AbiWord 2.9 - en to be@latin translation catalogue (1451 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
be@latin:  - Ustrymana. 
     Nielha ŭžyć hetaje nazvy. Abiary inšuju

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
be@latin:  Aŭtamatyčnaja aktualizacyja

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
be@latin: % ad zvyčajnych pamieraŭ

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
be@latin: %s jašče nie zaimplementavanaja.
    
    Kali ty prahramist, možaš dadać kod u %s, radok %d
    i dasłać patchy na adras:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Kali nie, tryvaj.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
be@latin: &Ab %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
be@latin: &Pryjmi reviziju

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
be@latin: &Dadaj

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
be@latin: &Dapasuj da:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
be@latin: &Vyraŭnoŭvańnie

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
be@latin: &Usie

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
be@latin: &Užyj

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
be@latin: &Na:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
be@latin: &Aŭtamatyčna praviaraj pravapis

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
be@latin: &Aŭtamatyčna dapasuj tablicu

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
be@latin: &Aŭtamatyčna zapisvaj hetuju schiemu

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
be@latin: &Pierad:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
be@latin: &Tłusty

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
be@latin: &Abrys i cień

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
be@latin: &Niz:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
be@latin: &Razryŭ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
be@latin: &Jačeja

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
be@latin: &Jačei

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
be@latin: &Zamiani

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
be@latin: &Ilustracyja

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
be@latin: &Začyni

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
be@latin: &Kalona

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
be@latin: &Razryŭ kalony

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
be@latin: &Kalony

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
be@latin: &Paraŭnaj dakumenty

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
be@latin: &Skapijuj

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
be@latin: &Stvaraj i redahuj styli

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
be@latin: &Schiema dziejnych naładaŭ

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
be@latin: &Vydal

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
be@latin: &Vydal hiperspasyłku

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
be@latin: &Słoŭnik...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
be@latin: &Markier napramku

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
be@latin: &Dakument

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
be@latin: &Historyja dakumentu

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
be@latin: &Dakumenty

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
be@latin: &Nie vystaŭlaj pieranosaŭ

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
be@latin: &Redahuj

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
be@latin: &Redahuj hiperspasyłku

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
be@latin: &Kancavy zaciem

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
be@latin: &Cotnaja staronka

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
be@latin: &Pole

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
be@latin: &Pali

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
be@latin: &Pali:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
be@latin: &Fajł

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
be@latin: &Pašyreńnie fajłu:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
be@latin: &Znajdzi

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
be@latin: &Znajdzi dalej

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
be@latin: &Šryft

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
be@latin: &Padvał:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format
be@latin: &Farmat

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
be@latin: &Pierajdzi

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
be@latin: &Maje zahałovak

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
be@latin: &Šapka j padvał

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
be@latin: &Šapka/Padvały

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
be@latin: &Šapka:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
be@latin: &Vyšynia:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
be@latin: &Dapamoha

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
be@latin: &Schavany tekst

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
be@latin: &Padśviatlaj pamyłkovyja słovy

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
be@latin: &Hiperspasyłka

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
be@latin: &Ihnaruj

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
be@latin: &Ihnaruj usio

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
be@latin: &Vyjava

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
be@latin: &Impartuj styli

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
be@latin: &U web-hartačy

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
be@latin: &Atrymaj etykietu

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
be@latin: &Ustaŭ

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
be@latin: &Intervał:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
be@latin: &Kursiŭ

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
be@latin: &Pieraskoč da hiperspasyłki

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
be@latin: &Vyraŭniaj

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
be@latin: &Trymaj radki razam

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
be@latin: &L->P

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
be@latin: &Haryzantalnaja

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
be@latin: &Mova

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
be@latin: &Leva

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
be@latin: &Tekst źleva ŭprava

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
be@latin: &Leva:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
be@latin: &Zablakuj vykład

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
be@latin: &Źli listy

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
be@latin: &Pole źlićcia listoŭ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
be@latin: &Padtrymvaj poŭnuju historyju

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
be@latin: &Paznačaj revizii padčas uvodu

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
be@latin: &Uličvaj rehistar

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
be@latin: &Złučy jačei ŭ adno

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
be@latin: &Bolš dakumentaŭ

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
be@latin: &Nazva:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
be@latin: &Novy

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
be@latin: &Novaje vakno

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
be@latin: &Novy, zhodna z šablonam

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
be@latin: &Nastupnaja staronka

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
be@latin: &Zvyčajny vykład

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
be@latin: &Numaruj:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
be@latin: &Typ numaracyi:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
be@latin: &Niacotnaja staronka

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
be@latin: &Adčyni

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
be@latin: &Adčyni fajł

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
be@latin: &Nadkreśleny

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
be@latin: &Šyrynia staronki

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
be@latin: &Razryŭ staronki

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
be@latin: &Numaracyja staronak:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
be@latin: &Abzac

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
be@latin: &Uklej

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
be@latin: &Vyjava

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
be@latin: &Pluginy

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
be@latin: &Vertykalnaja

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
be@latin: &Vydrukuj

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
be@latin: &Vykład vydruku

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
be@latin: &Ačyść historyju

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
be@latin: &Vyjdzi

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
be@latin: &P->L

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
be@latin: Viarni anulavanaje

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
be@latin: &Nie pryjmi revizii

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
be@latin: &Zamiani

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
be@latin: &Viarni

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
be@latin: &Viarni zmoŭčany vykład

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
be@latin: &Revizii

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
be@latin: &Prava

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
be@latin: &Tekst sprava ŭleva

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
be@latin: &Prava:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
be@latin: &Radok

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
be@latin: &Liniejka

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
be@latin: &Zapišy

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
be@latin: &Zapišy vyjavu jak

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
be@latin: &Zapišy web-staronku

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
be@latin: &Šykaj dapamohi

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
be@latin: &Zaznač

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
be@latin: &Zaznač reviziju

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
be@latin: &Pakažy historyju

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
be@latin: &Pakažy panel statusu

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
be@latin: &Specyjalny:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
be@latin: &Pravapis

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
be@latin: &Pačni z:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
be@latin: &Panel statusu

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
be@latin: &Padradkovy znak

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
be@latin: &Zatrymaj numary radkoŭ

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
be@latin: &Vynaska tabulatara:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
be@latin: &Tablica

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
be@latin: &Tabulatary

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
be@latin: &Tabulatary...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
be@latin: &Paneli pryładździa

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
be@latin: &Pryładździe

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
be@latin: &Vierch:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
be@latin: &Typy

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
be@latin: &Typy:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
be@latin: &Padkreśleny

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
be@latin: &Anuluj

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
be@latin: &Adzinki vymiareńnia:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
be@latin: &Vyhlad

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
be@latin: &Web-vykład

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
be@latin: &Usia staronka

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
be@latin: &Usio słova

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
be@latin: &Kiravańnie biezbaćkoŭščyny

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
be@latin: &Šyrynia:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
be@latin: &Kolkaść słovaŭ

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
be@latin: &Maštabuj

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
be@latin: (Bačnyja ŭsie revizii)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
be@latin: (niama prapanavanych pravilnych varyjantaŭ)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
be@latin: (niama)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
be@latin: 1 kalona

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
be@latin: Intervał 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
be@latin: 1.5 radki

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
be@latin: Intervał 1.5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
be@latin: 12 pt pierad

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
be@latin: 2 kalony

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
be@latin: 3 kalony

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
be@latin: << Papiaredni

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
be@latin: &Zaŭždy prapanuj vypraŭleńni

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
be@latin: AbiWord skončyŭ pravierku zaznačanaha.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
be@latin: AbiWord skončyŭ pošuk u dakumencie i zrabiŭ %d zamienaŭ.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
be@latin: AbiWord skončyŭ pošuk u dakumencie.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
be@latin: AbiWord stvorany dla naviejšaj versii systemnaha fajłu COMCTL32.DLL,
    čym jość u hetaj systemie. (COMCTL32.DLL versii 4.72 ci naviejšaj)
    Raźviazańnie hetaj prablemy tłumačycca ŭ FAQ na sajcie AbiSource
    
    	http://www.abisource.com
    
    Ty možaš karystacca prahramaj, ale biez paneli pryładździa.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
be@latin: Ab Ofisie G&NOME

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
be@latin: Ab Ofisnym prajekcie GNOME

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
be@latin: Pryjmi prapanavanuju źmienu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
be@latin: Dadaj kalonu da hetaj tablicy paśla dziejnaj kalony

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
be@latin: Dadaj radok da hetaj tablicy paśla dziejnaha radka

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
be@latin: Dadaj abrys i cień dla zaznačanaha

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
be@latin: Dadaj kalonu paśla

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
be@latin: Dadaj ci zmadyfikuj kuli j numaracyju dla zaznačanych abzacaŭ

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
be@latin: Dadaj radok paśla

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
be@latin: Dadaj hetaje słova ŭ specyjalny słoŭnik

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
be@latin: Dadaj da šablonu

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
be@latin: &Paśla:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
be@latin: &Raŭnańnie:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
be@latin: Raŭnańnie

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
be@latin: Raŭnańnie:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
be@latin: Usie

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
be@latin: Dazvol adroznyja ad biełaha ekrannyja kolery

note: FIELD_Application
en: Application
be@latin: Aplikacyja

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
be@latin: Uruchamleńnie aplikacyi

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
be@latin: Užyj

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
be@latin: Užyj farmatavańnie papiarednie skapijavanaha abzaca dla zaznačanaha tekstu

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
be@latin: Užyj dla dziejnaha śpisu

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
be@latin: Užyj dla:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
be@latin: Arabski śpis

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
be@latin: Ty sapraŭdy nia chočaš padtrymvać zapis poŭnaj historyi? Kali tak, ty nia zmožaš adnaŭlać raniejšych versij hetaha dakumentu.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
be@latin: Jak mienš

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
be@latin: Dałučy da papiaredniaha śpisu

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
be@latin: Aŭtar

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
be@latin: Aŭtar:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
be@latin: Aŭtamatyčna &zapisvaj

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
be@latin: Aŭtamatyčna &zapisvaj dziejny fajł kožnyja

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
be@latin: Aŭtamatyčna zapisvaj

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
be@latin: Aŭtamatyčna zamianiaj pamyłkovyja słovy

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
be@latin: Pavodziny aŭtamatyčnaha dapasavańnia

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
be@latin: Tablica z aŭtamatyčnym dapasavańniem

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
be@latin: Aŭtamatyčnaja pravierka hramatyki

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
be@latin: Aŭtamatyčny pamier kalonaŭ

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
be@latin: Aŭtamatyčna zahružaj usie znojdzienyja pluginy

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
be@latin: Aŭtamatyčna praviaraj pravapis dakumentu

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
be@latin: Aŭtamatyčna aktualizoŭvaj

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
be@latin: Aŭtamatyčma złučy ŭ adno

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
be@latin: Dastupnyja pali:

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
be@latin: Dastupnyja farmaty:

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
be@latin: Dastupnyja styli:

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
be@latin: &Pa:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
be@latin: Fon

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
be@latin: Fonavy koler:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
be@latin: Panel

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
be@latin: Tabulatar paneli

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
be@latin: Zhodna z:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
be@latin: Tłusty

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
be@latin: &Zakładka

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
be@latin: Zakładka

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
be@latin: Zakładka "%s" nia znojdzienaja ŭ hetym dakumencie.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
be@latin: Koler abrysu:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
be@latin: Abrys

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
be@latin: Abrys i cień

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
be@latin: Nižnija pali [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
be@latin: Nižnieradkoŭje

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
be@latin: Śpis sa skrynkami

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
be@latin: Identyfikatar zborki

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
be@latin: Opcyi zborki

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
be@latin: Meta zborki

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
be@latin: Kula

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
be@latin: Śpis z kulami

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
be@latin: Kuli

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
be@latin: Kuli j &numaracyja

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
be@latin: Kuli j numaracyja

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
be@latin: Styl knopak

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
be@latin: &Źmiani rehistar

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
be@latin: &Skapijuj adras hiperspasyłki

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
be@latin: &Zasłuhi

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
be@latin: Niemahčyma ŭstavić razryŭ unutry tablicy

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
be@latin: Niemahčyma ŭstavić razryŭ unutry tekstavaha kantejnera

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
be@latin: Niemahčyma vydalić hetaha stylu

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
be@latin: Niemahčyma zmadyfikavać ubudavanaha stylu

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
be@latin: Niemahčyma ŭruchomić zadańnie na vydruk

note: FIELD_Document_Type
en: Category
be@latin: Katehoryja

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
be@latin: Katehoryja:

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
be@latin: Centruj tabulatar

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
be@latin: Centralnaje raŭnańnie

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
be@latin: Centruj-raŭniaj abzac

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
be@latin: Centravanaje

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
be@latin: Zamiani &na:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
be@latin: Zamiani &ŭsio

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
be@latin: Źmiani fonavy koler

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
be@latin: Źmiani rehistar

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
be@latin: Źmiani dziejny 
    śpis

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
be@latin: Źmiani koler padśviatleńnia

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
be@latin: Źmiani styl

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
be@latin: Źmiani koler tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
be@latin: Źmiani napramak tekstu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
be@latin: Źmiani hałoŭny napramak abzaca

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
be@latin: Źmiani rehistar zaznačanaha tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
be@latin: Źmiani šryft zaznačanaha tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
be@latin: Źmiani farmat zaznačanaha abzaca

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
be@latin: Źmiani movu zaznačanaha tekstu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
be@latin: Źmiani kolkaść kalonaŭ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
be@latin: Źmiani opcyi druku

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
be@latin: Źmiani ŭłaścivaści tekstavaha kantejnera

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
be@latin: Źmiani na hety prapanavany varyjant

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
be@latin: Źmiani fon staronki dla dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
be@latin: Źmiani koler staronki dla dakumentu

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
be@latin: Znak

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
be@latin: Kolkaść znakaŭ

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
be@latin: Kolkaść znakaŭ (biez prabiełaŭ)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
be@latin: Pieradahlad znaka

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
be@latin: Znaki (biez prabiełaŭ):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
be@latin: Znaki (z prabiełami):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
be@latin: Pravier &pravapis

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
be@latin: Praviaraj &hramatyku padčas uvodu

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
be@latin: Pravier &aktualnaść

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
be@latin: Pravier u siecivie, ci niama naviejšych versij AbiWord

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
be@latin: Praviaraj &pravapis padčas uvodu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
be@latin: Šukaj pamyłki pravapisu ŭ dakumencie

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
be@latin: Abiary

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
be@latin: Abiary ekranny koler

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
be@latin: Abiary ekranny koler dla AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
be@latin: Abiary reviziju, jakuju chočaš prahladzieć

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
be@latin: Abiary źleva svaju metu.
    Kali chočaš užyć knopku "Pierajdzi", prosta zapoŭni Element numaracyi patrebnym numaram. Adnosny pierachod možna ažyćciaŭlać z dapamohaj + i -.	Napr. kali ty napišaš "+2" dy abiareš "Radok", "Pierajdzi" pieraniasie ciabie na 2 radki nižej dziejnaha raźmiaščeńnia.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
be@latin: &Ačyść

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
be@latin: Ačyść

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
be@latin: Ačyść &usio

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
be@latin: Ačyść fonavy koler

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
be@latin: Ačyść koler padśviatleńnia

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
be@latin: Začynić usie vokny j vyjści?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
be@latin: Začyni ŭsie vokny aplikacyi i vyjdzi

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
be@latin: Začyni dakument

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
be@latin: &Kalona

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
be@latin: Koler:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
be@latin: Kalona

note: BREAK_Column
en: Column Break
be@latin: Razryŭ kalony

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
be@latin: Propusk kalon [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
be@latin: Kalona [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
be@latin: Kalony

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
be@latin: Kalony &źleva

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
be@latin: Kalony &sprava

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
be@latin: Kamentar

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
be@latin: Kamentar dla revizii:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
be@latin: Paraŭnaj aktyŭny dakument ź inšym dakumentam

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
be@latin: Data kampilacyi

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
be@latin: Čas kampilacyi

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
be@latin: &Praciažny

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
be@latin: Praciahvaj papiaredniuju reviziju (numar %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
be@latin: Udzielnik(i)

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
be@latin: Udzielnik(i):

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
be@latin: Skanvertuj zaznačany tekst u tablicu

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
be@latin: Skanvertuj tablicu ŭ tekst

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
be@latin: Skanvertuj tekst u tablicu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
be@latin: Skanvertuj z tablicy ŭ tekst

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
be@latin: Skapijuj

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
be@latin: Skapijuj ukarenieny abjekt

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
be@latin: Skapijuj vyjavu

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
be@latin: Skapijuj abjekt

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
be@latin: Skapijuj tekstavy kantejner

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
be@latin: Skapijuj adras hiperspasyłki

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
be@latin: Skapijuj tekstavy kantejner u bufer

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
be@latin: Skapijuj tekstavy kantejner u bufer i vydal

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
be@latin: Skapijuj zaznačanaje i pakładzi ŭ bufer

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
be@latin: Niemahčyma adčynić fajł %s dla zapisu

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
be@latin: Niemahčyma adčynić fajł %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
be@latin: Niemahčyma zapisać u fajł %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
be@latin: Niemahčyma zapisać u fajł %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
be@latin: Padličy kolkaść słovaŭ u dakumencie

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
be@latin: Achop

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
be@latin: Achop:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
be@latin: Stvary faks

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
be@latin: Stvary novy pusty dakument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
be@latin: Stvary novy dakument

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
be@latin: Stvary novy dakument, z šablonu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
be@latin: Stvary novy dakument, z šablonu

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
be@latin: Stvary pusty dakument

note: DLG_Styles_StylesTitle
en: Create and Modify Styles
be@latin: Stvaraj i redahuj styli

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
be@latin: &Vytni

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
be@latin: Dziejnaja data

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
be@latin: Dziejny šryft

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
be@latin: Dziejnaja etykieta śpisu

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
be@latin: Dziejny typ śpisu

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
be@latin: Dziejnaje zaznačeńnie pustoje

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
be@latin: Dziejnyja nałady

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
be@latin: Dziejny čas

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
be@latin: &Mirhańnie kursora

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
be@latin: Asablivy słoŭnik:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
be@latin: Data/čas z mahčymaściu źmieny

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
be@latin: Specyjalny śpis

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
be@latin: Vytni

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
be@latin: Vytni ŭkarenieny abjekt

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
be@latin: Vytni vyjavu

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
be@latin: Vytni abjekt

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
be@latin: Vytni tekstavy kantejner

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
be@latin: Vytni zaznačanaje i pakładzi ŭ bufer

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
be@latin: &Napramak

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
be@latin: Śpis z praciažkami

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
be@latin: Data

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
be@latin: Data j &čas

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
be@latin: Data j čas

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
be@latin: Numar dnia ŭ hodzie

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
be@latin: &Zmoŭčanyja

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
be@latin: Dziesiatkovy

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
be@latin: Dziesiatkovy tabulatar

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
be@latin: Pamienš vodstup

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
be@latin: Zmoŭčanaje vyjaŭleńnie daty

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
be@latin: Zmoŭčany pamier staronki

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
be@latin: Zmoŭčanyja spynieńni tabulataraŭ:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
be@latin: Zrabi sprava ŭleva zmoŭčanym napramkam tekstu

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
be@latin: Akreśl hałoŭnyja ŭłaścivaści

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
be@latin: Akreśl ci ŭžyj styl dla zaznačanaha

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
be@latin: Vydal

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
be@latin: Vydal jačei

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
be@latin: Vydal &kalony

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
be@latin: Vydal kalony

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
be@latin: Vydal ukaraniony abjekt

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
be@latin: Vydal vyjavu

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
be@latin: Vydal abjekt

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
be@latin: Vydal &radok

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
be@latin: Vydal radok

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
be@latin: Vydal &tablicu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
be@latin: Vydal tablicu

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
be@latin: Vydal tekstavy kantejner

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
be@latin: Vydal kalonu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
be@latin: Vydal hiperspasyłku

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
be@latin: Vydal radok

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
be@latin: Vydal zaznačanaje

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
be@latin: Vydal hetuju kalonu z tablicy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
be@latin: Vydal hety radok z tablicy

note: FIELD_Document_Description
en: Description
be@latin: Apisańnie

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
be@latin: Apisańnie:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
be@latin: Śpis z dyjamentami

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
be@latin: Słoŭniki

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
be@latin: Inšy padvał na piarednich staronkach

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
be@latin: Inšy padvał na pieršaj staroncy

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
be@latin: Inšy padvał na apošniaj staroncy

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
be@latin: Inšaja šapka na piarednich staronkach

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
be@latin: Inšaja šapka na pieršaj staroncy

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
be@latin: Inšaja šapka na apošniaj staroncy

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
be@latin: Vykluč usie zahady farmatavańnia, akramia stylaŭ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
be@latin: Pakažy zasłuhi

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
be@latin: Pakažy źmieściva dapamohi

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
be@latin: Pakažy niedrukoŭnyja znaki

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
be@latin: Pakažy źviestki ab prahramie, numar versii, śpis uładalnikaŭ pravoŭ

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
be@latin: Pakažy styl:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
be@latin: Chočaš admianić ihnaravanyja słovy va ŭsich dakumentach?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
be@latin: Chočaš admianić ihnaravanyja słovy ŭ dziejnym dakumencie?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
be@latin: Dakument

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
be@latin: Ułaścivaści dakumentu

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
be@latin: Dakumenty

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
be@latin: Nie pačynaj znoŭ

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
be@latin: Padvojny

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
be@latin: Padvojny intervał

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
be@latin: Padvojny intervał

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
be@latin: Redahuj raŭnańnie

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
be@latin: Redahuj padvał

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
be@latin: Redahuj šapku

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
be@latin: Redahuj raŭnańnie LaTeX

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
be@latin: Redahuj hiperspasyłku

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
be@latin: Redahuj tekst uviersie ci ŭnizie kožnaj staronki

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
be@latin: Redahuj padvał na dziejnaj staroncy

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
be@latin: Redahuj šapku na dziejnaj staroncy

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
be@latin: Uklučy pryładździe &farmatavańnia

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
be@latin: Uklučy hładkuju prakrutku

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
be@latin: Jakar kancavoha zaciema

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
be@latin: Spasyłka da kancavoha zaciema

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
be@latin: Styl kancavych zaciemaŭ:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
be@latin: Raŭnańnie

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
be@latin: Pamyłka padliku vartaści!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
be@latin: Pamyłka vykanańnia skryptu %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
be@latin: Pamyłka impartavańnia fajłu %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
be@latin: Pamyłka padčas sproby zapisać %s: niemahčyma skanstrujavać ekspartera

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
be@latin: Pamyłka padčas sproby zapisać %s: niapravilnaja nazva

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
be@latin: Vykanaj skrypt

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
be@latin: Dakładna

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
be@latin: Uzor:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
be@latin: Vykonvaj dapamožnyja skrypty

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
be@latin: Vykanaj skrypt

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
be@latin: Najaŭnyja revizii:

note: TB_Extra
en: Extra
be@latin: Dadatkovaja

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
be@latin: Dadatkovyja parametry:

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
be@latin: Dadatkovaja panel pryładździa

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
be@latin: &Fajł

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
be@latin: F&armat

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
be@latin: &Poŭny ekran

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
be@latin: &Što šukać:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
be@latin: Nazva pola:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
be@latin: Fajł %s maje dziejna niepadtrymany typ

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
be@latin: Fajł %s maje inšy ad abvieščanaha typ

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
be@latin: Fajł %s maje nieviadomy typ

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
be@latin: Fajł %s nia znojdzieny

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
be@latin: Nazva fajłu

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
be@latin: Styl zapaŭnieńnia:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
be@latin: Znajdzi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
be@latin: Znajdzi &nastupnuju reviziju

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
be@latin: Znajdzi &papiaredniuju reviziju

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
be@latin: Znajdzi bačnuju reviziju ŭ dakumencie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
be@latin: Znajdzi papiaredniuju bačnuju reviziju ŭ dakumencie

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
be@latin: Znajdzi akreśleny tekst

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
be@latin: Vodstup pieršaha radka [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
be@latin: Pieršy radok

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
be@latin: Stały pamier kalony:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
be@latin: Skručvaj nižej uzroŭniu 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
be@latin: Skručvaj nižej uzroŭniu 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
be@latin: Skručvaj nižej uzroŭniu 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
be@latin: Skručvaj nižej uzroŭniu 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
be@latin: Nastupny abzac Nastupny abzac Nastupny abzac Nastupny abzac Nastupny abzac Nastupny abzac Nastupny abzac

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
be@latin: Šryft

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
be@latin: Abiary šryft

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
be@latin: Pamier šryftu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
be@latin: Abiary šryft

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
be@latin: Koler šryftu

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
be@latin: Šryft...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
be@latin: Šryft:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
be@latin: &Znoska

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
be@latin: Padvał

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
be@latin: Ułaścivaści padvału

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
be@latin: Padvał [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
be@latin: Jakar znoski

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
be@latin: Spasyłańnie znoski

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
be@latin: Styl znoski:

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Footnotes
be@latin: Znoska

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and &Endnotes
be@latin: Znoski j &kancavyja zaciemy

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
be@latin: Vymahaj napramku tekstu L->P

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
be@latin: Vymahaj napramku tekstu P->L

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
be@latin: Vymahaj napramku tekstu źleva ŭprava

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
be@latin: Vymahaj napramku tekstu sprava ŭleva

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
be@latin: Vymahaj tekstu L->P

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
be@latin: Vymahaj tekstu P->L

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
be@latin: Farmat

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
be@latin: Farmat ukarenienaha abjekta

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
be@latin: Farmat znosak i kancavych zaciemaŭ

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
be@latin: Farmat šapki/padvałaŭ

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Ob&ject
be@latin: Farmat ab&jekta

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
be@latin: Farmat mastaka

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
be@latin: Farmat tablicy

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
be@latin: Farmat źmiestu

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
be@latin: Farmat tekstavaha kantejnera

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
be@latin: Farmat paneli pryładździa

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
be@latin: Farmat hetaj vyjavy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
be@latin: Farmatuj dakument z dapamohaj stylaŭ

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
be@latin: Farmat:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
be@latin: Z LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
be@latin: Poŭny ekran

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
be@latin: Ahulnaje

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
be@latin: Pierajdzi

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
be@latin: Pierajdzi &da:

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
be@latin: &Maje etykietu

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
be@latin: &Zahałoŭny tekst:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
be@latin: Śpis z rukami

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
be@latin: Padviešańnie

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
be@latin: Šapka

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
be@latin: Ułaścivaści šapki

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
be@latin: Šapka [%s]

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
be@latin: Šapki j padvały možna stvarać i redahavać u režymie prahladu vydruku. 
     Kab pierajści ŭ hety režym, abiary Hladzi, potym Vykład vydruku z Menu. 
     Chočaš pierajści ŭ režym vykładu vydruku zaraz?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
be@latin: Styli zahałoŭkaŭ

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
be@latin: Styl zahałoŭku:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
be@latin: Śpis z sercami

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
be@latin: Žydoŭski śpis

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
be@latin: Dapamoha

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
be@latin: &Źmieściva dapamohi

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
be@latin: &Uvodziny dapamohi

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
be@latin: Schavaj

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
be@latin: Schavaj &pamyłki pravapisu ŭ dakumencie

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
be@latin: Schavaj tekst nožej uzroŭniaŭ śpisu

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
be@latin: Padśviatlaj

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
be@latin: &Ihnaruj usio

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
be@latin: &Zrabi vodstup:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
be@latin: Ikony

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
be@latin: Ihnaruj

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
be@latin: Ihnaruj słovy

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
be@latin: Ihnaruj usie takija słovy ŭ dakumencie

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
be@latin: Ihnaravanyja słovy:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
be@latin: Vyjava dla fonu

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
be@latin: Vysnoŭny śpis

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
be@latin: Zimpartuj akreśleńni stylaŭ z dakumentu

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
be@latin: Užyvajecca

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
be@latin: Niapravilny parol

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
be@latin: Pavialič vodstup

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
be@latin: Vodstup

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
be@latin: Vodstupy dy intervały

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
be@latin: Pačatkovyja vialikija litary

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
be@latin: Inicyjalnaja vartaść kancavych zaciemaŭ:

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
be@latin: Inicyjalnaja vartaść znosak:

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
be@latin: Ustaŭ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
be@latin: Ustaŭ &kalony

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
be@latin: Ustaŭ &radki

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
be@latin: Ustaŭ &tablicu

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
be@latin: Ustaŭ zakładku

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
be@latin: Ustaŭ razryŭ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
be@latin: Ustaŭ jačei

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
be@latin: Ustaŭ źmieściva bufera

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
be@latin: Ustaŭ datu j čas

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
be@latin: Ustaŭ raŭnańnie

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
be@latin: Ustaŭ raŭnańnie z vyrazu LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
be@latin: Ustaŭ pole

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
be@latin: Ustaŭ hiperspasyłku

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
be@latin: Ustaŭ vyjavu

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
be@latin: Ustaŭ pole źlićcia listoŭ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
be@latin: Ustaŭ MathML z fajłu

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
be@latin: Ustaŭ tablicu

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
be@latin: Ustaŭ Unikodny markier napramku ŭ dakument

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
be@latin: Ustaŭ padvał

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
be@latin: Ustaŭ šapku

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
be@latin: Ustaŭ źmiest, hruntujučysia na zahałoŭkach

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
be@latin: Ustaŭ tekstavy kantejner

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
be@latin: Ustaŭ zakładku ŭ dakument

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
be@latin: Ustaŭ padličanaje pole

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
be@latin: Ustaŭ kalonu źleva

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
be@latin: Ustaŭ kalonu sprava

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
be@latin: Ustaŭ znosku

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
be@latin: Ustaŭ hiperspasyłku ŭ dakument

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
be@latin: Ustaŭ pole źlićcia listoŭ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
be@latin: Ustaŭ novuju tablicu ŭ dakument

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
be@latin: Ustaŭ razryŭ staronak, kalonaŭ ci padraździełaŭ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
be@latin: Ustaŭ vyšej radok

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
be@latin: Ustaŭ nižej radok

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
be@latin: Ustaŭ litaru ci inšy specyjalny znak

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
be@latin: Ustaŭ aŭtamatyčny numar staronki

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
be@latin: Ustaŭ kancavy zaciem

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
be@latin: Ustaŭ najaŭnuju vyjavu ź inšaha fajłu

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
be@latin: Ustaŭ vyjavu ŭ dakument

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
be@latin: Ustaŭ zakładku

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
be@latin: Ustaŭ ilustracyju

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
be@latin: Ustaŭ hiperspasyłku

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
be@latin: Ustaŭ markier napramku źleva ŭprava (LRM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
be@latin: Ustaŭ markier napramku sprava ŭleva (RLM)

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
be@latin: Ustaŭ znak

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
be@latin: Ustaŭ tablicu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
be@latin: Ustaŭ kalonu z sumaj tablicy

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
be@latin: Ustaŭ radok z sumaj tablicy

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
be@latin: Ustaŭ źmieściva ŭ inšy fajł

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
be@latin: Ustaŭ datu i/ci čas

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
be@latin: Ustaŭ niezfarmatavanaje źmieściva bufera

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
be@latin: Niabačnyja paznaki &vykładu

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
be@latin: Kursiŭ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
be@latin: Pieraskoč da hiperspasyłki

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
be@latin: Vyraŭnienaje

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
be@latin: Vyraŭniaj

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
be@latin: Vyraŭniaj na ŭvieś abzac

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
be@latin: Vyraŭniaj na ŭvieś abzac

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
be@latin: Pakiń z &nastupnym

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
be@latin: Test Kevinsa

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
be@latin: Klučavyja słovy

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
be@latin: Klučavyja słovy:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
be@latin: Raŭnańnie LaTeX

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
be@latin: Raŭnańnie LaTeX:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
be@latin: Raŭnańnie etykiety:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
be@latin: Akreśleńni etykiety

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
be@latin: Mova

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
be@latin: Nałady movy

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
be@latin: Mova(y)

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
be@latin: Mova(y):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
be@latin: Vykład

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
be@latin: Leva

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
be@latin: Levy vodstup [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
be@latin: Levy vodstup [%s] Vodstup pieršaha radka [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
be@latin: Levyja pali [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
be@latin: Levy tabulatar

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
be@latin: Levaje raŭnańnie

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
be@latin: Vyraŭniaj abzac źleva

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
be@latin: Uzrovień 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
be@latin: Uzrovień 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
be@latin: Uzrovień 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
be@latin: Uzrovień 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
be@latin: Padzieł uzroŭniaŭ:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
be@latin: Uzrovień:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
be@latin: &Intervał pamiž radkami:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
be@latin: Kolkaść radkoŭ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
be@latin: Radok vyšej zaznačanaha (pieraklučalnik)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
be@latin: Razryvy radkoŭ i staronak

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
be@latin: Radok nižej zaznačanaha (pieraklučalnik)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
be@latin: Rysa pamiž

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
be@latin: Radki:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
be@latin: Etykieta śpisu

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
be@latin: Ułaścivaści śpisu

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
be@latin: Styli śpisaŭ

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
be@latin: Zablakuj vykład dziejnych panelaŭ pryładździa

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
be@latin: Śpis nižniaha rehistru

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
be@latin: Nižni prosty śpis

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
be@latin: Źli listy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
be@latin: Zrabi zaznačanaje tłustym (pieraklučalnik)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
be@latin: Zrabi zaznačanaje kursivam (pieraklučalnik)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
be@latin: Zrabi zaznačanaje padradkovym (pieraklučalnik)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
be@latin: Zrabi zaznačanaje nadradkovym (pieraklučalnik)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
be@latin: Kiruj pluginami

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
be@latin: Pali

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
be@latin: Paznač revizii

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
be@latin: Paznačaj źmieny padčas uvodu

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
be@latin: Test Martinsa

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size:
be@latin: Maksymalny pamier kalony:

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
be@latin: Złučy vyšej

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
be@latin: Złučy nižej

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
be@latin: Złučy jačei

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
be@latin: Złučy źleva

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
be@latin: Złučy sprava

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
be@latin: Złučy ŭviersie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
be@latin: Złučy inšy dakument z aktyŭnym, hruntujučysia na paznakach revizijaŭ

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
be@latin: Złučy ŭnizie

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
be@latin: Złučy jačei

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
be@latin: Złučy źleva

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
be@latin: Złučy sprava

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
be@latin: Złučy ŭ adno z vyšejšaj jačejaj

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
be@latin: Złučy ŭ adno ź nižejšaj jačejaj

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
be@latin: Złučy ŭ adno ź levaj jačejaj

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
be@latin: Złučy ŭ adno z pravaj jačejaj

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
be@latin: Vajenny čas

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
be@latin: Roznaje

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
be@latin: Roznyja styli

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Style
be@latin: Madyfikuj styli

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
be@latin: Madyfikuj...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
be@latin: Miesiac Dzień, Hod

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
be@latin: Pierasuń punkt ustaŭki ŭ peŭnaje miesca

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
be@latin: Msc. Dzień, Hod

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
be@latin: Niekalki

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
be@latin: Nazva

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
be@latin: Novy

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
be@latin: Novy dakument

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
be@latin: Novaja etykieta śpisu

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
be@latin: Novy typ 
    śpisu

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
be@latin: Novaja pačatkovaja 
    vartaść

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
be@latin: Novy styl

note: DLG_Styles_New
en: New...
be@latin: Novy...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
be@latin: Nastupny >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
be@latin: Niama fajłu

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
be@latin: Biaz skručvańnia

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
be@latin: Styl nia vybrany, 
     tamu jaho niemahčyma zmadyfikavać

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
be@latin: Skrypty nia znojdzienyja

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
be@latin: Niama

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
be@latin: Jašče nie było

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
be@latin: Zvyčajny vyhlad

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
be@latin: Nia ŭ słoŭniku&:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
be@latin: Styli zaciemaŭ

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns:
be@latin: Kolkaść kalon:

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
be@latin: Kolkaść staronak

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
be@latin: Kolkaść kalon

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
be@latin: Kolkaść kalon:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
be@latin: Kolkaść radkoŭ:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
be@latin: Numaravany

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
be@latin: Numaravany śpis

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
be@latin: Numaracyja

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
be@latin: Numaracyja:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
be@latin: Numary

note: DLG_Column_One
en: One
be@latin: Adna

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
be@latin: &Adčyni kopiju

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
be@latin: Adčyni

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
be@latin: Adčyni šablon

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
be@latin: Adčyni dakument, stvaryŭšy kopiju

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
be@latin: Adčyni niadaŭna vykarystany dakument

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
be@latin: Adčyni najaŭny dakument

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
be@latin: Adčyni inšaje vakno dla dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
be@latin: Adčyni hety dakument

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
be@latin: Aryjentacyja

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
be@latin: Inšaje

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
be@latin: Nie chapiła pamiaci padčas sproby adčynieńnia %s

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
be@latin: Padrodkovy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
be@latin: Zrabi zaznačanaje padradkovym (pieraklučalnik)

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
be@latin: &Ułaścivaści

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
be@latin: &Ačyść revizii

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
be@latin: &Uklej, nie farmatujučy

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
be@latin: Staronka

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
be@latin: Razryŭ staronak pierad

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
be@latin: Fon staronki

note: BREAK_Page
en: Page Break
be@latin: Razryŭ staronki

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
be@latin: &Koler staronki

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
be@latin: Vyjava staronki

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
be@latin: &Numary staronak

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
be@latin: Numar staronki

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
be@latin: Ułaścivaści numaracyi staronki

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
be@latin: Numaracyja staronak

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
be@latin: &Nałady staronki

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
be@latin: Nałady staronki

note: DLG_Goto_Target_Page
en: Page:
be@latin: Staronka:

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
be@latin: Staronka: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
be@latin: Staronki:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
be@latin: Padzieł na staronki

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
be@latin: &Pamier arkuša:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
be@latin: Abzac

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
be@latin: Kolkaść abzacaŭ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
be@latin: Napramak abzaca

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
be@latin: Pieradahlad abzaca

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
be@latin: Abzacy:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
be@latin: Vymahajecca parol, heta zašyfravany dakument

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
be@latin: Uklej

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
be@latin: Pravy

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
be@latin: Vyjava

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
be@latin: Złučy ŭ tablicu

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
be@latin: Źmiaści ŭ kancy dakumentu

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
be@latin: Źmiaści ŭ kancy padraździeła

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
be@latin: Pazycyja

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
be@latin: Raźmiaščaj z kalonaj

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
be@latin: Raźmiaščaj sa staronkaj

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
be@latin: Raźmiaščaj z abzacam

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
be@latin: Raźmiaščaj:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
be@latin: &Nałady

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
be@latin: &Schiemy naładaŭ

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
be@latin: Nałady

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
be@latin: Pieradahlad

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
be@latin: Pieradahledź dakument jak web-staronku

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
be@latin: Pieradahledź dakument pierad drukam

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
be@latin: Papiaredni abzac Papiaredni abzac Papiaredni abzac Papiaredni abzac Papiaredni abzac Papiaredni abzac Papiaredni abzac

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
be@latin: Vydrukuj

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
be@latin: Vydrukuj &naŭprost

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
be@latin: Vykład vydruku

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
be@latin: &Pieradahlad vydruku

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
be@latin: Pieradahlad vydruku

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
be@latin: Vydrukuj uvieś dakument ci jaho častku

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
be@latin: Vydrukuj dakument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
be@latin: Vydrukuj praz unutrany drajver PS

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
be@latin: Vydrukoŭvańnie staronki %d z %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
be@latin: Publikatar

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
be@latin: Publikatar:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
be@latin: &Zamiani

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
be@latin: &Dakument sprava ŭleva

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
be@latin: &Abzac sprava ŭleva

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
be@latin: &Padraździeł sprava ŭleva

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
be@latin: &Zamiani na:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
be@latin: &Advarotna šukaj

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
be@latin: &Viarni

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
be@latin: Niadaŭnija &fajły

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
be@latin: Viarni anulavanaje

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
be@latin: Viarni źmieny

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
be@latin: Viarni apošniuju anulavanuju źmienu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
be@latin: Pamienš ci pavialič pakaz dakumentu

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
be@latin: Suviaź

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
be@latin: Suviaź:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
be@latin: Vydal

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
be@latin: Vydal padvał

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
be@latin: Vydal šapku

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
be@latin: Vydal radok jak zahałovak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
be@latin: Vydal radok jak zahałovak staronki

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
be@latin: Vydal ŭsie źviestki ab revizijach z dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
be@latin: Vydal poŭnuju historyju dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
be@latin: Vydal padvał na hetaj staroncy z dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
be@latin: Vydal šapku na hetaj staroncy z dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
be@latin: Vydal vyjavu i zachavaj kopiju ŭ bufery

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
be@latin: Vydal vyjavu z dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
be@latin: Vydal tekstavy kantejner z dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
be@latin: Vydal prapanavanuju źmienu

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
be@latin: Paŭtaraj radok jak zahałovak

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
be@latin: Paŭtaraj radok jak zahałovak na kožnaj novaj staroncy

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
be@latin: Zamiani

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
be@latin: Zamiani &ŭsio

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
be@latin: Zamiani akreśleny tekst na inšy tekst

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
be@latin: Paviedam ab &pamyłcy

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
be@latin: Paviedam ab pamyłcy i dapamažy AbiWordu stać lepšym praduktam

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
be@latin: Viarni zmoŭčany vykład dziejnaj paneli pryładździa

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
be@latin: Źmiani pamier hetaj vyjavy

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
be@latin: Pačni novuju numaracyju z:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
be@latin: Pačynaj znoŭ dla kožnaj staronki

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
be@latin: Pačynaj znoŭ dla kožnaha padraździeła

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
be@latin: Pačynaj znoŭ numaracyju dla novych padraździełaŭ

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
be@latin: Praciahvaj papiaredni śpis

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
be@latin: Zachoŭvaj usie źmieny ŭ dakumencie

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
be@latin: Viarnuć apošni zapisany stan fajłu?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
be@latin: Viarni apošni zapisany stan dakumentu

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
be@latin: Viarnuć zapisanuju kopiju %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
be@latin: ID revizii

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
be@latin: Prava

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
be@latin: Pravy vodstup [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
be@latin: Pravyja pali [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
be@latin: Pravy tabulatar

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
be@latin: Pravaje raŭnańnie

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
be@latin: Vyraŭniaj abzac sprava

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
be@latin: &Pieravažna sprava ŭleva

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
be@latin: Pravy

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
be@latin: Pravy:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
be@latin: Radok

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
be@latin: Radki &vyšej

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
be@latin: Radki &nižej

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
be@latin: &Skrypty

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
be@latin: &Pakažy revizii

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
be@latin: &Padziali jačei

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
be@latin: &Zapišy

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
be@latin: Z&apišy kopiju

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
be@latin: Zapišy

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
be@latin: Zapišy &jak

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
be@latin: Zapišy &šablon

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
be@latin: Zapišy jak

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
be@latin: Zachavaj kopiju vyjavy ŭ bufery

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
be@latin: Zapisać źmieny dakumentu %s pierad začynieńniem?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
be@latin: Zapišy ŭkarenieny abjekt

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
be@latin: Zapišy dakument

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
be@latin: Zapišy dakument jak šablon

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
be@latin: Zapišy dakument ź inšaj nazvaj

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
be@latin: Zapišy dakument, nie źmianiajučy dziejnaj nazvy

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
be@latin: Zapišy zaznačanuju vyjavu ŭ fajł

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
be@latin: Zapišy ŭ fajł

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
be@latin: Šukaj dapamohi dla...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
be@latin: Sekundaŭ pamiž aktualizacyjami

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
be@latin: Sekundaŭ ad epochi

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
be@latin: Razryvy padraździełaŭ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
be@latin: Hladzi historyju dziejnaha dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
be@latin: Zaznač

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
be@latin: Zaznač &usio

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
be@latin: Zaznač jačeju

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
be@latin: Zaznač kalonu

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
be@latin: Zaznač šryft

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
be@latin: Zaznač reviziju

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
be@latin: Zaznač radok

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
be@latin: Zaznač tablicu

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
be@latin: Zaznač tekstavy kantejner

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list:
be@latin: Zaznač metavuju zakładku ŭ śpisie:

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
be@latin: Zaznač vyjavu z fajłu

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
be@latin: Zaznač tekstavy kantejner

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
be@latin: Zaznač uvieś dakument

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
be@latin: Zaznačeńnie

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
be@latin: Rehistar skazu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
be@latin: Padzialaj elementy tablicy koskami

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
be@latin: Padzialaj elementy tablicy koskami i tabulatarami

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
be@latin: Padzialaj elementy tablicy tabulatarami

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
be@latin: Padzialaj koskami

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
be@latin: Padzialaj koskami j tabulatarami

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
be@latin: Padzialaj tabulatarami

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
be@latin: Akreśl

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
be@latin: Akreśl &movu

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
be@latin: Akreśl zmoŭčanyja vartaści

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
be@latin: Akreśl vyjavu

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
be@latin: Akreśl pazycyjanavanuju vyjavu

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
be@latin: Akreśl abhortvańnie tekstam

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
be@latin: Akreśl fonavuju vyjavu dla staronki

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
be@latin: Akreśl pieravažny napramak dakumentu sprava ŭleva

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
be@latin: Akreśl pieravažny napramak dakumentu źleva ŭprava

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
be@latin: Akreśl pieravažny napramak padraździełu sprava ŭleva

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
be@latin: Akreśl ułaścivaści metaźviestak

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
be@latin: Akreśl novy tabulatar

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
be@latin: Nie akreślaj vyjavy

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
be@latin: Akreśl nałady

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
be@latin: Akreśl spynieńni tabulataraŭ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
be@latin: Akreśl typ i styli źmiestu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
be@latin: Akreśl typy znosak i kancavych zaciemaŭ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
be@latin: Akreśl typy šapak i padvałaŭ

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
be@latin: Zrabi hety radok zahałoŭkam

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
be@latin: Zrabi hety radok zahałoŭkam na kožnaj staroncy

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
be@latin: Pazycyjanuj hetuju vyjavu

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
be@latin: Akreśl nałady pravapisu

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
be@latin: Akreśl ułaścivaści staronki dla dakumentu, napr. pamier arkuša j pali

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
be@latin: Klavijaturny skarot

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
be@latin: Pakažy

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
be@latin: Pakažy &liniejku

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
be@latin: Pakažy ŭsio

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
be@latin: Pakažy &paznaki farmatavańnia

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
be@latin: Pakažy dakument &da revizij

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
be@latin: Pakažy dakument &paśla revizij

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
be@latin: Pakažy dakument paśla &papiarednich revizij

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
be@latin: Pakažy poŭny śpis dakumentaŭ

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
be@latin: Pakažy ci schavaj liniejki

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
be@latin: Pakažy ci schavaj panel statusu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
be@latin: Pakažy ci schavaj panel pryładździa

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
be@latin: Pakažy revizii, jakija jość u dakumencie

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
be@latin: Pakažy, jak vyhladaje dakument paśla papiarednich revizij

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
be@latin: Pakažy, jak vyhladaje dakument paśla revizij

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
be@latin: jak vyhladaje dakument pierad revizijami

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
be@latin: Pakažy...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
be@latin: Pakažy/schavaj paznaki farmatavańnia

note: TB_Simple
en: Simple
be@latin: Prostaja

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
be@latin: Prostaja panel pryładździa

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
be@latin: Adzinočny

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
be@latin: Adzinočny intervał

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
be@latin: Adzinočny intervał

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
be@latin: &Uparadkuj tablicu

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
be@latin: Uparadkuj kalony ŭ paradku pavieličeńnia

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
be@latin: Uparadkuj kalony ŭ paradku pavieličeńnia, hruntujučysia na zaznačany radok

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
be@latin: Uparadkuj kalony ŭ paradku pamianšeńnia

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
be@latin: Uparadkuj kalony ŭ paradku pamianšeńnia, hruntujučysia na zaznačany radok

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
be@latin: Uparadkuj radki ŭ paradku pavieličeńnia

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
be@latin: Uparadkuj radki ŭ paradku pavieličeńnia, hruntujučysia na zaznačanuju kalonu

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
be@latin: Uparadkuj radki ŭ paradku pamianšeńnia

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
be@latin: Uparadkuj radki ŭ paradku pamianšeńnia, hruntujučysia na zaznačanuju kalonu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
be@latin: Uparadkuj tablicu

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
be@latin: Krynica:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column:
be@latin: Intervał paśla kalony:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
be@latin: Intervał pierad: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
be@latin: Intervał pierad: Niama

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
be@latin: Intervał

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
be@latin: Pravierka pravapisu

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
be@latin: Pravier pravapis

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
be@latin: Pravier pravapis dakumentu

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
be@latin: Pravapis

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
be@latin: &Opcyi pravapisu

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
be@latin: &Padziali tablicu

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
be@latin: Padziali jačei

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
be@latin: Padziali tablicu

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
be@latin: Padziali jačei

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
be@latin: Padziali ŭ siaredzinie

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
be@latin: Padziali na nižnim baku

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
be@latin: Padziali na levym baku

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
be@latin: Padziali na pravym baku

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
be@latin: Padziali na vierchnim baku

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
be@latin: Padziali na ŭsich padziełach, akramia prabiełaŭ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
be@latin: Padziali tekst na ŭsich padziełach słovaŭ, u tym liku na prabiełach

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
be@latin: Padziali tekst na koskach ci tabulatarach

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
be@latin: Padziali tekst na prabiełach, koskach ci tabulatarach

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
be@latin: Padziali hetuju jačeju

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
be@latin: Śpis z kvadratami

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
be@latin: &Styl

note: TB_Standard
en: Standard
be@latin: Zvyčajnaja

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
be@latin: Zvyčajnaja panel pryładździa

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
be@latin: Śpis z zorkami

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
be@latin: Pačni z:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
be@latin: Pačni novy śpis

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
be@latin: Pačni padśpis

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
be@latin: Pačni novuju reviziju

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
be@latin: Pačni &novuju reviziju

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
be@latin: Pačni adroznuju ad dziejnaj reviziju

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
be@latin: Statystyka:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
be@latin: Zakonč dziejny śpis

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
be@latin: &Zakreśleny

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
be@latin: Zakreśleny

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
be@latin: Zakreśl zaznačanaje (pieraklučalnik)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
be@latin: &Stylist

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
be@latin: Styl

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
be@latin: Nazva stylu -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
be@latin: Nazva stylu:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type:
be@latin: Typ stylu:

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph:
be@latin: Styl dla nastupnaha abzaca:

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
be@latin: Nazvu stylu nielha pakinuć pustoj

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
be@latin: Styl:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
be@latin: Styli

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
be@latin: Tema:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
be@latin: Padradkovy znak

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
be@latin: &Prapanovy:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
be@latin: Prapanuj tolki z &hałoŭnaha słoŭnika

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
be@latin: Padsumuj kalonu

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
be@latin: Padsumuj radok

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
be@latin: Padsumuj kalonu tablicy

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
be@latin: Padsumuj radok tablicy

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
be@latin: Ahlad

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
be@latin: &Nadradkovy znak

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
be@latin: Nadradkovy znak

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
be@latin: &Znak

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
be@latin: Znak

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
be@latin: &Tablica

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
be@latin: Spynieńnie tabulatara [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
be@latin: Pazycyja spynieńnia tabulatara:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
be@latin: Spynieńni tabulataraŭ dziela ačystki:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
be@latin: Tablica

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
be@latin: Pamier tablicy

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
be@latin: Panel tabličnaha pryładździa

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
be@latin: Źmiest

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
be@latin: Etykieta śpisu sa źmiestam

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
be@latin: Staronka sa źmiestam

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
be@latin: Tabulatary

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
be@latin: Tabulatary j numaracyja staronak

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
be@latin: &Farmatavańnie tekstu

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
be@latin: Tekst

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
be@latin: Tekst &paśla:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
be@latin: &Tekst pierad:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
be@latin: Raŭnańnie tekstu:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
be@latin: Tekstavy kantejner

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
be@latin: Skručvańnie tekstu

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
be@latin: Abhortvańnie tekstam

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
be@latin: Tekst i ikona

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
be@latin: Abranyja pali nadta vialikija, kab źmiaścicca na staroncy.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
be@latin: Novaja mova interfejsu karystalnika pačnie dziejničać dla nastupnaha ŭruchamleńnia aplikacyi

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
be@latin: Pravierka pravapisu skončanaja.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
be@latin: Tekst, da jakoha treba dałučyć hiperspasyłku, pavinny być unutry adnaho abzaca.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
be@latin: Dzień tydnia

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
be@latin: Taŭščynia:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
be@latin: Hetaja źmiena pačnie dziejničać tolki paśla pieraŭruchamleńnia AbiWord ci paśla stvareńnia novaha dakumentu.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
be@latin: Hety dakument utrymlivaje revizii, ciapier schavanyja ad prahladu. Hladzi ŭ dakumentacyi AbiWord źviestki ab pracy z revizijami.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
be@latin: Takoha stylu nie isnuje, 
     tamu jaho niemahčyma zmadyfikavać

note: DLG_Column_Three
en: Three
be@latin: Try

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
be@latin: Śpis z ptuškami

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
be@latin: Časavy pojas

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
be@latin: Zahałovak

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
be@latin: Rehistar zahałoŭka

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
be@latin: Zahałovak:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
be@latin: Paneli pryładździa

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
be@latin: Vierchnija pali [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
be@latin: Vierchradkoŭje

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
be@latin: Śpis z trochvuholnikami

note: DLG_Column_Two
en: Two
be@latin: Dźvie

note: DLG_Styles_List
en: Type
be@latin: Typ

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list:
be@latin: Uviadzi nazvu zakładki albo abiary najaŭnuju sa śpisu:

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
be@latin: Typ:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
be@latin: VIERCHNI_REHISTAR

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
be@latin: Padkreśl

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
be@latin: Padkreśl zaznačanaje (pieraklučalnik)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
be@latin: Anuluj

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
be@latin: Anuluj źmienu

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
be@latin: Aktualizuj

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
be@latin: Śpis u vierchnim rehistry

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
be@latin: Vierchi roŭny śpis

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
be@latin: Užyj paradak sprava ŭleva

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
be@latin: Užyj kštałtavańnie hlifaŭ dla žydoŭ

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
be@latin: Interfejs karystalnika

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
be@latin: Mova interfejsu karystalnika

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
be@latin: Styli, akreślenyja karystalnikam

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
be@latin: Tabulatary, akreślenyja karystalnikam

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
be@latin: Styli, akreślenyja karystalnikam

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
be@latin: Versija

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
be@latin: Hladzi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
be@latin: Hladzi historyju dakumentu

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
be@latin: Hladzi dakument u poŭnaekrannym režymie

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
be@latin: Hladzi hety dakument

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
be@latin: Hladzi paneli pryładździa

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
be@latin: Hladzi...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
be@latin: Bačny

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
be@latin: Aściaroha: padadzienaja zakładka [%s] nie isnuje.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
be@latin: Web-vykład

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
be@latin: Mahutny Boža, uładar suśvietu

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
be@latin: Z pašyreńniem:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
be@latin: Kolkaść słovaŭ

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
be@latin: Praca z tekstam

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
be@latin: Słovy (biaz znosak i kancavych zaciemaŭ):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
be@latin: Słovy ŭ &VERCHNIM REHISTRY

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
be@latin: Słovy ź &ličbami

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
be@latin: Słovy:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
be@latin: Pamyłka zapisu pry sprobie zapisu %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
be@latin: Ty źmianiŭ zmoŭčany napramak.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
be@latin: Ty źmianiŭ napramak.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
be@latin: Treba zaznačyć kavałak dakumentu pierad ustaŭkaj hiperspasyłki.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
be@latin: Treba abrać intervał ad 1 da 120, što aznačaje častatu aŭtamatyčnaha zapisu

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
be@latin: Źmieny zhubiacca, kali ich nie zapisać.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
be@latin: Maštabuj

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
be@latin: Maštabuj da &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
be@latin: Maštabuj da &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
be@latin: Maštabuj da &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
be@latin: Maštabuj da &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
be@latin: Maštabuj da 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
be@latin: Maštabuj da 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
be@latin: Maštabuj da 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
be@latin: Maštabuj da 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
be@latin: Maštabuj da šyryni staronki

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
be@latin: Maštabuj da ŭsioj staronki

note: DLG_Options_Label_CustomDict
en: custom.dic
be@latin: specyjalny.dic

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
be@latin: nižni rehistar

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
be@latin: chvilin

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
be@latin: źMIANI rEHISTAR

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
be@latin: Niama

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
be@latin: Niama

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
be@latin: Niama

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
be@latin: Tema

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
be@latin: Niama

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
be@latin: Niama

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
be@latin: Tema

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
be@latin:  u

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
be@latin: &Šyrynia staronki

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
be@latin: &Akreśl movu

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
be@latin: &Usia staronka

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
be@latin: (niama)

note: LANG_0
en: (no proofing)
be@latin: (biaź śviedčańniaŭ)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
be@latin: (test prapuščany)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
be@latin: Kataloh u padadzienaj ściežcy nie isnuje.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
be@latin: Kiraŭnik pluginaŭ AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
be@latin: AbiWord nia moža znajści fajł pravapisu %s.dll
    Zahruzi j zainstaluj Aspell z http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
be@latin: AbiWord nia moža całkam adnavić versii %d dakumentu, bo źviestki ab versii niapoŭnyja.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
be@latin: AbiWord nia moža całkam adnavić versii %d dakumentu, bo niama źviestak ab versii.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
be@latin: AbiWord: Pieradahlad vydruku

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
be@latin: Ab %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
be@latin: Aktyŭnyja pluginy

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
be@latin: Albanskaja

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
be@latin: Usie (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
be@latin: Usie dakumenty

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
be@latin: Usie fajły vyjavaŭ

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
be@latin: Dazvol dadatkovuju raźmietku ŭ zbory nazvaŭ AWML

note: LANG_AR
en: Arabic
be@latin: Arabskaja

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
be@latin: Arabskaja (Ehipet)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
be@latin: Arabskaja (Saudaŭskaja Arabija)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
be@latin: Arabskaje, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
be@latin: Arabskaje, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
be@latin: Arabskaje, kodavaja staronka Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
be@latin: Armianskaja

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
be@latin: Armianskaje, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
be@latin: Assameskaja

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
be@latin: Aŭtamatyčna ŭstaŭlaj markiery napramkaŭ

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
be@latin: Aŭtamatyčnyja revizii

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
be@latin: Aŭtamatyčna vyznačany

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
be@latin: Aŭtamatyčnyja revizii

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
be@latin: Dastupnyja dakumenty:

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
be@latin: Dastupnyja movy:

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
be@latin: Bałtyjskaje, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
be@latin: Bałtyjskaje, kodavaja staronka Windows 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
be@latin: Basckaja

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
be@latin: Biełaruskaja

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
be@latin: Benhalskaja

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
be@latin: Čorna-bieły

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
be@latin: Blakuj tekst

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
be@latin: Tłusty kursiŭ

note: LANG_BR_FR
en: Breton
be@latin: Bretonskaja

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
be@latin: Zborka dakumentu:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
be@latin: Bałharskaja

note: DLG_Cancel
en: Cancel
be@latin: Anuluj

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
be@latin: Katalonskaja

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
be@latin: Centralna-Eŭrapiejskaje, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
be@latin: Centralna-Eŭrapiejskaje, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
be@latin: Centralna-Eŭrapiejskaje, kodavaja staronka Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
be@latin: Źmianiaj movu, kali źmianiajecca klavijatura

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
be@latin: Zahałovak raździełu

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
be@latin: Kitajskaja (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
be@latin: Kitajskaja (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
be@latin: Kitajskaja (Sinhapur)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
be@latin: Kitajskaja (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
be@latin: Kitajskaje sproščanaje, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
be@latin: Kitajskaje sproščanaje, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
be@latin: Kitajskaje sproščanaje, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
be@latin: Kitajskaje sproščanaje, kodavaja staronka Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje, kodavaja staronka Windows 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
be@latin: Abiary dakument sa śpisu:

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
be@latin: Ilustracyja

note: DLG_Close
en: Close
be@latin: Začyni

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
be@latin: Začyni, &nie zapisaŭšy

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
be@latin: Uparadkuj

note: DLG_UP_Color
en: Color
be@latin: Koler

note: DLG_Compare
en: Compare
be@latin: Paraŭnaj

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
be@latin: Źmieściva:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
be@latin: Źmieściva 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
be@latin: Źmieściva 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
be@latin: Źmieściva 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
be@latin: Źmieściva 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
be@latin: Šapka źmieściva

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
be@latin: Kopii:

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
be@latin: Karnijskaja

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
be@latin: Karsikanskaja

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
be@latin: Niemahčyma uklučyć/zahruzić plugin

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
be@latin: Niemahčyma vyklučyć plugin

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
be@latin: Niemahčyma zahruzić słoŭnik dla movy %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
be@latin: Stvorany

note: DLG_History_Created
en: Created:
be@latin: Stvorany:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
be@latin: Charvackaja

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
be@latin: Charvackaje, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
be@latin: Kiryličnaje, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
be@latin: Kiryličnaje, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
be@latin: Kiryličnaje, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
be@latin: Kiryličnaje, kodavaja staronka Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
be@latin: Českaja

note: LANG_DA_DK
en: Danish
be@latin: Dackaja

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
be@latin: Vykluč usie pluginy

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
be@latin: Vykluč plugin

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
be@latin: Abvieść jak XML (versija 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
be@latin: Zmoŭčanaja mova:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
be@latin: Chočaš vydalić hetuju ikonu z paneli pryładździa?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
be@latin: Paraŭnańnie dakumentaŭ

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
be@latin: Detali dakumentu

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
be@latin: Historyja dakumentu

note: DLG_History_Path
en: Document name:
be@latin: Nazva dakumentu:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
be@latin: Dakumenty paraŭnanyja

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
be@latin: Redahavańnie času:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects:
be@latin: Efekty:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
be@latin: Ukarani (CSS) arkuš stylaŭ

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
be@latin: Ukarani šryfty

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
be@latin: Ukarani vyjavy ŭ spasyłki (URL) (Base64-kadavanyja)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
be@latin: Kadavańnie

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
be@latin: Kadavańnie:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
be@latin: Kancavy zaciem

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
be@latin: Spasyłka na kancavy zaciem

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
be@latin: Tekst kancavoha zaciema

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
be@latin: Anhielskaja (Aŭstralija)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
be@latin: Anhielskaja (Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
be@latin: Anhielskaja (Irlandyja)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
be@latin: Anhielskaja (Novaja Zelandyja)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
be@latin: Anhielskaja (Paŭdniovaja Afryka)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
be@latin: Anhielskaja (Vialikabrytanija)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
be@latin: Anhielskaja (ZŠA)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
be@latin: Uviadzi parol

note: LANG_EO
en: Esperanto
be@latin: Esperanta

note: LANG_ET
en: Estonian
be@latin: Estonskaja

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
be@latin: Ekspartuj fajł

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
be@latin: Ekspartuj jak HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
be@latin: Ekspartuj z instrukcyjami PHP

note: DLG_UP_File
en: File
be@latin: Fajł

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
be@latin: Fajł užo isnuje. Nadpisać fajł '%s'?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
be@latin: Finskaja

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
be@latin: Znoska

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
be@latin: Spasyłka na znosku

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
be@latin: Tekst znoski

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
be@latin: Francuskaja (Belhija)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
be@latin: Francuskaja (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
be@latin: Francuskaja (Francyja)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
be@latin: Francuskaja (Švajcaryja)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
be@latin: Frysijskaja

note: DLG_UP_From
en: From:
be@latin: Z:

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
be@latin: Hruzinskaja

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
be@latin: Hruzinskaje, akademičnaje

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
be@latin: Hruzinskaje, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
be@latin: Niamieckaja (Aŭstryja)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
be@latin: Niamieckaja (Niamieččyna)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
be@latin: Niamieckaja (Švajcaryja)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
be@latin: Adcieńni šeraha

note: LANG_EL_GR
en: Greek
be@latin: Hreckaja

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
be@latin: Hreckaje, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
be@latin: Hreckaje, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
be@latin: Hreckaje, kodavaja staronka Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
be@latin: Opcyi ekspartavańnia ŭ HMTL

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
be@latin: Hausa (Nihier)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
be@latin: Hausa (Nihieryja)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
be@latin: Havajskaja

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
be@latin: Zahałovak 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
be@latin: Zahałovak 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
be@latin: Zahałovak 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
be@latin: Zahałovak 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
be@latin: Iŭryt

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
be@latin: Žydoŭskaje, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
be@latin: Žydoŭskaje, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
be@latin: Žydoŭskaje, kodavaja staronka Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
be@latin: Vyšynia:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
be@latin: Vyšynia:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
be@latin: Schavany

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
be@latin: Koler padśviatleńnia

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
be@latin: Hindzi

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
be@latin: Vuhorskaja

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
be@latin: Iślandzkaja

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
be@latin: Iślandzkaje, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
be@latin: Identyfikatar:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
be@latin: Ułaścivaści vyjavy

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
be@latin: Vyjava trymajecca nad tekstam

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
be@latin: Vyjava lažyć unutry radka (biez abhortvańnia tekstam)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
be@latin: Impartuj fajł

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
be@latin: Indanezijskaja

note: XIM_Methods
en: Input Methods
be@latin: Metady ŭvodu

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
be@latin: Ustaŭ ukarenieny abjekt

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
be@latin: Ustaŭ fajł ukarenienaha abjektu:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
be@latin: Ustaŭ fajł

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
be@latin: Ustaŭ matematyčny fajł

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
be@latin: Ustaŭ fajł MathML:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
be@latin: Ustaŭ novuju tablicu

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
be@latin: Ustaŭ vyjavu

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
be@latin: Ustaŭ znak

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
be@latin: Zainstaluj novy plugin

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
be@latin: Niapravilnaja nazva ściežki.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
be@latin: Irlandzkaja

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
be@latin: Japonskaja

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
be@latin: Japonskaje, EUP-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
be@latin: Japonskaje, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
be@latin: Japonskaje, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
be@latin: Japonskaje, kodavaja staronka Windows 932

note: LANG_KO
en: Korean
be@latin: Karejskaja

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
be@latin: Karejskaje, EUC-KR

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
be@latin: Karejskaje, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
be@latin: Karejskaje, kodavaja staronka Windows 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
be@latin: Kurdzkaja

note: LANG_LO_LA
en: Lao
be@latin: Laoskaja

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
be@latin: Apošni zapis:

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
be@latin: Łatvijskaja

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
be@latin: Litoŭskaja

note: LANG_MK
en: Macedonian
be@latin: Makiedonskaja

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
be@latin: Zrabi zmoŭčanaj dla dakumentu

note: LANG_MS_MY
en: Malay
be@latin: Malajskaja

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
be@latin: Maršaleskaja (Maršalskija vyspy)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
be@latin: Maršaleskaja (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
be@latin: Złučy ŭ adno

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
be@latin: Manholskaja

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
be@latin: Nazva:

note: DLG_MB_No
en: No
be@latin: Nie

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
be@latin: Niama vyjavy

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
be@latin: Plugin nia vybrany

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
be@latin: Zvyčajny

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
be@latin: Niedastupny

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
be@latin: Numaravany zahałovak 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
be@latin: Numaravany zahałovak 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
be@latin: Numaravany zahałovak 3

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
be@latin: Occitanskaja

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
be@latin: Adčyni fajł

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
be@latin: Adčynienyja dakumenty

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
be@latin: Inšy...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
be@latin: &Pracentaŭ:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
be@latin: Šyrynia staronki

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
be@latin: Intervały staronak:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
be@latin: Parol:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
be@latin: Prosty tekst

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
be@latin: Detali plugina

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
be@latin: Śpis pluginaŭ

note: LANG_PL_PL
en: Polish
be@latin: Polskaja

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
be@latin: Partuhalskaja (Brazylskaja)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
be@latin: Partuhalskaja (Partuhalija)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
be@latin: Raźmiaščeńnie adnosna kalony

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
be@latin: Raźmiaščeńnie adnosna staronki

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
be@latin: Raźmiaščeńnie adnosna najbližejšaha abzaca

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
be@latin: Zachoŭvaj maštab

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
be@latin: Pieradahlad vyjavy

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
be@latin: Vydrukuj u fajł

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
be@latin: Vydrukuj u:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
be@latin: Vydrukuj u:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
be@latin: Drukarka

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
be@latin: Zahad drukarki:

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
be@latin: Zvyčajny

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
be@latin: Dačynieńni:

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
be@latin: Adnavi

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
be@latin: Nałady adnaŭleńnia

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
be@latin: Vyniki

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
be@latin: Rumynskaja

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
be@latin: Rumynskaje, Macintosh

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
be@latin: Uzor

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
be@latin: Sardzinskaja

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
be@latin: Zapišy fajł jak

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
be@latin: Zapišy nałady

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
be@latin: Skrypt:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
be@latin: Zahałovak padraździeła

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
be@latin: Abiary kadavańnie:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
be@latin: Abiary opcyi ekspartavańnia ŭ HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
be@latin: Abiary movu:

note: LANG_SR
en: Serbian
be@latin: Serbskaja

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
be@latin: Akreśl movu

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
be@latin: Prybiary akreśleny koler padśviatleńnia

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
be@latin: Pamier:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
be@latin: Słavackaja

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
be@latin: Słavienskaja

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
be@latin: Hišpanskaja (Meksyka)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
be@latin: Hišpanskaja (Hišpanija)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
be@latin: Pramavuholnaje abhortvańnie tekstam

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
be@latin: Styli:

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
be@latin: Švedzkaja

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
be@latin: Znaki

note: LANG_SYR
en: Syriac
be@latin: Syryjskaja

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
be@latin: Tamilskaja

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
be@latin: Koler tekstu

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
be@latin: Tekst abhortvaje vyjavu z abodvuch bakoŭ

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
be@latin: Tekst abhortvaje vyjavu źleva

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
be@latin: Tekst abhortvaje vyjavu sprava

note: LANG_TH_TH
en: Thai
be@latin: Tajskaja

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
be@latin: Tajskaje, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
be@latin: Tajskaje, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
be@latin: Tajskaje, kodavaja staronka Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
be@latin: Kataloh '%s' abaronieny ad zapisu.

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
be@latin: Najpaźniejšaja versija, jakuju možna całkam adnavić, heta %d. Chočaš adnavić hetuju versiju? Kab častkova adnavić versiju %d, naciśni Nie.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
be@latin: Radok zahadu dziela vydruku niapravilny.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
be@latin: Hetuju aperacyju niemahčyma anulavać. Ty sapraŭdy chočaš praciahnuć?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
be@latin: Ščylnaje abhortvańnie tekstam

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
be@latin: Kab usio ž praciahvać, naciśni OK.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
be@latin: Kab pakinuć sprobu adnaŭleńnia, naciśni Anuluj.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
be@latin: Tureckaja

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
be@latin: Tureckaje, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
be@latin: Tureckaje, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
be@latin: Tureckaje, kodavaja staronka Windows 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
be@latin: Typ abhortvańnia tekstam

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
be@latin: Ukrainskaja

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
be@latin: Ukrainskaje, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
be@latin: Ukrainskaje, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
be@latin: Unikod UCS-2 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
be@latin: Unikod UCS-2 Little Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
be@latin: Unikod UCS-4 Big Endian

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
be@latin: Unikod UCS-4 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
be@latin: Unikod UTF-16 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
be@latin: Unikod UTF-16 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
be@latin: Unikod UTF-32 Big Endian

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
be@latin: Unikod UTF-32 Little Endian

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
be@latin: Unikod UTF-7

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
be@latin: Unikod UTF-8

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
be@latin: Bieznazoŭny%d

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
be@latin: Uzbeckaja

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
be@latin: Historyja versijaŭ

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
be@latin: Versija:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
be@latin: Versija: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
be@latin: Vijetnamskaja

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
be@latin: Vijetnamskaje, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
be@latin: Vijetnamskaje, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
be@latin: Vijetnamskaje, kodavaja staronka Windows 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
be@latin: Hladzi dakument

note: DLG_MW_Activate
en: View:
be@latin: Hladzi:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
be@latin: Valijskaja

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, kodavaja staronka DOS/Windows 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
be@latin: Zachodnie-Eŭrapiejskaja, kodavaja staronka Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
be@latin: Usia staronka

note: DLG_Image_Width
en: Width:
be@latin: Šyrynia:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
be@latin: Šyrynia:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
be@latin: Tak

note: LANG_YI
en: Yiddish
be@latin: Idyš

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
be@latin: Kab praciahnuć, treba zapisać źmieny ŭ dakumencie %s. Zapisać zaraz?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
be@latin: Pavialič

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
be@latin: _Nie

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
be@latin: _Tak

note: DLG_Unit_cm
en: cm
be@latin: sm

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
be@latin: roznyja

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
be@latin: adroźnivajucca paśla pazycyi %d ŭ dakumencie

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
be@latin: adroźnivajucca paśla versii %d ŭ %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
be@latin: adnolkavyja

note: DLG_Unit_inch
en: inch
be@latin: cali

note: DLG_Unit_points
en: points
be@latin: punktaŭ

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
be@latin: braty

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
be@latin: nieźviazanyja

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
be@latin: Niama
