AbiWord 2.9 - en to nn translation catalogue (1329 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
nn:  - Reservert. 
     Du kan ikkje bruka dette namnet. Vel eit anna

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
nn:  Oppdater med

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
nn: % av vanleg storleik

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
nn: %s er dessverre ikkje implementert enno.
    
    Viss du kan programmera, er du velkommen til å implementera denne funksjonen sjølv, ved å redigera fila %s, linje %d
    og senda oppdateringa til:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Viss ikkje, ver tålmodig.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
nn: &1 Ingen

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
nn: &Om %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
nn: &Godta revisjon

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
nn: &Legg til

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
nn: &Skaler til:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
nn: &Justering

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
nn: &Alt

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
nn: &Bruk

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
nn: &Posisjon:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
nn: &Fortløpande stavekontroll

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
nn: &Beste tilpassing

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
nn: &Lagra dette innstillingsoppsettet automatisk

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
nn: Tilgjengelege format:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
nn: &Før:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
nn: &Halvfeit

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
nn: &Botn:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
nn: &Skift

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
nn: &Celle

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
nn: &Celler

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
nn: &Midtstill

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
nn: &Endra

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
nn: &Utklippsbilete

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
nn: &Lukk

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
nn: &Kolonne

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
nn: Sp&alteskift

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
nn: Spalte&r

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
nn: &Samanlikn dokument

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
nn: Kopier tekstboks

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
nn: &Lag eller endra

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
nn: Gjel&dande oppsett

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
nn: Slett &kolonne

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
nn: &Slett lenkje

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
nn: Ord&lister...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
nn: &Retningsmarkør

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
nn: &Dokument

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
nn: &Endringslogg

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
nn: &Dokument

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
nn: Inga &orddeling

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
nn: Red&iger

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
nn: &Konverter automatisk160;

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
nn: S&luttnote

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
nn: &Partalsside

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
nn: F&elt

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
nn: &Felt

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
nn: &Felt:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
nn: Ny frå &mal

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
nn: &Filetternamn:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
nn: &Søk etter

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
nn: Søk etter &neste

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
nn: &Skrift

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
nn: Bot&ntekst:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
nn: Gå t&il

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
nn: &Har overskrift

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
nn: &Topptekst og botntekst

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
nn: Toppte&kst:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
nn: &Høgd:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
nn: &Hjelp

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
nn: Skj&ult tekst

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
nn: &Strek under feilstava ord

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
nn: &Lenkje

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
nn: &Ignorer

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
nn: Ign&orer alle

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
nn: Formater &bilete

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
nn: &I nettlesar

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
nn: &Arv merkelapp

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
nn: Set &inn

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
nn: &Intervall:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
nn: Kurs&iv

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
nn: &Blokkjuster

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
nn: &Hald linjene samla

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
nn: &VHM

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
nn: &Liggjande

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
nn: S&pråk

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
nn: &Venstrejuster

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
nn: &Venstre til høgre-tekst

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
nn: &Venstre:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
nn: &Lås oppsett

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
nn: &Utskriftsfletting

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
nn: &Flettefelt

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
nn: &Ta vare på full endringslogg

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
nn: &Merk endringar under redigering

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
nn: Skil mellom store &og små bokstavar

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
nn: S&lå saman celler

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
nn: Fleire &dokument

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
nn: &Namn:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
nn: Ny frå &mal

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
nn: &Nytt vindauge

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
nn: Ny frå &mal

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
nn: &Neste side

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
nn: &Normaloppsett

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
nn: &Tal:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
nn: &Nummereringstype:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
nn: &Oddetalsside

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
nn: &Opna

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
nn: &Opna fil

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
nn: &Overstreking

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
nn: Forstørr til &sidebreidd

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
nn: &Sideskift

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
nn: &Sidetal:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
nn: &Avsnitt

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
nn: &Lim inn

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
nn: &Bilete

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
nn: &Programtillegg

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
nn: &Ståande

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
nn: Skriv &ut

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
nn: &Utskriftsoppsett

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
nn: &Avslutt

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
nn: &HVM

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
nn: &Gjer om

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
nn: For&kast revisjon

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
nn: E&rstatt

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
nn: Ti&lbakestill

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
nn: &Tilbakestill til standardoppsett

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
nn: &Ta vare på full endringslogg

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
nn: &Høgrejuster

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
nn: &Høgre til venstre-tekst

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
nn: &Høgre:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
nn: &Rad

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
nn: &Linjal

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
nn: Lagra &mal

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
nn: Lagra &bilete som

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
nn: La&gra nettside

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
nn: Søk &etter hjelp om

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
nn: &Merk

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
nn: Vel &revisjon

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
nn: &Vis endringslogg

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
nn: Vis &statuslinje

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
nn: &Spesielt:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
nn: &Stavekontroll

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
nn: &Start på:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
nn: &Statuslinje

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
nn: Se&nka skrift

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
nn: &Skjul linjenummer

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
nn: &Fyllteikn:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
nn: &Tabell

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
nn: Ta&bulatorar

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
nn: &Tabulatorar...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
nn: &Verktøylinjer

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
nn: &Endringslogg

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
nn: &Topp:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
nn: &Typar

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
nn: &Typar:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
nn: &Understreking

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
nn: &Angra

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
nn: &Eining:

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
nn: &Vevoppsett

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
nn: Forstørr til &heile sida

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
nn: Berre &heile ord

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
nn: &Kontroll med lause linjer

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
nn: &Breidd:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
nn: Ordt&elling

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
nn: &Forstørring

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
nn: (Alle revisjonar synlege)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
nn: (ingen forslag til stavemåte)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
nn: (ingen)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
nn: Ei spalte

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
nn: Halvannan linjeavstand

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
nn: Halvannan

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
nn: Halvannan linjeavstand

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
nn: 12-punkts mellomrom før

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
nn: To spalter

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
nn: Tre spalter

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
nn: << &Førre

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
nn: Føreslå alltid &rettingar

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
nn: Fila «%s» er eit ugyldig dokument.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
nn: Stavekontrollen av merkt tekst er fullført.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
nn: AbiWord har søkt gjennom dokumentet, og har gjort %d endringar.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
nn: AbiWord har søkt gjennom dokumentet.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
nn: AbiWord er utvikla for ein nyare versjon av systemfila «COMCTL32.DLL»
    enn den versjonen du har installert (treng «COMCTL32.DLL» versjon 4.72 eller nyare).
    Løysinga på dette finn du i FAQ-en på AbiWord-nettstaden
    
    	http://www.abisource.com
    
    Du kan framleis bruka programmet, men verktøylinja kan mangla.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
nn: AbiWord treng fila «%s.dll».
    Du kan lasta ned og installera denne frå http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
nn: Om G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
nn: Vis informasjon om GNOME Office-prosjektet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
nn: Godta føreslått endring

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
nn: Legg til ein kolonne etter denne kolonnen

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
nn: Legg til ei rad etter denne rada

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
nn: Endra kantlinjene og skyggjelegginga for det merkte området

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
nn: Legg til kolonne etter

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
nn: Legg til eller endra punktmerking eller nummerering for merkt(e) avsnitt

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
nn: Legg til rad etter

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
nn: Legg til ordet i eigendefinert ordliste

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
nn: Legg til i mal

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
nn: &Etter:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
nn: &Justering:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
nn: Justering

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
nn: Justering:

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting using styles only
nn: Berre godta formatering med stilar

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
nn: Tillèt òg a&ndre bakgrunnsfargar enn kvit

note: FIELD_Application
en: Application
nn: Utskriftsfletting

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
nn: Programstart

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
nn: Bruk tidlegare kopiert formatering på merkt tekst

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
nn: Bruk på gjeldande liste

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
nn: Kolonne:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
nn: Arabisk liste

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
nn: Er du sikker på at du ikkje vil halda på ein full endringslogg? Utan denne kan du ikkje gå tilbake til tidlegare utgåver av dokumentet.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
nn: Minst

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
nn: Hald fram med førre liste

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
nn: Forfattar:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
nn: A&utolagring

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
nn: La&gra automatisk kvart

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
nn: &Intervall

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
nn: Erstatt automatisk feilstava ord

note: DLG_InsertTable_AutoFit_Capital
en: AutoFit Behavior
nn: Beste tilpassing

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
nn: Beste tilpassing

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
nn: Beste tilpassing

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
nn: Automatisk kolonnebreidd

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
nn: Last automatisk alle programtillegg

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
nn: Fortløpande stavekontroll av dokumentet

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
nn: Oppdater automatisk

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
nn: Automatisk samanslåing

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
nn: Tilgjengelege felt

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
nn: Tilgjengelege format

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
nn: Tilgjengelege stilar

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
nn: &Med:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
nn: Bakgrunn

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
nn: Linje

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
nn: Linjetabulator

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
nn: Basert på:

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
nn: &Tovegsinnstillingar

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
nn: Halvfeit

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
nn: &Bokmerke

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
nn: Bokmerke

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
nn: Fann ikkje bokmerket «%s».

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
nn: Kantlinjefarge:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
nn: Kantlinje

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
nn: &Kantlinjer og skyggjelegging

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
nn: Botn

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
nn: Botnmarg [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
nn: &Botnlinje

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
nn: Boksar

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
nn: Bygg-ID

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
nn: Kompileringsalternativ

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
nn: Kompileringsmål

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
nn: Punktmerkt

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
nn: Fylte sirklar

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
nn: Punktmerkt liste

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
nn: &Punktmerking og nummerering

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
nn: &Utsjånad

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
nn: &Endra bokstavtype

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
nn: &Bidragsytarar

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
nn: Kan ikkje setja inn eit skift i ein tabell

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
nn: Kan ikkje sletta denne stilen

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
nn: Kan ikkje endra innebygd stil

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
nn: Kan ikkje starta utskrift

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
nn: Kategori:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
nn: Midtstill

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
nn: Midtstillingstabulator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
nn: Midtstill

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
nn: Midtstill avsnittet

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
nn: Midtstilt

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
nn: Endra &til:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
nn: En&dra alle

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
nn: Bytt tekstfarge

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
nn: Endra bokstavtype

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
nn: Endra
    liste

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
nn: Bytt uthevingsfarge

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
nn: Endra stil

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
nn: Bytt tekstfarge

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
nn: Endra tekstretninga til teksten

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
nn: Endrar hovudtekstretning for avsnitt

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
nn: Endra bokstavtypen til merkt tekst

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
nn: Endra skrift på merkt tekst

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
nn: Endra utsjånaden til merkt avsnitt

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
nn: Endra språket til merkt tekst

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
nn: Endra talet på spalter

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
nn: Endra utskriftsoppsett

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
nn: Endra eigenskapane til tekstboksen

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
nn: Erstatt med denne stavemåten

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
nn: Endra sidebakgrunnen i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
nn: Endra sidebakgrunnen i dokumentet

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
nn: Teikn

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
nn: Talet på teikn

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
nn: Talet på teikn (ikkje mellomrom)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
nn: Førehandsvising av teikn

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
nn: Teikn (ikkje mellomrom):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
nn: Teikn (med mellomrom):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
nn: &Stavekontroll

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
nn: Fortlø&pande stavekontroll

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
nn: Vel

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
nn: Vel bak&grunnsfarge

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
nn: Vel bakgrunnsfarge for AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
nn: Vel kva revisjon du vil sjå på

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
nn: Vel kva type plassering du vil gå til i venstre felt.
    Fyll inn talfeltet viss du vil bruka «Gå til»-knappen. Du kan bruka «+» og «-» for relativ rørsle. For eksempel vil «+2» som tal og «Linje» som type flytta markøren to linjer nedover.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
nn: &Fjern

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
nn: &Fjern

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
nn: Fj&ern alle

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
nn: Fjern bakgrunnsfarge

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
nn: Fjern uthevingsfarge

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
nn: Vil du lukka alle vindauge og avslutta?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
nn: Lukk alle vindauge og avslutt programmet

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
nn: Lukk dokumentet

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
nn: &Kolonne

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
nn: Farge:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
nn: Kolonne

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
nn: Spalteavstand [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
nn: Kolonne [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
nn: Spalter

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
nn: Kolonnar til &venstre

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
nn: Kolonnar til &høgre

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
nn: Kommentar

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
nn: Kommentar til revisjon:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
nn: Samanlikn gjeldande dokument med eit anna

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
nn: Kompileringsdato

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
nn: Kompileringsklokkeslett

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
nn: &Fortløpande

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
nn: Hald fram med førre revisjon (nummerxa0;%d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
nn: Bidragsytar

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
nn: Bidragsytar(ar):

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
nn: Kopier

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
nn: Kopier tekstboks

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
nn: Kopier tekstboks til utklippstavla

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
nn: Kopier tekstboks til utklipsstavla, og fjern han så frå dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
nn: Kopier tekstboks til utklippstavla

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
nn: Kan ikkje opna fila %s for skriving

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
nn: Klarte ikkje opna fila %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
nn: Kan ikkje skriva til fila %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
nn: Kan ikkje skriva til fila %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
nn: Tel talet på ord i dokumentet

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
nn: Omfang

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
nn: Dekning:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
nn: Skriv ein faks

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
nn: Lag eit nytt, tomt dokument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
nn: Lag eit nytt dokument

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
nn: Lag eit nytt dokument frå mal

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
nn: Lag eit nytt dokument basert på ein mal

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
nn: Lag eit tomt dokument

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
nn: Forfattar

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
nn: Klipp ut tekstboks

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
nn: Gjeldande dato

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
nn: Gjeldande skrift

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
nn: Gjeldande listemerkelapp

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
nn: Gjeldande listetype

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
nn: Gjeldande utval er tomt

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
nn: Gjeldande utval

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
nn: Gjeldande klokkeslett

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
nn: &Blinkande markør

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
nn: &Eigendefinert ordliste:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
nn: Eigendefinert datoformat

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
nn: Tilpass

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
nn: Klipp ut

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
nn: Klipp ut tekstboks

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
nn: Kopier tekstboks til utklipsstavla, og fjern han så frå dokumentet

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
nn: Tekstretn&ing

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
nn: Tankestrekar

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
nn: Dato

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
nn: Dat&o og klokkeslett

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
nn: Dato og klokkeslett

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
nn: Dagnummer i året

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
nn: Bruk &standard

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
nn: Desimal

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
nn: Desimaltabulator

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
nn: Reduser innrykk

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
nn: Standard datoformat (utan klokkeslett)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
nn: Standard datoformat

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
nn: Stan&dard sidestorleik

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
nn: Standardavstand:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
nn: Bruk &høgre til venstre som standard

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
nn: Definer hovudeigenskapar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
nn: Definer eller bruk stilar for merkt tekst

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
nn: Slett

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
nn: Slett celler

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
nn: Slett &kolonne

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
nn: Slett kolonne

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
nn: Slett &rad

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
nn: Slett rad

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
nn: Slett &tabell

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
nn: Slett tabell

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
nn: Slett tekstboks

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
nn: Slett kolonne

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
nn: Slett lenkje

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
nn: Slett rad

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
nn: Slett det merkte området

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
nn: Slett kolonnen frå tabellen

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
nn: Slett rada frå tabellen

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription FIELD_Document_Description
en: Description
nn: Beskriving

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
nn: Beskriving:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
nn: Ruter

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
nn: Ordlister

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
nn: Forskjellig botntekst på motståande sider

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
nn: Forskjellig botntekst på første side

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
nn: Forskjellig botntekst på siste side

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
nn: Forskjellig topptekst på motståande sider

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
nn: Forskjellig topptekst på første side

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
nn: Forskjellig topptekst på siste side

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
nn: Slå av alle formateringskommandoar, med unntak av stilar

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
nn: Informasjon om utviklarane av AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
nn: Vis innhaldet i Hjelp

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
nn: Vis eller skjul teikn som ikkje blir skrivne ut

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
nn: Vis informasjon om programmet, versjonsnummer og opphavsrett

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
nn: Utsjånad:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
nn: Vil du nullstilla lista over ignorerte ord i alle dokument?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
nn: Vil du nullstilla lista over ignorerte ord i dette dokumentet?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
nn: Dokument

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
nn: Dokumenteigenskapar

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
nn: Dokument

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
nn: Ikkje start på nytt

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
nn: Dobbel

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
nn: Dobbel linjeavstand

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
nn: Dobbel linjeavstand

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
nn: Rediger &botntekst

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
nn: Rediger &topptekst

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
nn: Vis tekst på toppen eller botnen av kvar side

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
nn: Rediger botnteksten på denne sida

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
nn: Rediger toppteksten på denne sida

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
nn: Slå på f&ormateringsverktøy

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
nn: Bruk jamn rulling

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
nn: Sluttnoteanker

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
nn: Sluttnotereferanse

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
nn: Sluttnotestil

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
nn: Feil ved utrekning.

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
nn: Klarte ikkje kjøra skriptet %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
nn: Feil ved importering av %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
nn: Feil ved forsøk på lagring av %s: klarte ikkje starta eksporteringsprogram

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
nn: Feil ved forsøk på lagring av %s: ugyldig filnamn

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
nn: Kjør skript

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
nn: Nøyaktig

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
nn: Start hjelpeskript

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
nn: Kjør skript

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
nn: Eksisterande revisjonar:

note: TB_Extra
en: Extra
nn: Ekstra

note: DLG_Field_Parameters_Capital
en: Extra Parameters
nn: Tilleggsparameterar

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
nn: &Ekstra-verktøylinje

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
nn: Tilleggsparameterar:

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
nn: Set inn f&il

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
nn: F&ullskjerm

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
nn: &Søk etter:

note: DLG_MailMerge_Insert_No_Colon
en: Field Name
nn: Feltnamn

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
nn: Feltnamn:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
nn: Fila %s er av eit filformat som ikkje er støtta av denne utgåva av AbiWord

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
nn: Fila %s er ikkje av det filformatet ho påstår å vera

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
nn: Fila %s er av ukjent format

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
nn: Finn ikkje fila %s

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
nn: Filnamn

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
nn: Fyllstil:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
nn: Søk etter

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
nn: &Neste revisjon

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
nn: F&ørre revisjon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
nn: Søk etter neste revisjon i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
nn: Søk etter førre revisjon i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
nn: Søk etter valt tekst

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
nn: Innrykk av første linje [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
nn: Første linje

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
nn: Fast kolonnebreidd:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
nn: Skjul under nivå 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
nn: Skjul under nivå 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
nn: Skjul under nivå 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
nn: Skjul under nivå 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
nn: Neste avsnitt. Neste avsnitt. Neste avsnitt. Neste avsnitt. Neste avsnitt. Neste avsnitt. Neste avsnitt

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
nn: Skrift

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
nn: Skriftstorleik

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
nn: Tekstfarge

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
nn: Skrift...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
nn: Skrift:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
nn: Fot&note

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
nn: Botntekst

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
nn: Innstillingar for botntekst

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
nn: Botntekst [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
nn: Fotnoteanker

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
nn: Fotnotereferanse

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style
nn: Fotnotestil

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
nn: Tving venstre til høgre-retning for tekst

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
nn: Tving høgre til venstre-retning for tekst

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
nn: Tvingar tekstretninga til venstre til høgre

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
nn: Tvingar tekstretninga til høgre til venstre

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
nn: Tving VTH-retning

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
nn: Tving HTV-retning

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Format Endnotes
nn: Formater sluttnotar

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Format Footnotes
nn: Formater fotnotar

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
nn: Formater fotnotar og sluttnotar

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
nn: Formater topp- og botntekst

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
nn: Bruk format

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
nn: Formater tabell

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
nn: Formater innhaldsliste

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
nn: Formater tekstboks

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
nn: &Formateringsverktøylinje

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
nn: Formater dokumentet ved bruk av stilar

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
nn: Frå fil

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
nn: Frå LaTeX

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
nn: Generelt

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
nn: &Gå til

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
nn: G&å til:

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
nn: Har &merkelapp

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
nn: &Overskriftstekst:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
nn: Hender

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
nn: Hengande

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
nn: Topptekst

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
nn: Innstillingar for topptekst

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
nn: Topptekst [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
nn: Overskriftsstilar

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
nn: Overskriftsstil:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
nn: Hjarter

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
nn: Hebraisk liste

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
nn: Hjelp

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
nn: &Innhald i Hjelp

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
nn: &Stikkordregister i Hjelp

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
nn: Skjul

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
nn: Skjul stavefeil i &dette dokumentet

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
nn: Skjult tekst under listenivå

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
nn: Uthevingsfarge

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
nn: Ign&orer alle

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
nn: &Innrykk:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
nn: Ikon

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
nn: Ign&orer

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
nn: Ignorer ord

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
nn: Ignorer alltid dette ordet i gjeldande dokument

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
nn: I&gnorerte ord:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
nn: Bakgrunnsbilete

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
nn: Implikasjonspiler

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
nn: I bruk

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
nn: Ugyldig passord

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
nn: Auk innrykk

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
nn: Innrykk

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
nn: &Innrykk og avstand

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
nn: Store Forbokstavar

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value
nn: Startverdi

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value
nn: Startverdi

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
nn: Set inn kolonne til høgre

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
nn: Set inn &kolonnar

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
nn: Set inn &rader

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
nn: Set inn &tabell

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
nn: Set inn bokmerke

note: DLG_Break_BreakTitle_Capital
en: Insert Break
nn: Set inn skift

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
nn: Set inn celler

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
nn: Set inn innhaldet på utklippstavla

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
nn: Set inn dato og klokkeslett

note: DLG_Field_FieldTitle_Capital
en: Insert Field
nn: Set inn felt

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
nn: Set inn lenkje

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
nn: Set inn bilete

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
nn: Set inn flettefelt

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
nn: Set inn tabell

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
nn: Set inn Unicode-retningsmarke i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
nn: Set inn ei innhaldsliste basert på overskrifter

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
nn: Set inn tekstboks

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
nn: Set inn bokmerke i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
nn: Set inn felt

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
nn: Set inn kolonne til venstre

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
nn: Set inn kolonne til høgre

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
nn: Set inn fotnote

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
nn: Set inn lenkje i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
nn: Set inn flettefelt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
nn: Set inn ny tabell i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
nn: Set inn side-, spalte- eller inndelingsskift

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
nn: Set inn rad over

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
nn: Set inn rad under

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
nn: Set inn symbol eller anna spesialteikn

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
nn: Set inn sidetal som blir automatisk oppdatert

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
nn: Set inn sluttnote

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
nn: Set inn bilete frå ei grafikkfil

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
nn: Set inn bilete i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
nn: Set inn bokmerke

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert break
nn: Set inn skift

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
nn: Set inn utklippsbilete

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert field
nn: Set inn felt

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
nn: Set inn lenkje

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
nn: Set inn venstre til høgre-tekstmerke (LRM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
nn: Set inn høgre til venstre-tekstmerke (RLM)

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
nn: Set inn symbol

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
nn: Set inn tabell

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
nn: Set inn innhald frå ei anna fil

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
nn: Set inn gjeldande dato og/eller klokkeslett

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
nn: Set inn uformatert innhald frå utklippstavla

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
nn: &Teikn som ikkje blir skrivne ut

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
nn: Kursiv

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
nn: Blokkjustert

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
nn: Blokkjuster

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
nn: Blokkjuster

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
nn: Blokkjuster avsnittet

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
nn: Hald saman med &neste

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
nn: Stikkord

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
nn: Stikkord:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
nn: Innrykk ved:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
nn: Merkelappdefinisjonar

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language FIELD_Document_Language
en: Language
nn: Språk

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
nn: S&pråkinnstillingar

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
nn: Språk:

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
nn: Vis

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Layout Details
nn: Detaljar for utsjånad

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader
nn: Fyllteikn

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
nn: Venstre

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
nn: Venstreinnrykk [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
nn: Venstreinnrykk [%s] Innrykk av første linje [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
nn: Venstremarg [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
nn: Venstretabulator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
nn: Venstrejuster

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
nn: Venstrejuster avsnittet

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
nn: Definer nivå 1-eigenskapar

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
nn: Definer nivå 2-eigenskapar

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
nn: Definer nivå 3-eigenskapar

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
nn: Definer nivå 4-eigenskapar

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
nn: Nivåskiljar:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
nn: Nivå:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
nn: &Linjeavstand:

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
nn: Linje

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
nn: Talet på linjer

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
nn: Slå på/av linje over det merkte området

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
nn: Tekstfl&yt

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
nn: Slå på/av linje under det merkte området

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
nn: Strek mellom

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
nn: Linjer:

note: DLG_Styles_List
en: List
nn: Liste

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
nn: Listemerkelapp

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
nn: Listeeigenskapar

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
nn: Listestilar

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
nn: Lister for

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
nn: Lås oppsettet av verktøylinjene

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
nn: Små bokstavar

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
nn: Små romartal

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
nn: Utskriftsfletting

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
nn: Slå på/av halvfeit skrift i det merkte området

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
nn: Slå på/av kursivert skrift i det merkte området

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
nn: Slå på/av bruk av senka skrift i det merkte området

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
nn: Slå på/av bruk av heva skrift i det merkte området

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
nn: Handter programtillegg

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
nn: Margar

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
nn: Marker endringar

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
nn: Marker endringar under redigering

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
nn: Maks. spaltestorleik

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
nn: Over

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
nn: Under

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
nn: Slå saman celler

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
nn: Venstre

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
nn: Høgre

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
nn: Slå saman over

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
nn: Slå saman dette og eit anna dokument basert på revisjonsmerker

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
nn: Slå saman under

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
nn: Slå saman celler

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
nn: Slå saman til venstre

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
nn: Slå saman til høgre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
nn: Slå saman med cella over

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
nn: Slå saman med cella under

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
nn: Slå saman med cella til venstre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
nn: Slå saman med cella til høgre

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
nn: 24-timars tid

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
nn: Ymse

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
nn: Ymse stilar

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
nn: Endra stilar

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
nn: Avsnitt...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
nn: Månad dag, år

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
nn: Flytt innsettingspunktet til ein ny plass

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
nn: Md. dag, år

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
nn: Fleire

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
nn: Ny

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
nn: Nytt dokument

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
nn: Ny listemerkelapp

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
nn: Ny liste-
    type

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
nn: Ny startverdi

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
nn: Ny stil

note: DLG_Styles_New
en: New...
nn: Ny...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
nn: &Neste >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
nn: Inga fil

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
nn: Ikkje skjul

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
nn: Ingen stil valt.

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
nn: Fann ingen skript

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None DLG_Lists_Type_none
en: None
nn: Ingen

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
nn: Ingen mellomrom før

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
nn: Normalvising

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
nn: I&kkje i ordlista:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
nn: Merknadsstilar

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
nn: Talet på spalter

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
nn: Talet på sider

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
nn: Talet på spalter

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
nn: Talet på kolonnar:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
nn: Talet på rader:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
nn: Nummerert

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
nn: Tal

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
nn: Nummerering

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
nn: Tal

note: DLG_Column_One
en: One
nn: Éi

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
nn: O&pna kopi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
nn: Opna

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
nn: Opna mal

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
nn: Opna eit dokument under eit nytt namn

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
nn: Opna eit nyleg brukt dokument

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
nn: Opna eit gammalt dokument

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
nn: Opna eit nytt vindauge for dette dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
nn: Opna dette dokumentet

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
nn: Papirretning...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
nn: Anna

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
nn: Ikkje nok minne til å opna %s

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
nn: Overstreking

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
nn: Slå på/av bruk av overstreking i det merkte området

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
nn: &Dokumentinformasjon

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
nn: Lim inn uf&ormatert

note: DLG_Goto_Target_Page DLG_PageSetup_Page
en: Page
nn: Side

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
nn: Si&deskift før

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
nn: Side&farge

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
nn: Side&farge

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
nn: Side&bilete

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
nn: Side&tal

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
nn: Sidetal

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
nn: Eigenskapar for sidenummerering

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
nn: Sidetal

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
nn: Sidereferanse

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
nn: Utskr&iftsformat

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
nn: Utskriftsformat

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
nn: Side: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
nn: Sider:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
nn: Paginering

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
nn: P&apirstorleik:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
nn: Papir...

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
nn: Avsnitt

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
nn: Talet på avsnitt

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
nn: Avsnittsretning

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
nn: Førehandsvising av avsnitt

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
nn: Avsnitt:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
nn: Dette er eit kryptert dokument. Skriv inn passord

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
nn: Lim inn

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
nn: Løyve

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
nn: Bilete

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
nn: Deltabell

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
nn: Plasser ved slutten av dokumentet

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
nn: Plasser ved slutten av inndelinga

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement
nn: Plassering

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
nn: Plassering

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
nn: Plassering:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
nn: &Innstillingar

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
nn: Innstillingsoppsett

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
nn: Innstillingar

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
nn: Førehandsvising

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
nn: Vis dokumentet som nettside

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
nn: Vis dokumentet slik det blir skrive ut

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
nn: Førre avsnitt. Førre avsnitt. Førre avsnitt. Førre avsnitt. Førre avsnitt. Førre avsnitt. Førre avsnitt

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
nn: Skriv ut

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
nn: Skriv ut &direkte

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
nn: Utskriftsoppsett

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
nn: Førehands&vising

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
nn: Førehandsvising

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
nn: Skriv ut heile eller delar av dokumentet

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
nn: Skriv ut heile eller delar av dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
nn: Skriv ut ved hjelp av intern PostScript-drivar

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
nn: Skriv ut dokument...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
nn: Skriv ut side %d av %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
nn: Utgjevar

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
nn: Utgjevar:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
nn: E&rstatt

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
nn: Høgre til venstre-&avsnitt

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
nn: Ers&tatt med:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
nn: Søk &bakover

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
nn: &Tilbakestill

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
nn: Nyleg brukte &filer

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
nn: Gjer om

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
nn: Gjer om siste angra handling

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
nn: Gjer om siste angra handling

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
nn: Endra visingsstorleiken på skjermen

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
nn: Relasjon:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
nn: Fjern

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
nn: Fjern bot&ntekst

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
nn: Fjern to&pptekst

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
nn: Fjern eigenskap frå stil

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
nn: Fjern botnteksten på denne sida frå dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
nn: Fjern toppteksten på denne sida frå dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
nn: Fjern tekstboks frå dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
nn: Fjern føreslått endring

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
nn: Bruk rad som &overskrift

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
nn: Erstatt

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
nn: &Erstatt alle

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
nn: Erstatt valt tekst med ein annan tekst

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
nn: Rapporter &feil

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
nn: Rapporter feil og hjelp AbiWord å bli eit betre produkt

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
nn: Tilbakestill verktøylinjeoppsett til standardinnstillingane

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
nn: Skaler bilete

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
nn: Start nummerering på:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
nn: Start på nytt for kvar side

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
nn: Start på nytt for kvar inndeling

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
nn: Start sidenummerering på nytt for kvar inndeling

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
nn: Hald fram med førre liste

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
nn: Hald på endringslogg

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
nn: Vil du gå tilbake til sist lagra versjon av dokumentet?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
nn: Tilbakestill dokumentet til sist lagra versjon

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
nn: Vil du gå tilbake til den lagra %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
nn: Revisjons-ID

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
nn: Høgre

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
nn: Høgreinnrykk [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
nn: Høgremarg [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
nn: Høgretabulator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
nn: Høgrejuster

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
nn: Høgrejuster avsnittet

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
nn: Høgre til venstre-&dominant

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
nn: Opphavsrett

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
nn: Rettar:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
nn: Rad

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
nn: Rader &over

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
nn: Rader &under

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
nn: S&kript

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
nn: &Vis revisjonar

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
nn: &Del celler

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
nn: La&gra

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
nn: Lag&ra kopi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
nn: Lagra

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
nn: Lagra &som

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
nn: Lagra &mal

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
nn: Lagra som

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
nn: Lagra dokumentet som ein mal

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
nn: Lagra dokumentet som ein mal

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
nn: Lagra dokumentet med eit anna namn

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
nn: Lagra dokumentet under eit nytt namn

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
nn: Lagra bilete til ei fil

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
nn: Skalering...

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
nn: Søk etter eit emne i Hjelp,,,

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
nn: sekunds mellomrom

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
nn: Sekund

note: DLG_Break_SectionBreaks_Capital
en: Section Breaks
nn: Inndelingsskift

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section breaks
nn: Inndelingsskift

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
nn: Sjå endringar i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
nn: Merk

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
nn: &Merk alt

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
nn: Merk celle

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
nn: Merk kolonne

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
nn: Vel revisjon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
nn: Merk rad

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
nn: Merk tabell

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
nn: Merk tekstboks

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
nn: Vel bokmerke frå lista.

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
nn: Vel bilete frå fil

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
nn: Merk tekstboks

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
nn: Merk heile dokumentet

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
nn: Utval

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
nn: &Stor bokstav etter punktum

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
nn: &Angje

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
nn: Vel s&pråk

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
nn: Bruk standardverdiar

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
nn: Bakgrunnsbilete

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
nn: Set eit bilete som bakgrunnsbilete i dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
nn: Set hovudtekstretninga til avsnittet til høgre til venstre

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
nn: Skriv inn dokumentinformasjon

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
nn: Ikkje bruk bilete

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
nn: Endra innstillingar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
nn: Angjev tabularar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
nn: Vel type og stil på innhaldsliste

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
nn: Vel type fotnotar og sluttnotar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
nn: Vel format på topp- og botntekst

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
nn: Endra stavekontrollinnstillingar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
nn: Endra sidestorleik og margar

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
nn: Tastatursnarveg

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
nn: &Vis velkomstbilete ved oppstart

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
nn: Vis &linjal

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
nn: Vis alt

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
nn: Vis &avsnittsmerke

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
nn: Vis før &alle revisjonar

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
nn: Vis &etter alle revisjonar

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
nn: Vis etter &førre revisjon

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
nn: Vis ei liste over dokument

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
nn: Vis eller skjul linjalar

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
nn: Vis eller skjul statuslinja

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
nn: Vis eller skjul verktøylinja

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
nn: Vis revisjonar av dokumentet

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
nn: Vis korleis dokumentet ser ut etter førre revisjon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
nn: Vis korleis dokumentet ser ut etter alle revisjonar

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
nn: Vis korleis dokumentet ser ut før alle revisjonar

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
nn: &Vis/skjul...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
nn: Vis/skjul ¶

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
nn: Enkel

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
nn: Enkel linjeavstand

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
nn: Enkel linjeavstand

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
nn: Sor&ter tabell

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
nn: Sorter tabell

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
nn: Kjelde:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
nn: Luft etter spalte

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
nn: Mellomrom før: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
nn: Mellomrom før: Ingen

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
nn: Avstand

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
nn: Stavekontroll

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
nn: Stavekontroll

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
nn: Stavekontrollerer dokumentet

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
nn: Stavekontroll

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
nn: Stavekontroll&innstillingar

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
nn: D&el tabell

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
nn: Del celler

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
nn: Del tabell

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
nn: Del celle

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
nn: Del i midten

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
nn: Del nedst

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
nn: Del på venstre side

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
nn: Del på høgre side

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
nn: Del øvst

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
nn: Del cella

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
nn: Firkantar

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
nn: &Lag eller endra

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
nn: Stan&dardverktøylinje

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
nn: Stjerner

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
nn: Start ny liste:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
nn: Start ny liste

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
nn: Start underliste

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
nn: Start på ny revisjon

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
nn: Statistikk:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
nn: Avbryt liste

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
nn: &Gjennomstreking

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
nn: Gjennomstreking

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
nn: Slå på/av bruk av gjennomstreking i det merkte området

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
nn: &Stilveljar

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
nn: Stil

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
nn: Stilnamn -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
nn: Stilnamn:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
nn: Stiltype

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
nn: Stil for følgjande avsnitt

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
nn: Stilen må få eit namn

note: DLG_Styles_StylesTitle DLG_Stylist_Styles
en: Styles
nn: Stilar

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
nn: Stilveljar

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
nn: Emne:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
nn: Senka skrift

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
nn: &Forslag:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
nn: Berre føreslå frå &hovudordlista

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
nn: Samandrag

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
nn: H&eva skrift

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
nn: Heva skrift

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
nn: S&ymbol

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
nn: Slett &kolonne

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
nn: Tabulator [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
nn: Tabulatorposisjon:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
nn: Fjern følgjande tabulatorar:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
nn: Tabell

note: DLG_InsertTable_TableSize_Capital
en: Table Size
nn: Tabellstorleik

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
nn: Tabellverktøylinje

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
nn: Innhaldsliste

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
nn: Innhaldslistelistemerkelapp

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
nn: Innhaldslisteside

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
nn: Tabellstorleik

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
nn: Tabulatorar

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
nn: Tabulatorar og sidetal

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
nn: Inn&haldsliste

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
nn: Tekst

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
nn: Tekst &etter:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
nn: Tekst &før:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
nn: Juster ved:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
nn: Te&kstboks

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
nn: Tekstskjuling

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
nn: Tekst og ikon

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
nn: Margane får ikkje plass på sida.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
nn: Språket du valte trår i kraft neste gong du startar programmet

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
nn: Stavekontrollen er fullført.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
nn: Teksten som lenkja skal koplast til kan ikkje kryssa avsnitt.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
nn: Vekedagen

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
nn: Breidd:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
nn: Endringane vil berre trå i kraft etter at du startar AbiWord på nytt eller lagar eit nytt dokument.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
nn: Dette dokumentet inneheld skjulte revisjonar. Sjå hjelpefilene for informasjon om korleis du arbeidar med dette.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
nn: Stilen finst ikkje, 
    og kan derfor ikkje endrast

note: DLG_Column_Three
en: Three
nn: Tre

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
nn: Avkryssingsmerke

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
nn: Tidssone

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
nn: Tittel

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
nn: Store &Forbokstavar

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
nn: Tittel:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
nn: Verktøylinjer

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
nn: Topp

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
nn: Toppmarg [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
nn: &Topplinje

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
nn: Trekantar

note: DLG_Column_Two
en: Two
nn: To

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list.
nn: Skriv inn namnet på bokmerket eller vel det frå lista.

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
nn: S&TORE BOKSTAVAR

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
nn: Understreking

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
nn: Slå på/av bruk av understreking i det merkte området

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
nn: Angra

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
nn: Angra siste handling

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
nn: Oppdater

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
nn: Store bokstavar

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
nn: Store romartal

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
nn: Bruk høgre til venstre-retning

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
nn: Bruk &glyff-forming for hebraisk

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
nn: Brukargrensesnitt

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
nn: Språ&k for brukargrensesnitt

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
nn: Brukardefinerte stilar

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
nn: Brukardefinerte stilar

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
nn: Versjon

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
nn: Vis

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
nn: Vis endringslogg

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
nn: Vis dokumentet over heile skjermen

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
nn: Vis dette dokumentet

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
nn: Vis verktøytips

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
nn: Vis...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
nn: Synleg

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
nn: Åtvaring: Bokmerket du valte [%s] finst ikkje.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
nn: Vevoppsett

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
nn: Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
nn: Med &etternamn:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
nn: Ordtelling

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
nn: Tekstbehandling

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
nn: Ord med STORE &BOKSTAVAR

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
nn: Ord som inneheld &tal

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
nn: Ord:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
nn: Skrivefeil ved forsøk på lagring av %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
nn: Du har endra standardretninga.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
nn: Du har endra tekstretninga.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
nn: Du må merkja noko tekst før du set inn ei lenkje.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
nn: Du må velja eit tal mellom 1 og 120 som autolagringsfrekvens

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
nn: Eventuelle endringar du har gjort i dokumentet vil gå tapt viss du ikkje lagrar det.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
nn: Forstørring

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
nn: Forstørr til &100 %

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
nn: Forstørr til &200 %

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
nn: Forstørr til &50 %

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
nn: Forstørr til &75 %

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
nn: Forstørr til 100 %

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
nn: Forstørr til 200 %

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
nn: Forstørr til 50 %

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
nn: Forstørr til 75 %

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
nn: Forstørr til sidebreidd

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
nn: Forstørr til heile sida

note: DLG_Options_Label_CustomDict
en: custom.dic
nn: eigneord.dic

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
nn: dd/mm/åå

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
nn: s&må bokstavar

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
nn: minutt

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
nn: mm/dd/åå

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
nn: &oMVENDT

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
nn:  til

note: DLG_Zoom_100
en: &100%
nn: &100 %

note: DLG_Zoom_200
en: &200%
nn: &200 %

note: DLG_Zoom_75
en: &75%
nn: &75 %

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
nn: &Sidebreidd

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
nn: &Set språk

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
nn: &Heile sida

note: LANG_0
en: (no proofing)
nn: (ingen korrektur)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
nn: (hoppa over test)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
nn: Det finst ingen katalog i denne stigen.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
nn: Programtillegghandtering

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
nn: Finn ikkje stavekontrollfila «%s.dll»
    Du kan lasta ned og installera ho frå http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
nn: AbiWord kan ikkje gå tilbake til versjon %d av dokumentet, då endringsloggen ikkje er fullstendig.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
nn: Kan ikkje gå tilbake til versjon %d av dokumentet, då endringsloggen ikkje er til stade.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
nn: AbiWord: Førehandsvising

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
nn: Om %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
nn: Påslåtte programtillegg

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
nn: Albansk

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
nn: Alle (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
nn: Alle dokument

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
nn: Alle biletfiler

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
nn: Godta &ekstra oppmerking i AWML-namnerommet

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
nn: Amharisk (Etiopia)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
nn: Arabisk (Egypt)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
nn: Arabisk (Saudi-Arabia)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
nn: Arabisk, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
nn: Arabisk, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
nn: Arabisk, Windows-teikntabell 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
nn: Armensk

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
nn: Armensk, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
nn: Assami

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
nn: Set inn retningsmarkørar automatisk

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
nn: Autorevisjon

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
nn: Automatisk

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
nn: Automatisk endringslogg

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
nn: Tilgjengelege dokument

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
nn: Tilgjengelge språk

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
nn: Baltisk, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
nn: Baltisk, Windows-teikntabell 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
nn: Baskisk

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
nn: Kviterussisk

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
nn: Svart-kvitt

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
nn: Blokktekst

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
nn: Halvfeit kursiv

note: LANG_BR_FR
en: Breton
nn: Bretonsk

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
nn: Kompileringsalternativ: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
nn: Byggjer dokument:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

note: DLG_Cancel
en: Cancel
nn: &Avbryt

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
nn: Katalansk

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
nn: Sentraleuropeisk, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
nn: Sentraleuropeisk, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
nn: Sentraleuropeisk, Windows-teikntabell 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
nn: &Byt språk ved byte av tastaturoppsett

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
nn: Kapitteloverskrift

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
nn: Kinesisk (Hongkong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
nn: Kinesisk (Kina)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
nn: Kinesisk (Singapore)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
nn: Kinesisk (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
nn: Kinesisk, forenkla, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
nn: Kinesisk, forenkla, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
nn: Kinesisk, forenkla, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
nn: Kinesisk, forenkla, Windows-teikntabell 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
nn: Kinesisk, tradisjonell, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
nn: Kinesisk, tradisjonell, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
nn: Kinesisk, tradisjonell, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
nn: Kinesisk, tradisjonell, Windows-teikntabell 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
nn: Vel dokument frå lista:

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
nn: Utklippsbilete

note: DLG_Close
en: Close
nn: &Lukk

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
nn: Lukk &utan å lagra

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
nn: Settvis

note: DLG_UP_Color
en: Color
nn: Farge

note: DLG_Compare
en: Compare
nn: Samanlikn

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
nn: Innhald:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
nn: Innhaldsliste 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
nn: Innhaldsliste 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
nn: Innhaldsliste 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
nn: Innhaldsliste 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
nn: Innhaldnivåsoverskrift

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
nn: Eksemplar:

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
nn: Kornisk

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
nn: Korsikansk

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
nn: Klarte ikkje slå på programtillegg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
nn: Klarte ikkje slå av programtillegg

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
nn: Klarte ikkje lasta ordlista for språket %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
nn: Oppretta

note: DLG_History_Created
en: Created:
nn: Oppretta:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
nn: Kroatisk

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
nn: Kroatisk, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
nn: Kyrillisk, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
nn: Kyrillisk, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
nn: Kyrillisk, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
nn: Kyrillisk, Windows-teikntabell 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
nn: Tsjekkisk

note: LANG_DA_DK
en: Danish
nn: Dansk

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
nn: Slå av alle programtillegg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
nn: Slå av programtillegg

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
nn: Marker som &XML (versjon 1.0)

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
nn: Dokumentsamanlikning

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
nn: Dokumentdetaljar

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
nn: Endringslogg

note: DLG_History_Path
en: Document name:
nn: Dokumentnamn:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
nn: Samanlinka dokument

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
nn: Nederlandsk (Nederland)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
nn: Redigeringstid:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
nn: Effektar

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
nn: Innebygg &stilsett

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
nn: Innebygg skrifter

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
nn: Innebygg &bilete i URI-ar (Base64-koda)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
nn: Teiknkoding

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
nn: Teiknkoding:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
nn: Sluttnotereferanse

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
nn: Sluttnotetekst

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
nn: Engelsk (Australia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
nn: Engelsk (Canada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
nn: Engelsk (Irland)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
nn: Engelsk (New Zealand)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
nn: Engelsk (Sør-Afrika)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
nn: Engelsk (Storbritannia)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
nn: Engelsk (USA)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
nn: Skriv inn passord

note: LANG_ET
en: Estonian
nn: Estisk

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
nn: Eksporter fil

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
nn: Eksporter som &HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
nn: Eksporter med &PHP-instruksjonar

note: DLG_UP_File
en: File
nn: Fil

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
nn: Fila «%s» finst allereie. Vil du overskriva ho?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
nn: Finsk

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
nn: Nederlandsk (Belgia)

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
nn: Fotnotereferanse

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
nn: Fotnotetekst

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
nn: Fransk (Belgia)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
nn: Fransk (Canada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
nn: Fransk (Frankrike)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
nn: Fransk (Sveits)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
nn: Frisisk

note: DLG_UP_From
en: From:
nn: Frå:

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
nn: Georgisk

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
nn: Georgisk, Academy

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
nn: Georgisk, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
nn: Tysk (Austerrike)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
nn: Tysk (Tyskland)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
nn: Tysk (Sveits)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
nn: Gråtonar

note: LANG_EL_GR
en: Greek
nn: Gresk

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
nn: Gresk, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
nn: Gresk, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
nn: Gresk, Windows-teikntabell 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
nn: Innstillingar for HTML-eksportering

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
nn: Hawaiisk

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
nn: Overskrift 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
nn: Overskrift 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
nn: Overskrift 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
nn: Overskrift 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
nn: Hebraisk

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
nn: Hebraisk, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
nn: Hebraisk, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
nn: Hebraisk, Windows-teikntabell 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
nn: Høgd:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
nn: Høgd:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
nn: Skjult

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
nn: Uthevingsfarge

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
nn: Ungarsk

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
nn: Islandsk

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
nn: Islandsk, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
nn: Identifikator:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
nn: Bileteigenskapar

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
nn: Importer fil

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
nn: Indonesisk

note: XIM_Methods
en: Input Methods
nn: Inndatametodar

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
nn: Set inn tabell:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
nn: Set inn fil

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
nn: Set inn ny tabell

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
nn: Set inn bilete

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
nn: Set inn symbol

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
nn: Installer nytt programtillegg

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
nn: Inuittisk

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
nn: Ugyldig stig.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
nn: Irsk

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
nn: Italiensk

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
nn: Japansk

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
nn: Japansk, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
nn: Japansk, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
nn: Japansk, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
nn: Japansk, Windows-teikntabell 932

note: LANG_KO_KR LANG_KO
en: Korean
nn: Koreansk

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
nn: Koreansk, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
nn: Koreansk, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
nn: Koreansk, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
nn: Koreansk, Windows-teikntabell 949

note: LANG_LO_LA
en: Lao
nn: Laotisk

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
nn: Sist lagra:

note: LANG_LA_IT
en: Latin (Renaissance)
nn: Latin

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
nn: Latvisk

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
nn: Litauisk

note: LANG_MK
en: Macedonian
nn: Makedonsk

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
nn: Marshallesisk (Marshalløyane)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
nn: Marshallesisk (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
nn: Slå saman

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
nn: Mongolsk

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
nn: Namn:

note: DLG_MB_No
en: No
nn: Nei

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
nn: Ingen bilete

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
nn: Ingen programtillegg valt

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
nn: Norsk (bokmål)

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk (nynorsk)

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
nn: Ikkje tilgjengeleg

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
nn: Nummerert overskrift 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
nn: Nummerert overskrift 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
nn: Nummerert overskrift 3

note: DLG_OK
en: OK
nn: &OK

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
nn: Oksitansk

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
nn: Opna fil

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
nn: Opne dokument

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
nn: Prosent...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
nn: &Prosent:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
nn: Sidebreidd

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
nn: Sider:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
nn: Passord:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
nn: Rein tekst

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
nn: Detaljar:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
nn: Programtillegg

note: LANG_PL_PL
en: Polish
nn: Polsk

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
nn: Portugisisk (Brasil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
nn: Portugisisk (Portugal)

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
nn: Hald høgd-/breidd-forhold fast

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
nn: Førehandsvis bilete

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
nn: Skriv ut til fil

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
nn: Skriv ut i:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
nn: Skriv ut til:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
nn: Skrivar

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
nn: Skrivarkommando:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (Gurmukhi)
nn: Panjabi (Gurmukhi)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Shahmukhi)
nn: Panjabi (Shahmukhi)

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
nn: Normal

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
nn: Forhold:

note: DLG_Restore
en: Restore
nn: Tilbakestill

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
nn: &Opna innstillingar

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
nn: Resultat

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
nn: Rumensk

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
nn: Rumensk, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
nn: Russisk

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
nn: Eksempel

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
nn: Sardinsk

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
nn: Lagra fil som

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
nn: &Lagra innstillingar

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
nn: Skript:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
nn: Inndelingsoverskrift

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
nn: Vel teiknkoding:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
nn: Set innstillingar for HTML-eksportering:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
nn: Vel språk:

note: LANG_SR
en: Serbian
nn: Serbisk

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
nn: Vel språk

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
nn: Fjern uthevingsfarge

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
nn: Storleik:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
nn: Slovakisk

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
nn: Slovensk

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
nn: Spansk (Mexico)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
nn: Spansk (Spania)

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
nn: Stilar:

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
nn: Svensk

note: LANG_SYR
en: Syriac
nn: Syriakisk

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
nn: Filipino

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
nn: Thai, Windows-teikntabell 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
nn: Katalogen «%s» er skrivebeskytta.

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
nn: Versjon %d er næraste versjon du kan gå tilbake til. Ønskjer du å gå tilbake til denne versjonen? For delvis gjenoppretting av versjon %d kan du svara «Nei».

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
nn: Skrivarkommandoen er ugyldig.

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
nn: Trykk «OK» for å halda fram likevel.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
nn: Trykk «Avbryt» viss du ikkje vil prøva å gå tilbake til ein tidlegare versjon likevel.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
nn: Tyrkisk

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
nn: Tyrkisk, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
nn: Tyrkisk, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
nn: Tyrkisk, Windows-teikntabell 1254

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
nn: Ukrainsk, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
nn: Ukrainsk, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
nn: Unicode, UCS-2, Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
nn: Unicode, UCS-2, Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
nn: Unicode, UCS-4, Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
nn: Unicode, UCS-4, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
nn: Unicode, UTF-16, Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
nn: Unicode, UTF-16, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
nn: Unicode, UTF-32, Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
nn: Unicode, UTF-32, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
nn: Unicode, UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
nn: Unicode, UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
nn: Utan namn%d

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
nn: Versjonslogg

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
nn: Versjon:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
nn: Versjon: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
nn: Vietnamesisk, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
nn: Vietnamesisk, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
nn: Vietnamesisk, Windows-teikntabell 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
nn: Vis dokument

note: DLG_MW_Activate
en: View:
nn: Vis:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
nn: Walisisk

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
nn: Vesteuropeisk, DOS-/Windows-teikntabell 437

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
nn: Vesteuropeisk, DOS-/Windows-teikntabell 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
nn: Vesteuropeisk, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
nn: Vesteuropeisk, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
nn: Vesteuropeisk, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
nn: Vesteuropeisk, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
nn: Vesteuropeisk, Windows-teikntabell 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
nn: Heile sida

note: DLG_Image_Width
en: Width:
nn: Breidd:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
nn: Breidd:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
nn: Ja

note: LANG_YI
en: Yiddish
nn: Jiddisch

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
nn: Du må lagra endringane i dokumentet «%s» før du kan gå vidare. Vil du lagra endringane?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
nn: Forstørr til

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
nn: _Nei

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
nn: _Ja

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
nn: forskjellig

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
nn: forskjellig etter dokumentposisjon %d

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
nn: forskjellig etter versjon %d av %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
nn: identisk

note: DLG_Unit_inch
en: inch
nn: tommar

note: DLG_Unit_points
en: points
nn: punkt

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
nn: søsken

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
nn: ikkje i slekt
