AbiWord 2.9 - en to hu translation catalogue (1681 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
hu:  - Fenntartva. 
     Ezt a nevet nem használhatja. Válasszon másikat.

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
hu:  Automatikus frissítés

note: DLG_RDF_Query_Comment
en: # Insert your SPARQL query here
    # Results are shown below.
hu: # Ide szúrja be a SPARQL lekérdezést
    # A találatok alább jelennek meg.

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
hu: normál méret %-a

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
hu: %s még nincs megvalósítva.
    
    Ha ön programozó, nyugodtan bővítse a(z) %s kódját a(z) %d. sornál
    és a javítást küldje az
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    címre. Ellenkező esetben kérjük legyen türelemmel.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
hu: %s &névjegye

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
hu: Korrektúra &elfogadása

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
hu: &Hozzáadás

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
hu: &Legyen:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
hu: &Igazítás

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
hu: &Minden

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
hu: &Jegyzetek

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
hu: &Alkalmaz

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
hu: H&ol:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
hu: &Auto helyesírás-ellenőrzés

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
hu: Táblázat &automatikus illesztése

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
hu: &Séma automatikus mentése

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
hu: &Előtte:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
hu: &Félkövér

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
hu: Sze&gély és árnyék

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
hu: &Alja:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
hu: &Töréspont

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
hu: &Cella

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
hu: &Cellák

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
hu: &Középre

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
hu: Mire &cseréli

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
hu: Kép&tár

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
hu: &Bezárás

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
hu: &Hasáb

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
hu: &Hasábtörés

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
hu: &Hasábok

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
hu: &Dokumentumok összehasonlítása

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
hu: &Másolás

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
hu: &Stílusok létrehozása és módosítása

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
hu: &Aktuális beállítások sémája

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
hu: &Törlés

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
hu: Jegyzet &törlése

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
hu: Hivatkozás &törlése

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
hu: S&zótár…

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
hu: S&zövegirányjelző

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
hu: &Dokumentum

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
hu: D&okumentumtörténet

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
hu: &Dokumentumok

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
hu: &Ne válassza el a szavakat

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: &Edit RDF
hu: R&DF szerkesztése

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
hu: Jegyzet s&zerkesztése

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
hu: &Hivatkozás szerkesztése

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
hu: &Felülírás mód kapcsolója be

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
hu: &Végjegyzet

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
hu: &Páros oldalra

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
hu: &Mező

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
hu: &Mezők

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
hu: &Mezők:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
hu: &Fájl

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
hu: Fájl &kiterjesztése:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
hu: Kere&sés

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
hu: &Következő keresése

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
hu: &Betű

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
hu: &Lábléc:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format
hu: &Formátum

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
hu: U&grás

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
hu: &Van címsor

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
hu: &Fejléc és lábléc

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
hu: &Fej- és láblécek

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
hu: &Fejléc:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
hu: &Magasság:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
hu: &Súgó

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
hu: &Rejtett szöveg

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
hu: &Helyesírási hibák aláhúzása

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
hu: &Hiperhivatkozás

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
hu: &Kihagyás

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
hu: Mi&ndent mellőz

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
hu: &Kép

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
hu: Stílusok &importálása

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
hu: &Webböngészőben

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
hu: &Címke öröklése

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
hu: &Beszúrás

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
hu: &Gyakoriság:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
hu: &Dőlt

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
hu: &Ugrás jegyzetre

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
hu: Ugrás &hiperhivatkozásra

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
hu: &Sorkizárás

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
hu: &Fogja össze a sorokat

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
hu: &Balról jobbra

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
hu: &Fekvő

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
hu: &Nyelv

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
hu: &Balra

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
hu: Szöveg &balról jobbra

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
hu: &Balra:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
hu: &Elrendezés zárolása

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
hu: &Körlevél

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
hu: Kör&levélmező

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
hu: &Teljes dokumentumtörténet megtartása

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
hu: Korrektúra &jelölése gépelés közben

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
hu: &Kis- és nagybetű

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
hu: &Cellák egyesítése

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
hu: &Több dokumentum

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
hu: &Név:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
hu: Ú&j

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
hu: Ú&j ablak

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
hu: Új, s&ablonból

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
hu: &Következő oldalra

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
hu: &Normál elrendezés

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
hu: S&zám:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
hu: S&orszámozás típusa:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
hu: &Páratlan oldalra

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
hu: Meg&nyitás

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
hu: Fájl &megnyitása

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
hu: &Felülvonás

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
hu: &Oldalszélesség

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
hu: Oldaltö&rés

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
hu: &Oldalszámok:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
hu: Be&kezdés

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
hu: &Beillesztés

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
hu: Ké&p

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
hu: &Bővítmények

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
hu: Á&lló

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
hu: &Nyomtatás

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
hu: Nyomtatási &elrendezés

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
hu: Előzmények &törlése

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_QUERY
en: &Query RDF
hu: &RDF lekérdezése

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
hu: &Kilépés

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
hu: &Jobbról balra

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
hu: Új&ra

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
hu: Korrektúra el&utasítása

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
hu: &Csere

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
hu: &Törlés

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
hu: &Alapértelmezett elrendezés

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
hu: &Korrektúra

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
hu: &Jobbra

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
hu: Szöveg &jobbról balra

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
hu: &Jobbra:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
hu: &Sor

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
hu: &Vonalzó

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
hu: &Mentés

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
hu: Kép &mentése másként

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
hu: &Weboldal mentése

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
hu: Súgó &keresése

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
hu: &Kijelölés

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
hu: &Korrektúra kiválasztása

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
hu: &Előzmények megjelenítése

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
hu: Állapot&sor megjelenítése

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
hu: &Jegyzetek megjelenítése

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
hu: &Egyedi:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
hu: &Helyesírás

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
hu: &Kezdő sorszám:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
hu: Áll&apotsor

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
hu: &Alsó index

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
hu: S&orszámozás kikapcsolása

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
hu: &Sorvezető:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
hu: &Táblázat

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
hu: &Tabulátorok

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
hu: &Tabulátorok…

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
hu: &Eszköztárak

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
hu: &Teteje:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_Triple
en: &Triple
hu: &Tripla

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
hu: &Típusok

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
hu: &Típusok:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
hu: &Aláhúzás

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
hu: &Visszavonás

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
hu: &Mértékegység:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
hu: &Nézet

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
hu: &Webes elrendezés

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
hu: Teljes &oldal

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
hu: Teljes s&zó

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
hu: Á&rva- és fattyúsorok

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
hu: &Szélesség:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
hu: &Szavak száma

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
hu: &Nagyítás

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
hu: (Minden korrektúra látszik)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
hu: (nincs javaslat)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
hu: (nincs)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
hu: 1 hasáb

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
hu: 1,5 térköz

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
hu: Másfeles

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
hu: 1,5 térköz

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
hu: 12 pont előtte

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
hu: 2 hasáb

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
hu: 3 hasáb

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
hu: << Előző

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
hu: Kritikus hiba történt. Az AbiWord leáll.
    A szerkesztett dokumentum elmentésre került „.saved” kiterjesztéssel.

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
hu: &Mindig javasoljon javítást

note: FIELD_DateTime_AMPM
en: AM/PM
hu: De./Du.

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
hu: Az AbiWord nem tudja megnyitni a(z) „%s” dokumentumot, mert az érvénytelennek tűnik.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
hu: A kijelölés helyesírás-ellenőrzése befejeződött.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
hu: Az AbiWord befejezte a keresést, és %d cserét hajtott végre.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
hu: Az AbiWord befejezte a keresést.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
hu: Az AbiWord-öt a COMCTL32.DLL rendszerfájl az Ön rendszerén találhatónál
    újabb verziójára tervezték. (COMCTL32.DLL 4.72-es, vagy újabb verzió)
    A probléma megoldása az AbiSource weboldalán a FAQ-ban van részletezve.
    
      http://www.abisource.com
    
    A programot ennek ellenére tudja használni,
    de az eszköztárak nem fognak megjelenni.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
hu: A G&NOME Office névjegye

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
hu: A GNOME Office projekt névjegye

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
hu: A javasolt változtatás elfogadása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
hu: Oszlop hozzáadása a táblázat aktuális oszlopa mellé jobbra

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
hu: Sor hozzáadása a táblázat aktuális sora alá

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
hu: Szegély és árnyék hozzárendelése a kijelöléshez

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
hu: Oszlop hozzáadása mögé

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
hu: Felsorolás és számozás hozzárendelése vagy módosítása kijelölt bekezdésekhez

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
hu: Sor hozzáadása mögé

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
hu: Szó hozzáadása az egyedi szótárhoz

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
hu: Hozzáadás sablonhoz

note: MENU_LABEL_RDF_ADV
en: Advanced
hu: Speciális

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV
en: Advanced RDF
hu: Speciális RDF

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
hu: &Utána:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
hu: &Igazítás:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
hu: Igazítás

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
hu: Igazítás:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
hu: Összes

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting not using styles only
hu: Formázás nem csak stílusok használatával

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
hu: A fehértől eltérő képernyőszínek engedélyezése

note: DLG_Goto_Target_Annotation
en: Annotation
hu: Jegyzet

note: FIELD_Application
en: Application
hu: Alkalmazás

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
hu: Alkalmazás indítása

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
hu: Alkalmaz

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT
en: Apply Contact
hu: Névjegy alkalmazása

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply Current
hu: Aktuális alkalmazása

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT
en: Apply Event
hu: Esemény alkalmazása

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION
en: Apply Location
hu: Hely alkalmazása

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply stylesheet to this Semantic Item
hu: Stíluslap alkalmazása erre a szemantikus elemre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
hu: Az előzőleg kimásolt bekezdés formázásának alkalmazása a kijelölt szövegre

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
hu: Alkalmazás az aktuális listára

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
hu: Hatáskör:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
hu: Arab lista

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
hu: Biztos benne, hogy nem tárolja az összes előzményt? Ha folytatja, nem lesz módja visszatérni a dokumentum egy korábbi változatához.

note: DLG_Lists_Arrowhead_List STYLE_ARROWHEADLIST
en: Arrowhead List
hu: Nyílhegyes lista

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
hu: Legalább

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
hu: Előző listához fűzés

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
hu: Szerző

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
hu: Szerző:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
hu: Automatikus &mentés

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
hu: &Aktuális fájl automatikus mentése

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
hu: Automatikus mentés

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
hu: Elírások automatikus javítása

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
hu: Automatikus illesztés

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
hu: Táblázat automatikus illesztése

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
hu: Automatikus oszlopméret

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
hu: Automatikusan töltsön be minden bővítményt

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
hu: A dokumentum helyesírásának automatikus ellenőrzése

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
hu: Automatikus frissítés

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
hu: Automatikus összefésülés

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
hu: Elérhető mezők:

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
hu: Elérhető formátumok:

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
hu: Elérhető stílusok:

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
hu: &Mennyivel:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
hu: Háttér

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
hu: Háttérszín:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
hu: Korlát

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
hu: Sávlap

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
hu: Alapstílus:

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE
en: Bo&ttomline
hu: &Alsó vonal

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
hu: Félkövér

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
hu: &Könyvjelző

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
hu: Könyvjelző

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
hu: A(z) „%s könyvjelző nem található a dokumentumban.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
hu: Szegély színe:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
hu: Szegélyek

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
hu: Sze&gélyek és árnyék

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS
en: Both People Know Each Other
hu: Mindketten ismerik egymást

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
hu: Alja

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
hu: Alsó margó [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
hu: Alsó vonal

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
hu: Dobozos lista

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
hu: Build az.

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
hu: Build beállítások

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
hu: Build célja

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
hu: Felsorolás

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
hu: Felsorolásos lista

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
hu: Felsorolások

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
hu: Fel&sorolás és számozás

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
hu: Felsorolás és számozás

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
hu: Gombstílus

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
hu: &Kis- és nagybetűk

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
hu: Hiperhivatk&ozás címének másolása

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
hu: &Köszönet

note: DLG_PageFormat_C6C5Envelope
en: C6/C5 Envelope
hu: C6/C5 boríték

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
hu: Táblázatba nem lehet töréspontot beszúrni

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
hu: A szövegdobozba nem lehet töréspontot beszúrni

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
hu: Ez a stílus nem törölhető

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
hu: Beépített stílus nem módosítható

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
hu: A nyomtatási feladat nem indítható

note: FIELD_Document_Type
en: Category
hu: Kategória

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
hu: Kategória:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
hu: Középre

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
hu: Középső tabulátor

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
hu: Középre igazítás

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
hu: A bekezdés igazítása középre

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
hu: Középre

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
hu: Mire &cseréli:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
hu: Mindet &módosítja

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
hu: Háttérszín módosítása

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
hu: Betűcsere

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
hu: Aktuális lista
    módosítása

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
hu: Kiemelésszín módosítása

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
hu: Stílus módosítása

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
hu: Szövegszín módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
hu: A szöveg irányával kapcsolatos beállítások módosítása.

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
hu: A bekezdés domináns irányának módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
hu: Kis- és nagybetűk módosítása a kijelölt szövegben

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
hu: A kijelölt szöveg betűkészletének módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
hu: A kijelölt bekezdés formázásának módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLE
en: Change the format of the table
hu: A táblázat formázásának módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
hu: A kijelölt szöveg nyelvének módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
hu: A hasábok számának módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
hu: Nyomtatási beállítások módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
hu: A szövegdoboz tulajdonságainak módosítása

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
hu: Cserélje erre a javaslatra

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
hu: A dokumentum oldalhátterének módosítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
hu: A dokumentum oldalszínének módosítása

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
hu: Karakter

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
hu: Leütések száma

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
hu: Leütések száma (szóközök nélkül)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
hu: Karakter-előnézet

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
hu: Leütések (szóközök nélkül):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
hu: Leütések (szóközökkel együtt):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
hu: &Helyesírás-ellenőrzés

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
hu: Nyelvhelyesség ellenőrzése &gépelés közben

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
hu: &Frissítések keresése

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
hu: Az AbiWord újabb verziójának keresése

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
hu: Helyesírás ellenőrzése gépelés közben

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
hu: A dokumentum helyesírásának ellenőrzése

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
hu: Válasszon

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
hu: Válasszon képernyőszínt

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
hu: Válasszon képernyőszínt az AbiWordnek

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SELECT
en: Choose which revision of the document to see and edit
hu: A megjelenítendő és szerkesztendő dokumentumváltozat kiválasztása

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
hu: Válassza ki a megtekintendő változatot

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
hu: Válassza ki a célt a bal oldalon.
    Az „Ugrás” gomb megnyomása előtt írja be a Szám mezőbe a kívánt számot. Relatív mozgáshoz használhatja a + és - jeleket.	Ha például a „+2”-t írja be, és a „Sort” választja, akkor az „Ugrás” gomb 2 sorral lejjebb viszi a kurzort.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
hu: &Törlés

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
hu: Törlés

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
hu: Összes &törlése

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
hu: Háttérszín törlése

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
hu: Kiemelésszín törlése

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
hu: Bezárja az összes ablakot, és kilép?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
hu: Az alkalmazás összes ablakának bezárása és kilépés

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
hu: Dokumentum bezárása

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
hu: O&szlop

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
hu: Szín:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
hu: Oszlop

note: BREAK_Column
en: Column Break
hu: Hasábtörés

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
hu: Hasábok közti hézag [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
hu: Oszlop [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
hu: Hasábok

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
hu: Oszlop beszúrása &balra

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
hu: Oszlop beszúrása &jobbra

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
hu: Megjegyzés

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
hu: A korrektúrához fűzendő megjegyzés:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
hu: A aktív dokumentum összehasonlítása egy másik dokumentummal

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
hu: Fordítás dátuma

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
hu: Fordítás ideje

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
hu: &Folytonosan

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Contact
hu: Névjegy

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Contact from File
hu: Névjegy fájlból

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Column_Refdlg
en: Contacts
hu: Névjegyek

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Contacts
en: Contacts:
hu: Névjegyek:

note: TOC_TocHeading
en: Contents
hu: Tartalom

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
hu: Az előző (%d.) változat folytatása

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
hu: Társszerzők

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
hu: Társszerzők:

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
hu: A kijelölt szövegrész táblázattá alakítása

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
hu: Táblázatból szöveg

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
hu: Szövegből táblázat

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
hu: Táblázatból szöveggé alakítás

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
hu: Másolás

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
hu: Beágyazott objektum másolása

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
hu: Kép másolása

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
hu: Objektum másolása

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
hu: Szövegdoboz másolása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
hu: Hiperhivatkozás címének másolása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
hu: A szövegdoboz másolása a vágólapra.

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
hu: A szövegdoboz áthelyezése a vágólapra.

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
hu: A kijelölés vágólapra másolása

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
hu: A(z) „%s” fájlt nem sikerült írásra megnyitni

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” fájlba írni

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
hu: Nem sikerült a(z) „%s” fájlba írni.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
hu: A dokumentum szavainak megszámlálása

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
hu: Terjedelem

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
hu: Terjedelem:

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create New
hu: Új létrehozása

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create Reference
hu: Hivatkozás létrehozása

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATE
en: Create Semantic Item
hu: Szemantikus elem létrehozása

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
hu: Fax létrehozása

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_NEW
en: Create a new Revision
hu: Új változat létrehozása

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
hu: Új üres dokumentum létrehozása

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
hu: Dokumentum létrehozása sablonból

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
hu: Új dokumentum létrehozása sablon alapján

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
hu: Üres dokumentum létrehozása

note: DLG_Styles_StylesTitle
en: Create and Modify Styles
hu: Stílusok létrehozása és módosítása

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
hu: Létrehozás &kijelölésből

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Create new Contact Semantic Item
hu: Új névjegy szemantikus elem létrehozása

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Create new Contact Semantic Item by importing a vcard
hu: Új névjegy szemantikus elem létrehozása vCard importálásával

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create new Reference to existing Semantic Item
hu: Új hivatkozás létrehozása meglévő szemantikus elemre

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create new Semantic Item
hu: Új szemantikus elem létrehozása

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
hu: &Kivágás

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
hu: Aktuális dátum

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
hu: Aktuális betűkészlet

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
hu: Aktuális listacímke

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
hu: Aktuális listatípus

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
hu: Az aktuális kijelölés üres

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
hu: Aktuális beállítások

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
hu: Aktuális idő

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
hu: &Villogó kurzor

note: DLG_PageFormat_Custom
en: Custom
hu: Egyéni

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
hu: Egyedi szótár:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
hu: Egyedi dátum/idő

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
hu: Testreszabott lista

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
hu: Kivágás

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
hu: Beágyazott objektum kivágása

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
hu: Kép kivágása

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
hu: Objektum kivágása

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
hu: Szövegdoboz kivágása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
hu: A kijelölés kivágása, és a vágólapra helyezése

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
hu: Szö&vegirány

note: DLG_PageFormat_DLEnvelope
en: DL Envelope
hu: DL boríték

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
hu: Kötőjeles lista

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dashed
en: Dashed line
hu: Szaggatott vonal

note: DLG_FormatTOC_Dash DLG_Tab_Radio_Dash
en: Dashes
hu: Kötőjelek

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
hu: Dátum

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
hu: &Dátum és idő

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
hu: Dátum és idő

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
hu: Az év napja

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
hu: &Alapértelmezések

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
hu: Tizedes

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
hu: Tizedes tabulátor

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
hu: Behúzás csökkentése

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
hu: Alapértelmezett dátumforma

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
hu: Alapértelmezett oldalméret

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
hu: Alapértelmezett tabulátorok:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
hu: Jobbról balra legyen az alapértelmezett szövegirány

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
hu: Főbb tulajdonságok meghatározása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
hu: Stílus megadása vagy alkalmazása a kijelölésre

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription
en: Definition
hu: Definíció

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
hu: Törlés

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
hu: Cellák törlése

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
hu: &Oszlop törlése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
hu: Oszlop törlése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
hu: Beágyazott objektum törlése

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
hu: Kép törlése

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
hu: Objektum törlése

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
hu: &Sor törlése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
hu: Sor törlése

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
hu: &Táblázat törlése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
hu: Táblázat törlése

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
hu: S&zövegdoboz törlése

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
hu: Jegyzet törlése

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
hu: Oszlop törlése

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
hu: Hiperhivatkozás törlése

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
hu: Sor törlése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
hu: A kijelölés törlése

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
hu: Az oszlop törlése a táblázatából

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
hu: A sor törlése a táblázatából

note: FIELD_Document_Description
en: Description
hu: Leírás

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
hu: Leírás:

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Details
hu: Részletek

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
hu: Gyémántos lista

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
hu: Szótárak

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
hu: Eltérő lábléc a páros és a páratlan oldalakon

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
hu: Eltérő lábléc az első oldalon

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
hu: Eltérő lábléc az utolsó oldalon

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
hu: Eltérő fejléc a páros és a páratlan oldalakon

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
hu: Eltérő fejléc az első oldalon

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
hu: Eltérő fejléc az utolsó oldalon

note: MENU_STATUSLINE_RDF_EDITOR
en: Directly edit the RDF for the entire document...
hu: A teljes dokumentum RDF-ének közvetlen szerkesztése…

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
hu: A formázó parancsok letiltása a stílusok kivételével

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate
hu: Társítás törlése

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate and apply default stylesheet
hu: Társítás törlése és alapértelmezett stíluslap alkalmazása

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
hu: Köszönetnyilvánítás megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
hu: Súgó tartalmának megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
hu: Súgó bevezetőjének megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
hu: Nem nyomtatható karakterek megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
hu: Programinformációk, verziószám és copyright megjelenítése

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
hu: Megjelenési stílus:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
hu: Szeretné törölni a mellőzött szavak listáját az összes dokumentumban?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
hu: Szeretné törölni a mellőzött szavak listáját az aktuális dokumentumban?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
hu: Dokumentum

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
hu: Dokumentum tulajdonságai

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
hu: Dokumentumok

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
hu: Ne indítsa újra

note: DLG_FormatTOC_Dot DLG_Tab_Radio_Dot
en: Dots
hu: Pontok

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dotted
en: Dotted line
hu: Pontozott vonal

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
hu: Dupla

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
hu: Dupla sorköz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
hu: Dupla sorköz

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump RDF Objects
hu: RDF objektumok kiírása

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump RDF related to Cursor Position
hu: Kurzorpozícióhoz kapcsolódó RDF kiírása

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump out information about RDF Objects
hu: Információk kiírása az RDF objektumokról

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump the raw RDF associated with the cursor position
hu: A kurzorpozícióhoz társított nyers RDF kiírása

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: E&dit Semantic Items
hu: S&zemantikus elemek szerkesztése

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
hu: Jegyzet szerkesztése

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
hu: Egyenlet szerkesztése

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
hu: Lábléc szerkesztése

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
hu: Fejléc szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
hu: LaTeX egyenlet szerkesztése

note: MENU_LABEL_RDF_EDITOR
en: Edit RDF Triples
hu: RDF triplák szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: Edit RDF Triples associated with location
hu: A helyhez tartozó RDF triplák szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: Edit Semantic Items for location
hu: A hely szemantikus elemeinek szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
hu: Jegyzet szerkesztése

note: DLG_RDF_Editor_Title
en: Edit document RDF
hu: Dokumentum RDF szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
hu: Hiperhivatkozás szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
hu: Az oldalak tetején és alján lévő szöveg szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
hu: Az aktuális oldal láblécének szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
hu: Az aktuális oldal fejlécének szerkesztése

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_EDIT
en: Edit this Semantic Item
hu: Ezen szemantikus elem szerkesztése

note: TB_Embedded
en: Embedded
hu: Beágyazott

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
hu: &Formázási eszközök engedélyezése

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
hu: Finom görgetés bekapcsolása

note: DLG_BorderShading_Use_Shading
en: Enable shading
hu: Árnyékolás engedélyezése

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
hu: „Szép” idézőjelek engedélyezése

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
hu: Végjegyzethorgony

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
hu: Végjegyzet-hivatkozás

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
hu: Végjegyzet stílusa:

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Endnotes
hu: Végjegyzetek

note: DLG_PageFormat_Envelope6x9
en: Envelope 6x9
hu: 6x9 boríték

note: DLG_PageFormat_EnvelopeNo10
en: Envelope No10
hu: 10-es boríték

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
hu: Egyenlet

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
hu: Hiba az érték számítása során!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
hu: Hiba a(z) %s parancsfájl végrehajtásakor

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
hu: Hiba a(z) „%s” fájl importálásakor.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
hu: Hiba a(z) „%s” fájl mentésekor: az exportáló nem építhető fel

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
hu: Hiba a(z) „%s” fájl mentésekor: érvénytelen név

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Events
en: Events:
hu: Események:

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
hu: Makró

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
hu: Pontosan

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
hu: Példa:

note: DLG_RDF_Query_Execute
en: Execute Query
hu: Lekérdezés végrehajtása

note: DLG_RDF_Query_Title
en: Execute SPARQL on document RDF
hu: SPARQL végrehajtása a dokumentum RDF-en

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY
en: Execute a SPARQL Query on all document RDF...
hu: SPARQL lekérdezés végrehajtása minden dokumentum RDF-en…

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
hu: Segédmakrók futtatása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
hu: Makró futtatása

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
hu: Jelenlegi változatok:

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items
hu: Szemantikus elemek exportálása

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items for location
hu: Hely szemantikus elemeinek exportálása

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
hu: Extra paraméterek:

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
hu: Extra eszköztár

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
hu: &Fájl

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
hu: F&ormázás

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
hu: &Teljes képernyő

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
hu: Ezt &keresse:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
hu: Mező neve:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
hu: A(z) „%s” fájl típusa jelenleg nem támogatott

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
hu: A(z) „%s” fájl nem olyan típusú, amilyennek mondja magát

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
hu: A(z) „%s” fájl típusa ismeretlen

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
hu: Nem találom a „%s” nevű fájlt

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
hu: Fájlnév

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
hu: Kitöltési stílus:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
hu: Keresés

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
hu: Kö&vetkező korrektúra keresése

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
hu: &Előző korrektúra keresése

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED
en: Find by Relation
hu: Keresés kapcsolat alapján

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
hu: A dokumentum következő látható korrektúrájának keresése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
hu: A dokumentum előző látható korrektúrájának keresése

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
hu: A megadott szöveg keresése

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
hu: Első sor behúzása [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
hu: Első sor

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
hu: Fix oszlopméret:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
hu: Az első szinttől rejtett

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
hu: A második szinttől rejtett

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
hu: A harmadik szinttől rejtett

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
hu: A negyedik szinttől rejtett

note: DLG_PageFormat_Folio
en: Folio
hu: Félív

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
hu: Következő Bekezdés Következő Bekezdés Következő Bekezdés Következő Bekezdés Következő Bekezdés Következő Bekezdés Következő Bekezdés

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
hu: Betű

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
hu: Betűkészlet választása

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
hu: Betűméret

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
hu: Betűkészlet választása

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
hu: Betűszín

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
hu: Betű…

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
hu: Betűkészlet:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
hu: &Lábjegyzet

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
hu: Lábléc

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
hu: Lábléc tulajdonságai

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
hu: Lábléc [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
hu: Lábjegyzethorgony

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
hu: Lábjegyzet-hivatkozás

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
hu: Lábjegyzet stílusa:

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and &Endnotes
hu: &Lábjegyzetek és végjegyzetek

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
hu: Balról jobbra szövegirány kényszerítése

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
hu: Jobbról balra szövegirány kényszerítése

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
hu: Bal -> jobb szövegirány kényszerítése

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
hu: Jobb -> bal szövegirány kényszerítése

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
hu: Balról jobbra kényszerítése

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
hu: Jobbról balra kényszerítése

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
hu: Formátum

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
hu: Beágyazott objektum formázása

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
hu: Láb- és végjegyzetek formázása

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
hu: Fej- és lábléc formázása

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Ob&ject
hu: &Objektum formázása

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
hu: Formázásmásoló

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
hu: Táblázat formázása

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék formázása

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
hu: Szövegdoboz formázása

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
hu: Formázás eszköztár

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
hu: Ezen kép formázása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
hu: A dokumentum formázása stílusok használatával

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
hu: Formátum:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
hu: LaTeX-ből

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
hu: Általános

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
hu: Ugrás

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
hu: Ugrás &mire:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to
hu: Ugrás

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
hu: &Van címkéje

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
hu: &Címsor szövege:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
hu: Kezes lista

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
hu: Függő

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
hu: Fejléc

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
hu: Fejléc tulajdonságai

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
hu: Fejléc [%s]

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
hu: Fej- és lábléc csak a Nyomtatási elrendezés módban hozható létre és szerkeszthető.
     Ebbe a módba a Nézet->Nyomtatási elrendezés menüpont kiválasztásával lehet átváltani.
     Szeretne most átváltani Nyomtatási elrendezés módba?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
hu: Címsorstílusok

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
hu: Címsor stílusa:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
hu: Szíves lista

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
hu: Héber lista

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
hu: Súgó

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
hu: Súgó &tartalomjegyzéke

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
hu: Súgó &bevezetés

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
hu: Elrejtés

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
hu: Dokumentum helyesírási hibáinak elrejtése

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
hu: Szöveg elrejtése bizonyos listaszint alatt

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
hu: Kiemelés

note: MENU_LABEL_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight RDF
hu: RDF kiemelése

note: MENU_STATUSLINE_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight areas of the document with RDF associated
hu: A dokumentum RDF-fel rendelkező területeinek kiemelése

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
hu: Mi&ndet kihagyja

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
hu: Be&húzás:

note: DLG_Goto_Column_ID
en: ID
hu: AZONOSÍTÓ

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
hu: Ikonok

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
hu: Mellőzés

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
hu: Szavak mellőzése

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
hu: Szó összes előfordulásának figyelmen kívül hagyása a dokumentumban

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
hu: Mellőzött szavak:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
hu: Háttérkép

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
hu: Következtetés lista

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
hu: Stílusdefiníciók importálása dokumentumból

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
hu: Használatban

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
hu: Hibás jelszó

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
hu: Nagyobb behúzás

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
hu: Behúzás

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
hu: Behúzás és sorköz

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
hu: Nagy Kezdőbetűk

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
hu: Végjegyzet kezdeti értéke:

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
hu: Lábjegyzet kezdeti értéke:

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style:
hu: Belső (egyszeres) idézőjelstílus:

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
hu: Beszúrás

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
hu: &Oszlopok beszúrása

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
hu: &Sorok beszúrása

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
hu: &Táblázat beszúrása

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
hu: Könyvjelző beszúrása

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
hu: Töréspont beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
hu: Cellák beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
hu: Vágólap tartalmának beszúrása

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
hu: Dátum és idő beszúrása

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
hu: Egyenlet beszúrása

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
hu: Egyenlet beszúrása LaTeX kifejezésből

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
hu: Mező beszúrása

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
hu: Hiperhivatkozás beillesztése

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
hu: Körlevélmező beszúrása

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
hu: MathML beillesztése fájlból

note: DLG_InsertXMLID_Title
en: Insert RDF Link
hu: RDF hivatkozás beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_XMLID
en: Insert RDF link...
hu: RDF hivatkozás beszúrása…

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Ok
en: Insert Reference
hu: Hivatkozás beszúrása

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Title
en: Insert Reference to Semantic Item
hu: Hivatkozás beszúrása szemantikus elemre

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
hu: Táblázat beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
hu: Unicode irányjelző beszúrása a dokumentumba

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
hu: Lábléc beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
hu: Fejléc beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
hu: Tartalomjegyzék beszúrása a címsorok alapján

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
hu: Szövegdoboz beszúrása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
hu: Könyvjelző beszúrása a dokumentumba

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
hu: Számított mező beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
hu: Oszlop beszúrása balra

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
hu: Oszlop beszúrása jobbra

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
hu: Lábjegyzet beszúrása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
hu: Hiperhivatkozás beszúrása a dokumentumba

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
hu: Körlevélmező beszúrása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
hu: Új táblázat beszúrása a dokumentumba

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
hu: Oldal-, hasáb-, vagy szakasztörés beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
hu: Sor beszúrása fölé

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
hu: Sor beszúrása alá

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
hu: Szimbólum vagy speciális karakter beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
hu: Jegyzet beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
hu: Automatikusan frissített oldalszám beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
hu: Végjegyzet beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
hu: Meglévő kép beszúrása fájlból

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
hu: Kép beszúrása a dokumentumba

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
hu: Könyvjelző beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
hu: Beszúrás a képtárból

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
hu: Hiperhivatkozás beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
hu: Balról jobbra irányjelző (LRM) beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
hu: Jobbról balra irányjelző (RLM) beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
hu: A kijelölt szöveg beszúrása új jegyzetbe

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
hu: Szimbólum beszúrása

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
hu: Táblázat beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
hu: Egy táblázatoszlop összegének beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
hu: Egy táblázatsor összegének beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
hu: Egy másik fájl tartalmának beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
hu: Dátum és/vagy idő beszúrása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
hu: Vágólap tartalmának beszúrása szövegformázás nélkül

note: MENU_STATUSLINE_RDF
en: Interact with RDF
hu: RDF kezelése

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
hu: &Láthatatlan elrendezésjelzők

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
hu: Dőlt

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
hu: Ugrás jegyzetre

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
hu: Ugrás a hiperhivatkozásra

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
hu: Sorkizárt

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
hu: Sorkizárás

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
hu: Bekezdés sorkizárása

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
hu: A bekezdés sorkizárása

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
hu: &Fogja össze a következővel

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
hu: Kevin tesztje

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
hu: Kulcsszavak

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
hu: LaTeX egyenlet

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
hu: LaTeX egyenlet:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
hu: Címkeigazítás:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
hu: Címkedefiníciók

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
hu: Nyelv

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
hu: Nyelvek

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
hu: Nyelvek:

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
hu: Elrendezés

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader:
hu: Sorvezető:

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
hu: Balra

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
hu: Behúzás balról [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
hu: Behúzás balról [%s] Első sor behúzása [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
hu: Bal margó [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
hu: Bal tabulátor

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
hu: Balra igazítás

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
hu: A bekezdés igazítása balra

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
hu: Első szint

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
hu: Második szint

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
hu: Harmadik szint

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
hu: Negyedik szint

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
hu: Szintelválasztó:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
hu: Szint:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
hu: &Sorköz:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
hu: Sorok száma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
hu: Vonal a kijelölés fölött (átváltás)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
hu: Sor- és oldaltörés

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
hu: Vonal a kijelölés alatt (átváltás)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
hu: Elválasztó vonal

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line:
hu: Sor:

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
hu: Sorok:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
hu: Listacímke

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
hu: Lista tulajdonságai

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
hu: Listastílusok

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Locations
en: Locations:
hu: Helyek:

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
hu: Az aktuális eszköztár-elrendezés zárolása

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
hu: Kisbetűs lista

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
hu: Kis római számos lista

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
hu: Körlevél

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
hu: A kijelölés félkövérré tétele (átváltás)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
hu: A kijelölés dőltté tétele (átváltás)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
hu: A kijelölés alsó indexszé tétele (átváltás)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
hu: A kijelölés felső indexszé tétele (átváltás)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
hu: Jegyzetek követése a dokumentumban

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
hu: Bővítmények kezelése

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
hu: Margó

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
hu: Korrektúra jelölése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
hu: Változások jelölése gépelés közben

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
hu: Martin tesztje

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size:
hu: Maximális hasábméret:

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
hu: Menü

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
hu: Egyesítés felfelé

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
hu: Egyesítés lefelé

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
hu: Cellák egyesítése

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
hu: Egyesítés balra

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
hu: Egyesítés jobbra

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
hu: Egyesítés felfelé

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
hu: Másik dokumentum egyesítése az aktív dokumentumba korrektúrajelzők használatával

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
hu: Egyesítés lefelé

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
hu: Cellák egyesítése

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
hu: Egyesítés balra

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
hu: Egyesítés jobbra

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
hu: Egyesítés a fölötte lévő cellával

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
hu: Egyesítés az alatta lévő cellával

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
hu: Egyesítés a balra lévő cellával

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
hu: Egyesítés a jobbra lévő cellával

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
hu: 24 órás idő

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
hu: Egyéb

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
hu: Egyéb stílusok

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Style
hu: Stílusok módosítása

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
hu: Módosítás…

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
hu: Hónap nap, év

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
hu: A kurzor áthelyezése egy megadott helyre

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
hu: Hón. nap, év

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
hu: Többszörös

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
hu: Név

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE
en: Name, (Homepage), Phone
hu: Név, (honlap), telefonszám

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG
en: Name, Latitude and Longitude
hu: Név, szélesség és hosszúság

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE
en: Name, Phone
hu: Név, telefonszám

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
hu: Új

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
hu: Új &jegyzet

note: DLG_RDF_Insert_NewContact
en: New Contact
hu: Új névjegy

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
hu: Új dokumentum

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
hu: Új listacímke

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
hu: Új lista
    típusa

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_NEW
en: New Revision
hu: Új változat

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
hu: Új kezdő-
    érték

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
hu: Új stílus

note: DLG_Styles_New
en: New...
hu: Új…

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
hu: Következő >>

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK
en: Nick
hu: Álnév

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE
en: Nick, Phone
hu: Álnév, telefonszám

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
hu: Nincs fájl

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
hu: Nincs elrejtve

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
hu: Nem választott ki stílust,
     így nincs mit módosítani

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
hu: Nem találhatók makrók

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
hu: Nincs

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
hu: Nincs előtte

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
hu: Normál nézet

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
hu: &Nincs a szótárban:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
hu: Jegyzetstílusok

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns:
hu: Hasábok száma:

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
hu: Oldalak száma

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
hu: Hasábok száma

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
hu: Hasábok száma:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
hu: Sorok száma:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
hu: Számozott

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
hu: Számozott lista

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
hu: Számozás

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
hu: Számozás:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
hu: Számok

note: DLG_RDF_Query_Column_Object
en: Object
hu: Objektum

note: DLG_BorderShading_Offset
en: Offset:
hu: Eltolás:

note: DLG_Column_One
en: One
hu: Egy

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
hu: &Másolat megnyitása

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
hu: Megnyitás

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
hu: Sablon megnyitása

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
hu: Dokumentum megnyitása másolat készítésével

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
hu: Nemrég használt dokumentum megnyitása

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
hu: Meglévő dokumentum megnyitása

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
hu: Másik ablak megnyitása a dokumentumnak

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
hu: A dokumentum megnyitása

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
hu: Tájolás

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
hu: Más

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
hu: Nincs elég memória a(z) „%s” fájl megnyitásához

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style:
hu: Külső (dupla) idézőjel stílusa:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
hu: Felülvonás

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
hu: A kijelölés felülvonása (átváltás)

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
hu: Felülírás

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
hu: &Tulajdonságok

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
hu: K&orrektúra törlése

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
hu: Be&illesztés formázás nélkül

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
hu: Oldal

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
hu: &Oldaltörés elé

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
hu: Oldalháttér

note: BREAK_Page
en: Page Break
hu: Oldaltörés

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
hu: Ol&dalszín

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
hu: Oldalkép

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
hu: &Oldalszámok

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
hu: Oldalszám

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
hu: Oldalszám tulajdonságai

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
hu: Oldalszámok

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference to Bookmark
hu: Oldalhivatkozás könyvjelzőbe

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
hu: &Oldalbeállítás

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

note: DLG_Goto_Target_Page
en: Page:
hu: Oldal:

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
hu: Oldal: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
hu: Oldalak:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
hu: Tördelés

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper
hu: Papír

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
hu: Papírméret:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
hu: Bekezdés

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
hu: Bekezdések száma

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
hu: Bekezdés iránya

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
hu: Bekezdés előnézet

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
hu: Bekezdések:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
hu: Jelszó szükséges, ez egy titkosított dokumentum

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
hu: Beillesztés

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
hu: Jogosultságok

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
hu: Kép

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
hu: Darabtábla

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
hu: Elhelyezés a dokumentum végén

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
hu: Elhelyezés a szakasz végén

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement:
hu: Elhelyezés:

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_PLAY
en: Playing with RDF during development
hu: Játék az RDF-fel a fejlesztés során

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
hu: Pozíció

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
hu: Oszlophoz pozicionálás

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
hu: Oldalhoz pozicionálás

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
hu: Bekezdéshez pozicionálás

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
hu: Pozíció:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
hu: &Beállítások

note: DLG_RDF_Query_Column_Predicate
en: Predicate
hu: Predikátum

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
hu: Beállítássémák

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
hu: Beállítások

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
hu: Előnézet

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
hu: Dokumentum előnézete weboldalként

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
hu: A dokumentum előnézete nyomtatás előtt

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
hu: Előző Bekezdés Előző Bekezdés Előző Bekezdés Előző Bekezdés Előző Bekezdés Előző Bekezdés Előző Bekezdés

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
hu: Nyomtatás

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
hu: Kö&zvetlen nyomtatás

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
hu: Nyomtatási elrendezés

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
hu: Nyomtatási &kép

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
hu: Nyomtatási kép

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
hu: A dokumentum egészének, vagy egy részének nyomtatása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
hu: A dokumentum nyomtatása

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
hu: Nyomtatás a beépített PS nyomtató-illesztőprogrammal

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
hu: Dokumentum nyomtatása…

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
hu: Nyomtatás: %d. oldal, összesen %d.

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
hu: Kiadó

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
hu: Kiadó:

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_QUERY
en: Query RDF associated with location
hu: A helyhez társított RDF lekérdezése

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query RDF for cursor position
hu: A kurzorpozícióhoz tartozó RDF lekérdezése

note: DLG_RDF_Query_Status
en: Query RDF: %d of total: %ld
hu: RDF lekérdezése: %d., összesen: %ld

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query the RDF associated with the cursor position...
hu: A kurzorpozícióhoz társított RDF lekérdezése…

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
hu: Cs&ere

note: DLG_Goto_Target_XMLid MENU_LABEL_INSERT_XMLID
en: RDF Link
hu: RDF hivatkozás

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Title
en: RDF Stylesheet
hu: RDF stíluslap

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
hu: RTL &dokumentum

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
hu: &Bekezdés jobbról balra

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
hu: &Szakasz jobbról balra

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
hu: Cse&re erre:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
hu: Keresés &visszafelé

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
hu: &Visszaállítás

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
hu: &Legutóbbi fájlok

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
hu: Mégis

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
hu: A szerkesztés végrehajtása mégis

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
hu: A visszavont művelet végrehajtása mégis

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
hu: A dokumentumnézet nagyítása vagy kicsinyítése

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE
en: Related To Source Semantic Item
hu: Forrás szemantikus elemhez kapcsolódó

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
hu: Kapcsolat

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
hu: Kapcsolat:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
hu: Eltávolítás

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
hu: Lábléc eltávolítása

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
hu: Fejléc eltávolítása

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style:
hu: Stílus tulajdonságának eltávolítása:

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
hu: Fejlécsor eltávolítása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
hu: Sor eltávolítása az oldalfejlécből

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
hu: Minden korrektúrainformáció eltávolítása a dokumentumból

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
hu: Minden dokumentumelőzmény eltávolítása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
hu: Lábléc eltávolítása a dokumentum ezen oldaláról

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
hu: Fejléc eltávolítása a dokumentum ezen oldaláról

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
hu: Kép áthelyezése a vágólapra

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
hu: Kép eltávolítása a dokumentumból

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
hu: Szövegdoboz eltávolítása a dokumentumból

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
hu: A javasolt változtatás elutasítása

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
hu: Sor ismétlése fejlécként

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
hu: Sor ismétlése fejlécként minden új oldalon

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
hu: Csere

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
hu: Összes &cseréje

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
hu: A jegyzetelt szöveg cseréje a jegyzet tartalmára

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
hu: A megadott szöveg cseréje más szövegre

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
hu: &Programhiba bejelentése

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
hu: Jelezze a talált programhibákat, hogy az AbiWord jobb termék lehessen.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
hu: Az alapértelmezett eszköztár-elrendezés visszaállítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
hu: Kép átméretezése

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
hu: Oldalszámozás újrakezdése:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
hu: Újrakezdés minden oldalon

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
hu: Újrakezdés minden szakasznál

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
hu: Oldalszámozás újrakezdése új szakaszoknál

note: DLG_RDF_Editor_Restrict
en: Restrict to RDF Link:
hu: Korlátozás RDF hivatkozásra:

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
hu: Előző lista folytatása

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
hu: Minden dokumentummódosítás megtartása

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
hu: Visszaállítja a fájlt az utoljára mentett állapotára?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
hu: Visszatérés a dokumentum legutóbb mentett állapotához

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
hu: Visszatér „%s” mentett változatára?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
hu: Változatazonosító

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_NEW
en: Revisions new...
hu: Új változat…

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SELECT
en: Revisions select...
hu: Változat kiválasztása…

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
hu: Jobbra

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
hu: Behúzás jobbról [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
hu: Jobb margó [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
hu: Jobb oldali tabulátor

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
hu: Jobbra igazítás

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
hu: A bekezdés igazítása jobbra

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
hu: Jobbról balra &domináns

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
hu: Jogok

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
hu: Jogok:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
hu: Sor

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
hu: Sor beszúrása &fölé

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
hu: Sor beszúrása &alá

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_TEST
en: Run some RDF tests and show results on console
hu: RDF tesztek futtatása, és az eredmény megjelenítése a konzolon

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_PLAY
en: Run some RDF tests that change during development
hu: A fejlesztés során megváltozó bizonyos RDF tesztek futtatása

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
hu: &Makrók

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
hu: Korrektúra &megjelenítése

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
hu: &Cellák felosztása

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY
en: SPARQL Query
hu: SPARQL lekérdezés

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
hu: &Mentés

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
hu: Más&olat mentése

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
hu: Mentés

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
hu: Men&tés másként

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
hu: &Sablon mentése

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
hu: Mentés másként

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
hu: Kép másolása a vágólapra

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
hu: Bezárás előtt menti a változtatásokat a(z) „%s” fájlba?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
hu: Beágyazott objektum mentése

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
hu: Dokumentum mentése

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
hu: Dokumentum mentése sablonként

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
hu: Dokumentum mentése más néven

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
hu: A dokumentum mentése a nevének módosítása nélkül

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
hu: A kijelölt kép mentése más néven

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
hu: Mentés fájlba

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale
hu: Méretezés

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
hu: Keresés a súgóban…

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
hu: Frissítések közötti idő (mp)

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
hu: Másodpercek 1970 óta

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
hu: Szakasztörések

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
hu: Aktuális dokumentum előzményeinek megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
hu: Kiválasztás

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
hu: Ö&sszes kijelölése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
hu: Cella kijelölése

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
hu: Oszlop kijelölése

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
hu: Betűkészlet kiválasztása

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
hu: Változat kiválasztása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
hu: Sor kiválasztása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
hu: Táblázat kiválasztása

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
hu: Szövegdoboz kiválasztása

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list:
hu: Válasszon egy cél könyvjelzőt a listából:

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
hu: Válasszon képet fájlból

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to Semantic Item
hu: A következő hivatkozás kiválasztása a szemantikus elemre

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item
hu: A következő hivatkozás kiválasztása erre a szemantikus elemre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item...
hu: A következő hivatkozás kiválasztása erre a szemantikus elemre…

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM
en: Select next references to Semantic Item
hu: A következő hivatkozások kiválasztása a szemantikus elemre

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to Semantic Item
hu: Az előző hivatkozás kiválasztása a szemantikus elemre

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item
hu: Az előző hivatkozás kiválasztása erre a szemantikus elemre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item...
hu: Az előző hivatkozás kiválasztása erre a szemantikus elemre…

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
hu: A szövegdoboz kiválasztása

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
hu: A teljes dokumentum kiválasztása

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document belonging to the next version...
hu: A dokumentum következő változathoz tartozó részeinek kiválasztása…

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document belonging to the previous version...
hu: A dokumentum előző változathoz tartozó részeinek kiválasztása…

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_NEXT TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document contained in the next revision
hu: A dokumentum következő változatában lévő részeinek kiválasztása

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_PREV TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document contained in the previous revision
hu: A dokumentum előző változatában lévő részeinek kiválasztása

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to Semantic Item
hu: Ezen hivatkozás kiválasztása szemantikus elemhez

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item
hu: Ezen hivatkozás kiválasztása ehhez a szemantikus elemhez

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item...
hu: Ezen hivatkozás kiválasztása ehhez a szemantikus elemhez…

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
hu: Kijelölés

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM
en: Semantic Item
hu: Szemantikus elem

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
hu: Mondatkezdő betű

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
hu: Táblázat elemeinek elválasztása vesszőkkel

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
hu: Táblázat elemeinek elválasztása vesszőkkel és tabulátorokkal

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
hu: Táblázat elemeinek elválasztása tabulátorokkal

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
hu: Elválasztás vesszőkkel

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
hu: Elválasztás vesszőkkel és tabulátorokkal

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
hu: Elválasztás tabulátorokkal

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
hu: Beállítás

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
hu: &Nyelv megadása

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
hu: Alapértékek beállítása

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Set
en: Set For All Existing
hu: Beállítás minden létezőhöz

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
hu: Kép beállítása

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
hu: Pozicionált kép beállítása

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
hu: Sortörés engedélyezése

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
hu: Kép beállítása az oldal háttereként

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE
en: Set as Source Semantic Item
hu: Beállítás forrás szemantikus elemként

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
hu: A dokumentum domináns irányának beállítása RTL-re

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
hu: A bekezdés domináns irányának beállítása RTL-re

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
hu: A szakasz domináns irányának beállítása RTL-re

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
hu: Metaadat-tulajdonságok beállítása

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
hu: Új tabulátor

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
hu: Nincs háttérkép

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
hu: Beállítások szerkesztése

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
hu: Tabulátorok beállítása

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Explanation
en: Set the current stylesheet for Semantic Items in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing Semantic Items to the new stylesheet as well.
hu: A szemantikus elemek aktuális stíluslapjának beállítása ebben a dokumentumban. Az új RDF objektumok automatikusan ezt a stíluslapot fogják használni. A gombok lehetővé teszik a stíluslap beállítását is minden meglévő szemantikus elemhez az új stíluslapra.

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék típusának és stílusának beállítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
hu: A láb- és végjegyzetek típusának beállítása

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
hu: A fej- és láblécek típusának beállítása

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
hu: Sor beállítása fejlécként

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
hu: Sor beállítása fejlécként minden oldalon

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
hu: Kép beállítása pozicionáláshoz

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
hu: Helyesírás-ellenőrzés beállításai

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS
en: Settings
hu: Beállítások

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
hu: A dokumentum jellemzőinek, mint az oldalméret és a margók beállítása

note: DLG_BorderShading_Shading
en: Shading
hu: Árnyalás

note: DLG_BorderShading_Shading_Color
en: Shading color:
hu: Árnyalás színe:

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
hu: Gyorsbillentyű

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
hu: Megjelenítés

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
hu: &Vonalzó megjelenítése

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
hu: Összes megjelenítése

note: DLG_RDF_Query_ShowAll
en: Show All RDF
hu: Összes RDF megjelenítése

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
hu: F&ormázási jelek megjelenítése

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
hu: Dokum&entum a korrektúra előtt

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
hu: Dok&umentum a korrektúra után

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
hu: Dokumentum az &előző korrektúra után

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show document at final version without revision highlighting
hu: Dokumentum az utolsó változatnál korrektúrakiemelés nélkül

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document
hu: Végső dokumentum megjelenítése

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document...
hu: Végső dokumentum megjelenítése…

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
hu: Dokumentumok teljes listája

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
hu: Vonalzók megjelenítése vagy elrejtése

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
hu: Állapotsor megjelenítése vagy elrejtése

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése vagy elrejtése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
hu: A dokumentumban jelen lévő korrektúra megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
hu: A dokumentum korábbi korrektúra utáni állapotának megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
hu: A dokumentum korrektúra utáni állapotának megjelenítése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
hu: A dokumentum korábbi korrektúra előtti állapotának megjelenítése

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
hu: Megjelenítés…

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
hu: Jegyzetek megjelenítése/elrejtése

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
hu: Formázási jelek megjelenítése/elrejtése

note: TB_Simple
en: Simple
hu: Egyszerű

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
hu: Egyszerű eszköztár

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
hu: Egyszeres

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
hu: Egyszeres sorköz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
hu: Egyszeres sorköz

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
hu: Szép idézőjelek

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
hu: &Táblázat rendezése

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Solid
en: Solid line
hu: Folytonos vonal

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
hu: Hibák észlelve az importálás során.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
hu: Oszlopok rendezése (növekvő)

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
hu: Oszlopok növekvő sorrendbe rendezése a kijelölt sor alapján

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
hu: Oszlopok rendezése (csökkenő)

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
hu: Oszlopok csökkenő sorrendbe rendezése a kijelölt sor alapján

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
hu: Sorok rendezése (növekvő)

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
hu: Sorok növekvő sorrendbe rendezése a kijelölt oszlop alapján

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
hu: Sorok rendezése (csökkenő)

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
hu: Sorok csökkenő sorrendbe rendezése a kijelölt oszlop alapján

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
hu: Táblázat rendezése

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
hu: Forrás:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column:
hu: Térköz a hasáb után:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
hu: 12 pont hely van előtte

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
hu: Nincs előtte hely

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
hu: Térköz

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
hu: Helyesírás

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
hu: Dokumentum helyesírásának ellenőrzése

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
hu: Helyesírás

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
hu: Helyesírás &beállításai

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
hu: Táblázat &felosztása

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
hu: Cellák felosztása

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
hu: Táblázat felosztása

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
hu: Cellák felosztása

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
hu: Felosztás középen

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
hu: Felosztás alul

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
hu: Felosztás a bal oldalon

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
hu: Felosztás a jobb oldalon

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
hu: Felosztás felül

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
hu: Felosztás minden elválasztónál, kivéve a szóközöket

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
hu: Felosztás minden szóelválasztónál, beleértve a szóközöket

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
hu: Szöveg felosztása vesszőknél vagy taboknál

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
hu: Szöveg felosztása szóközöknél, vesszőknél vagy taboknál

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
hu: A cella felosztása

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
hu: Négyszöges lista

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
hu: S&tílus

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
hu: Standard eszköztár

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
hu: Csillagos lista

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
hu: Kezdés itt:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
hu: Új lista kezdése

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
hu: Allista kezdése

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
hu: Új változat kezdése

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
hu: Új &változat kezdése

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
hu: Aktuálistól eltérő változat kezdése

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
hu: Statisztika:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
hu: Aktuálist lista lezárása

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
hu: Ki&húzás

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
hu: Kihúzott

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
hu: A kijelölés kihúzása (átváltás)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
hu: Stíl&uskezelő

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
hu: Stílus

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
hu: Stílus neve –

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
hu: Stílus neve:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type:
hu: Stílus típusa:

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph:
hu: A következő bekezdés stílusa:

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
hu: A stílusnév nem lehet üres

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
hu: Stílus:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
hu: Stílus

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET
en: Stylesheet
hu: Stíluslap

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
hu: Stíluskezelő

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
hu: Tárgy:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
hu: Alsó index

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
hu: &Javaslatok:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
hu: Csak a &főszótárból adjon javaslatot

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
hu: Oszlopösszeg

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
hu: Sorösszeg

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
hu: Táblázatoszlop-összeg

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
hu: Táblázatsor-összeg

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
hu: Összegzés

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION
en: Summary, Location
hu: Összegzés, hely

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES
en: Summary, Location, Start and End Times
hu: Összegzés, hely, kezdési és befejezési idők

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES
en: Summary, Start and End Times
hu: Összegzés, kezdési és befejezési idők

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
hu: &Felső index

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
hu: Felső index

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
hu: &Szimbólum

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
hu: Szimbólum

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
hu: &Táblázat

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
hu: Tabulátorstop [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
hu: Tabulátorstop pozíció:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
hu: Törlendő tabulátorstopok:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
hu: Táblázat

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
hu: Táblázat mérete

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
hu: Táblázat eszköztár

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
hu: Tartalomjegyzék-lista címke

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
hu: Tartalomjegyzék-oldal

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
hu: Tabulátorok

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
hu: Behúzás és oldalszámok

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
hu: Szö&vegformázás

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_TEST
en: Test RDF subsystem
hu: RDF-alrendszer tesztelése

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
hu: Szöveg

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
hu: Szöveg &utána:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
hu: Szöveg &előtte:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
hu: Szöveg igazítása:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
hu: Szövegdoboz

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Text Box Position
hu: Szövegdoboz pozíciója

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Text Directionality
hu: Szöveg iránya

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
hu: Szöveg elrejtése

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
hu: Szöveg tördelése

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
hu: Szöveg és ikon

note: COMMAND_LINE_PRINTING_DEPRECATED
en: The '--print' option has been removed as of AbiWord 2.8. You can achieve the desired behavior using AbiWord's command-line conversion tools and then piping the output to a print spooler. Eg: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'
hu: A „--print” kapcsoló el lett távolítva az AbiWord 2.8-tól. A kívánt viselkedés elérhető az AbiWord parancssori konverziós eszközeinek használatával, majd a kimenet átirányításával egy nyomtatásisor-kezelőnek. Például: „abiword --to=ps --to-name=fd://1 fájl.txt | lpr”

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
hu: A kiválasztott margók nem férnek az oldalra.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
hu: A felület új nyelve a program következő indításakor lép életbe

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
hu: A helyesírás-ellenőrzés befejeződött.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
hu: A szövegnek, amelyhez a hiperhivatkozás csatlakozik, egy bekezdésen belül kell lennie.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
hu: A hét napja

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
hu: Vastagság:

note: MSG_XMLIDAlreadyExists
en: This RDF link already exists. Would you like to replace the existing RDF link with this new one?
hu: Ez az RDF hivatkozás már létezik. Szeretné lecserélni a meglévő RDF hivatkozást erre az újra?

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
hu: Ez a könyvjelző már létezik. Szeretné lecserélni a meglévő könyvjelzőt erre az újra?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
hu: A változás csak az AbiWord újraindítása, vagy új dokumentum nyitása esetén lép érvénybe.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
hu: Ez a dokumentum korrektúrát tartalmaz, amely jelenleg nem látható. Nézze meg az AbiWord dokumentációját a korrektúrával kapcsolatos információkért.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
hu: Ez a bekezdés olyan formában mutatja a szöveget, ahogyan az majd megjelenik a dokumentumban. Ha a dokumentum szövegét szeretné itt látni, állítsa a kurzort valamely bekezdésre, és nyissa meg ezt az ablakot.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
hu: Ilyen stílus nem létezik, 
     így nincs mit módosítani

note: DLG_Column_Three
en: Three
hu: Három

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
hu: Pipált lista

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
hu: Időzóna

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
hu: Cím

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
hu: Szókezdő

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
hu: Cím:

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE
en: To&pline
hu: &Felső vonal

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
hu: Eszköztárak

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
hu: Teteje

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
hu: Felső margó [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
hu: Felső vonal

note: DLG_RDF_Editor_Status
en: Total RDF: %d
hu: Összes RDF: %d

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
hu: Háromszöges lista

note: DLG_Column_Two
en: Two
hu: Kettő

note: DLG_Styles_List
en: Type
hu: Típus

note: DLG_InsertXMLID_Msg
en: Type a name for the RDF link:
hu: Írja be az RDF hivatkozás nevét:

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list:
hu: Írja be a könyvjelző nevét, vagy válasszon egy meglévőt a listából:

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
hu: Típus:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
hu: NAGYBETŰ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
hu: Aláhúzott

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
hu: A kijelölés aláhúzása (átváltás)

note: DLG_FormatTOC_Underline DLG_Tab_Radio_Underline
en: Underlines
hu: Aláhúzások

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
hu: Visszavonás

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
hu: Szerkesztés visszavonása

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
hu: Frissítés

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
hu: Megjegyzés frissítése

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
hu: Nagybetűs lista

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
hu: Nagy római számos lista

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
hu: Jobbról balra

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
hu: Egyéni szép idézőjelstílus használata

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
hu: Héber nyelv esetén írásjelek formázása

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
hu: Felhasználói felület

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
hu: Felhasználói felület nyelve

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
hu: Egyedi stílusok

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
hu: Egyedi tabok

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
hu: Egyedi stílusok

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
hu: Verzió

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
hu: Nézet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
hu: Dokumentum előzményeinek megtekintése

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
hu: A dokumentum megjelenítése teljes képernyőn

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
hu: A dokumentum megjelenítése

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
hu: Buboréksúgók megjelenítése

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
hu: Nézet…

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
hu: Látható

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
hu: Figyelmeztetés: a megadott „%s” könyvjelző nem létezik.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
hu: Webes elrendezés

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Weekday Month Day, Year
hu: Hét napja, hónap napja, év

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
hu: Sárga bögre, görbe bögre.

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
hu: Fájlkiterjesztés:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
hu: Szavak száma

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
hu: Szövegszerkesztés

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
hu: Szavak (lábjegyzetek és végjegyzetek nélkül):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
hu: &NAGYBETŰVEL írt szavak

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
hu: S&zámokat tartalmazó szavak

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
hu: Szavak:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
hu: A(z) „%s” fájl mentése során írási hiba történt

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
hu: Megváltoztatta az alapértelmezett irányt.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
hu: Megváltoztatta az irányt.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
hu: Hiperhivatkozás beillesztése előtt jelölje ki a dokumentum egy részét.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
hu: Az automatikus mentés gyakorisága 1 és 120 között kell legyen

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
hu: Az el nem mentett változtatások el fognak veszni.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
hu: Nagyítás

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
hu: &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
hu: &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
hu: &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
hu: &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
hu: Nagyítás 100%-ra

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
hu: Nagyítás 200%-ra

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
hu: Nagyítás 50%-ra

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
hu: Nagyítás 75%-ra

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
hu: Nagyítás teljes oldalszélességre

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
hu: Nagyítás teljes oldalméretre

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
hu: nn/hh/éé

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
hu: kisbetű

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
hu: perc

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
hu: hh/nn/éé

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
hu: bETŰK cSERÉJE

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
hu: Nincs

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
hu: Nincs

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
hu: Nincs

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
hu: Tárgy

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
hu: Nincs

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
hu: Nincs

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
hu: Tárgy

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
hu:  Utolsó

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
hu: Az %s egy nyílt forrású, GNU GPL licencű alkalmazás.
    Ezt az alkalmazást szabadon továbbterjesztheti.

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
hu: &Oldalszélesség

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
hu: &Elhelyezés

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
hu: Nyel&v kiválasztása

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
hu: &Teljes oldal

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
hu: Szöveg tör&delése

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
hu: (Nincs)

note: LANG_0
en: (no proofing)
hu: (nincs ellenőrzés)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
hu: (teszt átugorva)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
hu: Az elérési útban megadott könyvtárnevek valamelyike nem létezik.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
hu: AbiWord bővítménykezelő

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
hu: Az AbiWord nem találja a(z) %s.dll helyesírási fájlt
    Töltse le és telepítse az Aspell programot a http://aspell.net/win32/ címről

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
hu: Az AbiWord nem képes teljesen visszaállítani a dokumentum %d. verzióját, mert a verzióinformációk hiányosak.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
hu: Az AbiWord nem képes teljesen visszaállítani a dokumentum %d. verzióját, mert a verzióinformációk hiányoznak.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
hu: AbiWord: nyomtatási kép

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
hu: Az %s névjegye

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
hu: Aktív bővítmények

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
hu: Albán

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
hu: Minden (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
hu: Minden dokumentum

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
hu: Minden képfájl

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
hu: Extra jelölések engedélyezése az AWML névtérben

note: LANG_AM_ET
en: Amharic
hu: Amhara

note: LANG_AR
en: Arabic
hu: Arab

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
hu: Arab (Egyiptom)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
hu: Arab (Szaudi)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
hu: Arab, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
hu: Arab, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
hu: Arab, Windows 1256-os kódlap

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
hu: Örmény

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
hu: Örmény, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
hu: Asszámi

note: LANG_AST_ES
en: Asturian
hu: Asztúriai

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
hu: Irányjelzők automatikus beszúrása

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
hu: Automatikus korrektúra

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
hu: Automatikusan felismert

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
hu: Automatikus korrektúra

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
hu: Elérhető dokumentumok:

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
hu: Elérhető nyelvek:

note: LANG_AYM_BO
en: Aymara (Central/Northern Bolivia)
hu: Ajmara (Közép- és Észak-Bolívia)

note: LANG_AYC_BO
en: Aymara (Southern Bolivia)
hu: Ajmara (Dél-Bolívia)

note: LANG_AYR
en: Aymara, Central
hu: Ajmara, közép

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
hu: Balti, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
hu: Balti, Windows 1257-es kódlap

note: LANG_EU_ES
en: Basque
hu: Baszk

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
hu: Belorusz

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
hu: Belorusz, latin

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
hu: Bengáli

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
hu: Fekete-fehér

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
hu: Szövegblokk

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
hu: Félkövér dőlt

note: LANG_BS_BA
en: Bosnian
hu: Bosnyák

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
hu: Build beállításai: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
hu: Dokumentum felépítése

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
hu: Bolgár

note: DLG_Cancel
en: Cancel
hu: Mégse

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
hu: Katalán

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
hu: Közép-európai, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
hu: Közép-európai, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
hu: Közép-európai, Windows 1250-es kódlap

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
hu: Nyelv váltása a kiosztás váltásakor

note: STYLE_DELIM_CHAPTER
en: Chapter
hu: Fejezet

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
hu: Fejezet címsora

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
hu: Kínai (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
hu: Kínai (Kína)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
hu: Kínai (Szingapúr)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
hu: Kínai (Tajvan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
hu: Egyszerűsített kínai, EUC-CN

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
hu: Egyszerűsített kínai, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
hu: Egyszerűsített kínai, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
hu: Egyszerűsített kínai, Windows 936-os kódlap

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
hu: Hagyományos kínai, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
hu: Hagyományos kínai, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
hu: Hagyományos kínai, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
hu: Hagyományos kínai, Windows 950-es kódlap

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
hu: Válasszon dokumentumot a listáról:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
hu: Háttér törlése

note: TB_ClearForeground
en: Clear Foreground
hu: Előtér törlése

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
hu: Képtár

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded.
hu: A Clip Art betöltése sikertelen.

note: DLG_Close
en: Close
hu: Bezárás

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
hu: Bezárás mentés &nélkül

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
hu: Szétválogatás

note: DLG_UP_Color
en: Color
hu: Színes

note: DLG_Compare
en: Compare
hu: Összehasonlítás

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
hu: Tartalom:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
hu: Tartalom 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
hu: Tartalom 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
hu: Tartalom 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
hu: Tartalom 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
hu: Tartalomfejléc

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
hu: Példányszám:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
hu: Kopt

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
hu: Cornwalli

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
hu: Korzikai

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
hu: Nem sikerült a bővítmény aktiválása/betöltése

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
hu: Nem sikerült a bővítmény deaktiválása

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
hu: Nem tölthető be a szótár %s nyelvhez

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
hu: Létrehozva

note: DLG_History_Created
en: Created:
hu: Létrehozva:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
hu: Horvát

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
hu: Horvát, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
hu: Cirill, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
hu: Cirill, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
hu: Cirill, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
hu: Cirill, Windows 1251-es kódlap

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
hu: Cseh

note: LANG_DA_DK
en: Danish
hu: Dán

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
hu: Minden bővítmény deaktiválása

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
hu: Bővítmény deaktiválása

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
hu: Megjelölés (1.0 verziójú) XML-ként

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
hu: El szeretné távolítani ezt az ikont az eszköztárból?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
hu: Dokumentum-összehasonlítás

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
hu: Dokumentum részletei

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
hu: Dokumentum előzményei

note: DLG_History_Path
en: Document name:
hu: Dokumentum neve:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
hu: Dokumentumok összehasonlítva

note: LANG_NL_NL
en: Dutch
hu: Holland

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
hu: Szerkesztés időtartama:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects:
hu: Effektusok:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
hu: Stíluslap beágyazása (CSS)

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
hu: Betűkészlet beágyazása

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
hu: Képek beágyazása az URL-ekbe (Base64 kódolással)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
hu: Kódolás

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
hu: Kódolás:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
hu: Végjegyzet

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
hu: Végjegyzet-hivatkozás

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
hu: Végjegyzetszöveg

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
hu: Angol (Ausztrália)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
hu: Angol (Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
hu: Angol (Írország)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
hu: Angol (Új-Zéland)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
hu: Angol (Dél-Afrika)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
hu: Angol (UK)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
hu: Angol (US)

note: ENC_US_DOS
en: English, DOS/Windows Code Page 437
hu: Angol, DOS/Windows 437-es kódlap

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
hu: Adja meg a jelszót

note: LANG_EO
en: Esperanto
hu: Eszperantó

note: LANG_ET
en: Estonian
hu: Észt

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
hu: Fájl exportálása

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
hu: Exportálás HTML 4.01-ként

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
hu: Exportálás PHP-parancsokkal

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
hu: Perzsa

note: DLG_UP_File
en: File
hu: Fájlba

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
hu: A fájl már létezik. Felülírja a(z) „%s” fájlt?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
hu: Szerkesztés rögzítése ezen fájlba:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
hu: Szerkesztés visszajátszása ezen fájlból:

note: LANG_FIL_PH
en: Filipino
hu: Filippínó

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
hu: Finn

note: LANG_NL_BE
en: Flemish
hu: Flamand

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
hu: Lábjegyzet

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
hu: Lábjegyzet-hivatkozás

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
hu: Lábjegyzetszöveg

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
hu: További információk: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
hu: Francia (Belgium)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
hu: Francia (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
hu: Francia (Franciaország)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
hu: Francia (Svájc)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
hu: Fríz

note: DLG_UP_From
en: From:
hu: Első:

note: LANG_FF
en: Fulah
hu: Ful

note: LANG_GL
en: Galician
hu: Galíciai

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
hu: Grúz

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
hu: Grúz, akadémiai

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
hu: Grúz, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
hu: Német (Ausztria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
hu: Német (Németország)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
hu: Német (Svájc)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalatos

note: LANG_EL_GR
en: Greek
hu: Görög

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
hu: Görög, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
hu: Görög, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
hu: Görög, Windows 1253-as kódlap

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
hu: HTML exportálás beállításai

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
hu: Hausza (Niger)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
hu: Hausza (Nigéria)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
hu: Hawaii

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
hu: Címsor 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
hu: Címsor 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
hu: Címsor 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
hu: Címsor 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
hu: Héber

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
hu: Héber, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
hu: Héber, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
hu: Héber, Windows 1255-ös kódlap

note: DLG_Image_Height
en: Height:
hu: Magasság:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
hu: Magasság:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
hu: Rejtett

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
hu: Kiemelés színe

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
hu: Magyar

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
hu: Izlandi

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
hu: Izlandi, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
hu: Azonosító:

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Image Name
hu: Kép neve

note: DLG_Image_Placement
en: Image Placement
hu: Kép elhelyezése

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
hu: Kép tulajdonságai

note: DLG_Image_ImageSize
en: Image Size
hu: Kép mérete

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
hu: A kép a szöveg fölött lebeg

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
hu: A kép beágyazva (nincs körbefuttatás)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
hu: Fájl importálása

note: MSG_ParagraphsImported
en: Imported Paragraph
hu: Importált bekezdés

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
hu: Dokumentum importálása…

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
hu: Indonéz

note: XIM_Methods
en: Input Methods
hu: Beviteli módok

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
hu: Beágyazható objektum beszúrása

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
hu: Beágyazható objektumfájl beszúrása:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
hu: Fájl beszúrása

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
hu: Math fájl beszúrása

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
hu: MathML fájl beszúrása:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
hu: Új táblázat beszúrása

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
hu: Kép beszúrása

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
hu: Szimbólum beszúrása

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
hu: Új bővítmény telepítése

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
hu: Érvénytelen elérési út.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
hu: Ír

note: LANG_IT_IT
en: Italian
hu: Olasz

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
hu: Japán

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
hu: Japán, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
hu: Japán, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
hu: Japán, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
hu: Japán, Windows 932-es kódlap

note: LANG_KK_KZ
en: Kazakh
hu: Kazah

note: LANG_KO
en: Korean
hu: Koreai

note: LANG_KO_KR
en: Korean (South Korea)
hu: Koreai (Dél-Korea)

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
hu: Koreai, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, JOHAB
hu: Koreai, JOHAB

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
hu: Koreai, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
hu: Koreai, Windows 949-es kódlap

note: LANG_KU
en: Kurdish
hu: Kurd

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
hu: Utolsó mentés:

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
hu: Lett

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
hu: Litván

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art...
hu: Képtár betöltése...

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
hu: Kisbetű

note: LANG_MK
en: Macedonian
hu: Macedón

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
hu: Legyen a dokumentum alapértelmezése

note: LANG_MG_MG
en: Malagasy
hu: Malgasi

note: LANG_MS_MY
en: Malay
hu: Maláj

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
hu: Maráthi

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
hu: Marshalli (Marshall szigetek)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
hu: Marshalli (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
hu: Egyesítés

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
hu: Mongol

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
hu: Név:

note: LANG_NE_NP
en: Nepali
hu: Nepáli

note: DLG_MB_No
en: No
hu: Nem

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
hu: Nincs kép

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
hu: Nincs kiválasztva bővítmény

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
hu: Normál

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
hu: Nem érhető el

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
hu: Számozott címsor 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
hu: Számozott címsor 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
hu: Számozott címsor 3

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
hu: Okcitán

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
hu: Fájl megnyitása

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
hu: Fájl megnyi&tása ezen típussal:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
hu: Nyitott dokumentumok

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
hu: Egyéb…

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
hu: &Százalék:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
hu: Oldalszélesség

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
hu: Oldaltartományok:

note: LANG_PS
en: Pashto
hu: Pastu

note: DLG_Password_Password
en: Password:
hu: Jelszó:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
hu: Bővítmény részletei

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
hu: Bővítménylista

note: LANG_PL_PL
en: Polish
hu: Lengyel

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
hu: Igazítás az oszlopához képest

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
hu: Igazítás az oldalához képest

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
hu: Igazítás a legközelebbi bekezdéshez

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
hu: Méretarány megőrzése

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
hu: Kép előnézete

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
hu: Nyomtatás fájlba

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
hu: Fájl &nyomtatása ezen típussal:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
hu: Nyomtatási mód:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
hu: Nyomtatás:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
hu: Nyomtatóra

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
hu: Nyomtatóparancs:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (India)
hu: Pandzsábi (India)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Pakistan)
hu: Pandzsábi (Pakisztán)

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
hu: Kecsua

note: LANG_QUZ
en: Quechua (Cusco)
hu: Kecsua (Cusco)

note: LANG_QUL_BO
en: Quechua (Northern Bolivia)
hu: Kecsua (Észak-Bolívia)

note: LANG_QUH_BO
en: Quechua (Southern Bolivia)
hu: Kecsua (Dél-Bolívia)

note: ReadOnly
en: Read-Only
hu: Csak olvasható

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
hu: Szerkesztés rögzítése fájlba

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
hu: Normál

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
hu: Kapcsolat:

note: DLG_HTMLOPT_ExpMathMLRenderPNG
en: Render MathML to PNG images (JavaScript will be used if option is not checked)
hu: MathML leképezése PNG képekké (JavaScript lesz felhasználva, ha nincs bejelölve)

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
hu: Szerkesztés visszajátszása fájlból

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
hu: Visszaállítás

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
hu: Beállítások visszaállítása

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
hu: Eredmény

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
hu: Román

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
hu: Román, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian
hu: Orosz

note: LANG_RU_PETR1708
en: Russian, pre-1918
hu: Orosz, 1918 előtti

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
hu: Minta

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
hu: Szardíniai

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
hu: Fájl mentése másként

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
hu: Fájl &megnyitása ezen típussal:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
hu: Makró:

note: STYLE_DELIM_SECTION
en: Section
hu: Szakasz

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
hu: Szakaszcímsor

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
hu: Válasszon kódolást:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
hu: Válassza ki a HTML exportálás beállításait:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
hu: Válasszon nyelvet:

note: LANG_SR
en: Serbian
hu: Szerb

note: LANG_SR_LATIN
en: Serbian, Latin
hu: Szerb, latin

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
hu: Nyelv megadása

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
hu: Ne legyen kiemelőszín

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
hu: Méret:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
hu: Szlovák

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
hu: Szlovén

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
hu: Kis kapitális

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
hu: Spanyol (Mexikó)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
hu: Spanyol (Spanyolország)

note: DLG_HTMLOPT_ExpSplitDocument
en: Split document
hu: Dokumentum szétvágása

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
hu: Négyzetes sortörés

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
hu: Stílusok:

note: LANG_SW
en: Swahili
hu: Szuahéli

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
hu: Svéd

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
hu: Szimbólumok

note: LANG_SYR
en: Syriac
hu: Szír

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
hu: Szövegszín

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
hu: Szöveg tördelése a kép mindkét oldalára

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
hu: Szöveg tördelése a kép bal oldalára

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
hu: Szöveg tördelése a kép jobb oldalára

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
hu: Thai, Windows 874-es kódlap

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
hu: A(z) „%s” könyvtár írásvédett.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
hu: A megadott kiterjesztés nem felel meg a fájl típusának. Szeretné mégis ezt a nevet használni?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
hu: A legközelebbi teljesen visszaállítható verzió a(z) %d. Szeretné inkább ezt visszaállítani? A(z) %d verzió részleges visszaállításához nyomja meg a Nem gombot.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
hu: A nyomtatóparancs érvénytelen.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez a művelet nem vonható vissza. Biztosan folytatja?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
hu: Szoros sortörés

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
hu: Ha mindenképpen folytatja, nyomja meg az OK gombot.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
hu: A helyreállítási művelet megszakításához nyomja meg a Mégse gombot.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
hu: Török

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
hu: Török, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
hu: Török, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
hu: Török, Windows 1254-es kódlap

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
hu: Sortörés típusa

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
hu: Ukrán

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
hu: Ukrán, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
hu: Ukrán, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
hu: Névtelen%d

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
hu: Nagybetűk

note: LANG_UR_PK
en: Urdu (Pakistan)
hu: Urdu (Pakisztán)

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
hu: Üzbég

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
hu: Verzióelőzmények

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
hu: Verzió:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
hu: Verzió: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
hu: Vietnami

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
hu: Vietnami, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
hu: Vietnami, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
hu: Vietnami, Windows 1258-as kódlap

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
hu: Dokumentum megjelenítése

note: DLG_MW_Activate
en: View:
hu: Megjelenítés:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
hu: Velszi

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
hu: Nyugat-európai, DOS/Windows 850-es kódlap

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
hu: Nyugat-európai, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
hu: Nyugat-európai, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
hu: Nyugat-európai, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
hu: Nyugat-európai, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
hu: Nyugat-európai, Windows 1252-es kódlap

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
hu: Teljes oldal

note: DLG_Image_Width
en: Width:
hu: Szélesség:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
hu: Szélesség:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
hu: Igen

note: LANG_YI
en: Yiddish
hu: Jiddis

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
hu: A(z) %s dokumentumot el kell menteni a folytatás előtt. Menti most?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
hu: Méretezés

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
hu: _Nem

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
hu: _Igen

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
hu: eltérőek

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
hu: A(z) %d. dokumentumpozíciót követően eltérnek

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
hu: A(z) %2$s %1$d verzióját követően eltérnek

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
hu: azonosak

note: DLG_Unit_inch
en: inch
hu: hüvelyk

note: DLG_Unit_points
en: points
hu: pont

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
hu: testvérek

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
hu: nem kapcsolódnak

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
hu: Nincs
