspell mar plij, diouzh http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
br: N'hall ket AbiWord atoriñ handelv %d eus an teul peogwir eo diglok an titouroù handelv.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
br: N'hall ket AbiWord atoriñ an handelv %d eus an teul peogwir e vank titouroù a-zivout an handelv-mañ.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
br: AbiWord : Alberz a-raok moullañ

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
br: A-zivout %s

note: LANG_ACH
en: Acholi
br: Akolieg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
br: Molladoù oberiant

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
br: Afrikaaneg

note: LANG_AK_GH
en: Akan
br: Akaneg

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
br: Albaneg

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
br: An holl (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
br: An holl deulioù

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
br: An holl restroù skeudenn

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
br: Aotren ar balizennoù ouzhpenn en egor anvaduriñ AWML

note: LANG_AM_ET
en: Amharic
br: Amareg

note: LANG_AR
en: Arabic
br: Arabeg

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
br: Arabeg (Egipt)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
br: Arabeg (Arabia Saoudat)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
br: Arabek, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
br: Arabek, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
br: Arabek, Pajenn enbonegañ Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
br: Armenieg

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
br: Armenieg, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
br: Asameg

note: LANG_AST_ES
en: Asturian
br: Astureg

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
br: Enlakaat merkerioù tu ent emgefre

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
br: Azgweladur emgefre

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
br: Dinoet emgefre

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
br: Azgweladurioù emgefre

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
br: Teulioù hegerz :

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
br: Yezhoù hegerz :

note: LANG_AYM_BO
en: Aymara (Central/Northern Bolivia)
br: Aymaraeg (Bolivia Greiz ha Norzh)

note: LANG_AYC_BO
en: Aymara (Southern Bolivia)
br: Aymaraeg (Su ar Bolivia)

note: LANG_AYR
en: Aymara, Central
br: Aymaraeg, Kreiz

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
br: Balt, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
br: Balt, Pajenn enbonegañ Windows 1257

note: LANG_BM
en: Bamanankan
br: Bamanankeg

note: LANG_EU_ES
en: Basque
br: Euskareg

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
br: Bieloruseg

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
br: Bieloruseg (latin)

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
br: Bengaleg

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
br: Gwenn &ha Du

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
br: Testenn dre vloc'had

note: LANG_NB_NO
en: Bokmal
br: Norvegeg Bokmål

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
br: Tev Stouet

note: LANG_BS_BA
en: Bosnian
br: Bosneg

note: LANG_BR_FR
en: Breton
br: Brezhoneg

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
br: Dibarzhioù ar savadur : %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
br: Sevel un teul :

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
br: Bulgareg

note: DLG_Cancel
en: Cancel
br: Nullañ

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
br: Katalaneg

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
br: Europat kreiz, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
br: Europat kreiz, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
br: Europat kreiz, Pajenn enbonegañ Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
br: Kemmañ ar yezh hag ar c'hlavier a-gevret

note: STYLE_DELIM_CHAPTER
en: Chapter
br: Chabistr

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
br: Talbenn ar chabistr

note: LANG_CGG
en: Chiga
br: Chigaeg

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
br: Sinaeg (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
br: Sinaeg (RPS)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
br: Sinaeg (Singapour)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
br: Sinaeg (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
br: Sinaeg eeunaet, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
br: Sinaeg eeunaet, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
br: Sinaeg eeunaet, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
br: Sinaeg eeunaet, Pajenn enbonegañ Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
br: Sinaeg hengounel, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
br: Sinaeg hengounel, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
br: Sinaeg hengounel, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
br: Sinaeg hengounel, Pajenn enbonegañ Windows 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
br: Dibab un teul adalek ar roll :

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
br: Skarzhañ an drekleur

note: TB_ClearForeground
en: Clear Foreground
br: Skarzhañ an rakleur :

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
br: Skeudennaoueg

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded.
br: N'eo ket bet karget ar skeudennaoueg

note: DLG_Close
en: Close
br: Serriñ

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
br: Serriñ &hep Enrollañ

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
br: Eiladoù a-stroll

note: DLG_UP_Color
en: Color
br: Livioù

note: DLG_Compare
en: Compare
br: Keñveriañ

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
br: Endalc'had :

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
br: Endalc'hadoù 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
br: Endalc'hadoù 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
br: Endalc'hadoù 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
br: Endalc'hadoù 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
br: Talbenn an endalc'hadoù

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
br: Eiladoù :

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
br: Kopteg

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
br: Kerneveureg

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
br: Korseg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
br: N'hall ket ar mollad bezañ gweredekaet/karget

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
br: N'hall ket ar mollad bezañ diweredekaet

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
br: N'hall ket ar geriadur bezañ karget evit ar yezh "%s"

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
br: Savet

note: DLG_History_Created
en: Created:
br: Savet :

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
br: Kroateg

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
br: Kroateg, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
br: Kirillek, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
br: Kirillek, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
br: Kirillek, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
br: Kirillek, Pajenn enbonegañ Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
br: Tchekeg

note: LANG_DA_DK
en: Danish
br: Daneg

note: LANG_FA_AF
en: Dari
br: Darieg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
br: Diweredekaat an holl enlugelladoù

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
br: Diweredekaat un enlugellad

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
br: Disklêriañ evel XML (handelv 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
br: Yezh dre ziouer :

note: LANG_DV_MV
en: Dhivehi
br: Dhivehieg

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
br: Fellout a ra deoc’h dilemel an arlun-mañ diouzh ar varrenn ostilhoù ?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
br: Keñveriañ an teulioù

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
br: Munudoù an teul

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
br: Roll istor an teul

note: DLG_History_Path
en: Document name:
br: Anv an teul :

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
br: Teulioù keñveriet

note: LANG_NL_NL
en: Dutch
br: Nederlandeg

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
br: Eur ar daskemmañ :

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects:
br: Efedoù :

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
br: Follenn stil e-barzh (CSS)

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
br: Nodrezhoù enkorfet

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
br: Skeudennoù e-barzh an URLioù (enbonegañ-Base64)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
br: Enbonegañ

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
br: Enbonegañ :

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
br: Notenn dibenn

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
br: Dave notenn

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
br: Testenn an notenn dibenn

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
br: Saozneg (Aostralia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
br: Saozneg (Kanada)

note: LANG_EN_IN
en: English (India)
br: Saozneg (India)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
br: Saozneg (Iwerzhon)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
br: Saozneg (Zeland-Nevez)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
br: Saozneg (Afrika ar Su)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
br: Saozneg (Breizh-Veur)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
br: Saozneg (Stadoù-Unanet)

note: ENC_US_DOS
en: English, DOS/Windows Code Page 437
br: Soazneg, pajenn 437 ar boneg DOS/Windows

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
br: Roit ar ger-tremen

note: LANG_EO
en: Esperanto
br: Esperanteg

note: LANG_ET
en: Estonian
br: Estonieg

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
br: Ezporzhiañ ar restr

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
br: Ezporzhiañ evel HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
br: Ezporzhiañ gant titouroù PHP

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
br: Farsieg

note: DLG_UP_File
en: File
br: Restr

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
br: Amañ emañ ar restr '%s' dija.  Lakaat unan all en he lec'h ?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
br: Restr ma vez enrollet roll ar c'hemmoù enni :

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
br: Restr ma vez adc'hraet roll ar c'hemmoù diouti :

note: LANG_FIL_PH
en: Filipino
br: Filipineg

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
br: Finneg

note: LANG_NL_BE
en: Flemish
br: Flamankeg

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
br: Notenn diaz bajenn

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
br: Dave an notenn diaz bajenn

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
br: Testenn an notenn diaz bajenn

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
br: Evit muioc'h a ditouroù :http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
br: Galleg (Belgia)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
br: Galleg (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
br: Galleg (Bro-C'hall)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
br: Galleg (Suis)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
br: Friseg

note: DLG_UP_From
en: From:
br: Eus :

note: LANG_FF
en: Fulah
br: Fulaheg

note: LANG_GL
en: Galician
br: Galisianeg

note: LANG_LG
en: Ganda
br: Gandeg

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
br: Jeorjieg

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
br: Jeorjian, Akademiek

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
br: Jeorjian, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
br: Alamaneg (Aostria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
br: Alamaneg (Alamagn)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
br: Alamaneg (Suis)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
br: Liveoù louedoù

note: LANG_EL_GR
en: Greek
br: Gresianeg

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
br: Gresianeg, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
br: Gresianeg, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
br: Gresianeg, Pajenn enbonegañ Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
br: Dibarzhioù an ezporzhiañ HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
br: Haosaeg (Niger)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
br: Haosaeg (Nigeria)

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
br: Talbenn 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
br: Talbenn 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
br: Talbenn 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
br: Talbenn 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
br: Hebraeg

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
br: Hebraek, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
br: Hebraek, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
br: Hebraek, Pajenn enbonegañ Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
br: Sav :

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
br: Sav :

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
br: Kuzhet

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
br: Liv an ussked

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
br: Hindieg

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
br: Hungareg

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
br: Islandeg

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
br: Islandeg, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
br: Naouder :

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Image Name
br: Anv ar skeudenn

note: DLG_Image_Placement
en: Image Placement
br: Lec'hiadur ar skeudenn

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
br: Perzhioù ar skeudenn

note: DLG_Image_ImageSize
en: Image Size
br: Ment ar skeudenn

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
br: Skeudenn a-us d'an destenn

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
br: Skeudenn lec'hiet war al linenn (hep azasadur an destenn)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
br: Enporzhiañ ur restr

note: MSG_ParagraphsImported
en: Imported Paragraph
br: Rannbennad enporzhiet

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
br: Oc'h enporzhiañ un teul...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
br: Indonezeg

note: XIM_Methods
en: Input Methods
br: Hentennoù enankañ

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
br: Enlakaat un ergorenn enkorfaus

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
br: Enlakaat restr un ergorenn enkorfaus :

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
br: Enlakaat ur restr

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
br: Enlakaat ur restr mod Math

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
br: Enlakaat ur restr mod MathML :

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
br: Enlakaat un daolenn nevez

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
br: Enlakaat ur skeudenn

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
br: Enlakaat un arouez

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
br: Staliañ ur mollad nevez

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
br: Anv an treug didalvoudek.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
br: Iwerzhoneg

note: LANG_IT_IT
en: Italian
br: Italianeg

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
br: Japaneg

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
br: Japaneg, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
br: Japaneg, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
br: Japaneg, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
br: Japaneg, Pajenn enbonegañ Windows 932

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
br: Kannadaeg

note: LANG_KK_KZ
en: Kazakh
br: Kazakeg

note: LANG_KM_KH
en: Khmer
br: Khmereg

note: LANG_KO
en: Korean
br: Koreeg

note: LANG_KO_KR
en: Korean (South Korea)
br: Koreeg

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
br: Koreek, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, JOHAB
br: Koreek, JOHAB

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
br: Koreek, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
br: Koreek, Pajenn enbonegañ Windows 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
br: Kurdeg

note: LANG_LO_LA
en: Lao
br: Laoeg

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
br: Enrollañ da ziwezhañ :

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
br: Latvieg

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
br: Lituaneg

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art...
br: O kargañ ar skeudennaoueg...

note: LANG_JBO
en: Lojban
br: Lojbaneg

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
br: Lizherenn vunut

note: LANG_MK
en: Macedonian
br: Makedonieg

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
br: Lakaat dre ziouer evit an teul

note: LANG_MG_MG
en: Malagasy
br: Malgacheg

note: LANG_MS_MY
en: Malay
br: Malezieg

note: LANG_MNK_SN
en: Mandinka
br: Mandinkaeg

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
br: Maorieg

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
br: Marathieg

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
br: Marshalleg (Inizi Marshall)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
br: Marshalleg (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
br: Toueziañ

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
br: Mongolieg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
br: Anv :

note: LANG_NE_NP
en: Nepali
br: Nepaleg

note: DLG_MB_No
en: No
br: Ket

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
br: Skeudenn ebet

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
br: N'eus ket bet diuzet mollad ebet

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
br: Reizh

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
br: Dihegerz

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
br: Talbenn niverennet 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
br: Talbenn niverennet 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
br: Talbenn niverennet 3

note: LANG_NN_NO
en: Nynorsk
br: Norvegeg Nynorsk

note: DLG_OK
en: OK
br: Mat eo

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
br: Okitaneg

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
br: Digieriñ ur restr

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
br: Digeriñ ur restr he rizh :

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
br: Teulioù digoret

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
br: All...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
br: &Dregantad :

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
br: Led ar bajenn

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
br: Meur a bajenn :

note: LANG_PS
en: Pashto
br: Pachtoueg

note: DLG_Password_Password
en: Password:
br: Ger-tremen :

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
br: Testenn unvan

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
br: Munudoù ar mollad

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
br: Listenn ar molladoù

note: LANG_PL_PL
en: Polish
br: Poloneg

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
br: Portugaleg (Brazil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
br: Portugaleg (Portugal)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
br: Lec'hiadur e-keñver d'e vann

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
br: Lec'hiadur e-keñver d'e bajenn

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
br: Lec'hiadur e-keñver ar rannbennad tostañ

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
br: &Enrollañ ar c'henfeur sav/led

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
br: Alberz ar skeudenn

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
br: Moullañ e-barzh ur restr

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
br: Moullañ ur restr evel ar &rizh :

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
br: Moullañ e-barzh :

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
br: Moullañ war-dro :

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
br: Moullerez

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
br: Arc'had moullañ :

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (India)
br: Pounjabieg (India)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Pakistan)
br: Pounjabieg (Pakistan)

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
br: Kechuaeg

note: LANG_QUZ
en: Quechua (Cusco)
br: Kechuaeg, Cuzco

note: LANG_QUL_BO
en: Quechua (Northern Bolivia)
br: Kechuaeg (Bolivia an Norzh)

note: LANG_QUH_BO
en: Quechua (Southern Bolivia)
br: Kechuaeg (Bolivia ar Su)

note: ReadOnly
en: Read-Only
br: Lenn-hepkenn

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
br: Enrollañ an daskemmadurioù er restr

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
br: Reolek

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
br: Darempred :

note: DLG_HTMLOPT_ExpMathMLRenderPNG
en: Render MathML to PNG images (JavaScript will be used if option is not checked)
br: Amdreiñ MathML da skeudennoù mod PNG (Arveret e vo Javascript ma n'eo ket kevasket an dibarzh-mañ)

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
br: Adc'hoari an daskemmoù diouzh ar restr

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
br: Atoriñ

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
br: Atoriñ an arventennoù

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
br: Disoc'hoù

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
br: Romaneg

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
br: Romaneg, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian
br: Ruseg

note: LANG_RU_PETR1708
en: Russian, pre-1918
br: Ruseg, araok 1918

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
br: Standilhon

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
br: Sardeg

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
br: Enrollañ ar restr evel

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
br: Enrollañ an arventennoù

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
br: Enrollañ ar restr evel ar rizh :

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
br: Skript :

note: STYLE_DELIM_SECTION
en: Section
br: Kevrenn

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
br: Talbenn ar gevrenn

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
br: Diuzañ an enbonegañ :

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
br: Diuzañ dibarzhioù an ezporzhiañ HTML :

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
br: Diuzañ ur yezh :

note: LANG_SR
en: Serbian
br: Serbeg

note: LANG_SR_LATIN
en: Serbian, Latin
br: Serbeg, latin

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
br: Yezh

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
br: Liv an usskedl ebet

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
br: Ment :

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
br: Slovakeg

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
br: Sloveneg

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
br: Pennlizherennoù bihan

note: LANG_SON
en: Songhay
br: Songhayeg

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
br: Spagnoleg (Mec'hiko)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
br: Spagnoleg (Spagn)

note: DLG_HTMLOPT_ExpSplitDocument
en: Split document
br: Troc'hañ an teul

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
br: Azasaat an destenn en ur c'harrez

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
br: Stiloù :

note: LANG_SW
en: Swahili
br: Swahilieg

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
br: Svedeg

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
br: Arouezioù

note: LANG_SYR
en: Syriac
br: Sirieg

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
br: Tagalogeg

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
br: Tamileg

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
br: Telugueg

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
br: Liv an destenn

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
br: Testenn troc'het da bep tu ar skeudenn

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
br: Testenn troc'het a gleiz d'ar skeudenn

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
br: Testenn troc'het a-zehou d'ar skeudenn

note: LANG_TH_TH
en: Thai
br: Taieg

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
br: Taieg, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
br: Taieg, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
br: Taieg, Pajenn enbonegañ Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
br: Gwarezet eo a-enep ar skrivañ an teuliad '%s'.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
br: An askouezhadenn roet ne glot ket gant rizh ar restr dibabet. Fellout a ra deoc'h arverañ an anv-mañ memes tra ?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
br: %d eo an handelv tostañ a c'hall bezañ atoret penn-da-benn. Ha fellout a ra deoc'h atoriñ an handelv-se kentoc'h ? Evit atoriñ ul lodenn hepken eus handelv %d, pouezit war Ket.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
br: N'eo ket savet mat an arc'had moullañ.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
br: N'haller ket dizober an oberiadenn-se. Ha fellout a ra deoc'h kenderc'hel ?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
br: Azasaat an destenn start

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
br: Evit kenderc'hel daoust da-se, pouezit war OK.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
br: Pouezit war Nullañ evit paouez gant an atoriñ.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
br: Turkeg

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
br: Turkeg, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
br: Turkeg, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
br: Turkeg, Pajenn enbonegañ Windows 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
br: Doare da azasaat an destenn

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
br: Ukrenieg

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
br: Ukrenieg, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
br: Ukrenieg, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
br: Diditl%d

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
br: Pennlizherenn

note: LANG_UR
en: Urdu
br: Ourdoueg

note: LANG_UR_PK
en: Urdu (Pakistan)
br: Ourdoueg (Pakistan)

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
br: Ouzbeg

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
br: Istor an handelvoù

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
br: Handelv :

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
br: Handelv : %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
br: Vietnameg

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
br: Vietnameg, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
br: Vietnameg, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
br: Vietnameg, Pajenn enbonegañ Windows 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
br: Gwelout an teul

note: DLG_MW_Activate
en: View:
br: Gwelout :

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
br: Kembraeg

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
br: Europeat Kornôg, DOS/Windows Pajenn enbonegañ 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
br: Europat kornôg, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
br: Europat kornôg, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
br: Europat kornôg, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
br: Europat kornôg, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
br: Europat kornôg, Pajenn enbonegañ Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
br: Pajenn a-bezh

note: DLG_Image_Width
en: Width:
br: Led :

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
br: Led :

note: LANG_WO_SN
en: Wolof
br: Wolofeg

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
br: Ya

note: LANG_YI
en: Yiddish
br: Yidicheg

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
br: Ret eo deoc'h enrollañ kemmoù en teul %s a-raok mont pelloc'h. Enrollañ diouzhtu ?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
br: Zoumañ da

note: LANG_ZU
en: Zulu
br: Zouloueg

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
br: _Ket

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
br: _Ya

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
br: disheñvel

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
br: o tiforc'hiñ goude lec'hiadur %d eus an teuliad

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
br: o tiforc'hiñ goude an handelv %d eus %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
br: heñvel

note: DLG_Unit_inch
en: inch
br: meutad

note: DLG_Unit_pica
en: pica
br: pika

note: DLG_Unit_points
en: points
br: poentoù

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
br: eus ar memes live

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
br: dizaveet

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
br: Tra ebet
