AbiWord 2.9 - en to zu translation catalogue (1511 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
zu:  - Okubekelwe. 
     Awukwazi ukusebenzisa leli gama. Khetha elinye

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
zu:  Ukubuyekeza ngokuzenzakalela

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
zu: % kasayizi ojwayelekile

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
zu: &Mayelana ne-%s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
zu: &Yamukela isibuyekezo

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
zu: &Yengeza

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
zu: &Lungisa kube:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
zu: Q&ondanisa

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
zu: &Konke

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
zu: I&zichasiso

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
zu: &Yenza

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
zu: &Ku:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
zu: &Ukubheka ukupeletwa okuzenzekelayo

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
zu: It&ebhula lokulingana elizenzakalelayo

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
zu: G&cina lesi sikimu ngokuzenzakalela

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
zu: &Ngaphambi:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
zu: &Gqamisa

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
zu: &Imingcele nezifiphazo

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
zu: &Ezansi:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
zu: Ik&hefu

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
zu: &Iseli

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
zu: &Amaseli

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
zu: &Maphakathi

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
zu: &Shintsha

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
zu: U&mdwebo

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
zu: &Vala

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
zu: I&kholamu

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
zu: Ikhefu le&kholamu

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
zu: &Amakholamu

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
zu: Q&hathanisa amadokhumende

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
zu: &Kopisha

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
zu: &Yakha futhi ulungise izitayela

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
zu: I&sikimu sokuthandwayo samanje

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
zu: &Susa

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
zu: &Susa isichasiso

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
zu: &Susa isixhumanisi

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
zu: I&sichazamazwi...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
zu: I&siphawuli senkombandlela

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
zu: &Idokhumendi

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
zu: Umlando we&dokhumendi

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
zu: Ama&dokhumendi

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
zu: &Ungafaki ikhonco

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
zu: L&ungisa

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: &Edit RDF
zu: L&ungisa RDF

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
zu: Lu&ngisa isichasiso

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
zu: Lungi&sa isixhumanisi

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
zu: &nika amandla indlela yokubhala ngaphezulu eguquguqukayo

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
zu: Iz&wana lokuphetha

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
zu: I&khasi elilandelana kahle

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
zu: I&nkundla

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
zu: Izi&nkundla

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
zu: Izi&nkundla:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
zu: I&fayela

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
zu: I&sinezelo sefayela:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
zu: T&hola

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
zu: Th&ola okulandelayo

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
zu: I&fonti

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
zu: &Unyaweni:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format
zu: &Isakhiwo

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
zu: Iy&a ku-

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
zu: I&nesihloko

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
zu: &Unhlokweni nonyaweni

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
zu: &Unhlokweni/nonyaweni

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
zu: &Unhlokweni:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
zu: &Ukuphakama:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
zu: &Usizo

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
zu: &Umbhalo ofihlakele

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
zu: Gq&amisa amagama angapelwanga kahle

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
zu: &Isixhumanisi

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
zu: &Unganaki

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
zu: &Unganaki konke

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
zu: I&sithombe

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
zu: L&anda izitayela

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
zu: &Kwisiphequluli sewebhu

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
zu: T&hathela ilebuli

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
zu: &Faka

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
zu: &Umukhawu:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
zu: &Ukutsheka

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
zu: J&omba uye kwisichasiso

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
zu: Jo&mba uye kusixhumanisi

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
zu: L&ungisa

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
zu: G&cina imigqa indawonye

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
zu: &Ukundlaleke ngobubanzi

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
zu: &Ulimi

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
zu: &Kwesobunxele

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
zu: &Umbhalo osesinxeleni oya kwesokudla

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
zu: &Kwesobunxele:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
zu: &Khiya isakhiwo

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
zu: &Ukuhlanganiswa kweposi

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
zu: Inkundla yokuhlanganiswa kwe&posi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
zu: G&cina umlando ophelele

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
zu: &Phawula izibuyekezo ngesikhathi uthayipha

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
zu: Q&hathanisa izinhlamvu

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
zu: &Hlanganisa amaseli

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
zu: Amadokhumendi &angaphezulu

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
zu: Ig&ama:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
zu: &Okusha

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
zu: Iwindi &elisha

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
zu: &Okusha kusetshenziswa ithempulethi

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
zu: Ikhasi eli&landelayo

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
zu: I&sakhiwo esijwayelekile

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
zu: &Inombolo:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
zu: Uhlobo lwe&nombolo:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
zu: I&khasi eliwugweje

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
zu: &Vula

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
zu: &Vula ifayela

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
zu: &Dwebela ngaphezu kwamagama

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
zu: Ububanzi be&khasi

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
zu: Ikhefu le&khasi

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
zu: Ukufakwa kwezinombolo ema&khasini:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
zu: I&sigaba

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
zu: &Namathisela

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
zu: I&sithombe

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
zu: &Ama-plugins

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
zu: &Misa ikhasi ngendlela ejwayelekile

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
zu: &Shicilela

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
zu: I&sakhiwo uma sekushicilelwe

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
zu: &Khipha umlando

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
zu: Y&eka

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
zu: &Phinda wenze

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
zu: &Nqabela isibuyekezo

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
zu: &Buyisela

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
zu: &Hlela kabusha

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
zu: &Hlela kabusha kube isakhiwo sakhona

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
zu: Izi&buyekezo

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
zu: &Kwesokudla

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
zu: Umbhalo we&sokudla kuya kowesobunxele

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
zu: &Kwesokudla:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
zu: &Umugqa

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
zu: &Isidwebela

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
zu: G&cina

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
zu: Gc&ina isithombe njenge

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
zu: G&cina ikhasi lewebhu

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
zu: &Sesesha usizo

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
zu: &Khetha

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
zu: K&hetha isibuyekezo

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
zu: &Bonisa umlando

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
zu: &Bonisa ibha yesimo

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
zu: &Bonisa izichasiso

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
zu: &Okukhethekile:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
zu: &Ukupeletwa

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
zu: Q&ala lapha:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
zu: Ibha ye&simo

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
zu: &Umbhalwana

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
zu: &Cindezela izinombolo zomugqa

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
zu: Umholi we&thebhu:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
zu: It&ebhula

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
zu: &Amathebhu

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
zu: &Amathebhu...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
zu: I&ndawo yamathuluzi

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
zu: &Amathuluzi

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
zu: P&hezulu:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
zu: Izi&nhlobo

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
zu: Izi&nhlobo:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
zu: &Dwebela

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
zu: &Susa okwenzile

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
zu: &Amayunithi:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
zu: &Ukubuka

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
zu: I&sakhiwo sewebhu

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
zu: &Lonke ikhasi

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
zu: &Lonke igama

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
zu: Ukulawulwa kwe-&widow/orphan

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
zu: &Ububanzi:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
zu: &Isibalo samagama

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
zu: &Lwiza

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
zu: (Zonke izibuyekezo ziyabonakala)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
zu: (akukho ukupeletwa okuphakanyiswayo)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
zu: (lutho)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
zu: Ikholamu engu-1

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
zu: Isikhala esingu-1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
zu: imisho engu-1,5

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
zu: isikhala esingu-1,5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
zu: I-12 pt ngaphambili

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
zu: Amakholamu angu- 2

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
zu: Amakholamu angu-3

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
zu: << Eledlule

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
zu: Kuvele inkinga enobungozi. I-AbiWord izovaleka.
    Idokhumendi yamanje igciniwe kwi-disc ne-".saved" extension.

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
zu: P&hakamisa njalo izilungiso

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
zu: I-AbiWord ayikwazi ukuvula i-%s. Kuvela ukuthi iyidokhumendi engavumelekile.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
zu: I-AbiWord iqedile ukubhekisisa izinketho.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
zu: I-AbiWord isiqedile usesho lwedokhumendi futhi ifakile okunye okungu-%d.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
zu: I-AbiWord isiqedile ukusesha idokhumendi.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
zu: Mayelana ne-G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
zu: Mayelana neprojekthi ye-GNOME Office

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
zu: Yamukela ushintsho oluphakamisiwe

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
zu: Ngeza ikholamu kule tebhula ngemuva kwekholamu yamanje

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
zu: Ngeza umugqa kuleli tebhula emuva komugqa wamanje

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
zu: Ngeza imingcele nokufiphala kokukhethile

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
zu: Ngeza ikholamu ngemuva

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
zu: Ngeza noma lungisa izinhlamvu nezinombolo ezigabeni ezikhethiwe

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
zu: Ngeza umugqa ngemuva

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
zu: Yengeza leli gama kwisichazimagama sezifiso

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
zu: Yengeza kwisifanekiso

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
zu: Ngemu&va:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
zu: &Ukuqondisa:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
zu: Ukuqondisa

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
zu: Ukuqondisa:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
zu: konke

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
zu: Vumela imibala yesikrini ngaphandle komhlophe

note: FIELD_Application
en: Application
zu: Uhlelokusebenza

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
zu: Ukuqaliswa kohlelo kusebenza

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
zu: Yenza

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
zu: Sebenzisa ukwakheka komugqa osanda kukopishwa kumbhalo okhethiwe

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
zu: Yenza ohlwini lwamanje

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
zu: Yenza ku:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
zu: Uhlu lwesi-Arabhu

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
zu: Unesiqiniseko sokuthi awufuni ukugcina irekhodi lomlando wonke? Uma uqhubeka, ngeke ukwazi ukubuyisela izinguqulo zangaphambilini zaledokhumendi.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
zu: Okungenani

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
zu: Namathisela ohlwini oludlule

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
zu: Umbhali

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
zu: Umbhali:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
zu: G&cina ngokuzenzakalela

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
zu: Gci&na ngokuzenzakalela ifayela lamanje njalo

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
zu: Gcina ngokuzenzakalela

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
zu: Buyisela ngokuzenzakalela amagama angapelwanga kahle

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
zu: Umkhuba wokulinganisa ngokuzenzakalela

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
zu: Itebhula lilingane ngokuzenzakalela

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
zu: Ukuhlolwa kwendlela okubhalwe ngayo amagama okuzenzekelayo

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
zu: Usayizi wekholamu ozenzekelelayo

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
zu: Layisha ngokuzenzakalela zonke izinhlelo eziyisijobelelo ezitholakele

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
zu: Hlola ngokuzenzakalela indlela okupelwe ngayo idokhumende

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
zu: Buyekeza ngokuzenzakalela

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
zu: Hlanganisa ngokuzenzakalela

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
zu: Izinkundla ezitholakalayo:

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
zu: Izakhiwo ezitholakalayo:

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
zu: Izitayela ezitholakalayo:

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
zu: &ngo:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
zu: Okungemuva

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
zu: Umbala ongemuva:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
zu: Ibha

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
zu: Ithebhu yebha

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
zu: Okuthathelwe:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
zu: Gqamisa

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
zu: Up&hawu lokubekisa

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
zu: Uphawu lokubekisa

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
zu: Uphawu lokubekisa i-"%s" alitholakalanga kule dokhumende.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
zu: Umbala womngcele:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
zu: Imingcele

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
zu: Imingcele nezifiphazo

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
zu: Enzansi

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
zu: Imajini yangezansi [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
zu: Umugqa ongezansi

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
zu: Uhlu lwamabhokisi

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
zu: Inhlamvu

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
zu: Uhlu lwenhlamvu

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
zu: Izinhlamvu

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
zu: Izinhlamvu nokubekwa kwezi&nombolo

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
zu: Izinhlamvu nokubekwa kwezinombolo

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
zu: Isitayela senkinobho

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
zu: S&hintsha umbhalo

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
zu: &Kopisha indawo yamakheli okuxhumana

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
zu: &Ukutuswa

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
zu: Akukhonakali ukufakwa kwekhefu ngaphakathi kwetebhula

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
zu: Akukhonakali ukufakwa kwekhefu ngaphakathi kwebhokisi lombhalo

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
zu: Akukhonakali ukususa lesi sitayela

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
zu: Akukhonakali ukulungisa isitayela esakhelwe ngaphakathi

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
zu: Akukhonakali ukuqalwa komsebenzi wokuphrinta

note: FIELD_Document_Type
en: Category
zu: Isigaba

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
zu: Isigaba:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
zu: Maphakathi

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
zu: Ithebhu elisemaphakathini

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
zu: Qondanisa okusemaphakathini

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
zu: Qondanisa isigaba maphakathi

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
zu: Okusemaphakathini

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
zu: Shintshela &ku:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
zu: Shintsha &konke

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
zu: Shintsha umbala wangemuva

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
zu: Shintsha izinhlamvu

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
zu: Shintsha olwamanje 
    uhlu

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
zu: Shintsha umbala wokugqamisa

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
zu: Shintsha isitayela

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
zu: Shintsha umbala wamagama alotshiwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
zu: Shintsha imininingwane eyinkombandlela yamagama alotshiwe

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
zu: Shintsha inkombandlela eyinhloko yesigaba

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
zu: Shintsha izinhlamvu zamagama abhaliwe kokukhethiwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
zu: Shintsha ifonti yamagama alotshiwe akhethiwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
zu: Shintsha isakhiwo sesigaba esikhethiwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
zu: Shintsha ulimi lwamagama alotshiwe akhethiwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
zu: Shintsha izinombolo zamakholamu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
zu: Shintsha izinketho zokuphrinta

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
zu: Shintsha imininingwane yebhokisi lamagama alotshiwe

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
zu: Shintshela kulokhu kupeletwa okuhlongoziwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
zu: Shintsha ingemumva lekhasi yedokhumende yakho

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
zu: Shintsha umbala wekhasi ledokhumende yakho

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
zu: Uhlamvu

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
zu: Ukubalwa kwezinhlamvu

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
zu: Ukubalwa kwezinhlamvu (w/o izikhala)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
zu: Ukubuyekezwa kwezinhlamvu

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
zu: Izinhlamvu (ezingenazikhala):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
zu: Izinhlamvu (ezinezikhala):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
zu: Hlola &ukupeletwa

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
zu: Hlola i-grammar njengoba uthayipha

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
zu: Hlola i&zibuyekezo

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
zu: Hlola ku-inthanethi izinguquko ezintsha ze-AbiWord

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
zu: Hlola &ukupelwa ngesikhathi uthayipha

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
zu: Hlola idokhumende uyihlolele ukupeletwa okungalungile

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
zu: Khetha

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
zu: Khetha umubala wesikrini

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
zu: Khethela umbala weskrini we-AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
zu: Khetha isibuyekezo ofuna ukusibuka

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
zu: Khetha impokophelo yakho ngasesinxeleni.
    Uma ufuna ukusebenzisa inkinobho u-"iya ku", vele ufake inombolo oyifunayo esikhaleni sezinombolo.  Ungasebenzisa uphawu + noma - ukwenza iminyakazo ehlobene nalokhu.  Isibon., uma ubhala u "+2" bese ukhetha "umusho" u-"iya ku" uzoya emishweni emibili engezansi kwalapho uzobe ukhona.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
zu: S&ula

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
zu: Sula

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
zu: Sula &konke

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
zu: Sula umbala wangemuva

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
zu: Sula umbala wokugqamisa

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
zu: Vala wonke amawindi uphume?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
zu: Vala wonke amawindi ohlelweni lokusebenza futhi uphume

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
zu: Vala idokhumende

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
zu: I&kholamu

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
zu: Umbala:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
zu: Ikholamu

note: BREAK_Column
en: Column Break
zu: Ikhefu lekholamu

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
zu: Igebe lekholamu [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
zu: Ikholamu [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
zu: Amakholamu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
zu: Amakholamu &asesinxeleni

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
zu: Amakholamu &akwesokudla

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
zu: Beka amazwana

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
zu: Amazwana azohambiswa nobuyekezo:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
zu: Qhathanisa idokhumende esebenzayo nenye idokhumende

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
zu: Okuq&hubekayo

note: TOC_TocHeading
en: Contents
zu: Okuqukethwe

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
zu: Qhubeka nesibuyekezo esedlule (esingunombolo-%d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
zu: Abanikeli

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
zu: Abanikeli:

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
zu: Guqula umbhalo okhethiwe ube itebhula

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
zu: Guqula itebhula libe ngumbhalo

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
zu: Guqula umbhalo ube itebhula

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
zu: Guqula ususe kwi-tebhula kube umbhalo

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
zu: Kopisha

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
zu: Kopisha into eshunyekiwe

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
zu: Kopisha isithombe

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
zu: Kopisha into

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
zu: Kopisha ibhokisi lombhalo

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
zu: Kopisha indawo yesixhumanisi

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
zu: Kopisha ibhokisi lombhalo ebhodini lemisiko

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
zu: Kopisha ibhokisi lombhalo ebhodini lemisiko bese uyalisusa

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
zu: Kopisha okukhethiwe ukufake ebhodini lemisiko

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
zu: Alivuleki ifayela u-%s ukuthi ubhale kulo

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
zu: Alivuleki ifayela u-%s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
zu: Akubhaleki kwifayela u-%s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
zu: Akubhaleki efayeleni u-%s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
zu: Bala inani lamagama kudokhumendi

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
zu: Ukumbozwa

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
zu: Ukumbozwa:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
zu: Dala ifekisi

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
zu: Dala idokhumende entsha engenalutho

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
zu: Dala idokhumende entsha

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
zu: Dala idokhumende entsha evela kuthempuleyithi

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
zu: Dala idokhumende entsha usebenzisa ithempuleyithi

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
zu: Dala idokhumende engenalutho

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
zu: Dala ngokususela koku&khethiwe

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
zu: S&ika

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
zu: Usuku lwamanje

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
zu: Ifonti yamanje

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
zu: Ilebuli yohlu lwamanje

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
zu: Uhlobo lohlu lwamanje

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
zu: Ukhetho lwamanje alunalutho

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
zu: Izinhlelo zamanje

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
zu: Isikhathi samanje

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
zu: Uku&bhanyaza komcibisholo

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
zu: Isichazimagama sokuzenzela:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
zu: Usuku/isikhathi esingenziwa ngezifiso

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
zu: Uhlu olwenziwe ngokwezifiso

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
zu: Sika

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
zu: Sika into eshunyekiwe

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
zu: Sika isithombe

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
zu: Sika into

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
zu: Sika ibhokisi lombhalo

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
zu: Sika okukhethiwe ukufake ebhodini lemisiko

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
zu: Ok&ukhomba indlela

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
zu: Uhlu olufakwe odeshi

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
zu: Usuku

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
zu: Usuku nesikhathi

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
zu: Usuku nesikhathi

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
zu: Usuku # onyakeni

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
zu: O&kwakhona

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
zu: Idesimali

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
zu: Ithebhu yedesimali

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
zu: Yehlisa uqalosikhewu

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
zu: Ukwethulwa kosuku kwakhona

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
zu: Usayizi wekhasi wakhona

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
zu: Ukumiswa kwethebhu kwakhona:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
zu: Okwakhona okungakwesokudla kuya kwesobunxele ngokuholelwa ngumbhalo

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
zu: Chaza imininingwane ebalulekile

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
zu: Chaza noma yenza isitayela salokhu okukhethiwe

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
zu: Susa

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
zu: Susa amaseli

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
zu: Susa i&kholamu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
zu: Susa ikholamu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
zu: Susa into eshunyekiwe

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
zu: Susa isithombe

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
zu: Susa into

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
zu: Susa umugq&a

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
zu: Susa umugqa

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
zu: Susa itebhu&la

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
zu: Susa itebhula

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
zu: Susa ibhokisi lombhalo

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
zu: Susa amazwana

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
zu: Susa ikholamu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
zu: Susa isixhumanisi

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
zu: Susa umugqa

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
zu: Susa okukhethiwe

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
zu: Susa lekholamu kutebhula yalo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
zu: Susa lomugqa etebhuleni lawo

note: FIELD_Document_Description
en: Description
zu: Incazelo

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
zu: Incazelo:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
zu: Uhlu lwedayimane

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
zu: Izichazimagama

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
zu: Unyaweni ohlukile osemakhasini abhekene

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
zu: Unyaweni ohlukile ekhasini lokuqala

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
zu: Unyaweni ohlukile ekhasini lokugcina

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
zu: Unhlokweni ohlukile emakhasini abhekene

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
zu: Unhlokweni ohlukile ekhasini lokuqala

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
zu: Unhlokweni ohlukile ekhasini lokugcina

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
zu: khubaza yonke imiyalo yokwakheka, ngaphandle kwezitayela

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
zu: Bonisa ukutuswa

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
zu: Bonisa okuqukethwe kokusizwa

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
zu: Bonisa isingeniso sosizo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
zu: Bonisa izinhlamvu ezingezona zokuphrinta

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
zu: Bonisa imininingwane yohlelo, inombolo yoguquko, nelungelo lobunikazi

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
zu: Bonisa isitayela:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
zu: Ufuna ukumisa kabusha amagama anganakwanga kuwo wonke amadokhumende?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
zu: Ufuna ukumisa kabusha amagama anganakwanga kudokhumende yamanje?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
zu: Idokhumende

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
zu: Izakhiwo zedokhumende

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
zu: Amadokhumende

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
zu: Ungaqali phansi

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
zu: Okuphindwe kabili

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
zu: Ukushiya isikhala okuphindeke kabili

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
zu: Ukushiya isikhala okuphindeke kabili

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
zu: Hlela isichasiso

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
zu: Hlela isibalo

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
zu: Hlela unyaweni

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
zu: Hlela unhlokwana

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
zu: Hlela isibalo se-LaTeX

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
zu: Hlela isichasiso

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
zu: Hlela isixhumanisi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
zu: Hlela umbhalo phezulu noma ezansi kwekhasi ngalinye

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
zu: Hlela unyaweni ekhasini lamanje

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
zu: Hlela unhlokwana ekhasini lamanje

note: TB_Embedded
en: Embedded
zu: Okushunyekiwe

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
zu: Nika amandla amathuluzi wok&wakhiwa

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
zu: Nika amandla ukuzula okushelelayo

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
zu: Nika amandla izisho (ezijikayo) ezinobuhlakani

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
zu: Insika yezwana lokugcina

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
zu: Okubhekwayo kwezwana lokugcina

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
zu: Isitayela sezwana lokugcina:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
zu: Isibalo

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
zu: Iphutha ekubaleni inani!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
zu: Iphutha ekusebenziseni umbhalo i-%s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
zu: Iphutha ekuhambiseni ifayela %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
zu: Iphutha ngenkathi kuzanywa ukugcina i-%s: akukhonakalanga ukwakha isithumeli

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
zu: Iphutha ngenkathi kuzanywa ukugcina i-%s: igama elingavumelekile

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
zu: Umbhalo se-ex.

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
zu: Ngqo

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
zu: Isibonelo:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
zu: Sebenzisa imibhalo yomsizi

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
zu: Sebenzisa imibhalo

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
zu: Izibuyekezo ezikhona:

note: TB_Extra
en: Extra
zu: Okungeziwe

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
zu: Izinhlaka ezingeziwe:

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
zu: Indawo yamathuluzi engeziwe

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
zu: If&ayela

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
zu: I&sakhiwo

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
zu: Isikrini esi&phelele

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
zu: Th&ola ini:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
zu: Igama lenkundla:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
zu: Ifayela i-%s akusilo uhlobo lwefayela elisekelwa manje

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
zu: Ifayela i-%s akusilo uhlobo ethi liyilo

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
zu: Ifayela i-%s ingeyohlobo olungaziwa

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
zu: Ifayela i-%s ayitholakali

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
zu: Isitayela sokugcwalisa:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
zu: Thola

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
zu: Thola inguqulo e&landelayo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
zu: Thola inguqulo e&dlule

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
zu: Thola isibuyekezo esilandelayo kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
zu: Thola isibuyekezo esedlule esibonakalayo kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
zu: Thola umbhalo oqondile

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
zu: Umugqa woqalo sikhewu u-[%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
zu: Umugqa wokuqala

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
zu: Usayizi wekholamu ongaguquki:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
zu: Goqa ngaphansi kwezinga 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
zu: Goqa ngaphansi kwezinga 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
zu: Goqa ngaphansi kwezinga 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
zu: Goqa ngaphansi kwezinga 4

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
zu: Ifonti

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
zu: Ukukhethwa kwe-fonti

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
zu: Usayizi we-fonti

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
zu: Ukukhethwa kwe-fonti

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
zu: Umbala we-fonti

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
zu: Ifonti...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
zu: Ifonti:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
zu: Umbhalo oku&nyaweni

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
zu: Unyaweni

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
zu: Imininingwane kanyaweni

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
zu: Unyaweni i-[%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
zu: Insika yombhalo okunyaweni

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
zu: Okubhekwayo kombhalo okunyaweni

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
zu: Isitayela sezwana elingezansi:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
zu: Phoqa indlela yombhalo we-LTR

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
zu: Phoqa indlela yombhalo we-RTL

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
zu: Phoqa indlela yombhalo osuka kwesobunxele uye kwesokudla

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
zu: Phoqa indlela yombhalo osuka kwesokudla uye kwesobunxele

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
zu: Phoqa umbhalo we-LTR

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
zu: Phoqa umbhalo we-RTL

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
zu: Isakhiwo

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
zu: Lungisa isakhiwo sento eshunyekiwe

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
zu: Lungisa isakhiwo samazwana angezansi kanye namazwana okuphetha

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
zu: Lungisa isakhiwo sezinhlokwana/nonyaweni

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
zu: Lungisa isipendi

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
zu: Lungisa itebhula

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
zu: Lungisa itebhula lokuqukethwe

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
zu: Lungisa ibhokisi lombhalo

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
zu: Lungisa indawo yamathuluzi

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
zu: Lungisa lesi sithombe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
zu: Lungisa idokhumende yakho usebenzisa izitayela

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
zu: Ifomethi:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
zu: Okuvela kwi-fayela

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
zu: Okuvela kwi-LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
zu: Isikrini esiphelele

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
zu: Okujwayelekile

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
zu: Iya ku

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
zu: Iya kokuthi &ini:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to
zu: Iya ku

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
zu: I&ne lebuli

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
zu: Umbhalo oyisihloko:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
zu: Uhlu lwesandla

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
zu: Okulengayo

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
zu: Unhlokweni

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
zu: Imininingwane kanhlokweni

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
zu: Unhlokweni [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
zu: Izitayela zezihloko

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
zu: Isitayela sesihloko:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
zu: Uhlu lwenhliziyo

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
zu: Uhlu lwesi-Hebheru

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
zu: Usizo

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
zu: O&kuqukethwe kosizo

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
zu: &Isingeniso sosizo

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
zu: Fihla

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
zu: Fihla amaphutha wo&kupeletwa kwedokhumende

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
zu: Fihla umbhalo ngaphansi kohlu lwezigaba

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
zu: Gqamisa

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
zu: U&nganaki konke

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
zu: U&qalosikhewu:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
zu: Izithonjana

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
zu: Unganaki

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
zu: Unganaki amagama

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
zu: Unganaki zonke izehlakalo zale gama kudokhumende

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
zu: Amagama anganakwanga:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
zu: Isithombe esizobonakala ngemumva

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
zu: Kuhlongoza uhlu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
zu: Landa izincazelo zesitayela kudokhumende

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
zu: Okusebenzayo

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
zu: Igama lokungena okungesilo

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
zu: Khulisa uqalosikhewu

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
zu: Ukuhlehlisa

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
zu: Ukuhlehlisa nokushiya izikhala

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
zu: Ofeleba abasekuqaleni

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
zu: Inani lokuqala lamazwana wokugcina:

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
zu: Inani lamazwana angezansi:

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style:
zu: Isitayela sokucashunwa sangaphakathi (esisodwa):

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
zu: Faka

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
zu: Faka ama&kholamu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
zu: Faka i&migqa

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
zu: Faka i&tebhula

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
zu: Faka uphawu lokubekisa

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
zu: Faka ikhefu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
zu: Faka amaseli

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
zu: Faka okuqukethwe yibhodi lemisiko

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
zu: Faka usuku nesikhathi

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
zu: Faka isibalo

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
zu: Faka isibalo esivela ekubonisweni kwe-LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
zu: Faka inkundla

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
zu: Faka isixhumanisi

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
zu: Faka isithombe

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
zu: Faka inkundla yokuhlanganiswa kweposi

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
zu: Faka i-MathML uyithatha kwifayela

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
zu: Faka itebhula

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
zu: Faka isiphawuli senkombandlela se-unicode kwidokhumende

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
zu: Faka unyaweni

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
zu: Faka unhlokweni

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
zu: Faka itebhula lokuqukethwe ususela ezihlokweni

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
zu: Faka ibhokisi lombhalo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
zu: Faka uphawu lokubekisa kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
zu: Faka inkundla ebaliwe

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
zu: Faka ikholamu kwesobunxele

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
zu: Faka ikholamu kwesokudla

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
zu: Faka izwana elingezansi

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
zu: Faka isixhumanisi kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
zu: Faka inkundla yokuhlanganiswa kweposi

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
zu: Faka itebhula elisha kudokhumende yakho

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
zu: Faka ikhasi, ikholamu, noma ikhefu lesigaba

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
zu: Faka umugqa ngaphezulu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
zu: Faka umugqa ngenzansi

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
zu: Faka uphawu noma enye inhlamvu ekhethekile

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
zu: Faka isichasiso

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
zu: Faka inombolo yekhasi ebuyekwe ngokuzenzakalela

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
zu: Faka izwana lokuphetha

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
zu: Faka isithombe esikhona kwelinye ifayela

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
zu: Faka isithombe kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
zu: Faka uphawu lokubekisa

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
zu: Faka umfanekiso

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
zu: Faka isixhumanisi

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
zu: Faka isiphawuli esiyinkombandlela esuka esinxeleni kuya kwesokudla (LRM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
zu: Faka isiphawuli esiyinkombandlela esuka kwesokudla kuya esinxeleni (RLM)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
zu: Faka imibhalo ekhethiwe kwincazelo entsha

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
zu: Faka uphawu

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
zu: Faka itebhula

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
zu: Faka inani letebhula yekholamu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
zu: Faka inani letebhula yekholamu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
zu: Faka okuqukethwe kwelinye ifayela

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
zu: Faka usuku kanye/noma nesikhathi

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
zu: Faka okuqukethwe kwebhodi lokunamathisela okungakhiwanga

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
zu: Izimpawu zoku&boniswa ezingabonakali

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
zu: Utsheku

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
zu: Jomba uye kumazwana

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
zu: Jomba uye emakhelini oxhumano

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
zu: Okulungiselelwe

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
zu: Lungisa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
zu: Lungisa isigaba

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
zu: Lungisa isigaba

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
zu: Gcina ne&landelayo

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
zu: Uhlolo lwe-Kevins

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
zu: Amagama angukhiye

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
zu: Amagama angukhiye:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
zu: Isibalo se-LaTeX

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
zu: Isibalo se-LaTeX:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
zu: Qondanisa ilebuli:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
zu: Izichasiso zelebuli

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
zu: Ulimi

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
zu: Izimiso zolimi

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
zu: Izilimi

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
zu: Izilimi:

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
zu: Isakhiwo

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader:
zu: Umholi:

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
zu: Kwesobunxele

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
zu: Uqalosikhewu langasesinxeleni i-[%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
zu: Uqalosikhewu langasesinxeleni i-[%s] Uqalo sikhewu lomugqa wokuqala i-[%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
zu: Imajini yasesinxeleni i-[%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
zu: Ithebhu yasesinxeleni

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
zu: Ukuqondanisa okusesinxeleni

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
zu: Qondanisa isigaba kwesobunxele

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
zu: Izinga 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
zu: Izinga 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
zu: Izinga 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
zu: Izinga 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
zu: Ukuvinjelwa kwezinga:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
zu: Izinga:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
zu: Ukuhlukanisa i&migqa:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
zu: Ukubalwa kwemigqa

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
zu: Umugqa ngaphezu kokukhethiwe (uguquguqule)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
zu: Amakhefu womugqa nekhasi

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
zu: Umugqa ngezansi kokukhethiwe (uguquguqule)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
zu: Umugqa phakathi

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line:
zu: Umugqa:

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
zu: Imigqa:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
zu: Ilebuli yohlu

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
zu: Izakhiwo zohlu

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
zu: Izitayela zohlu

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Locations
en: Locations:
zu: Izindawo:

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
zu: Khiya ukubukeka kwamabha wamathuluzi

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
zu: Uhla lwezinhlamvu ezincane

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
zu: Uhlu lwe-Roman oluncane

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
zu: Hlanganisa iposi

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
zu: Gqamisa okukhethiwe (uguquguqule)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
zu: Yenza okukhethiwe kube utsheku (uguquguqule)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
zu: Yenza ukhetho lube nemibhalwana (uguquguqule)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
zu: Yenza ukhetho lube nemibhalo ephezulu (uguquguqule)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
zu: Lawula amazwana kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
zu: Phatha amaplugins

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
zu: Imajini

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
zu: Phawula izibuyekezo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
zu: Phawula uguquko njengoba uthayipha

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
zu: Uhlolo lwe-Martins

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size:
zu: Usayizi wekholamu omkhulu:

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
zu: Imenyu

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
zu: Hlanganisa ngaphezulu

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
zu: Hlanganisa ngezansi

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
zu: Hlanganisa amaseli

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
zu: Hlanganisa kwesobunxele

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
zu: Hlanganisa kwesokudla

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
zu: Hlanganisa ngaphezulu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
zu: Hlanganisa enye idokhumende kudokhumende esebenzayo usebenzisa izimpawu zokubuyekeza

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
zu: Hlanganisa ngezansi

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
zu: Hlanganisa amaseli

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
zu: Hlanganisa kwesobunxele

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
zu: Hlanganisa kwesokudla

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
zu: Hlanganisa neseli engaphezulu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
zu: Hlanganisa neseli engezansi

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
zu: Hlanganisa neseli ekwesobnxele

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
zu: Hlanganisa neseli ekwesokudla

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
zu: Isikhathi sasebusosheni

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
zu: i-Misc.

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
zu: Izitayela eziyinhlanganisela

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
zu: Lungisa...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
zu: Inyanga usuku, unyaka

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
zu: Mikisa iphuzu lokufaka ulimikise endaweni ethize

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
zu: Inyanga. Usuku, unyaka

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
zu: Okuphindaphindiwe

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
zu: Igama

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
zu: Elisha

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
zu: &Izwana elisha

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
zu: Idokhumende entsha

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
zu: Ilebuli yohlu olusha

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
zu: Uhlu olusha 
    Thayipha

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
zu: Olusha oluqalayo 
    Inani

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
zu: Isitayela esisha

note: DLG_Styles_New
en: New...
zu: Elisha...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
zu: Okulandelayo >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
zu: Akukho fayela

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
zu: Akukho ukugoqeka

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
zu: Asikho isitayela esikhethiwe 
     ngakho angeke silungiswe

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
zu: Akutholakalanga mbhalo

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
zu: Lutho

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
zu: Lutho ngaphambili

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
zu: Ukubukeka okujwayelekile

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
zu: Akukho kwisichazimazwi&:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
zu: Izitayela zemibhalo

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns:
zu: Inani lamakholamu:

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
zu: Inani lamakhasi

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
zu: Inani lamakholamu

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
zu: Inani lamakholamu:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
zu: Inani lemigqa:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
zu: Okunezinombolo

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
zu: Uhlu olunezinombolo

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
zu: Ukufakwa kwezinombolo

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
zu: Ukufakwa kwezinombolo:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
zu: Izinombolo

note: DLG_RDF_Query_Column_Object
en: Object
zu: Into

note: DLG_Column_One
en: One
zu: Okunye

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
zu: Vu&la ikhophi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
zu: Vula

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
zu: Vula ithempuleyithi

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
zu: Vula idokhumende ngokwenza ikhophi

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
zu: Vula idokhumende esetshenziswa njalo

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
zu: Vula idokhumende esivele ikhona

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
zu: Vula elinye iwindi ulivulele idokhumende

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
zu: Vula leli dokhumende

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
zu: I-orientation

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
zu: Okunye

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
zu: Kuphele umkhumbulo kuzanywa ukuvula i-%s

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style:
zu: Isitayela sokucaphuna esingaphandle (esiphindwe kabili):

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
zu: Dwebela ngaphezu kwamagama

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
zu: Dwebela okukhethiwe (uguquguqule)

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
zu: Bhala ngaphezulu

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
zu: U&kwakheka

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
zu: K&hipha izibuyekezo

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
zu: Ukunama&thisela okungafakwanga kusakhiwo

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
zu: Ikhasi

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
zu: Ikhasi line&khefu ngaphambili

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
zu: Okungemuva kwekhasi

note: BREAK_Page
en: Page Break
zu: Ikhefu lekhasi

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
zu: U&mbala wekhasi

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
zu: Isithombe sekhasi

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
zu: Iz&inombolo zamakhasi

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
zu: Inombolo yekhasi

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
zu: Inombolo yekhasi neminingwane

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
zu: Izinombolo zamakhasi

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
zu: Uhlelo&miso lwekhasi

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
zu: Uhlelomiso lwekhasi

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
zu: Ikhasi: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
zu: Amakhasi:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
zu: Ukufaka izinombolo emakhasini

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
zu: Usa&yizi wephepha:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
zu: Isigaba

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
zu: Ukubalwa kwezigaba

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
zu: Inkombandlela yesigaba

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
zu: Isibonisokuqala sesigaba

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
zu: Izigaba:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
zu: Kudingeka igama lokungena, leli yidokhumende elibhalwe ngokufihlekileyo‫‫‎​

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
zu: Namathisela

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
zu: Izimvume

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
zu: Isithombe

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
zu: Ucezu lwetebhula

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
zu: Beka ekugcineni kwedokhumende

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
zu: Beka ekugcineni kwengxenye

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement:
zu: Ukubekwa:

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
zu: Indawo

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
zu: Beka kwi-kholamu

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
zu: Beka ekhasini

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
zu: Beka kwi-sigaba

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
zu: Indawo:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
zu: Ok&uthandwayo

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
zu: Izikimu zokuthandwayo

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
zu: Okuthandwayo

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
zu: Isibonisokuqala

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
zu: Bonisa kuqala idokhumende njenge khasi le webhu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
zu: Bonisa kuqala idokhumende ngaphambi kokuyiphrinta

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
zu: Phrinta

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
zu: Phrinta &ngqo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
zu: Isakhiwo sokuphrinta

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
zu: Ukub&ukeka kuqala kokuphrinta

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
zu: Ukubukeka kuqala kokuphrinta

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
zu: Phrinta konke noma ingxenye yedokhumende

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
zu: Phrinta idokhumende

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
zu: Phrinta usebenzisa isishayeli se-PS sangaphakathi

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
zu: Kuphrintwa idokhumende...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
zu: Kuphrintwa ikhasi le-%d kwangu-%d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
zu: Umshicileli

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
zu: Umshicileli:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
zu: B&uyisela

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
zu: I&dokhumende ye-RTL

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
zu: I&sigaba se-RTL

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
zu: I&ngxenye ye-RTL

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
zu: Shintshanisa nge:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
zu: Buyisela emuva ukuthola

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
zu: B&uyisela

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
zu: Ama&fayela wamanje

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
zu: Phinda

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
zu: Phinda uhlele

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
zu: Phinda ukuhlelwa okusanda ukungenziwa

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
zu: Nciphisa noma nweba ukubukeka kwedokhumende

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
zu: Ukuhlobana

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
zu: Ukuhlobana:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
zu: Susa

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
zu: Susa unyaweni

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
zu: Susa unhlokweni

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style:
zu: Susa isici kwisitayela:

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
zu: Susa umugqa oyisihloko

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
zu: Susa umugqa njengesihloko sekhasi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
zu: Susa yonke imininingwane yokubuyekezwa kwedokhumende

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
zu: Susa wonke umlando wedokhumende ovela kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
zu: Susa unyaweni kuleli khasi kwifayela yedokhumende

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
zu: Susa unhlokweni kuleli khasi kwifayela yedokhumende

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
zu: Susa isithombe futhi ugcine ikhophi kubhodi yokunamathiselwa

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
zu: Susa isithombe kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
zu: Susa ibhokisi lombhalo kwidokhumende

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
zu: Susa ushintsho oluphakamisiwe

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
zu: Phinda umugqa njengesihloko

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
zu: Phinda umugqa njengesihloko ekhasini ngalinye elisha

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
zu: Buyisela

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
zu: Buyisela &konke

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
zu: Faka esikhundleni sombhalo ofakwe amazwana ngokuqukethwe kwesichasiselo

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
zu: Faka esikhundleni sombhalo ochaziwe ngombhalo ohlukile

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
zu: Bika &uphazamiso

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
zu: Bika uphazamiso futhi usize i-AbiWord ibe umkhiqizo ongcono

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
zu: Misa kabusha ibha yamathuluzi yamanje yokubukeka ibe ngokwakhona

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
zu: Yenza lesi sithombe usayizi omusha

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
zu: Qala kabusha ukufakwa kwezinombolo ku:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
zu: Qala kabusha ekhasini ngalinye

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
zu: Qala kabusha kwingxenye ngayinye

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
zu: Qala kabusha izinombolo zamakhasi ezingxenyeni ezintsha

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
zu: Qala phansi uhlu olwedlule

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
zu: Gcina lonke ushintsho olwenzeke kudokhumende

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
zu: Buyisela ifayela esimweni ekugcinwe silondoloziwe?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
zu: Buyisela idokhumende esimweni okugcinwe silondoloziwe

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
zu: Buyisela kwi-khophi egciniwe ye-%s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
zu: Ubunikazi besibuyekezo

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
zu: Kwesokudla

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
zu: Uqalo sikhewu langakwesokudla u-[%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
zu: Imajini yangakwesokudla [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
zu: Ithebhu yakwesokudla

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
zu: Ukuqondanisa lwangakwesokudla

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
zu: Qondanisa isigaba ngakwesokudla

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
zu: Ukuphatha kusuka kwesokudla kuya kwesobunxele

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
zu: Amalungelo

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
zu: Amalungelo:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
zu: Umugqa

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
zu: Imigqa &engaphezulu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
zu: Imigqa e&ngezansi

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
zu: I&mibhalo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
zu: B&onisa ubuyekezo

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
zu: H&lukanisa amaseli

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
zu: Gci&na

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
zu: Gcin&a ikhophi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
zu: Gcina

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
zu: Gcina &njenge

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
zu: Gcina i&thempuleyithi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
zu: Gcina njenge

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
zu: Gcina ikhophi yesithombe kubhodi yokunamathiselwa

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
zu: Gcina ushintsho kudokhumende i-%s ngaphambi kokuvala?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
zu: Gcina isithombe esishunyekiwe

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
zu: Gcina idokhumende

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
zu: Gcina idokhumende njenge thempuleyithi

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
zu: Gcina idokhumende ngaphansi kwegama elihlukile

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
zu: Gcina idokhumende ngaphandle kokushintsha igama lamanje

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
zu: Gcina isithombe esikhethiwe kwifayela

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
zu: Gcina kwifayela

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale
zu: Isikali

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
zu: Sesha usuzo olumayelana...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
zu: Imizuzwana ephakathi kokuvuselelwa

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
zu: Imizuzwana elandela i-epoch

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
zu: Amakhefu wesigaba

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
zu: Bona umlando wedokhumende yamanje

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
zu: Khetha

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
zu: Khetha k&onke

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
zu: Khetha iseli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
zu: Khetha ikholamu

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
zu: Khetha ifonti

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
zu: Khetha ubuyekezo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
zu: Khetha umugqa

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
zu: Khetha itebhula

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
zu: Khetha ibhokisi lombhalo

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
zu: Khetha isithombe kufayela

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
zu: Khetha ibhokisi lombhalo

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
zu: khetha idokhumende yonke

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
zu: Ukukhethwa

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
zu: Uhlamvu lomusho

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
zu: Hlukanisa izinto zetebhula ngamakhefana

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
zu: Hlukanisa izinto zetebhula ngamakhefana namathebhu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
zu: Hlukanisa izinto zetebhula ngamathebhu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
zu: Hlukanisa ngamakhefana

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
zu: Hlukanisa ngamakhoma namathebhu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
zu: Hlukanisa ngamathebhu

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
zu: Misa

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
zu: Misa u&limi

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
zu: Misa amanani wakhona

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
zu: Misa isithombe

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
zu: Misa isithombe esibekiwe

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
zu: Misa ukugoqwa kombhalo

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
zu: Misela ikhasi lakho isithombe njengokungemuva

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
zu: Misa indlela ephethe yedokhumende ku-RTL

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
zu: Misa indlela ephethe kumugqa ye-RTL

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
zu: Misa indlela ephethe yesigaba ku-RTL

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
zu: Misa izakhiwo ze-methadatha

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
zu: Misa ithebhu entsha

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
zu: Misa okungasiyisithombe

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
zu: Misa izintandokazi

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
zu: Misa izimiso zethebhu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
zu: Misa uhlobo nezitayela zetebhula lokuqukethwe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
zu: Misa izinhlobo zonyaweni namagama wokuphetha

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
zu: Misa izinhlono zonhlokwana nonyaweni

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
zu: Misa lomugqa njengesihloko

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
zu: Misa lomugqa njengesihloko kulelo nalelo khasi

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
zu: Misa lesi sithombe ukuze sibekwe

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
zu: Misa izintandokazi zakho zokupeletwa

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
zu: Hlela imininingwane enjengosayizi wekhasi kanye namamajini wedokhumende yakho

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
zu: Ukhiye oyindlela esheshayo

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
zu: Bonisa

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
zu: Bonisa isi&dwebi

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
zu: Bonisa konke

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
zu: Bonisa izimpawu zo&kwakhiwa

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
zu: Bonisa idokhumende &ngaphambi kwezibuyekezo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
zu: Bonisa idokhumende &ngemumva kwezibuyekezo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
zu: Bonisa idokhumende ngemumva kwezibuyekezo &ezedlule

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
zu: Bonisa uhlu oluphelele lwamadokhumende

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
zu: Bonisa noma fihla izidwebi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
zu: Bonisa noma fihla ibha yesimo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
zu: Bonisa noma fihla ibha yethuluzi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
zu: Bonisa ukubuyekezwa okukhona kudokhumende

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
zu: Bonisa ukuthi idokhumende libonakala kanjani ngemuva kobuyekezo lwangaphambilini

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
zu: Bonisa ukuthi idokhumende libonakala kanjani ngemuva kobuyekezo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
zu: Bonisa ukuthi idokhumende ibonakala kanjani ngaphambi kobuyekezo

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
zu: Bonisa...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
zu: Bonisa/fihla izichasiso

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
zu: Bonisa/fihla izimpawu zokwakheka

note: TB_Simple
en: Simple
zu: Okulula

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
zu: Ibha yethuluzi elula

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
zu: Okukodwa

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
zu: Ukushiya isikhala okukodwa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
zu: Ukushiya isikhala okukodwa

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
zu: Ukutomulwa okunobuhlakani

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
zu: Hlu&nga itebhula

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
zu: Amanye amaphutha kuhlanganwe nawo ngenkathi kuhanjiswa.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
zu: Hlunga amakholamu ngendlela ekhuphukayo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
zu: Hlunga amakholamu ngendlela ekhuphukayo kususelwa kumugqa okhethiwe

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
zu: Hlunga amakholamu ngendlela eyehlayo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
zu: Hlunga amakholamu ngendlela eyehlayo kususelwa kumugqa okhethiwe

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
zu: Hlunga imigqa ngendlela ekhuphukayo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
zu: Hlunga imigqa ngendlela ekhuphukayo kukholamu ekhethiwe

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
zu: Hlunga imigqa ngendlela eyehlayo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
zu: Hlunga imigqa ngendlela eyehlayo kukholamu ekhethiwe

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
zu: Hlunga itebhula

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
zu: Umthombo:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column:
zu: Isikhala ngemuva kwekholamu:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
zu: Isikhala ngaphambili: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
zu: Isikhala ngaphambili: okungelutho

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
zu: shiya iskhala

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
zu: ukuhlolwa kwezipelo

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
zu: hlola izipelo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
zu: hlola izipelo emubhalweni

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
zu: upelo

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
zu: upelo nezinketho

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
zu: Hlukanisa itebhula

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
zu: Hlukanisa amaseli

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
zu: Hlukanisa itebhula

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
zu: Hlukanisa amaseli

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
zu: Hlukanisa phakathi

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
zu: Hlukanisa esayidini elisezansi

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
zu: Hlukanisa esayidini langasesinxeleni

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
zu: Hlukanisa esayidini langakwesokudla

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
zu: Hlukanisa esayidini langaphezulu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
zu: Hlukanisa kuzo zonke izikhawulisi ngaphandle kwezikhala

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
zu: Hlukanisa kuzo zonke izikhawulisi zamagama ngisho nezikhala

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
zu: Hlukanisa umbhalo kokhefana namathebhu

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
zu: Hlukanisa umbhalo ezikhaleni,kokhefana naku mathebho

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
zu: Hlukanisa leli seli

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
zu: uhla lwezikwele

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
zu: isitayela

note: TB_Standard
en: Standard
zu: mile

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
zu: indawo yamathuluzi emile

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
zu: uhla lwezinkanyezi

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
zu: Qala ku:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
zu: Qala uhla olusha

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
zu: Qala uhlwana

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
zu: Qala isibuyekezo esisha

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
zu: Qala isibuyekezo esisha

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
zu: Qala isibuyekezo esihlukile kwesikhona manje

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
zu: izibalo:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
zu: Misa uhlu lwamanje

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
zu: Ukuhliki&hla

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
zu: Ukuhlikihla

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
zu: Ukuhlikihla okuphuma kokukhethiwe (ukuguquguquka)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
zu: Owenza izita&yela

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
zu: isitayela

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
zu: Igama lesitayela -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
zu: Igama lesitayela:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type:
zu: Uhlobo lwesitayela:

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph:
zu: Isitayela sebinza elilandelayo:

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
zu: Igama lesitayela alikwazi ukungabhalwa lutho

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
zu: Isitayela:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
zu: Izitayela

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
zu: Owenza izitayela

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
zu: Umenzi:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
zu: Umbhalwana

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
zu: Izi&hlongozo:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
zu: Hlongoza kususelwa kusichazimagama esi&ngundoqo

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
zu: Phelelisa ikholamu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
zu: Phelelisa umugqa

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
zu: Phelelisa itebhula yekholamu

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
zu: Phelellisa itebhula yomugqa

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
zu: Isifinyezo

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
zu: Umbhalo &ophezulu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
zu: Umbalo ophezulu

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
zu: Up&hawu

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
zu: Uphawu

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
zu: It&ebhula

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
zu: Ukumiswa kwethebhu [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
zu: Indawo yokumiswa kwethebhu:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
zu: Ukumiswa kwethebhu kuzosulwa:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
zu: Itebhula

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
zu: Usayizi wetebhula

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
zu: Ibha yethuluzi letebhula

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
zu: Itebhula yokuqukethwe

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
zu: Itebhula yokuqukethwe yelebuli yohlu

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
zu: Ikhasi letebhula yokuqukethwe

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
zu: Amathebhu

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
zu: Amathebhu nokufakwa kwezinombolo kumakhasi

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
zu: Ukwakhiwa kom&bhalo

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
zu: Umbhalo

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
zu: Umbhalo &ongemuva:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
zu: Umbhalo &ongaphambili:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
zu: Ukuqondiswa kombhalo:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
zu: Ibhokisi lombhalo

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
zu: Ukugoqeka kombhalo

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
zu: Ukugoqwa kombhalo

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
zu: Umbhalo nesithonjana

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
zu: Amamajini akhethiwe makhulu kakhulu ukuthi afakwe kwikhasi.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
zu: Ulimi lokusetshenziswa kubonwa komsebenzisi okusha kuzoqala ukusebenza ngesikhathi esilandelayo uma uqala uhlelo lokusebenza

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
zu: Ukuhlolwa kokupeletwa akuphelele.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
zu: Umbhalo okumele isixhumanisi sinamathiselwe kuwo kumele ube phakathi kwesigaba esisodwa.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
zu: Usuku oluphakathi kwesonto

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
zu: Ukujiya:

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
zu: Lolu phawu lokubekiswa seluvele lukhona. Ungathanda ukushintshanisa uphawu lokubekisa obeluvele lukhona nalolu olusha?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
zu: Lolu shintsho luzokwenzeka uma uqala kabusha i-AbiWord noma udala idokhumende entsha.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
zu: Le dokhumende iqukethe ukubuyekeza olufihliwe manje ekubukweni. Sicela ubone ukudokhumendwa kwe-AbiWord ukuze uthole imininingwane yokusebenza ngokubuyekeza.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
zu: Lesi sitayela asikho 
     ngakho angeke silungiseke

note: DLG_Column_Three
en: Three
zu: Okuthathu

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
zu: Hlikihla uhlu

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
zu: Indawo yesikhathi

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
zu: Isihloko

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
zu: Inhlamvu yesihloko

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
zu: Isihloko:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
zu: Izindawo zamathuluzi

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
zu: Phezulu

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
zu: Imajini ephezulu [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
zu: Umugqa ophezulu

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
zu: Uhlu olungunxantathu

note: DLG_Column_Two
en: Two
zu: Okubili

note: DLG_Styles_List
en: Type
zu: Uhlobo

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
zu: Uhlobo:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
zu: UFELEBA

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
zu: Dwebela

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
zu: Dwebela okukhethiwe (uguquguqule)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
zu: Susa okwenzile

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
zu: Susa ukuhlela

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
zu: Vuselela

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
zu: Buyekeza amazwana

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
zu: Uhlu lofeleba

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
zu: Uhlu lwe-Roman lofeleba

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
zu: Sebenzisa uhlelo lwe-RTL

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
zu: Sebenzisa isitayela esinobuhlakani bezitomuli

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
zu: Sebenzisa ukwakheka okuyi-glyph yesiHebheru

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
zu: Okusetshenziswa kubonwa

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
zu: Ulimi lokusetshenziswa kubonwa

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
zu: Izitayela ezichazwe ngumsebenzisi

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
zu: Amathebhu achazwe ngumsebenzisi

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
zu: Izitayela ezichazwe ngumsebenzisi

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
zu: Uguquko

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
zu: Ukubuka

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
zu: Buka umlando wedokhumende

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
zu: Buka idokhumende ngendlela yeskrini esigcwele

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
zu: Buka le dokhumende

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
zu: Buka amathiphu wethuluzi

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
zu: Buka...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
zu: Okubonakalayo

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
zu: Isexwayiso: uphawu lokubekisa olinikezile [%s] alikho.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
zu: Isakhiwo sewebhu

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
zu: Ini ye-hath God Wrought

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
zu: nokunezelwa:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
zu: Isibalo samagama

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
zu: Ukucubungulwa kwamagama

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
zu: Amagama (abekho onyaweni/amazwana wokuphetha):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
zu: Amagama ANGO&FELEBA

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
zu: Amagama anezinom&bolo

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
zu: Amagama:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
zu: Iphutha lokubhala ngenkathi kuzanywa ukonga i-%s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
zu: Uguqule indlela yokuqondisa yakhona.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
zu: Uguqule indlela yokuqondisa.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
zu: Kumele ukhethe ingxenye yedokhumende ngaphambi kokufaka isixhumanisi.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
zu: Kumele ukhethe ibanga kusukela ku-1 kuya ku-120 ngopkwemvamisa yokugcina ngokuzenzakalela

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
zu: Izinguquko zakho zizolahleka uma ungazilondolozi.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
zu: Lwiza

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
zu: Lwizela ku-&100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
zu: Lwizela ku-&200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
zu: Lwizela ku-&50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
zu: Lwizela ku-&75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
zu: Lwizela ku-100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
zu: Lwizela ku-200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
zu: Lwizela ku-50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
zu: Lwizela ku-75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
zu: Lwizela kububanzi bekhasi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
zu: Lwizela kukhasi lonke

note: DLG_Options_Label_CustomDict
en: custom.dic
zu: Isichazamanzi sokuzenzela

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
zu: usuku/inyanga/unyaka

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
zu: iznhlamvu ezincane

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
zu: imizuzu

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
zu: inyanga/usuku/unyaka

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
zu: Inhlamvu eguquguqukayo

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
zu:  ku

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
zu: I-%s inguhlelo lokusebenza elingumthombo ovulelekile elilayisenswe ngaphansi kwe-GNU GPL.
    Ukhululekile ukuthi ungaphinda usabalalise lolu hlelo lokusebenza.

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
zu: &Ububanzi bekhasi

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
zu: &Ukubekwa

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
zu: &Hlela ulimi

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
zu: &Lonke ikhasi

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
zu: Ukugoqwa

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
zu: (Lutho)

note: LANG_0
en: (no proofing)
zu: (akukho ukulinga)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
zu: (uhlolo lweqiwe)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
zu: Uhla lwemibhalo kugama lomzila elinikeziwe alitholakali.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
zu: Umphathi we-plugin ye-AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
zu: I-AbiWord ayikwazi ukuthola ifayela lesipelingi i-%s.dll
    Sicela ulayishe ungenise futhi ufake i-Aspell eve;a ku-http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
zu: I-AbiWord ayikwazi ukubuyisela ngokugcwele uguquko i-%d lwedokhumende ngoba imininingwane yoguquko ayiphelele.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
zu: I-AbiWord ayikwazi ukubuyisela uguquko i-%d lwedokhumende ngoba imininingwane yoguquko ayitholakali.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
zu: I-AbiWord: Ukuhlola kuqala kokuphrinta

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
zu: Mayelana ne-%s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
zu: Ama-plugins asebenzayo

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
zu: isiBhunu

note: LANG_AK_GH
en: Akan
zu: i-Akan

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
zu: i-Albanian

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
zu: Konke (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
zu: Imibhalo yonke

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
zu: Wonke amafayela ezithombe

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
zu: Vumela ukuphawulwa okungaphezulu kusikhala segama le-AWML

note: LANG_AR
en: Arabic
zu: isi-Arabhu

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
zu: isi-Arabhu (Egypt)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
zu: isi-Arabhu (Saudi Arabia)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
zu: isi-Arabhu, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
zu: isi-Arabhu, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
zu: isi-Arabhu, Windows Code Page 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
zu: isi-Armenian

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
zu: isi-Armenian, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
zu: isi-Assamese

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
zu: Faka isiphawuli senkombandlela ngokuzenzakalela

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
zu: Buyekeza ngokuzenzakalela

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
zu: Iqagulwe ngokuzenzakalela

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
zu: Buyekeza ngokuzenzakalela

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
zu: Amadokhumende atholakalayo:

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
zu: Izilimi ezitholakalayo:

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
zu: isi-Baltic, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
zu: isi-Baltic, Windows Code Page 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
zu: isi-Basque

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
zu: isi-Belarusian

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
zu: isi-Belarusian, Latin

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
zu: isi-Bengali

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
zu: Okumnyama nokumhlophe

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
zu: Vimba umbhalo

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
zu: Okutshekile ngokugqama

note: LANG_BR_FR
en: Breton
zu: isi-Breton

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
zu: Yakha izinketho: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
zu: Idokhumende yokwakha:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
zu: isi-Bulgarian

note: DLG_Cancel
en: Cancel
zu: Khansela

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
zu: isi-Catalan

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
zu: i-Central European, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
zu: i-Central European, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
zu: i-Central European, Windows Code Page 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
zu: Shintsha ulimi uma ushintsha ikhibhodi

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
zu: Isihloko sesahluko

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
zu: isiShayina (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
zu: isiShayina (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
zu: isiShayina (Singapore)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
zu: isiShayina (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
zu: isiShayina esenziwe sabalula, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
zu: isiShayina esenziwe sabalula, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
zu: isiShayina esenziwe sabalula, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
zu: isiShayina esenziwe sabalula, Windows Code Page 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
zu: isiShayina esiyisiko, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
zu: isiShayina esiyisiko, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
zu: isiShayina esiyisiko, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
zu: isiShayina esiyisiko, Windows Code Page 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
zu: Khetha idokhumende ohlwini:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
zu: Susa okungemuva

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
zu: Umdwebo

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded.
zu: Umdwebo awulayishekanga.

note: DLG_Close
en: Close
zu: Vala

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
zu: Vala &ngaphandle kokugcina

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
zu: Hlanganisa

note: DLG_UP_Color
en: Color
zu: Umbala

note: DLG_Compare
en: Compare
zu: Qhathanisa

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
zu: Okuqukethwe:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
zu: Okuqukethwe 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
zu: Okuqukethwe 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
zu: Okuqukethwe 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
zu: Okuqukethwe 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
zu: Unhlokweni wokuqukethwe

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
zu: Amakhophi:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
zu: isi-Coptic

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
zu: isi-Cornish

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
zu: isi-Corsican

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
zu: Ayikwazi ukwenza i-plugin isebenze/ukuyilayisha

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
zu: Ayikwazi ukwenza i-plugin ingasebenzi

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
zu: Ayikwazi ukulayisha isichazimagama solimi i-%s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
zu: Yakhiwe

note: DLG_History_Created
en: Created:
zu: Yakhiwe:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
zu: isi-Croatian

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
zu: isi-Croatian, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
zu: isi-Cyrillic, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
zu: isi-Cyrillic, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
zu: isi-Cyrillic, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
zu: isi-Cyrillic, Windows Code Page 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
zu: isi-Czech

note: LANG_DA_DK
en: Danish
zu: isi-Danish

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
zu: Yenza wonke ama-plugins angasebenzi

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
zu: Yenza i-plugin ingasebenzi

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
zu: Yazisa njenge- XML (uguquko 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
zu: Ulimi lwakhona:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
zu: Uyafuna ukususa lesisithonjana endaweni yamathuluzi?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
zu: Uqhathaniso lombhalo

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
zu: Imininingwane yedokhumende

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
zu: Umlando wedokhumende

note: DLG_History_Path
en: Document name:
zu: Igama ledokhumende:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
zu: Amadokhumende aqhathanisiwe

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
zu: Isikhathi sokuhlela:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects:
zu: Imiphumela:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
zu: Shumeka (CSS) isitayela seshidi

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
zu: Shumeka amafonti

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
zu: Shumeka izithombe kuma-URLs (Base64-okushunyekiwe)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
zu: Ukushumeka

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
zu: Ukushumeka:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
zu: Izwana lokuphetha

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
zu: Okubhekwayo kwi-zwana lokuphetha

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
zu: Umbhalo wezwana lokuphetha

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
zu: isiNgisi (Australia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
zu: isiNgisi (Canada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
zu: isiNgisi (Ireland)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
zu: isiNgisi (New Zealand)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
zu: isiNgisi (iNingizimu Afrika)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
zu: isiNgisi (UK)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
zu: isiNgisi (US)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
zu: Faka igama lokungena

note: LANG_EO
en: Esperanto
zu: isi-Esperanto

note: LANG_ET
en: Estonian
zu: isi-Estonian

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
zu: Thekelisa ifayela

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
zu: Thekelisa njenge-HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
zu: Thekelisa ngemiyalelo ye-PHP

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
zu: isi-Farsi

note: DLG_UP_File
en: File
zu: Ifayela

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
zu: Ifayela selivele likhona. Libhale ngaphezulu ifayela u-'%s'?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
zu: Ifayela lokuqopha ukuhlelwa:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
zu: Ifayela lokuthatha indawo yokuhlelwa:

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
zu: Qedela

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
zu: Unyaweni

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
zu: Okubhekwayo kombhalo okunyaweni

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
zu: Umbhalo ongunyaweni

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
zu: Imininingwane engaphezulu: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
zu: isi-French (Belgium)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
zu: isi-French (Canada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
zu: isi-French (France)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
zu: isi-French (Switzerland)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
zu: isi-Frisian

note: DLG_UP_From
en: From:
zu: Isuka:

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
zu: isi-Georgian

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
zu: i-Akhademi, yase-Georgian

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
zu: i-Georgian, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
zu: isiJalimane (Austria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
zu: isiJalimane (Germany)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
zu: isiJalimane (Switzerland)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
zu: i-Grayscale

note: LANG_EL_GR
en: Greek
zu: isiGriki

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
zu: isiGriki, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
zu: isiGriki, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
zu: isiGriki, Windows Code Page 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
zu: izinketho ze-HTML zokuthekelisa

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
zu: isi-Hausa (Niger)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
zu: isi-Hausa (Nigeria)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
zu: isi-Hawayi

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
zu: Isihloko 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
zu: Isihloko 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
zu: Isihloko 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
zu: Isihloko 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
zu: isi-Hebheru

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
zu: isi-Hebheru, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
zu: isi-Hebheru, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
zu: isi-Hebheru, Windows Code Page 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
zu: Ubude:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
zu: Ubude:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
zu: Okufihlakele

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
zu: Umbala wokugqamisa

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
zu: isi-Hindi

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
zu: isi-Hungarian

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
zu: isi-Icelandic

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
zu: isi-Icelandic, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
zu: Isivezi:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
zu: Isibonisi zici sezithombe

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
zu: Isithombe sintanta ngaphezulu kombhalo

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
zu: Isithombe sibekwe emgqeni (akukho ukugoqwa kombhalo)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
zu: Landa ifayela

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
zu: Ilanda idokhumende...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
zu: isi-Indonesian

note: XIM_Methods
en: Input Methods
zu: Izindlela zokufakwa

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
zu: Faka into engashumekwa

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
zu: Faka ifayela lento engashumekwa:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
zu: Faka ifayela

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
zu: Faka ifayela le-Math

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
zu: Faka ifayela le-MathML:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
zu: Faka itebhula elisha

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
zu: Faka isithombe

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
zu: Faka uphawu

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
zu: Faka i-plugin entsha

note: LANG_IA
en: Interlingua
zu: isi-Interlingua

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
zu: isi-Inuktitut

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
zu: Igama lomzila elingavumelekile.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
zu: isi-Irish

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
zu: isi-Japanese

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
zu: isi-Japanese, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
zu: isi-Japanese, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
zu: isi-Japanese, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
zu: isi-Japanese, Windows Code Page 932

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
zu: isi-Kannada

note: LANG_KO
en: Korean
zu: isi-Korean

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
zu: isi-Korean, EUC-KR

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
zu: isi-Korean, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
zu: isi-Korean, Windows Code Page 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
zu: isi-Kurdish

note: LANG_LO_LA
en: Lao
zu: isi-Lao

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
zu: Ugcino lokugcina:

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
zu: isi-Latvian

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
zu: isi-Lithuanian

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art...
zu: Kulayishwa umdwebo...

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
zu: Izinhlamvu ezincane

note: LANG_MK
en: Macedonian
zu: isi-Macedonian

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
zu: Yenzela okwakhona kwedokhumende

note: LANG_MS_MY
en: Malay
zu: isi-Malay

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
zu: isi-Maori

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
zu: isi-Marathi

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
zu: isi-Marshallese (Marshall Islands)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
zu: isi-Marshallese (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
zu: Hlanganisa

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
zu: isi-Mongolian

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
zu: Igama:

note: DLG_MB_No
en: No
zu: Cha

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
zu: Akukho sithombe

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
zu: Ayikho i-plugin ekhethiwe

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
zu: Okujwayelekile

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
zu: Ayitholakali

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
zu: Isihloko esinenombolo 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
zu: Isihloko esinenombolo 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
zu: Isihloko esinenombolo 3

note: DLG_OK
en: OK
zu: KULUNGILE

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
zu: i-Occitan

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
zu: Vula ifayela

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
zu: Vula ifayela njenge &nhlobo:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
zu: Amadokhumende avuliwe

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
zu: Okunye...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
zu: Ip&hesenti:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
zu: Ububanzi bekhasi

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
zu: Amabanga wekhasi:

note: LANG_PS
en: Pashto
zu: isi-Pashto

note: DLG_Password_Password
en: Password:
zu: Igama lokungena:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
zu: Umbhalo ocacile

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
zu: Uhlu lwe-plugin

note: LANG_PL_PL
en: Polish
zu: isi-Polish

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
zu: isi-Phuthukezi (Brazil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
zu: isi-Phuthukezi (Portugal)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
zu: Misa ngokuhlobana nekholamu yaso

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
zu: Misa ngokuhlobana nekhasi laso

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
zu: Misa ngokuhlobana nesigaba esiseduzane

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
zu: Londoloza ukukalwa kokubukeka

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
zu: Isibonisokuqala sesithombe

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
zu: Phrinta kwifayela

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
zu: Phrinta ifayela njenge &nhlobo:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
zu: Phrinta kwi:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
zu: Phrinta ku:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
zu: Iphrinta

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
zu: Umyalelo wokuphrinta:

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
zu: isi-Quechua

note: ReadOnly
en: Read-Only
zu: Funda kuphela

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
zu: Qopha ukuhlelwa kwifayela

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
zu: Okujwayelekile

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
zu: Ubudlelwano:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
zu: Phinda udlale ukuhlelwa kwifayela

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
zu: Buyisela esimweni

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
zu: Buyisela esimweni izilungiselelo

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
zu: Imiphumela

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
zu: isi-Romani

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
zu: isi-Romani, Macintosh

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
zu: Isampula

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
zu: isi-Sardinian

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
zu: Gcina ifayela njenge

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
zu: Gcina izilungiselelo

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
zu: Gcina ifayela njenge &nhlobo:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
zu: Umbhalo:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
zu: Isihloko sengxenye

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
zu: Khetha ukushunyekwa:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
zu: Khetha izinketho ze-HTML zokuthekelisa:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
zu: Khetha ulimi:

note: LANG_SR
en: Serbian
zu: isi-Serbian

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
zu: Misa ulimi

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
zu: Misa kungabikhona mbala wokugqamisa

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
zu: Usayizi:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
zu: isi-Slovak

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
zu: isi-Slovenian

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
zu: Izinhlamvu ezincane

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
zu: isi-Spanish (Mexico)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
zu: isi-Spanish (Spain)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
zu: Ukugoqwa kombhalo okuyisikwele

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
zu: Izitayela:

note: LANG_SW
en: Swahili
zu: isi-Swahili

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
zu: isi-Swedish

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
zu: Izimpawu

note: LANG_SYR
en: Syriac
zu: isi-Syriac

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
zu: isi-Tagalog

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
zu: isi-Tamil

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
zu: isi-Telegu

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
zu: Umbala wombhalo

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
zu: Umbhalo ugoqwe kuzinhlangothi zomabili zesithombe

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
zu: Umbhalo ugoqwe ngakwesokunxele sesithombe

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
zu: Umbhalo ugoqwe ngakwesokudla sesithombe

note: LANG_TH_TH
en: Thai
zu: isi-Thai

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
zu: isi-Thai, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
zu: isi-Thai, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
zu: isi-Thai, Windows Code Page 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
zu: Uhla lwemibhalo i-'%s' luvikelwe ekubhalweni.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
zu: Lesi sinezelo sefayela esinikeziwe asihambisani nohlobo lwefayela elikhethiwe. Ingabe ufuna ukusebenzisa leli gama noma kunjalo?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
zu: Inguqulo eseduzane engabuyiseleka esimweni ngokuphelele ingu-%d. Ungathanda ukubuyisela esimweni lolu guquko okungenani? Ukuze unuyisele kancane uguquko i-%d chofoza u-Cha.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
zu: Uchungechunge lokuphoqa ukuphrinta aluvumelekile.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
zu: Lo msebenzi awukwazi ukususwa. Uqinisekile ukuthi uyafuna ukuqhubeka?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
zu: Ukugoqwa kombhalo okuqinile

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
zu: Uma usafuna ukuqhubeka, chofoza u-KULUNGILE.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
zu: Ukuyeka ukuzama ukubuyisela, chofoza ukhansela.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
zu: isi-Turkish

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
zu: isi-Turkish, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
zu: isi-Turkish, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
zu: isi-Turkish, Windows Code Page 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
zu: Uhlobo lokuqoqwa kwemibhalo

note: ENC_WEST_ASCII
en: US-ASCII
zu: i-US-ASCII

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
zu: isi-Ukrainian

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
zu: isi-Ukrainian, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
zu: isi-Ukrainian, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
zu: i-Unicode UCS-2 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
zu: i-Unicode UCS-2 Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
zu: i-Unicode UCS-4 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
zu: i-Unicode UCS-4 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
zu: i-Unicode UTF-16 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
zu: i-Unicode UTF-16 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
zu: i-Unicode UTF-32 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
zu: i-Unicode UTF-32 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
zu: i-Unicode UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
zu: i-Unicode UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
zu: Okungenasihloko%d

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
zu: Usonhlamvukazi

note: LANG_UR
en: Urdu
zu: isi-Urdu

note: LANG_UR_PK
en: Urdu (Pakistan)
zu: isi-Urdu (Pakistan)

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
zu: isi-Uzbek

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
zu: Umlando woguquko

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
zu: Uguquko:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
zu: Uguquko: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
zu: isi-Vietnamese

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
zu: isi-Vietnamese, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
zu: isi-Vietnamese, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
zu: isi-Vietnamese, Windows Code Page 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
zu: Buka idokhumende

note: DLG_MW_Activate
en: View:
zu: Buka:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
zu: isi-Welsh

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
zu: isi-Western European, DOS/Windows Code Page 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
zu: isi-Western European, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
zu: isi-Western European, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
zu: isi-Western European, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
zu: isi-Western European, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
zu: isi-Western European, Windows Code Page 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
zu: Lonke ikhasi

note: DLG_Image_Width
en: Width:
zu: Ububanzi:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
zu: Ububanzi:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
zu: Yebo

note: LANG_YI
en: Yiddish
zu: isi-Yidishi

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
zu: Kufanele ugcine ushintsho kwidokhumende i-%s ngaphambi kokuthi uqhubeke. Gcina manje?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
zu: Lwizela ku

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
zu: _Cha

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
zu: _Yebo

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
zu: okungafani

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
zu: okuhlukanayo ngemuva kwendawo yedokhumende %d

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
zu: ehlukanayo emuva kwenguquko engu-%d ye-%s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
zu: okufana ncamashi

note: DLG_Unit_inch
en: inch
zu: iyintshi

note: DLG_Unit_pica
en: pica
zu: i-pica

note: DLG_Unit_points
en: points
zu: amaphoyinti

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
zu: izihlobo

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
zu: okungahlobene
