AbiWord 2.9 - en to pl translation catalogue (1654 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
pl:  - Zarezerwowane. 
     Nie możesz używać tej nazwy. Wybierz inną

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
pl:  Automatyczna aktualizacja

note: DLG_RDF_Query_Comment
en: # Insert your SPARQL query here
    # Results are shown below.
pl: # Wstaw tutaj swoje zapytanie SPARQL
    # Wyniki są pokazywane poniżej.

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
pl: % rozmiaru normalnego

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
pl: %s jeszcze nie jest zaimplementowane.
    
    Jeśli umiesz programować i chcesz pomóc, dodaj kod w %s, linii %d
    i prześlij łatkę do:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Jeśli nie, prosimy o cierpliwość.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
pl: O progr&amie %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
pl: Zaakceptuj wersję

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
pl: &Dodaj do słownika

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
pl: Dopasuj do:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
pl: &Wyrównanie

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
pl: Wszystko

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
pl: &Adnotacje

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
pl: Zastosuj

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
pl: Li&czba:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
pl: &Automatycznie

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
pl: Aut&odopasowanie

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
pl: Automatycznie zapisz ten schemat

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
pl: P&rzed:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
pl: Pogru&bienie

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
pl: &Obramowania i cieniowanie

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
pl: Dolny:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
pl: Znak podział&u

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
pl: Ko&amp;mórkę

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
pl: Komórk&i

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
pl: Wyśrodkowani&e

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
pl: Z&amień

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
pl: Grafika

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
pl: Zamknij

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
pl: &amp;Kolumnę

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
pl: nowa &kolumna

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
pl: &Kolumny

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
pl: Porównaj dokumenty

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
pl: S&kopiuj

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
pl: Utwórz lub zmodyfikuj

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
pl: Schemat dla bieżącego dokumentu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
pl: &Usuń

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
pl: &Usuń adnotacje

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
pl: Usuń hiperłącze

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
pl: Słownik...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
pl: Znacznik kierunku tekstu

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
pl: &Ustawienia strony

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
pl: Historia &amp;dokumentu

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
pl: D&okumenty

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
pl: &Nie przenoś wyrazów

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
pl: Edycja

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
pl: &Edytuj adnotacje

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
pl: &Edytuj hyperłącze

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
pl: &Włącz przełączanie trybu nadpisywania

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
pl: Przypis końcowy

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
pl: str&ona parzysta

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
pl: Pol&e

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
pl: Dostępne &pola

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
pl: Dostępne &pola:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
pl: &Plik

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
pl: Rozszerzenie pliku:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
pl: &Znajdź

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
pl: Znajdź nas&tępny

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
pl: &Czcionka

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
pl: Stopka:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
pl: Przejdź &do

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
pl: &Ma nagłówek

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
pl: Nagłó&wek i stopka

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
pl: &Nagłówek/Stopki

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
pl: Nagłówek:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
pl: Wysokość:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
pl: Pomoc

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
pl: Ukryty tekst

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
pl: Podświetl błędne słowa

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
pl: Hiperłą&cze

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
pl: &Zignoruj

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
pl: &Zignoruj wszystko

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
pl: Właściwości &ryciny

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
pl: Import stylów

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
pl: &Podgląd hipertekstowy

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
pl: &Odziedzicz etykiety

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
pl: W&staw

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
pl: &Interwał:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
pl: &Kursywa

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
pl: &Przejdź do adnotacji

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
pl: Idź do hyperłącza

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
pl: &Justowanie

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
pl: Cały akapit na t&ej samej stronie

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
pl: &L --&gt; P

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
pl: Pozioma

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
pl: Ję&zyk

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
pl: Do &lewej

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
pl: Tekst &L --&gt; P

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
pl: Od l&ewej:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
pl: Blokada narzędzi formatowania

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
pl: Poczta elektroniczna

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
pl: Pole dołączania do &listu elektronicznego

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
pl: Zachowuj pełną historię

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
pl: Zaznaczaj wersję w czasie pisania

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
pl: &Uwzględniaj wielkość liter

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
pl: Połą&cz komórki

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
pl: &Więcej okien

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
pl: Nazwa:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
pl: &Nowy

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
pl: &Nowe okno

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
pl: &Nowy wg szablonu

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
pl: &nowa strona

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
pl: No&rmalny

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
pl: Numer:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
pl: Rodzaj numerowania:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
pl: stron&a nieparzysta

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
pl: &Otwórz

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
pl: Otwórz plik

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
pl: &Nadkreślenie

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
pl: &Szerokość strony

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
pl: nowa &strona

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
pl: Numerowanie stron:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
pl: &Akapit

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
pl: Wkl&ej

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
pl: &Rycina

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
pl: &Wtyczki

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
pl: Pionowa

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
pl: &Drukuj

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
pl: &Układ strony

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
pl: Wyczyść historię

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_QUERY
en: &Query RDF
pl: &Zapytanie RDF

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
pl: Za&kończ

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
pl: L &lt;-- &P

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
pl: Anuluj &cofnięcie

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
pl: Odrzuć wersję

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
pl: Zam&ień

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
pl: Zresetuj

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
pl: Przywróć domyślne narzędzia formatowania

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
pl: We&rsje

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
pl: Do p&rawej

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
pl: Tekst L &lt;-- &P

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
pl: &Od prawej:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
pl: &Wiersz

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
pl: Linijka

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
pl: &Zapisz

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
pl: Zapisz rycinę j&ako

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
pl: Zapisz j&ako hipertekst

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
pl: &Szukaj w pomocy

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
pl: &Zaznacz

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
pl: Wybierz wersję

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
pl: Pokaż hi&storię

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
pl: &Pokaż pasek stanu

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
pl: &Pokaż adnotacje

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
pl: Pierw&szy wiersz:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
pl: &Pisownia

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
pl: Zacznij od:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
pl: Pasek stanu

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
pl: Indeks &dolny

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
pl: &Pomiń numery wierszy

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
pl: Główna &zakładka:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
pl: T&abelę

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
pl: Ta&bulatory

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
pl: &Tabulatory...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
pl: Paski &narzędzi

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
pl: Górny:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_Triple
en: &Triple
pl: &Potrójne

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
pl: &Typ pola

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
pl: &Typ pola:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
pl: &Podkreślenie

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
pl: C&ofnij

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
pl: Jednostki:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
pl: &Widok

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
pl: Hiperteks&t

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
pl: &Cała strona

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
pl: Całe słowo

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
pl: U&kład bez osieroconych wierszy

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
pl: Szerokość:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
pl: &Zliczanie słów

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
pl: &Powiększenie

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
pl: (widoczne wszystkie wersje)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
pl: (brak propozycji poprawy pisowni)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
pl: (bez wcięcia)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
pl: 1 Kolumna

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
pl: Interlinia 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
pl: Półtora wiersza

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
pl: Interlinia półtora wiersza

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
pl: 12pkt przed

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
pl: 2 Kolumny

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
pl: 3 Kolumny

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
pl: << Poprzedni

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
pl: Wystapił poważny błąd. AbiWord zostanie zamknięty.
    Bieżący dokument został zapisany na dysku w pliku z rozszerzeniem ".saved".

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
pl: Zawsze sugeruj poprawki

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
pl: AbiWord nie może otworzyć %s. Prawdopodobnie nie jest to plik o poprawnym formacie.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
pl: AbiWord zakończył sprawdzanie pisowni w zaznaczonym fragmencie.
    Czy kontynować w pozostałej części dokumentu.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
pl: AbiWord zakończył przeszukiwanie dokumentu i dokonał %d zamian.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
pl: Zakończono przeszukiwanie dokumentu.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
pl: Program AbiWord wymaga innej wersji biblioteki COMCTL.DLL (wer. 4.72 lub nowsza)
    niż aktualnie zainstalowana w systemie.
    Sposób rozwiązania tego problemu opisany jest w sekcji FAQ na witrynie AbiSource
    
    	http://www.abisource.com
    
    Program AbiWord będzie funkcjonować, ale paski narzędziowe będą niedostępne.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
pl: Program AbiWord wymaga pliku %s.dll
    Proszę pobrać go i zainstalować z witryny http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
pl: O Gnome O&ffice

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
pl: Informuje na temat Gnome Office

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
pl: Akceptuje sugerowane zmiany

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
pl: Dodaje kolumnę z prawej

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
pl: Dodaje wiersz poniżej

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
pl: Dodaje obramowanie i cieniowanie do zaznaczonego tekstu

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
pl: Dodanie kolumny z prawej

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
pl: Definuje listy - wypunktowanie, numerowanie

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
pl: Dodanie wiersza poniżej

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
pl: Dodaje to słowo do dodatkowego słownika

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
pl: Szablon

note: MENU_LABEL_RDF_ADV
en: Advanced
pl: Zaawansowany

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV
en: Advanced RDF
pl: Zaawansowany RDF

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
pl: &Po:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
pl: Wyrów&nanie:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
pl: Typ tabulatora

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
pl: Wszystkie style

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
pl: Zezwól na zmianę koloru tła (na inny niż biały)

note: DLG_Goto_Target_Annotation
en: Annotation
pl: &Adnotacja

note: FIELD_Application
en: Application
pl: Aplikacja

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
pl: Uruchamianie aplikacji

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
pl: Zastosuj

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT
en: Apply Contact
pl: Zastosuj kontakt

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply Current
pl: Zastosuj bieżące

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT
en: Apply Event
pl: Zastosuj zdarzenie

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION
en: Apply Location
pl: Zastosuj położenie

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply stylesheet to this Semantic Item
pl: Zastosuj arkusz stylu dla tego elementu semantycznego

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
pl: Stosuje poprzednie formatowanie akapitu

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
pl: Zastosuj do bieżącej listy

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
pl: Lista arabska

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
pl: Czy jesteś pewien, że nie chcesz zachowywać pełnej historii zmian w dokumencie? Jeśli tak, to nie będziesz w stanie odtworzyć wcześniejszych wersji dokumentu.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
pl: Co najmniej

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
pl: Kontynuuj bieżącą listę

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
pl: Autor

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
pl: Autor:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
pl: Automatyczny zapi&s

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
pl: Uaktualniaj kopię dokumentu co

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
pl: Automatyczna kopia bezpieczeństwa

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
pl: Zamieniaj automatycznie

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
pl: Szerokość kolumn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
pl: Automatycznie dopasowuje tabelę

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
pl: Automatyczne sprawdzanie gramatyki

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
pl: dopasowana automatycznie

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
pl: Automatycznie ładuj moduły znalezione podczas uruchamiania programu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
pl: Przełącza sprawdzanie pisowni podczas edycji

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
pl: Automatycznie

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
pl: Automatyczne łączenie

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
pl: Dostępne pola:

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
pl: Dostępne formaty:

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
pl: Dostępne style:

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
pl: &Ile:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
pl: Tło

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
pl: Kolor tła:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
pl: Pas&ek

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
pl: Tabulator linii pionowej

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
pl: Oparty na:

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE
en: Bo&ttomline
pl: Linia dolna

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
pl: Pogrubiona

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
pl: Za&kładka

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
pl: Zakładka

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
pl: Zakładki "%s" nie znaleziono w bieżącym dokumencie.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
pl: Kolor obrzeża:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
pl: Obrzeże

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
pl: &Obramowania i cieniowanie

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS
en: Both People Know Each Other
pl: Obie osoby się znają

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
pl: Dolny

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
pl: Margines dolny [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
pl: Linia pod tekste&m

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
pl: Puste kwadraty

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
pl: Identyfikator wersji

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
pl: Opcje aplikacji

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
pl: Katalog docelowy kompilacji

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
pl: Wypunktowanie

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
pl: Kropki

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
pl: Wypunktowanie

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
pl: Wyliczanie (pod&punkty)

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
pl: Wyliczanie (podpunkty)

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
pl: Wygląd przycisków

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
pl: Wielkość &liter

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
pl: K&opiuj położenie hyperłącza

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
pl: Twó&rcy programu

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
pl: Nie można wstawić znaku podziału w tabeli

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
pl: Nie można wstawić znaku podziału wewnatrz ramki tekstowej

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
pl: Nie można usunąć tego stylu

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
pl: Nie można modyfikować wbudowanego stylu

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
pl: Nie można rozpocząć drukowania

note: FIELD_Document_Type
en: Category
pl: Kategoria

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
pl: Kategoria:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
pl: Ś&rodkowy

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
pl: Tabulator środkowy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
pl: Wyśrodkowuje

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
pl: Wyrówuje akapit do środka kolumny

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
pl: Zamiana na:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
pl: Zamień wszystkie

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
pl: Zmień kolor tła

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
pl: Wielkość liter

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
pl: Modyfikuj bieżącą
    listę

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
pl: Zmień kolor podświetlenia

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
pl: Zmień styl

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
pl: Zmień kolor tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
pl: Zmienia kierunkowość tekstu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
pl: Zmienia kierunek tekstu w akapicie

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
pl: Zamienia wielkie litery na małe, małe na wielkie itp

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
pl: Zmienia atrybuty czcionki dla zaznaczonego tekst

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
pl: Zmienia właściwości zaznaczonego akapitu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLE
en: Change the format of the table
pl: Zmień format tabeli

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
pl: Definuje język zaznaczonego tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
pl: Zmienia ilość i szerokość kolumn

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
pl: Zmienia ustawienia strony: rozmiar, marginesy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
pl: Zmienia właściwości ramki tekstowej

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
pl: Wybiera sugerowaną tu pisownię

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
pl: Zmienia kolor tła w bieżącym dokumencie

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
pl: Zmienia kolor strony w dokumencie

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
pl: Znak

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
pl: Ilość znaków (ze spacjami)

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
pl: Ilość znaków (bez spacji)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
pl: Podgląd czcionki

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
pl: Znaki (bez spacji):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
pl: Znaki (ze spacjami):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
pl: &Sprawdź pisownię

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
pl: Sprawdzaj gramatykę w czasie pisania

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
pl: Sprawdź, czy są nowsze wersje

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
pl: Sprawdź, czy są nowsze wersje AbiWorda

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
pl: Sprawdź pisownię

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
pl: Uruchamia dialogowe sprawdzanie pisowni

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
pl: Wybierz

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
pl: Wybierz kolor tła

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
pl: Wybierz kolor ekranu dla programu AbiWord

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SELECT
en: Choose which revision of the document to see and edit
pl: Wybierz, którą wersję dokumentu zobaczyć i edytować

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
pl: Wybiera, które zmiany są widoczne

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
pl: Z lewej strony wybierz rodzaj elementu docelowego, a powyżej podaj numer elementu do którego chcesz się przenieść.  Jeśli chcesz podać wartości względne, użyj symboli "+" i "-". Np. jeśli napiszesz "+2" i zaznaczysz "Wiersz", to po przyciśnięciu przycisku "Przejdź" przeniesiesz kursor o 2 wiersze dalej.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
pl: &Wyczyść

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
pl: U&suń

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
pl: Usuń &wszystkie

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
pl: Wyczyść kolor tła

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
pl: Wyczyść kolor podświetlenia

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
pl: Czy zamknąć wszystkie okna i zakończyć program?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
pl: Zamyka wszystkie dokumenty i kończy program

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
pl: Zamyka bieżący dokument

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
pl: &Kolumnę

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
pl: Kolor:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
pl: kolumny

note: BREAK_Column
en: Column Break
pl: nowa kolumna

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
pl: Odstęp między kolumnami [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
pl: Kolumna [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
pl: Kolumny

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
pl: &Kolumnę po prawej

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
pl: K&olumnę po lewej

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
pl: Komentarz

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
pl: Komentarz dołączony do wersji:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
pl: Porównuje aktywny dokument z innym dokumentem

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
pl: Data kompilacji

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
pl: Czas kompilacji

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
pl: w tym &miejscu

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Contact
pl: Kontakt

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Contact from File
pl: Kontakt z pliku

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Column_Refdlg
en: Contacts
pl: Kontakty

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Contacts
en: Contacts:
pl: Kontakty:

note: TOC_TocHeading
en: Contents
pl: Treść

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
pl: Kontynuacja poprzedniej wersji (nummer %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
pl: Współautorzy

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
pl: Współautorzy:

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
pl: Konwertuje zaznaczony tekst w tabelę

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
pl: Konwertuje tabelę do zwykłego tekstu

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
pl: Konwertuj tekst w tabelę

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
pl: Konwertuj z tabeli do tekstu

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
pl: Skopiuj

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
pl: Kopiuj osadzony obiekt

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
pl: Kopiuj obrazek

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
pl: Kopiuj obiekt

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
pl: Skopiuj ramkę tekstową

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
pl: Kopiuje hyperłącze

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
pl: Kopiuje ramkę tekstową do schowka

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
pl: Wkleja ramkę tekstową do schowka

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
pl: Zapamiętuje zaznaczony fragment w schowku

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
pl: Otwarcie pliku %s do zapisu nie powiodło się

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
pl: Zapis do pliku %s jest niemożliwy

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
pl: Nie mogę pisać do pliku %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
pl: Zlicza słowa, znaki, akapity w dokumencie

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
pl: Odbiorcy

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
pl: Zakres:

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create New
pl: Stwórz nowy

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create Reference
pl: Stwórz odniesienie

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATE
en: Create Semantic Item
pl: Stwórz element semantyczny

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
pl: Utwórz dokument faksowy

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_NEW
en: Create a new Revision
pl: Stwór nową wersję

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
pl: Utwórz nowy pusty dokument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
pl: Utwórz nowy dokument wg szablonu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
pl: Tworzy nowy dokument wg szablonu

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
pl: Utwórz pusty dokument

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
pl: Utwórz z &zaznaczenia

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Create new Contact Semantic Item
pl: Utwórz nowy semantyczny element kontaktu

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Create new Contact Semantic Item by importing a vcard
pl: Utwórz nowy semantyczny element kontaktu poprzez importowanie vcard

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create new Reference to existing Semantic Item
pl: Utwórz nowe odwołanie do istniejącego elementu semantycznego

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create new Semantic Item
pl: Utwórz nowe element semantyczny

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
pl: Wyt&nij

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
pl: Dzisiejsza data

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
pl: Bieżąca czcionka

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
pl: Bieżący punktor listy

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
pl: Bieżący typ listy

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
pl: Nie zaznaczono żadnego fragmentu tekstu!

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
pl: (bieżący)

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
pl: Bieżący czas

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
pl: Migający kursor

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
pl: Słownik użytkownika:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
pl: Data/czas użytkownika

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
pl: Dostosuj listę

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
pl: Wytnij

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
pl: Wytnij osadzony obiekt

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
pl: Wytnij obrazek

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
pl: Wytnij obiekt

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
pl: Wytnij ramkę tekstową

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
pl: Przenosi zaznaczony fragment do schowka

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
pl: Kierunek tekstu

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
pl: Kreski

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dashed
en: Dashed line
pl: Linia przerywana

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
pl: Data

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
pl: Data i &godzina

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
pl: Data i Czas

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
pl: Dzień roku (numer)

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
pl: Domyślne

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
pl: &Dziesiętny

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
pl: Tabulator dziesiętny

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
pl: Mniejsze wcięcie

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
pl: Domyślny format daty

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
pl: Domyślny rozmiar papieru

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
pl: Do&myślnie ustaw co:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
pl: Kierunek od prawej do lewej jako domyślny

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
pl: Definiuj podstawowe właściwości

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
pl: Uruchamia menedżera stylów

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
pl: Usuń

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
pl: Usuwa zaznaczone komórki

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
pl: Usuń kolumnę

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
pl: Usuwa kolumnę

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
pl: Usuń osadzony obiekt

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
pl: Usuń obrazek

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
pl: Usuń obiekt

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
pl: Usuń wiersz

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
pl: Usuwa wiesz

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
pl: Usuń tabelę

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
pl: Usuwa tabelę

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
pl: Usuń ramkę tekstową

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
pl: Usuń adnotację

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
pl: Usunięcie kolumny

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
pl: Usuwa hiperłącze

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
pl: Usunięcie wiersza

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
pl: Usuwa zaznaczony tekst

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
pl: Usuwa kolumnę

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
pl: Usuwa wiersz

note: FIELD_Document_Description
en: Description
pl: Opis

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
pl: Opis:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
pl: Romby

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
pl: Słowniki

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
pl: Różne na stronach parzystych i nieparzystych

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
pl: Inna na pierwszej stronie

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
pl: Inna na ostatniej stronie

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
pl: Różne na stronach parzystych i nieparzystych

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
pl: Inny na pierwszej stronie

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
pl: Inny na ostatniej stronie

note: MENU_STATUSLINE_RDF_EDITOR
en: Directly edit the RDF for the entire document...
pl: Edytuj RDF wprost dla całego dokumentu...

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
pl: Niewłaściwe polecenia formatujące style

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate
pl: Odłącz

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate and apply default stylesheet
pl: Odłącz i zastosuj domyślny arkusz stylu

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
pl: Wyświetl informacje o autorach programu AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
pl: Uruchamia system pomocy programu AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
pl: Wyświetl wstęp pomocy

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
pl: Pokazuje lub ukrywa kody sterujące

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
pl: Wyświetla notkę programu AbiWord

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
pl: Wyświetl styl:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
pl: Czy chcesz zresetować słowa do zignorowania we wszystkich dokumentach?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
pl: Czy chcesz zresetować słowa do zignorowania w bieżącym dokumencie?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
pl: Dokument

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
pl: Właściwości dokumentu

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
pl: Dokumenty

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
pl: Nie restartuj

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dotted
en: Dotted line
pl: Linia kropkowana

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
pl: Podwójną

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
pl: Interlinia 2

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
pl: Interlinia podwójna

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump RDF Objects
pl: Porzuć obiekty RDF

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump RDF related to Cursor Position
pl: Porzuć RDF związane z pozycją kursora

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump out information about RDF Objects
pl: Porzuć informacje o obiektach RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump the raw RDF associated with the cursor position
pl: Porzuć surowy RDF powiązany w położeniem kursora

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: E&dit Semantic Items
pl: &Edytuj elementy semantyczne

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
pl: Edytuj adnotację

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
pl: Edycja równania

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
pl: S&topka

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
pl: &Nagłówek

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
pl: Edytuj równanie LaTeX

note: MENU_LABEL_RDF_EDITOR
en: Edit RDF Triples
pl: Edytuj trójkę RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: Edit RDF Triples associated with location
pl: Edytuj trójki RDF powiązane z położeniem

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: Edit Semantic Items for location
pl: Edytuj semantyczne elementy dla położenia

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
pl: Edytuj adnotację

note: DLG_RDF_Editor_Title
en: Edit document RDF
pl: Edytuj dokument RDF

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
pl: Edycja hyperłącza

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
pl: Zmienia tekst w nagłówku i stopce każdej strony

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
pl: Modyfikuje stopkę na bieżącej stronie

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
pl: Modyfikuje nagłówek na bieżącej stronie

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_EDIT
en: Edit this Semantic Item
pl: Edytuj ten element semantyczny

note: TB_Embedded
en: Embedded
pl: Osadzony

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
pl: Narzędzia formatowania

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
pl: Włącz płynne przewijanie

note: DLG_BorderShading_Use_Shading
en: Enable shading
pl: Włącz cieniowanie

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
pl: Włącz cudzysłowy drukarskie

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
pl: Zakotwiczenie przypisów końcowych

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
pl: Odnośnik do przypisu końcowego

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
pl: Styl przypisów końcowych:

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Endnotes
pl: Przypis końcowy

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
pl: Równanie

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
pl: Błąd obliczeniowy!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
pl: Błąd podczas wykonywania skryptu %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
pl: Błąd w czasie importowania pliku %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
pl: Błąd w czasie próby zapisu %s: nie mogę wyeksportować

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
pl: Błąd w czasie próby zapisu %s: błędna nazwa

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Events
en: Events:
pl: Wydarzenia:

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
pl: Skrypt

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
pl: Dokładnie

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
pl: Przykład:

note: DLG_RDF_Query_Execute
en: Execute Query
pl: Wykonaj zapytanie

note: DLG_RDF_Query_Title
en: Execute SPARQL on document RDF
pl: Wykonaj SPARQL na RDF dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY
en: Execute a SPARQL Query on all document RDF...
pl: Wykonaj zapytanie SPARQL na wszystkich RDF dokumentu...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
pl: Wykonaj pomocnicze skrypty

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
pl: Uruchamia skrypt

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
pl: Dostępne wersje:

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items
pl: Eksportuj elementy semantyczne

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items for location
pl: Eksportuj elementy semantyczne dla położenia

note: TB_Extra
en: Extra
pl: Ekstra

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
pl: Dodatkowe parametry:

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
pl: Dodatkowy

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
pl: &Plik

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
pl: &Format

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
pl: P&ełny ekran

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
pl: Znaj&dź:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
pl: Nazwa pola:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
pl: Typ pliku %s nie jest aktualnie obsługiwany

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
pl: Typ pliku %s nie odpowiada żądanemu typowi

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
pl: Typ pliku %s nie został rozpoznany

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
pl: Plik %s nie istnieje

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
pl: Nazwa pliku aplikacji

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
pl: Styl wypełnienia:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
pl: Przeszukiwanie

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
pl: Znajdź następną wersję

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
pl: Znajdź poprzednią wersję

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED
en: Find by Relation
pl: Znajdź przez relację

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
pl: Znajduje następne widoczne wersje w dokumencie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
pl: Znajduje poprzednie widoczne wersje w dokumencie

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
pl: Uruchamia przeszukiwanie podanego tekstu

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
pl: Wcięcie pierwszej linii [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
pl: Wcięcie akapitu

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
pl: definiowana:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
pl: Zwiń poniżej poziomu 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
pl: Zwiń poniżej poziomu 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
pl: Zwiń poniżej poziomu 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
pl: Zwiń poniżej poziomu 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
pl: Następny akapit Następny akapit Następny akapit Następny akapit Następny akapit Następny akapit Następny akapit Następny

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
pl: Czcionka

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
pl: Wybierz czcionkę

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
pl: Wybierz czcionkę

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
pl: Kolor czcionki

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
pl: Czcionka...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
pl: Czcionka punktora:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
pl: Przypis bieżący

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
pl: Stopka

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
pl: Stopki

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
pl: Dolny margines stopki [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
pl: Zakotwiczenie przypisów bieżących

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
pl: Odnośnik do przypisu bieżącego

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
pl: Styl przypisów w stopce:

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Footnotes
pl: Przypisy w stopce

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and &Endnotes
pl: Przypisy w stopce i końcowe

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
pl: Wymusza kierunek z lewej do prawej

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
pl: Wymusza kierunek z prawej do lewej

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
pl: Wymusza od-lewej-do-prawej (kierunek tekstu)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
pl: Wymusza od-prawej-do-lewej (kierunek tekstu)

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
pl: Wymuś tekst L --&gt; P

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
pl: Wymuś tekst P --&gt; L

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
pl: Formatowanie

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
pl: Formatuje osadzony obiekt

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
pl: Ustawienia przypisów

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
pl: Ustawienia nagłówków i stopek

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Ob&ject
pl: Formatuj ob&iekt

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
pl: Poprzedni formater

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
pl: Formatowanie tabeli

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
pl: Formatuj spis treści

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
pl: Formatowanie ramki tekstowej

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
pl: Formatowanie

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
pl: Formatuje ten obrazek

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
pl: Formatuje dokument używając stylów

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
pl: z pliku

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
pl: z LaTeXa

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
pl: Pełny ekran

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
pl: Ogólne

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
pl: Przejdź

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
pl: Cel:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to
pl: Idź do

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
pl: M&a etykietę

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
pl: Tekst tytułowy:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
pl: Wskaźniki

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
pl: Wysunięcie

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
pl: Nagłówek

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
pl: Nagłówki

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
pl: Górny margines nagłówka [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
pl: Styl tytułowy

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
pl: Styl tytułowy:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
pl: Serduszka

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
pl: Lista hebrajska

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
pl: Pomoc

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
pl: &Treść pomocy

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
pl: Skorow&idz pomocy

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
pl: Ukryj

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
pl: Nie zaznaczaj błędów w dokumencie

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
pl: Ukryj tekst listy poniżej pewnego poziomu

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
pl: Podświetlenie

note: MENU_LABEL_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight RDF
pl: Podświetlenie RDF

note: MENU_STATUSLINE_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight areas of the document with RDF associated
pl: Podświetl obszary dokumentu z powiązanym RDF

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
pl: Zignoruj wszyst&kie

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
pl: Wcięcie:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
pl: Ikony

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
pl: Ignoruj

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
pl: Słowa ignorowane

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
pl: Zignoruje wszystkie wystąpienia tego wyrazu

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
pl: Słowa ignorowane:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
pl: Obrazek tła

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
pl: Strzałki

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
pl: Importuje definicje stylów z dokumentu

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
pl: Style bieżącego dokumentu

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
pl: Niewłaściwe hasło

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
pl: Większe wcięcie

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
pl: Wcięcia wierszy

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
pl: &Wcięcia i odstępy

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
pl: Jak W Nazwie Własnej

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
pl: Pierwotna wartość przypisu końcowego:

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
pl: Pierwotna wartość przypisu w stopce:

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style:
pl: Styl wewnętrznego (pojedynczego) cudzysłowu:

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
pl: Wstaw

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
pl: Wstaw kolumnę

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
pl: Wstaw wiersz

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
pl: Wstaw tabelę

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
pl: Wstawianie zakładki

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
pl: Znak Podziału

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
pl: Wstawia komórki

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
pl: Wkleja zawartość schowka

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
pl: Data i godzina

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
pl: Wstaw równanie

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
pl: Wstaw równanie z wyrażenia LaTeXa

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
pl: Wstawianie Pola

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
pl: Wstawianie hiperłącza

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
pl: Rycina

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
pl: Wstaw pole dołączania do listu elektronicznego

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
pl: Wstaw MathML z pliku

note: DLG_InsertXMLID_Title
en: Insert RDF Link
pl: Wstaw łącze RDF

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_XMLID
en: Insert RDF link...
pl: Wstaw łącze RDF...

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Ok
en: Insert Reference
pl: Wstaw odniesienie

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Title
en: Insert Reference to Semantic Item
pl: Wstaw odniesienie do elementu semantycznego

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
pl: Wstaw tabelę

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
pl: Wstaw znacznik kierunku (Unikodowy) do dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
pl: Wstaw stopkę

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
pl: Wstaw nagłówek

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
pl: Wstaw spis treści w stylu tytułowym

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
pl: Wstaw ramkę tekstową

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
pl: Wstaw zakładkę

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
pl: Wstaw pole przeliczane automatycznie

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
pl: Wstaw kolumnę na lewo od bieżącej

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
pl: Wstaw kolumnę na prawo od bieżącej

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
pl: Wstaw przypis bieżący

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
pl: Wstaw hiperłącze

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
pl: Wstaw pole dołączania do listu elektronicznego

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
pl: Wstaw tabelę

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
pl: Wstaw znaki podziału strony, kolumny lub sekcji

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
pl: Wstaw wiersz powyżej bieżącego

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
pl: Wstaw wiersz poniżej bieżącego

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
pl: Wstaw symbol lub inny znak specjalny

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
pl: Wstaw adnotację

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
pl: Wstaw automatyczną numerację stron

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
pl: Wstaw przypis końcowy

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
pl: Wstaw rycinę z innego pliku

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
pl: Wstaw rycinę

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
pl: Definiuje zakładkę dla zaznaczonego tekstu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
pl: Wstawia klip graficzny

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
pl: Wstawia hiperłącze wewnętrzne lub zewnętrzne

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
pl: Wstawia znacznik od-lewej-do-prawej (L --&gt; P)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
pl: Wstawia znacznik od-prawej-do-lewej (L &lt;-- P)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
pl: Wstaw zaznaczony tekst w nową adnotację

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
pl: Wstawia symbol

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
pl: Wstawienie tabeli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
pl: Wstawia sumę zawartości kolumny tabeli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
pl: Wstawia sumę zawartości wierszy tabeli

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
pl: Wstawia zawartość innego pliku

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
pl: Wstawia datę, czas

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
pl: Wkleja ze schowka nie uwzględniając formatowania

note: MENU_STATUSLINE_RDF
en: Interact with RDF
pl: Interakcja z RDF

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
pl: Kody sterujące

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
pl: Kursywa

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
pl: Przejdź do adnotacji

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
pl: Przechodzi do hyperłącza

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
pl: Justowanie

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
pl: Justowanie

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
pl: Wyjustowuje

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
pl: Wyrównuje akapit do obu marginesów

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
pl: &Razem z kolejnym akapitem

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
pl: Test Kelvina

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
pl: Równanie LaTeX

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
pl: Równanie LaTeX:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
pl: Pozycja punktora:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
pl: Definicje punktorów

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
pl: Język

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
pl: Ustawienia języka

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
pl: Język(i)

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
pl: Język(i):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
pl: Układ strony

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader:
pl: Znaki wiodące:

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
pl: Do lewej

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
pl: Lewe wcięcie [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
pl: Lewe wcięcie [%s] Wcięcie w pierwszej linii [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
pl: Lewy margines [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
pl: Lewy tabulator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
pl: Wyrównuje do lewej

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
pl: Wyrównuje akapit do lewego marginesu

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
pl: Poziom 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
pl: Poziom 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
pl: Poziom 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
pl: Poziom 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
pl: Delimiter poziomu:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
pl: Poziom:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
pl: &Z interlinią:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
pl: Ilość wierszy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
pl: Włącza lub wyłącza linię nad tekstem

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
pl: Po&działy wiersza i strony

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
pl: Włącza lub wyłącza linię pod tekstem

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
pl: Rozdzielone pionową linią

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
pl: Wiersze:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
pl: Etykieta listy

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
pl: Właściwości listy

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
pl: Styl listy

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Locations
en: Locations:
pl: Położenie:

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
pl: Blokuje narzędzia formatowania

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
pl: Małe litery

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
pl: Rzymskie (małe)

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
pl: Poczta elektroniczna

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
pl: Włącz lub wyłącz pogrubienie

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
pl: Włącz lub wyłącz kursywę

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
pl: Włącz lub wyłącz indeks dolny

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
pl: Włącz lub wyłącz indeks górny

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
pl: Zarządzaj adnotacjami w dokumencie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
pl: Uruchamia menedżera modułów-wtyczek

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
pl: Marginesy

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
pl: Zaznacz wersje

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
pl: Zaznacza zmiany w czasie pisania

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
pl: Test Martina

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
pl: Połącz w górę

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
pl: Połącz w dół

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
pl: Połącz komórki

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
pl: Połącz w lewo

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
pl: Połącz w prawo

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
pl: Połącz z wierszem powyżej

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
pl: Połącz inny dokument do aktywnego dokumentu używając znaczników wersji

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
pl: Połącz w dół

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
pl: Połącz komórki

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
pl: Połącz w lewo

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
pl: Połącz w prawo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
pl: Połącz z komórką powyżej

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
pl: Połącz w komórką poniżej

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
pl: Połącz z komórką po lewej

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
pl: Połącz z komórką po prawej

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
pl: Strefowy czas wojskowy

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
pl: Różności

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
pl: Inne style

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Style
pl: Modyfikacja Stylu

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
pl: Zmień...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
pl: Miesiąc Dzień, Rok

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
pl: Przenosi kursor w określone miejsce

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
pl: Mie Dzień, Rok

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
pl: Krotność pojedynczej

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
pl: Imię

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE
en: Name, (Homepage), Phone
pl: Imię, (strona domowa), telefon

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG
en: Name, Latitude and Longitude
pl: Imię, szerokość i długość geograficzna

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE
en: Name, Phone
pl: Imię, telefon

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
pl: Nowy

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
pl: Nowa &adnotacja

note: DLG_RDF_Insert_NewContact
en: New Contact
pl: Nowy kontakt

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
pl: Nowy dokument

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
pl: Nowy punktor listy

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
pl: Nowy typ
    listy

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_NEW
en: New Revision
pl: Nowa wersja

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
pl: Wartość początkowa

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
pl: Nowy styl

note: DLG_Styles_New
en: New...
pl: Nowy...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
pl: Następny >>

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE
en: Nick, Phone
pl: Nick, Telefon

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
pl: (brak pliku)

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
pl: Bez zwijania

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
pl: Aby zmodyfikować jakiś styl, musisz go najpierw wybrać z listy obok

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
pl: Nie znaleziono żadnego skryptu

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
pl: (żaden)

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
pl: Nic przed

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
pl: Przełącza edycję do trybu normalnego

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
pl: &Nie ma w słowniku:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
pl: Style przypisów

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
pl: Ilość stron

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
pl: liczba kolumn:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
pl: liczba wierszy:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
pl: Numerowanie

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
pl: Liczbowy

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
pl: Wyliczanie

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
pl: Numeracja:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
pl: Liczby

note: DLG_RDF_Query_Column_Object
en: Object
pl: Obiekt

note: DLG_BorderShading_Offset
en: Offset:
pl: Przesunięcie:

note: DLG_Column_One
en: One
pl: Jedna

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
pl: &Importuj

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
pl: Otwórz

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
pl: Otworz szablon

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
pl: Importuje z dysku plik innego typu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
pl: Otwiera ostatnio edytowane pliki

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
pl: Otwórz istniejący plik dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
pl: Otwiera dodatkowe okno dla bieżącego dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
pl: Otwiera ostatnio edytowany dokument

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
pl: Orientacja

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
pl: Inne

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
pl: Zbyt mało pamięci przy próbie otwarcia %s

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style:
pl: Styl zewnętrznego (podwójnego) cudzysłowu:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
pl: Nadkreślona

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
pl: Włącza lub wyłącza nadkreślenie

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
pl: Nadpisz

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
pl: Właś&ciwości

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
pl: Wyczyść wersje

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
pl: Wklej &bez formatowania

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
pl: Strona

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
pl: Wstaw podział &strony przed

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
pl: Kolor &tła

note: BREAK_Page
en: Page Break
pl: nowa strona

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
pl: Kolor tła strony

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
pl: Obrazek tła strony

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
pl: &Numeracja stron

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
pl: Numer strony

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
pl: Właściwości numeracji stron

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
pl: Numeracja stron

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
pl: &Ustawienia strony

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
pl: Właściwości strony

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
pl: Strona: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
pl: Strony:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
pl: Paginacja

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper
pl: Papier

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
pl: Rozmiar papieru:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
pl: Akapit

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
pl: Ilość akapitów

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
pl: Kierunek tekstu

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
pl: Podgląd akapitu

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
pl: Akapity:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
pl: Podaj hasło - ten dokument jest zaszyfrowany

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
pl: Wklej

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
pl: Zezwolenie

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
pl: Obrazek

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
pl: Tabela struktury

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
pl: Umieść na końcu dokumentu

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
pl: Umieść na końcu sekcji

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement:
pl: Umieszczenie:

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_PLAY
en: Playing with RDF during development
pl: Odtwarzanie RDF podczas rozwoju

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
pl: Położenie na stronie

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
pl: Pozycjonuj wg kolumny

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
pl: Pozycjonuj na stronie

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
pl: Pozycjonuj do akapitu

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
pl: Położenie na stronie:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
pl: &Opcje programu

note: DLG_RDF_Query_Column_Predicate
en: Predicate
pl: Orzeczenie

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
pl: Schematy i ustawienia

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
pl: Opcje programu

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
pl: Podgląd

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
pl: Pokazuje dokument w przeglądarce internetowej

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
pl: Pokazuje wygląd dokumentu na ekranie (dokładnie jak na wydruku)

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
pl: Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit Poprzedni akapit

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
pl: Drukuj

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
pl: Drukuj &bezpośrednio

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
pl: Przełącza edycję do trybu układ strony

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
pl: &Podgląd wydruku

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
pl: Drukuje całość lub część dokumentu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
pl: Drukuje

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
pl: Drukuje używając wewnętrznego sterownika PostScriptu

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
pl: Drukowanie dokumentu...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
pl: Drukowanie od strony %d do strony %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
pl: Wydawca

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
pl: Wydawca:

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_QUERY
en: Query RDF associated with location
pl: Zapytanie RDF powiązane z położeniem

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query RDF for cursor position
pl: Zapytanie RDF dla położenia kursora

note: DLG_RDF_Query_Status
en: Query RDF: %d of total: %ld
pl: Zapytanie RDF: %d z całkowitych: %ld

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query the RDF associated with the cursor position...
pl: Zapytanie do RDF powiązanego z położeniem kursora...

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
pl: Za&mień

note: DLG_Goto_Target_XMLid MENU_LABEL_INSERT_XMLID
en: RDF Link
pl: Łącze RDF

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Title
en: RDF Stylesheet
pl: Arkusz stylu RDF

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
pl: &Dokument od prawej do lewej

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
pl: &Akapit od prawej do lewej

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
pl: &Sekcja od prawej do lewej

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
pl: Zamień &na:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
pl: Szukaj wstecz

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
pl: Od&twórz z dysku

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
pl: Ostatnio edyto&wane

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
pl: Anuluj cofnięcie

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
pl: Anuluje cofnięcie ostatniej czynności

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
pl: Anuluje cofnięcie ostatniej czynności

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
pl: Zmniejsza lub zwiększa skalę wyświetlania dokumentu

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE
en: Related To Source Semantic Item
pl: Powiązane ze źródłowym elementem semantycznym

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
pl: Powiązanie

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
pl: Powiązania:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
pl: Usuń

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
pl: Usuń &stopkę

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
pl: &Usuń nagłówek

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
pl: Usuń wiersz jako nagłówek

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
pl: Usuń wiersz jako nagłówek strony

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
pl: Usuń wszystkie informacje o wersjach dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
pl: Usuń całą historię zmian dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
pl: Usuń stopkę na tej stronie z dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
pl: Usuń zawartość nagłówka

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
pl: Usuń obrazek i zapisz kopie w schowku

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
pl: Usuń obrazek z dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
pl: Usuń ramkę tekstową z dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
pl: Usuń sugerowane zmiany

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
pl: Powtórz wiersz jako nagłówek

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
pl: Powtórz wiersz jako nagłówek na każdej nowej stronie

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
pl: Zamiana tekstu

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
pl: Zamień wszyst&ko

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
pl: Zastąp adnotowany tekst treścią adnotacji

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
pl: Uruchamia zamianę podanego tekstu na inny

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
pl: Zgłoś &błąd

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
pl: Otwiera witrynę powiadamiania o błędach programu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
pl: Przywraca domyślne narzędzia formatowania

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
pl: Zmienia wymiary ryciny

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
pl: Zacznij numerację od:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
pl: Restart na każdej stronie

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
pl: Restart w każdej sekcji

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
pl: Włącz niezależny licznik stron w tej sekcji

note: DLG_RDF_Editor_Restrict
en: Restrict to RDF Link:
pl: Ogranicz do połączenia RDF:

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
pl: Przywróć poprzednią listę

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
pl: Zachowuje wszystkie zmiany w dokumencie

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
pl: Czy przywrócić dokument do stanu przed ostatnim zapisem na dysk?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
pl: Odtwarza z dysku przedostatnią kopię

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
pl: Czy przywrócić stan z zapisanej kopii pliku %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
pl: Identyfikator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_NEW
en: Revisions new...
pl: Nowe wersje...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SELECT
en: Revisions select...
pl: Wybór wersji...

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
pl: Do prawej

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
pl: Prawe wcięcie [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
pl: Prawy margines [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
pl: Prawy tabulator

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
pl: Wyrównuje do prawej

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
pl: Wyrównuje akapit do prawego marginesu

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
pl: Dla pis&ma od prawej do lewej

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
pl: Pozwolenia

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
pl: Prawa autorskie:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
pl: wiersza

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
pl: &Wiersz powyżej

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
pl: Wi&ersz poniżej

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_TEST
en: Run some RDF tests and show results on console
pl: Uruchom testy RDF i pokaż wyniki na konsoli

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_PLAY
en: Run some RDF tests that change during development
pl: Uruchom testy RDF, które zmieniają się podczas tworzenia

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
pl: &Skrypty

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
pl: &Pokaż poprawki

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
pl: Podzi&el na komórki

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY
en: SPARQL Query
pl: Zapytanie SPARQL

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
pl: Zapisz

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
pl: &Eksportuj

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
pl: Zapisz

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
pl: Zapisz j&ako

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
pl: Zapisz sza&blon

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
pl: Zapisz jako

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
pl: Zapisz kopię obrazka w schowku

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
pl: Zapisać zmiany w dokumencie %s?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
pl: Zapisz osadzony obiekt

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
pl: Zapisuje biężący dokument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
pl: Zapisuje szablon

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
pl: Zapisuje bieżący dokument pod inną nazwą

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
pl: Eksportuje dokument do pliku innego typu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
pl: Zapisuje rycinę na dysku

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
pl: Zapis do pliku

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale
pl: Skala

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
pl: Przeszukuje pliki pomocy na zadany temat...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
pl: sekund(y) między aktualizacjami

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
pl: Sekundy epoki Unixa

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
pl: Wstaw Znak Podziału Sekcji

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
pl: Pokazuje historię bieżącego dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
pl: Zaznaczanie

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
pl: Z&aznacz wszystko

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
pl: Zaznacza wybrane komórki

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
pl: Zaznacza wybrane kolumny

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
pl: Wybiera czcionkę

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
pl: Wybór wersji

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
pl: Zaznacza wybrane wiersze

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
pl: Zaznacza całą tabelę

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
pl: Wybierz ramkę tekstową

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
pl: Wybierz obrazek z pliku

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to Semantic Item
pl: Wybierz następne odwołanie do elementu semantycznego

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item
pl: Wybierz następne odwołanie do tego elementu semantycznego

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item...
pl: Wybierz następne odwołanie do tego elementu semantycznego...

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM
en: Select next references to Semantic Item
pl: Wybierz następne odwołanie do elementu semantycznego

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to Semantic Item
pl: Wybierz poprzednie odwołanie do elementu semantycznego

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item
pl: Wybierz poprzednie odwołanie do tego elementu semantycznego

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item...
pl: Wybierz poprzednie odwołanie do tego elementu semantycznego...

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
pl: Zaznacz ramkę tekstową

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
pl: Zaznacza całą zawartość dokumentu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document belonging to the next version...
pl: Wybierz części dokumentu należące do następnej wersji...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document belonging to the previous version...
pl: Wybierz części dokumentu należące do poprzedniej wersji...

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_NEXT TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document contained in the next revision
pl: Wybierz części dokumentu zawarte w następnej wersji

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_PREV TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document contained in the previous revision
pl: Wybierz części dokumentu zawarte w poprzedniej wersji

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to Semantic Item
pl: Wybierz to odwołanie do elementu semantycznego

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item
pl: Wybierz to odwołanie do tego elementu semantycznego

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item...
pl: Wybierz to odwołanie do tego elementu semantycznego...

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
pl: zaznaczonego

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM
en: Semantic Item
pl: Element semantyczny

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
pl: Wielka na początku zdania

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
pl: Rozdziel przecinkami składniki tabeli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
pl: Rozdziel przecinkami i tabulatorami składniki tabeli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
pl: Rozdziel tabulatorami składniki tabeli

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
pl: Rozdziel przecinkami

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
pl: Rozdziel przecinkami i tabulatorami

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
pl: Rozdziel tabulatorami

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
pl: &Ustaw

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
pl: &Język

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
pl: Ustaw tę listę jako domyślną

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Set
en: Set For All Existing
pl: Ustaw dla wszystkich istniejących

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
pl: Ustaw obrazek

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
pl: Ustaw pozycjonowany obrazek

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
pl: Ustaw opływanie tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
pl: Ustawia obrazek jako tło stron dokumentu

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE
en: Set as Source Semantic Item
pl: Ustaw jako źródło elementu semantycznego

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
pl: Ustawia domyślny kierunek dokumentu L &lt; P

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
pl: Ustawia domyślny kierunek akapitu L &lt; P

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
pl: Zmienia domyślny kierunek tekstu w akapicie na L <-- P

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
pl: Informacje dodatkowe dla bieżącego pliku

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
pl: Wstawia nową tabelę

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
pl: Ustaw bez obrazka

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
pl: Ustawia opcje programu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
pl: Ustawia właściwości tabulatorów

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Explanation
en: Set the current stylesheet for Semantic Items in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing Semantic Items to the new stylesheet as well.
pl: Ustaw obecny arkusz stylu dla elementów semantycznych z tym dokumencie. Nowe obiekty RDF automatycznie użyją tego stylu. Za pomocą przycisków możesz też ustawić ten arkusz stylu dla wszystkich istniejących elementów semantycznych.

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
pl: Ustawia rodzaj i styl spisu treści

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
pl: Zmienia właściwości przypisów

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
pl: Zmienia właściwości nagłówka i stopki

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
pl: Ustaw ten wiersz jako tytułowy

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
pl: Ustaw ten wiersz jako nagłówek wszystkich stron

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
pl: Ustaw ten obrazek jako spozycjonowany

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
pl: Ustawia opcje dotyczące sprawdzania pisowni

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS
en: Settings
pl: Ustawienia

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
pl: Zmienia ustawienia strony: rozmiar, marginesy

note: DLG_BorderShading_Shading
en: Shading
pl: Cieniowanie

note: DLG_BorderShading_Shading_Color
en: Shading color:
pl: Kolor cieniowania:

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
pl: Klawisz skrótu

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
pl: Pokaż

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
pl: Pokaż &linijkę

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
pl: Pokaż wszystko

note: DLG_RDF_Query_ShowAll
en: Show All RDF
pl: Pokaż wszystkie RDF

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
pl: Pokaż znaczniki for&matowania

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
pl: Pokaż dokument prz&ed poprawkami

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
pl: Pokaż dokument p&o poprawkach

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
pl: Pokaż dokument po &wcześniejszych poprawkach

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show document at final version without revision highlighting
pl: Pokaż ostateczną wersję dokument bez podświetlania różnic między wersjami

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document
pl: Pokaż ostateczny dokument

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document...
pl: Pokaż ostateczny dokument...

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
pl: Pokazuje pełną listę dokumentów

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
pl: Pokazuje lub ukrywa linijki

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
pl: Włącza lub wyłącza pasek stanu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
pl: Pokazuje lub ukrywa pasek narzędziowy

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
pl: Pokazuje zmiany dokonane w dokumencie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
pl: Pokazuje jak wygląda dokument po wcześniejszych zmianach

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
pl: Pokazuje jak wygląda dokument po zmianach

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
pl: Pokazuje jak wygląda dokument przez zmianami

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
pl: Pokaż...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
pl: Pokaż/ukryj adnotacje

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
pl: Przełącza widoczność kodów sterujących

note: TB_Simple
en: Simple
pl: Prosty

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
pl: Prosty pasek

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
pl: Pojedynczą

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
pl: Interlinia 1

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
pl: Interlinia pojedyncza

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
pl: Cudzysłowy drukarskie

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
pl: Sor&towanie

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Solid
en: Solid line
pl: Linia ciągła

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
pl: Błędy zostały napotkane podczas importowania.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
pl: kolumny rosnaco

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
pl: Sortuje kolumny rosnąco wg wybranego wiersza

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
pl: kolumny malejaco

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
pl: Sortuje kolumny malejąco wg wybranego wiersza

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
pl: wiersze rosnaco

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
pl: Sortuje wiersze rosnąco wg wybranej kolumny

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
pl: wiersze malejaco

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
pl: Sortuje wiersze malejąco wg wybranej kolumny

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
pl: Sortowanie w tabeli

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
pl: Źródło:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
pl: Odstęp 12 punktów przed akapitem

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
pl: Bez odstępu przed akapitem

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
pl: Odstępy w pionie

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
pl: Pisownia

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
pl: Sprawdza pisownię

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
pl: &Opcje sprawdzania

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
pl: Po&dziel na dwie tabele

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
pl: Rozdziela komórki

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
pl: Dzieli tabelę

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
pl: Dzielenie komórek

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
pl: Rozdziel w środku

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
pl: Rozdziel u dołu

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
pl: Rozdziel z lewej strony

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
pl: Rozdziel z prawej strony

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
pl: Rozdziel u góry

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
pl: Podziel na wszystkich delimiterach, za wyjątkiem spacji

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
pl: Podziel na wszystkich delimiterach, także na spacjach

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
pl: Podziel tekst na przecinkach lub tabulatorach

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
pl: Podziel tekst na spacjach, przecinkach lub tabulatorach

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
pl: Dokonuje podziału tej komórki

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
pl: Kwadraty

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
pl: St&yl

note: TB_Standard
en: Standard
pl: Standardowy

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
pl: Standardowy

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
pl: Gwiazdki

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
pl: Numeruj od:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
pl: Nowa lista

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
pl: Dołącz do poprzedniej listy

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
pl: Rozpocznij nowa wersję

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
pl: Rozpocznij nową wersję

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
pl: Stwórz wersję różną od bieżącej

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
pl: Statystyka:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
pl: Koniec bieżącej listy

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
pl: P&rzekreślenie

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
pl: Przekreślona

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
pl: Włącza lub wyłącza przekreślenie

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
pl: Lista stylów

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
pl: Styl

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
pl: Nazwa stylu -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
pl: Nazwa stylu:

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
pl: Należy wypełnić pole nazwy stylu

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
pl: Styl listy:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
pl: Style

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET
en: Stylesheet
pl: Arkusz stylu

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
pl: Lista stylów

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
pl: Temat:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
pl: Indeks dolny

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
pl: &Sugestie:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
pl: Sugeruj tylko z głównego słownika

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
pl: Sumę kolumn

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
pl: Sumę wierszy

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
pl: Suma kolumn tabeli

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
pl: Suma wierszy tabeli

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
pl: Podsumowanie

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION
en: Summary, Location
pl: Podsumowanie, Położenie

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES
en: Summary, Location, Start and End Times
pl: Podsumowanie, Położenie, Czas rozpoczęcia i zakończenia

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES
en: Summary, Start and End Times
pl: Podsumowanie, Czas rozpoczęcia i zakończenia

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
pl: Indeks &górny

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
pl: Indeks górny

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
pl: &Symbol

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
pl: &Tabela

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
pl: Tabulator [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
pl: &Położenie tabulatorów:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
pl: Usuń, ustaw tabulator:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
pl: Tabela

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
pl: Wielkość

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
pl: Tabelki

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
pl: Spis treści

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
pl: Spis etykiet list

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
pl: Strona spisu treści

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
pl: Tabulatory

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
pl: Tabulatory i numeracja stron

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
pl: Atrybuty t&ekstu

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_TEST
en: Test RDF subsystem
pl: Testuj podsystem RDF

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
pl: Tekst

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
pl: Tekst po:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
pl: Tekst przed:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
pl: Wcięcie:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
pl: Ramka tekstowa

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Text Box Position
pl: Położonie pola tekstowego

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Text Directionality
pl: Kierunek tekstu

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
pl: Zawijanie tekstu

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
pl: Opływanie tekstu

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
pl: Ikony z tekstem

note: COMMAND_LINE_PRINTING_DEPRECATED
en: The '--print' option has been removed as of AbiWord 2.8. You can achieve the desired behavior using AbiWord's command-line conversion tools and then piping the output to a print spooler. Eg: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'
pl: Opcja '--print' została usunięta w AbiWord 2.8. Możesz uzyskać wymagane zachowanie używając narzędzi konwersji linni poleceń i potokując wyjście do buforu drukarki. Np. 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
pl: Marginesy za duże - nie mieszczą się na stronie!

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
pl: Nowy interfejs językowy użytkownika pojawi się po ponownym uruchomieniu programu

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
pl: Sprawdzanie pisowni zakończone.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
pl: Hiperłącze nie zostało wstawione! Zaznaczony fragment tekstu musi pochodzić z pojedynczego akapitu!

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
pl: Dzień tygodnia

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
pl: Grubość:

note: MSG_XMLIDAlreadyExists
en: This RDF link already exists. Would you like to replace the existing RDF link with this new one?
pl: To łącze RDF już istnieje. Czy chcesz zastąpić istniejące łącze RDF nowym?

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
pl: Ta zakładka już istnieje. Czy chcesz zastąpić istniejącą zakładkę nową?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
pl: Ta zmiana będzie uaktywniona po ponownym uruchomieniu programu AbiWord.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
pl: Niniejszy dokument zawiera zmiany, które są teraz ukryte. Proszę zajrzeć do dokumentacji, by dowiedzieć się więcej o pracy AbiWorda z wersjami.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
pl: Ten akapit pokazuje jak słowa mogą wyglądać w twoim dokumencie. Aby zobaczyć tekst z twojego dokumentu w tym podglądzie, ustaw kursor w akapicie z tekstem i otwórz to okno dialogowe.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
pl: Ten styl nie jest zdefiniowany, a wiec nie można go usunąć

note: DLG_Column_Three
en: Three
pl: Trzy

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
pl: Ptaszki

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
pl: Strefa czasowa

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
pl: Tytuł

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
pl: Jak w Tytule

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
pl: Tytuł:

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE
en: To&pline
pl: Gó&rnalinia

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
pl: Paski narzędzi

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
pl: Górny

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
pl: Margines górny [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
pl: Linia nad tekst&em

note: DLG_RDF_Editor_Status
en: Total RDF: %d
pl: Wszystkich RDF: %d

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
pl: Trójkąty

note: DLG_Column_Two
en: Two
pl: Dwie

note: DLG_Styles_List
en: Type
pl: Rodzaj

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
pl: Typ listy:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
pl: WERSALIKI

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
pl: Podkreślona

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
pl: Włącza lub wyłącza podkreślenie

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
pl: Cofnij

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
pl: Cofa ostatnią czynność

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
pl: Zlicz teraz

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
pl: Aktualizuj adnotację

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
pl: Wielkie litery

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
pl: Rzymskie (wielkie)

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
pl: Z prawej do lewej

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
pl: Użyj własnego stylu cudzysłowu drukarskiego

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
pl: Specjalny kształt czcionek hebrajskich

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
pl: Język interfejsu użytkownika

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
pl: Style zdefiniowane przez użytkownika

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
pl: Tabulatory użytkownika

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
pl: Style użytkownika

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
pl: Wersja

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
pl: Widok

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
pl: Pokazuje historię dokumentu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
pl: Przełącza edycję do trybu pełnoekranowego

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
pl: Uaktywnia okno tego dokumentu

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
pl: Etykiety przy przyciskach

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
pl: Pokaż...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
pl: Widoczne

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
pl: Uwaga: zakładka "%s" nie istnieje.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
pl: Przełącza edycję do trybu hipertekst

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
pl: Przykład wybranego stylu

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
pl: z rozszerzeniem:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
pl: Zliczanie

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
pl: Przetwarzanie tekstu

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
pl: Słowa (bez przypisów):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
pl: Ignoruj słowa pisane WERSALIKAMI

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
pl: Ignoruj słowa z cyframi

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
pl: Słowa:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
pl: Błąd zapisu w czasie próby zapisania pliku %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
pl: Zmieniono domyślny kierunek pisma.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
pl: Zmieniono tryb kierunku pisma.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
pl: Musisz zaznaczyć fragment tekstu, aby móc wstawić łącze.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
pl: Należy wybrać liczbę z zakresu od 1 do 120 jako częstość autozapisu

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
pl: Jeśli zamkniesz plik bez zapisu, to twoje zmiany zostaną pominięte.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
pl: Skala

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
pl: &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
pl: &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
pl: &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
pl: &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
pl: Ustawia skalę obszaru roboczego na 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
pl: Ustawia skalę obszaru roboczego na 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
pl: Ustawia skalę obszaru roboczego na 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
pl: Ustawia skalę obszaru roboczego na 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
pl: Dostosowuje skalę do szerokości strony

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
pl: Dostosowuje skalę - cała strona widoczna

note: DLG_Options_Label_CustomDict
en: custom.dic
pl: Słownik użytkownika

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
pl: dd/mm/rr

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
pl: małe litery

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
pl: minut(y)

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
pl: mm/dd/rr

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
pl: oDWRÓĆ małe/WIELKIE

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
pl:  do

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
pl: %s jest aplikacją Open Source na licencji GNU GPL.
    Możesz rozpowszechniać tę aplikację do woli.

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
pl: &Szerokość strony

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
pl: &Rozmieszczenie

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
pl: Wybierz język

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
pl: &Cała strona

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
pl: &Zawijanie

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
pl: (żadne)

note: LANG_0
en: (no proofing)
pl: (żaden)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
pl: (nie testowano)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
pl: Podany katalog nie istnieje.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
pl: Menedżer modułów-wtyczek (plug-in)

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
pl: AbiWord nie znalazł pliku *.dll słownika dla języka %s.
    Pobierz z witryny http://aspell.net/win32/ i zainstaluj.

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
pl: AbiWord nie może w pełni odtworzyć wersji %d dokumentu, gdyż informacje o wersji są niekompletne.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
pl: AbiWord nie może odtworzyć wersji %d dokumentu, ponieważ brakuje odpowiednich informacji.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
pl: AbiWord: Generowanie podglądu

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
pl: O programie %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
pl: Aktywne wtyczki

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

note: LANG_AK_GH
en: Akan
pl: Afrykanerski

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
pl: Albański

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
pl: Wszystkie pliki

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
pl: Dokumenty

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
pl: Grafika

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
pl: Zezwól na dodatkowe znaczniki w przestrzeni nazw AWML

note: LANG_AM_ET
en: Amharic
pl: Amharski

note: LANG_AR
en: Arabic
pl: Arabski

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
pl: Arabski (Egipt)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
pl: Arabski (Arabia Saudyjska)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
pl: Arabski, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
pl: Arabski, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
pl: Arabski, strona kodowa Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
pl: Armeński

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
pl: Armeński, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
pl: Assamski

note: LANG_AST_ES
en: Asturian
pl: Asturyjski

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
pl: Autowstawianie znaczników kierunku

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
pl: Automatyczna wersja

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
pl: Automatyczna detekcja

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
pl: Automatyczna wersja

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
pl: Dostępne dokumenty:

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
pl: Dostępne języki:

note: LANG_AYM_BO
en: Aymara (Central/Northern Bolivia)
pl: Ajmara (centralna/północna Boliwia)

note: LANG_AYC_BO
en: Aymara (Southern Bolivia)
pl: Ajmara (południowa Boliwia)

note: LANG_AYR
en: Aymara, Central
pl: Ajmara, Centralny

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
pl: Kraje Bałtyckie, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
pl: Kraje Bałtyckie, strona kodowa Windows 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
pl: Baskijski

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
pl: Białoruski

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
pl: Białoruski, Łaciński

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
pl: Bengalski

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
pl: Czarno-&białe

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
pl: Podstawowy wcięty

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
pl: Pogrubiona kursywa

note: LANG_BR_FR
en: Breton
pl: Bretoński (Francja)

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
pl: Opcje wersji: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
pl: Konstruowanie dokumentu:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
pl: Bułgarski

note: DLG_Cancel
en: Cancel
pl: Anuluj

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
pl: Kataloński

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
pl: Europa Wschodnia, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
pl: Europa Wschodnia, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
pl: Europa Wschodnia, strona kodowa Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
pl: Zmień język przy zmianie klawiatury

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
pl: Tytułowy rozdziałów

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
pl: Chiński (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
pl: Chiński (Chiny)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
pl: Chiński (Singapur)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
pl: Chiński (Tajwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
pl: Chiński uproszczony, EUC-CN

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
pl: Chiński uproszczony, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
pl: Chiński uproszczony, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
pl: Chiński uproszczony, strona kodowa Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
pl: Chiński tradycyjny, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
pl: Chiński tradycyjny, BIG5-5HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
pl: Chiński tradycyjny, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
pl: Chiński tradycyjny, strona kodowa Windows 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
pl: Wybierz dokument z listy:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
pl: Wyczyść tło

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
pl: Grafika gotowiec

note: DLG_Close
en: Close
pl: Zamknij

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
pl: Zamknij bez zapamiętywania

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
pl: Zestawienie

note: DLG_UP_Color
en: Color
pl: Kolor

note: DLG_Compare
en: Compare
pl: Porównaj

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
pl: Zawartość:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
pl: Spis 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
pl: Spis 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
pl: Spis 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
pl: Spis 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
pl: Spis 0 (tytuł)

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
pl: Ilość kopii:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
pl: Koptyjski

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
pl: Kornwalijski (Wielka Brytania)

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
pl: Korsykański (Francja)

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
pl: Nie można załadować lub uruchomić tej wtyczki

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
pl: Nie można usunąć tej wtyczki

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
pl: Nie znaleziono słownika dla języka %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
pl: Utworzono

note: DLG_History_Created
en: Created:
pl: Utworzono:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
pl: Chorwacki

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
pl: Chorwacki, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
pl: Cyrylica, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
pl: Cyrylica, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
pl: Cyrylica, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
pl: Cyrylica, strona kodowa Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
pl: Czeski

note: LANG_DA_DK
en: Danish
pl: Duński

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
pl: Wyłącz wszystkie wtyczki

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
pl: Wyłącz wtyczkę

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
pl: Deklaruj jako XML (wersja 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
pl: Domyślny język:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
pl: Usuń ikonę

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
pl: Porównanie dokumentów

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
pl: Szczegóły dokumentu

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
pl: Historia zmian dokumentu

note: DLG_History_Path
en: Document name:
pl: Nazwa dokumentu:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
pl: Dokumenty porównano

note: LANG_NL_NL
en: Dutch
pl: Niderlandzki

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
pl: Czas edycji:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
pl: Osadź (CSS) style

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
pl: Czcionki wbudowane

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
pl: Osadź obrazy w URL (kodowanie Base64)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
pl: Kodowanie

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
pl: Kodowanie:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
pl: Przypis końcowy

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
pl: Odnośnik przypisu końcowego

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
pl: Treść przypisu końcowego

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
pl: Angielski (Australia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
pl: Angielski (Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
pl: Angielski (Irlandia)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
pl: Angielski (Nowa Zelandia)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
pl: Angielski (RPA)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
pl: Angielski (USA)

note: ENC_US_DOS
en: English, DOS/Windows Code Page 437
pl: Angielski, stronaa kodowa DOS/Windows 437

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
pl: Wprowadź hasło

note: LANG_ET
en: Estonian
pl: Estoński

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
pl: Eksport do pliku

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
pl: Eksport jako HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
pl: Eksport z poleceniami PHP

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
pl: Perski (Iran)

note: DLG_UP_File
en: File
pl: Plik

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
pl: Plik %s już istnieje.  Nadpisać?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
pl: Plik do nagrania edycji:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
pl: Plik do powtórenia edycji:

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
pl: Fiński

note: LANG_NL_BE
en: Flemish
pl: Flamandzki

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
pl: Przypis w stopce

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
pl: Odnośnik przypisu bieżącego

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
pl: Treść przypisu bieżącego

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
pl: Więcej informacji: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
pl: Francuski (Belgia)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
pl: Francuski (Francja)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
pl: Francuski (Szwajcaria)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
pl: Fryzyjski

note: DLG_UP_From
en: From:
pl: Od:

note: LANG_FF
en: Fulah
pl: Fula

note: LANG_GL
en: Galician
pl: Galicyjski

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
pl: Gruziński

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
pl: Gruziński, Akademia

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
pl: Gruziński, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
pl: Niemiecki (Austria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
pl: Niemiecki

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
pl: Niemiecki (Szwajcaria)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
pl: Odcienie szarości

note: LANG_EL_GR
en: Greek
pl: Grecki

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
pl: Grecki, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
pl: Grecki, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
pl: Grecki, strona kodowa Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
pl: Opcje eksportu HTML

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
pl: Hawajski

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
pl: Tytułowy 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
pl: Tytułowy 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
pl: Tytułowy 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
pl: Tytułowy 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
pl: Hebrajski

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
pl: Hebrajski, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
pl: Hebrajski, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
pl: Hebrajski, strona kodowa Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
pl: Wysokość:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
pl: Wysokość:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
pl: Ukrycie

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
pl: Kolor tła tekstu

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
pl: Węgierski

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
pl: Islandzki

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
pl: Islandzki, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
pl: Identyfikator:

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Image Name
pl: Nazwa obrazu

note: DLG_Image_Placement
en: Image Placement
pl: Położenie obrazu

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
pl: Właściwości ryciny

note: DLG_Image_ImageSize
en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
pl: Obrazek pływa nad tekstem

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
pl: Obrazek umieszczony w linii (bez zawijania tekstu)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
pl: Import z pliku

note: MSG_ParagraphsImported
en: Imported Paragraph
pl: Importowany akapit

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
pl: Importowanie dokumentu...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
pl: Indonezyjski

note: XIM_Methods
en: Input Methods
pl: Metody wejścia X11

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
pl: Wstaw osadzalny obiekt

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
pl: Wstaw plik osadzalnego obiektu:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
pl: Wstawianie pliku

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
pl: Wstaw plik Math

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
pl: Wstaw plik MathML:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
pl: Wstawia nową tabelę

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
pl: Odczyt ryciny

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
pl: Wstawianie symboli

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
pl: Zainstaluj nową wtyczkę

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
pl: Inuktitut (grenlandzki)

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
pl: Niewłaściwa ścieżka dostępu.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
pl: Irlandzki

note: LANG_IT_IT
en: Italian
pl: Włoski

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
pl: Japoński

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
pl: Japoński, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
pl: Japoński, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
pl: Japoński, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
pl: Japoński, strona kodowa Windows 932

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
pl: Kannada (Indie)

note: LANG_KK_KZ
en: Kazakh
pl: Kazachski

note: LANG_KM_KH
en: Khmer
pl: Khmerski

note: LANG_KO
en: Korean
pl: Koreański

note: LANG_KO_KR
en: Korean (South Korea)
pl: Koreański (Korea południowa)

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
pl: Koreański, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, JOHAB
pl: Koreański, JOHAB

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
pl: Koreański, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
pl: Koreański, strona kodowa Windows 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
pl: Kurdyjski

note: LANG_LO_LA
en: Lao
pl: Laotański

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
pl: Ostatni zapis:

note: LANG_LA_IT
en: Latin
pl: Łacina

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
pl: Łotewski

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
pl: Litewski

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
pl: Małe litery

note: LANG_MK
en: Macedonian
pl: Macedoński

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
pl: Uczyń domyślnym dla dokumentu

note: LANG_MS_MY
en: Malay
pl: Malajski

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
pl: Maoryski

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
pl: Marathi (Indie)

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
pl: Marszalski (Wyspy Marshalla)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
pl: Marszalski (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
pl: Połącz

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
pl: Mongolski

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
pl: Nazwa:

note: LANG_NE_NP
en: Nepali
pl: Nepalski

note: DLG_MB_No
en: No
pl: Nie

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
pl: (brak ryciny)

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
pl: Nie zaznaczono żadnej wtyczki

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
pl: Podstawowy

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
pl: Wtyczka niedostępna

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
pl: Tytułowy 1 numerowany

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
pl: Tytułowy 2 numerowany

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
pl: Tytułowy 3 numerowany

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
pl: Occitian (Francja)

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
pl: Odczyt pliku

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
pl: Otwórz plik jako typ:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
pl: Otwarte dokumenty

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
pl: Inne...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
pl: P&rocent:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
pl: Szerokość strony

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
pl: Zakres stron:

note: LANG_PS
en: Pashto
pl: Paszto

note: DLG_Password_Password
en: Password:
pl: Hasło:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
pl: Podstawowy maszynowy

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
pl: Szczegóły wtyczki

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
pl: Lista wtyczek

note: LANG_PL_PL
en: Polish
pl: Polski

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalski (Brazylia)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalski (Portugalia)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
pl: Położenie zakotwiczone do kolumny

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
pl: Położenie zakotwiczone do strony

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
pl: Położenie zakotwiczone do najbliższego akapitu

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
pl: Zachowaj proporcje

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
pl: Włącz podgląd

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
pl: Wydrukuj do pliku

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
pl: Wydrukuj plik jako &typ:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
pl: Drukuj do:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
pl: Drukowanie do:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
pl: Drukarka

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
pl: Polecenie drukowania:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (India)
pl: Pendżabski (Indie)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Pakistan)
pl: Pendżabski (Pakistan)

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
pl: Keczua

note: LANG_QUL_BO
en: Quechua (Northern Bolivia)
pl: Keczua (północna Boliwia)

note: LANG_QUH_BO
en: Quechua (Southern Bolivia)
pl: Keczua (południowa Boliwia)

note: ReadOnly
en: Read-Only
pl: Tylko do odczytu

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
pl: Zapisz edycję do pliku

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
pl: Normalny

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
pl: Powiązania:

note: DLG_HTMLOPT_ExpMathMLRenderPNG
en: Render MathML to PNG images (JavaScript will be used if option is not checked)
pl: Konwertuj MathML na obrazki PNG (jeśli opcja nie jest zaznaczona, zostanie użyty JavaScript)

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
pl: Powtórz edycję z pliku

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
pl: Odtwórz

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
pl: Odtwórz ustawienia

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
pl: Wyniki

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
pl: Rumuński

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
pl: Rumuński, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian
pl: Rosyjski

note: LANG_RU_PETR1708
en: Russian, pre-1918
pl: Rosyjski, przed 1918

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
pl: Próbka

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
pl: Sardyński (Włochy)

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
pl: Zapis pliku jako

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
pl: Zapisz plik jako &typ:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
pl: Zestaw znaków:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
pl: Tytułowy sekcji

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
pl: Wybierz kodowanie:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
pl: Wybierz opcje eksportu do HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
pl: Dostępne języki:

note: LANG_SR
en: Serbian
pl: Serbski

note: LANG_SR_LATIN
en: Serbian, Latin
pl: Serbski, Łaciński

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
pl: Wybór języka

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
pl: Bez podświetlania kolorem

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
pl: Słowacki

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
pl: Słoweński (Słowenia)

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
pl: Kapitaliki

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
pl: Hiszpański (Hiszpania)

note: DLG_HTMLOPT_ExpSplitDocument
en: Split document
pl: Podziel dokument

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
pl: Kwadratowe zawijanie tekstu

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
pl: Style:

note: LANG_SW
en: Swahili
pl: Suahili

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
pl: Szwedzki

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
pl: Symbole

note: LANG_SYR
en: Syriac
pl: Syryjski

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
pl: Tagalski

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
pl: Tamilski

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
pl: Telugu (Indie)

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
pl: Kolor tekstu

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
pl: Tekst opływa z obu stron obrazka

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
pl: Tekst opływa z lewej strony obrazka

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
pl: Tekst opływa z prawej strony obrazka

note: LANG_TH_TH
en: Thai
pl: Tajski

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
pl: Tajski, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
pl: Tajski, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
pl: Tajski, strona kodowa Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
pl: Katalog %s jest zabezpieczony przed zapisem.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
pl: Podane rozszerzenie pliku nie pasuje do wybranego typu pliku. Czy chcesz użyć tej nazwy mimo to?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
pl: Najbardziej zbliżona wersja, która może być w pełni odtworzona to wersja %d. Czy chesz więc odtworzyć w pełni, ale inną wersję? Aby częściowo odtworzyć wersję %d wciśnij Nie.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
pl: Komenda drukowania nie jest poprawna.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
pl: Niniejsza czynność nie może być cofnięta. Czy na pewno kontynuować?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
pl: Ciasne zawijanie tekstu

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
pl: Aby kontynuować, wciśnij OK.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
pl: Aby porzucić próby odtworzenia, wciśnij Cancel.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
pl: Turecki

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
pl: Turecki, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
pl: Turecki, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
pl: Turecki, strona kodowa Windows 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
pl: Sposób zawijania tekstu

note: ENC_WEST_ASCII
en: US-ASCII
pl: Europa Zachodnia, ASCII

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
pl: Ukraiński

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
pl: Ukraiński, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
pl: Ukraiński, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
pl: Unicode, UCS-2, Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
pl: Unicode, UCS-2, Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
pl: Unicode, UCS-4, Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
pl: Unicode, UCS-4, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
pl: Unicode, UTF-16, Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
pl: Unicode, UTF-16, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
pl: Unicode, UTF-32, Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
pl: Unicode, UTF-32, Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
pl: Unicode, UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
pl: Unicode, UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
pl: Dokument_%d

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
pl: Wielkie litery

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
pl: Uzbecki

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
pl: Historia wersji

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
pl: Wersja:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
pl: Wersja: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
pl: Wietnamski

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
pl: Wietnamski, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
pl: Wietnamski, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
pl: Wietnamski, strona kodowa Windows 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
pl: Aktywacja dokumentu

note: DLG_MW_Activate
en: View:
pl: Wybierz:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
pl: Walijski

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
pl: Europa Zachodnia, strona kodowa DOS/Windows 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
pl: Europa Zachodnia, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
pl: Europa Zachodnia, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
pl: Europa Zachodnia, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
pl: Europa Zachodnia, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
pl: Europa Zachodnia, strona kodowa Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
pl: Cała strona

note: DLG_Image_Width
en: Width:
pl: Szerokość:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
pl: Szerokość:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
pl: Tak

note: LANG_YI
en: Yiddish
pl: Nowohebrajski

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
pl: Aby kontunuować, musisz najpierw zapisać zmiany do dokumentu %s. Czy zapisać teraz?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
pl: Powiększenie

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
pl: _Nie

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
pl: _Tak

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
pl: są różnice

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
pl: rozbieżna od miejsca %d w dokumencie

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
pl: rozbieżna po wersji %d na %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
pl: identyczne

note: DLG_Unit_inch
en: inch
pl: cale

note: DLG_Unit_points
en: points
pl: punkty

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
pl: potomne

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
pl: bez związku
