AbiWord 2.9 - en to mg translation catalogue (845 entries)

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
mg:  Fanaraham-potoana madeha ho azy

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
mg: % n'y haben'ny tsotra

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
mg: &Mombamoba %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
mg: &Ekeo ny famerenana

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
mg: &Ampio

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
mg: &Hamarino amin'ny:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
mg: &Filaharana

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
mg: &Jiaby

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
mg: &Ampiharo

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
mg: &Ao amin'ny:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
mg: &Fanamarinana mandeha ho azy

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
mg: H&amarinina ho azy ny tabilao

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
mg: &Mampirina ho azy ny foto-kevitra

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
mg: &Taloha:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
mg: &Matevina

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
mg: A&mbany:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
mg: &Vikina

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
mg: &Efitra

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
mg: &Efitra maro

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
mg: A&nivo

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
mg: &Soloy

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
mg: &Klipy Ara

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
mg: &Akatony

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
mg: &Tsanganana

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
mg: &Vikin-tsanganana

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
mg: &Tsanganana

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
mg: Am&pitahao ireo vondron-tahiry

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
mg: A&dikao

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
mg: &Foto-kevitra ankehitriny

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
mg: &Fafao

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
mg: Fafao ny fi&raisam-be

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
mg: &Diksionary...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
mg: M&panamarika zotra

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
mg: &Vondron-tahiry

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
mg: Avondrony ny &tantara

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
mg: &Hôka

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
mg: Aza tapah&ina ny teny

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
mg: &Fanontàna

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
mg: Atontay ny fi&raisam-be

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
mg: &Naoty

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
mg: Taki&la mivady

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
mg: S&ehatra

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
mg: &Sehatra maro

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
mg: &Sehatra maro:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
mg: &Tahiry

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
mg: &Fanitarana tahiry:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
mg: &Karohy

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
mg: &Manaraka

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
mg: &Endrin-tsoratra

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
mg: &Faram-pejy:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
mg: &Tratraro

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
mg: &Manana ny loha teny

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
mg: &Loham-pejy sy faram-pejy

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
mg: &Loham-pejy/Faram-pejy

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
mg: &Loham-pejy:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
mg: &Hahavo:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
mg: &Fanampiana

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
mg: Ta&kony ny lahatsoratra

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
mg: &Betsaka diso ireo teny ireo

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
mg: &Rohy be

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
mg: &Lalovy

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
mg: &Lalovy daholo

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
mg: &Kisarisary

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
mg: &Afaro ireo fandahan-teny

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
mg: &Mandova ny

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
mg: &Mitsetaka

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
mg: &Heba:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
mg: M&andry

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
mg: &Vikina ho amin'ny rohy be

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
mg: &Hamarino

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
mg: &Andalana miaraka

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
mg: &Mitsivalana

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
mg: &Fiteny

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
mg: An&kavia

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
mg: &Soratra miankavanana

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
mg: An&kavia:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
mg: &Hidio ny filaharana

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
mg: &Atambaro ny taratasy

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
mg: &Sehatra famoronana mailaka

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
mg: &Hazony ny tantaro feno

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
mg: &Mariho ireo famerenana eo am-panoràtana

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
mg: &Hajao ny endrika

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
mg: &Forony ireo efitra

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
mg: &Vondron-tahiry be be kokoa

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
mg: &Anarana:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
mg: &Vaovao

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
mg: Hôka &vaovao

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
mg: &Fampiasana habe vaovao

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
mg: &Pejy manaraka

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
mg: &Tsotra

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
mg: &Laharana:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
mg: &Karazana tolo-bonona:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
mg: P&ejy tsy ankasa

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
mg: &Sokafy

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
mg: &Sokafy

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
mg: Voa&tsipika ambony

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
mg: &Sakany

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
mg: &Vikim-pejy

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
mg: &Fanisàna pejy:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
mg: &Paragrafy

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
mg: &Apetaho

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
mg: &Sary

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
mg: &Zanakasina

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
mg: &Mitsangana

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
mg: &Printy

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
mg: Ataovy &printy ny filaharana

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
mg: &Hiala

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
mg: &Avereno

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
mg: La&vo ny famerenana

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
mg: &Soloy

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
mg: &Fiverenana am-boalohany

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
mg: &Miverena amin'ny filaharana efa vonona

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
mg: &Ireo fameranana

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
mg: Anka&vanana

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
mg: Soratra mian&kavia

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
mg: An&kavanana:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
mg: &Laharana

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
mg: Fitsipika &mitsanganana

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
mg: &Ampirimo

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
mg: &Ampirimo ato ny sary

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
mg: &Ampirimo ny takilakala

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
mg: &Karohy ao amin'ny fanampiana

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
mg: Mi&safidiàna

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
mg: &Misafidiàna famerenana

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
mg: &Tantara

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
mg: &Fitoeran'ny toetra

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
mg: &Manokana:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
mg: &Tsipelina

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
mg: A&tomboy amin'ny:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
mg: &Fitoeran'ny toetra

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
mg: &Famantarana

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
mg: &Fafao ny laharan'andalana

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
mg: A&kisaho ny lohany:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
mg: &Tabilao

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
mg: F&ikisahana

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
mg: &Fikisahana...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
mg: Fit&oeran'ny fitaovana

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
mg: Fita&ovana

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
mg: A&mbony:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
mg: Ireo &karazany

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
mg: Ireo &karazany:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
mg: &Voatsipika

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
mg: &Foano

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
mg: Ireo &venty:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
mg: Fam&pisehoana

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
mg: &Ala

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
mg: &Pejy manontolo

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
mg: &Teny manontolo

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
mg: &Soroy ny mpitovo sy ny kamboty

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
mg: &Sakany:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
mg: &Fanisàna teny

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
mg: (Ireo famerenana azo hita)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
mg: (tsy misy soso-kevitra)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
mg: (tsy misy)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
mg: 1 Tsanganana

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
mg: Elanelàno 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
mg: Elanelàno 1.5

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
mg: Elanelàno 1,5

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
mg: 2 Tsangànana

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
mg: 3 Tsangànana

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
mg: << &Teo aloha

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
mg: Mano&ro fanitsiana lalandava

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
mg: Vita ny fanamarinana ny famentànana nataon'ny AbiWord.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
mg: Vitan'ny AbiWord ny fitadiavana ny tahiry ary nosoloiny ny %d.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
mg: Vitan'ny AbiWord ny fitadiavana ny tahiry.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
mg: Mombamomba ny G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
mg: Mombamomba ny GNOME Office project

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
mg: Ekeo ny fanovàna aroso

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
mg: Ampio iray ny tsanganana hitsahina amin'ny tabilao

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
mg: Ampio iray ny andalana hitsahina amin'ny tabilao

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
mg: Ampio ny sisiny sy ny atin'ny asa voafantina

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
mg: Ampio ny tsanganana manaraka

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
mg: Ampio na ovay ireo marika sy laharana amin'ny paragrafy voafantina

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
mg: Ampio ny andalana manaraka

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
mg: Ampidiro ao amin'ny diksionarinao manokana io teny io

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
mg: Ampio ho isan'ny modely

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
mg: A&oriana:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
mg: &Filaharana:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
mg: Filaharana

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
mg: Filaharana:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
mg: Jiaby

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
mg: Mamela ny loko ankoatry ny fotsy

note: FIELD_Application
en: Application
mg: Fampiharana

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
mg: Fiaingan'ny fampiharana

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
mg: Ampiharo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
mg: Ampiharo eo amin'ny lahatsoratra voafantina ny formatagin'ny paragrafy voadika teo aloha

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
mg: Ampiharo amin'ny lisitra ankehitriny

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
mg: Ampiharo amin'ny:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
mg: Lisitra miaraka amin'ny tic

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
mg: Matoky ve ianao fa hitazona feno ny tahirin'ny tantara? Raha toa ka manohy ianao, dia tsy afaka manavao ny vondron-tahiry nisy teo aloha.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
mg: Farafaharatsiny

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
mg: Miverena amin'ny lisitra teo aloha

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
mg: Mpanoratra

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
mg: Mpanoratra:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
mg: Fa&mpirimana madeha ho azy

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
mg: Ampirimo a&vy ny tahiry ankehitriny

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
mg: Fampirimana madeha ho azy

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
mg: Manolo ho azy ireo teny diso

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
mg: Hamarinina ho azy ny tabilao

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
mg: Refy mandeha ho azy ho an'ny tsanganana

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
mg: Fanamarinana mandeha ho azy ho an'ny vondron-tahiry

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
mg: Fanaraham-potoana mandeha ho azy

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
mg: Famoronana mandeha ho azy

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
mg: Amin'n&y:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
mg: Fanambany

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
mg: Loko:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
mg: Fi&toerana

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
mg: Mifototra amin'ny:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
mg: Matevina

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
mg: R&ibà

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
mg: Ribà

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
mg: Lokon'ny sisiny:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
mg: Sisiny

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
mg: &Sisiny

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
mg: Lisitra miaraka amin'ny vata kely

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
mg: Marika

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
mg: Lisitra miaraka amin'ny parasy

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
mg: Lisitry nymarika

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
mg: Marika sy Lahara&na

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
mg: Marika sy Laharana

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
mg: Fanovàna en&drika

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
mg: Fahatokisana sy fisao&rana

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
mg: Tsy afaka manova fandahan-teny efa ao anatiny

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
mg: An&ivo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
mg: Anivo

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
mg: Anivo

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
mg: Soloy &Ho:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
mg: Soloy &Daholo

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
mg: Fanambany

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
mg: Ovay ny fitariana mifehy ny paragrafy

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
mg: Litera

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
mg: Litera

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
mg: Ambangovangon'ny soratra

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
mg: Misafidiana

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
mg: &Fafao

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
mg: Fafao

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
mg: Fafao daholo

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
mg: T&sangànana

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
mg: Loko:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
mg: Tsangànana

note: BREAK_Column
en: Column Break
mg: Vikin-tsangànana

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
mg: Tsangànana

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
mg: Tsangànana ha&via

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
mg: Tsangànana &havanana

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
mg: &Mitohy

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
mg: Ataovy anaty tabilao ny lahatsoratra

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
mg: Adikao

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
mg: A&dikao ny soratra ao anaty vata kely

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
mg: Mamorona

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
mg: &Hetezo

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
mg: Daty niforonan'ny tahiry

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
mg: Fanitsiana ankehiriny

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
mg: Ora niforonan'ny tahiry

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
mg: Hetezo

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
mg: Hete&zo ny soratra ao anaty vata kely

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
mg: &Zotra

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
mg: Lisitra mipentipentina

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
mg: Daty

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
mg: &Daty sy ora

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
mg: Daty sy ora

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
mg: Laharan'ny andro ao amin'ny taona

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
mg: &Desimaly

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
mg: Datin'ny andro ankehitriny

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
mg: &Sanda efa vonona:

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
mg: Fafao

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
mg: Fafao n&y soratra ao anaty vata kely

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
mg: Fafao ny tsanàganana

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
mg: Fafao ny andalana

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
mg: Fafao ny tsangàana

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
mg: Fafao ny andalana

note: FIELD_Document_Description
en: Description
mg: Famaritana

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
mg: Faram-pejy samihafa eo amin'ny pejy mifanatrika

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
mg: Faram-pejy hafa eo amin'ny pejy voalohany

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
mg: Faram-pejy hafa eo amin'ny pejy farany

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
mg: Loham-pejy samihafa eo amin'ny pejy mifanatrika

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
mg: Loham-pejy hafa eo amin'ny pejy voalohany

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
mg: Loham-pejy hafa eo amin'ny pejy Farany

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
mg: Mombamomba

note: FIELD_Type_Document
en: Document
mg: Vondron-tahiry

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
mg: Tsy atomboka indray mandeha intsony

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
mg: Indroa

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
mg: Elanelàno indroa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
mg: Elanelàno indroa

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
mg: Fa&ram-pejy

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
mg: &Loham-pejy

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
mg: Fitao&vana fanamboarana endrika

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
mg: Fahadisoana nadritry ny kajin'ny sanda

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
mg: Marina

note: TB_Extra
en: Extra
mg: Hafa

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
mg: &Tahiry

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
mg: &Bika

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
mg: Fahitàna fe&no

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
mg: &Karohy:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
mg: Anaran'ny Sehatra:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
mg: Mikaroka

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
mg: Karohy

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
mg: Habe

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
mg: Lokon'ny litera

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
mg: Endrin-tsoratra:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
mg: &Marika isan-takila

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
mg: Faram-pejy

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
mg: Toetra manokan'ny faram-pejy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
mg: Tereo hiankavanana ny zotry ny lahatsoratra

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
mg: Tereo hiankavanana ny zotry ny lahatsoratra

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
mg: Mitarika ny lahatsoratra hiankavanana

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
mg: Mitarika ny lahatsoratra hiankavia

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
mg: Bika

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
mg: Marika isan-takila sy farany

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
mg: Loham-pejy sy faram-pejy

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
mg: Lokoy

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
mg: Bika

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
mg: Bika:

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
mg: &Tratraro

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
mg: Ta&rigetra:

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
mg: Soratra amin'ny lohateny:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
mg: Lisitra miaraka amin'ny tanana

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
mg: Loham-pejy

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
mg: Toetra manokan'ny loham-pejy

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
mg: Loham-pejy

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
mg: Fandaha-tenin'ny lohateny:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
mg: Lisitra miaraka amin'ny fo

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
mg: Fanampiana

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
mg: N&y ao anatiny

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
mg: Lisitra ara&ky ny abidy

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
mg: Lokon'ny aorian'ny litera

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
mg: L&alovy Daholo

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
mg: Miasa

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
mg: Ampitomboy ny fihemorana

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
mg: Fihemorana

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
mg: Manatsetaka

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
mg: Manatsetaka tsan&gànana amin'ny havanana

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
mg: Manatsetaka tsan&gànana eo ambany

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
mg: Vikina

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
mg: Daty sy ora

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
mg: Sehatra

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
mg: Manatsetaka sary ao amin'ny tahiry

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
mg: Manatsetaka sehatry ny fanambarana taratasy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
mg: Ribà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
mg: Rohy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
mg: Manatsetaka tabilao

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
mg: Manatsetaka vikina

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
mg: Manatsetaka sary ao amin'ny tahiry

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
mg: Manatsetaka ribà

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
mg: Manatsetaka marika

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
mg: Manatsetaka Tabilao

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
mg: Manatsetaka daty sy ora

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
mg: Mandry

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
mg: Voamarina

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
mg: Marina

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
mg: Marina

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
mg: &Paragrafy miaraka

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
mg: Fiteny

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
mg: Ankavia

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
mg: Milahatra miankavia

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
mg: Ambaratonga:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
mg: &Elanelanan'andalana:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
mg: Andalana

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
mg: Tsipika manelanelana

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
mg: Lisitra

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
mg: Lisitra marihin'ny litera madinika

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
mg: Sisiny

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
mg: Atambaro amin'ny efitra ambony

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
mg: Atambaro amin'ny efitra ambany

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
mg: Atambaro ny efitra

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
mg: Atambaro amin'ny efitra ankavia

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
mg: Atambaro amin'ny efitra ankavanana

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
mg: Atambaro ao amin'ny efitra eo ambony

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
mg: Atambaro ao amin'ny efitra eo ambany

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
mg: Atambaro ao amin'ny efitra ankavia

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
mg: Atambaro ao amin'ny efitra ankavanana

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
mg: oo:mm:ss

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
mg: Hafa

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
mg: Manova...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
mg: Volana Andro, Taona

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
mg: Tratraro

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
mg: V. Amdro, Taona

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
mg: Ampitomboina

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
mg: Vaovao

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
mg: Vaovao

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
mg: Tapakila vaovaon'ny lisitra

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
mg: Lisitra vaovao 
    Karazany

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
mg: Manomboka amin'ny sanda 
    Vaovao

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
mg: Vaovao

note: DLG_Styles_New
en: New...
mg: Vaovao...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
mg: &Manaraka >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
mg: Tsy misy tahiry

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
mg: Tsy misy fandahan-teny voafantina 
     Noho izany dia tsy afaka ovàna izy

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
mg: Tsy misy

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
mg: Marika isa-takila

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
mg: Isan'ny pejy

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
mg: Isan'ny tsangànana

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
mg: Voalahatra

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
mg: Fanaovana laharana

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
mg: Isany

note: DLG_Column_One
en: One
mg: Iray

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
mg: Afa&ro

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
mg: Sokafy

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
mg: So&kafy ny modely

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
mg: Sokafy

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
mg: Voatsipika

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
mg: To&etra

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
mg: Apetaho tsy m&isy bika

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
mg: Pejy

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
mg: V&ikim-pejy mianaloha

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
mg: Fanambàny

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
mg: Lokon'ny pejy

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
mg: Sarin'ny pejy

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
mg: La&haran'ny pejy

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
mg: Laharan'ny pejy

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
mg: Toetra manokan'ny laharan'ny pejy

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
mg: Pejy

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
mg: Fa&namboarana takila

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
mg: Fanamboarana takila

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
mg: Filaharan'ny pejy

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
mg: Halehibe:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
mg: Paragrafy

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
mg: Paragrafy

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
mg: Fitariana ny paragrafy

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
mg: Ambangovangon'ny Paragrafy

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
mg: Apetaho

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
mg: Sary

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
mg: Manampina tabilao

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
mg: Apetrao @ faran'ny tahiry

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
mg: Apetrao @ faran'ny fizaràna

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
mg: Filaharana

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
mg: Fipetraka:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
mg: &Safidy

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
mg: Ambangovangony

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
mg: Printy

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
mg: Printy avy &hatrany

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
mg: Am&bangovangony mialoha ny printy

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
mg: Ambangovangony mialohan'ny printy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
mg: Printy

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
mg: &Soloy

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
mg: &Paragrafy RTL

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
mg: Soloy ho:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
mg: Fikarohana mihemotra

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
mg: &Miverena

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
mg: &Tahity vao tsy ela

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
mg: Avereno

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
mg: Mamerina

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
mg: Esory

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
mg: &Esory ny faram-pejy

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
mg: Esory ny lo&ham-pejy

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
mg: Soloy

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
mg: Soloy &daholo

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
mg: Mitondra ny o&lana

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
mg: Fiatomboan'ny laharana indray:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
mg: Atomboy isaky ny pejy

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
mg: Atomboy isaky ny fizaràna

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
mg: Atmboy amin'ny fizaràna vaovao indray ny filaharana

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
mg: Raiso indray ny lisitra teo aloha

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
mg: Ankavanana

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
mg: Milahatra miankavanana

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
mg: M&iankavia

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
mg: A&ndalana havia

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
mg: An&dalana havanana

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
mg: &Zarao ireo efitra

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
mg: &Ampirimo

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
mg: Aon&drano

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
mg: Ampirimo

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
mg: Ampirimo A&o amin'ny

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
mg: Ampirimo &ny modely

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
mg: Ampirimo ao amin'ny

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
mg: Irinao ve ny hampirina ny fanovàna natao tamin'ny
    %s?

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
mg: Karohy ao amin'ny fanampiana...

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
mg: Segondra ary epoch

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
mg: Vikim-pizarana

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
mg: Fanteno

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
mg: Fant&eno daholo

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
mg: Fanteno ny soratra ao anaty vata &kely

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
mg: Amboary

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
mg: Fiten&y

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
mg: Fit&sipika

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
mg: Asehoy ny fanam&boarana marika

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
mg: Tsotra

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
mg: Elanelan-dahatsoratra tsotra

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
mg: Elanelan-dahatsoratra tsotra

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
mg: Elanelana

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
mg: Tsipeliteny

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
mg: Tsipeliteny

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
mg: Tsipeiliteny

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
mg: Za&rao ny tabilao

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
mg: Fizarana efitra

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
mg: Zarao ny tabilao

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
mg: Zarao ireo efitra

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
mg: Zarao eo afovoany

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
mg: Zarao ny tapany amin'ny ambany

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
mg: Zarao ny ilany havia

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
mg: Zarao ny ilany havanana

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
mg: Zarao ny tapany amin'ny ambony

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
mg: Zarao ireo efitra

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
mg: Fandaha-&teny

note: TB_Standard
en: Standard
mg: Mahazatra

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
mg: Manomboka:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
mg: Manomboka lisitra vaovao

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
mg: Ajanony ny lisitra ankehitriny

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
mg: V&oadiso

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
mg: Voadiso

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
mg: &Lisitry ny fandaha-teny

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
mg: Fanda-teny

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
mg: Anaran'ny fandaha-teny:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
mg: Lisitry ny fandaha-teny

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
mg: Lisitry ny fandaha-teny

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
mg: Antony:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
mg: Famantarana

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
mg: Ireo soso-k&evitra:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
mg: Manolora soso-kevitra avy amin'ny diksionary &fototra irery ihany

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
mg: Atambaro ny Andalana

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
mg: Atambaro ny Tsangànana

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
mg: Atambaro ny Tsangànan'ny Tabilao

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
mg: Atambaro ny Andalan'ny Tabilao

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
mg: Voafintina

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
mg: M&pilaza

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
mg: Mpilaza

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
mg: Endri-tsoratra v&oatokana

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
mg: Endri-tsoratra voatokana

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
mg: Tabi&lao

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
mg: Fikisahana [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
mg: Fipetraka:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
mg: Fikisahana ho fafàna:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
mg: Tabilao

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
mg: Halehiben'ny Tabilao

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
mg: Lohatenin'ny fizahan-takelaka'

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
mg: Fikisahana

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
mg: &Lahatsoratra

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
mg: Lahatsoratra

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
mg: Lahatsoratra tao&riana:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
mg: Lahatsoratra t&eo aloha:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
mg: V&ata kelin-dahatsoratra

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
mg: Lahatsoratra voafono

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
mg: Lahatsoratra sy Icon

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
mg: Fanamboarana takila

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
mg: Vita ny fanamarinana tsipelina.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
mg: Ny lahatsoratra izay tondroin'ny rohy be dia tokony ho ao anatin'ny paragrafy iray ihany.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
mg: Andron'ny herinandro

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
mg: Hatevina:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
mg: Hisy vokany ny fanovàna amin'ny fanonkafana manaraka ny AbiWord na amin'ny famoronana tahiry vaovao.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
mg: Tsy misy io endri-tsoratra io 
    Noho izany tsy mety hovàna izy

note: DLG_Column_Three
en: Three
mg: Telo

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
mg: Lisitra miaraka amin'ny tik

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
mg: Mari-pamantaranadro

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
mg: Lohateny

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
mg: Endriky ny lohateny

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
mg: Lohateny:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
mg: Fitoeran'ny Fitaovana

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
mg: Marjina ambony [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
mg: Tsipika ambony

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
mg: Lisitra miaraka amin'ny telozoro

note: DLG_Column_Two
en: Two
mg: Roa

note: DLG_Styles_List
en: Type
mg: Karazana

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
mg: Karazana:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
mg: RENIN-TSORATRA

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
mg: Mitsipika

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
mg: Manipika ny voafantina (antsavily)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
mg: Foano

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
mg: Manafoana ny asa farany

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
mg: Fanaraham-potoana

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
mg: Lisitra amin'ny Renin-tsoratra

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
mg: Lisitra amin'ny Renin-tsoratra Romana

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
mg: Mampiasa fandaminana RTL

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
mg: Interfasin'ny Mpampiasa

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
mg: Fiteny amin'ny Interfasin'ny Mpampisa

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
mg: Fandahan-teny nofaritan'ny mpampiasa

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
mg: Fandahan-teny nofaritan'ny mpampiasa

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
mg: Dikany

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
mg: Fahitàna

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
mg: Jereo ny tantaran'ny tahiry

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
mg: Jereo amin'ny fahitàna feno ny tahiry

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
mg: Jereo ireo tetika

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
mg: Fahitàna...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
mg: Hita maso

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
mg: Tandremo: ny ribà "%s" dia tsy misy.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
mg: Fandaharana amin'ny endrik'ala

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
mg: Lahatsoratra ho amboarina

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
mg: Miaraka amin'ny fanitarana:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
mg: Antontanisa

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
mg: Teny rehefa R&ENIN-TSORATRA

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
mg: Teny miaraka amin'ny i&sa

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
mg: Teny:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
mg: Tsy azo atao ny manoratra ao amin'ny tahiry %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
mg: Nanova ny fizotra efa vonona ianao.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
mg: Nanova ny fomba fizotrin'ny lahatsoratra ianao.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
mg: Tsy maintsy mamantina singany amin'ny vondron-tahiry ianao alohan'ny anatsehana rohy be iray.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
mg: Mila misafidy faritra ao anatin'ny 1 sy 120 ho an'ireo fampirimana ho azy matetika ireo ianao

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
mg: Very ny fanovàna nataonao raha toa ka tsy ampirimina izy ireo.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
mg: Sakany

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
mg: Pejy manontolo

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
mg: aa/vv/tt

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
mg: zanan-tsoratra

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
mg: minitra

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
mg: vv/aa/tt

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
mg: aTSIMBADIHO NY ENDRIKA

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
mg:  amin'ny

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
mg: &Sakany

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
mg: Mametraha fi&teny

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
mg: &Pejy manontolo

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
mg: (fitsapàna voadingana)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
mg: Tsy misy ny lalana hatongavana amin'ny tadidy iray.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
mg: Mpitantana ny Zanakasin'ny AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
mg: Tsy afaka mahita ny tsipelin'ny tahiry %s.dll AbiWord
    Azafady Telechargevo ary ampetraho Aspell avy amin'ny http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
mg: Tsy afaka mamerina amin'ny laoniny ny dikany %d -n'ny vondron-tahiry AbiWord satria tsy ao ny fampahafantarana azy.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
mg: AbiWord: Ambangovangony mialoha ny Printy

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
mg: Mombamomba %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
mg: Ireo Zanakasina Miasa

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
mg: Albanianina

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
mg: Jiaby (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
mg: Ireo Vondron-tahiry rehetra

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
mg: Ireo tahirin'ny sary rehetra

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
mg: Arabo (Egipta)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
mg: Arabo (Arabia Saodita)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
mg: Arabo, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
mg: Arabo, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
mg: Arabo, Kaodin'ny Takila Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
mg: Armenianina

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
mg: Armenianina, ARMSCII-8

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
mg: Famerenana mandeha ho azy

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
mg: Fijerena mandeha ho azy

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
mg: Famerenana mandeha ho azy

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
mg: Baltika, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
mg: Baltika, Kaodin'ny Takila Windows 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
mg: Baska

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
mg: Belarosianina

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
mg: Mainty & fotsy

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
mg: Lahatsoratra mihataka

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
mg: Matevina Mandry

note: LANG_BR_FR
en: Breton
mg: Bretona

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
mg: Manorina Vondron-tahiry:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
mg: Bolgarianina

note: DLG_Cancel
en: Cancel
mg: Foano

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
mg: Katalana

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
mg: Eropeana Afovoany, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
mg: Eropeana Afovoany, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
mg: Eropeana Afovoany, Kaodin'ny Takila Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
mg: Soloy ny fiteny rehefa manolo vata maro-bokotra

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
mg: Lohatenin'ny Toko

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
mg: Sinoa (Hong-Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
mg: Sinoa (RPC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
mg: Sinoa (Singaporo)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
mg: Sinoa (Taioanina)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
mg: Sinoa Notsorina, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
mg: Sinoa Notsorina, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
mg: Sinoa Notsorina, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
mg: Sinoa Notsorina, Kaodin'ny Takila windows 936

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
mg: Sinoa Nentim-paharazana, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
mg: Sinoa Nentim-paharazana, kaodin'ny Takila Windows 950

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
mg: Tahirin-tsary

note: DLG_Close
en: Close
mg: Hidio

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
mg: Hidio tsy misy fam&pirimana

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
mg: Vondron'ny dika

note: DLG_UP_Color
en: Color
mg: Loko

note: DLG_Compare
en: Compare
mg: Mampitaha

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
mg: Ao anatiny:

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
mg: Lohatenin'ny fizahan-takelaka

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
mg: Ireo dika:

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
mg: Kornisy

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
mg: Korsa

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
mg: Tsy afaka mandefa/mamahana ny plugin

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
mg: Tsy afaka manajanona ny plugin

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
mg: Tsy afaka mamahana ny diksionary amin'ny fiteny %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
mg: Noforonina

note: DLG_History_Created
en: Created:
mg: Noforonina:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
mg: Kroasianina

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
mg: Kroasianina, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
mg: Sirilika, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
mg: Sirilika, KO18-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
mg: Sirilika, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
mg: Sirilika, Kaodin'ny Takila Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
mg: Tsheka

note: LANG_DA_DK
en: Danish
mg: Danoa

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
mg: Ajanony ny plugin rehetra

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
mg: Ajanony ny plugin

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
mg: Manambara toy ny XML (version 1.0)

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
mg: Tianao hosoloina ireo teny tsy fantatra ao amin'ireo vondron-tahiry?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
mg: Fampitahàna Vondron-tahiry

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
mg: Ireo andinindinin'ny Vondron-tahiry

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
mg: Tantaran'ny Vondro-tahiry

note: DLG_History_Path
en: Document name:
mg: Anaran'ny vondron-tahiry:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
mg: Ireo vondron-tahiry nampitahaina

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
mg: Manonta ny fotoana:

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
mg: Ireo Endri-tsoratra voavarina

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
mg: Ireo sary voavarina any amin'ny URLs (Base64-encoded)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
mg: Kaodiny

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
mg: Kaodiny:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
mg: Toromarika farany

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
mg: Marika amin'ny faran'ny Lahatsoratra

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
mg: Anglisy (Ostralia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
mg: Anglisy (Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
mg: Anglisy (Irlandy)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
mg: Anglisy (Nouvelle Zélande)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
mg: Anglisy (Afrika Atsimo)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
mg: Anglisy (UK)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
mg: Anglisy (Etazonia)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
mg: Ampidiro ny Teny miafina

note: LANG_ET
en: Estonian
mg: Estonianina

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
mg: Aondrano

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
mg: Aondrano miaraka amin'ny ireo torolalana PHP

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
mg: Persianina

note: DLG_UP_File
en: File
mg: Tahiry

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
mg: Efa misy ny tahiry '%s'.  Tianao ve ny anova azy?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
mg: Finlandianina

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
mg: Toromarika Ambany

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
mg: Marika ambanin'ny lahatsoratra

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
mg: Frantsay (Belzika)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
mg: Frantsay (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
mg: Frantsay (Frantsa)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
mg: Frantsay (Soisy)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
mg: Frisianina

note: DLG_UP_From
en: From:
mg: Avy amin':

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
mg: Zorzianina

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
mg: Zorzianina, Akademia

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
mg: Zorzianina, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
mg: Alimanina (Otrisy)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
mg: Alimanina (Alimana)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
mg: Alimanina (Soisy)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
mg: Fatran'ny volombatolalaka

note: LANG_EL_GR
en: Greek
mg: Grika

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
mg: Grika, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
mg: Grika, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
mg: Grika, Kaodin'ny Takila Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
mg: Ireo Safidy manafatra HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
mg: Hausa (Nizera)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
mg: Hausa (Nizeria)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
mg: Haoaianina

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
mg: Hebreo

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
mg: Hebreo, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
mg: Hebreo, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
mg: Hebreo, Kaodin'ny Takila Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
mg: Hahavo:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
mg: Hahavo:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
mg: Miafina

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
mg: Loko fanavahana

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
mg: Hongroa

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
mg: Mpamantatra:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
mg: Toetry ny Sary

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
mg: Sary voapetraka amin'ny andalana (tsy misy lahatsoratra mifono)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
mg: Manafatra

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
mg: Indonesianina

note: XIM_Methods
en: Input Methods
mg: Ampidiro ireo Fomba

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
mg: Manatsetaka Tahiry

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
mg: Manatsetaka Tabilao Vaovao

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
mg: Manatsetaka Sary

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
mg: Manatsetaka Marika

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
mg: Mametraka zanakasina vaovao

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
mg: Anarana tahiry na tadidy tsy marina.

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
mg: Japoney

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
mg: Japoney, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
mg: Japoney, ISO-20022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
mg: Japoney, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
mg: Japoney, Kaodin'ny Takila Windows 932

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
mg: Kanada

note: LANG_KO
en: Korean
mg: Koreana

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
mg: Koreana, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
mg: Koreana, kaodin'ny Takila Windows 949

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
mg: Voapirina farany:

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
mg: Letona

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
mg: Litoanianina

note: LANG_MK
en: Macedonian
mg: Masedonianina

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
mg: Marshallese (Marshall Islandy)

note: DLG_Merge
en: Merge
mg: Manorina

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
mg: Mongolianina

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
mg: Anarana:

note: DLG_MB_No
en: No
mg: Tsia

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
mg: Tsy misy Sary

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
mg: Tsy misy zanakasina voafantina

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
mg: Tsotra

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
mg: Tsy misy

note: DLG_OK
en: OK
mg: Ekeo

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
mg: Fanokafana

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
mg: Ireo Vondron-tahiry Voasokatra

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
mg: Hafa...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
mg: &Isan-jato:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
mg: Sakany

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
mg: Pejy maromaro:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
mg: Teny miafina:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
mg: Lahatsoratra feno

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
mg: Lisitry ny Zanakasina

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
mg: Terana momba ny tsangànany

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
mg: Toearana momba ny Takilany

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
mg: Tehirizo ny fifandraisana Halavany/Sakany

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
mg: Abangovangon'ny Sary

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
mg: Printy ao amin'ny tahiry

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
mg: Printy ao amin'ny:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
mg: Printy makany amin'ny:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
mg: Fitaovam-printy

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
mg: Fanafarana printy:

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
mg: Tsotra

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
mg: Fifandraisana:

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
mg: Mamerina

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
mg: Ireo Vokany

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
mg: Romanianina

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
mg: Rmanianina, Macintosh

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
mg: Santionany

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
mg: Ampirimo Ao amin'ny

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
mg: Lohatenin'ny Fizaràna

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
mg: Fanteno ny fanaovana Kaody:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
mg: Fanteno ny fanafarana HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
mg: Fanteno ny fiteny:

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
mg: Mametraha Feteny

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
mg: Habe:

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
mg: Ireo Fandaha-teny:

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
mg: Loko

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
mg: Lahatsoratra Voafona eo Ankavian'ny Sary

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
mg: Lahatsoratra Voafono eo Ankavanan'ny Sary

note: LANG_TH_TH
en: Thai
mg: Taisianina

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
mg: Taisianina, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
mg: Thaisianina, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
mg: Thaisianina, Kaodin'ny Takila Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
mg: Ny tadidy '%s' dia voaaro amin'ny fanoratana.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
mg: Tsy marina ny fanafarana printy:

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
mg: Torka

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
mg: Torka, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
mg: Turka, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
mg: Torka, Kaodin'ny Takila Windows 1254

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
mg: Okrenianina

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
mg: Okrenianina, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
mg: Okrenianina, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
mg: Vondron-tahiry%d

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
mg: Tantaran'ny Dikany

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
mg: Vetinamianina

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
mg: Vetinamianina, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
mg: Vetinamianina, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
mg: Vetinamianina, Kaodin'ny Takila 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
mg: Fafitàna vondron-tahiry

note: DLG_MW_Activate
en: View:
mg: Fahitàna:

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
mg: Eropeana Tandrefana, Kaodin'ny Takila DOS/Windows 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
mg: Eropeana Tndrefana, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
mg: Eropeana Tandrefana, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
mg: Eropeana Tandrefana, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
mg: Eropeana Tandrefana, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
mg: Eropeana Tandrefana, Kaodin'ny Takila Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
mg: Pejy manontolo

note: DLG_Image_Width
en: Width:
mg: Sakany:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
mg: Sakany:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
mg: Eny

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
mg: Isa mampitombo ny zoom

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
mg: _Tsia

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
mg: _Eny

note: DLG_Unit_cm
en: cm
mg: sm

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
mg: Mahasamihafa

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
mg: Mitovy

note: DLG_Unit_inch
en: inch
mg: Ankibe

note: DLG_Unit_points
en: points
mg: Teboka

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
mg: Ankizy

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
mg: Mahaleo tena
