AbiWord 2.9 - en to bm translation catalogue (1413 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
bm:  - Ni kɛrɛnkɛrɛnnen don. 
    I tɛ se ka ni tɔgɔ in ta. Dɔwɛrɛ ta

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
bm:  Yɛrɛma lakurayali

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
bm: Yankan hakɛma %

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
bm: %s &Kunkan

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
bm: &Jɛ ni labaarali ye

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
bm: A &far'a kan

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
bm: A &latlen:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
bm: A &dakɛɲɛ

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
bm: A &bɛɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
bm: &Bolonɔbilaw

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
bm: A &waleya

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
bm: Ka bɔ :

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
bm: Yɛrɛma &sɛgɛsɛgɛli

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
bm: Tarabu &labɛn sɔn

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
bm: Ni &sawura lasagon sɔn

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
bm: Ka &kɔn:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
bm: &Fin

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
bm: &Duguma:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
bm: A &jɔ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
bm: &Wɛlɛn

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
bm: &Wɛlɛnw

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
bm: A bla &cɛma

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
bm: A &Yɛlɛma

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
bm: &Maɲɔkɔlɔnja

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
bm: A &dantugu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
bm: &Tɛgɛ

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
bm: soden panni

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
bm: &Tɛgɛw

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
bm: &Maraw sanŋa

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
bm: A &Sɛbɛn

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
bm: Ka sɛbɛncogow dilan ni k’u yɛlɛma

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
bm: Kalansenkun min bɛ ka kɛ :

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
bm: A &faa

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
bm: &Ka bolonɔbila cɛ

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
bm: &Ka kunnafosnisɔrɔsira cɛ

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
bm: &Daɲɛsɛbɛn...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
bm: Kuntilenna taamasiyɛnnan

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
bm: &Sɛbɛn

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
bm: Sɛbɛn &kɔrɔ

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
bm: &Sɛbɛnw

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
bm: Daɲɛ kana tigɛ

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
bm: A yɛlɛma

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
bm: &Ka bolonɔbila labɛn

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
bm: Ka taasira dɔ dilan

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasiyɛn

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
bm: Ɲɛ dafalen

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
bm: &Kɛnɛ

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
bm: &Kɛnɛw

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
bm: Kɛnɛw :

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
bm: &Mara

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
bm: Mara &dafa:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
bm: &Лini

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
bm: &Nɔnkada ɲini

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
bm: &Sigini

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
bm: Sen:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
bm: &Taga

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
bm: Tɔgɔ b’a la

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
bm: &Ten ni Sen

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
bm: Ten:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
bm: Jɔjan:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
bm: &Лɛfɔ

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
bm: Sɛbɛnni &dogolen

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
bm: Ka daɲɛw da kɛnɛ kan minnu sɛbɛncogo ma ɲɛ,

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
bm: A &bɔ a ma

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
bm: A bɛɛ bɔ a &ma

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
bm: &Ja

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
bm: &Ka sɛbɛncogow ta

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
bm: &Web ɲɛ yeɲɛna

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
bm: Taamasiyɛn sɔrɔli

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
bm: A &ʃɔɔri

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
bm: &Fura:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
bm: A &jɛgɛn

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
bm: &Ka taa kɛrɛfɛsɛbɛnni na

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
bm: Ka taa kunnafonisira la

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
bm: A &dakɛɲɛ

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
bm: Sira bɛntaw

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
bm: Taamasiyɛnnan ka bɔ numan ka taa kinin kinin fɛ

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
bm: Sɛbɛn &dalen

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
bm: &Kan

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
bm: A dakɛɲɛ &numan fɛ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
bm: &Numan-ka-taa-kinin-fɛ sɛbɛncogo

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
bm: &Numan fɛ:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
bm: Ka labɛncogo dasɔgɔ

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
bm: Kibaruya

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
bm: Kibaruyakɛnɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
bm: Ka yɛlɛmabolo mumɛ minɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
bm: Ka taamasiyɛn kq yɛlɛmaw la u sɛbɛnto

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
bm: K’i wasa don soden na

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
bm: Wɛlɛnw &kafo

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
bm: Fɔlɔwo caman

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
bm: &Tɔgɔ:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
bm: &Kura

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
bm: Flɔwɔ &kura

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
bm: Kura ka talikɛ misali dɔ kan

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
bm: &Лɛfɛ ɲɛ

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
bm: Ɲuman

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
bm: &Da:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
bm: Da dɔnni sugu:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
bm: Da yakalen

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
bm: A &dayɛlɛn

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
bm: &Mara dayɛlɛn

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
bm: Ci kɛlen a kan sanfɛ

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
bm: &Sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
bm: Ɲɛ panni

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
bm: Ɲɛw nimorosigili

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
bm: Dakun

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
bm: &Tugu

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
bm: &Ja

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
bm: Kalanbolow

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
bm: Ja

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
bm: Ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
bm: Ɲɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
bm: Ka yɛlɛmabolo lase

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
bm: &Bɔ

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
bm: Taamasiyɛnkɛlanw ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
bm: &Segin a kan

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
bm: &labaarali bɔ a ma

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
bm: A &Falen

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
bm: K’a bila fu la

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
bm: Ka labɛnni bila a cogo kɔrɔ la

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
bm: &Labaaraliw

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
bm: &A dakɛɲɛ kinin fɛ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
bm: &Kinin-ka-taa-numan-fɛ sɛbɛncogo

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
bm: &kinin fɛ:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
bm: &Sira

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
bm: Janya sumannikɛlan jɔlen

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
bm: A lasagon

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
bm: &Ja lasagon ni

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
bm: K’a lakana web ɲɛ jukɔrɔ

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
bm: K’a ɲini dɛmɛnan kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
bm: &Sugandi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
bm: Ka yɛlɛma sugandi

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
bm: &Kɔrɔman jira

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
bm: Baarakɛminɛn jiralan

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
bm: Ka bolonɔbilaw jira

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
bm: Kɛrɛkɛrɛnnen :

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
bm: Sɛbɛncogo

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
bm: A daminɛna :

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
bm: Baarakɛbolo

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
bm: Ka sɛbɛnnisiraw nimorow lafaga

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
bm: Lataamani juminɛ :

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
bm: Katimu

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
bm: Sɛbɛnni ɲɔninan

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
bm: Sɛbɛnni ɲɔninan...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
bm: Baarakɛminɛnw bolo

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
bm: Baarakɛminɛnw

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
bm: Sanfɛ :

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
bm: Suguyaw

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
bm: Suguyaw :

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
bm: Kɔrɔcilen

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
bm: K’a bɔ a ma

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
bm: Kelenw :

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
bm: &jirali

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
bm: Wɛbu

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
bm: Ɲɛ mumɛ

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
bm: Daɲɛ mumɛ

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
bm: Ka firijatɔw ni falatɔw matanga

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
bm: Jɔsurun :

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
bm: Jatew

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
bm: Bonyali

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
bm: (Yɛlɛma bolo yetaw bɛɛ)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
bm: (Dajiraliw tɛ yen)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
bm: (fofi)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
bm: Soden

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
bm: 1,5 Sirafurancɛ

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
bm: sira 1,5

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
bm: Sirafurancɛw : sira 1,5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
bm: Furancɛ kɛli kuru 12 ye xɛfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
bm: soden fila

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
bm: soden saba

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
bm: << Tɛmɛnen

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
bm: Ka fililatilenw dajira tuma bɛɛ

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
bm: Abiword tɛ se ka %s dayɛlɛ; bondon bɔlen bɛ sɛbɛn de fɛ

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
bm: Abiword tilala sugandilen sɛgɛsɛgɛli la.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
bm: Abiword tilala ɲinini na sɛbɛn kɔnɔ, ani a ye a kɛ ka se %d ma.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
bm: Abiword tilala xinini na sɛbɛn kɔnɔ.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
bm: Abiword dilanna walasa a ka lataama ni bondon yɛlɛmabolo dɔ ye

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
bm: Min ye Gnome office ye

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
bm: Kunnafoniw jira porozɛ Gnome office kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
bm: Son yɛlɛma dajiralenw ma

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
bm: Bondon kelen fara katimu kan bondon laban in kɔfɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
bm: Sira kelen fara katimu kan sira laban in kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
bm: Kɛrɛdaw ni ɲɛw fara sugandilen kan

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
bm: Soden kelen fara a kan a kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
bm: Taamasiyɛnw ni nimorow fara dakun sugandilen kan walima a yɛlɛma

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
bm: Sira dɔ fara a kan kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
bm: Nin daxɛ in fara halala daɲɛkɔrɔfɔgafe kan

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
bm: K’a fara misali kan

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
bm: Kɔfɛ :

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli :

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli :

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
bm: A bɛɛ

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
bm: Ka sɔn kuleri bɛɛ ma jɛman

note: FIELD_Application
en: Application
bm: Waleyalini

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
bm: Waleyali daminɛ

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
bm: K’a waleya

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
bm: Ka dakun talen labɛnni waleya ka tali kɛ masalabolo sugandilen kan

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
bm: K’a waleya ka tali kɛ sɛbɛnnatɔgɔw kan

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
bm: K’a waleya nin…na :

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
bm: Arabu sɛbɛnnatɔgɔw

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
bm: Yala i dalen b’a la k’i bɛna baara taabolo tiɲɛ wa ?
    Ni b’o de fɛ, tɛmɛ n’a ye, i tɛ na 
    se ka sɛbɛn yɛlɛma labanw lakuraya .

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
bm: A dɔgɔyalenba

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
bm: Ka segin labanna sɛbɛnnatɔgɔ kan

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
bm: Tigi:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
bm: Lakanani a yɛrɛ ma

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
bm: Ka bondon lakana

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
bm: Lakanani a yɛrɛ ma

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
bm: Fili kɛra daɲɛ minnu sɛbɛnni na, k’olu nɔnabila u yɛrɛ ma

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
bm: Yɛrɛlabɛnni

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
bm: Katimu yɛrɛlabɛnni

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
bm: Ka sɛbɛnni filiw latilen u yɛrɛ ma

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
bm: Bondonw sumanda

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
bm: Sɛbɛn lafali a yɛrɛ ma

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
bm: Sɛbɛn sɛgɛsɛgɛli a yɛrɛ ma

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
bm: Yɛrɛmalabɛnni

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
bm: Yɛrɛmakafoli

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
bm: Ni :

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
bm: Kɔnɔna

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
bm: kɔnɔna kuleri :

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
bm: Bolo

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
bm: Dansigilan bolo

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
bm: Ka tali kɛ :

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
bm: Finya

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
bm: Taamasiyɛn

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
bm: Taamasiyɛnkɛlan\ %s \ ma yen nin sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
bm: Kɛrɛda kuleri

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
bm: Kɛrɛdaw

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
bm: Kɛrɛdaw ni kɔnɔnakuleriw

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
bm: Duguma

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
bm: Sɛbɛnni dugumanakɛnɛ bilalen [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
bm: Sɛbɛnisira cili sanfɛ

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔbuwatiw

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
bm: Yɛlɛmabolo dɔnni

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
bm: Sugandiliw

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
bm: Fɛn sugandilen bayɛlɛmata

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
bm: Tɔgɔ taamasiyɛnnenw

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
bm: Tɔgɔ taamasiyɛnma

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
bm: Taamasiyɛnw ni nimorow

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
bm: K’a ye

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
bm: Ka siginiden cogoya yɛlɛma

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
bm: Ka taabolo taafan sɛbɛn

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
bm: Jusurusaw ni foliw

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
bm: Tɛ se ka ɲɛ panni don katimu kɔnɔ

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
bm: Tɛ se ka ɲɛ panni don buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔ

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
bm: A tɛ se ka nin sɛbɛncogo tiɲɛ

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
bm: A tɛ se ka sɛbɛncogo donnen yɛlɛma

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
bm: A tɛ se ka sɛbɛnni nù labɔli baara daminɛ

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
bm: Sifa:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
bm: K’a bila cɛmancɛ la

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
bm: Sɛbɛnni bilali cɛmancɛ la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
bm: Dakun bilalen cɛmancɛ la

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
bm: Dakun bilalen cɛmancɛ la

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
bm: K’a bila cɛmancɛ la

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
bm: K’a nɔnabila ni:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
bm: A nɔnabilala fan bɛɛ

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
bm: K’a nɔnabila ni

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
bm: Ka so falen

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
bm: K’a nɔnabila ni

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
bm: Ka dakɛnɛmayali kuleri falen

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
bm: Ka sɛbɛnni kɛcogo yɛlɛma

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
bm: Ka masalabolo kuleri falen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
bm: Ka masalabolo kuntilenna cogoya yɛlɛma

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
bm: Ka dakunw kuntilennba yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
bm: Masalabolo sugandilen sɛbɛnna ni kalimu min ye, k’o falen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
bm: Ka masalabolo sugandilen siginiden cogoya fallen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
bm: Ka dakun sugandilen labɛncogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
bm: Mmasalabolo sugandilen sɛbɛnna kan min na, k’o fallen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
bm: Ka soden hakɛ falen

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
bm: Ka sɛbɛn xɛlabilacogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɛcogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
bm: Ka yɛlɛmali kɛ ka tali kɛ masalabolo sugandilen dajiranen na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
bm: Sɛbɛn kɔnɔna kuleri yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
bm: Sɛbɛn ɲɛ kuleri yɛlɛma

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
bm: Siginiden

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
bm: Siginidenw

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
bm: Siginidenw furancɛntan

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
bm: Sɛbɛncogo filɛli

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
bm: Sɛbɛncogow (furancɛntans)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
bm: Sɛbɛncogow (furancɛmaw)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
bm: sɛbɛncogo

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
bm: Ka daɲɛ sɛbɛncogo sɛgɛsɛgɛ sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
bm: Ka lakuyaliw ɲɛɲini

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
bm: Ka Abiword yɛlɛmabolo kuraw ɲini ɛnterinɛti kan

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
bm: K’a sɛgɛsɛgɛ sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
bm: Ka sɛbɛnni filiw jira sɛbɛnni senfɛ

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
bm: K’a lajɛ...

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
bm: Ka filɛlan kuleri sugandi

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
bm: Ka Abiword filɛlan kuleri sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
bm: Yɛlɛmabolo filɛta sugandi

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
bm: I ka fɛn sugandi numanyanfan fɛ  walasa ka baara kɛ ni butɔn ye

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
bm: K’a cɛ/k’a jɔsi

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
bm: K’a cɛ/k’a jɔsi

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
bm: K’a bɛɛ cɛ

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
bm: Ka kɛnɛna kuleri jɔsi

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
bm: Ka dakɛnɛmayali kuleri jɔsi

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
bm: Ka fɔlɔw bɛɛ datugu ka bɔ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
bm: Ka fɔlɔw bɛ datugu ka bɔ waleyali kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
bm: Sɛbɛn labaarata tugun

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
bm: Soden

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
bm: Kuleri :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
bm: Soden

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
bm: Furancɛ bilali sodenw ni ɲɔgɔn cɛ [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
bm: Soden [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
bm: Sodenw

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
bm: soden numanfɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
bm: Soden kininfɛ

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
bm: Ɲɛfɔli

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
bm: Ɲɛfɔli faralen yɛlɛma kan :

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
bm: Sɛbɛn labaarata sanga sɛbɛn wɛrɛ ma

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
bm: Yɛlɛma don

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
bm: Yɛlɛma waati /lɛri

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
bm: Taa a fɛ

note: TOC_TocHeading
en: Contents
bm: Kɔnɔkow katimu

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
bm: Dɛmɛɲɔgɔn :

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
bm: Masalabolo sugandilen yɛlɛma k’a kɛ katimu ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
bm: Katimu yelɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
bm: Ka katimu kɔnɔfɛn yɛlɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
bm: Ka katimu kɔnɔfɛn yɛlɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
bm: K’a sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
bm: Ka fɛn sɛbɛn

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
bm: Ka ja ta

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
bm: Ka fɛn ta

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔko sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
bm: Ka taabolo taafan sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔko sɛbɛn sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɛnɛko sqbqn sɛbɛnbondon kɔnɔ, o kɔ k’a lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
bm: Sugandilen ni bilayɔrɔ sɛbɛn sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
bm: Bondon %s tɛ se ka dayɛlɛ.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
bm: Sɛbɛn daɲɛ hakɛ dan

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
bm: Kɔkansɛbɛn

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
bm: Kɔkansɛbɛn :

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
bm: Ka fakisi dilan

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
bm: Ka sɛbɛn lankolon dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ ka li ke misali dɔ kan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ ka li kɛ misali dɔ kan

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
bm: Ka sɛbɛn lankolon dɔ dayɛlɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
bm: Ka dayɛli kɛ k’a daminɛ sungadiyɔrɔ la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
bm: K’a tigɛ

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
bm: Sɛbɛn dayɛlɛdon

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
bm: Kalimu min bɛ ka labaara sisan

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
bm: Kalimu min bɛ ka labaara sisan

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ suguya kɛlen

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
bm: Fɛn tɛ yɔrɔ sugandilen kɔnɔ

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
bm: La bɛnni min bɛ senna

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
bm: Sɛbɛn labɛnna waati min na

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
bm: Jiralan yelenkuli

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
bm: Halala daɲɛkɔrɔfɔgafe :

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
bm: don ni lɛri halalayali

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
bm: Halalayali

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
bm: K’a tigɛ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen tigɛ k’a a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
bm: ka ja tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
bm: Ka fɛn tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
bm: Yɔrɔ sugandilen tigɛ k’a bila sɛbɛnbondonkɔnɔ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
bm: Kuntilenna

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
bm: Sɛbɛn kɛli ni tomiw ye

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
bm: Don

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
bm: Don ni lɛri

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
bm: Don ni lɛri

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
bm: Don nimoro san kɔnɔ

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
bm: Tilenbali

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
bm: Tilayɔrɔtan

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
bm: Ka sɛbɛnni lataa ni tantan ye

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
bm: Ka dɔ bɔ mabɔli la

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
bm: Don min bɛ senna

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
bm: Ɲɛ kundama  :

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
bm: Nafa :

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
bm: Masalabolo taafan ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
bm: Ka kɛcogo kunbabaw ɲɛfɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
bm: Cogoya kura dɔ fara yɔrɔ sugandilen kan

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
bm: K’a lafaga

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
bm: Bonw lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
bm: Sodenw

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
bm: Sodenw lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
bm: Ka ja ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
bm: Ja ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
bm: Fɛn ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
bm: Siraw lafaga

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
bm: Siraw lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
bm: Katimu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
bm: Ka katimu cɛ k’a bɔ yen

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo lafaga

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
bm: Kɛrɛfɛsɛbɛnni cɛ k’a bɔ yen

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
bm: Ka soden kelen lafaga

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
bm: Ka taabolo cɛ k’a bɔ yen

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
bm: Ka sira kelen lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
bm: Ka sugandilen lafaga

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
bm: Ka katimu soden in lafaga

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
bm: Katimu sira in lafaga

note: FIELD_Document_Description
en: Description
bm: Ɲɛfɔli

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
bm: Ɲɛfɔli :

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
bm: Sɛbɛn natɔgɔ losansilama

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
bm: Daɲɛkɔrɔfɔgafe

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni yɔrɔ tɔw ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni ɲɛ fɔlɔ ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni ɲɛ laban ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o sanfɛɲɛ tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o ɲɛ fɔlɔ ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o ɲɛ laban ta tɛ kelen ye

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
bm: Ka labɛnniminɛnw bali k’u ka baara kɛ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
bm: Ka bolomadɛmɛw taamasiyɛn jira

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
bm: Dɛmɛnan kɔnɔko jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
bm: Siginidenw jira walima i k’u ɲɛmadogo, minnu tɛ se ka labɔ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
bm: Ka kunnafoniw jira porogaramu kan Yɛlɛmabolo nimoro

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
bm: Jirali kɛcogo

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
bm: Yala i b’a fɛ ka sɛbɛn daxɛw bɛɛ jira, minnu dɔnnen tɛ ?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
bm: Yala i b’a fɛ ka sɛbɛn daɲɛw bɛɛ nɔnabila, minnu ma lakodɔn ?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
bm: Sɛbɛn

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
bm: Sɛbɛn

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
bm: Sɛbenw

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
bm: A kana daminɛ kokura ye

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
bm: Filama

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
bm: Sirafurancɛ filama

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
bm: Sirafurancɛ filama

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn labɔ

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
bm: Ka ekasiyɔn jira

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
bm: Ɲɛ dugumana

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
bm: Sanfɛla

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn labɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
bm: Masalabolo sanfɛɲɛ n’a dugumaɲɛ labɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
bm: Dugumaɲɛ sɛbɛnni labɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
bm: Sanfqɲɛ sɛbɛnni labɔ

note: TB_Embedded
en: Embedded
bm: Ladonnen

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
bm: Ka laɛbnniminɛnw yamaruya u k’u ka baara kɛ

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
bm: Ka ɲɛ walanwalanni yamaruya

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasiyɛnkɛlan

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasisiyɔn

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
bm: Ekasiyɔn

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
bm: Fili kɛli nafa jateli la

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
bm: Tɛ se ka bololasɛbɛnni kɛ "%s".

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
bm: Fili sɔrɔli bondon yɛlɛmani fɛ %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
bm: Sɛbɛnni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
bm: Sɛbɛnni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
bm: Bololasɛbɛnni

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
bm: Hatɛ

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
bm: Misali :

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
bm: Bololasɛbɛnni kɛli

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
bm: Ka bolasɛbɛnni kɛ

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
bm: Yɛlɛma kɛlenw

note: TB_Extra
en: Extra
bm: Damatɛmɛ

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
bm: Baarakɛminɛnw farankanw

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
bm: Bondon

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
bm: Sawura

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
bm: Filɛlan labonyalen

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
bm: K’a ɲini:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
bm: Kɛnɛ tɔgɔ :

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
bm: Bondon %s ma kɛ sisan ta ye

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
bm: Bondon %s ma kɛ a ka ɲinita ye

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
bm: Bondon %s ma ye

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
bm: Bondon tɔgɔ

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
bm: Lafali cogoya :

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
bm: K’a ɲini

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
bm: Yɛlɛma in xini

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
bm: Ka yɛlɛmani laban ɲini

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
bm: Yɛlɛma nata sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
bm: Yɛlɛma laban yeta ɲini sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
bm: Masalabolo kofɔlen ɲini

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
bm: Ɲuman

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
bm: Soden sigilen sumanda :

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 1 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
bm: K’a ladɔgoya hakɛ 2 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 3 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 4 kɔrɔ

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
bm: Dakun nata

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
bm: Kalimu bondon

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
bm: Kalimu sugandili

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
bm: Kundama

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
bm: Sɛbɛnnikɛlan sugandili

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
bm: Tigina fɔlɔ

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
bm: Kalimu bondon...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
bm: Sigini:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
bm: Dugmaɲɛ

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
bm: Dugumaɲɛ kɔcogow

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
bm: Dugumaɲɛ [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛnkɛlan

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
bm: Dugumaɲɛ nɔ taamasiɲɛn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
bm: Ka masalabolo taafan diyagoya ka bɔ numan ka taa kinin

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
bm: Ka masalabolo taafan diyagoya ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
bm: Masalabolo taafan diyagoya ka bɔ numan ka taa kinin

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
bm: Masalabolo taafan diyagoya ka bɔ kinin ka taa numan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
bm: Masalabolo taafa yɛlɛma ka bɔ numan ka taa kinin

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
bm: Masalabolo ɲɛsin ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
bm: Sawura

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen labɛn

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛnw ani sɛbɛn laban

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
bm: Sanfɛɲɛ ni dugumaɲɛ

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
bm: Ka labɛnni xɛgɛn

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
bm: Ka kɔnɔkow katimu labɛn

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
bm: Ka kɔnɔkow labɛn

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo labɛn

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
bm: Baarakɛminɛn sawura

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
bm: Ka Ja labɛncogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
bm: Kɛcogow kɛ ka sɛbɛn labɛn

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
bm: Sawura :

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
bm: Kabini LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
bm: Filɛlan mumɛ

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
bm: Foroba

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
bm: Ka a lasɔrɔ

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
bm: Ɲinifɛn:

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
bm: Taamasiyɛn b’a la

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
bm: Masalabolo tɔgɔ :

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
bm: Sɛbɛnn tɔgɔ boloma

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
bm: Juguman

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
bm: Sanfɛɲɛ

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
bm: Sanfɛɲɛ kɛcogo

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
bm: Sanfɛɲɛ [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
bm: Tɔgɔ kɛcogo

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
bm: Tɔgɔ kɛcogo:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
bm: Sɛbɛn natɔgɔ sùnjurulama

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ hebarayiki

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
bm: Dɛmɛ

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
bm: Dantigɛli

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
bm: Dɛmɛ ɲɛfɔlan

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
bm: K’a ɲɛmadogo

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
bm: Ka sɛbɛnni filiaw ɲɛmadogo

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
bm: Masalabolo ɲɛmadogo ka tali sɛbɛnnatɔgɔ hakɛw kan

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
bm: Kɔnɔ gansan

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
bm: Halisa a t’a dɔ n

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
bm: Pereperelatigɛli :

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
bm: Ja

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
bm: a ma dɔn a fɛ

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
bm: Daɲɛw tɛ dɔnnen

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
bm: Daɲɛ kana dɔn cogo si la sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
bm: Daɲɛ minnu dɔnnentɛ:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
bm: Kɔnɔna ja

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
bm: Ja sɛbɛn n’a dilancogow

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
bm: Sɛbɛn kɛcogow ɲɛfɔli lase

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
bm: Labaaralen

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
bm: Dayɛlɛkan filima

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
bm: Ka dɔ fara ci kan

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
bm: Mabɔli

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
bm: Mabɔli ni furancɛbila

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
bm: Siginiden fɔlɔ ye kunba ye

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
bm: K’a don a kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
bm: Sodenw

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
bm: Sira

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
bm: Katimu

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
bm: Panni

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
bm: Ka bonw don a kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
bm: Sɛbɛbondon kɔnɔfɛn bila a bilayɔrɔ

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
bm: Don ni lɛri

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
bm: Ka ekasiyɔn ladon a kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
bm: Ka ekasiyɔn ladon a kɔnɔ ka tali kɛ LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
bm: Kɛnɛ

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
bm: Ka ja dɔ ladodon a kɔnɔ

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
bm: Ka gansilikɛnɛ dɔ labɛn a kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
bm: Ka MATHML don ka tali kɛ bodon na

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
bm: Ka katimu dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
bm: Ka UNICODE kuntilenna taamasiyɛn dù don sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
bm: Ka dugumaɲɛ dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
bm: Ka sanfɛɲɛ dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
bm: Ka kɔnɔko dɔ ladon ka tali kɛ tɔɔgɔw la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
bm: Kabuwatikɔnɔmasalabolo dɔ ladon

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
bm: Ka taamasyɛnkɛlan dɔ ladon sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
bm: Ka kɛnɛ jatelen dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
bm: Ka sodenw ladon numanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
bm: Ka sodenw ladon kininfɛ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
bm: Ka dugumaɲɛ taamasiyɛn don don

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
bm: Ka kunnafosɔrɔsira ladon sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
bm: Gansilikɛnɛ dɔ labɛn a kɔnɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
bm: Ka katimu kura ladon sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
bm: Ka ɲɛ lasagonni, dɔ soden dɔ walima kɛrɛ dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
bm: Ka sɛbɛnnisiraw ladon sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
bm: Ka sɛbɛnnisiraw ladon duguma

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
bm: Ka taamasiyɛn walama ka siginiden kɛrɛnkɛrɛnnen dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
bm: Ka taamsiyɛn dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
bm: Ka nimoro lakuyalen dɔ kɛ ɲɛ la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
bm: Ka taamasiyɛn dɔ bila sɛbɛn laban na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
bm: Ka ja dɔ don ka tali kɛ bondon wɛrɛ la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
bm: Ka ja dɔ don sɛbɛn dɔ la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
bm: Ka taamasiyɛnkɛlan dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
bm: Ka ɲɛgɛn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
bm: Ka taasira dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
bm: Ka numan taafan taamasiyɛn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
bm: Ka numan taafan taamasiyqn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
bm: Ka masalabolo sugandilen ladon kɛrɛfɛsɛbɛnni kura dɔ kɔnɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
bm: Ka taamasiyɛn dɔ don

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
bm: Ka katimu dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
bm: Ka katimu sira kelen fɛn ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
bm: Ka katimu sira kelen fɛn ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
bm: Ka bondon wɛrɛ kɔnɔko ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
bm: Don ni / lɛri ladon

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
bm: Sɛbɛnbondon kɔnɔko sawurantan don

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
bm: Sɛbɛnni minnu tɛ se ka labɔ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
bm: Sɛbɛnni jɛngɛlan

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn ta

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
bm: Kunnfonisɔrɔsira lasɔrɔ

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
bm: Labɛnnen

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
bm: Labɛnnen

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
bm: Dakun labɛnnen

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
bm: Dakun labɛn kinin ni numan

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
bm: Dakun yɛlɛmata

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
bm: Keŋin ka kiimɛni

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
bm: Daɲɛ koloma

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
bm: Daɲɛ koloma:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
bm: Ekasiyɔn LaTeX

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
bm: Ɲɛ sigiɲɔngɔkɔ. :

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
bm: Kunnafonidisɛbɛnw ɲɛfɔli

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
bm: Kan

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
bm: Kan ɲɛfɔli

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
bm: Kanw :

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
bm: Labɛn

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
bm: Numan

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
bm: Numanfɛ ɲɛ [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
bm: Numanfɛ ɲɛ [%s] ) sira fɔlɔ ɲɛ[%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
bm: Numanfɛ kɛnɛ bilalen [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
bm: Laatali numan fɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
bm: K’a tilen ka taa numan fɛ

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
bm: Dakun tilen ka taa numan fɛ

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
bm: Hakɛ 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
bm: Hakɛ 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
bm: Hakɛ 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
bm: Hakɛ 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
bm: Dansigilan:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
bm: Hakɛ :

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
bm: Sirafurancɛ :

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
bm: Siraw

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
bm: Ka sira ci yɔrɔ sugandilen sanfɛ

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
bm: Sira ni ɲɛ panni

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
bm: Ka sira ci yɔrɔ sugandilen duguma

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
bm: Dancɛsira

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
bm: Siraw

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ tɔgɔ

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kɛcogo

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
bm: Sɛnnatɔgɔ kɛcogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
bm: Baarakɛminqw bolo labɛncogo ɲɛmadogoli

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ siginidenmisɛnma

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ Romɛnsɛbɛnni misɛnma

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
bm: Kibaruya/kunnafoni

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen ɲɛ lafin

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen sɛbɛnniw jɛngɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
bm: Taamasiyɛn bila yɔrɔ sugandilen na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen caya

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
bm: Ka sɛbɛn kɛrɛfɛsɛbɛnniw ɲɛnabɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
bm: Misali ɲɛnabɔlan

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
bm: Kɛnɛbilata

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
bm: Ka nɔ bila yɛlɛmaw la sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
bm: Nɔ kɛ yɛlɛmaw la sɛbɛnni senfɛ

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
bm: Martin kiimɛni

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
bm: Minɛn

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
bm: Donɲɔgɔnna sanfɛ

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
bm: Donɲɔgɔnna duguma

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
bm: Ka bonw bila xɔgɔn na

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
bm: Donɲɔgɔnna numanfɛ

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
bm: Donɲɛgnna kininfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
bm: Donɲɔgɔnna sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
bm: Sɛbɛn wɛrɛw don ɲɔgɔn na sɛbɛnnabaarata kɔnɔ ni nyɛlɛma taamasiyɛnw ye

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
bm: Donɲɛgɔnna duguma

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
bm: Ka bonw bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
bm: Donɲɔgɔnna numanfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
bm: Donɲɔgɔnna kininfɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
bm: Ka a ni sanfɛ o bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
bm: Ka a ni sanfɛ o bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
bm: A ni numan fɛ soden don ɲɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
bm: A ni kinin fɛ sɛbɛn don ɲɔgɔn na

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
bm: Sɔrɔdasi lɛri

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
bm: Dɔwɛrɛw

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
bm: Kɛcogo wɛrɛw

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
bm: K’a yɛlɛma...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
bm: Kalo, don, san

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
bm: Donyɔrɔ lataa yɔrɔ kofɔlen na

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
bm: Kalo, don, san

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
bm: Caman

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
bm: Kura

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
bm: Kɛrɛfɛsɛbɛnni kura

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
bm: Kura

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kunnafonidilan kura

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kura/sugu

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
bm: Ka nafa kura daminɛ

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
bm: Kɛcogo kura

note: DLG_Styles_New
en: New...
bm: Kura...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
bm: O kɔ ta >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
bm: Bondon tɛ yen

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
bm: Ka hakɛw walanwalan

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
bm: Kɛcogo si ma sugandi /n o la a tɛ se ka yɛlɛma

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
bm: Sɛbɛni ma ye

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
bm: Fosi

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
bm: Ɲɛfɛfurancɛ tɛ yen

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
bm: Yecogo ɲuman

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
bm: A tɛ daɲɛkɔrɔfɔgafe kɔnɔ :

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn kɛcogo

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
bm: Ɲɛ hakɛ

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
bm: Soden hakɛ

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
bm: Soden hakɛ :

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
bm: Sira hakɛ :

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
bm: Nimorosigilen

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
bm: Sɛbɛn nimoroma

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
bm: Nimorosigili

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
bm: Hakɛw

note: DLG_Column_One
en: One
bm: Kelen

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
bm: Ka a lana

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
bm: K’a dayɛlɛ

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
bm: Ka kɛta dɔ dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
bm: Sɛbɛn dɔ lana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
bm: Kosannasɛbɛn dɔ dayɛlɛ

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
bm: Ka sɛbɛn dɔ dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
bm: Fɔlɔ kura dayɛlɛ sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
bm: Nin sɛbɛn dayɛlɛ

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
bm: Dɔwɛrɛ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
bm: Ci kɛlen a kan sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
bm: Ci kɛ yɔrɔ sugandilen kan sanfɛ

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
bm: Kɛcogow

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
bm: Ka yɛlɛmaw lase

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
bm: K’a nɔrɔ kasɔrɔ sawura ma k’a la

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
bm: Ɲɛ

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
bm: Ɲɛkanpanni ɲɛfɛ

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
bm: Kɔnɔna

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
bm: Ɲɛ kuleri

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
bm: Ɲɛ ja

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
bm: Ɲɛ nimoro

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
bm: Ɲɛ nimoro

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
bm: Ɲɛ nimoro cogoyaw

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
bm: Ɲɛ nimoro

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
bm: Ɲɛlabɛnni

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
bm: Ɲɛlabɛnni

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
bm: Ɲɛ : %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
bm: Ɲɛw

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
bm: Ɲɛlabɛnni

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
bm: Kundama :

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
bm: Dakun

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
bm: Dakunw

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
bm: Dakunw kuntilennaw

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
bm: Dakun yeli

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
bm: Dakunw

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
bm: Dayɛlɛlan, nin ye sɛbɛn jatedennama de ye

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
bm: K’a nɔrɔ

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
bm: Yamaruyaw

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
bm: Ja

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
bm: Katimu sɛbɛn

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
bm: K’a bila sɛbɛn laban na

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
bm: K’ bila tigɛda labann na

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
bm: Sigicogo

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
bm: Sigicogo ka tali kɛ soden kan

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
bm: Sigicogo ka tali ɲɛ kan

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
bm: Sigicogo ka tali kɛ dakan na

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
bm: Sigicogo :

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
bm: Sugandiliw

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
bm: Kɛkun

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
bm: Kɛtaw

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
bm: Filɛli

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
bm: Sɛbɛn lajɛli k’a kɛ web ɲɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
bm: Sɛbɛn lajɛli yanni a ka labɔ

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
bm: Dakun laban

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
bm: K’a nɔ labɔ

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
bm: Kalabɔ o yɔrɔnin bɛɛ

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
bm: Labɛnni kɛta nɔ labɔli kama

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
bm: Ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
bm: Sɛbɛnnikɛlan lakika kɛ ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
bm: Ɲɛ nɔ labɔli %d de %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
bm: Masalabolo labɛnnan

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
bm: Masalabolo labɛnnan :

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
bm: K’a nɔnabila

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
bm: Sɛbɛn ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
bm: Dakun ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
bm: Tigɛda ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
bm: K’a nɔnabila ni:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
bm: K’a ɲini kɔfɛ

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
bm: Yɛlɛma laban

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
bm: Bodon laban

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
bm: Bodon laban

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
bm: Ka segin sɛbɛnni kan

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
bm: I ye kɛta laban min b’a ma, segin o kan

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
bm: Labonyalifɛɛrɛ labɛn

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
bm: Cɛsira :

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
bm: K’a bɔ

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
bm: Ka dugumaɲɛ bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
bm: K’a sanfɛɲɛ b’a la

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
bm: Ka sira lafaga ni tɔgɔ de don

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
bm: Ka sira lafaga ni ɲɛ tɔgɔ de don

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
bm: Ka kunnafoniw lafaga minnu bɛ tali kɛ sɛbɛn yɛlɛmani kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
bm: Ka sɛbɛn yɛlɛmabolow bɛɛ lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
bm: Sɛbɛn ni ɲɛ in dugumaɲɛ b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
bm: Sɛbɛn ni ɲɛ in dugumaɲɛ b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
bm: Sɛbɛn ɲɛ ja tigɛ ka b’a la sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
bm: Sɛbɛn ja cɛ ka b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
bm: Sɛbɛn ja cɛ i k’a bila sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
bm: Yɛlɛma jiaralenw b’a la

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
bm: Ka segin sɛbɛnnisira kan k’a kɛ sanfɛɲɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
bm: Ka sgin sɛbɛnnisira kan k’a kɛ tɔgɔ ye ɲɛ kura bɛɛ kan

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
bm: K’a nɔnabila

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
bm: K’a bɛɛ &nɔnabila

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
bm: Ka masalabolo kofɔlen ɲini ni k’a nɔnabila ni dɔwɛrɛ ye

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
bm: Fiyɛ dɔ jirali

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
bm: Ka masalabolo kofɔlen ɲini ni k’a nɔnabila ni dɔwɛrɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
bm: Baarakɛminɛnbolow labɛn k’u bila u cogo kɔrɔ la

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
bm: Dɔ fara nin ja sumandaw kan

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
bm: Ka nimoro bilali daminɛ :

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
bm: K’a lamanɛ ko kura ye ɲɛ bɛɛ labɔli la

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
bm: K’a daminɛ tigɛda kelen-kelen na

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
bm: Ka nimorosigi daminɛ tigɛda wɛrɛ ka

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
bm: Ka segin sɛbɛnnatɔgɔ laban kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
bm: Yɛlɛma bɛɛ lamara minnu kɛra sɛbɛn na

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
bm: Segin bondon yɛlɛma kan min ma lakana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
bm: Ka segin sɛbɛn yɛlɛma laban kan

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
bm: Sɛbɛn '%s' dayɛlɛ in’a fɔ a tun bɛ cogo min a lakana laban na?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
bm: Yɛlɛma

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
bm: Kinin

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
bm: Kininfɛ ɲɛ [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
bm: Kɛnɛ bilalen kinin fɛ [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
bm: Lataali kinin fɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
bm: K’a tilen kinin fɛ

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
bm: Dakun labɛn ka taa kinin fɛ

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
bm: Ka kinin ni numan lafa

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
bm: Tilennenw

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
bm: Tilennenw :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
bm: Sira

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
bm: Sira sanfɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
bm: Sira kinin fɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
bm: S&cript

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
bm: Ka yɛlɛmaw jira

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
bm: Ka bonw bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
bm: K’a lakana

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
bm: K’a lakana

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
bm: K’a lakana

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
bm: Ka misali lakana

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
bm: Ka ja ɲɔgɔnna dɔ mara sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
bm: Yala i b’a fɛ ka yɛlɛmaw lakana wa %s ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen lakana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
bm: Ka sɛbɛn labaara min bɛ ka labaara sisan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
bm: Ka sɛbɛn lakana i n’a fɔ misali

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
bm: Sɛbɛn labaarata lakana tɔgɔ wɛrɛ la

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
bm: Sɛbɛn lakana kasɔrɔ i ma tɔgɔ falen

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
bm: Ja lakananen mara bondon dɔ kɔnɔ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
bm: K’a lakana bondon dɔ kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
bm: Ka dɛmɛ ɲini ka tali kɛ…

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
bm: Ɲɛkɔmiw ni lakurayali cɛ

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
bm: Ɲɛkɔmi kabini époch

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
bm: Tigɛda panni

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
bm: Sɛbɛn labaarata yɛlɛmabolow sɛgɛsɛgɛ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
bm: Sugandili kɛ

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
bm: Sɛbɛncogo sugandi

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
bm: Ka yɛlɛma sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
bm: Sira dɔ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
bm: Katimu sugandi

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo sugandi

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
bm: Ka taamasiyɛnkɛlan dɔ sugandi sɛbɛnnatɔgɔ la...

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo sugandi

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
bm: Sɛbɛn mumɛ sugandi

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
bm: Sugandili

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
bm: Sugandili

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni danfarasilanw ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
bm: K’u bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
bm: Ka nkɔriw ni danfaraw kɛ ka bɔnɲɔgɔnnali kɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
bm: Ka nkɔriw kɛ ka bɔɲɔgɔnnali

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
bm: Ka pereperelatigɛli kɛ

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
bm: &kan

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
bm: Ka labɛnniminɛnw latigɛ

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
bm: Ka ja dɔ labaara

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
bm: Ka ja bilacogo latigɛ

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
bm: Ka masalabolo dogoli ɲɛfɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
bm: Ka ja dɔ bila ɲɛ kɔnɔna na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
bm: Ka sɛbɛn kuntilennaba pereperelatigɛ ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
bm: Ka dakun kuntilennaba sugandi ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
bm: Ka tigɛda kuntilennaba pereperelatigɛ ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
bm: Fixer les propriétés de métadonnée

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
bm: Ka mabɔcogo kura dɔ pereperelatigɛ

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
bm: Tɛ se ka ja labaara

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
bm: Sugandiliw bɛɛ boloda

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
bm: Mabɔliw pereperelatigɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
bm: Kɔnɔko suguya n’a kɛcogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
bm: Sɛbɛn dugumaɲɛ suguya n’a laban pereperelatigɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
bm: Sanfɛ ɲɛ suguya pereperelatigɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
bm: Ka nin sira in kɛ tɔgɔ ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
bm: Nin sira in kɛ tɔgɔ ye ɲɛ bɛɛ kan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
bm: Nin ja in sigicogo latigɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
bm: Sɛbɛnni sɛgɛsɛgɛlikɛlan labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
bm: Ka sɛbɛn kɛcogow pereperelatigɛ i n’a fɔ ɲɛ kundama ni kɛnɛ lankolonw

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
bm: Lasurunyali

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
bm: Ka Abiword filɛyɔrɔ jira a labaaratuma

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
bm: Sumannikɛlan

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
bm: K’a jira/k’a dogo¶

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
bm: K’a jira/k’a dogo¶

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
bm: Ka sɛbɛn jira yanni yɛlɛmaw ka kɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
bm: Sɛbɛn jira yanni yɛlɛmaw ka kɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
bm: Ka sɛbɛn jira yanni yɛlɛma labanw ka kɛ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
bm: Fɔlɔw dafalen jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
bm: Sumannikɛlanw jira walima k’u dogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
bm: Ka baarakɛbolo jira walima k’a ɲɛmadogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
bm: Baarakɛminɛn jira walima i k’a dogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
bm: Yɛlɛma labanw jira sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
bm: Sɛbɛn yecogo n’a yɛlɛmawjira

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
bm: Sɛbɛn yecogo jira sanni yɛlɛma ka kɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
bm: Sɛbɛn yecogo jira sanni yɛlɛma ka kɛ

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
bm: K’a jira/k’a ɲɛmadogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
bm: Ka taamasiyɛnw jira/k’u ɲɛmadogo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
bm: K’a jira/k’a ɲɛmadogo

note: TB_Simple
en: Simple
bm: Nɔgɔman

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
bm: Baarakɛminɛn nɔgɔn

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
bm: Nɔgɔman

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
bm: Sirafurancɛ nɔgɔn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
bm: Sirafurancɛ nɔgɔn

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
bm: Katimu woloma

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
bm: Ka sodenw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
bm: Sodenw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn ka tali kɛ sira sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
bm: Sodenw woloma ka sanfɛ ka jigin

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
bm: Ka soden woloma ka sanfɛ ka jigin ka tali kɛ sira sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
bm: Ka siraw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
bm: Siraw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn ka tali kɛ soden sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
bm: Ka siraw woloma ka jigin

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
bm: Siraw woloma ka bɔ sanfɛ ka jigin ka tali kɛ sodden sugandilen na

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
bm: Katimu woloma

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
bm: Daminɛyɔrɔ :

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
bm: Furancɛ bilali ɲɛfɛ : 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
bm: Furancɛsigi sanni

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
bm: Furancɛsigi

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
bm: Sɛbɛncogo sɛgɛsɛgɛli

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
bm: Sɛbɛncogo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
bm: Ka sɛbɛn sɛnbɛncogo sɛgɛsɛgɛ

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
bm: Sɛbɛncogo

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
bm: Sɛbɛncogo

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
bm: Ka katimu bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
bm: Ka bon tila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
bm: Ka katimu bɔ ɲɔgɔn na

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
bm: Ka bonw bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
bm: K’a tila cɛmancɛ la

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
bm: Ka dugumana tila

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
bm: Ka numanyanfan tila

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
bm: Ka kininyanfan tila

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
bm: Ka sanfɛla tila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ k’a bɛn dansigilanw yɔrɔ ma

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
bm: K’a bɔ ɲɔgɔn na danfarasigilanw hakɛ la

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ nkɔriw ni digiliw yɔrɔ la

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ furancɛw ni nkɔriw la walima digiliw la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
bm: Nin bon in bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ karelama

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
bm: Kɛcogow

note: TB_Standard
en: Standard
bm: Jujɔn

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
bm: Baarakɛminɛnbolo jujɔn

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dololama

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
bm: A daminɛna

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
bm: Ka sɛnnatɔgɔ kura daminɛ

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
bm: Ka jukɔrɔ sɛbɛnnatɔgɔ kura daminɛ

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
bm: Ka yɛlɛma kura kura daminɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
bm: Ka yɛlɛma kura kura daminɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
bm: Ka yɛlɛma kura daminɛ min ni sennata tɛ kelen ye

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
bm: Jatew :

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
bm: Ka sɛbɛnnatɔgɔ lajɔ

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
bm: Ci b’a kan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
bm: Ci b’a kan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
bm: Sugandili bolo (yɛlɛmani)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
bm: Kɛcogolan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
bm: Kɛcogo

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
bm: Kɛcogo tɔgɔ

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
bm: Kɛcogo tɔgɔ :

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
bm: Kɛcogo tɔgɔ tɛ se ka to jɛmanya la

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
bm: Kɛcogo :

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
bm: Kɛcogow

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
bm: Kɛcogolan

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
bm: Kun :

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
bm: Dajiraliw:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
bm: Dajirali ka tali kɛ daɲɛkɔrɔfɔgafeba la

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
bm: Sodenw mumɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
bm: Sirakulu

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
bm: Katimu kɔnɔsira mumɛ

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
bm: Katimu sodenw mumɛ

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
bm: Ɲɛbila

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
bm: Jiralen

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
bm: Jiralen

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
bm: Sɛbɛnden kɛrɛnkɛrɛnnenw

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
bm: Taamasiyɛn

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
bm: Katimu

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
bm: Danfarakɛlan [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
bm: Sigicogo  :

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
bm: Digli jɔsita :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
bm: Katimu

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
bm: Katimu sumandaw

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
bm: Katimu jiraliminɛnbolo

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
bm: Kɔnɔkow

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
bm: Kɔnɔko kunnafonidiminɛn sɛbɛnnatɔgɔ

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
bm: Kɔnɔkow ɲɛ

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
bm: Digiliw

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
bm: Digili ɲɛw nimorosigili

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
bm: Masalabolo

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
bm: Masalabolo

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
bm: Masalabolo kɔfɛ :

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
bm: Masalabolo ɲɛfɛ :

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo :

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
bm: Masalabolo lasurunyali

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
bm: Masalabolo ɲɛmadogoli

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
bm: Masalabolo ni ja

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
bm: Kɛnɛ lankolon sugandilenw ka bon kojugu ; o kama u tɛ kun ɲɛ kɔnɔ .

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
bm: Labaaralikɛlan kura tɛ lakodon fo ni mansin dayɛyɛla ko kura ye

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
bm: Sɛbɛnni filiwsɛgɛsɛgli banna .

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
bm: sɛbɛn min sugandilen bɛ kunnafonisɔrɔsira fɛ o ka kan ka ye tile kelen de kɔnɔ dɔgɔkun kɔnɔ .

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
bm: Dɔgɔkun don

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
bm: Fɛtɛrɛ

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
bm: Yɛlɛmaw bɛ Abiword dayɛlɛ ko kura la.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
bm: Yɛlɛma dogolenw #10 bɛ nin sɛbɛn in kɔnɔ; haketo I ka Abiword ka sɛbɛnw lajɛ walasa ka kunnafoni sɔrɔ yɛlɛmaw kan .

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
bm: Nin kɛcogo tɛ kɛlen, o la a tɛ se ka yɛlɛma

note: DLG_Column_Three
en: Three
bm: Saba

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ taamasiyɛnnama

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
bm: Waati kelen

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
bm: Tɔgɔ

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
bm: Sanfɛkɛnɛ lankolon

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
bm: Tɔgɔ :

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
bm: Baarakɛminɛnw bolo

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
bm: Sanfɛ kɛnɛlankolon [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
bm: Safɛsira

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kɛrɛsabama

note: DLG_Column_Two
en: Two
bm: Fila

note: DLG_Styles_List
en: Type
bm: Suguya

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
bm: Suguya :

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
bm: Sigiden kunda

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
bm: Kɔrɔcilen

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
bm: Sugandili kɔrɔci

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
bm: Kɛta laban b’a ma

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
bm: Lakurayali

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dilannen ni siginiden kunba ye

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dilannen ni siginiden kunba Romain ye

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
bm: K’a sɛrɛsigi ka bɔ kinin ka na numan

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
bm: Ka Hebreu sɛbɛnden kɛ ka sɛbɛnni kɛ

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
bm: Labaarali sariya

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
bm: Kan labaarali sariya :

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
bm: Kan labaarali sariya

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
bm: Labaaralikɛla ka digili sugandilen

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
bm: Labaaralikɛla ka digili sugandilen

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
bm: Yɛlɛmabolo

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
bm: Yecogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
bm: Sɛbɛn yɛlɛmabolo jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
bm: Sɛbɛn bila filɛlan kan

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
bm: Nin sɛbɛn bɛ fɔlɔwo min kɔnɔ taa yen

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
bm: Ka fɛɛrɛw lajɛ

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
bm: Yeli

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
bm: Bɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
bm: Ka labɛnw kɛ k’u web cogoya ye

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
bm: Masalabolo labɛnta

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
bm: K’a lajiidi :

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
bm: Jate

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
bm: Masalabolo sɛbɛnni

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
bm: Kunnafoni dilen kasɔrɔ dugumaɲɛ ɲɛ laban taamasiyɛn t’a la

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
bm: Daɲɛ siginiden kunbamaw kana dɔn a fɛ

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
bm: Hakɛ kana dɔ a fɛ

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
bm: Daɲɛw

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
bm: Sɛbɛni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
bm: I ye kuntilenna falen .

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
bm: I ye masalabolo kuntilennadi kɛcogo yɛlɛma

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
bm: I ka kan ka sɛbɛn yɔrɔ dɔ sugandi yanni i ka taasira dɔ don.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
bm: I ye masalabolo kuntilennadi kɛcogo yɛlɛma.

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
bm: N’i y’a datugu kasɔrɔ a ma lakana, yɛlɛma minnu kɛra olu bɛ tunu.

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
bm: Labonyali 100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
bm: Labonyali 200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
bm: Labonyali 75%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
bm: &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
bm: Labonyalilan labɛn k’a bɛn ɲɛ jɔjurun ma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
bm: Labonyalilan labɛn k’a bɛn ɲɛ mumɛ ma

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
bm: Don/kalo/san

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
bm: Siginiden misɛn

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
bm: Sangaw

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
bm: Kalo/don/san

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
bm: Ka siginidenbon yɛlɛma k’a kɛ :

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
bm: Kun

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
bm: Fosi

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
bm: Kun

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
bm:  Ka se

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
bm: Ɲɛ jɔsurun

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
bm: Kan

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
bm: &ɲɛ mumɛ

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
bm: (fofi)

note: LANG_0
en: (no proofing)
bm: Sɛgɛsɛgɛli t’ala

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
bm: (Sifilɛli tiɲɛnen)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
bm: Lasɔrɔlisira tɛ yen.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
bm: Abiword kalanbolo ɲɛnabɔlan

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
bm: Abiword tɛ se ka sɛbɛn yɛlɛmabolo %d ɲɛnɛmaya ka d’a kan kunnafoniw dafalen tɛ.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
bm: Abiword tɛ se ka sɛbɛn yɛlɛmabolo %d ɲɛnɛmaya ka d’a kan kunnafoniw dafalen tɛ.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
bm: AbiWord : lajɛli sanni a nɔ ka labɔ

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
bm: Ka ta tali kɛ %s kan

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
bm: Kalanbolow :

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
bm: Farafidenw

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
bm: Albanɛ

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
bm: Jabondon bɛɛ

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
bm: Sɛbɛn bɛɛ

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
bm: Jabondon bɛɛ

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
bm: Ka taamasiyɛnw latigɛ AWML kɛnɛ kɔnɔ

note: LANG_AR
en: Arabic
bm: Arabu (eziputi)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
bm: Arabu (eziputi)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
bm: Arabe (Arabie Saoudite)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
bm: Arabe, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
bm: Arabe, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
bm: Arabe, Page de codes Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
bm: Arménien

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
bm: Arménien, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
bm: Assamais

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
bm: Ka taafan taamasiyɛnw don a la

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
bm: Yɛlɛmani

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
bm: K’a ye a yɛrɛ ma

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
bm: Yɛrɛmayɛlɛman.

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
bm: Baltique, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
bm: Baltique, Page de codes Windows 1257

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
bm: Biélorusse

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
bm: Finman ni jɛman

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
bm: Masalabolo mabɔlen

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
bm: Lafinnan/lajɛgɛnnan

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
bm: Sɛbɛndilan..

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
bm: Bulgare

note: DLG_Cancel
en: Cancel
bm: Ka segin kɔ

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
bm: Européen central, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
bm: Européen central, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
bm: Européen central, Page de codes Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
bm: Ka kan ni siginiden labɔlan

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
bm: Dakun tɔgɔ

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
bm: Chinois (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
bm: Chinois (RPC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
bm: Chinois (Singapour)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
bm: Chinois (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
bm: Chinois simplifié, EUC-CN

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
bm: Chinois simplifié, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
bm: Chinois simplifié, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
bm: Chinois simplifié, Page de codes Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
bm: Chinois traditionnel, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
bm: Chinois traditionnel, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
bm: Chinois traditionnel, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
bm: Chinois traditionnel, Page de codes Windows 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
bm: Sɛbɛn dɔ sugandi ka tali kɛ sɛbɛnnatɔgɔ kan :

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
bm: Ka kɔnɔna cɛ

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
bm: Jabondon

note: DLG_Close
en: Close
bm: K’a datugu

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
bm: Ka a datugu kasɔrɔ a ma lakana

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
bm: Sɛbɛn dalajɛlen

note: DLG_UP_Color
en: Color
bm: Kuleri

note: DLG_Compare
en: Compare
bm: K’a sanga

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
bm: Kɔnɔko :

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
bm: Kɔnɔko katimu 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
bm: Kɔnɔko katimu 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
bm: Kɔnɔko katimu 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
bm: Kɔnɔko katimu 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
bm: Kɔnɔko katimu sanfɛɲɛ

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
bm: Sɛbɛnw :

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
bm: Copte

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
bm: Cornique

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
bm: Corse

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
bm: Tɛ se ka kalanbolo lafa/mɛnɛ

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
bm: Tɛ se ka kalanbolo dogo

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
bm: K’a dilan

note: DLG_History_Created
en: Created:
bm: K’a dilan :

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
bm: Croate

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
bm: Croate, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
bm: Cyrillique, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
bm: Cyrillique, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
bm: Cyrillique, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
bm: Cyrillique, Page de codes Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
bm: Tchèque

note: LANG_DA_DK
en: Danish
bm: Danois

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
bm: Ka kalanbolo taamasiyɛn bɛɛ dogo

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
bm: Ka kalanbolo taamasiyɛn kelen dogo

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
bm: kɛ XML\1.0 ye k’a dantigɛ

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
bm: Kan :

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
bm: Yala i b’a fɛ nin ja in bɔ baarakɛminɛn bolo kan wa ?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
bm: Sɛbɛnw sangaɲɔgɔmani

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
bm: Sɛbɛn kɔnɔfɛnw fɛsɛfɛsɛlen

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
bm: Sɛbɛn yɛlɛmabolo

note: DLG_History_Path
en: Document name:
bm: Sɛbɛn tɔgɔ:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
bm: Sɛbɛn sangaɲɔgɔmalen

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
bm: Yɛlɛma kɛra don min :

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
bm: Sɛbɛn kɛrɛnkɛrɛnnen donnen (CSS)

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
bm: Sɛbɛnnikɛlan talenw

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
bm: Ja talenw (encode base 64)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
bm: Tamaasiyɛnni

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
bm: Tamaasiyɛnni :

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
bm: Sɛbɛn taamasiyɛn

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
bm: Masalabolo

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
bm: Anglais (Australie)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
bm: Anglais (Canada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
bm: Anglais (Irlande)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
bm: Anglais (Nouvelle-Zélande)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
bm: Anglais (Afrique du sud)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
bm: Anglais (Grande-Bretagne)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
bm: Anglais (États-Unis)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
bm: ka dayɛlɛlan don

note: LANG_EO
en: Esperanto
bm: Espéranto

note: LANG_ET
en: Estonian
bm: Estonien

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
bm: K’a labɔ

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
bm: K’a labɔ ni HTML 401 ye

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
bm: A labɔ ni PHP ye

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
bm: Persan

note: DLG_UP_File
en: File
bm: Bondon

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
bm: Bondon'%s' bɛ yen kaban, yala i b’a fɛ k’a  nɔnabila wa?  ?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
bm: Labɔli dakunw bɛ lamara bondon min kɔnɔ :

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
bm: Bondon min kɔnɔ segin ka kan ka kɛ labɔli dakun kan:

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
bm: Finlandais

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
bm: Dugumaɲɛ sɛbɛnni

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
bm: Français (Belgique)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
bm: Français (Canada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
bm: Français (France)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
bm: Français (Suisse)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
bm: Frison

note: DLG_UP_From
en: From:
bm: Ka bɔ	 :

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
bm: Géorgien

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
bm: Géorgien, Académie

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
bm: Géorgien, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
bm: Allemand (Autriche)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
bm: Allemand (Allemagne)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
bm: Allemand (Suisse)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
bm: Niveaux de gris

note: LANG_EL_GR
en: Greek
bm: Grec

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
bm: Grec, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
bm: Grec, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
bm: Grec, Page de codes Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
bm: Options d'exportation HTML

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
bm: Hawaïen

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
bm: Tɔgɔ 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
bm: Tɔgɔ 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
bm: Tɔgɔ 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
bm: Tɔgɔ 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
bm: Hébreu

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
bm: Hébreu, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
bm: Hébreu, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
bm: Hébreu, Page de codes Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
bm: Kundama :

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
bm: Kundama :

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
bm: Dogolen

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
bm: Dakɛnɛkan ɲɛ

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
bm: Hongrois

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
bm: Islandais

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
bm: Islandais, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
bm: Dɔnnikɛlan :

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
bm: Ja

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
bm: Ja bɛ sɛbɛn kunna

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
bm: Ja sigilen sira kan (segin tɛ kɛ sira kɔrɔ fɛ a yɛrɛ ma

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
bm: K’a lana

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
bm: Sɛgɛn lanani...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
bm: Indonésien

note: XIM_Methods
en: Input Methods
bm: Sɛbɛnni kɛcogo

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
bm: Ka fɛn ladonta ladon

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
bm: Ka bondon dɔ ladon fɛn nɔrɔlenw bɛ min na

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
bm: Ka sɛbɛnbondon dɔ nɔrɔ

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
bm: ka mathML bondon dɔ nɔrɔ

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
bm: ka mathML bondon dɔ nɔrɔ :

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
bm: Ka katimu dɔ ladon

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
bm: Ka ja dɔ nɔrɔ

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
bm: Ka taamasiyɛn dɔ nɔrɔ

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
bm: Ka kalanbolo kura dɔ ladon...

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
bm: Bondon walima bondonmarabon tɔgɔ sɛbɛncogo ma ɲɛ.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
bm: Irlandais

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
bm: Japonais

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
bm: Japonais, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
bm: Japonais, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
bm: Japonais, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
bm: Japonais, Page de codes Windows 932

note: LANG_KO
en: Korean
bm: Coréen

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
bm: Coréen, EUC-KR

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
bm: Coréen, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
bm: Coréen, Page de codes Windows 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
bm: Kurde

note: LANG_LO_LA
en: Lao
bm: Laotien

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
bm: Lakanani laban :

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
bm: Letton

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
bm: Lituanien

note: LANG_MK
en: Macedonian
bm: Macédonien

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
bm: Sɛbɛn tɔgɔ

note: LANG_MS_MY
en: Malay
bm: Malais

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
bm: Marshall (Marshall, Îles)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
bm: Marshall (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
bm: K’a don ɲɔgɔnna

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
bm: Mongol

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
bm: Tɔgɔ :

note: DLG_MB_No
en: No
bm: Ayi

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
bm: Ja t’a la

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
bm: Kalanobolo ma sugandi

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
bm: Ɲuman

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
bm: A tɛ yen

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
bm: Tɔgɔ nimoroma 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
bm: Tɔgɔ nimoroma 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
bm: Tɔgɔ nimoroma 3

note: DLG_OK
en: OK
bm: Awɔ

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
bm: Dayɛlɛli

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
bm: Sɛbɛn dayɛlɛlenw

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
bm: Kɛmɛsara

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
bm: Kɛmɛsara la :

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
bm: Jɔsurun

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
bm: Ɲɛ caman :

note: DLG_Password_Password
en: Password:
bm: Dɛyɛlɛlan:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
bm: Masalabolo baju

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
bm: Kalanbolow tɔgɔ

note: LANG_PL_PL
en: Polish
bm: Polonais

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
bm: Portugais (Brésil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
bm: Portugais (Portugal)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
bm: Sigicogo min tali kɛ soden kan

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ ɲɛ kan

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ dakun na min yɔrɔ man jan

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ dakun na min yɔrɔ man jan

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
bm: Ja yeli

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
bm: K’a sɛbɛn bondon dɔ kɔnɔ

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
bm: K’a nɔ labɔ:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
bm: K’a nɔ labɔ ka taa:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
bm: Nɔlabɔlan

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
bm: Nɔlabɔlan labaaralan:

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
bm: Ka sɛbɛnni dakunw lakana bondon kɔnɔ

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
bm: Kɛɲɛnen

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
bm: Cɛsira :

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
bm: Ka segin sɛbɛnni dakunw kan ka tali kɛ bondon na

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
bm: Ka a ila a cogo kɔrɔ la

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
bm: Ka a ila a cogo kɔrɔ la

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
bm: Jaabiw

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
bm: Roumain

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
bm: Roumain, Macintosh

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
bm: Misali

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
bm: Sarde

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
bm: K’a lakana

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
bm: Script :

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
bm: Tigɛda tɔgɔ

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
bm: Ka taamasiyɛnni sugandi:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
bm: Ka labɔli HTML kɛcogow sugandi :

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
bm: Ka kan dɔ sugandi

note: LANG_SR
en: Serbian
bm: Serbe

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
bm: Kan

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
bm: Ɲɛ kana k’a la min b’a pereperelatigɛ

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
bm: Kundama :

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
bm: Slovaque

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
bm: Slovène

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
bm: Espagnol (Mexique)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
bm: Espagnol (Espagne)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
bm: Sɛbɛn karelama ɲɛmadogo

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
bm: Cogoyaw :

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
bm: Suédois

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
bm: Taamasiyɛnw

note: LANG_SYR
en: Syriac
bm: Syriaque

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
bm: Tamoul

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
bm: Kuleri

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: LANG_TH_TH
en: Thai
bm: Thaï

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
bm: Thaï, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
bm: Thaï, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
bm: Thaï, Page de codes Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
bm: Bondonmarabon %s lakananen don sɛbɛnni na.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
bm: Nɔlabɔlan tɛ se ka baara kɛ.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
bm: Nɔlabɔlan tɛ se ka baara kɛ ?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
bm: Sɛbɛnni cɔrɔnnen ɲɛmadogoli

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
bm: A mana kɛ cogo o cogo I bɛ se ka tɛmɛ n’a ye, OK digi

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
bm: N’i b’a fɛ lakuyali lajɔ, seginkɔ taamasiyɛn digi

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
bm: Turc

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
bm: Turc, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
bm: Turc, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
bm: Turc, Page de codes Windows 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
bm: Type d'habillage du texte

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
bm: Ukrainien

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
bm: Ukrainien, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
bm: Ukrainien, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
bm: Unicode UCS-2 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
bm: Unicode UCS-2 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
bm: Unicode UCS-4 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
bm: Unicode UCS-4 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
bm: Unicode UTF-16 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
bm: Unicode UTF-16 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
bm: Unicode UTF-32 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
bm: Unicode UTF-32 Petit-boutiste

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
bm: Sɛbɛn %d

note: LANG_UR
en: Urdu
bm: Ourdou

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
bm: Ouzbek

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
bm: Yɛlɛmaw taabolo

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
bm: Suguya :

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
bm: Vietnamien

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
bm: Vietnamien, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
bm: Vietnamien, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
bm: Vietnamien, Page de codes Windows 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
bm: Ka fɔlɔwo dɔ dayɛlɛ

note: DLG_MW_Activate
en: View:
bm: K’a mɛnɛ:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
bm: Gallois

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
bm: Européen de l'Ouest, Page de codes DOS/Windows 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
bm: Européen de l'Ouest, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
bm: Européen de l'Ouest, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
bm: Européen de l'Ouest, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
bm: Européen de l'Ouest, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
bm: Européen de l'Ouest, Page de codes Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
bm: Ɲɛ

note: DLG_Image_Width
en: Width:
bm: Jɔsurun:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
bm: Jɔsurun :

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
bm: Awɔ

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
bm: Labonyali sababu

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
bm: _Non

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
bm: _Awɔ

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
bm: Danfara

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
bm: Bɛnbali sɛbɛn sigicogo %d kɔfɛ

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
bm: Ka kan

note: DLG_Unit_inch
en: inch
bm: Kunba

note: DLG_Unit_points
en: points
bm: Tomiw

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
bm: Denmisɛnw

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
bm: Yɛrɛmahɔrɔnyalen

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
bm: Fosi
