AbiWord 2.9 - en to sr translation catalogue (1707 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
sr:  - Заузето. 
     Не можете да користите ово име. Изаберите неко друго

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
sr:  Самостално освежавање

note: DLG_RDF_Query_Comment
en: # Insert your SPARQL query here
    # Results are shown below.
sr: # Унесите свој упит СПАРКуЛ-а овде
    # Излази се приказују испод.

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
sr: % уобичајене величине

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
sr: Могућност %s није још убачена.
    
    Ако сте програмер, слободно додајте код на %s, реду %d
    и пошаљите закрпу на:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    У супротном, будите стрпљиви док додамо ову могућност.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
sr: &О %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
sr: При&хвати препраду

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
sr: &Додај

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
sr: &Подеси на:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
sr: Пора&внај

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
sr: &Све

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
sr: &Белешке

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
sr: &Примени

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
sr: &На:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
sr: &Самостална провера правописа

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
sr: &Самостално уклопи табелу

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
sr: Сам сачу&вај овај  образац

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
sr: &Пре:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
sr: Поде&бљано

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: &Borders and Shading
sr: &Оквири и сенчење

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
sr: &Доњи:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
sr: &Прелом

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
sr: Ће&лија

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
sr: Ће&лије

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
sr: &Центрирано

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
sr: Из&мени

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
sr: &Уметнички радови

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
sr: &Затвори

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
sr: &Стубац

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
sr: Прелом &стубца

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
sr: &Ступци

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
sr: &Упореди документе

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
sr: &Умножи

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
sr: &Направи и промени стилове

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
sr: Тренутни образац  по&дешавања

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
sr: &Обриши

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
sr: Обриши бе&лешку

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
sr: Обриши &хипер-везу

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
sr: &Речник...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
sr: Ознака &смера

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
sr: До&кумент

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
sr: Историја &документа

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
sr: &Документа

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
sr: Не дели завршне речи реда &цртицом

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
sr: Уреди&

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: &Edit RDF
sr: &Уреди СОИ

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
sr: &Уреди белешку

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
sr: Измени &хипер-везу

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
sr: &Омогући прекидач рада преписивања

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
sr: Завршна белешка&

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
sr: &На парној страни

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
sr: &Поље

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
sr: &Поља

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
sr: &Поља:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
sr: &Документ

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
sr: Наставак &датотеке:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
sr: &Тражи

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
sr: &Пронађи следеће

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
sr: &Словолик

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
sr: &Подножје:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format
sr: &Обликовање

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
sr: Иди &на

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
sr: &Има заглавље

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
sr: &Заглавље и подножје

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: &Header/Footers
sr: Заглавље/подножја

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
sr: &Заглавље:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
sr: &Висина:

note: MENU_LABEL_HELP DLG_HelpButton
en: &Help
sr: По&моћ

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
sr: &Скривени текст

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
sr: Ис&такни погрешно написане речи

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
sr: &Хипер-веза

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
sr: &Занемари

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
sr: &Занемари све

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
sr: &Слика

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
sr: У&вези стилове

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
sr: &У прегледнику веба

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
sr: &Наследи ознаку

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
sr: &Убаци

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
sr: &Међувреме:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
sr: &Косо

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
sr: &Скочи на белешку

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
sr: Скочи на &хипер-везу

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
sr: &Поравнај

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
sr: &ОЛД

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
sr: &Положено

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
sr: &Језик

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
sr: &Лево

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
sr: &Са лева на десно

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
sr: &Лево:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
sr: За&кључај распоред

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
sr: Чувај сву историју

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
sr: Обележи прераде за &време куцања

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
sr: Сложи &величину слова

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
sr: Спој ћ&елије

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
sr: &Додатна документа

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
sr: &Име:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
sr: &Нови

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
sr: &Нови прозор

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
sr: &Нови користећи образац

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
sr: &Следећа страна

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
sr: &Обичан изглед

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
sr: &Број:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
sr: Врста &нумерисања:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
sr: &Непарна страна

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN DLG_Open
en: &Open
sr: &Отвори

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
sr: &Отвори датотеку

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
sr: &Надвучено

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
sr: Ш&ирина стране

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
sr: Пре&лом стране

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
sr: Означавање &страница бројевима:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
sr: &Одељак

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
sr: &Убаци

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
sr: &Слика

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
sr: Пр&икључци

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
sr: &Усправно

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
sr: &Штампање

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
sr: &Распоред штампе

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
sr: Потпуно очисти историју

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_QUERY
en: &Query RDF
sr: &Упит СОИ-у

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
sr: &Изаз

note: MENU_LABEL_RDF
en: &RDF
sr: &СОИ (смернице описа извора)

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
sr: &ОДЛ

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
sr: &Понови

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
sr: Одбаци &прераду

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
sr: &Замена

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
sr: &Врати на подразумевано

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
sr: &Врати на подразумевани распоред

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
sr: &Прераде

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
sr: &Десно

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
sr: Текст са &десна на лево

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
sr: &Десна:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
sr: &Ред

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
sr: &Лењир

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
sr: &Сачувај

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
sr: Сачувај слику под &именом

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
sr: Сачувај као W&еб страну

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
sr: Тражи у &помоћи

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
sr: &Изабери

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
sr: &Изабери прераду

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
sr: &Прикажи историју

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
sr: Прикажи &траку стања

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
sr: Прикажи &белешке

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
sr: Посе&бно:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
sr: &Провера правописа

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
sr: &Броји од:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
sr: &Трака стања

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
sr: У &индкесу

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
sr: Сакри &бројеве редова

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
sr: Водиља &табулатора:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
sr: &Табела

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
sr: &Табулатори

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
sr: &Табулатори...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
sr: &Траке прибора

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
sr: &Алати

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
sr: &При врху:

note: DLG_RDF_Editor_Menu_Triple
en: &Triple
sr: &Троструко

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
sr: &Врсте

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
sr: &Врсте:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
sr: &Подвучено

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
sr: &Поништи

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
sr: &Јединице мере:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
sr: Прика&з

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
sr: Распоред за W&еб

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
sr: &Цела страна

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
sr: &Цела реч

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
sr: Управљање прозором/остацима

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
sr: &Ширина:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
sr: &Број речи

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
sr: &Увећање

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
sr: (Све прераде су видљиве)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
sr: (без препорука правописара)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
sr: (без посебног)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
sr: 1 стубац

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
sr: Проред 1.5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
sr: 1.5 линије

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
sr: 1.5 растојања

note: DLG_PageFormat_1_3_A4
en: 1/3 A4
sr: 1/3 А4

note: DLG_PageFormat_1_3_A5
en: 1/3 A5
sr: 1/3 А5

note: DLG_PageFormat_1_4_A3
en: 1/4 A3
sr: 1/4 А3

note: DLG_PageFormat_1_4_A4
en: 1/4 A4
sr: 1/4 А4

note: DLG_PageFormat_1_8_A4
en: 1/8 A4
sr: 1/8 А4

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
sr: 12 тачака пре одељка

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
sr: 2 ступца

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
sr: 3 ступца

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
sr: << Прет

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
sr: Десила се кобна грешка. Абиворд ће се искључити.
    Тренутни документ је сачуван на диску под наставком „.saved“.

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
sr: Увек препоручуј &исправке

note: DLG_PageFormat_A0
en: A0
sr: А0

note: DLG_PageFormat_A1
en: A1
sr: А1

note: DLG_PageFormat_A10
en: A10
sr: А10

note: DLG_PageFormat_A2
en: A2
sr: А2

note: DLG_PageFormat_A3
en: A3
sr: А3

note: DLG_PageFormat_A4
en: A4
sr: А4

note: DLG_PageFormat_A5
en: A5
sr: А5

note: DLG_PageFormat_A6
en: A6
sr: А6

note: DLG_PageFormat_A7
en: A7
sr: А7

note: DLG_PageFormat_A8
en: A8
sr: А8

note: DLG_PageFormat_A9
en: A9
sr: А9

note: FIELD_DateTime_AMPM
en: AM/PM
sr: преподне/поподне

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
sr: AbiWord не може да отвори %s. Изгледа да то није исправан документ

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
sr: AbiWord је завршио проверу избора.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
sr: AbiWord је претражио документ и извршио %d замену(а).

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
sr: AbiWord је претражио документ.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
sr: О пакету Гномовог уредника

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
sr: О пројекту Гномовог уредника

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
sr: Прихвата предложену промену

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
sr: Додај стубац овој табели после тренутног ступца

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
sr: Додај ред тренутној табели после тренутног реда

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
sr: Додаје оквир и сенчење изабраном делу текста

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
sr: Додаје стубац после

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
sr: Додај или мењај тачкасте спискове и означавање страница и одељака бројевима и знацима

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
sr: Додаје ред након

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
sr: Додаје ову реч у проширени речник

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
sr: Додај у образац

note: MENU_LABEL_RDF_ADV
en: Advanced
sr: Напредно

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV
en: Advanced RDF
sr: Напредне СОИ

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
sr: &Након:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
sr: Порав&нање:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
sr: Поравнање

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
sr: Поравнање:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
sr: Све

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting not using styles only
sr: Дозволи обликовање које неће употребљавати само стилове

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
sr: Друге боје екрана (осим беле)

note: DLG_Goto_Target_Annotation
en: Annotation
sr: Белешка

note: FIELD_Application
en: Application
sr: Програм

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
sr: Покретање програма

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
sr: Примени

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT
en: Apply Contact
sr: Примени познаника

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_APPLY
en: Apply Current
sr: Примени тренутно

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT
en: Apply Event
sr: Примени догађај

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION
en: Apply Location
sr: Примени положај

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
sr: Изглед претходно изабраног одељка ће бити примењен на изабрани одељак

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
sr: Примени на тренутној листи

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
sr: Примени на:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
sr: Арапске цифре

note: DLG_Lists_Arrowhead_List STYLE_ARROWHEADLIST
en: Arrowhead List
sr: Списак са стрелицама

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
sr: Најмање

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
sr: Додај претходном списку

note: FIELD_Document_Creator DLG_Goto_Column_Author
en: Author
sr: Стваралац

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
sr: Стваралац:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
sr: Самостално чу&вање

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
sr: &Самостално сачувај датотеку на којој радим сваких

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
sr: Самостално чување

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
sr: Самостално исправи погрешно написане речи

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
sr: Понашање самосталног смештаја

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
sr: Самостални смештај табела

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
sr: Самостална провера писања

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
sr: Самостална ширина стубаца

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
sr: Самостално учитај све додатке

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
sr: Самостално провери правопис документа

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
sr: Самостално освежавање

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
sr: Самостално упоређивање

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields:
sr: Доступна поља:

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: Available Formats:
sr: Расположиви облици:

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles:
sr: Доступни стилови

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
sr: &Од:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
sr: Позадина

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
sr: Боја позадине:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
sr: Трака

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
sr: Табулатор са цртицом

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
sr: Заснован на стилу:

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE
en: Bo&ttomline
sr: &Линија на дну

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
sr: Подебљано

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
sr: &Забелешка

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
sr: Забелешка

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
sr: Не могу да пронађем обележивач &quot;%s&quot; у овом документу.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
sr: Боја оквира:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
sr: Оквири

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
sr: Оквири и сенчење

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE_FOAFKNOWS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED_FOAFKNOWS
en: Both People Know Each Other
sr: Познају се међусобно

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
sr: Заглавље

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
sr: Доња маргина [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
sr: линија испод

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
sr: Списак са кућицама

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
sr: ЛБ градње

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
sr: Могућности градње

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
sr: Циљна платформа градње

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
sr: Тачкасти списак

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
sr: Тачкасти списак

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
sr: Тачкасти спискови

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
sr: Тачкасти списак и означавање &бројевима

note: DLG_Lists_Title
en: Bullets and Numbering
sr: Тачкасти списак и означавање бројевима

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
sr: Стил дугмета

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
sr: Велика/мала &слова

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
sr: &Умножи путању хипервезе

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
sr: &Заслуге

note: DLG_PageFormat_C6C5Envelope
en: C6/C5 Envelope
sr: C6/C5 омот писма

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
sr: Нисам успео да убацим прелом у табелу

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
sr: Нисам успео да убацим прелом у кућицу за унос текста

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
sr: Не могу да обришем овај стил

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
sr: Уграђени стилови не могу да се мењају

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
sr: Нисам успео да покренем поступак штампања

note: FIELD_Document_Type
en: Category
sr: Категорија

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
sr: Категорија:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
sr: Центрирано

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
sr: Центриран табулатор

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
sr: Центрирано поравнање

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
sr: Средишње поравнање одељка

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
sr: Центрирано

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
sr: И&змени у:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
sr: Измени &све речи

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
sr: Боја позадине

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
sr: Велика/мала слова

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
sr: Измени тренутну 
    листу

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
sr: Боја истакнутог текста

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
sr: Измени стил

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
sr: Боја текста

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
sr: Измени усмерење текста

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
sr: Мења главни смер одељка

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
sr: Мења величину слова у изабраном одељку (велика/мала слова)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
sr: Мења изглед знакова изабраног текста

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
sr: Мења изглед изабраног одељка

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLE
en: Change the format of the table
sr: Измени обликовање табеле

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
sr: Мења језик којим је писан изабран текст

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
sr: Мења број стубаца

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
sr: Мења опције које се користе при штампању

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
sr: Мења особине поља затекст

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
sr: Мења у предложену реч

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
sr: Мења боју позадине Вашег документа

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
sr: Мења боју стране Вашег документа

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
sr: Знаци

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
sr: Број знакова

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
sr: Број знакова (без празних места)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
sr: Пример изгледа  знакова

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
sr: Знакова (без празних места):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
sr: Знакова (са празним местима):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
sr: &Провери правопис

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
sr: Провера &граматике за време куцања

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
sr: &Верзија програма

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
sr: Приказује верзију програма

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
sr: Провера правописа за време &куцања

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
sr: Проверавај документ за неправилно написаним речима

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
sr: Изабери

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
sr: Изаберите броју екрана

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
sr: Изаберите боју екрана AbiWord-а

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SELECT
en: Choose which revision of the document to see and edit
sr: Изаберите прераду документа за преглед и уређивање

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
sr: Изаберите прераду коју желите да видите

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
sr: Изаберите тип одредиште на левој страни.
    Ако желите да користите дугме &quot;Иди на&quot;, унесите у поље Број жељениброј. Можете да користите + и - за релативно кретање,	 На пример,ако напишете &quot;+2&quot; и изаберете &quot;ред&quot;, дугме &quot;Иди на&quot; ће Вас одвести два реда наниже.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
sr: О&бриши

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
sr: Обриши

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
sr: Обриши &све

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
sr: Уклони боју са позадине

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
sr: Искључи истакнут текст

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
sr: Желите ли да затворите све прозоре и изађете?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
sr: Затвара све прозоре и излази из програма

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
sr: Затвара документ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
sr: Изабе&ри колону

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
sr: Боја:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
sr: Колона

note: BREAK_Column
en: Column Break
sr: Прелом стубаца

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
sr: Размак између колона [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
sr: Колона [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
sr: Стубци

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
sr: Убаци ко&лоне пре

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
sr: Убаци колоне по&сле

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
sr: Коментар

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
sr: Примедба придружена са прерадом:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
sr: Пореди активни документ са другим документом

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
sr: Датум компајлирања

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
sr: Време компајлирања

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
sr: &Наставља  се даље

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Contact
sr: Познаник

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Contact from File
sr: Познаник из датотеке

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Column_Refdlg
en: Contacts
sr: Познаници

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Contacts
en: Contacts:
sr: Познаници:

note: TOC_TocHeading
en: Contents
sr: Садржај

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
sr: Настави претходну прераду (број %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor(s)
sr: Доприносиоци

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
sr: Доприносиоци:

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
sr: Пребаци изабрани текст у табелу

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
sr: Пребаци табелу у текст

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
sr: Пребаци текст у табелу

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
sr: Пребацивање из табеле у текст

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
sr: Умножи

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
sr: Умножи угњежђени предмет

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
sr: Умножи слику

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
sr: Умножи предмет

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
sr: Умножи кућицу за унос текста

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
sr: Умножи путању хипервезе

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
sr: Умножи садржај кућице за унос текста у оставу исечака

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
sr: Умножи садржај кућице за унос текста у оставу исечака, а затим га уклони

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
sr: Умножи изабрани садржај и смести га у оставу исечака

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
sr: Не могу да отворим датотеку %s за упис

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
sr: Не могу да отоворим датотеку %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
sr: Не могу да пишем у датотеку %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
sr: Не могу да пишем у датотеку %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
sr: Броји речи у документу

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
sr: Покривање

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
sr: Покрив:

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create New
sr: Направи нови

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create Reference
sr: Направи водиљу

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_CREATE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATE
en: Create Semantic Item
sr: Направи значењску ставку

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
sr: Направи факс

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_NEW
en: Create a new Revision
sr: Направи нову прераду

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
sr: Направи нов празан документ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
sr: Нов документ

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
sr: Направи нов документ из шаблона

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
sr: Направи нов документ користећи шаблон

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
sr: Почни са празним документом

note: DLG_Styles_StylesTitle
en: Create and Modify Styles
sr: Направи и промени стилове

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
sr: Направи из &избора

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT
en: Create new Contact Semantic Item
sr: Направи нову значењску ставку познаника

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW_CONTACT_FROM_FILE
en: Create new Contact Semantic Item by importing a vcard
sr: Направи нову значењску ставку познаника увозом датотеке vcard

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_CREATEREF
en: Create new Reference to existing Semantic Item
sr: Направи нову водиљу на постојећу значењску ставку

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_NEW
en: Create new Semantic Item
sr: Направи нову значењску ставку познаника

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
sr: &Исеци

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
sr: Данашњи датум

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
sr: Изабрана гарнитура знакова

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
sr: Садашње име листе

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
sr: Садашњи тип лист

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
sr: Нисте изабрали ништа

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
sr: Садашња подешавања

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
sr: Тренутно време

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
sr: Показивач &трепери

note: DLG_PageFormat_Custom
en: Custom
sr: Произвољна

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
sr: Произвољни речник:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
sr: Произвољни датум/време

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
sr: Прилагођена листа

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
sr: Исеци

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
sr: Исеци угњежђени предмет

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
sr: Исеци слику

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
sr: Исеци предмет

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
sr: Исеци текст из кућице за унос

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
sr: Исеца изабрани садржај и смешта га на Спремиште (Clipboard)

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
sr: У&смерено

note: DLG_PageFormat_DLEnvelope
en: DL Envelope
sr: ДЛ омот писма

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
sr: Списак са цртицама

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dashed
en: Dashed line
sr: Линија од цртица

note: DLG_FormatTOC_Dash DLG_Tab_Radio_Dash
en: Dashes
sr: Цртице

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
sr: Коментар

note: FIELD_Document_Date_Last_Changed
en: Date Last Changed
sr: Датум последње измене

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
sr: Датум и &време

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
sr: Датум и време

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
sr: Дан у години

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
sr: По&дразумевано

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
sr: Децималан

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
sr: Децималан табулатор

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
sr: Смањи увлачење

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
sr: Потпун датум

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
sr: Подразумевана величина стране

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
sr: Подразмевани размак између табулатора:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
sr: Подразумеван смер писања текста: са десна на лево

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
sr: Дефинише главна подешавања

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
sr: Дефинише или примењује стил на изабрани садржај

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
sr: Брише табелу

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
sr: Брише ћелије

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
sr: Обриши ко&лону

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
sr: Брише колоне

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
sr: Избриши угњежђени предмет

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
sr: Обриши слику

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
sr: Обриши предмет

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
sr: Обриши &ред

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
sr: Брише редове

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
sr: Обриши таб&елу

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
sr: Брише табелу

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
sr: Обриши поље за текст

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
sr: Бриши белешку

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
sr: Обриши колону

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
sr: Брише хипер-везу

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
sr: Обриши ред

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
sr: Брише изабрани садржај

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
sr: Избриши овај стубац са његове табеле

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
sr: Избриши овај ред са његове табеле

note: FIELD_Document_Description
en: Description
sr: Опис

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
sr: Опис:

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Details
sr: Појединости

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
sr: листа са дијамантима

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
sr: Речници

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
sr: Другачије заглавље на парним странама

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
sr: Другачије заглавље на првој страни

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
sr: Другачије заглавље на задњој страни

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
sr: Другачије надглавље на парним странама

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
sr: Другачије надглавље на првој страни

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
sr: Другачије надглавље на задњој страни

note: MENU_STATUSLINE_RDF_EDITOR
en: Directly edit the RDF for the entire document...
sr: Непосредно уређуј СОИ целог документа

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
sr: Онемогући не-стилске команде за уређивање

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate
sr: Раздружи

note: MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_DISASSOCIATE
en: Disassociate and apply default stylesheet
sr: Раздружи и примени подразумевану датотеку начина

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
sr: Приказује заслуге

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
sr: Приказује помоћ сортирана по садржају

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
sr: Прикажи увод помоћи

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
sr: Приказује знакове који се не штампају

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
sr: Приказује податке о програму, издање и права умножавања

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
sr: Стил приказа:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
sr: Да ли желите да поново подесите речи које сте игнорисали у свим документима?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
sr: Да ли желите дапоново подесите речи које сте игнорисали у овом документу?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
sr: Документ

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
sr: Додатни подаци

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
sr: Документи

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
sr: Не покрећи поново

note: DLG_FormatTOC_Dot DLG_Tab_Radio_Dot
en: Dots
sr: Тачке

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Dotted
en: Dotted line
sr: Тачкаста линија

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
sr: Двоструки

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
sr: Двоструки проред

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
sr: Двоструки проред

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump RDF Objects
sr: Одбаци предмете СОИ-а

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump RDF related to Cursor Position
sr: Одбаци СОИ који се односе на положај показивача

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_OBJECTS
en: Dump out information about RDF Objects
sr: Одбаци податке о предметима СОИ-а

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_DUMP_FOR_POINT
en: Dump the raw RDF associated with the cursor position
sr: Одбаци сирови СОИ повезан са положајем показивача

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: E&dit Semantic Items
sr: Уреди значењске ставке

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
sr: Уреди белешку

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
sr: Измени једначину

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
sr: Мења заглавље

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
sr: Мења надглавље

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
sr: Уреди једначину латекса

note: MENU_LABEL_RDF_EDITOR
en: Edit RDF Triples
sr: Уреди троструке СОИ

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDIT_TRIPLES
en: Edit RDF Triples associated with location
sr: Уреди троструке СОИ придружене положају

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EDITSEMITEM
en: Edit Semantic Items for location
sr: Уреди значењске ставке места

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
sr: Уреди белешку

note: DLG_RDF_Editor_Title
en: Edit document RDF
sr: Уреди СОИ документа

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
sr: Мења хипер-везу

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
sr: Мења текст при врху или дну који се појављуе на свакој страни

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
sr: Мења заглавље на овој страни

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
sr: Мења надглавље на овој страни

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_EDIT TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_EDIT
en: Edit this Semantic Item
sr: Уреди ову значењску ставку

note: TB_Embedded
en: Embedded
sr: Уграђено

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
sr: Омогући алате за обликовање&

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
sr: Омогући глатко клизање

note: DLG_BorderShading_Use_Shading
en: Enable shading
sr: Омогући сенчење

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
sr: Омогући паметне (обле) наводнике

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
sr: Ослонац завршне белешке

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
sr: Водиља завршне белешке

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style:
sr: Изглед завршне белешке

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Endnotes
sr: Завршне белешке

note: DLG_PageFormat_Envelope6x9
en: Envelope 6x9
sr: Омот писма 6x9

note: DLG_PageFormat_EnvelopeNo10
en: Envelope No10
sr: Омот писма Бр10

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
sr: Једначина

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
sr: Грешка при рачунању вредности!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
sr: Грешка при извршавању скрипта %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
sr: Грешка при увожењу датотеке %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
sr: Грешка приликом снимања %s: Не могу да створим извозиоца

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
sr: Не могу да снимим датотеку %s. Разлог: непрописно име

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Events
en: Events:
sr: Догађаји:

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
sr: Изврши скрипт

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
sr: Тачно

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
sr: Пример:

note: DLG_RDF_Query_Execute
en: Execute Query
sr: Изврши упит

note: DLG_RDF_Query_Title
en: Execute SPARQL on document RDF
sr: Изврши СПАРКуЛ упит у СОИ-а документа

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY
en: Execute a SPARQL Query on all document RDF...
sr: Изврши СПАРКуЛ упит СОИ-а свих документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
sr: Извршава помоћне скрипте

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
sr: Извршава скрипт

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
sr: Постојеће прераде:

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items
sr: Извези значењску ставку

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_EXPORTSEMITEM
en: Export Semantic Items for location
sr: Извези значењску ставку места

note: TB_Extra
en: Extra
sr: Додатно

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra Parameters:
sr: Додатне одреднице:

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
sr: Додатна трака прибора

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
sr: &Убаци датотеку

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
sr: &Уређивање

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
sr: Преко &целог екрана

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
sr: Н&ађи:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
sr: Име поља:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
sr: Формат датотеке %s још увек није подржан

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
sr: Датотека %s није у формату за који се чини

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
sr: Датотека %s је непознатог типа

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
sr: Не могу да нађем датотеку %s

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
sr: Име датотеке

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
sr: Начин попуне:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
sr: Нађи

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
sr: Нађи &следећу прераду

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
sr: Нађи &претходну прераду

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_FIND_RELATED
en: Find by Relation
sr: Пронађи по односу

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
sr: Налази следећу видљиву прераду у документу

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
sr: Налази претходну видљиву прераду у документу

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
sr: Налази специфичан текст

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
sr: Увлачење првог реда [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
sr: Први ред

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
sr: Фиксирана ширина колоне:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
sr: Преклоп испод ступња 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
sr: Преклоп испод ступња 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
sr: Преклоп испод ступња 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
sr: Преклоп испод ступња 4

note: DLG_PageFormat_Folio
en: Folio
sr: Пресавијен лист

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
sr: Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак Следећи одељак

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
sr: Гарнитура знакова

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
sr: Избор гарнитуре знакова

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
sr: Величина знакова

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
sr: Избор знакова

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
sr: Боја знакова

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
sr: Знак...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
sr: Гарнитура знакова:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
sr: Фус&нота

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
sr: Подножје

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
sr: Својства подножја

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
sr: Подножје [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
sr: Сидро белешке подножја

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
sr: Водиља белешке подножја

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style:
sr: Стил белешке подножја:

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Footnotes
sr: Белешке подножја

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and &Endnotes
sr: Белешке подножја и крајње белешке

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
sr: Смер текста: са лева на десно

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
sr: Смер текста: са десна на лево

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
sr: Приморај смер текста са лева на десно

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
sr: Приморај смер текста са десна на лево

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
sr: Смер: лево -> десно

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
sr: Смер: десно -> лево

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
sr: Обликовање

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
sr: Обликуј угњежђени предмет

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
sr: Обликуј белешке подножја и крајње белешке

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
sr: Обликуј надглавља/подножја

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Ob&ject
sr: Обликовање предмета&

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
sr: Пресликавање стила

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
sr: Обликовања табеле (дебљина ивица, боја итд.)

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
sr: Обликовања садржаја

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
sr: Обликовање поља за текст

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
sr: Обликовање траке прибора

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
sr: Обликуј ову слику

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
sr: Обликуј документ користећи начине

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
sr: Облик:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File (.xml, .mathml)
sr: Из датотеке (.xml, .mathml)

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
sr: Из LaTeX-а

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
sr: Преко целог екрана

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
sr: Опште

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
sr: Иди

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
sr: Иди &на:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to
sr: Иди на

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
sr: И&ма ознаку

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
sr: Текст н&аслова:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
sr: листа са рукама

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
sr: Висеће

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
sr: У надглављу

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
sr: Особине надглавља

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
sr: Надглавље [%s]

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
sr: Заглавље и подножје могу да се убацују и мењају само у прегледу за штампу.
     Да би сте ушли у тај преглед изаберите изборник Преглед, затим Распоред за штампу.
     Да ли би сте желели да пређете у овај начин прегледа одмах?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
sr: Стилови наслова

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
sr: Стил наслова:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
sr: листа са срцима

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
sr: Хебрејске цифре

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
sr: Помоћ

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
sr: &Садржај

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
sr: &Увод

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
sr: Сакриј

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
sr: Сакриј пра&вописне грешке у документу

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
sr: Сакриј текст испод положаја списка

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
sr: Текст ће бити истакнут бојом

note: MENU_LABEL_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight RDF
sr: Истакни СОИ

note: MENU_STATUSLINE_RDF_HIGHLIGHT
en: Highlight areas of the document with RDF associated
sr: Истакни области документа са СОИ придруживањем

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
sr: Игнориш&и све

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
sr: Ув&лачење:

note: DLG_Goto_Column_ID
en: ID
sr: ЛБ

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
sr: Иконице

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
sr: Игнориши

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
sr: Игнорисане речи

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
sr: Игнорише сва појављивања ове речи у документу

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
sr: Игнорисане речи:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
sr: Слика за позадину

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
sr: листа са стрелицама

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
sr: Увези описе начина из документа

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
sr: Који се користе

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
sr: лозинка је нетачна

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
sr: Повећава увлачење

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
sr: Увлачење

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
sr: &Увлачење и проред

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
sr: Свака Реч Великим Словом

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value:
sr: Почетна вредност завршне белешке:

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value:
sr: Почетна вредност белешке подножја:

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
sr: Убаци

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
sr: Убаци &колоне

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
sr: Убаци &редове

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
sr: Убаци &табелу

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
sr: Убацивање обележивача

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
sr: Убацивање прелома

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
sr: Убацује ћелије у табелу

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
sr: Убацује садржај са Спремишта (Clipboardа)

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
sr: Убацивање датума и времена

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
sr: Убаци једначину

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
sr: Убаци једначину из израза латекса

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
sr: Убацивање поља

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
sr: Хипер-веза

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
sr: Убаци слику

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
sr: Убацује MathML из датотеке

note: DLG_InsertXMLID_Title
en: Insert RDF Link
sr: Унеси везу СОИ-а

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_XMLID
en: Insert RDF link...
sr: Унеси везу СОИ-а...

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Ok
en: Insert Reference
sr: Убаци водиљу

note: DLG_RDF_SemanticItemInsert_Title
en: Insert Reference to Semantic Item
sr: Убаци водиљу у значењску ставку

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
sr: Убацује нову табелу у документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
sr: Убацује Уникод обележивач смера у документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
sr: Убацује заглавље

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
sr: Убацује надглавље

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
sr: Убаци садржај табеле заснован на заглављу

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
sr: Убацује поље за текст

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
sr: Убацује обележивач у документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
sr: Убацује поље које се узрачунава у лету

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
sr: Убацује колону лево од оне у којој је показивач

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
sr: Убацује колону десно од оне у којој је показивач

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
sr: Убацује фусноту

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
sr: Убацује хипер-везу, која показује на други део документа или други документ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
sr: Убацује нову табелу у документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
sr: Убацује прелом стране, ступца или дела

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
sr: Убацује ред испред реда у коме је показивач

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
sr: Убацује ред испод реда у коме је показивач

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
sr: Убацује симбол или неки други специфичан знак у документ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
sr: Убаци белешку

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
sr: Додаје број стране на свакој страни

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
sr: Убацује белешку на крају дела документа, или на крају документа

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
sr: Убацује слику из датотеке

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
sr: Убацује слику у документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
sr: Убацује обележивач

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
sr: Убацује сличицу/звук/филм из библиотеке медија

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
sr: Убацује хипер-везу на други део документа или други документ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
sr: Унесите ознаку правца са лева на десно (ОЛД)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
sr: Унесите ознаку правца са десна на лево (ОДЛ)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
sr: Убацује изабрани текст у нову белешку

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
sr: Убацује симбол или посебан знак

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
sr: Убаци табелу

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
sr: Убацује збир колоне табеле

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
sr: Убацује збир реда табеле

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
sr: Убацује садржај из неке друге датотеке

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
sr: Убацује датум и/или време

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
sr: Убацује само садржај (без обликовања) са Спремишта (Clipboardа) у документ

note: MENU_STATUSLINE_RDF
en: Interact with RDF
sr: Општи са СОИ-јем

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
sr: &Прикажи знаке уређивања

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
sr: Коса слова

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
sr: Скочи на белешку

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
sr: Обострано

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
sr: Обострано

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
sr: Поравнање текста уз обе маргине

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
sr: Поравнање одељка уз обе маргине

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
sr: Задржи са следећим&

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
sr: Кевинов тест

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
sr: Кључне речи

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
sr: Кључне речи:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
sr: Једначина латекса

note: DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation:
sr: Једначина латекса:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
sr: Увлачење ознака:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
sr: Опис ознаке

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
sr: Језик

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
sr: Језичка подешавања

note: FIELD_Document_Language
en: Language(s)
sr: Језик(ци)

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
sr: Језик(ци):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
sr: Изглед документа

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
sr: лево

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
sr: лево увлачење [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
sr: лево увлачење [%s] Увлачење првог реда [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
sr: лева маргина [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
sr: леви табулатор

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
sr: Текст ће бити поравнат уз леву ивицу

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
sr: Одељак ће бити поравнат уз леву ивицу стране

note: DLG_PageFormat_Legal
en: Legal
sr: Правно

note: DLG_PageFormat_Letter
en: Letter
sr: Писмо

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
sr: Ниво 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
sr: Ниво 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
sr: Ниво 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
sr: Ниво 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
sr: Ограничавач нивоа:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
sr: Ниво:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
sr: Размак између &редова:

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
sr: Број редова

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
sr: линија изнад одабраног садржаја (укључи/искључи)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
sr: П&релом редова и страна

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
sr: линија испод одабраног садржаја (укључи/искључи)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
sr: линија између

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line:
sr: Ред:

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
sr: Редова:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
sr: Назив листе

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
sr: Особине листе

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
sr: Стилови листе

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Locations
en: Locations:
sr: Положаји:

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
sr: Закључај изглед распореда тренутних трака прибора

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
sr: листа са малим словима

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
sr: листа са малим римским бројевима

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
sr: Подебљава/искључује подебљавање изабраног текста

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
sr: Чини/искључује изабрани текст косим

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
sr: Текст у индексу (ситнији текст испод нивоа обичног) укљ/искљ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
sr: Текст у изложиоцу (ситнији текст изнад нивоа обичног) укљ/искљ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
sr: Управљај белешкама у документу

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
sr: Управља додацима (плугинс)

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
sr: &Маргине

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
sr: Обележавање прерада

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
sr: Обележава промене док куцате

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
sr: Мартинов тест

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size:
sr: Највећа ширина стубца:

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
sr: Мени

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
sr: Спој одозго

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
sr: Спој одоздо

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
sr: Спаја ћелије

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
sr: Спој лево

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
sr: Спој десно

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
sr: Спој одозго

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
sr: Упореди и споји други документ у тренутни употребом ознака прерада

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
sr: Спој одоздо

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
sr: Спаја ћелије

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
sr: Спој лево

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
sr: Спој десно

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
sr: Спој са ћелијом изнад

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
sr: Спој са ћелијом испод

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
sr: Спој са левом ћелијом

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
sr: Спој са десном ћелијом

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
sr: Војничко време

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
sr: Остало

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
sr: Разни стилови

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Style
sr: Промени стил

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
sr: Мењај...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
sr: Месец, дан, година

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
sr: Премешта показивач на одређено место у документу

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
sr: Мес, дан, год

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
sr: Вишеструк

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_NAME MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME
en: Name
sr: Име

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_HOMEPAGE_PHONE
en: Name, (Homepage), Phone
sr: Име, (Матична страница), телефон

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_LOCATION_NAME_LATLONG
en: Name, Latitude and Longitude
sr: Име, географска ширина и дужина

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NAME_PHONE
en: Name, Phone
sr: Име, телефон

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
sr: Нов док.

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
sr: Нова &белешка

note: DLG_RDF_Insert_NewContact
en: New Contact
sr: Нови познаник

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
sr: Изаберите шаблон

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
sr: Нова наслов листе

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
sr: Нов тип 
    листе

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_NEW
en: New Revision
sr: Нова прерада

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
sr: Нова почетна 
    вредност

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
sr: Нови стил

note: DLG_Styles_New
en: New...
sr: Нов...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
sr: След >>

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK
en: Nick
sr: Надимак

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_CONTACT_NICK_PHONE
en: Nick, Phone
sr: Надимак, телефон

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
sr: Датотека не постоји

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
sr: Без склапања

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
sr: Ниједан стил није изабран
     тако да не може бити мењан

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
sr: Нема нађених скрипти

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
sr: Ниједан

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
sr: Ништа пре

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
sr: Обичан изглед документа у радном прозору

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
sr: Нема у &речнику:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
sr: Стилови фуснота

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns:
sr: Број стубаца:

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
sr: Број страна

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
sr: Број стубаца

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
sr: Број колона:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
sr: Број редова:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
sr: Нумерисана

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
sr: Нумерисана листа

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
sr: Нумерисање

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart
en: Numbering:
sr: Нумерисање:

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
sr: Бројеви

note: DLG_RDF_Query_Column_Object
en: Object
sr: Предмет

note: DLG_BorderShading_Offset
en: Offset:
sr: Померај:

note: DLG_Column_One
en: One
sr: Један

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
sr: Отвори као умножак&

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
sr: Отвори

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
sr: Отвори шаблон

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
sr: Отвара документ тако што направи његов умножак

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
sr: Отвара документ који сте недавно користили

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
sr: Отвара постојећи документ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
sr: Отвара нов прозор за рад са овим документом

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
sr: Отвара овај документ

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation
sr: Оријентација

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
sr: Остало

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
sr: Нема довољно меморије да би се отворила датотека %s

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style:
sr: Изглед спољњих (двоструких) наводника:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
sr: Црта изнад изабраног текста

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
sr: Поставља/уклања црту изнад изабраног текста

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
sr: ПРЕП

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
sr: &Додатне информације

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
sr: &Уклони све прераде

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
sr: Пребаци &необликовано

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
sr: Страна

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
sr: Прелом стране &пре

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
sr: &Позадина

note: BREAK_Page
en: Page Break
sr: Прелом стране

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
sr: Б&оја стране

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
sr: Слика стране

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
sr: &Нумерисање страна

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
sr: Број стране

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
sr: Особине броја стране

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
sr: Бројеви страна

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference to Bookmark
sr: Забележи водиљу у забелешку

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
sr: Подешавање &стране

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
sr: Подешавање стране

note: DLG_Goto_Target_Page
en: Page:
sr: Страна:

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
sr: Страна: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
sr: Стране:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
sr: Нумерисање

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper
sr: Папир

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
sr: Ве&личина папира:

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
sr: Одељак

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
sr: Број одељака

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
sr: Смер текста

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
sr: Преглед одељка

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
sr: Одељака:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
sr: Потребна је лозинка, овај документ је заштићен енкрипцијом

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
sr: Пребацује садржај Спремишта (Клипбоарда) у документ

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
sr: Дозволе

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
sr: Слику

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
sr: Део табеле

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
sr: Смештање на крају документа

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
sr: Смештање на крају дела

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement:
sr: Смештај:

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_PLAY
en: Playing with RDF during development
sr: Игра СОИ-јем током развоја

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
sr: Место

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
sr: Смештај на стубац

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
sr: Размештање ка страни

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
sr: Размештање према одељку

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
sr: Место:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
sr: &Подешавања

note: DLG_RDF_Query_Column_Predicate
en: Predicate
sr: Предвиђање

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
sr: Шеме подешавања

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
sr: Својства

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
sr: Пример

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
sr: Приказује овај документ у Wеб претраживачу

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
sr: Изглед одштампаног документа

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
sr: Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак Претходни одељак

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
sr: Штампање

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
sr: Штампај &директно

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
sr: Приказује документ на монитору онако како би изгледао на папиру

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
sr: Прика&з пре штампања

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
sr: Приказује документ како би изгледао на папиру

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
sr: Штампа цео документ или део документа

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
sr: Штампа документ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
sr: Штампање коришћењем уграђеног ПС драјвера

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
sr: Штампање документа...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
sr: Штампам стране од %d до %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
sr: Издавач

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
sr: Издавач:

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_QUERY
en: Query RDF associated with location
sr: Упит СОИ-а придруженог са положајем

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query RDF for cursor position
sr: Упит СОИ-а на положају показивача

note: DLG_RDF_Query_Status
en: Query RDF: %d of total: %ld
sr: Упит СОИ-а: %d од укупно %ld

note: MENU_STATUSLINE_RDF_QUERY_XMLIDS
en: Query the RDF associated with the cursor position...
sr: Упит СОИ-ју повезаним са положајем показивача...

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
sr: &Замени

note: DLG_Goto_Target_XMLid MENU_LABEL_INSERT_XMLID
en: RDF Link
sr: Веза СОИ-ја

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Title
en: RDF Stylesheet
sr: Датотека начина СОИ-ја

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
sr: ДНЛ до&кумент

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
sr: ДНЛ &одељак

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
sr: ДНЛ &део

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
sr: За&мени са:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
sr: По&вратно тражење

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
sr: &Врати

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
sr: С&корашњи документи

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
sr: Понови

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
sr: Понавља поништену команду

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
sr: Понавља претходно поништену наредбу

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
sr: Умањује/увећава документ на екрану

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATED_TO_SOURCE
en: Related To Source Semantic Item
sr: Односно на сваку значењску ставку избора

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_RELATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_RELATION
en: Relation
sr: Однос

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
sr: Веза:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
sr: Уклони

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
sr: Уклони заглавље

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
sr: Уклони надглавље

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style:
sr: Уклони особину из стила:

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
sr: Уклони ред као наслов

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
sr: Уклања ред као наслов стране

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
sr: Уклања све податке о прерадама из овог документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
sr: Уклања пуну историју документа из овог документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
sr: Уклања заглавље на овој страни из документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
sr: Уклања надглавље на овој страни

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
sr: Уклања слику и чува умножак у остави умножака

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
sr: Уклања слику из документа

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
sr: Уклања поље за текст из документа

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
sr: Уклања предложену промену

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
sr: Понови ред као наслов

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
sr: Ред као наслов

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
sr: Замени

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
sr: Замени &све

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
sr: Замени обележени текст садржајем белешке

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
sr: Мења неку реч(и) другом(им) речју(има)

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
sr: Пријави &грешку

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
sr: Пријавите грешку и помозите да AbiWord постане бољи

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
sr: Врати распоред траке прибора на подразумевано

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
sr: Мења величину слике

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
sr: Поново започни означавање бројевима на:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
sr: Поново покрени на свакој страници

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
sr: Почиње поново у сваком делу

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
sr: Нумерисање страна почиње поново у сваком новом делу документа

note: DLG_RDF_Editor_Restrict
en: Restrict to RDF Link:
sr: Ограничи на везу СОИ-ја:

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
sr: Настави претходни списак

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
sr: Задржи све измене документа

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
sr: Желите ли да вратите датотеку на задње несачувано стање?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
sr: Враћа датотеку на задње сачувано стање

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
sr: Желите ли да вратите на сачувани умножак %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
sr: Број прераде

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_NEW
en: Revisions new...
sr: Нова прерада...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SELECT
en: Revisions select...
sr: Избор прераде...

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
sr: Десно

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
sr: Десно увлачење [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
sr: Десна маргина [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
sr: Десни табулатор

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
sr: Текст ће бити поравнат уз десну ивицу

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
sr: Текст ће бити поравнат уз десну ивицу

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
sr: Подразумевома писање: са лева на &десно

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
sr: Права

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
sr: Права:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
sr: Ред

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
sr: Убаци редове &пре

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
sr: Убаци редове пос&ле

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_TEST
en: Run some RDF tests and show results on console
sr: Покрени неке провере СОИ-ја и прикажи исходе у конзоли

note: MENU_STATUSLINE_RDF_ADV_PLAY
en: Run some RDF tests that change during development
sr: Покрени неке провере СОИ-ја који су измењени током развоја

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
sr: С&криптови

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
sr: При&кажи прераде

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
sr: Раздво&ји ћелије

note: MENU_LABEL_RDF_QUERY
en: SPARQL Query
sr: Упит СПАРКуЛ-а

note: DLG_Options_Btn_Save DLG_Save
en: Sa&ve
sr: Сач&увај

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
sr: Сачувај &умножак

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
sr: Сачувај

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
sr: Сачувај под &именом

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
sr: Сачувај као ша&блон

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
sr: Сачувај под именом

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
sr: Чува умножак слике у остави исечака

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
sr: Да ли да сачувам промене на датотеци %s?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
sr: Сачувај угњежђени предмет

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
sr: Снима промене на документу на коме радите

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
sr: Снима документ као шаблон

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
sr: Снима документ под неким другим именом

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
sr: Снима документ, али му не мења име

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
sr: Снима изабрану слику у посебну датотеку

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
sr: Сачувај у датотеку

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale
sr: Сразмера

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
sr: Тражи помоћ о некој теми...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
sr: Секунди између освежавања

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
sr: Секунди од почетка бројања времена

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
sr: Прелом делова

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
sr: Преглед историје тренутног документа

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
sr: Бира

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
sr: Обележи &све

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
sr: Бира ћелију

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
sr: Бира колону

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
sr: Избор гарнитуре знакова

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
sr: Изаберите прераду

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
sr: Изабира ред

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
sr: Изабира табелу

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
sr: Избор поља за текст

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list:
sr: Изаберите циљну забелешку са списка:

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
sr: Бирање слике из датотека

note: MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to Semantic Item
sr: Изаберите следећу водиљу ка значењској ставци

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item
sr: Изаберите следећу водиљу ка овој значењској ставци

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_NEXT
en: Select next reference to this Semantic Item...
sr: Изаберите следећу водиљу ка овој значењској ставци...

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTNEXTREFTOSEMITEM
en: Select next references to Semantic Item
sr: Изаберите следећу водиљу ка значењској ставци

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTPREVREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to Semantic Item
sr: Изаберите претходну водиљу ка значењској ставци

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item
sr: Изаберите претходну водиљу ка овој значењској ставци

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_PREV
en: Select previous reference to this Semantic Item...
sr: Изаберите претходну водиљу ка овој значењској ставци...

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
sr: Изабери кућицу за текст

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
sr: Изабери цео документ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document belonging to the next version...
sr: Означите делове документа који припадају следећем издању...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document belonging to the previous version...
sr: Означите делове документа који припадају претходном издању...

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_NEXT TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Select the parts of the document contained in the next revision
sr: Изаберите део документа садржан у следећој преради

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_FIND_PREV TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_FIND_PREV
en: Select the parts of the document contained in the previous revision
sr: Изаберите део документа садржан у претходној преради

note: MENU_LABEL_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM MENU_STATUSLINE_RDFANCHOR_SELECTTHISREFTOSEMITEM TOOLBAR_TOOLTIP_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to Semantic Item
sr: Изаберите ову водиљу ка значењској ставци

note: TOOLBAR_LABEL_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item
sr: Изаберите ову водиљу ка овој значењској ставци

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SEMITEM_THIS
en: Select this reference to this Semantic Item...
sr: Изаберите ову водиљу ка овој значењској ставци...

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
sr: Избор

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM
en: Semantic Item
sr: Значењска ставка

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
sr: Велика слова на почетку реченице

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
sr: Раздвој ставке табеле запетама

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
sr: Раздвој ставке табеле запетама и празнинама

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
sr: Раздвој ставке табеле празнинама

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
sr: Раздвој запетама

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
sr: Раздвој запетама и празнинама

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
sr: Раздвој табулаторима

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
sr: Подеси

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
sr: Подеси &језик

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
sr: Подеси подразумеване вредности

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Set
en: Set For All Existing
sr: Постави свим постојећим

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
sr: Постављање слике

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
sr: Постави смештену слику

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
sr: Постављање омотавања текста

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
sr: Постави слику као позадину странице

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_SET_AS_SOURCE
en: Set as Source Semantic Item
sr: Постави као извор значењске ставке

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
sr: Поставља доминантан смер документа на ДНЛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
sr: Поставља преовлађујући смер одељкаа на ДНЛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
sr: Поставља доминантан смер дела на ДНЛ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
sr: Преглед и измене додатних информација о документу

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
sr: Постављање новог табулатора

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
sr: Постављање никакве слике

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
sr: Мења подешавања програма

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
sr: Подешава размак табулатора

note: DLG_RDF_SemanticStylesheets_Explanation
en: Set the current stylesheet for Semantic Items in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing Semantic Items to the new stylesheet as well.
sr: Поставите тренутну датотеку начина значењској ставци у документу. Нови предмет СОИ-ја ће користити самостално овај начин. Дугмад омогућавају да поставите датотеку начина свим постојећим значењским ставкама и новој датотеце начина.

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
sr: Постављање типа и стилова за садржај

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
sr: Постави врсте белешки подножја и завршних белешки

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
sr: Подешавање надглавља и заглавља (текст који се појављује при врху или дну сваке стране)

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
sr: Постави овај ред као наслов

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
sr: Постави овај ред као заглавље свакој страни

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
sr: Поставите овој слици положај

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
sr: Опције у вези са правописом

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_SETTINGS
en: Settings
sr: Поставке

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
sr: Подешава страну, нпр. величину стране или маргине

note: DLG_BorderShading_Shading
en: Shading
sr: Сенчење

note: DLG_BorderShading_Shading_Color
en: Shading color:
sr: Боја сенчења:

note: FIELD_Application_ShortFilename
en: Short File Name
sr: Скраћено име датотеке

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
sr: Тастатурна пречица

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
sr: Прикажи

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
sr: Прикажи л&ењир

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
sr: Прикажи све

note: DLG_RDF_Query_ShowAll
en: Show All RDF
sr: Прикажи све СОИ-је

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
sr: &Ознаке уређивања

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
sr: Прикажи документ &пре прерада

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
sr: Прикажи документ &после прерада

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
sr: Прикажи документ после &претхоних прерада

note: TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show document at final version without revision highlighting
sr: Прикажи последњу прераду документа без истицања

note: TOOLBAR_TOOLTIP_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document
sr: Прикажи завршни документ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_REVISIONS_SHOW_FINAL
en: Show final document...
sr: Прикажи завршни документ...

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
sr: Прикажи потпуни списак докумената

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
sr: Прикажи или сакриј лењире

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
sr: Прикажи или сакриј траку стања (подаци при дну)

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажи или сакриј траку прибора

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
sr: Прикажи прераде које су присутне у документу

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
sr: Приказује како је документ изгледао пре прерада

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
sr: Приказује како ће документ изгледати после прерада

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
sr: Приказује како је документ изгледао пре прерада

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
sr: Прикажи...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
sr: Прикажи/сакриј белешке

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
sr: Приказује/скрива додатне ознаке уређивања (крај реда итд.)

note: TB_Simple
en: Simple
sr: Једноставна

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
sr: Једноставна трака прибора

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
sr: Једнострук

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
sr: Једнострук проред

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
sr: Једнострук размак између редова

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
sr: Паметни наводници

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
sr: &Сортирај табелу

note: DLG_BorderShading_Border_Style_Solid
en: Solid line
sr: Пуна линија

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
sr: Десило се пар грешака при увозу.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
sr: Распореди колоне силазним редоследом

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
sr: Распореди колоне силазним редоследом заснованим на означеном реду

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
sr: Распореди колоне силазним редоследом

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
sr: Распореди колоне силазним редоследом заснованим на изабраном реду

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
sr: Распореди редове силазним редоследом

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
sr: Распореди редове силазним редоследом заснованим на изабраној колони

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
sr: Распореди редове силазним редоследом

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
sr: Распореди редове силазним редоследом заснованим на изабраној колони

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
sr: Распореди табелу

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
sr: Извор:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column:
sr: Размак после колоне:

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
sr: Празно место пре: 12 пт

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
sr: Празно место пре: нема

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
sr: Проред (одељци)

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
sr: Провера правописа

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
sr: Провера правописа

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
sr: Претражује документ тражећи правописне грешке

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
sr: Правопис

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
sr: Опције &правописа

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
sr: Ра&здвоји табелу

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
sr: Раздваја ћелију на две мање ћелије

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
sr: Раздваја табелу на две мање табеле

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
sr: Подели ћелије

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
sr: Подели по средини

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
sr: Подели са доње стране

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
sr: Подели са леве стране

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
sr: Подели са десне стране

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
sr: Подели са врха

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_COMMAS
en: Split text at commas
sr: Подели текст по запетама

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_SPACES
en: Split text at spaces
sr: Подели текст по размацима

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
sr: Подели текст по размацима, запетама или празнинама

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_TABS
en: Split text at tabs
sr: Подели текст по празнинама

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_COMMAS
en: Split text with commas as delimiters
sr: Подели текст запетама као граничницима

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text with commas, tabs or spaces as delimiters
sr: Подели текст запетама, празнинама или размацима као граничницима

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_SPACES
en: Split text with spaces as delimiters
sr: Подели текст размацима као граничницима

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_TABS
en: Split text with tabs as delimiters
sr: Подели текст празнинама као граничницима

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
sr: Дели ову ћелију

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
sr: листа са коцкицама

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
sr: Ст&ил

note: TB_Standard
en: Standard
sr: Стандардна

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
sr: Уобичајена трака прибора

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
sr: листа са звездицама

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
sr: Броји од:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
sr: Започни нову листу

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
sr: Започни подлисту

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
sr: Започни нову прераду

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
sr: Започни но&ву прераду

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
sr: Започни прераду различиту од тренутне

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
sr: Статистика:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
sr: Заврши листу на којој радим

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
sr: П&рецртано

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
sr: Прецртан

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
sr: Прецртава означени текст (укљ/искљ)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
sr: Сти&листа

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
sr: Стил

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
sr: Име стила -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
sr: Име стила:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type:
sr: Врста стила:

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph:
sr: Стил у следећем одељку:

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
sr: Стилу морате да дате име

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
sr: Стил:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
sr: Стилови

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
sr: Стилиста

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
sr: Тема:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
sr: У индексу

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
sr: Предло&зи:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
sr: Предлаж&и само оне речи које су у главном речнику

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
sr: Збир колоне

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
sr: Збир реда

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
sr: Сабирање колоне табеле

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
sr: Сабирање реда табеле

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
sr: Сажетак

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION
en: Summary, Location
sr: Сажетак, место

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_LOCATION_TIMES
en: Summary, Location, Start and End Times
sr: Сажетак, место, времена почетка и конца

note: MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY_TIMES
en: Summary, Start and End Times
sr: Сажетак, времена почетка и конца

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
sr: У и&зложиоцу

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
sr: У изложиоцу

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
sr: &Знак

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
sr: Знак

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
sr: Т&абела

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
sr: Табулатор на сваких [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
sr: Размак између табулатора:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
sr: Табулатори које желите да уклоните:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
sr: Опције за рад са табелама

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
sr: Величина табеле

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
sr: Трака прибора табела

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
sr: Садржај

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
sr: Ознака у листи за садржај

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
sr: Страница садржаја

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
sr: Табулатори

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
sr: Празнине и означавање страна

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
sr: &Атрибути знакова

note: MENU_LABEL_RDF_ADV_TEST
en: Test RDF subsystem
sr: Провери подпогон СОИ-ја

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
sr: Текст

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
sr: Текст &после:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
sr: Текст &пре:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
sr: Удаљеност текста:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
sr: Поље за текст

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Text Box Position
sr: Положај кућице за унос

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Text Directionality
sr: Усмерење текста

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
sr: Пресавијање текста

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
sr: Омотавање текста

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
sr: Текст и иконицу

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
sr: Изабране маргине су превелике да би стале на страну.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
sr: Нови кориснички језик ће бити примењен када следећи пут покренете програм

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
sr: Провера правописа је завршена.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
sr: Текст, на који показује хипер-веза, мора бити у једном одељку.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
sr: Викенд

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
sr: Дебљина:

note: MSG_XMLIDAlreadyExists
en: This RDF link already exists. Would you like to replace the existing RDF link with this new one?
sr: Ова веза СОИ-ја већ постоји. Да ли желите да је замените постојећу везу са овом новом?

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
sr: Ова забелешка већ постоји. Да ли желите да замените постојећу забелешку овом новом?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
sr: Промене ће почети да се примењују када поново покренете AbiWord или направите нов документ.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
sr: Овај документ садржи прераде које су тренутно скривене. Молим, претражите документацију Абиворда за податке о раду са прерадама.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
sr: Овај одељак представља речи онако како би могле да се појаве у документу. Да би сте видели текст Вашег документана овом месту, обележите део текста који желите да видите и отворите поново овај прозор.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
sr: Стил не постоји
     тако да не може бити мењан

note: DLG_Column_Three
en: Three
sr: Три

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
sr: листа са штикловима

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
sr: Временска зона

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
sr: Наслов

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
sr: Велика Почетна Слова

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
sr: Наслов:

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE
en: To&pline
sr: Вршна &линија

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
sr: Траке прибора

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
sr: У надглављу

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
sr: Горња маргина [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
sr: Поставља/уклања линију изнад текста

note: DLG_RDF_Editor_Status
en: Total RDF: %d
sr: Укупни СОИ: %d

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
sr: листа са троугловима

note: DLG_Column_Two
en: Two
sr: Два

note: DLG_Styles_List
en: Type
sr: Тип

note: DLG_InsertXMLID_Msg
en: Type a name for the RDF link:
sr: Укуцајте име везе СОИ-а:

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list:
sr: Унесите име забелешке, или изаберите већ постојеће са списка:

note: DLG_InsertHyperlink_TitleLabel
en: Type a title for the hyperlink
sr: Укуцајте наслов хипер-везе

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
sr: Тип:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
sr: ВЕлИКА СлОВА

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
sr: Подвучена слова

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
sr: Подвлачење изабраног текста (укљ/искљ)

note: DLG_FormatTOC_Underline DLG_Tab_Radio_Underline
en: Underlines
sr: Подвучена слова

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
sr: Поништи

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
sr: Поништава задњу команду

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
sr: Освежи

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
sr: Освежи белешку

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
sr: Набрајање великим словима

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
sr: Набрајање великим римским бројевима

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
sr: Користи ред са десна на лево

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
sr: Користи прилагођене паметне наводнике

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
sr: Корисничко сучеље

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
sr: Језик корисничког сучеља

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
sr: Кориснички дефинисани стилови

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
sr: Кориснички дефинисани табулатори

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
sr: Кориснички дефинисани стилови

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
sr: Верзија

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
sr: Приказ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
sr: Прикажи историјат документа

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
sr: Прикажи документ преко целог екрана

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
sr: Прегледај документ

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
sr: Приказуј балончиће са помоћју

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
sr: Приказивање...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
sr: Видљив

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
sr: Упозорење: обележивач %s који сте унели не постоји.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
sr: Распоред за веб

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Weekday Month Day, Year
sr: Дан седмице,дан месеца,година

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
sr: Риба риби гризе реп

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
sr: Са екстензијом:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
sr: Број речи

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
sr: Обрада речи

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
sr: Речи (нису завршне и белешке подножја):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
sr: Игнориши речи написане &ВЕлИКИМ СлОВИМА

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
sr: Игнориши речи са &бројевима

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
sr: Речи:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
sr: Грешка при уписивању у датотеку %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
sr: Променили сте подразумевани смер писања.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
sr: Променили сте смер писања.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
sr: Морате да изаберете део документа пре него што убаците хипер-везу до тог дела.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
sr: Треба да изаберете распон од 1 до 120 за учесталост самосталног чувања

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
sr: Измене ће бити изгубљене ако их не сачувате.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
sr: Увећава/умањује документ на екрану

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
sr: Увећај на 1:&1

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
sr: Увећај на &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
sr: Увећај на &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
sr: Увећај на &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
sr: Увећај на 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
sr: Увећај на 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
sr: Увећај на 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
sr: Увећај на 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
sr: Увећај на ширину стране

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
sr: Увећај на приказ целе стране

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
sr: дд/мм/гг

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
sr: мала слова

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
sr: минута

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
sr: мм/дд/гг

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
sr: пРЕОКРЕНИ вЕЛИЧИНУ сЛОВА

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
sr: Ниједан

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
sr: Ништа

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
sr: Ништа

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
sr: Предмет

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
sr: Без

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
sr: Без

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
sr: Предмет

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
sr:  до

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
sr: %s је слободан програм са ГНУ ОЈЛ дозволом.
    Слободни сте да делите овај програм.

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
sr: Ши&рина стране

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
sr: &Размештај

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
sr: Подеси &језик

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
sr: &Цела страна

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
sr: &Омотавање

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
sr: (Ништа)

note: LANG_0
en: (no proofing)
sr: (без проверавања)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
sr: (проба је прескочена)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
sr: Задати директоријум не постоји.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
sr: Управљање додацима

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
sr: Абиворд није успео да пронађе датотеку правописара %s.dll
    Молим, преузмите је и уградите Аспел са http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
sr: Абиворд није успео да потпуно поврати издање %d документа јер подаци о издању нису потпуни.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
sr: Абиворд није успео да поврати издање %d документа јер недостаје податак о издању.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
sr: Пред-преглед штампаног документа

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
sr: О %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
sr: Активни додаци

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
sr: Афрички

note: LANG_AK_GH
en: Akan
sr: Акан

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
sr: Албански

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
sr: Сви (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
sr: Сви документи

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
sr: Све слике

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
sr: Омогући додатно означавање у AWML

note: LANG_AM_ET
en: Amharic
sr: Амариски

note: LANG_AR
en: Arabic
sr: Арапски

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
sr: Арабски (Египат)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
sr: Арабски (Саудијска Арабија)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
sr: Арабски, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
sr: Арабски, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
sr: Арабски, Windows кодна страна 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
sr: Јерменски

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
sr: Јерменски, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
sr: Асамески

note: LANG_AST_ES
en: Asturian
sr: Астуријски

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
sr: Сам убаци ознаке праваца

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
sr: Самостална прерада

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
sr: Самостално препознат

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
sr: Самостална прерада

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents:
sr: Расположиви документи:

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages:
sr: Расположиви језици:

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
sr: Балтички, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
sr: Балтички, Windows кодна страна 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
sr: Баски

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
sr: Белоруски

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
sr: Белоруски, латиницом

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
sr: Бенгалски

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
sr: Црно/бело

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
sr: Блок текста

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
sr: Подебљана и коса

note: LANG_BS_BA
en: Bosnian
sr: непостојећи политички језик

note: LANG_BR_FR
en: Breton
sr: Бретонски

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
sr: Опције издања: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
sr: Стварам документ:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
sr: Бугарски

note: DLG_Cancel
en: Cancel
sr: Поништи

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
sr: Каталски

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
sr: Централно европски, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
sr: Централно европски, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
sr: Централно европски, Windows кодна страна 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
sr: Мењај језик при промени распореда тастатуре

note: STYLE_DELIM_CHAPTER
en: Chapter
sr: Поглавље

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
sr: Наслов поглавља

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
sr: Кинески (Хонг Конг)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
sr: Кинески (РПЦ)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
sr: Кинески (Сингапур)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
sr: Кинески (Тајван)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
sr: Поједностављени кинески, EUC-CN (ГБ2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
sr: Поједностављени кинески, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
sr: Поједностављени кинески, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
sr: Поједностављени кинески, Windows кодна страна 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
sr: Традиционални кинески, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
sr: Традиционални кинески, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
sr: Традиционални кинески, EUC-W

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
sr: Традиционални кинески, Windows кодна страна 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
sr: Изаберите документ из листе:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
sr: Очисти позадину

note: TB_ClearForeground
en: Clear Foreground
sr: Очисти прочеље

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
sr: Библиотека медија

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded.
sr: Нисам успео да учитам уметнички рад

note: DLG_Close
en: Close
sr: Затвори

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
sr: Затвори &без чувања

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
sr: Упаривање

note: DLG_UP_Color
en: Color
sr: Боја

note: DLG_Compare
en: Compare
sr: Упореди

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
sr: Садржај:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
sr: Садржај 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
sr: Садржај 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
sr: Садржај 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
sr: Садржај 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
sr: Надглавље садржаја

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
sr: Умношци:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
sr: Копски

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
sr: Корнволски

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
sr: Корзикански

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
sr: Не могу да активирам/учитам додатак

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
sr: Не могу да искључим додатак

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
sr: Не могу да учитам речник за језик %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
sr: Направљено

note: DLG_History_Created
en: Created:
sr: Направљено:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
sr: Хрватски

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
sr: Хрватски, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
sr: Ћирилични, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
sr: Ћирилични, КОИ8-Р

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
sr: Ћирилични, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
sr: Ћирилични, Windows кодна страна 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
sr: Чешки

note: LANG_DA_DK
en: Danish
sr: Дански

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
sr: Искључи све додатке

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
sr: Искључи додатак

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
sr: Означи као ИксМЛ (издања 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
sr: Подразумевани језик:

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
sr: Желите ли да уклоните ову иконицу са траке прибора?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
sr: Поређење докумената

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
sr: Детаљи о документу

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
sr: Историја документа

note: DLG_History_Path
en: Document name:
sr: Име документа:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
sr: Упоређени документи

note: LANG_NL_NL
en: Dutch
sr: Холандски

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
sr: Време уређивања:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects:
sr: Дејства:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
sr: Угњезди (ЦСС) табелицу

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
sr: Уграђене гарнитуре слова

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
sr: Угњезди слике у УРЛ адресе (Base64-encoded)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
sr: Кодирање

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
sr: Кодирање:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
sr: Завршна белешка

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
sr: Водиља завршне белешке

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
sr: Текст завршне белешке

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
sr: Енглески (Аустралија)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
sr: Енглески (Канада)

note: LANG_EN_IN
en: English (India)
sr: Енглески (Индија)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
sr: Енглески (Ирска)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
sr: Енглески (Нови Зеланд)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
sr: Енглески (Јужна Африка)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
sr: Енглески (Велика Британија)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
sr: Енглески (САД)

note: ENC_US_DOS
en: English, DOS/Windows Code Page 437
sr: Енглески, ДОС/Виндоусова кодна страна 437

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

note: LANG_EO
en: Esperanto
sr: Есперанто

note: LANG_ET
en: Estonian
sr: Естонски

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
sr: Извези датотеку

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
sr: Извези као HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
sr: Извези са ПХП упутствима

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
sr: Фарски

note: DLG_UP_File
en: File
sr: Датотека

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
sr: Датотека већ постоји. Да ли да препишем преко &quot;%s&quot;?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
sr: Датотека за снимање уређивања:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
sr: Датотека за приказ уређивања:

note: LANG_FIL_PH
en: Filipino
sr: Филипински

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
sr: Фински

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
sr: Белешка на дну

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
sr: Референца на фусноту

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
sr: Текст фусноте

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
sr: Више података на: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
sr: Француски (Белгија)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
sr: Француски (Канада)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
sr: Француски (Француска)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
sr: Француски (Швајцарска)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
sr: Фризијски

note: DLG_UP_From
en: From:
sr: Од:

note: LANG_GL
en: Galician
sr: Галицијски

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
sr: Џоршки

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
sr: Џоршки, академија

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
sr: Џоршки, ПС

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
sr: Немачки (Аустрија)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
sr: Немачки (Немачка)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
sr: Немачки (Швајцарска)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
sr: Тонови сиве

note: LANG_EL_GR
en: Greek
sr: Грчки

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
sr: Грчки, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
sr: Грчки, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
sr: Грчки, Windows кодна страна 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
sr: Могућности извоза у ХТМЛ

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
sr: Хауса (Нигерија)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
sr: Хавајски

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
sr: Наслов 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
sr: Наслов 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
sr: Наслов 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
sr: Наслов 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
sr: Хебрејски

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
sr: Хебрејски, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
sr: Хебрејски, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
sr: Хебрејски, Windows кодна страна 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
sr: Висина:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
sr: Висина:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
sr: Скривена

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
sr: Боја истакнутог текста

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
sr: Хинду

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
sr: Мађарски

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
sr: Исландски

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
sr: Исландски, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
sr: Одредник:

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Image Name
sr: Име слике

note: DLG_Image_Placement
en: Image Placement
sr: Смештај слике

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
sr: Особине слике

note: DLG_Image_ImageSize
en: Image Size
sr: Величина слике

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
sr: Слика лебди над текстом

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
sr: Слика смештена у реду (без прелома писања)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
sr: Увези датотеку

note: MSG_ParagraphsImported
en: Imported Paragraph
sr: Увезени одељак

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
sr: Увозим документ...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
sr: Индонески

note: XIM_Methods
en: Input Methods
sr: Начини уноса

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
sr: Убаци уградиви предмет

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
sr: Убаци уградиве датотеке предмета:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
sr: Убаци датотеку

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
sr: Убацује математичку датотеку

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
sr: Убаци MathML датотеку:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
sr: Убацивање нове табеле

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
sr: Убацивање слике

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
sr: Убацивање симбола и посебних знакова

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
sr: Инсталирај нов додатак

note: LANG_IA
en: Interlingua
sr: Интерлингуа

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
sr: Инуктитут

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
sr: Непостојећа путања.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
sr: Ирски

note: LANG_IT_IT
en: Italian
sr: Италијански

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
sr: Јапански

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
sr: Јапански, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
sr: Јапански, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
sr: Јапански, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
sr: Јапански, Windows кодна страна 932

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
sr: Канадски

note: LANG_KK_KZ
en: Kazakh
sr: Казашки

note: LANG_KM_KH
en: Khmer
sr: Кмерски

note: LANG_KO
en: Korean
sr: Корејански

note: LANG_KO_KR
en: Korean (South Korea)
sr: Јужнокорејски

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
sr: Корејански, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, JOHAB
sr: Корејски (JOHAB)

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
sr: Корејански, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
sr: Корејански, Windows кодна страна 949

note: LANG_KU
en: Kurdish
sr: Курдски

note: LANG_LO_LA
en: Lao
sr: Лао

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
sr: Последње сачувано:

note: LANG_LA_IT
en: Latin
sr: Латински

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
sr: летонски

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
sr: литвански

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art...
sr: Учитавам уметнички рад...

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
sr: Мала слова

note: LANG_MK
en: Macedonian
sr: Македонски

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
sr: Учини подразумеваним за документ

note: LANG_MS_MY
en: Malay
sr: Малајски

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
sr: Маорски

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
sr: Марати

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
sr: Маршалски (Маршалска острва)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
sr: Маршалски (Науру)

note: DLG_Merge
en: Merge
sr: Спајање

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
sr: Монголски

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
sr: Име:

note: LANG_NE_NP
en: Nepali
sr: Непалски

note: DLG_MB_No
en: No
sr: Не

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
sr: Слика није изабрана

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
sr: Ниједан додатак није изабран

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
sr: Обичан

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
sr: Није доступан

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
sr: Нумерисан наслов 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
sr: Нумерисан наслов 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
sr: Нумерисан наслов 3

note: LANG_NN_NO
en: Nynorsk
sr: Нинорск

note: DLG_OK
en: OK
sr: У реду

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
sr: Окситан

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
sr: Отвори датотеку

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
sr: Отвори датотеку као да је тип:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
sr: Отворени документи

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
sr: Друго...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
sr: П&роцената:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
sr: Ширина стране

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
sr: Од - до стране:

note: LANG_PS
en: Pashto
sr: Пашту

note: DLG_Password_Password
en: Password:
sr: лозинка:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
sr: Само текст

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
sr: Појединости додатка

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
sr: листа додатака

note: LANG_PL_PL
en: Polish
sr: Пољски

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
sr: Португалски (Бразил)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
sr: Португалски (Португалија)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
sr: Положај у односу на његов стубац

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
sr: Положај у односу на његову страну

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
sr: Положај у односу на најближи одељак

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
sr: Сачувај однос ширине/висине

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
sr: Пред-преглед слике

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
sr: Штампај у датотеку

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
sr: Штампај датотеку као тип:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
sr: Штампај у:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
sr: Штампај на:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
sr: Штампач

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
sr: Команда за штампање:

note: ReadOnly
en: Read-Only
sr: Само читање

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
sr: Сними уређивање у датотеку

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
sr: Обичан

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
sr: Веза:

note: DLG_HTMLOPT_ExpMathMLRenderPNG
en: Render MathML to PNG images (JavaScript will be used if option is not checked)
sr: Претопи Матхмл у слике врсте пнг (скрипта јаве ће се користити ако могућности није означена)

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
sr: Поново изводи уређивање из датотеке

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
sr: Врати на старо

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
sr: Враћање подешавања на старо

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
sr: Резултати

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
sr: Румунски

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
sr: Румунски, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian
sr: Руски

note: LANG_RU_PETR1708
en: Russian, pre-1918
sr: Руски, пре 1918

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
sr: Примерак

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
sr: Сардински

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
sr: Сачувај датотеку под именом

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
sr: Чување подешавања

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
sr: Тип датотеке:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
sr: Скрипт:

note: STYLE_DELIM_SECTION
en: Section
sr: Одабир

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
sr: Наслов одељка

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
sr: Изаберите језик:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
sr: Изаберите могућности при извозу у ХТМЛ:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
sr: Изаберите језик:

note: LANG_SR
en: Serbian
sr: Српски

note: LANG_SR_LATIN
en: Serbian, Latin
sr: Српски латиницом

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
sr: Постављање језика

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
sr: Искључи истицање текста

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
sr: Величина:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
sr: Словачки

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
sr: Словенски

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
sr: Мала почетна слова

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
sr: Шпански (Мексико)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
sr: Шпански (Шпанија)

note: DLG_HTMLOPT_ExpSplitDocument
en: Split document
sr: Подели документ

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
sr: Четвртасти прелом текста

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
sr: Стилови:

note: LANG_SW
en: Swahili
sr: Свахили

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
sr: Шведски

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
sr: Симболи

note: LANG_SYR
en: Syriac
sr: Сиријски

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
sr: Тагалог

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
sr: Тамилски

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
sr: Телугу

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
sr: Боја текста

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
sr: Текст преломљен на обе стране слике

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
sr: Текст преломљен лево од слике

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
sr: Текст преломљен десно од слике

note: LANG_TH_TH
en: Thai
sr: Тајвански

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
sr: Тајвански, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
sr: Тајвански, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
sr: Тајвански, Windows кодна страна 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
sr: Речник %s је заштићен од уписа.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
sr: Наведени наставак датотеке не одговара изабраној врсти датотеке. Да ли ипак желите да користите овај назив?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
sr: Најближе издање које се може опоравити потпуно је %d. Да ли желите да опоравите ово издање? За делимичан опоравак издања %d притисните Не.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
sr: Команда за штампање је неправилна задана.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
sr: Радња не може да се опозове. Да ли сте сигурни да желите наставити?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
sr: Прелом писања близак умецима

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
sr: Да ипак наставите, притисните У реду.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
sr: За одустанак од покушаја опоравка, притисните Откажи.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
sr: Турски

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
sr: Турски, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
sr: Турски, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
sr: Турски, Windows кодна страна 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
sr: Врста прелома текста

note: ENC_WEST_ASCII
en: US-ASCII
sr: УС-АСЦИИ

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
sr: Украјински

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
sr: Украјински, КОИ8-У

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
sr: Украјински, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
sr: Неименован%d

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
sr: Велика слова

note: LANG_UR
en: Urdu
sr: Урду

note: LANG_UR_PK
en: Urdu (Pakistan)
sr: Урду (Пакистан)

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
sr: Узбечки

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
sr: Историја верзија

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
sr: Верзија:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
sr: Верзија: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
sr: Вијетнамски, ТЦВН

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
sr: Вијетнамски, ВИСЦИИ

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
sr: Вијетнамски, Windows кодна страна 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
sr: Активирај прозор

note: DLG_MW_Activate
en: View:
sr: Активирај:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
sr: Велшки

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
sr: Западно европски, DOS/Windows кодна страна 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
sr: Западно европски, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
sr: Западно европски, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
sr: Западно европски, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
sr: Западно европски, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
sr: Западно европски, Windows кодна страна 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
sr: Цела страна

note: DLG_Image_Width
en: Width:
sr: Ширина:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
sr: Ширина:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
sr: Да

note: LANG_YI
en: Yiddish
sr: Јидишки

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
sr: Треба да сачувате измене у документу %s пре наставка. Да ли сачувати сада?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
sr: Увеличај на

note: LANG_ZU
en: Zulu
sr: Зулу

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
sr: _Не

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
sr: _Да

note: DLG_Unit_cm
en: cm
sr: цм

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
sr: различито

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
sr: разликују се после положаја у документу %d

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
sr: Разликују се после издања %d %s-а

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
sr: истоветно

note: DLG_Unit_inch
en: inch
sr: инч

note: DLG_Unit_mm
en: mm
sr: мм

note: DLG_Unit_pica
en: pica
sr: цицеро

note: DLG_Unit_points
en: points
sr: тачака

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
sr: рођаци

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
sr: без односа

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
sr: Ништа
